PDA

View Full Version : Czy na Ukrainie po 7 lutego zacznie się wojna?


Strony : [1] 2 3 4 5 6 7

wibi
03-02-2014, 22:52
Wszystko na to wskazuje,dwa okręty wojenne USA(rakietowy niszczyciel i okręt desantowo transportowy) u brzegów Krymu,czekające w pogotowiu samoloty transportowe na lotniskach w Niemczech,nieco spokojniejszy Majdan (pewnie trwa przeorganizowanie i może dozbrajanie bojówek),przylot do Warszawy sekr.obrony USA Chucka Hagela samolotem Boening E4B-specjalnego przeznaczenia. Ciekawie (albo i nie?) się zapowiada otwarcie Olimpiady w Soczi

Lila
03-02-2014, 23:28
Naprawdę sądzisz, że ktoś będzie chciał umierać za Kijów?

Jarosław II
03-02-2014, 23:54
Wszystko na to wskazuje,dwa okręty wojenne USA(rakietowy niszczyciel i okręt desantowo transportowy) u brzegów Krymu,czekające w pogotowiu samoloty transportowe na lotniskach w Niemczech,nieco spokojniejszy Majdan (pewnie trwa przeorganizowanie i może dozbrajanie bojówek),przylot do Warszawy sekr.obrony USA Chucka Hagela samolotem Boening E4B-specjalnego przeznaczenia. Ciekawie (albo i nie?) się zapowiada otwarcie Olimpiady w Soczi
O bardzo wielu sprawach zimnowojennych nie mieliśmy pojęcia i dobrze, może dzięki temu żyjemy, bo ani na to nie mieliśmy wpływu ani wiedzy. Po latach się dowiadujemy, że na naszym terytorium były silosy atomowe w nad nami bez przerwy latały bombowce z bronią termojądrową. Teraz też najwięksi tego świata robią co chcą bez naszej wiedzy i przyzwolenia. Cieszmy się, że przeżyliśmy najdłuższy okres bez strasznej wojny i że jesteśmy mocni zwarci i gotowi na wszystko.:rolleyes: Jednego, czego nam nie zabiorą, to prawa do kłótni na tym forum.:D

wujek
03-02-2014, 23:58
Nad M.Czarnym leży również Soczi.Na okoliczność ew.zamachów i konieczności ewakuacji sportowców i oficjeli na czas olimpiady na miejscowym lotnisku będzie w pogotowiu czekać 5 amerykańskich samolotów,a od strony morza operację mają zabezpieczać owe dwa okręty (+ dwa inne,które w tym rejonie bazują) z 600 marines na pokładzie.
Tak to określili sami Amerykanie.

wibi
04-02-2014, 14:45
Podobnie, jak obecnie na Ukrainie rozpoczęła się wojna a b.Jugosławi i w Syrii.Rosja aktualnie zajęta jest Olimpiadą a przyjazd na nią, co dziwne? odmówiły głowy znaczących państw w Świecie (pewnie coś wiedziały?),USA,W.Brytanii,Niemiec i Francji czy nie jest to znamienne? Rosjanie nie prosili o żadną pomoc USA o "ochronę Igrzysk" bo mają wystarczającą siłę by sobie sami poradzić. I jeszcze jedno dość ciekawe bo dotyczące nas,Polaków.Otóż politycy Rosyjscy zauważyli, że tylko Polska zdaje sobie sprawę z zagrożenia jakim jest rozwój nastrojów nacjonalistycznych-faszystowskich na Ukrainie. Pewnie dlatego, że i my i Rosjanie najbardziej od tego ucierpieli.

Bianka
04-02-2014, 19:46
Nie zabieram nigdy głosu na wątkach politycznych, bo nie znam się na polityce i nie wierzę, aby szarzy obywatele, jakimi jesteśmy, wiele wiedzieli o tym, co naprawdę dzieje się na świecie, poza tym, co widać "gołym okiem", oczywiście.
Weźcie pod uwagę, że Soczi nie leży na Ukrainie, ale w Krasnodarskim Kraju, który jest terytorium rosyjskim. Czyżby Ukraina chciała uderzyć na Rosję? To po prostu śmieszne. Nie wiem, czy wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale nie ona jest krajem aż tak jednorodnym, jak Polska. Ukraina zachodnia (ta koło nas) bardzo różni się od tej wschodniej. We wschodniej części ludzie są bardziej prorosyjscy i bynajmniej nie marzą o wejściu do Unii. W ogóle - Ukraina jest historycznie - i nie tylko - mocno związana z Rosją, a nie z Europą Zachodnia.
Czym być może my możemy martwić się, to antypolskimi nastrojami tuż za naszą granicą.
A poparcie, jakiego udzielają nasi więksi i pomniejsi politycy rozmaitym działaczom z Majdanu jest naprawdę zbędne. Nie sądzę, abyśmy byli tam mile widziani w ogóle, to właśnie widać "gołym okiem".
I za Kijów nie warto umierać. Zgadzam się z przedmówczynią, która pisze tu regularnie.
A jakie zadanie mają marines na Morzu Czarnym? To rzeczywiście ciekawe. :mad:

Frat
04-02-2014, 21:10
A jakie zadanie mają marines na Morzu Czarnym? To rzeczywiście ciekawe. :mad:
Po prostu - mają zabezpieczać logistykę ewentualnej ewakuacji sportowców -obywateli amerykańskich, w przypadku zagrożenia terrorystycznego. Ekipa USA liczy około 230 osób więc w razie czego byłoby co robić. :rolleyes:

Wg jednego z serwisów informacyjnych:
Kontradmirał John Kirby zapowiedział, że w trakcie trwania igrzysk, w pobliżu Soczi będą przebywać dwa amerykańskie okręty wojenne. Na wypadek konieczności ewakuacji w stan gotowości ma być postawiona baza lotnicza Rammstein, jednostki specjalne stacjonujące w Niemczech oraz oddziały szybkiego reagowania piechoty morskiej z Hiszpanii.

A ponadto:
Poza dziesiątkami osobistych "bodyguardów", na lotniskach wokół Soczi przez ponad dwa tygodnie lutego będą czekały samoloty, gotowe w każdej chwili do ewakuacji całej ekipy. USA Today podaje, że maszyn będzie pięć, a jedna z nich pomieści aż 200 osób.

Lila
04-02-2014, 21:22
Ba, oficjalne komunikaty to jedno, a co za tym się kryje to drugie.
Może także chodzi o to, że Sewastopol chce się odłączyć od Ukrainy i utworzyć federalne państwo Małą Rosję?
Moim zdaniem, które niekoniecznie trzeba brać pod uwagę,
podział Ukrainy za moment.

Ich pożar, nie nasz. Europa i tak będzie milczeć, bo Europa zawsze milczy. Tak mi się przypomniało to milczenie,
bo w poniedziałek następna rocznica początku wywózek naszych na Syberię. Europa milczała, gdy zamarzały dzieci w wagonach dla bydła.

Milczenie jest złotem.

Frat
04-02-2014, 22:18
Jeśli nawet dojdzie do próby odłączenia Sewastopola od Ukrainy, to dokona się to z pewnością na lądzie, a nie na morzu i nie przypuszczam, aby flota amerykańska mogła tam mieć jakąś istotną rolę do odegrania.

Lila
04-02-2014, 22:28
A Flota Czarnomorska?
Zresztą wszystko zależy od Rosji a nie od marines.

Frat
04-02-2014, 23:11
Flota Czarnomorska jeśli już skieruje gdzieś swoje długie lufy, to w stronę budynku Rady Miejskiej Sewastopola, a nie w marines. :rolleyes:

profesorek
05-02-2014, 11:31
Bez przesady - wojny raczej nie będzie. Ale fakt jest taki, że Janukowicz powinien ustąpić. Prezydencie Ukrainy - Jeżeli to czytasz to ustąp :)

Frat
05-02-2014, 16:36
Ale fakt jest taki, że Janukowicz powinien ustąpić.
Chyba nie fakt, tylko życzenie.
A swoją drogą, jeśli jest jakieś ukraińskie internetowe forum seniorów, to wolałbym, aby nie wypowiadano się tam na temat tego, kto u nas powinien ustąpić, a kto nastąpić. :)

Jarosław II
05-02-2014, 16:49
Polacy też byli kierowani i wspomagani zza "wielkiej wody" to widocznie zostało we krwi. Tyle, że kierowali nami wielcy, którym teraz musimy spłacać długi więzieniami a nam czym spłacą, pomnikami na cmentarzu Orląt?

Lila
05-02-2014, 17:48
Chyba nie fakt, tylko życzenie.
A swoją drogą, jeśli jest jakieś ukraińskie internetowe forum seniorów, to wolałbym, aby nie wypowiadano się tam na temat tego, kto u nas powinien ustąpić, a kto nastąpić. :)

Zapewniam cię, że się właśnie wypowiadają. I to konkretnie, nie jakieś staruszki.
Wolno im jak i nam.

Lila
05-02-2014, 17:50
Polacy też byli kierowani i wspomagani zza "wielkiej wody" to widocznie zostało we krwi. Tyle, że kierowali nami wielcy, którym teraz musimy spłacać długi więzieniami a nam czym spłacą, pomnikami na cmentarzu Orląt?

Jarosławie, Jarosławie...
Jak myślisz, kto szkolił Berkut? Ach, to pewnie plotki, tak jak kiedyś z Klewkami.:)


http://wpolityce.pl/wydarzenia/73280-korespondent-radiawnet-czy-polska-policja-szkolila-ukrainski-berkut-milicjant-prosil-by-pozdrowic-plk-leszka-z-poznania


Pozdrawiamy pułkownika Leszka.:D

toy_
05-02-2014, 17:57
Mam ukrainska rodzine i boje sie wojny:(

Frat
05-02-2014, 18:42
Jak myślisz, kto szkolił Berkut? Ach, to pewnie plotki, tak jak kiedyś z Klewkami.:)


http://wpolityce.pl/wydarzenia/73280-korespondent-radiawnet-czy-polska-policja-szkolila-ukrainski-berkut-milicjant-prosil-by-pozdrowic-plk-leszka-z-poznania


Pozdrawiamy pułkownika Leszka.:D
Wolne żarty! Przecież to chodzi najprawdopodobniej o współpracę w ramach jakiegoś programu integracyjnego wymyślonego przez polityków.
Szkolenie Berkutu przez naszą Policję wydaje mi się tak samo prawdopodobne jak doszkalanie NASA w polskim Centrum Badań Kosmicznych PAN. :LOL:

Frat
05-02-2014, 18:52
Mam ukrainska rodzine i boje sie wojny:(
Toy, nie daj się zastraszyć autorowi tego wątku, który zauważył na horyzoncie Morza Czarnego okręty US Navy. :)

Lila
05-02-2014, 19:07
Wolne żarty! Przecież to chodzi najprawdopodobniej o współpracę w ramach jakiegoś programu integracyjnego wymyślonego przez polityków.
Szkolenie Berkutu przez naszą Policję wydaje mi się tak samo prawdopodobne jak doszkalanie NASA w polskim Centrum Badań Kosmicznych PAN. :LOL:

Dobrze, że zaznaczyłeś najprawdopodobniej.
Bo już myślałam, że wiesz na pewno.:LOL:

maja59
05-02-2014, 19:09
Od KGB i GRU wielu mogło by się wiele nauczyć. Nie sadzę aby zweryfikowana pozytywnie polska policja miała zawodowe kwalifikacje, no może do glansowania oficerek wymienionym wyżej. Smutno mi ale taka jest prawda:( .

Lila
05-02-2014, 19:10
Tym bardziej dziwi jakakolwiek współpraca z krajem spoza Unii.

maja59
05-02-2014, 19:15
Tym bardziej dziwi jakakolwiek współpraca z krajem spoza Unii.
Też mnie dziwi, ale przed swoje długie życia widziałam już konfiguracje nie mieszczące się w głowie. Najbardziej mnie jednak dziwi lekceważenie wyłażącego z gawry niedźwiedzia. Jaki jest każdy wie:(

Lila
05-02-2014, 19:24
Ba. Mogę dać głowę, że bez żadnej wojny zabierze sobie wschodnią Ukrainę.

maja59
05-02-2014, 19:28
Też daje moja głowę. Nie będzie żadnej wojny wszystko pokojowo i na prośbę zainteresowanych mieszkańców. Pamiętacie?

Jarosław II
05-02-2014, 20:09
Ja pierniczę ale zgodna koalicja się utworzyła, muszą być haki zaogniste.Jak to mało potrzeba aby ostre kły zamieniły się w nabrzmiałe z miłości wargi. Jeszcze trochę i znowu będą polską wódkę pili w Jaseniewie.

Lila
05-02-2014, 20:14
Żałosny jesteś z tym Jaseniewem.
Czy zapomniałeś już, że to od 20 lat nieaktualne?

ps. żadna koalicja, choć rozumiem, że przyzwyczaiłeś się widzieć mnie na waszych wątkach całkiem samotną.
Co najmniej, jakby coś ci to ułatwiało.:D
Ja jestem także Lwem.:D

Jarosław II
05-02-2014, 20:25
Różne niedouki dalej nie wiedzą, że w Jaseniewie jest SWR (wywiad rosyjski). To prawda! Hehehe... Na zdrowie towarzysze!

Lila
05-02-2014, 20:40
Różne niedouki dalej nie wiedzą, że w Jaseniewie jest SWR (wywiad rosyjski). To prawda! Hehehe... Na zdrowie towarzysze!



Hehe na zdrowie.:LOL: Wiedzą, wiedzą. Nawet cię uświadomili, boś myślał, że KGB jeszcze istnieje.:LOL:

Pozdrawiam cię mą buzią ciut odwrotną bardzo serdecznie!:LOL:

wujek
05-02-2014, 22:48
Głowy nie zaryzykuję,ale nie wierzę ani w wojnę domową na Ukrainie,ani w jej podział.Zachodnia Ukraina nie miałaby szans na samodzielną egzystencję skoro cały potencjał gospodarczy ulokowany jest na wschodzie Ukrainy .Kto ich weźmie na utrzymanie?
Protesty się zakończą kiedy dogadają się oligarchowie i przestaną opłacać "buntowników".Za "dziękuję" nikt na Majdanie stać nie będzie.

wibi
06-02-2014, 00:48
Dla tych którzy może nie wiedzą to wschodnie Ukraina i Krym została włączona do "Republiki Ukraińskiej" przez Chruszczowa tylko "papierowo", jednym podpisem i z "właściwą" Ukrainą nie ma nic wspólnego,ani narodowościowo,ani językowo więc to że leży w granicach obecnej Ukrainy jest tylko przypadkowe bo taki podział ZSRR po granicach "Socjalistycznych Republik.." zatwierdził wiecznie pijany Jelcyn któremu zależało jedynie na następnej "szklaneczce". Putin oficjalnie powiedział, że w razie wstąpienia Ukrainy do NATO muszą oddać Krym Rosji.

Bianka
06-02-2014, 09:57
Dla tych którzy może nie wiedzą to wschodnie Ukraina i Krym została włączona do "Republiki Ukraińskiej" przez Chruszczowa tylko "papierowo", jednym podpisem i z "właściwą" Ukrainą nie ma nic wspólnego,ani narodowościowo,ani językowo więc to że leży w granicach obecnej Ukrainy jest tylko przypadkowe bo taki podział ZSRR po granicach "Socjalistycznych Republik.." zatwierdził wiecznie pijany Jelcyn któremu zależało jedynie na następnej "szklaneczce". Putin oficjalnie powiedział, że w razie wstąpienia Ukrainy do NATO muszą oddać Krym Rosji.
Przez wschodnią Ukrainę rozumie się zazwyczaj obwód charkowski, doniecki, ługanski, dniepropietrowski i zaporoski (chociaż zaporoski uważany jest też za Ukrainę Południową). Który z tych obwodów i kiedy został włączony do "Ukrainy właściwej" przez Chruszczowa? Co to znaczy "Ukraina właściwa"? Ukraina za Rosji carskiej nie była oddzielnym państewkiem. Zamieszkiwali ją całymi wiekami ludzie najrozmaitszych narodowości, m.in. rosyjscy zbiegli chłopi pańszczyźniani.

Krym to zupełnie oddzielna historia, podobnie jak Sewastopol, jedyne na Ukrainie (poza Kijowem) miasto wydzielone. Zarówno o Krym, jak o Sewastopol prowadzone są spory, na razie nie rozstrzygnięte.

Soczi nie leży na Ukrainie. Soczi leży na Kaukazie niedaleko Abchazji.

Przejęcie przez Rosję obecnie części Ukrainy wydaje mi się mało prawdopodobne. Cóż, pożiwiom - uwidim :)

pluto37
09-02-2014, 09:18
wibi!
dziś 9 02 14 i jak do 9.15 żadnej wojny swiatowej w tym rejonie nie ma.
Poczekajmy jeszcze ciut, to może sie zaczna jakieś fajerwerki.
Choćby na miare tych w Soczi.
Po co mamy ogladac jakies bójki w środku Afryki. Zawsze to lepiej takie kino ogladać z pierwszych rzędów.

Frat
09-02-2014, 11:35
dziś 9 02 14 i jak do 9.15 żadnej wojny swiatowej w tym rejonie nie ma.
Poczekajmy jeszcze ciut, to może sie zaczna jakieś fajerwerki.
Choćby na miare tych w Soczi.

Zauważ, że część gruzińskiej Abchazji już Rosja zajęła, jeszcze przed rozpoczęciem olimpiady. :icon_eek:
To tak w duchu idei olimpijskiego spokoju i bezpieczeństwa. :LOL::LOL:

pluto37
09-02-2014, 13:24
[QUOTE]Zauważ, że część gruzińskiej Abchazji już Rosja zajęła, jeszcze przed rozpoczęciem olimpiady. :icon_eek:
Ale na wyraźne życzenie Abchazów i tych drugich.
I ponoć na tym skorzystali.
To tak w duchu idei olimpijskiego spokoju i bezpieczeństwa. :LOL::LOL:
To jeszcze jeden przykład na to, ze krasnoludki nie powinny wszczynać wojen, krórych nie można wygrać.
Bo w takich przypadkach nie trza siłom ino sposobem.
A Gruzini nawet nie potrafili zaminować i zablokować tego głównego wąwozu którymi ruska armia wraz z "wyzwoleńczymi" siłami Abchazów wlazła na teren autonomicznego regionu Gruzji.

wibi
09-02-2014, 18:11
Zauważ, że część gruzińskiej Abchazji ..

Jeśli część Abchazji jest Gruzińska to ciekawi mnie czyj jest Wrocław,Szczecin,Kołobrzeg,Gliwice że wymienię tylko te akurat miasta i przynależne regiony które dzięki Gruzinom MY otrzymaliśmy.
A co do Wojny? no cóż,32 km od wybrzeża Soczi stoją 2 Amerykańskie okręty wojenne,ciekawe czy odpłyną po zakończeniu Olimpiady.Poprzedni "pobyt" (w 1988roku) amerykańskiego krążownika i niszczyciela na morzu Czarnym zakończył się trochę "dziwnie" zostały staranowane niewielkimi okretami obrony wybrzeża i odpłynęły "lizać rany"
http://video.yandex.ru/iframe/kobtv/sai5iuqcc9.2626

Frat
09-02-2014, 18:58
Jeśli część Abchazji jest Gruzińska to ciekawi mnie czyj jest Wrocław,Szczecin,Kołobrzeg,Gliwice że wymienię tylko te akurat miasta i przynależne regiony które dzięki Gruzinom MY otrzymaliśmy.
A co do Wojny? no cóż,32 km od wybrzeża Soczi stoją 2 Amerykańskie okręty wojenne,ciekawe czy odpłyną po zakończeniu Olimpiady.Poprzedni "pobyt" (w 1988roku) amerykańskiego krążownika i niszczyciela na morzu Czarnym zakończył się trochę "dziwnie" zostały staranowane niewielkimi okretami obrony wybrzeża i odpłynęły "lizać rany"

Zgodnie z prawem międzynarodowym Abchazja jest republiką autonomiczną wchodzącą w skład Gruzji noszącą nazwę Abchaska Republika Autonomiczna.
Od 1992 jest w praktyce niepodległa poza kontrolą władz gruzińskich, znajduje się w strefie wpływów Rosji. W lokalnej nomenklaturze nosi nazwę Republika Abchazji.
Niepodległość Abchazji uznawana jest tylko przez kilka państw, w tym Rosję (wg Wiki).

A co ma do tego Wrocław, Szczecin, Gliwice itd. ??
Jeśli chcesz porównywać status tych ziem z obecną Abchazją, to rób to w swoim wyłącznie imieniu.
Podobnie z poczuciem wdzięczności wielkiemu Gruzinowi - Józefowi Wissarionowiczowi.
Wspomniany incydent na morzu Czarnym z 1988r, jak łatwo zauważyć, miał miejsce jeszcze za czasów Związku Radzieckiego.

Jarosław II
09-02-2014, 19:18
Jeśli część Abchazji jest Gruzińska to ciekawi mnie czyj jest Wrocław,Szczecin,Kołobrzeg,Gliwice że wymienię tylko te akurat miasta i przynależne regiony które dzięki Gruzinom MY otrzymaliśmy.
A co do Wojny? no cóż,32 km od wybrzeża Soczi stoją 2 Amerykańskie okręty wojenne,ciekawe czy odpłyną po zakończeniu Olimpiady.Poprzedni "pobyt" (w 1988roku) amerykańskiego krążownika i niszczyciela na morzu Czarnym zakończył się trochę "dziwnie" zostały staranowane niewielkimi okretami obrony wybrzeża i odpłynęły "lizać rany"
http://video.yandex.ru/iframe/kobtv/sai5iuqcc9.2626
Może być różnie, na wszelki wypadek zawsze na noc okręcaj się prześcieradłem, bo nie wiadomo czy będzie miał kto pochować.:rolleyes: A jak chodzi o miasta które wymieniłeś to była sprawa Stalin-Roosevelt nas to nie dotyczyło, nasze ziemie zostały na wschodzie.:rolleyes:

Lila
18-02-2014, 20:39
Wojny nie ma, ale za chwilę na Majdan wchodzi Berkut.
Są zabici i ranni. Wszystko na żywo w TVRepublika.


Co za czasy.

Lila
18-02-2014, 21:35
Dzisiaj we Lwowie biły wszystkie dzwony. Solidarnie. W cerkwiach i kościołach.
Na Majdan wyruszyły autokary, lecz Kijów zamknięty.
Zginęło już 18 ludzi.

A Europa milczy.

wibi
19-02-2014, 10:18
Na Majdan wyruszyły autokary, lecz Kijów zamknięty.
Zginęło już 18 ludzi.
A Europa milczy.

Wczoraj w trakcie pisania odpowiedzi padł mi niestety procesor i nim to ustaliłem to ilość ofiar znacznie się powiększyła.Straszne, ale kiedy wszyscy ludzie i na Ukrainie i w Polsce również zrozumieją, że są manipulowani,wciągani w różne gierki możnych tego Świata i na pewno nie jest to w interesie zwykłych ludzi.Tak mogło być i w Polsce gdy byliśmy "omamieni" zachodem sądząc, że działamy we własnym interesie,taki "scenariusz" był już stosowany w Czeczeni,istnieje obecnie w Syrii,był w Libii a co później? dalej bratobójcza wojna,ofiary itp.Możemy tylko mieć nadzieję, że nam uda się zachować rozsądek i przestaniemy popierać nacjonalistów i pogrobowców Stefana Bandery gdyż tylko spokój i realizm pozwoli nam przetrwać.W innym wypadku wojna Światowa jest prawie pewna a kryzys finansowy Świata tylko taki scenariusz gotuje.

Lila
19-02-2014, 11:13
Zginął pierwszy dziennikarz. Z rosyjskich Wiesti.
Zostawił 4-letniego synka Maksyma.

Jarosław II
19-02-2014, 12:42
Kiedyś Stalin z Rooseveltem podzielili się tortem a teraz Putin z Obamą.

wibi
19-02-2014, 13:30
Kiedyś Stalin z Rooseveltem podzielili się tortem a teraz Putin z Obamą.

Putin z nikim się nie dzielił, ledwie udało mi się "skleić" to co amerykanie od lat starali się rozbić i prawie, że im się udało gdyby nie Putin.To Rosję podzielono w imię fałszywej "demokracji" i praw niby-człowieka.Jakie są to PRAWA wystarczy popatrzeć na głównego głosiciela takich "idei" i jakie prawa maja jego obywatele.Do ludzi a nawet dzieci strzela się bez ostrzeżenia bo np. miał karabin-zabawkę wiec policjant bez wahania zastrzelił go na miejscu.W kilku manifestacjach-protestach zginęło co najmniej 10 razy tyle ile w Polsce w stanie wojennym i co? Świat protestował? nic podobnego,siedział cicho.Liczba więźniów na 10000 mieszkańców jest NAJWYŻSZA w Świecie i wiele,wiele innych przykładów tej "demokracji". To o taką "wolność i demokrację" walczą Ukraińcy?

