PDA

View Full Version : Polska,PiS,Polityka,Aborcja


wibi
27-09-2013, 14:05
Dzisiaj toczy się zażarta dyskusja ( z resztą już trwająca wiele lat) w Sejmie na temat aborcji.Dziwne w tym jest to, że optuje i uparcie broni tego PiS, partia uważająca siebie za "prawdziwych Polaków". Myślę, i jak sądzę mam w tym rację, że nie są to Polacy gdyż w interesie Polski (i każdego Narodu) jest posiadanie zdrowego, sprawnego i wykształconego społeczeństwa które potrafi się rozwijać i obronić. Społeczeństwo kalek i inwalidów do tego nie jest zdolne.Co ciekawe takie same poglądy jak PiS prezentuje kościół katolicki i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że w tym kościele wiele jest "prawnych niejasności" a do niedawna rządzili w nim ludzie których pochodzenie-przynależność rasowa była niejasna,Wspomnę tu o kardynale Glempie którego pochodzenie podawano jako żydowskie? (można znaleźć takie informacje w internecie).Pamiętam wczesne czasy PRLu gdy nazwiska zmieniano prawie powszechnie i zmieniali je w większości ludzie których nazwiska ewidentnie zdradzały pochodzenie.Zastrzeżone były jedynie nazwiska historyczne jak Zamojski, Lubomirski itp.Inne z końcówkami np. "....ski"były dozwolone i zapewne stąd tyle czysto Polskich nazwisk w sejmie?
Co do kościoła to mimo, że jestem ateistą dziwią mnie jednak ataki na kościół.Kościół w naszej historii zawsze (nawet w czasach "komuny" czy PRLu) był częścią władzy czy to się komuś podobało czy nie ale tak było zawsze od czasu powstania Polski. Dopiero teraz te ataki pojawiają się w całym Świecie i co również dziwne kościół nie wyciąga z tego wniosków. Może teraz, gdy mamy nowego papieża który tych problemów nie lekceważy coś się zmieni i kościół się obroni.
Wracając do PiSu to muszę stwierdzić, że tą kampanią na rzecz zakazu ewidentnej aborcji płodów kalekich i upośledzonych, nie kieruje się względami humanitarnymi ale w sposób niedopuszczalny działa przeciwko Narodowi Polskiemu i Polsce pragnąc (na bazie religijnej i generalnej niewiedzy społecznej) doprowadzić Nasz Kraj do upadku tak aby mógł zostać zasiedlonym przez inne nacje. Jaki będzie w przyszłości scenariusz tego "zasiedlenia" można zobaczyć na przykładzie Palestyny.Dużo jeszcze mógłbym pisać na ten temat bo jest obszerny i który mógł by posłużyć do pisania prac naukowych ale sadzę, że w zarysie główne problemy poruszyłem.

Lila
27-09-2013, 14:14
Zanim spadnę, mam pytanie drogi wibi.
Dlaczego powielasz wątki?


A ponieważ wynika z Twojego postu, że partia, którą aktualnie popieram jest prawie izraelska,
więc jako Polka na wieki wieków amen, idę się zastanowić nad swym wyborem, dziękując Opatrzności, że kiedyś skierowała mnie na to forum.
Ileż ja się od Was moi kochani uczę, tym bardziej, że tej akurat inicjatywy mojej partii nie popieram.

I dodam ( jeszcze po polsku) miłego dnia.:)

Jarosław II
27-09-2013, 14:21
Narazisz się wszystkim. Ateistom, bo bronisz kościoła i pisolubom, bo krytykujesz ich politykę, i jeszcze innym bo wtrąciłeś o izraelitach.:LOL::LOL: Ale nic się nie martw, tu lepiej mieć wrogów niż przyjaciół.:LOL:

wibi
27-09-2013, 15:56
....Dlaczego powielasz wątki?...więc jako Polka na wieki wieków amen
Ależ droga Lila, w każdej partii są członkowie mający odrębne zdanie ale kierując się własnymi korzyściami tylko po "cichutku" o tym mówią gdyż mogło by to zaszkodzić ich interesom, co z resztą nie dziwi. A ta akurat partia nie ma własnego zdania tylko głosi to co każe "JEJ WÓDZ".Co do wątku przyznaję, że nie szukałem po archiwach podobnychAteistom, bo bronisz kościoła i pisolubom, bo krytykujesz ich politykę, i jeszcze innym bo wtrąciłeś o izraelitach.....tu lepiej mieć wrogów niż przyjaciół
No cóż,na przyjaciół na tym forum raczej nie liczę a w moim wieku przyjaciół już nie ma,odeszli ..na drugą stronę, mnie pozostało mieć przyjaciół w nastoletnich użytkownikach internetu i dlatego tu tak mało bywam a internet na szczęście (gdy się o to zadba) wieku nie podaje jak na razie.Co do izraela to nie jestem antysemitą, ba nawet w dalszej rodzinie (bez pokrewieństwa) były osoby pochodzenia żydowskiego o czym doskonale wiedziałem i...przyznam, że ceniłem ich wiedzę,kulturę i cechy osobowe

toy_
27-09-2013, 17:45
dzisiaj toczy się zażarta dyskusja ( z resztą już trwająca wiele lat) w Sejmie na temat aborcji.Dziwne w tym jest to, że optuje i uparcie broni tego PiS, partia uważająca siebie za "prawdziwych Polaków". Myślę, i jak sądzę mam w tym rację, że nie są to Polacy gdyż w interesie Polski (i każdego Narodu) jest posiadanie zdrowego, sprawnego i wykształconego społeczeństwa które potrafi się rozwijać i obronić. Społeczeństwo kalek i inwalidów do tego nie jest zdolne.
Racja....ludzi po 50 tez nalezaloby wyeliminowac.
coraz wiecej choruja, zuzywaja zasoby spoleczne, staja sie nieporadni....

