PDA

View Full Version : Dyskopatia - komentarze

Ewita
08-11-2007, 13:00
Zgodnie z zasadą "Kłamstwo powtarzane tysiąckroć staje się prawdą"? To Bismarck... Najlepszy sposób, żeby zniechęcić ludzi! Gratuluję!:D

Basia.
08-11-2007, 14:02
Mamy swój rozum i sami wiemy gdzie szukać bioptrona. A kysz!!!!!!!!!!!!!!!!:mad: :D :mad: :D

LOTOS
29-04-2008, 19:52
Nie rozumiem powyższych komentarzy ? Ale odnośnie dyskopatii to właśnie od lutego odczuwam ból w okolicach lędźwi i leczę to tabletkami, zabiegami na fizykoterapii czyli jonoforeza i diadynamik (to już za mną) obecnie kończę porcję 10-ciu zastrzyków gdyż nie było efektu poprawy, wręcz przeciwnie, ból w lędźwiach ustąpił ale przeszedł na prawą stronę od biodra stopniowo do koniuszków palców. Od około 10 dni mam zdrętwiałą nogę, nie mam czucia w 3 palcach u prawej stopy .Czuję skurcz i źle mi się chodzi, obawiam się uszkodzenia nerwu. Nie wiem co na to powie neurolog, mam iść do kontroli po skończeniu zastrzyków .Czy ktoś przechodził podobne objawy ? jeśli tak proszę się wypowiedzieć.Pozdrawiam.

margolcia
21-06-2008, 22:45
3 lata temu miałam podobne objawy LOTOS jak ty,byłam po 3 seriach zastrzyków,prądach,rehabilitacji.Cierpiałam około roku,przeszłam rezonans i inne badania.Na tabletkach byłam 1,5 roku myslałam że już sie nie poddzwignę...Wziełam się w garść.Najpierw zaczełam od swojej wagi a było o czym pomyslec.W ciągu roku schudłam 21 kilo,zmieniłam tryb życia i dolegliwości ustąpiły.Tabletkami na razie się nie faszeruję ale staram się zbytnio nie forsować.Wiem ,że kiedyś znowu mnie ta dyskopatia dopadnie, ale to nieuniknione bo z tego się nie wyleczę.Więc trzymaj się LOTOS i wszyscy z DYSKOPATIĄ łączmy się!POzdrawiam

hesperydyna
21-06-2008, 23:18
Mój kręgosłup też co jakiś czas się buntuje.Staram się w miarę systematycznie wykonywać ćwiczenia.Oczywiście leczeniem musi zajmować sie specjalista,ja tylko podpowiem-na mnie dobrze działają wyjazdy do sanatorium.Na skierowanie czeka się długo,dlatego wyjeżdżam co jakiś czas prywatnie(żeby było taniej,korzystam z kwater prywatnych i skierowania na leczenie uzdrowiskowe w warunkach ambulatoryjnych).Od kiedy jeżdżę co roku,kłopoty sie zmniejszyły.Podobno są laserowe operacje kręgosłupa,chyba właśnie dyskopatii,ale ja próbuję uniknąć.Odpowiednia waga ciała też - nie jest bez znaczenia,ale ja nie mam nadwagi i chyba zawiniłam kanapowo-fotelowym trybem życia w pewnym okresie.polecam jeszcze gimnastykę w basenie.Wiem,że jak boli,to się sięga po tabletki,ale ile można.Spróbuj naturalnych środków.

ignesja
22-06-2008, 16:44
[QUOTE=hesperydyna.Na skierowanie czeka się długo,dlatego wyjeżdżam co jakiś czas prywatnie(żeby było taniej,korzystam z kwater prywatnych i skierowania na leczenie uzdrowiskowe w warunkach ambulatoryjnych).[/QUOTE]

A od kogo się bierze to skierowanie? Czy od swojego lekarza rodzinnego ? I jeśli możesz to napisz do, którego uzdrowiska jeździsz i z jakich zabiegów korzystasz ?

hesperydyna
24-06-2008, 00:16
Ja biorę od lekarza rodzinnego(ale jeśli leczysz sie u jakiegoś specjalisty,to tym lepiej).Lubię góry,więc tam najczęściej się kieruję.Jako "baran "zodiakalny lubię zmiany,dlatego byłam w różnych miejscowościach-niektórzy podejrzewają,że jeżdżę dla rozrywki.W Busku Zdroju(ewentualnie Solcu)-kąpiele siarkowe(przykry zapach,ale skuteczne),w Ciechocinku...po prostu każde uzdrowisko ma swoje zalety i najlepiej na własnej skórze wypróbować,ale koniecznie masaże ręczne,gimnastyka i ćwiczenia w basenie.Borowina też dobrze służy,ale nie każdy może korzystać-są przeciwwskazania.Różnych fizyko itp terapii nie warto brać,bo można z nich korzystać w miejscu zamieszkania.Uzdrowisko działa na cały organizm,ale o tym można godzinami.Nie każdy lubi taka terapię-mnie akurat odpowiada.Wracam całkowicie zregenerowana.Zyczę zdrówka.

babciela
24-06-2008, 22:07
jasne,sanatorium jest dobre-nie tylko dlatego,ze leczymy dolegliwości somatyczne,ale jestesmy oderwane od codzienności-często- jakże szarej

wuere'le
24-06-2008, 23:03
Odnośnie dyskopatii, to mam taką radę, sprawdzoną na sobie.
Należy położyć się na czymś twardym, ja lezałem na bardzo twardej kanapie ze spreżynami, nogi położyć na taboret, tak aby tworzyły kąt prosty: tułów z udami, uda z podudziami.
Tworzy się coś w rodzaju wyciągu. lezałem tak, czytając na przykład, kilka godzin dziennie, przez całe letnie wakacje. Czucie w nodze wróciło, bóle ustały, no może złagodniały. Nie należy nasić ciężkich rzeczy w jednej ręce. Jest też takie ćwiczenie, to się nazywa chyba ćwiczenie izotoniczne, ale jak to robić, to przy pomocy forum nie da się wytłumaczyć, trzeba by spytać jakiegoś terapeuty, to w końcu fachowiec. Robiłem te ćwiczenia i czasem teraz, kiedy czuję,że coś się dzieje też je robię, tyle że nie jestem pewien, czy nie można czasem zrobić sobie krzywdy, więc nie chcę nikogo narażać.

ignesja
25-06-2008, 13:23
za wszystkie dobre rady !

Sylwia1973
10-12-2008, 16:46
Nie rozumiem powyższych komentarzy ? Ale odnośnie dyskopatii to właśnie od lutego odczuwam ból w okolicach lędźwi i leczę to tabletkami, zabiegami na fizykoterapii czyli jonoforeza i diadynamik (to już za mną) obecnie kończę porcję 10-ciu zastrzyków gdyż nie było efektu poprawy, wręcz przeciwnie, ból w lędźwiach ustąpił ale przeszedł na prawą stronę od biodra stopniowo do koniuszków palców. Od około 10 dni mam zdrętwiałą nogę, nie mam czucia w 3 palcach u prawej stopy .Czuję skurcz i źle mi się chodzi, obawiam się uszkodzenia nerwu. Nie wiem co na to powie neurolog, mam iść do kontroli po skończeniu zastrzyków .Czy ktoś przechodził podobne objawy ? jeśli tak proszę się wypowiedzieć.Pozdrawiam.
Witam.... trzy tygodnie temu miałam operacje na to samo schorzenie o którym mowa wyżej.. Nic mi nie pomogło ..wcześnie ..i musiało sie skńczyc zbiegiegoem chirurgicznym..
Nie powiem żebym już teraz czuła sie tewelacyjnie ...ale mam nadzieję ..ze z czasem mój stan zdrowia się poprawi .Narazie nie mogę sie przemęczac ani schylac. i oczywiście nic dźwigac... Taki stan mam trwac od 6 do 8 tygo dni. Więc dopiero po tym czasie zobacze jak jest naprawdę...
chciałam tylko nadmienic ze zastrzyki i inne takie specyfiki ...w 90% NIE pomagają... Szkoda czasu i cierpienia..
Pozdrawiam..

