PDA

View Full Version : Majowe skojarzenia


admin
09-05-2014, 00:37
W tym wątku zamieszczamy teksty napisane z myślą o konkursie Majówkowe skojarzenia (http://www.senior.pl/majowkowe-skojarzenia).

Przed zamieszczeniem swojej historii, koniecznie przeczytaj regulamin konkursu (http://www.senior.pl/gfx_new/majowkowe-skojarzenia/regulamin-majowkowe-skojarzenia.pdf) i zaakceptuj jego zasady (http://www.seniorania.now.pl/majowkowe-skojarzenia/zapisz-sie). Przesłane odpowiedzi ukażą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Napisz z czym kojarzy Ci się maj i wygraj atrakcyjne nagrody. Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom.

Eska1954
10-05-2014, 22:00
Maj kojarzy mi się z konwaliami...

Moje drugie dziecko miało przyjść na świat w maju.Bardzo chcieliśmy,żeby to była córeczka,byliśmy rodzicami trzyletniego synka.Działo się to w czasach,kiedy nie było usg i płeć dziecka do czasu narodzin była wielką niewiadomą.Moja babcia po pewnych symptomach wróżyła,że będzie to dziewczynka.Nie wierzyłam,żeby nie zapeszyć.Babcine przepowiednie okazały się trafne,urodziła się córeczka.Mąż oszalał z radości.Wiedział,że uwielbiam konwalie,więc przyniósł kosz wypełniony tylko tymi kwiatami,których zapach i szczęście z narodzin przyprawiały o zawrót głowy.Córci daliśmy na imię Maja,bo kochałam maj ,a mąż nazywał ją „Konwaliową Dziewczynką"
Dwa lata później w dniu urodzin Majki uplotłam mężowi wianek z konwalii na ostatnią drogę...
Idziemy z Majką co roku w tym dniu na cmentarz z bukiecikiem konwalii,a ja nie wiem,czy ciągle lubię majowe konwalie...

Maj dał mi kogoś,kogo pokochałam,a zabrał tego,którego kochałam...

angru46
12-05-2014, 07:57
Maj kojarzy mi się z odnową biologiczna.budzenia się do życia Urodziłem się 10 maja 16 maja obchodzę imieniny,syn zawarł związek małżeński 3.maja ,Teraz 10 maja byłem po wodę Józefa która wypijam codziennie rano po śniadaniu i po obiedzie.Przywożę 30 butelek składuje w piwnicy.Polecam czyści nereczki.Kto lubi cisze i łono przyrody,wymarzone miejsce do nabycia nowych sił.

LECHO
12-05-2014, 13:19
MAJ- to piękna Wiosna- to prawdziwa radość! nieokiełznana świeżość i wspaniała nieskazitelność czystej, cudownej, przepięknej natury! Kwintesencja tego, co młode, nowe, budzące się do życia! I to wszystko jest jak żywioł niosący słoneczne emocje, jak iskierka nadziei, energii, chęci do działania!

I to wszystko smiało przyrównam do... małego, pełnego pasji, ciekawskiego szczeniaczka;)

Tak! Maj jest jak Wiosna- jest jak słodki szczeniaczek, który wszystkiego chce zaznać, spróbować, dotknąć, który jest zarazem takim młodym, rezolutnym, wesołym, wszędobylskim, a zarazem odrobinę ostrożnym zwierzątkiem...

Majowa Wiosna- i szczeniaczek tak samo chcą spokojnie się rozwijać, bawić się, chcą się popisywać swymi kolorami, wyglądem, wdziękiem, ucząc nas -ludzi- jak czerpać pozytywną moc z tego, co nas otacza i co nam towarzyszy...

Maj to naprawdę wspaniały, ożywczy czas- dla każdego z nas!

amniesia
12-05-2014, 15:53
Ten miesiąc kojarzy się ze świeżością i miłością, bo
maj ten czas jest jak raj,
wszystko kwitnie i jest bardzo aksamitnie,
dodaje to świetnego samopoczucia a to budzi w ludziach uczucia. :)

