PDA

View Full Version : Co z tą Polską ???


Strony : [1] 2 3

Lila
24-10-2007, 18:54
Moi mili...
Chciałabym ,aby tu wpisywali się Ci,którzy widzą pozytywy i negatywy obudzenia się w irlandzkiej rzeczywistości...
Bo zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy Irlandii w Polsce,to tylko....a może aż POLACY. Najwspanialszy naród na świecie..

Bo który inny tak się potrafi skonsolidować w chwili zagrożenia,poprzednio biorąc się niemal za kudły ?:D

Pani Slowikowa
24-10-2007, 20:32
Ja nigdy nie obudzilam sie w irlandzkiej rzeczywistosci....:confused:
Wiec nie bede sie juz wpisywac.. ale obudzilam sie kilka razy w polskiej... czy to sie liczy?:)

Malgorzata 50
24-10-2007, 20:34
Lila nie wiadomo jeszcze co się zdazy w irlandzkiej rzeczywistosci ...trza poczekac.Chociaz ja trzymam kciuki i mam nadzieje ,ze nie bedę zalowac iz bylam tak entuzjastyczna....

Anielka
24-10-2007, 20:35
Nie rozumiem,zawsze byłam,jestem i będe w Polsce.Pozdrawiam cieplutko.8901

Alsko
24-10-2007, 20:43
A co będzie dalej - zobaczymy. Może dobrze, a może za 4 miesiące nogi im się rozjadą i nie wydolą nowi gospodarze...

Na cud nie czekam, bo w cuda nie wierzę. Czekam na normalność.

Lila
24-10-2007, 20:50
Dzięki Wam za wpisy,bo wątek jest poważny .....niczym...przedwojenny karawan..

Ps.Przeczytałam ,że ma być zmieniony budżet.Już ?

Basia.
24-10-2007, 21:10
w cuda nie wierzę niech będzie normalnie i przyzwoicie. Mieliśmy mieć 2-gą Japonię, obiecywano nam po 100 000000, teraz Irlandię ja chcę Polskę a nie Irlandię, Polskę w której będzie się godnie zyło. Nie wiem czy oglądaliście dzisiaj pożegnanie Giertycha z polityką ..... nawet wyszło mu to pożegnanie sympatycznie.:)

Lila
24-10-2007, 21:15
8903



A ja to znalazłam u siebie na poczcie...

inka-ni
24-10-2007, 23:34
Ja bylam, jestem i umrę w Polsce niezaleznie jaka ona będzie.Bo Polska wiele już przetrwala i przetrwa.Tego życzę sobie i Polsce.

FeliksG
25-10-2007, 15:53
Liberalizm partii, która wygrała ostatnie wybory, zawsze budził mój niepokój, a to dlatego, że według programu wyborczego, nie był on /liberalizm/ nastawiony na rozwój gospodarczy kraju. Mówiło się o swobodach i uprawnieniach w działajności biznesowej a to sprzyja bogaceniu się, nielicznych wybrańców i najczęściej, kosztem reszty społeczeństwa. To pogłębiłoby podział a kraj niewiele by na tym zyskał, bowiem wzbogaceni biznesmeni szybo, ulokowaliby swoje kapitały poza granicami kraju. Do tego trzeba jeszcze dodać, prawdopodobną, działalność tzw. kapitału spekulacyjnego, który sprawnie i bezwzględnie wysysa pieniądze. Mówienie o modelu irlandzkim jest tym czego najmniej się spodziewałem /w oparciu o program wyborczy/ i jeśli to jest rzetelna informacja i pójdą w ślad za nią odpowiednie działania, to,,,,mój optymizm rośnie.
To co nazywamy fenomenem irlandzkim jest, po przyjrzeniu się bliżej, prostym ale odpowiedzialnym działaniem, realnym do wdrożenia u nas. Nie ma w tym żadnych, nadzwyczajnych środków, poza jednym: potrzebna jest wola działania i umiejętnści organizacyjne.
Przysłowie mówi: jedna jaskółka, wiosny nie czyni. Ale ją zapowiada. Pożyjemy - zobaczymy

Lila
25-10-2007, 16:01
A mój optymizm był i jest średni..

A szczególnie nie podoba mi się wiadomość iż Samoobrona nie opuszcza swoich biur w Warszawie ,szykując się do kampanii wyborczej za ...sic !..rok..

Dziękuję.Mulat i pani Hojarska.Tego jeszcze mi potrzeba!!!

siekierka
07-11-2007, 13:36
Cóż to, nikt nie podejmuje byłego tematu Tomasza Lisa?
Mam wątpliwości,czy: jak powiem kurduple Kaczory to będzie cacy, a jak powiem Kaczor Donald to be?
jak powiem renegat Płażyński to cacy, a jak powiem zdrajca Sikorski to będzie be?
jak powiem bałwan Kurski to będzie cacy, a jak błazen Niesiołowski to będzie be?
jak powiem wstrętne Pisiaki to cacy, a jak powiem POrąbani platformersi to be?
jak powiem ohydne Radio Maryja to cacy, a jak powiem oszczercza TVN to be?
Panowie Prezydent z kandydatem na Premiera już się spotkali i grzecznie sobie porozmawiali. Później Pan D. opowiedział, czego się nie dowiedział o Radku S. A Gazeta Wybiórcza potraktowała wybiórczo tytuł rozporządzenia odchodzącego Premiera i usiłuje z tego zrobić sensację. Minister Kamiński trafnie zauważył, że konstytucja przewiduje wprawdzie możliwość wprowadzenia stanu wojennego, co nie oznacza iż istnieje on permanentnie. I w ten oto sposób odkrycie Michnika znów przypomina przemoknięty kapiszon. Jakich to kapiszonów mieliśmy przez ostatnie dwa lata co niemiara, i kto wie,ile ich jeszcze będzie przez kolejne lata?:confused: :confused:

Lila
07-11-2007, 14:49
No ..wybiórcza jest niestety wybiórczą.Dopiero kilka dni temu się przyjrzałam .Szkoda.Obecnie bezstronna całkowicie jest Rzeczpospolita...

ammi1952
07-11-2007, 15:16
http://wiadomosci.onet.pl/1636536,11,premier_pozwolil_niszczyc_akta_abw_i_cb a,item.html
oj widać sporo ma do ukrycia ekipa odchodząca

ed-q
07-11-2007, 18:21
Jeszcze nie rządzą a już zaczynają…..od czego? Oczywiście od MEDIÓW!
Bo w ostatnich dziesięcioleciach, to one były - i są nadal - głównym narzędziem do MANIPULOWANIA większością społeczeństwa, czego najlepszym dowodem były 2-letnie, bezpardonowe, kłamliwe usiłowania wyeliminowania rządu PiS-u, uwieńczone – niestety – sukcesem. http://www.klub.senior.pl/p-wybory-idzcie-glosowac-cz.-iii-post60446/postcount246.html
„Nowa władza” uważa, więc, że należy bezwzględnie – i to natychmiast – podporządkować rządowi publiczne media, (zamiast abonamentu, dotacje rządowe!), aby nie mogły nawet pisnąć o nadchodzących nieuchronnie JEGO niecnych poczynaniach!
A szykuje się tego sporo, gdyż inaczej nie będzie możliwy do spłacenia przedwyborczy ”DŁUG”, zaciągnięty wobec wszystkich nieprzychylnych PiS-owi i to nie tylko w Polsce!
Nie będę rozpisywał się o jakie „DŁUGI” tu chodzi. Napewno nie tylko o długi wdzieczności! Możecie dowiedzieć się tego JUŻ z różnych mediów. Pośrednio pisałem o tym w poście:
http://www.klub.senior.pl/p-wybory-idzcie-glosowac-cz.-ii-post52631/postcount274.html
Ale tym razem rzecz pójdzie znacznie dalej niż…. „lub czasopisma” pani J. a co gorsze, fałszywie poinformowane społeczeństwo będzie tym poczynaniom przychylne!
To jest właśnie ten socjologiczny i polityczny makiawelizm „nowych-starych” elit! One potrafią to doskonale robić!

PS. Z przyjemnością zauważam zmianę w poglądach FeliksaG!
- W miarę możliwości śledzę tu różne wątki, chociaż sam rzadko się udzielam. Nie mniej jednak, serdecznie wszystkich pozdrawiam!

hannabarbara
07-11-2007, 18:51
Ciekawostka! Jakie zmiany w poglądach Feliksa dostrzegł mój przedmówca.Ja tam żadnych zmian nie widzę. Zawsze patrzył na rzeczywistość z dużym obiektywizmem, daleki od "hura entuzjazmu".Cieszę się również, że tak obrazowo zilustrował skrót myślowy - Polska, drugą Irlandią.Skoro był w Europie podobny do nas mentalnie kraj, skoro jago zacofanie gospodarcze i ucieczki ludzi młodych za granicę, również były podobne, a następnie udało mu się ze wszystkich zaszłości wydobyć, to wniosek jest prosty. Spróbujmy jego drogą kroczyć. I taką myśl polityczną w działaniach Platformy teraz dostrzegam. Wiem również, że wszyscy będą dokładnie patrzeć rządzącym na ręce.Nikt rozsądny też cudów nie oczekuje, ale śledzić należy kierunek zmian.Czy znajdzie się tylu mądrych i organizacyjnie zdolnych ludzi, by te zamierzenia realizować, tego nie wiem. Wszyscy się dowiemy, po dłuższym lub krótszym czasie.

siekierka
07-11-2007, 19:11
Cieszę się Edku,że już nie sam będę się nastawiał na ciosy zwolenniczkom POpleczników POdarowania POlski POdłym POpaprańcom z USRE czyli Unii Socjalistycznych Republik Europejskich oraz byłego ZSRS.:D

Lila
07-11-2007, 19:20
Ciekawostka! Jakie zmiany w poglądach Feliksa dostrzegł mój przedmówca.Ja tam żadnych zmian nie widzę. Zawsze patrzył na rzeczywistość z dużym obiektywizmem, daleki od "hura entuzjazmu".Cieszę się również, że tak obrazowo zilustrował skrót myślowy - Polska, drugą Irlandią.Skoro był w Europie podobny do nas mentalnie kraj, skoro jago zacofanie gospodarcze i ucieczki ludzi młodych za granicę, również były podobne, a następnie udało mu się ze wszystkich zaszłości wydobyć, to wniosek jest prosty. Spróbujmy jego drogą kroczyć. I taką myśl polityczną w działaniach Platformy teraz dostrzegam. Wiem również, że wszyscy będą dokładnie patrzeć rządzącym na ręce.Nikt rozsądny też cudów nie oczekuje, ale śledzić należy kierunek zmian.Czy znajdzie się tylu mądrych i organizacyjnie zdolnych ludzi, by te zamierzenia realizować, tego nie wiem. Wszyscy się dowiemy, po dłuższym lub krótszym czasie.



Ja chciałam skromnie zauważyć iż jako pierwsza ...tu na forum,deklarowałam się wstąpić do IRA,gdy tylko ta Irlandia tu przypłynie..:D

A tak ujmując rzecz historycznie,to niewiele nas łączy,poza dumpingiem siły roboczej.Z tym ,że dla Irlandii jest to czas przeszły,a dla nas teraźniejszy..
I nic specjalnego nie mamy z nimi wspólnego.Bo jeżeli chodzi o charakter narodowy,to bliżsi są nam honorowi ,szkoccy górale,choć nie katolicy..

hannabarbara
07-11-2007, 20:56
To widać mamy odmienne sposoby postrzegania tego, w moim przekonaniu sympatycznego narodu. Cóż moje są ukształtowane na podstawie literatury historycznej(ciągłe walki o niepodległość) i współczesnej, obyczajowej.Meve Binchy i Belva Plain to dwie irlandzkie, moje ulubione pisarki. To pod ich wpływem odnalazłam wspólnotę mentalną z nami.A o honorowych szkockich góralach prawie nic nie wiem, dlatego trudno mi porównywać.

Lila
07-11-2007, 23:55
...a Sean Connery ? :D .Czy nie widzisz,że on bardziej niż rudy Irlandczyk ,jakoś bardziej do nas pasuje..
Irlandczycy,owszem walczyli z Anglią.Ale bardziej pasują do Kozaków.Ten sam brak elit..


A co nowego w kraju ?

Jesteśmy po wyborach parlamentarnych, które wygrała partia posługująca się hasłem analogicznym do hasła jakie w 1995 roku zapewniło zwycięstwo Kwaśniewskiemu: "Wybierzmy przyszłość". Również nikt z dziennikarzy nawet się nie zająknął o wtórności hasła PO w toku bieżącej kampanii.

Bo dwa lata temu po wygranych przez PiS wyborach praktycznie następnego dnia pojawiły się "analizy" przepowiadające natychmiastowy krach finansów (dolar po 8 zł, a benzyna po 12 za litr). Pojawiły się od ręki pytania dlaczego nie ma jeszcze koalicji i rządu jak również obawy o upadek demokracji i faszyzację sceny politycznej.

A teraz takich pytań nie ma. Przez analogię z odwrócenia można przyjąć, że dolar będzie kosztował 8 zł a benzyna 12 za litr.

A jednak nigdzie o tym nie czytałam..

Beatka Sawicka na wolności.Dobrze,bo ma córkę ,której życie jest pewnie nielekkie teraz.
Ale ma adwokata jednego z najlepszych i najdroższych w kraju; mec.Aleksander Pociej..

Kto płaci jego honorarium ? Nie sądzę aby kochliwa Beatka.Więc PO ? Czyli pójdzie w koszty ?
Eeeech,przecież ''główny macher i frontmenka'' nie pozwoli zrobić jej krzywdy,gdy już zostanie ministrem zdrowia..

Basia.
08-11-2007, 00:04
moja moherowa koleżanko, posłanka Sawicka powinna zostac przeproszona bo ona bidulka niewinna gdyby nie widziala kasy to nie uległaby pokusie. Adwokata PO od razu jej wynajęła, Julia Pitera była oburzona faktem że nikt nie pomyślał o udzieleniu pomocy biednej posłance, która była ofiarą przystojnego funkcjonariusza z CBA.:D

Lila
08-11-2007, 00:08
Ja osobiście,gdybym była młodsza,też uległabym.Służbom tajnym to chyba nie można się oprzeć ?

Ale żebym miała pieniądze brać ?
I czy ta Beatka takie cudo,że się wyceniła na 150.000 ? Chyba nie ,więc jeżeli zakładamy iż wie,że nie jest miss World,to musiała wiedzieć ,że kasa jest za co innego.

kufa86
08-11-2007, 01:10
Lila, jak cię lubię.
Za ile uległabyś.

hannabarbara
08-11-2007, 07:45
Fakt jest faktem,że zakochana kobieta kretynieje. Szczególnie, gdy ma swoje lata i daleko jej do miss Word. To buch w nią kamieniem, że starannie nie patrzyła w lusterko, że pozwoliła się omamić. Ktoś jej pomaga z tarpatów się wyplątać, buch w niego kamieniem, bo za czyje pieniądze to robi?Ale Ci co całą aferę dokładnie zaplanowali i przeprowadzili oraz wyciągneli na światło dzienne w odpowiednim czasie, to cacy?Kryształowo czyści, bo na ich sztandarach widnieje hasło "walki z korupcją". Każda metoda jest dobra, byle prowadziła do celu. A wniosek jest jeden: każdy widzi to, co chce widzieć.I nie przeczę, że ja też!

Anielka
08-11-2007, 07:53
I dlatego nie biore udzialu w tych kretyńskich dyskusjach,bo co człowiek to ma swoje zdanie ma.Pozdrawiam serdecznie i milego dnia życze.

Lila
08-11-2007, 10:05
Oooo Anielko,zaraz kretyńskie..
Każdy ma swoje zdanie,a dyskusje na temat dotyczący nas wszystkich ,chyba nie mają na celu przekonanie kogoś ?:)
Bo i po co ? :)
Szanujemy się i lubimy .A wiara w cokolwiek ? Jakbyśmy byli jednakowi,to tylko się zabić..:)

Haniu,posłuchaj co to babsko powiedziało..
'' za friko to ja p....ę ''..No wybacz,ale zakochana..:)
Jeżeli ona biedaczka ,bo ją namówił,to dlaczego ta co pozwoliła utopić synka ma taki wyrok ?
Przecie to z miłości do mężczyzny ?

siekierka
08-11-2007, 10:16
Wczoraj i dzisiaj byli więźniowie KL Warschau protestują przeciw uniemożliwianiu im postawienia pomnika przypominającego niemieckie ofiary tego obozu. Ciekawe, dlaczego bufetowa nie chce wreszcie umożliwić realizacji tego pomnika, czy tylko dlatego że zezwolił na to jej poprzednik, czy z jakichś głębszych przyczyn politycznych?

siekierka
08-11-2007, 10:43
Ciekawe, czyżby bufetowa Kim Ir Sen nie lubiła Kaczora Donalda i chciała go zmusić, aby ubrał się w gumiaki idąc odbierać nominację na premiera od Prezydenta? Bo takie wykopki kazała teraz zrobić przed Pałacem Namiestnikowskim...:confused:

Basia.
08-11-2007, 11:49
Ciekawe, czyżby bufetowa Kim Ir Sen nie lubiła Kaczora Donalda i chciała go zmusić, aby ubrał się w gumiaki idąc odbierać nominację na premiera od Prezydenta? Bo takie wykopki kazała teraz zrobić przed Pałacem Namiestnikowskim...:confused:
podpadła kolegom z PO bo zważniała i nie słucha "wytycznych".:D Nie lubię tej baby.:D

ammi1952
08-11-2007, 22:01
dla wielbicieli pisu http://wiadomosci.onet.pl/1637871,11,item.html

Lila
08-11-2007, 22:35
Nooo,złodzieje są wszędzie jak widać..

A ja z innej beczki .Kopiuję..

''Klinowanie klina
8 listopada 2007

Z niepokojem wsłuchujemy się w doniesienia, że PO chce wstrzymać obniżkę składki rentowej – przyznaje Adam Ambroziak z Konfederacji Pracodawców Polskich. Cięcie składki miało pozostawić w kieszeniach pracowników więcej pieniędzy oraz zmniejszyć obciążenia dla firm. Pierwsze zrobiono, a teraz słyszymy o możliwości zamrożenia wysokości składki.



Komentarz internauty:
“Trzeba zmusić górali ekonomem do zwiększenia produkcji oscypka co pozwoli zwiększyć PKB następnie nasłać na nich Janosika a on ma duże doświadczenie w rozdawnictwie“.

Basia.
08-11-2007, 22:47
wezmą na tapetę, o rany dlaczego jest tylu pętaków w polityce?!!!!!:confused:
Lidko samo życie ........... tutaj chodzi o negację posunięć poprzednika a nie o dobro pracowników i pracodawców.:mad:

Malgorzata 50
08-11-2007, 23:52
hej, krytyczki ..a nie zauwazylyscie jak zycie pomalu wstepuje w ukochany kraj...umilowany kraj.....

Basia.
08-11-2007, 23:53
hej, krytyczki ..a nie zauwazylyscie jak zycie pomalu wstepuje w ukochany kraj...umilowany kraj.....
jest nuuudno.:)

Lila
08-11-2007, 23:54
Akurat...mówię ponuro,bo prowincja jest zawiedziona a stolica zawsze miała życie...

Malgorzata 50
09-11-2007, 00:30
Wiecie co moze mi tak dobrze, bo ostatnio w ogóle i kompletnie nie ogladam telewizji!!!!!

Lila
09-11-2007, 10:51
A ja oglądam wyjątkowo.I jak słyszę,że doradzać będzie Lech Wałęsa,to ciarki mnie przechodzą.
I oglądam nowych posłów.
Nowo wybrany poseł Platformy Obywatelskiej, znany satyryk, po raz pierwszy przekroczył progi Sejmu w sobotę. Nogi miał jak z waty, ręce mu się trzęsły i coś ściskało w żołądku - zaznacza gazeta.

Rossa po Wiejskiej oprowadzał stary wyjadacz Ryszard Kalisz. Ale nawet jego obecność nie wpłynęła uspokajająca na nowego posła. Tadeusz Ross co chwila sięgał za pazuchę, odkręcał koreczek piersiówki i łykał głębszego.

9594

Zdaje się,że zamienił stryjek siekierkę na kijek...:rolleyes: :rolleyes:

Basia.
09-11-2007, 11:25
będziemy mieli kabaret calą gębą.:D :D

Malgorzata 50
09-11-2007, 11:27
Bo my lubimy kabarety ale jeden posel wiosny nie czyni...