Hypatia
28-09-2013, 00:51
Wibi,mógłbyś wyjaśnić na czym polega


ewidentna aborcja płodów kalekich i uszkodzonych

To jakaś nowa, nieznana odmiana?:icon_eek:
Ta dotąd stosowana, to była nie ewidentna?:icon_eek:
Szalom,towarzyszu !:D

wibi
29-09-2013, 01:11
Wibi,mógłbyś wyjaśnić na czym polega .....
To jakaś nowa, nieznana odmiana?:icon_eek:
Ta dotąd stosowana, to była nie ewidentna?:icon_eek:
Szalom,towarzyszu !:D

Widać nie,gdyż chcieli ją zmienić a znaczenie wyrazu ewidentnie,ewidentna można łatwo znaleźć w internecie a dla ułatwienia podam parę linków:
http://pl.wiktionary.org/wiki/ewidentnie
http://sjp.pl/ewidentny
http://portalwiedzy.onet.pl/140317,,,,ewidentny,haslo.html
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=12710

I jeszcze wg.Słownika Kopalińskiego z roku 1983 znaczenie tego słowa to :OCZYWISTY natomiast Jerzy Bralczyk w wydanym w 2005r Słowniku znaczenie słowa wyjaśnia jako OCZYWISTY,WYRAŹNY
Mam nadzieję, że udało mi się uzupełnić choć w części Twoją wiedzę :) a na żydowskie "powitanie" odpowiem pozdrawiam

pluto37
01-10-2013, 10:07
wibi!
Nie mogę w dalszym ciągu wyjść z podziwu
Jak ty przez tyle lat wytrzymałeś w tej partii stworzonej przez niechrzczczonych izraelitów gdzie minimalny odsetek stanowili nie przefarbowani Polacy skażeni ideologią powszechnego internacjonalizmu???

Przecie dla tak czujnego towarzysza ze stajni Moczara, Krzywobłockiej, Poręby i.in. to musiały być lata katorgi.

:) :) :) :) :)

wibi
02-10-2013, 03:01
wibi!
Nie mogę w dalszym ciągu wyjść z podziwu............

Mnie zaś nie dziwi, że Tobie tak bardzo podoba się obecny upadek Polski,pewnie to Twoje marzenia i IDEA dlatego nie mam zamiaru ani ochoty odpowiadać na inwektywy.

pluto37
02-10-2013, 11:53
Mnie zaś nie dziwi, że Tobie tak bardzo podoba się obecny upadek Polski,pewnie to Twoje marzenia i IDEA dlatego nie mam zamiaru ani ochoty odpowiadać na inwektywy.

Nie dziwi mnie wasza postawa, albowiem jedyną słuszną drogę za PRL-u wskazywała wam "PRAWDA".
Reszta była inwektywą.:) :)
I znowu'm zdziwiony z letka.
Porównanie z najprawdziwszymi i czystymi rasowo komunistami
ze Stowarzyszenia "GRUNWALD" inwektywą dla śniącego o dawnej potędze wyznawcy PRL-u ???
Toż to jak hołd Kaczyńskiego w Sosnowcu.

Ależ się porobiło:D

Jarosław II
02-10-2013, 13:24
Ależ się porobiło:D
PRL-u wróć, Polskę zbaw.:LOL:

pluto37
02-10-2013, 13:47
PRL-u wróć, Polskę zbaw.:LOL:
No dobra!
Ale narazie jedny ZBAWICIEL mający sentyment do PRL-u to KACZYŃSKI.
Choć nie wiem czy wibi go zaakceptuje, bo co rusz słychać, ze on tez z narodu wybranego pod przykryciem:) :) :)
tak się jakos dziwnie porobiło, ze już NIC i NIKT nie jest pewny.
Co za czasy... i jak rzyć????

Lila
02-10-2013, 14:06
Mnie zaś nie dziwi, że Tobie tak bardzo podoba się obecny upadek Polski,pewnie to Twoje marzenia i IDEA dlatego nie mam zamiaru ani ochoty odpowiadać na inwektywy.

Niepotrzebnie się tak denerwujesz.
Obecnie zagorzałymi zwolennikami tej władzy są esbeckie sługusy. Także a może nawet przede wszystkim.

esox
22-11-2013, 19:22
Wystarczy to zobaczyć żeby zrozumieć http://www.youtube.com/watch?v=jw-m6X9OMVY
jak ktoś nie rozumie to znaczy już na argumenty jest bardzo odporny
Znaczy dyskutować nie ma co. P.S Pytanie ile argumentów było po stronie zwolenników aborcji i jakich - wymień. Super a teraz spisz te po stronie przeciwników. Przeczytaj listę nr 1 i listę nr 2 Dalej masz wątpliwości?