PDA

View Full Version : Niefortunny "wyjazd do Kijowa"

zdzislaw.bedrylo
07-12-2013, 18:05
Jestem bardzo zawiedzony „występami „ pana J.Kaczyńskiego w Kijowie.Pokazał światu swe prawdziwe oblicze . Pokazał wszystkim,że popiera wolność i niepodległość Ukrainy w barwach banderowskich „rizunów”…Czy przypadkiem były spotkania z ludżmi o zapatrywaniach banderowsko-faszystowskich i jeszcze te słowa ,które były banderowskim zawołaniem…Pan prezes ma w swych zapatrywaniach zabarwienia skrajnie narodowe . To jest grożne czego dowodem były te wystąpienia. Pytam dlaczego pan Kaczyński nie rozmawiał z Kliczką,który jest prawdziwym liderem a „przymilal się do banderowskich nacjonalistów. Jest to znamienne i niepokojące.Coś w tym jest..
Istotnie mam uraz do Ukrainców gdyż nas wysiedlili ze Lwowa,ale banderowskie zamysły tkwią w ludziach i tego się nie zmieni gdzie we Lwowie są place i ulice o banderowskich nazwach a to boli. Dlatego mam żal do Kaczyńskiego,że w myśl jego pokrętnych interesów miesza w Polsce..

Lila
08-12-2013, 00:13
A dlaczegoż to taki jesteś zawiedziony, skoro wszyscy tam pielgrzymują,
także poseł umiłowanej partii, którego tata ''rezał Lachiw'',

http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/czego-chce-miron-sycz-potepic-akcje-wisla-czy-zrehabilitowac-ojca

..a Polska pozwala, aby pomniki UPA były na jej terytorium.

Chodzi o nielegalny pomnik ku czci OUN/UPA znajdujący się od 1994 roku na cmentarzu komunalnym w Hruszowicach w powiecie przemyskim. Obiekt w kształcie łuku chwały z godłem Ukrainy w centrum zawiera napis „Chwała bohaterom UPA, bojownikom o wolną Ukrainę”. Fragmenty kamienne i tablice z brązu zostały przywiezione ze Lwowa, a na zbudowanym przez siebie cokole umieścił je mieszkaniec Hruszowic, były członek UPA.

Wyższa polityka podobno.
Mam nadzieję, że się nie wyrżną, co umieją doskonale, tylko co najwyżej podzielą.

ps. a jak wyglądało to przymilanie, bo mi coś umknęło?
Powiesił się na banderowskiej szyi, czy może głaskał czerep banderowski? Przecież obok był jasny Protasiewicz,
na pewno by go oderwał od wrażych pieszczot?

Pozdrawianki..:)

zdzislaw.bedrylo
08-12-2013, 15:12
To nie są żarty..Wiele na to wskazuję,że pan J.K. rozmawiał z nacjonalistami ukraińskimi aby........??
Jest mi wstyd,że ten człowiek kuma się z nacjonalistami i szuka tam poparcia ? W tym coś jest niestety.
Wiem,że w pewnych kręgach jest idolem ale zaczyna opowiadać bajki gdzie w Cieszynie oznajmił,że ma możmość znależć bilion zł. dla Polski. "Ciemny lud to kupi"

Jarosław II
08-12-2013, 15:56
To nie są żarty..Wiele na to wskazuję,że pan J.K. rozmawiał z nacjonalistami ukraińskimi aby........??
Jest mi wstyd,że ten człowiek kuma się z nacjonalistami i szuka tam poparcia ? W tym coś jest niestety.
Wiem,że w pewnych kręgach jest idolem ale zaczyna opowiadać bajki gdzie w Cieszynie oznajmił,że ma możmość znależć bilion zł. dla Polski. "Ciemny lud to kupi"
Nie pierwszy to raz. Była odezwa do braci Moskali, potem krytykował bardzo mocno Ślązaków a niedługo będzie odezwa do braci Ślązaków, po drodze epatował zauroczeniem do Gierka to czemuż by nie do Banderowców którzy mają o nim dobre zdanie.
- Chciałbym podziękować wszystkim Polakom i waszemu liderowi opozycji, który był z nami pierwszego grudnia, kiedy razem ramię w ramię nieśliśmy naszą flagę. Wasz lider opozycji był z nami – powiedział specjalnym wysłannikom Onetu na Ukrainie Ołeh Tiahnybok, szef partii "Swoboda", którego niedawno ksiądz Isakowicz-Zaleski nazwał "banderowcem".
To wszystko zależy co się dosypie do herbaty, wtedy są zwidy i wszyscy to Prawdziwi Polacy, nawet ZOMO. To trzeba przetrzymać, tego się nie leczy.

wuere'le
08-12-2013, 20:28
Jak taka bezwolna kukła, gdzie go postawili, tam stał. Dziwi tylko,że tyle ludzi go popiera, człowieka, który jak widać nie bardzo wie co robi.

Lila
08-12-2013, 20:41
Jak taka bezwolna kukła, gdzie go postawili, tam stał. Dziwi tylko,że tyle ludzi go popiera, człowieka, który jak widać nie bardzo wie co robi.