Jarosław II
19-02-2014, 13:51
Coś Ci się pomyliło, ja mówiłem, że Putin z Obamą będą dzielić tort Ukrainski. Mało tego, muszę Cię pocieszyć, że wcześniej czy później Rosja wejdzie do NATO.:LOL: Dlaczego, wystarczy pomyśleć.:LOL:

pluto37
19-02-2014, 13:59
pal diabli zaszłości z czasów prehistorycznych.
Teraz dokładnie widać wartość okragłego mebla sprzed 25 lat.

moze w obecnej sytuacji i przy takim rozchwianiu sytuacji potrzebne jest wkroczenie wojska do akcji dla ochłodzenia sytuacji. tam jest zbyt dużo broni w użyciu, czego nie było za Solidarności.
A jak jest broń i strzelanie do ludzi to nie ma rozmów i układania się. Jak tam wojsko nie zrobi jakiegoś porzadku to zrobi to Putin, który wykroi z obecnej Ukrainy dwa "autonomiczne" kawałki na wschodzie i na Krymie.

Bianka
19-02-2014, 14:09
moze w obecnej sytuacji i przy takim rozchwianiu sytuacji potrzebne jest wkroczenie wojska do akcji dla ochłodzenia sytuacji. tam jest zbyt dużo broni w użyciu, czego nie było za Solidarności.
A jak jest broń i strzelanie do ludzi to nie ma rozmów i układania się. Jak tam wojsko nie zrobi jakiegoś porzadku to zrobi to Putin, który wykroi z obecnej Ukrainy dwa "autonomiczne" kawałki na wschodzie i na Krymie.
Niewykluczone, że wojsko wkroczy lada moment, tylko czy ono opanuje sytuację w inny sposób niż jest stosowany dotychczas? Czyli niby jak? Należy jednak pamiętać, że nigdzie poza Kijowem nie ma takich zamieszek. I że nie cały Kijów jest "w ogniu", tylko okolice Majdanu. Znakomita większość mieszkańców Kijowa normalnie chodzi do pracy.
I dajcie spokój z tym podziałem Ukrainy...

pluto37
19-02-2014, 14:53
.....
I dajcie spokój z tym podziałem Ukrainy...
To nie my, ale takie sa wnioski z obserwacji regionu.
W końcu jest przykład Nadniestrza i Mołdawii.

toy_
19-02-2014, 16:08
mam wrazenie ze na dniach wszystko sie rozstrzygnie :(

Lila
19-02-2014, 20:58
Wojsko już w drodze.
Co do podziału...jednak okręg lwowski i okręg krymski już się odrywają, każdy z innego powodu.

Nie daj Bóg podziału...

Bianka
19-02-2014, 21:26
Na stronach rosyjskich piszą o przeprowadzeniu w Kijowie operacji antyterrorystycznej przez wojsko. Tak to się oficjalnie nazywa.
Krym nie może zostać republiką autonomiczną, choćby ze względu na Sewastopol. Okręg lwowski - z innego powodu.
Tak czy inaczej - źle się dzieje. Dalej jednak wydaje mi się, że sprawy w pewnym momencie przestaną się rozwijać z powodów oczywistych.

toy_
19-02-2014, 21:42
Napiszcie dokladniej co robi Львівська область?

Jarosław II
20-02-2014, 08:13
Jeśli ktoś się upiera, że na Ukrainie jest to samo co w Polsce było to jest w błędzie. U nas nie strzelano do milicjantów, bo ofiar by było tysiące a nie kilka.

Jeśli ktoś twierdzi, że jesteśmy coś winni to tez jest w błędzie. Ukraina to jednak nie Polska. To nacjonalistyczny naród i stara się tylko coś wykorzystać bez minimum wdzięczności. Mają nas za frajerów.

Jeśli ktoś uważa, że Rosja odpuści Ukrainę to sam jest frajerem. Janukowycz dostał "propozycję" jak nie zrobi porządku to straci cały majątek, który jest w rękach Rosji (bankach) i trzeba będzie tylko zmienić prześcieradło na łóżku Tymoszenki, bo tam wyląduje do końca żywota. Ta kobitka już będzie wiedziała jak my wybrać młode aby bolało. Jaka ładna taka mściwa jak większość Ukraińców.

Jeśli ktoś twierdzi, że coś da podlizywanie się naszych (tfu) polityków dla przyszłych stosunków to niech będzie pewien, że w tym stosunku Ukraina będzie zawsze z tyłu

Jadzia P.
20-02-2014, 08:44
Jarku zgadzam się z tym co napisałeś w 100% :)

Jarosław II
20-02-2014, 08:51
Ciesze się, że nie jestem odosobniony w tym myśleniu. Bo po sposobie prowadzenia naszej polityki i wypowiedziach na Seniorku zatraciłem już instynkt.:) Ciekawe też o ile wydłużą się kolejki w szpitalach dla naszych obywateli w razie zaostrzenia konfliktu?

Bianka
20-02-2014, 09:06
Ciesze się, że nie jestem odosobniony w tym myśleniu.
Nie jesteś :)

toy_
20-02-2014, 09:18
Wie ktos co ze Lwowem? Jestem zainteresowana osobiscie

Bianka
20-02-2014, 09:35
Wie ktos co ze Lwowem? Jestem zainteresowana osobiscie

Poczytaj np. tutaj

http://www.segodnya.ua/regions/lvov/vo-lvove-gorit-voinskiy-sklad-s-boepripasami-v-ogne-vzryvayutsya-granaty-496976.html#2

Lila
20-02-2014, 11:13
Jeśli ktoś się upiera, że na Ukrainie jest to samo co w Polsce było to jest w błędzie. U nas nie strzelano do milicjantów, bo ofiar by było tysiące a nie kilka.

Jeśli ktoś twierdzi, że jesteśmy coś winni to tez jest w błędzie. Ukraina to jednak nie Polska. To nacjonalistyczny naród i stara się tylko coś wykorzystać bez minimum wdzięczności. Mają nas za frajerów.

Jeśli ktoś uważa, że Rosja odpuści Ukrainę to sam jest frajerem. Janukowycz dostał "propozycję" jak nie zrobi porządku to straci cały majątek, który jest w rękach Rosji (bankach) i trzeba będzie tylko zmienić prześcieradło na łóżku Tymoszenki, bo tam wyląduje do końca żywota. Ta kobitka już będzie wiedziała jak my wybrać młode aby bolało. Jaka ładna taka mściwa jak większość Ukraińców.

Jeśli ktoś twierdzi, że coś da podlizywanie się naszych (tfu) polityków dla przyszłych stosunków to niech będzie pewien, że w tym stosunku Ukraina będzie zawsze z tyłu


Napisz to na wątku o Polsce. Być może koleżanka co chce biec z Orłem Białym dla Kiszczaka zrozumie, że sytuacja Ukrainy nijak nie przystaje do Polski.

Dodam, że moim zdaniem Janukowycz pakuje walizki.
Będzie miał za co żyć, a to blokowanie kont oligarchów to śmiech na sali. Już mają kasę na Kajmanach.

Co do mściwości się nie wypowiem, bo mam swoje zdanie.
I co do okrucieństwa też; pokazywano zdjęcie rannego z zaszytymi ustami sznurówką.

Jakież mi to znane.

ps niemniej giną ludzie niewinni. Mimo to nie widzę powodu, z jakiego to tylko Polska ma wziąć na swe barki uchodźców.

toy_
20-02-2014, 11:28
Poczytaj np. tutaj

http://www.segodnya.ua/regions/lvov/vo-lvove-gorit-voinskiy-sklad-s-boepripasami-v-ogne-vzryvayutsya-granaty-496976.html#2
Nie wiem czemu chcialam wierzyc ze wszystko ogranicza sie tylko do Kijowa

Bianka
20-02-2014, 11:33
Nie wiem czemu chcialam wierzyc ze wszystko ogranicza sie tylko do Kijowa
Po prostu sytuacja bardzo szybko się zmienia.

senesco
20-02-2014, 11:36
Toy_ - przed minutą w TokFM wypowiadał się mer Lwowa, zapewnił o tym, że nikt tam nie zmierza do secesji, wszyscy bronią jedności Ukrainy, a w mieście panuje spokój.
Oczywiście wszyscy martwią się Kijowem i zapewne przygotowują do problemów, ale niepokojów nie ma.

Lila
20-02-2014, 11:39
Skoro wypowiedział posłuszeństwo rządowi, ma chyba podstawy do mniemania, że już po rządzie.

ps. TV pokazuje w tej chwili sceny jak z Powstania.
Serce mi się kraje z żalu nad tymi ludźmi.:(

TO JUŻ WOJNA.

toy_
20-02-2014, 14:13
Moja cioteczna babcia jest Ukrainka, ale uwierzcie mi nie jest msciwa ani okrutna. Jeszcze w styczniu na swieta napisala mi w liscie bсе, що ви бачите по телевізору правда

senesco
20-02-2014, 14:18
Kto chce podejrzeć na żywo tutaj (http://ukrstream.tv/) znajdzie kamery uliczne.
To nie przekaz dziennikarski.

toy_
20-02-2014, 14:25
Kijowa to ja juz nawet nie chce patrzec :(

Bianka
20-02-2014, 14:44
Moja cioteczna babcia jest Ukrainka, ale uwierzcie mi nie jest msciwa ani okrutna. Jeszcze w styczniu na swieta napisala mi w liscie bсе, що ви бачите по телевізору правда
Toy, wrzuć na luz. Wszędzie są ludzie i ludziska. A opinię narodowi przeważnie wyrabiają ci gorsi, zauważ. No i my, Polacy, mamy przykre wspomnienia z lat wojennych i tuż po.

pluto37
20-02-2014, 21:07
Toy_ - przed minutą w TokFM wypowiadał się mer Lwowa, zapewnił o tym, że nikt tam nie zmierza do secesji, wszyscy bronią jedności Ukrainy, a w mieście panuje spokój.
Oczywiście wszyscy martwią się Kijowem i zapewne przygotowują do problemów, ale niepokojów nie ma.

A z kolei inny komunikat głosi, że Zakarpacie uznało, ze administracja Janukowicza nie jest żadną władzą nad tym przygranicznym rejonem Ukrainy.

Jedno jest pewne, ze ogień tego typu łatwo wzniecić. Za to gaszenie go wymaga wielu zachodów i niestety ofiar.
Szczególnie wtedy kiedy strażakami bywają snajperzy

toy_
20-02-2014, 21:20
W gazecie co dala Bianka piszą ze we Lwowie plonie jednostka wojskowa a zolnierze uciekli. Nie gaszą az przestana wybuchac granaty i takie tam

Bianka
21-02-2014, 08:22
Droga Toy, na stronie, którą Ci dałam do poczytania, jako przykładową (bo stron ukraińskich jest naprawdę mnóstwo), było jeszcze kilka ciekawych informacji, których zwyczajnie nie przeczytałaś, a i ten pożar i zachowania żołnierzy nie były normalne (jeśli wierzyć dziennikarzowi, który to pisał).

В Тернополе рота "беркутовцев" присягнула на верность народу и попросила прощения

Губернатора Волыни приковали наручниками к сцене

Во Львове банки вывозят деньги, а ювелирные магазины прячут с витрин украшения - на улицах ни одного милиционера

Львовские активисты захватили 1,5 тысячи единиц оружия и боевую пушку

В Ровно захватили областную милицию

Глава Черновецкой ОГА написал заявление об отставке


Sorry, nie chce mi się tłumaczyć, więc tylko wklejam... Polecam zainteresowanym poczytanie internetu ukraińskiego i rosyjskiego. To spojrzenie na wydarzenia z innej strony, bardziej zainteresowanej tym, co się dzieje.

toy_
21-02-2014, 08:35
Tlumaczyc nie trzeba, ale co
Львовские активисты захватили 1,5 тысячи единиц оружия и боевую пушку
:(
uwazasz ze to pocieszajace?

Bianka
21-02-2014, 08:51
Nie, ale uważam, że dobrze jest znać różne fakty, a nie szukać pocieszenia. Zresztą pytałaś o to co się dzieje.

toy_
21-02-2014, 09:09
Dziekuje za gazete. Ale przeczytalam 3 art. o Lwowie i wszystkie wygladaja ponuro

Jarosław II
28-02-2014, 14:54
Taki sam a jakby inny:icon_eek: :icon_eek: Matrioszka?:icon_eek:

Janukowycz z Rosji: Nielegalny parlament, będę walczył o władzę
Foto: Reuters/FORUM | Video: Reuters TV Wiktor Janukowycz pojawił się publicznie po raz pierwszy od ucieczki z Ukrainy
- Mam zamiar kontynuować walkę o przyszłość Ukrainy - oświadczył Wiktor Janukowycz podczas konferencji prasowej w rosyjskim Rostowie nad Donem. Były prezydent uważa że parlament jest nielegalny, bo działa pod presją "radykałów". Stwierdził, że ofiary na Ukrainie to "wynik nieodpowiedzialnej polityki Zachodu, który popierał Majdan".
http://www.tvn24.pl/janukowycz-z-rosji-nielegalny-parlament-bede-walczyl-o-wladze,403085,s.html

Jak będzie głód, brak paliwa i energii to Majdan Janukowycza poprosi z powrotem.

Lila
01-03-2014, 16:28
Wibi, niemożliwe staje się możliwym.

Zdaje się, że wątek zakładałeś w chwili jasnowidzenia.

wibi
01-03-2014, 18:34
No cóż,nie było to trudne do przewidzenia bo 90 lat (od czasu wielkiego kryzysu) Ameryka ima się różnych sposobów by pokonać Rosję (ZSRR). Najpierw finansowała Hitlera zbrojąc go i szykując do "rozprawy" z ZSRR a jak jesień i zima zatrzymała impet natarcia w 1941r postanowili na tej wojnie zarobić..i zarobili, zostając największym mocarstwem Świata, zmiatając z tego miejsca Anglię. Dalej gra na osłabienie ZSRR spowodowała w konsekwencji upadek i rozpad Rosji. Dopiero dojście do władzy Putina i zachłanna polityka Ameryki (ceny surowców) spowodowała, że Rosja ponownie "stanęła na nogi" i odbudowała swój potencjał militarny.Aktualnie Rosja została postawiona "pod ścianą" i nie miała wyjścia,albo przyjąć wyzwanie (co uczyniła) albo skazać się na rychły upadek tak, że teraz co będzie dalej zależy od USA.Albo odpuszczą a wtedy znowu będzie kilka lat spokoju albo nie a wtedy zostają tylko modły do Boga.

toy_
01-03-2014, 19:26
a pod ambasada jakies polskie barany stoja z kartka krym=ukraina

Lila
01-03-2014, 21:34
A z czym mają stać?
Krym=Rosja?
Jakim prawem?

toy_
01-03-2014, 22:38
nie wiem...moze prawem wiekszosci. chodzilo mi ze jasne polacy najlepiej wiedza co im tam potrzeba

Frat
01-03-2014, 22:54
No cóż,nie było to trudne do przewidzenia bo 90 lat (od czasu wielkiego kryzysu) Ameryka ima się różnych sposobów by pokonać Rosję (ZSRR). Najpierw finansowała Hitlera zbrojąc go i szykując do "rozprawy" z ZSRR
Zapewne chodzi Ci o wspieranie hitlerowskich Niemiec amerykańską Coca Colą, eksportowaną tam w dużych ilościach począwszy od lat dwudziestych ubiegłego wieku. :rolleyes:

wibi
02-03-2014, 00:18
Zapewne chodzi Ci o wspieranie hitlerowskich Niemiec amerykańską Coca Colą, eksportowaną tam w dużych ilościach począwszy od lat dwudziestych ubiegłego wieku. :rolleyes:

Bardzo śmieszne ,tylko ile Ty masz lat,że o tak podstawowych faktach jak finansowanie Hitlera nic nie wiesz? Pewnie słyszałeś o koncernie "IGFarben"? a General Motors i powiązania finansowo-własnościowe przed II Wojną Światową? Sprawa była poruszana w Norymberdze i w zeznaniach sądzonych ale sprawie "ukręcono łeb". W Google znajdziesz wiele materiałów na ten temat w języku polskim i innych.Link np.http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl5.html

Jarosław II
02-03-2014, 07:52
Wibi ma rację, Ameryka to najbardziej fałszywy naród mający swoje macki wszędzie i wspierający wszystkich gdzie tylko można namieszać i zarobić. Stali za wszystkimi przewrotami w Ameryce południowej i w większości rozrób na całym świecie. Przy takim doskonałym wywiadzie gdzie znaleźli bombę atomową w Iraku??:LOL: Teraz się wzięli za Afrykę ale maczali też ręce w Pomarańczowej Rewolucji i teraz też dali opozycji na Majdanie 3 miliardy dolców.

Lila
02-03-2014, 09:37
3 miliardy?
No proszę, mamy asa wywiadu na forum, który liczył osobiście te dolce.

Oczywistym jest fakt, że to opozycja jest winna, nie Jakunowycz i banda, którzy okradli kraj.
A tak zaczyna się każda rewolucja.

Na Ukrainie pewnie będzie dzisiaj ogłoszony stan wojenny.

Lila
02-03-2014, 09:40
Bardzo śmieszne ,tylko ile Ty masz lat,że o tak podstawowych faktach jak finansowanie Hitlera nic nie wiesz? Pewnie słyszałeś o koncernie "IGFarben"? a General Motors i powiązania finansowo-własnościowe przed II Wojną Światową? Sprawa była poruszana w Norymberdze i w zeznaniach sądzonych ale sprawie "ukręcono łeb". W Google znajdziesz wiele materiałów na ten temat w języku polskim i innych.Link np.http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl5.html

Wibi, zapewniam Cię, że tu jest sporo osób co Hitlera nie pamiętają.
Jesteś pewien, że tylko syjoniści wspierali Hitlera?
I drogą dedukcji....sugerujesz, że rewolucja na Ukrainie to też Żydzi?

Frat
02-03-2014, 10:52
Bardzo śmieszne ,tylko ile Ty masz lat,że o tak podstawowych faktach jak finansowanie Hitlera nic nie wiesz? l (http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl5.html)
Może i śmieszne, a lat mam wystarczająco dużo, aby chcieć je zredukować co najmniej do połowy.
Powinieneś także wiedzieć, że handlem bronią zajmowały się już wtedy wszystkie państwa uprzemysłowione, więc demonizowanie roli USA w tej dziedzinie jest raczej tendencyjne. Związki pomiędzy gospodarkami uprzemysłowionych państw nigdy nie podlegały regułom moralnym.
Jeśli chodzi o całokształt amerykańsko-niemieckich stosunków handlowych z tego okresu, to polecam inny artykuł:
http://histmag.org/Stosunki-handlowe-miedzy-USA-i-III-Rzesza-w-latach-1933-1937-w-swietle-wspomnien-ambasadora-amerykanskiego-w-Berlinie-Williama-Dodda-i-innych-zrodel-7389

toy_
02-03-2014, 12:04
Robicie offtop a tam jakies wojsko po Charkowie łazi

Lila
02-03-2014, 13:10
Co robi Platforma Obywatelska?
Co robi partia rządząca, która tak bała się wojny z Rosją jeszcze kilka lat temu?
Co robi w momencie, gdy armia rosyjska jest już na Ukrainie (choć na razie poza Krym nie wyszła)? No opowiada się po stronie nacjonalistów, którzy będą z Rosjanami walczyć! Czyli co?
No będąc uczciwym trzeba powiedzieć, że PO wciąga nas w wojnę z Rosją na terenie Ukrainy.

Od czasu ostatnich wyborów minęło sporo czasu. Politycy PO stali się już mężami stanu, którym wszelkie obawy działań militarnych nie spędzają snu z powiek, a dziennikarze g(ł)ównego nurtu stali się najodważniejszymi z odważnych obywateli. Może i Maria Peszek przeleje kroplę krwi za Pol… Ukrainę jako sanitariuszka? Kto wie? Wszystko wskazuje na to, że dorobiliśmy się w końcu odważnej władzy.

Nic mnie tak nie w**** jak hipokryzja. A hipokryzja dotycząca spraw wagi państwowej przyprawia mnie dodatkowo o odruch wymiotny.

http://luznemysli.pl/platforma-obywatelska-chce-wojny-z-rosja/

wibi
02-03-2014, 14:32
Dokładnie jak w tym artykule z postu Lili.Platforma Obywatelska robi bardzo dużo tzn.maci,kłamie i oszukuje a na dodatek koniecznie chce Nas wciągnąć w WOJNĘ.Nawet znalazła sojusznika pana Prezesa Kaczyńskiego.Mamy wprawdzie dobrą pozycję do ataku, bo możemy całymi naszymi siłami zaatakować Rosję od tyłu uderzając od strony Afganistanu, tylko czy Amerykanie zgodzą się na własne osłabienie w tamtym regionie? To co piszę to oczywiście żart, ale żartem nie jest to co nasza polityka wyprawia.Jak można "sygnować" umowę wiedząc, że za parę godzin zostanie jednostronnie złamana (Sikorski w Kijowie i umowa pomiędzy "powstańcami" a legalnym rządem w sprawie generalnie odwołania wojska przez Janukowycza do uspokojenia Majdanu).Z drugiej strony kompletna "ślepota" polityków wszelkich nacji gadających jakieś głupoty,nie mających szerszego spojrzenia na sprawy międzynarodowe i narodowościowe w kontekście Ukrainy. Ukraina nie ma żadnej armii i nikt przy "zdrowych" myślach nie może nawet myśleć, że armia Ukrainy pójdzie na wojnę z Rosją.Mamy już tego jawne przykłady, Ukraińska Fregata " Hetman Sachajdaczny" wracająca przez Bosfor na Ukrainę z misji ONZetowskiej przeciw partyzantom a zatoce Adeńskiej,zdjęła flagę Ukrainy i wywiesiła flagę sił morskich Rosji, tak zapewne postąpi większość Armii Ukrainy,po prostu przejdzie na stronę Rosji i co wtedy? Jak My będziemy wyglądali,co na to nasi politycy.Z ciekawostek podam, ze 23 lutego w Kijowie dla "ochrony" ambasady USA wylądowało 600 Amerykańskich żołnierzy? jaki był ich udział w zamieszkach na Majdanie i czy był? trudno powiedzieć ale domyślając się można, wiedząc co się wydarzyło.

Jarosław II
02-03-2014, 15:13
..większość Armii Ukrainy,po prostu przejdzie na stronę Rosji i co wtedy? Jak My będziemy wyglądali,co na to nasi politycy.
My będziemy wyglądali jak zawsze, bez guzików, jak półdopek zza krzaków za to honorni. Za cudzą wolność i dozgonne braterstwo. Takich mamy polityków jakich wybraliśmy, ale lepszych nie było bo polegli..... za sprawę. Za to będą żyli w naszych.......pomnikach wiecznie.:rolleyes:

wibi
02-03-2014, 22:01
My będziemy wyglądali jak zawsze, bez guzików, jak półdopek zza krzaków za to honorni.

Z przykrością muszę Ci przyznać rację choć wolał bym aby Polak był postrzegany jako człowiek honorowy,dumny ze swojej Ojczyzny,prawdomówny i patriota. Człowiek,dyplomata sygnujący swoim podpisem "oszukańczą" umowę gdyby miał HONOR strzeli by sobie w "łeb" ale gdzie takich teraz "honorowych" znaleźć,zginęli w II Wojnie Światowej zapewne.
A tu link jak na Ukrainie rozpanoszyli się banderowcy z dywizji SS Galizien http://www.youtube.com/watch?v=ZyNxNffaCs8

Jarosław II
04-03-2014, 07:09
Powiem Ci jedno, ta wojna to taka wojenka a raczej test na wytrzymałość reszty świata kto za kim stoi i na ile sobie można pozwolić. Prawdziwa wojna w dzisiejszych czasach to guzik i trach bez uprzedzenia za to z dobrym rozpoznaniem celów. A to takie gry wojenne dla starszych dzieci.:rolleyes:

maja59
04-03-2014, 07:46
Obama kichnął, wysmarkał nos i Putin z podkulonym ogonem wraca z ćwiczeń do bazy. Chyba tyle na temat wojny.ROTFL

Mar-Basia
04-03-2014, 09:40
Z ciekawostek podam, ze 23 lutego w Kijowie dla "ochrony" ambasady USA wylądowało 600 Amerykańskich żołnierzy? jaki był ich udział w zamieszkach na Majdanie i czy był? trudno powiedzieć ale domyślając się można, wiedząc co się wydarzyło.

Ha ha, to co "podaja" oficjalnie. Ilu ich wyladowalo duzo wczesniej....pare dobrych tygodni przed JO w Sochi? Trzeba miec zacme na oczach aby nie widziec starannie uknutej gierki. Chcieli znalesc pretekst aby osmieszyc i ponizyc Rosje - doprowadzic do upadku JO w Soczi. Wybrano dobrze zaplanowany czas na rozruchy w Kievie....podobno buntowczycy-banderowcy dostawali od "pewnych" agentow z zielonymi 1 butelke wodki na dzien plus pare zielonych. Ile w tym prawdy - jeden Pan Bog wie - internauci swiatowi czasami maja dobre wiadomisci :D

Nie jestem zwolenniczka Rosji , Ukrainy rowniez. Uwazam, ze Gorbaczew - Ukrainiec zrobil najwiekszas glupote "oddajac" Ukrainie Krym. Teraz za ewentualna pomoc Ukrainie beda manewry udostepnienia baz na Morzu Czarnym....wujkowi Samowi. Tfu....male skojarzenie mi wpadlo do glowy. Bush-Obama = obaj diabla warci. Mala poprawka...aby wejsc z wazelina w 4 litery Obamy przyznano mu nagrode Pokojowa Nobla. Najwiekszy dowcip swiata. :mad: :mad:

A Ukraina..jeszcze nam popali "po sasiedzku" :rolleyes:

Lila
04-03-2014, 11:29
To nie Gorbaczow, to Chruszczow po pijanemu dał Krym Ukrainie.
Zresztą Rosji on też się nie należy.

Lila
04-03-2014, 13:08
Z przykrością muszę Ci przyznać rację choć wolał bym aby Polak był postrzegany jako człowiek honorowy,dumny ze swojej Ojczyzny,prawdomówny i patriota. Człowiek,dyplomata sygnujący swoim podpisem "oszukańczą" umowę gdyby miał HONOR strzeli by sobie w "łeb" ale gdzie takich teraz "honorowych" znaleźć,zginęli w II Wojnie Światowej zapewne.
A tu link jak na Ukrainie rozpanoszyli się banderowcy z dywizji SS Galizien http://www.youtube.com/watch?v=ZyNxNffaCs8

Jak rozumiem, to Sikorski ma sobie strzelić w łeb? Dobrze odczytałam myśl?

pluto37
04-03-2014, 13:18
Moim zdaniem żadnych sankcji nie będzie, taki doświadczony polityk i rezydent KGB zabezpieczył sobie tyły na wszelkie sposoby.
I takie nazywanie Putina bandziorem, świadczy tylko o bezsilności piszących tu burków podwórkowych. Najwyżej można dostać pasiorem wojskowym okład na pomarszczone dopsko i zrobić sobie słit focie.:rolleyes: Putin co sobie zaplanował to zawsze zrealizował. Tym bardziej, że najpierw myślał i planował a potem robił w przeciwieństwie do swoich napuszonych przeciwników.

Jarek!
Putin jest bandziorem bo w końcu zrobił najazd na tą [czego by nie rzec] samostijną Ukrainę. I to w stylu Adolfa H.
A co do przeciwników, to w końcu trza przypomnieć, ze Ukraińcy sami sobie zgotowali ten los. I to na kilku poziomach.
Najbardziej na tym najwyższym. Jaruzelski przynajmniej cichcem żebrał o pomoc czerwonych pobratymców I to w zupełnie innej konfiguracji politycznej.
A tu żebrze Ukrainiec prezydent [obalony przez legalny parlament] a główne komandiry floty liża buty ruskim najeźdźcom bez najmniejszych skrupułów.
I to wszystko dzieje się 20 lat po ogłoszeniu niepodległości.
To w końcu Ukraińcy zawarli układ z Rosją o wpuszczeniu wampira do 2042 do własnej bazy na Krymie. I nic nie zrobili, żeby wyrównać narodowościowe układy na Krymie.
Przez co Putin miał ułatwione zadanie.
Tylko .... to nie ten czas co Abchazja i Osetia. Chyba sie nie spodziewał że go sponiewieraja wszyscy święci z Chinami włącznie. Pewnie że wojny nie będzie bo Ukraina nie w NATO, ale krymski wrzód na ruskiej d.....e będzie rósł.
A dla nas? Nawet jak sie Ukraina podzieli to i tak będziemy mieli tą zachodnia za wschodnią granicą. Ze wszystkimi dotychczasowymi plusami i minusami. i z takim samym buforem antyruskim jak dotąd. A może nawet silniejszym, bo ci co sie zostaną będą bardziej antyruscy -o co właśnie zadbał Putin- niz dotąd.
A histeryczne wypryski mikroskopijnych polityków z marginesu można sobie w butki wsadzić.

Organizacje międzynarodowe całkowicie się nie sprawdziły podczas ukraińskiego kryzysu - twierdzi Paweł Kowal. Jego zdaniem ani NATO ani Unia czy ONZ nie odegrały żadnej roli w sytuacji, gdy rosyjska armia zajmowała Krym.

Jakoś nie widać większej aktywności w tej kwestii Węgrów [Orbana kumpla Kaczyńskiego] Słowaków, Rumunów, Litwinów, Łotyszy, Estończyków, Czechów i in.
Może dlatego, ze tam nie ma serii wyborów w przeciwieństwie do nas.

Lila
04-03-2014, 13:26
Ukraińcy z Majdanu byli szkoleni w bazach Polski i Litwy - powiedział Putin.

Ho ho ho...patrzcie jaki cwaniaczek.

Jarosław II
04-03-2014, 15:44
Jarek!
Putin jest bandziorem bo w końcu zrobił najazd na tą [czego by nie rzec] samostijną Ukrainę. I to w stylu Adolfa H.
A co do przeciwników, to w końcu trza przypomnieć, ze Ukraińcy sami sobie zgotowali ten los.
A tu żebrze Ukrainiec prezydent [obalony przez legalny parlament] a główne komandiry floty liża buty ruskim najeźdźcom bez najmniejszych skrupułów.
Ja nie przeczę, ze jest bandziorem tylko pisanie w ten sposób przez podwórkowe burki spod stołu jest śmieszne, bo się dusi z bezsilności.
Co do lizania butów to wybacz ale przecież razem przeprowadzali manewry i razem na Polskę się zasadzali. Razem gry wojenne opracowywali. To mi nie wciskaj przyjaźni Polsko- Ukraińskiej. Nawet Putin powiedział, ponieważ zna swoich, że jeden żulik zastąpi drugiego i to prawda. Teraz tylko "magnateria ziemiańska" polskiego chowu na uchodźctwie w Polsce się denerwuje, bo trudniej będzie odzyskać ruiny i zgliszcza.

pluto37
04-03-2014, 16:09
[QUOTE]Ja nie przeczę, ze jest bandziorem tylko pisanie w ten sposób przez podwórkowe burki spod stołu jest śmieszne, bo się dusi z bezsilności.
Co do lizania butów to wybacz ale przecież razem przeprowadzali manewry i razem na Polskę się zasadzali. Razem gry wojenne opracowywali.
Dlatego trza patrzeć na to co sie dzieje z odpowiednia ostrożnościa i bez emocji.
To mi nie wciskaj przyjaźni Polsko- Ukraińskiej.
A uchowaj bogi wszelkiej maści co bym miał Ci takie bezeceństwa wciskać.
Nawet Putin powiedział, ponieważ zna swoich, że jeden żulik zastąpi drugiego i to prawda. Teraz tylko "magnateria ziemiańska" polskiego chowu na uchodźctwie w Polsce się denerwuje, bo trudniej będzie odzyskać ruiny i zgliszcza.
Jakie ruiny? Chlewa? Czworaków? Obory? Czy pożydowskiej sutereneny?
Nie rób sobie żartów:) :) :)

wibi
04-03-2014, 16:23
Myślę Lilu, że Putin w przeciwieństwie do nas ma wiarygodne informacje i dowody na to co mówi,jest przecież prezydentem jednego z największych państw Świata.Przypomnę tu Leppera i jego słowa o "lądowaniu Talibów w Klewkach" i ten ogólny śmiech jakie te słowa wywołały.A co się okazało, było to prawdą chociaż nie dotyczyło Klewek a Szyman a obóz-więzienie było w Kiejkutach ale było bardzo bliskie prawdy.Obozy szkoleniowe na Litwie były na pewno gdyż są filmy na YouTube z takich szkoleń, bojówek faszystowsko-banderowskich, Polskich nie znalazłem ale to o niczym nie świadczy prócz tego, że my nie mamy dowodów, ale nie sadzę, by tak poważny przywódca "zmyślał" bez dowodów.Zauważ również, że nikt z rządu tego nie zakwestionował a powinien jeśli to kłamstwo.

Putin jest bandziorem bo w końcu zrobił najazd na tą [czego by nie rzec] samostijną Ukrainę. I to w stylu Adolfa H.
O ile wiadomo to do tej pory nikt nie najechał żadnej Ukrainy a wojsko które pokazuje nasza TV sugerujac, ze to armia Rosyjska jest po prostu zwykłym kłamstwem co łatwo sprawdzić oglądając większą ilość zdjęć tej "armii" w które jest sporo "żołnierzy w ADIDASACH" a to wzbudza śmiech po prostu.

Cofam to co powiedziałem w sprawie Naszego Rządu. Premier Tusk widzę teraz , ze te sprawy sprostował co mnie bardzo usieszyło

toy_
04-03-2014, 16:31
A tu link jak na Ukrainie rozpanoszyli się banderowcy z dywizji SS Galizien http://www.youtube.com/watch?v=ZyNxNffaCs8
Nie wygladaja na swoje lata.....ile to od wojny minelo?

Lulka
04-03-2014, 16:38
O ile wiadomo to do tej pory nikt nie najechał żadnej Ukrainy a wojsko które pokazuje nasza TV sugerujac, ze to armia Rosyjska jest po prostu zwykłym kłamstwem co łatwo sprawdzić oglądając większą ilość zdjęć tej "armii" w które jest sporo "żołnierzy w ADIDASACH" a to wzbudza śmiech po prostu.


Dokładnie tak, dziwię się, że nikt tego wcześniej nie zauważył, wszyscy dali się ogłupić propagandzie?
Teraz łatwo odwrócić kota ogonem i sobie przypisać zasługi.

nasza strategia przynosi efekty co za efektowny tytuł
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/tusk-o-wystapieniu-putina-nasza-strategia-przynosi-efekty,404333.html

nie znoszę polityki ale trzeba starać się patrzeć bezstronnie

pluto37
04-03-2014, 16:43
Dokładnie tak, dziwię się, że nikt tego wcześniej nie zauważył, wszyscy dali się ogłupić propagandzie?
Teraz łatwo odwrócić kota ogonem i sobie przypisać zasługi.
]

wibi jest na wskroś przesiąkniety bolszewicką propaganda i nikt mu nie wmówi, ze białe jest białe.
On żyje w oparach układu warszawskiego i pozostałości po WKPb.
Taki relikt.
Kiedyś był taki KPP-owiec Mijal, co dzielnie walczył z pzpr-em, Gomułką i Gierkiem przez kilka dziesiątków lat przez Radio Tirana z gorliwościa prawdziwego i niezłomnego komunisty.
:):)

Lila
04-03-2014, 17:02
Dokładnie tak, dziwię się, że nikt tego wcześniej nie zauważył, wszyscy dali się ogłupić propagandzie?
Teraz łatwo odwrócić kota ogonem i sobie przypisać zasługi.

nasza strategia przynosi efekty co za efektowny tytuł
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/tusk-o-wystapieniu-putina-nasza-strategia-przynosi-efekty,404333.html

nie znoszę polityki ale trzeba starać się patrzeć bezstronnie

Ba, wszak notowania spadły, więc trzeba je podnieść.
Niemniej jak sądzę, jeszcze nie koniec tej sytuacji.

Lila
04-03-2014, 17:04
Ja nie przeczę, ze jest bandziorem tylko pisanie w ten sposób przez podwórkowe burki spod stołu jest śmieszne, bo się dusi z bezsilności.
Co do lizania butów to wybacz ale przecież razem przeprowadzali manewry i razem na Polskę się zasadzali. Razem gry wojenne opracowywali. To mi nie wciskaj przyjaźni Polsko- Ukraińskiej. Nawet Putin powiedział, ponieważ zna swoich, że jeden żulik zastąpi drugiego i to prawda. Teraz tylko "magnateria ziemiańska" polskiego chowu na uchodźctwie w Polsce się denerwuje, bo trudniej będzie odzyskać ruiny i zgliszcza.

A daj linka, że ktoś coś chciał odzyskiwać.
Nie dasz, bo nikt nie chce, a rząd Ukrainy wypłaca odszkodowania jakie takie, ale wypłaca, więc nie KŁAM .

Lila
04-03-2014, 17:19
I jeszcze ważna sprawa..

Czerpiąc z różnych źródeł, zarówno rosyjskich jak i ukraińskich, moskiewski dziennik "Komsomolskaja Prawda" opisuje aktywa nowych-starych twarzy polityki ukraińskiej. Najbardziej rozpoznawalna postać, Julia Tymoszenko, ma podobno kilka rezydencji. Jedna z nich mieści się w Koncza-Zaspie, na południowy wschód od Kijowa. Była ukraińska premier mieszka tam od 2006 roku w domu o powierzchni 450 metrów kw. W tym samym miejscu, na brzegu Dniepru, Tymoszenko ma własną przystań oraz plażę. Nieopodal, w Konczy-Oziornoj, w luksusowej willi mieszka córka uwolnionej niedawno z więzienia szefowej rządu, Eugenia. Od świata zewnętrznego odgrodziła się wysokim murem.

http://wiadomosci.onet.pl/prasa/zasobne-zycie-ukrainskiej-elity/dmrph

Ile w tym prawdy? Nie wiem.

Wiem natomiast o wołaniu naszej ''elity'' z Olbrychskim na czele o miliard € ( sic!) z naszej polskiej kieszeni.
Oto list otwarty hojnego towarzystwa z biednego kraju.

http://wyborcza.pl/1,95892,15545722,Miliard_euro_dla_Ukrainy__Nam_tez _pomagano__LIST_OTWARTY_.html

pluto37
04-03-2014, 17:29
......[QUOTE]Przypomnę tu Leppera i jego słowa o "lądowaniu Talibów w Klewkach" i ten ogólny śmiech jakie te słowa wywołały.A co się okazało, było to prawdą chociaż nie dotyczyło Klewek a Szyman a obóz-więzienie było w Kiejkutach ale było bardzo bliskie prawdy.

Bliskie tak jak to o rowerach w moskwie, co to ich nie dawali, a kradli i nie w Moskwie, a w jakimś Erewaniu:D :D
I nie śmigłowce z talibami na polu z waglikiem, a boeingi na lotnisku. I nie nasze a made in USA. Krótko mówiąc .."blisko' jak z Katowic do Kremla :) :)

.Zauważ również, że nikt z rządu tego nie zakwestionował a powinien jeśli to kłamstwo.
wibi! Czy każdą głupotę trzeba dementować przez premiera i MSZ? Wystarczająco Tusk to obśmiał. I starczy.

O ile wiadomo to do tej pory nikt nie najechał żadnej Ukrainy a wojsko które pokazuje nasza TV sugerujac, ze to armia Rosyjska jest po prostu zwykłym kłamstwem co łatwo sprawdzić oglądając większą ilość zdjęć tej "armii" w które jest sporo "żołnierzy w ADIDASACH" a to wzbudza śmiech po prostu.
Faktycznie. Te partyzanty z pk, swd-6 i kałachami w ruskich mundurach co straszyły w postawie bojowej leżąc ukraińskich sołdatów to musiały być Chińczyki i delegaci z Gwinei Równikowej na konferencję pokojową.

Cofam to co powiedziałem w sprawie Naszego Rządu. Premier Tusk widzę teraz , ze te sprawy sprostował co mnie bardzo usieszyło
No to nareszcie mamy czym się cieszyć obaj. Z tym, ze premier z prezydentem w tym tonie od poczatku całej ukraińskiej drake sie wypowiadają.

wibi
05-03-2014, 21:19
wibi jest na wskroś przesiąkniety bolszewicką propaganda i nikt mu nie wmówi, ze białe jest białe.
On żyje w oparach układu warszawskiego i pozostałości po WKPb.

Nie mam zamiaru tego komentować gdyż to normalne, gdy nie ma się argumentów to używa się inwektyw.
Ale powiedz mi pluto37 co sądzisz o takim zagrożeniu płynącym z tej faszystowsko-banderowskiej Ukrainy jak istniejące i czynne na jej terytorium 4 atomowe elektrownie : Chmielnicka-2 atomowe bloki ; Rówieńska -4 atomowe bloki ; Południowo-Ukraińska -3 atomowe bloki i Zaporożska - 6 atomowych bloków. Do tej pory, elektrownie były ochraniane przez BERKUT, który jak wiadomo został rozwiązany a ich miejsce zajęli banderowscy szturmowcy tacy jak były ochroniarz Doku Umarowa (wiadomo kto to-czeczeński terrorysta) Saszko Biłyj. Czy przechwycenie i szantaż tymi elektrowniami całego świata jest możliwy? Ja sadzę, że tak a jak Ty pluto37 sadzisz? Mamy się czego obawiać czy też nie? Czy Obama i Kerry nas i Europę ochronią? A co z odpadami ? Wiele jest pytań a żadnej odpowiedzi na to nie słyszałem i nikt nawet tego zagrożenia nie dostrzega a ono istnieje i to poważnie.

pluto37
05-03-2014, 22:19
[QUOTE]Nie mam zamiaru tego komentować gdyż to normalne, gdy nie ma się argumentów to używa się inwektyw.
Wibi! o jakich inwektywach piszesz? przecie po wielekroć
nam prezentowałeś żal za upadkiem najlepszego dla ciebie ustroju "sprezentowanego" nam przez ruskie bagnety i bliskie twemu sercu władze bolszewickiego ludu pracujacego miast i wsi. gdybym ja był szczerym wyznawca marksizmu i leninizmu to do kresu mych dni broniłbym tych idei.

Ale powiedz mi pluto37 co sądzisz o takim zagrożeniu płynącym z tej faszystowsko-banderowskiej Ukrainy jak istniejące i czynne na jej terytorium 4 atomowe elektrownie : Chmielnicka-2 atomowe bloki ; Rówieńska -4 atomowe bloki ; Południowo-Ukraińska -3 atomowe bloki i Zaporożska - 6 atomowych bloków. Do tej pory, elektrownie były ochraniane przez BERKUT, który jak wiadomo został rozwiązany a ich miejsce zajęli banderowscy szturmowcy tacy jak były ochroniarz Doku Umarowa (wiadomo kto to-czeczeński terrorysta) Saszko Biłyj. Czy przechwycenie i szantaż tymi elektrowniami całego świata jest możliwy? Ja sadzę, że tak a jak Ty pluto37 sadzisz? Mamy się czego obawiać czy też nie? Czy Obama i Kerry nas i Europę ochronią? A co z odpadami ? Wiele jest pytań a żadnej odpowiedzi na to nie słyszałem i nikt nawet tego zagrożenia nie dostrzega a ono istnieje i to poważnie.
To jeszcze raz ale krócej.
Jak chcesz sie bac to Twoja wolna wola. Ponieważ ja nie mam na to kompletnie wpływu, to szkoda mi czasu na pierdoły... mam co czytać.
I juz zapowiedziałem, żeby w razie to na ostatnia wycieczke do skrzynki włożyli mi na wszelki wypadek ze dwa solidne tomiska, bo nie wiadomo czy TAM się nie przydadzą:)

pluto37
05-03-2014, 22:36
i jeszcze na deser prawdziwa historia ze środka Kanady dość gęsto zaludnionego przez Ukraińców.
Otóż kilka lat temu ludziska siedzieli przy obiedzie i nagle coś wielkiego spadło im z nieba przebijając się przez dach i piętro.
O centymetry omijając zszokowanych biesiadników.
Kiedy ludzie doszli do siebie to okazało się że omal nie doszło do tragedii, którą spowodowało g..no które spadło z samolotu lecącego 9 km nad nimi, bo jakas ruła była nieszczelna.
I powiedz wibi czy ten konkretny spad był bardziej groźny dla tych ludzi niz to cos nam tak plastycznie opisał czy mniej?
A w póki co to polecam Ci "Wesele w Atomicach". Tam Mistrz dokładnie wyjaśnił co w razie czego może Ci grozić.

wujek
06-03-2014, 23:56
Min.Spr.Zagr.Estonii potwierdził autentyczność ujawnionej rozmowy tel.jaką przeprowadził z panią Ashton.
W rozmowie tej zdradził,że kiedy był na euromajdanie pozyskał pewne informacje,że ci sami snajperzy strzelali zarówno do buntowników jak i do milicjantów oraz,że za ich działalnością stało któreś z działających na euromajdanie ugrupowań.
Symptomatyczne jest,że obecne władze nie mają ochoty wyjaśnić tej sprawy.

Jarosław II
07-03-2014, 07:57
Weekend się zaczyna w Europarlamencie, spodziewam się rosyjskich faktów dokonanych.

Jarosław II
07-03-2014, 12:15
Te fakty dokonane zaczną się lada moment, być może nawet w chwili gdy to piszę.

Specnaz ma jedną misję

Największym problemem na Ukrainie nie są w tej chwili tituszki sprowadzani z innych regionów kraju, ani "turyści" z Rosji mający protestować na ulicach, a przeszkoleni żołnierze sił specjalnych, których misją jest otwarcie ognia i zabicie rosyjskich cywilów i żołnierzy".

"W tej chwili na Krymie stacjonują już oddziały specjalne 22. brygady armii rosyjskiej i w kolejnych dniach powinniśmy się spodziewać wyreżyserowanych ataków na rosyjskich żołnierzy i cywilów" - powiedział Iłłarionow w wywiadzie.

To żołnierze ze służb specjalnych Rosji strzelali na Majdanie jednocześnie do ludzi i milicji aby wywołać rewolucję. Ten sam scenariusz jest przewidziany na Krymie. Wtedy na białym koniu wkroczy do akcji Putin w obronie obywateli Rosji.

maja59
07-03-2014, 15:25
Zgadzam się z przewidywaniem, że na Krymie zaczną się akty terrorystyczne uzasadniające wjazd Putina na białym koniu. Przerabialiśmy coś takiego 17 września roku pamiętnego. Obrona obywateli jest obowiązkiem każdego cara Rosji. Ciekawa jestem tylko dalszego losu Ukrainy, czy zostanie w jednym kawałku okrojonym tylko o Krym czy w jednym kawałku okrojonym również o wschodnie województwa. Donbas też jest interesujący dla obecnego batiuszki. Co do Janukowycza to zrobił swoje i może odejść, w dowolnie wybrany sposób.

wibi
07-03-2014, 23:59
Ostatnie wieści z Majdana, który jak wiadomo wcale się nie rozszedł. Na dzień 9 marca wieczorem na Majdanie ma się stawić cały Rząd,wszyscy ministrowie i będą "przepytywani" na temat przekonań,co do tej pory zrobili i co zamierzają zrobić a następnie zatwierdzani lub odwoływani!!!!Ciekawie to się zapowiada znając z historii czas trwania Siczy Zaporoskiej i praw w niej istniejących. Oj będzie się jeszcze działo....

pluto37
08-03-2014, 08:30
Ostatnie wieści z Majdana, który jak wiadomo wcale się nie rozszedł. Na dzień 9 marca wieczorem na Majdanie ma się stawić cały Rząd,wszyscy ministrowie i będą "przepytywani" na temat przekonań,co do tej pory zrobili i co zamierzają zrobić a następnie zatwierdzani lub odwoływani!!!!Ciekawie to się zapowiada znając z historii czas trwania Siczy Zaporoskiej i praw w niej istniejących. Oj będzie się jeszcze działo....

Skoro zasiali sobie taka formę lustracji władz, to ich sprawa.
I masz rację, że to zapowiada się ciekawie.
Ale to ich wybory i maja prawo do takich testów, choc jesli miałoby to być stałym zwyczajem to nie wróżę im świetlanej przyszłości.
Miejscem rozliczeń rządów w normalnych czasach winien być parlament. Mniej-więcej w takiej formie jak w RP nr III i wybory powszechne.

pluto37
08-03-2014, 14:40
Zgadzam się z przewidywaniem, że na Krymie zaczną się akty terrorystyczne uzasadniające wjazd Putina na białym koniu......

Mam takiego znajomego Ruskiego, który od lat mieszka poza Rosją, którego rodzice -fizycy pracują, czy pracowali, a w każdym razie wyglada na to, że do dziś mieszkają - w zamkniętym ośrodku za Uralem, który opowiadał, że w tych przestrzeniach białych Rosjan jest coraz mniej i zalewa je w coraz wiekszym stopniu nielegalne migrujaca nawała chińska.
I tak sobie jeszcze myślę, że kiedyś na Kremlu jakis inny Putin obudzi się z ręka w nocniku bo okaże sie że chińscy mieszkańcy Syberii zechcą przeprowadzić referendum z żądaniem włączenia tych terenów do CHRL.
Tak, że jak rzekł wibi jeszcze sporo ciekawostek tego typu być może przed nami.
I tak sobie myślę, że w Rosji musi dziać się niezbyt ciekawie od środka skoro ich najwyższy przywódca zaczyna międzynarodową rozróbę w sytuacji, kiedy nic Rosji nie groziło pod żadnym względem, majdan właściwie Ruskich nie ruszał, media o jakichś antyrosyjskich ruchach na Ukrainie czy w samym Kijowie nie donosiły, a nie wydaje mi się, zeby dla Putina sam Janukowycz był aż tak cennym dobrem, że trzeba było wszczynać taka burdę z sąsiadem.
Czyżby tron dostawał wstrząsów i w ten sposób Putin odwraca uwagę Rosjan?

wibi
08-03-2014, 21:50
..Miejscem rozliczeń rządów w normalnych czasach winien być parlament. Mniej-więcej w takiej formie jak w RP nr III i wybory powszechne.
Ale właśnie Putinowi o to chodzi dlatego chce aby przywrócić podpisaną 21 lutego umowę między "majdanowcami" a Janukowyczem i sygnowana przez Unię Europejską w osobie również Sikorskiego. Umowa która m/n wskazywała wybory jako rozwiązanie problemu władzy.Problem Krymu zaistniał dopiero po jej złamaniu i absolutnie nie różni się niczym od problemu Kosowa który Europa i USA tak popierali.Teraz Putin robi to samo a ponieważ a każdej chwili może "zgnieść" militarnie USA więc nikt mu nie podskoczy.
..I tak sobie jeszcze myślę, że kiedyś na Kremlu jakis inny Putin obudzi się z ręka w nocniku bo okaże sie że chińscy mieszkańcy Syberii zechcą przeprowadzić referendum z żądaniem włączenia tych terenów do CHRL.
Żarty sobie stroisz? Tam są tereny na których nie da się żyć z prostego powodu, że nie ma co do pyska włożyć. Z takich samych powodów nie zamieszkałe są tereny Arktyki i Antarktydy. Owszem, jest to ziemia zawierająca w sobie ogromne bogactwa naturalne ale żeby je eksploatować to nawet dla Rosjan jest problem.Tereny na które Chińczycy mieli kiedyś "chrapkę" to teraz niezależne państwa,Kazachstan,Uzbekistan,Tadżykistan gdy jeszcze były w granicach ZSRR,obecnie w Rosji takich terenów nie ma a poza tym Chiny też częściowo uzależnione są od Rosyjskich dostaw surowców.

pluto37
08-03-2014, 23:01
[QUOTE]Ale właśnie Putinowi o to chodzi dlatego chce aby przywrócić podpisaną 21 lutego umowę między "majdanowcami" a Janukowyczem i sygnowana przez Unię Europejską w osobie również Sikorskiego. Umowa która m/n wskazywała wybory jako rozwiązanie problemu władzy.Problem Krymu zaistniał dopiero po jej złamaniu i absolutnie nie różni się niczym od problemu Kosowa który Europa i USA tak popierali.Teraz Putin robi to samo a ponieważ a każdej chwili może "zgnieść" militarnie USA więc nikt mu nie podskoczy.
wibi! Powiedz wreszcie wyraźnie, ze podoba Ci sie to co robi Putin z Krymem, Ukraińcami i Ukrainą i że podoba ci sie inwazja Putina na Krym i próby rozwalenia na kawałki sąsiedniego państwa przy pomocy ruskiej V kolumny, prowokacji gliwickiej i korytarza na współczesną modłę.
mieszkasz zdaje się na terenie byłego Reichu nrIII czy sądzisz, ze gdyby jakis odpowiednik Putina w DBR przy pomocy tych samych metod zechciał chronic niemiecką ludność ze Śląska, czy innych kawałków, to też byłoby OK?
Powiedz też wyraźnie co Putin miał do szukania w sprawie majdaniu skoro Ukraina ma status suwerennego państwa? Nic ci nie mówią Węgry 56 i Czechy 68? Tam tez była wymówka, że to UW i blok komunistyczny, a tu nawet takiego pretekstu brak.
powiedz wyraźnie, że nie chcesz za wschodnia granica Polski państwa na modłę Pribałtyki, Słowacji, Czech Niemiec czy podobnych. Że wolisz tam bajzlu ciag dalszy na ruską modłe bos tak przesiąkł kacapem, że juz nie rozróżniasz co demokracja [nawet z problemami] a co bolszewizm oparty na sile.
Powiedz nam wyraźnie, że zamordyzm na ruska modłę masz we krwi. I wszystko będzie jasne.
Żarty sobie stroisz? Tam są tereny na których nie da się żyć z prostego powodu, że nie ma co do pyska włożyć.
Mnie to gwizda czy tam Rusek czy Chinol urzęduje. jednak bardziej Ruskiemu wierzę w tej kwestii niz tobie. Nie moje małpy i nie mój cyrk.
Skoro jednak na kanadyjskich preriach gdzie klimat niewiele odbiega od Syberii jest co do pyska włożyć i jeszcze wyeksportowac miliony ton zboża to i żółtym tez by się udało.

Matrix
08-03-2014, 23:03
tak sobie myślę, że w Rosji musi dziać się niezbyt ciekawie od środka skoro ich najwyższy przywódca zaczyna międzynarodową rozróbę w sytuacji, kiedy nic Rosji nie groziło pod żadnym względem, majdan właściwie Ruskich nie ruszał, media o jakichś antyrosyjskich ruchach na Ukrainie czy w samym Kijowie nie donosiły, a nie wydaje mi się, zeby dla Putina sam Janukowycz był aż tak cennym dobrem, że trzeba było wszczynać taka burdę z sąsiadem.


Myślę, że to niewłaściwa ocena. Putin prędzej doprowadzi do rozłamu Ukrainy, niż dopuści do tego, aby na południu mieć bazy amerykańskie, co stałoby się , gdyby podpisano umowę stowarzyszeniową z UE. To samo byłoby z Krymem, gdyby nie podjął działań zabezpieczających. Co widać i słychać.
I trudno mu się dziwić.

To treść porozumienia zawartego pomiędzy Janukowiczem a opozycją.


Zaniepokojeni tragicznymi przypadkami utraty życia na Ukrainie,
W celu natychmiastowego zakończenia rozlewu krwi,
Aby utorować drogę do politycznego rozwiązania kryzysu,
My, strony, niżej podpisane, uzgadniamy, co następuje:

1. W ciągu 48 godzin od podpisania niniejszej umowy przyjmuje się, podpisanie i ogłoszenie specjalnej ustawy, która spowoduje powrót do Konstytucji Ukrainy z 2004 r., z późniejszymi zmianami w tym czasie. Sygnatariusze deklarują zamiar tworzenia koalicji i utworzenia rządu jedności narodowej w ciągu 10 dni po tej dacie.

2. Reforma konstytucyjna, która będzie równoważyć uprawnienia prezydenta, rządu i parlamentu, rozpocznie się natychmiast, a zakończona zostanie do września 2014 roku.

3. Wybory prezydenckie odbędą się bezpośrednio po przyjęciu nowej konstytucji Ukrainy, ale nie później niż w grudniu 2014 roku. Nastąpi także przyjęcie nowej ordynacji wyborczej i utworzenie nowego składu Centralnej Komisji Wyborczej na zasadzie proporcjonalnej, zgodnie z zasadami OBWE i Komisji Weneckiej.
4. Badania ostatnich aktów przemocy odbędą się w ramach wspólnych organów nadzoru, opozycji i Rady Europy.

5. Rząd nie wprowadzi żadnego nadzwyczajnego stanu. Rząd i opozycja powstrzymają się od użycia siły.

Rada Najwyższa Ukrainy przyjmie uchwałę zwalniającą z odpowiedzialności za przestępstwa, które reguluje ustawa z dnia 17 lutego 2014 roku.

Obie strony podejmą starania zmierzające do normalizacji życia w miastach i wsiach, zwolnienia budynków administracyjnych i publicznych oraz odblokowania ulic, parków i placów.

Nielegalna broń musi być oddana do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy w ciągu 24 godzin od daty wejścia w życie wyżej wymienionej ustawy specjalnej (klauzula 1 niniejszej umowy).
Po upływie tego czasu, wszystkie przypadki nielegalnego posiadania broni będą podlegały ustawodawstwu Ukrainy. Opozycja i władza odejdzie od konfrontacji. Rząd będzie używać siły tylko w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa budynków organów władzy.

6. Ministrowie spraw zagranicznych Francji, Niemiec, Polski i specjalny przedstawiciel prezydenta Federacji Rosyjskiej wzywają do natychmiastowego zaprzestania wszelkich form przemocy i konfrontacji.

Kijów, 21 lutego 2014

Zaraz po tym porozumienie zostało zerwane i polała się krew.
Cui bono?

Lila
08-03-2014, 23:58
Matrix mam podobne wątpliwości.
Na dodatek jestem zszokowana, że obecnie im większa kanalia, dotąd zachwycająca się nawet psem Putina,
wykazuje się wręcz zoologiczną rusofobią.
Nawet wspomnienie ofiar UPA jest passe, skoro w prawicowym medium pojawił się artykuł ''Wołyńskie trupy w służbie Putina''.
Tusk przez całe lata nawoływał żeby nie prężyć muskułów, co wychodziło na to, że bał się nawet głośniej zaszczekać.
A co się dzieje obecnie?
Polscy politycy szaleją na scenie europejskiej bawiąc się gorącym kartoflem,
a za kulisami możni tego świata dogadują się z Putinem aż gra i warczy. Czy Francja nie sprzedała im ostatnio broni, która może być użyta przeciw biednym Ukraińcom? A jakże, dlaczego nie, precz myślozbrodnio. I jasnym jest, że muszą się dogadać, bo jak na razie to 1:0 jest dla Putina i tak zostanie,
bo po referendum Krym będzie legalnie rosyjski. A Polska sama.

KGB nie ma przeciwnika, a nasze nieszczęście polega na tym, że gra nadal się toczy bo Putin nie ma zamiaru wstawać od stolika. I jak powtarzam, Polska zostaje sama z nadgorliwością,
bo głupawe zadowolenie Komorowskiego, że USA dały nam niedawno gwarancje bezpieczeństwa,
napełniło mnie przerażeniem. Wszak je mieliśmy, jako członek NATO tak czy nie? Okazuje się, że NIE.
A jeśli ta informacja to nie dezinformacja;
Ukraina – wywieziono rezerwę złota Ukrainy. Nocą o godzinie 2:00 z pasa startowego wyznaczonego lotniska wystartował nieoznaczony samolot transportowy.

Nocą z Borispolia wyleciał do USA samolot z rezerwą złota Ukrainy. Wedlug personelu Borispolia zanim do tego doszło na lotnisko przyjechały cztery opancerzone samochody do przewozu pieniędzy i dwa samochody typu ciężarowych busów marki Volswagen, przy czym na pojazdach brakowało tablic rejestracyjnych.
...to zapowiada się cudnie.

Ponieważ zapanowała w powyższym temacie zgoda narodowa, szczególnie po rozmnożeniu się rusofobów i rusożerców,
powiem ''trwaj chwilo''. Ale beze mnie, bo pewne fakty nie dają mi spokoju. I wprawdzie
Dulce et decorum est pro patria mori,
ale jednak bliżej mi do sienkiewiczowskiego;
Ja zaś wolę życie, bo śmierć to na raz sztuka, od której się żadnym dowcipem nie wykręcisz.

I to byłoby na tyle w ramach mojego epilogu. Tutaj.

Jarosław II
09-03-2014, 08:04
Kijów, 21 lutego 2014

Zaraz po tym porozumienie zostało zerwane i polała się krew.
Cui bono?
To porozumienie było wynikiem chwili i jak Putin to przeczytał to powiedział Janukowyczowi albo zrobisz ty porządek albo ja. I to wszystko.

pluto37
09-03-2014, 11:01
[QUOTE]Myślę, że to niewłaściwa ocena. Putin prędzej doprowadzi do rozłamu Ukrainy, niż dopuści do tego, aby na południu mieć bazy amerykańskie, co stałoby się , gdyby podpisano umowę stowarzyszeniową z UE. To samo byłoby z Krymem, gdyby nie podjął działań zabezpieczających. Co widać i słychać.
I trudno mu się dziwić.

Jednym trudno się dziwic, a innym niekoniecznie. pewnie gdybym był Rosjaninem i to zbolszewizowanym to tez nie miałbym powodów do zdziwień.
Ruski człowiek typu Żyrynowskiego musi cierpieć, że imperium się rozpadło.
Skąd wzięły sie te bazy amerykańskie? wibi dopiero co o jakichs terrorystach w elektrowniach wspominał..
I po co USmanom bazy na ukrainie skoro NATO ma tuz za miedzą czyli w Turcji i łatwo moze zablokować ruską flote czarnomorską?
No i jakos nie widać chęci w tym kierunku, zeby jakieś wielkie bazy mieli budować w Polsce, Litwie, Estonii, na Węgrzech czy na Słowacji. Gdyby chcieli to przecie Rumunia jest w UE.

To treść porozumienia zawartego pomiędzy Janukowiczem a opozycją.
Tylko gdzie Janukowycz, a opozycja okazała się byc ...parlamentem. Łącznie z jego własną partią.
Ale nawet jeśli założymy że to porozumienie padło, to w żadnym punkcie nie ma mowy o tym, że Putin moze wysłać wojsko na Krym, a ten Krym anektować.

Zaniepokojeni tragicznymi przypadkami utraty życia na Ukrainie,
W celu natychmiastowego zakończenia rozlewu krwi,
Aby utorować drogę do politycznego rozwiązania kryzysu,
Zauważ że mowa o politycznym rozwiązaniu bez odniesienia się do interwencji zbrojnej sasiada.
A ci trzej [+1] byli jedynie świadkami, a nie stronami.
jeszcze raz powtarzam, gdyby stosować metody Putina, to wraca "Wodzu prowadź na Kowno", idziemu na Zaolzie, po Wilno i Lwów... A Niemcy w rewanżu po Śląsk i tzw ziemie odzyskane.

wibi
09-03-2014, 12:54
..I po co USmanom bazy na ukrainie skoro NATO ma tuz za miedzą czyli w Turcji i łatwo moze zablokować ruską flote czarnomorską?
No i jakos nie widać chęci w tym kierunku, zeby jakieś wielkie bazy mieli budować w Polsce, Litwie, Estonii, na Węgrzech czy na Słowacji. Gdyby chcieli to przecie Rumunia jest w UE.
Z przykrością stwierdzam, że polityka nie jest Twoją "mocną" stroną ale nie dziwię sie temu, nie po to tu "czuwasz" nad "poprawnością" poglądów by wiedzieć co też w polityce się dzieje.Najlepiej świadczy o tym wypowiedź, że Turcja może "zablokować" flotę czarnomorską. Owszem,teoretycznie może tylko, że ja wówczas na Turcję nie postawił bym nawet jednego grosza i widać wyraźnie, że Turcja w przeciwieństwie do nas nie jest WASALEM USA a tylko partnerem i politycy wiedzą, że nikt im w razie czego nie pomoże a taka blokada to na 100% zagłada Turcji.
O bazy w Polsce nasz Rząd błaga od wielu lat i nareszcie będziemy je mieli, w związku z czym nasze bezpieczeństwo zmniejszy się prawie do ZERA (baza będzie w okolicach Słupska to gdybyś nie wiedział).

..żadnym punkcie nie ma mowy o tym, że Putin moze wysłać wojsko na Krym, a ten Krym anektować.
A czy ktoś pytał się Rosjan (społeczeństwa) dzieląc ZSRR na kawałki? Byli słabi to można było ich lekceważyć.Teraz odbierają to co im zabrano a zachodniej Ukrainy nie chcą,możemy My ja sobie wziąć (czego nam nie życzę).


... interwencji zbrojnej sasiada.
A gdzie Ty widzisz jakąś zbrojną interwencję?Też jak papuga powtarzasz to co propaganda bez przerwy pisze i mówi do nas? Mamy już na tyle lat, że raczej potrafimy dostrzec i odróżnić prawdę od kłamstwa.To co mówią "politycy" nie ma znaczenia gdyż wiadomo, że każdy z nich pamięta jak skończył jeden mówiący prawdę, popełnił samobójstwo

A ci trzej [+1] byli jedynie świadkami, a nie stronami.

Niestety,byli więcej bo GWARANTAMI działań obu stron więc ich odpowiedzialność była dwa razy wieksza.

@Lila
Z tym złotem to jestem zaskoczony,nie znalazłem niczego podobnego ale to możliwe biorąc pod uwagę to, że Niemcy mają w USA około 675 ton złota i w ub.roku gdy rozpoczął sie kryzys zażądali zwrotu części czyli 300 ton.USA odpowiedziało im, że nie mają złota!! i zobowiązali się zwrócić te 300 ton do 2020 roku.Nie chcę tu spekulować ale wnioski nasuwaja się same.

pluto37
09-03-2014, 17:38
Najlepsze wytłumaczenie znajdziesz tu
To już nie są przypuszczenia, to fakt: zamach na Ukrainę dziełem syjonistów
Kto chce wywołać II wojnę światową? Polskie media, które bez wątpienia można nazwać kryminalnymi – od Michnika do Rydzyka, przedstawiają jednostronnie obraz sytuacji, który całkowicie jest niezgodny z prawdą.
i tu
To Jarosław Kaczyński wszelkimi siłami wspomagał utworzenie na naszej wschodniej granicy obecnego pro-niemieckiego i anty-polskiego państwa ukraińskiego. Czy to oznacza, że jest to agentura np. żydowska - czy jest to czysta głupota?- można m.in. przeczytać na Facebooku.

Ale, jak zauważa Korwin-Mikke, agentem obcego państwa może być także Donald Tusk, a przemawiać ma za tym - jak wskazuje - np. wsparcie Angeli Merkel. Zastrzega jednak, że takiej pewności nie ma.

I jeszcze jedno. Czemu nie powiesz wyraźnie, ze numery Putina ci się podobają, a jak zajmie resztę Ukrainy to tez będziesz się cieszył, że sojuz jest kompletny. i z radością zaśpiewasz że "Niezłomny jest Zwiazek Republik Radzieckich..."
Bądź odważny!

wibi
09-03-2014, 19:30
@pluto37
To nie ankieta by się opowiadać po której ktoś jest stronie ale forum dyskusyjne w którym przedstawia się RACJE. Tobie jak widać już ich brakuje, czemu trudno się dziwić dlatego wyciągasz takie jakieś śmieszne "cytaty" z nawiedzonej prasy czy ust podobnie "chorych" polityków. Powiedz lepiej ile Ci płacą za każdą wypowiedź bo, że to dobra metoda na życie to wiem. Może zdradź jeszcze ilu takich jak Ty pracuje w tych "elektronicznych służbach propagandy politycznej" gdyż sadzę, że dużo biorąc pod uwagę zakres internetu w postaci różnorodnych for i opinii. Na moje "oko" takich jak Ty "wojujących" propagandzistów musi być sporo, bo to praca na co najmniej 3 zmiany więc na zmianie zapewne jest z 2000 "dusz" ale cóż, "pecunia non olet"

wujek
09-03-2014, 20:56
W Łuhańsku (wschód Ukrainy) prorosyjscy obywatele ;
-zajęłi budynek lokalnej administacji,,
-zmusili do dymisji gubernatora obwodu,
-flagę ukraińską zamienili na rosyjską.
W związku z czym prokuratura ukraińska zapowiada ściganie sprawców;
- zajęcia budynków państwowych,
- masowych zamieszek,
- działań obliczonych na obalenie lub zmianę siłą porządku,
konstytucyjnego lub przejęcia władzy w państwie,oraz
- znieważenia symboli narodowych.
Normalizacja,wraca stare.Jak się wspomni Kijów....

pluto37
09-03-2014, 21:36
@pluto37
To nie ankieta by się opowiadać po której ktoś jest stronie.................."
wibi!
Nie kombinuj. Chyba nie wstydzisz się powiedzieć, że Putin twój drug serdeczny bliski ci metodami i ideologicznie.
Jeszcze raz powtórzę.
Gdybym był neobolszewik któremu bolszewickie podboje imperialne są bliskie, to "broniłbym ich jak niepodległości".
Bez uników i kombinowania.
Wtedy jest jasna sytuacja i wiadomo kto jest kto i po jakich pecuniach.
I przy takich okazjach zawsze mnie zastanawia ten wasz starch przed jasnym stwierdzeniem i wrzutka o tym że ktos musi płacić. Jak za bolszewii kiedy wszystko co nieprawomyślne bylo podejrzane i musiało być opłacane przez łańcuchowe psy imperializmu.
Wam juz tak te szkolenia w krew weszły, że do głowy wam nie przychodzi, że można mieć jakieś poglądy bezpłatne i przez nikogo nie opłacane. Te 25 lat widac was niczego nie nauczyło. Dalej siedzicie w tej samej skorupie tylko ....sekretorza wam brak i lektora partyjnego, zeby was ku swietlanej przyszłości znów poprowadził. Stąd ta wiara w Putina.

Honoratka
09-03-2014, 22:31
Wibi - 25 lat prania mózgu przez obce media na polskiej ziemi
zrobiły swoje.Lemingozę trudno się leczy!
Jak strasznie boli to, co robi Putin na Krymie a absolutnie nie przeszkadza torturowanie małych dzieci przez Izrael w Palestynie
czy krwawe rozboje w Libanie nie wspominając już o tym, co Amerykańce zrobiły w Iraku i co nasi waleczni rycerzy wyprawiają
w Afganistanie.
Tak, tak wiem - to wszystko według ogólnej narracji tylko misje stabilizacyjne natomiast Putin - to dopiero jest drań ROTFL

Proponuję wyłączyć tv i włączyć myślenie- może jakieś światełko w tunelu błyśnie.

Matrix
09-03-2014, 23:07
I po co USmanom bazy na ukrainie skoro NATO ma tuz za miedzą czyli w Turcji i łatwo moze zablokować ruską flote czarnomorską?
No i jakos nie widać chęci w tym kierunku, zeby jakieś wielkie bazy mieli budować w Polsce, Litwie, Estonii, na Węgrzech czy na Słowacji. Gdyby chcieli to przecie Rumunia jest w UE.



Wiesz ile Turcja zainkasowała za udostępnienie lotnisk podczas ataku USA na Irak? Źródła mówią, że to było 2 mld dolarów.
Ukraina przy obecnym rządzie wpuściłaby jankesów za friko z pocałowaniem ręki . Na rzut kamieniem od granicy z Rosją.
Siewcy swoiście rozumianej demokracji chętnie obejmują każdy skrawek ziemi, byleby w pobliżu Rosji. Jeśli jeszcze za darmo - na zaproszenie i z wyłączeniem wszelkiej odpowiedzialności .....

Dlaczego przed referendum na Krymie Amerykanie już zapowiadają, że nie uznają jego wyników, ponieważ referendum jest niezgodne z ukraińską konstytucją, a jednocześnie uznają nowy rząd, który władzę przejął... niezgodnie z ukraińską konstytucją?

To, co obecnie robi Putin jest pestką w porównaniu z działaniami USA i to w wymiarze globalnym. Byłoby jeszcze gorzej, gdyby nie Rosja - jedyny kraj, który mówi Jankesom - NIE.

Matrix
09-03-2014, 23:27
To nie ankieta by się opowiadać po której ktoś jest stronie ale forum dyskusyjne w którym przedstawia się RACJE.

Tak powinno być, ale nie jest. Masz inne zdanie ? Ryzykujesz, że nazwą Cię towarzyszem, sekretarzem, przyjacielem Putina, albo wręcz komuchem. Określenia, które mają za zadanie postawić Cię odpowiednio niżej , aby można było swobodnie dyskredytować to, co piszesz. Stare zagrywki, taki patologiczny narcyzm.:)

Honoratka
10-03-2014, 00:48
Oświadczenie Vaclawa Klausa w sprawie Ukrainy

http://www.jednodniowka.pl/news.php?readmore=498

Matrix
10-03-2014, 01:22
To wyważone i słuszne podejście.:)

Jarosław II
10-03-2014, 07:13
Dlaczego przed referendum na Krymie Amerykanie już zapowiadają, że nie uznają jego wyników, ponieważ referendum jest niezgodne z ukraińską konstytucją, a jednocześnie uznają nowy rząd, który władzę przejął... niezgodnie z ukraińską konstytucją?

To, co obecnie robi Putin jest pestką w porównaniu z działaniami USA i to w wymiarze globalnym. Byłoby jeszcze gorzej, gdyby nie Rosja - jedyny kraj, który mówi Jankesom - NIE.
Myślałem, że tylko ja mam takie zdanie na tym forum w tej sprawie. Chociaż Putina nie lubię.

pluto37
10-03-2014, 09:11
Bardzo mi się ten sojusz wielbicieli Putina podoba.
Bardzo ciekaw jestem czy to całe grono równie głośno wielbiłoby Putina gdyby ten zechciał urwać kawałek RP po Nowy Sącz, Lublin, Podlasie, albo gdyby podobny mu kanclerz Niemiec zechciał odebrać ziemie tzw odzyskane z Mazurami, Warmią, Pomorzem, Śląskiem.
Zawsze ktos silniejszy może powiedzieć, że tu mieszkają jacys Rusini, Niemcy, albo mieszańcy i po co mają się męczyć pod batogiem polskich panów skoro moga wrócić do "macierzy".
Ciekawe ze do tego chórku dołączyła wyznawczyni poległego herosa, który wraz z Ukraińcem wycieczkował do Gruzji bo Putinowi zachciało się urwać kawałek tego kraju.
To wtedy Putin był brzydki i łobuz bo Kaczyński mógł podskakiwać w Tbilisi jak konik polny na grzebieniu, a teraz jest śliczny ten Putin, bo USmany chca bazy na Ukrainie robić, a w Izraelu dzieci na mace przerabiają.

Lila
10-03-2014, 09:49
Widzę, że się wylało;
http://i61.tinypic.com/28gtjps.jpg

Generalnie śmieszne to starcze podrygiwanie po latach lizania Putinowi.
I śmieszne to nazywanie Putina ''Hitlerem'' przez czerskiego giganta i w jego tutejszą szajkę, no bo jak to jest?
Bandyta i Hitler dostał w łapy śledztwo w sprawie śmierci naszej elity a teraz ma być od czci odsądzony?
Szajka nie wierzy Putinowi? Przecież on mówi, że na Krymie mnie ma Ruskich?:LOL: To jak to jest? Kłamie?

Dajecie rękę sobie uciąć za Rosję, że w Smoleńsku nie było zamachu? To dajcie i drugą, za to, że nie ma rosyjskich wojsk na Krymie!



Patrzycie na Krym – i co wam to mówi, pancernobrzozowi wyznawcy raportu Anodiny?

Drwicie z wszelkich pytań i wątpliwości, choć śledztwo prokuratury wciąż trwa i podstawowe dowody nie zostały jeszcze przeprowadzone.

Święcie wierzycie, w rosyjskie sekcje zwłok, rosyjskie oględziny, rosyjskie odczyty czarnych skrzynek. Twierdzicie, że nikt w Rosji nie miał motywów do zamachu.

Nie macie cienia wątpliwości co do szczerości lodowatego oblicza Putina, w uścisku, na dymiących zgliszczach, z Tuskiem.

Dajecie rękę sobie uciąć za Rosję, że w Smoleńsku nie było zamachu....

To dajcie od razu uciąć sobie drugą, za to, że nie ma rosyjskich wojsk na Krymie.

Przecież Putin wyraźnie zaprzeczył...:LOL:

http://januszwojciechowski.salon24.pl/572969,patrzycie-na-krym-i-co-wam-to-mowi-wyznawcy-anodiny

Dobrze wam, polaczkowie ''izwinitie druzja''. Tym razem kopniak wymierzony przez satrapę, który zawsze był satrapą po ''Kursku'' i Biesłanie, trafi w tyłki waszych wuców.
Za głupotę się płaci. I mam nadzieję, że drugi kopniak będzie od narodu, prowadzonego na manowce przez bandę trampkarzy.

ps.Wibi wiadomość o tym złocie była w prasie rosyjskiej.
Szkoda, że nie dałam linka, a teraz już pewnie nie znajdę.

Lila
10-03-2014, 09:57
Wibi - 25 lat prania mózgu przez obce media na polskiej ziemi
zrobiły swoje.Lemingozę trudno się leczy!
.

Podejdź do lemingozy z pobłażliwością, bo chyba pamiętasz wściekłe zarzuty o rusofobię, a zobacz co teraz się dzieje.
Nigdy Kaczyński nie mówił takim językiem jak Wuc.:LOL:

Jarosław II
10-03-2014, 10:31
Jak strasznie boli to, co robi Putin na Krymie a absolutnie nie przeszkadza torturowanie małych dzieci przez Izrael w Palestynie
czy krwawe rozboje w Libanie nie wspominając już o tym, co Amerykańce zrobiły w Iraku i co nasi waleczni rycerzy wyprawiają
w Afganistanie.
Tak, tak wiem - to wszystko według ogólnej narracji tylko misje stabilizacyjne natomiast Putin - to dopiero jest drań ROTFL

Proponuję wyłączyć tv i włączyć myślenie- może jakieś światełko w tunelu błyśnie.
Nawet Cię polubiłem.:LOL: :LOL: Ale jednak Putin to drań. Przygotowywał to rok i nam nic nie powiedział.

maja59
10-03-2014, 12:47
Jak wygra Zbawiciel to wreszcie ruszy gdzie trzeba. Putinowi da po grzbiecie, załatwi wyjaśnienie "mordu" smoleńskiego na elicie i będzie ogólna szczęśliwość.
Najlepiej nie dożyć jednak.
Mamusia mi opowiadała, że jak Hitler w 1941 szedł, a raczej jechał na Moskwę to ludzie małej wiary popełniali samobójstwa, taka to była potęga, czy mam kontynuować zakończenie??? Dla mnie najważniejsza jest sprawa Polski i zachowanie dorobku pokoleń i tak z nowomowy zwanych zasobów ludzkich. Z szabelkami pobiegaliśmy sobie już wiele razy i co z tego mamy?? Od Odsieczy Wiedeńskiej począwszy??? G.......
Przepraszam, mamy z honorem lec.

wibi
10-03-2014, 13:22
Dzięki Lila,wczoraj już o tym złocie było sporo informacji, dla znających język rosyjski podam link :http://politikus.ru/events/14377-za-chey-schet-banket-na-ukraine.html.
..Ryzykujesz, że nazwą Cię towarzyszem, sekretarzem, przyjacielem Putina, albo wręcz komuchem..
Dzieki również za te słowa ale mnie takie "epitety" absolutnie nie ruszają, bo wskazują jednoznacznie jak "prawda w oczy kole" i etatowym propagandzistom brak argumentów. To jest znacznie cenniejsze gdyż pewnie za brak argumentów im ( w tym i pluto37) nie płacą.Z czego będzie więc żył "biedaczek" jak rząd zafundował mu pracę do 67 lat?Może więc należy założyć jakiś fundusz charytatywny aby takie "okazy" nie umarły z głodu na starość?

Bianka
10-03-2014, 13:46
Pozwolę sobie zacytować z podkreśleniem fragment oświadczenia Instytutu Vaclava Klausa z linku podanego przez Matrix, bo NARESZCIE ktoś zauważył to, co jest bardzo istotne: że Ukraina nie jest takim państwem, jak Polska czy Gruzja, na które powoływano się na tym wątku.


1. Ukraina jest w swej obecnej formie w dużym stopniu sztucznym tworem, który nie był niepodległym państwem aż do rozpadu Związku Radzieckiego dwie dekady temu.

2. Z jednej strony, obejmuje terytoria na zachodzie, które nigdy nie należały do imperium rosyjskiego (region zakarpacki, Galicja i inne), a zostały częścią Rosji dopiero po II w.św.*, z drugiej zaś strony, ziemie, które były od 18 stulecia czysto rosyjskie (Krym, Odessa, wschodnia część kraju), dla których niepodległość Ukrainy oznaczała wyrwanie z ich naturalnego środowiska narodowego.

BRAWO CZESI!

pluto37
10-03-2014, 13:51
.......Z czego będzie więc żył "biedaczek" jak rząd zafundował mu pracę do 67 lat?Może więc należy założyć jakiś fundusz charytatywny aby takie "okazy" nie umarły z głodu na starość?
wibi! nie kombinuj. Putin na 100% mi nie zapłaci.
czy na WUMLu uczono cię wykręcać się od prostych i jasnych odpowiedzi na proste pytania?
A pytanie dalej brzmi czy Putin anektując Krym robi dobrze czy źle?:LOL: :LOL:
Potrafisz odpowiedzieć samodzielnie, czy musisz pytac lektora?

maja59
10-03-2014, 13:52
2. Z jednej strony, obejmuje terytoria na zachodzie, które nigdy nie należały do imperium rosyjskiego (region zakarpacki, Galicja i inne), a zostały częścią Rosji dopiero po II w.św.*, z drugiej zaś strony, ziemie, które były od 18 stulecia czysto rosyjskie (Krym, Odessa, wschodnia część kraju), dla których niepodległość Ukrainy oznaczała wyrwanie z ich naturalnego środowiska narodowego.[/I]

NARESZCIE KTOŚ TO ZAUWAŻYŁ! BRAWO CZESI!
Pewnie nikt nie czytał Paustowskiego w "Dalekich latach" pisał o Odessie i Krymie, ale to zupełnie niesłuszna bo rosyjska literatura:)

Bianka
10-03-2014, 13:57
Pewnie nikt nie czytał Paustowskiego w "Dalekich latach" pisał o Odessie i Krymie, ale to zupełnie niesłuszna bo rosyjska literatura:)
Podobnie, jak chyba nikt za bardzo nie przykładał się do nauki historii. ;)

maja59
10-03-2014, 14:10
Podobnie, jak chyba nikt za bardzo nie przykładał się do nauki historii. ;)
Może to i słusznie:confused: przecież historia nikogo, niczego nie nauczyła:redface:
Jeszcze chwila i okaże się, że było państwo ukraińskie a za chwilę, że również białoruskie. Pewnie to tylko ja mam sklerozę, dla mnie takich państw nie było. Było Wielkie księstwo Kijowskie ale kiedy????

Lila
10-03-2014, 14:21
Jak wygra Zbawiciel to wreszcie ruszy gdzie trzeba. Putinowi da po grzbiecie, załatwi wyjaśnienie "mordu" smoleńskiego na elicie i będzie ogólna szczęśliwość.
Najlepiej nie dożyć jednak.
Mamusia mi opowiadała, że jak Hitler w 1941 szedł, a raczej jechał na Moskwę to ludzie małej wiary popełniali samobójstwa, taka to była potęga, czy mam kontynuować zakończenie??? Dla mnie najważniejsza jest sprawa Polski i zachowanie dorobku pokoleń i tak z nowomowy zwanych zasobów ludzkich. Z szabelkami pobiegaliśmy sobie już wiele razy i co z tego mamy?? Od Odsieczy Wiedeńskiej począwszy??? G.......
Przepraszam, mamy z honorem lec.

Dobrze Ci Mamusia mówiła. Popełniali samobójstwa a jakże. Znajomi oczywiście.
Bo znajomi mojej Mamusi też je popełniali, ale we wrześniu 39 roku. Gdy Moskwa szła na Polskę. Natomiast armia niemiecka była tak witana;
http://www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/1023/h:436/
Bo tak wyglądał Lwów;
http://www.lwow.home.pl/wegierski.html

Więc nie dziwota, że sprawcy woleli popełnić samobójstwo, choć małej wiary byli,
bo to Moskwa wróciła.

ps, pisałam kiedyś o wapnie. Widać nie wzięłaś, bo Kaczyński gniecie w żywocie, jak wczorajsze kopytka, nie?
Co ma Kaczyński do tego wątku?
Prędzej Twój Miller, bo nam załatwił dywersyfikację zgodnie z przekonaniami.
http://glos.com.pl/Archiwum_nowe/Rok%202006/05_06_2006/strona/MarekPol.html

Co do honoru, to przeczytaj dzisiejszy wywiad z Tuskiem. Baaardzo wojowniczy się zrobił.

Bianka
10-03-2014, 14:33
Może to i słusznie:confused: przecież historia nikogo, niczego nie nauczyła:redface:
Jeszcze chwila i okaże się, że było państwo ukraińskie a za chwilę, że również białoruskie. Pewnie to tylko ja mam sklerozę, dla mnie takich państw nie było. Było Wielkie księstwo Kijowskie ale kiedy????
No właśnie. Bardzo ciekawa jest historia początków państwowości rosyjskiej napisana przez Karamzina.
Jakby ktoś może myślał, że to jakiś komunista, to nie, nie komunista. Żył w czasach Puszkina.

Lila
10-03-2014, 14:36
Dzięki Lila,wczoraj już o tym złocie było sporo informacji, dla znających język rosyjski podam link :http://politikus.ru/events/14377-za-chey-schet-banket-na-ukraine.html.

Dzieki również za te słowa ale mnie takie "epitety" absolutnie nie ruszają, bo wskazują jednoznacznie jak "prawda w oczy kole" i etatowym propagandzistom brak argumentów. To jest znacznie cenniejsze gdyż pewnie za brak argumentów im ( w tym i pluto37) nie płacą.Z czego będzie więc żył "biedaczek" jak rząd zafundował mu pracę do 67 lat?Może więc należy założyć jakiś fundusz charytatywny aby takie "okazy" nie umarły z głodu na starość?

Jak dla mnie mogą wykitować z tego głodu.
Choć może i szkoda byłoby, bo ekwilibrystyka na tym wątku jest dla mnie źródłem niezłej zabawy.
Kiedyś pisałam o polskich Kresach...takie tam.:) Nawet nie przypuszczasz co mi państwo tu pisało o uciskanych Ukraińcach, mających prawo do swojego państwa, zabranego im przez polskich panów.
Poczytaj posty; niebawem państwo tutejsze uzbrojone w bambosze, laski i kalichlorek z wielkanocnych zapasów,
wyruszy na Lwów.:LOL: No bo skoro on nie ukraiński, to wychodzi na to, że tylko polski.:LOL:

Oj, oj...:LOL:

Bo przecie nie ruski?

Lila
10-03-2014, 14:45
Putin odbierze Krym Ukrainie bez dwóch zdań, choć przysłowie mówi, ''kto daje i odbiera, to się w piekle poniewiera''.
W końcu Rosjanie kiedyś tam:D przybyli na Krym z bratnią pomocą i zasiedzieli się troszkę. Skąd my to znamy?
Europa nie zrobi nic, bo przecież Jałta tak blisko. Wspomnień czar.

Jarosław II
10-03-2014, 15:09
Z czego będzie więc żył "biedaczek" jak rząd zafundował mu pracę do 67 lat?Może więc należy założyć jakiś fundusz charytatywny aby takie "okazy" nie umarły z głodu na starość?
Mogę dać głowę i jedno jajko, że jak zbawiciel z Żoliborza dojdzie do zwierzchnictwa nad narodem to zniesie ten zapisek.:LOL:

Lila
10-03-2014, 15:18
To pewne jak amen w pacierzu.
Tfuj Tusk i tFuj prezydęt będą musieli pożegnać się także z ustawą z 24 lutego o tak zwanej bratniej pomocy, dzięki której uzbrojone formacje z obcych państw będą mogły wkroczyć do Polski.

O ile nie będzie następnej kadĘcji oczywista pogromcy Putina.:D:D:D

A jeśli chodzi o ustawę, to tak kiedyś mówił Żeromski;


Kto na ziemię ojczystą, chociażby grzeszną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, splądrował, spalił, złupił rękoma cudzoziemskiego żołdactwa, ten się wyzuł z ojczyzny. Nie może ona być dla niego już nigdy domem, ni miejscem spoczynku.

Finito.

maja59
10-03-2014, 15:37
No właśnie. Bardzo ciekawa jest historia początków państwowości rosyjskiej napisana przez Karamzina.
Jakby ktoś może myślał, że to jakiś komunista, to nie, nie komunista. Żył w czasach Puszkina.
Tak sobie myślę, ze na tym wątku znajda się tacy co uznają, że Puszkin też był komunista, a Mickiewicz w stu procentach. Kto to napisał Do przyjaciół Moskali??? Co do plagi samobójstw to w 1939 roku z pewnością popełnił je Witkacy, inni w swej niefrasobliwości czekali na odwet państw sprzymierzonych. Do dzisiaj czekają jeżeli żyją. Nie było co się wieszać przecież Paryż, Londyn stały za nami murem. Ale jak już ruszył Hitler na Moskwę to wydawało się, że żadnej dla Polski nadziei nie ma. I to było słuszne, żadnej nadziei nie było.
PS
Przywoływanie Żeromskiego jest całkowicie niesłuszne, nie będę tłumaczyć dlaczego. Czyżby PiS zmieniał orientację???????

Lila
10-03-2014, 15:44
PiS nie zmienia, bo zawsze ma tę samą.:D

Ale....ale....Putin bandyta? Putin Hitler?
O rany, a któż to tak nadaje na przyjaciela Moskala, no kto?:D

Lila
10-03-2014, 15:56
Poniższe kwestie powiedział nie Macierewicz, ale znany z bohaterstwa pogromca Putina Tusk Donald.:D

Sojusz Północnoatlantycki to najbezpieczniejszy alians, w jakim Polska uczestniczyła.

No proszę jaki proamerykański.

Polska ma obowiązek wezwać inne kraje Europy, by potraktowały poważnie sprawy za naszą wschodnią granicą...

Zwróciliśmy się do USA, by przyspieszyły i zwiększyły ćwiczenia sił powietrznych. Odpowiedź była bardzo szybka, już w środę otrzymaliśmy informację, że są do tego pozytywnie nastawieni. Tak jak poinformowaliśmy: od wczoraj do czwartku będą przybywały poszczególne komponenty.

12 samolotów i 300 jankesów.

Tak jest. Ten złom co został na plecy i robimy zajazd na ....Moskwę. Wodzu prowadź!!:D

Uzależnienie Niemców od gazu rosyjskiego może uzależniać resztę Europy od Rosji.

U la la...:D Jakaś zawoalowana sugestia kondominium?

Wodzu , nasz Wodzu:
wiernie ciebie będziem strzec.
Mamy rozkaz cię utrzymać,:
albo na dnie, na dnie twoim lec,
albo na dnie z honorem lec.

Na dnie lec. Tak jest!:D

A jakeśmy przy Lecu, to wódz powinien nad wezgłowiem swym zawiesić napis;
Podrzuć własne marzenia swoim wrogom,
może zginą przy ich realizacji.

:D

Lila
10-03-2014, 17:53
Ja tylko wpadam gwoli sprostowania, bo jednak skoro są uwagi co do znajomości historii, to jednak koleżanko miła ...oblesse oblige;) ;)
Do przyjaciół Moskali??? Co do plagi samobójstw to w 1939 roku z pewnością popełnił je Witkacy, inni w swej niefrasobliwości czekali na odwet państw sprzymierzonych. Do dzisiaj czekają jeżeli żyją. Nie było co się wieszać przecież Paryż, Londyn stały za nami murem. Ale jak już ruszył Hitler na Moskwę to wydawało się, że żadnej dla Polski nadziei nie ma..

Oj to długo czekali z tym wieszaniem szanowni samobójcy, bardzo długo. I te nadzieje co wiązali z Paryżem i Londynem jeszcze trwały w 1941 roku,
skoro Francja dawno kaput, a Londyn walczył o życie?

A może liczyli, że Afrika Korps polegnie i stamtąd przyjdzie wybawca, więc jednak będę się upierać, że rozpacz z powodu zagryzania się dwóch bandziorów- brunatnego i czerwonego- była nieadekwatna do radości jaka zapanowała w podbitej Polsce.
Inna sprawa, że KPP mogła czuć rozpacz.... a jakże. Natomiast ludność mordowana przez Sowiety, budowała Niemcom bramy powitalne z kwiatów, bo wydawało jej się, że nic gorszego już spotkać jej nie może.


Natomiast ta ludność witała z ulgą Armię Czerwoną nieco później, po hulankach banderowców.

Honoratka
10-03-2014, 22:20
Izrael wprowadza swoje wojsko do Odessy!
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/izrael-wprowadza-wojska-odessy-2014-03

Hypatia
10-03-2014, 22:24
Tak, moi kochani, to już jest prawdziwa paranoja.


To nie ja,to cytat komentarza pod tym ''dokumentem''.:D

wibi
10-03-2014, 23:47
...A pytanie dalej brzmi czy Putin anektując Krym robi dobrze czy źle
Potrafisz odpowiedzieć samodzielnie, czy musisz pytac lektora?

Zapytałem lektora który odpowiedział mi tak: znasz pewnie miejsce o nazwie Jałta? odpowiedziałem, że znam gdyż tam właśnie Stalin, Roosvelt i Churchill ustalali m/n nasze wschodnie granice a wiesz, że Jałta leży na Krymie,odpowiedziałem, ze wiem. Zapytał mnie ten lektor a czy wiem, że Jałta była Rosyjska i Krym również? odpowiedziałem, że wiem, dalej zadał mi pytanie (ten lektor) czy wiem kiedy powstało państwo Ukraina, niestety tu się wyłożyłem gdyż nigdy w historii ani geografii nie uczyli mnie o jakimś państwie UKRAINA. Tenże lektor powiedział mi, ze jeśli mnie nie uczyli o państwie Ukraina to jest to pewnie jakiś sztuczny twór? a nie żadne państwo mające swoje wielowiekowe korzenie,narodowe dokonania,swoich władców,królów itp.
Co do aneksji to też w/g tego lektora jest to zajęcie terenu,obszaru innego państwa w wyniku np.wojny.Na dzień dzisiejszy ani żadnej wojny nie ma, nie ma też żadnego zajęcia obszaru czy terenu innego państwa wiec Twoje pytanie świadczy o wyjątkowym dyletanctwie nie mówiąc już o wiedzy.
P.S. Piszę tak bo Lila lubi śledzić "literackie wygibasy".Pozdrawiam Lilę

Jarosław II
11-03-2014, 08:00
Izrael wprowadza swoje wojsko do Odessy!
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/izrael-wprowadza-wojska-odessy-2014-03
Samoobrona stała się popularna.

pluto37
11-03-2014, 14:21
Pozwolę sobie zacytować z podkreśleniem fragment oświadczenia Instytutu Vaclava Klausa z linku podanego przez Matrix, bo NARESZCIE ktoś zauważył to, co jest bardzo istotne: że Ukraina nie jest takim państwem, jak Polska czy Gruzja, na które powoływano się na tym wątku.


1. Ukraina jest w swej obecnej formie w dużym stopniu sztucznym tworem, który nie był niepodległym państwem aż do rozpadu Związku Radzieckiego dwie dekady temu.

2. Z jednej strony, obejmuje terytoria na zachodzie, które nigdy nie należały do imperium rosyjskiego (region zakarpacki, Galicja i inne), a zostały częścią Rosji dopiero po II w.św.*, z drugiej zaś strony, ziemie, które były od 18 stulecia czysto rosyjskie (Krym, Odessa, wschodnia część kraju), dla których niepodległość Ukrainy oznaczała wyrwanie z ich naturalnego środowiska narodowego.

BRAWO CZESI!

A myśmy przez ostatnie kilkadziesiąt lat współczuli Czechom anschlussu i najazdu w 68-ym.
Zupełnie niepotrzebnie.
A i RP tez w/g tych samych reguł sztucznym tworem jest bo przecie od 18 wieku te terytoria to jak nie rosyjskie, to austryjackie, albo germańskie.

gratka
11-03-2014, 14:42
Izrael wprowadza swoje wojsko do Odessy!
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/izrael-wprowadza-wojska-odessy-2014-03
Honoratko, ta sama osoba, którą polecasz pisze, ze holokaustu po prawdzie nie było http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oficjalne-zrodla-miedzynarodowego-czerwonego-krzyza-dowodza-holokaust-byl-oszustwem-2014-03
Jakiś nawiedzony czlowiek z bielmem na oczach!

Bianka
11-03-2014, 14:46
A myśmy przez ostatnie kilkadziesiąt lat współczuli Czechom anschlussu i najazdu w 68-ym.
Zupełnie niepotrzebnie.
A i RP tez w/g tych samych reguł sztucznym tworem jest bo przecie od 18 wieku te terytoria to jak nie rosyjskie, to austryjackie, albo germańskie.
Tak? No popatrz, a mnie się kiedyś obiło o uszy, że w X w. jakiś książę Mieszko pojął za żonę księżniczkę Dubravkę. Ciekawe, z jakich państw pochodziła ta młoda para? I czy to nie działo się w czasach istnienia jakiejś Rusi Kijowskiej?
Wybacz, Pluto, ale porównujesz nieporównywalne. Pozdrawiam.

Hypatia
11-03-2014, 15:06
Pluto,czy aby nie przesadzasz? Naprawdę nie widzisz różnicy?:cool:

pluto37
11-03-2014, 16:44
Pluto,czy aby nie przesadzasz? Naprawdę nie widzisz różnicy?:cool:
A czemu mam przesadzać?
Dlaczego lex Putina/Klausa ma obowiazywać jedynie w przypadku Ukrainy czy Gruzji?
Czyż ruskie cary nie pisały się równoczesnie per Rex Poloniae?

pluto37
11-03-2014, 17:03
[QUOTE]Tak? No popatrz, a mnie się kiedyś obiło o uszy, że w X w. jakiś książę Mieszko pojął za żonę księżniczkę Dubravkę. Ciekawe, z jakich państw pochodziła ta młoda para? I czy to nie działo się w czasach istnienia jakiejś Rusi Kijowskiej?
A czy Ruś Kijowska to był twór tożsamy z Jurijem Dołgorukim?
I czy Piastowie to przypadkiem nie mix czesko-rusko-niemiecki z finałem w niemieckiej rzeszy?
I całkiem podpadający pod putinowskie, hitlerowskie i klausowskie paragrafy?
Wybacz, Pluto, ale porównujesz nieporównywalne. Pozdrawiam.
Naprawdę? Mam zupełnie odmienne zdanie w tej materii.
I dalej uważam, ze urwanie kawałka suwerennego państwa uznanego międzynarodowo , to agresja porównywalna z anschlussem i tym co zrobił Rydz Śmigły z Zaolziem.
I dalej uważam że takie numery nalezy w Europie [przynajmniej- tępić w miare możliwości i w kazdy dostępny sposób.
Mamy w Europie wystarczająco dużo różnych granicznych kontrowersji historycznych, które mogłyby kończyć się większymi i mniejszymi konfliktami. Miałem nadzieję, że Bałkany były ostatnim krwawym wydarzeniem w Europie.

tez Pozdrawiam serdecznie!
P-37

wibi
11-03-2014, 17:15
..A i RP tez w/g tych samych reguł sztucznym tworem jest bo przecie od 18 wieku te terytoria to jak nie rosyjskie, to austryjackie, albo germańskie.

Współczuję,w tym tygodniu widzę pracujesz na drugiej zmianie, mam też nadzieję, ze na trzecią Cie nie wysyłają no i że nie ma pracy 4-ro brygadowej? A tak z drugiej strony podbite Państwo może nie istnieć w spisie Państw, ale ma swoją Historię,Korzenie,język i tradycje pielęgnowane by kiedyś odzyskać swoją państwowość,Wolność i Niepodległość jak Polska.Pomimo, że nasze skarby koronne okupant Austryjacki zniszczył i przetopił to jednak nikt nie ma wątpliwości, że one istniały. Nikt nie kwestionuje, że tylko Polska zdobyła (jako jedyna w Świecie nacja) Moskwę i utrzymała ja prawie dwa lata. Nikt,żaden naród czy Państwo nie twierdzi, że Polski nie było, chociaż prawie 300 lat nie istniała jako Państwo.Natomiast Ukraina (nawet nazwa) to część byłej Polski, na jej KRAJACH stąd nazwa "U kraja" w domyśle Państwa Polskiego. Jest na Świecie wiele jeszcze nacji, mających swoja kulturę,język i zwyczaje które nigdy państwowości nie uzyskały np.Kurdowie i nikt im tej państwowości nie daje tak jak nam też jej nikt nie dał, może jedynie Stalin spowodował, że staliśmy się w miarę jednonarodowi.

Lila
11-03-2014, 17:47
Co do aneksji to też w/g tego lektora jest to zajęcie terenu,obszaru innego państwa w wyniku np.wojny.Na dzień dzisiejszy ani żadnej wojny nie ma, nie ma też żadnego zajęcia obszaru czy terenu innego państwa wiec Twoje pytanie świadczy o wyjątkowym dyletanctwie nie mówiąc już o wiedzy.
P.S. Piszę tak bo Lila lubi śledzić "literackie wygibasy".Pozdrawiam Lilę

Dyletanctwo to zbyt eleganckie określenie- moim zdaniem- na ten ekstremalny przypadek.
Dzięki za pozdrowienia:) .

Na portalu Kresy pl jest bardzo ciekawy wywiad z pierwszym ambasadorem RP na Ukrainie. Kilka cytatów.


[B] Z drugiej strony mowa jest o tym, że nawet sam nacjonalizm ukraiński sięgający korzeniami do tradycji OUN-UPA zmienił wektor z antypolskiego na zdecydowanie antyrosyjski. Jest to uzasadniona teza?

Nie. Jest to teza nieuzasadniona. Co miałoby za nią świadczyć? Ponawiane wezwania do odebrania Polsce „ukraińskich etnicznych terytoriów pod okupacją polską”?
Czy może oświadczenie – urbi et orbi – oficjalnego przedstawiciela Ukrainy podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ (kilka dni temu), iż twierdzenie o ounowsko-upowskich zbrodniach to zwykłe kłamstwo, gdyż ukraiński nacjonalizm i jego struktury nie mają żadnych zbrodni na sumieniu ani żadnej krwi na rękach?
(...)
Co do Putina i Rosji (bo działa on przy nieomal jednomyślnym wsparciu rosyjskich politycznych środowisk) – gra toczy się (zresztą, niezmiennie od początku ukraińskiego kryzysu) o najwyższe geopolityczne cele; ze strony rosyjskiej o przełamanie jednobiegunowego ładu geopolitycznego, zaś ze strony amerykańskiej o wyeliminowanie Rosji jako głównej i jedynej groźby dla tego ładu.
Słowem – o panowanie nad światem, jeśli nazwiemy rzeczy właściwymi ich imionami. Najpoważniejsi polityczni i geopolityczni doradcy Putina twierdzą, że to właśnie ten moment, kiedy przełamanie amerykańskiej dominacji na świecie jest możliwe.

Proszę na koniec powiedzieć: Rosja przegrała na Majdanie czy też przeciwnie - najwięcej na nim skorzystała?

To się jeszcze okaże, ponieważ gra geopolityczna nie jest jeszcze zakończona. Można jednak powiedzieć z całą pewnością, że przegrała – i to z kretesem – Polska. Proszę zważyć, że – niezależnie od „sojuszniczego przymusu” (nazwijmy tak elegancko presję, której polskie elity władzy muszą się podporządkowywać bezwarunkowo) – wsparcie, jakie polskie władze udzielają dla przewrotu politycznego w Kijowie, ideologizowane jest głównie polską rusofobią.
W tym dosyć tradycyjnym nurcie polskiej polityki wschodniej musimy wspierać Ukrainę, ponieważ jest to (albo może być) nasz naturalny sojusznik przeciw Rosji. Niestety, jest to koncepcja politycznych idiotów i takie też skutki zazwyczaj przynosi.
Bo, po pierwsze – nie ma żadnych ani historycznych, ani politycznych, ani mentalnych przesłanek, aby Ukraina takim sojusznikiem – zwłaszcza Polski!! – się stała; zaś po drugie polska polityka wschodnia oparta na fundamencie rusofobii to polityka samobójcza w każdym wymiarze.

Jeśli założymy, że USA, Zachód i NATO w obliczu prawdziwego i realnego „wejścia” rosyjskich wojsk na Ukrainę i rozpoczęcia „porządkowania” chaosu nie zdecydują się na wariant wojny (nie pogróżek, nie cyber-wojny, nie wojny informacyjnej – ale WOJNY), to wtedy i na długo potem będziemy mieli ROSJĘ za naszą wschodnią granicą.
Zapewne nie w kategoriach formalnych, ale realnie, bo przecież zewnętrzne atrybuty państwowości Ukrainy pozostaną. Jednak, o ile dotąd posiadała ona dosyć rozległe sfery samodzielności, to odtąd kontrola Rosji będzie ścisła i bolesna.
Wtedy ci spośród polskich geopolityków-idiotów, którzy zamierzali „wyjąć” Ukrainę spod rosyjskiej kurateli, będą mieli Rosję pod bokiem.

I to Rosję znacznie bardziej antypolską niż dotąd. Chyba niezbędne będzie harakiri, bo jak znieść coś takiego, do czego doprowadziło się poniekąd własnymi rękami i piórami?


http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/pierwszy-ambasador-rp-na-ukrainie-w-obecnym-kryzysie-nie-ma-zadnych-interesow-ukrainskich

Warto przeczytać całość.

Bianka
11-03-2014, 18:09
Pluto,
Rozmawialiśmy o tym, że Ukraina nigdy nie istniała jako państwo, suwerenne i niepodległe. Nie twierdzę natomiast, że skoro zaistniała, od jakichś 20 lat, to nie może istnieć nadal. Jest jednak również prawdą, że jej więzi z Rosją (w bardzo szerokim rozumieniu) są bardzo silne, a więzi z Europą - żadne.

Ruś Kijowska nie była zarodkiem Ukrainy. Padła zniszczona przez Batu Chana.

Dlaczego P-37?

Naprawdę pozdrawiam :)

pluto37
11-03-2014, 18:16
wibi!
Nie męcz się i nie motaj.
Napisz wyraźnie, że Putin miał rację najechac na Krym, tak jak wczesniej na Abchazję i Osetie.
I że ci się to podoba.
Tak jak ten numer Stalina z jednonarodowym państwem polskim.
Nie wstydź się. Prosto i wyraźnie.

pluto37
11-03-2014, 18:37
Pluto,
[QUOTE]Rozmawialiśmy o tym, że Ukraina nigdy nie istniała jako państwo, suwerenne i niepodległe. Nie twierdzę natomiast, że skoro zaistniała, od jakichś 20 lat, to nie może istnieć nadal. Jest jednak również prawdą, że jej więzi z Rosją (w bardzo szerokim rozumieniu) są bardzo silne, a więzi z Europą - żadne.

Ruś Kijowska nie była zarodkiem Ukrainy. Padła zniszczona przez Batu Chana.
Bianko!
Możemy szukac kawałków z historii 1000-lecia i wyłuskiwac co mozna uznac za państwowość bądź nie. W XX wieku marsz. Piłsudski zawierał układy z atamanem Petlurą, a po wojnie w ONZ-cie Ukraina występowała formalnie jako osobny pomiot.
Ale od czasów odłączenia się od sojuza jest samodzielnym pomiotem wszelkich praw miedzynarodowych łącznie z Krymem. Dokładnie na takich samych prawach jak Polska i inne państwa. Gdyby juz szukać dziur w tej krymskiej układance to należałoby uznac, ze jedyne historyczne prawa do tego kawalka maja Tatarzy krymscy jako rdzenna w miare ludność tego kawałka wymiksowana przez Stalina, a ci optują za Kijowem, a nie Moskwą.
Dlaczego P-37?
Lubie skróty:):)
Naprawdę pozdrawiam :)
Ja też:) :)
Najlepszego!

Mar-Basia
11-03-2014, 19:38
Na portalu Kresy pl jest bardzo ciekawy wywiad z pierwszym ambasadorem RP na Ukrainie. Kilka cytatów.

http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/pierwszy-ambasador-rp-na-ukrainie-w-obecnym-kryzysie-nie-ma-zadnych-interesow-ukrainskich

Warto przeczytać całość.

Zdecydowanie warto. Napisane z glowa. Parokrotnie zaznaczalam, ze nie jestem "milosniczka" Rosji. Ukrainskie "mozliwosci" znam z historii i nie tylko. Nie oddalabym malego kawalka paznokcia za nich. Po tym do czego byli zdolni w czasie i po IIWS, trzeba byc naiwniakiem aby im wierzyc. Ktos powie, ze to byla "stara" generacja. Guzik prawda, obecna jest jeszcze bardziej wroga Polsce.

A tak naprawde. Ukraina i Bialorus powstaly sztucznie aby Rosja miala dwa dodakowe glosy w ONZ - wobec czego z czym do gosci z tym sztucznym "panstwem". Jezeli juz...to pewnie wiecej powinni byc przylaczeni do Polski niz istniec samodzielnie. Ha ha, Mazepa probowal i jak skonczyl?

Dzieki Lila za link ktory podalas. :)
Pozdrawiam wszystkich. Bianka masz racje - ciesze sie, ze to napisalas.:)

Jarosław II
11-03-2014, 20:55
My tu tak gadu, gadu, a jak nie było porozumienia Polsko- polskiego w obliczu wspólnego wroga w postaci radzieckiego a potem rosyjskiego wilka. Ну, погоди!
Chociaż po wczorajszych ekscesach gdzie WuC dał głos to lepiej nic nie mówić.

Lila
11-03-2014, 21:19
Dziwne, dziwne. Dopiero co upajaliście się Putinem do uślinienia
a teraz on wam wróg? Od kiedy?
Widzę, że ....wybiło dokładnie, bo całkiem niedawno doradca waszego Wuca gęgał, że na ołtarzu przyjaźni polsko - rosyjskiej należy złożyć KAŻDĄ ofiarę.
Więc składajcie. Kurcgalopkiem na Krym.

ps. żałosne to kopiowanie cyrylicy.

Lila
11-03-2014, 21:23
A tak naprawde. Ukraina i Bialorus powstaly sztucznie aby Rosja miala dwa dodakowe glosy w ONZ - wobec czego z czym do gosci z tym sztucznym "panstwem". Jezeli juz...to pewnie wiecej powinni byc przylaczeni do Polski niz istniec samodzielnie. Ha ha, Mazepa probowal i jak skonczyl?




Basiu, ''Głos Rosji'' już pisał, że szykujemy się na rozbiór Ukrainy.:D

Jarosław II
11-03-2014, 21:32
Jeden z dopków z pisu, jakiś na Ch czy H widocznie czyta nasze forum, i moje wypowiedzi bo powiedział, że notowania spadły, bo musieli na ołtarzu złożyć swoją politykę dla dobra ludzkości. Buhahahahahahaha. Федеральная служба безопасности Российской Федерации, ФСБ się zajmie niektórymi. :LOL::LOL:

Jarosław II
11-03-2014, 21:40
"Amerykanskie samowzloty" przyleciały nie uzbrojone aby nie drażnić Ruskich i aby nie zgubiły przez pomyłkę jakieść rakiety jak na Grenlandii. Buhahahahaha:LOL: Pozostaje modlitwa najlepiej ateistów z KGB.:LOL:

Lila
11-03-2014, 21:51
Jeden z dopków z pisu, jakiś na Ch czy H widocznie czyta nasze forum, i moje wypowiedzi bo powiedział, że notowania spadły, bo musieli na ołtarzu złożyć swoją politykę dla dobra ludzkości. Buhahahahahahaha. Федеральная служба безопасности Российской Федерации, ФСБ się zajmie niektórymi. :LOL::LOL:


Opamiętaj się, człowieku.
Kto by się tak katował głupotami.
Posłowie PiS i PO kompletnie nie czytują nawet forów partyjnych, bo to jest już udowodnione,
więc z jakiej racji mieliby czytywać niszowe wątki iście kabaretowe.
Faktycznie masz mniemanie o swoich wypocinach.

Aha, nie sugeruj się liczbą kliknięć bo to wy tyle klikacie, nikt inny...wy co piszecie. Jak mi się będzie chciało, to kiedyś to wytłumaczę.
Ale nie obiecuję.

Jarosław II
11-03-2014, 22:05
Całe szczęście, że się nie będzie chciało. Buhahaha.:LOL:

Lila
11-03-2014, 22:18
Nie śmiej się tak inteligentnie drogi kolego. Co mi zależy, że sobie poprawisz samopoczucie, myśląc błędnie, iżeś czytywany.:D
Przez kogoś z zewnątrz.:D

Na koniec coś ciekawego;
http://allegro.pl/wyrzutnia-rakiet-krug-2k11-sa-4-z-rakietami-i4022599570.html
Przy czymś takim robi sobie ostatnio 'słit focie'' nasz dzielny pogromca Putina.:D
Może warto nabyć, skoro zagraża nam russka nawała, przed którą własną piersią chcą nas zasłonić peowskie wuce + załoga z Czerskiej z Szarikiem i Fafikiem.

wibi
11-03-2014, 22:58
Ponieważ o incydentach które na Ukrainie i Krymie ciągle się pojawiają trudno dyskutować to najlepsza dla mnie jest wypowiedź naszego ministra spraw zagranicznych http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Radoslaw-Sikorski-Polska-nie-uznaje-deklaracji-niepodleglosci-Krymu,wid,16464474,wiadomosc.html.
Zastanawiam się w czyim imieniu on mówi? czyżby nie uczyli go historii? Zapomniał jak jego "mecenas" uzyskał niepodległość? właśnie ogłasząjąc "Deklarację Niepodległości", bardzo to dziwne i świadczy wyłącznie o nim samym. A czytając jego życiorys i wykształcenie nie wiem dlaczego przychodzi mi na myśl książka przedwojennego autora Dołęgi-Mostowicza pt. "Kariera Nikodema Dyzmy". W sumie książka bardzo mi się podobała jak również film z plejadą wspaniałych aktorów.

pluto37
12-03-2014, 09:15
Honoratko, ta sama osoba, którą polecasz pisze, ze holokaustu po prawdzie nie było http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oficjalne-zrodla-miedzynarodowego-czerwonego-krzyza-dowodza-holokaust-byl-oszustwem-2014-03
Jakiś nawiedzony czlowiek z bielmem na oczach!

Uoj! Gratko!
Nie masz się co dziwić.
Nawiedzonym każde stworzenie się przyda. Czyż nie dowiedziałaś się, że teraz na Ukrainie Izraelczycy palestyńskie dzieci na mace przerabiaja przy pomocy szwadronów SS-Galizien i sierot po Hitlerze.
O "panslawistach" pod wodza "braci Rosjan" cytowanych tu aż wspominać się nie chce, bo co to w końcu jest przy uściskach wielbicieli komuny z sierotami po prezesie PiSu miotających sie razem z problemem czy bardziej kochać Putina za aneks Krymu, czy za szatkowanie Ukrainy.

Hypatia
12-03-2014, 09:40
Ty tego po prostu nie ogarniasz.
Przecież wiadomo nie od dziś, że wszystkie rządy na świecie,to "żydy" ,tak więc i Obama i Putin, to też "żydy",no i dlatego oni na Krym wysłali armię Izraela. Czyli tak jakby swoją, no nie?
Noooo,teraz to powinno być jasne!:D

pluto37
12-03-2014, 10:36
Ty tego po prostu nie ogarniasz.
Przecież wiadomo nie od dziś, że wszystkie rządy na świecie,to "żydy" ,tak więc i Obama i Putin, to też "żydy",no i dlatego oni na Krym wysłali armię Izraela. Czyli tak jakby swoją, no nie?
Noooo,teraz to powinno być jasne!:D

Hypatio!
Jak jeszcze powiesz że Nataniahu to też Żyd, to chyba nie uwierzę.
A wiesz co? ten Putin z Obamą to nawet maja wygląd.
Gdyby ich wzorem poległego Kaczyńskiego w odpowiednie nakrycie czaszki ubrać, to wypisz wymaluj te krymskie dzieciaczki na te mace mogliby rezać. A potem te kresowe niedobitki.

Hypatia
12-03-2014, 10:47
Hypatio!
Jak jeszcze powiesz że Nataniahu to też Żyd, to chyba nie uwierzę.
A wiesz co? ten Putin z Obamą to nawet maja wygląd.
Gdyby ich wzorem poległego Kaczyńskiego w odpowiednie nakrycie czaszki ubrać, to wypisz wymaluj te krymskie dzieciaczki na te mace mogliby rezać. A potem te kresowe niedobitki.
I pomyśleć, że ktosie tu piszą o lemingozie i o jakowymś światełku w tunelu, skoro im dopiero błyśnie w ostatniej sekundzie. No i zgaśnie. :D

pluto37
12-03-2014, 11:25
I pomyśleć, że ktosie tu piszą o lemingozie i o jakowymś światełku w tunelu, skoro im dopiero błyśnie w ostatniej sekundzie. No i zgaśnie. :D

Nie ma co mysleć bo to oczywista oczywistość jezd, że PiSoza i komunoza to siostry dwie syjamskie i nierozdzielne, bo czaszkowo zrośniete:LOL:
Dlatego wspólnym rytmem przy okazji Putina na Krymie klaszczają i tańczają z radości z miłosnym ślinotokiem.

@ wibi!
To jak w końcu z tym Putinem? Dobrze zrobił, że odbił ten Krym od Ukrainy czy nie?
Nie wstydź się! Nikt cie nie zapuszkuje jak zeznasz co ci w duszy gra. W razie co zawsze się znajdzie dobra pisowska dusza, co będzie świadczyc za tobą, gdyby jakie tajne słuzby od Kamińskiego miały nachodzic o świcie jak jedna byłą pasłankę z sld. :D :D

Hypatia
12-03-2014, 11:57
@ wibi!
To jak w końcu z tym ................
Co oznacza w rozmowie na forum "@"poprzedzające nick?
Czy to znaczy "Ty małpo(nick)"?:confused:

pluto37
12-03-2014, 12:23
Co oznacza w rozmowie na forum "@"poprzedzające nick?
Czy to znaczy "Ty małpo(nick)"?:confused:

Hypatio!
Nie jestem zwolennikiem spiskowej teorii dziejów, ale u nas na wsi @ oznacza at, czyli do i jest zupełnie neutralne jeśli chodzi o te sprawy tak samo jak #!%&(* itp..
Nie wszystkie krajowe wynalazki trzeba sprowadzać do poziomu "ty małpo" i podobnych.
I możesz być pewna, że jesli zaadresujesz do mnie post @ pluto, to na 100% sie nie obrażę.:)

Matrix
12-03-2014, 12:38
W tym dosyć tradycyjnym nurcie polskiej polityki wschodniej musimy wspierać Ukrainę, ponieważ jest to (albo może być) nasz naturalny sojusznik przeciw Rosji. Niestety, jest to koncepcja politycznych idiotów i takie też skutki zazwyczaj przynosi.
Bo, po pierwsze – nie ma żadnych ani historycznych, ani politycznych, ani mentalnych przesłanek, aby Ukraina takim sojusznikiem – zwłaszcza Polski!! – się stała; zaś po drugie polska polityka wschodnia oparta na fundamencie rusofobii to polityka samobójcza w każdym wymiarze.


To właściwa diagnoza dla bezwarunkowej, klinicznie nieuleczalnej PE-OZY. Sorry, wpisując się w słowotwórstwo śledczego Pluta domagającego się od różnych osób deklaracji przynależności do wiadomych i wrażych sił stwierdzam, że nic tak nie ogłupia jak przyklejenie się do konkretnej partii politycznej. Co widać, ale na szczęście nie słychać.

Lila
12-03-2014, 13:10
Ale za to czuć, oj jak czuć. Po prawdzie są wielbicielki takich zapachów, ale cóż poradzić. Moja suka, pięknie wykąpana w psim szamponie z wyższej półki,
kocha wytarzać się w padlinie.

Czy świat w którym istnieją takie upodobania, nie jest przepiękny?

A na razie partia, która z kłamstwa uczyniła swoją religię, zmienia narrację. Przed nami jeszcze apel Gajosa, Wajdy, Kuca, Kiepskiego, Jandy i im podobnych, że Wołodia jest be.

Hypatia
12-03-2014, 13:17
Hmmm,jeśli ktoś taki czy inny pogląd definiuje jako pogląg idiotów, to zapewne jest wyznawcą innych poglądów.
O swojej nieskończonej mądrości i swojej skończonej nieomylności.
Czy to nie idiotyczne?:D

wibi
12-03-2014, 13:35
@Matrix
Miło mi, że na tym forum jest kilka osób kierujących się "zdrowym rozsądkiem" a nie tylko politycznym "zacietrzewieniem" jak np.pluto. Z tym "pluto" to w ogóle ciekawa sprawa.w którymś wcześniejszym poście napisałem o "elektronicznych propagandzistach" zaliczając do nich pluto. Nie myliłem się, gdyż każdy człowiek ma swój specyficzny i niepowtarzalny sposób mówienia,pisania,wyrażania, formułowania zdań itp.który w pewnej mierze potrafi określić daną osobę i rozpoznać ją pośród innych.Dlatego na prawie 99% odnośnie pluto mogę stwierdzić, że to co najmniej dwie osoby piszące pod tym samym nickiem, charakteryzujące się innym formułowaniem zdań.innymi znajomościami reguł obowiązujących na tym konkretnym forum itp. Te "swoiste" cechy pisania postów, pozwalają określić która z tych osób jest aktualnie na forum i która dany post napisała. Tak, że nie ma potrzeby w ogóle zwracać uwagę na to co pisze gdyż to cała "armia" różnych ludzi mających konkretne zadanie do realizacji w ramach obowiązków służbowych.Wystarczy zebrać "do kupy" kilka różnych postów tej osoby o nicku "pluto37" by zorientować się, że mam rację.Nigdy tych "osób" do niczego nie przekonasz bo po prostu to nie możliwe, gdyż to nie osoba a agencja rządowa dbająca o poprawność polityczną tego co w internecie się dzieje.

Lila
12-03-2014, 13:45
Z tym, że teraz to istny kabaret, bo szanowne dyletanctwo zaplątało się o pompony we własnych bamboszach.:D
"Rząd niemiecki przyjął rolę adwokata Rosji"
"Putin jak Hitler'' ....
czy to Macierewicz? NIE, to Lisia i Czerska oraz wszystkie kanały telewizji... Tusk codziennie pokazujący się na tle samolotów i czołgów.... Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. W jednym momencie zapomnieli co latami wtłaczali lemingom do głów.
Po latach przypisywania mi rusofobii mam niezłą zabawę,
szczególnie gdy czytam tutaj to arcygenialne porównanie państwowości Polski i Ukrainy. :D
Bo szanowne dardanelstwo działa jak zaczipowane, myląc refleks z refluksem.

Lila
12-03-2014, 14:15
O co tu biega? Małe przypomnienie;

Pierwsza scena sztuki pt. '' Komedia omyłek '', z tym, że autor Polak, acz nie z dziada pradziada.:D
Nasz gigant stwierdza publicznie, że w ukraińskim konflikcie winą ponoszą obydwie strony. Mówi to z wielką pewnością własnej nieomylności spowodowanej niewątpliwie dotknięciem tym słynnym palcem geniuszu.
Scena druga;
- na Majdanie są trupy. Co robi szczery przywódca? Nic. Wisi w próżni narracyjnej, a gdy przychodzi do głosu, nadmienia nader błyskotliwie, że w Kijowie nastąpiło przyspieszenie negatywne.
Nic więcej, NUL I ZERO. W zasadzie dwa ZERA.
Scena trzecia;
- jest telefon od cioci z kraju dziada i ....SZOK! Wódz zmienia się w rozjuszonego byka, co - zważywszy lichą posturę- jest wyczynem nie lada i zaczyna miotać klątwami w stronę Janukowycza.:LOL: O wojnie jeszcze nie mówi, skądże, bo podpalać Polski jeszcze nie ma zamiaru. Kończy apelem o podpalenie okien Polaków świeczkami ku pamięci.
W tej samej scenie jego dyplomatołek wsławił się znanymi negocjacjami , których efekt trwał pół godziny.
Scena czwarta i jak na razie ostatnia;
-nasz Kim zakłada zbroję rycerską z napierśnikiem acz bez hełmu, bo po prawdzie nie ma czego chronić specjalnie w tym odcinku,
i rusza do walki z Putinem, by ten popamiętał ruski miesiąc, choć kiedyś on - rycerz- śmiał się z wojny gruzińskiej.

Jak się skończy ta marna sztuka?
Piskiem myszy pod miotłą. I nic jej - tej myszy - nie pomoże, że będzie w zbroi damasceńskiej.
Oby nie gorzej jeszcze.
Aż się prosi zatkać mysz kawałkiem sera, aby zamknęła dziób wreszcie.

wibi
12-03-2014, 15:28
@Lila
Hihihihhihihihihihihi, SUPER

Matrix
12-03-2014, 16:39
Hmmm,jeśli ktoś taki czy inny pogląd definiuje jako pogląg idiotów, to zapewne jest wyznawcą innych poglądów.
O swojej nieskończonej mądrości i swojej skończonej nieomylności.
Czy to nie idiotyczne?:D

Mam podobne odczucie, gdy czytam jak gaworzy Pluto z Hypatią.
Czy to nie idiotyczne?ROTFL

pluto37
12-03-2014, 16:40
....
[QUOTE]Bo, po pierwsze – nie ma żadnych ani historycznych, ani politycznych, ani mentalnych przesłanek, aby Ukraina takim sojusznikiem – zwłaszcza Polski!! – się stała; zaś po drugie polska polityka wschodnia oparta na fundamencie rusofobii to polityka samobójcza w każdym wymiarze.
Czy w związku z tym należy sądzić, ze lepiej dla Polski byłoby gdyby dzisiejsza granica z Ukrainą zamieniła się w rosyjską??
I czy w/g Ciebie za Bugiem lepszy jest uzbrojony w to co ma -czyli duże buuum-nacjonalista rosyjski, czy sierota po Banderze z tryzubem w dłoni i dużo mniejszy liczebnie?
I czy łatwiej RP kontrolować to co za Bugiem w ukraińskiej przestrzeni, czy pod władzą Putina.

To właściwa diagnoza dla bezwarunkowej, klinicznie nieuleczalnej PE-OZY. Sorry, wpisując się w słowotwórstwo śledczego Pluta domagającego się od różnych osób deklaracji przynależności do wiadomych i wrażych sił stwierdzam, że nic tak nie ogłupia jak przyklejenie się do konkretnej partii politycznej. Co widać, ale na szczęście nie słychać.

Czy mam rozumieć, ze Putin z bezpartyjnego wju jest bardziej strawny?
Jeśli przyjrzysz się uczestnikom głoszonych prawd uważniej to skojarzenia z ustrojem minionym powinny nasunąć sie same.:) :)
Pewnie też zauważysz termin sympatyczny lemingoza przy okazji reklamy "opiniotwórczej" gazetki w tem temacie.:)

pluto37
12-03-2014, 16:48
@Matrix
Miło mi, że na tym forum jest kilka osób kierujących się "zdrowym rozsądkiem" a nie tylko politycznym "zacietrzewieniem" jak np.pluto. Z tym "pluto" to w ogóle ciekawa sprawa.w którymś wcześniejszym poście napisałem o "elektronicznych propagandzistach" zaliczając do nich pluto. Nie myliłem się, gdyż każdy człowiek ma swój specyficzny i niepowtarzalny sposób mówienia,pisania,wyrażania, formułowania zdań itp.który w pewnej mierze potrafi określić daną osobę i rozpoznać ją pośród innych.Dlatego na prawie 99% odnośnie pluto mogę stwierdzić, że to co najmniej dwie osoby piszące pod tym samym nickiem, charakteryzujące się innym formułowaniem zdań.innymi znajomościami reguł obowiązujących na tym konkretnym forum itp. Te "swoiste" cechy pisania postów, pozwalają określić która z tych osób jest aktualnie na forum i która dany post napisała. Tak, że nie ma potrzeby w ogóle zwracać uwagę na to co pisze gdyż to cała "armia" różnych ludzi mających konkretne zadanie do realizacji w ramach obowiązków służbowych.Wystarczy zebrać "do kupy" kilka różnych postów tej osoby o nicku "pluto37" by zorientować się, że mam rację.Nigdy tych "osób" do niczego nie przekonasz bo po prostu to nie możliwe, gdyż to nie osoba a agencja rządowa dbająca o poprawność polityczną tego co w internecie się dzieje.
wibi!
Ty to masz nosa jak zawodowiec.
Jakich dwóch? Nie bądź skromny? Uczyli cię w końcu rachunków to dodawaj bo masz z czego.:LOL:
Wygląda na to, ze lustracje będziesz przeprowadzał nawet tych co ci będą wieko śrubować przed ostatnią drogą na tym padole:LOL:

Matrix
12-03-2014, 17:07
Ten link podała Lila w poście 167:

http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/pierwszy-ambasador-rp-na-ukrainie-w-obecnym-kryzysie-nie-ma-zadnych-interesow-ukrainskich

Warto spojrzeć na problem również z tej strony.

Matrix
12-03-2014, 17:33
Po konferencji prasowej Merkel z Tuskiem: dużo słów - mało treści. Zdaje się, że wbrew oczekiwaniom wybrańców narodu zostaliśmy zredukowani do pozycji ratlerka wypuszczonego przez UE na Ukrainę. I co teraz? Pomysł Tuska nie został przyjęty z zachwytem. Angela tłumaczyła, że to nie rząd niemiecki kupuje gaz od Rosji tylko firmy. Tuskowi trafił się zimny prysznic. Publicznie.

Matrix
12-03-2014, 17:40
Pluto napisał:

I czy łatwiej RP kontrolować to co za Bugiem w ukraińskiej przestrzeni, czy pod władzą Putina.


Czy naprawdę myślisz, że my jesteśmy w stanie cokolwiek kontrolować?

wibi
12-03-2014, 18:58
W nawiazaniu do mojego postu #191 i dwóch po sobie napisanych postach niby tej samej osoby (pluto37) post nr.#196 i #197 czy nie widać wyraźnie, że to pisały dwie różne osoby pod tym samym nickiem? ja widzę to dokładnie. Naprawdę nie trzeba sięgać daleko. Skrypt tego jak i większości forów w internecie oparty jest na darmowym skrypcie vBulletin który ma możliwość pewnych modyfikacji przyjętych dla danego forum przy czym w jednych np.cytowanie poprzedników (quote) pisze się z małej litery w innych z dużej a jeszcze innych tylko dużymi literami.Tu wyraźnie widać, że to dwie osoby,jedna to ta która już coś się nauczyła pisząc na forum a druga z forum powiedział bym dla młodszej części apołeczeństwa gdzie cytaty pisze się z małej litery(quote). Zakończę stwierdzeniem znanym mi jeszcze ze szkoły "CO BYŁO DO UDOWODNIENIA"

Hypatia
12-03-2014, 19:10
Wibi ,Ty nie musisz nic udowadniać.
To widać,słychać i czuć !:D

http://www.youtube.com/watch?v=7qcNQwzy7iM

Jarosław II
12-03-2014, 19:57
Po konferencji prasowej Merkel z Tuskiem: dużo słów - mało treści. Zdaje się, że wbrew oczekiwaniom wybrańców narodu zostaliśmy zredukowani do pozycji ratlerka wypuszczonego przez UE na Ukrainę. I co teraz? Pomysł Tuska nie został przyjęty z zachwytem. Angela tłumaczyła, że to nie rząd niemiecki kupuje gaz od Rosji tylko firmy. Tuskowi trafił się zimny prysznic. Publicznie.
Widać, że bardzo z tego się cieszysz. A przecież to legalnie wybrany Rząd. U Anglosasów ani jankesów taka publiczna ocena raczej nie miałaby miejsca. Może przyszłe pokolenie Polaków jak wróci od angoli będzie bardziej lojalne na zewnątrz. Nie napiszesz przy okazji coś o rogach?:LOL: Taka jedna tutaj sobie zawsze pranie niewymownych na nich suszy.:LOL:

pluto37
12-03-2014, 20:34
Czy naprawdę myślisz, że my jesteśmy w stanie cokolwiek kontrolować?
Dziwnymi drogami twe mysli krążą.
Ja sądzę, że możemy, a jesli nawet nie w pełni to w dużym stopniu na Ukrainie. Szczególnie kiedy ona daleka od państwa sprawnego.

Ty zaś jak wynika z tego co piszesz zdajesz się uważać nasze państwo faktycznie za niesprawne kondominium które krasnoludki czapkami nakryją. Bo przecie nad nami Donald Nic Nie Może.
W końcu byłoby to nic dziwnego, bo dla sporej grupy państwo się zwija, dookoła dziadostwo, obywatele nie chcą ginąc za Polskę, dzieci nie ma kto płodzić i naród ginie.
Nic tylko naród winien położyć sie na plecach i czekać az go w całości komary wrąbią, albo Ruski znowu weźmie pod kuratelę, bo przecie RP nie jest w stanie niczego wokół siebie skontrolować.

pluto37
12-03-2014, 20:40
W nawiazaniu do mojego postu #191 i dwóch po sobie napisanych postach niby tej samej osoby (pluto37) post nr.#196 i #197 czy nie widać wyraźnie, że to pisały dwie różne osoby pod tym samym nickiem? ja widzę to dokładnie. Naprawdę nie trzeba sięgać daleko. Skrypt tego jak i większości forów w internecie oparty jest na darmowym skrypcie vBulletin który ma możliwość pewnych modyfikacji przyjętych dla danego forum przy czym w jednych np.cytowanie poprzedników (quote) pisze się z małej litery w innych z dużej a jeszcze innych tylko dużymi literami.Tu wyraźnie widać, że to dwie osoby,jedna to ta która już coś się nauczyła pisząc na forum a druga z forum powiedział bym dla młodszej części apołeczeństwa gdzie cytaty pisze się z małej litery(quote). Zakończę stwierdzeniem znanym mi jeszcze ze szkoły "CO BYŁO DO UDOWODNIENIA"

wibi!
Twoi ulubieńcy też udowadniali co chcieli w taki sam sposób.
Sam wymyśliłes w/g własnych wyobrażeń i sam sobie udowodniłeś.
Dobrze, że wsadzic nie możesz:) :) :)
I na koniec spytam czy to dobrze czy źle, że ten Putin ten Krym najechał????
Nie wstydź sie i bądź odważny. Nikt ci naganta do skroni nie przyłoży. Odpowiedz.:LOL: :LOL:

Jarosław II
12-03-2014, 20:46
Pluto, Ty to gnębisz człowieka jak Mason jaki.:LOL: ROTFL

wibi
12-03-2014, 20:49
@Hypatia
Nasz Naród z Rosjanami dzieli gównie religia i alfabet bo nawet ICH pieśni (marsze) śpiewamy jak swoje http://www.youtube.com/watch?v=r7avPl6jB5w

A tak ładniejszy niż ich hymn jest http://www.youtube.com/watch?v=b3RqGs3tAM0
Tym razem po Chińsku

Lila
12-03-2014, 21:18
Wygląda na to po dzisiejszej wizycie ciotki Donalda,
że rządzeni przez doopka od kopania,
sami staniemy się doopkiem do kopania.

"USA wybrały Polskę na pośrednika w ukraińskim przewrocie".
"Polacy w Kijowie mają swoje ambicje i niezawodną osłonę"

Rola Polski w tym, że doszło do przewrotu wojskowego, była nieoceniona.
Polska we śnie i na jawie chce odbudować swoje pozycje, chce odbudować dawną Rzeczpospolitą.




TV Rossija dzisiaj. To tak na początek.
Mysz piszczeć zaczyna. My też, bo jak mniemam, potomek niewolników to nie kowboj Reagan.

Lila
12-03-2014, 21:34
Widać, że bardzo z tego się cieszysz. A przecież to legalnie wybrany Rząd. U Anglosasów ani jankesów taka publiczna ocena raczej nie miałaby miejsca. Może przyszłe pokolenie Polaków jak wróci od angoli będzie bardziej lojalne na zewnątrz. Nie napiszesz przy okazji coś o rogach?:LOL: Taka jedna tutaj sobie zawsze pranie niewymownych na nich suszy.:LOL:

Jesteś pewien, że premier Anglii nie podlega ocenie?
Co do twych skojarzeń majtki contra rogi,
istnieje pewna kategoria ludzi, która chce latać w górze niczym ptak, a zawsze ląduje w nocniku.
Skorośmy przy ptaku,
to jest taka scena w Ptaku Malowanym, że niezastrzelony jakimś cudem chłopczyk, natychmiast uśmierca jaszczurkę, szczęśliwy, że sam może kogoś zgnieść.
Oczywiście czytelnik byłby zadowolony, gdyby anihilował żandarma,
ale do tego trzeba jaj. :LOL:

Oskarżeń Polski ciąg dalszy;
Rosyjska Agencja Ridus podała, że "w Warszawie rosyjska opozycja uczona jest, jak ma pracować przeciwko własnemu krajowi".
Czyli Rosja zacznie się bronić.

Matrix
12-03-2014, 22:29
Widać, że bardzo z tego się cieszysz. A przecież to legalnie wybrany Rząd.

Wprost przeciwnie. Wstyd mi za nich.


U Anglosasów ani jankesów taka publiczna ocena raczej nie miałaby miejsca.

Codziennie jak Polska długa i szeroka rząd jest oceniany w mass-mediach i w różnych środowiskach .Nie widzę powodu dla którego to forum miałoby być wyłączone z takiego doświadczenia. A przy okazji - zajrzyj do prasy innej niż polska.

Może przyszłe pokolenie Polaków jak wróci od angoli będzie bardziej lojalne na zewnątrz.

Na zewnątrz? Mamma mia, dałabym głowę, że teksty zamieszczane tutaj pozostają wewnątrz. Nic mi o tym nie wiadomo, aby trafiały gdziekolwiek indziej. Masz jakąś wiedzę na ten temat - to się nią podziel.

wibi
12-03-2014, 23:11
@Lila
Skąd Ty wzięłaś takie cytaty jak w poście #208? Broń nas Panie Boże przed odbudowa dawnej Rzeczpospolitej.
Mam w domu taką starą bo wydaną w 1933 roku (II wydanie) knigę bo o wym.niestandardowych 280mm x 390 mm zawierającą prawie 1200 stron o tytule "Dziesięciolecie Polski Odrodzonej 1918-1928" w której opisano całą historię uzyskania Niepodległości no i wszystko co w tym czasie się działo.Pierwszy rozdział mówi o mniejszościach narodowych wraz z wykresami itp.patrząc teraz na te dane człowieka oblatuje strach jak taka Polska mogła istnieć? gdy np. na wschód od Buga to Polacy byli w mniejszości a większość to Rusini.Szkoda, że w tym dziale nie można zamieszczać załączników, bo chętnie bym kilka stron tego dzieła zamieścił, może wówczas ktoś unaocznił by sobie jakim "zlepkiem" narodowościowym była przedwojenna Polska

Lila
12-03-2014, 23:27
wibi to nie ja, tylko telewizja Rossija.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjska-tv-oskarza-polske-o-wspolorganizacje-przewrotu-na-ukrainie/f7rtb

Co do tamtej Rzeczpospolitej....hmm..jednak istniała i miała się dobrze. Wołyń to nie Rusini tylko Ukraińcy.

pluto37
13-03-2014, 14:18
@Lila
Skąd Ty wzięłaś takie cytaty jak w poście #208? Broń nas Panie Boże przed odbudowa dawnej Rzeczpospolitej.
Mam w domu taką starą bo wydaną w 1933 roku (II wydanie) knigę bo o wym.niestandardowych 280mm x 390 mm zawierającą prawie 1200 stron o tytule "Dziesięciolecie Polski Odrodzonej 1918-1928" w której opisano całą historię uzyskania Niepodległości no i wszystko co w tym czasie się działo.Pierwszy rozdział mówi o mniejszościach narodowych wraz z wykresami itp.patrząc teraz na te dane człowieka oblatuje strach jak taka Polska mogła istnieć? gdy np. na wschód od Buga to Polacy byli w mniejszości a większość to Rusini.Szkoda, że w tym dziale nie można zamieszczać załączników, bo chętnie bym kilka stron tego dzieła zamieścił, może wówczas ktoś unaocznił by sobie jakim "zlepkiem" narodowościowym była przedwojenna Polska

To doskonała lektura. Szczególnie dla tych co chetnie poszliby zdobywać Lwów i Buczacz i Zaleszczyli.
Tam są tez fotografie "kresowiaków" i prawdziwe wju na Polesia czar i innych rusińskich siedliszcz.
To też dobry podręcznik z ilustracjami tego co zostawili w Polsce Rosjanie i bolszewicy w 20-roku. I od czego trzeba było zaczynać.
Szkoda, ze nie wydano reprintu i nie zdążono wydać kolejnego tomu tej encyklopedii za lata 29-39.

Lila
13-03-2014, 14:36
No czego to ja dożyłam.:D:D Jak to się optyka zmienia, wprost proporcjonalnie do napełniania się gaci ze strachu.

Tyle tu było świętego oburzenia, gdy ja nieszczęsna czepiłam się czczenia Ossowa,
a paczta ludzie...okazuje się, że to źli ludzie nam kuku zrobili.:D

Żałuję, że tak mam mało czasu, bo z chęcią bym poszukała tamte peany ku czci. Ale i bez tego mam niewąską zabawę.:D

Lila
13-03-2014, 14:40
Rządowi eksperci premiera D. Tuska widocznie zapomnieli go poinformować, że zgodnie z umową z końca 2013 r. to właśnie rosyjski Gazprom przejmuje od niemieckiej firmy BASF i Wintershall znaczną część niemieckiej sieci gazociągów, infrastruktury dystrybucji gazu i gigantyczne zbiorniki na paliwo w samych Niemczech.

To właśnie rosyjski Gazprom stanie się właścicielem blisko 20 proc. niemieckich zapasów gazu przechowywanego w specjalnych zbiornikach, w zamian za 25 proc. udziały w złożach gazu w Zach.
Syberii na rzecz niemieckich firm.

Tyle że przecież premier D. Tusk publicznie deklarował, że na kogo jak na kogo, ale na Panią Kanclerz gniewać się nigdy nie będzie, tym bardziej, że to jego MSZ R. Sikorski wypowiadał jeszcze niedawno te wyjątkowe głupstwa, że "bardziej boi się utraty przywództwa w Unii przez Niemcy, niż rosyjskich rakiet i terroryzmu".

No cóż R. Sikorski to nie hetman St. Żółkiewski, jeszcze niedawno polski MSZ chwalił się na Twitterze sukcesami negocjacyjnymi PGNiG-u w sprawie cen gazu rosyjskiego. Trzeba było myśleć zawczasu, gdy premier D. Tusk przyjmował niemiecką nagrodę W. Rathenaua, który uznawał Polskę za państwo sezonowe, a co dopiero mówić o takiej Ukrainie.

http://wpolityce.pl/artykuly/76385-donald-samozwaniec-w-wyprawie-na-moskwe-nie-robmy-polityki-pamietajmy-o-rozbiorach-w-koncu-mamy-dzis-historykow-u-wladzy-sorry-taka-mamy-geopolityke

No i co teraz?

wibi
13-03-2014, 14:41
..Co do tamtej Rzeczpospolitej....hmm..jednak istniała i miała się dobrze. Wołyń to nie Rusini tylko Ukraińcy.

Czy miała się dobrze to rzecz do dyskusji, bo czytając o tym co wówczas tam się działo nie wygląda to tak różowo jak nam (obecnie) się wydaje.Panował ogólny analfabetyzm a zbrojne bandy (szczególnie na Wołuniu) grasowały i rabowały co tylko się dało.Polacy byli tam w zdecydowanej mniejszości a tereny w których mieli większość to Lwów i okręg dookoła Lwowa, na pozostałych terenach dominowali Ukraińcy. To niestety smutne ale prawdziwe.Takiej etnicznie zwartej Polski jaką mamy po 1945 roku nie mieliśmy w swojej Historii nigdy i oby tak pozostało, tym bardziej, że jeśli ktoś może nam zagrażać to na pewno nie jest to Rosja.To przecież Rosja dała nam obecne granice i państwowość a mogła po prostu włączyć w swój Związek jak Estonię,Łotwę czy Litwę. I o tym powinniśmy pamiętać a nie ciągle powtarzać za hamerykańskimi "przyjaciólmi" o jakimś zagrożeniu.Ale cóż mamy zrobić,władca każe to wasal musi i to jest prawda.

Lila
13-03-2014, 14:44
wibi ja mam w głowie całkiem inny obraz tamtych terenów. Nie z książki, ale z przekazów rodzinnych.:)

maja59
13-03-2014, 14:51
Czy miała się dobrze to rzecz do dyskusji, bo czytając o tym co wówczas tam się działo nie wygląda to tak różowo jak nam (obecnie) się wydaje.Panował ogólny analfabetyzm a zbrojne bandy (szczególnie na Wołuniu) grasowały i rabowały co tylko się dało.Polacy byli tam w zdecydowanej mniejszości a tereny w których mieli większość to Lwów i okręg dookoła Lwowa, na pozostałych terenach dominowali Ukraińcy. To niestety smutne ale prawdziwe.Takiej etnicznie zwartej Polski jaką mamy po 1945 roku nie mieliśmy w swojej Historii nigdy i oby tak pozostało.
Polska 1919/1939 nie miała się wcale dobrze, nie z własnej albo z własnej winy, jeżeli przeanalizować przyczyny zaborów. Na forum sami znawcy więc nie będę przytaczać danych dotyczących brudu, głodu, śmiertelności wśród dzieci, analfabetyzmu i niewyobrażalnej nędzy. Kto chce niech sięgnie do źródeł. Napisałam parę dni temu, że batiuszce-oprawcy zawdzięczamy jedno, wielkie wędrówki ludów, które dały nam dzisiejsze zwarte etnicznie społeczeństwo. Od powrotu do dawnych ziem "polskich" i wszystkich problemów z tym związanych chroń nas Losie. Rozumiem tęsknotę dawnych właścicieli majątków;) na Kresach, chociaż ktoś mądrzejszy ode mnie podsumował roszczenia i okazało się, ze tych roszczeń jest na trzy Polski i pół Rosji. Każdy może gadać co chce, a głupi wierzą.

wibi
13-03-2014, 14:56
@koala
Nic dodać,nic ująć, szkoda, że młodzi ludzie tak słabo orientują się w historii.

Lila
13-03-2014, 15:02
Polska 1919/1939 nie miała się wcale dobrze, nie z własnej albo z własnej winy, jeżeli przeanalizować przyczyny zaborów. Na forum sami znawcy więc nie będę przytaczać danych dotyczących brudu, głodu, śmiertelności wśród dzieci, analfabetyzmu i niewyobrażalnej nędzy. Kto chce niech sięgnie do źródeł. Napisałam parę dni temu, że batiuszce-oprawcy zawdzięczamy jedno, wielkie wędrówki ludów, które dały nam dzisiejsze zwarte etnicznie społeczeństwo. Od powrotu do dawnych ziem "polskich" i wszystkich problemów z tym związanych chroń nas Losie. Rozumiem tęsknotę dawnych właścicieli majątków;) na Kresach, chociaż ktoś mądrzejszy ode mnie podsumował roszczenia i okazało się, ze tych roszczeń jest na trzy Polski i pół Rosji. Każdy może gadać co chce, a głupi wierzą.

Czyli w całej Polsce była bida, nie tylko na Kresach?
Co do roszczeń, to pewnie tego nie wiesz ( zapytaj się Wacława) muszą być udokumentowane. Zajmują się tym także krakowskie kancelarie, a rząd ukraiński wypłacił już trochę tego. Twoja wiara akurat nie ma tu nic do rzeczy, tym bardziej, że Cię to nie dotyczy.

Miło przeczytać jak ciepło piszesz o Stalinie.:)
Wśród polskich niewdzięczników to naprawdę rzadkość.

Lila
13-03-2014, 15:31
Na koniec;

http://www.wprost.pl/ar/439753/Ks-Isakowicz-Zaleski-Ukraincy-pomniki-Lenina-zastepuja-Bandera/

Trochę się w tym gubię. Jest zgoda narodowa i ksiądz Isakowicz, który podważa linię polityki rządu jest zwalczany nawet przez Gazetę Polską.
Niemniej chyba trzeba wziąć pod uwagę to co on pisze. Tak myślę.

Jarosław II
13-03-2014, 15:39
Cytat:
Napisał Jarosław II
Widać, że bardzo z tego się cieszysz. A przecież to legalnie wybrany Rząd.

Wprost przeciwnie. Wstyd mi za nich.
A jaki byłby mniej zawstydzający?:rolleyes: Nie odnajduję nawet we snach.:rolleyes: Chyba że szefowa condominium.:D Chociaż gdyby u nas była taka koalicja jak u niej to różne takie podstarzałe dzieci onetu by dopiero ścierwa wieszały na rządzie. Nieprawdaż?:LOL:

Matrix
13-03-2014, 16:57
Re: Jarosław

"»Pitbull-Politics« jest polityką z obnażonymi kłami, lecz z wyłączeniem mózgu" - ostrzega wydawca "Handelsblattu" Gabor Steingart. Jego zdaniem Putin nie jest "złym agresorem", na jakiego kreuje go Zachód.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/handelsblatt-krym-nalezy-do-rosji-tak-jak-vermont-do-usa/6l98b

Napisał Jarosław

A jaki byłby mniej zawstydzający? Nie odnajduję nawet we snach. Chyba że szefowa condominium. Chociaż gdyby u nas była taka koalicja jak u niej to różne takie podstarzałe dzieci onetu by dopiero ścierwa wieszały na rządzie. Nieprawdaż?

Prawdaż. Nie zmienia to faktu, że na tak postawione pytanie - brak odpowiedzi.

Lila
13-03-2014, 17:22
Wiecie po czym można poznać dziecko onetu?

Po inteligentnym śmiechu ''buahahahahaaaa''. Znak rozpoznawczy oneckich buraków.

Tak na marginesie tylko.

maja59
13-03-2014, 18:04
Czyli w całej Polsce była bida, nie tylko na Kresach?
Co do roszczeń, to pewnie tego nie wiesz ( zapytaj się Wacława) muszą być udokumentowane. Zajmują się tym także krakowskie kancelarie, a rząd ukraiński wypłacił już trochę tego. Twoja wiara akurat nie ma tu nic do rzeczy, tym bardziej, że Cię to nie dotyczy.

Miło przeczytać jak ciepło piszesz o Stalinie.:)
Wśród polskich niewdzięczników to naprawdę rzadkość.
W całej Polsce była bieda poza tymi obszarami gdzie jej nie było;) Moja Mamusia po porządnej warszawskiej maturze w renomowanym liceum dostała na początek propozycję pracy jako sprzedawca lodów. Nic w tym dziwnego, dzisiaj trzeba mieć dwa fakultety i cztery języki obce żeby w Krakowie, na Rynku sprzedawać gofry, lody są obłożone wymaganiami wyższymi niż te które przytoczyłam. Co do Stalina to zawsze pisałam o nim batiuszka-morderca ale jeżeli uważasz, że to ciepły stosunek to pochylę się nad taką interpretacją ze względu na wyjątkowy wzgląd jakim Cię darzę:* .
Szkrabem chyba czteroletnim byłam jak w czasie zjazdów z saneczkowej górki, która się znacznie później okazała bunkrem niemieckim na Placu Inwalidów w Krakowie, zobaczyłam portret tego co to wyjechał w futerku, a wrócił w kuferku, tramwaje stanęły, zawyły syreny, a maluchy w filcowych kapcach wyły w niebogłosy z tego strachu, bo nie wiedziały co się dzieje.
Poza tym bardzo lubię batiuszkę-mordercę, wywalił z Polski większość Niemców, myślę nawet że wszystkich. Dzisiaj jacyś twierdzą, że są potomkami, na Śląsku, na Mazurach, na tropach Smętka ale ja im nie wierzę. Zgadzasz się????
PS
Nie bądź taka pióropuszna. Jak zgadniesz skąd to ściągnęłam to masz u mnie elegancki koniak

Lila
13-03-2014, 18:17
Co ściągnęłaś?:)
Kurczę nie kumam. O tym co pojechał dumnie, a wrócił w trumnie pisało NG. Śmierć naturalna jednak.

ps. w sprawie Stalina zgodzić się nie mogę, nawet pod groźbą potępienia.

maja59
13-03-2014, 18:37
Co ściągnęłaś?:)
Kurczę nie kumam. O tym co pojechał dumnie, a wrócił w trumnie pisało NG. Śmierć naturalna jednak.

ps. w sprawie Stalina zgodzić się nie mogę, nawet pod groźbą potępienia.
1. Coś ściągnęłam, jak zgadniesz skąd to masz elegancki koniak albo co innego. Podpowiem. Kraków, kabaret.
2. Pojechał w futerku, a wrócił w kuferku to przecież nasz "kochany" prezydent Bierut, nie obiło Ci się o zgrabne uszka??
Śmierć naturalna piszesz??? Może;)
3. Nie zgadzasz się na batiuszkę-mordercę?? Masz prawo, mamy wolną Polskę i bez cenzury:(

Lila
13-03-2014, 18:46
A o kim ja piszę, że wyjechał dumnie, a wrócił w trumnie, hę?

ps. nie znam krakowskich kabaretów. :( w razie czego wolę banalne martini w ilości laboratoryjnej.:)

Jarosław II
13-03-2014, 20:27
Mało mnie interesują wasze całuśne pościki ale Stalina też w mojej rodzinie bardzo nie lubiano, zresztą nie wiem kto go lubił, chyba ten co z jego metodami się nie zetknął bo był wiecznie pijany. Za to wiem kto się go bał, wszyscy trzeźwi i trzeźwo myślący. Niemców może i przepędził z Polski ale dał na ich miejsce żydokomunę jeszcze gorszą, szczególnie tych co ich nie chciał u siebie, bo miał nadwyżki. A wiedział, że ta swołocz się lepiej rozprawi z Polakami niż NKWD, bo to było bydło pozaklasowe.

Honoratka
13-03-2014, 21:30
O! i tu się z Tobą Jarosławie zgadzam :)
to właśnie oni, jak ich nazwałeś, zamordowali mojego dziadka
a całą rodzinę prześladowali aż do połowy lat 70 tych.
Tfu jak ja ich kocham :mad:

maja59
13-03-2014, 22:06
Mało mnie interesują wasze całuśne pościki ale Stalina też w mojej rodzinie bardzo nie lubiano, zresztą nie wiem kto go lubił, chyba ten co z jego metodami się nie zetknął bo był wiecznie pijany. Za to wiem kto się go bał, wszyscy trzeźwi i trzeźwo myślący. Niemców może i przepędził z Polski ale dał na ich miejsce żydokomunę jeszcze gorszą, szczególnie tych co ich nie chciał u siebie, bo miał nadwyżki. A wiedział, że ta swołocz się lepiej rozprawi z Polakami niż NKWD, bo to było bydło pozaklasowe.
Jakąś pretensję w tonie słyszę:(
Co do żydokomuny to nie znam więc się nie będę wypowiadać, wystarczy mądrych i ciężko doświadczonych na forum. Jak Stalin był uprzejmy zejść to miałam koszule w zebach wiec nie mogłam się z nim zetknąć ani w trzeźwym ani w pijanym widzie, a Rodzina moja też nie miała żadnej przyjemności poznać. Spod gruzów Warszawy nie widać było Armii Czerwonej z generalisiumusem na czele. O dalszej martyrologii poopowiadają ci co przecierpieli najwięcej.
Piwnica pod Baranami śpiewała sobie ustami pana Litwina piosenkę o Mary z Reguł która to była pióropuszną siostrą, widzę, że pióra z tyłu Mary zmieniły miejsce pobytu na tył poważnego Jarosława II.

Honoratka
13-03-2014, 22:10
Zarty się skończyły Prawy Sektor w akcji

http://www.youtube.com/watch?v=afrXa-qsLfo#t=179

Honoratka
13-03-2014, 22:24
Rosja koncentruje swoje siły na granicy z Ukrainą
http://www.youtube.com/watch?v=ZNwLIfGsRJM#t=213

Honoratka
13-03-2014, 22:33
A tu wojska ukraińskie i te okrzyki

http://www.youtube.com/watch?v=AmZukHYwYFQ#t=21

Jarosław II
14-03-2014, 06:58
Jakąś pretensję w tonie słyszę:(
Co do żydokomuny to nie znam więc się nie będę wypowiadać, wystarczy mądrych i ciężko doświadczonych na forum. Jak Stalin był uprzejmy zejść to miałam koszule w zebach wiec nie mogłam się z nim zetknąć ani w trzeźwym ani w pijanym widzie, a Rodzina moja też nie miała żadnej przyjemności poznać. Spod gruzów Warszawy nie widać było Armii Czerwonej z generalisiumusem na czele. O dalszej martyrologii poopowiadają ci co przecierpieli najwięcej.
Piwnica pod Baranami śpiewała sobie ustami pana Litwina piosenkę o Mary z Reguł która to była pióropuszną siostrą, widzę, że pióra z tyłu Mary zmieniły miejsce pobytu na tył poważnego Jarosława II.
Być może, że niewiele ludzi słyszało o Stalinie. W końcu to dobry człowiek prawie ojciec to i mało zauważalny. Jedna zasada jego działań bardzo mi przypadła do gustu, że nieproszeni goście zostawali u niego na zawsze żywi lub martwi, czasem się zastanawiałem czy nie zastosować.:D

pluto37
14-03-2014, 07:37
.... Niemców może i przepędził z Polski ale dał na ich miejsce żydokomunę jeszcze gorszą, szczególnie tych co ich nie chciał u siebie, bo miał nadwyżki. A wiedział, że ta swołocz się lepiej rozprawi z Polakami niż NKWD, bo to było bydło pozaklasowe.

Jarek! Z tą żydkomuną to musisz ostrożnie, bo nigdy nie wiadomo czy się nie zwróci z woli niebios.
JK Mikke twierdzi, że żyje i ma sie dobrze:

To Jarosław Kaczyński wszelkimi siłami wspomagał utworzenie na naszej wschodniej granicy obecnego pro-niemieckiego i anty-polskiego państwa ukraińskiego. Czy to oznacza, że jest to agentura np. żydowska - czy jest to czysta głupota?-
I to zeznanie Dziennik [niektórzy piszą per Der Dziennik] opatruje stosownym zdjęciem

Jarosław II
14-03-2014, 07:51
Kaczyński się chwyta wszystkiego co w szambie pływa, aby tylko na chwile zaczerpnąć powietrza w sondażach. Pewnie to już przymiarki na mezalians z lewactwem. Tylko, że Miller to trochę inny koalicjant niż Lepper.:LOL::LOL: Żeby tylko oposa nie postawił.:LOL:

pluto37
14-03-2014, 10:33
Kaczyński się chwyta wszystkiego co w szambie pływa, aby tylko na chwile zaczerpnąć powietrza w sondażach. Pewnie to już przymiarki na mezalians z lewactwem. Tylko, że Miller to trochę inny koalicjant niż Lepper.:LOL::LOL: Żeby tylko oposa nie postawił.:LOL:

Ty jak zawsze zdziwiony!
Przecie expert ex catedra orzekł, że to "szambo a nie perfumeria" więc czego ma się trzymać? Pomarańczy?

A ten mezalians to niby kto z kim miałby popełnić? Brzydko przyznawać, ale obstawiałbym ...Millera.:) :)

pluto37
14-03-2014, 10:41
A jakby tego było mało, to jeszcze prawdziwsi Polacy podpuszczeni zapewne przez jednego księdza niepokornego takie bezeceństwa wyprawiają zakłócając spacer po mieście Zbawicielowi Narodów Obu:
"Jarosław przeproś za Banderę" i "Koczownicy dość szczucia nas na Rosjan" - z takimi transparentami 10 marca przyszła na Krakowskie Przedmieście grupa kilkunastu osób. Po raz pierwszy zdarzyło się, że na miesięcznicy katastrofy smoleńskiej wrogie hasła pojawiły się wobec lidera PiS, a nie jak dotychczas wobec premiera czy prezydenta. - To była albo skrajna prowokacja rosyjskich służb, albo skrajna głupota - mówi nam Adam Hofman, rzecznik PiS.

Lila
14-03-2014, 13:03
Kaczyński się chwyta wszystkiego co w szambie pływa, aby tylko na chwile zaczerpnąć powietrza w sondażach. Pewnie to już przymiarki na mezalians z lewactwem. Tylko, że Miller to trochę inny koalicjant niż Lepper.:LOL::LOL: Żeby tylko oposa nie postawił.:LOL:

Wprawdzie starożytne przysłowie mówi - nie dyskutuj ze specjalistą od szamba, bo razem z nim w szambie wylądujesz- ale jednak polemizowałabym.
Koalicja? Nie sądzę, abyśmy się dowiedzieli co autor miał w głębi myśli, ale niektórzy piszą o koalicji w sprawie Ukrainy.
Mnie się to nie podoba, gwoli jasności.

Lila
14-03-2014, 13:05
Być może, że niewiele ludzi słyszało o Stalinie.

ROTFL ROTFL ROTFL

Ach, ach...być może, bardzo być może.:LOL:

Lila
14-03-2014, 13:13
Rosja poczuwa się do odpowiedzialności za życie rodaków i współobywateli na Ukrainie; zastrzega też sobie prawo do wzięcia ludzi w obronę
- oświadczyło MSZ Federacji Rosyjskiej, komentując wczorajsze wydarzenia w Doniecku.

No to wszystko jasne.

wibi
14-03-2014, 17:56
Rosja poczuwa się do odpowiedzialności za życie rodaków i współobywateli na Ukrainie; zastrzega też sobie prawo do wzięcia ludzi w obronę
- oświadczyło MSZ Federacji Rosyjskiej, komentując wczorajsze wydarzenia w Doniecku.
No to wszystko jasne.

Co jest jasne? to, ze Państwo dba o swoich obywateli? Czy może to, że dyplomacja Rosyjska jest wyłącznie ROSYJSKA a nie jak u nas reprezentująca niepolskie interesy.Dodatkowo przez ludzi nie znających naszej historii,wygrażających innym Światowym Liderom i mających "bliżej odbytu" interes reprezentowanych obywateli.

Lila
14-03-2014, 18:48
No wiesz, zaczynam się bać, że mogą chcieć obronić wszystkich rosyjskojęzycznych, a ja swego czasu byłam prymusem z tego języka.:D

Jarosław II
14-03-2014, 19:36
Co jest jasne? to, ze Państwo dba o swoich obywateli? Czy może to, że dyplomacja Rosyjska jest wyłącznie ROSYJSKA a nie jak u nas reprezentująca niepolskie interesy.Dodatkowo przez ludzi nie znających naszej historii,wygrażających innym Światowym Liderom i mających "bliżej odbytu" interes reprezentowanych obywateli.
Wibi, Ty się tak bardzo nie miej za reprezentanta polskich seniorów.:LOL: :LOL: Ławrow zapytał Kerrego na polu golfowym, możesz jeszcze bo ja tak ale muszę wypić 0,7 polskiej wódki. A drugie pytanie w ciągu tych 6-ciu godzin było, a co z Falklandami i Kossowem? Bo mu wtedy robiliśmy na drutach walonki aby wam nie przeszkadzać.:LOL: :D :D

wibi
14-03-2014, 20:36
Wibi, Ty się tak bardzo nie miej za reprezentanta polskich seniorów..

Absolutnie mi to nie w głowie, chociaż sądzę, że na tym forum niewielu (jeśli w ogóle) jest seniorów pamiętających paradujących po naszych ulicach oficerów Wermachtu i SS, widzących w rzeczywistości maszerujące kompanie (trójkami) tych najeźdzców, pamiętających godzinę policyjną, egzekucje publiczne itp. A co do służby dyplomatycznej to kiedyś były specjalne wydziały Służby Dyplomatycznej po których skończeniu można było ubiegać się o stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych, teraz jak widać (nie tylko u nas) może to być przypadkowa osoba vide. Victoria Nuland

Jarosław II
15-03-2014, 06:55
Absolutnie mi to nie w głowie, chociaż sądzę, że na tym forum niewielu (jeśli w ogóle) jest seniorów pamiętających paradujących po naszych ulicach oficerów Wermachtu i SS, widzących w rzeczywistości maszerujące kompanie (trójkami) tych najeźdzców, pamiętających godzinę policyjną, egzekucje publiczne itp. A co do służby dyplomatycznej to kiedyś były specjalne wydziały Służby Dyplomatycznej po których skończeniu można było ubiegać się o stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych, teraz jak widać (nie tylko u nas) może to być przypadkowa osoba vide. Victoria Nuland

Ja też nie pamiętam tamtych czasów bo urodziłem się już w "wolnej Polsce". Za to pamiętam dyrektorów dużych zakładów bez podstawówki, milicjantów chodzących trójkami bo jeden umiał pisać, drugi czytać a trzeci nosił kopiowy ołówek. Pamiętam przywódców też bez szkoły za to z "przeszłością w umacnianiu władzy ludowej". Ale najbardziej z tych czasów kiedy miałem pięć lat, pamietam jak z naszego domu wychodził w zielonym mundurze urzędnik skarbowy i wynosił obraz pod pachą Wierusza Kowalskiego za domiar który był co miesiąc nakładany aby zgnoić resztę klasy średniej. Pamiętam też takie firmy. http://fotozrzut.pl/zdjecia/ce3d5525fe.jpg (http://fotozrzut.pl/) za którymi kryli się przeważnie bardzo uczciwi ludzie, którzy mieli zakaz pracy po wyjściu z wiezień za pracę w "organizacjach antypaństwowych".
Pamiętam też takie plakaty http://fotozrzut.pl/zdjecia/509827807a.jpg (http://fotozrzut.pl/)
Pamiętam też naszego dobrodusznego ojca narodu http://fotozrzut.pl/zdjecia/e653fa718d.jpg (http://fotozrzut.pl/)
Dlatego też ręka minie świerzbi jak oglądam teraz takich smętków, którzy chowali się pod kiecką swej mamusi i rozrzucali ulotki w kuchni a teraz swój kapitał polityczny budują na trudnej sytuacji i potknięciach rządu a wtórują im inne smętki niewiadomego pochodzenia.

Jarosław II
15-03-2014, 09:05
Pisałem o tym wczoraj.
Krym jak Kosowo? Serbowie są zaniepokojeni

Jednym z krajów, które z niepokojem muszą patrzeć na sytuację na Krymie, dosyć nieoczekiwanie stała się Serbia. Wszystko przez wciąż nierozwiązaną sprawę niepodległości Kosowa, a także sensacyjną ofertę NATO dla Rosji, o której pisze austriacka prasa. Kwestia ta jest szczególnie ważna ze względu na rosnącą ilość porównań między statusem Kosowa a Krymem.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/krym-jak-kosowo-serbowie-sa-zaniepokojeni/rweqj

pluto37
15-03-2014, 09:53
Pisałem o tym wczoraj.
Krym jak Kosowo? Serbowie są zaniepokojeni
........
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/krym-jak-kosowo-serbowie-sa-zaniepokojeni/rweqj

Porównanie jest o tyle niefortunne, że zarówno Serbia, jak i to Kosowo i inne kawałki Bałkanów maja szansę być w .....UE.
Co serbski kandydat na prezydenta właśnie obiecywał obywatelom.
Tam z reszta nie tylko Kosowo jest problemem. Tam jest jeszcze Bośnia i Hercegowina i Czarnogóra i jeszcze kilka innych lokalnych pozostawionych w spadku po Turkach i Ticie.

wibi
15-03-2014, 14:54
.. urodziłem się już w "wolnej Polsce". http://fotozrzut.pl/zdjecia/ce3d5525fe.jpg (http://fotozrzut.pl/) http://fotozrzut.pl/zdjecia/509827807a.jpg (http://fotozrzut.pl/)
Pamiętam też naszego dobrodusznego ojca narodu http://fotozrzut.pl/zdjecia/e653fa718d.jpg (http://fotozrzut.pl/)


@Jarosław II
Bardzo zdziwiła mnie Twoja wypowiedź a w szczególności zamieszczone linki jak i ten cudzysłów przy słowie "wolnej Polsce".Może potrafiłbyś uzasadnić to stwierdzenie? "wolnej Polsce" bo ja mogę stwierdzić bez żadnych cudzysłowów Polska była WOLNA czy to sie komuś podoba czy nie ale tak było.To, że może opcja polityczna która została wybrana do rządzenia Tobie nie odpowiadała nie znaczy to że nie była wolna.Jeśli za wolność uważasz bezrobocie,upadek kultury,upadek szkolnictwa,ogólna nędza ogromnej rzeszy społeczeństwa,brak perspektyw przed młodym pokoleniem, upadek opieki zdrowotnej itp., tak można by wymieniać bez końca.Jaką Polskę mieliśmy po wojnie wystarczy popatrzeć.Warszawa-http://www.google.pl/imgres?sa=X&biw=1280&bih=618&tbm=isch&tbnid=TGfOKXZuBxLyMM%3A&imgrefurl=http%3A%2F%2Fkonflikty.wp.pl%2Fgid%2C155 45527%2Ckat%2C1356%2Ctitle%2CMiasta-ofiary-wojny-Warszawa-Hiroszima-i-Nagasaki-Guernica-oraz-inne%2Cgaleria.html&docid=QeJM7tIDrLVyuM&imgurl=http%3A%2F%2Fi.wp.pl%2Fa%2Ff%2Fjpeg%2F31091 %2Fmanila_1945_wikimedia_commons_640.jpeg&w=640&h=462&ei=h1IkU6umNeP_ygOVtoLYCg&zoom=1&ved=0CJEBEIQcMA0&iact=rc&dur=1725&page=2&start=10&ndsp=20
Wrocław-http://www.google.pl/imgres?sa=X&biw=1280&bih=618&tbm=isch&tbnid=6lm06ZOWXMmQ7M%3A&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwroclaw.gazeta.pl%2Fwroclaw %2F51%2C35771%2C10604071.html%3Fi%3D0&docid=L7xesEA2-njKQM&imgurl=http%3A%2F%2Fbi.gazeta.pl%2Fim%2F0%2F10602% 2Fz10602180Q%2CWroclaw-zrujnowany-po-II-wojnie-swiatowej--Lotnicz.jpg&w=620&h=449&ei=Q1UkU86sEqOJywPU_YDABw&zoom=1&ved=0COgBEIQcMC4&iact=rc&dur=3664&page=3&start=33&ndsp=19
Dziwny to był "okupant" który pozwolił nam to wszystko odbudować,naprawić i zbudować tyle nowego, które obecnie w tej niby wolnej Polsce oddaliśmy za "przysłowiową złotówkę", mówiac słowami Balcerowicza, naszym "przyjacielom"
Gdzie sa te huty,stocznie,fabryki zbudowane w tej wg.Ciebie "wolnej Polsce", czemu miliony młodych Polaków szukają chleba za granicą jak w czasach rozbiorów? Zamieszczasz "idiotyczne" plakaty i przypadkowe zdjęcia które o niczym nie mówią a mają na celu robienie "wody z mózgu" a już na pewno nie są powszechne a raczej jako sporadyczne ewenementy.Ale szkoda w ogóle dyskutować,dwadzieścia kilka lat propagandy i sieczki wbijanej do głów swoje robi bo czym różni sie obecna niby wolna Polska od tej "wolnej Polski" powojennej? Zmieniły sie tylko mundury stacjonujacych wojsk no i to, że my kochajacy Wolność Naszą i Waszą po całym Świecie zabijamy niewinnych ludzi którym marzy sie taka wolność której MY nie umieliśmy uszanować.

Teraz za to mamy "faszystę" który jeździł z odwiedzinami do mordercy Pinocheta na I miejscu listy wyborczej do Parlamentu Europejskiego. tfu.