babciela
10-12-2008, 20:23
Sylwio ,Ty jestes bardzo młodą kobietą,a więc rokowanie b=dobre. Jezeli chcesz cos blizszego, prosze o wiadomośc na priv.Jestem neurologiam.Pozdrawiam.

maryśka1
12-12-2008, 19:29
Witam ! Mam bóle ktore ciężko mi zakwalifikować do jakiejś choroby. Mianowicie czuję ból na dole kręgosłupa jak gdyby coś ciężkiego leżało mi na plecach i nad pośladkami. Najpierw bolało po prawej stronie nad pośladkiem a teraz po lewej. Mam wizyte u neurologa i bedę musiała walczyć o badanie tomografem bo jestem młoda i niechcę żeby lekarz mnie zbył ot tak. Czy ktoś z was też miał takie bóle ?

dabrjarek
15-12-2008, 06:18
witam od paru dni odczowam bole w okolicach ledzwiowych bylem z tym u lekarza praeoisal mi zastrzyki a mianowicie olfen,tramal,milgamma. Dzisiaj wezme przyjme ostatnia juz porcje zastrzykow i bede prosil o skierowanie na przeswietlenie bo niby bol jest mniejszy po tych zastrzykach ale najgorsze jest ranne wstawanie wtedy naprawde boli. Niewiem co i jak bedzie, ale nie popuszcze bo nie chce skonczyc na wozku inwalidzkim, jestem za molody jeszcze a mam dopiero 37 wiosen

wioletta
15-12-2008, 12:46
witam choruje na dyskopatie juz3miesiące bez żadnej poprawy a lekarz zus stwierdził że nadaje się do pracy z tym że pracuje fizycznie

wioletta
15-12-2008, 12:49
może ktoś wie czy miał prawo tak postąpić bo jak mam pracować

rita
17-12-2008, 09:24
od poł roku juz mam takie objawy o których kazdy z was pisze...zastrzyki mi nie pomogły...leki tez przestalam brać, gdyz pomagały mi aby na jakis czas...odwidziłam neurologa, który stwierdził diagnoze-rwa kulszowa!ale to był dopiero początek...ortopeda dał mi skierowanie na rezonans...okazało się że mam dyskopatię ąż dwóch kręgów lędźwiowych...mój neurochirurg stwierdził że konieczna jest operacja...oczywiście to moja decyzja...ale bez operacji ból mi sie nie zmniejszy tak myśle skoro nic mi juz nie pomaga, choć wiem że operacja też w 100% nie gwarantuje mi poprawy..objawy moga sie nawrócić...wszystkim zyczę siły ducha i myślenia pozytywnego że ból kiedys minie ..pozdr

wojtek p28
03-02-2009, 13:19
witam wszystkich, jestem pierwszy raz na forum, może ktoś mi poradzi co mam zrobić.A mianowicie mam 28 lat od dłuższego czasu mam problem z kręgosłupem we wrześniu 2008 roku po badaniu rezonansem okazało się że mam Dehydrytację i nieznaczne zwężenie krążków międzykręgowych oraz dużą przepuklinę tylną krążka centralno-lewobocznego L5-S1.Są również widoczne duże wypukliny krążków które uciskają na przednią ściane worka oponowego. Ogólnie zmiany dyskopatyczne na trzech poziomach. Lekarze mówią mi tylko tyle że trzeba powoli przybierać się do operacji ale tylko metodą laserową, czy ktoś wie gdzie można dobrze i bezpiecznie wykonać taką operację i czy decydować się na to? Jak na razie bóle ustąpiły ale co będzie jak to wszystko powróci, nie wiem co mam robić, proszę o pomoc.
Zgóry dziękuje

aga21
16-02-2009, 12:33
czesc,ja mam stwierdzona przepukline krazka miedzykregowego w odcinka L5S1,mam dopiero 21 lat,a choruje juz od 3 lat...przeszlam rehabilitacje-fizjoterapia nic nie dala(szkoda czasu)...neurolog polecil mi sprawdzonego kregarza i pomoglo:)po dwoch wizytach juz nie czuje bolu:)a przede mna jeszcze 8.Naprawde polecam SPRAWDZONEGO kregarza!szkoda zycia na bol....

aga21
16-02-2009, 12:38
jesli chodzi o Ciebie wojtek p28,to moj neurolog tez mi proponowal taki zabieg w Konstancinie,tam jest super szpital zajmujacy sie wszystkimi dolegliwosciami zwiazanymi z kregoslupem,zreszta wejdz sobie na strone tego szpitala,to wszystkiego sie dowiesz:)Zycze udanego zabiegu i szybkiego powrotu do zdrowia:)

babciela
16-02-2009, 12:44
lekarstwa pomagaja w ostrym okresie- potem celowana gimnastyka , polecam rekoczyny na kręgosłupie- ale lekarzy- jakos nie mam przekonania do tzw kręgarzy- jest osrodek w Katowicach, Poznaniu i Opolu. NFOZ oczywiście nie zwraca- blizszych danych nie moge podac - bo zostane posądzona o kryptoreklame.

babciela
16-02-2009, 12:45
operacje stosuje sie po 6 miesiacach takiego leczenia jak podałam wyżej, i bez efektu terapeutycznego.

lawenda
16-02-2009, 13:05
WITAM.

A ja od trzech lat używam pieszczot na fotelu /dyskopatia szyjna i lędźwiowa/ i muszę przyznać że pomaga mi to. Nie jest to masaż relaksujący a punktowy. Po odpowiednim czasie czuję naprawdę efekty i jak do tej pory nie zwiększałam czasu masażu.
Pozdrawiam cierpiących

cha_ga
16-02-2009, 16:53
Mam obustronną dyskopatie odcinka lędzwiowego. Generalnie można z tym zyc i pracowac, wrecz nalezy dbać o kondycje fizyczna.Do sanatorium nie jeżdzę, ale regularnie chodze na zabiegi rehabilitacyjne, a takze korzystam z kriokomory/polecam/.Przyczyny dyskopatii bywaja widac rózne, sama znam pana, który jest po operacji, pracuje fizycznie i nie słyszę, aby mu cokolwiek dolegało.

babciela
16-02-2009, 16:53
masaz punktowy jest najlepszy w tego typu schorzeniu

babciela
16-02-2009, 16:55
Przyczyna jest jedna - pekniecie pierscienia włoknistego dysku i wylanie sie galarety poza obreb przestrzeni m/krgowej

lawenda
16-02-2009, 17:14
masaz punktowy jest najlepszy w tego typu schorzeniu

Jak to dobrze że potwierdziłaś te moje pieszczoty. To prawda, że dyskopatia jest różna i różnie jest to schorzenie zaawansowane. Lekarz i rehabilitant to właściwe osoby.