Bardzo dużo ludzi. Coraz więcej. Ot, zdziwko.:LOL:

Lila
08-12-2013, 20:44
Nie pierwszy to raz. Była odezwa do braci Moskali, potem krytykował bardzo mocno Ślązaków a niedługo będzie odezwa do braci Ślązaków, po drodze epatował zauroczeniem do Gierka to czemuż by nie do Banderowców którzy mają o nim dobre zdanie.
- Chciałbym podziękować wszystkim Polakom i waszemu liderowi opozycji, który był z nami pierwszego grudnia, kiedy razem ramię w ramię nieśliśmy naszą flagę. Wasz lider opozycji był z nami – powiedział specjalnym wysłannikom Onetu na Ukrainie Ołeh Tiahnybok, szef partii "Swoboda", którego niedawno ksiądz Isakowicz-Zaleski nazwał "banderowcem".
To wszystko zależy co się dosypie do herbaty, wtedy są zwidy i wszyscy to Prawdziwi Polacy, nawet ZOMO. To trzeba przetrzymać, tego się nie leczy.

Masz tu odezwy swojaków.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tlum-na-majdanie-dziekuje-polakom/rjz4z

Tego się nie leczy.

ps. przypominam jeszcze raz hipokryzję.
Sycz z PO, to syn banderowca.

Noranda
11-12-2013, 20:16
# Jarosław II - Nie dziwi nic. To nie pierwszy i nie ostatni zwód Kaczyńskiego. Zmienia się retoryka i przebrania, ale zawsze cel ma ten sam, też widoczny jak brodawka na dłoni:Byle omamić jak najwięcej "ciemnego narodu który wszystko kupi" przed kolejnymi wyborami. Pocieszmy się, że nigdy długo w tym nie wytrwał wracając do swojej prawdziwej postaci i sprawa się rypie. Car Samozwaniec,- a prostoduszni mu wierzą...

Zadziwia tylko fakt, że tylu naszych współbraci tego nie pamięta i gotowi są bezrefleksyjnie na wszystko dla niego.
Najgorsze to konkluzja, że takiemu paranoikowi politycznemu wszystko wolno i miesza legalnie wybranemu rządowi nie patrząc na polską rację stanu. Dlaczego nie uzgodnił swojego wystąpienia z MSZ-tem a nawet pozwalał sobie na żądania, że Minister spr.Zagr ma natychmiast tam być na placu obok niego!
Dla równowagi od "Naszego dziennika" warto wejść
na http://studioopinii.pl/. Tam piszą mądrzy i doświadczeni dziennikarze / na pewno nie mniej ciekawe teksty niż Lila na tym Forum/ co też się dziwią i komentują wybryki J.Kaczyńskiego.
Co się w tej Polsce wyrabia! Dwa rządy, dwie Polski i dwa narody: Prawdziwi i nieprawdziwi Polacy.

Lila
11-12-2013, 20:24
# Jarosław II - Nie dziwi nic. To nie pierwszy i nie ostatni zwód Kaczyńskiego. Zmienia się retoryka i przebrania, ale zawsze cel ma ten sam, też widoczny jak brodawka na dłoni:Byle omamić jak najwięcej "ciemnego narodu który wszystko kupi" przed kolejnymi wyborami. Pocieszmy się, że nigdy długo w tym nie wytrwał wracając do swojej prawdziwej postaci i sprawa się rypie. Car Samozwaniec,- a prostoduszni mu wierzą...

Zadziwia tylko fakt, że tylu naszych współbraci tego nie pamięta i gotowi są bezrefleksyjnie na wszystko dla niego.
Najgorsze to konkluzja, że takiemu paranoikowi politycznemu
wszystko wolno i miesza legalnie wybranemu rządowi nie patrząc na polską rację stanu. Dlaczego nie uzgodnił swojego wystąpienia z MSZ-tem a nawet pozwalał sobie na żądania, że Minister spr.Zagr ma natychmiast tam być na placu obok niego!
Dla równowagi od "Naszego dziennika" warto wejść
na http://studioopinii.pl/. Tam piszą mądrzy i doświadczeni dziennikarze / na pewno nie mniej ciekawe teksty niż Lila na tym Forum/ co też się dziwią i komentują wybryki J.Kaczyńskiego.
Co się w tej Polsce wyrabia! Dwa rządy, dwie Polski i dwa narody: Prawdziwi i nieprawdziwi Polacy.

