PDA

View Full Version : gdzie z Warszawy


kometa2
17-06-2014, 20:37
Dwie seniorki chcą wyjechać na 3 dni z Warszawy, nie daleko, z dobrym dojazdem, czy możecie coś poradzić? Kazimierz Dolny, Nałęczów i Ciechocinek mamy już zaliczony.

adka
18-08-2014, 10:49
Proponuję wybrać się do Poznania. Nie jest daleko, prowadzi aktualnie bardzo dobra droga a miasto zapewnia bardzo wiele interesujących zabytków. MOżecie również w niewysokiej cenie wynająć sobie noclegi. Zerknijcie sobie na obiekty grupy hotelowej Accor:
http://www.accorhotels.com/hotel-directory/pl/europa/polska/poznan/hotel-poznan.htm
W hotelu Ibis można wynająć sobie pokój w cenie 135 zł za dwie osoby. Warto ponieważ hotel znajduje się w samym centrum miasta tak więc będzie blisko do wszystkich ciekawych turystycznie miejsc.

profesorek
31-08-2014, 17:47
Ewentualnie można jeszcze wybrać się na kilka dni do Promenady nad Jeziorem Zegrzyńskim. Jest to bliski kierunek ponieważ jedzie się tam może z pół godzinach , no w porywach do 40 minut jeśli akurat jest duży ruch na drogach. Sam ośrodek przyjemny, na dużym terenie, można smacznie zjeść ( poniżej zdjęcie restauracji w stylu country, tutaj więcej: http://www.promenadacountry.pl/ ).
Tereny bardzo duże, zielone . Jezioro, lasy tak wiec naprawdę można wypocząć.
http://www.promenadacountry.pl/uploads/gallery/restauracje/country/img02.jpg

Agnieszka54
02-03-2015, 09:52
A może do Krakowa? Z Warszawy bardzo dobre jest połączenie pociągiem do Krakowa. Dwa tygodnie temu byłam na weekend :D Jeśli chodzi o jedzenie to restauracje są bardzo drogie ale udało mi się znaleźć jedną gdzie ceny są przystępne. Jak będziecie w okolicach ul. Kamieńskiego 11 to można zjeść smacznie w Mekongu, jest to restauracja orientalna ale mają bardzo dużo dań uniwersalnych, np żeberka, ryby np. dorada w sosie maślanym z cytryną, dużo dań zauważyłam na gorącym półmisku np. filet z kurczaka pieczony na gorącym półmisku.

awasawa
04-03-2015, 08:23
profesorku, z zielenią o tej porze to może lekka przesada, co?

awasawa
08-03-2015, 12:36
Gdybyście się wybierały do Poznania to w ramach życzliwości seniora dla seniorów oferuję się na jeden dzień jako przewodnik który zapozna z osobliwościami tego miasta.

Mermera
02-04-2015, 16:19
Poznań jest faktycznie bardzo ładny. A od czasu kiedy została wybudowana droga ekspresowa to dojazd jest prosty.
Sama polecam wybrać się do Wrześni. Miejscowość znajduje się na trasie z Warszawy do Poznania ( jakieś 90 km od Warszawy).
Znajduje się tam piękny dwór Podstolice:
http://www.podstolice.pl/oferta/117
W zabytkowym pałacyku. Okolica jest bardzo ładna, wokół dużo zielenie, pełen spokój.Przechadzające się pawie oraz staw. Właściciele mili. Można tam wypożyczyć sobie rowery jeśli pogoda sprzyja.

Kostka
19-06-2015, 11:21
Warszawa jest o tyle dobra,że można z niej bardzo łatwo z niej dostać się w wiele rejonów kraju.
Na stronie znajduje się się wiele ciekawych wpisów o miejscach, które warto byłoby zobaczyć :
http://szerokiej-drogi.pl/

Zbliża sie okres wakacyjny tak wiec dobrze byłoby się zorientować gdzie będą odbywały się ciekawe festiwale. W Lublinie na przykład latem dzieje się całkiem sporo:
jarmark jagielloński
karnawał sztukmistrzów
noc kultury