Dziurawiec
31-03-2009, 12:53
witam wszystkich, jestem pierwszy raz na forum, może ktoś mi poradzi co mam zrobić.A mianowicie mam 28 lat od dłuższego czasu mam problem z kręgosłupem we wrześniu 2008 roku po badaniu rezonansem okazało się że mam Dehydrytację i nieznaczne zwężenie krążków międzykręgowych oraz dużą przepuklinę tylną krążka centralno-lewobocznego L5-S1.Są również widoczne duże wypukliny krążków które uciskają na przednią ściane worka oponowego. Ogólnie zmiany dyskopatyczne na trzech poziomach. Lekarze mówią mi tylko tyle że trzeba powoli przybierać się do operacji ale tylko metodą laserową, czy ktoś wie gdzie można dobrze i bezpiecznie wykonać taką operację i czy decydować się na to? Jak na razie bóle ustąpiły ale co będzie jak to wszystko powróci, nie wiem co mam robić, proszę o pomoc.
Zgóry dziękuje

Witaj! może mój wpis jest już po czasie, ale mamy wspólny problem:ból kręgosłupa.Zaliczyłem dwa pobyty w szpitalu, szereg badań i wypis na operację do innego.Robię wszystko aby uniknąć zabiegu.Poddałem się hirudoterapii, której to zawdzięczam wiele.

kaśka1975
03-05-2009, 18:47
Witam, ja niestety należę do tych tzw. "matek polek" - co to zęby zaciśnie , popłacze się z bólu, ale do lekarza nie pójdzie bo ... dzieci, praca, pieniądze... etc. - Głupia. Robiłam jakiś czas temu jakieś podchody do rehabilitanta z NFZ ale Pani doktor dała skierowanie na ćwiczenia, żadnych zabiegów, ale niestety moja praca .. cóż ... Dziś jestem na etapie totalnej depresji i mam powolutku dość wszystkiego. Proszę e-maila co mam po kolei robić. Ludzi niezastąpionych nie ma, więc niech sobie radzą w pracy. Dyskopatię u mnie stwierdzono dobrze ponad 2 lata temu przy okazji zapalenia tzw. "korzonków" . Między czasie musiałam oczywiście odstawić ćwiczenia fitness i przytyłam ... no coments. Po za tym 2 małych dzieci (3 i 5) Zatem ..... proszę o pomoc.

Babcia Iwa
03-05-2009, 19:12
Też mam problemy z kręgosłupem lędźwiowym i kręgami szyjnymi. W szyjnych ma przepuklinki. Lędźwie się odzywają jak przytyję. Waga i gimnastyka są bardzo ważne. Przez około roku miałam ucisk na nerw kulszowy. Nic nie pomagało. Schudłam i ból minął.W szpitalu Wojskowym w Warszawie przeprowadzają operację laserem.

babciela
03-05-2009, 19:14
Kasiu, ja polecam systematyczne cwiczenia- i od tego ne ma odwołania- Twój neurolog powinien miec taki zestaw cwiczen od firmy produkującej Mydocalm( nie znam nazwy firmy), 2x w tygodniu pływanie.W ostrym okresie LEZENIE i farmakoterapia. Jeżeli sa objawy tzw ubytkowe , konieczny zabieg- ale decyzja należy do Ciebie- przegladnij wątek - jest duzo dobrych rad.Fizykotarapia jest leczeniem wspomagajacym- nie zawsze jest konieczna. Spoirzyj na kregarzy- ale lekarzy- jeżeli mieszkasz blisko Opola- polecam- mam tam dużo młodych pacjentów, ktorzy dzieki zabiegom manualnym unikneli operacji.Pozdrówka

Babcia Iwa
03-05-2009, 19:24
Czy kręglarz nie połamie kruchych, zwyrodniałych kręgów już z rysami pęknięć?

babciela
03-05-2009, 19:26
Kochanie moje, dlatego pisze ,ze nalezy zwrócic się do kregarza- lekarza. A tzw zwykly- niestety połamie- chociaż oni maja czasami wieksze wyczucie od lekarzy. Voila.

babciela
03-05-2009, 19:30
Caly bisnes polega na tym aby maksymalnie wzmocni mięsnie przykregosłupowe i miesnie brzucha- bo one powinny w tej chorobie dzwigac wiekszosc masy ciała - nie kręgoslup. Babciu Iwo- kijki sa rewelacyjne- spróbuj, przy chodzeniu z kijkami nic nie boli9 przeciez tez - zem niemloda i pare dysków mam - czasami boli-alem uparta góralica i nie dam sie

madziorro
11-05-2009, 01:37
witam, od kiedy w wieku 18 lat zdiagnozowano u mnie dyskopatie, co kilka lat zdarzaja sie u mnie stany zapalne. Obecnie mieszkam i studiuje w Londynie, od marca mam kolejny atak choroby. Na razie nie jest tragicznie, bo jak sie rozruszam to bol mija, natomiast rano mam ogromne problemy z siadaniem i wstawaniem. Moj lekarz pierwszego kontaktu zapisal mi Diclofenac, niestety nie przynioslo to zadnego rezultatu, skierowana zostalam tez do specjalisty, ktory stwierdzil ze musze nauczyc sie zyc z bolem i skierowal mnie dalej na fizjoterapie (ktora w koncu zaczne w przyszlym tygodniu). W srode znowu bylam u lekarza zeby dostac inne leki, ktore moglyby mi pomoc i dostalam Co-codamol 30/500 oraz amitriptyline, po przestudiowaniu ulotki jestem jeszcze bardziej zdołowana, bo widze ze dostalam antydepresant z silnym lekiem przeciwbólowym (do tego uzależniającym). Nie jestem lekarzem, ale rozsadek mowi mi ze z takim zestawem nie powinnam liczyc na poprawe. Oczywiscie bol minal, ale to chyba nic dziwnego przy takiej dawce paracetamolu i kodeiny. W Polsce bede dopiero 18stego czerwca, wtedy mam nadzieje dostac leki przeciwzapalne od polskiego neurologa. Nie wiem tylko czy powinnam dalej brac, to co mi tutaj zapisano. Może fizjo pomoże, w tej chwili staram sie nie brac przeciwbolowego tak jak mi zapisano 2tabletki co 4h, bo zupełnie odlatywalam, tylko biore rano, a potem kiedy poczuje ze bol wraca. Dzisiaj wytrzymalam o 2 tabletkach. Nie wiem czy dobrze postępuje...

babciela
11-05-2009, 06:45
Bardzo mnie cieszy, e wreszcie wiedza polskich lakarzy zostaje doceniona, To ju z n- ty przypadek, gdu Polacy zwracaja się do nas po pomoc , odstawiłabym Amitryptyline, zamiast tego tetrazepam( Myolastan - ale tylko przez trzydziesci dni, Nimesil 2 razy 1 saszetka i dalsze leczenie u NAS. Pozdrawiam

wuere'le
11-05-2009, 16:59
Babcielu nie mam nic do naszych lekarzy, ale w przypadku kręgosłupa, to chyba niewiele można zrobić. W odcinku lędźwiowym mam stwierdzone osteofity na krawędziach trzonów, okrężne uwypuklenie krążka międzykręgowego, wypadnięcie jądra miażdżaystego z uciśnięciem korzenia nerwowego. Powtarza się to bardzo często, rano mam problemy ze wstaniem.
Jeśli chodzi o odcinek szyjny to zacytuję fragmenty, bo nie znam się na tym:wielopoziomowe obniżenie intensywności sygnału z jąder miażdżystych tarcz międzytrzonowych, na poziomie C3/C4 centroprawoboczna portuzja jądra miażdżystego z konfliktem korzeniowym C4 w świetle otworu międzykręgowego, C5/C6 centralna przepuklina jądra m. z uciskiem worka oponowego oraz przedniej powierzchni rdzenia k.z C6/C7 podobnie
Neurolog powiedział mi, że na operację jest czas póki sygnał z rdzenia jest zachowany, zalecił gimnastykę, itp no Nimesil, o którym piszesz wyżej. Biorę go tylko gdy boli, tzn, dość często. Też radził się do tego przyzwyczaić.
Może Ty coś poradzisz?
Pozdrawiam serdecznie.

