PDA

View Full Version : Jak głosowali seniorzy - komentarze

Strony : [1] 2

siekierka
27-10-2007, 10:45
Komentarz do artykułu: Jak głosowali seniorzy (http://www.senior.pl/147,0,Jak-glosowali-seniorzy,3001.html)
--------------------
Widzę, że od tygodnia nikt nie zdecydował sie na ocenę tego wydarzenia, które dla nas - emerytów , ludzi nieraz samotnych, chorych, znękanych ponad półwieczną walką o byt, nie do końca wciągniętych w nurt współczesności. Ja do dziś jestem i chyba już zostanę na bakier z elektroniką, komputerami, telebimami, mp-trójkami itp.,itd.
Dla mnie liberalizm kojarzy się z drapieżnością, pazernością,chęcią wzbogacenia się kosztem wprowadzenia w błąd innych, a symbolami liberalizmu są milionerzy typu Gudzowaty, Bielecki (były premier), Schetyna, Frasyniuk. Ludzie, którzy "zarabiają" po 10 i więcej tysięcy dziennie nie są dla mnie wiarygodni i uczciwi, szczególnie gdy spojrzę w najbliższe otoczenie - bieda aż piszczy. Emeryci muszą przeżyć za 800 czy nawet 400 zł miesięcznie , a na leki muszą wydać z tej swojej pseudoemerytury 200 złotych.
Partia, która od dwóch lat usiłowała nadać Polskim biedakom godność ludzką, została przez popleczników liberalizmu odsunięta od władzy i teraz "wraca nowe". Teraz pewnie strajkujący, młodzi i zdrowi lekarze dostaną po 8000 miesięcznie, a nie strajkujący z braku sił i zdrowia emeryci zostaną przy swoich 400 złotych.
O TEMPORA, O MORES !
Siekierka

Alsko
27-10-2007, 12:01
zle Ci się liberalizm kojarzy - może pomyśl, co to słowo tak naprawdę znaczy :)

Mnie nie obchodzi, ile zarabiają inni. Po równo - to socjalizm obiecywał. Niby dlaczego ma być po równo?

Mnie obchodzą moje dochody. A będą dopóty niskie, dopóki nie zostanie zreformowany chory system emerytalny.
Czy PiS zrobił coś w tej sprawie? Jakoś nie czułam się godnie traktowana... Zamiast podwyżki emerytury dostałam raz coś, co nazwano zapomogą...

Alsko
27-10-2007, 12:03
Przepraszam za pomylenie nicka, Siekierko!!!

Lila
27-10-2007, 12:24
Ja osobiście do rządów PiS-u ręki nie przyłożyłam,bo głosowałam na kogoś innego..
Dopiero poźniej ..
Tylko PiS nie wahał się walczyć z tą ośmiornicą,która w swoich mackach trzyma nas wszystkich..

Popiszę później więcej na ten temat..
A z innej beczki...
W każdym razie od 1-ego stycznia wchodzi w życie ustawa,zakazująca lekarzom dodatkowych dyżurów.Jest ich mniej,nie będą mieli możliwości zarobku dodatkowego..
Czy trudno przewidzieć efekt ?

Zresztą wczoraj związek lekarzy już wydał oświadczenie,że czekają do 7-go grudnia na pieniądze.Inaczej - strajk..Niech Donald i pani Kopacz leczą pacjentów..

Reasumując - głosowałam na PiS.I każdy dzień przynosi mi kolejne dowody na potwierdzenie mojego wyboru..

Ewita
27-10-2007, 12:26
zle Ci się liberalizm kojarzy - może pomyśl, co to słowo tak naprawdę znaczy :)

Mnie nie obchodzi, ile zarabiają inni. Po równo - to socjalizm obiecywał. Niby dlaczego ma być po równo?

Mnie obchodzą moje dochody. A będą dopóty niskie, dopóki nie zostanie zreformowany chory system emerytalny.
Czy PiS zrobił coś w tej sprawie? Jakoś nie czułam się godnie traktowana... Zamiast podwyżki emerytury dostałam raz coś, co nazwano zapomogą...
Dokładnie tak samo myślę i oceniam te ostatnie dwa lata bardzo nisko! Zapomoga dla ubogich zamiast godnych, logicznych rozwiązań na stałe - wygodnie, co?

Nika
27-10-2007, 12:51
Wprawdzie nie głosowałam,bo choroba mnie zmogła,ale nie zauważyłam/wbrew temu,co pis-owcy krzyczeli/pozytywnych zmian,na które czekała.A wysokie zarobki-myślisz,ę poprzenia władza zarabiała mniej? Kto u żłoba-wiadomo...

siekierka
27-10-2007, 13:51
No cóż, kogo nie boli, temu powoli.:mad:

Ewita
27-10-2007, 13:55
No cóż, kogo nie boli, temu powoli.:mad:
Bardzo boli... Nie tak miały wyglądać moje "seniorzaste lata"! Wyszło, jak wyszło i teraz szlag mnie trafia, że dają mi za mało, żeby żyć, za dużo, żeby umrzeć z głodu! Jeszcze, gdyby nie leki, to może? A tak - co? zęby w ścianę?

FeliksG
27-10-2007, 15:33
W każdym razie od 1-ego stycznia wchodzi w życie ustawa,zakazująca lekarzom dodatkowych dyżurów.Jest ich mniej,nie będą mieli możliwości zarobku dodatkowego..
Czy trudno przewidzieć efekt ?

. A kto tę ustawę uchwalił i zatwierdził?

FeliksG
27-10-2007, 15:40
Ja osobiście do rządów PiS-u ręki nie przyłożyłam,bo głosowałam na kogoś innego..
Dopiero poźniej ..
Tylko PiS nie wahał się walczyć z tą ośmiornicą,która w swoich mackach trzyma nas wszystkich..

Popiszę później więcej na ten temat..

Czy warto? Jeśli jednak, to proponuję od zdefiniowania tej ośmiornicy. Może być niezła polemika, zwłaszcza, że układ sił nieco się zmienił.

Alsko
27-10-2007, 16:45
Po 35 latach pracy nie stać mnie na wykupienie lekarstw i opłatę mieszkania. Pomaga mi syn, który ma pracę, jeszcze ma...

Mój najnowszy zakup - to półbuty za 20 PLN.

A polemizować mi się nie chce. Wiesz, Feliksie - to jest przelewanie z pustego w próżne. Niczego nie zmienimy...

Pani Slowikowa
27-10-2007, 16:51
Bardzo boli... Nie tak miały wyglądać moje "seniorzaste lata"! Wyszło, jak wyszło i teraz szlag mnie trafia, że dają mi za mało, żeby żyć, za dużo, żeby umrzeć z głodu! Jeszcze, gdyby nie leki, to może? A tak - co? zęby w ścianę?

moi rodzice mieli leki za darmo... czy cos sie zmienilo az do tego stopnia???

Alsko
27-10-2007, 17:06
zmieniło się bardzo dużo w tej kwestii. Nie ma leków darmowych.
Bardzo mała cząsteczka jest po opłaceniu tzw. ryczałtu - kwota mała, ale i leków w tej grupie jest bardzo mało.

Reszta jest po opłaceniu 50 lub 100 % wartości. W moim przypadku większość jest nierefundowana przez NFZ. Płacę 100%.

Moja koleżanka parając się z rakiem ma kolosalne kłopoty z lekiem, który kosztuje kilka tysięcy. Co chwila NFZ wycofuje refundację.

Anielka
27-10-2007, 17:19
Tak sobie czytam i myśle o czym tu polemizować?czy wart?coż to zmieni?tylko sie ekscytować znowu? i po co?Czy nie lepiej dobrej muzyki posłuchac,bo radio na szczęście jeszcze każdy z nas ma,telewizję poogladać/filmy,pr,rozrywkowe,przyrodnicze/Pocóz sobie zawracać głowe sprawami na które wpływu nie mamy,no bo nie mamy.Kochani,szkoda zdrowia i zycia na takie puste gadanie,które w rezultacie niczego,zupełnie niczego nie zmieniMilego dnia zycze.9010

FeliksG
27-10-2007, 17:43
Po 35 latach pracy nie stać mnie na wykupienie lekarstw i opłatę mieszkania. Pomaga mi syn, który ma pracę, jeszcze ma...

Mój najnowszy zakup - to półbuty za 20 PLN.

A polemizować mi się nie chce. Wiesz, Feliksie - to jest przelewanie z pustego w próżne. Niczego nie zmienimy...
Sądzę, Alsko, że warto o pewnych sprawach rozmawiać, nawet przy wątpliwościach co do skuteczności. Poprę to przykładem z dziedziny, którą poruszyłaś w rozmowie z Panią Słowikową.
Rząd J.K i PiS, przekonywali społeczeństwo, że marność opieki zdrowotnej w Polsce to przekupni lekarze, rozrzutni dyrektorzy szpitali czy pazerne firmy farmaceutyczne. Nikt, nawet sie nie zająknął, że za mało jest pieniędzy a te , które są, NFZ kamufluje i w sporej części niewykorzystuje - oszczędzając, zapewne na inne cele.
Szczególnie ten temat jest ważny i nie dlatego, że w dużym stopniu dotyczy nas seniorów. Formacja, która wygrała wybory, ma pełną świadomość złego funkcjonowania słyżby zdrowia, ale ratunek widzi w szybkiej prywatyzacji - nie tylko szpitali ale wszelkich usług medycznych. Cel jest jeden - państwo nie będzie musiało dofinansowywać prywatnych firm.
Jak widzisz, jest o czym rozmawiać, choćby po to, że obalając mity i bajeczki poprzedniej ekipy rządzącej, dać sygnał czego oczekuje społeczeństwo, bo my, choć już nieaktywni, jesteśmy członkami tego społeczeństwa.
Pozdrawiam.

Anielka
27-10-2007, 17:55
Mialam nie dyskutowac,ale Feliksie nie masz racji,pieniędzy nie jest za mlo,za dużo natomiast jest tych co to po prostu kradne.Zaczynając od salowej-srodki czystości,piguły dla soiich,kiedy przelozona nie widzi.pielegniarki tabletki i srodki opatrunkowe ,lekarze przyjmuja prywatnie w swoich szpitalnych igabinetach,robia zabiegi w szpitalach w których pracuja,ale biora za to kase,bo robia to prywatnie.Jesyem za prywatyzaja i bardzo małą skladka na NFZ /taka symboliczna/ a pozostala część lokuje tam gdzie zostane obsłuzona jak człowiek,za leki i tak w wieększości tak jak Alsko płacę 100%.Najpierw nauczmy sibie i innych uczciwości a potem mozemy polemizopwać.Pozdrawiam Cie Feliksie bardzo serdecznie i zdrowia zycze.9020

Alsko
27-10-2007, 18:17
czy nasze polemiki coś zmienią? Ja już jestem zmęczona gadaniem - było tego po czubek nosa, przez ostatnie dwa lata szczególnie.

Poza tym, nasze dyskusje są sobie a muzom. Owszem, jestem członkiem społeczeństwa, tylko że mojego głosu nikt nie wezmie pod uwagę.
A przekonywać zwolenników PiSu tu, na forum, nie mam zamiaru. Chcecie, to dyskutujcie :)

PS. Pieniądze są, tylko zle zagospodarowane. Ile idzie m.in. na utrzymanie NFZ?

elazg
27-10-2007, 18:43
Siekierko, nie wolno obrażać lekarzy tylko dlatego ze Pan R. czyli na szczescie ustepujacy minister zdrowia, mówił głupoty, bo byly potrzebne igrzyska dla ludu; niestety lud mu uwierzył. Owszem, są różni lekarze, jak i w kazdym zawodzie, ludzie są uczciwi i nieuczciwi. Ale pomysl logicznie; gdyby ci lekarze, o których tak z niesmakiem piszesz, zarabiali 8000 zl nawet brutto, czy musieliby tak masowo emigrowac?
Jestem emerytowanym lekarzem, uczciwie pracowalam( nie bralam łapowek) i po 35 latach uczciwej pracy dorobilam sie 1300 zl emerytury. Jak nie wierzysz, przesle Ci odcinek . Za wiele lat nauki, wyrzeczen, z 2 specjalizacjami? Niepojete, prawda?
Niewiele sie zmieniło po strajkach, wbrew temu, co opowiada Pan Minister, w porywach lekarze dostali podwyzki od 600-700 zlotych. Dyrektorzy szpitali, pomimo iz od 1 stycznia 2008 staną przed widmem braków kadrowych, nadal nie ustepuja i chca zatrudniac lekarzy na dawnych warunkach( moja ostatnia wyplata w szpitalu w ubieglym roku opiewala na 1600 zl netto.
Nie jestem entuzjastką ani poprzedniego rzadu, ani obecnego, bo nie wydaje mi się, ze kogoś z tych gremiow obchodzi los tzw zwyklego czlowieka. Niech nikt nie liczy na zaden cud gospodarczy. Trzeba zmienic przede wszystkim systemy obowiące w wielu dziedzinach np ubezpieczen. Ile do tej pory pieniedzy podatnikow zostalo zmarnowanych na rozbudowaną administrację ZUS np? Niech państwo pozwoli na wejscie na rynek prywatnym firmom ubezpieczeniowym, przynajmniej bedzie mozna wybierać i bedzie tez wiadomo, ile tak naprawde mamy pieniedzy na swoim koncie.
Nie uwazam , ze w PO są wyłacznie geniusze, mam nadzieje jednak, ze wiecej wykształconych i kompetentnych ludzi stamtad zajmie sie naprawde porzadnie zmianami w gospodarce. Pod warunkiem, ze ci kompetentni ludzie nie dadza sie znow pomiatac przez żądnych władzy polityków.
Swiat jest pełen psychopatów przebranych za polityków!

Lila
27-10-2007, 18:46
Z chęcią wdałabym się w dyskusję o mackach korupcji,o lekarzach...o KRUS -ie,ZUS-ie..gdyby nie to ,że nie widzę sensu.
Wujek Dobra Rada zaczyna rządzić...
Ja na niego głosowałam 2 lata temu.Teraz nie,bo bardziej wierzę we wróżby Ewity niż jego..

Natomiast przytoczę Ci głos forumowicza,zagorzałego zwolennika PO,którego dzisiaj pocieszałam,bo mi żal go było..

Cytuję...

''PO pierwszym pomyśle PO ta partia straciła u mnie swój głos do końca istnienia.
Jak można byś takim kłamcą i podnosić podatki jednocześnie mówić o obniżce
podatków??(składka rentowa). Miałem nadzieją na kolejne dodatkowe 200 zł po
lipcowej obniżce składki a tu kuku:))) Partia mieniąca się liberalną i
wolnorynkową wstrzymuje obniżkę czyli podwyższa podatki. Ludzie co myśmy zrobili....''

FINITO..

ps.Feliksie,jak dobrze ,że mamy łajbę..i naszą emigrację ..
Jak to dobrze,że mamy tyle lat ile mamy,i nikt nie każe nam budować Polski..
Dobrze ,że na razie nie chcą nas wybić.Ja jeszcze pracuję,ale też chciałam przejść na emeryturę.Czyli powiększyć grono ''darmozjadów '', bo i to wyczytałam dzisiaj na pewnym forum.Wypowiedź wyszła spod ''kaczego pióra '' wyborcy PO.

A jak mi ból nerek ustanie,to Feliksie miły,mogę iść na ziemię udeptaną i możemy trochę się pokłócić..:D
Nie zaszkodzi nam a może trochę pomóc,bo temperatura w klubiku troszkę się podniesie..

bogda
27-10-2007, 21:43
Lila...a za rządów PiS lekarze nie strajkowali? Też strajkowali i nikt się tym nie przejmował, ewakuacje chorych itp....a nowy rząd jaki by nie był nic nie zrobi w ciągu m-ca, tym bardziej że uchwalone ustawy są jakie są, budżet też uchwalony....wszystko wymaga zmiany, ale z pustego to i Salomon nie naleje. A jak się ma do tego też obniżenie stawki zdrowotnej, na tym zyskują tylko ci co dużo zarabiają....ja myślę jednak że sukcesach czy potknięciach nowego rządu to będzie można podyskutować przynajmniej za rok, bo teraz to tylko gdybanie....:)

FeliksG
27-10-2007, 22:42
Zdaję sobie sprawę, że nasze polemiki i nawet trafne spostrzeżenia, niczego nie zmienią. Podejmuję jednak te rozmowy, nie dla ekscytacji ale poprostu dlatego, że nie mogę patrzeć obojętnie, na tę obłudną, zakłamaną rzeczywistość. Nasze pokolenie jest ukształtowane w/g innej wrażliwości na krzywdę i bezradność tych "słabszych" członkow społeczeństwa. Nas, drażni przebojowość nowobagackich, ich bezwzględność, pazerność i obojętność na problemy tych, ktorym się nie powiodło, albo nie udało / zakombinować lub wręcz ukraść/.
Potrzebę rozmawiania, wszystkich i wszędzie, uzasadniam porownaniem z wyborami. Pojedyńczy głos, wszystko jedno na jaką partię oddany, niczego nie zmieni ale tysiąc, już tak bo przecież mamy posłów wybranych, nawet mniejszą ilością. Podobnie jest z dyskutowaniem. Gdyby nie rozmawiano i dyskutowano, ukazując różne strony rzeczywistości, to dalej rządziliby, ci sami. Niektórzy wierzą, że coraz lepiej. Ja, nie.
Wracając do tematu, perspektyw zmian w służbie zdrowia, to post naszej nowej koleżanki, elzag /witam serdecznie/ wpisuje się, jako potwierdzenie, ptrzeby, głośnego wołania - sprzeciwu.

