PDA

View Full Version : Śmierci nie możemy zrozumieć - komentarze


89.79.143.xxx
18-04-2014, 14:55
Komentarz do artykułu: Śmierci nie możemy zrozumieć (http://www.zycie.senior.pl/147,0,Smierci-nie-mozemy-zrozumiec,18939.html)
--------------------
"Fakt, że można zderzyć się z myślami filozofów na ten temat, dla mnie osobiście jest pociechą i inspiracją, ponieważ mam świadomość, że, jako człowiek, którego przyszłością z pewnością jest śmierć, niewiele mogę, ale jako człowiek myślący mam przynajmniej tego świadomość i chociaż nie jestem w stanie przygotować się do własnej śmierci, to mogę zrobić, co w mojej mocy, aby nie zmarnować życia." mądrze brzmi, ale tylko brzmi... a co to znaczy zmarnować życie? i jak w obliczu śmierci pociechą ma być świadomość "niezmarnowanego życia"? na tym właśnie rzecz polega, że kłopoty w rozumieniu czym jest śmierć prowadzą do rozważań, które wielu bierze "na serio", wszak stąd popularność religii obiecujących pośmiertną kontynuację jednostkowej egzystencji bez utraty świadomości własnej tożsamości.

toy_
18-04-2014, 18:02
Najbardziej w tym wszystkim przeraza niejasny moment smierci w kontekscie transplantologii