Prefekt
11-05-2009, 18:04
ale mam dyskopatię i w związku z tym nabytą wiedzę na ten temat. W nazwie DYSKO-PATIA zawiera się istota schorzenia.
Tzn. uszkodzenie DYSKU. Są też inne wynaturzenia kręgosłupa
Jednak nie należy ich plątać z TYM.

Lekarze dawno mi powiedzieli, że dyskopatia nie jest uleczalna - przez żadnych kręgarzy, żadne ćwiczenia. Zgnieciony dysk nie odrodzi się bowiem i kropka. W skrajnych
przypadkach stosuje się operację i endoprotezę. Wzmocnienie mięśni jest optymalne. Warte zachodu. I tyle.

kaśka1975
11-05-2009, 20:38
No to po ćwiczeniach - dopadł mnie atak, dostałam już słynny Mydocalm i przeciwbulowo olfen w tabletkach i w żelu. Ale za to kupiłam sobie DVD z ćwiczeniami - co drugie moge wykonywać, ale co tam, grunt że jest to zestaw spokojnych ćwiczeń, bez szaleństw więc, może jak mi przejdzie to zacznę zrzucać moje kilogramki i może wrócę do dawnych nawyków. trzymajcie kciuki.

babciela
11-05-2009, 21:07
A guzik prawda, ja mam pacjentke (20- letnia) której wypadnięte jądro miażdzyste samo sie wchłonęlo- ale to pierwszy taki przypadek. Prosze czytac uwaznie moje posty- pisałam o tym,że cały bisnes polega na maksymalnym wzmocnieniu m. przykręgoslupowych i m,brzucha, aby one częsciowo przejęly czynnosc kregoslupa.

weronika1
12-05-2009, 14:47
A guzik prawda, ja mam pacjentke (20- letnia) której wypadnięte jądro miażdzyste samo sie wchłonęlo- ale to pierwszy taki przypadek. Prosze czytac uwaznie moje posty- pisałam o tym,że cały bisnes polega na maksymalnym wzmocnieniu m. przykręgoslupowych i m,brzucha, aby one częsciowo przejęly czynnosc kregoslupa.

Przyznaję, że dzięki codziennym ćwiczeniom kręgosłupa i m.brzucha od kilku lat, na leżąco - po przebudzeniu, nie mam żadnych bóli kręgosłupa, choć mam spore zmiany, również w biodrze i zaawansowaną osteoporozę.
Naprawdę warto ćwiczyć, choć parę minut (jak ja).

baszka25
09-06-2009, 14:53
Ja mialam takie same dolegliwości na odcinku szyjnym.Doszło do tego,ze mialam niewladną prawą ręke.Szybko zdecydowalam się na poerację.I nie żaluje podjetej decyzji.Dwa miesiące po zabiegu wrocilam do pracy.Częste przyjmowanie środków typu NIMESIL moze doprowadzić do upośledzenia pracy przewodu pokarmowego.Często lekarze odradzają operacje.Ja natrafilam na takiego,który od razu po obejrzeniu zdjęć z rezonansu zaproponowal operacje.I ciesze sie z podjętej decyzji.Komfort życia poprawił mi się zdecydowanie.pozdrawiam

baszka25
09-06-2009, 15:24
Jetem początkująca wiec najpierw poczytalam komentarze i mam prośbę do margolci i hesperdyny,czy mogły by napisać co się z ich dolegliwosciami dzieje .Miną już rok od ich wpisów ciekawa jestem .pozdrawiam

mariolamonika64
17-06-2009, 07:57
ja juz nie mam siły Jezdze po lekarzch wydaje pieniadze i nic z te4go nie wynika Stwierdzono u mnie dyskopoatie Powiedziano ze jesli jadro rdzenia nie wroci na miejsce mam miec opreracje Kazano lezec Leze juz ponad tydz Bol nie mija Promieniuje strasznie na lewa noge Myslalam o kreglarzu ale boje sie słyszalam ze ludzie czekaja na operacje ponad rok Jak z tym zyc Nie wiem kiedys przechodzilo samo a teraz KLAPA Moze jakies cwiczenia.... Jestem załamana

weronika1
17-06-2009, 09:23
Pocztaj stronę:
http://resmedica.pl/archiwum/zdart7015.html
Zyczę powrotu do zdrowia.

babciela
17-06-2009, 20:32
W okresie ostrym żadne cwiczenia- leżenie w pozycji najwygodniejszej- tzn nie ma bolec. Niestety leki z osłona na zoładek- dopiero potem cwiczenia-uważajcie na stope nogi gdzie jest zapalenie n kulszowego, czy korzeni, bardzo mozliwa operacja, jeżeli stopa opada, a bezwzględnym wskazaniem do operacji jest zaburzenie w oddawaniu moczu i stolca( bezwiedne)

mariolamonika64
17-06-2009, 21:05
bylam na basenie Musialam wyjsc po 20 min
Nie dalam rady Boze...Rozmawialam z masazysta o wieloletnim stazu-kolegą Powiedzial ze jesli to jadro wyszloto sie to miejsce zasklepiło i mam nie wierzyc w cuda ze tylko operacja mi pomoze Rozesmialsie ironicznie jak usłyszał ze lezenie ma byc powrotem do zdrowia Faktycznie lezałam cały tydzien Dom zarastał brudem a ja tkwiłam w pozycji jaka mi zalecono Nie gotowałam i wstawałam tylko do wc i NIC Wyprostowac sie nadal nie moge Nie mam opadajacej stopy ale b promieniuje na lewa noge i biodro Masazysta powiedzial mi ze dalszym tego efektem jest zwyrodnienie np stawu biodrpwego i nieodwracalne sktzywienie ktore sama wtwołuje chcac uninac bolu Powiedzial ze by nie brac mydolal bo rozwala watrobe Jestem na zastrzykach i czopkacj aby odciazyc zoładek ale przeciez to tylko pomoc dorazna Nie moge pracowac i funkcjonowac a lekarze i leki kosztuja fotune Boze jak zyc...?

mariolamonika64
17-06-2009, 21:27
DZIEKUJE WERONIKO PRZECZYTAŁAM

lucyna-60
18-06-2009, 00:38
Do Kaśka ..
Przegladając ten wątek,natrafiłam na Twój post, w ktorym piszesz, że kupilaś płytę DWD z kpl.ćwiczeń .,też mam dyskopatię,cierpię od wielu lat ,i jestem zainteresowana ćwiczeniami.Prosze o bliższe dane o tej płycie.
Pozdrawiam....LZ

mariolamonika64
18-06-2009, 07:28
no ja tez jestem zainteresowana ta płyta

tadeusz50
18-06-2009, 13:45
mariolamonika64
Czytam Twoje posty i zastanawiam się kto ma większą wiedzę, lekarz prowadzący -każący leżeć, baciela również lekarz, czy jakiś masażysta? No i upór babski na złość mamie odmrożę sobie uszy i pójdę na basen. Skoro tydzień nie pomógł należy leżeć dalej. Tyle mojego wtrącania się. "Działaj" dalej

mariolamonika64
18-06-2009, 16:01
no wiem Zebrałam juz reprimendy od córki ktora przebywa na obczyznie Fakt w tym ze to nie o upor babski chodzi tylko sprawy nat.przyziemniej jestem bez pracy Zwolnienie mi juz nie przysluguje a zasiłek rechabilitacyjny jest w trakcie załatwiania Poki co jestem 2 mies bez jakichkolwiek pieniedzy Miałam załozyc własna pracownie artystyczna ale kłody pod nogi...choroba mnie obaliła Działałam tak sobie na własna reke robiac bizuterie z ceramiki Jazdziłam po rynkach i jakos koniec z końcem dało sie zwiazac a teraz klapa Tak na marginesie ja juz jezdziłam pewnie z ta przepuklina zaczym zostałam zdjagnozowana kilka lat sie mecze Pierw pomadały naswietlania i leki-bol przechodzil Za rok sie odnawiał ii tak z tym zyłam Myslałam ze teraz tez tam rade Jak tak dalej pojdzie umre smiercia głodowa Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

mariolamonika64
18-06-2009, 17:23
ale Babciella tez napisała w swoim poście ze zna tylko jeden taki przypadek ,ze jadro sie samo wchłoneło....