FeliksG
27-10-2007, 23:05
A jak mi ból nerek ustanie,to Feliksie miły,mogę iść na ziemię udeptaną i możemy trochę się pokłócić..:D
Nie zaszkodzi nam a może trochę pomóc,bo temperatura w klubiku troszkę się podniesie..
Ból nerek znam. Wyjątkowo wredna sprawa i trudna do zwalczenia. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia.
Kłócić się nie będziemy. Chętnie podejmę rozmowę, zwłaszcza o konkretnych faktach i wydarzeniach. Będziemy się wajemnie przekonywać i myślę, że często zagości kompromis.
Widzisz, Lila, jestem przekonany, że bieżące wydarzenia, zmuszą nas do korekty naszych poglądów, sympatii i antypatii politycznych i to będzie zjawisko plus- minus.
Dobranoc.

Malgorzata 50
27-10-2007, 23:58
No cóż, kogo nie boli, temu powoli.:mad: Siekierko boli wszystkich po rowno tyle tylko ,ze niektorzy jeszcze lubią przeliczyć dziadźki w cudzym prtfelu a inni nie .Ja nie lubię .I glosowalam w sposob typowy dla mojego przedzialu wiekowego czyli 40- 59 .I nie zaluję .Poza tym nie diabel zwany liberalizmem wymyslil beznadziejny system emerytalny i molocha pt ZUS ..A ten diabel nie taki straszny jak go maluja .Najlepiej jest przyjac postawę pt.jestem stary chory i piędziesiąt lat borykam się z zyciem oraz modlic się ze "przyjdą i dadzą" nic z tego ,niestety..a co ukochany PiS zmienil na lepsze w Twoim życiu -pytam ?

Malgorzata 50
28-10-2007, 00:03
Lila...a za rządów PiS lekarze nie strajkowali? Też strajkowali i nikt się tym nie przejmował, ewakuacje chorych itp....a nowy rząd jaki by nie był nic nie zrobi w ciągu m-ca, tym bardziej że uchwalone ustawy są jakie są, budżet też uchwalony....wszystko wymaga zmiany, ale z pustego to i Salomon nie naleje. A jak się ma do tego też obniżenie stawki zdrowotnej, na tym zyskują tylko ci co dużo zarabiają....ja myślę jednak że sukcesach czy potknięciach nowego rządu to będzie można podyskutować przynajmniej za rok, bo teraz to tylko gdybanie....:)
Tym bardziej ,ze jeszcze nie ma nowego rzadu ...nasze narodowe narzekactwo wyprzedza rzeczywistośc.....Lila kuruj się babo to chetnie się z Tobą za łby wezme .Calus mimo roznicy pogladow na sprawy i sprawki

Lila
28-10-2007, 00:35
Dali mi leków na 3 tygodnie..

Do tego czasu może się wydarzyć tyle,że może ja własną piersią będę musiała zasłaniać Donalda przed Wami..:D ..
Bo mnie w ogóle łatwiej stawać po stronie napastowanych,niż napastujących...
Zawsze tak miałam,kurcze.Szkoda.Bez sensu..

Może jeszcze doczekacie się ,że polegnę za Irlandię ???:D

Malgorzata 50
28-10-2007, 00:37
Nie polegnij za Irlandię i nie nadużywaj piersi bo to delikatny organ ....żryj lekarstwa i śledź rozwój wydarzeń,co i ja czynię z pewną taką nieśmialóścią ,bynajmniej:)

FeliksG
28-10-2007, 10:03
No to się nieźle zapowiada. Lila, jak ten walec, gniotacy wszystkich przeciwników PiS-u. Małgorzata, drugi walec, wypełniony wiarą i nadzieją w PO. Czy możę, czy powinien wchodzić, między te walce, człowiek o umiarkowanych poglądach?
Chyba jednak zaryzykuję.

Lila
28-10-2007, 11:17
Wchodź śmiało...:D

Nic Ci nie grozi,bo oba walce są wyposażone w amortyzujące zderzaki..

Najwyżej możesz zostać podduszony poprzez dwie pary całkiem...całkiem do rzeczy cycków,a jak mniemam,nie będzie to takie straszne dla Ciebie...:D

A ja z Małgosią to tylko na forum takie pyskate.
W życiu ? Anioły...mówię Ci,anioły po prostu...
I nie urodził się jeszcze żaden kaczor,który miałby nas skłócić..:)

enia60
28-10-2007, 11:43
wchodzę,wchodzę z wielką nadzieją na wszystko,a głównie na to że może nie będą wrzeszczeć na siebie i na nas!

do przegranych: "największym sprawdzianem odwagi jest znieść klęskę,nie tracąc ducha" Robert G.Ingersoll

do wygranych:" teraz nie pora myśleć o tym,czego ci brak,lepiej pomyśl,co możesz zrobić z tym,co masz" E.Hemingway

Zyczę jednym i drugim oby nie zapominali o nas

Malgorzata 50
28-10-2007, 12:43
Pewnie ,pewnie aniele ...Feliks ujdzie z życiem ...bo takie walce jak my dwie to ho ho ho ...a i tak uwazam ,że bylo błędem strategiczno ,politycznym zarzucenie lansowanej przeze mnie na jakims etapie kampanii hasla "LIla na króla"

Lila
28-10-2007, 13:04
Ja to lew jestem a nie królik...:D

Ale teraz mamy wątek ,gdzie możemy uprawiać niejako ''gorzkie żale '',bo nic więcej nie możemy zrobić..

Wiadomo już; podatku liniowego -niet.Waldemar Ogniotwały Toyota -bis ,się nie zgodził..
Mnie to wisi,bo i tak uważam iż był niemożliwy..
Ale cała rzesza ludzi brała go jak najzupełniej poważnie..

ps.Zaczyna mi być żal Donalda.
Za chwilunię będę go bronić.Nawet przypomnę sobie,jak chciałam aby 2 lata temu ,jako przystojniejszy i wyposażony w ładną żonę ,został prezydentem...

Basia.
28-10-2007, 14:20
niech zobaczy jak to fajnie kiedy opozycja szczeka i obraża .......... robił to bezustannie bo nie mógł się pogodzić z przegraną. Politykami z PiS-u też się rozczarowalam przerżnęli to powinni zachowywać się godnie a tego niestety nie robią. A niech ich wszyscy diabli.:DDonalda jako polityka nie lubię i nie szanuję, pamiętam go filmu "nocna zmiana" mam ten film i po obejrzeniu go czuję niesmak do tej pory. Polityka jest brudna.

Lila
28-10-2007, 16:19
Basia..jaki film ? Opowiedz chociaż,bo ja pierwsze słyszę...

Ps.Mam nadzieję,że nie masz na myśli filmu Donald Duck - Disney'a ?

FeliksG
28-10-2007, 16:50
...a i tak uwazam ,że bylo błędem strategiczno ,politycznym zarzucenie lansowanej przeze mnie na jakims etapie kampanii hasla "LIla na króla"
Straszna ryzykantka jesteś. Czy mało Ci prezydenta ze sr...,z niewydolnością jelitową, przez co, ważne zadania międzynarodowe załatwiono....bez nas. Jak zwykle.
Nie będę wybierał, zwłaszcza na tak eksponowaną funkcję, osoby chorowitej.
Jak się będziesz upierała to rozpoczne kampanię negatywną i może zajrzę do teczki!!!!

Basia.
28-10-2007, 16:57
Basia..jaki film ? Opowiedz chociaż,bo ja pierwsze słyszę...

Ps.Mam nadzieję,że nie masz na myśli filmu Donald Duck - Disney'a ?
to jest film dokumentalny pokazujący "negocjacje polityczne" dotyczące obalenia rządu Olszewskiego. Nasi politycy do tej pory bardzo boją się lustracji ......... wtedy miała być ujawniona lista Maciarewicza więc wywalono Olszewskiego i premierem zrobiono Pawlaka. Przeciwko zwaleniu ze stołka Olszewskiego byli bracia Kaczyńscy i o dziwo Stefan Niesiołowski
/może jeszcze kogoś pominęłam .... nie pamiętam/. Negocjacje były obrzydliwe, prawdziwą "klasę" pokazali między innymi ówczesny prezydent Wałęsa, Leszek Moczulski, Donald Tusk ........... dla mnie to było dno wklęsłe. Wtedy po raz pierwszy miałam okazję zobaczyć na własne oczy brudną politykę.

Alsko
28-10-2007, 17:02
Miałam tu nie włazić, przyrzekłam sobie :mad: Ale wdepnęłam i dobrze.
Tak mi był taki post potrzebny!!! Smutno mi było, ale - chwała niech będzie Feliksowi!!! - już mi lepiej. Bo smutni chyba nie płaczą ze śmiechu, co?
Lila, pilnuj swojej teczki, może ją zjedz?

Lila
28-10-2007, 18:42
Nie zjem mojej teczki,bo jej nie ma...słuchajcie...nie ma..
Zaginęło kawałek życia,potrzebnego obecnie ZUS-owi do naliczenia mi emerytury..
Ale cyrk.Wprawdzie nigdy nie podejrzewałam iż dożyję do tak sędziwego wieku,ale nie mniej podejrzewam jakieś bliżej nie sprecyzowane służby,do kradzieży mi owej teczki..

Przychodzi mi też do głowy,że któraś z niewiast sprzątających utkała ją w dobre miejsce..

Ps.Przyznaję rację Feliksowi,bo co byłoby, gdybym w czasie bardzo ważnej uroczystości ,musiała nagle pobiec na....hmmm..stronę ?:):)

kufa86
28-10-2007, 20:40
Nie będę wybierał, zwłaszcza na tak eksponowaną funkcję, osoby chorowitej.
Jak się będziesz upierała to rozpoczne kampanię negatywną i może zajrzę do teczki!!!!
To są dywagacje o wyższości świąt Bożonarodzeniowych nad Wielkanocnymi.
Jestem zwolennikiem fantasty Janusza Korwina Mikke i Camusa i Sartra.
Demokracja jest kiepskim ustrojem.
A może Monarchia?
Lila na monarchę.
W ewentualnej debacie wwalcowałaby błyskawicznie i nieodwołalnie Kaczora, Donalda i alkohOlka w glebę, Merkel też by dała rady, nie mówiąc o rasPutinie
Monarcha nie ma niedyspozycji, najwyżej skazuje lekarza na dekapitację.

Ewita
28-10-2007, 20:45
Zdecyduj się, co? Wiesz, "cysorz to ma klawe życie":D A ja bym się może na jaką damę dworu, albo nadworną wróżbitkę załapała...

Benigna
28-10-2007, 20:47
. Demokracja jest kiepskim ustrojem
To prawda, ale nikt nie wymyślił lepszego.

Alsko
28-10-2007, 20:48
Ta dekapitacja :D Liluniu, pomyśl, jakie pole do działania przed Tobą... Ile możesz...
Namyślaj się szybko, bo ogłosimy z Małgosią obiór przymusowy!!!
A teczka? Poszukałabym u służb Kapitana, Feliksa zresztą :)

Poważnie mówiąc, to Ci współczuję zaginięcia dokumentów. Ja swoje znalazłam w... kotłowni, przygotowane do puszczenia przez komin. A winnego nie znalazłam, psiakrew!

Malgorzata 50
28-10-2007, 20:52
A ja na taką co ją krolowa lubi najbardziej....jak podliz to podliz na calego.Lila a może niewiasta sprzątajaca byla naslana prze jakie wraże sluzby na uslugach mocarstw co czychają na nasze ziemie bezcenne....
kufa -wiesz co twój cynizm rzuca się w oczy inteligencję można podejrzewać -sa przeslanki...ale Korwin-Mikke -skąd ty się urwaleś?????

kufa86
28-10-2007, 21:17
A ja na taką co ją krolowa lubi najbardziej....jak podliz to podliz na calego.Lila a może niewiasta sprzątajaca byla naslana prze jakie wraże sluzby na uslugach mocarstw co czychają na nasze ziemie bezcenne....
kufa -wiesz co twój cynizm rzuca się w oczy inteligencję można podejrzewać -sa przeslanki...ale Korwin-Mikke -skąd ty się urwaleś?????
Twoje wnioski wynikające z szerlokowskiej dedukcji są słuszne, pod warunkiem, że podasz definicję inteligencji.
Cynizm - czemu nie?
Niniejszym podlizuję się przyszłej Władczyni.
Lila, załóż partię, tylko ranyboskie nie wegetarian, to psuje nerki.

Lila
28-10-2007, 21:20
Kufa...zaraz się odniosę do reszty..

Moje nerki wykończył estazolam prędzej niż brak mięsa..
Bo drób jadam ...:)

Malgorzata 50
28-10-2007, 21:21
intuicja ,Watsonie ,intuicja.....

Lila
28-10-2007, 21:28
Niewiasty sprzątające u mnie były bardzo dokładne,ale żadna nie była w żadnych służbach ,bo i po co ?

Poza tym ,były to osoby ,którym ufałam całkowicie - same miłośniczki zwierząt,działające dodatkowo w schroniskach i fundacjach.
Moje zwierzaki je lubiły .Więcej rekomendacji nie potrzebowałam...

Gdziesik zadziałam teczkę ,jak nic...
Największą tajemnicą w niej była data mego urodzenia.Ale po głębokim namyśle,ujawniłam ją publicznie..:)

Właśnie...skąd Korwin -Mikke...

ps.A wiecie moi mili,jak pięknie o Lechu Kaczyńskim wypowiedział się na 2 dni przed śmiercią ks.Peszkowski,kapelan z Katynia ?

Malgorzata 50
28-10-2007, 21:32
Nie, nie wiemy????

Lila
28-10-2007, 21:39
cytuję...

''Rozmowa z Piotrem Czartoryskim-Sziler na dwa dni przed śmiercią...
Czy według Księdza dobrze się stało, że prezydent Polski Lech
Kaczyński pojechał do Katynia?

- Tak. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, jadąc do
Katynia, pokazał, jak ważny był dla niego ten wyjazd. Nie pojechał
na Kreml, jak wcześniej Wałęsa czy Kwaśniewski, tylko tam, na groby,
gdzie dotknął sprawy zasadniczej: jednej z największych ran naszego
Narodu…. To prawdziwy prezydent, który rozumie jedną z największych
ran Narodu Polskiego. …To, co zrobił i forma, jaka temu
towarzyszyła, było na najwyższym poziomie. Zrobił to w sposób bardzo
dostojny. ….
To zaś, co zrobił Aleksander Kwaśniewski, to było zwykłe świństwo.
Chcę oddać hołd prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, bo zaczynamy od
niego nowy sposób spojrzenia na Katyń….”

Uważam,że ks.Peszkowski nie był mniej patriotą od prof.Bartoszewskiego.

Ot,Polacy.

Malgorzata 50
28-10-2007, 21:44
nie byl -pieknie powiedzial .Tyle ,ze mysle iż spojrzenie na Katyń prezentowane przez prezydenta nie jest nowe ,a le oddaję co cesarskie cesarzowi

Lila
28-10-2007, 21:47
No Małgosiu ...i tym samym kościom mojej rodziny...

Sporo tych kości tam zostało.Te z Wołynia,kurczę,to mocno poszczerbione być muszą...

ps.ja swoje wzmacniam wapnem na wszelki wypadek...

Malgorzata 50
28-10-2007, 21:50
Juz o tym rozmawialysmy kiedyś .Do Katynia i wszystkiego co tym zwiazane mam najglebszy szacunek i tyle....A ty kości wzmacniaj....co i ja czynię...

Lila
28-10-2007, 21:53
Wzmacniam.Dłużej poleżą,zanim się rozsypią.............

Malgorzata 50
28-10-2007, 21:56
No i ja też mam to na wzgledzie -aczkolwiek wolalabym by mnie spadkobiercy poddali kremacji -nie chcę zeby moje kości wzmocnione wapnem walały się gdzieś ....

Lila
28-10-2007, 21:58
Nooo,będą się palić bardziej fotogenicznie.Na biało.I fajerwerki na wiwat - murowane..

Rodzina chociaż w żalu nieutulonym ,padnie jak długa...:)

Malgorzata 50
28-10-2007, 21:59
I to chodzi,grunt to efektowne wyjscie....!!!!

Pani Slowikowa
28-10-2007, 22:00
wpisalam zeby "mnie" rozsypali na wiatr z Palacu Kultury ale teraz zmienilam zdanie i chce byc pochowana w normalnym grobie razem z moja mama.. i babcia.." Kosci moje mchem porosna i uzyznia ziemi szmat"

Malgorzata 50
28-10-2007, 22:01
Mmmmmmm ja jednak wolę fajerwerki .....idę dziewczyny -musze popracowac .Strrrrasznie mi sie nie chce !!!!!

kufa86
28-10-2007, 22:02
Pięknie się temat rozsypał, na innych forach za to otrzymuje się ostrzeżenia,,tutaj nie.
Tu mi się podoba.
Pogranicze anarchii.
Lila, jeżeli to nie tajemnica, to jaką masz grupę krwi?

Lila
28-10-2007, 22:03
Coś Ty Asiu .Na Sądzie Ostatecznym staniesz taka mchem porośnięta ? Jakbyś depilacji nie znała ?

Poza tym ...co one tam użyźnią.To już lepiej każ się zakopać pod jaką jabłonią w sadzie...

Lila
28-10-2007, 22:04
Kufa ...moja grupa krwi AB...i Lew,choć nie mięsożerny..:)

Malgorzata 50
28-10-2007, 22:06
Bo my się nie poddajemy zadnym ostrzeżeniom -anarchia z królem na czele!!!!