Dziękując, że te moje bidne tekściny porównujesz do pisania rasowych dziennikarzy,
na co stanowczo nie zasługują,
bardzo proszę, abyś nie obrażał jednak polityka.
Paranoja jest chorobą. Jeśli nie masz dowodu, lepiej nie pomawiać.
Lepiej dla swojego postu, a także dla swojego image,
jako życzliwego wszystkim usera.:)

Jednocześnie przypominam, że właśnie minister spraw zagranicznych wywołał prawie skandal,
pisząc o dziewictwie Julii Tymoszenko.
Bez urazy; jaki minister, taki szacunek do niego.

ps. mniemam, iż masz wiedzę, skąd się wzięli ''prawdziwi Polacy''?
Zresztą po co pytam. Na pewno masz.:D

Jarosław II
11-12-2013, 21:11
Najgorsze to konkluzja, że takiemu paranoikowi politycznemu wszystko wolno i miesza legalnie wybranemu rządowi nie patrząc na polską rację stanu.
Napisałem, już kiedyś, to trzeba przetrzymać, tego się nie leczy. Niedawno na tym forum była wypowiedź bardzo zdesperowanej kobiety, która ma męża alkoholika, i druga jej powiedziała "ja też tak miałam, trzeba było przetrzymać, bo tacy po pięćdziesiątce mają wylew albo zawał i mój tak miał i nie wezwałam pogotowia,"bo on nie chciał"" Coś za coś.:rolleyes:

Noranda
11-12-2013, 21:20
Paranoja polityczna nie jest jednostką chorobową co dokładnie wyjaśnili lepsi od nas autorzy omawianej w innym wątku książki i recenzje komentatorów -w tym- naukowców. Więcej; Politycy celowo indukują w licznych grupach społecznych stany paranoi politycznej. W nas też Lileczko....Proszę więc; popraw wytłuszczenie na pełne a nie wybiórcze. No chyba że to obraża Twoje uczucia religijne...albo przeczytaj co tam napisali recenzenci książki o tym tytule i na pewno podamy sobie ręce..

--Co do "bąka" o Julii T.- masz rację; Sikorski dał plamę.
--Nie wiem skąd. Wiem tylko że ci "prawdziwi" takich jak ja zaliczyli do nieprawdziwych chociaż od lat 70 do 90go dostawałem od PRLu w kość za postawę, przekonania i działanie znacznie przekraczające śpiewy w kościele z V-ką na dwa palce - co potwierdza w swoich dokumentach IPN. Wiem o czym mówię i dlatego szkoda mi zaprzepaścić to o co nadstawiałem karku dla ambicyjek paranoika Politycznego. Chciałbym mieć o nim lepsze zdanie bo nie głupi i sprawny, ale wypaczony. Na starość przekroczył wszelkie granice prywatnych ambicji kosztem racji stanu Państwa i Narodu.

Lila
11-12-2013, 21:42
Ho ho...z tej beczki zaczynamy?
Uczucia religijne?
Tak się składa, że nie mam żadnych, ale to nikogo nie powinno obchodzić.

Poprawiłam, abyś był zadowolony, niemniej gdybyś do mnie wystartował z takim komplementem, na pewno tych rąk byśmy sobie nie podali.
Wiesz, ja jestem dociekliwa, i czytałam recenzję.
Nie interesuje mnie osobowość Hitlera czy Pol Pota,
ale zalecam ostrożność, daleko idącą w tej materii. Bo w każdej chwili, każdy mógłby pokusić się o udowodnienie, że takim paranoikiem politycznym jest Tusk lub Sikorski, tylko opierając się dogłębnej analizie tez i antytez owej książki.
Ot, prawidła dialektyki.

Lepiej nie testować cierpliwości admina, czyż nie?

Co do prawdziwych Polaków, to niestety wymysł niejakiej Kolendy- Zalewskiej.

http://www.blogpress.pl/node/6045

Poza tym, jeśli Twój kark był nadstawiany, co musiało być bolesne,
skąd wniosek, że był on tak dręczony -ów kark- dla ambicji tego akurat polityka? Nie widzę związku, dalibóg, między karkiem a Kaczyńskim.

Jarosław II
11-12-2013, 22:33
"Ostatni wyjazd Kaczyńskiego, towarzystwo, w którym się znalazł na Majdanie, wreszcie banderowski okrzyk na zakończenie – ten sam, którym pozdrawiali się ukraińscy mordercy 150 tys. Polaków w czasie II wojny światowej – to żadna »wpadka«, żaden »wypadek przy pracy«. To prowadzona z premedytacją kontynuacja fatalnej polityki prezydenta Lecha Kaczyńskiego" - pisze na swoim blogu w Onecie Robert Winnicki. "Jarosław Kaczyński tę obłędną politykę kontynuuje" - dodaje.
Może i młodzi wiedzą co mówią, kto wie?

Noranda
11-12-2013, 22:35
#12: Lila
Dałaś odpowiedź błyskawicznie. Obawiam się, że nie miałaś czasu przeczytać do końca i dokładnie opracowania http://www.inepan.waw.pl/pliki/studi...rzeniowski.pdf
Tam wszystko stoi jak wół i wielkość i poczucie oblężonej twierdzy,misyjność a nawet to, że jest ona daleka od demokracji i skłania się do jej marginesowej postaci. To tak pod koniec tego tekstu.
Usiłowałem wyjaśnić Tobie dlaczego nie jest mi obojętne dzisiaj co dzieje się z Polską.
A to że kark obrywał w PRLu to dzisiaj dla mnie zaszczyt, bo się opłaciło. Nie poszło na marne. Żyję w moim Państwie.
Adminem mnie nie strasz, bo nie wiszę kurczowo u klamki tego forum. Jest sporo innych gdzie mam kontakt z nie mniej ciekawymi Usherami . Może tylko z troszkę większym dystansem do niepodważalności swoich racji i nieco mniej drażliwych.