Lila
09-11-2007, 11:34
No ...jeszcze jest poseł Dzięcioł z Big Brothera..:)

Może nie będzie lepiej,ale chociaż weselej..:)

Dla mnie niezaprzeczalną zasługą Kaczorka jest to,że wyeliminował Mulata.Bo już się bałam ,że jeszcze prezydentem zostanie..
Natomiast ta Wasza warszawska bufetowa powinna iść ...za ladę,lub do piekła..Coś oscyluje w stronę małpiej złośliwości..
Może powinna plastry nalepić czy cuś ???

Malgorzata 50
09-11-2007, 11:35
Lila tym razem się zgodze ,mimo bolesnych podziałow.Bufetowe do bufetow!!!!!

Lila
09-11-2007, 11:39
Jakich bolesnych ??? :) Coś Ty Małgoś ? Życia nie znasz ?

Jeszcze nie wiadomo.Mogę ja bronić własnym biustem Donalda przed Wami.Jak każdego,którego się atakuje...:)
Ja tak mam...:)

Malgorzata 50
09-11-2007, 11:41
Takie kiedys bylo haslo w zamierzchlych czasach o "bolesnych podzialach w rodzinie" na tle ...oczywiscie .Ja być moze bede ten twoj biust Donalda broniacy usilowala zepchnac z drogi w szale i wscieklosci ...kto to wie... na razie dalej i konsekwentnie NIE OGLĄDAM telewizji!!!

ed-q
09-11-2007, 14:30
...... na razie dalej i konsekwentnie NIE OGLĄDAM telewizji!!!
Nie musisz! Wszystko "wraca do normy" tzn. "usłużni" starają się wszelkimi sposobami przypodobać nowej władzy aby ....no właśnie! "Byt kształtuje świadomość"! Wyścig szczurów TRWA!!

Malgorzata 50
09-11-2007, 14:33
Wyscig szczurow trwa niezaleznie od opcji politycznej. Na czarno tez umiem czytać!

ed-q
09-11-2007, 15:34
Wyscig szczurow trwa niezaleznie od opcji politycznej. Na czarno tez umiem czytać!
A kto mówi o jakiejś "opcji politycznej"?! Przecież o tym nie napisałem ani na czarno ani na czerwono!

PS. Nie sądzę - na podstawie Twoich postów - aby kolor czerwony był Ci aż tak niemiły!

Basia.
09-11-2007, 15:39
Dla mnie jest to obrzydliwe i nie do przyjęcia.:DZawsze przy władzy kręci się mnostwo pętaków usiłujących tejże władzy wejść bez wazeliny nie powiem gdzie.

ed-q
09-11-2007, 16:42
Twoje posty! Realizm, jasność osądów, zwęzłość i celność wypowiedzi, opartych o jednoznaczne i czytelne poglądy, świadczą o Twoim wielkim i zapewne niełatwym, doświadczeniu życiowym.
Serdecznie pozdrawiam!

Lila
09-11-2007, 16:47
Ja też czytam z przyjemnością posty Basi..Wszak my obie moherowe poniekąd..:)

Ale i Małgochy tyż.Jeszcze lepiej,bo zawsze mam nadzieję iż się trochę poczubimy..:)

danmal
09-11-2007, 17:04
..a tak naprawde to co z ta Polska?Widac siwatelko w tunelu?I nie chodzi mi o spojrzenie przez pryzmat kociolka z bigosem .Jam nie wasz ,jam obcy,ale troche mnie to obchodzi.Ps.Nie imputuj Malgorzacie inklinacji ku czerwonwmu -ona hrabianka .To do ed-q.

Basia.
09-11-2007, 17:27
światełko w tunelu ale na razie nic nie widzę, może jestem ślepa :confused: zakuta pała?

ed-q
09-11-2007, 17:52
......Ps.Nie imputuj Malgorzacie inklinacji ku czerwonwmu -ona hrabianka .To do ed-q.
Wiem, wiem, więc tym bardziej dziwię się jej awersji do czerwonego koloru! Przecież to kolor powszechnie stosowany w tych sferach, podkreślający ich ....znaczenie.
Jeśli mój post odczytałeś, jako "polityczny", to nieporozumienie!
Poza tym nie mam zwyczaju wytykać komuś jakichkolwiek poglądów, chociaż mogę z nimi polemizować.

PS. Osobiście "czerwonego" nie lubię!

Anielka
09-11-2007, 17:58
A ja uwielbia,dobrze mi w czerwonym i nie jestem małpa.Pozdrawiam

siekierka
09-11-2007, 18:58
Nie zapominajcie,że niejaki Jaruzelski:cool: też był arystokratą (prawie);)

ed-q
09-11-2007, 19:06
światełko w tunelu ale na razie nic nie widzę, może jestem ślepa :confused: zakuta pała?
Z Twoim realizmem!? Wykluczone! Swiatełko zobaczymy jak ......sami je zapalimy, ale na to trzeba (niestety - znowu!!) poczekać!
A propos: "zakuta pała". Wielu by taką "pałę" chciało mieć!!!

Pozdrawiam.

ed-q
09-11-2007, 19:10
Nie zapominajcie,że niejaki Jaruzelski:cool: też był arystokratą (prawie);)
A co to arystokarcja nie może "chodzić na lewo"?!

siekierka
09-11-2007, 19:31
Masz rację Ed-q, współczesna, nowa arystokracja to jak nowa tradycja - zupełna lewizna:D

Basia.
09-11-2007, 19:36
A co to arystokarcja nie może "chodzić na lewo"?!
ale ma niestety, współczułabym mu jako człowiekowi sromotnie przegranego życia. Zastanawiałam się kiedyś czy on ze strachu "skręcił na lewo" czy uległ urokowi "nowego"?:confused:

Lila
09-11-2007, 19:38
Nie mowiąc o tym z jakiego gniazda pochodził Feliks Edmundowicz Dzierżyński..:)

Basiu...Donald może być niezły,jeżeli będzie miał swój rozum.Czyli odrzuci doradców.Profesora i legendę z ''kolebki ''..
A także jeżeli będzie ponad rewanżyzmem..
Choć już 2 lata mogli razem rządzić...

Prawica zjednoczona mogłaby poprawić błędy poprzedników.Największym,bo zbrodniczym była ''gruba kreska '' Mazowieckiego.

Basia.
09-11-2007, 19:48
Nie mowiąc o tym z jakiego gniazda pochodził Feliks Edmundowicz Dzierżyński..:)

Basiu...Donald może być niezły,jeżeli będzie miał swój rozum.Czyli odrzuci doradców.Profesora i legendę z ''kolebki ''..
A także jeżeli będzie ponad rewanżyzmem..
Choć już 2 lata mogli razem rządzić...

Prawica zjednoczona mogłaby poprawić błędy poprzedników.Największym,bo zbrodniczym była ''gruba kreska '' Mazowieckiego.
myślę, że nie chcial żeby jego koledzy z pola walki zostali zdemaskowani. Donald też tego nie chce bo zdaje sobie doskonale sprawę z konsekwencji, jak patrzę na "legendy" i autorytety to robię się natychmiast chora.:mad:

Lila
10-11-2007, 00:37
Premier Tusk nie ma czasu na głupstwa” – powiedział poseł PO Stefan Niesiołowski, komentując fakt, że organizacje pozarządowe, w tym kobiece i reprezentujące mniejszości seksualne, wystąpiły do Tuska o spotkanie.

To, kim jest Niesiołowski, jakie poglądy reprezentuje, jakiego języka używa, to widać, słychać i czuć, niestety od bardzo dawna. Niedobrze jednak, że Niesiołowski jest kreowany na główną twarz Platformy, tym bardziej, że został wybrany na marszałka Sejmu.

Taka twarz Platformie urody nie doda, raczej ją kompromituje, sprowadzając PO do rynsztoka. I tu nie chodzi tylko o przysłowiowy już rynsztokowy język pana marszałka, ale jego poglądy, które z trudem mieszczą się w standardach demokratycznych współczesnej Europy. Dla niego geje, feministki nie powinny mieć żadnych praw. I niestety teraz to on będzie stanowił prawo w Polsce..

ps.Dać małpie brzytwę ..Stefano stanowczo kapcie i ciepły piec..bleeee.

ed-q
10-11-2007, 13:27
myślę, że nie chcial żeby jego koledzy z pola walki zostali zdemaskowani. Donald też tego nie chce bo zdaje sobie doskonale sprawę z konsekwencji, jak patrzę na "legendy" i autorytety to robię się natychmiast chora.:mad:
Ja także! A do tego - w dalszym ciągu - ta zmasowana, kłamliwa propaganda! "Gebels" na "Gebelsie"! Teraz będą chcieli także "załatwić" Prezydenta, aby utorować drogę dla "swojego". Trochę "przyhamowali" z uwagi na "Obchody Katyńskie", ale nie zrezygnują!

ed-q
10-11-2007, 13:40
ale ma niestety, współczułabym mu jako człowiekowi sromotnie przegranego życia. Zastanawiałam się kiedyś czy on ze strachu "skręcił na lewo" czy uległ urokowi "nowego"?:confused:
Basiu, pytając (żartobliwie!), czy arystokracja "nie może chodzić na lewo", miałem na myśli tę "niepolityczną" stronę życia!
A co Jaruzelskiego, to absolutna zgoda.

Basia.
10-11-2007, 13:52
Basiu, pytając (żartobliwie!), czy arystokracja "nie może chodzić na lewo", miałem na myśli tę "niepolityczną" stronę życia!
A co Jaruzelskiego, to absolutna zgoda.
wiem, tylko Jaruzelski nijak mi nie pasuje do "niepolitycznego chodzenia na lewo". Może źle go zaklasyfikowałam?:)

ed-q
10-11-2007, 14:00
A ja uwielbia,dobrze mi w czerwonym i nie jestem małpa.Pozdrawiam
Niektórym kobietom bardzo ładnie jest "w czerwonym", więc zapewne i Tobie.
Natomiast "małpa w czerwonym" to tzw. "skrót myślowy" dotyczący konkretnych zachowań.

Pozdrawiam.

ed-q
10-11-2007, 14:07
wiem, tylko Jaruzelski nijak mi nie pasuje do "niepolitycznego chodzenia na lewo". Może źle go zaklasyfikowałam?:)
Nie podejmuję sie polemiki z kobiecą intuicją, która zawsze jest niezawodna a Twoja -jestem pewien - w szczególności.

Pozdrawiam.

Lila
10-11-2007, 15:32
Ja także! A do tego - w dalszym ciągu - ta zmasowana, kłamliwa propaganda! "Gebels" na "Gebelsie"! Teraz będą chcieli także "załatwić" Prezydenta, aby utorować drogę dla "swojego". Trochę "przyhamowali" z uwagi na "Obchody Katyńskie", ale nie zrezygnują!

Czyli jak załatwić prezydenta ?
Wyłonić Eligiusza Niewiadomskiego,bo nie pojmuję..?
W naszej konstytucji nie ma możliwości impeachmentu.

ed-q
11-11-2007, 14:18
Czyli jak załatwić prezydenta ?
Wyłonić Eligiusza Niewiadomskiego,bo nie pojmuję..?
W naszej konstytucji nie ma możliwości impeachmentu.
Lilu! Aby nie rozwlekać wypowiedzi użyłem eufemizmu: „załatwić”, pod którym kryją się rozmaite czynności jak np.: zdyskredytowanie, oszkalowanie, zwolnienie - usunięcie ze stanowiska, popsucie czegoś, itd. itp., w zależności od sytuacji, do…. zabójstwa włącznie!
Pisząc: „Teraz będą chcieli także "załatwić" Prezydenta, aby utorować drogę dla "swojego"” miałem głównie na myśli Jego zdyskredytowanie, podważanie autorytetu czy nawet oszkalowanie, aby…..nie dopuścić do Jego REELEKCJI!
Prześledź ataki na Prezydenta od początku kadencji, które obecnie ponownie nasiliły się. A będą jeszcze wzmożone, kiedy nie będzie akceptował libertyńskich ustaw. Teraz to tylko jest „przygrywka”, „polityczny ostrzał artyleryjski”, aby tym łatwiej w przyszłości uzasadniać nieuchronne (to moja opinia!) niepowodzenia „nowego-starego” rządu!

Pozdrawiam

Basia.
11-11-2007, 15:05
Lilu! Aby nie rozwlekać wypowiedzi użyłem eufemizmu: „załatwić”, pod którym kryją się rozmaite czynności jak np.: zdyskredytowanie, oszkalowanie, zwolnienie - usunięcie ze stanowiska, popsucie czegoś, itd. itp., w zależności od sytuacji, do…. zabójstwa włącznie!
Pisząc: „Teraz będą chcieli także "załatwić" Prezydenta, aby utorować drogę dla "swojego"” miałem głównie na myśli Jego zdyskredytowanie, podważanie autorytetu czy nawet oszkalowanie, aby…..nie dopuścić do Jego REELEKCJI!
Prześledź ataki na Prezydenta od początku kadencji, które obecnie ponownie nasiliły się. A będą jeszcze wzmożone, kiedy nie będzie akceptował libertyńskich ustaw. Teraz to tylko jest „przygrywka”, „polityczny ostrzał artyleryjski”, aby tym łatwiej w przyszłości uzasadniać nieuchronne (to moja opinia!) niepowodzenia „nowego-starego” rządu!

Pozdrawiam
Ed-q ale masz rację, wolałabym żeby było przeciwnie, żebyś się mylił.:mad:

Stanley
11-11-2007, 16:19
Myślę ze wielu naszym politykom nie trzeba pomagać w zdyskredytowaniu ich autorytetu, sami robią to najlepiej.I niepotrzebne są zadne teorie spiskowe jaki koń jest wszyscy widzą

Lila
11-11-2007, 16:19
Ed-q ale masz rację, wolałabym żeby było przeciwnie, żebyś się mylił.:mad:

Ale wczoraj weszłam na forum TVN24 i to co przeczytałam,każe mi mieć nadzieję,że ludzie wykażą rozsądek.
Nawet w wylewaniu błota trzeba zachować umiar...Bo inaczej pochlapie wylewających.Co już się dzieje..

ed-q
11-11-2007, 17:06
Dziś Święto Niepodległości. Podniośle, uroczyście, ale tylko ….oficjalnie!
Patrzę z okien mojego mieszkania na dekorację balkonów, logii i okien ponad 100 innych mieszkań (takie mam wspaniałe widoki!) i naliczyłem raptem….11 flag narodowych!
Uroczystości Katyńskie. Przed wczoraj – 1-na flaga (u mnie!), wczoraj – 2!
Oto dowód, co można zrobić ze społeczeństwem w ciągu 60-ciu lat, z jego świadomością historyczną, polityczną, z patriotyzmem, czy w ogóle z przyzwoitością!
Słuchałem także odpowiedzi dorosłej młodzieży na pytania związane z odzyskaniem niepodległości. ZGROZA! Oczywiście dla mnie, bo np. S. Broniarz, „niezniszczalny” szef ZNP, musi być zadowolony! I nie tylko on! Wszak to już 3 pokolenia były tak wychowywane, i to nie tylko w szkołach.
Smutno…Ile jeszcze pracy na tym „narodowo – historycznym ugorze”, szczególnie teraz, gdy TE wartości będą w UE niepożądane a nawet (bez wpływu J.Kaczyńskiego!) rugowane!?
„Zabierzcie narodowi jego historię a przestanie być narodem” – Obym tego nie doczekał!

Lila
11-11-2007, 17:54
nie doczekasz...:)
Bo my Polacy ,aczkolwiek niekoniecznie predestynowani do wielkości,jednak potrafimy zdobyć się na wielkość.Mimo ,że wśród nas zawsze byli zdrajcy i tchórze..

Historia Polski jest przykładem,jak mała grupa osób była lokomotywą ciągnącą cały naród do przemian,podczas gdy większość nie chciała się wysilać..

Właśnie dzisiaj warto to wspomnieć...

Szczególnie dlatego, iż 11 listopada jest nieodłącznie związany z Józefem Piłsudskim oraz jego Legionami. Bez wątpienia na odrodzenie Polski złożyło się wiele czynników, a także starania dużej grupy osób. Jednak czy Paderewski, Dmowski, Korfanty, Daszyński mieliby szansę na sukces gdyby nie 6 sierpnia 1914 roku i wymarsz tych kilkuset słabo uzbrojonych żołnierzy?
Politycy mogą snuć plany,ale zrealizować je może grupa ,nie bojąca się nikogo i niczego.
A takich ludzi u nas zawsze dostatek..Nie szczędzących własnej krwi.Tak było ,jest i będzie..

W naszej historii wielokrotnie znajdowali się różni obrońcy Jasnej Góry, szwoleżerowie szarżujący na Somosierrę, obrońcy Westerplatte. I to pamięć o nich powoduje, iż po prostu nie możemy zapomnieć o swoim pochodzeniu. Oni byli kamieniami na szaniec, na którym stoimy..
Nie zejdziemy z niego,bo ile warta byłaby ich ofiara ?

Słowa może górnolotne,ale ja wierzę iż Polak będzie Polakiem zawsze.Mamy cudowną właściwość jednoczenia się ,jak żaden naród w świecie.
Cóż to jest 60 lat ?
Przecież było więcej zniewolenia i prób wynarodowienia.A pierwszy siew wolnej Polski był cudem w Europie.To pokolenie Kolumbów rocznik 1920 nie zawahało się ani minuty.

Tylko szkoda,że nie było dane im dłuższe życie w wolnej Polsce.Bo zrobiliby z Ojczyzny - krainę mlekiem i miodem płynącą..:)

Pani Slowikowa
11-11-2007, 18:08
bo ten dar..milosci do ojczyzny albo ktos ma albo nie.. i nic na to nie poradzisz..Ta milosc jest wielka ..wieksza niz zycie.
Niektorzy ja odziedziczyli po przodkach..

Stanley
11-11-2007, 18:48
Skąd to zdziwienie ze tak mało flag? I nic tu do rzeczy nie ma historia wielokrotnie w udowodniliśmy ze jak jest potrzeba to potrafimy stanąć na wysokości zadania.Więc nic nie musimy udawadniać. Święta które są mają niewiele wspólnego z rzeczywistością i sporo ludzi poprostu nie bierze udziału w tej hipokryzji Bóg i Ojczyzna na ustach a w tle małośc i prywata i to wszystko. Jak wymrze nasze pokolenie to i święta będą bardziej radosne i z serca a nie z kalendarza.

Pani Slowikowa
11-11-2007, 18:57
Skąd to zdziwienie ze tak mało flag? I nic tu do rzeczy nie ma historia wielokrotnie w udowodniliśmy ze jak jest potrzeba to potrafimy stanąć na wysokości zadania.Więc nic nie musimy udawadniać. Święta które są mają niewiele wspólnego z rzeczywistością i sporo ludzi poprostu nie bierze udziału w tej hipokryzji Bóg i Ojczyzna na ustach a w tle małośc i prywata i to wszystko. Jak wymrze nasze pokolenie to i święta będą bardziej radosne i z serca a nie z kalendarza.


Ja czuje akurat na odwrot .. Wspomnienia to nie hipokryzja wspomnienia sa esencja ..

Stanley
11-11-2007, 19:00
Pani Słowikowa i masz prawo i to jest OK ze masz wspomnienia.Pozdrawiam

Benigna
11-11-2007, 19:51
Myślę ze wielu naszym politykom nie trzeba pomagać w zdyskredytowaniu ich autorytetu, sami robią to najlepiej.I niepotrzebne są zadne teorie spiskowe jaki koń jest wszyscy widzą
Dokładnie tak. Pozdrawiam:)

Malgorzata 50
12-11-2007, 00:01
Dla mnie nie ma absolutnise żadnego znaczenia czy flaga wisi czy nie ...to o niczym kompletnie nie swiadczy i zgadzam sie z tym co mowi Stanley.Ni lubie naduzywania symboli ,nie lubię obchodow i nastrojow wzniosle patriotycznych ,a juz na pewno nie bierza mnie oficjalne decie w traby i walenie w dzwony...
W ramach patriotyzmu obejrzalam "KATYŃ" i bardzo sie ciesze ,ze to zrobilam .Nie potrzebuje latac na parady i machac flagą
Pamietasz Asiu
Wolali Polska Polska ....
I jeszcze Kasprowicz
Widziałem rozliczne tłumy
Z pustą, leniwą duszą,
Jak dźwiękiem orkiestry świątecznej
Resztki sumienia głuszą.