Pani Slowikowa
28-10-2007, 22:06
dobry pomysl z ta depilacja kosci.. hmmm... dam psom troche kosci niech depiluja :D

Gdyby tak zlikwidowali jakis cmentarz i tam posiali pole to dopiero okazaloby sie czy na cos sie nadajemy jako truposzczaki..

Lila
28-10-2007, 22:09
Tam gdzie my ,tam anarchia..

Tu są niedobitki z forów,gdzie był porządek ale nudno...

Asiu...napisałaś jakby chodziło o schaboszczaki,a nie o dostojne szczątki ,opłakiwane przez spadkobierców...

Pani Slowikowa
28-10-2007, 22:12
sorry dzisiaj jestem w wisielczym humorze... masz racje ..dostojne szczatki..

Ewita
28-10-2007, 22:36
Gdzie znaleźć drugie takie gremium? Dywagacje i dygresje - to jest specjalność tego forum niezaprzeczalnie... Ja się cieszę, że to nie ja tu za moderatora robię, hi, hi, hi

Lila
28-10-2007, 22:40
A kto robi ? Za moderatora ?

Bo ja nigdy nie zauważyłam żadnego.I dlatego jest tak wspaniale,bo modowie z nami się prześcigają w dygresyjkach..:)

kufa86
28-10-2007, 22:49
Kufa ...moja grupa krwi AB...i Lew,choć nie mięsożerny..:)
Lew na trawie długo nie pożyje.
Nigdzie o swoim wegetarianiźmie nie pisałaś, przynajmniej ja tego nie doczytałem.
Wywnioskowałem to z tego pogardliwego, określenia mnie - i jeszcze padlinożerca - (jako człowiek inteligentny, wg Małgorzaty).
Określenie słuszne, bo kocham wbijać kły w krwisty befsztyk.
Czy ty sobie sama, z dziwnych psychicznych uprzedzeń nie robisz krzywdy przez złe jedzenie
W roślinach nie ma aminokwasów egzogennych, witaminy B12.
Grupa krwi B wymaga jedzenia mięsa i nabiału.
A taką też masz też.

Ewita
28-10-2007, 22:50
Zawsze się pod spodem wyświetla, kto moderuje, a tu nijak nie widzę... Może się przyzna dobrowolnie???

Malgorzata 50
28-10-2007, 23:00
Wyswietla sie pod spodem twoim.Znaczy ty jestś moderator

Lila
28-10-2007, 23:19
Kufciu,nie robię sobie krzywdy...
A krwisty.....brrrrrrrr...

ps.Całe życie byłam mięsożercą,padlinożercą,kiełbasożercą....

Teraz jestem niby wegeterianką.Bo drób i ryby jadam.Natomiast to nie oznacza,że u przyjaciół odchodzę od stołu.Jem bez żadnego wybrzydzania,jak i od czasu do czasu parę plasterków szynki..

Ale przyszedł taki czas na mnie od 5-ciu lat.Natomiast uwielbiam dobre masło,dobre sery - gorgonzolę,marscapone / na słodko /...i setki tych wspaniałych,co są w sklepach obecnie...
:)

Malgorzata 50
28-10-2007, 23:23
Krwisty ...brrr nie lubię jak mi krew scieka po brodzie....

kufa86
28-10-2007, 23:40
Krwisty ...brrr nie lubię jak mi krew scieka po brodzie....
Brrr..ja też
dlatego nie lubię czasem 69.

Lila
28-10-2007, 23:53
Kufa....Ty zbereźniku...:)

Malgorzata 50
29-10-2007, 00:08
eeeeee tam .....chlop ma bujn a wyobraźnie ...może tylko...wyobraźnię

Karol X
29-10-2007, 00:09
Brrr..ja też
dlatego nie lubię czasem 69.
Kufa nie lubisz francuskiego czerwonego wina rocznik 69?
E tam....smakuje wybornie!

Malgorzata 50
29-10-2007, 00:09
Karol ty masz klasę!!!!!

Lila
29-10-2007, 00:22
Noooooooooo...:)

Lila
29-10-2007, 01:40
...jak stwierdziła niejaka wiedźma Małgorzata...cały czas kurna,50 :D

Ja trochę lepiej się czuję i mogę się wziąć z nią za kudły...

Sorry kochane,że politycznie...sorry ,że będę atakowała gronkowca,czyli bufetową Waltz...sorry ..ale o co mam się spierać ?
O chłopów ? O kiecki ? Tylko polityka panie dzieju....:D ,a przy okazji przyjrzymy się platf /orm/ usom...Nnnno..

Dzisiaj a właściwie wczoraj rano w TV ,Waldemar Ogniotrwały zapowiedział ,że stadiom w Warszawie niepotrzebny.Lepiej drogi.A otwarcie może być w Chorzowie...

To jednak jest genialne. Komu Platforma podrzuciła sprzedanie pomysłu wycofania się z budowy Stadionu Narodowego w Warszawie? PSLowi.

Teraz PO powie: "My i może byśmy chcieli ten Stadion, ale ludowcy chcą poza Warszawą. A jak mamy mieć koalicję i odsunąć PiS od władzy to musimy spełnić ich oczekiwania. Przepraszamy, ale kochajcie nas nadal".

Dla PSL to żadna strata, bo w Warszawie nie mają żadnego elektoratu a jeszcze gdzieś wśród wiejskiego elektoratu, ktoś ich pochwali za "nie dawanie się Warszawie"

Jeżeli powyższy scenariusz wydaje się nieprawdopodobną teorią spiskową to proszę wziąć pod uwagę też tą informację z portalu dziennik.pl:

Tomasz Jagodziński nowym ministrem sportu. Według nieoficjalnych informacji polityk PSL-u zastąpi na tym stanowisku Elżbietę Jakubiak.

PSLowski minister, który nie realizuje polityki zgodnej z zaleceniami szefa swojej partii ?

Następnym razem napiszę o aferze pt.Pies a sprawa Polski.
Chodzi o Sabę Dorna,która nie połaszczyła się jednak na gierkowskie meble..
Komunistów nie lubiła ,czy jak ???

Malgorzata 50
29-10-2007, 01:43
Lila nie sprowokijesz mnie niestety bo ostatnio w prasówkach kiepska jestem -zajelam się pracą fizyczną przy doprowadzaniu siedziby seniorow rodu do stanu pozwalajacego ja nazwać mieszkaniem .A teraz walcze z checią polożenuia lagi na jutrzejszy dzień i czekajace mnie zadania i pojścia spać poskacze jeszcze po wątkach i chyba tej ch eci ulegnę.A to kurna 50 to nieustający moj rok urodzenia niestety obnazajacy bezlitosnie tykajacy jak bomba zegzarowa czas

Lila
29-10-2007, 01:51
I po coś się przyznała...

A gronkowca możesz bronić bez prasówki...:)

Pewnie Basia co dołoży,choć jestem pewna ,że tematy będą nam się sypały ,jak ryż nowożeńcom..

Dzisiaj się dowiedziałam,że Zulu Gula w sejmie.Tadeusz Ross znaczy się.

O,Warszawo...biedna stolico .
Na co ci przyszło ???

admin
29-10-2007, 03:20
Zawsze się pod spodem wyświetla, kto moderuje, a tu nijak nie widzę... Może się przyzna dobrowolnie???

W wątkach "komentarzowych" a takie są wszystkie Ogólne moderuję ja bezpośrednio acz dyskretnie ;)

Ewita
29-10-2007, 07:16
Dziękuję! Informacja o tyle ważna, że już teraz żadna Lilka ani Małgośka nie będzie się cieszyć, że jest bezkarna, hi, hi ,hi...:D

Alsko
29-10-2007, 07:24
no, nie! Wiedzma h.c. Asia krzywdy nam nie zrobi :) Ona wpierw daje ostrzeżenie...

Bufetowej nie będę przed Lilą broniła - straciłam do niej serce dość dawno... Natomiast Zulu Gula i PSL...
Liduś, poczekaj, co się tak spieszysz? Jeszcze niczego nie zaczęli, dopiero się sposobią.

FeliksG
29-10-2007, 12:28
Kto się okopuje? Ano, PiS
Minister Sprawiedliwości, albo nie, ten piękny młodzieniec z wzięciem, rozdaje na prawo i lewo /lewo skreślić/ nominacje i rozmieszcza, pewnie wybitnie utalentowanych, swoich p....w różnych agendach resortu sprawiedliwości.
Wroble ćwierkają o ponad setce takich nominacji. Staje się więc, uzasadnione pytanie: o co tu chodzi? Czy o zapewnienie wysokich odpraw z tyt. zwolnienia? Bo, że będą zwalniani, przez nowego ministra, to pewne jak w banku. A może cele są dalekosiężne?
Te same wróble donoszą, że wielu prokuratorów i sędziów prowadzi intensywne kampanie wyjaśniające, że: byli przeciw, że protestowali, że zwracali uwagę, że ulegali ale niechętnie, a nawet z obrzydzeniem. Ćwierkają jeszcze te wróbelki o jakiejś żenadzie, moralnej degrengoladzie itp.
Ja tam wiem swoje. Służalczość wobec władzy istniała zawsze, ale żeby aż tak? Porównania nasuwają się same a komentarz?

Lila
29-10-2007, 12:40
Cóż...PO podparła się autorytetem prof.Bartoszewskiego..

Hmm,profesora.A od kiedy ,po / nomen omen/ obowiązki profesora,jest tym profesorem ?

Wróble ćwierkają całkiem głośno,że PO wykosztowała się na adwokata dla uwiedzionej dziewicy - Sawickiej...zamiast się odciąć ,tak jak PiS od swoich skompromitowanych ludzi..

A już nawet nie ćwierkają,tylko krzyczą jak pawie,że ''główny macher '', '' frontmenka '' z taśm CBA ,zostaje ministrem zdrowia..

Tak wygląda wpuszczenie lisa do kurnika...:)

Basia.
29-10-2007, 13:17
pożyjemy, zobaczymy. PSL ma swoje 5 minut i tak jak mówili łatwo swojej skóry nie sprzedadzą, ciekawa jestem bardzo tej koalicji.

Basia.
29-10-2007, 13:18
okopywali się wszyscy przed oddaniem władzy, chyba pamiętasz? To nasza "narodowa" tradycja.

siekierka
29-10-2007, 18:47
No i otworzyłem "puszkę z Pandorą" jak mawiał niezapomniany towarzysz Gomółka (czyli spleśniały serek). Pieniędzy a wszystko rzeczywiście mało - ale gdzie się podziały? Kto sprzedawał inwestorom strategicznym wszystko i za bezcen - czyżby nie koledzy partyjni obecnych zwycięzców? TYLKO PARTIE INACZEJ SIĘ NAZYWAŁY! Jakiś Kongres Liberalno -Demokratyczny, później Akcja Wyborcza Solidarność, ale prawdę mówił Lepper, że oni już byli u władzy. Sprywatyzowali czyli sprzedali Polskę za 5, może 10% wartości, pieniądze wpłacili na swoje prywatne konta w Szwajcarii, oddali Polską wieś obcym za 1/4 dopłat, sami poszli na służbę do cwaniaków z Berlina, Paryża i Brukseli a nam każą za wszystko płacić 100%. Pamiętacie kto twierdził: Polskość to nienormalność?
A dlaczego Polscy rybacy nie mają prawa łowić ryb w Polskim Bałtyku? Dlaczego zdrowie żaby nad rzeką Rozpudą jest ważniejsze od życia mieszkańców Augustowa? Dlaczego Śląskie kopalnie węgla trzeba było zatopić? Można takich pytań zadać jeszcze tysiąc, odpowiedź jest zawsze taka sama.
Bo ...(nie powiem - to wszak niepoprawne politycznie).http://www.klub.senior.pl/images/icons/icon9.gif
Unhappy

Lila
29-10-2007, 20:12
Śląskie kopalnie trzeba było zatopić...

Setki tysięcy górników poszły na zieloną trawkę.Teraz brakuje węgla i na gwałt otwiera się szkoły górnicze..
A KLD - prekursor PO ,to najbardziej zagadkowa pod względem finansowym partia..

Zresztą...natrafiłam wczoraj w sieci na film ,o którym pisze Basia - "Nocna zmiana ''.
Szok,to za mało powiedziane....

Malgorzata 50
29-10-2007, 20:32
Gadajcie sobie co chcecie i tropcie po pisowskiemu kolejne nieistniejące afery .Ja WIEM,ze wreszcie będzie normalnie .W Anglii Margaret tez poslala gornikow na zielona trawke i po chwili zamieszania wszyscy mają się dobrze

FeliksG
29-10-2007, 20:34
..

Setki tysięcy górników poszły na zieloną trawkę.Teraz brakuje węgla i na gwałt otwiera się szkoły górnicze..

....
Czy to ma związek z FOOZ? Tam się nie można doliczyć ok. 300 mln. dolarow. Była nawet książka wskazująca gdzie te dolary poszły. Dolarów nie znaleziono i autorów książki nie ukarano np. za fałszywe świadectwo. No to gdzie one się podziały? pewno nigdy już się nie dowiemy. Chociaż, może coś się trafi - podobnie jak ze środkami, zbieranymi przez o. dyrektora, na ratowanie stoczni. Poinformowano nas, że środki te zainwestowano na giełdzie, nietrafnie, i..... przepadły.

Basia.
29-10-2007, 20:44
Śląskie kopalnie trzeba było zatopić...

Zresztą...natrafiłam wczoraj w sieci na film ,o którym pisze Basia - "Nocna zmiana ''.
Szok,to za mało powiedziane....
otwierają szkoły górnicze, nie ma chętnych do pracy w kopalniach pod ziemią, na powierzchni owszem. Na początku górnik pracujący pod ziemią dostaje 1300 zł miesięcznie pensji, robota brudna, niebezpieczna ........ Masz rację KLD to baaardzo zagadkowa pod względem finansowym partia. Film "Nocna zmiana" otworzył mi oczy ....... bardzo szeroko.

Lila
29-10-2007, 20:47
O sprawie FOZ możemy zapomnieć.W razie czego już obowiązuje przedawnienie...

Ale zaprawdę ,powiadam Ci,bądź spokojny ...bo ? może ...Raj ?:D

Jeśli wierzyć szumowi medialnemu kilka dni temu w Polsce obalono dyktaturę, przy której pięćdziesiąt lat PRL to nic wielkiego...

Jeśli wierzyć szumowi medialnemu, jestem zgrzybiałą staruszką :D z podstawowym wykształceniem, demencją oraz nieodłącznym beretem na głowie, która słucha całymi dniami Radia Maryja...

Jeśli wierzyć szumowi medialnemu - w końcu będziemy mieć rząd fachowców, a niebawem drugą Irlandią nad Wisłą...

No cóż media nie mogą się mylić, a tychże oczywistych faktów nie przyjmują do wiadomości tylko kaczyści, których jako niewygodną mniejszość najlepiej byłoby eksterminować.

Dlatego też posiedzę spokojnie,
posiedzę i popatrzę,
może wydarzy się coś śmiesznego ...
nim wszyscy trafimy do raju.:D :D

Malgorzata 50
29-10-2007, 20:56
Lila sorry ale to demagogia .Owszem wsrod wyborcow PiS byly i te osoby o ktorych piszesz ,ale nikt nie mowil ,ze wylacznie.Zresztą te żarty odbyly się na wlasna prosbę owej pratii rzekomo udreczonej ,która wyraźnie adresowala swoje przeslania do tej grupy..I mysle ,ze znaleźliby wieksze poparcie wsrod mlodych i wyksztalconych gdyby propaganda ,która uprawiali nie byla tak prymitywnie agresywna i obliczona na pobudzenie agresji tych, którzy nie sa delikatnie mowiąc beneficjenatmi.Powiedz mi więc dlaczego tylu ludzi naprawdę madrze myslacych odrzucialo tę opcję I wybralo "podejrzanych " liberałów.Niestety nadeszla epoka "radź sobie sam" i na to ,ze radzić sobie sami muszą równiez ci ,ktorzy nie są w stanie zapracowaly wszystkie po kolei rządy RP -niestety nie ma darmowych obiadow ,a po latach kiedy byla przynajmniej darmowa zupina trudno się z tym pogodzić .Od 16 lat nie ma racjonalnej i sensownej polityki spolecznej i w wirze walki o stolki i kase ,zadna ekipa tak na prawdę się tym nie zajmowala .A mlode pokolenia zdaje się ,ze już to zrozumialo ,dla tego szkoda im czasu na teczki i rozdzieranie szat -chcą miec mozliwosc zarobienia pieniędzy -a taka mozliwosc stwarza niestety tylko polityka liberalna .Tak, jak wiekszosc z nas,nie znajduje się w grupie zwyciężcow .Ale przynajmniej lubię rozumiec o czym się mowi.A w raj nie wierze -i nigdy się na owe rajskie zapewnienia nie łapalam.

Lila
29-10-2007, 21:22
jako 30 % .Trudno,za prawdę to ja mogę zginąć..

Ale chcę,abyście wiedzieli z jakim parszywcem macie do czynienia...:confused:

TAK, popieram PiS, Kaczyzm, orwellowską politykę represji i co tam jeszcze chcecie. Drugiej Irlandii mi nie potrzeba, i do tego- o zgrozo!- uważam że Ziobro jest spoko. Rozbrajająca szczerość, czyż nie? :D

NIE, nie jestem słuchaczem Radyja ani nie mieszkam w kurnej chatce w jakiejś zapadłej wsi gdzie nie ma prądu a 90% ludzi nie potrafi czytać. Gorzej, jestem katoliczką / chyba / wcale niepraktykującą...

