PDA

View Full Version : Szukam miejsca przyjaznego do zamieszkania


elen49
22-01-2014, 21:03
Witam na nowym wątku. Założyłam nowy, bo nie znalazłam miejsca gdzie mogłabym znaleźć interesujące mnie informacje.
Sprawa wygląda tak, że mam zamiar sprzedać mieszkanie i kupić sobie jakieś wygodniejsze dla mnie w obecnej chwili.
Jestem gotowa zmienić miejsce zamieszkania.
No i pytanie brzmi: gdzie w promieniu jakichś 100 czy 150km od Warszawy jest fajne, przyjazne do zamieszkania miasteczko?
Łódż, dzieci mi wybiły z głowy, ale np. Siedlce, albo Toruń?
Trochę za duży rozrzut w tych moich rozważaniach:)

Jarosław II
22-01-2014, 22:05
Gdyby ze mną to w Zabużu, albo w okolicach Nowego Miasta, Sandomierza, Kazimierz nad Wisłą ale to nie możliwe.:D

elen49
23-01-2014, 11:40
Gdyby ze mną to w Zabużu, albo w okolicach Nowego Miasta, Sandomierza, Kazimierz nad Wisłą ale to nie możliwe.:D
W Kazimierzu to pewnie nie byłoby mnie stać, ale Sandomierz może nie jest tak drogi. Może jest tam i trochę więcej bloków:)

Jarosław II
23-01-2014, 11:50
Tu jest wszystko, bo internet to okno na świat ale on nie powie z kim chcesz zamieszkać.:D
https://www.google.pl/search?q=Mieszkania+Sandomierz&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=gPPgUq6mNtDNsgbi_YGADA

elen49
24-01-2014, 11:49
Tu jest wszystko, bo internet to okno na świat ale on nie powie z kim chcesz zamieszkać.:D
https://www.google.pl/search?q=Mieszkania+Sandomierz&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=gPPgUq6mNtDNsgbi_YGADA No i jeszcze nie powie mi, jak się mieszka w danym miejscu. Np. mam ochotę na Bydgoszcz, bo tam jest podobno bardzo ładnie, ale czy ładnie tylko w centrum, czy i osiedla są ładnie zadbane, czyste, odnowione z fajnym zapleczem jeśli chodzi o zakupy czy rozrywki.W Łodzi znalazłam parę ładnych mieszkań, ale jak "zwiedziłam" przez internet okolicę, to masakra.:)

Jarosław II
24-01-2014, 14:58
Mnie się podoba tu gdzie mieszkam i gdzie mam pokoleniowe korzenie, pracę i dobrobyt ale gdybym miał zmienić miejsce zamieszkania to jednym z miast które brałbym pod uwagę byłby Grudziądz. A z terenów wiejskich to na pewno Mazowsze okolice Nowego Miasta.

jakempa
24-01-2014, 22:56
A dla mnie najbardziej przyjazny, przepiękny, zielony, oferujący wiele dla seniorów,,,miasto w którym nie można się nudzić,,
to Wrocław,,,Duże miasto, w którym nie ma warszawskiego pędu,,,a osiedla jak małe społeczności,,każdy dla siebie tutaj znajdzie to, czego szuka,,

Jarosław II
26-01-2014, 10:55
https://lp.homebroker.pl/lp/nowy-portal-1-05/?place=display

elen49
26-01-2014, 13:51
Mnie się podoba tu gdzie mieszkam i gdzie mam pokoleniowe korzenie, pracę i dobrobyt ale gdybym miał zmienić miejsce zamieszkania to jednym z miast które brałbym pod uwagę byłby Grudziądz. A z terenów wiejskich to na pewno Mazowsze okolice Nowego Miasta.
Zaraz sobie "pooglądam " Grudziądz i Nowe Miasto. Wiem, że Wrocław jest piękny, ale zbyt daleko od moich dzieci. Nie mam tyle odwagi, aby tam zamieszkać. ale np. mam dalszą rodzinę i to dość liczną koło Poznania bo stamtąd pochodzi mój ojciec. Chwilami myślę, że tam mogłabym się zaaklimatyzować.