Pani Slowikowa
12-11-2007, 00:34
Dla mnie nie ma absolutnise żadnego znaczenia czy flaga wisi czy nie ...to o niczym kompletnie nie swiadczy i zgadzam sie z tym co mowi Stanley.Ni lubie naduzywania symboli ,nie lubię obchodow i nastrojow wzniosle patriotycznych ,a juz na pewno nie bierza mnie oficjalne decie w traby i walenie w dzwony...
W ramach patriotyzmu obejrzalam "KATYŃ" i bardzo sie ciesze ,ze to zrobilam .Nie potrzebuje latac na parady i machac flagą
Pamietasz Asiu
Wolali Polska Polska ....
I jeszcze Kasprowicz
Widziałem rozliczne tłumy
Z pustą, leniwą duszą,
Jak dźwiękiem orkiestry świątecznej
Resztki sumienia głuszą.

Tylko nie rozumiem dlaczego to wolanie musi byc koniecznie falszywe.. Pewnie ze niektorzy tak ..ale czy wszyscy?
Ja teraz tak sie czuje ze nie tylko delabym w traby ale wyla na caly swiat..

Malgorzata 50
12-11-2007, 00:36
Asienko nie czuj się tak, po prostu moze z daleka uczucia patriotyczne sa silniejsze niż z bliska -albo bardziej działaja symbole nie wiem....

Pani Slowikowa
12-11-2007, 00:40
tak.. na pewno sa silniejsze.. Popatrz na niektore utwory poetow czy muzykow.. Najpiekniejsze sa napisane na obczyznie..
Ech dzisiaj dzien juz taki... a ja zaczelam od tygodnia..:confused:

Malgorzata 50
12-11-2007, 00:43
Co ci się dzieje??????? Listopad czy cos się wydarza smutnego??? Nie napisze "nie martw się" bo to dziala wrecz przeciwnie .Ale moze jutro czy za kilka dni będzie lepiej..oby

Basia.
12-11-2007, 10:09
jeszcze by się trochę w Sejmie znalazło. Ten babsztyl przechodzi samą siebie, chce zostać "naczelną męczennicą" w RP. Zgadzam się, mogli po nią nie przyjeżdżać skoro sama miala się stawić w prokuraturze ....... ale reszta? Dno.
http://wiadomosci.onet.pl/1639151,11,item.html

Lila
12-11-2007, 11:01
Przykro mi,gdzieś jest przekłamanie...
Wyraźnie mówił właściciel hotelu,że CBA podjechało po 10-tej,gdy szanownia pani Sawicka jadła śniadanko w restauracji.
Dopiero potem poszła na górę po rzeczy.
Nie śpieszyło się wyraźnie kobicie ..bo i niby do czego.Ale trudno się dziwić prokuratorowi,że nie chciało mu się czekać na panią łapówkarkę,która przyjechała z obstawą oburzonego na niegodziwość ponoć kochanka - męża.:)

W demokratycznej Ameryce ,gdy Paris Hilton spóźniła się na rozprawę,sędzia wysłał po nią ekipę,zakuto ją w kajdanki i z mety poszła siedzieć..

Czym się media oburzają ?
Że została potraktowana normalnie? Przecież ma być normalnie,kurna..
Natomiast dla mnie nienormalne jest wyznaczenie ''głównej frontmenki '' na ministra zdrowia.Ale widać dla niektórych jest to norma.

Stanley
12-11-2007, 11:26
Masz absolutną rację absolutną normą jest awansowanie strażnika miejskiego na generała, co wczoraj własnie się stało.I to mi się podoba dba się o ludzi a co ludzki pan./nie ma błędu napisałem małą literą/

Basia.
12-11-2007, 11:36
To wszystko za nasze pieniądze:D niestety się odbywa.
http://wiadomosci.onet.pl/1639146,11,item.html

Lila
12-11-2007, 11:58
Masz absolutną rację absolutną normą jest awansowanie strażnika miejskiego na generała, co wczoraj własnie się stało.I to mi się podoba dba się o ludzi a co ludzki pan./nie ma błędu napisałem małą literą/

Nie wiem akurat o czym piszesz ...:)

Stanley
12-11-2007, 12:02
Wczoraj Pan Prezydent awansował swojego kupla byłego szefa straży miejskiej Warszawy na stopień generała w 2 lata od poporucznika rezerwy do generała no no jestem pod wrażeniem.

Lila
12-11-2007, 12:56
Ja też .Tylko ciekawe ,czemu media nie podniosły wrzasku ??

Malgorzata 50
12-11-2007, 14:04
Poslanka Sawicka robi za Joannę D`Arc ? Zenada w bialy dzień po prostu .Ta baba ma talent aktorski być może ale nie ma za grosz klasy i godnosci niestety.Drobna lapowniczka ofiara terroru -ciekawe!!!!

Lila
12-11-2007, 14:56
Poslanka Sawicka robi za Joannę D`Arc ? Zenada w bialy dzień po prostu .Ta baba ma talent aktorski być może ale nie ma za grosz klasy i godnosci niestety.Drobna lapowniczka ofiara terroru -ciekawe!!!!

:D :D

Ostatnie sensacyjne dane z frontu - dziennikarka Newsweeka dzielnie towarzyszy samobójczyni, niedoszłej jeszcze drugiej ofierze śmiertelnej IV RP.

Swoja drogą, ciekawa jestem, czy to taka nowa "świecka tradycja" dziennikarzy, aby towarzyszyć wszystkim przestępcom przy aresztowaniu?



Kaczmarek zatrzymany pod ochrona dziennikarzy, teraz Sawicka.

Wstyd i żenada, toż to dziennikarstwo zeszło już do rynsztoka.

Malgorzata 50
12-11-2007, 16:17
Dziennikarz stróżem i strażnikiem.....a moze też strażakiem (zabiję się ztymi patriotycznymi polskimi kropkami i ogonkami!!!!)

Pani Slowikowa
12-11-2007, 17:03
Dziennikarz stróżem i strażnikiem.....a moze też strażakiem (zabiję się ztymi patriotycznymi polskimi kropkami i ogonkami!!!!)

ze cos takiego moze byc uznane za patriotyzm... He he heh:D

Lila
13-11-2007, 11:53
Teraz tylko zacytuję...

PO nie ma żadnych priorytetów związanych z obniżaniem podatków (raczej PO ma pomysły na zablokowanie składki rentowej i zrobienie z niej podatku progresywnego). Nowy Minister Finansów nie ma też żadnych priorytetów odnośnie działań prowzrowstowych.
Wygląda na to że wszyscy w przyszłym roku będziemy musieli zacisnąć pasa, aby wspólnie złożyć się na podwyżki dla budżetówki i jednocześnie ograniczyć deficyt aby jak najszybciej wejść do strefy Euro.
Co do podatków - raczej zapłacimy więcej niż „za PiS". Podatku Religi jakoś PO nie kwapi się zaskarżać do TK, natomiast obniżkę składki rentowej (którą zaplanował PiS) PO chce obciąć. Wniosek - obniżek podatków nie będzie, podwyżki obciążeń fiskalnych będą.
Bo biorąc pod uwagę pomysły PO (obniżki ściąć, podwyżki zostawić) per saldo zapłacimy więcej.


W końcu nic dziwnego - jeśli chce się równocześnie znacząco zwiększyć wydatki na płace w budżetówce i równocześnie zmniejszyć deficyt budżetowy to ktoś za to musi zapłacić.
Zapłacimy my wszyscy - my którzy nie pracujemy w budżetówce i płacimy podatki. Wszyscy złożymy się na budżetówkę.
A ja pytam - jeśli teraz nie obniżymy podatków (gdy nasza gospodarka ma się dobrze) to kiedy to zrobimy? Jakoś inni nowi członkowie UE mogli to zrobić.
Zastanawiam się także dlaczego media tak spokojnie reagują na te wszystkie zapowiedzi.
Gdyby Kaczyński czy Gilowska powiedzieli, że ich priorytetem nr 1 są podwyżki dla budżetówki to media grzmiałyby „populista, populista, populista..."...
Gdy Tusk prezentuje bardzo socjalistyczne i populistyczne podejście do gospodarki - media milczą i nie krytykują...

ed-q
13-11-2007, 16:47
nie doczekasz...:)
Bo my Polacy ,aczkolwiek niekoniecznie predestynowani do wielkości,jednak potrafimy zdobyć się na wielkość.Mimo ,że wśród nas zawsze byli zdrajcy i tchórze................
Liluś! Dziękuję! Przepraszam, że dopiero dzisiaj odpowiadam, ale miałem problemy z kompem (tak o się teraz mówi!!) a konkretnie z klawiaturą.
Tak bardzo chciałbym aby ludzi, mających właśnie taki jak Ty stosunek do spraw ojczystych i znających choćby pobieżnie jej losy, było więcej, szczególnie wśród najmłodszych generacji.
Wtedy na pewno nie daliby się „ogłupić” i wybory wyglądałyby inaczej.
Czytając jednak niektóre posty na tym forum stwierdzam, że lekcje patriotyzmu przydałyby się także i innym generacjom. Chociaż: „czem skorupka za młodu….”, więc teraz to już chyba próżny trud. Nie mniej jednak spróbuję tu podyskutować, choćby tylko z Małgorzatą 50, czy Stanleyem!
Bardzo chciałbym, aby powszechnym było zrozumienie, że obecna, międzynarodowa „rozgrywka” (nie tylko polska!) idzie o sprawy prawie identyczne jak…przed rozbiorami.
Dzisiaj jednak, rozpoznanie wroga nie jest tak proste jak wtedy, bo skrywa się on pod maską przyjaciela i ani myśli walczyć zbrojnie o wpływy, czy terytoria! Dzisiaj walczy ON mamoną i ….o mamonę! Warto by np. wiedzieć ile „zainwestowano”, aby odsunąć PiS od rządzenia! Krążą na ten temat różne informacje, lecz dopiero fakty potwierdzą, czy były to tylko plotki.
Nie mniej jednak, to, iż, w UE oficjalnie twierdzono, że II-ga wojna światowa rozpoczęła się…w 1941 r , od wojny Niemiec z Rosją (sic!), że rządy Kaczyńskiego to „stalinizm”, że polska to Białoruś, że nie pozwalano, w normalnym trybie, dementować tych bzdur i kalumnii polskim, prawicowym posłom, TO SĄ FAKTY, a dodatkowo, że polscy deputowani w UE reprezentujący liberałów i lewicę, wcale się nie kwapili aby te nieprawdopodobne kłamstwa PROSTOWAĆ!
Czyż to nie jest polityka „na kolanach”!!!! Czyż to nie jest najgorsza zapowiedź co nas czeka!?
Liluś! Jeszcze raz dziękuję, a nadzieję mieć musze , bo bez niej wszelkie poczynania, nawet na tym forum, byłyby bez sensu!

Cieplutko pozdrawiam! (Podoba mi się to „cieplutko” zaczerpnięte z postów Basi!)

PS. A co do "wielkości" to POLACY są jak najbardziej predestynowani i za skromni naprawdę być nie musimy, chociaż INNI bardzo by tego chcieli!

Stanley
13-11-2007, 16:57
Dyskutować to można i warto ale merytorycznie ponieważ jest mi obcy ogląd przez spiski cyklistów masonów i kogo tam jeszcze to zakończyłem rozmowę na tym wątku. Co do skorupki to nie jestem pewny czy jest duzo w Polsce tak patriotycznych rodzin jak moja i to od pokolen.Pozdrawiam

Lila
13-11-2007, 18:56
Dyskutować to można i warto ale merytorycznie ponieważ jest mi obcy ogląd przez spiski cyklistów masonów i kogo tam jeszcze to zakończyłem rozmowę na tym wątku. Co do skorupki to nie jestem pewny czy jest duzo w Polsce tak patriotycznych rodzin jak moja i to od pokolen.Pozdrawiam

:D :D Nie mów! Jakże mi przykro,bo założyłam ten wątek ...
Aż się boję o zdrowie,bom bardzo wrażliwa...

A co do patriotycznych rodzin,to już Cię uspokoję, abyś Ty z kolei się nie denerwował..:D
Otóż dużo..Stanley...dużo.I to od pokoleń.Właściwie większość.Tylko uczulenie te rodziny mają różne.Na strony świata - w zależności skąd się wywodzą..
Też pozdrawiam..

ed-q
13-11-2007, 19:37
Dyskutować to można i warto ale merytorycznie ponieważ jest mi obcy ogląd przez spiski cyklistów masonów i kogo tam jeszcze .........
Oczywiście, oczywiście! Tylko merytorycznie! Naturalnie bez "cyklistów", ale czy bez masonów?
Jak znajdę dluższą chwilę czasu, to postaram się wykazać, na Twoich postach, jaki jesteś niekonsekwentny, choćby tylko właśnie w kwestiach MERYTORYCZNYCH!

Pozdrawiam

Anielka
13-11-2007, 19:41
Przepraszam bardzo ed-q ale po co Ci to wyszukiwanie niekonsekwencji,przecierz kazdy moze sie wypowiadac jak ma ochotei merytorycznie i nie tylko,takich Ci na naszym forum dostatek.Pozdrawiam cieplutko i milego wieczoru zycze.

Lila
13-11-2007, 19:47
...namber łan...:D

Prezent Angeli dla Donalda..

Zatrzymano Henryka Stokłosę. Zrobili to niemieccy policjanci z drogówki, nie do końca pewnie rozumiejący zawiłości polskiej "demokracji".

A to się przyszły minister o twarzy ludożercy na głodzie ucieszy.

Fragment tekstu na Onecie:

"W lutym wystawiono międzynarodowy list gończy za byłym senatorem. W sierpniu prokuratura wystawiła Europejski Nakaz Aresztowania. Zabezpieczono też majątek Stokłosy o wartości ok. 20,7 mln zł, w tym nieruchomości i ruchomości. Mienie to pokrywa domniemane straty, wynikające ze stawianych mu zarzutów. Ćwiąkalski w osobnym wniosku, który będzie rozpoznany w innym terminie, chce uchylenia tego zabezpieczenia majątkowego."


A sama na własne uszy ,ozdobione kolczykami,słyszałam jak pan Ćwiąkalski perrował dziennikarzom,że na oczy nie widział swojego klienta..

No ,w domyśle ani nie rozmawiał telefonicznie.I oczywiście nie będzie miał żadnego wpływu na jego sprawę...o nie.
To taki prawie Katon jest..:D
Ech..kręć się kręć wrzeciono...

siekierka
14-11-2007, 16:23
Dziś przez cały dzień w Sejmie można było oglądać jak szeroka koalicja PO, PSL i LID zgodnie głosowały przeciw wszelkim wnioskom PiS. Wyniki 215:155 . Czyż nie miałem racji, twierdząc że PO to także lewica? ;)

Anielka
14-11-2007, 16:52
No miałes racje i co z tego?

Pani Slowikowa
14-11-2007, 17:15
http://www.youtube.com/watch?v=Roej94MRbrs

siekierka
14-11-2007, 17:22
Anielko! To z tego, że za tą lewicę bardzo mi się wtedy oberwało!:mad:

Lila
14-11-2007, 18:11
O przyszłości wiemy tylko, że przyjdzie. Nasza wiedza o teraźniejszości jest najczęściej chaotyczna, jeśli nie zupełnie zniekształcona, bo tkwimy w samym jej środku, a nasza rzeczywistość jest w trakcie stawania się, wynik zaś jest niepewny. Pewna jest tylko przeszłość. Możemy ją źle zrozumieć, spaczyć ale nigdy zmienić.

A także ,że trzeba dobrze znać historię,aby jej nie powtórzyć...

Sorry za te komunały,ale to mi przyszło do głowy ,gdy oglądałam obrady sejmu..
Jakże pamięć ludzka jest króciutka.PO to nie lewica ,siekierka.Wtedy możnaby mieć szacunek..
Ja ich odebrałam dzisiaj,jako zdeprawowaną prawicę.Zdeprawowaną,bo wbrew wszelkim parytetom sejmowym,biorącą odwet..
I dobrze..
Kto wierzył w miłość,rozczarował się setnie..:D Oczywiście miłość ,którą głosił ojciec Donald.Kto wierzył w prawdę,też jest rozczarowany.Czas kampanii się skończył.Wyjątkowo kłamliwej kampanii,bo nie chce mi się wierzyć,że ci co głosili takie populistyczne hasła - wierzyli w nie..
Tak jak nikt nie wierzy ,że senator Stokłosa akurat teraz dał się złapać.Gdy jego obrońca ,został ministrem sprawiedliwości.


Świat chce być oszukiwany, niechże więc będzie. - “Boska Komedia’ Alighieri Dante (1265-1321)

Lila
14-11-2007, 21:35
Bezpieczeństwo energetyczne to jeden z warunków zachowania suwerenności Polski. Dużo o tym czytam, wyszukuję śladów podjętych działań przez Polskę i Rosję.

W pałacu Prezydenta, który patronował wszystkim działaniom w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, będzie zaprzysiężony nowy rząd .
Po wypowiedziach PO w mediach,ja dostaję dreszczy...
....Odchodzący rząd zostawia testament dla swoich następców.Ku ciągłości działania..

Gdy 6 lat temu wygrał SLD,natychmiast odstąpił od umowy dywersyfikującej dostawy gazu z Norwegią.W 2005 kanclerz Niemiec zgodził się na budowę gazociągu omijającego Polskę,traktując nasz kraj per non est,jako czynnik nie istniejący w polityce..
W ciągu ostatnich dwóch lat rząd zdecydowanie przeorientował politykę w sektorze gazu, czego zwieńczeniem był oficjalny dokument przyjęty przez Radę Ministrów „Polityka dla przemysłu gazu ziemnego”.

Nie będę się wdawać w nudne projekty,które każdy może poznać.
Reasumując; alternatywą dostaw rosyjskiego gazu do Europy nie powinien być projektowany na dnie Bałtyku gazociąg Nord Stream, ale Amber - biegnący przez Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię.

I tu powinniśmy patrzeć rządzącym na ręce ,abyśmy kiedyś nie dożyli IV -ego rozbioru Polski.Przez Gazprom ,między innymi...aaa właściwie już V-ego.

babciela
14-11-2007, 21:53
Jasna cholera,caly czas mowilam ze PO to komunisci;nazwano mnie motlochem nie umiejacym myslec logicznie,i "babciu zaloz berecik".Ja nie sluchalam sejmu-bo pisalam ze polityka mi szkodzi,ale mialam nosa...pozyjemy,zobaczymy;ja mam juz propozycje pracy w Anglii.Mysle ze tam gdzie chleb tam ojczyzna-mam juz dosyc

Lila
14-11-2007, 22:09
Elu,nie wygłupiaj się..
A mój syn nie wróci już.Chyba na stare lata.I nie jest patriotą ,bo nie głosował na PO w Londynie.

babciela
14-11-2007, 22:37
Ja sie nie wyglupiam.Uwazalam i dalej uwazam,ze tylko kaczory mogly zrobic porzadek w Polsce.Donald zapowiadal kraj milosci.I co wychodzi?

Lila
14-11-2007, 22:39
No ....ja uważam ,co się odwlecze...to się sprywatyzuje..:)

Malgorzata 50
15-11-2007, 04:15
Na razie nie wiadomo .Widze ,ze witryna PiS powstala w naszym klubiku.A ja caly czas z radosci się posiąśc nie moge ,ze mamy PiS z głowy.

Bianka
15-11-2007, 06:22
Na razie nie wiadomo .Widze ,ze witryna PiS powstala w naszym klubiku.A ja caly czas z radosci się posiąśc nie moge ,ze mamy PiS z głowy.
Ja też :D :D

an_inna
15-11-2007, 08:14
......................A ja caly czas z radosci się posiąśc nie moge ,ze mamy PiS z głowy.
To ja się do koleżanek - przedmówczyń pozwolę przyłączyć:D

Bianka
15-11-2007, 10:23
http://www.matka-kurka.net/ :D

Lila
15-11-2007, 10:28
No i dobrze,bo już się bałam,że nikt z przeciwnej strony się nie odezwie i będę musiała zamknąć interes..:):)

Co do rządów PiS-u.Ja akurat ich nie wybierałam.A nawet wręcz przeciwnie..:)
Ale przekonali mnie paroma posunięciami,które uważałam ,że są korzystne dla Polski - globalnie..A teraz -przegrali.I oczywiście powiedziałabym jak i wielu przegranym - jechał ich pies.Gdyby.....
......nie wyjątkowa jednomyślność mediów,poza Rzeczpospolitą,naktóra obecnie chrapkę ma Agora.Już są przygotowania,tylko uważnie czytajcie..
....nie odszedł z zarządu ITI Jan Wejhert.Czyli coś było na rzeczy..
....gdyby nie poległ prawie pan Krauze,co będzie z pożytkiem dla polskich firm informatycznych,bo dotychczas Prokom wygrywał wszystkie przetargi na komputeryzację.Nawet te w których nie startował...Nie wiecie o tym ? No bo i skąd.Za tym trzeba było dobrze pogrzebać,bo media niewiele pisały..