NIE, nie noszę moherowego beretu, bo mi do fryzu nie pasuje.Tylko w sytuacjach rozrywkowych ...a i to moher jest pożyczony...
Poza tym moher gryzie gorzej niż wsadzenie łba w mrowisko więc no way. Pod względem estetycznym w ogóle kiepsko podpadam pod wizualny stereotyp prawicowego elektoratu i obawiam się że niektórzy mogliby nawet podejrzewać mnie o jakieś obleśne ,burżuazyjne PO-stwo..

TAK, wierzę w Układ, tak samo jak wierzę w układ słoneczny. Gadanie, że Układ to fikcja jest na tym tle zajebiście retro i w ogóle totalnie ptolomejskie- ale bez sensu..

NIE, nie płakałam po Blidzie.

NIE, Bolek nie zasługuje na terapię w Tworkach, bo i tak zostanie Bolkiem.

NIE, mordy wy moje, nie dostaję kasy za działalność propagandową, przeciwnie piszę w tajemnicy przed córką..Coby jej nie zepsuć humoru...

NIE, nie piszę także ze względów stricte ideowych, wyznaniowych czy takich tam. Słowo- klucz to zdrowy rozsądek i poczucie tak zwanej odpowiedzialności za Polskę...

Skrótowo- PiS to wbrew temu, co wmawiaja nam media pokroju TVN24, zaden ruch walniętych ideowców urządzających niepotrzebne nikomu krucjaty. Przeciwnie, to była- i jest- jedyna ekipa zdolna wymieść bałagan pozostawiony po latach panowania ustrojowego mutanta o ksywie Czecia Erpe, skasować korupcyjne powiązania i układy czyniące pole minowe z życia publicznego i gospodarczego, zredukować żulokrację uliczną i nauczyć respektu Towarzysza Putina i lewicowe elity Europy.

Gorzej, że ostatnimi czasy partia ta była jak samotny komandos walczący z dywizją pancerną wspieraną przez snajperów, śmigłowce bojowe i inne świństwa militarne, no i- co poradzić- musiał zejść z pola bitwy z raną postrzałową. Ale spoko, marines never die, jak mówi przysłowie… Póki co, ja jeszcze żyję....:D też..

Ps.Jak ktoś mnie objedzie i nie będzie chciał podać ręki,trudno.Zaleję się łzami,ale nie wyprę...
Tak jakbym nigdy nie wyparła się całej mojej sympatii i serca do Was.Niezależnie od Waszych poglądów...o le !:D

Alsko
29-10-2007, 21:36
bo szczery! I bo Cię lubię :D I boś ideowiec!

Ale po podaniu tej ręki - jeśli ją przyjmiesz - ani słowa o polityce! Gadaj sobie, gdzie chcesz, tylko nie do mnie :) Ja mało odporna w te klocki.
Stoi???

Pani Slowikowa
29-10-2007, 21:40
Brava Lilaaaa!!!!

Lila
29-10-2007, 21:43
Więc Aluś,ja potrząsam Twoją prawicą ze wzruszeniem...:)

O polityce ani słowa,bo schodzę do podziemia...
No,chyba od czasu do czasu głowę tylko wystawię...:)

Alsko
29-10-2007, 21:47
Wyleczymy cynaderki i pęcherze - i takie nowiutkie, a w moim przypadku z mniej stłamszonym środkiem człowieka, pohulamy w Klubie...
Cię proszę, no!!!

Basia.
29-10-2007, 22:22
jako 30 % .Trudno,za prawdę to ja mogę zginąć..

Ale chcę,abyście wiedzieli z jakim parszywcem macie do czynienia...:confused:

TAK, popieram PiS, Kaczyzm, orwellowską politykę represji i co tam jeszcze chcecie. Drugiej Irlandii mi nie potrzeba, i do tego- o zgrozo!- uważam że Ziobro jest spoko. Rozbrajająca szczerość, czyż nie? :D

NIE, nie jestem słuchaczem Radyja ani nie mieszkam w kurnej chatce w jakiejś zapadłej wsi gdzie nie ma prądu a 90% ludzi nie potrafi czytać. Gorzej, jestem katoliczką / chyba / wcale niepraktykującą...

NIE, nie noszę moherowego beretu, bo mi do fryzu nie pasuje.Tylko w sytuacjach rozrywkowych ...a i to moher jest pożyczony...
Poza tym moher gryzie gorzej niż wsadzenie łba w mrowisko więc no way. Pod względem estetycznym w ogóle kiepsko podpadam pod wizualny stereotyp prawicowego elektoratu i obawiam się że niektórzy mogliby nawet podejrzewać mnie o jakieś obleśne ,burżuazyjne PO-stwo..

TAK, wierzę w Układ, tak samo jak wierzę w układ słoneczny. Gadanie, że Układ to fikcja jest na tym tle zajebiście retro i w ogóle totalnie ptolomejskie- ale bez sensu..

NIE, nie płakałam po Blidzie.

NIE, Bolek nie zasługuje na terapię w Tworkach, bo i tak zostanie Bolkiem.

NIE, mordy wy moje, nie dostaję kasy za działalność propagandową, przeciwnie piszę w tajemnicy przed córką..Coby jej nie zepsuć humoru...

NIE, nie piszę także ze względów stricte ideowych, wyznaniowych czy takich tam. Słowo- klucz to zdrowy rozsądek i poczucie tak zwanej odpowiedzialności za Polskę...

Skrótowo- PiS to wbrew temu, co wmawiaja nam media pokroju TVN24, zaden ruch walniętych ideowców urządzających niepotrzebne nikomu krucjaty. Przeciwnie, to była- i jest- jedyna ekipa zdolna wymieść bałagan pozostawiony po latach panowania ustrojowego mutanta o ksywie Czecia Erpe, skasować korupcyjne powiązania i układy czyniące pole minowe z życia publicznego i gospodarczego, zredukować żulokrację uliczną i nauczyć respektu Towarzysza Putina i lewicowe elity Europy.

Gorzej, że ostatnimi czasy partia ta była jak samotny komandos walczący z dywizją pancerną wspieraną przez snajperów, śmigłowce bojowe i inne świństwa militarne, no i- co poradzić- musiał zejść z pola bitwy z raną postrzałową. Ale spoko, marines never die, jak mówi przysłowie… Póki co, ja jeszcze żyję....:D też..

Ps.Jak ktoś mnie objedzie i nie będzie chciał podać ręki,trudno.Zaleję się łzami,ale nie wyprę...
Tak jakbym nigdy nie wyparła się całej mojej sympatii i serca do Was.Niezależnie od Waszych poglądów...o le !:D
Lidko .........
Mam tak samo jak Ty tylko nie zaleję się łzami jak mi ktoś nie będzie chcial podac ręki .......... jego strata, niech spada.

Malgorzata 50
29-10-2007, 22:54
Kolezanki moje co wy o tym podawaniu reki- manifest bohaterski i szczery .Ale nie moge się absolutnie z jego tezami zgodzić .Coz pozyjemy ...na razie jeden punkt dla tej pani od stadionu! A poza tym uklad korupcja to wszystko istnieje ,ale PiS ich na pewno ogniem i mieczem nie zwalczyl .Bo na nic szlachetne zamiary jesli metody grubo naciagane!!! A poza tym tak jak Ala o wsxystkim pogadajamy ale nie o polityce ,bo po co mamy za siwe kudly się brac.Skoro tak na prawdę lubimy się jak nie wiem co!!!

FeliksG
29-10-2007, 23:08
Wiesz co, Lila, a ja Ci nie wierzę. Piszesz, że motywuje Cię zdrowy rozsądek i poczucie odpowiedzialności za Polskę a za chwile mowisz o nauczeniu moresu tow. Putina. Lila, na miłość boską, opowieść o Goliacie i Dawidzie to ,,,,Mitologia.
Lewicowe elity Europy to przejaw zdroworozsądkowego podejścia do problemów społecznych. To konieczność, bowiem alternatywą są....europejskie Al-Kaidy.
Absolutnie zarzuć myśli o jakimkolwiek nieposzanowaniu Twoich poglądów. Dajesz przykład bezpośredniości, śmiałości i otwartości. Z determinacją bronisz swoich przekonań, za co Cię podziwiam i szanuję. Ani się waż rezygnować!
Dobranoc.

siekierka
29-10-2007, 23:26
No świetnie. Jak widzę zgodziły się ze mną trzy osoby:Lila,Alsko i Basia. Cieszę się ,że nie tylko taki jak ja, 70-letni matuzalem widzi, komu chodzi o kraj a komu o własny interes. Nie ma sensu wzajemne przekonywanie się o wyższości świąt Mary Christmas nad... bo wszak nie o to chodzi. Prawda jest taka, jak ją ujawniła bufetowa. Bo to przecież ona swoimi remontowymi decyzjami spowodowała zakorkowanie Warszawy, a teraz chce pozbyć się kłopotu z budową stadionu i zarobić (dla kogo?- może zbiera na drugi FOZZ?) kilka miliardów. Osobiście nie jestem fanem piłkarskim, ale jej pomysł ze stadionem narodowym w Łomiankach to siarczysty policzek wymierzony kibicom. Przepraszam, stolica to ma być źródło dochodów, czy jednak obszar życia i rozrywki jej mieszkańców?

Malgorzata 50
29-10-2007, 23:28
Otoz w tej kwestii tyz się zgadzam z przedmowczynią Ta pani minister od stadionu wydaje mi się jednak o wiele bardziej przekonująca ...juz przyznalam jej punkt w walce Postu z Karnawalem

Malgorzata 50
29-10-2007, 23:29
a tak nawiasem mówiąc jak sobie wyobrazasz remont drog bez remontu???? Nie da się miec ciastka i zjesć ciastka oraz byc trochę w ciązy

Alsko
29-10-2007, 23:42
kurczę blade, miałam tu nie włazić i się nie wypisywać :mad:

Ale muszę, bo zaliczyłeś mnie do zgadzających się z twoimi poglądami. Otóż nie! Nie zgadzam się i to stanowczo!!! Nie popieram!!! Gdzieś na innym wątku o tym pisałam.

Twoja pomyłka wynikła prawdopodobnie z mojego postu do Lili. Z nią też się nie zgadzam. Ale ją baaardzo lubię, w związku z tym mam w nosie nasze podziały światopoglądowe.

To by było na tyle. Więcej nie będzie, bo mi nosem wychodzi bicie piany i beblanie w kółko tego samego. Nie mam zamiaru kłócić się ani stracić czyjegoś lub do kogoś szacunku.

Basia.
29-10-2007, 23:58
choćbyś nie wiem jak się nie zgadzała z naszymi poglądami nie przestanę Ciebie lubić i szanować. A miej sobie inne poglądy, masz do nich prawo!!!!!!!!!:) :) :)

Alsko
30-10-2007, 00:09
i wzajemnie!!!!!!! My, wiedzmy nie pozwolimy się skłócić!!!!!!

kufa86
30-10-2007, 00:17
To wszystko to STD spiskowa teoria dziejów.
O co tak naprawdę chodzi dowiemy się później albo w ogóle.

chickita
30-10-2007, 00:20
Amen. Nie dowiemy sie bo oni tak mówią zeby nikt ich nie zrozumial a tylko oni wiedzieli o co chodzi.

miro54
31-10-2007, 13:04
Obojętnie jakie rządy nie nastaną manna z nieba nam nie spadnie a gdzie ta partia rencistów i emerytów .

Lila
31-10-2007, 13:45
Tamta co była ,to wymarła...

A nowej niet...Zresztą któż słuchałby ludzi,którym powszechna propaganda kazała zabierać dowody na wybory..

I paradoksalnie -Kaczor tylko zauważył,że to było wstrętne.Ale pewnikiem wynika to z jego szacunku dla matki...

Malgorzata 50
31-10-2007, 14:42
Obojętnie jakie rządy nie nastaną manna z nieba nam nie spadnie a gdzie ta partia rencistów i emerytów .
A znasz ty taki kraj ,gdzie spada......bo ja nie!!! Zdradź tajemnice to udam się tam w te pędy bo u nasz ,pani,manny cóś ostatnio nie dowoża.Rozczula mnie ta powszechna modlitwa o mannę z nieba i ocena kolejnych rządow z tego punktu widzenia .A w cuda nie wierze ,bom ateistka zatwardziala!!!

Ewita
31-10-2007, 14:48
Jesteś konkretna do obrzydliwości i sprowadzasz na ziemię fantastów przeróżnych... A ja mam uciechę!:D

Malgorzata 50
31-10-2007, 14:52
A co nie mogę czasem pobyc belfrem....a śmiej się śmiej .... rechoto.Mam nadzieję ,ze lepiej się czujesz co??????????

Ewita
31-10-2007, 15:01
...ale psychicznie? A toż na tym forum żaden smutek nie ma szans! A mnie tylko trochę życzliwości trzeba, żebym odbiła od dna. Żeby to tak nasi politycy...

Malgorzata 50
31-10-2007, 17:39
Czniać polityków .....ja tam wierze ,ze wszystko się uda oi tyle i postanowilam nie sluchac kolejnych sensacyjnych doniesień kto komu przylożyl i kto co wykrył.Dobrze ze ci się polepszyl nastrój ..chociaz!

siekierka
31-10-2007, 17:46
Burek (po kaszubsku: Tusk) Dostał telegram od Angeli: Gratulacje Donek, dziadekbyłby z Ciebie dumny

Malgorzata 50
31-10-2007, 17:52
Niech zyje wpływ retoryki PiS na nasze spoleczeństwo .Gratulacje siekierko .To byl zarcik z gatunku "alem się uchachala"

hannabarbara
31-10-2007, 18:24
A znasz ty taki kraj ,gdzie spada......bo ja nie!!! Zdradź tajemnice to udam się tam w te pędy bo u nasz ,pani,manny cóś ostatnio nie dowoża.Rozczula mnie ta powszechna modlitwa o mannę z nieba i ocena kolejnych rządow z tego punktu widzenia .A w cuda nie wierze ,bom ateistka zatwardziala!!!
Masz rację Małgorzato! Nie o mannę chodzi, tylko o normalność. Szacunek w świecie, nie przypisywanie sobie sukcesów cudzego autorstwa, brak "haków", podsłuchów, kominiarek. Mam przekonanie, ze to mamy już za sobą.

Pani Slowikowa
31-10-2007, 18:30
Masz rację Małgorzato! Nie o mannę chodzi, tylko o normalność. Szacunek w świecie, nie przypisywanie sobie sukcesów cudzego autorstwa, brak "haków", podsłuchów, kominiarek. Mam przekonanie, ze to mamy już za sobą.

Bo zrobilismy duuzy krok na przod... w przepasc.. :D ( stare to ale zawsze trafne):D :D

Lila
31-10-2007, 19:52
Haniu..normalnie to Ty będziesz miała z nami na sabacie,albo w klubie...:)

Już zaczynają się polowania na czarownice..
Pierwsza czarownica -Ziobro.Już są zbierane materiały na niego.
Chociaż,jako osoba śledząca politykę / proszę nie mylić ze śledziem / ,twierdzę iż to pomysł wart Talleryanda..
Lud potrzebuje igrzysk.A na igrzyskach polegnie poza ukrzyżowanym Ziobro,także podatek liniowy..

Co dzisiaj zresztą wionęło z seksownych ust Donalda...niczym wiązanka pogrzebowa z 25 białych kalii,przybrana watą cukrową...

ps.Jakoś mnie to nie cieszy.Starzeję się,ani chybi...

Lila
31-10-2007, 20:03
Dziewczyny...coś mi przyszło do głowy.
Jak prezydent chciałby,mógłby powołać na premiera np.Rokitę.
Spawdźcie w konstytucji.Tylko tzw.dobry obyczaj nakazuje mu powołać szefa zwycięskiej partii,ale nie obowiązek konstytucyjny.
Ta Nelly mnie męczy...:)..i jej kapelusze.

Ewita
31-10-2007, 20:06
...ja czniam jej kapelusze! Ale niech mi kto wytłumaczy, po co inteligentna skąd inąd baba wpakowała się w taki układ??? Co się za tym kryje, psia kość?

Lila
31-10-2007, 20:30
Ewitko...też Ci coś ...podpada ?

Za długo nie ma zgody.Za długo...

hannabarbara
31-10-2007, 20:42
...ja czniam jej kapelusze! Ale niech mi kto wytłumaczy, po co inteligentna skąd inąd baba wpakowała się w taki układ??? Co się za tym kryje, psia kość?
Po pierwsze! Ona jak mało mówiła, to mogła udawać inteligentną. Moze była prymuską-kujonem. Jak sie rozgadała to złudzenia prysły.
Po drugie! Chciała "dowalić"Janowi Marii. Jak idę po prasę, to czytuję pierwszą stronę Faktów i Superekspresu, a te dobrze poinformowane gazeciory donoszą, ze pańswo R. sie rozwodzą.

Lila
31-10-2007, 20:45
Haniu...oj,coś mi się to nie widzi...:)

Basia.
31-10-2007, 22:05
lustracja jest potrzebna, Tuskowi nie przeszkadza fakt że Boni kablował. Kablowal bo szatazowano go poinformowaniem jego ówczesnej żony o romansie Boniego. Ciekawa jestem ilu osobom ten dupek zaszkodził.
http://wiadomosci.onet.pl/1633554,11,item.html

Lila
31-10-2007, 22:14
Mógł nawet nie zaszkodzić.Ale moralnie jest do niczego.
AK-owców nawet torturami nie zmogli..

Nooo,już widzę jakby to było przed wyborami...
Paskudne kaczory doprowadziły człowieka do łez przed kamerami...

Oooops,rymło mi się ?