mariolamonika64
18-06-2009, 18:52
Mam jeszcze jedno pytanie (cos czesto bywam na forum ostatnio) do Babcielli Jak dlugo moge brac te leki Biore juz od 2 mies Pierw wiecej Teraz staram sie jedna tabletke lub zastrzyk ewentualn czopekraz dziennie Boje sie ze 6 ta seria zastrzykow to juz przesada a bez nich nie dam rade w nocy

lahatiel
20-08-2009, 10:37
jako początkujący forumowicz widzę, że zapłaciłem frycowe:confused: Mój wczorajszy post o kręgosłupie chyba powinny się znaleźć w tym wątku a nie w w wątku o zwyrodnieniu kręgosłupa....

AkademiaCiała
28-08-2009, 18:20
Zapraszam do Akademii Ciała!
Oferta Akademii Ciała:
1. Indywidualny trening ciała
Korzystając z tej opcji, otrzymujesz:
a) diagnozę stanu kręgosłupa (gratisowo)
b) serię treningów modelujących ciało prowadzących do osiągnięcia wymiarów 90x60x90
c) ćwiczenia wyszczuplające uda, talię i brzuch
d) ćwiczenia ujędrniające piersi, pośladki
e) ćwiczenia podnoszące piersi
f) ćwiczenia poprawiające kondycję
Czas trwania: miesiąc do półtora miesiąca, częstotliwość spotkań 2-3 razy w tygodniu.
Koszt: 150 zł za pierwszy trening (obejmuje diagnozę kręgosłupa) i 100 zł za każdy kolejny.
2. Diagnoza schorzenia kręgosłupa
Koszt: 80 złotych
Czas trwania: 15 minut
3. Rehabilitacja kręgosłupa
a) Diagnozę stanu kręgosłupa (gratisowo)
b) Serię treningów korekcyjnych prowadzących do rehabilitacji schorzeń kręgosłupa
c) Wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie kręgosłupa i całego układu kostnego
d) Możliwość wyleczenia takich schorzeń jak: dyskopatia, lordoza lędźwiowa, hiperkyfoza i innych.
Koszt: 80 zł/ trening
Czas trwania uzależniony jest od stanu kręgosłupa, stadium zaawansowania schorzenia, częstotliwości i intensywności ćwiczeń. Minimalny czas trwania to 1 miesiąc.
W razie jakichkolwiek pytań lub chęci zapisania się proszę o kontakt:
gg- 12288677
e-mail- Kasia.akademiaciala@gmail.com
tel- 793 788 408

tadeusz50
28-08-2009, 18:37
Zapraszam do Akademii Ciała!
Oferta Akademii Ciała:
1. Indywidualny trening ciała
a) diagnozę stanu kręgosłupa (gratisowo)
b) serię treningów modelujących ciało prowadzących do osiągnięcia wymiarów 90x60x90
c) ćwiczenia wyszczuplające uda, talię i brzuch
d) ćwiczenia ujędrniające piersi, pośladki
e) ćwiczenia podnoszące piersi
f) ćwiczenia poprawiające kondycję
Czas trwania: miesiąc do półtora miesiąca, częstotliwość spotkań 2-3 razy w tygodniu.
Koszt: 150 zł za pierwszy trening (obejmuje diagnozę kręgosłupa) i 100 zł za każdy kolejny.
2. Diagnoza schorzenia kręgosłupa
Koszt: 80 złotych
Czas trwania: 15 minut
3. Rehabilitacja kręgosłupa
a) Diagnozę stanu kręgosłupa (gratisowo)
b) Serię treningów korekcyjnych prowadzących do rehabilitacji schorzeń kręgosłupa
c) Wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie kręgosłupa i całego układu kostnego
d) Możliwość wyleczenia takich schorzeń jak: dyskopatia, lordoza lędźwiowa, hiperkyfoza i innych.
Koszt: 80 zł/ trening
Czas trwania uzależniony jest od stanu kręgosłupa, stadium zaawansowania schorzenia, częstotliwości i intensywności ćwiczeń. Minimalny czas trwania to 1 miesiąc.
W razie jakichkolwiek pytań lub chęci zapisania się proszę o kontakt:
gg- 12288677
e-mail- Kasia.akademiaciala@gmail.com
tel- 793 788 408

Czy dziś jest 1 kwiecień i "prima aprilis" cenki w sam raz dla przeciętnego emeryta ale najbardziej ubawił mnie

toż seniorki same modelki w wieku nastolatek będą. Nastolatki pewnie by skakały z radochy mając takie wymiary.
Idę sobie bo mi się oberwie za krytykę

lahatiel
29-08-2009, 13:44
powinna się chyba nazywac "TAJNA akademia ciała" - żadnych namiarów poza komórką... pachnie mi naciąganiem. Zresztą, patrząc na tę ofertę, to muszę dodac, że tylko baaardzo naiwni mogą im zawierzyc swoje zdrowie.

babciela
29-08-2009, 15:56
Ja napisalam, że tylko w okresie ostrym jest reżim łóżkowy-ja myslę , że trochę sterydów przydałoby sie, aby mina ostry bół- może byc blokadaterydowa,z fizykoterapii jedynie jontoforeza srodkiem p/ zapalnym, delikatny masaż klasyczny- NIE PLYWANIE.Ja mysle ,ze w Twojej sytuacji, kiedy masz kłopoty z praca , lekarz powinien włączyc jakiś antydepresant. Nic się nie zasklepia w wypadniętym dysku- co za bzdury- przy zaniedbanej chorobie okołokorzeniowo powstaja zrosty...

babciela
29-08-2009, 15:58
to, co podala p. Kasia nie jest glupie , ale rehabilitacja w przewlekly stanie trwa całe życie- więc???- pieniadze b. duże

tadeusz50
29-08-2009, 16:36
to, co podala p. Kasia nie jest glupie , ale rehabilitacja w przewlekly stanie trwa całe życie- więc???- pieniadze b. duże
Właśnie o te duże pieniądze mi chodziło - dla przeciętnego emeryta i nie tylko-, oraz na przywróceniu sylwetki nastolatki.