I gdyby Platformersi wprowadzili w czyn swoje słowa o dobrej woli .Pokazaliby wtedy Polsce,że są inni.Ale nie są..

akusia
15-11-2007, 10:31
To ja się do koleżanek - przedmówczyń pozwolę przyłączyć:D
jeśli pozwolicie to ja się też do Was przyłączam:D

Lila
15-11-2007, 11:02
No..sorry..moje miłe.Ale matka -kurka to taki netowy ojciec Derektor..nie znany z nazwiska a więc odważny.
A ja przytoczę słowa ,na dowód iż kampania skończona i PO zaczyna mówić ludzkim głosem...



“Dziennik”: Z informacji gazety wynika, że główne ustępstwa PO to: rezygnacja ze zmiany ordynacji wyborczej do Sejmu z proporcjonalnej na większościową, odejście od pomysłu wprowadzenia bonu edukacyjnego, “nie” dla podatku liniowego. Formułę kompromisu wiceprezes PSL Eugeniusz Grzeszczak określa krótko: będziemy upraszczać podatki.

“…Nie łudzimy się też, że możliwe są duże oszczędności w administracji…”

“…Teoretycznie gdybyśmy wycofali się ze styczniowego obniżenia składki rentowej, zyskalibyśmy 10 mld zł, które można w części przeznaczyć na zwiększenie płac w sferze budżetowej, a poza tym także na obniżenie deficytu…” - mówi Jakub Szulc.

No i oburzenie na CBA...

Cytuję "Wprost'',którego dziennikarze nijak nie mogą się równać z matką-kurką..hiiii

Platforma Obywatelska będzie szukała sposobów, by nie powstały komisje śledcze ds. działań CBA, a w najgorszym przypadku, by było ich jak najmniej ..

Z ustaleń “Wprost” wynika, że PO nie będzie składać własnych wniosków o powołanie komisji. Co zrobi, jeśli złoży je LiD?

– Komisję w sprawie Blidy będziemy chyba musieli poprzeć. Resztę powinniśmy sobie odpuścić – uważa jeden z członków zarządu PO. Z informacji “Wprost” wynika, że Tusk rozważał nawet powołanie komisji pozaparlamentarnej, która miałaby się zająć tymi sprawami. W jej skład mieliby wchodzić niezależni eksperci. Ekspertyza, którą w tej sprawie zamówiła Platforma, mówi jednak, że takiego tworu nie zaakceptuje Trybunał Konstytucyjny.

…Szczególnie ujawnienie szczegółów sprawy Sawickiej może nam zaszkodzić – mówi nasz informator z PO…

Moi mili.Tyle było śmiechu z kaczora i jego czarownicy,a także z mamusi i kota -drugiego.Teraz przyszedł czas na odbrązowienie nowego przywódcy i przybliżenie go masom.I ja potrafię to zrobić,powołując się na rekomendowane źródła..:)

'''“W stadle państwa Tusków zdarzyło się, że latały jajka. Przyczyna była jednak bardziej prozaiczna: “Kiedyś przygotowałam jajka w sosie musztardowym - wspomina pani Małgorzata. - Kładę więc na talerzu te jajka i chcę polewać sosem, a tu, niestety, leci jakaś papka. Spojrzał wściekły, chwycił jajka i rzucił o ścianę”. Pani Małgorzata w ogóle musi pilnować męża. “Niezachwiana pewność siebie to niedobra cecha. W razie potrzeby wyprowadzam więc męża ze stanu zadowolenia. Udowadniam mu, jaki jest nędzny”. Mimo to “on bywa mendowaty”, czyli “chodzi i mendzi: masło znowu nie wyjęte z lodówki. Albo, taki zniechęcony, patrzy na mnie i mówi: Ale ty masz grube nogi”. W dodatku mąż pani Małgorzaty “kiedyś lubił wypić. Robił się wtedy marudny. Wciąż pytał: Czy mnie kochasz?. Albo płakał, że nikt go nie kocha. Teraz się pilnuje” - oddycha z ulgą pani Małgorzata. Po czym konstatuje: “Mąż nie jest opiekuńczy. Raczej sam wymaga opieki”.

Tygodnik “Wprost”, Nr 964 (20 maja 2001)

:)Ja osobiście mówiłabym,że go kocham !!! Codziennie !

ed-q
15-11-2007, 11:24
.............A ja caly czas z radosci się posiąśc nie moge ,ze mamy PiS z głowy.
Niekoniecznie! To się jeszcze okaże!
Wbrew obiegowym opiniom Polacy są nie byle jakim narodem!
A do Twojego postu "o fladze" jeszcze wrócę, http://www.klub.senior.pl/p-co-z-ta-polska--post70168/postcount79.htmlgdyż gdyż nie jest możliwe - biorąc pod uwagę twoje pochodzenie - abyś była w "takich" tradycjach wychowana!?

Basia.
15-11-2007, 11:30
Nie udzielam się na razie bom chora, ale poglądów nie zmieniłam i w witrynie PiS dalej siedzę. Pozdrawiam innych "witrynowiczów".

ed-q
15-11-2007, 23:38
Nie udzielam się na razie bom chora, ale poglądów nie zmieniłam i w witrynie PiS dalej siedzę. Pozdrawiam innych "witrynowiczów".

Cieplutko pozdrawiam i szybkiego powrotu do zdrowia życzę - do internetu także!:)

ed-q

ammi1952
17-11-2007, 06:48
powtórka z historii

http://wiadomosci.onet.pl/1643061,11,item.html


cuś wodzunio sporo ma do ukrycia

Jadka.Z
17-11-2007, 09:13
Lila! cieszę się z Twojej wypowiedzi. Podniosłaś mnie na duchu i nie czuje się odosobniona w moich zapatrywaniach. Nie mam dobrego zdania o panu Tusku a dzis przeczytałam o jego poglądach na patriotyzm wyrażonych w 1987 roku i myślę że nie zmienił się bardzo.

jolita
17-11-2007, 09:15
...........................9877................... ...

ed-q
17-11-2007, 09:59
powtórka z historii

http://wiadomosci.onet.pl/1643061,11,item.html


cuś wodzunio sporo ma do ukrycia

Gdyby tego nie zrobili, to dokumenty te przepadłyby, jak kamień rzucony do wody! Tym samym zniknęłyby wszystkie dowody, na których oparty jest "Raport Maciarewicza A co wtedy!? Nie trudno się domyśleć. Ale się nie udało!
Zauważ kogo w pierwszej kolejności "wykopano" z Min. Obrony. Czy to Ci nic nie mówi o jaką stawkę tu idzie!
Tendencyjność nigdy nie pomaga w rzeczowej analizie faktów!

Lila
17-11-2007, 10:52
Lila! cieszę się z Twojej wypowiedzi. Podniosłaś mnie na duchu i nie czuje się odosobniona w moich zapatrywaniach. Nie mam dobrego zdania o panu Tusku a dzis przeczytałam o jego poglądach na patriotyzm wyrażonych w 1987 roku i myślę że nie zmienił się bardzo.

Dzięki,że się do mnie odezwałaś,bo szarpią mnie do tej pory wyrzuty sumienia za moją wypowiedź ...kiedyś tam,za co serdecznie jeszcze raz przepraszam..

Ja mam takie poglądy a nie inne.I nie są one naganne,bo przecież całym sercem jestem za tymi,których uważam za prawdziwych patriotów..
Napisałam już kiedyś,że wierzę w układ jak i w układ słoneczny.
Wierzę w zmowę mediów.Popatrzcie co będzie się działo z Rzeczpospolitą,jedyną obiektywną gazetą,nie popierającą żadnej partii.Już nie ma redaktora naczelnego a zęby ostrzy sobie Agora..
Sorry,jak chcę mieć gazetę,w której mój naród nie będzie przedstawiany jako mordercy z Jedwabnego..
Bo mój naród to nie mordercy.On był w ostatnich latach ofiarą..

Poza tym,mimo iż dla mojej firmy byłoby korzystne wprowadzenie euro,ja jestem przeciwko,bo jednocześnie pamiętam iż będę emerytką.Przykład UK i Irlandii wskazuje,że można się Unii sprzeciwić.I świetnie prosperować..
Ale Irlandia Irlandią,a Unii będziemy się kłaniać teraz w pas.

Poza tym rewanżyzm.Już zaczyna Bronisław Komentator Komorowski.Odwet za proces sprzed lat 20-tu.Sędzia Kryże..
Cokolwiek o nim nie powiedzieć,nie był Barbarą Piwnik,która takie nazwisko wystawiła na pośmiewisko,dla króciutkiej kariery.

I naprawdę,śmieszne i straszne są te napady na ''wodzunia''.Bo jeżeli są ludzie w naszej Rzeczpospolitej ,którym nie zależy na urządzeniu się jej kosztem,to są to w pierwszym rzędzie ci śmieszni bracia Kaczyńscy.I dlatego muszą być zniszczeni...
Wraca Balcerowicz,Geremek ,Wałęsa i staruszek Bartoszewski..
Ta brzydka panna- Polska ,musi wyjść na rozstajne drogi i nisko się kłaniać.Zachodowi i przede wszystkim - Wschodowi.

Basia.
17-11-2007, 15:50
to dobrze, ze przeczytalam dzisiaj Wasze posty. Zgadzam się z Wami całkowicie. Nie będe się rozpisywała bo nie mam silym, choróbsko mnie dopadło na całej linii ale zrobilo mi się raźniej kiedy weszlam na ten wątek i przeczytałam Wasze opinie na temat stanu istniejącego.

Malgorzata 50
17-11-2007, 16:47
Niekoniecznie! To się jeszcze okaże!
Wbrew obiegowym opiniom Polacy są nie byle jakim narodem!
A do Twojego postu "o fladze" jeszcze wrócę, http://www.klub.senior.pl/p-co-z-ta-polska--post70168/postcount79.htmlgdyż (http://www.klub.senior.pl/p-co-z-ta-polska--post70168/postcount79.htmlgdy%C5%BC) gdyż nie jest możliwe - biorąc pod uwagę twoje pochodzenie - abyś była w "takich" tradycjach wychowana!?
Skąd ty wiesz jak ja bylam wychowywana .Szlag mnie za chwile trafii.Moj dziadek byl jednym z najblizszych przyjaciół Pilsudskiego ,legionistą w mlodosci zwesłanym na Sybir .Rodzina ze strony ojca znaczacą role odegrala we Lwowie .Dziadek Ormainin jest wymieniony wielokrotnie w ksiazce o wojnie 1920 r. Ojciec powstancem Warszawszkim,a mama zesłańcem na Kazachstan A moje poglady sa nie anty polskie tylko anty hurra patriotyczne ,tak jak poglady najwybitniejszych przedstawicieli tego narodu,Wiec sie zamknij i nie obrazaj mnie bo potrafie ci tak przywalic ,ze się więcej na tym forum nie pokażesz.

Bianka
17-11-2007, 17:33
Tragiczne jest to, że niektórzy uważają, że Polska ma przed sobą tylko dwie możliwości: albo paść na kolana przed Wschodem, Zachodem, Północą i Południem, albo też stać się Panem i Władcą tychże.
Coś takiego, jak rozumna i korzystna współpraca z innymi państwami, przede wszystkim gospodarcza, w ogóle pod uwagę brane nie jest.
Na pierwszym miejscu, jako działanie constans priorytetowe stawiane jest Rozdrapywanie Ran Zadanych Historią i Poszukiwanie Winnych Wszystkiemu.
Niedobrze, jeśli horyzonty myślowe wyznacza obwód moherowego berecika...

ed-q
17-11-2007, 17:50
.......Napisałam już kiedyś,że wierzę w układ jak i w układ słoneczny.
Wierzę w zmowę mediów.......
Nie przytaczam całego Twojego postu, chociaż z jego treścią zgadzam się całkowicie.
A wogóle to Twoje posty czytam z przyjemnością. Są ....po prostu szczere i rzetelne! Dziekuję!
No a teraz "ad rem". Piszesz o "układzie" i "zmowie mediów"! Nie mogę w to wprost uwierzyć, że są ludzie- nawet na tym forum - którzy tego nie dostrzegają!
Zobaczcie, choćby tylko, jak przez te media był traktowany dotychczasowy rząd a jak tzw. „opozycja”! Czy coś się teraz zmieniło, gdy „opozycja” objęła władzę? A no nic, zupełnie nic! Dalej „tępiony” jest PiS i Prezydent, więc to nie jest przypadek!
Poczytajcie także prasę zagraniczną, posłuchajcie różnych innych mediów! Ba, nawet w warszawskim teatrze „przerobiono” tekst sztuki aby „dołożyć” Kaczyńskiemu! A wszystko to przy zapewnieniach Tuska i jego pretorianów o chęci zachowania spokoju i współpracy z opozycją! To nawet trudno nazwać hipokryzją!
To sterowana zmowa, istniejąca zresztą nie od dzisiaj, to międzynarodowy układ, o czym pisałem tu już wcześniej.
Ci ludzie będą czynić wszystko, co jest dozwolone i niedozwolone, aby zniszczyć PiS, a tym samym i Kaczyńskich, aby zniknęli z politycznej sceny, bo to ONI są dalej bezpośrednim zagrożeniem dla dalszego przeprowadzania w Polsce wszelkich, podejrzanych (mafijnych?) interesów, i, co równie ważne, do zapewnienia bezkarności tym, którzy już takie „interesy” porobili!
Czy nominacja Ćwiąkalskiego nie jest wystarczająco wymowna?!
Czy odwołanie Maciarewicza (jako pierwsza decyzja premiera!!) i to przy pomocy żandarmerii wojskowej, to przypadek?
A sprawa Romaszewskiego? Jak go potraktowano!
A - już zupełnie oficjalnie głoszona – sprawa likwidacji abonamentu i planowanego „skoku” na publiczne media, aby i im założyć knebel cenzury?! http://www.klub.senior.pl/p-co-z-ta-polska--post67858/postcount15.html
A – likwidacja stanowiska koordynatora ds. służb specjalnych
A – połączenie kontrwywiadu i wywiadu i podporządkowanie ich MON
A –„przymiarki” do znalezienia sposobu aby dobrać się do CBA?
Czy to nie jest najlepszą zapowiedzią „świetlanej przyszłości” ….no na pewno nie dla Polski, ale na pewno dla „SWOICH”!

Lila
17-11-2007, 17:57
Bianka,niekoniecznie obwód berecika..

W naszej historii zawsze byli tacy ,co lubili przywalić i tacy,co nadstawiali się na razy w imię tzw.dobrobytu...
Tak zwanego li tylko..

A jeżeli chodzi o rozdrapywanie ran,to czas posypać sobie głowy popiołem za Oświęcim,za Jedwabne oraz wymordowanie bolszewików pod Warszawą.Bo to się nam zarzuca..
Nie wiem dlaczego tacy Żydzi mają prawo do drapania się w rany,dlaczego przesiedleńcy niemieccy drapią się aż furczy...a ta bidna Polska ma siedzieć cicho.I kiwać głową...i płacić.
Bo mało kto zdaje sobie sprawę,że bronimy się przed żądaniami finansowymi...

Eeech...nie chcę mi się gadać..

ed-q
17-11-2007, 18:05
Bianko! Masz wspaniały podpis - motto:

"Pierwszym warunkiem szczęścia jest rozsądek. (Sokrates)"

I tego się trzymaj, miast obrażać ludzi, nawet tych w moherowych beretach!

Bianka
17-11-2007, 18:17
Lila, "trzeba z żywymi naprzód iść, po życie sięgać nowe" - to ciągle aktualne.
A Ty wpadasz ciągle w skrajności.
Potrzebny jest dialog z sąsiadami, potrzebny jest rozsądek a nie posypywanie głowy popiołem, albo potrząsanie szabelką, płacz i zgrzytanie zębów.

ed-q
17-11-2007, 18:18
Do Stanley-a!
Zgodnie z obietnicą chciałem z Tobą merytorycznie podyskutować na temat „patriotyzmu” i roli symboliki narodowej (flagi!) Po przeczytaniu jednak (prawie!) wszystkich Twoich postów, zorientowałem się, że przedstawianie Ci racji historycznych, czy patriotyczno- narodowych, mija się z celem. Twoje zainteresowania sprowadzają się głównie do „carpe diem”, więc ….niech tak zostanie!
„Jaki jest koń – każdy widzi” – to cytat z Twojego postu.
Muszę jednak wyprowadzić Cię z poważnego błędu. Piszesz: „Jak wymrze nasze pokolenie to i święta będą bardziej radosne i z serca a nie z kalendarza”. To tylko Twoja (kasandryczna!) wizja, podyktowana - jak sądzę – życiową frustracją a być może, że także czystym wygodnictwem!
Zapewniam, że będzie zupełnie inaczej! Patriotyzm, uszanowanie symboliki narodowej, świąt wszelkiego rodzaju, będą codziennością a hasła: ”Bóg, Honor, Ojczyzna”, czy „Ojczyzna, Nauka, Cnota” (harcerstwo!), będą coraz powszechniej pielęgnowane, bo CZŁOWIEK bez ideałów, bez ojczystych korzeni, bez uczuć rodzinnych, to tylko KONSUMENT, odczuwający pustkę życiową, do której, nawet przed sobą, nie chce się przyznać!
Do wychowania takich „konsumentów”, dążono w historii ludzkości już wielokrotnie i to dążenie….nadal jest aktualne! Ba, nawet chce się go prawnie usankcjonować!
Historia uczy jednak, jak to się dotychczas kończyło, więc i tym razem nie będzie inaczej!

Pozdrawiam

Bianka
17-11-2007, 18:21
Bianko! Masz wspaniały podpis - motto:

"Pierwszym warunkiem szczęścia jest rozsądek. (Sokrates)"

I tego się trzymaj, miast obrażać ludzi, nawet tych w moherowych beretach!
Właśnie staram się tego trzymać.
Moherowe berety mi nie przeszkadzały, dopóki nie starały się wyeliminować wszystkich rozsądnie myślących.

Lila
17-11-2007, 18:27
Właśnie staram się tego trzymać.
Moherowe berety mi nie przeszkadzały, dopóki nie starały się wyeliminować wszystkich rozsądnie myślących.


A w jaki sposób te berety niby chciały wyeliminować wszystkich rozsądnie myślących?
Zagazować ich czy jak ?:D
Wszak rozsądnie myślący mieli media za sobą ,więc nijak nie rozumiem...

Bianka
17-11-2007, 18:34
A w jaki sposób te berety niby chciały wyeliminować wszystkich rozsądnie myślących?
Zagazować ich czy jak ?:D
Wszak rozsądnie myślący mieli media za sobą ,więc nijak nie rozumiem...
Lila, daj spokój... Po co to udawanie? Naprawdę trzymasz głowę w piasku? Przecież nie.
Pozdrawiam

ed-q
17-11-2007, 18:35
Właśnie staram się tego trzymać......

To bardzo dobrze, lecz czyń to starannej, bo to drugie zdanie Twojego postu wcale o tym nie świadczy!

Lila
17-11-2007, 18:44
Śmialiśmy się z matki Kurki,to i chyba starczy nam poczucia humoru na innych adresatów....:D :

Gdybym nie miał PESEL - jabi dibi dam...

To Urząd Skarbowy ścigałby mnie w powietrzu, pod wodą i na ziemi. Ale są pewne osoby, które są równiejsze niż szary obywatel. Na przykład minister finansów Jacek Rostkowski. Nie ma dowodu osobistego i nie ma numeru PESEL. Zupełnie jak prawie magister Kwaśniewski bez dyplomu. Zapomniał o drobnej, nieważnej formalności. Furda, że za chwilę czekają go obowiązki. Takimi drobiazgami elita się nie zajmuje bo i po co.

A niech tylko by jakiś nadgorliwy urzędnik spróbował go ukarać. Taki wielki światowy człowiek z tego ministra. Nawet imię drugie ma eleganckie. Nie jakiś tam brzydki polski Wincenty. Tylko Vincent. Ingliszman. Po europejsku, światowo. Nie zastanawiam się nawet, czy Walter i Solorz powiedzą coś w swoich telewizjach o ministrze polskiego rządu, który formalnie nie ma polskiego obywatelstwa, bo nie raczył złożyć wniosku o polski dowód osobisty. Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia. Nic nie powiedzą. Bo przecież ojczyznę mamy jedną - Europę. PO co się kłoPOtać takimi drobiazgami nacjonalistycznymi.
Za to z Kaczyńskiego można się było wyśmiewać, że nie ma konta w banku. Ot telewizyjna demokracja. A propos Albionu, coś dużo odniesień do literatury ostatnio się porobiło: Na przykład: Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre równiejsze - kto czytał, ten wie... Minister Vincent. Specjalista z Anglii. :D :D


ps.a co...pośmiać się nie wolno ?