Malgorzata 50
01-11-2007, 01:16
Bo zrobilismy duuzy krok na przod... w przepasc.. :D ( stare to ale zawsze trafne):D :D Asiu w jak a przepasc ja nic z tego nie rozumiem -tzn co -odpowiadaly wam metody Kaczyńskich i PiS-u uwzacie ,ze te dwa lata to bylo dobre dwalata? Ja nie -i uważam ,że atmosfera jaka wprowadzili zrobila tyle zlego ,ze dl uuuugo potrwa nim sie z tego otrząśniemy.A wybory chyba pokazaly ze ten styl jednak nie jest tym o czym Polacy marzyli w dlugie bezsenne noce .Nie rtozumiem jak mozna popierac ten dziwny sposob widzenia swiata i to mieszkajac w kraju gdzie raz probowano takich sztuk (za McCarthy`ego) i rozliczenia z tym okresem czkawk a odbijaja sieę do dzisiaj.Rozumiem patriotyzm ,rozumiem konserwatyzm ale nie rozumiem (wybaczcie zwolenniczkiPiS) polowania na czarownice jako metody sprawowania wladzy
Lila miedzy sytuacją dręczonych AK-owcow a szantażowanych opozycjonistow typu Boniego jest przepaść moralna przede wszystkim.AK to byly olbrzymy -ich dręczyciele to byli UB -eccy siepacze .A maly <Michał Boni szantazowany przez małego SB-owca ...inna skala ....

Pani Slowikowa
01-11-2007, 01:22
Asiu w jak a przepasc ja nic z tego nie rozumiem -tzn co -odpowiadaly wam metody Kaczyńskich i PPiS-u uwzaacie ,ze te dwa lata to bylo dobre dwalata? Ja nie -i uważam ,że atmosfera jaka wprowadzili zrobila tyle zlego ,ze dl uuuugo potrwa nim sie z tego otrząśniemy.A wybory chyba pokazaly ze ten styl jednak nie jest tym o czym Polacy marzyli w dlugie bezsenne noce .Nie rtozumiem jak mozna popierac ten dziwny sposob widzenia swiata i to mieszkajac w kraju gdzie raz probowano takich sztuk (za McCarthy`ego) i rozliczenia z tym okresem czkawk a odbijaja sieę do dzisiaj.Rozumiem patriotyzm ,rozumiem konserwatyzm ale nie rozumiem (wybaczcie zwolenniczkiPiS) polowania na czarownice jako metody sprawowania wladzy

Ledwo zyje dopiero co wrocilam z pracy i jestem padnieta..
Posprzeczamuy sie jutro ok? Dzisiaj mam zupelnie pusty mozg.. ale jestes kochana ze sie chcesz ze mna sprzeczac.. jak ja to lubie... Jak chcesz to jutro nawet mozemy zamienic sie na miotly.. Ja tez mam takie zdjecie jak ty gdzies.. Ze slubu mojej coreczki.. Uparlam sie zeby zrobic zdjecie dwoch tesciowych na miotle.. Tamta tesciowa byla bardzo zgorszona..

Lila
01-11-2007, 01:30
No właśnie...

I dlatego ja sobie takiego człowieka nie życzę na świeczniku.
Bo ,kurna ,u mnie w garażu ,też był magazyn Biuletynów do kolportażu.Tyle mogłam pomóc..
A Misiek,kurna ,czego się wystraszył ?
Że sb-ecja powie żonie iż nocował u kochanki...?

No..sorry.Mojemu Ojcu UB szczękę złamało + kilka żeber.Ale nie znalazł się jego podpis w Bezpiece.

Za biuletyny specjalnej kary nie było.Nie przesadzajmy.Zresztą wtedy to był zaszczyt znaleźć się w więzieniu.
Osobiście ubolewam,że nie było mi dane..Za licha płotka...

Lila
01-11-2007, 01:33
Ja się też z Małgochą nie kłócę,bom chora...

Ale musiałam napisać,jak takie ...dyplomatyłki ...się szykują.

Malgorzata 50
01-11-2007, 11:02
Lila zdrowiej jak najszybciej ,ja się nie kłóce bo kazdy ma swój punkt widzenia -a jesli chodzi o Miska -tchórza to napisalam co wiedzialam maluczki czlowiek i i nie porownywalabym go z bohaterami z AK -zagrozenie tez bylo inne - a jesli chodzi o swiecznik -wiesz nie jestem pewna czy jesli facet jest dobrym fachowcem i nie narobil za wiele szkód to czy naprawdę musi zostac na zawsze wykluczony z zycia publicznego -ale nie jestem pewna ....

Lila
01-11-2007, 11:25
Absolutnie nie ....
Tylko pamiętam aferę z Damięckim..
Jak równość to równość.Nikt go chyba nie zwolni z pracy,ale w rządzie nie powinno go być..Bez przesadyzmu...:)

Ps.ciekawi mnie ,czemu po tylu latach to wyznał,ze łzami ? A w rządzie Bieleckiego bez kaca sobie siedział ?
I przecież teraz mu nikt nie zagraża ?

Ja domyślam się.Macierewicz jako bat na stanowisku sekretarza stanu.

Malgorzata 50
01-11-2007, 12:08
Jasne ,ze tak przeciez Antek ma kwity na wszystkich siedzi sobie w tym gabinecie i chichiocze zlosliwie .Wiesz.Tak na prawdę to ja mam juz dosc tych wszystkich rewelacji ja chcę zeby bylo NORMALNIE.

siekierka
01-11-2007, 12:18
A jak to było z Arcybiskupem? Nad nim się nikt nie litował,choć kwity były szyte grubymi nićmi.
Ludzie! jak się mają ostatnie dwa lata do poprzedzających ich siedemdziesięciu? Tamte były cacy,a te dwa to be?

Jadka.Z
01-11-2007, 15:01
Ja też chcę żeby było już normalnie, w rządzie takich nie powinno być. Nad Arcybiskupem bardzo wielu litowało się i nie wiem czy kwity były szyte grubymi nićmi bo przyznał się i musiał zrezgnować ze stanowiska. Nie można pełnić takiej funkcji mając choć ślad obciążenia.

Basia.
01-11-2007, 15:27
i dlatego konfidentów dupków nie powinno być w rządzie, zbyt wielu ludzi zginęło w tamtych czasach być może ci kapusie do tego się przyczynili. Nikt ich nie będzie wsadzał do więzienia ale od rządu won raz na zawsze. Teraz zrozumiałam jeszcze lepiej dlaczego nasze "elyty" boją się lustracji dość liczna grupa zostałaby pozbawiona dostępu do koryta.:D

Pani Slowikowa
01-11-2007, 15:31
i dlatego konfidentów dupków nie powinno być w rządzie, zbyt wielu ludzi zginęło w tamtych czasach być może ci kapusie do tego się przyczynili. Nikt ich nie będzie wsadzał do więzienia ale od rządu won raz na zawsze. Teraz zrozumiałam jeszcze lepiej dlaczego nasze "elyty" boją się lustracji dość liczna grupa zostałaby pozbawiona dostępu do koryta.:D

Jak to sie dziwnie dzieje ze niektorzy ludzie to widza a niektorzy nie ..:confused:

Milosz:
"Ty Który skrzywdziłeś człowieka prostego
Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
Gromadę błaznów koło siebie mając
Na pomieszanie dobrego i złego,"

Malgorzata 50
01-11-2007, 19:56
Bo niektorzy są bardzo podejrzliwi ,a inni nie ....A Boni do rządu nie wejdzie.

Lila
01-11-2007, 21:43
Bo niektorzy są bardzo podejrzliwi ,a inni nie ....A Boni do rządu nie wejdzie.

...:D Jak dla mnie.+ dla Tuska.Trochę mi ulżyło,bo jakby się uparł,nie byłoby dobrze.Tym bardziej,że w tym czasie było wyjątkowo dużo wpadek ofsetów.

100 dni i będziemy wiedzieć mniej więcej ,czego mamy się spodziewać.PiS na bis ,czy spełnione obietnice ?
Podobno połowa Polski siedzi nad piwem i czeka na pieniądze.
Główna frontmenka ,pani minister zdrowia,też jest przygotowana do przejęcia...na razie ministerstwa..
Będzie OK.:)

weroni
01-11-2007, 21:47
Zastanawiam się dlaczego widzi się ludzi słabych i próbuje się ich napiętnować zamiast tych którzy to organizowali.Kto jest bez grzechu niech itd.pisowskie zagrywki poniżej pasa,znane od dwóch lat.Jak dobrze że to już KONIEC:confused:

Lila
01-11-2007, 21:56
Zastanawiam się dlaczego widzi się ludzi słabych i próbuje się ich napiętnować zamiast tych którzy to organizowali.Kto jest bez grzechu niech itd.pisowskie zagrywki poniżej pasa,znane od dwóch lat.Jak dobrze że to już KONIEC:confused:

Dawno powinni być napiętnowani,gdyby nie zdrada rządu Mazowieckiego,który nie pytając się społeczeństwa,wprowadził grubą kreskę.I pozwolił na uwłaszczenie się komuny...

Kaczory spóźniły się.Ale nie należy pisać KONIEC ,jeżeli zna się mentalność osobnika walczącego dla idei a nie korzyści i jezeli się pamięta,że mieli elektorat tylko o milion z czymś mniejszy.

Ps.Rozgrywki poniżej pasa ? Ci co do których je zastosowano ,nie byli niewinni..Ich poniżej pasa mieściło się we własnych ,osobistych kieszeniach.
Powyżej pasa było gęganie Wałęsy o skarpetkach.:D I jaki efekt ?

Basia.
01-11-2007, 22:07
w ciągu 27 lat zginęło sporo ludzi i być może pomogli im w tym swoją "słabością" takie dupki jak Boni i jemu podobni. Ze strachu przed opublikowaniem listy kapusiów ten "słaby" jak piszesz człowiek sam się przyznał do winy ........ milczał bardzo długo, był w rządzie i dalej kablował. Tutaj nie ma mowy o zagrywkach poniżej pasa, posłanka Sawicka tez Twoim zdaniem jest ok? Wygląda na to, że winę ponoszą ci od których brała kasę ....... LUSTRACJA JEST POTRZEBNA, JEST NIEZBĘDNA. Wierzę, że wczesniej czy później do niej dojdzie, nikt nie chce tych "słabych" wsadzać do pudła tylko chodzi o to żeby nie zajmowali stanowisk publicznych i nie byli w rządzie.

Malgorzata 50
01-11-2007, 22:07
Nie naduzywalabym slowa zdrada to byl blad ...zgadzam się i do tego brzemienny w skutki i to bardzo poważne m.in.jednym z powazniejszych skutkow jesyt powodzenie retoryki PiS i miecz ognisty min.Ziobry tudzież siedzacy w gabinecie Maciarewicz przebierajacy w kwitach na kazda okazję ...a także skutkujacy uwalaszczeniem nomenklatury PZPR-owskiej i bezkarnosci SB-kow ....ale nie podejrzewam tu zdrady -raczej naiwnosć polityczną...a może ja jestem naiwna????????

Lila
01-11-2007, 22:10
Wycofuję zdradę..

Przyrównam do krótkowzroczności Jagiełly,który zamiast kota pogonić Krzyżakom spod Grunwaldu,naraził potomnych na użeranie się z nimi..

Takie to polskie,to wybaczanie chrześcijanskie...

Malgorzata 50
01-11-2007, 22:27
Wszak jezdem Polkom to i po chrzescijańsku......eeeeee zobaczy się co z tego wyniknie ja tam jestem dobrej mysli -poki co.Jest wpadka ze stadionem niestety -przyznaj e z przykroscią .Na wszeklki wypoadek TV wylaczylam i udaję ,ze robię test dla wojaków ,ale co i raz pyk....

Wodniczka
01-11-2007, 22:35
Zawsze chodzilam głosować ..i teraz byłam spełniłam obywatelski obowiązek.. Wnuczek mi dowodu nie schował..tylko do urny sam wkładał moje listy wyborcze.
Potem rodzicom opowiadał,że on z Babcią głosował razem :)

Malgorzata 50
01-11-2007, 22:36
No i co,zdałaś się na smarkacza Wodniczko???????

weroni
01-11-2007, 22:59
Masz rację Lilu,krzywdy trzeba napiętnować i karać ale co ma do tego "donoszenie"np.Damięckiego?to może i moja ciotka śp.powinna być napiętnowana za to że pracowała u nich po wojnie jako maszynistka biurowa bo też znalazła się na liście Pana W.biedna w grobie się przewraca a jej chodziło tylko o to że nie miała co do gara wsadzić.Moim zdaniem są grzechy i grzeszki i powinno się umiec rozgraniczyć bo inaczej będziemy stać w miejscu i wywijac szabelkami do us... śmierci.

Lila
01-11-2007, 23:11
Weroni...może i masz rację,ale ja w dzisiejszym nastroju mogiłkowo-depresyjno -pomenopauzalnym...jak usłyszę jeszcze raz o wywijaniu szabelkami...to się wścieknę....i pobiegnę do moich zbiorów ...wybiorę tę ułańską..z r.1919..która /mam taką nadzieję / ma jakiś sowiecki łeb w śpiczastej czapce z gwiazdą na sumieniu... i ..i ..zrobię coś głupiego..

O szabelce proszę bez sarkazmu.Bo potrząsać szabelką w Polszcze nie każdy mógł..

weroni
01-11-2007, 23:15
:-))Mimo wszystko jesteś świetna,pozdrawiam serdecznie.

Lila
01-11-2007, 23:19
Weroni..tylko bez mimo wszystko...:):)

weroni
01-11-2007, 23:25
Musi być,ja Panów z PiSu nie trawię od czterech lat.Szkoda że nie mam szabelki.

Lila
01-11-2007, 23:47
Warszawski sąd wydał absolutnie bezprecedensową decyzję o zatrzymaniu na 48 godzin Tomasza Sakiewicza – redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” oraz jego zastępczyni Katarzyny Hejke. Zgodnie z nakazem sądu spędzić mają oni w areszcie... 13 grudnia.

Przeciwko Hejke i Sakiewiczowi toczy się sprawa karna z prywatnego oskarżenia, wytoczona im przez TVN. Chodzi o publikację „WSI na wizji”, w której „Gazeta Polska” napisała, że Milan Subotić z TVN współpracował z wojskowymi służbami z czasów PRL oraz – po 1989 r. – z WSI.

Prawdziwości informacji o współpracy z czasów PRL dowiodły niezbicie dokumenty. Z kolei fakt, że Subotić współpracował z WSI, potwierdziły informacje zawarte w raporcie o WSI. Mimo to TVN wniosła przeciwko dziennikarzom „Gazety Polskiej” sprawę karną. Oskarża ich o znieważenie z art. 212 kk.

Na wczorajszą rozprawę przed Sądem Rejonowym dla miasta stołecznego Warszawy Tomasz Sakiewicz nie stawił się, ponieważ przebywa zagranicą – usprawiedliwienie tej treści przedstawił jego adwokat. Natomiast do Katarzyny Hejke informacja o dacie i godzinie rozprawy w ogóle nie dotarła.

Mimo to sąd – błędnie i skandalicznie - zastosował art. 382 kpk, mówiący o możliwości zatrzymania osoby, która nie stawiła się na rozprawę bez usprawiedliwienia. Dodatkowo, kuriozalnie, wyznaczył termin 48 godzin przed rozprawą jako właściwy do zatrzymania obojga dziennikarzy.

„Gazeta Polska” wielokrotnie krytykowała w swych publikacjach zarówno Platformę Obywatelską, która właśnie doszła do władzy, jak i patologiczne układy rządzące polskim sądownictwem (ostatnio w artykule „Sędziowska Camorra” z 09.10.2007.). Tym większe oburzenie musi budzić skandaliczna decyzja warszawskiego sądu, która musi być odebrana jako próba zamknięcia ust „Gazecie Polskiej”. Towarzyszy jej nasilająca się fala dziwnych wezwań na procesy i przesłuchania.

Do rangi symbolu urasta fakt, że kierownictwo „Gazety Polskiej” spędzić ma w areszcie 13 grudnia (dzień później odbyć ma się rozprawa). Fakt ten każe zastanowić się, czy wypowiedzi o nowym 13 grudnia po odsunięciu od władzy zwolenników IV RP, były faktycznie bezpodstawne.

O sprawie poinformujemy jeszcze dziś Rzecznika Praw Obywatelskich oraz polskie i międzynarodowe organizacje dziennikarskie, a także zajmujące się obroną praw człowieka.

ps...To tylko cytat z prasy...:D

PiS -bis ? Wszystkie podróbki są gorsze od oryginału...

Basia.
01-11-2007, 23:59
Masz rację Lilu,krzywdy trzeba napiętnować i karać ale co ma do tego "donoszenie"np.Damięckiego?to może i moja ciotka śp.powinna być napiętnowana za to że pracowała u nich po wojnie jako maszynistka biurowa bo też znalazła się na liście Pana W.biedna w grobie się przewraca a jej chodziło tylko o to że nie miała co do gara wsadzić.Moim zdaniem są grzechy i grzeszki i powinno się umiec rozgraniczyć bo inaczej będziemy stać w miejscu i wywijac szabelkami do us... śmierci.
to charakter tak samo jak k.......a. Byli tacy i to niemało /na szczęście/ co się nie dali zeszmacić i byli tacy co dla otrzymania paszportu albo talonu na samochód kapowali. Czemu podnosi się teraz takie larum?!!!!! Przecież nikt ich ze skóry nie ma zamiaru obdzierać ani wsadzać do pudła, chodzi o to żeby zniknęli z życia politycznego i publicznego raz na zawsze. "Donoszenie" Damięckiego na kolegów było obrzydliwe, nie pomyślałeś że nie dostawali np. ról albo tracili pracę?