Jeśli tak bardzo przeszkadzam Tobie w Twojej misji , to od zaraz mogę sam się wyautować. Bardzo Tobie mieszam ?
Dla mnie- żadna strata.
Nie walczę o prymat i sianie zwątpienia w jedyne "prawdy" głoszone przez forumowe Walkirie . Pa pa. Chyba, że straszyłaś tak trochę na wszelki wypadek za oponowanie.
Dużo zdrówka i pogody ducha.

Lila
11-12-2013, 22:51
Posłuchaj mój miły.
Jestem tu prawie 7 lat, więc o jakiej misji piszesz, szczególnie iż target mało rozwojowy.
Jestem bardzo szybka; recenzja była krótka a i nie namyślam się nad odpowiedzią.
Adminem nie straszę, tylko akurat przeleciał z mieczem ognistym na Polityce,
po co się mamy stresować? I może nie wiesz, ale ja Polityki nie moderuję. Lecę solidarnie w kosmos lotem koszącym.

Wydawało mi się, że będzie możliwa dyskusja na argumenty, ale to mi się wydawało.
Za to straszliwe podejrzenie - przepraszam. Roboty nie miałbyś za dużo, bo pisowskie Walkirie reprezentowane są tu bardzo ubogo liczebnie , ale oczywiście, jeśli nie czujesz się na siłach, zrobisz co zechcesz.

To, że jestem zdania przeciwnego, nie oznacza automatycznie,
że jestem Ci wrogiem a jeśli jednak widzisz we mnie wroga,
to pokuszę się o diagnozę z Twojej ulubionej książki.

W życiu politycznym przekonanie o istnieniu przeciwnika, pełni centralną funkcję.
Kiedy jednak rywal przemienia się we wroga zaczyna się paranoja.

:D

Sam widzisz. Każdy, dosłownie każdy pasuje.:D

Dobranoc.:*

Noranda
12-12-2013, 03:16
Adminem nie straszę, tylko akurat przeleciał z mieczem ognistym na Polityce, po co się mamy stresować? Ja go nie zauważyłem.Kogo tym mieczem przeleciał?
To, że jestem zdania przeciwnego, nie oznacza automatycznie, że jestem Ci wrogiem a jeśli jednak widzisz we mnie wroga, to pokuszę się o diagnozę z Twojej ulubionej książki.
Sam widzisz. Każdy, dosłownie każdy pasuje.:D

Dobranoc.:*

Lila-wyluzuj. Będzie lepiej i bardziej normalnie.
Z syntezy naszych polemik wynika że przeżywasz głęboki dysonans poznawczy bo ktoś ma negatywne zdanie o polityku którego Ty wyraźnie i bez reszty akceptujesz i masz za idola. Tak to odbieram.
Chyba nie chodzi Tobie o reakcję w stylu "jak on śmiał" bo była by to reakcja klasycznej dominy /niewielu w takich gustuje w dyskusjach/.
Trzeba się czasem pogodzić z faktami innej oceny naszych pupilów. Przecież to nie tylko ja.Wszystkich przelecisz tym mieczem dokąd nie osiągniesz stylu polemiki że wszyscy się z Tobą zgadzają? To by było gaworzenie w klasztorku sióstr Kapucynek do przeoryszy,a co najmniej kilku Usherów nie chcą do klasztoru choćby i za ogrodnika..

A teraz chyba coś istotniejszego bo wracam do Kijowa:
Nie wykluczam że Janukowycz przestraszył się zdecydowanej postawy Jarosława Kaczyńskiego /gdy już wspiął swoją osobę na mównicę i stanął obok nacjonalisty/.Jednak inni donoszą o bardzo prawdopodobnej przyczynie. Poczytajmy:http://www.tvn24.pl/oligarchowie-powoli-odwracaja-sie-od-janukowycza-boja-sie-sankcji,378911,s.html
Jak zwykle "many many many many....." /z filmu Kabaret ze wspaniała kobietą/.

Lila
12-12-2013, 13:19
Wydaje mi się miły Norando, że kto jak kto, ale ja to już całkiem jestem wyluzowana,
bo inaczej nie mogłabym tu egzystować.
Sam widzisz, że specjalnie nie spieszyło mi się do odpowiedzi.

Z syntezy naszych polemik wynika że przeżywasz głęboki dysonans poznawczy bo ktoś ma negatywne zdanie o polityku którego Ty wyraźnie i bez reszty akceptujesz i masz za idola. Tak to odbieram.

Wszelako cała trudność owej syntezy polega na zakresie denotacji.
Nazwanie lidera partii, którą popieram - idolem, świadczy o zupełnym niezrozumieniu. Wszak on mi nie pierwszy i....nie ostatni.:LOL:
Natomiast czym innym jest zdanie negatywne,
a zupełnie czym innym napisanie o kimś, że jest paranoikiem. Niezależnie czy politycznym, czy jakimś innym.
Trzeba się czasem pogodzić z faktami innej oceny naszych pupilów.

