PDA

View Full Version : Konczy mi sie tenta mam 63 lata


michalkolo7
05-04-2014, 15:00
Witam mam taki problem. Od 15 lat jestem na rentcie chorobowej( czesciowo niezdolony do pracy) i konczy mi sie ona 30 kwietnia. Jakie potrzebuje zlozyc papiery i jakie badanie musze miec przeproadzone zeby zostala przedluzona? Mam 63 lata i juz nieduzo brakuje do emerytury czy moga mi ja zabrac czy jestem w jakis sposob chroniony?

eledand
05-04-2014, 16:17
Witaj a jeżeli jesteś od 15 lat na Rencie chorobowej toć to musiałeś chodzić po Lekarzach.
Bo renta chorobowa jest na to,aby podreperować swój stan Zdrowia.Oczywiście że nie wyzdrowiejesz,jeżeli masz Nadciśnienie,Cukrzycę,Astmę i współ istniejące inne choróbska.
Szukuj wszystkie dokumenty a wezwanie otrzymasz z Zusu w swoim czasie.Oni napiszą pismo o tym że wypowiadają Tobie płacenie renty z dniem 30.4.
Nie wpadaj w panikę bo będzie dopisane i poślą dokumenty do wypełnienia i pismo o Dokumentacjach a szczególnie od Twego Lekarza Rodzinnego.
Specjaliści opiszą Tobie na drukach,Twój stan Zdrowia,Lekarstwa,zabiegi,badania, i rokowania na przyszłość.
Daj sobie zbadać Oczy idż prywatnie a jeżeli masz Cukrzycę to szybko załatwiaj bo to z Ustawy się Cukrzykom należy bezpłatnie.
Pytaj,jak pytania masz a dopowiem więcej.Pozdrawiam miło.

Musisz wykazać się aktywnością w chodzeniu do lekarzy.
Wiesz jak dzisiaj jest a czasami łut szczęścia też się przydaję,szczególnie u Orzecznika z ZUSU..:* :*

michalkolo7
06-04-2014, 10:48
Chodzi konkretnie o to ze czy teraz jak mam 63 lata to jestem w jakiejs strefie chronionej i nie potrzebuje silnych papierow jak to bylo w poprzednich latach?

eledand
06-04-2014, 10:52
Na to nie licz,jak trafisz na Orzecznika i Tobie przedłuży to będziesz szczęściarzem.Poślę Tobie Artykuł z opolskiej gazety jak znajdę...Pozdrawiam Poczytaj...

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140331/REGION/140339956

michalkolo7
06-04-2014, 19:03
Wiec co w takiej sytuacji zrobic zeby juz pociagnac do emertury?

eledand
06-04-2014, 20:11
Przedstawiaj wszystkie dokumenty i badania,RTG, itd...
Życzę powodzenia.