Lila
17-11-2007, 18:46
A jak słyszę to potrząsanie szabelką,to mam ochotę ściągnąć szablę ze ściany i zrobić zajazd ...na Soplicę...:):)

hannabarbara
17-11-2007, 19:12
Bianko! Małgorzato! Popieram Wasze poglądy w całej rozciągłości.To co, niektórzy prezentują na tym wątku, to nie żaden patriotyzm, lecz skrajny nacjonalizm (by nie napisać
szowinizm).Nasz kraj jest naszą Ojczyzną, bo tu są nasze korzenie, tu żyli i walczyli nasi dziadowie. Ten język, te krajobrazy są nam bliskie. Tu urodzili się Wielcy Polacy, z których jesteśmy dumni. Itd., itd. Ale twierdzić, że tylko "My" jesteśmy bez winy, zawsze kryształowo czyści, to wybaczcie gruba przesada. Natomiast na każdym kroku wyciągać szabelkę i nią pobrzękiwać, wiecznie kłócić się z sąsiadami, nie ustępować ani na krok, to moim zdaniem antypatriotyzm.Czy PO z PSL podniosą dobrobyt w naszym, nie wiem. Ale przynajmniej zmienią nieco obyczaje polityczne.Bo takiego braku klasy w postępowani, jaki można było zaobserwować przez ostatnie dwa lata, nie zafundowała nam nawet, lewica.A końcówka i sposób zejścia ze sceny PIS -owskiego rządu, dyskredytuje ich "na amen".

Basia.
17-11-2007, 19:43
Bianko! Małgorzato! Popieram Wasze poglądy w całej rozciągłości.To co, niektórzy prezentują na tym wątku, to nie żaden patriotyzm, lecz skrajny nacjonalizm (by nie napisać
szowinizm).Nasz kraj jest naszą Ojczyzną, bo tu są nasze korzenie, tu żyli i walczyli nasi dziadowie. Ten język, te krajobrazy są nam bliskie. Tu urodzili się Wielcy Polacy, z których jesteśmy dumni. Itd., itd. Ale twierdzić, że tylko "My" jesteśmy bez winy, zawsze kryształowo czyści, to wybaczcie gruba przesada. Natomiast na każdym kroku wyciągać szabelkę i nią pobrzękiwać, wiecznie kłócić się z sąsiadami, nie ustępować ani na krok, to moim zdaniem antypatriotyzm.Czy PO z PSL podniosą dobrobyt w naszym, nie wiem. Ale przynajmniej zmienią nieco obyczaje polityczne.Bo takiego braku klasy w postępowani, jaki można było zaobserwować przez ostatnie dwa lata, nie zafundowała nam nawet, lewica.A końcówka i sposób zejścia ze sceny PIS -owskiego rządu, dyskredytuje ich "na amen".
każdy ma prawo do własnych poglądów nie musimy się znimi zgadzać, Bardzo Ciebie lubię i szanuję i chciałam powiedzieć, że nie jestem nie byłam i nie będę skrajną nacjonalistką /szowinistką/ nigdy nie pozwoliłam sobie obrazić kogoś kto myśli inaczej tudzież go nawracać na "właściwą drogę", moherowy berecik w którym się sfotografowałyśmy z Lilą na spotkaniu warszawskim był pożyczony od Mamy Desti. Nie wiem czy PO i PSL podniosą dobrobyt w naszym kraju ale wiem, że będą robili wszystko co w ich mocy żeby przekręty popełnione w przeszłości przez "elyty" nie zostały ujawnione i rozliczone. Mają za dużo do stracenia.

siekierka
17-11-2007, 19:43
[QUOTE=hannabarbara] takiego braku klasy w postępowaniu, jaki można było zaobserwować przez ostatnie dwa lata, nie zafundowała nam nawet, lewica.

Dzięki Bogu za to spostrzeżenie! Tyle bezrozumnego hałasu, ile zafundowała PO jeszcze nie było!
A teraz wspaniali ministrowie! Jeden- obywatel bez dowodu. Schetyna obiecał szybko po znajomości załatwić, żeby nie płacił kary 5000,- zł. Drugi- wspaniały obrońca największego złodzieja z czasów PRL. Podobno nigdy swojego klienta nie widział na oczy.
Sama śmietanka towarzyska. I Premier, który nie umie liczyć do 13-tu.;)

hannabarbara
17-11-2007, 19:46
Śmialiśmy się z matki Kurki,to i chyba starczy nam poczucia humoru na innych adresatów....:D :

Jak trzeba będzie to się również pośmiejemy, ale żeby na zapas, to chyba nie. A tak przy okazji, napiszę coś z chęci obiektywizmu, a nie obrony pana K. bo, ten mi też ostatnio podpadł.Gdy pracowałam w szkole, wykształcenie nauczycieli było określane w/g tabeli, w której były takie zapisy.
Wykształcenie wyższe:
1. z tytułem doktora
2. magisterskie
3. wyższe zawodowe - licencjat, uzyskanie absolutorium wyższej uczeni, bez tytułu magistra.
Każda osoba, która uzupełniała wykształcenie, po uzyskaniu absolutorium, biegła z papierkiem do kadr, szybciutko, bo wraz z podniesieniem poziomu wykształcenia, uzyskiwało się zwiększenie wynagrodzenia. Zaś kadrowa grzecznie, w kwestionariuszu robiła zmianę wykształcenia średniego, na wyższe.I tak trwało przez długie lata.
Jak to się ma do wykształcenia byłego prezydenta? Moim zdaniem trochę się ma, bo on również w swoim czasie był pracownikiem budżetówki. Dopiero orzeczenie Trybunału zmieniło podejście do tej sprawy.

ammi1952
17-11-2007, 19:50
Gdyby tego nie zrobili, to dokumenty te przepadłyby, jak kamień rzucony do wody! Tym samym zniknęłyby wszystkie dowody, na których oparty jest "Raport Maciarewicza A co wtedy!? Nie trudno się domyśleć. Ale się nie udało!
Zauważ kogo w pierwszej kolejności "wykopano" z Min. Obrony. Czy to Ci nic nie mówi o jaką stawkę tu idzie!
Tendencyjność nigdy nie pomaga w rzeczowej analizie faktów!
ja rozumie ,ze chodzi raczej o ukrucie prawdziwych przekrętów popełnionych przez pis. Jeśli chodzi o Maciarewicza to powinno sie go postawic jak najszybciej przed trybunałem za zdrade .Ten chory z nienawiści człowiek całemu swiatu ujawnił agentów wywiadu

ammi1952
17-11-2007, 19:57
Małgorzato jestem z Toba - wkurza mnie jak ludzie majacy usta pełne pseudo patriotyzmu staraja sie z całych sił dołozyć kazdemu kto ma nieco inne poglady niz oni.

Bianka
17-11-2007, 20:04
A jak słyszę to potrząsanie szabelką,to mam ochotę ściągnąć szablę ze ściany i zrobić zajazd ...na Soplicę...:):)
No to - dalejże! Przecież z Litwinami PiS też starał się nas skłócić.
Jakby pobyli dłużej, to z pewnością rzucilibyśmy się przez morze, coby Szwedów łobuzów ukarac, bo nam Jasną Górę oblegali. Zupełnie niedawno przecież, raptem jakieś niecałe czterysta lat temu.

hannabarbara
17-11-2007, 20:07
Jak się nie ma innych argumentów, to można za grzechy śmiertelne uznać wszystko. Znam kilku ludzi z podwójnym obywatelstwem, którzy posługują się paszportem, zamiast dowodem osobistym i to jest normalka.A pana Schetynę, gdy oferuje 5 tysięcy, to chyba jakiś super agent wypatrzył. Na adwokatach się nie znam, to się nie wypowiadam. Jak się chce psa uderzyć, to ponoć zawsze jakiś kij się znajdzie.Po czynach ich poznamy! Jak nie będą się sprawdzać, to będę z Wami ich potępiać i wyśmiewać. A na razie cieszę się normalnością w moim kraju.

emka46
17-11-2007, 21:01
O Jezu,jak mi sie marzy jakis spokojny dzień w polityce,bez afer,bez znalezisk jakichs,bez speckomisji,niech byłoby nudno,ale normalnie.Albo niech mi wszystkie media wysiądą.

Malgorzata 50
17-11-2007, 22:01
Niekoniecznie! To się jeszcze okaże!
Wbrew obiegowym opiniom Polacy są nie byle jakim narodem!
A do Twojego postu "o fladze" jeszcze wrócę, http://www.klub.senior.pl/p-co-z-ta-polska--post70168/postcount79.htmlgdyż (http://www.klub.senior.pl/p-co-z-ta-polska--post70168/postcount79.htmlgdy%C5%BC) gdyż nie jest możliwe - biorąc pod uwagę twoje pochodzenie - abyś była w "takich" tradycjach wychowana!?Odpowiedzialam ci bardzo ostro i poprawna politycznie adminka usuneła moj post moja droga to co prezentujesz to zakisły glupi polski nacjonalizm .Do tego obrazasz mnie -przypuszczam ,ze nie jest tu znow tak wiele osob mogacych się pochwalic tak patriotyczną histori.a rodzinna jak moja i moje "pochodzenie" nie ma tu nic do rzeczy.Tak nawiasem mowiac ormianska czesc moich przidkow nalezala do najznamienitszych obywateli Lwowa a dziadek - byl boharterem wojny 20-tego roku.Ze strony mamy dziadek byl zeslańcem ,towarzyszem Józefa Piłsudskiego ,legionista ,dowódca twierdzy Lwów w latach 30-tych itd ...Ojciec powsytaniec Warszawszki ,mama jako dziecko zesl;ana na Kazachstan....Ale moja kochana prosta polska patriotko z zascianka -patriotyzm to nie wymachiwanie flagą i łzy na paradach to równiez szacunek dla innych ....a ty no coz ..Sloma z butow wylazi i nie wiesz o czym piszesz

Lila
17-11-2007, 22:02
Haniu,cieszysz się normalnością ?
A gdzie ją widzisz ? Zobaczysz normalność po Nowym Roku,ale nie teraz .I ,sorry,ja uważam ,że śmiać się można już teraz .Ze znikających cudów...

Ale po co ja mam mielić językiem ,skoro mogę zacytować jeszcze niezależnych dziennikarzy ''Rzepy ''...

''"Dziennik" ściga się z "GW" w tropieniu niedobitków reakcji i donosi tonem wczesnej "Trybuny Ludu": "Pod osłoną nocy tajne archiwum zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych wywieziono do Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - dowiedział się DZIENNIK. Nieoznakowane furgonetki krążyły między siedzibą służb a Biurem Bezpieczeństwa Narodowego do ostatnich godzin rządów PiS.". Panie dzieju, widział to kto, żeby jakieś worki wywożono pod osłoną nocy? I jeszcze te "nieoznakowane furgonetki"... Miejmy nadzieję, że artykuł interwencyjny wywoła stosowną reakcję..:)''''

(-)"Trzeba wprost powiedzieć, to jeden wielki zbiór haków" - mówi ekspert do spraw służb. "

'''Jeden wielki zbiór haków w workach, kto by pomyślał. Wiedzą to ludzie, którzy nawet do tych worków nie zaglądnęli? Wiedzą to nawet "przypadkowi świadkowie", czyli zawsze na posterunku "mieszkańcy" czy inni życzliwi, obserwujący, co się na warszawskich ulicach dzieje (tzn. czy elementy reakcyjne się nie kręcą):'''

''' Aż dziw bierze, że wczoraj zamiast dymisji Macierewicza nie wręczono mu przy okazji nakazu aresztowania (zwł. że żandarmeria wojskowa dostarczyła mu tę dymisję). Po drodze na Rakowiecką można byłoby jeszcze (nie tylko profilaktycznie) zgarnąć Olszewskiego. Gdyby tych aresztowań przy okazji dokonywali byli oficerowie WSI na przykład (tak dla równowagi za bezczelną działalność reakcyjnej komisji weryfikacyjnej), to by przynajmniej wszystkie "worki" zostały w rodzinie. Ale spokojnie, wszystko jeszcze przed nami.''''


Ps.Jedno już wiadomo.Wodzowstwo Kaczyńskiego nijak się nie różniło od wodzowstwa Tuska..
A także,że nie mam głowy w piasku...:) ,wręcz przeciwnie..Wiem tylko ,że wrócą stawki od przetargów / 10 %/ ..wrócą łapówki .Trza szykować koperty,bo już lada chwila przestaną się bać - brać..

Lila
17-11-2007, 22:04
Małgoś...hmmmm,ale to chyba facet jest ???:):)

Malgorzata 50
17-11-2007, 22:08
Sama śmietanka towarzyska. I Premier, który nie umie liczyć do 13-tu.;)[/quote]
Owszem sama smietanka towarzyska -wychyn trochę ze swojej prowincji pojeździj po świecie i może ci tego jadu troche ubedzie.Znam mnosteo ludzi o podwójnym obywatelstwie ,którym nie bylbyś godzien czyscic butow Polaku-patrioto.Poczytaj może trochę swiatlych autorow i pomysl -jesli to w twoim wypadku w ogole jest możliwe.Jesli moge dyskutowac z Basią, Lila czy Slowiczka - bo to jest dyskusja merytoryczna jak bardzo bysmy się nie zgadzaly -z tobą czy innymi podpietymi tu niestety ...bo wasze poglady sa przerazajace ....i świadczą dobitnie ,ze PiS majac takich zwolennikow -MUSIAŁ paść

Malgorzata 50
17-11-2007, 22:10
Lilus nie wiem czy facet czy nie.Taka jestem wsciekła ,że nie podejme dziś dyskusji z Tobą chociaz z Tobą to jest zupełnie inna rozmowa.
Małgosiu,który Twój post został usuniety?

Lila
17-11-2007, 22:12
Małgoś...i oby jak najdłużej się utrzymały te różnice,bo jak zakocham się w Donaldzie,to będzie nudno jak w mogile...:):)

Ps.W domu mam to samo ...
Dzięki temu pokazałam dzisiaj ,że PiS jest silniejszy i na cześć przywódcy przygarnęłam kota....Nawet nie powiem jego kolejnego numeru..:)
PO w osobie starszego pana siedzi przegrane,oglądając mecz.
Ha...wszystko, tylko nie dwa stare goląbki...:)

ed-q
17-11-2007, 22:13
ja rozumie ,ze chodzi raczej o ukrucie prawdziwych przekrętów popełnionych przez pis. Jeśli chodzi o Maciarewicza to powinno sie go postawic jak najszybciej przed trybunałem za zdrade .Ten chory z nienawiści człowiek całemu swiatu ujawnił agentów wywiadu

O czym Ty piszesz! Jakie przekręty?Jaka zdrada!? Podaj fakty! Jakich agentów ujawnił! Podaj chociaż jedno nazwisko!
To jest właśnie "dyskusja" wg zasad TVN, Polsatu, Gazety Wborczej i innych tp.
Jak Ci nie wstyd!

Anna_Maria_57
17-11-2007, 22:13
Bianko! Małgorzato! Popieram Wasze poglądy w całej rozciągłości.To co, niektórzy prezentują na tym wątku, to nie żaden patriotyzm, lecz skrajny nacjonalizm (by nie napisać
szowinizm).Nasz kraj jest naszą Ojczyzną, bo tu są nasze korzenie, tu żyli i walczyli nasi dziadowie. Ten język, te krajobrazy są nam bliskie. Tu urodzili się Wielcy Polacy, z których jesteśmy dumni. Itd., itd. Ale twierdzić, że tylko "My" jesteśmy bez winy, zawsze kryształowo czyści, to wybaczcie gruba przesada. Natomiast na każdym kroku wyciągać szabelkę i nią pobrzękiwać, wiecznie kłócić się z sąsiadami, nie ustępować ani na krok, to moim zdaniem antypatriotyzm.Czy PO z PSL podniosą dobrobyt w naszym, nie wiem. Ale przynajmniej zmienią nieco obyczaje polityczne.Bo takiego braku klasy w postępowani, jaki można było zaobserwować przez ostatnie dwa lata, nie zafundowała nam nawet, lewica.A końcówka i sposób zejścia ze sceny PIS -owskiego rządu, dyskredytuje ich "na amen".

Jako nowa, nie chciałam komentować wypowiedzi na tym wątku, a kusiło, szczególnie kiedy przeczytałam to, co było obraźliwe dla Małgorzaty 50;
Cieszę się, że mogę swoje poparcie dla Niej wyrazić, dopisując się do Stałego Bywalca ;-)

A jednocześnie smucę się i to bardzo - zarejestrowałam się tutaj, bo przeglądając Forum trafiłam na wiele miłych, ciepłych wypowiedzi i zapragnęłam dołączyć do tak sympatycznego grona... a tymczasem tu trwa wojna, jak wszędzie dookoła :-(

Straszną rzecz zrobił PiS tak dzieląc i skłócając społeczeństwo i mam nadzieję, że jeśli Piekło istnieje to ich nie minie.

A tak pięknie było w sierpniu 1980, tacy byliśmy naprawdę solidarni...
Rejestrowałam naszą Komisję Zakładową, w Warszawie na ulicy Szpitalnej, w jakimś lokalu na I piętrze - kolejka stała na schodach i daleko na ulicy... i nigdy przedtem ani potem nie stałam w tak wesołej kolejce ;-)

A także nigdy przedtem ani potem nie czułam tak mocno, wręcz przejmująco, że wszyscy tam obecni jesteśmy JEDNOŚCIĄ... obcy ludzie uśmiechali się do siebie i patrzyli sobie w oczy z uczuciem bliskim miłości...

Piękne to były chwile, niezapomniane...
Pomogły mi przetrwać bez depresji pierwsze miesiące stanu wojennego ;-)

Szkoda, że potem nastała wolność i wszystko wróciło do normy - w polskim piekle nie potrzeba diabłów do pilnowania, Polacy sami jeden drugiego w smołę wciągają. :-(

emka46
17-11-2007, 22:31
[quote=Malgorzata 50]Lilus nie wiem czy facet czy nie -idiota po prostu.Zaraz mnie usuną tak jak poprzednio.Taka jestem wsciekła ,że nie podejme dziś dyskusji z Tobą chociaz z Tobą to jest zupełnie inna rozmowa.quote]
Małgosiu,który Twój post został usuniety?

Malgorzata 50
17-11-2007, 22:38
Nie ,w tej zlosci nie zauwazylam ,ze jest jednak, mimo epitetow i braku elegancji

Lila
17-11-2007, 22:39
Anna Maria...kto się tu kłóci ,ja się pytam ?
Może my ???????
Jak nie będzie Pis-u i Popierdółki,to o co mamy kruszyć kopie ??:)
Bo jak zacznie się lać lukier,to sorry,ale ja wybywam...
Osobiście się cieszę,że po latach posiadania jednej partii mamy ich tyle,i możemy sobie po prostu nie chodzić na wybory.Co ja zamierzam czynić ...:)

Każdy ma własne zdanie ,bo to jest prawo demokracji....dobrze pojętej.

Lila
17-11-2007, 22:41
Acha,w sierpniu 80 -tego roku wcale nie było już pięknie.Poczytaj wspomnienia stoczniowców.I co się dzieje z kolebką ,obecnie ?

Alsko
17-11-2007, 22:44
ale czytam czasami. I uderza mnie jedna rzecz - abstrahując od polityki - Lila nikogo z użytkowników personalnie nie atakuje.

Natomiast Ed pozwala sobie na odezwania w rodzaju: jak ci nie wstyd, w jaki domu się wychowałaś, popraw się, jacy z was patrioci. Podobnie robi Siekierka.

Przyhamujcie oboje, bo to się nie godzi i nie jest w stylu tego forum!!! A poza tym, kto Wam dał prawo pouczania dorosłych ludzi?

Każdy ma prawo do swego zdania. A kultura obowiązuje każdego i w każdym wieku.

emka46
17-11-2007, 22:47
Z ust mi to wyjęłaś!

Lila
17-11-2007, 22:49
No wiecie ???

Ja mam Was atakować personalnie ? Przecież ja Was kocham,nawet jak sobie wybierzecie juntę jakąś ...:)

Ale sorry,rządzących muszę.Tak już mam...:) Bo są daleko...i mają mnie w d....:)

Ooooo,słucham właśnie ,jak sekta pod Moskwą zamurowała się i czeka na koniec świata.To są palanty ,dopiero...

Malgorzata 50
17-11-2007, 22:49
Przepraszam za wykazanie się brakiem kultury -niestety ponioslo mnie i niech tak juz zostanie

Malgorzata 50
17-11-2007, 22:50
No wiecie ???

