PDA

View Full Version : Paradoksy współczesności

Strony : [1] 2

Nika
24-10-2007, 09:32
:confused: Jako młode dziewczę bardzo często byłam znudzona i zdegustowana komentarzami rodziców i dziadków,że za "ich czasów"wszystko było lepsze,ładniejsze...itp.Teraz-będąc dojrzałą niewiastą sama często powtarzam te znamienne słowa.Wiele spraw obecnych w otaczającej mnie rzeczywistości szokuje mnie i denerwuje...ot wczoraj na przykład.Mąż przynióśł stertę śmieci reklamowych ze skrzynki pocztowej,a tam juz propozycje kupna choinek i ozdób światecznych.W październiku!!Zaraz po święcie zmarłych rozpocznie się kampania na całego, w super- i hiper- marketach zalśni od ozdób choinkowych,puszczą kolędy...drazni mnie to,gdyż listopad tradycyjnie kojarzy mi sie z nostalgią,smutną zadumą,reflrksja i oczekiwaniem na magię świąt.Ale w póżniejszym terminie.Co Wy na to?

emka46
24-10-2007, 10:06
Ja przez te nieszczęsne reklamy mam zepsute całe święta. Od poczatku listopada tyle naogladam się choinek w sklepach,że już nie mam chęci na ustrojenie domowej.Ten przedswiateczny okres jest o wiele za długi. Podobnie jest ze Świetami Wielkanocnymi.No ale handlowcy patrzą na to inaczej.

an_inna
24-10-2007, 10:25
A ja to lubię :) Częściowo przesłania mi to ponury listopad - nie lubię kontemplować ponurości! Bez względu na handlowców już myślę o Świętach, o tych porządkach, gotowaniu, pieczeniu, przedświątecznej krzątaninie i o prezentach. I sprawia mi to dużo radości, której i Wam życzę:)

Nika
24-10-2007, 11:23
Mnie ten nadmiar szczęscia dobija.Podobnie ma się rzecz np.z całoroczną dostępnością prodiktów uważanych dawniej za sezonowe.Pamiętam lato i wczesna jesień jako sezon pomidorków purpurowych,smacznych i rozkosznie pachnących...potem z żalem śpiewalam za panem Michnikowskim "Adios,pomidory.." i czekałam na nie do lata.to oczekiwanie było radością.Teraz przez cały rok sa dostepne, poza sezonem pełne chemii i po oczekiwaniu.8866

an_inna
24-10-2007, 12:23
Ależ Niko, ciesz się więc oczekiwaniem na sezonowe pomidory! I w ogóle się ciesz, ale wiem, że to trudne jak człowieka wirusy dopadną:) Może paradoksalnie lody by Ci pomogły? http://images32.fotosik.pl/15/42f23aa2fdde6849.jpg (http://www.fotosik.pl)Zdrówka życzę:)

Basia.
24-10-2007, 12:33
że nie muszę czekać ......... bardzo nie lubię czekania, lubię mieć od razu to na co mam w danej chwili ochotę. Widocznie "mój typ" tak ma.:) :)

Pani Slowikowa
24-10-2007, 13:19
prosto z krzaka az do swiat..:cool:

http://img502.imageshack.us/img502/6369/lipiecisierpien2006055kh9.jpg (http://imageshack.us)
http://img502.imageshack.us/img502/6369/lipiecisierpien2006055kh9.47f4193ba2.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=502&i=lipiecisierpien2006055kh9.jpg)

Jadka.Z
24-10-2007, 13:43
Piękne pomidory Pani Słowikowo. Ja lubię pomidory przez cały rok choć latem są smaczniejsze. Nie narzekam na to co dobre. Zaczynanie Świąt Bożego Narodzenia juz w październiku rownież mnie irytuje.

wuere'le
24-10-2007, 20:11
Żeby nie było tak kulinarnie!
http://voila.pl/4vnjt

BUNIA
24-10-2007, 21:00
W nawiazaniu do reklamowania wszystkiego co wiaze ,czy kojarzy sie ze swietami to istny przesyt - komercjalizacja. wkracza i rozpycha sie
W tym wszystkim gubimy sie -,pospiech i nerwy wszechobecne ,wybieranie prezentow,zakupy i czestokroc zapominamy o tym co najwazniejsze i o tym po co to robimy
Ze swiat po rostu robi sie zwykle acz wystawne przyjecie.
Dla mnie ten wydluzony czas oczekiwania jest nie do zaakceptowania - wsciekam sie i zzymam na wszystko .
Zeby w listopadzie juz stwarzac atmosfere Swiat B.N. ??
Doskonale pamietam przygotowania swiateczne w moim rodzinnym domu i ich niepowtarzalna atmosfere , spokoju, wyczekiwania z powaga na ich nadejscie.
Ale o tym w innym poscie.http://www.vpx.pl/files/thdwhydiomyjonrrhmhk.jpg (http://www.vpx.pl/)
A przeciez listopad to jeszcze jesien ...

BUNIA
24-10-2007, 21:32
Slowikowa Pani Czuje nawet zapach tych pomidorkow .. i zupelnie inny smak anizeli te kupione na targu czy jak inni mowia na bazarze
Jak mialam mala szklarenke to rowniez pomidory "sawojskie" dotrwaly zawsze do wigilii.
Podobnie bylo z gruszkami ktore byly bardzo pozna odmiana i czesto ostatni "egzemplarz" byl zjadany na wczesna wiosne.
http://www.vpx.pl/thumbs/zwitmrmn2wzjriajm2am.jpg (http://www.vpx.pl/files/zwitmrmn2wzjriajm2am.jpg)

Alsko
24-10-2007, 22:02
doprowadza mnie do pasji. Te kolędy podczas kupowania pietruszki, te reklamy, ta nachalność :mad:

Za moich czasów było inaczej. Ale to denerwuje wszystkich bez względu na wiek...

Basia.
24-10-2007, 22:04
doprowadza mnie do pasji. Te kolędy podczas kupowania pietruszki, te reklamy, ta nachalność :mad:

Za moich czasów było inaczej. Ale to denerwuje wszystkich bez względu na wiek...
to rzeczywiście wkurza.

Nika
01-11-2007, 13:11
pokrywa ściany domów,sklepów,murów,zabytków architektury /!!!/-widziałam nawet białe ściany kośćiółka z tymi bazgrołami.Nie jest to tylko problem estetyczny ,ale i ekonomiczny-napisy zatykają tynk,co powoduję jego szybsze złuszczanie się i odpadanie,a więć koniecznoęść częstych remontów!Czy naprawdę nie ma rady na graficiarzy?http://www.fothost.pl/upload/07/44/f407fe3a_graffiti1.jpg (http://www.fothost.pl)

Pani Slowikowa
01-11-2007, 17:56
to nie jest wspolczesnosc.. to jest imitacja najgorszych wad zachodniej cywilizacjii.. Nie rozumiem dlaczego w Polsce musza malpowac najpierw to co jest zle... zamiast to co jest dobre..

Nika
01-11-2007, 18:17
Bardzo słuszna uwaga

Malgorzata 50
01-11-2007, 18:40
To nie jest malpowanie tylko pasja niektorych -nie lubie bazgrolów gdzie popadnie ,ale graffiti lubie np.na plocie na Służewcu ,czasem jakis własciciel sklepu ze sprzętem sportowym zamawia sobie taka dekoracje .Niektore sa b.dobre i doewcipne .Ale tagi byle gdzie, nie....Akurat ten na pociągu fajny -lepszy pociąg pokryty graffiti niż brudny ,zapyziały i smierdzacy

Pani Slowikowa
01-11-2007, 20:15
czyli dla ciebie te graffiti to sztuka tak??
ja tam wole piekny nowiuski kolorowy pociag, bez graffiti..Te ostatnie kojarza mi sie z subkultura i gangami..

babciela
01-11-2007, 21:45
Ale w Polsce jezdza pociagi troche inne jak u Ciebie-sa rzeczywiscie brudne i zapyziale.jedynie intercity nadaja sie do pokazania i jezdzenia-ale sa cholernie drogie.na trasie czestochowa -Katowice bardzo czesto jezdza pociagi z obstawa policji,bo tyle jest pobic i inkszych rzeczy.Jadac sleepingiem do Pragi bylam zamknieta przez konduktorke dla mojego bezpieczenstwa-po przekroczeniu granicy moglam spokojnie poruszac sie po wagonie.To takie obrazki-zyjemy troche w innych swiatach

Malgorzata 50
01-11-2007, 21:47
Mowię o zapyzialych pociągach podmiejskich te pograffitowane są przynajmniej kolorowe...a subkultura to też kultura .W MOM-ie w NY widzialam fantastyczną wystawę graffiti -malunki byly absolutnie uliczne i subkulturowe!!!!

babciela
01-11-2007, 21:53
A te swiateczne wystroje miast jyz w pazdzierniku ??? Bo ja wiem ,moze troche ocieplaja i rozweselaja smutne i ciemne dni jesienne....

Malgorzata 50
01-11-2007, 21:55
Tak tyle ,ze ja na jingle bellsy i pomalu na koledy zaczynam mieć uczulenie jak przez 2 miesiace musze słuchać anielskich ckliwych głosów kupując pietruszke

babciela
01-11-2007, 21:55
Jasne,Malgosiu

babciela
01-11-2007, 21:57
Tylko ja tak rzadko jestem w miescie z powodu braku czasu,ze nawet nie zauwazylam jeszcze tych swiatecznych przygotowan.

Pani Slowikowa
01-11-2007, 22:00
Ale w Polsce jezdza pociagi troche inne jak u Ciebie-sa rzeczywiscie brudne i zapyziale.jedynie intercity nadaja sie do pokazania i jezdzenia-ale sa cholernie drogie.na trasie czestochowa -Katowice bardzo czesto jezdza pociagi z obstawa policji,bo tyle jest pobic i inkszych rzeczy.Jadac sleepingiem do Pragi bylam zamknieta przez konduktorke dla mojego bezpieczenstwa-po przekroczeniu granicy moglam spokojnie poruszac sie po wagonie.To takie obrazki-zyjemy troche w innych swiatach

Ja jedzilam pociagiem ostatnio..no moze on nie byl podmiejski bo do Lodzi z Warszawy ale bylo bardzo fajnie i nie czulam sie niebespiecznie.. Rozumiem ze w slippingingach trzeba sie bardziej pilnowac aby moc spac..
Ja tam lubie pociagi... :)

babciela
01-11-2007, 22:02
Wiesz ,mnie to malo wlasciwie rzeczy denerwuje,oprocz chamstwa i kompletnej znieczulicy.Za to zabilabym,jakem babciela.Siedze w tym moim zawodzie i szlag mnie trafia,jak sie dowiaduje ze moj krewny staruszek 80-letni,mial czyszczona rane bez znieczulenia-ale op....(przepraszam)mam przes... u chirurgow-przepraszam za slownictwo

babciela
01-11-2007, 22:06
Pani Slowikowa-Ty moja kochana ja tez lubie jezdzic pociagami,ale bezpiecznymi.Chociaz odwazylam sie w Nowym Jorku na jazde metrem do Harlemu-nic mnie zlego nie spotkalo ,ale za to uslyszalam autentyczny gospel

Pani Slowikowa
01-11-2007, 22:13
Pani Slowikowa-Ty moja kochana ja tez lubie jezdzic pociagami,ale bezpiecznymi.Chociaz odwazylam sie w Nowym Jorku na jazde metrem do Harlemu-nic mnie zlego nie spotkalo ,ale za to uslyszalam autentyczny gospel
Osob boi sie Nowego Yorku ale dla mnie to takie same miasto jak kazde inne... Bardzo czesto w nim bywalam i pracowalam ..
Miasto jak miasto.. nic specjalnego..
Jezeli chodzi o metro to kiedys z winy mojego lubego przeszlismy tunelem od metra z Chinatown do Madison..Nie bylo pociagow z jakiegos powodu..
Wtedy troche sie balam ..ale dralowalam szybko za moim facetem.. az iskry lecialy..
Teraz jak sobie pomysle to moj maz.... cholener jest zupelnie nieodpowiedzialny..

Lila
01-11-2007, 22:18
Nowy York miał Giulianiego.Od tego czasu jest bezpiecznie..

Warszawa ma zdolną bufetową.A reszta Polski ?
Elu,przerażasz mnie tym co piszesz.Daaawno nie jechałam pociągiem,ale za Gierka to całkiem miła podroż była..

babciela
01-11-2007, 23:04
Lilusiukochana za Gierka to bylo calkiem fajnie,bo jezdzilam najczesciej na tzw gape z powodu braku mamony.To mile czasy-bez problemow-zadano tylko ode mnie nauki,ale z tym rozn ie bywalo,no i ci narzeczeni-ciagle przeszkadzali we wkuwaniu-pamietam jednego ktory uczyl mnie calkowania( tak mialam tez matematyke)ale bez parametru "k".Nawet nie bylam specjalnie zdziwiona,bo okazalo sie calkiem przyjemne.Gorzej bylo z kolokwium,bo asystent uparl sie ,aby bylo z parametrem k.A po studiach to juz mniej jezdzilam,bo byly byl zapalonym automobilista,i to do tego stopnia,ze nie wolno bylo w ogole stawac-potrzeby fizjologiczne absolutnie go nie obchodzily-mysle ze mial jakis ukryty pojemnik na mocz i inne rzeczy.Dzisiaj nie mam samochodu ani prawa jazdy, gdyz ciagle stoja mi przed oczami szalone jazdy -bez prawa do siusiu itp rzeczy.

Malgorzata 50
01-11-2007, 23:11
Osob boi sie Nowego Yorku ale dla mnie to takie same miasto jak kazde inne... Bardzo czesto w nim bywalam i pracowalam ..
Miasto jak miasto.. nic specjalnego..
Jezeli chodzi o metro to kiedys z winy mojego lubego przeszlismy tunelem od metra z Chinatown do Madison..Nie bylo pociagow z jakiegos powodu..
Wtedy troche sie balam ..ale dralowalam szybko za moim facetem.. az iskry lecialy..
Teraz jak sobie pomysle to moj maz.... cholener jest zupelnie nieodpowiedzialny..
Ja w NY czułam sie niezwykle bezpiecznie -moze z braku wyobraźni i lekowego nastawienia w ogole.Jeździlam i lazilam wszedzie o róznych porach i jak widzicie jestem cala i zdrowa .W Wwie Lodzi Poznaniu i innych miejscach mam tajk samo po prostu nie przychodzi mi do glowy ,że coś na mnie czycha za rogiem ,a zresztą jak ten Czerwony Kapturek "pieniedzy nie mam p....sie lubie" więc czego sie tu bać!!!

Nika
13-12-2007, 12:56
rzadko jeżdżę autobusem,bo wszystko mam na osiedlu/sklepy,bank,ośrodek zdrowia/ a na plac chodzę pieszkom,ale dziś postanowiłam odwiedzić krakowski Kleparz.Wsiadła spora grupka młodzieży-studenci.Matko...jacy głośni.Bez "obciachu" dwie panienki,siedzące 2 "ławki" przede mną relacjonowały spotkanie towarzyskie na cały regulator,dwie inne obgadywały swoich profesorów.Wszyscy zmuszeni byliśmy tego słuchać.Może jestem marudną staruchą,ale uczono mnie,że w miejscach publicznych mówi się cicho...nie wiem,czy młodzież ma przytępiony słuch od wiecznego noszenia słuchawek discmanów w uszach czy nikt ich nie uczy,jak powinna się zachować..nie byłam wcale ciekawa szczegółów intymnego spotkania jedenej z dziewcząt z jej imprezowym partnerem,a musiałam wysłuchać długiej relacji i diabli mnie brali.

Malgorzata 50
13-12-2007, 13:13
A zwrócił im ktokolwiek uwagę..zalożę się ,ze nie ...no wlasnie.Nie raegujemy nie narzekajmy.

Nika
21-12-2007, 08:46
Małgosiu,dawniej zwracałam uwagę,ale po ostrej reakcji jednej małolaty-przestałam.Ludzie obojętnieją na takie sceny ze strachu.Dawniej było nie do pomyślenia,żeby 14-latka otworzyła buzię pełną wulgaryzmów na osobę dorosłą,a nie mówię o starszej...smutne.

Anna_Maria_57
21-12-2007, 13:52
Mnie ten nadmiar szczęscia dobija.Podobnie ma się rzecz np.z całoroczną dostępnością prodiktów uważanych dawniej za sezonowe.Pamiętam lato i wczesna jesień jako sezon pomidorków purpurowych,smacznych i rozkosznie pachnących...potem z żalem śpiewalam za panem Michnikowskim "Adios,pomidory.." i czekałam na nie do lata.to oczekiwanie było radością.Teraz przez cały rok sa dostepne, poza sezonem pełne chemii i po oczekiwaniu.

Niko,
odczuwam to tak samo! Te "całoroczne" produkty są w dodatku nawet w połowie nie tak smaczne jak tamte - i wcale to nie wynika z oczekiwania ;) tylko ze sposobu uprawy, bez słońca i naturalnych nawozów...
Zapach tamtych pomidorów.... a zapach świeżych ogórków??! Przy obieraniu pachniały w całym domu...

A Święta od początku listopada to czysta, obrzydliwa komercja - co jest normą w kapitalizmie, dlatego ja głosuję zawsze na lewicę, jaka by nie była ;)

senior A.P.
21-12-2007, 14:34
W tym temacie nie bylo glosow Panow,wiec moze krotko ja o komercji (swiatecznej).
Co sie dziwicie jak swiat nie od dzisiaj opiera sie na handlu,kto handluje ten zyje spiewano nawet za Hitlera.
Nie bede pisal kto ma zylke do handlu aby mnie znowu do szufladki antysemitow nie zamknieto ale to o czym piszecie dotyczy wielkiego handlu,ten zas wiadomo kto posiada.Tyle o handlu ale musze tez nadmienic o bazgrolach na pociagach,dworcach,niechlujstwie w panstwowych pociagach,czy nawet czychajacych niebezpieczenstwach.
To wszystko zorganizowana robota (nie,nie ,nie teoria spiskowa), to sposob na przejecie w prywatne rece tego na czym sie dobrze zarabia i to duze pieniadze. Wczesniej wiec trzeba bylo ludziom zochydzic i odpowiednio "umilic" zycie,potem doprowadzic do zniszczenia i ruiny,nastepnie stworzyc spolki i przejac nad nimi piecze aby w koncu pojawily sie prywatne lsniace i czyste pociagi,autobusy,busy o taksowkach nie wspominajac.
Kochane Panie !
Cel prywata ma rozne drogi,czasem krete i zawile. Teraz Polska jest na etapie przejmowania na podobnej zasadzie sluzby zdrowia w prywatne rece i to sie udaje . Bedziecie mieli tez Ameryke "polska".
Good Luck !

Ewita
21-12-2007, 15:12
To jest zapatrzenie na amerykański pseudo - dobrobyt! W siermiężnych czasach PRL-u dbało się o polskie tradycje! Brzydzi mnie takie bezmyślne naśladownictwo cudzej kultury, kiedy nasza jest piękniejsza! A ja składam życzenia tylko po polsku i kocham polskie kolędy! Dziś z przyjemnością słuchałam "Nie było miejsca dla ciebie"... Mam nadzieję, że to nagranie pojawi się u nas, na forum i to w świetnym wykonaniu Szymona Wydry. Poproszę Szeklę, żeby wkleiła na łajbę, kiedy sobie będziemy życzenia składać. Polskie i po polsku:D

Ewita
21-12-2007, 15:31
Przepraszam. Poniosło mnie... Ale "naród bez tradycji jest jak drzewo bez korzeni". Stąd emocje. Nie gniewaj się!