Malgorzata 50
02-11-2007, 00:29
Basienko a nie pomyslalas ,ze duza czesc tych "demaskacji" ma swoje źrodla w SB-cji .PRL byl byle jaki pelen byle jakich ludzi po obu stronach i pelen bylejakich SB-kow ,ktorzy zeby sobie podnieśc efektywnosc wpisywali co chcieli do tych papierów ..i to maja być zelazne dowody przeciwko ludziom!!!!
Jasne ,ze byla cala masa swiń ktore nalezy wykluczyć ,ale lustracja musi miec forme cywilizowana a nie być wolnoamerykanką polegajaca na produkcji kolejnych kwitow i kolejnych list montowanych na zamowienie i dla doraźnych celow politycznych .A Gazeta Polsk to wyjatkowy szmatławiec.

Basia.
02-11-2007, 00:35
mnie chodzi tylko i wyłącznie o te świnie. Jeżeli sami wycofają się z życia politycznego i publicznego nie będą lustrowani.

Malgorzata 50
02-11-2007, 00:41
Ba ale jak to zrobic ,zeby swina sporządniala......a w miedzyczasie nalowi się drobiazgu bez znaczenia ,slabych ,wystraszonych ,głupich po prostu.....

Lila
02-11-2007, 00:44
Małgoś,ale niech sobie będzie szmatławiec..

Urbana nikt nie zamykał,a co wypisywał..
Ani jego żony,chociaż jej pismo ZŁY wykorzystało zdjęcia operacyjne policji zrobione na miejscu samobójstwa młodego chłopaka i opublikowało je,bez niczyjej zgody..

A pani Małgosia / żona Urbana / regularnnie nie zgłaszała się na rozprawy do Krakowa,mimo że to była sprawa z oskarżenia prokuratora,a nie cywilnego...

Basia.
02-11-2007, 00:44
Ba ale jak to zrobic ,zeby swina sporządniala......a w miedzyczasie nalowi się drobiazgu bez znaczenia ,slabych ,wystraszonych ,głupich po prostu.....
ponieważ świnie nie chcą sporządnieć i dobrowolnie się wycofać to wtedy się je lustruje. Na szczęście nie wszyscy mądrzy są świniami takich jest chyba całkiem sporo.:) Jeżeli chodzi o ten drobiazg to masz rację.

Lila
02-11-2007, 00:52
....''Media chętnie pokazują skruszonego M. Boniego i podają, że od 1985r. SB regularnie go nagabywało i zachęcało do podjęcia współpracy. Ale już nie tak chętnie mówią, że w końcu im się to udało, to nie w okresie głębokiego PRLu, tylko w 1989r.!

Dokładnie 6 lutego 1989r. czyli w dniu rozpoczęcia rozmów przy Okrągłym Stole, Boni zaczyna działać jako Tajny Współpracownik. Już na początku lat 90-tych, kiedy to pojawiła się ,,Lista Macierewicza”, a na niej nazwisko Boni i jeszcze wielu innych, wszystkie media wraz z politykami dzisiejszej koalicji, jak jeden mąż krzyczały, że tak nie można, że to prowokacja, że skrzywdzono niewinne osoby.

A teraz syn marnotrawny powrócił, okazując skruchę w świetle fleszy i kamer, przy wielkiej aprobacie ,,niezależnych mediów” i polityków, którzy lada dzień zaczną rządzić Polską. Jakbym nie znał historii Polski, to pewnie bym się wzruszył, nawet łzę uronił i pochylił głowę nad losem udręczonego politykiera.''

Co tu można powiedzieć,moi mili ?

Basia.
02-11-2007, 00:58
w tvn24, że Tusk jednak chce Boniego widzieć w rządzie popierają swojego lidera politycy z PO z Julią Piterą na czele.:D

Malgorzata 50
02-11-2007, 01:00
Co do Nie -zgoda .Co do Boniego zgoda ,Role sie odwrócily teraz będą tropione wszystkie prawdziwe i wyimaginowane grzechy i grzeszki koł zblizonych do PO ok.Mam nadzieje ,ze sie obronią

Malgorzata 50
02-11-2007, 01:02
W PiS swietnie się mialo rowniez wielu dupkow sędzia Kryże np...polityka to jest jedno szambo ale jak mowię od dawna nie wydaje mi się ,zeby to były partie porównywalne jesli chodzi o klase ludzi w nich bedących i podejscie do polityki ,kraju i swiata .mam nadzieje ,ze nie strzelilam jak zwykle kula plot lokując swoje uczucia....

Basia.
02-11-2007, 01:09
W PiS swietnie się mialo rowniez wielu dupkow sędzia Kryże np...polityka to jest jedno szambo ale jak mowię od dawna nie wydaje mi się ,zeby to były partie porównywalne jesli chodzi o klase ludzi w nich bedących i podejscie do polityki ,kraju i swiata .mam nadzieje ,ze nie strzelilam jak zwykle kula plot lokując swoje uczucia....
życzę Ci z całego serca żeby Twoje uczucia były ulokowane prawidłowo. :) Polityka to jest szambo niestety, my się spalamy jak głupie stając w obronie naszsych faworytów i nie mamy zielonego pojęcia o wielu sprawach. Masz rację w PO są ludzie bardziej medialni mówiący dobrą polszczyzną, nie mamy wpływu na to co będzie jestem jak najbardziej za tym żeby było dobrze i w miarę najprzyzwoiciej.:)

Lila
02-11-2007, 01:09
Małgoś,sędzia Kryże...hmm..to tak jak Cimoszewicz musiałby odpowiadać za swojego ojca.
Ojciec sędziego Kryże skazał Wawrzeckiego na karę śmierci w aferze mięsnej...

Trudno odpowiadać za ojca..cholewcia..

Malgorzata 50
02-11-2007, 01:10
Trudno ....no palnęlam ,przyznaje !!!!!:confused:

Lila
02-11-2007, 01:21
:D :D

...nieszczęśnikom, których SB zmusiła do podpisania jakiś - zawsze nieistotnych - papierów, czy wydusiła z nich jakieś - zawsze marginalne - informacje. Nie sądźcie abyście nie byli sądzeni...i kto bez grzechu niech pierwszy rzuci... ja tam nie rzucę...

To że wybaczam z góry i hurtowo, jeszcze kurdebalans nie znaczy, że chcę was widzieć w roli ministrów, arcybiskupów czy prezydentów. Takie stanowiska chciałabym móc rezerwować godniejszym.
A wy, drodzy sponiewierani przez los spróbujcie odzyskiwać równowagę gdzie indziej niż na kanapie rządowej limuzyny. Bo zamiast współczucia otrzymacie kopa w d... i tym razem sami sobie będziecie winni.
Amen.

kufa86
02-11-2007, 02:12
Jezus:
- to jest bez grzechu niech rzuci kamieniem.
Leci kamień.
Jezus:
- matko, jak ty mnie czasem denerwujesz.

kufa86
02-11-2007, 05:30
cytat z netu
Tusk i jego nowy rzad
Pawlak = ,ile razy temu prostakowi mozna dawac szanse skoro spieprzyl wszystko co mu dano wczesniej ?
http://wiadomosci.onet.pl/1633451,11,item.html -jakis SB-ek ktory prosi o przebaczenie bo koryto jest glebokie i chce sie ustawic.
"profesor" Bartoszewski -ehhh moze juz czas odejsc ?
No a to dopiero poczatek,mialo byc tak dobrze a wyglada na to ze moga byc problemy.

Nastepny nawiedzony POlityk,qrwa co za debil,http://wiadomosci.onet.pl/1633311,11,item.html
Januszek Palikot

zgadzam się z tezami tego cytatta.

Lila
02-11-2007, 11:07
Hmmm,kufo....

Zgadzam się z Tobą po raz pierwszy.

Ewunia
02-11-2007, 12:02
Małgoś,sędzia Kryże...hmm..to tak jak Cimoszewicz musiałby odpowiadać za swojego ojca.
Ojciec sędziego Kryże skazał Wawrzeckiego na karę śmierci w aferze mięsnej...

Trudno odpowiadać za ojca..cholewcia..

Miałam się nie odzywać w tematach politycznych ale tu nie zdzierżyłam. To nie o tatusia chodziło jeno oo samego pana sędziego, który "jakimś cudem" w stanie wojennym został mianowany jednego dnia sędzią wojewódzkim i przewodniczącym najważniejszego wydziału w kraju. O tym "cudzie" może sporo opozycjonistów opowiedzieć...

Lila
02-11-2007, 12:11
Faktycznie Ewuniu...

Rekwirował samochody,które przewoziły Biuletyny...

Czyli jednak nie należy patrzeć na fachowość,lecz na przeszłość.Ta reguła nie znosi wyjątków..

Sędzia Kryże - won..

emka46
02-11-2007, 20:43
http://img116.imageshack.us/img116/2180/powyborczehq8.jpg (http://imageshack.us)

BUNIA
02-11-2007, 23:14
A czy to pierwszy raz ???

Basia.
02-11-2007, 23:16
:) :) To jest "norma".

Malgorzata 50
02-11-2007, 23:32
Czy mozna im dac szanse ...na razie rządzi premier K i rzad PiS a tu już zmasowana krytyka nim cokolwiek jeszcze się wydarzylo!!!Wiecie co, wracam od ludzi ktorzy w wiekszosci maja zupelnie inny poglad i tu buch od dnia wyborow nieustajaca krytyka rzadu ,ktorego jeszcze nie ma!!!! Powtarzam narod z jakichs powodow mial dosc najlepszego na swiecie rzadu braci ...moze się omylil ,ale o tym sie trzeba najpierw przekonac!

weroni
02-11-2007, 23:48
Święte słowa Małgosiu,mnie też to dziwi(choć nie powinno).

Malgorzata 50
02-11-2007, 23:52
Wlasnie slucham TVN i dowiaduję się ,ze dziewczynie z porazeniem mozgowym i p[o wypadku do tego ,z niesprawnymi rekami i nogami ZUS cofna niezdolnosc do pracy.ZUS w osobie 2 orzeczników i to nie ma nic wspólnego z rzadami ani PiS-u ,ani PO -po prostu LUDZIE są podli i mali.

Lila
02-11-2007, 23:55
Święte słowa Małgosiu,mnie też to dziwi(choć nie powinno).

...czemu nie powinno ?;)

ps.Jasne,że sobie porządzą.Z naszego punktu widzenia nie ważne kto ,tylko jak.I złem najwyższym jest tyloletni podział prawicy.
2 lata wojny prawicy z prawicą..

Teraz ciąg dalszy..Więc sorry,ale ja bez optymizmu podchodzę do przyszłych wydarzeń.

enia60
03-11-2007, 00:15
czy mamy wybranych w rządzie ,bo jeszcze ich nie widziałam,więc i krytyki być nie może,dajmy ludziom szansę,i nie życzę nam wszystkim na tym i innych forach i różnym innym mediom by nie dopadła ich i nas PUTINADA ,bo to dopiero będzie zabawa

Malgorzata 50
03-11-2007, 00:18
Jaka Putinada to chore bredzenie opętanego faceta ,który nie moze się pogodzic z przegrana .Ja go nawet rozumiem...

enia60
03-11-2007, 00:27
No właśnie on tak myśli i taką ma nadzieję na działania,na szczęście nas to nie dotyczy,nie wiem dlaczego irytuję się czasem ,brak mi dziś "szkła kontaktowego"

Lila
03-11-2007, 00:32
Tak,ale to nie szkło kontaktowe kształtuje naszą wiedzę..I te śmiszne telefony..:)

W każdym razie ze smutkiem widzę, jak wstępująca władza chce za każdą cenę pozyskać media. Na własne uszy słyszałam w radio pana Schetynę, który powiedział, że przy obsadzie ministerstw czekają na sugestie dziennikarzy.

To oczywiście nie może być prawdą, bo partia, która przez osiem lat była w opozycji, ma już chyba od dawna upatrzonych ludzi na konkretne stanowiska i to zupełnie innych, niż nam się wydaje – ale brzmi groźnie.
Pan S. udziela żurnalistom prawa, którego odmawia Prezydentowi.

Malgorzata 50
03-11-2007, 00:36
Prezydent na razie z żadnego prawa nie chce korzystac bop solidarnie z bratem jest obrazony...Lila czy ty na prawdę tego nie widzisz???Wstepujaca wladza miala z tego co wiem media po swojej stronie podczas calej kadencji ustepujacej wladzy...

babciela
03-11-2007, 00:38
malgosiu jest taki nieludzki przepis ZUS-u mowiacy o tym ze jezeli ktos urodzil sie niesprawny a nie ma pogorszenia zdrowia,to NIE MA PRAWA DO RENTY!!!!!!

Malgorzata 50
03-11-2007, 00:39
no to jest po prostu ...nie mam słów!!!! Ale ta dziewczyna MIAŁA pogorszenie stanu zdrowia bo uległa wypadkowi!!!!!

babciela
03-11-2007, 00:40
Ale przyszly premier tez juz naplotl glupstw-np.ze bedziemy panstwem milosci(SIC)

babciela
03-11-2007, 00:41
Ja ie wiem-bo ja sama mam ciagle konflikty z ZUS-em,jako biegly sadowy

Malgorzata 50
03-11-2007, 00:42
A może będziemy.....? Dajcie temu premierowi zostac może premierem ,a później go zespoł wzespół bedziemy punktowac co?

babciela
03-11-2007, 00:46
A odnosnie nowego rzadu-pozyjemy,zobaczymy.ja n ie widze tego wszystkiego dobrze.Prywatyzacja szpitali-a w czyim interesie-ordynatorow(chociaz sama bylam szefowa) profesorow.Najprosciej oglosic upadlosc i sprywatyzowac za grosze- a dlugi placimy my-podatnicy-Kaczynski dobrze zrobil ze postawil veto na prywatyzacji.Niech kupuja-fabryki,szpitaleitd ale z dlugami

Basia.
03-11-2007, 00:47
Wlasnie slucham TVN i dowiaduję się ,ze dziewczynie z porazeniem mozgowym i p[o wypadku do tego ,z niesprawnymi rekami i nogami ZUS cofna niezdolnosc do pracy.ZUS w osobie 2 orzeczników i to nie ma nic wspólnego z rzadami ani PiS-u ,ani PO -po prostu LUDZIE są podli i mali.
moja znajoma miała przyznaną przez ZUS rentę stałą z I grupą inwalidzką. Dwa lata temu wezwali ją na komisję, stwierdzili że już basta i odebrali jej rentę, nikt jej nie badał nie dopuścili jej do głosu. Była zrozpaczona bo w wieku 60 lat została pozbawiona środków do życia, emerytura jej nie przysługuje bo przepracowała w swoim życiu 6 lat i po wypadku przyznano jej stałą rentę. Napisałam jej odwołanie i kazałam natychmiast zanieść to odwołanie na dziennik do ZUS-u bo to był ostani dzień kiedy można było się odwołać od tej genialnej dezycji. Czekała rok na odpowiedź, rentę jej przywrócili zapłacili wyrównanie z odsetkami.

Lila
03-11-2007, 00:48
Jak już zostanie premierem,to mu damy spokój..

Ale teraz popełnia błędy jak i kaczory...

Sprawa tych dziennikarzy,która nagle pokazała światkowi dziennikarskiemu,że nie wszystko wolno pisać.I nie będzie...

A pozwani zostali o to, że ujawnili, iż jakiś z dyrektorów TVN był agentem za czasów PRLu i trochę potem.. Zatrzymanie ma nastąpić w dniu 13 grudnia. Świetna data!
To chyba któryś z braci Kaczyńskich powiedział, że jak PiS przegra, to będzie 13 grudnia. Jasnowidz, czy co?

Wygląda na to, że sędzia jest agentem Kaczyńskich.
Nie martwmy się. TVN staje w obronie dziennikarzy, których pozwał. Zobaczycie. Nie minie kilka dni i „niezależny” sąd ugnie się pod presją „niezależnych” mediów.
Jak na razie tylko dwie stacje doniosły o całej sprawie. Reszta – wodę w usta.

Potem – ze wszystkich stacji – dowiedziałam się, że Tusk przeprosił Prezydenta, ale tylko jedna stacja pokazała, w jaki sposób tenże Tusk publicznie sam te przeprosiny wydrwił. A dwaj komicy w „Szkle kontaktowym” naigrawali się z tych, którym się nie podobał sposób przepraszania. Naigrawali się i ze mnie, bo mnie też się nie podobał. Nie wiem, dlaczego to akurat ręce pani Olejnik są właściwe do składania przeprosin. Może lepszy byłby na przykład Maciek Kuroń? Czekam na inne godne kandydatury.

Cyrk panie dzieju,tylko bilety sprzedawać.

Basia.
03-11-2007, 00:55
Potem – ze wszystkich stacji – dowiedziałam się, że Tusk przeprosił Prezydenta, ale tylko jedna stacja pokazała, w jaki sposób tenże Tusk publicznie sam te przeprosiny wydrwił. A dwaj komicy w „Szkle kontaktowym” naigrawali się z tych, którym się nie podobał sposób przepraszania. Naigrawali się i ze mnie, bo mnie też się nie podobał. Nie wiem, dlaczego to akurat ręce pani Olejnik są właściwe do składania przeprosin. Może lepszy byłby na przykład Maciek Kuroń? Czekam na inne godne kandydatury.

bo ja nie uważam, że Tusk przeprosił prezydenta on drwił już by lepiej nic nie mówił. Nie mam ani sympatii ani szacunku ani zaufania do tego polityka. Film "nocna zmiana" mówił przecież prawdę.:D

Malgorzata 50
03-11-2007, 01:22
Jak już zostanie premierem,to mu damy spokój..

Ale teraz popełnia błędy jak i kaczory...