Ja mam Was atakować personalnie ? Przecież ja Was kocham,nawet jak sobie wybierzecie juntę jakąś ...:)

Ale sorry,rządzących muszę.Tak już mam...:) Bo są daleko...i mają mnie w d....:)

Ooooo,słucham właśnie ,jak sekta pod Moskwą zamurowała się i czeka na koniec świata.To są palanty ,dopiero...
A może uznali ze wśród szalejacej zawieruchy to jedyne wyjscie z sytuacji????:)

Anna_Maria_57
17-11-2007, 22:52
Anna Maria...kto się tu kłóci ,ja się pytam ?
Może my ???????
Jak nie będzie Pis-u i Popierdółki,to o co mamy kruszyć kopie ??:)
Bo jak zacznie się lać lukier,to sorry,ale ja wybywam...
Osobiście się cieszę,że po latach posiadania jednej partii mamy ich tyle,i możemy sobie po prostu nie chodzić na wybory.Co ja zamierzam czynić ...:)

Każdy ma własne zdanie ,bo to jest prawo demokracji....dobrze pojętej.

Lilu, nie miałam Ciebie na myśli!
Chociaż mamy inne zdanie, jak mi się zdaje, ale to posty chyba pisane przez płeć męską spowodowały moją reakcję.

Szkoda, że nie lubisz lukru, ja uwielbiam słodycze ;-) a ponieważ interesuję się polityką, więc oglądam / czytam i mam czasem już zupełnie dosyć! Chętnie bym odpoczęła przy czytaniu "lukru" na Forum.

Ale bez lukru: Lilu, nie chodzenie na wybory to najgorsze co można SOBIE zrobić!
Przecież jak nie wybierasz, to naprawdę inni wybierają za Ciebie - ten slogan jest całkowicie prawdziwy!

Acha, w drugim poście napisałaś, że już nie było tak pięknie w sierpniu 80 ??? Dla mnie było, takie są moje wspomnienia, nie zmieni tego czytanie cudzych ;-)

Lila
17-11-2007, 22:57
Pomyliłam się.W sierpniu 80-tego stałam pod stocznią i modliłam się legalnie.Miałam na Przymorzu przez czas dłuższy mieszkanie i bywałam tam częstym gościem..

To się stało później.Różnice w podejściu,wodzowstwo Wałęsy,żal Anny Walentynowicz ,którą miałam wtedy okazję poznać...
Szkoda.Potem był okrągły stół i skończyło się....coś...

Malgorzata 50
17-11-2007, 23:00
No ale mecz wygralismy i to nas łaczy bez względu na rożnice pogladow politycznych.

Lila
17-11-2007, 23:09
Właśnie...:):)

siekierka
17-11-2007, 23:09
Niestety,przykro mi bardzo,ale jestem niepoprawny politycznie.Przez ostatnie dwa lata nasłuchałem i naoglądałem się pomyj wylewanych przez zwolenników PO na wszystko co nie lewicowe. Nie widzę możliwości zmiany swojego spojrzenia na tych ludzi dla których najważniejsze jest zdobycie władzy i majątku per fas et nefas. Z drugiej strony,z takim ładunkiem jadu nienawiści jak obecnie w wykonaniu zwolenników Platformy, spotykałem sie tylko w wykonaniu komunistycznych redaktorów Sierakowskiego, Tulli itp.wylewanych na słuchaczy Radia Maryja.:mad:

Anna_Maria_57
17-11-2007, 23:10
Pomyliłam się.W sierpniu 80-tego stałam pod stocznią i modliłam się legalnie.Miałam na Przymorzu przez czas dłuższy mieszkanie i bywałam tam częstym gościem..

To się stało później.Różnice w podejściu, wodzowstwo Wałęsy,żal Anny Walentynowicz ,którą miałam wtedy okazję poznać...
Szkoda.Potem był okrągły stół i skończyło się....coś...

Dla mnie skończyło się wtedy, kiedy Lechu został Prezydentem - ale teraz znowu go lubię, wiek wyraźnie "dobrze mu robi" ;-)
Hmmm... poznałaś Walentynowicz osobiście, więc wiesz lepiej - sądząc z opisów, to.... no, nie podoba mi się.

Nie lubię wszelkiego zacietrzewienia, rozsądek i pragmatyzm przede wszystkim. Nie toleruję całkowicie wyłącznie poglądów godzących wprost w dobre imię Polski oraz wyrażanych niekulturalnie ;-)

Karol X
17-11-2007, 23:15
No to - dalejże! Przecież z Litwinami PiS też starał się nas skłócić.
Jakby pobyli dłużej, to z pewnością rzucilibyśmy się przez morze, coby Szwedów łobuzów ukarac, bo nam Jasną Górę oblegali. Zupełnie niedawno przecież, raptem jakieś niecałe czterysta lat temu.

Na Szwedow moze nie,ale na ich muzea jak najbardziej,gdyz jeszcze nie rozliczono ich za grabiez mienia z polskich dworow szlacheckich,kosciolow,palacow.
Z Gdanska-Oliwy odplywaly szwedzkie statki po brzegi wyladowane zrabowanym towarem.
Tylko,kto to zliczy,ile tego bylo i co zostalo zrabowane?
Jedynie mozna pojechac do Sztokholmu do muzeum i podziwiac polskie,piekne eksponaty.
Jedynie to.

Lila
17-11-2007, 23:20
Anna-Maria,teraz to zgorzkniała staruszka ponoć.Ale wtedy była przesympatyczną kobietą,która nie chciała dogadywać się z władzą.I o to miała żal,że przywódca wiedział wszystko najlepiej.
Takich jak ona było bardzo wielu.
A teraz to już jest zacietrzewienie.To nie ta sama kobieta.

No tak,ale to Wałęsa powiedział wiekopomne słowa...
:)..miała być demokracja,a tu każdy ma własne zdanie ..:)
I to nie żart !

ammi1952
17-11-2007, 23:20
Ed-q ja sie nie mam czego wstydzić ani czynów swoich przodków ani swojej działalności , ani swojej dyskusji , prasy która czytam i ciesze się że nie jest ona na poziomie pewnego Radyja zionacego nienawiścia do wszystkich myślacych inaczej niż łojczulek nakazuje. Chcesz znać nazwiska ujawnionych przez Maciarewicza - wszak były publikowane w internecie poszukaj to znajdziesz. A tak na marginesie Wyborczej nie czytam.
Siekierko a mnie się wydaje że to co piszesz to tak jakoś odwrotnie było to właśnie pis opluwał wszystkich i wszystko przy wydatnym współudziale przez ciebie wymienionego radyja.

Lila
17-11-2007, 23:23
Karolu...:)
A sumy neapolitańskie ,co nam Hiszpania jest winna od czasów Bony ???
Ja się zapytowywuję,kiedy oni ten dług zamierzają oddać ??
Przecież są na to dokumenty!
Ja tytułem procentów chciałabym jakiegoś torreadora...

Lila
17-11-2007, 23:25
Ammi,to Wildstein publikował listy.A to insza inszość..:)
Macierewicz mógłby,ale przed trybunałem stanu...

ammi1952
17-11-2007, 23:29
Lila w internecie krązyły listy agentów i informatorów naszego wywiadu opublikowane przez Maciarewicza . jeszcze potrafie Wildsteina odróznić od Maciarewicza .

ed-q
17-11-2007, 23:41
ale czytam czasami. I uderza mnie jedna rzecz - abstrahując od polityki - Lila nikogo z użytkowników personalnie nie atakuje.

Natomiast Ed pozwala sobie na odezwania w rodzaju: jak ci nie wstyd, w jaki domu się wychowałaś, popraw się, jacy z was patrioci. Podobnie robi Siekierka.

Przyhamujcie oboje, bo to się nie godzi i nie jest w stylu tego forum!!!
Każdy ma prawo do swego zdania. A kultura obowiązuje każdego i w każdym wieku.


No tego to już za wiele! Ja nikogo, nigdy nie obrażam, czego niestety, sam już doświadczyłem na tym forum! Napisanie: "jak Ci nie wstyd" w odpowiedzi na bezzasadne zarzuty, kierowane pod adresem ministra, to ma być obraza!
A wymyślanie komuś od "agentów", "idiotów", "słomy w butach", "pochodzenia z zaścianka", "moherowych beretów" itp. itp. to jest tuteszy "WERSAL !?" TAK !?
A odnośnie "wychowania", to proszę czytać uważnie moje posty! Ten tekst wcale nie jest pejoratywny, a wręcz odwrotnie!
Jutro odpowiem Małgorzacie 50, więc będzie to można sprawdzić!
A imputowanie mi tekstów: "jacy z was patrioci", czy "popraw się", jest zwykłym......mijaniem się z prawdą, bo ja nigdy takich sformułowań nie stosuję!
A to, że "kultura obowiąuje w każdym wieku" jest zasadą, którą proszę na TYM FORUM szczególnie pielęgnować! Właśnie!!!!
Ja staram się to robić zawsze i wszędzie.

Pozdrawiam i życzę więcej życzliwości dla "odmieńców politycznych"

hannabarbara
17-11-2007, 23:43
O czym Ty piszesz! Jakie przekręty?Jaka zdrada!? Podaj fakty! Jakich agentów ujawnił! Podaj chociaż jedno nazwisko!
To jest właśnie "dyskusja" wg zasad TVN, Polsatu, Gazety Wborczej i innych tp.
Jak Ci nie wstyd!
Ammi! absolutnie nie masz czego sie wstydzić. Cała Polska słyszała, cały internet czytał, sławetny raport pana Maciarewicza, odczytywany w telewizji przez prezydenta. To, że ujawnił nazwiska agentów, to problem ogromnej wagi, nie tylko wstyd przed światem. "Rozwalając" WSI odciął naszych żołnierzy od całego zaplecza logistycznego, co naraża ich życie i prowadzi do wielu błędów.Potem w ostatniej chwili został mianowany podsekretarzem stanu, by jeszcze on i p. Olszewski "chapnęli" ogromne odprawy.Za czyją sprawa? Może pana Tuska? Bo on chce rządzić po to, by prywata kwitła.A te masowe nominacje generalskie i wszystkie inne pospieszne mianowania. Prawda! Inni też to robili, ale nigdy na taką skalę i tak beszczelnie.Lilu! To co piszesz, to na razie domniemania.Zaś Ammi pisała o faktach. Bardzo Cię lubię, ale jeśli Rzeczpospolita, to obiektywna i niezależna gazeta, to ja właśnie wygrałam kryształowy puchar w tańcach na lodzie.

Lila
17-11-2007, 23:51
Więc wygrałaś Haniu ten puchar tańca na lodzie...:)
Ale już niedługo.Bo Rzepa będzie jak Wybiórcza,za chwilę..
Ammi,sorry,ja myślałam,że chodzi Ci o zwykłych ludzi a nie o rządzących.Tak ,tamtą listę pamiętam i o ile wiem,to żadnego zagrożenia nie było,nikt przez to nie ucierpiał...

A to że zamknięto twarz rządowi Olszewskiego ,to także sprawa pan Tuska.Tylko jak Olszewski narażał się przed komunistycznymi sądami,to było OK.Za friko.
Jak wziął odprawę ,to brzydal taki...:)

Anna_Maria_57
17-11-2007, 23:54
Anna-Maria,teraz to zgorzkniała staruszka ponoć.Ale wtedy była przesympatyczną kobietą,która nie chciała dogadywać się z władzą.I o to miała żal,że przywódca wiedział wszystko najlepiej.
Takich jak ona było bardzo wielu.
A teraz to już jest zacietrzewienie.To nie ta sama kobieta.

No tak,ale to Wałęsa powiedział wiekopomne słowa...
:)..miała być demokracja,a tu każdy ma własne zdanie ..:)
I to nie żart !

No właśnie, niedawno widziałam ją w telewizji, kiedy napadała na Lecha, że to agent - okropne wrażenie.
Z tym, że ja uważam, iż charakter człowieka jest niezmienny - w różnych okolicznościach ujawniają się różne cechy, ale wszystkie te cechy ten człowiek miał już "w sobie".

A co do tego zdania Wałęsy, całkiem zapomniałam - a to jest świetne! Można rzec, że to podsumowanie naszego stosunku do demokracji.
A jest on z grubsza taki: "demokracja tak, jeśli wszyscy zgodzą się z moim zdaniem". ;-)
Prawdę powiedziawszy, sama też mam czasem takie podejście ;-)

Na dziś kończę, pozdrawiam!

Anielka
17-11-2007, 23:54
I tak trzymaj Naiu,jestem dumna ,ze mam taka koleżanke,nie tylko na forum ale i w realu.Ja rozumiem,nie ma dwojga ludzi o identycznyc pogladaxch politycznyc,bywaja podobne,rózne ,odmiennei jakie tam jeszcze chcecie,ale czy zdarzylo sire komus swojego oponenta przciagnąć na swoja stronę.Kochani nie w naszym wieku,kiedy mamy ugruntowane przekonania,kiedy kazdy z nas ma za soba jakąs tam działalność,jakąś historie.I co Wam to dało,pogadaliscie,teraz kazde z Was lekko lub bardziej podenerwowane pójdzie do swoje łozeczka i bedzie sie przewracało z boku na bok niemogac spokojnie spac.Kochani my lata walki io demokracje mamy juz za soba,teraz to nikt nas słucha ć nie zechce,ale skoro nie szkoda Wam zdrowia na szukanie sporow,to tenwatek jest cały Wasz.Pozdrawiam serdecznie i cieplutko .Spokojnej nocy wszystkim zycze i kolorowych snow.9900I dla jasności,bardzo Was lubie i chetnie na kżdy inny temat porozmawia,

Anielka
17-11-2007, 23:56
A jeszcze jedmna sprawa.Pochodze z Gadńska osobiscie znam wszystkich o których tu mówicie.Nie wiem ,ćzy gdybyscie znali ich tak jak ja,chcielibyscie tak głowy nadstawiać.A znam ich z racji wykonywanej przez 30 lat ciężkie sluzby.Pozdrawiam raz jeszcze.

ed-q
18-11-2007, 00:04
Ed-q ja sie nie mam czego wstydzić ani czynów swoich przodków ani swojej działalności , ani swojej dyskusji , prasy która czytam i ciesze się że nie jest ona na poziomie pewnego Radyja zionacego nienawiścia do wszystkich myślacych inaczej niż łojczulek nakazuje. Chcesz znać nazwiska ujawnionych przez Maciarewicza - wszak były publikowane w internecie poszukaj to znajdziesz. A tak na marginesie Wyborczej nie czytam.
Siekierko a mnie się wydaje że to co piszesz to tak jakoś odwrotnie było to właśnie pis opluwał wszystkich i wszystko przy wydatnym współudziale przez ciebie wymienionego radyja.

Gratuluję dobrego samopoczucia! O Twoich przodkach nic nie pisałem, jak i o "pewnym Radiu, ziejącym nienawiścią"! (Muszę posłuchać, aby stwierdzić czy masz rację!).Po co więc "te ozdobniki"?
A odpowiedź na moje pytania - gdzie? W internecie? To zwykły wykręt! Trzeba operować znanymi sobie faktami, aby kogoś oskarżyć!
Ze mną nie da się "wykręcić sianem"! Mój realizm tego "nie kupuje"!

Malgorzata 50
18-11-2007, 00:07
Ale o moich byłes łaskaw wspomnieć ,a teraz udajesz ,że nie było tematu.

Lila
18-11-2007, 00:09
Anielciu...kto idzie do łożeczka zdenerwowany ? Może ja ?:):)
Co do tych co ich znałaś,to już sama wiesz.Ludzie są zawsze ludźmi..
A jak to dawniej panie dzieju było dobrze..
Lat temu czterdzieści był jeden Front Jedności Narodu. Jeden Gomułka i jeden Kliszko. Cyrankiewicz też jeden. A w Sejmie Wycech Czesław. Komu przyszłoby do głowy spekulować czy tow. Wiesław wygłosi przemówienie? Owszem, naród zgadywał ile będzie ono trwało. Kto nie załapał się na transmisję miał powtórkę po dzienniku radiowym lub z telewizora. W świetlicy Ligi Kobiet ...

Z góry wiedzieliśmy o czym Gomułka nam opowie. Najpierw o odwetowcach z Bonn. Troszkę później o "odwiecznej przyjaźni polsko - radzieckiej", potem dla na przykładu kilka liczb o dynamice rozwoju gospodarki narodowej w kilowatach, tonach i kwinatalach z hektara ...

Świat był przemalowany na dwie barwy. My i imperialiści.

Eeeech...i komu to przeszkadzało ???:):)

Malgorzata 50
18-11-2007, 00:14
i jeszcze zwykl wspominac o psie i wydrze ...pamietasz???? To byli czasy.Pamietam tlumaczenie przemowień okolicznosciowych .Raj dla tlumaczy -kasa wpadala bez wysilku-z pamieci mozna bylo klepac to samo grajac jednoczesnie w brydża -bo tekst byl zawsze taki sam!!!!

Anielka
18-11-2007, 00:18
Lilus i za tamtych i za pożniejszych i za dzisiejszych czasow,sa ,byli i będa tacy,którym zawsze coś nie pasuje.Ciesze sie ,ze mamy demokracje,ja to wszystko o czym piszecie rozumiem ,pewne rzrczy akceptuje inne mi sie absolutnie nie podoboja.Maja prawo i tak ma być.Kazde z nas prawo myslec co chce i nikt nie prawa go przekonywac,ze ma myslec inaczejWiem Liluś,zawsze sie tego trzymalaś i chociarz Ty sie cały czas przyznajesz do PIS-u ja do czerwonych,to jakos umiemy spokojnie na kazdy temat porozmawiac i uwazma,ze sie lubimy.I tak trzymac.Pozdrawiam.9901

Malgorzata 50
18-11-2007, 00:19
Noooo i dlatego Was lubię mimo,ze ja się przyznaję do PO

Basia.
18-11-2007, 00:20
więc powiem krótko, szanuję braci Kaczyńskich i poglądów swoich nie zmieniłam i nie zmienię. Uważam ich za uczciwych, prawych polityków wielkich patriotów. Nikogo nie nawracam, szanuję poglądy innych i proszę o to samo.

Malgorzata 50
18-11-2007, 00:21
Sure ,że tak .....

ed-q
18-11-2007, 00:23
Ale o moich byłes łaskaw wspomnieć ,a teraz udajesz ,że nie było tematu.

Nie wiem czy to do mnie, bo ja naprawdę niczego "nie udaję"! Jeśli do mnie, to informuję, że dzisiaj ok. 12-tej, postaram się wyjaśnić całą sprawę nieszczesnych "flag"!

Anielka
18-11-2007, 00:25
Basiu ,ja tez szanuje poglady innych,cieszę,śie ,ze ich nie zmienisz,ja swoich od tez nie zmienia,Pozdrawiam klaz sie i lecz Twój kregosłup.Musi lezeć.Spokojnej nocy zycze i szybkiego powrotu do zdrawia.

emka46
18-11-2007, 00:26
A ja sie ze wstydem przyznam,ze tak jak mi było dobrze za komuny,to juz chyba nigdy.I zaznaczam,zeby nie było podejrzen,zawsze bezpartyjna,rodzice bezpartyjni,żadnych zwiąków zawodowych,nic.A może miałam takie małe /bezideowe/ potrzeby?

Anielka
18-11-2007, 00:28
Nie ma sie czego wstydzic Basiu ,mnie tez za tych właśnie czasow zyło sie najlepie.Pozdrawiam serdecznie.

Lila
18-11-2007, 00:30
:D :D

Pamiętacie jak Gagarin poleciał w kosmos i wrócił. ? To, że wrócił było ważniejsze niż fakt, że poleciał !!!

A pamiętacie śmierć Johna Kennedy'ego ?Żal mi było jego dzieciaków. Bardzo się cieszyłam, że w Polsce nie ma prezydenta i Oswalda też nie.

Teraz mamy już wszystko. Jak w Ameryce. I ma być jeszcze lepiej. Jak w Irlandii. Może jeszcze nie od jutra. Ale za rok ? Kto wie. Póki co, dziś gra wstępna ...:D

http://wroclaw.hydral.com.pl/167347,foto.html

emka46
18-11-2007, 00:31
Co by się nie skończyło tylko na tej wstepnej.

Anielka
18-11-2007, 00:33
Jezeli wogóle sie zacznie.

emka46
18-11-2007, 00:39
Prawie pod erekcje podchodzi.

Malgorzata 50
18-11-2007, 00:44
Nie wiem czy to do mnie, bo ja naprawdę niczego "nie udaję"! Jeśli do mnie, to informuję, że dzisiaj ok. 12-tej, postaram się wyjaśnić całą sprawę nieszczesnych "flag"!

