PDA

View Full Version : GDAŃSK - peowska oaza szczęśliwości


Lila
02-03-2014, 15:15
Dzień sądu idzie na Dzikie Pola:D , więc czas na wątek lekki i przyjemny.
Umówmy się; powinien dawno być założony. Wtedy, gdy debiutował premierowicz Bąk Józef i Amber Afera.
Niemniej co ma wisieć, nie utonie,
tak jak pętla ze sznura konopnego zaciska się na grdyce prezydenta Gdańska z przekupnej formacji.:LOL:
Tego samego, co robił za perszerona ciągnąc samolot oszusta z Amber Gold.:LOL: Widać się opłacało.

Czy prezydent Gdańska doprowadził do tego, że plan zagospodarowania przestrzennego dla atrakcyjnego terenu w Jelitkowie został opracowany specjalnie pod dewelopera, od którego potem kupił mieszkanie na preferencyjnych warunkach? Prokuratura bada właśnie wątek korupcyjny w śledztwie związanym z oświadczeniami majątkowymi gdańskiego włodarza.Gdańska Prokuratura Apelacyjna, która sprawę oświadczeń majątkowych prezydenta Gdańska przekazała prokuraturze w Poznaniu, bada kolejny wątek śledztwa dotyczącego oświadczeń majątkowych prezydenta Gdańska. Jak podaje Gazeta Wyborcza Trójmiasto, śledczy badają czy plan nie został opracowany pod dewelopera, od którego Paweł Adamowicz kupił mieszkanie.

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kolejny-watek-w-sprawie-mieszkan-prezydenta-Gdanska-n77559.html

Co tam, mógł zapomnieć, bo w oświadczeniu nie doliczył się siedmiu mieszkań.
Taki oligarcha kieszonkowy, z ręką w kieszeni....cudzej.:LOL:
Brawo PO!

Lila
02-03-2014, 15:19
Normalnie hieny prążkowane;:D

Kierownik miejskiego basenu na Chełmie miał brać łapówki od chcących prowadzić lekcje pływania. Według świadków pieniędzmi dzielił się z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku, ale nie udało się tego ostatecznie potwierdzić, bo szef pływalni zmarł. - Podczas pogrzebu Zbigniewa L. dyrektor MOSiR zasugerował świadkowi konieczność zapłaty kolejnej "łapówki", jeśli nadal zamierza biznesowo korzystać z pływalni - mówi prokurator. "Gazeta" publikuje tę informację jako pierwsza. Rzecznik Pawła Adamowicza: - Prezydent nie będzie komentował plotek.

Cały tekst: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,15078300,Czy_na_basenie_miejskim_w_Gdansku _dochodzilo_do_korupcji_.html#ixzz2uoLmkGF7


Pieniądz nie śmierdzi....oczywiście tam, gdzie ''wadza'' Platformy.

Lila
02-03-2014, 15:28
Oj, aż się boję, że koleżanka Amelia zasapie się z oburzenia.
Bo jakże to tak?

Gdański sąd przychylił się do wniosku prokuratora i przedłużył tymczasowe aresztowanie Katarzyny M. i Krystyny W. do 22 lutego przyszłego roku. Zdaniem śledczych urzędniczki gdańskiego magistratu przyjęły ponad 500 tys. zł łapówek w związku z przyznawaniem praw do mieszkań komunalnych.

Kobiety pracowały w wydziale gospodarki komunalnej gdańskiego urzędu miejskiego. Według ustaleń prokuratorów, kobiety wzięły co najmniej 536 tys. zł łapówek. W zamian miały doprowadzić do przyznania praw do mieszkań komunalnych osobom, które nie spełniały formalnych wymogów.

http://www.tvn24.pl/pomorze,42/korupcja-w-gdanskim-magistracie-sad-przedluzyl-areszty-dla-urzedniczek,373224.html

Rybka psuje się od głowy, prawda? I gdzie jak gdzie, ale na Wybrzeżu, gdzie rybki bywają najświeższe w kraju?:D:D

ps. adresatka postu absolutnie za to nie odpowiada,
jako zamieszkująca inną część Wybrzeża. Niemniej skorumpowaną.
http://www.cba.gov.pl/pl/aktualnosci/323,CBA-na-tropie-korupcji-w-Szczecinie.html
:D

Lila
02-03-2014, 16:08
Tak Tusk podzielił Polaków na prawdziwych i nieprawdziwych, na tych gdzie bierze się łapówy, i tych nielicznych, co im się to nie podoba.. Tak jest i będzie jeszcze gorzej przed wyborami jak się zacznie wyjmować "kwity" co zagrabiła Platforma, co ukryła w sprawie Smoleńska. Refluks zapewniony, szczególnie w jej mateczniku.