Sprawa tych dziennikarzy,która nagle pokazała światkowi dziennikarskiemu,że nie wszystko wolno pisać.I nie będzie...

A pozwani zostali o to, że ujawnili, iż jakiś z dyrektorów TVN był agentem za czasów PRLu i trochę potem.. Zatrzymanie ma nastąpić w dniu 13 grudnia. Świetna data!
To chyba któryś z braci Kaczyńskich powiedział, że jak PiS przegra, to będzie 13 grudnia. Jasnowidz, czy co?

Wygląda na to, że sędzia jest agentem Kaczyńskich.
Nie martwmy się. TVN staje w obronie dziennikarzy, których pozwał. Zobaczycie. Nie minie kilka dni i „niezależny” sąd ugnie się pod presją „niezależnych” mediów.
Jak na razie tylko dwie stacje doniosły o całej sprawie. Reszta – wodę w usta.

Lila tylko ,że ci dziennikarze zostali aresztowani czy doprowadzeni z polecenia ciągle tej samej prokuratury,podlegajacej temu samemu ministrowi - rzadu PO JESZCZE nie ma.A prezydenta nie byla za co przepraszać albowiem pomyje lecialy z obydwu stron po rowno.W wypowiedziach Tuska w stosunku do prezydenta nie zauważylam przez lata PO w opozycji i podczas kampanii wyborczej NIC obraźliwego -w odroznieniu od wypowiedzi PiS -u w stosunku do Tuska .To co sie dzieje teraz podczas gdy kopia ,gryza i pluja przechodzi ludzkie poj ecie i w odroznieniu od wybaczonej wspanialomyslnie wypowiedzi ojca R ,który obrazil nie tylko Prezydenta ale i jego zone .PiS kazdym slowem i postępkiem potwierdza jak na razie ,ze przegral na wlasną prośbę....

Malgorzata 50
03-11-2007, 01:23
bo ja nie uważam, że Tusk przeprosił prezydenta on drwił już by lepiej nic nie mówił. Nie mam ani sympatii ani szacunku ani zaufania do tego polityka. Film "nocna zmiana" mówił przecież prawdę.:D
Ale na Boga ZA CO on niby mial go przepraszać ....tak przeprosil jak obrazil ....na jego miejscu zrobilabym dokladnie to samo!!!!!

Pani Slowikowa
03-11-2007, 01:27
http://img108.imageshack.us/img108/887/tuskqq6.jpg (http://imageshack.us)

a ztych oczu widac wielka...zachlannosc

Malgorzata 50
03-11-2007, 01:29
Nie, mnie się podobaja wesole oczka Tuska!!! nie będę walczyć w proporcji 3:1 Powiedzialam co mialam do powiedzenia .Ide pisac test!:)

Pani Slowikowa
03-11-2007, 01:34
Nie, mnie się podobaja wesole oczka Tuska!!! nie będę walczyć w proporcji 3:1 Powiedzialam co mialam do powiedzenia .Ide pisac test!:)

MEDUZY!!

tylko jeszcze wezow we wlosach mu brakuje brrr

Anna_Maria_57
03-11-2007, 01:36
Witam,
Małgorzato 50, popieram w 100% - "obrażenie się" dotyczyło podobno tego, że Tusk powiedział o "braciach Kaczyńskich", co mu J.K. wytknął, że "bracia to jednostka biologiczna" a nie polityczna - cyrk!
Czyli jak on miała przeprosić?! Może: "Przepraszam, że nazwałem Pana Prezydenta bratem Pana Premiera"??

W drugiej sprawie też masz całkowitą rację - nie można mieć pretensji do kogoś, kto jeszcze NIC nie może zrobić, o to, że nic nie robi!
No, ale to któryś poseł PiS zaczął, powiedział coś w stylu "PO ma takie pomysły na sport, no to gdzie są te stadiony?"
Jakby stadion w minutę można było zbudować!!

Mam jednak nadzieję, że z czasem, za kilka miesięcy lub kilka lat ten zły, trujący wręcz wpływ PiS-u minie i ludzie znowu będą widzieć wszystko po pierwsze w jasnych, a nie stale ciemnych barwach, a po drugie bardziej realnie.

Acha, ja nie głosowałam na PO. Ani na PiS!

Lila
03-11-2007, 01:42
Małgoś kochana,a jechał ich pies wszystkich...

Może i ja uwierzę,ale co zrobić jak widzę różne rzeczy w tym przyszłym rządzie...

Zwracam się o młodych facetów.
Jeżeli zobaczycie kiedyś panią, która wygłasza zdanie „za friko to ja ... pieprzę”, a potem w świetle jupiterów odbywa spowiedź powszechną zalewając się łzami – to ona nie mogła zostać uwiedziona waszym czarem. Najwyżej waszymi pieniędzmi.
Ona za friko na pewno się nie pieprzy

A wspólniczka owej pani zostaje ministrem zdrowia.I tak jak mówi Ela; pies z kulawą nogą nie weźmie biednych szpitali.
Uważam na Boga,że ten prezydent niech robi co może...

Ps.Sądy już pracują na rzecz nowego pana.Ta niezależność to jedna wielka lipa...
Pamiętacie niezłomną Barbarę Piwnik,bratanicę sławnego "Ponurego '' ?
Można zawsze się zeszmacić dla kasy...

Malgorzata 50
03-11-2007, 01:50
Jesli dziala SPT (spiskowa teoria dziejów) to potwierdza moja teorię ,ze czlowiek jest maly i podly.Jesli sad wydal ten debilny nakaz aresztowania to Sad naruszylł wszystko poczawszy od zdrowego rozsądku a skonczywszy na podstawowej praworzadnosci .Jesli zrobil to żeby uczynic coś co uznal za podlizywanie się wladzy,której jeszcze nie ma wykazal się jeszcze do tego podstawowym brakiem inteligencji.To swiadczy o tym ,ze jestesmy narodem gleboko zdemoralizowanym -to dziala tak mw.jak autocenzura na wszelki wypadek...

Malgorzata 50
03-11-2007, 01:54
Asiu -to sprawa interpretacji dla mnie jest on,czyli Tusk osobnikiem sympatycznym,obdarzonym poczuciem humoru ...w odroznieniu od ciągle sprawujacych wladzę braci Kaczynskich (i niech mnie zabiją -nie przeproszę-jakakolwik kategoria obrazy by to nie byla biologiczna czy polityczna czy osobista czy jakakolwiek)

Anna_Maria_57
03-11-2007, 01:54
Jestem optymistką i nie wierzę w spiskowe teorie. Dobra zawsze jest więcej niż zła, w ludziach też. Oczywiście zło istnieje - bo przecież jest potrzebne. Gdyby go nie było, to skąd byśmy wiedzieli, co to Dobro i Zło? ;-)

Lila
03-11-2007, 01:59
Małgoś..tak..zgoda..

Wspaniałomyślne i sprawiedliwe są tylko zwierzęta...
I Twoja Fiśka,choć ma ksywę wariatki,ma za sobą kilka tysięcy lat rozwoju kociej populacji,która widziała piramidy...widziała modlitwy skierowane do siebie...a także była palona za czary ..kochana i nienawidzona..

Spojrzyj jej głęboko w oczy.Wszystko to zobaczysz,gdy będzie dorosła..

A człowiek ?
Bywa różny.I mały...i podły...ale też o wielkim sercu i bohaterski..
Ot,najpiękniejszy ze światów...

Lila
03-11-2007, 02:01
Anna Maria...:) ja też uważam ,że dobra jest więcej.
Bo inaczej - pora umierać...

Malgorzata 50
03-11-2007, 02:03
Małgoś..tak..zgoda..

Wspaniałomyślne i sprawiedliwe są tylko zwierzęta...
I Twoja Fiśka,choć ma ksywę wariatki,ma za sobą kilka tysięcy lat rozwoju kociej populacji,która widziała piramidy...widziała modlitwy skierowane do siebie...a także była palona za czary ..kochana i nienawidzona..

Spojrzyj jej głęboko w oczy.Wszystko to zobaczysz,gdy będzie dorosła..

A człowiek ?
Bywa różny.I mały...i podły...ale też o wielkim sercu i bohaterski..
Ot,najpiękniejszy ze światów...
Fiska wlasnie sobie mruczy na moich kolanach i kaze cię sennie pozdrowić, kocia mamo

Malgorzata 50
03-11-2007, 02:06
Zresztą jesli chodzi o "putinade" kolega K zaklada jakby z góry brak niezawisłosci sądu ciekawe ...dlaczego?

Anna_Maria_57
03-11-2007, 02:09
Lilu,
ja też myślę, że jest go więcej - choć to niezgodne z filozofią równowagi - Dobra i Zła, Jing i Jang, wszelkich innych fundamentalnych przeciwieństw.
Jednak równowaga między Dobrem a Złem zakłada, że żadne nie może zwyciężyć - patrząc na historię ludzkości, można się z tym zgodzić, ale jednocześnie zgoda na tę równowagę to jak rezygnacja z walki o zwycięstwo Dobra... A to mi się już nie podoba!
Chyba nie nadaję się na filozofa ;-)

Późno bardzo, dobranoc!

siekierka
03-11-2007, 08:40
NIe obawiajcie się, jak świat światem, zawsze istniało i będzie istnieć ziobro i zło, o pardon DOBRO i szkło. Znowu źle, stale się mylę. Chyba jednak z tym dobrem przesadziłem. Ale chyba tak to bywa, że zawsze ktoś coś przesadzi.Pamiętacie, jak dwa lata temu, po wyborach dziennikarze się dopytywali Premiera ile dziennie mieszkań oddaje? Równie bezsensowne są dzisiejsze pytania o stadiony! Redaktorzy "złej prasy" dla władzy zawsze się znajdą. I nie należy przyjmować ich wypocin za wiarygodne.

Lila
03-11-2007, 10:39
Siekierko,wiesz...jakby tu powiedzieć...

My -jak tu jesteśmy -nie obawiamy się niczego,bośmy już niejedno widzieli..
A ten wątek jest cudny do naszych sprzeczek.Bo ja osobiście / i nie tylko ja / uważam,że musi być trochę ognia.

Bo cukier -puder,lukier i glanz -pomada,znudzą się szybko..

A co nam szkodzi powyżywać się ?
Jak większość i tak prawica..? i lewica ..bo niby co ma być ?
No,ja jak na razie to ultra-prawica ...:)

A tak w ogóle ...to uwielbiam te czarownice.I tak między nami...co my możemy zrobić ? Narzekać nie lubimy..
A rządzącym nasze gadanie ani nie zaszkodzi ,ani nie pomoże..

I uważam,że wątek polityczny powinien być.I niech wszyscy się wpisują ,bo każdy ma swoją prawdę..
Właśnie wczoraj moja córka za głowę się trzymała,jak słuchała moich poglądów.Jako rasowy prawnik ,zbijała moje argumenty jak na ringu.Ale nie dała rady..:)

Niech wie na przyszłość ! Matka ma własne zdanie ,niezależnie od wieku i okoliczności..:)

Basia.
03-11-2007, 11:09
Ale na Boga ZA CO on niby mial go przepraszać ....tak przeprosil jak obrazil ....na jego miejscu zrobilabym dokladnie to samo!!!!!
w sposób chamski wypowiadał się na temat prezydemta, a co do dziennikarzy masz rację rządzi jeszcze PiS ale urzędasy wchodzą "w tyłek bez wazeliny" nowej władzy. Nie toleruję liderów PO, to co się teraz będzie działo nie ma nic wspólnego z dobrem Polski .......... będzie się nową miotłą po swojemu zamiatało bez względu na koszty. Przykładem jest już decyzja o budowie stadionu narodowego.

Malgorzata 50
03-11-2007, 11:16
Decyzji nie ma ,to raz .Obdarzam podobnymi uzuciami liderów PiS ..skad wiesz co się bedzie dzialo...skoro na razie wszyscy tylko jecza nie czekając aż utworzy się nowy rząd i zacznie rządzić .
Premier z prezydentem w jednym w jeszcze bardziej chamski sposób wypowiadali sie natemat Tuska i PO.Nie zauwazylam prawdę mowiac ,Zadnych chamskich wypowiedzi na temet naszej ovbrazalskiej glowy państwa zae strony podsadnego ...natomiast naród owszem w licznych wypowiedziach go nie szczędzil ...a to o czyms świadczy.A jedna z korzysci płynaca z naszej burzliwej dysputy ,która niech trwa...jest to ,ze siekierka przemowil ludzkim glosem:) i okazalo się ,ze to dorzeczny i dowcipny chlop ...jak przestał jęczeć

siekierka
03-11-2007, 12:00
Kochani! Ja już jestem w takim miejscu, że się nie boję! Na Prezydenta ani na Osła do sejmu już mnie nie wybiorą! Ja tylko nie mogę zapomnieć, kto mnie we wrześniu 39 ganiał od Wadowic do Sokoli gdzie nas chcieli "rizaty" (na wschód od Przemyśla, koło Mościsk- dziś Ukraina) i spowrotem, kto mi pod oknami chrzęścił buciorami śpiewając hai-li hai-lo hai-la albo deutschland, deutschland uber alles, kto mnie ganiał na pochody 1-majowe, wyrzucał z ZMP i nie pozwalał legalnie iść na studia, i kto dziś broni interesów spadkobierców tamtych "mocarzy" i chce gazrurę rosja-niemcy kłaść przez Bałtyk.
A poza tym dziękuję, kto nie umarł - wszyscy zdrowi.I ja prawie też.

Lila
03-11-2007, 12:05
:)...

Noooo...a ja jestem za a nawet przeciw..

Argumenty znajdę po południu,bo dzisiaj Donek miał być w Irlandii z podziękowaniem.

Podobno Okęcie jest przygotowane na przyjęcie samolotów z naszą emigracją,ale może to plotki ?

Lila
03-11-2007, 12:11
Siekierka...

...ja mam groby na Wołyniu.Symboliczne,bo kto to wie ,co się stało z tymi,co ich rezuny wykończyły..

I może ta krew,za którą nie było zadośćuczynienia nawet jednym słowem ,sprawia iż jestem tak bezwzględna...
Dlatego w przyjaźń polsko-ukraińską nie uwierzę nigdy.Tak mi dopomóż Bóg.

Te cholerne polskie losy...
Ale nie wolno o tym zapomnieć,choć trzeba wybaczyć.
Tylko nas nikt nie prosił o wybaczenie.Nas,bo inne nacje zostały przeproszone .Przez Złotoustego Aleksandra oraz Bartoszewskiego ,profesora poniekąd..

Alsko
03-11-2007, 12:15
ja to też pamiętam. Tyle że mnie nikt z ZMP nie wywalał, bom nie należała - końmi by mnie nie zaciągnęli pod ten sztandar.

Pamięć mam niezłą, ale jakoś nie mam strachów podobnych do Twoich.

siekierka
03-11-2007, 12:32
Niestety, w mojej szkole w 1950 r. do ZMP nie należeli tylko wyrzuceni.Towarzysz dyrektor skrzętnie tego pilnował.

Alsko
03-11-2007, 12:41
bo to był na pewno wyczyn!!! Wywalenie z organizacji.
Ja po prostu miałam więcej szczęścia...

hannabarbara
03-11-2007, 13:06
Młoda nie jestem, to pewnik! Ale na rozpamiętywaniu dawnych krzywd i zaleciałosci niczego dobrego na pewno się nie zbuduje. Z historii dobra nie jestem, ale gdybyśmy chcieli poszukać, kto nigdy w nas Polaków jakimś kamieniem nie rzucił, to prawdopodobnie na wieki pozostalibyśmy sami. A i my, czy zawsze byliśmy tacy kryształowo czyści? Chlubimy się hasłami tolerancji i poszanowania innych nacji, a to tak naprawdę można miedzy bajki włożyć.

Alsko
03-11-2007, 13:15
9332 za głos rozsądku. Zdrowego.

hannabarbara
03-11-2007, 13:18
Dzięki Alu za uznanie. Bykiem przecież jestem i na wszystko staram sie patrzeć, bez emocji.(niekiedy)!

Pani Slowikowa
03-11-2007, 13:53
winni niech sie czuja ci ktorzy maja do tego powody.. :mad:

Anna_Maria_57
03-11-2007, 14:20
Witam,
cieszę się, że ciekawy wątek trwa - na emeryturze trochę mi brakuje tego, żeby "się coś działo" i chyba dlatego zainteresowałam się polityką.
Na szczęście nie jesteśmy narodem "w pełni dojrzałym do demokracji" a i "letni" też nie jesteśmy - stąd nasza polityka, jak i dyskusje o niej, dostarczają stale niezwykle silnych wrażeń! ;-)
Ostatnio w Gazecie przeczytałam rozmowę z panią profesor socjologii, o tym czemu młodzi głosowali na PO - większość tego (o jej studentach, oraz uczestnikach ankiet) bardzo budująca - zwolennicy UE, nie lubiący konfliktów, planujący uporządkowane, spokojne życie... rety! To straaaaaszne!
Ani krzty ognia, ani odrobiny "ikry", żadnych naszych narodowych przywar, które z nas czynią NAS!

Cieszę się, że tu się wygłasza bardziej zdecydowane poglądy! ;-)

Basia.
03-11-2007, 14:38
winni niech sie czuja ci ktorzy maja do tego powody.. :mad:
właśnie tak.

Lila
03-11-2007, 15:06
Haniu...za to ja jestem dobra z historii..i wiesz co ?

Nasz kraj nigdy nie był podły.To u nas znaleźli sobie miejsce ci,którym groził stos na Zachodzie.Lub prześladowania..
Tolerancja,to nasza cecha narodowa...

