PDA

View Full Version : Odwrócona hipoteka już niedługo w Polsce - komentarze


Melissa
24-10-2007, 09:47
Komentarz do artykułu: Odwrócona hipoteka już niedługo w Polsce (http://www.senior.pl/98,0,Odwrocona-hipoteka-juz-niedlugo-w-Polsce,2999.html)
--------------------
50% wartości domu, mieszkania i raty płacone nie do końca życia, tylko do 50% wartości nieruchomości to nie jest korzystna propozycja. Można na temat odwróconej hipoteki poczytać
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Banki-chca-placic-wlascicielom-mieszkan-1474114.html
http://www.zw.com.pl/zw2/index.jsp?news_cat_id=19&news_id=3661&layout=1&page=text&place=Lead01

marcin84
01-03-2008, 16:51
badam temat odwróconych kredytów hipotecznych - jestem ciekaw Państwa opinii na temat takich instrumentów:

www.odwroconahipoteka.xt.pl

pozdrawiam

Marcin

marcin84
01-03-2008, 16:52
badam temat odwróconych kredytów hipotecznych - jestem ciekaw Państwa opinii na temat takich instrumentów:

www.odwroconahipoteka.xt.pl

pozdrawiam

Marcin

largetto
01-03-2008, 17:53
[url]www.odwroconahipoteka.xt.pl

Rodzice czy dziadkowie wykupując mieszkanie myślą o przekazaniu go dzieciom czy wnukom.
Ja nie zastawiłabym w kredycie odwróconym mieszkania w zamian za wyższą emeryturę, raczej starałabym się aby moje dziecko miało pracę i mogło to mieszkanie utrzymać. No chyba, że kupiłoby sobie własne.
Nie jestem przekonana do tego typu działania banku, bo może się okazać, że nie ma ani mieszkania ani wyższej emerytury :mad:

helena6
24-04-2008, 12:15
mieszkam w australii i australijczycy bardzo oddaja swoje domy za pienidze dodatkowe do emeytury ,zyja ,zwiedzaja swiat i twierdza ze jak beda niedolezni to rodzina i przedewszystkim dzieci ich oddadza,do domow opieki i czekac beda zeby szybko dostac dom ,w polsce tez znam wypadki ze matke robia ze jest nie pelno swiadoma i ubezwasnowolnia zeby trzymac majatek ,przykre ale prawdziwe dobrze pomyscie jakie sa dzieci i czy warto dla nich patrzyc przez okno na stare lata i czekac kiedy przyjda i dac im wszystko

helena6
24-04-2008, 12:22
dlaczego 50% ,napewno ktos to nie rozumie ,kazdy bank inaczej bedzie placil ,to sa poczatki nie znamy wszystkiego ,w australi jest 70% wartosci twojego domu i zyjesz w nim do smierci,mozesz wziasc ratami albo wiecej na wycieczke ,jak chcesz splacic to tez mozesz ,tj tzw pozyczka na twoj dom,sa rozne obcje

Basia.
24-04-2008, 12:26
to jest szansa dla ludzi o niskich dochodach /emeryturach/ na godne życie a nie wegetację. Warunek do spełnienia: prawo do zajmowania mieszkania do śmierci.

Pani Slowikowa
24-04-2008, 14:21
po co jest bankom potrzebny twoj dom??? Czy to jest bizness ktorymi banki wogole powinne sie interesowac?

siekierka
24-04-2008, 14:36
helena6 mieszkam w australii i australijczycy bardzo oddaja swoje domy za pienidze dodatkowe do emeytury ,zyja ,zwiedzaja swiat i twierdza ze jak beda niedolezni to rodzina i przedewszystkim dzieci ich oddadza,do domow opieki i czekac beda zeby szybko dostac dom ,w polsce tez znam wypadki ze matke robia ze jest nie pelno swiadoma i ubezwasnowolnia zeby trzymac majatek ,przykre ale prawdziwe dobrze pomyscie jakie sa dzieci i czy warto dla nich patrzyc przez okno na stare lata i czekac kiedy przyjda i dac im wszystko



STANISŁAW STASZIC pisał: ...takie właśnie rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie ...
Ta młodzież tak została wychowana - bez miłości i szacunku dla przodków - zachłanna na dobra materialne. Teraz ich "wychowawcy" zbierają żniwo tego "bezstressowego" wychowania.

tadeusz50
24-04-2008, 18:53
Tu się kłania to jak wychowaliśmy własne dzieci. Mam nadzieję, że ja je wychowałem właściwie i nie spotka mnie los porzuconego rodzica.