Ewita
21-12-2007, 16:11
Postaram się!:)

senior A.P.
26-12-2007, 14:39
Mozna Pana zapytac o te dobre wzorce z czasow jednej nieomylnej partii i PRL ?
To tak z ciekawosci - dla potomnych sie przyda i porownania z tym co obecnie maja (wzorcow bez liku).

senior A.P.
26-12-2007, 16:31
Skad to przekonanie,ze to "moja" partia,tym bardziej ,ze przez swoje dlugie zycie do zadnej partii nie nalezalem i nagle mi ja przypisuje.
Czy aby to nie o sobie piszesz towarzyszu na zasluzonej emeryturze ?To nie sztuka zaszyc sie gdzies z komputerkiem w "swojej puszczy" z niezlym przelewen na konto bankowe - prawda ? Moze tam gdzie w poblizu sa Kiejkuty ?

Sunshine
26-12-2007, 16:36
Dobre wzorce ,to wartosci rodzinne,przekazywane od pokolen i tu ,Twoja seniorze nieomyla partia ,choc bardzo sie starala,nie dokonala nadmiernej dewastacji.Ojciec ,matka i dzieci czerpiace z tego niewysychajacego zrodla milosc,to jest ta opoka,a teraz hiper,super dupper markety i galerie,konsumpcjonizm posuniety do absurdu i miec nad byc,to wg mnie co czyni nieodwracalne szkody w sercach i umyslach mlodziezy ,ale ja patrzac z puszczy moze zle widze.

Jeśli rodzina takie wzorce posiada,to będzie je przekazywała i nic jej w tym nie przeszkodzi.

A świat,niestety,czy nam się to podoba czy nie ciągle się zmienia.
Nasi pradziadowie ,pewnie też byli oburzeni stylem życia naszych dziadków ,ci zaś naszych ojców itd.

A wartości,o których mówisz zawsze były, są i będą
niezależnie od tego ilu jeszcze malkontentów będzie uważało inaczej.:D

Nie mozna zawrócić biegu rzeki.

POLA
26-12-2007, 18:09
masz rację, rodzina kształtuje obyczaje swoich potomków pod jednym wszakże warunkiem: sama odziedziczyła właściwe wzorce po przodkach i jeśli nie ogranicza się w swoim oddziaływaniu jedynie do zaspokajania potrzeb materialnych, a wychowanie pojmuje tak, jak je pojmować należy. Z tym ostatnim bywa różnie, ponadto problem nie jest nowy, ale sięga czasów znacznie odleglejszych.
Ewita i Lila podrzucą nam konkrety i powiedzą, kto, kiedy i dlaczego nazwał Polskę papugą...

wuere'le
27-12-2007, 10:20
Na pytanie Poli: otórz papugą narodów nazwał polskę w utworze "Grób Agamemnona" J.Słowacki, cyt.

Polsko! lecz ciebie błyskotkami łudzą;
Pawiem narodów byłaś i papugą;
A teraz jesteś służebnicą cudzą. —
Choć wiem, ze słowa te nie zadrżą długo
W sercu — gdzie nie trwa myśl nawet godziny:
Mówię — bom smutny — i sam pełen winy.

I co się zmieniło, nadal jesteśmy papugą tyle, że tym razem pstrokatą, amerykańska.

Dziwnie odbieram teksty seniora A.P.
Czy wszystko co było dawniej należy negować? Wytykasz seniorze A.P. komuś emeryturę, a Ty jej nie masz? A może dlatego wytykasz, bo sam się jej nie dorobiłeś, to coś robił do tej pory?

Wracając do wartości , o których mowa wyżej. One były zawsze i to rodzina dbała o to i zgodzić się należy z Sunshine, Polą Danmalem i innymi. Dawniej można by powiedzieć, że bardziej dbano o tradycje, bo nie było telewizji i tego handlowego blichtru
i więcej czasu spędzało się z rodziną. Cieszę się, że niektóre, szkoda, że tylko niektóre, zachodnie obyczaje się u nas nie przyjęły, np. ten Hallo....cośtam, czy indyk na wigilię. Ale już niestety wieszanie jakiś tam stroików na drzwiach stało się dość popularne.
Nie podoba mi się również organizowanie wigilii w szkołach i zakładach pracy. Wigilia jest dniem poprzedzającym narodzenie Chrystusa i jak się to ma tych wszystkich spotkań trwających już od tygodnia wcześniej. Uważam, że spłyca to samą tradycję obchodzenia tego święta w gronie rodzinnym, w miłej serdecznej atmosferze, o co trudno często w zakładzie pracy, czy w szkole.

Lila
27-12-2007, 10:29
Mnie zwyczaj obchodzenia Wigilii w pracy ,podoba się bardzo.Żałuję ,że jest tak niedawno.Tym bardziej ,że historycznie rzecz biorąc,dzień narodzin Jezusa powinien przypadać gdzieś w listopadzie,więc jest to data umowna..

ps.w telewizorni pokazano mamusię,która nazwała swojego syna Jezus Judasz.Co Wy na to ?
Ja mamusię zakułabym w dyby i wystawiła na mróz.Wyobrażacie sobie małego Jezuska Judaszka w szkole ?
Niestety ,to nie żart.

POLA
27-12-2007, 10:56
że był to Słowacki, chciałam sprowokować Ewitę i Lilę, nie wyszło, sprowokowałam Ciebie. Może być.

Nie podoba mi się również organizowanie wigilii w szkołach i zakładach pracy. Wigilia jest dniem poprzedzającym narodzenie Chrystusa i jak się to ma tych wszystkich spotkań trwających już od tygodnia wcześniej. Uważam, że spłyca to samą tradycję obchodzenia tego święta w gronie rodzinnym, w miłej serdecznej atmosferze, o co trudno często w zakładzie pracy, czy w szkole.

Tu się z Tobą zgadzam, też mi się to nie podoba, może inaczej: raczej mi nie odpowiada, ale uściślę: ten obyczaj rozkwitał w mojej firmie już za czasów wczesnego Gierka i wtedy mniej mi to przeszkadzało, było spontaniczne, odbywało się grubo po godzinach pracy, atmosfera była inna, może dlatego że "władzy" się to nie podobało? Polska przekora? Tak to zapamiętałam.
Później stało się jakieś sztuczne, wymuszone, może z tego względu, że "władza" jest za?

senior A.P.
27-12-2007, 11:31
Kochany Panie pytajacy o moja emeryture !
Dorobilem sie i to az podwojnej (polska i amerykanska) ,nie zadroszcze i nie mam w zamiarze zazdroscic tym,ktorzy posiadaja te emerytury wieksze niz moje dwie. Ale oburza mnie podzial na tych z tzw. starego i nowego portfela,bo to juz ma podloze dyskryminacji politycznej.
Nie bede tego rozciagal ,bo to nie ten temat,prosze jednak zwrocic uwage na to jak przestrojono Polske a ludzi zamieniono w malpy,moze wtedy nie beda dziwic Cie moje posty. Ja "przerabiam" Ameryke,poznaje ja z kazdej strony,ktos inny zaszyl sie w "puszczy" ze swoimi osiagnieciami,czyzby Pan Cimoszewicz ?

Lila
27-12-2007, 13:17
Hi,senior.Co się tak spowiadasz ,jak przed skarbówką ?
To przecież tylko Twoja sprawa..

Ale te małpy ...no wiesz,u nas klimat coś nie ten...tego.Jeżeli coś,to tylko w ZOO.A z tym to sam wiesz : wystarczy jedna małpa i tłum zwiedzających i to też ZOO..

I proszę mi tu nie obrażać Rodaków ,OK ? Bo na miano małpy ,nikt sobie w Polsce nie zasłużył.Za dużo było tragedii na tej ziemi.Tu nie plastikowy Disneyland ....:)

senior A.P.
27-12-2007, 15:26
Tych co malupuja mam prawo tak nazywac,inaczj tego nazwac nie mozna i obojetnie jakiej beda narodowosci okreslenie to im nie ubliza,bo malpy bywaja tez inteligentne, swietnie nadaja sie do nasladowania,szczegolnie te czlekoksztaltne.
Co do spowiedzi tez nie masz racji,spowiadaja sie ci co grzesza i dostaja rozgrzeszenie. Ja nie zabiegam abys Ty mi cos rozgrzeszyla ,bo chyba nie masz do tego uprawnien jako "kaplanka".Skarbowka w Polsce wymaga rozgrzeszen i Stoklosa to uczyni.
Milo mi sie z Toba dyskutuje ale nie posadzaj mnie ze Polakow-Rodakow uwazam za malpy,to bardzo niegrzecznie tak nastawiac jednych przeciwko drugim,chyba ze to Twoja specjalnosc,wtedy podrzuce Ci inne porownania z "amerykanskiego ZOO" - wlasnie zwiedzam je kazdego dnia.
Milego wieczoru ZYCZE !

wuere'le
27-12-2007, 16:18
Seniorze A.P. Nie było to pytanie oczekujące odpowiedzi. Wybrzydzałeś na emerytów i ich emerytury, więc chciałem Cię skłonić do zastanowienia się nad źródłem własnej emerytury.
Zgadzam sie z Tobą co do starego i nowego portfela, natomiast nie podoba mi się, podobnie zresztą jak Lili. określanie Polaków małpami,
Pisząc o Ameryce odnoszę, być może niesłusznie, wrażenie, że nie bardzo Ci się tam podoba, co więc tam Ciebie trzyma?
Mam znajomych, rodzinę w Ameryce i też czasem narzekają, ale kiedy usłyszą argument, że dolar w Polsce coraz mniej wart, przestają narzekac.

wuere'le
27-12-2007, 16:28
Na pytanie Poli: otórz papugą narodów nazwał polskę w utworze "Grób Agamemnona" J.Słowacki, cyt.

W moim poście nr 48 zakradł się błąd, niestety nie mogę go edytować, bo coś nie działa.
Powinno być: Na pytanie Poli : otóż, a nie jak jest wyżej.

walkiria57
27-12-2007, 17:02
Czytam i czytam i tak sobie myślę: Czy Was wszystkich pogięło? Toż "Ibi patria, ubi bene", albo odwrotnie, wedle woli. Jeden drugiego oskarża, że pierwszemu jest lepiej i z tego tytułu ma pocierpieć. Kufa, ratuj, boś chyba chłop, jak zwał, tak zwał; śród ślepców jednooki jest królem. Bez urazy, rzecz jasna.

POLA
27-12-2007, 17:19
W moim poście nr 48 zakradł się błąd, niestety nie mogę go edytować, bo coś nie działa.
Powinno być: Na pytanie Poli : otóż, a nie jak jest wyżej.

zmieniam w czynie społecznym:D

Lila
27-12-2007, 20:14
Czytam i czytam i tak sobie myślę: Czy Was wszystkich pogięło? Toż "Ibi patria, ubi bene", albo odwrotnie, wedle woli. Jeden drugiego oskarża, że pierwszemu jest lepiej i z tego tytułu ma pocierpieć. Kufa, ratuj, boś chyba chłop, jak zwał, tak zwał; śród ślepców jednooki jest królem. Bez urazy, rzecz jasna.

Co Cię czytam,to gromkim głosem przywołujesz Kufę..A sama nie możesz,co nie co podyskutować ?Wszak kobieta jesteś ,że hej !:)

A Ojczyzna ?
Dla większości niemodne ,wytarte pojęcie.Czy ktoś jeszcze mógłby napisać podobnie ...Dulce et decorum est pro patria mori"- ? I to jeszcze w chwili zagrożenia życia ?

Jak słodko jest umierać za ojczyznę.Ten cytat z Horacego,znaleziono wydrapany na ścianie w celi Pawiaka..
A teraz Pawiak kojarzy się niektórym pewnie z pawianami zamieszkującymi tę ziemię.
A co do Seniora,to staram się go zrozumieć,choć ciężko mi idzie.Jakbym byka doiła..

senior A.P.
31-12-2007, 12:36
Oj ! Co za ciezkie porownanie (dojenie byka,czyzbym przez pomylke kliknal na sexportal ?).
Dobrze,ze wspowmniano o Pawiaku i mlodziez tu moze bladzic ale nie uwierze,ze seniorzy beda go kojarzyc z pawianami,to nieco uwlaszczajace godnosci seniora,chyba ze...
Pogiac to moze nas nie pogielo ale troche zgarbilo i kazdy oprocz fizycznego garba ma jeszcze "garb polityczny",przeciez w koncu przeszedl przez zycie i zostal tym seniorem (faktycznym) lub seniora udaje.
Co to za senior w przedziale wiekowym 50-tym ? Co innego inwalida oby tylko nie umyslowy.
Paradoksy wspolczesnosci.
Faktycznie jest ich wiele ,sa bardzo rozne chociazby taki jak ten z Radiem Maryja o zasiegu juz swiatowym i raczkujacej tv Trwam,nie zapominajac o ND.
Czy to nie paradoks,ze to radio jest "za a nawet przeciw". Nawet Tusk sie ochrzcil i chcial do tego radia ale cos tam stanelo na przeszkodzie (chyba Niemcy) i nie bylo pieknego glosu z wyraznym "r" w tym radiu obecnie rzadzacych.
Cos w tym musi byc,ze zakon oo. Redemtorystow w Polsce jak tak silny i przebojowy,ze nawet Papiez musi sie z tym radiem liczyc,blogoslawiac GO i to juz uwazam za duzy paradoks wspolczesnosci.
Wy jak uwazacie ?

wuere'le
31-12-2007, 13:35
Drogi seniorze AP wybacz, że często jestem w opozycji do Twoich wypowiedzi (szkoda, że nigdy na nie nie odpowiadasz), ale tym razem i za i przeciw (skąd my to znamy?).
Jestem przeciw uogólnianiu, nie posiadam żadnego garbu politycznego, absolutnie (jak mawia bohaterka pewnego serialu).
Pozostawmy istotę tego, kiedy, kto ma się nazywać seniorem, jest to przecież indywidualne odczucie. Myślę, że lepiej aby 50-latek czuł się seniorem, jak młodzieniaszkiem i tak się zachowywał.
Zupełnie nie interesuje mnie czy, gdzie i kiedy ochrzcił się Donald Tusk, to jego prywatna sprawa.
Jestem za tym co piszesz na temat radyjka z Torunia. To jest ewenement żeby duchowny posiadał takie bogactwo, wykazywał tak mało pokory. Jak to się ma do słynnego skąd inąd powiedzenia "prędzej bogaty przejdzie przez ucho igielne, jak wejdzie do królestwa bożego"?
Jego buta i pycha jest wprost niewiarygodna, ale jak widać zbyt dużo już nie może, mohery nie pomogły i prezio z PIS-u się najlepiej o tym przekonał.
Piszesz, że wszyscy koscielni się z nim liczą, no a, co mają odpuścić taką kasę, kto zabija kurę znoszącą złote jaja?

senior A.P.
02-01-2008, 16:31
Moze inaczej .
Dzisiejsza mlodziez twierdzi,ze liczy sie kasa - nie wazne jak sie ja zdobywa.
Jezeli juz dyskutowac chcemy o bogactwie Tadeusza Rydzyka ( zle mi przechodzi przez gardlo "ojciec",no jakze to ojca ma sie jednego nawet i Boga Ojca ale kilku to mi nie odpowiada,moze jestem zacofany ale nie staroswiecki),to na to bogactwo (nie jestem do konca pewny czy jego czy KK w tym Redemtorystow) zlozyli sie zwykli ludzi ,no i moze jeszcze cos tam z innej strony "kaplo",ale tego nie wolno zazdroscic. Sa przeciez inne fundacje swieckie chociazby taka jak jednej Polki Jolanty,do ktorej to nikt nie ma takiej pretensji jak ta torunska RM.
Zazdrosc jest brzydka cecha ludzka,moze mniejsza niz pazernosc ale swoje robi.
Nie jestem tez do konca pewny czy Pan Tadeusz w szacie kaplanskiej jest do konca pyszny i bunczuczny,bo ja na jego miejsu przy takiej kasie inaczej bym wierzacych rozumu uczyl a niestety polskich wiernych trzeba przestroic na inny system wiary.Czekac,az dopiero tego dokonaja absolwenci "uniwersytetu medialnego" Redemtorystow jest maloprawdopodobne,bo starzy powymieraja a mlodzi wierza w ..........,pomine to,bo z mlodzieza roznie bywa i obym sie mylil.
To,ze Premier RP wczesniej czy pozniej sie ochrzcil winno byc wazne dla chrzescijanskiej Polski,nie mozna obok tego obojetnie przechodzic,bo po chrzcie czlowiek winien byc takim czlowiekiem jakim ten chrzest nakazuje byc !
Chrzest "masonski" jest inny ale tez od swych wyznawcow wymaga odpowiednich zachowan,tym bardziej chrzescijanski,ktory jest starszy .
Senior A.P. bardzo powaza "opozycjonistow" i uwielbia z nimi dyskutowac ,bardziej niz z "przytakiewiczami".
Jestem wiec do dyspozycji ,bo naprawde polubilem ten klub pod warunkiem,ze spotykam tu prawdziwych seniorow . Ci dopiero przed 60-tka sa mniej powazni i jeszcze nie doswiadczaja "biedy seniora" , maja wlasne biznesy i gosci w nim z absolutem na stole.

Lila
02-01-2008, 16:40
A jaki to premier chrzcił się ostatnio ? Ja nic nie wiem.Donald brał kościelny ślub jedynie,ale chrzczony był .Kaszub przecie..

senior A.P.
02-01-2008, 17:02
Niestety nie mam mozliwosci zagladania w ksiegi koscielne,to co napisalem wyczytac mozna na innych portalach,ktore nie podaje,sa kasowane wraz postami - doswiadczylem tego.
Nie pisze tez ,ze to akurat Premier Tusk dokonywal tego czy innego w kosciele KK lub innym,za mojego zycia bylo wielu premierow w Polsce,zarowno chrzczonych jak "odchrzczonych" wiec nie pisze imiennie - chyba to czytelne ,z pytaniami prosze sie zwrocic tam gdzie to mozna ustalic w oparciu o dowody.

Alsko
02-01-2008, 17:12
Oj ! Co za ciezkie porownanie (dojenie byka,czyzbym przez pomylke kliknal na sexportal ?).
Dobrze,ze wspowmniano o Pawiaku i mlodziez tu moze bladzic ale nie uwierze,ze seniorzy beda go kojarzyc z pawianami,to nieco uwlaszczajace godnosci seniora,chyba ze...
Pogiac to moze nas nie pogielo ale troche zgarbilo i kazdy oprocz fizycznego garba ma jeszcze "garb polityczny",przeciez w koncu przeszedl przez zycie i zostal tym seniorem (faktycznym) lub seniora udaje.
Co to za senior w przedziale wiekowym 50-tym ? Co innego inwalida oby tylko nie umyslowy.
Paradoksy wspolczesnosci.
Faktycznie jest ich wiele ,sa bardzo rozne chociazby taki jak ten z Radiem Maryja o zasiegu juz swiatowym i raczkujacej tv Trwam,nie zapominajac o ND.
Czy to nie paradoks,ze to radio jest "za a nawet przeciw". Nawet Tusk sie ochrzcil i chcial do tego radia ale cos tam stanelo na przeszkodzie (chyba Niemcy) i nie bylo pieknego glosu z wyraznym "r" w tym radiu obecnie rzadzacych.
Cos w tym musi byc,ze zakon oo. Redemtorystow w Polsce jak tak silny i przebojowy,ze nawet Papiez musi sie z tym radiem liczyc,blogoslawiac GO i to juz uwazam za duzy paradoks wspolczesnosci.
Wy jak uwazacie ?