Jakbyś oddał się z większą namiętnością lekturze wątku ''A to Polska...'' wiedziałbyś, że tam są ludzie niepogodzeni z moim odbiorem tych śmisznych ludzików, kręcącym ruchem posuwisto- zwrotnym sterami władzy.
Zdanie podobnie to twojego przeważa i zdążyłam przywyknąć.
Nie traktuję swoich oponentów jako wrogów,
tylko zwyczajnie - symetrycznie ukazuję, jak można boleśnie przypiąć łatkę ich wybrańcom.
A to ciężki chleb do pogryzienia.

a.Wszystkich przelecisz tym mieczem dokąd nie osiągniesz stylu polemiki że wszyscy się z Tobą zgadzają? To by było gaworzenie w klasztorku sióstr Kapucynek do przeoryszy,a co najmniej kilku Usherów nie chcą do klasztoru choćby i za ogrodnika..

Jeszcze raz i powoli. Od lewej do prawej poczytaj wątki Polityki.
Nie kumasz, że nie idzie o polemikę, ale o obrażanie , i to próbuje zmienić administracja.
Nie wykluczam że Janukowycz przestraszył się zdecydowanej postawy Jarosława Kaczyńskiego /gdy już wspiął swoją osobę na mównicę i stanął obok nacjonalisty/

Jakbyś wiedział o czym piszesz, to wpatrzyłbyś się uważnie w zdjęcia, i pewnikiem zobaczyłbyś ważniejszą personę obok nacjonalisty;
przedstawiciela PE i partii rządzącej europosła Zalewskiego.
Dla ułatwienia- jest w kapeluszu.
Być może chciał być nierozpoznany z tytułu kontaktu pierwszego stopnia z nacjonalistą,
choć moim zdaniem zupełnie niepotrzebna obiekcja.
Trudno było posłom robić selekcję na Majdanie.

Mam nadzieję, że udało mi się syntaktyczne uporządkowanie zjawisk tyczących naszej polemiki,
które pozwoli na osiągnięcie harmonii. Oczywiście, może nastąpić dysharmonia, ale na to już nie mam wpływu.:)
I prawdę powiedziawszy, jest mi to obojętne.:)

Kazik
12-12-2013, 17:51
Jestem bardzo zawiedzony „występami „ pana J.Kaczyńskiego w Kijowie.Pokazał światu swe prawdziwe oblicze .

Pokazał wszystkim,że popiera wolność i niepodległość Ukrainy w barwach banderowskich „rizunów”…Czy przypadkiem były spotkania z ludżmi o zapatrywaniach banderowsko-faszystowskich i jeszcze te słowa ,które były banderowskim zawołaniem…Pan prezes ma w swych zapatrywaniach [B]zabarwienia skrajnie narodowe
A jakie oblicze pokazał światu Radek Sikorski? Pokazał takie, że Tusk się go wstydzi i zastanawia dlaczego przy "rekonstrukcji" zapomniał go wywalić. A po jakie licho Tusk go tam wysłał, jeżeli to złe? Może jak Radek był to banderowcy uciekli? A może też tam byli? To po jakie licho szedł po śladach Jarosława?

Kazik
12-12-2013, 20:27
Drogi Norandzie- dziękuję Ci za tak obszerną epistołę.
Kraj nasz jest teraz często odmieniamy przez wszystkie media świata a to głównie za sprawą bardzo mądrych wypowiedzi naszego oxfordzisty oraz za sprawą wykrywanych afer przez CBA
i CBŚ
dla mnie mega mistrzem obietnic był i jest Tusk - sprawdź może ilu obietnic dotrzymał

i na koniec lineczka dla przypomnienia
http://forsal.pl/artykuly/702992,plaga_upadlosci_wsrod_wykonawcow_autostrad_ to_wina_gddkia.html

aha i jeszcze jedno - dalsze wykorzystywanie funduszy przez samorządy pod wielkim znakiem zapytania, większość jest już tak zadłużona, że żaden bank nie chce rozmawiać o dalszych kredytach ( granica zadłużania samorządów to 60% ich budżetu)
Też pozdrawiam i życzę zdrówka
Grożenie palcem przez Brukselę to pokłosie nagrania przez ABW w 2009 r. rozmów członków zarządów spółek wykonawczych, którzy mieli próbować ustawiać start w przetargach. Przedstawiciele Strabagu i Mostostalu Warszawa używali w rozmowach numerów pokoi hotelowych, które – według śledczych – odpowiadały wysokościom ofert. Ówczesny dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA udzielał informacji o szacowanych kosztorysach. To dla niego dwaj prezesi spółek wykonawczych z Mińska Mazowieckiego i Siedlec zamierzali kupić na imieniny obraz Kossaka; jak ujawnił „Forbes”, kiedy śledczy weszli do domu dyrektora, poczuli się prawie jak w galerii sztuki. Dotychczas w sprawie ustawiania przetargów GDDKiA zatrzymano 13 osób.