Komunikat ABW: Skierowaniem do Sądu Rejonowego w Gdańsku aktu oskarżenia przeciwko czterem osobom zakończyło się śledztwo prowadzone przez Delegaturę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Gdańsku i Morski Oddział Straży Granicznej, nadzorowane przez tamtejszą Prokuraturę Okręgową. Postępowanie dotyczyło m.in. nieprawidłowości związanych z wydawaniem zgody dla wnioskujących o pracę i pobyt w Polsce obcokrajowców. Oskarżonym grozi do pięciu lat więzienia.
Trwające od dwóch lat śledztwo obejmowało m.in. podejrzenia popełnienia przestępstwa korupcji przez funkcjonariusza publicznego zatrudnionego w placówce konsularnej zajmującego się wydawaniem wiz obywatelom Chin, którzy zadeklarowali chęć podjęcia pracy zarobkowej w Polsce. Ponadto, dotyczyło także nieprawidłowości związanych z wydawaniem zgody dla wnioskujących o pracę i pobyt w Polsce obcokrajowców, przez osoby zatrudnione w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.

Czy jest tam jakieś miejsce wolne od bakszyszu?

Lila
02-03-2014, 17:05
Wątek ma potencjał niesamowity, aczkolwiek jako osamotniona ze swoją opcją ( co mi nie przeszkadza w wydajności słów na jeden klawisz) raczej nie mam nadziei na merytoryczne posty poza ...buahahahahaaa dość bezsilne.

Potencjał zawdzięczam Platformie.

Przeżyjmy to jeszcze raz.:D
Prezydent Gdańska w żółtym chomącie, ciągnie jak galernik samolot Plichty - oszusta.
Jakaż to rekomendacja dla ''firmy'', by mogła oszukać więcej ludzi. Przypominam, że wówczas pracownikiem Plichty był syn premiera.

http://terazkmy.pl/artykuly/adamowicz-ciagnie-olt

:D

Prawda, jakie kaczeńce?

Lila
02-03-2014, 19:46
Ach, czuję, że podjęłam się zadania ponad siły.
I pomyśleć, że to co tu zamieszczam, dzieje się w KAŻDYM mieście rządzonym przez mafię kolesi z PO.

Gdańska prokuratura oskarża 11 osób o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyłudziła ponad 4,6 mln zł od Skarbu Państwa. Gang zajmował się obrotem fikcyjnymi fakturami i tzw. "tworzeniem kosztów", by zaniżyć dochody podwykonawców legalnie działających firm, pracujących m.in. przy budowie autostrady A1 i A2 oraz stadionu PGE Arena i remoncie Dworu Oliwskiego.Przestępcy działali na wielką skalę. Przez prawie cztery lata od sierpnia 2006 roku wystawili 370 faktur na łączną kwotę 36.808.349,65 zł. Jeszcze większy obrót osiągnęły ich przelewy. Pomiędzy kontami firm i osób fizycznych krążyło 43,7 mln zł. Pieniądze miały być zapłatą za usługi budowlane, których nigdy nie wykonano. Łańcuszek był długi, by zatrzeć ślady. Oszustów zgubiła jednak zbytnia pewność siebie.

http://kryminalne.trojmiasto.pl/Oszustwa-podatkowe-przy-budowie-A1-i-PGE-Areny-n75896.html

A na dodatek niektórzy prominenci od szalikowców wołają na lotniskach Heil Hitler, podczas gdy życzenie komuś, kto już nie żyje, aby sobie żył , jest niegodne i niegrzeczne.

wibi
02-03-2014, 22:49
Oj Lilu,Lilu,dopiero dzisiaj to dostrzegłaś? To gdzie Ty byłaś do tej pory, przecież wiadomo, że Gdańsk i okolica to siedlisko mafii i wszelkiej korupcji i to już od dawna nawet od czasów PRLu.Teraz pewnie wierzysz, że niejaki Julke nagrał prezydenta Sopotu w podobnej sprawie ale sad sprawę zamknął i Karnowski jest "czysty" jak łza.