ilonek
02-10-2009, 22:20
POMOCY!! do babciela!
Od ponad miesiąca jestem na zwolnieni i nic tylko leżę a rezultat żaden!! Zdiagnozowano u mnie silną dyskopatię, nie wiem jak silną bo nie jestem lekarzem, ale mój lekarz rodzinny jak zobaczył prześwietlenie to się wystraszył! Przez 2 tygodnie brałam Ketanol w zastrzykach + myopam 50 + jakiś jeszcze w tabletkach przeciwbólowy i przeciwzapalny. Nie pomogło! Potem dostała skierowanie do neurologa, ten przepisał mi Bi-Profenid + jakiś w tabletkach na poprawienie krążenia + dalej Ketanol w zastrzykach, tak przez tydzień, I NIC! Zrobiło się jeszcze gożej, ból był tak silny, że skręciło mi ciało w prawą stronę! Znowu do neurologa! Tym razem dostałam skierowanie do szpitala! Tam Pani neurolog przepisała mi Neklofen + Dexaven w zastrzykach + olfen w tabletkach. Brałam przez 2 tygodnie i muszę przyznać że póki brałam te zastrzyki to była poprawa, ale tydzień temu wzięłam ostatni i do paru dni mam bardzo silny ból w lewej nodze w okolicach kolana, ból jest nie do zniesienia!! Jak leżę jest dobrze, gdy tylko póbuję wstać, wyprostować się po prostu ścina z nóg, kladę się na podłogę i ani rusz póki nie minie. Nie jestem w stanie wcale chodzić, do łazienki czołgam się na pupie podpierając rękami. Pisała Pani coś o problemach fizjologicznych ja odkąd mam ból nogi dużo oddaję moczu, ale stolca wcale! Błagam o pomoc! Na 07.10.2009 mam kolejne skierowanie do szpitala, ale boję się że tak zechcą mi robić operację! Mam dopiero 27 lat! W życiu na nic nie chorowałam poza grypą!

Ha_na
15-12-2009, 00:22
Kilkanaście miesięcy temu, miałam klasyczne wysunięcie dysku.I wszystkie objawy, których nie będę przytaczać, żeby się nie powtarzać.Dodam tylko,,że nie było to po raz pierwszy,ale po raz pierwszy tak mocno, że doprowadziło mnie do depresji.Lekarstwa, zastrzyki, czopki, przylepce,i co tam było jeszcze możliwe - nie pomagało, albo z mizernym skutkiem. Szukając ratunku, trafiłam do gabinetu rehabilitanta manualnego.Bałam się trochę, poddać się takiej terapii tak ważnego narządu, ale w ówczesnej sytuacji ducha podjęłam to wyzwanie.Stopniowo,po jego zabiegach i stosując zalecane ćwiczenia, wyszłam z bólu i depresji.Pierwsze 10 zabiegów odbywałam dosyć często, obecnie odwiedzam jego gabinet raz na 2 miesiące,bardziej ze strachu przed zapamiętanym bólem, niż potrzebą.Nie wiem, czy to on mi pomógł, czy może samo stopniowo przeszło.ąle strach pozostał.Wykonuję jeszcze zalecone ćwiczenie.

ametka
19-12-2009, 21:01
Od dwóch tygodni mam objawy ja wyżej opisywane ból jest tak silny że nie mogę normalnie chodzić. Po tygodniu leczenia na własną rękę udałam się do lekarza rodzinnego który stwierdził podejrzenie dyskopatii.Po usłyszeniu diagnozy zrobiłam wielkie oczy i naprawdę się przestraszyłam. Lekarz od razu zalecił zastrzyki które powinny postawić mnie na nogi jednak gdy powiedziałam mu że karmię dziecko piersią rozłożył ręce i powiedział że niestety w takiej sytuacji nic nie może mi zalecić prócz leżenia i odpoczynku. Zabronił mi dźwigania i tyle. A jak ja mam leżeć i nie dźwigać kiedy w domku mam pięciomiesięczne dziecko. Może ktoś ma dla mnie radę jak mogę sobie ulżyć w cierpieniu. Jak na razie łykam Apap bo tylko to nie szkodzi dziecku ( ale mnie nie bardzo pomaga, ból jest nadal ) stosuję plasterki i okłady rozgrzewające.Wiem że nie pociągnę tak długo bo z każdym dniem jest co raz gorzej i boję się że któregoś dnia nie będę wstanie podnieść się z łózka kiedy moje dziecko będzie mnie potrzebowało. Błagam o jakieś rady.

ilonek
03-01-2010, 17:08
do ametka!! wiem jak to jest, bo to przeżyłam i bardzo współczuję szczególnie, że jesteś w gorszej sytuacji bo masz małe dziecko, więc pole manewru jest praktycznie żadne:( u mnie zakończyło się operacją, gdyż ucisk na nerw był już zbyt duży by coś zrobić, obecnie jestem 3 tydzień po operacji i zdrowieję. Kochana polecam gorąco w twoim przypadku kurację, którą zastosowałam sama, gdy już nie mogłam chodzić, pomogła!! Otóż jak często to możliwe, np.: kiedy dziecko śpi, kładź się na plecach, najlepiej na podłodze, nogi do góry, uginasz w kolanach i pod łydki stawiasz taboret. Pod plecy w miejscu gdzie boli dobrze jest też położyć termofor z gorącą wodą lub poduszkę masującą. Ponieważ wyczytałam w pewnej mądrej książce, że większość chorób związanych z układem kostnym jest spowodowanych przez nagromadzenie się w organiźmie kwasu moczowego, by się go pozbyć jest prosty sposób, należy pić sok z cytryny. Musisz się zapytać swojego lekarza, czy karmiąc piersią wolno ci spożywać jego wieksze ilości!? Taka kuracja wygląda tak: 1 dzień-sok z 5 cytryn, 2 dzięń-z 4, 3 dzień-z 3, 4 dzień-z 2, 5 dzień-z 1, 6 dzień-z 1, 7 dzień-z 2, 8 dzień-z 3, 9 dzień-z 4, 10 dzień-z 5. Sok musi być ze świeżo wyciśniętych cytryn. Po jakiś 2-3 dniach mocz będzie miał pomarańczowo-miedziamy kolor, nie wystrasz się, to znak że kuracja działa i kwas moczowy jest wypłukiwany z twojego organizmu. Byłam w naprawdę kiepskim stanie, prawie przez miesiąc nie chodziłam i jak zastosowałam leżenie z taboretem i kurację cytrynową po tygodniu już w miarę sprawnie chodziłam. Oczywiście to nie cofnęło dyskopatii, ale ulżyło w cierpieniu!! Życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia!!

mariolamonika64
15-01-2010, 14:26
ja regularnie cwicze metode Mecenziego Przyjezdza do mnie specjalista w tej dziedzinie (niestety prywatnie) dzieki niemu i mojej desperacji stan uległ znacznej poprawie Moge chodzic i spac bez bolu Po raz pierwszy od 9 ciu miesiecy a stan moj był naprawde ciezki co usłyszałam z ust fachowca Nie biore juz lekow tylko cwicze Pierw cwiczenia sprawiały mi okropny bol teraz moge je robic bez problemu To naprawde działa wtedy gdy wszystko zawiodło Zycze wszystkim cierpiacym ulgi w tej strasznej chorobie Moge dac namiary na mojego "wybawce" Jestem z łodzi:)

Agna
18-01-2010, 19:07
Witam wszystkich. Jestem na forum po raz pierwszy. Myślałam, że komputery nie są dla mnie, ale bardzo chciałam podzielić się swoim szczęściem.
Miałam poważne problemy z kręgosłupem. Do tego stopnia, że miała niedowład rąk. Tabletki przeciwbólowe brałam garściami. Krioterapia pomagała tylko na krótki czas. W listopadzie poszłam do lekarza, który zaproponował mi przeprowadzenie terapii wibroakustycznej na kręgosłupie. Jak wyjaśnił, to nowy kierunek w medycynie, niezbyt na razie znany w Polsce. W tym przypadku nie miałam dużo do stracenia, więc zgodziłam się. Podczas zabiegów (1 raz dziennie) kładziono mi pod plecy bzyczący materac, a do domu dostałam maleńkie urządzenie, abym mogła przeprowadzać zabiegi wieczorne. Poprawa nastąpiła 5 dnia. Obudziłam się rano nie z powodu bólu pleców, jak zazwyczaj. Po prostu okazało się, że dochodziła już 11:00! Tak długo nie spałam od jakichś 10 lat.
Ból, rzecz jasna, wrócił, jednak mogłam cały dzień między zabiegami obejść się bez tabletek. Chociażby z tego powodu warto było poświęcić trochę czasu i pieniędzy! W czwartym tygodniu bóle minęły całkowicie. Nie chodzę już na zabiegi, jednak profilaktycznie stosuję ten maleńki Vitafon codziennie.
Jak na pierwszy raz nieźle mi poszło z tym pisaniem. :)
Agnieszka.

