PDA

View Full Version : Tablet - czy znacie jakieś interesujące aplikacje i gry które warto zainstalować?


profesorek
24-03-2014, 14:45
Starsi przecież też mogą użytkować tablet :) Z gier interesują mnie głównie łamigłówki. Czy znacie jakieś interesujące tytuły?

adka
24-03-2014, 17:11
No pewno, że mogą! Sama często podbieram córce czy wnuczce tablet aby przeglądać sieć, filmy w internecie czy pograć w jakieś gry karciane :)
Ba nawet córka zainstalowała mi kilka interesujących tytułów. Gram w szachy, warcaby sudoku. Jest też wiele gier karcianych - np mój ulubiony brydż :)
Jeżeli szukam czegoś konkretnego to zwykle korzystam z tej strony yourapps.info/gry-na-tablet
Wystarczy wejść w dział z aplikacjami użytkowymi bądź grami i wybrać odpowiednią pozycję.
Próbowałam już grać w gry strategiczne - ale muszę się przyznać, że to przerasta moje umiejętności :) W chwili obecnej zatrzymałam się na tym co wymieniłam wyżej :)

Baisa
23-09-2015, 11:34
Ja tam e lubię tych nowoczesnych gierek, nic z nich nie rozumiem. Czasem sobie pogram tylko w jakieś warcaby czy szachy z komputerem, bo nie ma drugiego człowieka do pary. No i też w karty lubię, więc wchodzę na taką stronę z kasynem internetowym: https://www.pankasyno.pl/
Jest tam poker i black jack online, a nawet bingo online. I wcale nie trzeba im płacić, bo to są darmowe gry w kasynie. Co prawda też nic się nie wygra, ale to nie o to chodzi przecież.

Jendrek
24-09-2015, 12:55
Gorąco popieram do stosowania gry i zabawy logiczne (szachy, warcaby, sudoku) zainstalowane w tabletach i smartfonach. Partie gry w szachy lub warcaby można rozgrywać oczywiście z komputerem, lecz wygranie z maszyną często jest nierealne, ale możliwe są do rozegrania partie również tu na seniorku. Należy znaleźć tylko odpowiedniego partnera chętnego do gry korespondencyjnej. Wymianę informacji o posunięciach można prowadzić np: poprzez prywatne wiadomości. Zaletą takiej gry jest to, że dwie lub więcej osób nie musi jednocześnie siedzieć przy komputerach. O dobroczynnym wpływie tych zabaw logicznych na umysł seniorów nie wspominam bo jest to oczywiste. Wadą zaś jest to, że rywalizacja sportowa, choć zdrowa, to jednak podnosi ciśnienie.:)

lucek01
30-12-2016, 18:26
Z gier logicznych to ja lubię 100 Doors - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mpisoft.doors&hl=pl