Moj drogi nie udawaj ,ze nie wiesz o co chodzi -przecież ty wypomnialeś mi moje pochodzenie -przeczytaj sobie co ci odpowiedzialam.Niektorzy na tym forum sa mistrzami udawania ,ze nie wiedza o co chodzi i nie wchodzenia w rozmowę wprost.Ja z moim temperamentem odbieram to jak byk plachte .Więc dobrze poczekam ,ale lekko nie będzie

Basia.
18-11-2007, 00:51
A ja sie ze wstydem przyznam,ze tak jak mi było dobrze za komuny,to juz chyba nigdy.I zaznaczam,zeby nie było podejrzen,zawsze bezpartyjna,rodzice bezpartyjni,żadnych zwiąków zawodowych,nic.A może miałam takie małe /bezideowe/ potrzeby?
a niby dlaczego miałabyś się wstydzić?

Malgorzata 50
18-11-2007, 00:54
A ja sie ze wstydem przyznam,ze tak jak mi było dobrze za komuny,to juz chyba nigdy.I zaznaczam,zeby nie było podejrzen,zawsze bezpartyjna,rodzice bezpartyjni,żadnych zwiąków zawodowych,nic.A może miałam takie małe /bezideowe/ potrzeby? Najwyraźniej lubisz byc uwiązana w malym ,przytulnym ,ciepłym baraczku.Bez nadmiernych potrzeb i ciekawosci tego co poza barakiem.Wspólczuję.Mnie nie bylo dobrze za komuny boi nie lubilam nigdy by mi mowiono co mi wolno a czego nie
Do tego tesknisz????
Na tle brudnego muru,
Kolejka smętnych zjaw :
Emeryt, gruźlik, baba,
W wózku wrzeszczący szkrab !
I pijak nie golony
I jego chudy teść,
Co tylko po piweńko,
Chcą bez kolejki wleźć !
Nigdy nie zapomne szoku jaki przezylam kiedy pojechalam do Anglii na poczatku lat 70-tych i nigdy juz nie chcę takiego szoku przeżyc

Malgorzata 50
18-11-2007, 01:01
Wiesz jesli ci to wystarczalo ???? Hmmmmm, no cóż!!!! Ja wlasnie to nazywam patriotyzmem -niezgode na to co bylo za komuny,a nie placz na widok orla bialego tudziez flagi bialo czerwonej
A taksowkami jeżdżę dalej...czasem wbrew rozsądkowi

danmal
18-11-2007, 01:04
Lilus nie wiem czy facet czy nie.Taka jestem wsciekła ,że nie podejme dziś dyskusji z Tobą chociaz z Tobą to jest zupełnie inna rozmowa.
Małgosiu,który Twój post został usuniety?
Najpierw sie poskarzyla ze usunieto jej nienaganna wypowiedz ,"idiota "skierowanym do adwersarza,to tak przez przypadek panienka z dobrego domu rzucila ,a pozniej pyta ,ktory jej post zostal usuniety,rozdwojenie jazni?albo ja zupelnie zglupialem .

Malgorzata 50
18-11-2007, 01:13
Najpierw sie poskarzyla ze usunieto jej nienaganna wypowiedz ,"idiota "skierowanym do adwersarza,to tak przez przypadek panienka z dobrego domu rzucila ,a pozniej pyta ,ktory jej post zostal usuniety,rozdwojenie jazni?albo ja zupelnie zglupialem .
Wyjasniam:
1) rzeczywiscie przesadzilam "idiote" usunelamc.d. pozostaje bez zmian
2) W furii myslalam ,że moj post zostal usuniety -sprostowalam ,nie zostal.
3) Jestem z BARDZO dobrego domu
4) Nie jestem panienką już dośc dawno
5) cos się żle zacytowalo
__________________

emka46
18-11-2007, 01:18
Najwyraźniej lubisz byc uwiązana w malym ,przytulnym ,ciepłym baraczku.Bez nadmiernych potrzeb i ciekawosci tego co poza barakiem.Wspólczuję.Mnie nie bylo dobrze za komuny boi nie lubilam nigdy by mi mowiono co mi wolno a czego nie
Do tego tesknisz????
Na tle brudnego muru,
Kolejka smętnych zjaw :
Emeryt, gruźlik, baba,
W wózku wrzeszczący szkrab !
I pijak nie golony -
I jego chudy teść,Co tylko po piweńko,
Chcą bez kolejki wleźć !
igdy nie zapomne szoku jaki przezylam kiedy pojechalam do Anglii na poczatku lat 70-tych i nigdy juz nie chcę takiego szoku przeżyc
Mnie nikt nie mówił co mi wolno a co nie.A kto tak bardzo Ci narzucał,co Ci wolno? Może żyłyśmy w innych swiatach?A wiadomości spoza baraczku chyba docierały do wszystkich dzięki paru rozgłośniom.
A mieszkałam w domu piętrowym z ogrodem,nie powiem,był ciepły i przytulny.
na tle brudnego muru,-
w moim otoczeniu nie było brudnych murów,teraz sa wymalowane grafitti
Kolejka smętnych zjaw :
Emeryt, gruźlik, baba,
-nie miałam takich w swoim otoczeniu a ty chyba też nie
W wózku wrzeszczący szkrab !
mój mógł wrzeszczeć,na obce miałam uczulenie
I pijak nie golony - teraz też spotykasz i nie tylko pijaków ale i polityków
I jego chudy teść,szczupły nie chudy
Co tylko po piweńko,
Chcą bez kolejki wleźć ! Wszędzie się pchają bez kolejki.
A szok? Twój problem.

emka46
18-11-2007, 01:22
A propos smętnego gruźlika i emeryta - gruźlików było mniej niż teraz,a emeryci mieli sie lepiej.

Malgorzata 50
18-11-2007, 01:27
emko 46 wolno ci snić swój sen o komunie ...jasne bylo fantastycznie .Pare osob w więzieniach za poglady,cenzura ,towary reglamentowane ,a przede wszystkim BRAK WOLNOŚCI,ale jesli komus bylo dobrze w zaduchu ...cóz rożne sa gusta i guściki...a szok nie byl moja sprawa tylko obiektywna rzeczywistoscia i bynajmniej nie chodzilo głównie o towary ale o WSTYD!!!! A twoja argumentacja jest czystej wody demagogia .Widze ,ze uczennica bylas pilna twojej ukochanej sprawiedliwej komuny.Jest jeszcze Kuba i Korea Pn. w razie gdyby cie tesknota przydusila ,ale spiesz się bo to tez juz niedlugo potrwa...
Byla taka pieśń Andrzeja Garnczarka która oddaje dokladnie i mój stosunek do tamtych czasów- od razu przepraszam za uzyta przez barda niecenzuralne slowa przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał
wrogów poszukam sobie sam
dlaczego ***** mać bez przerwy
poucza ktoś w co wierzyć mam …?
niech się gazeta „Neues Deutschland”
wstrzyma z wstępniakiem o pomocy
bo tu są ludzie którzy jeszcze
budzą się z krzykiem w środku nocy
zaiste wielki to przyjaciel
znowu pucuje śniedź pomników
na wieczną chwałę i pamiątkę
pruskich kaprali Fryderyków
przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał
wrogów poszukam sobie sam
dlaczego ***** mać bez przerwy
poucza ktoś w co wierzyć mam …?
jakim wy prawem o wolności
głosicie bracia w „Rudym Prawie”
wszak to od waszej nie ostatni
zwariował pisarz Ota Pavel
przebacz mi smutna Bratysławo
Hradcu Kralowy Zlata Praho
za śmierć jaskółki tamtej wiosny
i polskie tanki nad Wełtawą
przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał
wrogów poszukam sobie sam
dlaczego ***** mać bez przerwy
poucza ktoś w co wierzyć mam …?

emka46
18-11-2007, 01:39
Wiesz jesli ci to wystarczalo ???? Hmmmmm, no cóż!!!! Ja wlasnie to nazywam patriotyzmem -niezgode na to co bylo za komuny,a nie placz na widok orla bialego tudziez flagi bialo czerwonej
A taksowkami jeżdżę dalej...czasem wbrew rozsądkowi
A czy ja pisałam że płaczę na widok orła?
Ja już nie jeżdże taksówkami.

emka46
18-11-2007, 01:51
Małgosiu to nie jest mój sen.Ja nie żyłam w zaduchu tylko w normalnym domu,z normalnymi rodzicami.Teraz też w więzieniu siedza ludzie za poglądy.I każdy swoje poglady uważa za słuszne.Demagogii też nie widzę,ale widze zaślepienie w uważaniu,ze wszystko za komuny było złe.
A tęsknota dusi mnie tylko za słonecznym latem.Wakacje na Kubie nie byłyby chyba złe.
"dlaczego ***** mać bez przerwy
poucza ktoś w co wierzyć mam …? "

To chyba działa w każda stronę??

Basia.
18-11-2007, 01:53
mieściło się w tym samych gmachu co Główny Urząd Kontroli Prasy i Widowisk. Pamiętam jak przy okazji bylismy zagazowani w ostatnim dniu lutego 1968 r. W toalecie w cenzurze ktoś puścił gaz bojowy, ponieważ bylisny przegrodzeni kratą a nie ścianą gaz doszedl do nas na III piętro. Uciekaliśmy jako ostatni przez okna /przyjechali strażacy z drabinami/ i wyjściem ewakuacyjnym, byłam wtedy w ciązy Piotrek urodzil się 1 lipca 1968 r. Na szczęście nie mialam żadnych komplikacji z powodu tego wydarzenia /zagazowania/, gaz był potworny człowiek się dusił, skóra piekła jak po oparzeniu, oczy mielismy czerwone /krwawe plamy zamiast bialek/. Katetki pogotowia odjezdżały z ludźmi do szpitali, ja nie pozwolilam się zabrac. O demonstracjach studentów władze oficjalnie powiadomiły ludzi w marcu, ale te demonstracje zaczeły się w lutym.

Malgorzata 50
18-11-2007, 01:59
Małgosiu to nie jest mój sen.Ja nie żyłam w zaduchu tylko w normalnym domu,z normalnymi rodzicami.Teraz też w więzieniu siedza ludzie za poglądy.I każdy swoje poglady uważa za słuszne.Demagogii też nie widzę,ale widze zaślepienie w uważaniu,ze wszystko za komuny było złe.
A tęsknota dusi mnie tylko za słonecznym latem.Wakacje na Kubie nie byłyby chyba złe.
"dlaczego ***** mać bez przerwy
poucza ktoś w co wierzyć mam …? "

To chyba działa w każda stronę?? W każdą-ale widzisz -ja też mieszkalam w normalnym domu jak ty z normalnymi rodzicami i nie podzwaniam kajdanami bo ich nie nosilam- ale ten ustroj NIE BYL normalny i nasze życie NIE BYŁO NORMALNE.Usilowalismy sobie w tym baraku stworzyc pozory normalnosci.Bo wolnosc nie polega niestety na indywidualnym poczuciu ciepelka .Po prostu latwiej bylo udawać ,ze to jest ŻYCIE...Ja cie nie pouczam w co wierzyc masz -wierz sobie w co chcesz -ale nie moge zrozumiec ...i tak juz chyba zostanie

emka46
18-11-2007, 02:03
Niech zostanie,idę spać bo oczy nawalają.Ale teraz też nie jest normalnie.
Dobranoc.

Basia.
18-11-2007, 02:03
niż za komuny, nie mam na myśli warunków materialnych chodzi mi o wolnośc.

Malgorzata 50
18-11-2007, 02:06
Jest jak najbardziej normalnie ....chociaz nie ma lekko.Basiu mnie też ..z tych samych powodów.

Lila
18-11-2007, 09:34
:D Ja jak Salomon,polecę rozerwać to dziecko na połowę....
I tak jak Tewje Mleczarz ,powiem ....a z drugiej strony..?
Bo każda rzecz ma swoją d...ę..upsss,drugą stronę..:D

Jasne,komuna.Kurczę,nienawidziłam z całego serca .Pamiętałam jak Matka krzyczała - przeklęta komuna !! - jak UB zabrało Ojca...
Byłam podpuszczana na ten ustrój przez oboje Rodziców.Wspomnieniami,starymi fotografiami i czym się tylko da..
Jednocześnie prowadziłam życie panny z dobrego domu ,z salonem i fortepianem,gosposią i gośćmi w każdą sobotę...
Więc dla mnie to była mowa -trawa..A brak wolności odczułam znacznie później..
Ale kochane ...Młodość !!! jest piękna.Jak oglądam Alinę Janowską ,gdy wspomina czasy okupacji Warszawy i powstanie,za każdym razie jestem w szoku,widząc jej błysk w oku..No bo jak można ?

Ano można.Młodym się jest tylko raz.I nie można powiedzieć,że tamte czasy były stracone,bo wyparłybyśmy się naszej młodości.A przecież ja się przyznam,że harcerskie capstrzyki / pamiętacie ? / wspominam z wielką przyjemnością..
Niewątpliwym atutem tych czasów ,była chyba większa więź między ludźmi,choć i wtedy byliśmy mocno podzieleni.A podziały nie były takie jak teraz ; na prawicę i prawicę ,oraz trochę na liberalną lewicę..
No i sprobowałybyśmy gdzieś o tym napisać..:D

Mnie intryguje cały czas jedna rzecz .Pomyślmy ; jest mur berliński,jest NRD,jest cenzura i nastaje era internetu ..
Co z naszym pyskowaniem ?:D

Anielka
18-11-2007, 09:52
To by zależalo,gdzie byłyby umieszczone serwery.Pozdrawiam Lilus i milej i spokojnej niedzieli Ci życze.9910

siekierka
18-11-2007, 10:32
Serwery jak serwery, ale kto by się odważył podpisać łatwo identyfikowalnym imieniem czy choćby pseudonimem, gdyby chciał napisać PRAWDĘ? Prawdę o tym, kto z kim i za ile?

Znów kłania się towarzysz Szmaciak, już nie w piżamie ani w gaciach, ale w mundurze pierwszej próby jako oficer wyższy UB

hannabarbara
18-11-2007, 12:06
Serwery jak serwery, ale kto by się odważył podpisać łatwo identyfikowalnym imieniem czy choćby pseudonimem, gdyby chciał napisać PRAWDĘ? Prawdę o tym, kto z kim i za ile?

Znów kłania się towarzysz Szmaciak, już nie w piżamie ani w gaciach, ale w mundurze pierwszej próby jako oficer wyższy UB
Niektórzy i dzisiaj ukrywają twarz za murem anonimowości. Wolno im! Nie krytykuję, stwierdzam fakt!

Lila
18-11-2007, 12:32
Haniu:):) ale nie ja prawda ?
Wszak moją fotografię w atrybutach władzy,czyli w bereciku ,można sobie obejrzeć ...
I jak będziecie mnie palić na stosie,to proszę o nim,bereciku,nie zapomnieć...
Boso ...ale w berecie !!!:)

Alsko
18-11-2007, 12:33
No tego to już za wiele! /.../
A odnośnie "wychowania", to proszę czytać uważnie moje posty! /.../
A imputowanie mi tekstów /.../ jest zwykłym......mijaniem się z prawdą, bo ja nigdy takich sformułowań nie stosuję!
A to, że "kultura obowiąuje w każdym wieku" jest zasadą, którą proszę na TYM FORUM szczególnie pielęgnować! Właśnie!!!!


Jestem życzliwa tym, którzy na to zasługują, bez względu na ich zapatrywania...

Mój post był apelem. Ty mnie pouczasz.
Bez komentarza.

Bianka
18-11-2007, 12:46
No właśnie, młodość. Wtedy ma się jeszcze całe długie życie przed sobą i cały świat do zdobycia. Optymizm, wiarę i energię. Inaczej postrzega się wszystko.
Teraz pozostało już mniej lat do przeżycia, problemy zmieniły się i urosły, możliwości ich przezwyciężenia zmalały. Zmienił się gwałtownie świat, w którym wyrośliśmy, a my nie zawsze już potrafimy dopasowac się do nowych wymogów, nie tylko mentalnie, również fizycznie, finansowo itd.
Jest prawdą, że za komuny żyło się bezpieczniej, bo była praca dla wszystkich, pensje były wypłacane regularnie, nie istniało zagrożenie np. likwidacji zakładu z wyrzuceniem na bruk pracowników.
Nie było aż takiej możliwości wyjazdu za granicę, co sprawiało, że mieliśmy wypaczone pojęcie, jak tam właściwie ludzie żyja. Teraz mamy tę możliwość, ale na wyjazdy nas nie stać za bardzo, chyba że "za chlebem".
Była cenzura, byliśmy pozbawieni możliwości zarówno swobodnego wypowiadania sie publicznie, jak też nie mieliśmy dostępu np. do wielu pozycji literackich.
Byliśmy uzależnieni ekonomicznie od Wielkiego Brata. Obecnie też jesteśmy uzależnieni gospodarczo od innych państw. Ale tak jest zawsze. Nie jesteśmy sami, jesteśmy zawsze powiązani z innymi - czy tego chcemy, czy nie.
Byliśmy i jesteśmy manipulowani przez media, bo od tego są media - zawsze będą one w ręku jakiegoś ugrupowania.
Itd. itd.
Karolu, jeśli chodzi o zagrabione nam przez Szwecję dobra kultury narodowej. Niestety, wojna ma to do siebie, że polega na morderstwach i grabieżach na ogromną skalę. Nie, żebym usprawiedliwiała, broń Boże. Po prostu stwierdzam fakt. Dobra naszej kultury zostały również na Kresach - nigdy nam ich nie zwrócono. Są pochowane po różnych muzeach, nie tylko kresowych.
Nie trzeba było wojny, aby Anglicy ograbili Bliski Wschód i Grecję z ich unikalnych dóbr. Francuzi ograbili Egipt. I nie tylko. I tak dalej i tak dalej. Wcześniej były wycinane w pień całe narody wraz z ich kulturą.
Wojna zmienia ludzi.
Szwedzki Czerwony Krzyż zabrał moją umierającą ciocię z obozu Ravensbruck, pod sam koniec zawieruchy wojennej. Umieszczono ją w szpitalu i pielęgnowano troskliwie, jak swoją. Została odratowana, wróciła do Polski i przeżyła jeszcze długie lata.
Nic nie jest proste, ani jednoznaczne.
Dla mnie to jeden z powodów, aby ZAWSZE starać się szukać jakiejś płaszczyzny porozumienia, zwłaszcza, gdy emocje już opadną. Nie podsycać ich w nieskończoność, lecz dążyć do sensownego współżycia z innymi ludźmi, z innymi narodami.
Mniej modłów, więcej zdrowego rozsądku.
Nie o konformizmie mówię, nie o wygodnictwie dla pieniędzy, czego niektórzy nijak nie moga zrozumieć! Mówię o postępowaniu godnym, ale dalekowzrocznym. Mówię też o nie odmawianiu szacunku innym narodom. W sumie wiemy o nich mniej, niż nam się wydaje.

ed-q
18-11-2007, 12:59
Skąd ty wiesz jak ja bylam wychowywana .Szlag mnie za chwile trafii.Moj dziadek byl jednym z najblizszych przyjaciół Pilsudskiego ,legionistą w mlodosci zwesłanym na Sybir .Rodzina ze strony ojca znaczacą role odegrala we Lwowie .Dziadek Ormainin jest wymieniony wielokrotnie w ksiazce o wojnie 1920 r. Ojciec powstancem Warszawszkim,a mama zesłańcem na Kazachstan A moje poglady sa nie anty polskie tylko anty hurra patriotyczne ,tak jak poglady najwybitniejszych przedstawicieli tego narodu,Wiec sie zamknij i nie obrazaj mnie bo potrafie ci tak przywalic ,ze się więcej na tym forum nie pokażesz.

Na wstępie muszę wyjaśnić, że odnoszę się do pierwotnego tekstu, który wygladał tak:
cytuję:
"Wiesz ci idioto -skąd ty wiesz jak ja bylam wychowywana .Szlag mnie za chwile trafii.Moj dziadek byl jednym z najblizszych przyjaciół Pilsudskiego ,legionistą w mlodosci zwesłanym na Sybir .Rodzina ze strony ojca znaczacą role odegrala we Lwowie .Dziadek Ormainin jest wymieniony wielokrotnie w ksiazce o wojnie 1920 r. Ojciec powstancem Warszawszkim,a mama zesłańcem na Kazachstan A moje poglady sa nie anty polskie tylko anty hurra patriotyczne ,tak jak poglady najwybitniejszych przedstawicieli tego narodu,Wiec sie zamknij i nie obrazaj mnie bo potrafie ci tak przywalic ,ze się więcej na tym forum nie pokażesz."
Koniec cytatu.

Dodam, że odniosłaś się do interwencji adminki do tego tekstu bardzo niestosownie, ale o tym w następnym poście.