Ola1988
12-08-2010, 21:39
Witam wszystkich bardzo serdecznie! Dziś dowiedziałam się że mam dyskopatię, bardzo się tym zmartwiłam gdyż mam 11-sto miesięczne dziecko i nie wyobrażam sobie że nie mogę go wziąć na ręce. Jest to 1 "stadium" ale teraz odczuwam strach, że może się to pogłębić. Proszę o jakieś dobre rady jak z tym walczyć! Z góry dziękuję

sunata
25-08-2010, 17:41
Dwa lata temu moje zycie wywrocilo sie do gory nogami.
Usiadlam i nie moglam wstac, naprezajac sie udalo mi sie podniesc jednak poczulam ogromny bol w kregolupie, lewej stopie i gwiazki w oczach. Przy kazdym kroku widzialm wiecej gwiazdek. Mialam zrobionych kilka badan w tym Rezonans i skierowanie do Neurochirurga. W przeciagu 3 miesiecy mialam zdretwiale obydwie nogi do polowy podudzi. Fizjoterapia i Hydroterapia dawala tylko tymczasowa poprawe na kilka godzin. Zdecydowalam sie na operacje Laserowa Dekompresje Dysku. Po operacji nogi powrocily do poprzedniego stanu jednak mam ciagle bole lydek i dolnej partii kregoslupa. Po roku czasu od operacji nastapilo pogorszenie. Mam drgawki w palcach lewej stopy, ktore sie nasilily to 24/7 z 2-3 przerwami 15 min. Zastrzyk z Kortyzonu pomogl mi tylko na 2 tyg. Do tego zaczyna mnie potwornie bolec cala lewa noga. Neurolog sugeruje nastepna operacje. Mialam badanie Nerwow – przerwane z powodu szokujacego bolu. W zwiazku z tym mam pytanie po jakim czasie pamiec ulotna mozgu zamienia sie na pamiec stala…? Co sadzicie na temat operacji wymiany dyskow…? Na podstawie wiadomosci z netu ma bardzo pozytywne rokowania.

sunata
25-08-2010, 18:06
Odpowiedz dla Ola1988

Fizjoterapia (masaże), Hydroterapia (cwiczenia w wodzie) i cieple oklady np z termoforu daja tymczasowa poprawe i lagodza bol. W lecie stosuje oklady z lodu na 15 min.
Zabronione jest schylanie, skrecanie i zginanie sie.
Niestety choroba bedzie sie z czasem poglebiac.

lahatiel
29-08-2010, 11:54
Od czasu do czasu dzielę się z wami moimi zwycięstwami w walce z bólem kręgosłupa. We wrześniu miną 2 lata jak mnie rąbnęło, tak na dokładnie, a o moich perypetiach możecie poczytać na forum. Jaki jest stan na dzisiaj? Od roku prawie nie biorę prochów,(po nich ból powracał), ćwiczę codziennie ok. 45 min, co 4 - 5mies.idę na DD, byłem raz w sanatorium. Ból nie powraca, funkcjonuję normalnie (ale pamiętając o kręgosłupie). W ubiegłym tygodniu zrobiłem sobie test - przez 2 dni szedłem z plecakiem szlakiem po Sudetach i... oprócz zwykłego zmęczenia nie wydarzyło się nic :-) Cieszę się:-)
W ubiegłym tygodniu

77.253.194.xxx
23-03-2011, 01:27
dobry post

46.134.224.xxx
18-04-2011, 10:14
Witam, od pół roku mam problemy z kręgosłupem .Kilka dni temu odebrałam wynik z rezonansu i dowiedziałam się ,ze mam dyskopatię lędzwiową,lekarz powiedział ,że nie wymagam operacji . Cały czas jestem na lekach przeciw zapalnych i przeciw bólowych ,teraz przepisał mi zastrzyki domięśniowo tj.DIPROPHOS ,boję się .Czy może ktoś miał te zastrzyki ?Jaki jest efekt leczniczy i uboczny ?
Gosia

dimedicus
18-04-2011, 13:24
Musisz ze mną porozmawiać

lahatiel
22-04-2011, 18:55
Musisz ze mną porozmawiać

spamujesz dimedicus.... !

babciela
22-04-2011, 22:42
Dyscopatia to pojecie bardzo szerokie. Miedzy kręgami kregoslupa znajduje sie taki amortyzator - pierscien wloknisty- w srodku tego pierscienia jest tzw jadro galaretowate. W przypadku pekniecia pierscienia galareta wydostaje sie na zewnattrz i w zaleznosci w ktora strone wypada- wywoluje rozne objawy, najczesciej jest to ucisk na nerw rdzeniowy, lub - i to jest gorsze na rdzen kregowy- ale wtedy wypadniecie wysoko , bo rdzen konczy sie na poziomie drugiego kregu ledzwiowego.Bezwzglednym wskazaniem do zabiegu sa zaburzenia oddawania moczu i stolca,niedowlad kkd, wzglednym wskazaniem boł utrzymujacy sie ponad 6 miesiecy lub porazenia ktoregos korzenia. Diprophos jest sterydem i spowoduje dosc szybka poprawe- poprzez likwidacje obrzeku okolokorzeniowego. i likwidacje stanu zapalnego. Bardzo to wszystko uproscilam. Prosze pamietac, ze sa specjalne, swietne cwiczenia wzmacniajace m. brzucha i m. przykregoslupowe- one po tym wzmocnieniu biora na siebie czesc obciazenia kregoslpa. A wiec ruch ruch i jeszcze raz ruch(kontrolowany).keszcze raz powtarzam - jest to bardzo uproszczone- bo do calkowitego zrozumienia choroby potrzebne sa solidne podstawy znajomosci anatomii. Powodzenia.

eledand
22-04-2011, 22:54
Witaj Babcielu,bo widzę Ciebie na wątku chorobowym.
W grudniu przed świętami złapał mnie uporczywy ból w obrębie prawej pachwiny i ciągnęło mnie to do pośladka.Mój lekarz nie umiał postawić konkretnej diagnozy i skierował mnie do chirurga a ten 20 zastrzykow na rozrzedzenie krwi przepisał i wściekłe tabletki przeciwbólowe.
Po wzięciu tych zastrzyków byłam cała czarna.
Fizykoterapia,jakieś prądy,itd na trochę pomogły i te bóle znowu wróciły,poza tym od kilku miesięcy boli mnie uporzywie lewa ręka od łokcia wgóre.Nie wiem co zrobić.Moja Neurolog,sama choruje od minimum 4 miesięcy a nie chce jej zmieniać,bo mam znią b.dobry kontakt,.Proszę o jakąkolwiek radę.Wielkie dzięki przesyłam i życzę Wesołych i Spokojnych Świąt.