Według „Gazety Wyborczej” przy okazji budowy A1 na Kujawach robotnicy dorabiali sobie, asfaltując podjazdy na prywatnych posesjach przy użyciu sprzętu i materiałów wyprowadzonych z budowy. W podsłuchach ABW wykonawcy za łapówkę umawiają się z pracownikami laboratoriów GDDKiA na podmianę próbek.

Kazik
12-12-2013, 21:40

Wiem,że w pewnych kręgach jest idolem ale zaczyna opowiadać bajki gdzie w Cieszynie oznajmił,że ma możmość znależć bilion zł. dla Polski.

"Ciemny lud to kupi"
To dlatego Tusk posłał tam Radka aby się KUMAŁ? Z tymi samymi? Z banderowcami?

Masz jak koń KLAPKI? Widzisz jednego [Jarosława], ale pozostałych to już nie?

No to tnij równo, po Sikorskim, po pani z UE [przewodnicząca dyplomacji , i innych. Jarosława masz jedynie na oku? No to gratuluję obiektywizmu.

Bilion nakradli z PO [nie jeden] może to jest sposób? No to wysłannik Donka [Radek-obrażający Ukrainę] wysyła się na Ukrainę, [B]kumać z banderowcami?

Skoro tak to o Jarosławie piszesz--to POMYŚL szeroko. A Co z Radkiem?

Bilion [patrz cytat] się znajdzie. CBA już szuka. U Aferałów i złodzieja. Teraz--mimo że peowcy mają ochronę. A znajdą w Szwajcarii ich konta?--raczej nie.

Biliona złotych na Ukrainie dla Polski byś szukał? Szukaj podobnie na przykład w Etiopii. Czy ubogi kraj pomoże zadłużonej Polsce???-pytanie retoryczne.

Czy ty chociaż wiesz co i jak piszesz? Witamy nauczyciela [starszego ] z Wieliczki.

Wejście SMOKA? Chyba będziesz miał trudno. Wal w Pis równo--to będziesz miał tutaj poklask.

Spadam-Pola dobrze mówi--zmęczony to spać. No i rodzina z Norwegii jest [mało czasu na pisanie] PA,PA

Lila
12-12-2013, 23:11
A jakie oblicze pokazał światu Radek Sikorski? Pokazał takie, że Tusk się go wstydzi i zastanawia dlaczego przy "rekonstrukcji" zapomniał go wywalić. A po jakie licho Tusk go tam wysłał, jeżeli to złe? Może jak Radek był to banderowcy uciekli? A może też tam byli? To po jakie licho szedł po śladach Jarosława?

Chyba jednak go wywali.
Ja bym wolała na tym stanowisku jego żonę, to znaczy nie Małgośkę, niech Bóg broni przed tą babą,
ale Anne Applebaum. Prędzej 2 razy język bym sobie odgryzła,
gdybym powiedziała na nią marne słowo.

Kazik
13-12-2013, 08:56
Ciekawe co sobie jego żonka o nim myśli? Przecież jego "mundrości" co pisze Twitterowy Radek, to czytają i na zachodzie Europy i za "wielka kałużą" też.

A tyle tu żalu wylano na Jarosława że się KUMA z banderowcem --ale czy się witali? Może całowali? Ufff…a jakiś stary SS-man z Niemiec tam w tłumie nie był? A może ktoś od Pol Pota był w tłumie- bo teraz tam w Kijowie mieszka?

A jakaś cisza o Radku, o Buzku, o pani szefowej dyplomacji z UE i innych? Jakaś monotematyczna tutaj pisownia pełolubów?

Jak Jarosław "winny"--to po licho inni szli po JEGO śladach? I się KUMALI z banderowcem?

[B]Lilu--widzisz tu w seniorku "obiektywizm" inaczej?

Lila
13-12-2013, 09:51
Zaraz obiektywizm.:)
Tylko to już śpiew łąbądków, bo poza zapiekłymi w niechęci niektórymi seniorami,
nikt tych jęków na serio nie bierze.

Jak Jarosław "winny"--to po licho inni szli po JEGO śladach?

A po czyich mieli iść? Tropem szczerego przywódcy, co szepty uprawiał z Putinem na molo? Podobno o kuchni rozmawiali.
Nie wierzyłam swego czasu, ale wycofuję się z wątpliwości,
po wywiadach z żoną przywódcy.
Wiadomo; przyzwyczajony do mądrych rozmów.

Kazik
13-12-2013, 20:46
No to dwaj przywódce--Ups..... przywódcy--o gotowaniu gawarili na molo? No to inteligentna była rozmowa. A ten "żółwik" w namiocie z Putinem [gdy zbierano zwłoki nie daleko namiotu] to miał znaczyć "udało się ugotować" według twojego przepisu? Drogi Władimir?