elen49
19-02-2014, 12:35
Zaraz sobie "pooglądam " Grudziądz i Nowe Miasto. Wiem, że Wrocław jest piękny, ale zbyt daleko od moich dzieci. Nie mam tyle odwagi, aby tam zamieszkać. ale np. mam dalszą rodzinę i to dość liczną koło Poznania bo stamtąd pochodzi mój ojciec. Chwilami myślę, że tam mogłabym się zaaklimatyzować.
Kolejny raz klient się wycofał, więc moje rozważania stały się bezprzedmiotowe:( :( :(

hutkow
19-02-2014, 15:54
Ja Żywiec zamieniłem na Zamość,nie narzekam oba miasta są wspaniałe.Człowiek jest stworzeniem,które szybko się przyzwyczaja do otoczenia.A przyjaciół można wszędzie pozyskać.

seniorita31
05-04-2014, 18:48
A Poznań? Brałaś pod uwagę?
Moim zdaniem jedno z piękniejszych polskich miast.
I ceny mieszkań też dość przyjazne, a to spory atut.
Zerknij sobie: www.ihouse.pl/poznan/sprzedaz/mieszkanie (http://www.ihouse.pl/poznan/sprzedaz/mieszkanie) , nawet tak czysto orientacyjnie, może akurat coś Ci wpadnie w oko :)

wiesia.
05-04-2014, 18:55
Zgadzam się Poznań to piękne miasto,
chociaż studenckie, co jest minusem.:)

Izabela54
20-10-2014, 13:18
Cóż, ja polecam może trochę dalsze, ale za to piękne miasto Gdańsk i w szczególności dzielnicę Oliwa. Tutaj możesz sobie o niej poczytać: http://oliwa.trojmiasto.pl/. Mamy tu piękny park i ogólnie dużo zieleni, a mieszkańcy są bardzo życzliwie nastawieni do życia. Można zamieszkać w nowych blokach, ale są też piękne starsze domki i kamieniczki. Mieszkam tu od dziecka, moja rodzina sprowadziła się do Gdańska tuż po wojnie. Tutaj rodziły się moje dzieci, a ja tutaj pewnie umrę. Za nic nie przeniosłabym się na starość gdzieś indziej!

kama01
24-12-2014, 07:48
Dziwne te twoje poszukiwania.
Nie wiadomo, czego szukasz i od czego, uciekasz.
Ja , gdybym miała się wyprowadzić, to wolałabym znaleźć miejsce tam, gdzie rodzina może mnie odwiedzić, czyli gdzieś, w pobliżu nich.
A może twoje relacje są takie, że wolisz od nich uciec? Lub odwrotnie, chcesz być bliżej rodziny?
W nowym miejscu, będziesz sama, zdana na siebie. Ale może masz ten dar, że szybko nawiązujesz przyjaźnie.

maryla68
14-01-2015, 12:41
Ja najchętniej zamieszkałabym nad morzem.

B.Sz
14-01-2015, 17:11
Tam gdzie serce moje
tam dom mój

Serna
01-03-2015, 18:59
Niektorzy mowia, ze starych drzew sie nie przesadza. Wyjatki jednak potwierdzaja regule, gdyz w ostatnich trzech latach przenosilam sie dwukrotnie; z Nadrenii w Bieszczady, z Bieszczadow do Görlitz. W Bieszczadach i w Görlitz zaczynalam jakoby panna mloda, czyli od poczatku. Osiadlam, juz na stale, w najpiekniejszym miescie wschodnich Niemiec. Pokochalam je od pierwszego spojrzenia, jeszcze w internetowym albumie. Szukalam wlasnie takiego miejsca; niewielkiego, czysciutkiego miasta z wieloma zabytkami i przesliczna Starowka. Kocham Görlitz, czuje sie tu od poczatku, jak w swoim rodzinnym miescie. Jestem tu szczesliwa i pozostane tu na zawsze :)
Görlitz jest otwarte dla Polakow. Jest wiele mieszkan, ktore czekaja na zasiedlenie, a czynsze tez niewygorowane. Jest to miasto bardzo przyjazne, blizniaczo zbratane ze Zgorzelcem. Wlasnie w taki sposob tu trafilam i nigdy tego kroku zalowac nie bede :)

marianka61
09-03-2015, 14:01
A może jakieś małe nadmorskie miasteczko? Gdzie nie ma aż tylu turystów? Może spróbuj się dowiedzieć czegoś o Wyspie Sobieszewskiej? Gdańsk Blisko, jest wszystko co potrzeba, a morze i natura przepiękne

Janina1403
02-08-2015, 22:49
Może znajdziesz coś w swoich okolicach i będziesz się czuła swojsko. To poważna zmiana. Przemyśl.