No a teraz "ad rem"

Zastanawiałem się, czy w ogóle podjąć z Tobą dyskusję, bo, jako żywo, nikt mnie jeszcze „idiotą” nie nazwał a także mi „nie chciał przywalić”, gdyż nigdy nikomu nie dałem do tego najmniejszego powodu – a Tobie tym bardziej! Jesteś jednak sympatyczną interlokutorką na tym forum i choć jesteś zażartą przeciwniczką PiS-u, kładę Twoje… no powiedzmy „wynurzenia” pod moim adresem jako nieporozumienie i wynik Twojego wzburzenia.

Spróbuj spokojnie przeczytać mój post, cytuję:
„Przedwczesna radość!
Cytat:
Napisał Malgorzata 50
.............A ja caly czas z radosci się posiąśc nie moge ,ze mamy PiS z głowy.

Niekoniecznie! To się jeszcze okaże!
Wbrew obiegowym opiniom Polacy są nie byle jakim narodem!
A do Twojego postu "o fladze" jeszcze wrócę, http://www.klub.senior.pl/p-co-z-ta-...unt79.htmlgdyż gdyż nie jest możliwe - biorąc pod uwagę twoje pochodzenie - abyś była w "takich" tradycjach wychowana!?” Koniec cytatu.

Spostrzeżesz , że z całą atencja odniosłem się właśnie do Twojego wychowania, nie wierząc abyś, z „takiego” rodzinnego domu, nie wyniosła szacunku do symboli narodowych!
(O Twoich osobistych sprawach dowiedziałem się zarówno z Twoich postów, jak i „profilu”. Niestety, ten ostatni został teraz zmieniony i to zupełnie! Dlaczego?)

Okazuje się jednak, że Ty masz swoiste podejście do tych spraw, skoro piszesz w swoim poście, http://www.klub.senior.pl/p-co-z-ta-...unt79.htmlgdyż cytuję”
„Dla mnie nie ma absolutnise żadnego znaczenia czy flaga wisi czy nie ...to o niczym kompletnie nie świadczy” i dalej
„Ni lubie naduzywania symboli ,nie lubię obchodow i nastrojow wzniosle patriotycznych ,a juz na pewno nie bierza mnie oficjalne decie w traby i walenie w dzwony”.
Oczywiście można i tak, lecz pomyśl ilu Polaków (w tym i członków mojej rodziny) umierało z biało czerwoną opaską na ramieniu! Dlaczego?
Ilu przechowywało i przechowuje tę opaskę jako największy skarb! Dlaczego?
Ilu przechowywało sztandar pułkowy przez dziesiątki lat, za co niejednokrotnie płacili życiem!
Ilu było „pałowanych”, a nawet zabitych, za wznoszenie BIAŁO-CZERWONEJ wtedy, kiedy nie było to „nakazane” a wręcz zakazane!?
Dlaczego po każdym wojskowym zwycięstwie odbywa się defilada? Dlaczego zasłużonym nadaje się ordery i odznaczenia?
Dlaczego czcimy rocznice ważnych dla ojczyzny wydarzeń oddając hołd poległym i zasłużonym,…dlaczego nawet najwyżsi dygnitarze, całują rąbek sztandaru, przyklękając przed nim?
Dlaczego wszystkie urzędy państwowe mają wywieszone flagi, niektóre nawet na stałe?
A dlaczego „do ataku” wojsko rusza ze sztandarem, a po zwycięskiej bitwie zawiesza flagę na zdobytym obiekcie………. itd., itd.
Czy mamy, więc dzisiaj prawo, w imię niewytłumaczalnych – przynajmniej dla mnie – „upodobań”, nie manifestować, choćby tylko przez wywieszenie flagi, naszej radości i uznania dla tych którzy nam wreszcie tę wolność przynieśli!?
Oczywiście Ty możesz mieć inne zdanie, lecz ja jestem tym co najmniej zaskoczony, zdumiony i ….zasmucony! Dlaczego właśnie TY, z domu o takich pięknych tradycjach narodowych, jak sama piszesz. No bo Stanle-y z którym się solidaryzujesz, to zapewne inny typ człowieka!
Dobrze, że podobnego zdania nie ma wielu Polaków!
Przytoczyłaś fragment pesymistycznego wiersza Kasprowicza. A co powiesz na ten fragment wiersza W. Bełzy, będący „katechizmem” młodych Polaków:
- Kto ty jesteś?
- Polak mały.
- Jaki znak twój?
- Orzeł biały.
Czyżby miliony Polaków, uczące swoje dzieci tego wiersza, częstokroć w konspiracji, źle je wychowywały, wskazując ORŁA jako SYMBOL!?
Czy mamy prawo nie uczyć następnych pokoleń o obowiązku zachowania pamięci narodowej i uszanowania dla atrybutów naszej niepodległości?

No cóż! Twoje stanowisko w tej sprawie jest jednoznaczne, podobnie jak i moje.
Mimo wszystko jestem przekonany, że to Twoje stanowisko wynika raczej z innych przyczyn niż te które podałaś!
Bardzo chciałbym abym się nie mylił!

ed-q
18-11-2007, 13:14
Odpowiedzialam ci bardzo ostro i poprawna politycznie adminka usuneła moj post moja droga to co prezentujesz to zakisły glupi polski nacjonalizm .Do tego obrazasz mnie -przypuszczam ,ze nie jest tu znow tak wiele osob mogacych się pochwalic tak patriotyczną histori.a rodzinna jak moja i moje "pochodzenie" nie ma tu nic do rzeczy.Tak nawiasem mowiac ormianska czesc moich przidkow nalezala do najznamienitszych obywateli Lwowa a dziadek - byl boharterem wojny 20-tego roku.Ze strony mamy dziadek byl zeslańcem ,towarzyszem Józefa Piłsudskiego ,legionista ,dowódca twierdzy Lwów w latach 30-tych itd ...Ojciec powsytaniec Warszawszki ,mama jako dziecko zesl;ana na Kazachstan....Ale moja kochana prosta polska patriotko z zascianka -patriotyzm to nie wymachiwanie flagą i łzy na paradach to równiez szacunek dla innych ....a ty no coz ..Sloma z butow wylazi i nie wiesz o czym piszesz

Nie martw się! Ja Twój post zdążyłem "przechwycić" i w zasadzie mam już odpowiedź. Wyślę ją jutro. O "idiocie" już .......zapomniałem!
Jednak powyższy post jest zastanawiający! Dlaczego "okładasz" adminkę inwektywami na które wcale nie zasłużyła!? Wykonała jedynie swój obowiązek, bo prawdę mówiąc Twoja (skasowana) odpowiedź na mój post jest (była!) bardzo ... no powiedzmy....niestosowna!
Tutaj także prezentujesz swoja społeczną wyższość oraz dziwny "patriotyzm" i "szacunek dla innych" wyrażony..... inwektywami.
Czy to jest godne Twoich, zapewne znakomitych przodków, na których tak ochoczo się powołujesz!?

PS. Ten post przygotowałem już wczoraj, ale „nie chciał wejść” na forum. Stąd jego pierwsza cześć ma jedynie „chronologiczne” znaczenie. Zasadniczy post do Małgorzaty wysłałem przed chwilą, tak jak Jej obiecałem.

Malgorzata 50
18-11-2007, 14:01
ed-q po pierwsze przeprosilam za użytą inwektywe ,rzeczywiscie ponioslo mnie i przepraszam jeszcze raz -zreszta edytowałam post i usunełam niestosowne wyrazenie .Robisz mi wyklad o fladze bialo-czerwonej puszczajac to co sam nawypisywales o moim pochodzeniu i co bylo powodem mojej furii -zresztą PRZEPRASZAM k oniec.Ad rem wszystko co napisałeś to prawda ,ale to BYŁO i warunkach ekstremalnych te wszystkie symbole oczywiscie maja znaczenie .Ale wymachiwanie flagą przy byle okazji i dla celów politycznych mnie mierzi.Przytoczony cytat mowi dokladnie to co mysle i albo nie rozumiesz o co mi chodzi ,albo udajesz .Polak maly jest tak wyświechtany ze juz nawet nie mówię .Jakoś tak się sklada ,że prawdziwi patrioci mało mowią o ojczyźnie ,a wiele dla niej robią i odwrotnie .Dlatego powiem jeszcze raz NIE MA DLA mnie znaczenia czy flaga wisi czy nie -bo nie tak okazuję szacunek dla historii i Polski a ci którzy tą flagą namiętnie wymachują jakos tak się sklada ,ze mają tendencje do nietolerancjii,fobii i innych nacjo- a tego niestety nie trawię .Jesteśmy jednym z wielu panstw i narodów ,a nie narodem wybranym jak się niektórym wydaje z wszystkimi tego konsekwencjami

ed-q
18-11-2007, 14:04
Jestem życzliwa tym, którzy na to zasługują, bez względu na ich zapatrywania...

Mój post był apelem. Ty mnie pouczasz.
Bez komentarza.

Znowu ....przekłamania! Nikogo nie pouczam! (w tym wieku?)
Przytoczyłem jedynie TWÓJ TEKST cytuję: "kultura obowiązuje w każdym wieku" , zgadzając się z nim całkowicie!
Skoro tak, to dlaczego nie przytoczyłaś w całości tekstów do których miałem pretensje, jako że ich nie napisałem i zamiast przeprosić za pomyłkę, zgłaszasz dziwaczne pretensje "o pouczaniu"!
A mój post (w całości) jest taki: cytuję:
No tego to już za wiele! Ja nikogo, nigdy nie obrażam, czego niestety, sam już doświadczyłem na tym forum! Napisanie: "jak Ci nie wstyd" w odpowiedzi na bezzasadne zarzuty, kierowane pod adresem ministra, to ma być obraza!
A wymyślanie komuś od idiotów, "słomy w butach", "pochodzenia z zaścianka", "moherowych beretów" itp. itp. to WERSAL !! TAK !!?
A odnośnie "wychowania", to proszę czytać uważnie moje posty! Ten tekst wcale nie był pejoratywny, a wręcz odwrotnie!
Jutro odpowiem Małgorzacie 50, więc będzie to można sprawdzić!
A imputowanie mi tekstów: "jacy z was patrioci", czy "popraw się", jest zwykłym...mijaniem się z prawdą, bo ja nigdy takich sformułowań nie stosuję Koniec cytatu

No i jak to się ma do Twojego zarzutu „ o pouczaniu”! Jak możesz „wycinać” istotne fragmenty z mojego postu i przedstawiać je na forum „do oceny” moich manier!

Dziwne tu panują „formy dyskusji”, ale, ale… czy o takowych już gdzieś nie słyszałem?
Chyba czas na pożegnanie! Ta bezkompromisowa tendencyjność zatrważa! A podobno jest tu „apolitycznie”!

Malgorzata 50
18-11-2007, 14:13
Ed czy ty jesteś belfrem ,że wszystkich pouczasz o stosownosci lub nie ich postów .Ja jestem.Co mnie częsciowo, nie tyle usprawiedliwia, co uzasadnia mentorstwo pojawiające się od czasu do czasu w moich .Ot "zboczenie" zawodowe!!! Nie Zegnaj się -fajnie miec bezkompromisowego przeciwnika w dyskusji.A tak ad cytat "Dziwne tu panują „formy dyskusji”, ale, ale… czy o takowych już gdzieś nie słyszałem?
Chyba czas na pożegnanie! Ta bezkompromisowa tendencyjność zatrważa! A podobno jest tu „apolitycznie”! Co cię zatrważa to ,że czesc z nas (mniejsza ,jak widze) ma inne zdanie niż ty? Czyli a politycznosc oznacza oólne potakiwanie???? Wybacz dziwna to apolitycznosc-forum jest a polityczne jako takie -a my jesteśmy w watku "Co z tą Polska" i jak to Polacy mamy rożne koncepcje ,ktore wyrazamy głosno.Jedni placza po PiS-ie inni ciesza się na PO ,jeszcze inni maja zupelnie inne zdanie -gdybysmy wszyscy mieli to samo dopiero byłoby nudno!!!!!

Malgorzata 50
18-11-2007, 14:22
Niektórzy i dzisiaj ukrywają twarz za murem anonimowości. Wolno im! Nie krytykuję, stwierdzam fakt! Niektórzy tak ,ale mam nadzieje ze mimo iz pyskuje za siedmiu i nie zawsze elegancko -to nie możesz powiedzieć tego o mnie i wielu jeszcze innych koleżankach łącznie z Tobą Haniu.Nas mozna zaaresztować bez zbytniego wysilku w razie co

Malgorzata 50
18-11-2007, 14:25
Jak zwykle -mądry,wywazony post -to nie recenzja tylko ogromny szacunek ,nie mogę sie powstrzymać ,żeby tego nie napisać:)

Alsko
18-11-2007, 14:27
Cały Twój post był powyżej, każdy mógł go przeczytać. Nie wycięłam go. Nikt go nie cenzurował.
Zacytowałam to, co mnie dotknęło.

Nie mam ochoty na dalszą dyskusję.
Myśl i pisz sobie o mnie, co chcesz. Nawet to, że gdzieś już słyszałeś o podobnych formach dyskusji.

PS. Jeden mój krytyczny i nie po Twojej myśli głos nie spowoduje chyba, że opuścisz forum? Masz z kim dyskutować.

Malgorzata 50
18-11-2007, 14:30
Aluś ,nie irytuj się .Nie jeden Twoj krytryczny i nie po mysli eda głos.Dzieki ci za wsparcie i ja za Toba murem jak Zawisza i inni rycerze

Alsko
18-11-2007, 14:37
mój Ty murze oraz Zawiszo z przyległościami!!! Ahoj, idę na łajbę, bo mi tu duszno :D

ed-q
18-11-2007, 14:43
Małgorzato!
Przeczytałem Twój post i choć wiele w nim kwestii z którymi się zgadzam, to jednak kilka, szczególnie ta dotyczącej Twojej rodziny, wymaga ostatecznego wyjaśnienia.
Postaram się zrobić to jak najszybciej

ed-q

Malgorzata 50
18-11-2007, 14:46
Wybacz ed ale nie bedę ci wyjasniac kwestii dotyczacych mojej rodziny -albowiem rodziny jak wiadomo się nie wybiera ,a ta ktora mnie wydała na świat jest pierwszorzędna .A jesli cię interesują dzieje Ormian polskich to sa materiały źródlowe pogrzeb a dowiesz się ciekawych rzeczy

Lila
18-11-2007, 15:02
Ale jesteście..:)..jak dzieci,słowo daję...jak dzieci...

Jedna idzie się przewietrzyć ,bo jej duszno,choć zaprawiona być powinna jako prawdziwa warszawianka...

Drugi bierze wiaderko ,łopatkę i idzie sobie do innej piaskownicy...

No moi kochani..Ed,przecież wiesz ,że ja za PiS-em i koniec..
Ale pomyśl,co to za wątek byłby,jakbyśmy się zgadzali we wszystkim.To jest prawdziwa dyskusja ,jeżeli nikt nikogo nie chce przekonać ,tylko merytorycznie przedstawia swoje zdanie..
A co z tego wyjdzie,to czas pokaże.Bez najmniejszego naszego wpływu...

Ps.uważam ,że Polska nie byłoby obecnie podzielona ,gdyby nie ciotkowaty rząd Mazowieckiego i jego durna, gruba kreska..
A także mam żal do Wałęsy,że na to pozwolił,jakby faktycznie miał coś do ukrycia.Obecnie o bolesnej operacji,już wszyscy zapomnieliby...
Ale największe fortuny w kraju byłyby w całkiem innych rękach..

Malgorzata 50
18-11-2007, 15:07
Lilka,tym razem sie zgadzam absolutnie ,gruba kreska to był bład .

Basia.
18-11-2007, 15:10
Lilka,tym razem sie zgadzam absolutnie ,gruba kreska to był bład .
gdyby od razu przecięło się wrzód sytuacja w Polsce byłaby inna.

Malgorzata 50
18-11-2007, 15:12
Basia nie bylo cię czas jakis a tu wybuchla dzika awantura .Ed siedzi w annalach badajac dzieje mojej rodziny ,a Alsko i ja wietrzymy się palac na łajbie ...he he he

siekierka
18-11-2007, 15:17
Płomienie i ..strażak.Małgorzata 50 i Ed-q... A my kibicujemy. Ale symptomatyczne:Alsko i Bianka raczej Małgorzatę zagrzewały do boju. Lila, jakkolwiek z przeciwnej opcji raczej starała się uspokoić płomień dyskusji. To zupełnie jak w życiu, PO i PiS. i gdzieniegdzie LiD. Kto walczy?:mad::cool: kto podżega?:D kto uspokaja? ;)

Malgorzata 50
18-11-2007, 15:23
Dzieki za kibicowanie w swoim imieniu -ed niech sam dziękuje

Basia.
18-11-2007, 15:34
nie jestesmy tutaj po to żeby walczyć ze sobą i przekonywać innych na silę do zmiany poglądów. Podobnie jak Lila jestem PiS-owska ale szanuję poglądy "przeciwników" powiem jeszcze więcej BARDZO ICH LUBIĘ /tych przeciwników/.

Malgorzata 50
18-11-2007, 15:35
NO ja tez bardzo lubie przeciwników tych .

Bianka
18-11-2007, 15:41
Płomienie i ..strażak.Małgorzata 50 i Ed-q... A my kibicujemy. Ale symptomatyczne:Alsko i Bianka raczej Małgorzatę zagrzewały do boju. Lila, jakkolwiek z przeciwnej opcji raczej starała się uspokoić płomień dyskusji. To zupełnie jak w życiu, PO i PiS. i gdzieniegdzie LiD. Kto walczy?:mad::cool: kto podżega?:D kto uspokaja? ;)
Nie zrozumiałeś mnie. Ja nie zagrzewałam Małgosi do boju, ja po prostu jestem po Jej stronie, ponieważ podzielam w pełni Jej poglądy w sprawach, o których dyskutowano i starałam się to okazać.

iwo1111
18-11-2007, 15:53
Również jestem po stronie Małgosi i Bianki i w pełni popieram ich wypowiedzi. Bardzo się cieszę, że wygrała PO i gorąco im kibicuję. Nie spodziewam się "cudów", chcę tylko spokoju i normalności, których przez ostatnie 2 lata nie dało się zauważyć. Nawet nie jestem przeciwko PIS-owi, bo potrzebna jest twarda opozycja. Jednak wolałabym żeby na jego czele stał ktoś w rodzaju Zalewskiego czy Ujazdowskiego.

Alsko
18-11-2007, 15:58
Nikogo nie zagrzewam do boju. Bo my tu nie walczymy, Siekierko!
My sobie gadamy. Panie potrafią się różnić nie bijąc się!!! Są też tacy panowie.
Aha, pożaru też nie wzniecamy, chociaż Lila często wspomina o stosie :D

Malgorzata 50
18-11-2007, 15:59
Tak tez mysle , opozycja patrzaca uwaznie rządowi na ręce jest baaardzo potrzebna ,ale nie zaślepiona nienawiścią -PiS tak moze być świetny jako twarda i bardzo krytyczna opozycja ,ale tak jak iwo wolałabym ludzi w rodzaju wyz wym.,a nie chor potakiwaczy obrazonemu Jarkowi.mam nadzieję ,ze Prezydent pokaze klasę.Bardzo żałuję ,ze PO nie stac bylo np.na zostawienie p.Jakubowskiej od stadionów na stanowisku min.sportu czy czegos tam -bo wydaje mi sie rozsadna i naprawde przejeta tym co robila

siekierka
18-11-2007, 16:12
No i prawie dwunasta księga! Gdyby jeszcze niektórzy się trochę wsłuchali w słowa Robaka i zauważyli, że był także zwolennikiem wolnej Polski ...:)

Bianka
18-11-2007, 17:02
No i prawie dwunasta księga! Gdyby jeszcze niektórzy się trochę wsłuchali w słowa Robaka i zauważyli, że był także zwolennikiem wolnej Polski ...:)
Może wytłumaczysz o co Ci chodzi z Robakiem w kontekście naszej dyskusji. I poprzyj swoją wypowiedź cytatem.

danmal
18-11-2007, 17:09
Lilus nie wiem czy facet czy nie.Taka jestem wsciekła ,że nie podejme dziś dyskusji z Tobą chociaz z Tobą to jest zupełnie inna rozmowa.
Małgosiu,który Twój post został usuniety?
Twoje wyjasnienia o dobrym domu mnie nie interesuja,Twoj jezyk Cie zdradza,ja chcialbym wiedziec jakiej Malgosi zadajesz pytanie o usunietej wypowiedzi,piszes pod dwoma imionami? swietnie,bo ja tez ,ale ja sie nie myle.