babciela
22-04-2011, 23:01
Kochana- mysle, ze sa w kręgoslupie dosc rozlegle zmany zwyrodnieniowe- i ja sprawdzilabym je badaniem TK lub MRI kregoslupa l-k.W zaleznosci od zmian- mysle , z e najwieksze beda na poziomie L4-L5- rehabilitacja. O łokciu npisalas za mało-nie potrafie nic sensownego poradzic. Spokojnej nocy(bezbólowej)

46.134.213.xxx
22-04-2011, 23:08
Bardzo dziękuję Babcieli za poradę .Jestem zainteresowana tymi ćwiczeniami o których pisałaś ,ale nie wiem jakie mogę wykonywać ,żeby sobie nie pogorszyć .A jeszcze zapytam , czy NordicWalking jest wskazane przy dyskopatii ?
Gosia

eledand
22-04-2011, 23:23
Dosyłam nie za dużo wiadomości,ale mam od 30 lat zwyrodnienie 4 i 5 kręgu w L i w górnym odcinku wyprostowanie fizjologicznej lordozy.Nie powiem że zawsze stękam,ale dokucza mi to czasami dużo.Moja energia i pomoc innym mobilizuję mnie do pracy i to pomaga.Nigdy z bólu nie płaczę a nie jeden raz jestem poskr ęcana jak tzw,mały samolocik.Daję sobie radę.Pozdrawiam miło jeszcze raz i głaski do PIESA,BO MAM do opieki "Bidula" porzuconego i zaopiekowałam się na początku nim a potem moi Sąsiedzi zabrali go do domu jak myśmy wyjechali na tydzień do Hiszpanii.On czuł się znowu porzucony a mnie chciało Serce rfozwalić..
dZISIAJ nakarfmiłam pobawiłam się z nim godzinę i łapkę dostała prawą i On nie szczeka,ale płakał -jak Husky a mnie łzy leciały.Jutro rano o 9,00 wędruję na nowo go nakarmić i pobędę znim znowu odpowiedni czas a po południu około 17,00 dokarmię.Pozdrawiam.i dzięki.;

babciela
23-04-2011, 08:24
Wez pieska do domu- to sa jednak przymusowe spacery, 2 razy dziennie, ja mam pieska z pieskiego domu dziecka- i jestem bardzo szczesliwa, piesek mam nadzieje tez- duzo chodze, biegam, bo piesek- z tych rakietowatych.Kochani moi , ja nie moge udzielac porad lekarskich- ja ewentualnie mogę cos tam ukierunkowac. proszę poszukac cwiczen izimetryvznych w internecie.Kijki - jak najbardziej...prosze pamietac , ze wszystkie ruchy tzw niesymetryczne sa p)wskazane. Jak najmniej lekow- jak najwięcej ruchu, odpowiednich cwiczen- ketonal profenid( sa to li i tylko srodki p/bolowe)tylko w razie potrzeby( objawy korzeniowe)Wesolych- bezbólowych Świat. E

eledand
23-04-2011, 10:15
Witam i serdecznie dziękuję za konkretne wytłumaczenie spraw Kręgosłupowych.Ketonalu nie używam,bo jak rozwinęłam informację,jaki on jest szkodliwy to odeszła mnie chęć.Czasami wezmę zwykły Apap i funkcjonuje.
Miło pozdrawiam w te Święta a najlepszym moim hobby to malowanie obrazków do póżnej nocy.
WESOŁYCH ŚWIĄT >..

87.206.146.xxx
26-04-2011, 12:48
zapraszam bardzo do wypełnienia anonimowej ankiety dotyczącej rehabilitacji w dyskopatii. Ankieta bedzie służyła do napisania pracy magisterskiej. Jestem studentką 5 tego roku fizjoterapii.oto link
http://www.ankietka.pl/ankieta/59690/wplyw-rehabilitacji-na-zmniejszenie-dolegliwosci-bolowych-i-poprawe-codziennego-funkcjonowania-u-osob-z-dyskopatia-w-odcinku-ledzwiowym.html

178.36.166.xxx
07-11-2011, 19:35
Czy możliwe, ze mam to w wieku 17 lat od gry w pilke nozną ?

178.180.237.xxx
07-08-2012, 09:03
witam od paru dni odczowam bole w okolicach ledzwiowych bylem z tym u lekarza praeoisal mi zastrzyki a mianowicie olfen,tramal,milgamma. Dzisiaj wezme przyjme ostatnia juz porcje zastrzykow i bede prosil o skierowanie na przeswietlenie bo niby bol jest mniejszy po tych zastrzykach ale najgorsze jest ranne wstawanie wtedy naprawde boli. Niewiem co i jak bedzie, ale nie popuszcze bo nie chce skonczyc na wozku inwalidzkim, jestem za molody jeszcze a mam dopiero 37 wiosen

178.180.237.xxx
07-08-2012, 09:10
Jestem po dwóch operacjach L5 S1było dobrze 1,5 roku potem zostały tylko leki p.bólowe ostatni tramal i morfinowe.Skończyłem w szpitalu psychiatrycznym na detoxie.Zazywałem leki p.bólowe ok.1,5 roku przestały pomagac,zniszczyłem też żołądek.Poszukuję poradni leczenia bólu bez używania leków p.bólowych.

Opcja
14-08-2012, 08:51
Polecam kilka artykułów traktujących o dyskopatii (http://www.opcja.vot.pl/?s=dyskopatia). Na pewno pomocne są także masaże wibracyjne, które poprzez lepszy przepływ krwi odżywiają krążki międzykręgowe. Wzmacniają cały kręgosłup itd. Przy dyskopatii trzeba się skupić na przyczynie, źródle, a nie na bólu, który jest tylko objawem.

kasiakowalska
05-10-2012, 14:39
Witam, zwracam się z prośbą o pomoc. Jestem młodą osobą-18 lat, od dlugiego okresu(2 lata) borykam się z ciągłym bólem który zaczyna się od pośladka i promieniuje do lewej nogi.
Żaden lekarz nie potrafi mi pomóc- robiłam rtg,usg,rezonans magnetyczny, emg nerwu strzałkowego, badania z krwi. Wymienione badania nie wykazały zadnych zmian.
Chodziłam na zabiegi:
-magnetronik
-interdyn
-masaz kregoslupa
-stymulacja
-krioterapia
-cwiczenia mckenziego
Oczywiscie nic nie jest lepiej..
prosze o pomoc..

pozdrawiam

lahatiel
28-10-2012, 11:18
Kasiu,
nic nie piszesz, więc chyba w twojej kuracji pominięto rzecz najważniejszą, najlepszy lek - ruch. Proponuję wizytę u dobrego fizjoterapeuty ( nie drogiego, nie modnego, ale dobrego!!!), weź ze sobą opis rezonansu i ustalcie zestaw ćwiczeń usprawniających, ale takich abyś mogła ćwiczyć w domu. I ćwicz, ćwicz, ćwicz, poprawa powinna się pojawiać stopniowo po kilku miesiącach systematycznych codziennych ćwiczeń. Jeśli jakieś prochy ci nie pomagają to nie bierz ich na siłę.
Powodzenia! :)

P.S. Metoda Mc Kenziego to moim zdaniem MODA, ot takie SPA....

dimedicus
28-10-2012, 11:27
Obecnie udzielam tylko porad na jak niżej.

Jolusia
24-11-2012, 18:39
Boli mnie bardzo szyja mam problemy z kręgosłupem szyjnym.....proszę o pomoc w likwidacji bólu....

83.4.241.xxx
25-02-2013, 14:31
Nie śmiejcie się, ale u nas w firmie osoba chora na dyskopatię (podleczona) została skierowana na kurs "piersza pomoc medyczna w firmie".