Katka89
12-05-2014, 15:56
maj kojarzy mi się zapachem kwitnącego bzu

AgaWojtk
13-05-2014, 22:18
Maj kojarzy mi się z konwaliami:-)
Od 10 lat w każdy majowy poranek budzi mnie unoszący się z wazoniku zapach świeżych konwalii, które moje Kochanie wkłada, kiedy ja jeszcze smacznie śpię!!!! Ten niesamowity aromat typowych majowych konwalii jest niepowtarzalny! "Karmię się" tym aromatem cały miesiąc, tak, by później przez kolejne 11 miesięcy z utęsknieniem czekać na niego i szukając jego podobieństwa choćby w olejkach zapachowych czy aromatach perfum:-)

maja1234
14-05-2014, 01:01
'Urodziłam sie w maja,tam gdzie ptaszki śpiewają w zielonym gaju..' z tymi słowami piosenki ,ktora nauczyla mnie mama kojarzy mi sie wlasnie MAJ, dodam ze urodzilam sie w Dzień Matki co rowniez swiadczy o tym ze MAJ jest mi szczególnym miesiacem:) ...ot cala historia, pragne zaznaczyc ze ewentualna nagroda podziele sie z mama,w koncu bylam jej 'prezentem' na Dzien Matki..i niech tak juz zostanie, KOCHAM CIĘ MAMO ZA MAJ

Jerzyna
16-05-2014, 09:41
Maj kojarzy mi się z pięknym zapachem kwiatów, na który czekamy przez całą zimę, ze świeżością powietrza po burzy, z piknikami i tak długo wyczekiwanym słońcem. W maju można zrzucić ciepłe ciuchy, poczuć się lekko i świeżo. Maj jest wyjątkowym miesiącem, wszystko budzi się do życia po zimie i ja też :)

Hala1957
18-05-2014, 15:04
W tym wątku zamieszczamy teksty napisane z myślą o konkursie Majówkowe skojarzenia (http://www.senior.pl/majowkowe-skojarzenia).

Przed zamieszczeniem swojej historii, koniecznie przeczytaj regulamin konkursu (http://www.senior.pl/gfx_new/majowkowe-skojarzenia/regulamin-majowkowe-skojarzenia.pdf) i zaakceptuj jego zasady (http://www.seniorania.now.pl/majowkowe-skojarzenia/zapisz-sie). Przesłane odpowiedzi ukażą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Napisz z czym kojarzy Ci się maj i wygraj atrakcyjne nagrody. Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom.
MAJ KOJARZY MI SIĘ Z EKSCYTUJĄCĄ RANDKĄ, KTÓRA KASKADOWO, Z NARASTAJĄCYM PODNIECENIEM, ZADOWALA WSZYSTKIE ZMYSŁY CZŁOWIEKA!

Abunika
26-05-2014, 14:22
Maj kojarzy mi się z młodością!
Z taką energią i przebojowością!
Wszystko dookoła kwitnie, ptaszki wesoło ćwierkają, bociany na gniazdach wysiadują jajka, jest pięknie, jest wspaniale!
Słoneczko świeci, bawią się na placu zabaw dzieci...
Każdy ciepłem się cieszy, każdy z dłuższego dnia korzysta-
To jest maj! To jest młodość w sercu!
Spacery, robótki domowe, na spotkania ze znajomymi to jest dobra pora.
Jest tyle do zrobienia, jest tyle do zobaczenia- i są młode znowu majowe postanowienia...
Młodość! Energia i zapał! Chęć do działania, pobudzenie!
To wszystko jest w nas!
Maj- tak! To jest niezwykły, cudowny czas!!!
Maj to młodość! Maj jest w nas! ;)

anna1900
31-05-2014, 13:51
Maj kojarzy mi się z najpiekniejszym dniem w moim zyciu 8 maja.. Jest to dla mnie nie zapomniany dzien, w ktorym pojechalam na koncert najukochanszego i za razem niepowtarzalnego Bruno Marsa, ale takze z dniem kiedy urodzila sie moja cudowna siostra Jasminka.. To uczucie kiedy jestes na koncercie swojego ulubienca i to jak wiesz ze wkoncu na swiat przyjdzie nowa istota, z ktora bedziesz sie bawil i smial.. niegdy tego nie zapomnę :) Dziekuje mojej kochanej mamie siedzacej obok, ktora dala mi taka niezapomniana chwile w zyciu i za to ze pozwlila pojechac swojej nie zawsze grzecznej corce na przecudowny koncert! KOCHAM CIE i mam nadzieje ze ten komentarz wygra dla Ciebie skromny ale zarazem przydatny prezent!

pikpok
01-06-2014, 14:50
Maj kojarzy mi się z życiem piękną zielenią ,majówkami przy kapliczkach dawne czasy,bocianami ,konwaliami ,pięknymi bzami ,cudownymi zapachami siana ,świeżo skoszonej trawy i moimi imieninami .Maj to miesiąc najpiękniejszy i kochany .