PDA

View Full Version : reklamacja towaru


seniorita51
06-09-2013, 13:43
Witajcie

mam pewien problem. Robiłam remont kuchni i zamawiałam meble z dowozem do domu. Okazało się, że jedna szafka ma porysowane drzwiczki więc postanowiłam je zareklamować. Przez telefon powiedziano mi, że muszę przywieźć je do sklepu, a ja nie jestem zmotoryzowana, a dwa, to sklep dowiózł meble do mnie więc wadliwe też powinni odebrać, tak mi poradziła znajoma. Tak samo piszą w artykule na http://ek.pl/artykul/1942/reklamuj-towar-niezgodny-z-umowa/

Czy ktoś z Was miał taką sytuację? Jak to rzeczywiście działa?

Z góry dziękuję za pomoc, bo nie mogę na tą rysę normalnie patrzeć...

puissiez
03-12-2013, 22:16
Rację masz Ty, mówisz być stanowcza. Postrasz w razie czego UOKiKiem

babciatrudzia
07-01-2014, 18:33
Szafka została porysowana zanim dotarła do Twojego domu, więc śmiało można składać reklamację. Trzeba walczyć o swoje prawa, bo potem przeróżne instytucje i firmy uważają, że mogą robić co im się żywnie podoba.

marta919
29-01-2014, 20:00
Dokładnie tak. Wedle praw konsumenckich powinni wymienić Ci wadliwy towar na ich koszt czyli albo wysłać kuriera który odbierze uszkodzony element, albo po to przyjechać i wymieni na miejscu element czy też go później nadać ponownie do Ciebie. Powodzenia!

fajna60
23-08-2014, 23:59
zgadzam się z przedmówcami. Jeśli uszkodzenie towaru nastąpiło przed dostarczeniem towaru do Ciebie sklep powinien Ci tą uszkodzoną część wymienić. Skontaktuj się może w lokalnym rzecznikiem praw konsumenta może on doradzi co najlepiej zrobić w tej sytuacji.

Ania o.
05-10-2014, 20:00
Sprawy dot. reklamacji znajdziesz obszernie omówione w internecie. Poza tym rzeczywiście Rzecznik Praw Konsumenta powinien być najbardziej kompetentną osobą do udzielenia Ci wskazówek jak powinnaś działać w tej konkretnej sytuacji. Ja wprawdzie zawsze reklamacje miałam uznawane, czyli że były zasadne, ale były to artykuły drobne np. obuwie i zanosiłam je do miejsca zakupu czyli sklepu. Nieco więc inna sytuacja. Przez miesiąc od zdarzenia coś zapewne załatwiałaś w temacie. Jeśli to możliwe i zechcesz, to podziel się z nami doświadczeniem. Może komuś z czytających lub znajomych się przyda a Ty będziesz miała zasługę w niebie.:LOL: