PDA

View Full Version : Ratujcie ...Ukrainę.


zdzislaw.bedrylo
20-02-2014, 15:35
Jestem daleki od tego aby kochać Ukrainców (sprawa Lwowa) ale
teraz serdecznie im współczuję...To co wyczynia Władza pod kierunkiem Janukowicza to jawne morderstwa...Ci ludzie tracą życie za wolność czego dowodem są Majdany w Kijowie i Lwowie. W moim Lwowie... i dlatego jestem z nimi.Niech walczą aż do zwycięstwa.

wankabor
20-02-2014, 16:10
.To co wyczynia Władza pod kierunkiem Janukowicza to jawne morderstwa...Ci ludzie tracą życie za wolność czego dowodem są Majdany w Kijowie i Lwowie. W moim Lwowie... i dlatego jestem z nimi.Niech walczą aż do zwycięstwa.

Polacy są mądrzejsi, oddali władzę poprzez pokojowe porozumienie. Widocznie Ukraińcy są bardziej bojowi. Nie zachęcałabym ich do walki. Lepiej niech rozmawiają. Lwów nie jest Twój, mogłeś się tylko tam urodzić. Jeśli ja urodziłabym się w Paryżu, nie znaczy,że Paryż jest mój.

toy_
20-02-2014, 17:18
ja rozumiem....w jego ukochanym lwowie.
nie chcę zasmiecac wszystkich watkow ale moja ukrainska rodzina tam została

zdzislaw.bedrylo
20-02-2014, 17:55
Polacy są mądrzejsi, oddali władzę poprzez pokojowe porozumienie. Widocznie Ukraińcy są bardziej bojowi. Nie zachęcałabym ich do walki. Lepiej niech rozmawiają. Lwów nie jest Twój, mogłeś się tylko tam urodzić. Jeśli ja urodziłabym się w Paryżu nie znaczy, że Paryż jest mój.
Tak ......w moim Lwowie ba tam się urodziłem i mając 14 lat tam z rodzicami mieszkałem...ironia nie na miejscu...

zdzislaw.bedrylo
20-02-2014, 17:56
Mogę śmiało powiedzieć,że mój Lwów bo tam z rodzicami mieszałem 14 lat.

spinoo
20-02-2014, 18:31
No ale tę władzę, swoich przedstawicieli ktoś przecież wybrał ?

hutkow
20-02-2014, 18:45
Jak nam było ciężko to nie słyszałem aby nam Ukraina pomagała.

Lila
20-02-2014, 19:21
Ależ uspokójcie się. Nikt im nie pomoże. Czy widział ktoś, aby jakiś Francuz czy Anglik ginął za Polskę? Natomiast cmentarze poległych za nich Polaków, to chyba na hektary można liczyć?
Tu będzie tak samo.

Pojechało sobie pogadać trzech pożal się Boże ministrów. Jutro zmięknie im rura, bo do Kijowa zjeżdża przedstawiciel właściciela rury, którą niczym smyczą Kreml trzyma Zachód.

A Ukraińcy? Kto wierzy niech się za nich pomodli.

Lila
20-02-2014, 19:24
Tak ......w moim Lwowie ba tam się urodziłem i mając 14 lat tam z rodzicami mieszkałem...ironia nie na miejscu...

I był to polski Lwów w odróżnieniu od Paryża, który nigdy polskim nie był.

waclaw46
20-02-2014, 20:04
Lila napisała-I był to polski Lwów w odróżnieniu od Paryża, który nigdy polskim nie był. Zmiany granic nie wchodzą w rachubę , po to została powołana Unia Europejska by nie było roszczeń terytorialnych.Masz pieniądze możesz sobie kupić w każdym kraju co chcesz.Polacy bo tanie kupują mieszkania w Niemczech i dojeżdżają do pracy w Polsce.

Myśmy potrafili usiąść w 1989 do stołu rozmów , dokonaliśmy zmiany ustrojowej pomimo że nie mieliśmy możliwości w sposób demokratyczny wybrać swoich przedstawicieli do Sejmu.Nie była w sposób siłowy dokonana zmiana władzy i ustroju. Ukraińcy przecież wybrali swoich przedstawicieli w sposób demokratyczny i nie potrafią z demokracji skorzystać a emocje polityczne przysłaniają dobro kraju.

Biznes na Zachodzie kieruje się innymi zasadami niż wielu z nas sobie wyobrażało w początkach transformacji.Liczy się pieniądz ,zysk przedsiębiorstwa czy racja stanu kraju bo musi mieć zapewnione dostęp do surowców strategicznych , złóż ropy czy gazu i rynek zbytu.

Współczuję Ukraińcom bo wojna domowa do jakiej doszło nie jest dla nich tym co oczekiwali ,zobaczymy czy emocje opadną czy nastąpi ich eskalacja szersza na pozostałe rejony kraju.Myślę że za wschodnią granicą nie będziemy mieli drugiej Syrii.

wankabor
20-02-2014, 20:12
Mogę śmiało powiedzieć,że mój Lwów bo tam z rodzicami mieszałem 14 lat.

Niemcy, którzy urodzili się i mieszkali na obecnych terenach Polski tez mówią : mój Wrocław, Szczecin, Gorzów, Opole itd. Chyba oni tez mają sentyment do tych miast.

Lila
20-02-2014, 20:14
I mają słuszność. Bo to ich miasta od wieków.
Stratę powyższych niech wpiszą w straty wojny, którą wywołali.

wankabor
20-02-2014, 20:17
nie wiem jak się usuwa podwójne posty

Lila
20-02-2014, 20:28
Klik w 'edytuj' , ' kasuj' i 'usuń wiadomość'

wankabor
20-02-2014, 21:25
Klik w 'edytuj' , ' kasuj' i 'usuń wiadomość'

Dziękuję za podpowiedź. Teraz już wiem.

wankabor
20-02-2014, 21:44
Nie interesowałam się historią Lwowa. Ale teraz weszłam na strony internetowe i troszkę poczytałam. Zawiła jest historia tego miasta. Podboje z różnych stron powodowały, że miasto i znaczna część przyległych terenów przechodziły pod władanie z "rąk do rąk". Fakt, że pod władaniem Polski, Lwów był dwukrotnie w sumie ponad 400 lat. Czy to znaczy ,że były to rdzennie ziemie polskie? Zastanawiam się też czy Północna Irlandia to obszar rdzennie Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Czy silny (militarnie) sąsiad ma moralne prawo podbijać terytorium słabszego państwa? Inaczej mają się dobrowolne układy zjednoczeniowe. Była np. Unia Polsko-Litewska, a teraz jej już nie ma. Czy można twierdzić ,że Wilno było polskie?

toy_
20-02-2014, 21:59
a to juz nie pamietacie jak Polanie podbili sasiednie slabsze plemiona?

maja59
20-02-2014, 22:01
a to juz nie pamietacie jak Polanie podbili sasiednie slabsze plemiona?
Nie pamiętam, może podpowiesz które to słabsze plemiona podbili Polanie.

toy_
20-02-2014, 22:04
Trzebowian - na dolnym slasku gdzie mieszkam

Siri
20-02-2014, 22:04
Czy silny (militarnie) sąsiad ma moralne prawo podbijać terytorium słabszego państwa?
Zawsze zwycięża silniejszy ......
U ludzi tak samo ....nie masz siły przebicia, kasy , pleców, itp. to jesteś w dupe bity....
Jedynie nikt nie wykupi się przed śmiercią....

Jarosław II
20-02-2014, 22:10
Zawsze zwycięża silniejszy ......
U ludzi tak samo ....nie masz siły przebicia, kasy , pleców, itp. to jesteś w dupe bity....
Jedynie nikt nie wykupi się przed śmiercią....
Podbijało się nowe tereny, bo przeważnie chodziło o nowe kobiety, bo wtedy jeszcze ani o gaz nie chodziło ani o ropę ani o pola uprawne. Nawet Krzyżacy mieli w zamku kobiety.:rolleyes:

Siri
20-02-2014, 22:20
Podbijało się nowe tereny, bo przeważnie chodziło o nowe kobiety, bo wtedy jeszcze ani o gaz nie chodziło ani o ropę ani o pola uprawne. Nawet Krzyżacy mieli w zamku kobiety.:rolleyes:
....................
Na DOBRANOC!
http://reduction-image.com/mpeg-creation2/temp/sdrtblh2phc1um1sjmkqssj5e1/indexweb.htm

gratka
20-02-2014, 22:20
Trzeba Ukraińcom opowiedzieć o okrągłym stole i przygotować się na falę uchodźców. Dla wielu to będzie jedyna okazja, aby szybko wyjechać z kraju.

Lila
20-02-2014, 22:25
Nie interesowałam się historią Lwowa. Ale teraz weszłam na strony internetowe i troszkę poczytałam. Zawiła jest historia tego miasta. Podboje z różnych stron powodowały, że miasto i znaczna część przyległych terenów przechodziły pod władanie z "rąk do rąk". Fakt, że pod władaniem Polski, Lwów był dwukrotnie w sumie ponad 400 lat. Czy to znaczy ,że były to rdzennie ziemie polskie? Zastanawiam się też czy Północna Irlandia to obszar rdzennie Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Czy silny (militarnie) sąsiad ma moralne prawo podbijać terytorium słabszego państwa? Inaczej mają się dobrowolne układy zjednoczeniowe. Była np. Unia Polsko-Litewska, a teraz jej już nie ma. Czy można twierdzić ,że Wilno było polskie?

Lwów był polski.:)
Jeśli pochodzisz po jego ulicach, to nawet teraz poczujesz klimat Galicji.
Rdzenne, co to znaczy?
Berlin powstał na ziemi rdzennie słowiańskiej, ale czy ktoś zaprzeczy jego niemieckości?
Z kolei jakby patrzeć na rdzenność, to można będzie usprawiedliwić Putina, gdy wkroczy na Ruś Kijowską.
Ja mieszkam w miejscowości, której dał życie Kazimierz Wielki.
W tym samym czasie zbudował Lwów, bo poprzedniej historii Grodów Czerwieńskich ( Chrobry i Śmiały) nie warto wspominać.

Lila
20-02-2014, 22:29
Podbijało się nowe tereny, bo przeważnie chodziło o nowe kobiety, bo wtedy jeszcze ani o gaz nie chodziło ani o ropę ani o pola uprawne. Nawet Krzyżacy mieli w zamku kobiety.:rolleyes:

Po co było walczyć o coś, co można było sobie kupić?

Generalnie dobrze, że nie byłeś Chrobrym czy Szczodrym. Po co miałbyś taki kawał tłuc się na koniu po jakieś Grody?
Jeden wziął sobie wprawdzie stamtąd żonę, ale też nie ma co wspominać, bo ją zdradzał paskudnie.

eledand
20-02-2014, 22:34
[B][SIZE="3"][COLOR="Navy"]W naszym kraju BIDY nie ma.Mamy dobrobyt,który niejednym z uszu wychodzi.
Jesteśmy,przygotowani na przyjęcie Uchodzców z wielu Krajów._Ukrainy także..
Oczywiście przyjedzie całe kapturowe pomiotło z nadzieją co by tutaj jeszcze odzyskać...
Uda się napewno bo my będziemy mieli PRAWO jako uchodżcy.


A z wami to sami swoi zrobią porządek,reszta bez komentarza.

Hypatia
20-02-2014, 22:51
Nie interesowałam się historią Lwowa. Ale teraz weszłam na strony internetowe i troszkę poczytałam. Zawiła jest historia tego miasta. Podboje z różnych stron powodowały, że miasto i znaczna część przyległych terenów przechodziły pod władanie z "rąk do rąk". Fakt, że pod władaniem Polski, Lwów był dwukrotnie w sumie ponad 400 lat. Czy to znaczy ,że były to rdzennie ziemie polskie? Zastanawiam się też czy Północna Irlandia to obszar rdzennie Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Czy silny (militarnie) sąsiad ma moralne prawo podbijać terytorium słabszego państwa? Inaczej mają się dobrowolne układy zjednoczeniowe. Była np. Unia Polsko-Litewska, a teraz jej już nie ma. Czy można twierdzić ,że Wilno było polskie?

Nie wiem skąd czerpiesz te rewelacje,ale nie wiele mają wspólnego z faktami historycznymi.
Lwów należał do Polski od roku 1340, kiedy to na mocy nie podboju lecz umowy,wszedł do Korony Polskiej,do roku 1945,kiedy to został przehandlowany przez aliantów na rzecz ZSRR.
Więc jak widzisz - oczywiście jeśli zechcesz widzieć - jest to ponad 600 lat z 690 lat istnienia od założenia w roku 1250. Wystarczy tam raz pojechać ,choćby nawet dziś,by pomimo upływu 68 lat zewsząd dostrzec ślady polskości. To było miasto polskie,na wskroś polskie choć nie tylko Polacy w nim żyli. Żyło w nim w zgodnej koegzystencji około 8 nacji. Drugą co do wielkości grupą narodową byli Żydzi ,trzecią Ukraińcy ,a dalej Ormianie,Austriacy,Niemcy,Grecy,Mołdawianie,Rosjan ie. To ta mieszanka narodowa i kulturowa tworzyła niepowtarzalny klimat i dorobek tego miasta. Brak by mi tu miejsca ,aby wymienić tu wszystkich wielkich Polaków urodzonych,wychowanych i wykształconych w lwowskich uczelniach. O historii miasta świadczą nekropolie. Przejedź się na lwowskie cmentarze - nie tylko Łyczakowski,choć ten jest szczególny,gdyż można go ilością znamienitych historycznych nazwisk porównać jedynie z Rakowickim w Krakowie,oraz Rossą w Wilnie - poczytaj płyty nagrobne sięgające setek lat wstecz i przestań bajdurzyć.
Już w bitwie pod Grunwaldem Lwów wystawił i oddał potężną chorągiew konnych,pod komendę Jagiełły,a w 1650 król Jan Kazimierz w uznaniu wyjątkowych zasług dla Korony nadał mu tytuł honorowy Semper Fidelis. Jedyne polskie miasto odznaczone krzyżem walecznych Virtuti Militari.
Ja nie mam ciągot rewizjonistycznych,nie w takim duchu zostałam wychowana,ale wypraszam sobie zakłamywanie polskiej historii !

Lila
20-02-2014, 22:55
Prawdu każe, koleżanka, choć z ekspresją.
Najbardziej polskie z polskich miast. LWÓW.

zdzislaw.bedrylo
20-02-2014, 23:25
Lwów był i jest piękny choc już nie ma tego,specyficznego klimatu. Polacy,którzy pozostali po wojnie we Lwowie stracili niepowtarzalny tzw." bałak" czyli śpiewny język bo rusyfikacja języka polskiego zniekrztałciła ten lwowski żargon. Ja choć mam 82 lato to potrafię mówić językiem "Szczepcia i Tońcia " ze Lwowskiej Radiowej Fali z 1932 roku.Starzy Lwowiacy już niestety umierają a pozostałe pokolenia zapomną o tym,że istniała taka Lwowska gwara.To już historia wielce syntymentalna.

Jarosław II
21-02-2014, 07:04
Zgadzam się w wielu sprawach ale czy to jest wyznacznikiem ile czasu upłynęło od zdobycia jakich terenów aby je uważać za swoje "rdzenne". Patrząc na historie to też było Imperium Rzymskie czy to znaczy, że Włosi powinni się upominać "o swoje". Takie były koleje historii, że raz jakieś tereny należały do jednego państwa a raz do drugiego które je podbiły.

krystynka
21-02-2014, 10:20
Jarosławie, ale Lwów to jest ciągle świeża rana - patrząc na historię, bo Lwów był wybitnie polski.
I chociaż moi ojcowie i dziadowie pochodzą z Wilna, na rodzinnych biesiadach śpiewało się: "Tajoj ta Jóźku, ta dawaj pyska...".

wankabor
21-02-2014, 13:31
Lwów był wybitnie polski.
.

Nie odczuwam więzi do Lwowa jak i do innych miast , w których nigdy nie byłam. Po kilku wiekach bytności tego miasta w granicach Polski, nic dziwnego , że zachowało się tam wiele obiektów będących pamiątkami polskości.
Wydaje mi się, że ludność ukraińska nie darzyła Polaków nadmierną miłością, ponoć Polacy uważali się za klasę wyższą w stosunku do innych nacji.W czasie II-ej wojny światowej Ukraińcy dali okrutny (barbarzyński) upust swoich nacjonalistycznych chuci w stosunku do Polaków.

Jeszcze teraz nasi rodacy okazują nieprzyjazne uczucia np. w stosunku do Litwinów, wywieszając transparent w czasie meczu Wilno - Poznań "Litewski chamie klękaj przed polskim panem.". Prawda, jakie to ohydne zachowanie.

Uważam, że z sąsiadami zawsze powinny być poprawne stosunki. Być może przydałby się list, podobny do listu jaki wystosowali polscy biskupi do biskupów niemieckich "przebaczamy i prosimy o przebaczenie"

Lila
21-02-2014, 13:58
Nazywając to co się stało ''chucią'' prawem symetrii pogromy Żydów które opisał Gross, też należy nazwać chucią.
W obu przypadkach to wyłącznie sąsiedzi, a pańskość nie ma tu nic do rzeczy, bo w wypadkach o których piszemy,
tak zwanych panów prawie nie było. Wykończyli ich towarzysze w 39.

Pozostając w temacie; módlmy się by Ukraina się nie podzieliła, co już nie jest nieprawdopodobne.
Ludziom należy bezwzględnie pomóc na nic się nie oglądając. Bandyci strzelali do nich jak do kuropatw.
Podziwiam Majdan, odwagę i determinację ludzi.

ps,ohydne zachowanie kibiców polskich było sprowokowane przez niemniej ohydne zachowanie litewskich....u siebie. Wiesz Wando, z kibicami to jak z paniami pewnej kategorii...jedna drugiej łba nie urwie.

eledand
21-02-2014, 14:06
Witajcie i po wszystkich wiadomościach Telewizyjnych i Prasowo-Internetowych,myślę że ja już mieszkam na UKRAINIE>..

Czy w końcu w tej naszej Polsce nic się nie dzieje??????????

Lulka
21-02-2014, 14:08
Lwów był i jest piękny choc już nie ma tego,specyficznego klimatu. Polacy,którzy pozostali po wojnie we Lwowie stracili niepowtarzalny tzw." bałak" czyli śpiewny język bo rusyfikacja języka polskiego zniekrztałciła ten lwowski żargon. Ja choć mam 82 lato to potrafię mówić językiem "Szczepcia i Tońcia " ze Lwowskiej Radiowej Fali z 1932 roku.Starzy Lwowiacy już niestety umierają a pozostałe pokolenia zapomną o tym,że istniała taka Lwowska gwara.To już historia wielce syntymentalna.
Oj tak, starzy Lwowiacy już niestety nie doczekali, miałam takich w rodzinie i żyłam przez długie lata pod jednym dachem.
Tęsknota za "swoim ukochanym Lwowem" była niewyobrażalna, aż do śmierci i nie ma się co dziwić.
I jak mówi Krystynka, śpiewało się przy każdej okazji "ni ma jak Lwów" ...
Ci Lwowiacy, których znałam, to byli wspaniali ludzie.

Hypatio, dziękuję za przypomnienie o pięknej historii tego miasta, my pamiętamy, choć nie należę wiekowo do tamtego okresu ani do tamtej ziemi, ale pamiętamy.

Lila
21-02-2014, 14:09
Być może przydałby się list, podobny do listu jaki wystosowali polscy biskupi do biskupów niemieckich "przebaczamy i prosimy o przebaczenie"

Powiem krótko nie wdając się w wyjaśnienia;
jest to niemożliwe.
I błagam, nie porównujmy sytuacji. W Niemczech nie ma pomników Hitlera.

Lila
21-02-2014, 14:13
Witajcie i po wszystkich wiadomościach Telewizyjnych i Prasowo-Internetowych,myślę że ja już mieszkam na UKRAINIE>..

Czy w końcu w tej naszej Polsce nic się nie dzieje??????????


Ewusiu, dzieje się, ale wszyscy są pod wrażeniem wczorajszego mordu u naszych sąsiadów.
I ludzkie współczucie każe się tym zajmować.

eledand
21-02-2014, 14:59
Lilu wiem że dzieje się nie dobrze!!!!!!!.
Władza nie odpuści a pozostaną w biedzie ci najmniejsi.
Nie umie się tam Opozycja zjednoczyć.
Oni to już przerabiali.Banderowiec i Złodziejka..
Nic ich nie nauczyło......
Pozdrawiam a my będziemy dalej gdybać.....bo cóż nam pozostało...

waclaw46
21-02-2014, 15:00
Eledant napisał-Witajcie i po wszystkich wiadomościach Telewizyjnych i Prasowo-Internetowych,myślę że ja już mieszkam na UKRAINIE>..Czy w końcu w tej naszej Polsce nic się nie dziejeDzieje się Eledancie bo wszyscy chcą uzdrowić Ukrainę ale wystarczy poszukać w internecie newsy BBC i poczujesz się normalnie.
To że jest to sytuacja nienormalna a widać w TV bo ci ludzie szukają rozwiązań siłowych i chcą by się na nich zrzucił cały świat i ich utrzymywał. Bokser W. Kłyczko ich uzdrowi i bo jest świetnym ekonomistą i ma managerów którzy mu pomagali jak zajmował się boksem.Teraz na emeryturze zajmie się całym państwem.

Wszystkie gadające głowy chcą uzdrawiać pieniędzmi unijnymi jak by zapomnieli że to my musimy się na ten kraj zrzucić bo jeszcze byli i przyszli święci nie potrafią rozmnożyć sztabek złota. Nikt na forach ani nasze gadające głowy nie zaoferowali pomocy konkretnej na przekazaniu środków które mamy otrzymać z Unii dla Ukrainy. Czekam spokojnie bo to sami Ukraińcy muszą znaleźć rozwiązanie.

Jak to wszystko wyglądało 30 stycznia nagrano ten materiał myślę że z świadomością o problemach Ukrainy zbytnio się nie zmieniło http://www.youtube.com/watch?v=sduWtCmTdSQ .Nie było wtedy ofiar śmiertelnych ale bałagan w Kijowie już tam trwał .Chcemy do Unii czy na Marsa to tylko słowa nie poparte niczym.
Konflikty mamy w Syrii Afryce itd można na internecie zobaczyć ludzkie tragedie już nie wspominając o ofiarach tajfunu.

eledand
21-02-2014, 15:49
Witaj,Wacławie,spoglądając na wszystko z boku to dopowiem jedno;

Myśmy to przerabiali w 1981 a potem 1989.
Co pozostało zwykłym LUdziom,którzy także pracowali i dorabiali się w pocie czoła.
Kto się uwłaszczył to i wiadomo..
Balcerek pokazał ludziom pracy gdzie ich miejsce się znajduje !!!.

Jeśli chodzi o Ukrainę to;
Hameryka i Unia no i oczywiście wielka Rosja,będą korzystać i grabić.Kraj ogromny a może go podzielą na Sektory te bogate dla "Nas" możnych a bidule do podziału.

Nam polakom pozostanie tyle;
Płacić na Ukrainę,przyjęcie bandytów,złodzieji ,grabieżców.
Mafia stronę wschodnią opanuję i tyle będzie z tego wszystkiego a jak z naszych Polaków j est ktoś hory to szybko na "Majdan" a z tamtąd bez kolejki do najlepszych klinik się dostanie.

Pozdrawiam...

toy_
21-02-2014, 16:41
jestem za przyjeciem rannych do naszych szpitali.
a do reszty ich spraw nie powinnismy sie mieszac.
jeszcze UE zechce nasze wojsko tam rzucic

Lila
21-02-2014, 17:06
Już jesteśmy wmieszani. Porozumienie negocjował nasz minister.

Siri
21-02-2014, 17:16
http://www.pudelek.pl/artykul/64007/zabici_na_majdanie_byli_mlodzi_i_odwazni_zdjecia_s /foto_1/#s1

Sztab Sprzeciwu Narodowego zaczął publikować na Twitterze dane osobowe oraz zdjęcia ofiar zabitych na Majdanie. Już wiadomo, że w wyniku czwartkowych walk zginęło aż 75 osób. Taka liczbę potwierdziło Ukraińskie Ministerstwo Zdrowia, ale niestety ofiar może być jeszcze więcej. Równocześnie poinformowano, że jedynie w czwartek rany odniosło ponad 500 osób, a od początku kolejnej fali starć ponad 750.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-widok-z-lotu-ptaka-na-zamieszki-w-kijowie/yg0fw

Bianka
21-02-2014, 17:51
jestem za przyjeciem rannych do naszych szpitali.
a do reszty ich spraw nie powinnismy sie mieszac.
jeszcze UE zechce nasze wojsko tam rzucic
Przecież w Kijowie i innych miastach ukraińskich są szpitale. Przypominam, że Ukraina jest jakieś 2 razy większa od Polski.

toy_
21-02-2014, 17:59
Jednak nie chcialabym zeby chlopaki zdychali bo nie wezma ich do szpitala. Ani banderowcy ani berkuty

Honoratka
21-02-2014, 18:33
Coś mi się wydaje, że to wszystko tak szybko nie skończy się:
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/451555,kozacy-chca-przejac-wladze-na-krymie.html

waclaw46
21-02-2014, 20:22
Toy napisała-jestem za przyjeciem rannych do naszych szpital Toy tylko musi resort zdrowia Ukrainy nam zapłacić.Prościej jest zorganizować modły w intencji poszkodowanych ,Bóg jest miłościwy i na pewno posłucha. Siri napisała -Ludzie walczą o swoje:Na pewno pudelek wie o co tak naprawdę chodzi .Pomyśl o zbiórce na pomnik bohatera Ukrainy Bandery walczył z komunistami ,powinniśmy mu postawić pomnik . Honoratka napisała-Coś mi się wydaje, że to wszystko tak szybko nie skończy się: Mamy podpisane porozumienie pomiędzy zwaśnionymi stronami i dobrze że Sikorski powiedział opozycji podpiszecie albo zginiecie..jest to sukces dyplomatów Unijnych.Dobrze dla wszystkich bo nie mamy jako Polska i Unia problemów z uchodźcami .Ale kto się z tym nie zgadza może wziąć paszport i jechać na majdan i protestować .Ja oglądnę to w TV.

Jeszcze raz przypomnę że są to sprawy Ukrainy i oni sami powinni się porozumieć i poszukać wspólnych rozwiązań a nie dążyć do konfrontacji i bałaganu.Rząd Polski powinien pomyśleć o rekompensatach dla biznesu Polskiego i strat jakie poniósł na tamtym rynku.

Siri
21-02-2014, 20:26
TNa pewno pudelek wie o co tak naprawdę chodzi
Szkoda ludzi i tyle....A Tobie Wacek tylko wieczna zemsta i judzenie w głowie ...Weż się typie ogarnij....:mad:

zdzislaw.bedrylo
21-02-2014, 20:53
Ale się ...porobiło...Paradoks historii jest obłędny.Ja i moi rodzice byli wychowywani w patriotyzmie czego dowodem był ojciec,który jako 16 letni chłopak walczył z bratem w Obronie Lwowa w 1918 roku. W czasach okupacji we Lwowie jako tramwajarz uczestniczyl w Ruchu Oporu AK. Tak więc w naszym domu we Lwowie ja jako migląc wiedziałem jak wygłąda niebezpieczeństwo utraty życia dla siebie i bliskich.
Od rodziców dowiedziałem się,że w naszej kamienicy we Lwowie przebywali Ukraińscy Nacjonaliści gdzie jeden z lokatorów był znanym Banderowskim Nacjonalistą.To historia,którą zapamiętałem do końca życia.
Obecnie Ukraina walczy,ale na Majdanie są tam Banderowskie ślady,których my nie możemy zapomnieć i paradoksem jest,że teraz my musimy im pomagać...Szkoda tych młodych ludzi,którzy oddali życie za PRAWDZIWĄ WOLNOŚĆ.
Jesteśmy tylko ludzmi i każda krzywda powinna zostać naprawiona.Ja im współczuję z całego serca..

waclaw46
21-02-2014, 20:58
Siri napisała-.A Tobie Wacek tylko wieczna zemsta i judzenie w głowie Siri emocje w polityce są złudne i nie oddają tego o co tak naprawdę chodzi. Naprawdę współczuję Ukraińcom że dają się podpuszczać politykom którzy ich okłamują i wmawiają im nacjonalistyczne hasła które znamy z historii.Nie konfrontacja tylko stół obrad i wzajemne ustępstwa budują dobrobyt nacji.

Też należy patrzeć na realia a nie żądać rzeczy niemożliwych do spełnienia i grać na populistycznych hasłach.To co się wypracuje i uzyska w podatkach nasi przedstawiciele mogą dzielić. Zawsze ci co nawołują do użycia ostrej broni przeciwko nieuzbrojonej drugiej strony są normalnym motłochem który normalne społeczeństwo powinno odrzucić .Na Ukrainie mieliśmy popisy snajperów .

Nie jest dla mnie normalne popieranie nacjonalistów i jak się organizuje protesty normalnie myślący o demokracji działacz nie podejmowałby współpracy z taką hołotą. Przecież ci sfrustrowani chcą wyładować swoją agresję i dochodzi do burd. Czy taka sprawa nie występuje u nas na marszach niepodległości ??
Jeszcze raz podkreślam że rozwiązanie mają sobie znaleźć Ukraińcy i nie będzie się Europa nimi zajmowała bo zrobią show w TV grając na emocjach i mamy ich utrzymywać.

Jarosław II
21-02-2014, 21:00
Obecnie Ukraina walczy,ale na Majdanie są tam Banderowskie ślady,których my nie możemy zapomnieć i paradoksem jest,że teraz my musimy im pomagać...Szkoda tych młodych ludzi,którzy oddali życie za PRAWDZIWĄ WOLNOŚĆ.
Jesteśmy tylko ludzmi i każda krzywda powinna zostać naprawiona.Ja im współczuję z całego serca..
Zawsze jest tak, że giną zwykli ludzie, bo przywódców się kule nie imają. Za to potem przy orkiestrze ma kto składać wieńce.:rolleyes:

waclaw46
21-02-2014, 21:55
Siri po przeczytaniu ciekawej analizy http://kazmierczak.tocowazne.pl/n/ukraina-obled-2014 dochodzę do wniosku że Honoratka ma rację pisząc
Coś mi się wydaje, że to wszystko tak szybko nie skończy się: i nas w naszych dywagacjach na temat Ukrainy jej będzie na wierzchu. Warto przeczytać i bez emocji podejść do problemów naszego sąsiada spokojnie.

Tak naprawdę to nikt z nas nie był ostatnio na Ukrainie i w większości polegamy na tym co ktoś napisze ale to też nie jest obiektywne nawet nie można przyjmować za pewnik to co napiszą w nie polskich mediach.Media w ostatnich dniach temat był poruszany i eksploatowany jak by się na całym świecie nic nie działo nie mówiąc o kraju.

Ukraina jest dużym rynkiem i dla biznesu Unii jest to gratka a obecnie głównym partnerem była Rosja.Musi trochę potrwać by jedni i drudzy dostosowali się do nowej rzeczywistości . A w polityce nie ma przyjaciół są interesy i o tym też należy pamiętać.

Lila
21-02-2014, 22:02
Prawy sektor, który nie uznaje porozumienia, to banderowcy.

Jedna z wypowiedzi;

Michaił powiedział, że zawarty kompromis jest nic niewart ze względu na niską wiarygodność prezydenta Ukrainy, który już nieraz łamał zawarte wcześniej umowy.
- Janukowycz kłamie.
Rewolucja trwa dalej.
Potrzebujemy teraz wsparcia finansowego, by zaopatrzyć się w broń - wyjaśnił Michaił.

Honoratka
21-02-2014, 22:19
Lilu z regionu Lwowa wysyłane są zorganizowane grupy ochotników, ale tym razem z bronią pochodząca z opanowanego przez bojówki magazynu wojskowego we Lwowie.
Może banderowcy nie opanują Kijowa, ale na pewno nie zaakceptują już władzy Kijowa nad Banderstaatem.
Oni wiedzą, że przekroczyli już Rubikon a układać się nie chcą.

Jarosław II
21-02-2014, 22:44
Lilu z regionu Lwowa wysyłane są zorganizowane grupy ochotników, ale tym razem z bronią pochodząca z opanowanego przez bojówki magazynu wojskowego we Lwowie.
Może banderowcy nie opanują Kijowa, ale na pewno nie zaakceptują już władzy Kijowa nad Banderstaatem.
Oni wiedzą, że przekroczyli już Rubikon a układać się nie chcą.
To kogo, teraz będziemy przyjmować na leczenie?:rolleyes:

wibi
22-02-2014, 01:02
.... PRAWDZIWĄ WOLNOŚĆ.
.....Ja im współczuję z całego serca..
Bardzo jestem ciekaw co to znaczy "PRAWDZIWA WOLNOŚĆ"? Czy jest jakaś NIEPRAWDZIWA? Czy "WOLNOŚĆ" to anarchia,przemoc,morderstwa w imię "WOLNOŚCI",dyktatura rozszalałego tłumu bandytów strzelających do "swołoczy banderowskiej" na Majdanie a następnie do BERKUTU (pokazała to nasza telewizja). A u nas ta "WOLNOŚĆ" to zamieszki i bójki z okazji prawie każdego Święta Narodowego czy Międzynarodowego (1Maja). Jeśli tak, to już wolę NIEWOLĘ w której każdy ma pracę,naukę i opiekę medyczną a nawet podatków płacić nie musi.
Na Ukrainie rozgrywa się normalny dramat ze scenariuszem takim samym jak w Libii gdzie obywatele mieli takie warunki socjalne i bytowe o jakich nam się nawet nie śniło a co maja teraz? Jaką Wolność ma ludność IRAKU? jaką będzie miał Afganistan za rok? Na pewno będzie to "PRAWDZIWA WOLNOŚĆ".
Nie współczuję Ukrainie gdyż żadnej władzy ani żadnej WOLNOŚCI nie potrafią uszanować. Dla nich WOLNOŚC jest wtedy gdy Polaka mogą walić siekierą w głowę lub zabijać jak oddziały Kamińskiego w Powstaniu Warszawskim nie mówiąc już o bandach UPA.

toy_
22-02-2014, 08:34
Tak madrze piszesz a ostatni akapit przedobrzyles.....juz ci akurat kazdy ukrainiec chce walic siekierą :mad:

Siri
22-02-2014, 08:55
Siri emocje w polityce są złudne i nie oddają tego o co tak naprawdę chodzi. Naprawdę współczuję Ukraińcom że dają się podpuszczać politykom którzy ich okłamują i wmawiają im nacjonalistyczne hasła które znamy z historii.Nie konfrontacja tylko stół obrad i wzajemne ustępstwa budują dobrobyt nacji.


Tak to jest pomyślane ,aby nikt za wiele nie miał czasu na myślenie ,a wtedy takimi b.łatwo się manipuluje....

Mar-Basia
22-02-2014, 09:19
Przecież w Kijowie i innych miastach ukraińskich są szpitale. Przypominam, że Ukraina jest jakieś 2 razy większa od Polski.

No wlasnie. A czy oni nas brali do swoich szpitali kiedys? Z tego co wiem wysylali nas na druga strone....do nieba.

Wspolczuje ludzion-cywilom ale dla "calosci" narodu nie mam grosika sympatii. Juz nam pokazali w czasie II WS do czego sa zdolni. :mad:

toy_
22-02-2014, 09:27
eeee....to i ruscy pokazali i szwedzi swego czasu i niemcy
z czechami tez cos bylo

pluto37
22-02-2014, 09:30
........................
Wspolczuje ludzion-cywilom ale dla "calosci" narodu nie mam grosika sympatii. Juz nam pokazali w czasie II WS do czego sa zdolni. :mad:
Basiu! Problem w tym, że tam ludzie - cywile są bardzo różni.
I trudno tam ładu dojść kto jest kto. I kto jakie siły reprezentuje.
Nie jest wykluczone, że niedługo obejrzymy jak majdanowcy tłuką sie między sobą.
A jedyną siłą która będzie mogła uspokoić cywilów będzie milcząca do dziś armia.
Obym sie mylił.
Ale to już problem, które mogą rozwiązać jedynie sami ukraińcy jesli chcą mieć duże państwo w obecnych granicach. Jeśli nie to rozleca się na kawałki jak Jugosławia, bo szwajcarski układ raczej im nie grozi.

Mar-Basia
22-02-2014, 10:10
Basiu! Problem w tym, że tam ludzie - cywile są bardzo różni.
I trudno tam ładu dojść kto jest kto. I kto jakie siły reprezentuje.
Nie jest wykluczone, że niedługo obejrzymy jak majdanowcy tłuką sie między sobą.
A jedyną siłą która będzie mogła uspokoić cywilów będzie milcząca do dziś armia.
Obym sie mylił.
Ale to już problem, które mogą rozwiązać jedynie sami ukraińcy jesli chcą mieć duże państwo w obecnych granicach. Jeśli nie to rozleca się na kawałki jak Jugosławia, bo szwajcarski układ raczej im nie grozi.

Wlodku - zdecydowanie masz racje. Ukraincy musza sami z soba zrobic porzadek i pokoj. Pokoj - jezeli to slowo ma u nich jakiekolwiek znaczenie.
Wczoraj ogladalam ciekawy wywiad na TFR1 z pisarzem, rodu z krainy - Vladimirem Fedorovskim (dawny dyplomata). Mimo, ze wspolczuje ludowi - mial jasne i trzezwe spojrzenie na ich "b...l.". Zdecydowanie nie podoba mu sie rola jaka chca odgrywac "dawni przyjaciele", ktorzy zawsze byli za zimna wojna z Rosja. Ironicznie wyrazil sie rowniez o roli ich "nowego" konia trojanskiego w Europie i na Bliskim Wschodzie - obecnym prezydencie spadajacej na dno Francji. Jezeli tak dalej pojdzie to beda mieli powtorke Sarajewa ale duzo gorsza. Nie da sie ukryc, nie jest to wygodny sasiad dla Polski.

Jarosław II
22-02-2014, 10:25
Dodatkowo uważają Polaków za frajerów z którymi przyjdzie się rozprawić i zabrać trochę hektarów.

Hypatia
22-02-2014, 10:32
eeee....to i ruscy pokazali i szwedzi swego czasu i niemcy
z czechami tez cos bylo
Jeśli zdarza Ci się zastanawiać i nie rozumieć dlaczego na Bliskim Wschodzie od 60 lat toczy się wojna pomiędzy Żydami i Palestyńczykami, to wejdź na wątki w dziale "polityka" i poczytaj co piszą seniorzy przepojeni miłością chrześcijańską i wypełnieni po brzegi mądrością życiową.
I wszystko staje się jasne.
Wielu niestety uważało i zawsze będą uważać,że pokój konserwuje "naszą krzywdę",a wojna daje szansę, aby tak samo "ich skrzywdzić". :rolleyes:

Lila
22-02-2014, 10:36
Jeśli zdarza Ci się zastanawiać i nie rozumieć dlaczego na Bliskim Wschodzie od 60 lat toczy się wojna pomiędzy Żydami i Palestyńczykami, to wejdź na wątki w dziale "polityka" i poczytaj co piszą seniorzy przepojeni miłością chrześcijańską i wypełnieni po brzegi mądrością życiową.
I wszystko staje się jasne.
Wielu niestety uważało i zawsze będą uważać,że pokój konserwuje "naszą krzywdę",a wojna daje szansę, aby tak samo "ich skrzywdzić". :rolleyes:

Ty należysz do janczarek tej walki, węsząc za polskimi faszystami. Bez rezultatu.

wibi
Dla nich WOLNOŚC jest wtedy gdy Polaka mogą walić siekierą w głowę lub zabijać jak oddziały Kamińskiego w Powstaniu Warszawskim nie mówiąc już o bandach UPA

Kamiński i jego oddziały to ROSJANIE !

Lila
22-02-2014, 10:43
No wlasnie. A czy oni nas brali do swoich szpitali kiedys? Z tego co wiem wysylali nas na druga strone....do nieba.

Wspolczuje ludzion-cywilom ale dla "calosci" narodu nie mam grosika sympatii. Juz nam pokazali w czasie II WS do czego sa zdolni. :mad:


To tylko taki gest rządu. Niech tam.
Gorzej z tą deklaracją co do uchodźców.

waclaw46
22-02-2014, 11:27
Dzisiaj w TV rano w ramach newsów wspomnienia z walk w Kijowie spokojnie nastawionych demonstrantów z flagami i hasłami jak powinni demonstrować inni niezadowoleni z swoich rzadów w Uni Europejskiej.Przyjmiemy do szpitala MSW 25 poszkodowanych w potyczkach w Kijowie oczekujemy też takich gestów od rządów Francji Niemiec i Anglii.:) Polacy na obczyźnie zacznijcie protesty a to film jak się to robi :) .http://www.liveleak.com/view?i=58b_1392877307

Była konsolidacja naszych sił politycznych wokół spraw z Ukrainą ale pojawiły się rysy http://natemat.pl/92881,koniec-zgody-kaczynskiego-z-rzadem-w-sprawie-ukrainy-w-czyim-imieniu-sikorski-formulowal-grozby-wobec-majdanu . Trzy dni byliśmy zgodni i popisywaliśmy się w parlamencie a dzisiaj sobota potrzeba odpocząć.

Dalej nie dowiedzieliśmy się co takiego było w tej starej Ukraińskiej konstytucji że ich tak to zdenerwowało. Redaktorzy mówią ale nie o tym co było przyczyną protestu.Myślę że nasi rodacy na obczyźnie wiedzą o co chodzi. A to pomysły jak można zmusić władzę do ustępstw http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-protestujacy-weszli-na-teren-prywatnej-rezydencji-janukowycz,nId,1110654:confused:

Mamy pokazywany przez media jednostronny obraz a tak naprawdę to widać kompletny bałagan i nasze odczucia mogą być różne.Nikt Ukraińcom spraw tych nie rozwiąże muszą to zrobić sami.

http://tygodnik.onet.pl/wwwylacznie/prezydencka-rodzina-na-swoim/5zktt To byście mili seniorzy wiedzieli o co jest ten protest a nie tylko jak w Fakcie oglądali zdjęcia .A czy piękna Julia jest lepsza?

wibi
22-02-2014, 13:31
.....
Kamiński i jego oddziały to ROSJANIE !

Być może, ale Rosjanie nie mówili po Polsku a Kamiński mówił płynnie.
O zbrodniach Ukrainców w Warszawie można przeczytać : http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz/udzial-ukraincow-w-zdlawieniu-powstania-warszawskiego

wankabor
22-02-2014, 13:52
Tytuł wątku - Ratujcie ... Ukrainę. A ja rzucam hasło "Ratujcie... Polskę"

Lila
22-02-2014, 13:56
Być może, ale Rosjanie nie mówili po Polsku a Kamiński mówił płynnie.
O zbrodniach Ukrainców w Warszawie można przeczytać : http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz/udzial-ukraincow-w-zdlawieniu-powstania-warszawskiego


Bronisław Władysławowicz Kamiński mógł mówić płynnie po polsku.
Tytuł wątku - Ratujcie ... Ukrainę. A ja rzucam hasło "Ratujcie... Polskę"

Podpisuję się.

toy_
22-02-2014, 14:05
Jeśli zdarza Ci się zastanawiać i nie rozumieć dlaczego na Bliskim Wschodzie od 60 lat toczy się wojna pomiędzy Żydami i Palestyńczykami, to wejdź na wątki w dziale "polityka" i poczytaj co piszą seniorzy przepojeni miłością chrześcijańską i wypełnieni po brzegi mądrością życiową.
I wszystko staje się jasne.
Wielu niestety uważało i zawsze będą uważać,że pokój konserwuje "naszą krzywdę",a wojna daje szansę, aby tak samo "ich skrzywdzić". :rolleyes:
Hypatio....ja tylko doradzalam zeby nie chowac uraz do ukraincow za II wojne swiatowa....mam wrazenie ze na Placu nie sa CI SAMI ludzie.

waclaw46
22-02-2014, 15:06
Hypatio....ja tylko doradzalam zeby nie chowac uraz do ukraincow za II wojne swiatowa....mam wrazenie ze na Placu nie sa CI SAMI ludzie.Nikt nie ma urazy do Ukraińców bo nie wszyscy służyli w SS-Galizien a ci co źle wspominają tych grenadierów są w dużej mniejszości. Popierać można rozsądnych ludzi a nie nacjonalistyczną nastawioną do konfrontacji młodzież i ich przywódców, bo nam ich nie potrzeba w europie.
Mamy internet to nie trudno znaleźć stronę internetową www.banderivets.org.ua i skorzystać z tłumacza google.

Podejrzewam jak tak dalej to wszystko pójdzie na żywioł to będziemy mieli wariant Rumuński i aby się nie skończyło Sarajewem za naszą wschodnią granicą. Będzie 5 minut normalności na Ukrainie i nastąpią przetasowania na szczytach oligarchów bo tak naprawdę to nie wiemy czy coś jeszcze zostało im do sprzedania.

Popatrzcie normalnie na rzeczywistość bez emocji , atakowano Kulczyka przeniósł się do Anglii kieruje z stamtąd swoim polskim holdingiem ma paszport Angielski i jest obecnie lojalnym obywatelem kraju w którym mieszka.Teraz o interesy jego dba WB i Królowa Angielska jako głowa państwa.

toy_
22-02-2014, 15:24
Tam nie ma jeszcze o Przemyslu

http://m.wprost.pl/swiat/id,434318/Przemysl-i-kilkanascie-powiatow-powinny-wrocic-do-Ukrainy.html

waclaw46
22-02-2014, 19:41
http://m.wprost.pl/swiat/id,434318/Przemysl-i-kilkanascie-powiatow-powinny-wrocic-do-Ukrainy.html
Może oprócz gadania i snucia opowieści może szwadron naszych seniorów z rodzinami ruszy na Ukrainę by wspomóc dysydentów .Mogą wasze dzieci zyskać dodatek do emerytury.Toy pomyśl o tym.:LOL:

Noranda
22-02-2014, 21:15
Ukraińskie majdany /bo to nie tylko Kijów/ spełniły swoją role w rozwalaniu systemu oligarchicznego /nie tylko Janukowycza/. Szalona Julka też w tym maczała paluszki, chociaż nie za to zamknął ją Janukowycz. "Majdany" jak każda rewolucja nadaje się do burzenia starego. Nie są jednak w stanie budować struktury państwa a tym bardziej demokratycznego.
Jak im pomagać? Jak ratować Ukrainę? Oni potrzebują doświadczonych doradców w dziedzinie budowania struktury państwa demokratycznego. Aby wykorzystać aktywność i potrzebę i gotowość do działania tych z Majdanu powinno ich się skierować do dolnych ogniw administracyjnych na całym obszarze Ukrainy aby wraz z "nawróconą" i lojalną grupą administracji i milicji kierowali przywracaniem porządku i sprawowali kontrolę nad odtwarzaniem struktury administracyjnej w duchu o który walczył Majdan. We Lwowie nie potrzeba wiele zmieniać, ale w rejonach wschodnich i południowych będzie to podstawa.
W odbudowie a właściwie w budowie legalizmu struktur centralnych możemy im - jeśli będą tego chcieli, to nasi spece od administracji państwa, prawa, policji itp mogli by im służyć radą w poparciu nie tylko o teorię ale o naszą praktykę.
Gdyby nie nasz min Sikorski, to spieprzyli by elementarz formalności demokratycznych zmuszeniu Janukowycza do formalnych kroków niezbędnych dla legalizmu działania ich parlamentu. Bez tego doradztwa do dzisiaj lała by się krew i były by kolejne setki trupów.
Wydaje mi się, że to były by nasze najpilniejsze działania ratujące Ukrainę. Ale "ino oni muszą chcieć". Bez tego inercja i potrzeba działania tłumu Majdanów /nie tylko Kijowskiego/ wpadnie w pułapkę destrukcji przez tłum.

Lila
22-02-2014, 21:23
Gdyby nie nasz min Sikorski, to spieprzyli by elementarz formalności demokratycznych zmuszeniu Janukowycza do formalnych kroków niezbędnych dla legalizmu działania ich parlamentu

:D

A to bardzo ciekawe, bo Sikorski z kolegami, podał gensekowi tlen do grudnia, tylko prawy sektor Majdanu się zbuntował i ogłosił szturm na rezydencję, co spowodowało paniczną ucieczkę.

Arti
22-02-2014, 21:36
Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz oświadczył w udzielonym dziś po południu wywiadzie telewizyjnym, że obecne wydarzenia w jego kraju są przewrotem państwowym.

http://www.naszdziennik.pl/swiat/69106,janukowicz-nie-ustapie.html

:rolleyes: o
a mnie dziś Ukrainka na pytanie: co się u was dzieje? odpowiedziała: już po wszystkim.
Janukowicz wyjechał do Emiratów.

Lila
22-02-2014, 21:38
Nie zna sprawy. Do Emiratów poleciał jego samolot.
Dałam linka na Polsce.:D
On nie.

ps, sprzed chwili.
Republika podaje, że Białoruś nie wpuściła Jakunowycza,
No proszę, Łukaszenka...no...no..

Jarosław II
22-02-2014, 21:41
Jak im pomagać? Jak ratować Ukrainę? Oni potrzebują doświadczonych doradców w dziedzinie budowania struktury państwa demokratycznego. Aby wykorzystać aktywność i potrzebę i gotowość do działania tych z Majdanu powinno ich się skierować do dolnych ogniw administracyjnych na całym obszarze Ukrainy aby wraz z "nawróconą" i lojalną grupą administracji i milicji kierowali przywracaniem porządku
Poprzednio podczas pomarańczowej rewolucji też były górnolotne zapewnienia demokracji a wyszło jak wyszło. We dwoje nie mogli się dogadać a teraz jest troje. Jak myślisz jaką opcję polityczną można by wysłać na Ukrainę jako doradców w sprawach demokracji? Tych prawych czy tych od ZOMO. Jakoś to marnie widzę, naród chyba nie uwierzył Tymoszenko drugi raz. No i został jeszcze jeden, chyba największy "doradca" to Putin.

toy_
22-02-2014, 21:49
"Правый сектор",no jeszcze uslyszymy o nim :(
Obywatelu Puchala ja bym chetnie pojechala. Rodzine tam mam

Lila
22-02-2014, 22:13
Słucham co mówią Ukraińcy w TvRepublika.
Liczą na ukraiński plan Marshalla. Setki miliardów ich interesują.
Co wy na to?

zdzislaw.bedrylo
22-02-2014, 22:45
Z wielkim bólem i żalem współczuję tym,którzy zginęli ma Majdanie w Kijowie.....ale mam zasadnicze pytanie,które nie daje mi spokoju...Jak widać na zdjęciach i filmach to potencjalne ofiary SAME NADSTAWIAŁY SIĘ NA POCISKI Z KAŁASZNIKOWA gdzie w rękach miały tzw."tarczki ochronne z cienkiej blachy" a pocisk tego typu przebije to ...Wobec tego pytam " po co narażali się na nieuchronną śmierć...Kto im kazał tam iść ? To jest tylko moja sugestia i zarazem pytanie " po co ?"
Strzały snajperskie to wiadomo.... on strzelał żeby zabić z daleka ale te ofiary z bliska były bez sensu
taktycznego.

Arti
22-02-2014, 23:22
Kamera na Majdan -->http://ukrstream.tv/

Rezydencja Janukowycza http://www.tokfm.pl/Tokfm/51,103086,15507397.html?i=0

:rolleyes: ile lat była więziona Tymoszenko?
Duch walki mocny w tej kobiecie.
http://www.sfora.pl/Tymoszenko-Nie-macie-prawa-opuszczac-Majdanu-a64978?utm_source=o2_SG&utm_medium=Hotspot&utm_campaign=o2

Jest kobietą a i emocje duże stąd taka reakcja...walczą o życie.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,15510507,Tymoszenko_na_wolnosci__Emocjona lne_wystapienie_na.html

Jarosław II
23-02-2014, 08:41
Z wielkim bólem i żalem współczuję tym,którzy zginęli ma Majdanie w Kijowie.....ale mam zasadnicze pytanie,które nie daje mi spokoju...Jak widać na zdjęciach i filmach to potencjalne ofiary SAME NADSTAWIAŁY SIĘ NA POCISKI Z KAŁASZNIKOWA gdzie w rękach miały tzw."tarczki ochronne z cienkiej blachy" a pocisk tego typu przebije to ...Wobec tego pytam " po co narażali się na nieuchronną śmierć...Kto im kazał tam iść ? To jest tylko moja sugestia i zarazem pytanie " po co ?"
Strzały snajperskie to wiadomo.... on strzelał żeby zabić z daleka ale te ofiary z bliska były bez sensu
taktycznego.
I Ty o to pytasz, a zapomniałeś ile takich "bezsensownych" z pozoru śmierci było w historii Polski?. Bez nich nie bylibyśmy tu gdzie jesteśmy. A ta wypowiedź tylko świadczy, że zawsze stałeś za firanką ze zwiniętą flagą, aby dopiero potem ją wywiesić. Mamy takich prawicowych polityków chowających się pod kiecką mamusi albo spinkalających ze Smoleńska na rowerach. Śmierć w takich wypadkach ekstremalnych to zawsze jest śmierć i to historia ocenia. Bez tych śmierci na Majdanie nie było by tego pierwszego etapu.

Siri
23-02-2014, 09:07
to potencjalne ofiary SAME NADSTAWIAŁY SIĘ NA POCISKI Z KAŁASZNIKOWA gdzie w rękach miały tzw."tarczki ochronne z cienkiej blachy" a pocisk tego typu przebije to ...Wobec tego pytam " po co narażali się na nieuchronną śmierć...Kto im kazał tam iść ? To jest tylko moja sugestia i zarazem pytanie " po co ?"

Ludzie zdesperowani nie boją się śmierci....Obyś nigdy nie musiał doświadczyć takich uczuć jak ONI....

Hypatia
23-02-2014, 09:45
Z wielkim bólem i żalem współczuję tym,którzy zginęli ma Majdanie w Kijowie.....ale mam zasadnicze pytanie,które nie daje mi spokoju...Jak widać na zdjęciach i filmach to potencjalne ofiary SAME NADSTAWIAŁY SIĘ NA POCISKI Z KAŁASZNIKOWA gdzie w rękach miały tzw."tarczki ochronne z cienkiej blachy" a pocisk tego typu przebije to ...Wobec tego pytam " po co narażali się na nieuchronną śmierć...Kto im kazał tam iść ? To jest tylko moja sugestia i zarazem pytanie " po co ?"
Strzały snajperskie to wiadomo.... on strzelał żeby zabić z daleka ale te ofiary z bliska były bez sensu
taktycznego.
Dziwnie stawiasz sprawę.
Nie każdy rodzi się bohaterem,ale każdy przynajmnie z grubsza powinien znać historię i to nie tylko polską.
Powstańcy warszawscy też "po co sami się nadstawiali" i powstańcy śląscy i górnicy z Wujka i wielu,wielu innych w różnych częściach świata?
A moi i być może Twoi krewni i znajomi,Lwowskie Orlęta, również "po co sami się nadstawiali"?
Pamiętaj,że urodziłeś się w polskim Lwowie, bo się dzieciarnia "sama nadstawiała" i wiedziała po co !

Lila
23-02-2014, 10:09
Mamy takich prawicowych polityków chowających się pod kiecką mamusi albo spinkalających ze Smoleńska na rowerach. Śmierć w takich wypadkach ekstremalnych to zawsze jest śmierć i to historia ocenia. Bez tych śmierci na Majdanie nie było by tego pierwszego etapu.

Nawet tu wpieprzysz ten Smoleńsk, nie?
Boli, że jeden nie wsiadł i trzeba dać wyraz bólowi na każdym wątku, tak po mszy katolickiej, do ktorej diabeł służył.

.Jak widać na zdjęciach i filmach to potencjalne ofiary SAME NADSTAWIAŁY SIĘ NA POCISKI Z KAŁASZNIKOWA gdzie w rękach miały tzw."tarczki ochronne z cienkiej blachy" a pocisk tego typu przebije to ...Wobec tego pytam " po co narażali się na nieuchronną śmierć

No szok.
W życiu bym się nie spodziewała, że ktoś to tyle pisał o lwowskich orlętach, może spłodzić podobną tezę.

Koleżanka, z którą zawsze się nie zgadzam, na tym wątku pisze tak, jakby mi w myślach czytała.
Pamiętaj,że urodziłeś się w polskim Lwowie

Jarosław II
23-02-2014, 10:24
Myślę, , ze na Ukrainie w najlepszym wypadku będzie jak obecnie w Polsce. Są trzy frakcje i żadna nie popuści, tylko śmierć ich podzieli sprawiedliwie. Podobnie jak u nas nie będzie wspólnych interesów ani aprobaty, jeśli nawet coś jest słuszne i dobrze zrobione. Tylko czekać i obserwować co zrobi armia. Ciekawe kogo w razie czego będziemy przyjmować do ośrodków i szpitali. Na szczęście dla nich u nas ośrodki puste bo bieda aż piszczy. Tyle, co u Gołębiewskiego tłumy nawet tu w Karpaczu.

Noranda
23-02-2014, 10:38
:D

A to bardzo ciekawe, bo Sikorski z kolegami, podał gensekowi tlen do grudnia, tylko prawy sektor Majdanu się zbuntował i ogłosił szturm na rezydencję, co spowodowało paniczną ucieczkę.
Oj Lila Li la; ty jak zwykle w stylu prezia a nawet tych ukraińskich ekstremistów z poziomu machania pałą zamiast myślenia co dalej. Gdyby podobni do Ciebie radykaliści rano poszli by na siedzibę Janukowycza, to znowu krew lała by się strumieniami i walka od nowa.
Podpisał ustalenia i teoretycznie do czegoś się zobowiązał?? Podpisał a więc coś tam formalnie deklarował. Jaki to dało efekt? Zasadniczy: Wycofały się siły Berkuta i skończyło się strzelanie. A data i termin? Trzeba było temu szczupakowi podsunąć pod nos taką przynętę którą by mógł łyknąć a czy to grudzień czerwiec czy kwiecień to zadecyduje i tak majdan a za nim ich parlament i już nie parlament Janukowycza. Zniknęli strzelcy wyborowi. To dla prezia i Ciebie za mało?
Majdan postraszył Janukowicza że przyjdą po niego jutro i sam bryknął . Tak na prawdę jeszcze nie znamy realiów gdzie chciał bryknąć. Efekt jest taki że wylądował przy granicy z Rosją, teoretycznie w "swoim" regionie sympatii politycznych i teraz szczeka z za płota pogrążając się politycznie w oczach CAŁEJ Ukrainy i świata.
Skończmy może gdybologię i wróćmy do tematu ratowania Ukrainy:
--Majdan to typowy przykład demokracji bezpośredniej w którym obywatele są suwerenem i dyktują politykom co mają robić. Powinni mieć pomoc koncepcyjną i organizacyjną w demokratycznym /nie siłowym/ kontynuowaniu tego typu relacji władza obywatel. Praktykami w tym zakresie /najlepszymi w Europie/ są Szwajcarzy. Tam nie ma politykierstwa i paryjniactwa /jak u nas chociażby/.
-- Ukkraińcy mają niepowtarzalną szanse budowy od nowa struktury samorządności lokalnej w duchu państwa obywatelskiego. Mamy w tym zakresie sporo doświadczeń choć nie wszystkie z nich są pozytywne /korupcja, nepotyzm itp w samorządach od gminy zaczynając/. Na błędach też można się uczyć.
-- Gospodarka i ekonomika czyli kościec państwa: Myślę że u nas znalazło by się co najmniej kilku profesorów ekonomii -praktyków choćby jak prof Balcerowicz i kilku innych do doradztwa dla ich polityków podejmujących budowę państwa w duchu o jaki krwawo walczył majdan a teraz ma szansę walczyć z naturą polityków i oligarchów.
Przymrużając oko powiem, że i Putin by się przydał jako połowiczny przykład na wzięcie za kark oligarchów. Szkoda tylko że tylko tych którzy mu nie pasowali.
Moja refleksja co do majdanu: To nie brudny tłum "chłopoków z Samoobrony". Tam w kufajkach było i jest sporo ludzi wykształconych , zdolnych do syntez i ocen intencji chętnych do powrotu na stołki. Nasze doradztwo nie trafiało by w ścianę .

Lila
23-02-2014, 11:04
Przede wszystkim
Oj Lila Li la; ty jak zwykle w stylu prezia
..wypraszam sobie wszelkie porównania. Na fraternizację zwykłego usera z prezesem partii opozycyjnej spuszczam zasłonę milczenia,
raz iż świadczy o to poziomie usera
i drugi raz, że temat nie jest o prezesie, lecz o Ukrainie, a tam działają inni politycy.
Nie jest to także wątek medyczny, gdzie udziela się porad na uczulenie.
Gdyby podobni do Ciebie radykaliści rano poszli by na siedzibę Janukowycza, to znowu krew lała by się strumieniami i walka od nowa.

Miarkuj słowa, bo nie można ich usprawiedliwić nawet demencją.:mad:
Pod siedzibę chciał iść prawy sektor czyli banderowcy.
Na Wołyniu zginęła moja rodzina, więc bądź łaskaw ostrożniej formułować tezy. Durne tezy. Chyba, że to hipoteza tego samego gatunku.
Zniknęli strzelcy wyborowi. To dla prezia i Ciebie za mało?
Jeszcze raz to dowartościowanie się małego człeczka.
I kłamstwo wulgarne nie wiedzieć czym spowodowane.
Czekam na linka z mojej wypowiedzi, że napisałam coś o strzelcach wyborowych. Zniknęli oni zresztą nie z przyczyn o których piszesz.
Nie znajdziesz linka, jesteś nie Noranda, tylko Mitomanda.
Skończmy może gdybologię i wróćmy do tematu ratowania Ukrainy:
Ty chcesz ratować?ROTFL Palcem w bamboszu?
Moja refleksja co do majdanu: To nie brudny tłum "chłopoków z Samoobrony". Tam w kufajkach było i jest sporo ludzi wykształconych , zdolnych do syntez i ocen intencji chętnych do powrotu na stołki. Nasze doradztwo nie trafiało by w ścianę .

Po co ten wysiłek? Aż refleksja?
Każdy o tym wie, bo sami mówili kim są.
Doradztwo już było; mistrza dyplomacji.
Pokazali gdzie je mają, odwołując w 5 minut prezydenta mającego gwarancję i mistrza i jego kolegów. Bardzo słusznie.
Wystarczyło tylko rozgrzać parlament.

Reasumując; domniemania i życzenia możesz sobie schować do kieszeni.
Nic nie możesz przewidzieć, bo to nie my karty rozdajemy. Ani ''prezio'' jak się ustawicznie dowartościowujesz,
ani Saryusz - Wolski, ani nasz tuz dyplomacji.

Noranda
23-02-2014, 12:40
Myślę, , ze na Ukrainie w najlepszym wypadku będzie jak obecnie w Polsce. Są trzy frakcje i żadna nie popuści, tylko śmierć ich podzieli sprawiedliwie. Podobnie jak u nas nie będzie wspólnych interesów ani aprobaty, jeśli nawet coś jest słuszne i dobrze zrobione. Tylko czekać i obserwować co zrobi armia. Ciekawe kogo w razie czego będziemy przyjmować do ośrodków i szpitali. Na szczęście dla nich u nas ośrodki puste bo bieda aż piszczy. Tyle, co u Gołębiewskiego tłumy nawet tu w Karpaczu.
Jest takie ryzyko, że mogą zabrnąć w koleinę jak u nas,czyli w partyjniactwo.
Zauważ jednak że 'Majdan" czyli społeczeństwo obywatelskiej agory tak wzięło z pysk swoją skutecznością argumentów ich parlament, że to co u nas trwało by miesiącami w jałowych dyskusjach, tam przegłosowywano w minutach i to jednogłośnie! Tam są właściwe relacje w kwestii kto tu rządzi a kto wykonuje. Tylko pozazdrościć.
Moja refleksja; mają niepowtarzalną okazję stworzenia struktury państwa obywatelskiego jakie funkcjonuje od lat w Szwajcarii a u nas nawet jeszcze nie raczkuje w gminnych samorządach.. Tam referenda obywateli są nakazem Politycy w sejmie mają je tylko realizować obmyślając metody i narzędzia legislacyjne jak to czy tamto ma byś osiągnięte co naród nakazał. Samorządność na każdym szczeblu i system referendum jako narzędzie wyrazu woli społeczeństwa..
Jak widzisz taką drogę realizacji celu ich walki jaki deklarują?

toy_
23-02-2014, 13:28
Jest takie ryzyko, że mogą zabrnąć w koleinę jak u nas,czyli w partyjniactwo.
Zauważ jednak że 'Majdan" czyli społeczeństwo obywatelskiej agory tak wzięło z pysk swoją skutecznością argumentów ich parlament, że to co u nas trwało by miesiącami w jałowych dyskusjach, tam przegłosowywano w minutach i to jednogłośnie! Tam są właściwe relacje w kwestii kto tu rządzi a kto wykonuje. Tylko pozazdrościć.

Cenia sobie zycie :D

pluto37
23-02-2014, 13:31
[QUOTE]Moja refleksja; mają niepowtarzalną okazję stworzenia struktury państwa obywatelskiego jakie funkcjonuje od lat w Szwajcarii a u nas nawet jeszcze nie raczkuje w gminnych samorządach..
Byłbym bardzo ostrożny z bezrefleksyjnym przenoszeniem obcych wzorów na tereny gdzie obowiązuja zupełnie inne reguły gry, inne tradycje kulturowe i historyczne. To nie w każdym wypadku sie sprawdza. A w końcu czym są wybory sołtysów, wójtów, starostów, czy prezydentów jesli nie referendum?
Politycy w sejmie mają je tylko realizować obmyślając metody i narzędzia legislacyjne jak to czy tamto ma byś osiągnięte co naród nakazał.
Czy mógłbys w takim razie jakoś opisać co w takim razie miałyby robić władze samorządowe i rząd? I co kiedy referendum ludowe wymysli jakąś ewidentną głupotę i każe sejmowi ją spreparować legislacyjnie w obowiązujące prawo?
Samorządność na każdym szczeblu i system referendum jako narzędzie wyrazu woli społeczeństwa..
Jak widzisz taką drogę realizacji celu ich walki jaki deklarują?
załóżmy nawet, ze ten referendalny system wchodzi w życie, to jaki próg procentowy uznałbyś za legalizujący to co zgłoszono w referendum?
I jakie dziedziny naszego żywota społecznego podlegałyby rozstrzygnięciom referendalnym?
A w przypadku Ukrainy tak na dobrą sprawę nie miały jak dotąd wykształcić sie rządy i system władz które można byłoby uznać za w pełni demokratyczne w rozumieniu europejskim. Z realnym trójpodziałem władz. To jak chciałbyś zaszczepić tam szwajcarski system ustrojowy?
Daj im troche odetchnąć. Narazie kombinuja jak się wywinąć z tego co namodzili przez ostatnie kilkanaście dni. Bo jak dotąd nie mieli czegos takiego jak p.o. prezydenta. U nas konstytucja wyraźnie reguluje te kwestie, a oni musza uprawiać gimnastykę artystyczną w tej dziedzinie.

wibi
23-02-2014, 14:43
Czytam wszystkie wypowiedzi i dziwię się gdyż żaden parlament nie miał uprawnień do zmiany Prezydenta wybranego w powszechnych wyborach. Dlatego legalnym prezydentem nadal jest Janukowicz tym bardziej, że "ichni" marszałek (spiker) sejmu został brutalnie pobity a cała opozycja zastraszona banderowskimi bojówkami.
Media zadają pytanie : gdzie jest Janukowicz,przecież to wiadomo,jest w Charkowie byłej stolicy Ukraińskiej Rep.Radzieckiej (do 1934r.), mieście prawie 2 milionowym.
Dalej podają (media) "Janukowicz" uciekł do Rosji, to przecież totalna bzdura gdyż Rosji właśnie zależy by legalny Prezydent był na miejscu i mógł podpisywać różne dokumenty tym bardziej, że przedstawiciele Europy legalizowali jego stanowisko podpisując z nim i opozycją umowę która została natychmiast złamana przez "powstańców" gdy tylko Janukowicz część umowy wypełnił.
Mnie się wydaje, że to dopiero początek wojny domowej i oby tylko nie rozszerzyła się na cały Świat gdyż głównemu "graczowi", będącemu na skraju bankructwa wojna potrzebna jest jak TLEN żyjącym.
Wydaje mi się również, że to Polska najmocniej odczuje tą "wojnę domową" na Ukrainie dlatego hasło "RATUJCIE...UKRAINĘ" jest co najmniej nieodpowiedzialne.

zdzislaw.bedrylo
23-02-2014, 14:54
Zgoda.Poniosły mnie emocje..Taki odruch,ale podstawianie się na pociski Berkutu do rozsądnych nie należą. "Orlęta" Lwowskie podobnie walczyły z Wojskiem uzbrojonym b.dobrze i zwyciężyły.
Jedno jest istotne to byli "Bohaterowie Majdanu" Cześć im i chwała......

senesco
23-02-2014, 15:04
Czytam wszystkie wypowiedzi i dziwię się gdyż żaden parlament nie miał uprawnień do zmiany Prezydenta wybranego w powszechnych wyborach.

Z tym, że parlament nie zmienił prezydenta - jedynie stwierdził, że prezydent nie przebywa od 48 godzin na terenie żadnego ze swych urzędu, a tym samym nie wykonuje swoich obowiązków.
To tak, jakby zaginął, nie był w stanie pełnić urzędu lub zrezygnował. Władza konstytucyjnie tym samym przeszła w ręce przewodniczącego parlamentu.

wibi
23-02-2014, 15:54
podstawianie się na pociski Berkutu...
Jedno jest istotne to byli "Bohaterowie Majdanu" Cześć im i chwała......
Hmm,ciekawa sprawa z tym Berkutem gdyż strzelać gumowymi kulami zaczęli już co najmniej tydzień temu i nie byli wyposażeni w ostrą broń a jedynie w pałki,tarcze i broń ale tylko do tych gumowych kul.Cały problem,co ciekawe i dające do myślenia jest to "ostre" strzelanie które zaczęło się w Środę 19 lutego po "zdobyciu" garnizonu i rozgrabieniu magazynów broni we Lwowie. Nasza telewizja pokazała krótką migawkę jak z dachu budynku "ktoś" strzela do "bandytów" a następnie odwraca się i strzela do Berkutu?Komu zależało na podgrzewaniu nastrojów? myślę, że czas nam to pokaże.
..To tak, jakby zaginął, nie był w stanie pełnić urzędu lub zrezygnował. Władza konstytucyjnie tym samym przeszła w ręce przewodniczącego parlamentu.
To są tylko przypuszczenia,Janukowicz wczoraj w wypowiedzi telewizyjnej z Charkowa zapowiedział, że nie zamierza rezygnować a to, że nie wrócił do Kijowa o niczym nie świadczy gdyż w trakcie wyjazdu został ostrzelany przez..." bandytów" i na pewno nie był to Berkut.W ogóle Janukowicz zachowywał się bardzo demokratycznie,zamiast posłać wojsko czekał na negocjacje licząc nie wiadomo na co.

Lila
23-02-2014, 16:07
Zobaczymy w jaki sposób Rosja wejdzie do gry, bo rosyjskie media już napomykają o konieczności ochrony rosyjsko-języcznych obywateli.
A my? Pomagajmy, ale pamiętajmy o tym, rada naszego kochanego Lwowa rozpatrywała całkiem niedawno i całkiem na serio projekt uchwały, który zakłada ustanowienie dnia ofiar „Polskiego Terroru we wrześniu 1939 roku”.
Tak, wszyscyśmy się dowiedzieli,
że we wrześniu 39 roku mieliśmy głowę nie tylko do walki z Niemcami,
nie tylko od 17 września z Sowietami,
ale także mordowaliśmy Ukraińców.
w najbliższych wrześniowych dniach mijają 74 lata od tragicznych dla Ukraińców wydarzeń, szczególnie mieszkańców obwodu lwowskiego.

Wycofujące się z zachodnio-ukraińskich ziem wojska polskie i policja zniszczyły dziesiątki wsi, zabiły setki pokojowo nastawionych Ukraińców”.

Pankiewicz proponował również, aby w każdą drugą niedzielę września obchodzone było nowe oficjalne święto – Dzień Uhonorowania Poległych z Rąk Polskich Wojsk we wrześniu 1939 roku.
Projekt został poparty przez Julię Tymoszenko, która ma chęć rządzić Ukrainą.

Sława herojam! tym z Majdanu.
I pomagajmy, ale jeśli nie chcemy usłyszeć jeszcze raz;
''Smert Lacham - sława Ukrajinu'' ( żądanie oddania Przemyśla),
miejmy choć raz oczy szeroko otwarte.
Bo Ukraina nie jest jednolita.

pluto37
23-02-2014, 16:29
Z tym, że parlament nie zmienił prezydenta - jedynie stwierdził, że prezydent nie przebywa od 48 godzin na terenie żadnego ze swych urzędu, a tym samym nie wykonuje swoich obowiązków.
To tak, jakby zaginął, nie był w stanie pełnić urzędu lub zrezygnował. Władza konstytucyjnie tym samym przeszła w ręce przewodniczącego parlamentu.

To nie jest takie proste. Nie znamy bowiem zapisów aktualnie obowiązującej konstytucji Ukrainy. W naszej juz dawno zapisano kto i w jakiej kolejności pełni obowiązki w razie gdyby prezydent nie mógł ich wypełniać.
I zauważ, ze na Ukrainie nie ma sytuacji "tak jakby zginął" .
Władzy nie złożył, zmysłów nie postradał i daje oznaki żywota.
A to czy wykonuje swe obowiązki czy nie, tego i z jakich ew. przyczyn nie wiemy. Bo nie wiemy jak te prezydenckie obowiązki ustala ich prawo.
Narazie obowiązuje prawo siły majdanu, ale na tym państwo dążące do cywilizowanego ustroju daleko nie zajedzie.
Będą musieli Ukraińcy znaleźć sposób na legalizację tych mocno kontrowersyjnych rozwiązań z ostatnich dni.

pssst.
kiedy prezydentem był Lech Kaczyński też nie wykonywał swoich obowiązków olewając koncertowo przez wiele miesięcy dokumenty dotyczące akredytacji dyplomatów obcych państw co uniemożliwiało ich pracę w RP.
I nikt nie uważał, że nie pełni prezydentury. Pełnił, tylko w paskudny sposób.:)

pluto37
23-02-2014, 16:35
......W ogóle Janukowicz zachowywał się bardzo demokratycznie,zamiast posłać wojsko czekał na negocjacje licząc nie wiadomo na co.

wibi! Ty jak zwykle z czujnościa prawdziwego komunisty:) :) :)
Faktycznie łaskawca jak ..Lenin.
Mógł zarżnąć na miejscu, a z pełnym miłosierdziem wysłał na budowę biełomorskiego kanału:D :D
Wysłał berkuty bo widać wojska nie mógł, bo go olało i stąd dymisje.
Snajper walący selektywnie w tłum jest zwykłym bandytą, który powinien wisieć obok tego, który kazał mu strzelać i wydał ostrą amunicję.

Lila
23-02-2014, 16:36
Nienawiść zabija.:(
Kwestia czasu.:(

Jarosław II
23-02-2014, 16:43
Jest takie ryzyko, że mogą zabrnąć w koleinę jak u nas,czyli w partyjniactwo.
Samorządność na każdym szczeblu i system referendum jako narzędzie wyrazu woli społeczeństwa..
Jak widzisz taką drogę realizacji celu ich walki jaki deklarują?
To teraz nie najważniejsze. Tam totalny brak pieniędzy. Rosja wstrzymała obiecaną pomoc, Unia jeszcze nie ma uskładanych a tam trzeba płacić Rosji zobowiązania za gaz, za ropę, energię i jeszcze mają wprowadzić podatki celne. Jak wejdzie embargo Rosji to nie doczekamy wyborów jak na Majdanie się zacznie znowu aby Janukowycz powrócił, bo tyłka się nie zatka i wlewu paliwa. Mało tego, piękna Julia ma już jedno trzydzieści z banderowcami, którzy tylko czekają aby rżnąć Polaków. Do tego Putin cynicznie się uśmiecha, bo to on ma wszystkie sznurki w garści. On może ochronić Rosjan na Ukrainie i jak trzeba to i Polaków przed banderowcami.:LOL: :LOL: Myślę, że chętnie to zrobi a żaden Francuz, Niemiec, Anglik czy Chińczyk palcem nie kiwnie. Ciekawe czy będzie wtedy zgoda w Polsce ale myślę, że opozycja i tak będzie gulgotać i bańki nosem puszczać.

toy_
23-02-2014, 16:52
Czesc i chwala? A moze to po prostu chuligani i bandyci? Przyszli iwywalili prawowitą wladze

Lila
23-02-2014, 17:11
Całe szczęście, że jest etykieta
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie
bo
za Chiny nie można zrozumieć ...o ssssso... chhhodzi.
w jak na Majdanie się zacznie znowu aby Janukowycz powrócił, bo tyłka się nie zatka i wlewu paliwa.
Ktoś zrozumiał koincydencję?
Jeśli tak, proszę o tłumaczenie.
Mało tego, piękna Julia ma już jedno trzydzieści z banderowcami.
???????????
On może ochronić Rosjan na Ukrainie i jak trzeba to i Polaków przed banderowcam
Czyli nasz prezydent ma prosić o bratnią pomoc? Czy szanowny Autor przewiduje wejście w nasze granice ...jakieś?
Myślę, że chętnie to zrobi a żaden Francuz, Niemiec, Anglik czy Chińczyk palcem nie kiwnie.
A są jakieś granice postawione na Dzikich Polach.... rozumu:LOL:
opozycja i tak będzie gulgotać i bańki nosem puszczać.
Temat jest o Ukrainie i zwycięstwie jej opozycji; rzeczony jak auto z kapciem w przednim kole skręca uparcie na pobocze polskie.
Na uczulenie wapno+ soda.


A pierwsza dama apeluje w TV aby każdy we własnym zakresie pomyślał jak osobiście pomóc Ukraińcom, ponieważ spodziewamy się uchodźców.
Kto ma '' gulgotać i bańki nosem puszczać'' tym razem?

Jarosław II
23-02-2014, 17:27
Z takimi ludźmi można robić rewolucję. http://www.tvn24.pl/kliczko-jaceniuk-tiahnybok-przegranymi-rewolucji-nikt-w-nich-juz-nie-wierzy,401206,s.html Ale nic poza tym. Strach mieć takich za płotem. To nie tylko skorumpowane, wiecznie pijane ale i wyjątkowo agresywna dzicz.

Hypatia
23-02-2014, 17:38
Przepraszam najmocniej, mam niedyskretne pytanie - czy w Polsce i w polskiej polityce nic się nie dzieje?
Od kilkunastu bodaj dni o niczym się nie pisze i nie mówi,tylko o Ukrainie. Ja im naprawdę współczuję i z całego serca życzę życia w demokratycznym państwie w spokoju i dobrobycie. Niech by było choć tak jak u nas, tj daleko do doskonałości,ale czyż jest kraj doskonały? Współczuję im tak samo jak wszystkim narodom bałkańskim, jak Tutsi i wielu innym,ale też skłamałabym, że nie śpię po nocach. Sytuacja jest tam na tyle zagmatwana i mało czytelna, a winnych i będących zagrożeniem na przyszłość, śmiem twierdzić jest nieco więcej jak jeden Janukowycz.
Oby wreszcie dżuma przegrała, ale oby przypadkiem cholera nie wygrała, bo jedno i drugie jest dla nas nieprzyjazne !
Więc proponuję,jeśli jest potrzebna pomoc humanitarna to jej udzielmy,poratujmy rannych i cierpiących,ale może jednak wróćmy do naszych spraw i problemów,bo mamy ich aż nadto.
A tak, to prawie jak następny Trynkiewicz, a wcześniej matka Madzi.
Zbiorowy haj !

toy_
23-02-2014, 17:42
a o tryniu ucichlo.... :rolleyes:

" aby Janukowycz powrócił, bo tyłka się nie zatka i wlewu paliwa"
eeee....ze jak wroci to ruskie mu pozycza te 15?

Honoratka
23-02-2014, 17:56
Nie ze wszystkim się zgadzam, ale jest tu trochę racji.
Zwłaszcza ta obawa o rozprzestrzenienie się konfliktu na nasz teren.



Szanowni Państwo!

Przesyłam Państwu List Otwarty, który powinien trafić do wszystkich polityków, dziennikarzy, redakcji i pod każdą strzechę.

LIST OTWARTY DO WSZYSTKICH POLITYKÓW I DZIENNIKARZY W POLSCE.

W związku z haniebną i złowrogą dla Polski postawą polityków wszystkich opcji oraz dziennikarzy relacjonujących rewolucję na Ukrainie apeluję, ażeby politycy nigdy nie powoływali się, że reprezentują Naród Polski a dziennikarze, że jesteście dziennikarzami polskimi. Nie jesteście godni, aby reprezentować nas gdziekolwiek, nie mówiąc już o arenie międzynarodowej. Waszą postawą okryliście hańbą Polaków oraz Rzeczpospolitą Polską, której rozumna część Narodu Polskiego Wam nie wybaczy.
Wasze zaangażowanie w rewolucję na Ukrainie odbieramy jako wrogie mieszanie się w wewnętrzne sprawy innego państwa. Mając na względzie, że głównymi uczestnikami tych zajść są potomkowie bandytów UPA, kultywujący ich tradycje i identycznie jak tamci zbrodniarze są wrogo nastawieni do Polaków oraz roszczą sobie pretensje do 20 polskich powiatów, prześladujący Polaków na zagarniętych ziemiach polskich w wyniku zdrady przedstawicieli Wielkich Mocarstw w Jałcie (m.in. dzisiejszych, Waszych
mocodawców), wyklucza Was z grona Polaków, którym można oddawać jakikolwiek szacunek. Ponadto wspieranie obecnych bandytów UPA na zleconej, przygotowanej wcześniej i finansowanej przez środowiska światowej mafii rewolucji, stawia Was w szeregu kolaborantów tejże mafii. Nie waham się użyć słowa „mafia” ponieważ związek polityków z pospolitymi przestępcami nie można nazwać inaczej. Pisząc „pospolici przestępcy” mam na myśli całe towarzystwo bankierskie, okradające
ludzkość z jego pracy poprzez emitowanie pustego pieniądza odsetkowego i zagarnianie przez wąską grupę ludzi, całego bogactwa ziemi. Wspólnikami z bandytami bankowymi są mafiosi będący właścicielami przeróżnych korporacji (często ci sami ludzie). Dobrze wiecie, że to oni pociągają za sznurki i wybierają rządy (jesteście tego przykładem), przedstawicieli we wszystkich międzynarodowych organizacjach oraz znaczących przedstawicieli UE, że nie kto inny jak oni wzniecają wojny, rewolucje, są
autorami zamachów i morderstw (Irak, Libia, Syria, Afganistan a teraz Ukraina) . Wy natomiast, nie zważając na los narodu podporządkowujecie się im na każde skinienie, uchwalając wszystko, co Wam każą, wykonując każde nawet najbardziej odrażające zadania. Taka postawa jest niegodna człowieka a polityka w szczególności, reprezentanta milionów ludzi, co godzi w człowieczeństwo, co godzi w egzystencję społeczeństw. Dla dobra Waszych mocodawców zniszczyliście przemysł polski, pozbawiliście
milionów Polaków środków do życia, ogromną ilość obywateli polskich (często z dziećmi) wyrzuciliście na bruk, z wielu rodzin odbieracie dzieci z powodu biedy,( którą sami im zafundowaliście) płacąc innym za wzięcie tych dzieci na wychowanie. To jest metoda barbarzyńska. Barbarzyństwem jest również przedłużanie wieku emerytalnego, kiedy młodzi ludzie nie mają pracy i wyjeżdżają za granicę. Wasza antypolska działalność sprawiła, że miliony Polaków tuła się za chlebem po całym świecie, bez
perspektyw powrotu. Fundujecie Polakom sztuczne kolejki do służby zdrowia w ramach zakamuflowanej eutanazji. Pozbywacie Polaków całego majątku narodowego włącznie z ziemią, lasami i wszelkimi bogactwami nie licząc się w ogóle z protestującymi mieszkańcami tej ziemi, którzy żyją tu z dziada, pradziada. Komu służycie poza wymienioną wyżej międzynarodową mafią? Czy zmierzacie do wywołania wojny domowej, aby zlikwidować niepotrzebną część polskiego społeczeństwa? Czy chcecie przygotować miejsce
dla Izraelitów, którzy siedzą na walizkach w związku ze swoją nazistowską działalnością? Czy nie po to właśnie, wprowadziliście Ustawę o „bratniej” pomocy obcych sił, gdyż dobrze zdajecie sobie sprawę ze zdrady Narodu Polskiego? Oskarżacie prezydenta Janukowycza o wiele przewinień na Ukrainie, gdy tymczasem sami jesteście hienami żerującymi na Narodzie Polskim. Jak trzeba być perfidnym człowiekiem żeby buntować innych w obcym kraju przeciwko legalnie wybranej władzy, kiedy sami
jesteście zbrodniarzami likwidującymi możliwości egzystencji „własnego” narodu. Jak trzeba być bardzo zakłamanym, żeby Ukraińcom wmawiać farmazony o demokracji, gdy we własnym kraju nie respektujecie woli społeczeństwa, popartej MILIONAMI PODPISÓW. Jakim trzeba być obłudnikiem, żeby bandytów z Majdanu nazywać pokojowymi manifestantami, którzy byli uzbrojeni po zęby, wcześniej szkoleni i dowodzeni przez profesjonalistów, którzy nie zawahali się strzelać do przedstawicieli prawa z
zaciętością podobną do banderowców mordujących w okrutny sposób Polaków, Rosjan, Ukraińców i Żydów. Przypomnijcie sobie co mówiliście na manifestujących w Warszawie w kolejnych latach w dniu Święta Niepodległości. Czy Wy jesteście NORMALNI? Czy może uważacie społeczeństwo za nienormalne? Pytam się Was, ZDRAJCY NARODU POLSKIEGO, dlaczego nie powiedzieliście na Majdanie: kim faktycznie jesteście, co robicie z Narodem Polskim, jak wygląda Wasza demokracja, jak niszczycie Naród Polski, komu
służycie, komu służą pajace unijni zainstalowani przez bandytów światowych. Dlaczego nie poinformowaliście „majdanowców” jaki los czeka Ukraińców po wejściu do zniewalającej, odbierającej suwerenność, dżenderowej, zdegenerowanej pod każdym względem unii, narzucającej przepisy prawne niezgodne z logiką i polską racją stanu? Należało powiedzieć prawdę co ich czeka. Należało również powiedzieć prawdę, kto za tą ich rewolucją stoi oraz to, że konstytucyjnym obowiązkiem prezydenta
Wiktora Janukowycza jest chronić i bronić Naród Ukraiński i Ukrainę przed światową mafią i rodzimymi bandytami. Wy tego nie powiecie, bo tkwicie w tym bagnie po uszy. Wy tego nie powiecie, bo zostaliście oddelegowani przez bandę unijną i światową do przejęcia Ukrainy dla dobra światowych bandytów. Wy tego nie powiecie, bo macie zadanie od tych samych bandytów, OSŁABIĆ ROSJĘ przez wyeliminowanie Ukrainy z rosyjskiej strefy wpływów. Wy wreszcie tego nie powiecie, bo dla Was najważniejsza jest
władza i niesłuszne obdarowywanie się pieniędzmi z pracy Polaków.
Narracja i manipulacje jakie prowadzicie wraz z agenturalnymi mediami są żenujące. Natomiast w ostatnich dniach, kiedy byliśmy świadkami najboleśniejszych dni dla Ukrainy, przeszliście samych siebie. Tyle kłamstw, tyle nienawiści do rządzących Ukrainą, tyle wrogich i zakłamanych tekstów pod adresem Rosji i prezydenta FR Władimira Władimirowicza Putina nie mające nic wspólnego z prawdą, nie mówiąc już o Waszej kulturze i wyrobieniu politycznym, które jest na poziomie przedszkolaka, wprawia
obywatela Polski nie tylko w ogromny niesmak ale stwarza obawy, że dążycie do otwartego zwarcia z sąsiadami, przez co narażacie Polaków i państwo polskie na niebezpieczeństwo. Świadomie przyczyniacie się do wybuchu wojny tuż przy naszej granicy i to Wy będziecie tymi, którzy będą najbardziej winni jeśli ona wybuchnie. Wasza nieodpowiedzialna działalność powinna być ścigana z urzędu przez organa sprawiedliwości z paragrafu, który mówi o świadomym narażaniu kraju i jego obywateli na
niebezpieczeństwo. Tylko wróg Polski i osobnicy nienawidzący Polaków mogą w ten sposób prowadzić politykę państwa. Jestem ciekaw w ilu procentach wynika to ze służby obcym a w ilu z Waszej totalnej głupoty. Polski patriota, mający pięć klas szkoły podstawowej i będąc średnio rozgarnięty, lepiej reprezentowałby państwo polskie aniżeli Wasza cała kanciasto stołowa kasta polityczna. Nie sposób w tym momencie nie wspomnieć o wściekłej rusofobii wielu polityków i dziennikarzy, którzy tą rusofobią
się kompromitują ale również przysparzają Narodowi Polskiemu wielkie zakłopotanie, ponieważ większość z nas uważa Rosjan za jednych z najbliższych Polakom nacji. Zarówno Rosjanie jak i Polacy są Słowianami i to sprawia, że jest między nami naturalna więź, którą za wszelką cenę chce się zniszczyć. W tej dziedzinie nie podejrzewam rusofobów o głupotę ale o działania z premedytacją zainspirowane potrzebą światowych graczy, którym niezwykle mocno zależy na skłóceniu naszych narodów. W związku z
tym, wielu polityków i dziennikarzy powinno zostać prześwietlonych przez odpowiednie służby, dla jakich obcych sił działają (dla wielu Polaków nie ulega wątpliwości co to są za siły). Jest to niezbędne, aby wyeliminować bardzo groźne dla naszych narodów konsekwencje. Nie będę wskazywał personaliów tych osób, chociażby z tego względu, że robią to z wielkim oddaniem i jawnością i każdy może ich wytypować bez większych problemów.
Gra na arenie międzynarodowej (na specyficznej scenie teatralnej) wymaga wielu umiejętności i znajomości reguł gry. Nie wszyscy mają do tego predyspozycje. Są jednak tacy aktorzy, którzy jeszcze nie wejdą na scenę a publika ma już ich dość. Wyjątkowym aktorem powinien być minister spraw zagranicznych. Problem w tym, że niektórzy mylą role aktorską z rolą błazna i myślą, że głupi widz to kupi. Doskonale wiadomo, że to nie aktor/błazen układa role a reżyser. Od talentu błazna/aktora zależy
jak on to zagra. Ciekawi mnie, kto był tym reżyserem sztuki ostatniego błazna Rzeczypospolitej Polskiej. Sztuki, której nieco zmienioną treść można zastosować do polskiej rzeczywistości. A mianowicie:
WSZYSCY POLITYCY I PSEUDODZIENNIKARZE, POWINNIŚCIE BYĆ JUŻ DAWNO MARTWI, ZA ZDRADĘ NARODU POLSKIEGO I NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZYPOSPOLITEJ

Ps. Oznajmiam wszem i wobec i każdemu z osobna, że nie wybieram się na łono Abrahama z własnej, nieprzymuszonej woli.
Jerzy Truchlewski

Jarosław II
23-02-2014, 18:03
a o tryniu ucichlo.... :rolleyes:

" aby Janukowycz powrócił, bo tyłka się nie zatka i wlewu paliwa"
eeee....ze jak wroci to ruskie mu pozycza te 15?
Widać, że niektórzy zrozumieli, bo niektóre podstarzałe dzieci onetu nie kumaja. Określenie "tyłka nie zatka" pochodzi od tego, że nie ma co jeść, na czym ugotować i co do baku wlać. I wtedy zdesperowany naród będzie się domagał tego co obiecali opozycjoniści a jak nie to poproszą Janukowycza.
Putin może pożyczy, może nie pożyczy, ale sznurki będzie pociągał aby krew się polała. A Specnaz tylko czeka i nowe roczniki, bo nie ma gdzie trenować. Wojenki pokończone, swoich szkoda a bratni naród czeka na wsparcie.

Hypatia
23-02-2014, 18:05
No tak,tego się można było spodziewać,wszak jaki koń jest każdy widzi.

Lila
23-02-2014, 20:05
Widać, że niektórzy zrozumieli, bo niektóre podstarzałe dzieci onetu nie kumaja. Określenie "tyłka nie zatka" pochodzi od tego, że nie ma co jeść, na czym ugotować i co do baku wlać. I wtedy zdesperowany naród będzie się domagał tego co obiecali opozycjoniści a jak nie to poproszą Janukowycza.
Putin może pożyczy, może nie pożyczy, ale sznurki będzie pociągał aby krew się polała. A Specnaz tylko czeka i nowe roczniki, bo nie ma gdzie trenować. Wojenki pokończone, swoich szkoda a bratni naród czeka na wsparcie.


Może ci wyjaśnię, zanim zrobisz szambo . Bo nawet ekologiczne, to zawsze szambo.
Dzieci onetu ...jest taka delikatna nazwa dla łykających wszystko jak leci sympatyków pewnej szajki.
Nie wystarczy przyłożyć ucho. Trzeba umieć słuchać, nawet jak starość słuch przytępiła. To tak na przyszłość.
Wiem co to znaczy, tylko chciałam cię zmusić do przetłumaczenia z knajackiego na nasze.
Wszędzie ten Specnaz...:D:D

....

Przepraszam najmocniej, mam niedyskretne pytanie - czy w Polsce i w polskiej polityce nic się nie dzieje?

Czy to zasadne pytanie w wątku o Ukrainie?

[QUOTE]ale może jednak wróćmy do naszych spraw i problemów,bo mamy ich aż nadto. [/QUOTE

Wroć na innym wątku.
Ktoś założył temat, nie przeszkadzaj.
Natomiast na Kremlu nie ma dziś ważniejszej rzeczy niż skutki odpływania Ukrainy z rosyjskiej strefy wpływów. To z imperialnego punktu widzenia Moskwy jest rzecz destabilizująca wpływy rosyjskie w całym regionie, w tym na Białorusi.

Nie wiadomo przecież, jakie będą mentalne skutki dla społeczeństwa białoruskiego tego, co się dzieje na Ukrainie. Przez długą granicę białoruska-ukraińską będzie teraz szedł inny przekaz; czy to kontaktów międzyludzkich, czy przekaz telewizyjny i każdy inny.
Sceny z zajętej przez Ukraińców rezydencji Janukowycza są mentalnie niszczące z punktu widzenia Rosji, bo prowokują naturalne pytania: jak wyglądają wille prezydentów Białorusi i Rosji oraz w jakich warunkach oni żyją?

Co sądzę o prawym sektorze, to już napisałam.
Nie zmienia to faktu, że z wielkim wzruszeniem patrzałam na sceny z Majdanu. Oni są tacy....dziecinnie prości. Te modlitwy, te pieśni..
http://www.youtube.com/watch?v=9_qlN3JawrA

Życzę im, aby spełnili marzenia, lecz już przestają ufać swym przywódcom.
Tyle razy ich oszukano....

Honoratka
23-02-2014, 20:11
Tak - Ukraińcy na Majdanie udowodnili, że przez rewolucję można obalić każdą władzę !
a nasze media przez 24 godziny na dobę wtłaczają to młodym do głów - co nas czeka???

amelia
23-02-2014, 20:18
Tak - Ukraińcy na Majdanie udowodnili, że przez rewolucję można obalić każdą władzę !
a nasze media przez 24 godziny na dobę wtłaczają to młodym do głów - co nas czeka???

Nie wiadomo;)
to może się rozwinąć w każdym kierunku

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,15508258,Nie_chca_pomnika_Lecha_Kaczynskie go__Zbieraja_podpisy.html#LokLodzTxt

Zazwyczaj każda rewolucja pożera swoje dzieci, więc należy jej używać w ostateczności,
no chyba, że ma się zamiłowanie do krwiożerczych widowisk.
A ma się.

toy_
23-02-2014, 20:22
Lila, to ja mysle ze ci pomagam a ty wiesz i beze mnie....buuuuu....

Lila
23-02-2014, 20:22
Tak - Ukraińcy na Majdanie udowodnili, że przez rewolucję można obalić każdą władzę !
a nasze media przez 24 godziny na dobę wtłaczają to młodym do głów - co nas czeka???

Jak sama widzisz, gdy nie ma słuchaczy, nerwica natręctw tu się zamelduje. Od czapy, nie na temat, ale trzeba zaistnieć.
Skomplikowane jest zerknięcie na tytuł.

Lila
23-02-2014, 20:23
Lila, to ja mysle ze ci pomagam a ty wiesz i beze mnie....buuuuu....

???? Toy, nie kumam...:* :*

toy_
23-02-2014, 20:29
Ktoś zrozumiał koincydencję?
Jeśli tak, proszę o tłumaczenie.


Wzielam to doslownie :rolleyes:

Lila
23-02-2014, 20:36
Wzielam to doslownie :rolleyes:

Wszystko OK Toy.:D :*
Zainteresowany sam się wytlumaczył jak chciałam.:D

Ktoś tu napisał ''Ratujmy Polskę''. Coraz więcej jest głosów,
że zapłacimy za Ukrainę.
Oto jeden z nich, bardzo trafnie ujmujący problem.

W związku z tym, bez żadnych wątpliwości, Polska znalazła się na celowniku Rosji,
jako główny kandydat do ukarania za zaangażowanie w sprawie Ukrainy.
Arsenał środków jakie będą zastosowane przeciwko Polsce przez Rosję jest spory.
Na pewno, w pierwszym kroku Rosjanie zaczną, po byle pretekstem, ograniczać polski eksport do Rosji. Wymyśla jakiś pretekst, zablokują nasze towary, i jeszcze powiedzą światu że to nasza wina.
Stara, stalinowska szkoła propagandy, chętnie stosowana przez Putina. Zaczną się problemy z dostawą ropy naftowej i gazu.

http://awojt.salon24.pl/569816,polske-czeka-rosyjskie-uderzenie

Wierzyć, nie wierzyć?
Co sądzicie?

Jarosław II
23-02-2014, 21:27
Tak - Ukraińcy na Majdanie udowodnili, że przez rewolucję można obalić każdą władzę !
a nasze media przez 24 godziny na dobę wtłaczają to młodym do głów - co nas czeka???
Na razie jeszcze nic nie udowodnili. Aby obalić władze trzeba mieć alternatywę a oni tylko obalili w ich przekonaniu(?) a co dalej. Będą ludzie z łapanki i cwaniacy, lub oligarchowie, bo kraj przeżarty korupcją. Te dobra co miał Janukowycz to pochodzą z łapówek. Dalej to jest Putin, jego zemsta i odwet który rykoszetem uderzy w Polskę, nie myśl, że to koniec igraszek. A Putin musi działać jako najbogatszy człowiek świata 175 miliardów dolarów. Co będzie jak się o tym dowiedzą prości sowieci i sowietki? Polityka ma swoje prawa i jest dla fachowców, a nie prostych Seniorów jak ja.:LOL:

Jarosław II
23-02-2014, 21:39
"Nowy prezydent" Ukrainy Turczynow, szef bezpieki i przy....s Tymoszenko przemówił do narodu. "Ukraina stacza się w przepaść. Poprzednia ekipa zrujnowała kraj".
http://www.tvn24.pl/turczynow-przemowil-do-narodu-ukraina-stacza-sie-w-przepasc-poprzednia-ekipa-zrujnowala-kraj,401377,s.html

wujek
23-02-2014, 22:19
Określanie działań Majdanu -jak to czyni Noranda - jako demokracji bezpośredniej i przyrównywanie do Szwajcarii zakrawa na kiepski dowcip.To był po prostu zamach stanu,który się udał bo Janukowycz okazał się facetem miękkim ...... zrobionym,który nie zdawał sobie sprawy,że gra od początku była zero jedynkowa.Albo on rozpędzi buntowników,albo oni będą wlekli jego trupa po Majdanie.Co jeszcze stać się może.

Lila
23-02-2014, 22:35
Incydenty na Krymie.
Zwolennicy Majdanu pobici.


http://www.youtube.com/watch?v=fEt5f5IkpUc

I palenie flagi amerykańskiej.

Arti
23-02-2014, 22:49
Incydenty na Krymie.
Zwolennicy Majdanu pobici.


http://www.youtube.com/watch?v=fEt5f5IkpUc

I palenie flagi amerykańskiej.

no ja pierniczę ...
jakie bitne, aż mnie strach obleciał ..huhhh.

hmm wymowne to skandowanie.

zdzislaw.bedrylo
24-02-2014, 09:48
Mó wątek o Ukrainie otworzył "Puszkę Pandory" ......
Tyle wątków a każdy o różnym zabarwieniu osobistym i politycznym. Była tragedia Narodowa,Zginęli ludzie,tysiące rannych.Kraj na krawędzi a nasi Forumowicze pokazali jak widzą te zagadnienia w swoich poglądach. Ciekawe zjawisko socjologiczne od potępienia do współczucia. Te wątki pokazują jak nasze społeczeństwo jest podzielone
Niestety tak jest w naszym ukochanym Kraju..Jest nas np." trzech.... i każdy ma inne zdanie"....Polska tradycja.....

pluto37
24-02-2014, 10:26
Mó wątek o Ukrainie otworzył "Puszkę Pandory" ......
[QUOTE]Tyle wątków a każdy o różnym zabarwieniu osobistym i politycznym. Była tragedia Narodowa,Zginęli ludzie,tysiące rannych.Kraj na krawędzi a nasi Forumowicze pokazali jak widzą te zagadnienia w swoich poglądach.
A czego się spodziewałeś? Że będziemy bezkrytycznie Ukraińcom klaskać za wszystko co u siebie zrobili i robić będą?
oczywiście, że kiedy ludzie giną to jest tragedia. Ale też zasadnym jest pytanie o powody tych tragicznych zgonów.
Przecież nie wszyscy jak Ty mamy kresowe korzenie i sentymenty.
Ciekawe zjawisko socjologiczne od potępienia do współczucia. Te wątki pokazują jak nasze społeczeństwo jest podzielone
Niestety tak jest w naszym ukochanym Kraju..Jest nas np." trzech.... i każdy ma inne zdanie"....Polska tradycja.....

Społeczeństwo podzielone? Czasy kiedy był Front Jedności Narodu szczęśliwie minęły. I szczęśliwie każdy może mieć zdanie inne niż inni.
Odnoszę wrażenie, ze sam w temacie lekko się miotasz, bo z jednej strony mówisz, ze ludzie giną, ale jak pojawiają się banderowcy, to już zmieniasz ton. A społeczeństwo Ukrainy jest o wiele bardziej zróżnicowane pod każdym względem, niż nasze.
Jeszcze nie mieliśmy w pełni okazji poznać zróżnicowania Ukraińców, bo to dopiero teraz może się okazać przy okazji ich wyborów.
A nasz ukochany kraj juz dziś niewiele różni sie od innych, a napewno od niektórych na plus.

senesco
24-02-2014, 10:33
Ciekawe zjawisko socjologiczne od potępienia do współczucia. Te wątki pokazują jak nasze społeczeństwo jest podzielone.

Drobny błąd, Zdzisławie, a jednak.

Dyskusja pokazuje jedynie jak zróznicowane jest społeczeństwo, może niejednolite, ale nie podzielone.

Stanowczo za często używamy określenia podzielone w odniesieniu do naszego społeczeństwa.
Dlatego tak trudno nam rozmawiać.

Na przykład, społeczeństwo Ukrainy nie jest podzielone, choć skłócone z władzą. Nikt na Ukrainie nie chce jej rozpadu, podziału, bo nikomu się to nie opłaca. Nie chce rozpadu Rosja, nie chce Unia i nie chcą USA.

Różnica zdań nas nie dzieli, pozwala tylko zobaczyć całokształt, o ile ktoś chce widzieć coś więcej i rozumieć coś więcej niż czubek swego nosa.

Ale to, że wiele drzew, rosnących w swoim pobliżu, krzyczy "nie ruszymy się z miejsca", "tylko tutaj należy stać", "tylko w tym miejscu słońce ma właściwy blask", nie zmienia faktu, że razem tworzą las.

Podział zaczyna się wtedy, gdy zamiast różnić się w opiniach, zaczynamy eleiminować tych, ktorzy mogą(!) myśleć inaczej.

Siri
24-02-2014, 11:06
http://www.pudelek.pl/artykul/64092/tadla_wrocila_z_ukrainy_moglam_zginac/

Beata Tadla została wysłana przez szefów Wiadomości na Majdan, by stamtąd prowadzić relację na żywo. Sytuacja wydawała się spokojna. Nikt nie przypuszczał, że za chwilę dojdzie do eskalacji konfliktu. W rozmowie z Super Expressem dziennikarka wyznaje, że jeszcze nigdy nie najadła się takiego strachu.

Mar-Basia
24-02-2014, 11:44
Na razie jeszcze nic nie udowodnili. Aby obalić władze trzeba mieć alternatywę a oni tylko obalili w ich przekonaniu(?) a co dalej. Będą ludzie z łapanki i cwaniacy, lub oligarchowie, bo kraj przeżarty korupcją.

Mam obawe, ze buntowczyki o tym nie pomysleli. Jak beda mieli puste zoladki i zimno w 4 litery - przejrza na oczy. Obawiam sie, ze gardlacze z Uni nie wiele im pomoga - sa sami bankrutami. Europa nie da sie wrobic w druga Grecje...przynajmniej nie powinna, choc naiwniakow nie sieja - sami sie rodza.
Korupcji u nich nie zwalczysz. Na to potrzeba calych pokolen...i pewnie to tez bedzie za malo.


Dalej to jest Putin, jego zemsta i odwet który rykoszetem uderzy w Polskę, nie myśl, że to koniec igraszek.

Zrobi to na zimno, nawet okiem nie mrugnie. :rolleyes:

Noranda
24-02-2014, 12:00
Do @drzazga # 121: Wydaje mi się, że między Twoim: "Określanie działań Majdanu -jak to czyni Noranda - jako demokracji bezpośredniej i przyrównywanie do Szwajcarii zakrawa na kiepski dowcip.To był po prostu zamach stanu,który się udał bo Janukowycz okazał się facetem miękkim ...... zrobionym,który nie zdawał sobie sprawy,że gra od początku była zero jedynkowa.Albo on rozpędzi buntowników,albo oni będą wlekli jego trupa po Majdanie.Co jeszcze stać się może."kon.cyt.
Chyba dostrzegasz pewną różnicę miedzy tym co piszesz, a tym co ja napisałem w moim #89 str5:

--Majdan to typowy przykład demokracji bezpośredniej w którym obywatele są suwerenem i dyktują politykom co mają robić. Powinni mieć pomoc koncepcyjną i organizacyjną w demokratycznym /nie siłowym/ kontynuowaniu tego typu relacji władza obywatel. Praktykami w tym zakresie /najlepszymi w Europie/ są Szwajcarzy. Tam nie ma politykierstwa i partyjniactwa /jak u nas chociażby/...kon.cyt.

Nie wątpię że dostrzegasz różnicę między "porównywaniem do Szwajcarii" a moją myślą, że kolejny Kijowski majdan to przykład aktywności obywatelskiej który warto wesprzeć w przyswojeniu sobie i kontynuowaniu tego co wytłuściłem w moim cytacie. Jeśli nadal odbierasz to w swojej wersji to znaczy, że protest aktywnej i wcale nie prymitywnej grupy społecznej obywateli z Majdanu to niczym nie uprawniona rebelia wobec doskonałej władzy, która na drugi dzień po wyborach zaczęła ostro wchodzić w oligarchizację państwa z marionetkową większością parlamentarną Partii Regionów.W tak pojętych relacjach władza obywatel strzelanie do demonstracji jaką w pierwotnej formie był majdan była w pełni uzasadniona? Idąc dalej tym tokiem myślowym, to marsze PiSu z pochodniami, miesięcznice pod pałacem prezydenckim oraz agitacja za referendum w Warszawie w spr.odwołania Gronkiewicz Waltz też można było ostrzelać i było by zgodnie z prawem....:( . Tym czasem w naszych warunkach wystarczyła ochrona policyjna aby zdenerwowani obywatele Warszawy nie zrobili demonstrującym kuku.
A tak ogólnie : Nasze forumowe dywagacje ja traktuję jako zajęcia z aktywności intelektualnej starszych państwa a nie jako debatę przed podejmowaniem nieodwracalnych decyzji o randze racji stanu o historycznych konsekwencjach. Przynajmniej ja tak to traktuję. Dla poszerzenia dosyć uproszczonego podejmowania koncepcji państwa obywatelskiego i jego formy- demokracji bezpośredniej proponuję zajrzeć do forum http://www.demokracjabezposrednia.pl/ a w nim http://books.google.pl/books?id=06sr8GkMp08C&printsec=frontcover&hl=de&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false.
Warto było by zapoznać się z książką: Marcin Rachwał "Demokracja bezpośrednia w procesie kształtowania się społeczeństwa obywatelskiego w Polsce" /Wydawnictwo Sejmowe/. Zapoznając się z tematem D.B. poczytałem sobie jeszcze kilka innych pozycji książkowych zanim zacząłem zabierać głos w tych kwestiach. Nie wątpię, że gdy Ty zajrzysz głębiej w temat, też stwierdzisz że to jest alternatywa do jedynie słusznej demokracji przedstawicielskiej, która w naturalnym stylu ewoluuje w stronę oligarchizacji politycznej partii zajmujących się głównie walką miedzy sobą o monopol władzy. Majdan i elita intelektualna Ukrainy dała sprzeciw rozpasanej oligarchizacji a nie tylko personalnie do Janukowycza bo im się nie podoba.
Zwróć proszę uwagę na to, że wielu z tych usmarowanych sadzą ludzi z majdanu twierdzi, że nie zgadzali się z postępującą oligarchizacją władzy a wielu z nich jest intelektualną i najbardziej aktywną społecznie grupą społeczeństwa która zdecydowała się na protest w ich stylu "majdan". Wielu z nich jest pracownikami Ukraińskich uczelni.
Prez długi czas nikt nie stosował innych środków niż tradycyjnie dopuszczalne. Kiedy zaczęto do nich strzelać z broni "gładkolufowej" /do dzika strzela się breneką z broni gładkolufowej/ i innej, postarali się też o środki skutecznego oporu. Ja to przynajmniej tak porządkuję w relacjach środki a konieczność własnej ochrony życia.

Hypatia
24-02-2014, 12:23
No to jak to w końcu jest ?
Powinniśmy się w ogóle nie wtrącać czy wręcz przeciwnie,już trzy miesiące temu i to ostro jak sobie niektórzy życzyli ?:icon_eek:
A może by tak nasz Grom posłać i tak jak przed wielu laty na San Domingo wspomóc kogo trzeba ? No właśnie kogo ?:rolleyes:
Bo coś mi się tak wydaje ,że ogólnie nastrój na seniorku jest taki,że tak chciałabym ,a boję się !
No i oczywista nieoczywistość ,to kogo w końcu popieramy - tych komunizująco sympatyzujących z Rosją ,czy może tych z lekka brunatnych spadkobierców Bandery ?
Dżuma czy cholera?
A po cholerę tam się pchać ?:icon_eek:
Aha ,a tak w ogóle dla jasności,to Ukraina graniczy z 7 państwami. Jeśli odliczyć nas i Rosję ,to pozostaje jeszcze 5 !
Czy tych 5 państw ,też się poczuwa ,aby Ukraińców uszczęśliwić? Nie słyszałam,bo to my jak zwykle przedmurze et cetera.

Jeszcze raz powtórzę,wszelka pomoc humanitarna jak najbardziej i nic ponadto !
Gdzie dwóch się bije tam niekoniecznie trzeci korzysta,bywa ,że oberwie rykoszetem nie mniej od tych dwóch.:rolleyes:

Hypatia
24-02-2014, 12:26
Norando,wybacz ,ale nie można stołu nazywać krową ,tylko dla tego ,że na stole stoi szklanka z mlekiem.
To co się dzieje na majdanie od kilku miesięcy ,to na pewno nie jest demokracja bezpośrednia. Na takiej zasadzie to i Rewolucja Francuska i Rewolucja Październikowa,to też były przejawy demokracji bezpośredniej ?
Porównanie tego co się tam dzieje z konstytucyjnie gwarantowanym systemem demokracji bezpośredniej takim jak np w Szwajcarii ma się nijak do siebie.
Oczywiście można użyć pewnej zgryźliwej przenośni,ale wtedy należałoby to pojęcie ująć w nawias ,jako ,że lud nie oglądając się na obowiązujące prawo dokonuje de facto obalenia władzy i ustanowienia(sic!)nowej nie opierając się na niczym ,poza gniewem wobec władzy istniejącej.
Tam gdzie występuje demokracja bezpośrednia ,zawsze wynika to z obowiązującego prawa ,a w szczególności z konstytucji,a nie z mniej lub bardziej słusznego gniewu ludu.

Lila
24-02-2014, 12:33
Powinien ktoś jechać na Majdan i dobrze się przyjrzeć.
Kliczko został wygwizdany; czy Europa ma zamiar pomagać bachorom UPA, która i tak nie chce Unii?

Tusk ma rację ( Boże, Boże język mi się połamie, a paluszki pourywa). Nie wypruwać sobie żył.
Tym bardziej, żeśmy także nad przepaścią.

I pamiętajmy słowa wielkiego Polaka;

Każdy naród pracuje przede wszystkim dla siebie,
a nieszczęściem jest zajmowanie się calym światem, kosztem własnej Ojczyzny.

toy_
24-02-2014, 12:36
No to jak to w końcu jest ?
Powinniśmy się w ogóle nie wtrącać czy wręcz przeciwnie,już trzy miesiące temu i to ostro jak sobie niektórzy życzyli ?:icon_eek:
A może by tak nasz Grom posłać i tak jak przed wielu laty na San Domingo wspomóc kogo trzeba ? No właśnie kogo ?:rolleyes:
Bo coś mi się tak wydaje ,że ogólnie nastrój na seniorku jest taki,że tak chciałabym ,a boję się !
No i oczywista nieoczywistość ,to kogo w końcu popieramy - tych komunizująco sympatyzujących z Rosją ,czy może tych z lekka brunatnych spadkobierców Bandery ?
Dżuma czy cholera?

A ja sobie kupilam koperte i znaczek i pisze list do cioci Jewgienii. Mam nadzieje ze w tym Lwowie juz spokoj.

Hypatia
24-02-2014, 12:36
Upsssssssss?!:icon_eek:

Mar-Basia
24-02-2014, 12:50
Aha ,a tak w ogóle dla jasności,to Ukraina graniczy z 7 państwami. Jeśli odliczyć nas i Rosję ,to pozostaje jeszcze 5 !
Czy tych 5 państw ,też się poczuwa ,aby Ukraińców uszczęśliwić? Nie słyszałam,bo to my jak zwykle przedmurze et cetera.

No wlasnie, dziwnie cichutko siedza....kasy o ktora glownie chodzi bankrutujacej Ukrainie napewno nie zaproponuja.:)

Jeszcze raz powtórzę,wszelka pomoc humanitarna jak najbardziej i nic ponadto !
Gdzie dwóch się bije tam niekoniecznie trzeci korzysta,bywa ,że oberwie rykoszetem nie mniej od tych dwóch.:rolleyes:

Zdecydowanie - pomoc humanitarna w postaci sprzetu, materialow, wyzywienia - zadnej kasy do reki bo ja przekreca na prywatne potrzeby - skad to znamy.:confused:

pluto37
24-02-2014, 13:50
...
A może by tak nasz Grom posłać?
.......

Hypatio! Chcesz i ...MASZ!!!!!
W/g polskojęzycznych meinstrimowych mediów marszałek Kaczyński śle do Kijowa brigade tygrysów z Rychem Francisem Czarneckim na czele. Narazie nie ustalono czy do boju, czy popatrzeć, czy tylko pozdrowienia od Zbawiciela przekazać portierowi na majdanie:D :D :D

wankabor
24-02-2014, 14:53
Jakże my Polacy pasjonujemy się wydarzeniami na Ukrainie. Częściowo rozumiem, to bliska zagranica. Ale oto wiadomość dotycząca bezpośrednio nas w niedalekiej przyszłości . http://finanse.wp.pl/kat,1033703,title,Rosjanie-poszerzaja-koalicje,wid,16428265,wiadomosc.html.
Dla obecnej prawicowej władzy, interes Polski nie ma znaczenia.
Mocarstwa mają sposoby na krnąbrnych " kij albo marchewka"

pluto37
24-02-2014, 15:06
Jakże my Polacy pasjonujemy się wydarzeniami na Ukrainie. Częściowo rozumiem, to bliska zagranica. Ale oto wiadomość dotycząca bezpośrednio nas w niedalekiej przyszłości . http://finanse.wp.pl/kat,1033703,title,Rosjanie-poszerzaja-koalicje,wid,16428265,wiadomosc.html.
Dla obecnej prawicowej władzy, interes Polski nie ma znaczenia.

Wandziu! Rosjanie robią to co w/g nich jest dla nich korzystne bez względu na to czy nam się to podoba czy nie.
A co do władz RP to przypomnę Ci, ze lewicowa władza w RP z lewicowym prezydentem zaprzyjaźnionym z ukraińskimi oligarchami uwalił projek rurociągu Jamał II, który omijał Ukrainę, co spowodowało budowę rury do Niemiec pod wodami Baltyku.

Lulka
24-02-2014, 16:17
USA przestały już kryć się z faktem, że były inicjatorem „Pomarańczowej Rewolucji” w 2004 r. Teraz też specjalnie nie kryją się z tym, że finansowały obecny przewrót. 13 grudnia ur. stworzyły w tym celu specjalny fundusz o wartości 5 miliardów dolarów
artykuł daje do myślenia
http://polish.ruvr.ru/2014_02_24/Polska-Ukraina-Okno-z-widokiem-na-psychiatryk-Cz-II-7666/

Jarosław II
24-02-2014, 16:51
artykuł daje do myślenia
Cytat:
USA przestały już kryć się z faktem, że były inicjatorem „Pomarańczowej Rewolucji” w 2004 r. Teraz też specjalnie nie kryją się z tym, że finansowały obecny przewrót. 13 grudnia ur. stworzyły w tym celu specjalny fundusz o wartości 5 miliardów dolarów
http://polish.ruvr.ru/2014_02_24/Polska-Ukraina-Okno-z-widokiem-na-psychiatryk-Cz-II-7666/
To było do przewidzenia, że za nikt życia za darmo nie będzie narażał. Trochę się wymknęło spod kontroli, bo Jankesi myśleli, że oni zaczną a Unia z Polska skończą, ale Ukraina to nie Afganistan. Chcą dawać to niech dają swoje a nie z moich podatków.

Lila
24-02-2014, 17:26
Wątek wyjątkowo merytoryczny, gdyby nie wtyki @#$%^%$ chorego na wściekliznę niemożności pogryzienia Kaczyńskiego, choć on nie jest tematem wątku.
Nie czytać po prostu. Głupota to nie świerzb, ale jednak ....zażenowanie.

.....
Bardzo słuszne głosy;
Chcą dawać to niech dają swoje a nie z moich podatków.
Ba, ale Unia to nasze podatki.
Dla obecnej prawicowej władzy, interes Polski nie ma znaczenia.
To Autorka nie wie, że jej Miller -teść Ukrainki- był zawsze gorącym orędownikiem daleko idącej pomocy dla tego państwa?
Zdecydowanie - pomoc humanitarna w postaci sprzetu, materialow, wyzywienia - zadnej kasy do reki bo ja przekreca na prywatne potrzeby - skad to znamy
Podpisuję się. Skoro u nas były takie przekręty z kasą unijną ( kwestią czasu jest, aby opinia publiczna się dowiedziała ile miliardów wyparowało)
to tam cała kasa zniknie w kieszeniach kilkunastu osób.
Ale jeśli Ukraina nie dostanie pieniędzy, zbankrutuje. Muszą je dostać, bo Ukraina rosyjska lub Ukraina podzielona to dla nas śmiertelne niebezpieczeństwo odłożone w czasie.

Rozumieją to nasi przywódcy, nawet Tusk, który ostatnio naraził się zarówno Putinowi jak i Miedwiediewowi, czego konsekwencje niebawem odczuje. Ten polityk starał się do tej pory nie zadzierać z możnymi. Skoro to zrobił, wie, w jakim położeniu znalazł się nasz kraj.
A niedźwiedź już zamruczał;
''uznanie nowych władz na Ukrainie jest aberracją''.
Jak myślicie, do kogo ten pomruk?

wankabor
24-02-2014, 17:49
. Trochę się wymknęło spod kontroli, Chcą dawać to niech dają swoje a nie z moich podatków.

Z pod kontroli wiele spraw się wymyka. Najłatwiej dawać cudze, a nie swoje. Mnie tez denerwuje,że m.in z moich podatków finansowane są religie , głownie KK. Każdy kto praktykuje jakąś religie niech ponosi koszt, a nie podbiera forsę np. ateistom. Brzydka, nieuczciwa to praktyka. Ale pieniądz podobno nie śmierdzi.

Siri
24-02-2014, 18:21
http://pudelekx.pl/zony-prokuratora-generalnego-ukrainy-i-janukowycza-21837

Król jest nagi:
http://pudelekx.pl/nagi-portret-janukowycza-zdjecia-21853

wuere'le
24-02-2014, 18:49
Mimo wszystkich argumentów nie widzę szczególnej potrzeby włażenia Ukrainie w d... bez mydła.Ukraińcy nie lubią Polaków.
Nie ma żadnej gwarancji, że pieniądze, które Ukraina dostanie nie zostaną przekręcone, przecież oni mają w tym ogromną wprawę. Mamy w naszym kraju dość własnych przekrętów, poza tym sporo, mówiąc bardzo oględnie, potrzeb w każdej prawie dziedzinie. Ukraina musi wpierw sama uporządkować swoje sprawy i pokazać światu, że są godni pomocy.Na razie to widać tam tylko walkę o władze, nie o dobro państwa. Takie odnoszę wrażenie oglądając telewizyjne relacje.
Pieniędzmi z "dziury budżetowej" raczej nie szafujmy.

babciela
24-02-2014, 19:51
Popieram, popieram...

pluto37
24-02-2014, 20:20
Popieram, popieram...
Elu!
A co popierasz, bo brak jasności w temacie:)

Lila
24-02-2014, 21:11
Mimo wszystkich argumentów nie widzę szczególnej potrzeby włażenia Ukrainie w d... bez mydła.Ukraińcy nie lubią Polaków.
Nie ma żadnej gwarancji, że pieniądze, które Ukraina dostanie nie zostaną przekręcone, przecież oni mają w tym ogromną wprawę. Mamy w naszym kraju dość własnych przekrętów, poza tym sporo, mówiąc bardzo oględnie, potrzeb w każdej prawie dziedzinie. Ukraina musi wpierw sama uporządkować swoje sprawy i pokazać światu, że są godni pomocy.Na razie to widać tam tylko walkę o władze, nie o dobro państwa. Takie odnoszę wrażenie oglądając telewizyjne relacje.
Pieniędzmi z "dziury budżetowej" raczej nie szafujmy.

Przecież to Unia daje.
Zresztą nie wiem jak Ty, ale ja mam wrażenie oglądając sceny z Sewastopola i z Charkowa, że dopiero teraz się zacznie tak naprawdę.

Jarosław II
24-02-2014, 22:12
Mimo wszystkich argumentów nie widzę szczególnej potrzeby włażenia Ukrainie w d... bez mydła.Ukraińcy nie lubią Polaków.
Nie ma żadnej gwarancji, że pieniądze, które Ukraina dostanie nie zostaną przekręcone, przecież oni mają w tym ogromną wprawę. Mamy w naszym kraju dość własnych przekrętów, poza tym sporo, mówiąc bardzo oględnie, potrzeb w każdej prawie dziedzinie. Ukraina musi wpierw sama uporządkować swoje sprawy i pokazać światu, że są godni pomocy.Na razie to widać tam tylko walkę o władze, nie o dobro państwa. Takie odnoszę wrażenie oglądając telewizyjne relacje.
Pieniędzmi z "dziury budżetowej" raczej nie szafujmy.
Masz słuszna rację. Do tej pory Ukraina była sowiecka i tak niech pozostanie. Amerykanie za pierwszym razem i za drugim wsadzili kij w mrowisko a teraz się śmieją zza firanki. Nigdy Ukrainiec nie będzie bratem Polaka tylko najwyżej, będzie nas jak dotychczas uważał za frajera. Nam nawet palcem nie kiwnęli ani słowem ani czynem a teraz nagle im się do Europy zachciało z taka korupcją. Janukowycz miał oficjalnie 100 tysięcy dolarów rocznie, a pod stołem 100 milionów rocznie pod stołem.

Na Ukrainie, która notuje ponad dwukrotnie mniejszy PKB niż Polska, majątki najbogatszych ludzi wielokrotnie przewyższają fortuny miliarderów znad Wisły.
http://www.najbogatsi.pl/index.php?dz=rankingi&id=88
I to oni rządzili i będą rządzić Ukrainą jak frajerzy z Polski i Uni dadzą pieniądze. Proszę, jak chcą rządzić to niech ruszą swoje fortuny a od naszych pieniędzy wara.:mad: :mad: :mad:

Lila
24-02-2014, 22:21
No proszę, nawet premier zrozumiał, że nie może być sowiecka, a elektorat nic. Nawet na jotę.

Wiktor Janukowycz jest na rosyjskim okręcie - powiedział dla TVN24 lider partii "Swoboda", Ołeh Tiahnybok. Według informacji radia "Głos Rosji" Janukowycz znajduje się w Sewastopolu, w rosyjskiej bazie piechoty morskiej w Zatoce Kozackiej.

Radio, powołując się na źródła stacji telewizyjnej ATR, podaje również, że dla Janukowycza przygotowano okręt desantowy Floty Czarnomorskiej FR, którym Janukowycz uda się do Rosji.

No... banderowcy. Odbić go ruskim.:D
Tylko problem, że ruskie sołdaty to nie kobiety i dzieci. Polskie.

wuere'le
24-02-2014, 22:47
Przecież to Unia daje.
Zresztą nie wiem jak Ty, ale ja mam wrażenie oglądając sceny z Sewastopola i z Charkowa, że dopiero teraz się zacznie tak naprawdę.

Chyba nie tylko, skoro, cytuję za "NaTemat":
"Tutaj pomagać miałaby także Polska. Premier Tusk na konferencji prasowej podczas wizyty na Podlasiu przyznał, że Polska musi interesować się stabilną sytuacją na Ukrainie. Niemniej, wyjaśnił, że w tej kwestii "nie wyprujemy sobie żył". - Pomoc finansowa dla Ukrainy leży w naszym interesie, ale Polska nie będzie głównym donatorem - mówił premier".
Tak więc i z naszej kasy pójdą pieniądze, co mi się nie podoba.
Niestety, teraz tam się może zacząć zło wszelkie i my nic na to nie poradzimy. Ukraincy muszą sami pójść po rozum do głowy, posłuchać ludzi mądrych o ile tacy tam się znajdą.Potrafili Polacy obyć się bez przelewu krwi, mogą i oni.Widać jednak, że nie o to tam chodzi, przykład Kliczko, który został wygwizdany, bo zbyt ugodowo podchodził do sprawy.
Słyszałem w jakiś wiadomościach, że na Białorusi też robi się niespokojnie. Powoli te ostatnie bastiony pseudo socjalizmu, czy niby demokracji, sam nie wiem, zaczną podać.
Oby bez rozlewu krwi.

Arti
24-02-2014, 22:57
Sewastopol. Jest tam baza rosyjskiej Floty Czarnomorskiej .
Jest to miasto bezpośrednio podporządkowane stolicy Ukrainy i nie wybiera się tam mera. Miastem kieruje szef administracji którego mianuje prezydent Ukrainy.
W niedzielę doszło do przejęcia władzy uznanej za bezprawną przez administrację miasta. Mimo wcześniejszej deklaracji o bezprawnym wyborze mera, rada dziś uległa presji i uznała jego pełnomocnictwa.
Rada miasta zgodziła się na mera Rosjanina Alekseja Czałyja.
Prawie wszyscy mieszkańcy Sewastopola to etniczni Rosjanie.

z portal kresy.pl

Wychodzi, że obywatele Sewastopola chcą do Rosji.

Lila
24-02-2014, 23:39
Na dobranoc, skromne życie w skromnej chatynce Prokuratora Generalnego Ukrainy.
Masa zdjęć.:) Jak spał, jak jadł ten chleb z wędzoną słoniną, gdzie gotowała małżonka.:D

http://4ubuk.blogspot.se/

Milutko doprawdy.
Myślę, że kilku oligarchów na pewno będzie chciało pokazać jak kocha ojczyznę i zrobią ściepę narodową.

Arti
25-02-2014, 00:09
http://4ubuk.blogspot.se/

aukcja aż się prosi :)
ładny grosz widzę.

Jarosław II
25-02-2014, 08:05
No, i ja mam na takich robić ściepę. Chyba, że na wiązankę. Przy okazji wycieczki pisu mogę podrzucić pocztą kwiatową. Najwyżej Rychu powie, że to od siebie, bo lubią cydze sukcesy przywłaszczać.:rolleyes:

senesco
25-02-2014, 08:39
http://4ubuk.blogspot.se/

aukcja aż się prosi :)
ładny grosz widzę.

Arti, ale z czego - toż to przykład bezguścia i megalomanii.
Może politycy już tacy są.
Ale jak przyjrzeć się bliżej, to każdy ukraiński polityk - od byłego prezydenta po obecnych kandydatów, dawnych opozycjonistów - to ludzie niezwykle zamożni.
Każdy z nich ma taką chałupkę. Niektórzy wolą srebro, inni diamentowe żyrandole, ktoś może coś w stylu techno, zamiast imperiału. Ale wszyscy tak mieszkają.
Gdyby ich nie straszyć, a rzeczywiście zrobić wyprzedaż garażową, to kupią te pamiątki.
Wtedy grosz się uzbiera.

Lila
25-02-2014, 10:01
W tych ich chałupach widać wielopokoleniowe kompleksy prostactwa. Nie ma to związku z biedą w dzieciństwie, lecz z genami rabusiów.
Wystarczy spojrzeć na letnią rezydencję szefowej najbogatszego państwa w Europie, która też w młodości nie opływała w luksusy, a jednak zachowuje wstrzemięźliwość.

http://wpolityce.pl/artykuly/70857-gorny-dla-wpolitycepl-porownanie-wiejskich-rezydencji-angeli-merkel-i-wiktora-janukowycza-mowi-wiecej-o-elitach-obu-krajow-niz-analizy-politologow-zobacz-zdjecia

Przy okazji wycieczki pisu
Daj linka do tej wycieczki, bo zdaje się, znów ci zadzwoniło nie tam gdzie trzeba.
Uszy trzeba umyć.

wuere'le
25-02-2014, 10:23
Jeśli chodzi o wycieczkę PiSu, to tu jest link:

http://tomaszlis.natemat.pl/93179,ujawniam-raport-pis

Na dodatek jeszcze to:
http://natemat.pl/93143,jacek-kurski-pozuje-z-tarcza-na-majdanie

Komentarze zbyteczne.

Lila
25-02-2014, 10:24
W zasadzie nie ma o czym mówić, ale dla porządku zajrzyjmy do chatki zwykłego deputowanego.
Tak mieszka szef Partii Regionów Jurij Iwaniuszczenko, choć zdaje się, to już przeszłość.

http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-nie-domy-a-palace-carow-tak-mieszkali-ukrainscy-politycy,nId,1111273

Lila
25-02-2014, 10:27
Jeśli chodzi o wycieczkę PiSu, to tu jest link:

http://tomaszlis.natemat.pl/93179,ujawniam-raport-pis

Na dodatek jeszcze to:
http://natemat.pl/93143,jacek-kurski-pozuje-z-tarcza-na-majdanie

Komentarze zbyteczne.

Jasne, że zbyteczne. Dajesz link do fantasmagorii Lisa.
Czekam na linka z wizyty.

Kurski, jakbyś nie zauważył, to Solidarna Polska.

Mar-Basia
25-02-2014, 10:32
W tych ich chałupach widać wielopokoleniowe kompleksy prostactwa. Nie ma to związku z biedą w dzieciństwie, lecz z genami rabusiów.
Wystarczy spojrzeć na letnią rezydencję szefowej najbogatszego państwa w Europie, która też w młodości nie opływała w luksusy, a jednak zachowuje wstrzemięźliwość.

Lila, wlasnie prostactwo co Ruscy i im "pochodni" maja w genach. Wszystko musi sie swiecic jak psu j.... Inaczej nie potrafia.

Nie bede wymieniac z nazwisk, bo to i tak jest znana tajemnica poliszynela - w Marbelli ma chalupy "mastoki "wielu" Ukraincow. Sa identyczne jak pokazane na linku ukrainskiego fotografa. Nie uwierzysz mozna zaliczyc do nich pare nazwisk z obecnej opozycji, ktora za pare minut zasiadzie w nowym rzadzie, ponoc demokratytycznym.

Ukraincom i Ruskim nie wierze, malego paznokcia nie dalabym sobie obciac. Ciubaryki byli i beda...mimo zlotych kranow w lazience ;) i swiecidel, ktorymi sie otaczaja.

A co do zapomogi 35 milionow dollarow - podobno marza, ze MFI im da....tylko pewnie potluka sobie dobrze 4 literym bo NIKT na swiecie nie da im czeku "na bialo". Pomarzyc zawsze mozna.

Ot, zycie, samo zycie. :cool:

Lila
25-02-2014, 10:37
Ashton już im obiecała kasę.
Gdzie ona trafi?
I cokolwiek by tu ktoś nie napisał, to jeśli idzie o Polskę, partycypanci obu największych partii mają stanowisko identyczne;
dać.
Tylko, że niezbyt dużo.

Mar-Basia
25-02-2014, 10:48
Ashton już im obiecała kasę.
Gdzie ona trafi?
I cokolwiek by tu ktoś nie napisał, to jeśli idzie o Polskę, partycypanci obu największych partii mają stanowisko identyczne;
dać.
Tylko, że niezbyt dużo.
Lilu, wlasnie slucham wiadomosci i analize sytuacji na Ukrainie.
Ashton moze obiecywac nawet zlote gory. NIKT nie da im tzw "bialego czeku". Po pierwsze rzad, ktory sobie wybiora nie ma zadnego legalnego podloza,nie da gwarancji zwrotu kasy, ktora dostanie. Po drugie, miliardy nie plyna w 5 minut - trzeba na nie czekac dosc dlugo. Podobno zwoluja konferencje "donatorow" - czytaj przetargu, kto da wiecej???. Jakie beda warunki splat. Jak narazie pozyczki bankowe wahaja sie na stopie procentowej 30 - 40 procent. To jest duzo wiecej niz pozyczaja Grecy.

Obawiam sie, ze polska prasa nie podaje wiarygodnych wiadomosci.

Ukraincy mysla, ze kasa bedzie juz jutro w ich rekach - ha ha, pomarzyc mozna :LOL:

Lila
25-02-2014, 10:55
To wszystko może iść zupełnie inną drogą;
-parlament ukraiński mówi o ruchach okrętów rosyjskich, bardzo dziwnych.
- wściekłość ludzi może dojść do takiego poziomu, że dojdzie do ataków na rezydencje.

Inna sprawa, że Ukraina ma duże możliwości. Hrywna wcale tak mocno nie spadła, spółki ukraińskie zwyżkują( sic!) jak na razie.
Może wpadną na pomysł, by lepiej ściągać pieniądze od swoich.

wuere'le
25-02-2014, 11:15
Jasne, że zbyteczne. Dajesz link do fantasmagorii Lisa.
Czekam na linka z wizyty.

Kurski, jakbyś nie zauważył, to Solidarna Polska.

Wiem skąd Kurski, pokazałem tylko hurtem honor polityków.

senesco
25-02-2014, 11:28
Ależ dostaną, dostaną, trochę tylko muszą popracować, poudawać, może zechcą przy okazji wyłożyć drobne z własnej kieszeni. Potem sobie odbiją.
Stać ich - oto miasteczko w Kijowie - najdroższe nieruchomości w Europie - zobacz. (http://www.dailymail.co.uk/news/article-2423723/Kievs-millionaires-ghost-town-left-Ukrainian-economy-crashed.html)

Kłopot w tym, że szczególnie polscy politycy licytują w górę, jakby nie rozumieli, że Unia aby dać musi komuś zabrać - na przykład nam.
Poza tym, jakby Ukraina dołączyła do Unii, to będzie miała silniejszy głos niż Polska. Ale jak zwykle odkryjemy tę prawdę za późno.

Lila
25-02-2014, 11:37
Senesco, spokojnie. Kiedyż oni tam będą w Unii.:D

Na razie ( jeśli śledziłeś obrady) nie udało im się powołać rządu.
Więc wszelkie rozmowy zawieszone.

Życzę im z całego serca spokoju i dobrobytu,
ale to praca na co najmniej pokolenie. Będą chcieli czekać?

senesco
25-02-2014, 11:50
Życzę im z całego serca spokoju i dobrobytu,
ale to praca na co najmniej pokolenie. Będą chcieli czekać?

Przyłączam się do tych życzeń, oby ludziom - nie tylko zresztą na Ukrainie - żyło się łatwiej.

Warto jednak - dla zrozumienia - rzucić okiem na serial Życie w przepychu (TVN Style). Ukraina to nie tylko majdan.
Lud się buntuje z biedy - wszędzie - ale dogadują się bogaci, starając się zabezpieczyć swe dobra. Wskazują na kogoś palcem, jak prestidigitator, aby zmylić uwagę.

Przepychają się i będą się przepychać. Ani Rosja nie dopuści do włączenia Ukrainy do Unii, ani Unia nie chce tego zrobić. Nie w tej chwili.
Mnie zastanawia tylko, po co nasi politycy się tak licytują.
Powinniśmy im wyłączyć "dźwięk" dla własnego dobra.

Dzięki mediom mam wrażenie, że od dwóch tygodni w Polsce nic ważnego się nie wydarzyło. A chyba szkoda?

Lila
25-02-2014, 11:57
Bo poza nową aferą w Służbie Zdrowia, faktycznie nic nie ma.
Błogosławiona Ukraina, trochę ją przykryła.:)
Nie na długo...

Nasi politycy...cóż, dopiero co w Wilnie ściskali się z Janukowyczem, a teraz jak jeden mąż stanęli po stronie opozycji, choć prawnie Janukowycz nadal jest prezydentem.

Taka jest polityka.
I mamy ogromne szczęście senesco :), że możemy tylko o niej sobie popisać, nie uczestnicząc w niej i się nie brudząc.

A na Ukrainie pogłoski, że prezydenta ukryli Amerykanie.:)
Dojdziesz to za nimi?

pluto37
25-02-2014, 12:21
Tak na marginesie ukraińskich przypadków gospodarczych:
Eksperci wieszczyli, że upadek Portugalii pociągnie na dno całą strefę euro. Ku zdziwieniu analityków, unijny bankrut wychodzi jednak na prostą. Bezrobocie spada, dochód narodowy rośnie, a Lizbona już nie chce dalszej pomocy z Brukseli.

Co świadczy o tym, że kontrolowana pomoc finansowa skutkuje.
od mądrości Ukraińców zależeć będzie czym się skończą ich kłopoty.
No i na ile ich armia i reszta służb mundurowych jest w stanie powstrzymać ewentualne zakusy separatystów.

BarbaraK
25-02-2014, 12:52
A mnie najbardziej podoba się ;) :rolleyes: ten portret.
http://metromsn.gazeta.pl/Gwiazdy/56,135321,15516933,Rezydencja_Wiktora_Pszonki,,3.h tml

Lila
25-02-2014, 13:02
I słusznie, :D bo śliczniusi ten ichni prokurator.

Wspomniany tu Jacek Kurski właśnie został pobity przez Protasiewicza z PO.
Hojny ten poseł, wysłał dary na Ukrainę. No dobra, umówmy się, że darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby,
ale namiot pamiętający czasy ZSRR?:D
http://wpolityce.pl/wydarzenia/75109-jacek-protasiewicz-zwoluje-dziennikarzy-i-w-blasku-fleszy-wysyla-na-ukraine-trzydziestoletni-namiot-piec-dresow-z-urzedu-i-kilka-kubkow

Jeszcze 5 dresów i kilka kubków. Transport droższy niż dar.
Niemniej serce posła- bezcenne.

Lila
25-02-2014, 15:10
Jak to skąd, przecież to krew z krwi kupa z kupy prezesa. To jeszcze nie tak dawno ratlerki pisowskie. Nawet teraz jeszcze im się szczek nie zmienił.:LOL: :LOL:

To właśnie przykład katolickiej nienawiści mentalnie bliskiej czworakom z rezydencji.

................

A co nowego w temacie?
Katolik nie wie, bo i skąd.


Otóż będzie Haga dla Jakunowycza.
Nasze styropiany cackały się z mordercą, a oni....ech..

pluto37
25-02-2014, 15:47
A mnie najbardziej podoba się ;) :rolleyes: ten portret.
http://metromsn.gazeta.pl/Gwiazdy/56,135321,15516933,Rezydencja_Wiktora_Pszonki,,3.h tml

Rzec można, że chłopaki poczuli jak cary, a juz oberprokurator specjalnie.
A teraz pomyśl jak im tego będzie w celi brakować.

Albo ciekawe co sobie myśli taki szeregowy berkutowiec, którego wystawiono na obstawę majdanu z ostrą amunicją jak ogląda takie zdjęcia?
A w końcu nie tylko Ukraińcy oglądaja te obrazki, sporo sąsiadów zza wschodniej miedzy też ma nad czym rozmyślać

Sabina22
25-02-2014, 16:04
Wiktor Janukowycz NIE ŻYJE. Prezydenta Ukrainy zabiły służby specjalne?



Dziennikarska plota,czy coś w tym jest?

Lila
25-02-2014, 16:13
Chyba plotka?
W końcu nie zrobił nic więcej niż nasz Jaruzelski, doradca prezydenta obecnie i 'człowiek honoru'.
Wynika z tego, że nam jako społeczeństwu zabrakło honoru, bo obejrzyj Sabino film, jak na kolanach przepraszał Berkut.

http://www.youtube.com/watch?v=IaL9LI3vs00

Lila
25-02-2014, 16:23
Ministrem oświaty została Iryna Farion ze Swobody. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości w jaka stronę podąża Ukraina niech przeczyta kto będzie kształcił młodych Ukraińców.

https://www.facebook.com/KresyPL/posts/10151426243510893


http://lospolski.pl/?p=1418

maja59
25-02-2014, 17:12
Wygląda to coraz gorzej. W dawnych czasach jak pracowaliśmy po studiach w okolicach Witryłowa, starzy mieszkańcy opowiadali jak było gdy te ziemie przechodziły z rak do rąk. Po domostwach Polaków pozostały zdziczałe jabłonie i resztki piwnic. Po Łemkach podobnie.
Pretensje do Przemyśla zgłaszane przez minister oświaty Ukrainy jakoś mnie nie dziwią, nie mam za grosz zaufania ani nawet ochoty do okazania dobrej woli. Niech sobie żyją w pokoju i dobrobycie ale z daleka od nas.
Ciekawa jestem reakcji Ukrainy na zgłoszenie przez Polskę pretensji do Lwowa, Stanisławowa, Kamieńca i takich tam innych "czysto" ukraińskich miejsc.
Komu zależy na ożywieniu starych, wydawało by się pochowanych już, upiorów? No komu??? Kto lubi dzielić i rządzić??
Gryzę się z odrazy w paluszki ale to muszę napisać, bandyta batiuszka jedną rzecz z pewnością załatwił, wielkie wędrówki ludów i w miarę jednolite etnicznie społeczeństwa, przyszłe zarzewia konfliktów ale niech tak już zostanie jak jest na wschodzie i na zachodzie.

Lila
25-02-2014, 17:51
Niby nie ma się czymś takim zawczasu przejmować,
tym bardziej, że sama czytałam wypociny, że IM Kraków TEŻ się należy.:D

Niby..
...ale dmuchać na zimne. I kazać dmuchać naszym wybrańcom.

Co do Stalina, to lepiej jednak te paluszki chociaż nadgryźć, :D bo załatwił coś strasznego. Nam stratę 1/3 terytorium.
A Krym? Jaki on teraz jest pod względem etnicznym?
Ruski? Jak zawsze był tatarski?

Generalnie, ja już widzę, jak bardzo -radując się ich szczęściem- musimy uważać. Premierem do struktur siłowych (!!!) miał także zostać ktoś ze 'Swobody', tylko powstała jakaś podejrzana sytuacja z jego kontaktami z Jakunowyczem.

http://wiadomosci.wp.pl/lbid,6001,title,Trwaja-krwawe-protesty-na-Ukrainie,nazywo.html
Ostrożność.

Strasznie trudny czas dla nas. Jak to wyważyć?

Jarosław II
25-02-2014, 18:33
Pisowska wazelinka załatwi wszystko, lub prawie wszystko, bo sępa nikt nie wydoi.ROTFL ROTFL

Lila
25-02-2014, 18:40
Prawda, jakie odkrywcze zdanie przedpiścy?:D

Republika Gabonu się kłania.

Temat nie jest o PIS, choć rozumiem, że kolega za dużo tych tematów w zanadrzu nie ma.
Dziura w sukmanie.

Lila
25-02-2014, 19:02
Jarosławie, drogi kolego forumowy.
Posłuchaj pieśni z Majdanu. Stara, łemkowska pieśń.

:)

https://www.youtube.com/watch?v=a3MlTlbQO_E

Ci ne żal ti mamko bude?

Hej, pohynu ja w czużim kraju,
Pohynu ja w czużim kraju.
Chto ż my bude braty jamu?
Chto ż my bude braty jamu?

Hej, wyberut my czużi łjudy,
Wyberut my czużi łjudy.
Cy ne żal ty, mamko, bude?
Cy ne żal ty, mamko, bude?

Hej, jakby ż meni, synku, ne żal?
Jakby ż meni, synku, ne żal?
Tyż na mojim sercju łeżaw,
Tyż na mojim sercju łeżaw.

wuere'le
25-02-2014, 19:23
Ministrem oświaty została Iryna Farion ze Swobody. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości w jaka stronę podąża Ukraina niech przeczyta kto będzie kształcił młodych Ukraińców.

https://www.facebook.com/KresyPL/posts/10151426243510893


http://lospolski.pl/?p=1418

No właśnie, trzeba im dać jak najwięcej, a oni nas i tak oleją.

Fakt, Jarosławie II, to kupa z kupy.
Nawiązując do wspomnianych wyżej katolików, to właśnie oni, wierchuszka PiSu, prezentują najwięcej nienawiści, obłudy i raczej nazwał bym ich katolami jak już.
Janukiewiczowi Haga się należy jak psu micha, podobnie jak ok 50 innym wspomnianym w którymś publikatorze.

Lila
25-02-2014, 19:29
Nawiązując do wspomnianych wyżej katolików

Katolikiem jest nasz kolega i pisząc ''katole'' obrażasz czyjeś uczucia..

Masz jakieś wieści o katolicyzmie PiS?

Haga jak najbardziej, choć bardziej dotkliwy byłby sąd ukraiński.

toy_
25-02-2014, 19:31
Ci ne żal ti mamko bude?

Hej, pohynu ja w czużim kraju,
Pohynu ja w czużim kraju.
Chto ż my bude braty jamu?
Chto ż my bude braty jamu?

Hej, wyberut my czużi łjudy,
Wyberut my czużi łjudy.
Cy ne żal ty, mamko, bude?
Cy ne żal ty, mamko, bude?

Hej, jakby ż meni, synku, ne żal?
Jakby ż meni, synku, ne żal?
Tyż na mojim sercju łeżaw,
Tyż na mojim sercju łeżaw.
Czy to po Janukowyczu tak Lilu zawodzisz?

Lila
25-02-2014, 19:32
Czy to po Janukowyczu tak Lilu zawodzisz?

Napisałam po polsku i wyraźnie, że to piosenka z Majdanu. Przepiękna piosenka.
Nie moja wina, że nie znasz polskiego.

toy_
25-02-2014, 19:39
Przepraszam....nie czytalam. Bardzo smutna piesn :(
edit: katolicy a katole to jak kibice i kibole

Jarosław II
25-02-2014, 20:17
http://www.youtube.com/watch?v=nI8esm-kdxs

Arti
25-02-2014, 21:32
Walka odbywa się między stronnictwem pro-rosyjskim a nacjonalistycznym ugrupowaniem na czele którego stoi Oleg Tiachnybok.

:rolleyes: no cóż, ideologia Swabody to "jeden jedyny naród ukraiński, reszta się nie liczy" no lecz są tam też inne narodowości.
Oleg Tiachnybok jeden z liderów Majdanu jest człowiekiem o poglądach antypolskich i antysemickich.
Działania Rosji putinowskiej mogą doprowadzić do rozpadu Ukrainy i to jest niebezpieczne dla Polski.

Co nosi w sercu Ołeh Tiahnybok ----> http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/co-nosi-w-sercu-oleh-tiahnybok/0wbxs
wkrótce przywódcy wszystkich państw - także Polski - będą ustawiać się w kolejce przy składaniu kwiatów pod pomnikiem Bandery.

no taaa...

Mar-Basia
25-02-2014, 22:14
Walka odbywa się między stronnictwem pro-rosyjskim a nacjonalistycznym ugrupowaniem na czele którego stoi Oleg Tiachnybok.

:rolleyes: no cóż, ideologia Swabody to "jeden jedyny naród ukraiński, reszta się nie liczy" no lecz są tam też inne narodowości.
Oleg Tiachnybok jeden z liderów Majdanu jest człowiekiem o poglądach antypolskich i antysemickich.
Działania Rosji putinowskiej mogą doprowadzić do rozpadu Ukrainy i to jest niebezpieczne dla Polski.

Co nosi w sercu Ołeh Tiahnybok ----> http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/co-nosi-w-sercu-oleh-tiahnybok/0wbxs


no taaa...

Tratata...w poprzednich postach przeciez pisalam, ze nas nienawidza. Czekaja tylko na okazje aby z nami sie rozprawic.

Cala ta banda z placu Majdanu diabala warta.

O corce Julki :ROTFL

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rezim-masakrowal-opozycje-a-corka-tymoszenko-bawila-sie-w-rzymie/6vqf8

Hypatia
25-02-2014, 22:30
Tratata...w poprzednich postach przeciez pisalam, ze nas nienawidza. Czekaja tylko na okazje aby z nami sie rozprawic.

Cala ta banda z placu Majdanu diabala warta.

O corce Julki :ROTFL

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rezim-masakrowal-opozycje-a-corka-tymoszenko-bawila-sie-w-rzymie/6vqf8
Masz rację. Wszyscy Ukraińcy diabła warci.
Rosjanie też.
No i Niemcy.
Aha,i Żydzi jeszcze też.
Nie to co Polacy, którzy się dzielą na złych i dobrych.
Dobrzy, to ci prawdziwi Polacy,a źli nieprawdziwi.
Więc w sumie to Niepolacy !:icon_eek:
Wow,czyli wychodzi, że Polacy są wszyscy cacy ! :icon_eek:
No popaczmojapani,że też ja wcześniej na to nie wpadłam. :D

Arti
25-02-2014, 22:32
Tratata...w poprzednich postach przeciez pisalam, ze nas nienawidza. Czekaja tylko na okazje aby z nami sie rozprawic.

Cala ta banda z placu Majdanu diabala warta.

O corce Julki :ROTFL

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rezim-masakrowal-opozycje-a-corka-tymoszenko-bawila-sie-w-rzymie/6vqf8

Noooo tośmy się podlizali starym namiotem, ho

Sytuacja trudna :rolleyes: i bądź tu mądry człowieku...

Czy będzie możliwe bywać na Ukrainie w Polskich obchodach, uroczystościach ? :rolleyes: hm, raczej nie.

Arti
25-02-2014, 22:49
Masz rację. Wszyscy Ukraińcy diabła warci.
Rosjanie też.
No i Niemcy.
Aha,i Żydzi jeszcze też.
Nie to co Polacy, którzy się dzielą na złych i dobrych.
Dobrzy, to ci prawdziwi Polacy,a źli nieprawdziwi.
Więc w sumie to Niepolacy !:icon_eek:


oj tam, przecież we wszystkich narodach jednomyślności nie ma... kiepski polityk potrafi narobić bałaganu.
Skoro się nie sprawdza zamiast brnąć dalej dobrze by było aby politykę zostawił lepszemu dla dobra wspólnego.
Tylko czy go na to stać? oto jest pytanie.

Arti
25-02-2014, 23:32
No przytkało mnie: Radio Wnet podaje, że 3/4 UE opłacane jest przez Rosję.

Poranek 25 lutego 2014

Unia nami rozgrywa?
:rolleyes:

Chodakowski: Możecie być spokojni kto wygra na Ukrainie
http://www.radiownet.pl/publikacje/chodakowski-mozecie-byc-spokojni-kto-wygra-na-ukrainie

Hypatia
25-02-2014, 23:36
oj tam, przecież we wszystkich narodach jednomyślności nie ma... kiepski polityk potrafi narobić bałaganu.
Skoro się nie sprawdza zamiast brnąć dalej dobrze by było aby politykę zostawił lepszemu dla dobra wspólnego.
Tylko czy go na to stać? oto jest pytanie.
Ojtamojtam,nie przesadzajmy. Politycy to jeszcze nie cały naród,a wszak mowa była o Ukraińcach,a więc narodzie.

Co do drugiej kwestii, to się całkowicie zgadzam, kiepski polityk potrafii narobić strasznego bałaganu i faktycznie skoro się nie sprawdza (6 porażek, jedna za drugą,aż dziw, że plenum go jeszcze nie odwołało - czyżby strach?!) zamiast brnąć dalej, dobrze by zrobił, gdyby odszedł na zasłużony spoczynek i politykę zostawił lepszemu!
Tylko czy go na to stać - to świetne pytanie!
No tak,ale komu,skoro nie ma równego sobie? :icon_eek:


Ps. Ups,oczywiście miało być na "zasłużony odpoczynek", a nie "zasłużony spoczynek". :confused:
Mogłaś, to źle odebrać.:D

Arti
25-02-2014, 23:51
Ps. Ups,oczywiście miało być na "zasłużony odpoczynek", a nie "zasłużony spoczynek". :confused:
Mogłaś, to źle odebrać.:D

e, nic to, to tylko freudowska pomyłka :)

Lila
26-02-2014, 00:05
Ojtamojtam,nie przesadzajmy. Politycy to jeszcze nie cały naród,a wszak mowa była o Ukraińcach,a więc narodzie.

Co do drugiej kwestii, to się całkowicie zgadzam, kiepski polityk potrafii narobić strasznego bałaganu i faktycznie skoro się nie sprawdza (6 porażek, jedna za drugą,aż dziw, że plenum go jeszcze nie odwołało - czyżby strach?!) zamiast brnąć dalej, dobrze by zrobił, gdyby odszedł na zasłużony spoczynek i politykę zostawił lepszemu!
Tylko czy go na to stać - to świetne pytanie!
No tak,ale komu,skoro nie ma równego sobie? :icon_eek:


Ps. Ups,oczywiście miało być na "zasłużony odpoczynek", a nie "zasłużony spoczynek". :confused:
Mogłaś, to źle odebrać.:D

Po tym wpisie można poznać kupę z kupy ( bardzo przepraszam, zaczerpnęłam wyrażonko jednego z kolegów,
mnie stać na coś lepszego:LOL: ) platformerskiej.
Mianowicie, każdy temat, nawet o odciskach, sprowadzą do Kaczyńskiego. Liczą iż wymodlą jego zejście.
Żenada. Tu piszemy o Ukrainie.


A tak ogólnie, to w Jałcie i Sewastopolu Rosjanie.
Agencja Strattor podaje;
"Nie ma cienia wątpliwości, że rząd Wiktora Janukowycza był przeżarty korupcją.
Ale większość rządów na Ukrainie będzie skorumpowana, częściowo dlatego, że nie istnieje tam tradycja poszanowania prawa, a częściowo ze względu na to, jak przebiegła prywatyzacja tego kraju" ..

Oj Ukraino, chyba polegniesz.
A my na pociechę sobie posłuchamy piosenkę polskiej panienki zakochanej w Kozaku.

Magda Mielcarz i Igor Petrenko w filmie Taras Bulba. Kijów.

http://www.youtube.com/watch?v=-pcaSYi7FXw

Arti
26-02-2014, 00:11
Ojtamojtam,nie przesadzajmy. Politycy to jeszcze nie cały naród,a wszak mowa była o Ukraińcach,a więc narodzie.


Odniosłam się ogólnie co do jednomyślności, że w każdym narodzie jednomyślności nie ma lecz na politykach ciąży odpowiedzialność z tytułu funkcji.

Jarosław II
26-02-2014, 07:34
Odniosłam się ogólnie co do jednomyślności, że w każdym narodzie jednomyślności nie ma lecz na politykach ciąży odpowiedzialność z tytułu funkcji.
I co z tego ciążenia wynika? Na przykład jak się przeciąży to jakie konsekwencje. Choćby Janukowyczowi zabrali wszystko to i tak mu połowa zostanie.:LOL: po co tak się było jargać? Nie lepiej było rewolucjonistom oddać to "wszystko"? To nauczka dla wszystkich a przecież wcześniej był Nicolae Ceaușescu, i co? Nasi są mądrzejsi po doświadczeniach z Jakubem Szelą, twarzą PSL-u.:LOL: :LOL:

Mar-Basia
26-02-2014, 09:25
Masz rację. Wszyscy Ukraińcy diabła warci.
Rosjanie też.
No i Niemcy.
Aha,i Żydzi jeszcze też.
Nie to co Polacy, którzy się dzielą na złych i dobrych.
Dobrzy, to ci prawdziwi Polacy,a źli nieprawdziwi.
Więc w sumie to Niepolacy !:icon_eek:
Wow,czyli wychodzi, że Polacy są wszyscy cacy ! :icon_eek:
No popaczmojapani,że też ja wcześniej na to nie wpadłam. :D

Mojapani czy mojpanie, zdecydowanie podpisuje sie pod stwierdzeniem, ze Ukraincy diabla warci. Nie bedziemy dlugo czekac na powtorke z historii.

pluto37
26-02-2014, 10:08
ja bym aż taki radykalny jak Basia nie był, ale na pewno trzeba zachować czujność, bo diabeł nie spi:

Sektor Prawicowy, najbardziej radykalna grupa na Majdanie, przejął amunicję, hełmy i tarcze odebrane żołnierzom wojsk wewnętrznych. Zaś jego liderzy – jak podał publicysta Mustafa Najjem – aspirują już nie tylko do posad wiceministra spraw wewnętrznych, lecz także wicepremiera i wiceszefów wszystkich resortów siłowych. Majdan popiera ten postulat – ludzie mówią, że prawicowcy zasłużyli sobie na awanse odwagą na polu walki.


Jak sobie z takimi numerami poradzą obojetnie jakie władze ukraińskie to trudno powiedzieć.
jedno jest pewne, ze jak przesadzą z "faszyzmem" -prawdziwym, czy doklejanym, to Ruscy pozwola sobie na antyfaszystowkie działania i nikt im w tym nie przeszkodzi.
Policzono, że 80%pkb to jest to co wytworzono w firmach oligarchów. Na ile to prawdziwe, a na ile przybliżone dane to jedna sprawa. Problemem każdego rzadu jest co z tym fantem zrobić i co zrobic z antyfaszystami z Krymu, czy wschodu w taki sposób, zeby im Rosja nie pomogła.
Tych problemów nikt za Ukraińców nie rozwiąże.

Jarosław II
26-02-2014, 10:41
ja bym aż taki radykalny jak Basia nie był, ale na pewno trzeba zachować czujność, bo diabeł nie spi:



Jak sobie z takimi numerami poradzą obojetnie jakie władze ukraińskie to trudno powiedzieć.
jedno jest pewne, ze jak przesadzą z "faszyzmem" -prawdziwym, czy doklejanym, to Ruscy pozwola sobie na antyfaszystowkie działania i nikt im w tym nie przeszkodzi.
Policzono, że 80%pkb to jest to co wytworzono w firmach oligarchów. Na ile to prawdziwe, a na ile przybliżone dane to jedna sprawa. Problemem każdego rzadu jest co z tym fantem zrobić i co zrobic z antyfaszystami z Krymu, czy wschodu w taki sposób, zeby im Rosja nie pomogła.
Tych problemów nikt za Ukraińców nie rozwiąże.
O ile mnie pamięć nie myli, to w Rosji nie były rozpędzane manify nacjonalistyczne tylko opozycyjne, więc może Rosji jest na rękę w Ukrainie nurt nacjonalistyczny. Lepszy dla nich taki niż pro europejski. W końcu rezydent KGB na NRD wie co robi. Umie kalkulować, inaczej nie byłby najbogatszym człowiekiem na świecie.:LOL:

pluto37
26-02-2014, 11:35
O ile mnie pamięć nie myli, to w Rosji nie były rozpędzane manify nacjonalistyczne tylko opozycyjne, więc może Rosji jest na rękę w Ukrainie nurt nacjonalistyczny. Lepszy dla nich taki niż pro europejski. W końcu rezydent KGB na NRD wie co robi. Umie kalkulować, inaczej nie byłby najbogatszym człowiekiem na świecie.:LOL:

Dlatego trza zachować czujność, żeby nie zbudzić się z ręką w pisuarze.
I jak mawiają starożytni Rosjanie: uśmiechaj się i ...pilnuj pleców:D :D

Honoratka
26-02-2014, 11:55
"Jesteś stara, ślepa, głucha ..."

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/stara-slepa-glucha,400868.html

Honoratka
26-02-2014, 12:25
Wojna dopiero się zaczyna:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Prorosyjski-deputowany-z-Krymu-wojna-dopiero-sie-zaczyna,wid,16433775,wiadomosc.html

pluto37
26-02-2014, 12:42
Wojna dopiero się zaczyna:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Prorosyjski-deputowany-z-Krymu-wojna-dopiero-sie-zaczyna,wid,16433775,wiadomosc.html

w takim razie na Krym natychmiast powinna jechać ekipa z Kaczyńskim i podwładnymi.
A w razie czego najlepszy byłby Hofman na rozjemcę.

Lila
26-02-2014, 13:23
O ile mnie pamięć nie myli, to w Rosji nie były rozpędzane manify nacjonalistyczne tylko opozycyjne, więc może Rosji jest na rękę w Ukrainie nurt nacjonalistyczny. Lepszy dla nich taki niż pro europejski. W końcu rezydent KGB na NRD wie co robi. Umie kalkulować, inaczej nie byłby najbogatszym człowiekiem na świecie.:LOL:

Racja poza jednym.
Rezydent zna historię Rosji i ma już mojra. Zdjęcia jego pałacu spod Soczi są w sieci zamieszczone przez ekipę robotników.

Rok temu byłoby nie do pomyślenia.

Prostakowi z KGB zamarzyła się fortuna Romanowych i w zasadzie tylko niewiele mu do niej brakuje.
Może jednak być i tak, że weźmie ich los, razem z Kabajewą i dziećmi.

Lila
26-02-2014, 13:38
I co z tego ciążenia wynika? Na przykład jak się przeciąży to jakie konsekwencje. Choćby Janukowyczowi zabrali wszystko to i tak mu połowa zostanie.:LOL: po co tak się było jargać? Nie lepiej było rewolucjonistom oddać to "wszystko"? To nauczka dla wszystkich a przecież wcześniej był Nicolae Ceaușescu, i co? Nasi są mądrzejsi po doświadczeniach z Jakubem Szelą, twarzą PSL-u.:LOL: :LOL:

Szela jest twarzą PSL?
To coś nowego. Zdziwiłbyś się, gdybyś poszukał lepiej, bo okaże się, że raczej twarzą pewnej monarchii.

Są plotki, że Jakunowycz już na łonie papy Abrahama, ale nie chce mi się wierzyć. W końcu nasz Jaruzelski dożywa sobie w spokoju starości.
No tak, ale Ukraińcy nie mają Michnika, który by im wytłumaczył, że i morderca może być człowiekiem honoru.
Może powinien pojechać?
Wałęsa też chciał im doradzać, ale go olali.

toy_
26-02-2014, 16:25
znalezione w nonsensopedii
KGB -Kawalerowie Gryzący Buraki

Rozia
26-02-2014, 17:46
Mojapani czy mojpanie, zdecydowanie podpisuje sie pod stwierdzeniem, ze Ukraincy diabla warci. Nie bedziemy dlugo czekac na powtorke z historii.
Qrna,ludzie,opamiętajcie się!Co to za gadka -"Ukraincy,diabła warci"?!To LUDZIE są,o swoje walczą o swoją godność,o swoją ojczyznę.Po co doszukiwać się na siłę drugiego dna?Pewnie,że na poległych na Majdanie,chcą się wybić szumowiny.Zawsze tak jest.Ale nie można tak generalizować - "Wszystkie Ukraińce wredne są"!

Hypatia
26-02-2014, 18:00
Qrna,ludzie,opamiętajcie się!Co to za gadka -"Ukraincy,diabła warci"?!To LUDZIE są,o swoje walczą o swoją godność,o swoją ojczyznę.Po co doszukiwać się na siłę drugiego dna?Pewnie,że na poległych na Majdanie,chcą się wybić szumowiny.Zawsze tak jest.Ale nie można tak generalizować - "Wszystkie Ukraińce wredne są"!

To Ty nie wiedziałaś o tym?:icon_eek:
Przeciaż, to oczocz!
Tylko my nie,bo MY PONAD WSZYSTKO !
Ludziom małym często myli się prawo do umiłowania swoich z bezprawiem pogardy i nienawiści do obcych!

Siri
26-02-2014, 18:31
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/willa-janukowycza-wiemy-co-kryja-jej-wnetrza/g7tqc

maja59
26-02-2014, 19:41
Qrna,ludzie,opamiętajcie się!Co to za gadka -"Ukraincy,diabła warci"?!To LUDZIE są,o swoje walczą o swoją godność,o swoją ojczyznę.Po co doszukiwać się na siłę drugiego dna?Pewnie,że na poległych na Majdanie,chcą się wybić szumowiny.Zawsze tak jest.Ale nie można tak generalizować - "Wszystkie Ukraińce wredne są"!
Róziu, masz absolutną, politycznie poprawną rację ale...
przed chwilą usłyszałam z telewizora w oryginale pieśń śpiewana przez Majdan, Ukraino od Sanu do Uralu w takim razie to my jesteśmy do zarezania, dwóch Sanów nie ma. A poza tym czuje się świetnie i spokojnie chociaż o Krakowie też coś śpiewali.:( :(
PS
Wszystkie Polaki wredne są.

Lila
26-02-2014, 19:57
Koalo daj linka, bo oglądam Majdan, a tego nie słyszałam.
Śpiewali hymn.

Generalnie to mściwy naród, nie to co my, tacy dobrzy i nie prymitywni.
Jak Michnik kazał się odpieprzyć od mordercy, to naród wziął pupę w troki i poszedł do domu. Teraz się mówi o Orle Białym dla niego.

My nie jesteśmy tak mściwi, więc komunistyczni generałowie służący wiernie Rosji zostali w swoim miejscu pracy. Do dzisiaj. Jeden z nich doradza prezydentowi, bo my nie jesteśmy tak mściwi.
Jesteśmy kulturalni, więc nie usuwamy tak jak oni sowieckich pomników. Oni zaczęli wprawdzie od Lenina, ale za miesiąc nie będzie żadnego pomnika '' za wolność waszą i naszą''. Bo oni są mściwi.
I nie jesteśmy tak mściwi, żeby nie pozwolić panoszyć się w mediach dzieciom resortu,
podczas gdy oni już zapowiadają, że zmienią media.
Bo my jesteśmy dobrzy; uwielbiamy nadstawić drugi policzek, podczas gdy pierwszy jeszcze boli od siarczystego liścia.

Reasumując; nie ma po co tu pisać, dopóki sytuacja się nie wyjaśni. Ja życzę Ukraińcom wszystkiego najlepszego i oby nie pozwolili podnieść głowy potomkom Bandery, a myślę, że nie pozwolą, skoro chcą Europy.
Należy im się dobrobyt w kraju, aby nie musieli swoich dzieci - jak my- wysyłać na saksy, 25 lat po odzyskaniu niepodległości.


Finito.

Jarosław II
26-02-2014, 20:21
Oni chcą do Europy aby swoje dzieci wysyłać na saksy...legalnie a nie tak jak do Polski jako leśne ssaki i służące. Oni maja ambicje by pracować w szpitalach, bankach i przy wystroju wnętrz. W końcu ktoś te wnętrza po coś reklamuje.

Honoratka
26-02-2014, 22:51
A może wcale tak nie jest, jak pisze Jarosław
oto odpowiedź Ukrainy
https://www.youtube.com/watch?v=X3dp5JYn_ak#t=137

pluto37
27-02-2014, 09:22
Róziu, masz absolutną, politycznie poprawną rację ale...
przed chwilą usłyszałam z telewizora w oryginale pieśń śpiewana przez Majdan, Ukraino od Sanu do Uralu w takim razie to my jesteśmy do zarezania, dwóch Sanów nie ma. A poza tym czuje się świetnie i spokojnie chociaż o Krakowie też coś śpiewali.:( :(
PS
Wszystkie Polaki wredne są.

Koalo!
czy nigdy w swym życiu nie słyszałaś pieśni ze słowami:
Jedna bomba atomowa
i dojdziemy znów do Lwowa!!!
jeszcze jedna bomba silna
i dojdziemy znów do Wilna"???.....
Albo "Nie oddamy Chinom
Związku Radzieckiego...."
I jeszcze troche takich bojowych z epoki słusznie minionej.

Tak się jakoś dziwnie porobiło, że nie straszy nas dziś ani herr Hupka, ani herr Czaja, choc mamy legalną mniejszość niemiecką, ukraińska, litewska i białoruską i jeszcze kilka innych.
To moze z tym Sanem jest podobnie jak z "naszym" Wilnem i Lwowem.


też

pluto37
27-02-2014, 09:28
..................... - "Wszystkie Ukraińce wredne są"!
Jak nie, jak TAK.
I jeszcze rude i teściowe!!!:LOL: :LOL:
Ale nie można generalizować.

toy_
28-02-2014, 11:48
z niesmakiem przeczytalam ze stepan bandera byl obywatelem polskim:confused:

oleista
28-02-2014, 12:27
z niesmakiem przeczytalam ze stepan bandera byl obywatelem polskim:confused:
Zwykle obywatelstwo otrzymuje się z racji urodzenia w konkretnym miejscu - wielu przywódców rewolucji / wojen / powstań miało obywatelstwo państw z którymi walczyło - i chyba nikt o zdrowych zmysłach nie obciąża Polski o akcje banderowców...
Poza tym pojawiające się hasła upomnienia się o Lwów czy Wilno jak dla mnie są dosyć niebezpieczne - jeśli Polska ma odzyskać Lwów lub Wilno to czemu Niemcy by nie miały odzyskać Szczecina czy Wrocławia...?
Oczywiście Ukraina od Sanu do Uralu jest już kompletnym absurdem, tym niemniej chyba nikt poważny (tudzież posiadający realną władzę tego nie głosi).
Moim zdaniem stabilność granic i w większości jednorodność etniczna państw są jednym z najważniejszych źródeł pokoju w Europie po II wojnie światowej, wszelkie próby zmienienia tego stanu rzeczy to igranie z ogniem...

Lila
28-02-2014, 13:54
z niesmakiem przeczytalam ze stepan bandera byl obywatelem polskim:confused:

A jakim miał być? Jak myślisz?
I jako polski obywatel podniósł rękę na swych współobywateli.

Lila
28-02-2014, 14:00
Nie mam pojęcia, gdzieście słyszeli ten postulat Ukrainy od Sanu do Uralu. Jest owszem, ale DO Sanu.

Chcieć to niekoniecznie móc.

toy_
28-02-2014, 14:39
Lila, tak sie jakos nasuwalo ze to msciwy ukrainiec ze nawet nie sprawdzalam :icon_eek:

Jarosław II
28-02-2014, 14:47
W wymyślnych torturach dorównał jakubowi Szeli. Tamten też ćwiartował ludzi żywcem. Z tą różnicą, że Szela ćwiartował bogatych a Bandera biednych. Polacy czasem tacy są. Nic dziwnego, że często się mylą i piszą o polskich obozach zagłady.