PDA

View Full Version : Byliście w Egipcie?


Brunek_L
28-10-2013, 23:32
Czy ktoś z Was był kiedykolwiek w Egipcie, a konkretnie w Dahab? Myślę nad wycieczką w listopadzie bo znalazłem ciekawą ofertę w jednym z biur podróży. Lato tam pewnie trwa cały rok?

Zbyszek_krk
30-10-2013, 17:15
w listopadzie jest całkiem przyjemna pogoda. nie ma już upałów a temp to ok 23-28 stopni. w nocy troszkę chłodniej ale dalej przyjemnie. poza tym w listopadzie jest mniej turystów więc tłoku na plaży nie będzie. do Dahab warto jechać bo jest tam piękna rafa.ja byłem w Egipcie z Alfa Starem. to solidne biuro więc moje wakacje były dobrze zorganizowane. a Ty z jakim BP się wybierasz?

adka
30-10-2013, 17:22
Najbardziej na południe byłam w Grecji na wyspie Kos. Rewelacyjne miejsce, przyjaźni ludzie i ten ciepły klimat. Pierwotnie planowaliśmy jechać do Egiptu ale tam są teraz niepokoje społeczne i nie odważyliśmy się.

Brunek_L
31-10-2013, 07:36
a Ty z jakim BP się wybierasz?

Myślałem o kilku biurach, konkretnego nie wybrałem, ale spodobał mi się Egipt właśnie w Alfie, ponoć oni w wyjazdach w ten rejon się specjlizują.

Adka, właśnie czytałem ostatnio, że wcale z tym Egiptem nie jest źle. Ludzie cały czas na wczasy latają, sytuacja już jest ustabilizowana.

guud
10-11-2013, 16:28
Witam
Byłem kilkanaście razy , niemalże we wszystkich kurortach ,Prawie przez cały rok a w szczególności okres jesień -zima wschodnie wybrzeże półwyspu Synaj / Taba Dahab Nabaq / nawiedzają bardzo silne wiatry wiejące z pólnocy.
Dahab jest nie tylko atrakcją do nurkowania z butlą / snurkowanie w tym rejonie niezbyt ciekawe / ale również do kitesurfingu / silny wiatr /. Chyba że o to ci chodzi.Jeśli chcesz poznać dobre miejsca do odpoczynku i bardzo ładne rafy przy hotelach to mogę ci wskazać Ja prawdopodobnie wybiorę się w styczniu do Egiptu ale na pewno bardziej na południe w rejon Marsa alam w tym czasie jest tam zdecydowanie cieplej i ciekawiej / dugonie , żółwie delfiny / Ceny wyjazdu w tm terminie najniższe w roku Pozdrawiam