Nie napisał Senior AP?!

senior A.P.
02-01-2008, 17:22
A co ,nie bylo chrztu ? To jak on dostal slub koscielny ?
Pani/Panie prosze podac date chrztu,to wtedy ja skonfrontuje ze swoimi wiadomosciami.
Widzi Pani/Pan gdzies date chrztu Tuska w mym poscie ktory tak na czerwono uwypuklilas/uwypukliles "kolezanko/kolego" dyzurny ?
Prosze sie pospieszyc z odpowiedzia,bo moj "czas dyzurny" sie konczy.
Z gory dziekuje i gratuluje czujnosci,moze ktos wystapi o wyroznienie Pan/Pana.

emka46
02-01-2008, 18:11
A czy Wy nie macie innych zmartwień? Ochrzczony czy nie slub koscielny czy cywilny>

siekierka
02-01-2008, 18:31
Święta , Święta i już po... Był to czas na rozmyślania i refleksje, z uwzględnieniem zaglądania z rzadka do pomieszczeń klubowych. Przed Świętami człowiek się nieco wyciszył, pogodził ze wszystkimi antagonistycznymi myślami często – gęsto pojawiającymi się na postach klubowych (nie mylić z postami nakazanymi przez liturgię!).I już myślałem że tak będzie sielsko – anielsko, przynajmniej na jakiś czas. Ale nie! Jeszcze nie minęło Trzech Króli, jeszcze choinki stoją w pełnej gali, a tu już na forum widzę liberalno - socjalistyczny atak na niezależne od niemiecko - szwedzko – duńsko – i jeszcze tam jakich wydawców, wyłącznie Polskiej proweniencji media. W dodatku, wzorem prominentów ancieme regime'u oraz niektórych aktualnych dyplomatołków, w niezbyt zawoalowany sposób forsuje się podejrzenia polskiego kapłana o niezbyt czyste interesy i nielegalne naciski na Watykan, przy okazji plotąc bzdury o jakimś „medialnym” uniwersytecie. Towarzysz Ej Pi, który stawał w obronie przynależnego Wojciechowi J.:cool: tytułu generalskiego, nie może wykrztusić należnego zakonnemu kapłanowi tytułu Ojciec i wzorem żydowskiego rabina który mówił „Pan Papież” do Jana Pawła drugiego, mówi „Pan Tadeusz” o Ojcu Rydzyku. Nikt cię człowieku nie zmusza do wyznawania wiary katolickiej, ale licz się z koniecznością zachowania szacunku dla przekonań innych uczestników forum i nie tylko. Pamiętaj, że w Europie - Polska jest jednym z krajów, o największym odsetku katolików. Obrażając kapłana, obrażasz także jego współwyznawców, czyli większość mieszkańców naszego kraju.:mad:
A Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, ma wspaniałą kadrę naukowców i kształci wysokiej klasy specjalistów w wielu nowoczesnych kierunkach.:)

Ewita
02-01-2008, 18:44
jest interpretacja pełnego szacunku tytułu, jako obraźliwy! Określenie "Pan" jeszcze nikomu nie ubliżyło! Jestem katoliczką. Zwyczajowe "Ojciec" czy "Brat", używane w stosunku do zakonnika, stosowane jest przez wyznawców tej samej religii. Dla niewierzącego może być zupełnie obce! Trochę tolerancji proszę! A cóż to za przestępstwo???

Lila
02-01-2008, 19:43
No nie Ewita...Zwrócenie się do Ojca Św.per ''panie papież '' jest porażką..Nie jest obce ,na 100% nazwanie Go chociażby Jego Ekselencją,co przysługuje nawet ambasadorowi..

I nie ma to nic wspólnego z brakiem tolerancji,tylko z szacunkiem do Osoby,która była chodzącą Tolerancją..

Stanley
02-01-2008, 19:45
Gdzieś czytałem że Pan Tadeusz ma sponsora w Urugwaju więc nie całkiem tylko polski jest ten kapitał.Ale pewnie to nieprawda, w końcu Polski rząd jest hojny i dołoży co trzeba.

Lila
02-01-2008, 19:47
I tu się zgadzam,bo ma dołożyć jakąś horendalną sumę na budowę Swiątyni Opatrzności Bożej.Zapomniałam ile,bo mi mowę odebrało...
Akurat mamy mało domów modlitwy...

Ewita
02-01-2008, 20:00
No nie Ewita...Zwrócenie się do Ojca Św.per ''panie papież '' jest porażką..Nie jest obce ,na 100% nazwanie Go chociażby Jego Ekselencją,co przysługuje nawet ambasadorowi..

I nie ma to nic wspólnego z brakiem tolerancji,tylko z szacunkiem do Osoby,która była chodzącą Tolerancją..
Poza wszystkim, poza tym, że był niezwykłą osobowością, człowiekiem przez duże C i wzorem nawet dla niewierzących - był głową państwa i obowiązywały zasady dyplomacji!
Ja o naszym ojczulku najbardziej ważnym z całej wsi!

Lila
02-01-2008, 20:07
Aaaaaa...o tym...:)

No to sorry,bo ja mam ochotę zabawić się w Kmicica na J.Górze i kiedyś załatwić tę kolubrynę pychy ,razem z maybachem..

A przynajmniej pożyczyć od Mamusi Desti berecik ,ten co miałam na sabacie,przedostać się przez tłum innych berecików ,aby ucałować świętą rączkę i....odgryźć mu ją,oraz wyrzucić poza ...przepraszam za wyrażenie...wały jasnogórskie..:)

Ewita
02-01-2008, 20:23
Gotowa jestem wtedy za tłum wspierający robić:D

siekierka
02-01-2008, 20:42
PODZIĘKOWANIE ...MIŁE PANIE.
Noblesse oblige.

siekierka
02-01-2008, 20:51
Rozumiem, że wszyscy ludzie są równi i mają jednakowe prawa.
Tylko niektórzy są innej miary i mają inne prawa.
Prawie że Orvell.:D

Ewita
02-01-2008, 20:52
PODZIĘKOWANIE ...MIŁE PANIE.
Noblesse oblige.
Zobowiązuje, Siekierko i ogłupiać się nie daje!

Stanley
02-01-2008, 20:57
Siekierka to Twój wybór i ja to szanuję ale nie oburzaj się jak ktoś mówi Pan Tadeusz.Dla mnie to jest pan Tadeusz a jak Ty go nazwiesz to mnie jest obojętne.

Lila
02-01-2008, 21:06
Pan Tadeusz nieodmiennie kojarzy mi się z wieszczem..

Dla mnie jednak ojciec dyrektor od maybacha..Ach ,ta odrobina luksusu..

Ewita
02-01-2008, 21:06
Masz u mnie dużą kawę, albo drinka - do wyboru! Za tolerancję i... wymaganie tejże!

hannabarbara
02-01-2008, 21:29
A mogę używać nazwy "ojciec dyrektor"? Bo jak ta obraża, to nie będę uzywać.

senior A.P.
02-01-2008, 21:50
"Pan Tadeusz w szacie kaplanskiej ....." - oj drodzy rodacy jak latwo Wam maski zdjac z twarzy.
Ile to juz obludy w Polsce i nie tylko zagniezdzilo sie o faryzejstwie nie wspominajac.
Ojcze swiety ,czy inny ojcze nawet Ty swiezo po swieceniach kaplanskich, trzeba na moment zatrzymac sie i spojrzec w swoja dusze,jak ktos woli w swoje wlasne "ja".
Bo po co nam tytuly,zwroty,calowanie po rekach i inne przyzwyczajenia lub nawet ustalenia po tylko aby dystans i rezim owieczki,baranka do pasterza zachowac ,bo inaczej pieklo tych co tego nie przestrzegaja pochlonie,z tym ze najpierw "pieklo na ziemi" !
Tysiaclecie "swietosci na ziemi" czy ktos chce czy nie konczy sie . Zaczelo sie trzecie tysiaclecie,kolejne dziesiec wiekow przestrojenia ludzkosci. Sa juz gotowe plany i rozpoczte dzialanie - czy tego nie zauwazacie ? Tworcy tych planow zebrali sie na Placu sw. Piotra przy trumnie tego,ktory swa reke do ich realizacji przylozyl. Zrywajacy sie wiatr przewracal kolejne strony "swietej ksiegi",zacieci wrogowie podawali sobie rece ,wielu dostojnikow plakalo, prostaczkowie szlochali.
Rozumy wielu nie pojely co sie skonczylo a co zaczelo,swiat przyspieszyl ,bo Bog tak chcial.
Moca jednego wlasnego rozumu nie wszystko jest pojete ale przy wspolnym mysleniu mozna wiele zrozumiec .
Prosze sie wiec nie obrazac,ze ktos do kogos mowi przez "ty",przez "pan" czy jeszcze inaczej,bo to sa wszystko ustalenia,przyzwyczajenia i normy bycia. Takze i zasady wychowawcze,ktore moga bulwersowac dla przykladu zwroty rabina do papieza,forumowicza do Tadeusza Rydzyka,mezczyzny do kobiety (tez odwrotnie) ale to nie jest ublizajace i nikomu nie ujmuje tytulu i honoru. Podbnie jak niewyksztalconego do tego co zdobyl chociaz tylko inzyniera,magistra,doktora,docenta,profesora.
Czy kaplan musi sobie uzurpowac zwrot "ojcze" ,moze bardziej odpowiednie bedzie "ksieze,prosze ksiedza " lub inzynierze ,prosze inzyniera". A jezeli juz to przy konfesjonale : "ojcze duchowny zgrzeszylam/zgrzeszylem......", "inzynierze (w miejscu pracy) ja jako pracownik inaczej to sobie wyobrazam i zrobilbym to tak", "Profesorze (podczas wykladow,na uczelni) nie rozumiem tego".
Wiec o co klotnia ,cos tu ktos podwaza,komus ubliza ?
Oczywiscie kazde inne zachowanie niz przyjete razi tych co tak a nie inaczej postepuja ale nie zauwazaja np. ze ten ojciec,ten izynier,profesor lub inny smiertelnik zrobil zle ,lub udaja,ze tego nie widza i co wtedy ?
Wtedy to juz bez tytulow i profesji jak dla przykladu na forach mlodziezowych.
Tu jednak jest inne forum - forum wszelkiej poprawnosci,forum swiatlego seniora.
Dla poszerzenia dyskusji mozna by podac pare dowcipow o kaplanach ale wtedy znowu posypia sie "zgorszenia".
Wiec do tematu - to sa tez paradoksy wspolczesnosci te powyzsze dyskusje,swiat sie kreci. A ludzie ? Ludziom tez sie kreci ! Nam ,Wam i mnie tez.

Lila
02-01-2008, 21:57
Senior...jak pięknie to powiedziałeś.Jak taki gruby paulin na Jasnej Górze.
Ma gadane skubany.Wszyscy zaraz śpią,nawet ci co stoją ,niczym siedmiu braci śpiących ,kiwają się z nogi na nogę.Ciemny lud - nie rozumie kapłana..:)

Tylko gdzie widzisz tę kłótnię ,hę ?
Bo ja nijak nie widzę..Mnie tam wsjo rawno,jak kto do kogo mówi.Byle grzecznie..:)

senior A.P.
02-01-2008, 22:13
Znowu mnie igrasz Jasna Gora. Moze i ona jasna a tam gdzie jasno to wiesz .
O poznanych Paulinach pisalem ,piszac o redemtorystach narazilem sie,moze jeszcze o Kapucynach ?
Klotnia wsrod ........ i Polakow zawsze byla ,tym nie nalezy sie zrazac - kto sie lubi ten sie czubi !

Lila
02-01-2008, 22:17
Senior.Pisz sobie na zdrowie.Nikomu się nie naraziłeś..
Mamy wolność i demokrację...cholerka.

hannabarbara
02-01-2008, 22:26
Seniorze A.P. jesteś już tu z nami kawałek czasu i ciągle nie możesz przyjąć do wiadomości, ze nikt nam ilości neutronów w mózgu nie zmniejszył, nikt nami nie manipuluje ani niczego nie narzuca. A co najważniejsze, wcale nie myślimy wszyscy jednakowo i jednakie mamy poglądy na różne sprawy. Są wśród nas ludzie głęboko wierzący i ateiści. Zwolennicy różnych systemów politycznych i różnych partii. Dlatego proszę nie pouczaj nas jak małe dzieci, bo już na tym świeci trochę żyjemy i o tym i owym jakieś pojęcie mamy.

Basia.
02-01-2008, 22:30
fajny z Ciebie facet, masz swoje zdanie i chwała Ci za to. My również mamy swoje zdanie i o ile zdażyłam poznać kolegów z forum poglądy mamy ukształtowane /często bardzo różne/ i tych swoich poglądów już nie zmienimy bo nie chcemy. Pozdrawiam.:)

Lila
02-01-2008, 22:36
A ja dodam,że jakbyśmy mieli jednakowe,to umarlibyśmy z nudów..
Jesteśmy grupą straszliwych staruszków,którzy jako grupa,wykończyliby każdy dom starców.
Opieka na kolanach błagałaby nas,abyśmy przestali.A my nic.Od śniadanka ; polityka,religie narodów oraz wcale nie wirtualne picie drinków..:)

senior A.P.
02-01-2008, 22:37
Jezeli ktos to odbiera jako moje pouczenia to dobry znak jak i to ,ze w Polsce zaczyna sie myslec o tym skad wzial sie dobrobyt ,nedza tez.
Cieszy mnie,ze mam tu do dyskusji prawo z powaznymi ludzmi . Zreszta kazdy senior to powazny czlowiek chociazby z wygladu.
Napewno wiesz,ze oprocz seniorow zagladaja tez tu mlodzi,przeciez nie ma znaku zakazu w tym kierunku lub ostrzegawczych tresci typu :"jezeli nie ukonczyles 18 lat......z kliknieciem wejscie,wyjscie,musisz opuscic ten portal ...itp".
Znam mlodych co tu zagladaja.

kufa86
03-01-2008, 15:16
Tytuł tematu jest:
Paradoksy współczesności,
to jak się Wam, Panowie i Panie podoba pieczętowanie jaj?
PS.
HB, w mózgu są neurony (neutrony też).

kufa86
03-01-2008, 15:18
oraz wcale nie wirtualne picie drinków..:)
Myślałby kto, że to prawda.

Basia.
03-01-2008, 15:21
Myślałby kto, że to prawda.
święta prawda, Kufo nie wierzysz?:confused:

kufa86
03-01-2008, 15:27
Paradoks współczesności:
nic a nic.

hannabarbara
03-01-2008, 15:31
Tytuł tematu jest:
Paradoksy współczesności,
to jak się Wam, Panowie i Panie podoba pieczętowanie jaj?
PS.
HB, w mózgu są neurony (neutrony też).
Pani od biologii na emeryturze "wkrochmaliło się" niepotrzebnie t. Że też wszystko musisz zauważyć!!! Moi uczniowie pokładaliby się ze śmiechu. Pomyślę, może w nagrodę wyrysuję Ci na Paincie komórkę nerwową w całej krasie! Jądro atomowe też mogę!

Lila
03-01-2008, 16:06
Zawsze podziwiałam ludzi,którzy rozumieli biologię..
Dla mnie to była nauka szatana.Nijak nie mogłam jej przyswoić.

kufa86
03-01-2008, 16:25
Pomyślę, może w nagrodę wyrysuję ci na Paincie jądro atomowe
Proponuję Lorens z mionami i hiperonami.
Kwarki też mogą być.

walkiria57
04-01-2008, 04:22
Mnie się podoba. Zwłaszcza,że 28.grudnia kupiłam jajo zniesione30.grudnia. Swiadomość posiadania nadświetlnych kur daje nam niezłą kartę przetargową w Iraku.

walkiria57
04-01-2008, 04:49
Oj, to było odnośnie do stemplowania jaj...Nie wiem, dlaczego sobie tu poszło.

senior A.P.
04-01-2008, 08:03
Co sie dziwisz jakimis tam jajami z pieczatka.W Ameryce kupuje sie w trzecim kwartale roku nowy samochod wyprodukowany juz w nastepnym roku (masz rocznik zamiast 2007 lsniacy z 2008r) ,to jest dopiero chwyt !
Handel jest handlem !

hannabarbara
04-01-2008, 08:18
To tak jak z tym sławnym napisem na płocie. Jeden pogłaskał i sobie drzazgę wbił.

senior A.P.
04-01-2008, 08:21
Wbil zapewne w reke ! Co zrobic jak tu mu do glowy bzdury wbijaja ?

siekierka
04-01-2008, 12:59
Czyż nie jest jednym z paradoksów współczesności fakt, że tow. Ej Pi z Florydy:cool: pod dyktando swojej pejsatej papugi udziela nam lekcji z historii, którą przeżywaliśmy na własnej skórze? I nawet nie zdaje sobie sprawy jak tu się żyje naprawdę...:confused:

hannabarbara
04-01-2008, 13:08
Seniorze A. P. jesteś niereformowalny. Juz Ci wiele razy tłumaczyłam, że w kraju nikt nami nie manipuluje. A Ty ciągle "moja krowa". Kurczę! Może wreszcie uwierzysz! Jak jesteś taki uparty, to się potem nie dziw, że ludzie się na Ciebie denerwują! Przyjedź! Pożyj tu! Sam się przekonasz!

Ewita
04-01-2008, 13:11
Czyż nie jest jednym z paradoksów współczesności fakt, że tow. Ej Pi z Florydy:cool: pod dyktando swojej pejsatej papugi udziela nam lekcji z historii, którą przeżywaliśmy na własnej skórze? I nawet nie zdaje sobie sprawy jak tu się żyje naprawdę...:confused:
Ja bym to nazwała zupełnie inaczej... Ale szkoda słów!

Lila
04-01-2008, 13:13
:D :D Miałam się nie śmiać..
Ale ta pejsata papuga..hi

Jesssu,już widzę taką kolorową arę,z dwoma pejsami koło dzioba i skrzeczącą '' szalom''..:D A obok goły nasz Senior,nad basenem..

Nie,stanowczo muszę wyobraźnię uwiązać przy budzie..:D

hannabarbara
04-01-2008, 13:17
Napisałam do seniora A.P. Przyjedź! Pożyj! I od razu sobie wyobraziłam, ze wsiada do samolotu, w bermudach i hawajskiej koszuli i wysiada na Okęciu. A tu mróż trzaskający, arktyczny wiatr gwiżdże i przewiewa do szpiku kości. Ot! Ojczyzna, macocha, nie matka.

hannabarbara
04-01-2008, 13:19
:D :D Miałam się nie śmiać..
Ale ta pejsata papuga..hi

Jesssu,już widzę taką kolorową arę,z dwoma pejsami koło dzioba i skrzeczącą '' szalom''..:D A obok goły nasz Senior,nad basenem..

Nie,stanowczo muszę wyobraźnię uwiązać przy budzie..:D
Lili! Jeden post, a wyobrażni dwa obrazki. Twój i mój!

siekierka
04-01-2008, 13:37
Cieszę się, że moja wizja papugi takie wywołala reperkusje. Rzadko mam okazję do napisania czegoś mało denerwującego. Po prostu, niechcący tak wyszło...:)

Alsko
04-01-2008, 15:42
Siekierko, dobrze by było, żeby częściej Ci się zdarzały takie obrazki :)
Bardzo mi się przydała ta porcja śmiechu :D

senior A.P.
04-01-2008, 16:38
Ej ! lub ojojoj ! To trudno papugi nauczyc (nie wierzycie sprobujcie), ale jezeli juz o papugach to swietnie.
Jedna z papug (nie wiem czy to samiec czy samica) dokonuje powtarzania za gazeta wyborcza,najwiekszej tuby prawdomownosci w Polsce i zamartwia sie nad swym losem. Inna papuga na innym drzewie jest zmartwiona i drzy o platforme ,ktora sie pomalu sama zatapia. Jeszcze inna narzka na bole w kosciach i macha klorowymi skrzydlami.
W Polsce mroz u mnie w granicach zera ,tak ze i pies do domu sie garnie choc to Floryda,zimno wszedzie,glucho wszedzie ,co to bedzie jak Obama prezydentem bedzie ?
Chyba juz wtedy bede wysiadal na Okeciu w WAW i przechodzil odprawe na wreszcie ukonczonym terminalu 2.
Poznam wtedy nowa Polske (moze juz sie inaczej bedzie nazywac (np. 17-ta Republika,lub Europoland), spotkam przyjaciol z tego klubu witajacych mnie usmiechem i slowami :"Witaj na ........ziemi,tej ziemi !". Ja sie rozczule i odpowiem dobrze Wam,bo na to zaslugujecie.
Potem zwiedzimy nowoczesna WAW,przejedziemy sie tramwajem (mam nadzieje ze jeszcze beda kursowac),wsiadziemy do metra i pojedziemy tam gdzie bedzie sie jego linia konczyc.
Potem wstapimy do tego klubu (napewno bedzie istniec) i powspomnamy dyskusje dzisiejsza.
Dobrze ?
Przyjmuje zaproszenie,do zobaczenia w Warszawie !

hannabarbara
04-01-2008, 17:47
O°C powiadasz! To prawie Syberia! No to odwołuję bermudy i hawajską koszulę. O o Osamie bin Ladenie, to nawet nie żartuj! Terroryzuje cały świat. Dziś odwołano po raz pierwszy rajd Paryż - Dakar.Powód - zapowiedzi zamachów.

