PDA

View Full Version : Unieważnienie małżeństwa - komentarze


83.4.235.xxx
06-06-2014, 21:49
Komentarz do artykułu: Unieważnienie małżeństwa (http://www.prawo.senior.pl/180,0,Uniewaznienie-malzenstwa,10510.html)
--------------------
Chcialam zapytać czy nie wie Pani gdzie w Krakowie można wykonać specjalistyczne badania które potwierdzają ze jest się dziewca. Ponieważ jednym z możliwości unieważnienia jest dyspensa papieaz o malzenstwie nie skonsumowanym a do tego potzrebne sa badania specjalistyczne tylko nie wszystkie sady biskupie uznaja od prywatnych poradni stad moje pytanie.

Lila
06-06-2014, 21:50
Są to osoby z Krakowa, może wiedzą?

Etana91
04-09-2014, 18:35
Witam! Nie wiem gdzie mam szukać pomocy na temat rozwodu kościelnego. Dokładnie chodzi o dwa przypadki otóż siostry i brata. Zacznę od siostry. Jest ona prawie 2 lata po ślubie ale już miesiąc po urodzeniu dziecka mąż ją zdradził w jej domu z pierwszą lepszą panią z ulicy i ona ich przyłapała ale wybaczyła ponieważ go kochała ale z biegiem czasu wychodziły na jaw kolejne zdrady ale gdy podniósł na nią rękę już nie mogła dłużej jego rozrywek alkoholowych znosić i ciągłych zdrad. Od jakiś 3 miesięcy nie mieszkają razem i siostra złożyła papiery rozwodowe w UC ale pytanie czy jeśli mąż nie dotrzymał obietnicy wierności i miłości czy dostanie rozwód? A drugi przypadek dotyczy brata, poznał kobietę z malutkim dzieckiem ale jak się okazało mąż ją zdradził gdy była w ciąży i ona już się załamała i nie potrafi mu wybaczyć zdrady. Nie ma już między nimi pożycia małżeńskiego a do tego słyszy że ma się bardziej starać żeby on jeszcze raz ją nie zdradził. Pyatnie tak jak wyżej czy jest jakaś szansa na rozwód kościelny w obu przypadkach?? Z góry dziękuje za odpowiedź bo nawet nie wiem jak tu nowe posty dać.

Arletta Bolesta
04-02-2024, 09:22
Często taka terminologia stosowana jest na określenie stwierdzenia/orzeczenia nieważności kościelnego małżeństwa, a jest ona błędna; dr Arletta Bolesta adwokat kościelny zatwierdzony