Noranda
16-12-2013, 15:40
@Kazik; daj jakiegoś linka do foto z Sikorskim na Majdanie, bo mnie się wydawało że on tam pojechał na spotkanie oficjeli z OBWE z rządem Ukrainy /dostrzegasz różnicę?/ i odrębnie z przywódcami manifestujących Ukraińców, ale nie na placu.
Oni /OBWE/tam zmiękczali tę drugą stronę konfliktu wewnątrz ukraińskiego, gdy tym czasem Jarosław Kaczyński robił za trybuna ludowego na placu, na co z racji zasad dyplomatycznych polski MSZ nie mógł sobie pozwolić na wystąpienia antyrządowe na terenie innego państwa /poniał?/.
Gdyby to było uzgodnione współdziałanie, to mogło dać większy efekt. /Chyba nie zaczniemy piaskownicy kto do kogo tu w kraju miał przyjść na uzgodnienia; czy minister do Wielkiego Prezesa, czy Wielki Prezes do ministra?/.
Oto kolejny polski cyrk kto ważniejszy i kto za kim a kto przed.
Cały ten cyrk i tak najskuteczniej "pogodzili" ukraińscy oligarchowie, bo ich dochody ze współpracy z Rosją są dla nich mniej korzystne niż ryzyko utraty dochodów ze współpracy z UE.
Dalekowzrocznym i geopolitycznym celem dla Polski jest mieć barierę i dystans terenowy wypełniony narodem który może skutecznie pohamować zagrywki imperialne Rosji w przypadku konfliktu zbrojnego. Dlatego polska polityka powinna popierać inicjatywy usamodzielnienia się mentalnego i gospodarczego Ukraińców od imperialnej Rosji.
Chyba tu się zgadzamy w generaliach.

Hypatia
17-12-2013, 00:21
Fajnie.
Masz jeszcze dużo energii.
I nadzieję,a ta jak wiadomo umiera ostatnia.
Powodzenia.:)

Olina
20-01-2014, 15:51
Jarosław zrobił to co kilka miesięcy temu Michalik. Przeprosił Ukraińców że musieli sobie kosy tępić na Polakach. Poza tym kto tam będzie porównywał 300 tysięcy Polaków wyrżniętych w swoich domach z 20 tysiącami bestialsko zamordowanych oficerów w Katyniu. Łatwiej za akcję Wisła zmieszać z błotem generała Świerczewskiego który ratował Polskie wsie przed bandami UPA. Teraz Śmie pokazywać się przy pomniku Witosa. Ręka świerzbi by go wreszcie ludzie przywitali jak mu się należy. Chociażby za pomysł pomysł zabrania dopłat rolnikom które forsował wspólnie z Fotygą. Aż strach pomyśleć ile tysięcy trupów mieści ziemia w Borach Tucholskich. Ukraińców, Rosjan i Litwinów którzy "umarli z powodu grypy" w polskich obozach koncentracyjnych. No ale grzebanie w historii to jak praca sapera. Jarek pojechał po bluzgać na Donalda, i obrał nie tych co trzeba. Zresztą to świadczy o jego doradcach. Ostatnio numer wyciął mu tez Orban podpisując z Putinem ścisłą współpracę gospodarczą. Po Ukrainie, Niemcach, Węgrzech, Białorusi, Litwie tylko my będziemy izolowani przez Rosję. Wojować szabelką nawołując do wojny z Moskalami, Banderowcy z pewnością na to nie pójdą. Szybciej jako pierwsi upomną się o ziemie łemkowskie i ukraińskie. Wagony jadące z Polakami na Syberię i do Katynia w większości były nadzorowane przez Ukraińców, podobnie jak pacyfikacja Warszawy po Powstaniu Warszawskim. No ale tego członkowie PiS nie rozumieją. Na razie wycierają sobie nogi flagą Unijną i walczą by tam brać kasę jako eurodeputowani. Alleluja i do przodu

Lila
20-01-2014, 15:56
Jarosław zrobił to co kilka miesięcy temu Michalik. Przeprosił Ukraińców że musieli sobie kosy tępić na Polakach..

Michalik przeprosił Ukraińców?:D
Dal linka do rewelacji a także linka jak to Kaczyński przepraszał.:D
Bo kłamiesz zwyczajnie.

A to cię nie męczy czasem?

http://swiat.newsweek.pl/jerzy-buzek-na-euromajdanie-w-kijowie-ukraina-protesty-newsweek-pl,artykuly,276515,1.html

Jarosław II
20-01-2014, 16:11
Pytanie retoryczne bez podtekstu. Czy kiedykolwiek historycznie Ukraina, jako państwo i jako naród była naszym przyjacielem jak my staramy się być dla nich. Nie mówię tu o Polakach na Ukrainie ani o okresie kiedy była częścią Polski. Zapewne są tacy, którzy mają jakieś sentymenty albo jakieś sadyby w rozsypce, które uważają za ojcowiznę ale promoskiewska władza na Ukrainie najwyżej im pokaże pięść Kliczki niż powrót do korzeni czy odzyskanie jednej hrywny. Według mnie to zawistny i wredny naród nie wart nadstawiania grzbietu. Na pewno już wrogo na nas patrzyli jak odzyskiwaliśmy wolność od nich i całego obozu komunistycznego. Kacap to zawsze był kacap niezależnie gdzie mieszka.