Alsko
04-01-2008, 17:50
Haniu, pomyliłaś Obamę z Osamą.
Tu mowa o czarnoskórym kandydacie na prezydenta Stanów.

siekierka
04-01-2008, 18:05
Zaraz widać,że tow. Ej Pi nie jest tutejszy. Papugi mu się rozmnożyły i nie skumał aluzji. Nic nie szkodzi.Skoro sie wybiera w odwiedziny do Starego Kraju, musi sie pomalutku uczyć znaczenia obcych mu słów, poczynając choćby od papugi. Może się ta wiedza po przyjeździe przydać.:cool:

senior A.P.
04-01-2008, 18:11
Sluszna uwaga ale jezeli juz o O.B.Ladenie ma byc to (zaslyszane) ten czlowiek juz dawno nie zyje i jak moze terroryzowac swiat ?
Terrorystow tworza inni i niezalezne media sa juz na ich tropie. Warto "pokarktowac" na netcie i znalezc co pisza o "september 11" inne zrodla z dowodami naukowymi wlacznie. Zadnej prawdy nie da sie ukryc i jak nie w tym to w nastepnych pokoleniach prawda wyjdzie jak przyslowiowa oliwa.
Terror swiatowy plynie z jednego zrodla ,tym zrodlem jest ZYSK. Kto do niego dazy warto wiedziec ale jako jedyny "odmieniec" na tym portalu nie chce Wam zaklocac sielanki zycia seniora. Terrorysci (czytaj partyzanci) pojawia sie i w Polsce ,sa juz nawet przygotowane oddzialy antyterrorystyczne,dowodzi nimi general. Jednak nie to jest niebezpieczne. Nibezpieczenstwo czycha w innym miejscu,jest nim nielogiczne myslenie Polakow sparalizowanych mediami.
Na co dowody mamy i tu.

Lila
04-01-2008, 19:13
Senior,papuga to adwokat w gwarze sądowej,powiedzmy...
Więc nie wymyślaj,tylko przygotowuj się na czarnego prezydenta..Kup se wronę.
Wszak Iowa jest reprezentatywna dla całych Stanów..

ps.A dlaczego ma nie być tramwajów ? Aż taki rozwój motoryzacji ma być?Poza tym pisz śmiało co masz na myśli,bo i ja takie opinie czytałam,że za światowym terroryzmem stoi Izrael,nazywając rzecz po imieniu..

Tylko nijak nie wiem jakim cudem ?

hannabarbara
04-01-2008, 19:16
Chyba się przejęzyczyłeś seniorze! Napisałeś " nielogiczne myślenie Polaków". Czyżbyś i siebie tu zaliczył, dobrowolnie, bez pistoletu przy głowie?

siekierka
04-01-2008, 19:50
(Napisała Lila
Stały bywalec

ja takie opinie czytałam,że za światowym terroryzmem stoi Izrael,nazywając rzecz po imieniu..

Tylko nijak nie wiem jakim cudem ?)

A może nam to pejsata papuga wyjaśni?:D

Lila
04-01-2008, 21:38
Pamiętam ,była kampania wyborcza....:D

Pamiętam ,jak na forum często gęsto cytowano niejaką Matkę Kurkę,dosyć łajdackiego wg.mnie faceta..
Matka kurka cel osiągnęła ,ma już swój kurnik..
Dzisiaj ktoś mi przysłał taki fragmencik tekstu dość idiotycznego jak i pozostałe,z którego wynika iż szacowna Matka nie cierpi starszych kwok i kogutów..:D

Jesteśmy krajem, który ma najwięcej rencistów w przeliczeniu na zdrowych, mamy
oblegane przez staruszki przychodnie, które na typowo polską modłę wysypują z
torebek opakowania medykamentów sprzed 2 lat i proszą by im to samo przepisać,
najlepiej na następne dwa lata. Jesteśmy krajem hipochondryków, lekomanów i
jeszcze do tego znachorów.

Każdy ma prawo do fanaberii, natomiast nie każdy ma
ochotę sponsorować fanaberie innych. Wszystkim wzburzonym od razu odpowiadam,
niech mi ktoś pokaże na 10 babć 7, które nie łykają dziennie po 15 pigułek i to
w takiej konfiguracji, że zdrowy koń by tego nie wytrzymał.

Niech ktoś spróbuje
na 5 minut wejść do apteki i nie ustrzelić chociaż jednego razu, gdzie klient
już bez względu na wiek nie wyjmie jakiejś okładki leku i każe sobie zadać
specyfiku na trzy tygodnie, gdy usłyszy, że to na receptę, to on receptę zaraz
doniesie, właśnie idzie do lekarza, to po drodze do apteki zajrzał. Opłaty
jednorazowe, są jedynym patentem aby wyeliminować polską hipochondrię i nikt tu
nie mówi o jakiejś reglamentacji. Populiści wydzierają twarze, jak to
niedopuszczalnym jest, żeby pacjenta wizytę w gabinecie lekarskim recenzować,
czy słuszną, czy nie słuszną była. Żadnych recenzji, wolny rynek. Chcesz, to
chodź sobie nawet 10 razy dziennie pogadać jak cię w boku kłuje, ale płać za
każdą wizytę. Każdy ma prawo do diagnozy, każdy ma prawo do paniki i każdy ma
prawo się leczyć, nawet na siłę i nikt nie ma prawa odmówić opieki lekarskiej
nawet hipochondrykom, tylko wszystko musi kosztować i to nie mnie. Trochę
pochwaliłem normalność, tradycyjnie sponiewierałem głupotę..

Matka_Kurka 2008-01-03 18:51

Ach Mateczko,chyba zmienię poglądy.Podoba mi się eutanazja kur ,zarażonych ptasią grypą.A podobno to tylko PiS nienawidził ludzi..

Co Wy na to ? Zwolennicy oświeconej Kurrr.....hmm...ki ?

Nie macie ochoty sponiewierać normalnej Matki kurki ?

hannabarbara
04-01-2008, 22:22
Lilu! Nikt nikogo nie popiera/gani za to,że jest Matką_Kurką, czy kimś tam innym.Przynajmniej mnie tak sie zdaje. Jeśli ktoś głosi jakiś pogląd, a ja sie z nim zgadzam, to mówię, że sie zgadzam i często nie pamietam potem, z kim się zgadzałam.A jeśli ta sama osoba nieco póżniej opowiada bzdury, opisuje ekstremalne sytuacje twierdząc, że jest to codzienność, to na pewno się z nią nie zgodzę.To co przed chwilą przeczytałam, to robienie wody z mózgu. Jeśli nie ma innego sposobu, by uchronić służbę zdrowia, przed totalną klęską, a na taką się znowu zanosi, to trzeba przemyśleć taki wariant opłat dla pacjentów, by nie było takich, którzy przestaną się leczyć.Mydlenie oczu,że to walka z lekomanią i hipochondrią jest nieuczciwe.

inka-ni
04-01-2008, 22:24
Lilu,tu nie zgadzam się,że za nas placą jakies "Matki Kurki',bo my przez 30-40 lat w ZUS-ie naskladalismy.Jedno też chcę powiedzieć,że z tymi emertami i chodzeniem po lekarzach,to prawda,sama takie znam,że nie ma miesiąca,bu nie byla u lekarza z 5-razy.Oczywiscie zalicza różne gabinety.Chory system powoduje,że gdyby przyszlo placić za każdą wizytę,kolejek ,by nie bylo.A ubezpieczenia zwracaly by koszy.Tego problemu,żaden rząd nie próbuje rozwiązac.

Lila
04-01-2008, 22:31
Lilu,tu nie zgadzam się,że za nas placą jakies "Matki Kurki',bo my przez 30-40 lat w ZUS-ie naskladalismy.Jedno też chcę powiedzieć,że z tymi emertami i chodzeniem po lekarzach,to prawda,sama takie znam,że nie ma miesiąca,bu nie byla u lekarza z 5-razy.Oczywiscie zalicza różne gabinety.Chory system powoduje,że gdyby przyszlo placić za każdą wizytę,kolejek ,by nie bylo.A ubezpieczenia zwracaly by koszy.Tego problemu,żaden rząd nie próbuje rozwiązac.

Jezuuuu,przeczytaj jeszcze raz...:D
Matka kurka do piekła...
Ja zacytowałam faceta,który pod tym pseudo występuje i był często na naszym forum cytowany...

Oczywiście jest to jakieś zjawisko ponoć,częste wizyty u lekarza.Ale ja wiem po sobie,że całe lata nie chodziłam,a teraz muszę często,choć nie cierpię tych wizyt.A to akurat przypadło na wiek,który nie podoba się Matce kurce..

Znam takich,których nie stać na wykupienie leków i tych jest ponoć bardzo dużo..

Basia.
04-01-2008, 22:37
tylko weź pod uwagę, że bardzo wielu osób nie byłoby stać na zapłacenie za wizytę. Oczywiście jest grupa osób, która przesiaduje całymi godzinami w przychodniach po kilka razy w miesiącu, myślę sobie że ci ludzie nie siedzą tam dla przyjemności są poprostu chorzy. Żyjemy dłużej i niestety wcześniej czy później "wysiadają nam części", to jest smutne ale niestety prawdziwe. Osobiście nie znoszę chodzenia do lekarzy i omijam ich jak najszerszym łukiem.

inka-ni
04-01-2008, 22:53
To też napisalam,że system jest nie rożwiązany,prawda jest taka,że my emeryci nie jesteśmy kochani przez tych,których wybiramy.Ja też chodzę jak muszę do lekarza.Przeszlo rok temu,iz wijąc sie z bolesci z wlekalam z pójsciem,bo przraża mnie bycie w szpitalu,paradoks,pracowalam jako laborantka,jedną,nogą bylam po drugiej stronie.Ja nie mówię by nie leczyć ludzi,każdego,ale niestety jest dużo takich,co, Co kochają lekarzy.Ja też jestem emerytką jaką mam emeryturę to wiadomo.

kufa86
05-01-2008, 01:09
Znalazłem trochę paradoksów.
1...80%owy podatek w paliwach
2...długa unijna instrukcja obsługi drabiny
3...unijna instrukcja dotycząca bananów
4...unijna instrukcja mycia rąk, która MUSI wisieć w wychodkach lokali. Myślałem że to żart.
5...kursy i egzaminy na operatora piły motorowej. W przewidywalnej przyszłości kursy na operatora siekiery.
6...zmuszanie ludzi do jazdy na światłach
7...zmuszanie ludzi do wymiany żarówek na energooszczędne. A jak lubię wieczory przy świecach to skąd wezmę takie energooszczędne?
8...zmuszanie ludzi do czegokolwiek, tak jak by nie mieli własnego mózgu.
9...auta tańsze od rowerów
10..dziwne prawo, które chroni złodzieja a karze właściciela, który broni swojej własności.
11...Ubezpieczone jest auto a to przecież kierowca powoduje wypadki
12...pomysł podatku od POSIADANIA!!
13...Instrukcja unijna mówiąca o konieczności posiadania przez fryzjera w zakładzie kabiny prysznicowej
14...sraczka: często i rzadko
15.....pedalskie małżeństwa.
16...import zboża do Polski
17...amerykański styl życia
18....płacenie OC za auto, które przez rok jest remontowane
19....wyrzucenie za drzwi ucznia, który puścił bąka w klasie
20....projekty podatku katastralnego
21....cena ropy wyższa niż benzyny
22....nadzieja wygrania wojny z nawiedzonymi samobójcami w Afganistanie
23...założenie.......babkom klozetowym kas fiskalnych
24...zrobienie z kościoła św. Józefa zabytku, ile kasy to pożre.
25...cena mineralnej większa jak mleka
26....Byli UBowcy siedzą na ciepłych emeryturach a poszkodowani przez nich na ogół biedują.
27...szkolnictwo i sądownictwo zdominowane przez blondynki
28...dzienna stawka żywieniowa w więzieniach jest wyższa niż w przedszkolach
29...w demokracji (władza ludu) lud nie ma nic do gadania
30...projekt włączenia abonamentu TV do rachunków za prąd. Ci co nie maja TV też będą płacić. A dlaczego nie do rachunków za fotele z których się korzysta przy wgapianiu się w seriale.
31...jednorazowe, drogie książko-zeszyty w szkołach podstawowych
32...http://www.humorek.com.pl/c1/s/41.htm
33...wartość opakowania przewyższa wartość zawartości
34...wyprzedaż a właściwie darowizna polskich banków i prasy
35...Unia zmusza Polskę żeby miała 20% energii odnawialnej, a u nas ani wody ani wiatrów(te szkolne to raczej biogaz)
36...kobiety w boksie, kulturystyce, podnoszeniu ciężarów.
37...amnestia maturalna
38...import jabłek do Polski
39...projekt zlikwidowania prac magisterskich
40...bezpowrotne niszczenie przez ludzkość 50 gatunków biologicznych codziennie (Ville "Biologia")
41...pieczętowanie jaj
42...cenzurowanie forum
43...w Iranie, światowym producencie ropy wprowadzili racjonowanie benzyny - kartki
http://www.humorek.com.pl/c1/s/41.htm
45...kawa bezkofeinowa
46...piwo bezalkoholowe
47...cukier niekaloryczny
48...kobieta anioł
49...krowy z paszportami
50...parowyrazowe posty
51...z 1 kg mięsa robią 1,5 kg szynki
52...amerykański styl odżywiania. Fastfudy, - hamburger+ frytki+ kurczak(na hormonach)+Cola+gorącypies = potworny grubas.
53..reklamy za które płacimy w cenie towarów.
54...przesadna sterylność -brak bodźców, alergenów - brak odporności - alergie.
55...ciągła nerwicowa pogoń za pieniędzmi, brak czasu.

56...w USA nauka dla elit stoi na wysokim poziomie i jest wąskospecjalizowana. Motłoch nie wie gdzie leży Francja, bo po co? Robole są od tego żeby robili i kupowali to co na reklamach. Tylko, że tam zrozumieli, że trzeba godziwie płacić, inaczej nie będzie miał kto kupować towarów, braknie siły nabywczej i będzie nadprodukcja. Taką genezę miał światowy kryzys 1933r. Jesteśmy na dobrej drodze do tego.
57...zagraniczna prasa pisze, ze to Polacy zrobili obozy koncentracyjne.
57...kupowanie taniego chińskiego młotka, który rozlatuje się na pierwszym gwoździu.
68...Kwaśniewski miał konto w szwajcarskim banku. Po co?
59...Kwaśniewska zbankrutowała firmę ubezpieczeniową "Polisa". Ten wyczyn do księgi Ginesa.
60...spotkania młodych ludzi w pabie, gdzie siedzą z komórkami w rękach i ciągle wysyłają do siebie SMSy.
64...obleśny stary postkomuch o twarzy wieprza afiszuje się z bardzo młodą i bardzo ładną żoną "miłość jest ślepa".
61...opakowanie droższe od towaru.
62...ślepa wiara w to co mówią w TV
63...brak osobistej odpowiedzialności za szkodliwe decyzje, afery i przekręty
64...niszczenie rolnictwa przez zapłatę za to, że się ugoruje ziemię.
65...demokracja to zły ustrój
66...zamiast tygrysa odstrzelić weterynarza
67...ujemny przyrost naturalny
68......dyplomaci nie znają języków obcych
69......Stary Giertych dostał uninaganę za to, że napisał prawdę.
70...BRAK ZABEZPIECZEŃ DLA PIESZYCH ten temat na pewno rozwinę w najbliższym czasie
71...-Wiertło z Reala łamiące się na pierwszej dziurze;
72...Sklepy „Wszystko po 4,50” a w rzeczywistości np. walkmany po 18-25, plastikowy laser świecący plamką o średnicy 2 cm, czy młotek z ciężarkiem samodzielnie spadającym z trzonka;
73...części silnikowe [i nie tylko] do polskich motocykli MADE IN CHINA;
74...ręczniki MADE IN CHINA- kiedy Polskie fabryki włókiennicze upadają;
75...zabawki, pędzle, wałki a także kubki, solniczki, cukierniczki, scyzoryki, noże, otwieracze do konserw czy wreszcie magnetofony MADE IN CHINA;
76...KE zagląda do naszych lodówek. Wg niej znajdują się tam nadmierne zapasy produktów (patrz - grzybki w piwnicach), których należy się pozbyć - nie można jednak sprzedać ich na rynku krajowym, bo to także wiązałoby się z odpowiednimi karami. Taka sytuacja miała miejsce w Estonii, która nie mogła wytłumaczyć się z tego, ze większość jej nadmiernych zapasów cukru zgromadzone zostało w prywatnych gospodarstwach domowych, a nie przez operatorów ekonomicznych.

walkiria57
05-01-2008, 05:54
Sluszna uwaga ale jezeli juz o O.B.Ladenie ma byc to (zaslyszane) ten czlowiek juz dawno nie zyje i jak moze terroryzowac swiat ?
Terrorystow tworza inni i niezalezne media sa juz na ich tropie. Warto "pokarktowac" na netcie i znalezc co pisza o "september 11" inne zrodla z dowodami naukowymi wlacznie. Zadnej prawdy nie da sie ukryc i jak nie w tym to w nastepnych pokoleniach prawda wyjdzie jak przyslowiowa oliwa.
Terror swiatowy plynie z jednego zrodla ,tym zrodlem jest ZYSK. Kto do niego dazy warto wiedziec ale jako jedyny "odmieniec" na tym portalu nie chce Wam zaklocac sielanki zycia seniora. Terrorysci (czytaj partyzanci) pojawia sie i w Polsce ,sa juz nawet przygotowane oddzialy antyterrorystyczne,dowodzi nimi general. Jednak nie to jest niebezpieczne. Nibezpieczenstwo czycha w innym miejscu,jest nim nielogiczne myslenie Polakow sparalizowanych mediami.
Na co dowody mamy i tu.

Taaak? to kto strzelał ostatecznie do J.F.K.?, skoro prawda ZAWSZE wychodzi? Kto zlecił zamach na J.P.II? Skąd aię wzięły dodatkowe trzy kotlety w mojej lodówce w A.D.1998.?

walkiria57
05-01-2008, 05:59
Kufa, za pkt. 67. to sam odpowiesz...

senior A.P.
05-01-2008, 09:09
Piekne,piekne popisy seniorow i moderatorow nawet z pytaniami kto kogo zabil,strzelal ,dal kotlety !
W dodatku szczegolowy wykaz tego co zle nastalo i to dzieki komu ?
Chinczyk nas zalal towarem,bo sami nie umiemy produkowac o handlu nie wspominajac - tak,tak to sa te paradoksy nie tylko wspolczesnosci ,bo siegaja one jeszcze starego testamentu. Winnych nie ma i dlugo nie bedzie,rozjechali sie po swiecie.
Coz zrobic jak jest takie plemie zaliczajace sie do wybranych i dominuje wszelkie zycie ?
To kosmici sa wszytkiemu winni a z zazaleniem do pana Boga.
Faktycznie aby uleczyc Polske i Polakow to potrzeba "dobrej medycyny i medykamentow". Ten narod jest trudny do okielznania i mimo wszelkich prob ciagle rozrabia i przeszkadza w budowaniu krolestwa na ziemi .
Cale szczescie,ze juz sie preparuje odpowiednie wirusy w szczepionkach,ktore tak wzmocnia uklad odpornosciowy,ze wszyscy bedziemy zdrowi jak owieczki i baranki ,potulnie bedziemy przechodzic z pastwiska na inne zerowisko.
Seniorow juz nie bedzie w przychodniach i szpitalach,nie bedzie klopotow z wyplata emerytur i rent - 60 i do piachu w tekturowej trumnie i papierowym garniturze/kostiumiku.
Idzie nowe ,amerykanskie, wysokiej jakosci w dobrym opakowaniu a w srodku g.... !
I o czym tu dyskutowac ?
Jest dobrze - pytanie tylko komu ???

siekierka
05-01-2008, 09:50
Piszesz:

Chinczyk nas zalal towarem,bo sami nie umiemy produkowac o handlu nie wspominajac - tak,tak to sa te paradoksy nie tylko wspolczesnosci ,bo siegaja one jeszcze starego testamentu. Winnych nie ma i dlugo nie bedzie,rozjechali sie po swiecie.
Coz zrobic jak jest takie plemie zaliczajace sie do wybranych i dominuje wszelkie zycie ?
To kosmici sa wszytkiemu winni a z zazaleniem do pana Boga.
Faktycznie aby uleczyc Polske i Polakow to potrzeba "dobrej medycyny i medykamentow". Ten narod jest trudny do okielznania i mimo wszelkich prob ciagle rozrabia i przeszkadza w budowaniu krolestwa na ziemi .
Cale szczescie,ze juz sie preparuje odpowiednie wirusy w szczepionkach,ktore tak wzmocnia uklad odpornosciowy,ze wszyscy bedziemy zdrowi jak owieczki i baranki ,potulnie bedziemy przechodzic z pastwiska na inne zerowisko.
Seniorow juz nie bedzie w przychodniach i szpitalach,nie bedzie klopotow z wyplata emerytur i rent - 60 i do piachu w tekturowej trumnie i papierowym garniturze/kostiumiku.
Idzie nowe ,amerykanskie, wysokiej jakosci w dobrym opakowaniu a w srodku g.... !
I o czym tu dyskutowac ?
Jest dobrze - pytanie tylko komu ???
Zastanów się - czy chińczycy są z pokolenia Sema syna Noego?
Czy to oni gromadzą sie w Brukseli i ustanawiają, co nam wolno produkować,co jeść,z czego korzystać?
Ku-fa 86 sporządził bardzo dobrą listę (za pkt 5 to go jeszcze wyspowiadam), a ty tu nam o kosmitach gaworzysz?
I jeszcze sie na Pana Boga powołujesz, a le jak wcześnej zauważyłem, masz bardziej radziecki stosunek do Stwórcy. Więc już trzymaj sie może porad swojej papugi takich, które nie będą cię pogrążąć.
Na koniec, życzenia noworoczne w wersji nieco odmiennej od podanej przez Lilę:

Ile Tusk naobiecywał, ilu Ziobro podsłuchiwał, ile mebli Saba zjadła, ile Kalisz nosi sadła,
ile Olek wódki chlał, ile Łyżwa kobiet miał, ile lektur Roman skreślił, ile myśmy z nimi przeszli, ile Lepper ma wyroków
tyle szczęścia w Nowym Roku życzy
SIEKIERKA

senior A.P.
05-01-2008, 11:17
Nie wiem co skryles pod mianem "pierdola", mam nadzieje,ze nie o sex ci chodzi ,to wynika z dalszych Twych wywodow.
Pamietajac o tym ze nie zawsze maja racje starsi nawet te siekierki 77 (mam brata po 80-tce i faktycznie pie...trzy po trzy na temat polityki i gospodarki "polskiej",moze dlatego,ze mieszka w Warszawie ,gdzie podobno juz odmozdzenie dochodzi do zenitu),chce zauwazyc,ze to Tobie sie cos pomieszalo z "pojmowaniem" chinskiego towaru. To nie wazne kto produkuje,tylko wazne kto posredniczy w handlu i jak sprzedaje !
"Radziecki stosunek do stworcy" przejawia sie z Twych postow a chcesz go przypisac mnie kiedy to Ty wlasnie doswiadczales sowieckiego chleba - zaprzeczysz temu ?
A jezeli juz chcesz kogos przerobic (stara metoda .....) to pamietaj ,ze ja jestem wrogiem kazdej partii nawet tych ,ktore poszly w niebyt (Giertycha i Leppera) ,bo te wlasnie partie nie potarfily rozpoznac wrogow we wlasnych szeregach i z koni trojanskich im cios zadali.
Wierszokleta "noworoczny" winien opierac sie nie na tym co podaja lzemedia ale na wlasnej rymowance opartej na prawdzie,chyba ze ma tak zlecone utwierdzac nawet seniorow w klamstwach wspolczesnego swiata.

hannabarbara
05-01-2008, 11:24
I ktoś napiszał, ze seniorki dziobią! Myślę, że seniorzy to dopiero się zadziobuję, tak na ament! I nie tylko o dwa poprzednie posty chodzi, ale o całokształt.

Lila
05-01-2008, 11:33
Haniu...dziobanie to nic...

Tu się zaraz krew poleje.Ja osobiście już szykuje bandaże i plastry,aby opatrywać rany ..:D

hannabarbara
05-01-2008, 11:37
Dobrze! Ja, zatem przeczytam instrukcję tamowania krwotoków i inne tematy z zakresu pierwszej pomocy!

kufa86
05-01-2008, 13:21
Nie wiem co skryles pod mianem "pierdola", mam nadzieje,ze nie o sex ci chodzi
ja jestem wrogiem kazdej partii
Wyjaśniam,
określenie pierdoła pochodzi od Szwejka.
Czyżbyś seniorze był anarchistą?

kufa86
05-01-2008, 15:46
Ku-fa 86 sporządził bardzo dobrą listę (za pkt 5 to go jeszcze wyspowiadam)

SIEKIERKAOK, księże proboszczu
sto lat nie byłem do spowiedzi.
Pkt 5 jest dobry, Unia planuje jeszcze lepsze.
Mianowicie zostaną uruchomione kursy kopulacyjne, płatne, prowadzone w tzw Kopulademiach.
Po odbyciu kursu dopiero - i uzyskaniu stosownego zaświadczenia, będzie można oddawać się ruji, poróbstwu i barczeniu.
Ażeby ten przepis był ściśle przestrzegany, na wszystkie organy zostaną założone liczniki z kasami fiskalnymi.
(Babki klozetowe już maja mieć - w czym organy są gorsze?)

Lila
05-01-2008, 16:54
Kufa.....(Babki klozetowe już maja mieć - w czym organy są gorsze?)

Nie gorsze nijak,tylko mają krótszy okres przydatności do..hmm..konsumpcji.
Te ,od których są kasy fiskalne,służą praktycznie do samego ,żałosnego niekiedy,końca..

Pani Slowikowa
05-01-2008, 17:06
I ktoś napiszał, ze seniorki dziobią! Myślę, że seniorzy to dopiero się zadziobuję, tak na ament! I nie tylko o dwa poprzednie posty chodzi, ale o całokształt. oni nie dziobia..:rolleyes: Oni sie ..scieraja rogami..;)

Lila
05-01-2008, 17:08
Asiu...na litość boską !!

Nie sugeruj naszym panom rogów,chociażby ze względu na ich oblubienice.Bo a nuż ?

Pani Slowikowa
05-01-2008, 17:13
Asiu...na litość boską !!

Nie sugeruj naszym panom rogów,chociażby ze względu na ich oblubienice.Bo a nuż ?

Czy ja cos sugeruje??:D Ja tylko obserwuje..:D

POLA
05-01-2008, 18:10
polskiej biurokracji?

Brzmi optymistycznie. Polecam wywiad w "Przekroju", wpisuje się w dyskusję na tym wątku
http://przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3338&Itemid=57&limit=1&limitstart=0

senior A.P.
06-01-2008, 11:01
Nie obawiajcie sie "dzierladki",rogaczy ja tu nie widze ,co najwyzej "trzech kroli" tego forum. Wy natomiast jestescie ozdoba tego "domu uciech" .

kufa86
07-01-2008, 05:51
Asiu...

Nie sugeruj naszym panom rogów,Bo a nuż ?
Co może być odpowiednikiem poroża męskiego u kobiet?
Chyba kufa, czyli kłapaczka.
Tak - na pewno tak, to słychać wszędzie....
I tutaj występuje następny paradoks rzeczywistości.
Paniom obdarzonym porożem rośnie kłapaczka, co u partnera powoduje niechęć do nich oraz gwałtownie powiększającą się chęć do pomnażanie porożo - kłapaczki.

W technice to się nazywa dodatnie sprzężenie zwrotne.

Lila
07-01-2008, 10:03
Kufa,nie ma odpowiednika i już..

Poroże jest tylko jedno,bez odpowiedników.Jest hańbiące dla noszącego je,a nijak dla przyprawiającej..
Natomiast zdradzacz zasługuję na kłapaczkę.Wszak trzeba go poddać jakiej takiej resocjalizacji..

Osobiście uważam,że kłapaczka nic nie daje.
Natomiast dobrym lekarstwem na zdradzacza płci męskiej,jest pośpieszne przyprawienie mu rogów,tak aby się dowiedział..
Dobrze ,jeżeli pomocny okaże się kolega z wojska..Ale nie można wykluczyć kumpli od piwa - zdradzacza,bo nie ukryją współczucia po paru głębszych.
Przyleci wściekły do domu na bank ..
A my pytamy się spokojnie - o co ci chodzi ,kochanie ?
I tyle..
Syndrom psa ogrodnika jest silniejszy u tej płci ,niż miłość.

kufa86
07-01-2008, 10:14
Syndrom psa ogrodnika jest silniejszy u tej płci ,niż miłość.
Ta płeć to głównie chuć.
I następnym paradoksem jest niezauważanie tego.

Lila
07-01-2008, 10:19
Podobno współczesne kobiety też odkrywają w sobie chuć..

Przewiduję kłopoty....Oczywiście nie dla kobiet.Ale jeszcze trochę wody upłynie..

siekierka
07-01-2008, 12:47
Współcześni władcy bardziej życzliwie patrzą na wszelkich odmieńców, niż na osoby namawiające do utrzymania tradycji. A efektem jest narastająca głupota, wulgaryzm i bandytyzm.
Kiedyś człowiek bał się co najwyżej drapieżnych zwierząt a dziś?
Nie ma gorszego wroga jak obcy!

senior A.P.
07-01-2008, 14:58
Czy to nie paradoks ,ze 60-latka ubiera spodniczke mini ?

siekierka
08-01-2008, 05:44
Naszym Polskim paradoksem współczesności jest fakt, że z kraju producentów eksporterów zdrowej żywności, za przyzwoleniem Polskiego Stronnictwa Ludowego przekształcamy sie w szybkim tempie w kraj importerów bylejakości spożywczej, GMO,ersatz...
Dokąd zmierzasz Polsko - moja Ojczyzno?:mad:

siekierka
08-01-2008, 12:01
Paradoksem jest, że wszyscy to widzą, ale nikt głośno nie protestuje. Mam oczywiscie na myśli tych, których głos protestu mógłby być skutecznie rozpowszechniony np. któryś z posłówmczy włodarzy Kraju.Niestety, nagłaśnia sie np. Hanię Gronkowiec-Twist, która chce badać zasadność wydatków reprezentacyjnych Urzędu Prezydenta Miasta Warszawy z ubiegłej kadencji, na podstawie świeżo podpisanych przez nią przepisów.
A ja proponuję póki co alfabet Wildsteina::D

http://www.rp.pl/artykul/78833.html

POLA
08-01-2008, 13:35
Czy to nie paradoks ,ze 60-latka ubiera spodniczke mini ?
to jest moda:) , ponadto jeśli ta spódniczka nie udaje szaliczka noszonego na biodrach i jeśli nóżki zgrabne i jędrne, to dlaczego nie?:D

senior A.P.
08-01-2008, 13:47
Czy ta moda nie jest aby spozniona dla tych "zgrabnych" ?
To fakt,ze na codzien ogladam wiecej Murzynek niz Polek i mam przesyt zgrabnosci tych pierwszych (jedrnosci pod dostatkiem) ale nie wyobrazam, sobie Matki-Polki w mini (jak wyzej wiek) idacej np. do kosciola w niedziele na wsi,czy w miescie.
Co by na to powiedzial proboszcz ?

POLA
08-01-2008, 14:01
Czy ta moda nie jest aby spozniona dla tych "zgrabnych" ?
To fakt,ze na codzien ogladam wiecej Murzynek niz Polek i mam przesyt zgrabnosci tych pierwszych (jedrnosci pod dostatkiem) ale nie wyobrazam, sobie Matki-Polki w mini (jak wyzej wiek) idacej np. do kosciola w niedziele na wsi,czy w miescie.
Co by na to powiedzial proboszcz ?
to wie, jak należy się ubrać do kościoła bez względu na to, gdzie ta świątynia się znajduje.

Widzę, Seniorze, że czas się dla Ciebie zatrzymał w początkach ubiegłego stulecia. Dawno chyba nie byłeś w Polsce i stąd nie wiesz, jak wygląda współczesna Polka.
Od kiedy jesteś w USA, jeśli to nie tajemnica?

senior A.P.
08-01-2008, 14:12
Mila Pani !
To tak jakbys mi przypominala o ciemnogrodzie (modne slowo pewnej grupy spolecznej w Polsce). W Ameryce jestem tak dlugo,ze dorobilem sie tu juz nawet minimalnej emerytury.Do Polski jezdze raz do roku ,bo czesciej mnie nie stac. Do kosciola chodze od swieta tu i tam ale inaczej wierze.
Wspolczesna Polke mam obok siebie i wszystkie Polki cenie,te modne tez. Czas moze sie zatrzymal ale nie dla mnie ,nawet nie tesknie do mlodosci i nie zyje wspomnieniami. Martwi mnie natomiast owczy ped w ludziach do wszelkiej brzydoty,zla i klamstwa !

hannabarbara
08-01-2008, 14:13
Drodzy Panowie, czy czasem nie jesteście za bardzo stetryczali. Dlaczego 60 latka miałaby ukrywać nogi, jeżeli są smukłe i zgrabne? Gorzej w/g mnie jeśli prezentuje je 18 -latka, a przypominają balerony sporządzane przez dobrego masarza.

senior A.P.
08-01-2008, 14:28
Nareszcie zrozumialem !
To tak Wy mlodych odstraszacie ?
No nieeeeeeeeeee ! Tak nie mozna, a co z tapeta ?

hannabarbara
08-01-2008, 14:51
Świetnie senior! Słowa uznania dla Twojej spostrzegawczości. Młodzi tak do nas ciągną, jak osy do gruszki, nic tylko odstraszać! Co zaś do makijażu, to sobie poszperaj w starych wątkach. Był taki na powyższy temat. Nie wątpię, że i w tym temacie jesteś ekspertem!

senior A.P.
08-01-2008, 15:05
Ekspert jak ekspert ale w oczy kobiet zagladam i wiesz co ? Podobaja mi sie takie naturalne jak chociazby Ty.
To dobrze,ze kobieta rano zerka w lustro i potrafi swojemu "ja" powiedziec : jeszcze nie jestem taka stara aby sie nie podobac mlodym. I sprawa zalatwiona - dobra zdrowa,zimna woda na twarz i po zmarszczakach,"plastyczki" niech sobie naciagaja twarz az proteze z porcelanka bedzie widac bez usmiechu !
Do tematu ,ktory mi radzisz moze innym razem zagladne w ramach "luzow forumowych", teraz sa wazniejsze tematy : BYC ALBO NIE BYC ! Na tym forum tez.
Od samego rana mialem trudnosci z komputerem ,czyzby diabel w niego wszedl - to tak dla uciechy obslugujacych server.

Pani Slowikowa
08-01-2008, 15:37
Paradoksem jest, że wszyscy to widzą, ale nikt głośno nie protestuje. Mam oczywiscie na myśli tych, których głos protestu mógłby być skutecznie rozpowszechniony np. któryś z posłówmczy włodarzy Kraju.Niestety, nagłaśnia sie np. Hanię Gronkowiec-Twist, która chce badać zasadność wydatków reprezentacyjnych Urzędu Prezydenta Miasta Warszawy z ubiegłej kadencji, na podstawie świeżo podpisanych przez nią przepisów.
A ja proponuję póki co alfabet Wildsteina::D

http://www.rp.pl/artykul/78833.html

Super ten alfabet!!! Wysle go innym jesli pozwolisz.. :D

siekierka
09-01-2008, 07:30
Od wczoraj nie zaglądałem do tego wątku. Cieszę się, że cytowany przeze mnie alfabet wzbudził zainteresowanie. Oczywiście po to go autor opublikował, aby popularyzować. A zatem korzystaj Pani Słowikowo i kto jeszcze,i komu jeszcze?:D

Przy okazji mam inną ciekawą informację:
Polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, wydał podległym sobie ambasadorom bulwersujący zakaz kontaktów z przedstawicielami największej polskiej południowoamerykańskiej organizacji, Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej. :confused:

siekierka
09-01-2008, 11:11
PARADOKS DONALDA - winę za strajki w służbie zdrowia ponoszą poprzednicy i nie powinni w tej sprawie zabierać głosu.:D

senior A.P.
09-01-2008, 12:16
Jakie strajki ? GRA POZOROWANA !

Lila
09-01-2008, 13:00
Jakie strajki ? GRA POZOROWANA !

Jasne.:D :D Dla seniora,co leczy prostatę w Hollywood.
Ale polski pacjent,jak odchodzi z kwitkiem od lekarza,to w pozory nie uwierzy...

senior A.P.
09-01-2008, 13:58
Lwico ! Co Ty chcesz od prostat seniorow ? Jeden ja mial,zoperowal i na Prezydenta USA startuje.
Hollywood na co innego choruje.
Polski pacjent jest zbyt wymagajacy - wmawia swoja chorobe lekarzowi,to jak nie ma odejsc z kwitkiem .

Lila
09-01-2008, 14:43
Lwico ! Co Ty chcesz od prostat seniorow ? Jeden ja mial,zoperowal i na Prezydenta USA startuje.
Hollywood na co innego choruje.
Polski pacjent jest zbyt wymagajacy - wmawia swoja chorobe lekarzowi,to jak nie ma odejsc z kwitkiem .

Nic nie chcę od żadnych prostat.Nawet juniorów...

Polski pacjent wymagający..noooo ,Seniorze..mniemam ,żeś się w tej Ameryce narodził.Albo tu miałeś specjalne przywileje,jako kombatant wojny o utrwalenie władzy ludowej..:D

POLA
09-01-2008, 14:54
Albo tu miałeś specjalne przywileje,jako kombatant wojny o utrwalenie władzy ludowej..:D
I tu chyba trafiłaś...

senior A.P.
09-01-2008, 14:56
Oj mialem ci ja mialem lecz nie zwariowalem ,na zadna partyje nie zaglosowalem !
Przywileje te z okresu PRL to i Ty mialas mila czlonkini chociazby Kola Gospodyn Wiejskich lub SD,ZSL w ostatecznosci matki PZPR .
Ja kochaniutka do zadnej sily przewodniej nie nalezalem.
Mialem przywilej brac udzial w akcjach zniwnych i wykopkowych PGR i dobrze pojesc sobie w ich stolowkach.
Mialem tez przywilej chodzenie w mundurze zolnierza zawodowego i to w miescie,na wsi,w lesie ale nie w kosciele . I tu popelnilem wykroczenie : wzialem slub koscielny nie w garniturze ale w galowym mundurze oficera LWP.
O to masz do mnie pretensje ? Tak ? To chyba jednak partyjna bylas.

Lila
09-01-2008, 15:22
Ojoj...coś się tak wnerwiwszy ?:D :D

Ach,jak mi przykro.Koło ...hospody pomyłuj ..ja ?:confused:
Ale niech Ci będzie,tylko spokojnie,nie nerwujsja.Bo pikawka już niemłoda,jak i sikawka zresztą.:) niech obie Ci służą jak najdłużej ,ku chwale Ojczyzny ...jakiej tam chcesz..

Pa ...pa..kończę nieodwołalnie...
Tylko nie narozrabiaj,bo kto Cię weźmie w obronę i własną piersią zasłoni przed wrażą strzałą,jak mnie braknie ? Hę ?

No to trzymaj się w walce o Polskę ,Siuksów Ogellalajów oraz Afroamerykanów i wolny Izrael!!!
Do boju !!
Precz z pejsami papugi !!
Precz z wykorzystywaniem człowieka przez człowieka!!
Niech żyje Lenin w mauzoleum..( bo ponoć się rozsypuje )..
Heil,Senior !!!

Basia.
09-01-2008, 16:28
Od wczoraj nie zaglądałem do tego wątku. Cieszę się, że cytowany przeze mnie alfabet wzbudził zainteresowanie. Oczywiście po to go autor opublikował, aby popularyzować. A zatem korzystaj Pani Słowikowo i kto jeszcze,i komu jeszcze?:D

Przy okazji mam inną ciekawą informację:
Polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, wydał podległym sobie ambasadorom bulwersujący zakaz kontaktów z przedstawicielami największej polskiej południowoamerykańskiej organizacji, Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej. :confused:
dodałam stronkę z alfabetem do "ulubionych".

ammi1952
09-01-2008, 16:48
Uf przebrnełam przez ten alfabet niedocenianego frustrata stwierdzam że jest tak samo załosny jak jego autor . Widać mam zupełnie inne poczucie humoru .

senior A.P.
10-01-2008, 10:58
Prowokacje Lili sie nie udaly mimo podgrzewania do boju,pejsy nikomu nie opadly sa nadal ladnie podkrecone,zas w zimnym kraju (jak na pore przystalo) zwanym jeszcze Polska dzieje sie oj dzieje wiele paradoksow.
Zatrzymam sie dzisiaj nad jednym (prasa leje o tym glosno),jak to chce sie zniszczyc Radio Maryja gdy inne metody zawodza.
Trzeba pepowine RM przeciac i juz nie bedzie pokarmu !
Jakas tam okragla sumke na uczelnie radia zakwestionowano nozycami ministra,no i jest wojna. Z glosnikow swiat uslyszal jak to sie niszczy nauke w Polsce i to kto niszczy - minister od nauki. Czy to nie paradoks.
Tu Polska chce wychowywac mlodziez w ramach kultury medialnej (oswiaty tez) ,duchowienstwo polskie zastepuje tych co powinni sie tym zajmowac i wklada swoj wysilek i pieniadze calego spoleczenstwa (nawet unijnego) a minister tnie. Zakrawa to juz nie na paradoks ale na jakas ........robote.
Jak to rozumiec ?

Lila
10-01-2008, 11:05
No jak ..Senior ...no jak ? ( łkając )..

senior A.P.
10-01-2008, 11:28
Ja mam plakac ? Z jakiego to powodu ?
Radia nie slucham,gazet nie czytam,na komputer mam cztery godziny. Mam telewizor ale wlanczam na wiadomosci,ktore i tak wiem jakie beda jak chociazby te ,ze Clintonowa "obalila" Obame - i co plakac mam ?
Lilka popraw sie ,chyba masz dzisiaj nie swoj dzien,wczoraj bylas lepsza.

siekierka
10-01-2008, 11:29
Czyżby sutanny tak w oczy paliły, że oficier kriestianskoj polskoj armii nie widzi że pieniądze już były POLSCE przyznane, a teraz wrócą do Brukseli? Lepiej nikomu, niż Katolickiej uczelni? to będzie lepiej dla Polski,tak? No to szczęścia, zdrowia! Iście zupackie podejście:confused:

Lila
10-01-2008, 12:08
A tak z ciekawości...

Dlaczego 4 godziny ? To taka demokracja w tej Ameryce,że polski Senior ma zabierany komputer po czterech godzinach ?
Jak niewolnik na plantacji bawełny ?

Ja stanowczo protestuję !!!
To mi pachnie dyskryminacją i antypolonizmem !!
Stan Floryda jest dla Polaka współczesnego niczym Sybir.Chociaż z palmami kwitnącymi to i ówdzie.
Namawiam do bojkotu Florydy ,wszystkich polskich emerytów.Umówmy się i nie jedźmy tam na wczasy ,w ramach solidarności z emerytem z Florydy,któremu nurse albo nie daj Bóg -ranger ,rekwiruje komputer..

senior A.P.
10-01-2008, 12:18
Bez lechtania i glaskania siekierka,pod "h" to jeza a nie starego zolnierza !
Na pierwszy zarzut odpowiedz jest krotka. Nie drwij stary na dyzurze !
Na ironie "lilijki forumowej".
Madry czlowiek dluzej jak cztery godziny przy kompie nie siedzi.
Chory na umysle uwaza komputer za zabawke.
Juz lepszy rozaniec do reki babci niz klawiatura komputera.
Jezeli juz klawiatura to pianino i spokojne uderzenie.Muzyka leczy, propaganda oglupia.
O moj dostep do komputera nie obawiaj sie, mam ich kilka w domu,wykorzystuje do potrzeb takich jak chociazby udzial na tym i na innym forum !
Stac mnie tez na Floryde i dom w tym Stanie (bez lichwy bankowej)). Na co Ciebie stac wiesz sama najlepiej,charakterystyke swoja kreslisz na tym portalu.

Ewita
10-01-2008, 12:24
[QUOTE= Na co Ciebie stac wiesz sama najlepiej,charakterystyke swoja kreslisz na tym portalu.[/QUOTE]
Jak kulą w płot trafiasz, Senior!
Akurat Lilkę pewnie stać byłoby na tej twojej cudownej Florydzie na więcej. Bez lichwy, Senior, bez lichwy! Guzik wiesz, a bzdury gadasz z zadziwiającą pewnością siebie!

Lila
10-01-2008, 12:29
Hiii,Ewitko...

Ale on jest zabawny wielce..:):)
Zaczynam go wielbić,bo mi dostarcza rozrywki .Wprawdzie jak clown,ale nie szkodzi.Nie byłam w cyrku od młodości...

Ps.Nadal namawiam do bojkotu.Omijamy Florydę,kochani emeryci i spotykamy się na Hawajach...:)

ALOHA !!!!

Ewita
10-01-2008, 12:37
wchodzę w to. Na Hawaje!:D

senior A.P.
10-01-2008, 13:35
Lepszy bylby Madagaskar !

ammi1952
10-01-2008, 15:04
Senior a ja Ci wiersz zadedykuje rano na necie znaleziony w sam raz pasuje ,bo ja już nie wiem czy ty bardziej nienawidzisz wszystkich czy siebie samego

Oda do złości

..z obserwacji..o kimś takim..nijakim..

O złości moja !
ty mnie nakręcaj,
taką mam dzisiaj wielką ochotę
dokopać komuś,
albo ubliżyć,
a może lepiej obrzucić błotem ?

O złości moja !
ja cię nakarmię
moją frustracją, głupoty siłą,
nietolerancją
dawką zawiści,
żeby już nigdy miło nie było !

O złości moja !
tyś mi kompanem
i przyjacielem najbardziej wiernym
moją miłością,
i moją strawą,
ty jesteś moim chlebem powszednim !

iwo1111
10-01-2008, 15:46
Grażynko BRAWO:D :D :D
Trafiłaś tym wierszem w dziesiątkę:)

gratka
10-01-2008, 18:07
Brawo Dziewczyny - Lilu, Ewo, Grazynko - podziwiam was, humor przedni, tylko troche smutny, bo tak w kolo Macieju....ale jak oceniacie reformowalnosc interlokutora?

Lila
10-01-2008, 18:26
Brawo Dziewczyny - Lilu, Ewo, Grazynko - podziwiam was, humor przedni, tylko troche smutny, bo tak w kolo Macieju....ale jak oceniacie reformowalnosc interlokutora?

Ja osobiście oceniam ujemnie ( reformowalność ) ,niczym próbę zrobienia z muszki gnojóweczki - motyla .:D

hannabarbara
10-01-2008, 18:39
Oda do złości

O złości moja !
ty mnie nakręcaj,
taką mam dzisiaj wielką ochotę
dokopać komuś,
albo ubliżyć,
a może lepiej obrzucić błotem ?

O złości moja !
ja cię nakarmię
moją frustracją, głupoty siłą,
nietolerancją
dawką zawiści,
żeby już nigdy miło nie było !

O złości moja !
tyś mi kompanem
i przyjacielem najbardziej wiernym
moją miłością,
i moją strawą,
ty jesteś moim chlebem powszednim !
Grażynko! Trafiłaś celnie w moje rane przemyślenia. Zastanawiałam sie skąd się biorą trolle, rozsyłacze łańcuszków, wszyscy złośliwcy i wykpiwacze. Najbardziej byłam skłonna przyjąć, że to brak zdrowia psychicznego. Teraz więc wiem, że to tylko kilka z kolekcji grzechów głównych.

Stanley
10-01-2008, 19:24
Jezeli już musicie pisać głupoty to piszcie chociaż trochę prawdy np. kasę którą nie dostał Rydzyk dostają dwa uniwersytety a nie wracają do Brukseli etc cały ten wątek składa się z półprawd przeinaczeń lub w najlepszym wypadku wyrwanych zdań z kontekstu aby tylko udowodnić swoją tezę.Pytam do czego to jest Państwu potrzebne, podbudowuje własne ego?

Lila
10-01-2008, 19:28
Jezeli już musicie pisać głupoty to piszcie chociaż trochę prawdy np. kasę którą nie dostał Rydzyk dostają dwa uniwersytety a nie wracają do Brukseli etc cały ten wątek składa się z półprawd przeinaczeń lub w najlepszym wypadku wyrwanych zdań z kontekstu aby tylko udowodnić swoją tezę.Pytam do czego to jest Państwu potrzebne, podbudowuje własne ego?

...ja się zapytowywuję ...do kogo konkretnie ta mowa ?

Trudno czytać od początku,aby znaleźć owe półprawdy,przeinaczenia i tym podobne.Może zacytować by ?

Anielka
10-01-2008, 19:29
Do Hani.Moje przemyslenia są zgoła inne.Nie dawaj pozywki ,nie bedzie trolli.Pozdrawiam cieplutko.

siekierka
11-01-2008, 08:12
Stanley kłamiesz! Z całej listy projektów rozbudowy uczelni wykreślono trzydzieści polskich uczelni, pozostawiając tylko dwie!

W solidarności z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, poparcie dla tej uczelni zgłosili przedstawiciele krakowskiego, warszawskiego i poznańskiego środowiska akademickiego

siekierka
11-01-2008, 08:48
Do protestów przeciw dyskryminacji Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia, dołączyły środowiska akademickie Wrocławia i Łodzi

senior A.P.
11-01-2008, 11:17
Na uczelniach zaczelo wrzec ,bedzie tez i kipiec.

Lila
11-01-2008, 12:12
Kipi kasza ,kipi groch
Lepsza kasza ,niźli groch
Bo od grochu boli brzuch
A od kaszy człowiek zdrów....:)

senior A.P.
11-01-2008, 13:39
Kipi zlosc na forum bab,
dzisiaj bedzie pyszny schab !

siekierka
11-01-2008, 14:20
EJPI.Dziś piątek, dla katolików dzień bezmięsny.:cool:

senior A.P.
11-01-2008, 14:26
Pleciesz bzdury ! Z niejednym ksiedzem jadlem schabowy i to we Wielkim Poscie .
Siekierka !
Wejdz na temat.
Jak chociazby ten - Po co byl Tusk w Czechach ?
Czy to nie paradoks zeby "pepik doradzal polskiemu Premierowi ???

siekierka
11-01-2008, 15:27
Lepiej mądrzejszego pytać, skoro samemu jest sie głupim.
Dobrze ,że nie pojechał np. do Berlina. Najgłupsza kobieta mogłaby pokierować mądrym mężczyzną, ale trzeba bardzo mądrej kobiety, by kierować głupcem. Niestety w jego bezpośrednim otoczeniu brak tych ostatnich kobiet.:cool:

Lila
11-01-2008, 15:36
Lepiej mądrzejszego pytać, skoro samemu jest sie głupim.
Dobrze ,że nie pojechał np. do Berlina. Najgłupsza kobieta mogłaby pokierować mądrym mężczyzną, ale trzeba bardzo mądrej kobiety, by kierować głupcem. Niestety w jego bezpośrednim otoczeniu brak tych ostatnich kobiet.:cool:

A pejsata pauga ? Azaliż nie może to być ONA ?:D

siekierka
11-01-2008, 16:06
Zaiste! Hej EjPI! Jakiej płci jest Twój osobisty adwokat?:rolleyes:

senior A.P.
12-01-2008, 08:21
Banialuki piszesz ! Glupi nigdy nie pyta ,sam siebie uwaza za najmadrzejszego ! Rowniez mylisz sie co do kobiet - madra kobieta z glupim facetem bierze rozwod.
"EjPI" ? A coz to takiego ?
Ty z WSW czy WSI,bo chyba nie z MP-i ???
Jeszcze zdanie do znawczyni papug:
Trzeba poszukac je na tym forum,niezle sa "upierzone",w moim otoczeniu przebywaja ludzie bez brod i pejsow z pieknym uzebieniem,zadbani i czysci.
Czy cos jeszcze Cie interesuje ?

siekierka
12-01-2008, 10:19
Najbardziej znane eMPi w Polsce to były "maschinenpistole" Schmeissera zdobyczna broń powstańcza, używana w całym Kraju przez oddziały AK, BCh, NSZ, ZWZ. Ci z AL i GL uzbrojeni byli w pistolety "pepesza" dostarczane im przez Twoich towarzyszy z ZSRS.
Ale w końcu nie wyjaśniłeś jakiej płci jest Twój osobisty adwokat?

senior A.P.
30-01-2008, 16:19
Dawno zadane pytanie doczekalo sie odpowiedzi.
Mily Starszy Panie z pod nicku "siekierka" !
Moim adwokatem jest kobieta,bardzo madra i zaradna w zyciu. Jest pracowita i oszczedna ,nie korzysta z komputera poza praca twierdzac,ze komputer poza koniecznoscia jest dobry dla ........ i tu wymienia caly przekroj pokoleniowy. Co do korzystania z komputerow przez seniorow ma tez swoje zdanie: "Coz im pozostalo i czego im wzbraniac,to ich jedyna rozrywka i sposob dotarcia na caly szeroki swiat".
Jezeli mozesz i chcesz odpowiedziec na moje pytanie to: Jakich towarzyszy ze ZSRR mi przypisujesz ?
Znalem kilku oficerow radzieckich ze wspolnych cwiczen na poligonie zaganskim ale nie mam nic przeciwko nim,byli to normalni ludzie dobrze wyksztalceni i kulturalni.
Masz przeciwko nim jakies zastrzezenia,znales ich ,a moze doswiadczyles jakis krzywd od nich ? Warto o tym podyskutowac.

gratka
04-02-2008, 12:09
Chcę zwrócić państwa uwagę na jeden paradoks, ale za to globalny.
Wydaje się, że nie jest możliwy nieustanny rozwój gospodarczy na planecie, będącej skończonym zbiorem zasobów. Eksploatacja zasobów czyniona przez ludzi doprowadziła do powstania nowych zjawisk, które nazywamy zmianami globalnymi. Najważniejsze z nich to:dewastacja biocenoz(giną gatunki roślin i zwierząt), chemicznemu skażeniu ulega powietrze, gleba i woda.
Za tak szybkie zniszczenia środowiska naturalnego odpowiedzialny jest wzrost liczby ludności świata( w wieku XX ludność się potroiła) oraz wzrost stopy życiowej. Po prostu ziemia nie jest już w stanie samoregulować się i naprawiać tego, co przetworzyli ludzie produkując coraz więcej żywności, artykułów przemysłowych, odpadów i energii.
Dlaczego więc w wielu krajach istnieje promocja wielodzietności?????
Dlaczego uważa się, że ujemny przyrost naturalny jest zjawiskiem złym???

Ewita
04-02-2008, 12:29
sprzeczne interesy, Babko Gratko! Ujemny przyrost oznacza starzenie się społeczeństwa, spadek ilości osób zdolnych do pracy (w przyszłości), w konsekwencji zaś zmniejszenie dochodu narodowego i upadek gospodarki. Każdy kraj się broni przed takim scenariuszem. `Dopóki nie będzie ogólnoświatowej polityki w tym zakresie - nic się nie zmieni!:mad:

hannabarbara
04-02-2008, 12:40
Chcę zwrócić państwa uwagę na jeden paradoks, ale za to globalny.
Wydaje się, że nie jest możliwy nieustanny rozwój gospodarczy na planecie, będącej skończonym zbiorem zasobów. Eksploatacja zasobów czyniona przez ludzi doprowadziła do powstania nowych zjawisk, które nazywamy zmianami globalnymi. Najważniejsze z nich to:dewastacja biocenoz(giną gatunki roślin i zwierząt), chemicznemu skażeniu ulega powietrze, gleba i woda.
Za tak szybkie zniszczenia środowiska naturalnego odpowiedzialny jest wzrost liczby ludności świata( w wieku XX ludność się potroiła) oraz wzrost stopy życiowej. Po prostu ziemia nie jest już w stanie samoregulować się i naprawiać tego, co przetworzyli ludzie produkując coraz więcej żywności, artykułów przemysłowych, odpadów i energii.
Odpowiem Ci Gratko, jak to widzę ja. Wybacz prostotę, ale ja wszysko przekładam na swój prosty, daleki od uczoności język!
Po pierwsze - globaliści są be, narodowcy cacy!
Po drugie - ktoś musi wyżywić armię emerytów i staruszków, bo średnia długość życia osobnika ludzkiego ciągle wzrasta.
Po trzecie - prokreacja naturalna to wiodące hasło wielu religii.
A po czwarte i po piąte - Chińczycy już się opamiętali, gdy zobaczyli, ze przyrost naturalny rośnie w tempie geometrycznym.
A tak jeszcze przy okazji, mogę stwierdzić, ze w czasie mojej aktywności zawodowej, gdy musiałam jeszcze czytać czasopisma ekologiczne liczba mieszkańców Ziemii wzrosła z 3 do 4 miliardów.

FeliksG
04-02-2008, 18:45
Ujemny przyrost oznacza starzenie się społeczeństwa, spadek ilości osób zdolnych do pracy (w przyszłości), w konsekwencji zaś zmniejszenie dochodu narodowego i upadek gospodarki. :
Otóż to!
Stereotyp. Postęp technologiczny - robotyzacja, wysoka trwałość produktów, automatyzacja /elektroniczna/ administrowania itp. czynniki, eliminują zapotrzebowanie na bezpośrednia pracę człowieka. Kilka lat temu, duża grupa naukowców, opracowała prognozę zapotrzebowania na bezpośrednie zatrudnianie ludzi. Wyszło im, że jeszcze w tym stuleciu zatrudnia nie znajdzie 80% osób zdolnych do pracy.
Globalizacja zróżnicuje to zjawisko, pogłębiając podziały i rodząc nowe Al-Kaidy. Straszne!
Z promocją wielodzietności jest, hmm, jak u imć pana Zagłoby: kupą, bracia, kupą!
P.S To nie jest polemika a tylko, wykorzystanie myśli.
Pozdrawiam.

Pani Slowikowa
04-02-2008, 19:17

W krajach bardzie cywilizowanych przyrost jest maly.. w zwiazku z tym promuje sie go.. W krajach mniej zaawansowanych gospodarczo jest juz dostatecznie duzy przyrost ..
Wlasciwie to nawet nie podzielilabym tego na kraje a na warstwy spoleczne.. U nas biedni ludzie maja duze rodziny a zamozniejsi male.. Co w tym jest? Powinno byc na odwrot..

bogda
04-02-2008, 19:27
Słowiczku....ostatnio tendencja się zmienia...w wielu bogatych rodzinach i inteligenckich...posiadają więcej niż jedno dziecko, obecnie większość optuje za trójką...i znam (nie wszystkie osobiście) takie rodziny, gdzie mają więcej niż jedno dziecko...

siekierka
04-02-2008, 20:31
Dlaczego przyrost ujemny jest zły? Bo jest ujemny! I za kilka pokoleń, nie będzie miał kto pochować swoich rodziców.

Bogda,urszula-kol i inne - mam dla Was dalszy ciąg.

gratka
04-02-2008, 20:59
Dla mnie małym zmartwieniem byłoby kto mnie pochowa i jak, większym Siekierko jest troska o właściwe proporcje populacji ludzkiej do świata roślin, zwierząt i zasobów naturalnych. Gdy nas było 4 miliardy - ziemia sama potrafiła sie bronić przed dewastacją, a teraz naturalne procesy są już niewydolne, niestety. Wiele problemów wyniknie z przeludnienia, obym nie miała racji.

szekla
04-02-2008, 21:27
Dodajcie do tego fakt,że codziennie wymiera jeden gatunek, a to przecież nieodwracalne.Za kilkadziesiąt lat nie będzie części istniejących roślin, a w konsekwencji i zwierząt, bo ten łańcuch juz jest przerywany. No ale na razie jesteśmy władcami świata.

siekierka
04-02-2008, 22:12
Zgadzam sie z Tobą B-G, ale chciałem w krótkim zdanku wyrazić to, co amerykanie pokazali w filmie "Planeta małp":confused:

Kazik
05-02-2008, 05:16
Dla mnie małym zmartwieniem byłoby kto mnie pochowa i jak, większym Siekierko jest troska o właściwe proporcje populacji ludzkiej do świata roślin, zwierząt i zasobów naturalnych. Gdy nas było 4 miliardy - ziemia sama potrafiła sie bronić przed dewastacją, a teraz naturalne procesy są już niewydolne, niestety. Wiele problemów wyniknie z przeludnienia, obym nie miała racji.
A posiadacze broni jądrowej nadal ja udoskonalają, dbając o system obronny. Pozostali bardzo chcą mieć bombę. Może świat zamieszka kiedyś milion ludzi w szałasach- zasobów wystarczy, tylko jak będą wydobywać?

siekierka
05-02-2008, 08:06
Babko-Gratko -Ty traktujesz temat globalnie, a ja staram sie zmieścić w moim malutkim kraiku - Polsce. Skoro jest Ci wszystko jedno co sie stanie z Twoimi szczątkami pośmiertnymi, to proponuję sie zastanowić, kto poda ostatniemu żyjącemu w razie jego choroby, lekarstwo, posiłek lub choćby szklankę wody?:confused:

siekierka
05-02-2008, 08:37
Bo przecież w wyniku ujemnego przyrostu naturalnego, już nie będzie miał dzieci, nawet jednego dziecka? Więc jak? Ma umierać z wycieńczenia?
A wtedy zwierzątka sobie poradzą, bo u nich nie ma tych problemów, co u ludzi.;)

gratka
05-02-2008, 09:09
Siekierko
ujemny przyrost naturalny to nie znaczy, że ludzie nie mają dzieci. To może oznaczać, że nie wzrasta liczebność populacji. Faktycznie, myślę globalnie i wiem, że potrzebne będą nowe," czyste " źródła energii, bo przecież ropa, węgiel i gaz kiedyś się skończą, wszak nie są odnawialne. Wydłużyło się ludzkie życie, więc każdy z nas zjada więcej żywności, produkuje więcej śmieci itd.
A czy wyobrażasz sobie śmierć milionów ludzi, w tym dzieci z głodu? To już się dzieje, nie znam statystyk, ale wiem, że są miejsca na ziemi gdzie dzieci umierają z niedożywienia.
Ja nie postuluje trwałych ograniczeń "dzietności", nie propaguję żadnych zakazów ani odgórnych nakazów, bo jest sprawą super prywatną rodzin ile mają dzieci ,ale jestem za upowszechnianiem wiedzy na tematy globalne.
Faktycznie, w Polsce ten problem nie występuje, ale jesteśmy krajem na planecie Ziemia, której to planecie trzeba pomóc, by mogła nas gościć jak najdłużej.

siekierka
05-02-2008, 09:46
Podoba mi się ten nasz spor akademicki.Ja patrze na przyrost od strony matematycznej - przyrost dodatni, to funkcja rosnąca ujemny to malejąca. Wyobraźmy sobie to jako krzywą dzwonkową Gaussa. W punkcie zawieszenia dzwonka następuje przejście od wzrostu do spadku, czyli jest tam punkt zerowego przyrostu.
Rozumiem, że Ty jesteś jego zwolenniczką.

gratka
05-02-2008, 20:05
Marzy mi się taka krzywa najlepszego dopasowania populacji do możliwości środowiska naturalnego, ale z uwzględnieniem poziomu technologicznego cywilizacji. Trzeba by to rysować przestrzennie w trzech wymiarach.Wtedy dopiero okazałoby się , czy przyrost może być dodatni, zerowy, czy może już ujemny. Na razie chyba nie jest możliwe narysowanie takiej krzywej,ze względu na mnóstwo parametrów , które musiałyby być wzięte pod uwagę . Jednak, moim zdaniem istnieje potrzeba, aby dopuszczać myśl o tym, że długotrwały dodatni przyrost naturalny w skali globu jest i będzie źródłem wielu problemów.
Przyszłość - to może scenariusz Kazika ,:mad: :confused: grzybki jądrowe bum,bum, bum
i zupełnie inne zmartwienia dla tych co pozostaną, ale na razie jest tak, jak pisze Szekla, Hannabarbara i Feliks.
Mam nadzieję, ze po doświadczeniach dwóch wojen światowych działają światowe hamulce przed kolejną taką wojną . Czy następna to będzie wojna cywilizacji, czy religijna, a może jednak jej nie będzie?

wuere'le
05-02-2008, 20:11
Piszecie tu miedzy innymi o przyroście naturalnym, o broni jądrowej.
Kiedy byłem w wojsku, a było to dość dawno, odwiedził nas jakiś marszałek z ZSRR i między innymi powiedział: Jeżeli Amerykanie zbombardują nam pierwszą, drugą, dziesiątą wyrzutnię z bronią nuklearną, to z dwudziestej, czy dwudziestej pierwszej zawsze zdążymy wystartować. Myślę, że dziś nic się nie zmieniło, jest chyba nawet gorzej, bo doszła doskonale rozwinięta broń biologiczna, chemiczna i chyba zupełnie nowa (a może już wcale nie nowa) związana z chaosem informatycznym.
Jeśli chodzi o przyrost naturalnym, to wiem i widzę z codziennej praktyki zawodowej, że dotyczy on głównie rodzin patologicznych, niewydolnych społecznie, popegeerowskich i tp. Rodziny takie mają po 8-10 i więcej dzieci, do szkoły przychodzą kolejne, ba nawet kolejne pokolenia, a zważywszy na często młody wiek prokreacji wśród takich rodzin, to uczę już trzecie pokolenie.
Jeśli chodzi o rodziny , no powiedzmy normalne, bo jak tu nazwać przeciętną rodzinę, to obserwuję takie zjawisko, że albo jest to 2 dzieci i często trzecie z przypadku, albo jest to tylko 1 dziecko, albo niestety brak.

gratka
06-02-2008, 14:17
Wielodzietność była pożądana jeszcze kilkadziesiąt lat temu, gdy istniała olbrzymia śmiertelność niemowląt. Moi dziadkowie mieli pięcioro dzieci, dwoje umarło wcześnie, trzecie też nie dożyło wieku rozrodczego.
Teraz przyrost naturalny już nie jest taki całkiem naturalny, ale najczęściej kontrolowany.

gratka
16-02-2008, 10:24
1)Satelita uszkodzony za jakieś dwa tygodnie czy coś koło tego wleci w atmosferę ziemską, być może spadnie na terenie naszego kraju. Może wcześniej rakieta go rozwali na drobne, wtedy jego doczesne szczątki spłoną w atmosferze, spadnie tylko to co zostanie z rakiety (?) i zwiększy się nieznacznie (dzięki ruchom powietrza) zawartość pierwiastków promieniotwórczych w atmosferze.
2) prezydent obrazi się na premiera lub na satelitę. Będzie o czym mówić.

gratka
23-02-2008, 12:58
Cieszy mnie taka nietypowa sceneria:
luty - najzimniejszy miesiąc roku ( tak było odkąd pamięć sięga)
a tu w moim ogrodzie przebiśniegi kwitną pełną parą, temperatura +10C, wiaterek wiosenny i mnie się udzielił taki nastrój radosny, że muszę to gdzieś wykrzyczeć.
Kocham wiosnę !!!!!
Kocham wiosnę w lutym!!!!
Kocham nawet...przeciwników politycznych!!!!
I to jest ten paradoks: Kochać przeciwnika? :confused: Bez sensu, a jednak...:D

bogda
23-02-2008, 13:11
B.G. ....wychodzi na to, że z wiosną wszystko jest możliwe...i to w lutym, a co dopiero będzie jak przyjdzie maj...:)

gratka
23-02-2008, 13:26
Strach pomyśleć....W maju Bogusiu zdarzają się orgie ......kwiatów, kolorów, zieleń eksploduje.

Naprawdę cieszę się, że przeżyłam zimę, nie połamałam nóg na zamarzniętych kałużach i nie przytrafiło się inne nieszczęście.:D

Anna_Maria_57
23-02-2008, 13:54
Strach pomyśleć....W maju Bogusiu zdarzają się orgie ......kwiatów, kolorów, zieleń eksploduje.

Naprawdę cieszę się, że przeżyłam zimę, nie połamałam nóg na zamarzniętych kałużach i nie przytrafiło się inne nieszczęście.:D

Też się bardzo cieszę, że nie musiałam chodzić po lodzie i śniegu, że nie doznawałam stresów z tym związanych, że nie upadłam, ani moja mama nie miała okazji upaść po raz któryś...

ale - paradoksalnie ;) - jeszcze bardziej się martwię...

1. Brak mrozu to więcej bakterii, wirusów, itp. To również więcej wszelkich szkodników upraw i ogrodów - mszyc, przędziorków, itp. oraz chorób grzybowych roślin. To również więcej os, których się panicznie boję!

2. Taka "zima" to kolejny objaw zmian klimatu - więcej gwałtownych zjawisk, jak np. nawałnice i wichury minionej nocy..

gratka
23-02-2008, 14:08
Dużo nadmiaru energii związanej z efektem cieplarnianym poszło właśnie na ocieplenie naszej zimy i z tej energii już nie będzie chyba żadnego kataklizmu, oprócz tego,że jak przymrozi to nasze roślinki (przedwcześnie przebudzone) ucierpią. Robactwo, pleśnie i grzyby faktycznie nie wymarzły.

Basia.
23-02-2008, 14:09
masz rację, czeka nas dużo atrakcji związanych ze zmianą klimatu.

Anna_Maria_57
23-02-2008, 14:33
Właśnie słuchałam w TV o niezwykłych śnieżycach we wschodnich stanach USA.

Można by powiedzieć "dobrze im tak" bo to właśnie USA nie podpisały protokołów z Kioto. Ale cierpią zwykli ludzie...

gratka
23-02-2008, 14:40
Dziewczyny,
kto to widział tak na zapas się martwić! Uszy do góry, pierś do przodu i ładny uśmiech w rozmiarze XXL poproszę!
Basiu, Ty każdego indywidualnie potrafisz pocieszyć, a dzisiaj ja muszę pisać, że ma być OK ? Przewiało Cię pewnie.

bogda
23-02-2008, 17:58
Powiedzcie, czy to nie jest paradoks...oddział dziecięcy szpitala (zapomniałam gdzie) szukał w całej Polsce sponsora na remont, bo warunki urągały podstawowym zasadom higieny itp,...odrynator wysłał ok 200 pism do różnych firm, osób prywatnych, instytucji, urzędów...wszystkie odpowiediały...nic z tego...(a chodziło o 20 tys. euro)
W końcu za podpowiedzią lekarza z tego szpitala Syryjczyka, wystąpiła z apelem do ambasady Kuwejtu....i....emir Kuwejtu będzie sponsorem tego remontu, powiedział, że dzieciom trzeba pomagać ....

Lila
23-02-2008, 18:21
Bogda,ani chybi potrzebują janczarów na dżihad...

gratka
23-02-2008, 19:56
Oni nie mają co robić z petrodolarami w tym Kuwejcie. Powinniśmy jednak szukać ropy!

Lila
23-02-2008, 20:06
Gratka..od poniedziałku zaczynam kopać.
Ty to masz dobrze.Nie musisz ,masz krety najęte do szukania złóż roponośnych.

wuere'le
23-02-2008, 20:20
Tematem tej części forum są paradoksy współczesności.
Przerażającym, moim zdaniem paradoksem związanym z rozwojem społeczeństwa, jest wzrastająca liczba dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim. Około 60-70% tych dzieci nie musiało by być uposledzonych, gdyby ich rodzice należycie wykonywali swoje rodzicielskie obowiązki. Znakomita autorka pedagogicznych podreczników, B. Wojnarowska nazywa tę przyczynę uposledzenia "nieorganicznym niedorozwojem intelektualnym". Pragnę tu podkreślić, 60-70% dzieci upośledzonych jest właśnie z powodu deficytu uczuciowego. To niby tak niewiele, to znaczy przyczyna wydaje się taka nieważna, a jednak to takie bardzo ważne, a jednak to tak dużo, tak bardzo dużo!

Pani Slowikowa
23-02-2008, 20:30
o ekologicznym szwindlu????

http://www.youtube.com/watch?v=ErWvxyCk9bw&feature=related

gratka
24-02-2008, 18:14
W czasach gdy jeden samochód osobowy przypadał na 100 Polaków mówiono, że auto jest pojazdem mechanicznym, którym jeździ klasa robotnicza przez swoich przedstawicieli.
Przez analogię chcę ogłosić wszem, że jesteśmy bardzo zdolnym narodem, też oczywiście poprzez swoich dwóch przedstawicieli. Zasługują oni, aby ich wymienić z nazwiska.
Profesor Maciej Giertych - europoseł i dendrolog; cytuję z Wikipedii:
"Poglądy Giertycha stoją w opozycji do teorii ewolucji biologicznej (http://pl.wikipedia.org/wiki/Ewolucja_biologiczna), a także oficjalnego stanowiska biskupów polskich, których zdaniem fundamentalistyczny kreacjonizm nie jest zgodny z nauką katolicką"[5] (http://pl.wikipedia.org/wiki/Maciej_Giertych#_note-4),
oraz Janusz Korwin Mikke, coraz mniej znany polityk i satyryk,
którego można posłuchać i pomyśleć... Kto jeszcze będzie snuł spiskową teorię dziejów powołując się na dziką żądzę władzy naukowców?
Jak ci naukowcy wywołują kataklizmy na poparcie tezy o efekcie cieplarnianym???

siekierka
24-02-2008, 19:03
Paradoksalne jest, że przez pierwsze dziesięć lat mego życia, za powiedzenie prawdy o otaczającym nas świecie groziła śmierć, przez następne pięćdziesiąt tortury, a ostatnie kilkanaście - co najmniej ostracyzm. Czyżby to naprawdę był MÓJ kraj??:confused:

gratka
24-02-2008, 19:53
Czyżby tak się ta prawda zmieniała Siekierko?

inka-ni
24-02-2008, 20:02
Siekierko to nasz kraj,ale glupich nie sieją,oni się rodzą,a matka ziemia to nosi ????

siekierka
24-02-2008, 20:11
Do 10-go roku życia (czasy wojny) liczyło sie zdanie Niemców i Sowietów, przez następne 50 zdanie różnych Bierutów, Humerów i ich mocodawców, a przez ostatnie kilkanaście - Michników, Palikotów, Niesiołowskich i innych "okrągłostołowców" których spojrzenie na Polskę znacznie różni sie od mojego.:cool:

siekierka
08-03-2008, 14:53
A gdy mineła czarna noc okupacji niemieckiej, wkrótce przyszła czerwona noc okupacji sowieckiej.Tym gorsza, że kryjąsie pod szczytnymi hasłami, niosła przemoc i zdradę w najgorszym wydaniu... i gdy już sądziliśmy że z tym także nastąpi koniec, zaoferowała sie nam ze swoimi pomysłami unia franko - germańska niosąc zagładę naszej kulturze, naszym obyczajom, naszemu ZWYCZAJNEMU życiu. Ale wrogowie naszej narodowo - katolickiej spuścizny kulturalnej, muszą pamiętać kilka rzeczy

Po pierwsze: Nasz hymn zaczyna sie od jednoznacznych słów oraz ...Jeszce Polska nie zginęła ...

Po drugie: Gdy Niemcy sądzili, że mają nas w ręku,w oparciu o Kościół Katolicki w podziemiu wykwitła Służba Zwycięstwu Polski ...

Po trzecie: Donald marzy, żeby Polskie ludzie
... taplali się w cudzie ... oraz ... żeby do kosmosu doszedło się pieszo!

... ale to tyko marzenia tuskomatołka ...:cool:

POLA
08-03-2008, 16:09
A gdy mineła czarna noc okupacji niemieckiej, wkrótce przyszła czerwona noc okupacji sowieckiej.Tym gorsza, że kryjąsie pod szczytnymi hasłami, niosła przemoc i zdradę w najgorszym wydaniu... i gdy już sądziliśmy że z tym także nastąpi koniec, zaoferowała sie nam ze swoimi pomysłami unia franko - germańska niosąc zagładę naszej kulturze, naszym obyczajom, naszemu ZWYCZAJNEMU życiu. Ale wrogowie naszej narodowo - katolickiej spuścizny kulturalnej, muszą pamiętać kilka rzeczy

Po pierwsze: Nasz hymn zaczyna sie od jednoznacznych słów oraz ...Jeszce Polska nie zginęła ...

Po drugie: Gdy Niemcy sądzili, że mają nas w ręku,w oparciu o Kościół Katolicki w podziemiu wykwitła Służba Zwycięstwu Polski ...

No to mam kilka pytań, choć nie robię sobie nadziei na odpowiedź:
1. Jeśli ktoś nie jest katolikiem, to co, ma się wynosić z tego kraju? Polska tylko dla Polaków? Tak należy rozumieć Twoje słowa?

2.W czym upatrujesz zagładę dla rodzimej kultury, obyczajów, możliwości zwyczajnego życia? Kto, jak, i czym Ci zagraża?

3.Co wynika z tego, że Kościół wspierał ruch wyzwoleńczy? Rozwiń, proszę, ten wątek dla jasności.

siekierka
08-03-2008, 16:40
Każde z tych pytań mogłoby stać się kanwą kilkugodzinnego wykładu. Bowiem odpowiedź krótką, bez rozwinięcia mógłby udzielić jedynie ktoś klasy Wodza (czy to z przed pół- czy więcej -wiecza) czy też współczesnego dyplomatołka. Ja do TAKIEJ klasy nie pretenduję, nie będę wiec mógł pokrótce wyjaśnić, czym się od wieków różni Polska TOLERANCJA i SPOLEGLIWOŚĆ od tzw. wzorców zachodnich. Zresztą ze sposobu zadawania pytań widzę, że odpowiedź na nie, jest Ci dobrze znana.
W czym upatruję zagrożenia? W bezprzykładnych atakach na co poważniejszych pasterzy Kościoła. (Patrz abp.Wielgus, zresztą i abp. Nycz nie miał wiele łatwiej). O pomniejszych nie wspomnę.
Także ciągłe nieuzasadnione ataki na Radio,TV TRWAM i WSKSiM oraz osoby je wspierające, a także zmianę kryteriów unijnych wyłącznie w tym celu, aby cofnąć już przyznane Uczelni środki.
A co do trzeciego Twojego pytania. Historia potrafi się powtarzać...

Ala-ma-50
08-03-2008, 17:17
Nieuzasadnione ataki na radio?..
Ataki na katolickie radio...propagujące nienawiść..uważasz za nieuzasadnione?
Może i jest w tym ziarno prawdy..bo zgodnie z religią chrześcijańską powinniśmy miłować wrogów swoich...ale ja nie potrafię
Ataki na poważniejszych pasterzy kościoła?...
Ja nie uważam za poważnego abp Wielgusa..który najpierw przepraszał, że zbłądził..a potem się wszystkiego wyparł..
i narzekał jaki to on biedny..prześladowany..
A przecież stare przysłowie mówi.." Kto mieczem wojuje..itp..itd"
I w jednym masz zupełną rację...historia lubi się powtarzać...abp Wielgus przekonał się o tym na własnej skórze.
W przyrodzie nic nie ginie i nic nie powstaje z niczego.
Pozdrawiam.

siekierka
08-03-2008, 17:33
Podaj mi, proszę, w czym -w jakich modlitwach czy programach radiowych Ty słyszysz tą "nienawiść", o której piszesz?
Albo powiedz, dlaczego to np. pan Terlikowski jest dla Ciebie bardziej wiarygodnym źródłem informacji o arcybiskupie, niż rzecznik episkopatu ?;)
Rzucanie oskarżeń bez dowodu lub ze spreparowanym dowodem, to specjalność dawnych pracowników bezpieki i Urzędu do spraw Wyznań. Oni baaardzo nie lubili "czarnych" i byli gotowi przypisać im całe zło tego świata, które sami zmyślali lub produkowali. A redaktorzy, którzy o kapłanach pisują, z tamtych urzędów się wywodzą. Starzy fachowcy - dobra szkoła - skuteczna jak widać.:cool:

Ala-ma-50
08-03-2008, 18:13
W żadnej modlitwie nie ma nienawiści..jeśli o taką Ci chodzi..ale to radio niestety nie poprzestaje tylko na modlitwach ..a szkoda!
Dobrze o tym wiesz.
Radio Maryja, to jeszcze jeden problem - problem finansowy. Do dzisiaj służby skarbowe państwa nie wyjaśniły co się stało z datkami społeczeństwa przezanczonymi na ratowanie Stoczni Gdańskiej. A zgodnie z prawem każda darowizna staje się groszem publicznym i ten, kto otrzymał pozwolenie na zbiórkę celową, ma się z zebranych kwot rozliczyć. Dokładnie! Tak jak to robi J. Owsiak, i to bez napuszczania służb skarbowych np. przez abp Życińskiego w swoich artykułach.
Ale...ale ..Ty przecież chciałeś przykładów nienawiści..
PROSZĘ BARDZO!..OTO ONE

data długość opis MP3 [KB]
19 XII 2007, 20:49 8 min. 26 s [NOWY] Michalkiewicz znowu zanudza spiskiem żydowskim 1977
8 XII 2007, 20:04 4 min. 22 s [NOWY] o. Rydzyk o rabinach panujących nad prasą 1023
28 XI 2007, 14:13 4 min. 23 s umiejętności mendialne uczniów WSKSiM 1028
26 XI 2007, 21:19 17 min. 43 s dziennik TV Trwam w wykonaniu uczniów WSKSiM 4154
1 X 2007, 02:09 23 min. 18 s [NOWY] ks. Bajda: Żydzi panują nad gojami 5460
11 IX 2007, 14:38 3 min. 19 s Kąkolewski: Żydzi nie uznają zbrodni Stalina 777
9 IX 2007, 19:11 19 min. 50 s ks. Bartnik: wrogie mniejszości i kombinatorzy 4649
29 IV 2007, 18:16 5 min. 01 s o. prof. Jabłoński: rola Matki Bożej a rządy Żydów w Polsce 1178
27 IV 2007, 23:54 26 s reklama: mordowali Żydzi 102
12 III 2007, 02:05 1 min. 19 s ks. Bartnik: wojująca ateistyczna cywilizacja żydowska 307
8 III 2007, 22:46 11 min. 51 s o. Rydzyk o PiS-ie i szambie 2777
20 II 2007, 16:01 8 min. 49 s Gontarski: zdradziecka intryga bezwstydnych abp. Kowalczyka, abp. Michalika i ks. Klocha 1550
12 II 2007, 14:07 6 min. 33 s przypomnijmy, że Putin zarzuca zarzucenie, ksenofobiczna reklama, modlitwa 1153
7 II 2007, 02:44 7 min. 01 s modlitwa za Kaczyńskich, Gosiewskiego, o lustrację, Nowaka w MSZ, za Jana Pawła II, Kobylańskiego i Moskala 1234
1 II 2007, 00:54 4 min. 40 s słuchacz: Geremek dalej kierowany przez masonerię i Sanhedryn, o. Król: Polska katolicka, wielu siłom jest nie na rękę 821
28 I 2007, 00:42 5 min. 01 s J. R. Nowak: niech dzieci żydowskich prominentów rehabilitują się za rodziców 882
3 I 2007, 19:13 22 min. 44 s sen. Ryszka: Szybisz z Tel-Awiwu, Kobylański finansuje RM i fundację o. Rydzyka, Żydzi żądają już 67 mld dol., Gugała to speaker stanu wojennego 3995
30 X 2006, 20:11 1 min. 11 s bp Stefanek: Rodzina RM spotyka się na szczuciu 209
9 X 2006, 00:19 30 min. 56 s ks. Bartnik: zawiesić parlament na trzy lata 5438
29 VIII 2006, 00:28 6 min. 51 s o. Król, ks. Bajda o wspólnikach szatana i Międzynarodowej Ligi Izraelskiej 1204
6 V 2006, 22:43 20 min. 35 s słuchacze: nie było antysemityzmu, antysemitą jest GW, życie Żydów ważniejsze, Stany Zjednoczone rządone przez pewne mniejszości 3617
30 IV 2006, 00:48 11 min. 18 s ks. Jankowski: stronniczy werdykt, bezczelny Żyd 1987
29 IV 2006, 22:55 2 min. 07 s prof. Nowak: Michnik prowokuje niechęć do Żydów 373
27 IV 2006, 22:23 25 min. 53 s reklama, reklama... - 25 minut ciurkiem 4551
19 IV 2006, 20:51 8 min. 56 s Michalkiewicz dalej swoje: tzw. pogrom kielecki 1572
29 III 2006, 20:50 10 min. 58 s Michalkiewicz: niewinne Radio Maryja ofiarą spisku żydowskiego 1929
26 III 2006, 23:18 10 min. 28 s ks. Jankowski: Huelle niech zjeżdża z Polski 1841
28 XII 2005, 23:07 4 min. 30 s słuchaczka i o. Cydzik: żydokomuna uczy przyjemności 793
25 XII 2005, 19:21 3 min. 53 s delikatna reprymenda biskupa 684
21 XII 2005, 20:55 3 min. 22 s Michalkiewicz: haracz dla Żydów 592
8 XI 2005, 14:30 15 min. 39 s niewdzięczni Żydzi - książka 1834
1 IX 2005, 22:32 2 min. 27 s o. Rydzyk: oligarchia w Polsce to Żydzi i Niemcy 287
20 VIII 2005, 18:51 4 min. 15 s niepolskie rządy III RP to wasale Moskwy i Izraela 498
30 III 2005, 20:50 7 min. 30 s Michalkiewicz: Rotfeld i Szlajfer wypłacą Izraelowi 880
8 XI 2004, 13:33 5 min. 55 s homoseksualistom będzie gorąco 694
2 X 2004, 01:23 25 min. 46 s ewangelizacja Radia Maryja - słuchacz o homoseksualizmie 3020
15 IX 2004, 18:2x 4 min. 43 s Bender, o. Dyrek: większość mniejszości kolaborowała 1107
30 VI 2004, 20:50 8 min. 00 s Michalkiewicz: żydowska gazeta zniewala Polaków 938
27 V 2004, 14:15 21 min. 28 s dr S. Adašević: bić homoseksualistów 2517
8 V 2004, 11:43 7 min. 39 s o. Rydzyk: lanie 897
18 IV 2004, 22:45 4 min. 56 s słuchacz: jestem zdziwiony, że Michnik ogłosił 579
23 III 2004, 01:35 3 min. 28 s słuchaczka: robią zamachy i oszukują na cukrze 407
14 II 2004, 11:06 14 min. 39 s głupki, zdrajcy i mniejszości narodowe 1717
28 XII 2003, 01:30 16 min. 59 s o. Cydzik: przyznanie się do linii opóźniającej 1992
17 XII 2003, 23:05 7 min. 01 s sjoniści i dwa oblicza pedagogiki waldorfskiej 824
8 X 2003, 01:32 2 min. 47 s dlaczego nikt nie powie _Żydzi_? chodzi o konsekwencje 327
1 X 2003, 22:58 1 min. 20 s prof. W. Bojarski: faraoni, faszyści i komuniści efektywnie zlikwidowali bezrobocie 156
13 IX 2003, 01:52 7 min. 06 s księża kosmopolici i faszystowski judaizm 834
4 VIII 2003, 00:05 28 min. 51 s czemu księża za UE, wieloznaczne listy duszpasterskie, zły świat, teoria ewolucji trucizną, naród opuszczony przez Kościół, Episkopat ma jeszcze szansę, grozi zaprzepaszczenie pontyfikatu 3381
27 V 2003, 02:10 13 min. 37 s bogactwo myśli ks. Jankowskiego: Polska to prostytutka 1596
23 V 2003, 14:53 6 min. 29 s tygodnik Niedziela zgadza się z papieżem 760
22 V 2003, 23:10 10 min. 08 s o. Rydzyk przez chwilę przyznaje rację papieżowi 1187
20 V 2003, 13:12 14 min. 36 s prof. Jaroszyński słucha papieża i ma dziwne wrażenie 1711
26 III 2003, 22:41 7 min. 23 s słuchaczka: międzynarodowy komiwojażer, prymas wpycha do Unii 867
19 III 2003, 13:57 1 min. 52 s dr Pogonowski: eleganckie syjonistki o zbrodniczych programach 220
10 III 2003, 01:25 2 min. 50 s o. Rydzyk: pod ukraińskim zaborem 332
21 II 2003, 01:15 6 min. 12 s o. Gonczaruk: czy handel w polskich rękach to nieporozumienie 728
20 II 2003, 00:40 7 min. 53 s ks. dr Szczęsny: Gross plugawiec, obcy przy Okrągłym Stole 925
20 II 2003, 21:41 1 min. 18 s M. Grabianka: zagrożenie handlem żydowskim dawniej i dziś 153
19 II 2003, 23:35 2 min. 02 s o. Rydzyk: ma przyjechać pół miliona Żydów

Wystarczy?...czy podać Ci jeszcze trochę takich perełek?

siekierka
08-03-2008, 19:11
Musiałaś sobie wiele trudu, przez wiele miesięcy zadać, aby prowadzić tak szczegółowy nasłuch. Bo oczywiście rozumiem, że to Twoja osobista praca, a nie powtarzanie podanych Ci przez kogoś, niesprawdzonych informacji. Ale skoro tak twierdzisz, to ja się też popytam, jaka była treść wymienionych audycji. :cool:

Lila
08-03-2008, 19:27
Nooo ,powiedzcie ,jaka treść.Zaciekawiłam się..:)

Mnie osobiście interesuje temat:Żydokomuna uczy przyjemności.....mrauuu..

Pani Slowikowa
08-03-2008, 20:17
to nie polityka... to jest antagonizm pomiedzy jedna religia a druga.. albo wlasciwie miedzy dwoma narodami..

Wielbiciele narodu "niegojow" maja tyle samo wypowiedzi anty-polskich albo antykatolickich albo anty - muzulmanskich..

Wiara Katolicka jest teraz jak ten kon osaczony przez wilki.. Nic dziwnego ze kopie i gryzie.. Ja tak czuje przynajmniej..

Nie wiem czy i kiedy to sie skonczy..

POLA
08-03-2008, 22:29
Każde z tych pytań mogłoby stać się kanwą kilkugodzinnego wykładu. Bowiem odpowiedź krótką, bez rozwinięcia mógłby udzielić jedynie ktoś klasy Wodza (czy to z przed pół- czy więcej -wiecza) czy też współczesnego dyplomatołka. Ja do TAKIEJ klasy nie pretenduję, nie będę wiec mógł pokrótce wyjaśnić, czym się od wieków różni Polska TOLERANCJA i SPOLEGLIWOŚĆ od tzw. wzorców zachodnich. Zresztą ze sposobu zadawania pytań widzę, że odpowiedź na nie, jest Ci dobrze znana.
W czym upatruję zagrożenia? W bezprzykładnych atakach na co poważniejszych pasterzy Kościoła. (Patrz abp.Wielgus, zresztą i abp. Nycz nie miał wiele łatwiej). O pomniejszych nie wspomnę.
Także ciągłe nieuzasadnione ataki na Radio,TV TRWAM i WSKSiM oraz osoby je wspierające, a także zmianę kryteriów unijnych wyłącznie w tym celu, aby cofnąć już przyznane Uczelni środki.
A co do trzeciego Twojego pytania. Historia potrafi się powtarzać...
proste i nie wymagały żadnego wykładu, chciałam poznać Twoją argumentację, ale zgodnie z moim przewidywaniem uciekłeś od odpowiedzi. No cóż, to też się zdarza, nawet dość często.

Polecam Ci teczkę abp. Wielgusa, zadałam sobie trud i przeczytałam, całość. Ksiądz, bez względu na rangę, nie powinien mijać się z prawdą, a fakt, że nosi sutannę czy piastuje wysokie stanowisko nie oznacza dla mnie, że wszystko, co głosi, nie podlega weryfikacji. Podlega.

TV T-m na ogół nie oglądam, ale słucham RM i polecam Ci "Rozmowy niedokończone", te polityczne, zwłaszcza po północy, a może wtedy zmienisz zdanie i dostrzeżesz niestosowność postaw niektórych pasterzy.

Dodam, Siekierko, że zanim zdecyduję się na osąd, najpierw oglądam dane zjawisko z wszelkich możliwych stron.

Ala-ma-50
09-03-2008, 08:18
to nie polityka... to jest antagonizm pomiedzy jedna religia a druga.. albo wlasciwie miedzy dwoma narodami..

Wielbiciele narodu "niegojow" maja tyle samo wypowiedzi anty-polskich albo antykatolickich albo anty - muzulmanskich..

Wiara Katolicka jest teraz jak ten kon osaczony przez wilki.. Nic dziwnego ze kopie i gryzie.. Ja tak czuje przynajmniej..

Nie wiem czy i kiedy to sie skonczy..

Religia chrześcijańska Asieńko nie wie...a przynajmniej nie powinna wiedzieć.. co to antagonizm...natomiast powinna wiedzieć co to ..miłosierdzie i miłość do bliźniego swego..stworzonego na wzór i podobieństwo boże.
Ja wiem, że jak to ładnie powiedziałaś.."..Wielbiciele narodu "niegojow" maja tyle samo wypowiedzi anty-polskich albo antykatolickich albo anty - muzulmanskich.."
To prawda..ale powiedz mi ..jeśli będziemy się zachowywać tak jak oni...to czym wobec tego będziemy się od nich różnić?

A ja chcę sie różnić..choćby daleko posuniętą tolerancją ..i miłością ..oraz szacunkiem...do KAŻDEGO CZŁOWIEKA ..bez względu na rasę...kolor skóry..wyznanie ...czy orientację seksualną.:)
Pozdrawiam.

siekierka
09-03-2008, 12:17
Zapewne każdy wybiera do oglądania to, co mu bardziej odpowiada. Gdy mam do wyboru TRWAM i Rozmowy niedokończone albo TVN z Sekielsko-Morozowskim lub którymś z obleśników typu Szymon M., to jednak wolę TRWAM.

Ala-ma-50
09-03-2008, 15:15
Sz. Majewski napewno nie jest obleśny, jest inteligentnym mężczyzną...ma tylko..specyficzne poczucie humoru.. może Ci się ono nie podobać..rozumiem to..bo też mi sie nie podoba .
Ale nigdy..nie nazwałabym go obleśnym...sam wyraz obleśny..inaczej mi się kojarzy.
A tak poza tym w programach tele...jest w czym wybierać...i wolno Ci oglądać TV Trwam..
J wolę Discovery np.

Pani Slowikowa
09-03-2008, 15:29
Religia chrześcijańska Asieńko nie wie...a przynajmniej nie powinna wiedzieć.. co to antagonizm...natomiast powinna wiedzieć co to ..miłosierdzie i miłość do bliźniego swego..stworzonego na wzór i podobieństwo boże.
Ja wiem, że jak to ładnie powiedziałaś.."..Wielbiciele narodu "niegojow" maja tyle samo wypowiedzi anty-polskich albo antykatolickich albo anty - muzulmanskich.."
To prawda..ale powiedz mi ..jeśli będziemy się zachowywać tak jak oni...to czym wobec tego będziemy się od nich różnić?

A ja chcę sie różnić..choćby daleko posuniętą tolerancją ..i miłością ..oraz szacunkiem...do KAŻDEGO CZŁOWIEKA ..bez względu na rasę...kolor skóry..wyznanie ...czy orientację seksualną.:)
Pozdrawiam.
No jasne!!! Ze wszyscy powinni kierowac sie tylko miloscia blizniego... Tylko cos tej milosci nie ma... A jak czujesz ze ci ktos chce gardlo podezrnac... to masz chyba prawo sie bronic.. A to juz nie milosc.. to wojna.. Jezus umarl na krzyzu za swoja"filozofie" milosci... bo zli ludzie nie chcieli jej zaakceptowac...
A wiesz dlaczego? Bo to dla czlowieka jest zbyt trudne do zrozumienia.. my jeszcze nie mamy tej iskry bozej w sobie.. Moze kiedys???
Tylko czy daleko posunieta tolerancja moze byc zastosowana jezeli widzi sie jawne ZLO??
A tak naprawde CO TO JEST ZLO???

Ala-ma-50
09-03-2008, 16:29
Asieńko..czy Ty aby nie przesadzasz z tym gardłem..kto i po co miałby to robić?
a co do iskry bożej..to jakaś iskierka chyba się w nas tli ...ale to tylko od nas zależy..czy z tej iskierki będzie ognisko, przy którym można się będzie ogrzać..czy pożoga nie oszczędzajaca nikogo..i niczego.
Acha i jeszcze jedno...nie o takiej tolerancji mówiłam ....dla zła nie ma tolerancji.
A co to jest zło?
Według Wikipedii:
Zło to jedna z dwóch, podstawowych wartości moralnych, przeciwieństwo dobra.
Pozdrawiam.

Pani Slowikowa
09-03-2008, 17:08
Acha i jeszcze jedno...nie o takiej tolerancji mówiłam ....dla zła nie ma tolerancji.
A co to jest zło?
Według Wikipedii:
Zło to jedna z dwóch, podstawowych wartości moralnych, przeciwieństwo dobra.
Pozdrawiam.

No z ta Wikipedia tak zawsze.. pisza to co chca.. :D
Dla mnie ZLO jest po prostu brakiem milosci.. czyli brakiem tej iskry Bozej.. Tej "gwiazdy" przewodniej ktora powoduje ze czlowiek wie..
Nawet niektore zwierzeta maja wiecej tej iskry niz niektorzy ludzie...

Tolerancja to tez pojecie wzgledne.. bo przeciez co on winny ze cos ma tam w mozgu nie tak..
Nawet zly czlowiek to Boskie Stworzenie w koncu prawda??

Ala-ma-50
09-03-2008, 20:32
Boskie Stworzenie owszem..ale jakieś diablisko ani chybi maczało w nim swoje brudne paluchy.