PDA

View Full Version : Jak przetrwać „drugi etap” małżeństwa - komentarze


Irenka 26
12-04-2014, 16:03
Komentarz do artykułu: Jak przetrwać „drugi etap” małżeństwa (http://www.zwiazki.senior.pl/92,0,Jak-przetrwac-8222-drugi-etap-8221-malzenstwa,6376.html)
--------------------
Wszystko to prawda! Od lat tworzymy ze współmałżonkiem udany związek, oparty na wzajemnym zaufaniu i poszanowaniu prywatności! Oboje staramy się tworzyć ''nienaruszalną'' strefę życia, czyli jesteśmy razem, ale czasami, gdy czujemy potrzebę samotności, dajemy sobie te przysłowiowe ''pięć minut''! Pewne sprawy związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego już wiele lat temu wyjaśniliśmy i ustaliliśmy i nigdy nie było z tym problemu! Teraz, po wielu wspólnych latach jeszcze bardziej doceniamy wzajemną bliskość, przyjaźń i pomimo innych zainteresowań potrafimy ciągle ze sobą rozmawiać. Oczywiście, to nie jest sielanka, bardzo często sztuka kompromisu, ścieranie się charakterów, poglądów, budowanie ''mostów'' porozumienia, ale jeśli jest prawdziwa miłość i przywiązanie -wszystko powinno się udać!

Moris5565
27-05-2014, 13:24
Zazdroszczę i podziwiam. Wokół mnie jest tyle małżeństw, które już po kilku latach (!) nie mają sobie nic do powiedzenia. Nie pasujesz mi - żegnam. Małżeństwo i w ogóle związek z drugim człowiekiem jest jak towar ze sklepu: zepsuje się to idę po nowy. Zgroza. Starsze pokolenie powinno być dla młodych wzorem wzg. tego jak dbać o relacje w małżeństwie i jak nie być takim restrykcyjnym. Jedno potknięcie nie powinno przekreślać wszysktiego.