Lila
20-01-2014, 16:17
Ukraina jako państwo istnieje od niedawna i jako państwo można rzec, że jest przyjazna.
Na oko.
Pod oceną narodu podpisuję się obu rękami.
Staram się zrozumieć rację stanu, ale marnie mi to wychodzi.
Widać jestem za głupia.

Frat
20-01-2014, 18:39
Racja stanu lub stan racji - chorobliwe przekonanie niektórych polityków. :rolleyes:

wujek
20-01-2014, 21:50
Aktualnie graniczymy z siedmioma narodami.O którym z nich możemy uczciwie powiedzieć,że żywi do nas cieplejsze uczucia?

Lila
21-01-2014, 19:44
Węgrzy, ale nie graniczą.:D

A na Ukrainie normalna rewolucja. Od północy będzie obowiązywał zakaz zgromadzeń, a z całego kraju zjeżdżają autokarami młodzi ludzie.

maja59
21-01-2014, 20:21
Węgrzy, ale nie graniczą.:D

Czasem myślę, że dlatego tak nas lubią, że nie graniczą;)

Lila
21-01-2014, 22:07
I na dodatek gadają tak, że nie sposób ich zrozumieć.:D

Frat
21-01-2014, 22:36
Grenlandzcy Eskimosi mogliby nas polubić. Jest duża szansa, że tam nie zdążyli nas jeszcze poznać. :LOL:

Jarosław II
22-01-2014, 12:46
Grenlandzcy Eskimosi mogliby nas polubić. Jest duża szansa, że tam nie zdążyli nas jeszcze poznać. :LOL:
Wystarczy im posłać laptopa z otwartym wątkiem Polityka.:D

Lila
22-01-2014, 13:03
Jak ktoś ma TVRepublikę niech włączy.

:(

Bezpośrednia relacja.

Kurczę, to jest rewolucja!!! Leżą ludzie...chyba tylko ranni, zakrwawieni!!

Jarosław II
23-01-2014, 12:02
Już niedługo Polska opozycja i nie tylko, przekona się jak bardzo Ukraińcy kochają Polskę i jak są wdzięczni za wtrącanie się w ich sprawy państwowe.

Lila
23-01-2014, 16:02
Już niedługo Polska opozycja i nie tylko, przekona się jak bardzo Ukraińcy kochają Polskę i jak są wdzięczni za wtrącanie się w ich sprawy państwowe.

Uważasz, że lepiej nie narażać się kacapom?

ps. Kraków jako pierwsze miasto w Polsce, zaczyna akcję pomocową.

Lila
23-01-2014, 16:16
Bateria rakiet przeciwlotniczych krótkiego zasięgu Tor-M2 ze 120. rakietowej brygady obrony powietrznej w Baranowiczach (obwód brzeski) w ciągu 1,5 godz. przemieściła się na położony o około 130 km od granic Polski poligon "Domanowo" i została postawiona w stan gotowości bojowej.

Na Białorusi trwa sprawdzanie gotowości do działań sił zbrojnych kraju.

Za 12 godzin mogą być w Warszawie i zostaje nam modlitwa.

Jak to ktoś...gdzieś...powiedział?

''Teraz Gruzja, potem Ukraina a później pewnie mój kraj''...czy jakoś tak.

Mar-Basia
22-02-2014, 10:15

Jarku,m zdecydowanie tak. Problem w tym czy my Polacy to rozumieny, bo jak do tej pory mam wrazenie, ze mamy krotka pamiec.ROTFL Ladne panienki z jedrnymi d .... na rogach ulic europejskich, ktorymi zalewa nas Ukraina, to nie wszystko.:) Trzeba myslec bardziej realistycznie i cofnac sie troche do historii.

Jarosław II
22-02-2014, 10:40
Jarku,m zdecydowanie tak. Problem w tym czy my Polacy to rozumieny, bo jak do tej pory mam wrazenie, ze mamy krotka pamiec.ROTFL Ladne panienki z jedrnymi d .... na rogach ulic europejskich, ktorymi zalewa nas Ukraina, to nie wszystko.:) Trzeba myslec bardziej realistycznie i cofnac sie troche do historii.
Historii się nie oszuka nawet po 50-cio letnim wygładzaniu. I u nas i u nich na pewno nie należy zatracać instynktu. Zbyt wiele czasu poświęciłem na słuchaniu opowieści rdzennych mieszkańców Bieszczad na temat bezpodstawnej wrogości Ukraińców. Kiedy wrócili po kilkudziesięciu latach od przesiedleń na swoje ziemie nadal czują strach. I otwierają się tylko przed nielicznymi. Miałem to szczęście.

Lila
22-02-2014, 10:58
Po wczorajszej euforii okazuje się, że tytuł tego wątku będzie tyczył naszego ministra, specjalisty od dorzynania watah.
Bez podpisu Janukowicza i przewodniczącego Rady (a ten podał się do dymisji i zwiał) nie można podejmować legalnych ustaw. Tylko impeachment jak najszybciej.