Nikt nie chce wracać do jakiejś odległych czasów..
Ale...

Było Jedwabne ? Było..sorry,prezydent przepraszał w imieniu wszystkich Polaków ...czyli w moim.Bez mojej zgody.
Natomiast prezydent Rosji za Katyń nie miauknął słowa,natomiast oskarżył nas o bzdurę - wymordowanie jeńców bolszewickich .
Prezydent Ukrainy,którą my ciągniemy do Europy,z bandziorów UPA zrobił bohaterów narodowych.

Ja się pytam; czy nieznajomość tych faktów przez większość społeczeństwa, usprawiedliwia ochoczy entuzjazm patrzenia wyłącznie w przyszłość ??
Czy my mamy monopol na przyszłość,skoro inne narody wskrzeszają przeszłość ?
Mam na myśli roszczenia niemieckie i Centrum Wypędzonych..

O historii własnego kraju zapomnieć nam nie wolno.Bo już byli tacy,co zakazywali jej nauczać w szkołach,dlatego iż można być dumnym z takiej historii..:)

Anna_Maria_57
03-11-2007, 16:23
Lilu,
znajomość historii nie wyklucza dobrych sąsiedzkich kontaktów - oczywiście ze stałym pamiętaniem, że nie ma mowy o przyjaźni.

Mój ojciec walczył w Powstaniu Warszawskim, ranny, ale nie wykluczony tym z walk, wytrwał do końca, to znaczy do upadku Powstania i wyjścia powstańców ze Starego Miasta. Tam wzięty do niewoli, został wywieziony - na szczęście do obozu jenieckiego, bo Niemcy jednak potraktowali ich jak żołnierzy, co dawało pewne prawa.

Z racji tego, a także innego faktu - podpalenia przez Niemców naszego rodzinnego domu - oraz znajomości naszych 1000-letnich "kontaktów" z Niemcami, czułam się w obowiązku nienawidzić ich.
Po czym nastał rok 1989, potem coraz większe zainteresowanie kapitału niemieckiego naszym rynkiem, a potem niemiecka firma kupiła firmę, w której pracowałam.
Po początkowym szoku, zmuszona z nimi współpracować, odkryłam nagle, że... "i Niemcy są ludzie".
Mało tego, okazało się, że bez względu na wiek, są bardzo grzeczni, dobrze wychowani i bardzo się starają zachować "poprawność polityczną". Bardziej wobec nas, niż wobec siebie.
Oni chyba mają wobec nas coś w rodzaju poczucia winy... nawet ci, których rodzice urodzili się już po wojnie!

Niemcy mieli pewnie jakiś swój interes w naszym wejściu do UE - ale my też mieliśmy w tym interes, pewnie większy... i nie powinniśmy zapominać, że to właśnie Niemcy najbardziej zabiegali o to, aby Unia nas przyjęła.

Jak już napisałam - nie ma mowy o przyjaźni. Ale jest zupełnie możliwa normalna, sąsiedzka koegzystencja.

Szczególnie, że oni mają parę dobrych cech. Ten słynny niemiecki porządek przydał się w naszej firmie - pewnie tak, jak wielu innym polskim firmom. Oni traktują pracę bardzo poważnie - chociaż nie mają i nie mieli takiego bezrobocia.
Można się od nich nauczyć sporo przydatnych rzeczy - i moim zdaniem należy to robić, bo kto powiedział, że nie można uczyć się nawet od wroga?

A potem miałam porównanie - moją firmę odkupiła firma austryjacka. No, niech ich licho porwie tych bufonów, zarozumialców, bałaganiarzy! Przy nich zatęskniliśmy za Niemcami...

Życie zawsze płynie w przód, nie w tył. Co było to było, a teraz trzeba postępować pragmatycznie. Nasza pozycja dzięki Unii jest lepsza niż kiedykolwiek (nawet nasza unia z Litwą nie dała nam takiego bezpieczeństwa) a w Unii są Niemcy, jako członek założyciel. Nie godzenie się z tymi faktami nie służy naszym interesom.
A uczucia - tych się w dyplomacji nie ujawnia ;-)

Lila
03-11-2007, 16:47
ANna Maria..

Unia z Litwą dała bezpieczeństwo Litwie i po to była.Nam powiększył się obszar panowania.Niemniej w historii litewskiej,Jagiełło jest uznany za zdrajcę..

Nie mam nic przeciwko współczesnym Niemcom.Mam wśród nich znajomych.
Ale....czy zaprzeczysz ,że są roszczenia ?
I dlaczego prezydent Warszawy- J.Kaczyński na wszelki wypadek oszacował straty warszawskie ? Jako reargument na żądania..
Bo usiłowali nam wmówić,że to były straty wojenne.Otóż nie.Warszawa została zniszczona nie na skutek działań wojennych...

A co powiesz na żądanie od Bibloteki Jagiellońskiej zwrotu starodruków z Ziem Zachodnich. ?Przecież jest sprawa w sądzie .
Ciekawe.Nasi rodzice pamiętają rabunek naszych dzieł sztuki.Gdzie one są teraz ?
Ano,u sąsiadów..

Jasne,trzeba zapomnieć i płacić....płacić ..płacić.Nasi wnukowie niech jeszcze płacą,że oni musieli nas napaść.
Dyplomacja polega także na uwzględnieniu interesów obywateli naszego kraju..

siekierka
03-11-2007, 18:14
Co też ja widzę? Zapomnieć Niemcom że nas napadli? Zapomnieć, że dzięki nim 6 milionów Polaków straciło życie, że dwa pokolenia zostały wykolejone i obrabowane, że kraj legł w gruzach a po wojnie "wspaniałomyślnie" stracił 1/3 swego obszaru (tak tak, przed wojną Polska liczyła ponad 360000 km kwadratowych) na rzecz ich sprzymierzeńca z układu Hitler-Stalin czyli paktu Ribbentropp-Mołotow. I nawet to dziś nic nie znaczące słowo przepraszam z ich strony nie padło. A Erike Steinbach, córka kolonizatora w czarnym mundurze mowi o "strasznym losie" wypędzonych?Co ona wie o Polskich dzieciach Zamojszczyzny! O gehennie Pawiaka w Warszawie, Montelupich w Krakowie, Zamku w Lublinie? Katynia,Charkowa i innych! POLACY NIE SĄ CHŁOPCEM DO BICIA DLA CAŁEJ EUROPY ZA JEJ GRZECHY! Za bezczynność Brytyjczyków i Francuzów w 1939 r. nie dotrzymujących zawartych z nami paktów! Nie wolno się tłumaczyć,że nie lubiłam pani od historii!

babciela
03-11-2007, 21:42
ja sie bardzo ciesze ,ze sa glosy mowiace o tym ze Polacy sa nieustannie narodem przepraszajacym.Za co do jasnej....Czy nas ktos przeprosil chocby za Katyn,za powstanie warszawskie,za UPA(moja sp.babcia mowila ze stpkroc gorsi do Niemcow-a mieszkala na terenach gdzie najbardziej grasowali)A Zydzi -Jedwabne jasne tu nalezaly sie przeprosiny-ale nikt nie pamieta kto rzadzil UB i ilu Polakow pomordowano za ich rzadow-Polakow najlepszych synow swej ojczyzny-bo przecie mordowano przede wszystkom Akowcow.

Pani Slowikowa
03-11-2007, 21:49
ja sie bardzo ciesze ,ze sa glosy mowiace o tym ze Polacy sa nieustannie narodem przepraszajacym.Za co do jasnej....Czy nas ktos przeprosil chocby za Katyn,za powstanie warszawskie,za UPA(moja sp.babcia mowila ze stpkroc gorsi do Niemcow-a mieszkala na terenach gdzie najbardziej grasowali)A Zydzi -Jedwabne jasne tu nalezaly sie przeprosiny-ale nikt nie pamieta kto rzadzil UB i ilu Polakow pomordowano za ich rzadow-Polakow najlepszych synow swej ojczyzny-bo przecie mordowano przede wszystkom Akowcow.

Ale przeciez w koncu okazalo sie ze ta historia z Jedwanbem jest nie prawda i zostala wyssana z palca przez Grossa ..:mad:

FeliksG
03-11-2007, 21:58
Tak, tak! Boso ale w ostrogach i koniecznie pod choragwiami i z honorem na ustach. A gospodarka, handel, nauka - to przyjdzie samo, bo my wierzymy, że : dał Pan bóg dziecko to da i na dziecko.
Ps. odnośnie wybaczania i puszczania w niepamięć to przykład naszego, pierwszego obywatela, nic nie znaczy?

Pani Slowikowa
03-11-2007, 22:11
Tak, tak! Boso ale w ostrogach i koniecznie pod choragwiami i z honorem na ustach. A gospodarka, handel, nauka - to przyjdzie samo, bo my wierzymy, że : dał Pan bóg dziecko to da i na dziecko.
Ps. odnośnie wybaczania i puszczania w niepamięć to przykład naszego, pierwszego obywatela, nic nie znaczy?

Jedno wcale nie wyklucza drugiego... Nie dziel spoleczenstwa na tych co tylko sie modla i na tych co tylko sie ucza i pracuja.. To nie jest takie proste jak ci sie wydaje..

Lila
03-11-2007, 22:47
Feliksie ,sorry...

Jak Ty żyłbyś w wieku XIX ,to nigdy nie doszłoby do powstania listopadowego i styczniowego...
Bo jeść było co.Gospodarka sprzężona z Wielką Rosją ,zaczynała hulać.Nasze zboże osiągało najlepsze ceny w Europie..
Więc co ci idioci chcieli ?

A my teraz jesteśmy dumni,że pochodzimy z takich ludzi.Bo gdyby nie,to pewnie nie byłoby tego wątku,a my siedzielibyśmy w najweselszym obozie w Europie.

siekierka
04-11-2007, 13:42
Czym się różni komunizm od socjalizmu – zapytał wnuczek dziadka?- Komuniści od razu strzelają w łeb, socjaliści męczą przez całe życie.
Wielu "pogromców komunizmu" tak nasiąkło jego bakteriami, że są nosicielami do dziś nawet o tym nie wiedząc i ciągle zarażają(PO)

siekierka
05-11-2007, 10:45
Romanowski Mieczysław Jan Julian (1833-1863), polski poeta. 1853-1857 studiował prawo na Uniwersytecie Lwowskim. Członek grupy młodzieżowej wyznającej postępowe idee, skupionej wokół Nowin i następnie Dziennika Literackiego. Stypendysta, a od 1860 pracownik Ossolineum. 1862 kierował ekspozyturą Komitetu Centralnego w Galicji (tzw. Ławą Lwowską).Aresztowany przez policję austriacką przy próbie przekroczenia granicy z Rosją 1863, przedostał się tam jednak i poległ jako żołnierz powstańczego oddziału M. Borelowskiego.

TRZY SZTANDARY
Trzy w szczerym polu gromady stały,
A trzy nad nimi sztandary wiały.
Więc ci, co z prawej na polu stali,
Sztandar niebieski w górze trzymali;
Po lewej stronie ogniste grono
Wzniosło chorągiew w górę czerwoną,
A między nimi, patrząc nieśmiało,
Stała platforma z chorągwią białą
I, jakby ducha nie miała w łonie,
Chwiała się ku tej i tamtej stronie,
A czasem jeszcze, nie wiedzieć czemu,
Dawała pokłon komuś trzeciemu.
I rzecze prawa lewej: „Wstecz!
Bo mam z dawniejszej stali miecz".
Lewa odrzecze: „Wyście próchno,
Oddechy wasze grobem cuchną!".
Więc prawa znowu: „Z drogi szał!
Nasz ród na przedzie zawsze stał".
A lewa na to: „Z nami, z nami!
Bo was zostawim i pójdziem sami!" —
„My nie rozstrzygniem" — rzecze nieśmiało
Chwiejna platforma z chorągwią białą.
Więc się tymczasem brukselce kłoni,
Co się zwać każe panem tej błoni.
I kiedy to się działo na ziemi,
Tkwił ptak ze skrzydły jak śnieg, białemi
W chmurach i czekał, która gromada
Ponad innymi górą zawłada.
A gdy doczekać tego nie może,
Zakracze smutnie: „Mocny mój Boże!
Gdzieżby to oni zaszli już byli,
Gdyby z trzech — jeden sztandar zrobili!".:confused:

Ewita
05-11-2007, 10:49
...wygląda na to, że wszystko już było! Moglibyśmy ze skarbca historii czerpać pełnymi garściami, gdybyśmy tylko chcieli... Ale cóż? "Nową przypowieść Polak sobie kupi - że i przed szkodą, i po szkodzie głupi!..."

kufa86
05-11-2007, 10:51
Czy to Krasicki?

Ewita
05-11-2007, 10:58
Żartowniś, no, no! Kochanowski. Jan zresztą:D

siekierka
05-11-2007, 11:18
Oj kufa, kufa. Przecież na początku napisałem ,że to ROMANOWSKI - poeta i powstaniec.

Ewita
05-11-2007, 11:20
Oj kufa, kufa. Przecież na początku napisałem ,że to ROMANOWSKI - poeta i powstaniec.
Kufa chyba o ten cytacik pytał - a to z "Pieśni o spustoszeniu Podola":D

siekierka
05-11-2007, 11:34
Chapeu bas!;)

Lila
05-11-2007, 12:38
...atmosfera zagrożenia i przepychanek.
Nie podoba mi się odezwa do Polaków w Londynie / Tuska / ,jakoby ...J.Kaczyński chciał wywołać drugie powstanie warszawskie..
Nie podoba mi się,bo wiem iż zaczyna się zdawanie rachunku z absurdalnych obietnic,które zostały wzięte dosłownie...

Tusk naciska na Prezydenta, pogania premiera /mimo, że wg Konstytucji ten rezygnacji złożyć jeszcze nie może/, sugeruje straszne opóźnienia w tworzeniu rządu i prezentuje swoją wielką determinację. Równocześnie przerywa pracę nad składem gabinetu i jedzie na wycieczkę do Anglii. Trudno o lepszy dowód, iż ów pośpiech to wyłącznie gra na uzyskanie medialnego efektu rozwijającego się konfliktu.

Dlatego też Tusk upiera się przy bezsensie jakim jest uniemożliwienie Prezydentowi zajrzenia do umowy koalicyjnej PO-PSL. Bo jaki racjonalny powód może usprawiedliwiać tę odmowę?
Czy będzie w tym dokumencie coś, czego nie powinna dowiedzieć się głowa państwa? Jeśli tak, to wyborcy powinni zacząć się bać – w końcu jeśli są to treści niedostępne dla Prezydenta to i dla zwykłych wyborców też. A skoro tak, to warto się zastanowić cóż tak wstydliwego chcą ukryć koalicjanci?
Oczywiście prawda jest taka, że niczego w tym dokumencie kryć nie trzeba ,gdyż będzie to zbiór ogólników i pustych haseł… ale powód do awantury jest przedni /i dlatego trwanie przy tym postulacie jest, z kolei, bez sensu z punktu widzenia Prezydenta/.

Nie podoba mi się...i koniec..

siekierka
05-11-2007, 15:06
Janusz Szpotański

SEN TOWARZYSZA SZMACIAKA,
jadącego nocą z wieścią o victorii pcimskiej na straszny Czerwony Dwór

I znowu sen. Towarzysz Szmaciak,
tym razem w zbroi, a nie w gaciach
podąża konno w mgieł tumanie
z trzema wiedźmami na spotkanie.
Tuż za nim człapie senny kuc.
Na kucu jedzie spity Buc,
wlepiając w dal baranie oko.
I tak się sennie we mgle wloką.
Męczy ich zgaga oraz czkanie,
gdy wtem rozlega się pukanie,
a potem słynny mrauk kocura
i mgła rzednieje szarobura,
a poprzez jej rozsnutą przędze
trzy obrzydliwe widać jędze,
jak stoją z pochyloną twarzą
nad garem, w którym blekot warzą.
Z okopconego tego gara
w górę śmierdząca bucha para,
a wiedźmy mruczą i bajdurzą,
widać, że przyszłość z pary wróżą.
Nagle, klnąc brzydko: „Psiakrew! Psiakość!
No, *****, przechodź ilość w jakość!”,
wrzuciły w gar cuchnące ziele —
i zapachniało PRL-em.
Jest to przedziwna woń nad wonie,
w której nasz kraj ojczysty tonie.
Trudno opisać ją w dwóch słowach,
bo ni komora to gazowa,
ni sracz podmiejski pełen łajna.
Woń to zupełnie nadzwyczajna,
niezwykłej destylacji produkt,
cudowne osiągnięcie Wschodu,
gdzie na ogromnych, hen, przestrzeniach
nawet i złoto w gnój się zmienia. :mad:

weroni
06-11-2007, 00:08
Jedyny kandydat który reprezentuje większość ogólnonarodową która jest w opozycji:D

Anna_Maria_57
06-11-2007, 00:12
Jedyny kandydat który reprezentuje większość ogólnonarodową która jest w opozycji:D

Wystawili tego Putrę, żeby nie głosować na Komorowskiego - przecież wiedzieli, że nie ma szans, to taka ich typowa zagrywka...

Lila
06-11-2007, 00:20
Wystawili tego Putrę, żeby nie głosować na Komorowskiego - przecież wiedzieli, że nie ma szans, to taka ich typowa zagrywka...

Jak ''ich '' typowa ?

Czyli był precedens ? Ciekawe kiedy ? Może byś mnie uświadomiła,bo kocham prawdę....jak Irlandię..:D

weroni
06-11-2007, 00:32
Kto z Was widział większość w opozycji???bo ja nie,chyba że dopadła mnie niedoczynność tarczycy.:-))