PDA

View Full Version : Projekt studentów UG


KasiaUG
31-03-2014, 18:29
Szanowni Seniorzy! :)

Nazywam się Katarzyna Wielgomas i działam w kole naukowym na Wydziale Zarządzania UG. Jestem pomysłodawczynią projektu obejmującego osoby 50+. Wiemy wszyscy, że czynniki demograficzne (mniej urodzeń, medycyna i opieka na wysokim poziomie) powodują, że mamy coraz mniej młodych, a osoby dojrzałe stają się ważnym elementem społeczeństwa. O co chodzi w projekcie mojego koła?
Całkiem przypadkiem, będąc z koleżanką na obiedzie, przysiadła się do mnie pewna pani, która słysząc rozmowę na temat projektu, powiedziała mi, że to bardzo dobry pomysł, aby zaktywizować osoby powyżej 50. roku życia. Chciałabym Was, drodzy Seniorzy zapytać, co by Was interesowało, gdyż mamy kilka pomysłów, ale nie były one konsultowane z potencjalnymi konsumentami :)
- Czy prawa konsumenta w Internecie i dobie wirtualnych zakupów są znane, jasne i przejrzyste? Czy nie mają Państwo obaw przed kupowaniem na stronach internetowych?
- Czy robienie zakupów przez Internet sprawia Państwu problem?
- Czy wiedzą Państwo, że jest możliwość zakupu leków przez Internet?
- Czy korzystają Państwo z allegro.pl?
- Czy korzystają Państwo z internetowego konta bankowego?

Biorę pod uwagę, że Seniorzy zgromadzeni tutaj są jak najbardziej na bieżąco z tym, jakie możliwości niesie Internet, ale liczę na opinie wynikające z obserwacji znajomych, którzy nie korzystają z Internetu, być może mają pewne obawy, żeby zajrzeć do sieci :)

A może mają Państwo zupełnie inne potrzeby? Czy coś sprawia Państwu problemy? Na przykład może mają Państwo aspiracje zupełnie odbiegające od tego, co wydaje się studentom :)
Bardzo liczę na wszelkie komentarze, koło naukowe jest otwarte na propozycje :)