PDA

View Full Version : Twój Ruch


waclaw46
21-06-2014, 18:14
Twój Ruch pozostał na placu boju w walce o inny kształt Polski , Europa + odchodzi w niebyt. Nie roztrząsam wątku historycznego bo od tego mamy IPN który lubuje się w wszelkiego rodzaju śledztwach. Nie zmieniłem poglądów po przegranej Palikota bo uważam że Twój Ruch wyprzedza czasy o 10 lat. Propagowane przez niego tendencje liberalne, antyklerykalne, proeuropejskie , antynacjonalistyczne znajdą swoich zwolenników. Twój Ruch walczy z zaściankowością i prowincjonalnością Polski , uważam że tego typu idee dojdą do głosu bo to jest przyszłość.

…(…)Niniejszym chciałam wyrazić głębokie oburzenie medialną nagonką, wymierzoną w Pana Prezesa Profesora Marka Belkę oraz Pana Ministra Bartłomieja Sienkiewicza. Dawno nie słyszałam dwóch polityków tak mądrze i głęboko zaangażowanych w dobro państwa. Dziennikarze zachłystują się cytatami: że trzeba „jeszcze bardziej okraść” Jakubasa, albo że MSW kleci sobie instrument do „gier z tłustymi misiami”. Coś Wam powiem: to jest dokładnie to, co chciałabym usłyszeć od ministra spraw wewnętrznych rządu RP, choć wolałabym, żeby powiedział to minister rządu lewicowego. …(…)
Pytanie: po jaką cholerę prezes Najwyższej Izby Kontroli zapieprza do knajpy na wezwanie prywatnego przedsiębiorcy, żeby wysłuchiwać jego domniemań, zamiast zaproponować mu spotkanie w swoim gabinecie, albo – jeszcze lepiej – polecić, żeby prawnicy Kulczyka wystosowali oficjalne pismo? Czy Kwiatkowski sporządził z tego spotkania notatkę, którą przekazał marszałkowi Sejmu, czyli organu nadzorującego izbę? I nie jest to, jak pamiętamy, pierwszy raz gdy Kulczyk wzywa sobie kogoś z najwyższych urzędników państwowych, żeby go ochrzanić. Swojego czasu u premiera Millera gospodarz i prezydent Kwaśniewski obradowali, jak zrobić dobrze biznesmenowi.

Gdy France Telecom kupował Telekomunikację Polską i dr Kulczyk nie był zadowolony z postawy ministra Szyszki, zadzwonił do premiera Buzka, który stawił się niezwłocznie, aby osobiście wytłumaczyć ministrowi, że ma być tak jak mówi pan doktor.Galop Kwiatkowskiego – swego czasu członka najbliższego kręgu Tuska – do „Sowy” na we-zwanie Kulczyka dowodzi, że wiele się nie zmieniło.,,(…) AGNIESZKA WOŁK-ŁANIEWSKA całość na łamach NIE
Trudno by o sprawie bulwersującej obywateli nie znalazło się na tej stronie ,to co napisała A.Wołek -Łaniewska w ramach komentarza :)

waclaw46
22-06-2014, 15:35
- Wcześniejsze wybory powinny się odbyć, ale po zmianach w ordynacji wyborczej. Wcześniej powinien też powstać nowy, techniczny rząd - powiedział w sobotę w Szczecinie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Kaczyński podkreślił, że wcześniejsze wybory powinny być uczciwe, "a mamy rząd, który jest nieuczciwy, i każdy mógł to ostatnio zobaczyć i usłyszeć". Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,16192582,Kaczynski__Jestesmy_za_wczesniejs zymi_wyborami__ale.html#ixzz35MsZ6daK

Chcemy nowe wybory ,poprawę ordynacji wyborczej a nikt nie zastanawia się że na wszystko potrzeba czasu . Godzimy się na głosowanie na listy partyjne nie mając kompletnie wpływu na ich sporządzenie i osoby tam na nich umieszczone. Przeprowadzenie wyborów niczym się nie różni od kampanii reklamowej na baton który kupujemy w supermarkecie. Firmy zajmujące się przeprowadzeniem wyborów i politycy z pierwszych stron gazet obiecują nam różne rzeczy indywidualnie i grupowo byśmy poparli ich listę manipulując elektoratem. Wybieramy tak naprawdę bardziej wiarygodną kampanię wyborczą z argumentami które nas przekonały. Takie radio-tele na temat wyborów. A firmy organizujące nam ten shaw wyborczy mówią że głosujesz na mniejsze zło byś wyborco nie czuł się że robią cię w konia.

Co najlepsze z tego to tym wybranym fundujemy immunitet by był nietykalny i by mógł zmieniać partie jak rękawiczki i godzimy się na nie realizowanie programów które głosił w wyborach ponieważ przywykliśmy że co 4 lata jesteśmy ogłupiani .Pomysł z kamerami w komisji wyborczej to znowu jest chore bo jakaś firma chce zarobić na tym zleceniu a może komuś chodzi o rejestracje tych co uczestniczą w wyborczym shaw. ??

Lila
22-06-2014, 15:56
Niekoniecznie.
W większości lokali jest i tak monitoring ( szkoły), więc to chyba proste jest.

waclaw46
23-06-2014, 08:27
Lilu piszesz że większość szkół posiada monitoring a czy tylko w szkołach są pomieszczenia gdzie działają komisje wyborcze? A ile szkół ich nie ma i jakie są to koszty. Nagrywając co się dzieje w komisji wyborczej od rana do zakończenia prac komisji potrzeba zapisać na nośnik i potem tego typu dokumentacje archiwizować , ktoś to musi zrobić ,wszystko kosztuje .
Nie zgadzam się w wielu stwierdzeniami tego młodego człowieka ale w sprawie wyborów i naszego systemu wyborczego to ma zupełną rację http://www.youtube.com/watch?v=3uIvH3XxXJk&index=5&list=UUrFx0KTUzpDQY2mkLWoIdyg
Zajmujemy się marginalnymi sprawami a dużych nie widzimy.

waclaw46
23-06-2014, 08:55
(...)Bardzo ważny głos ekonomisty, w dyskusji w NaTemat Polityka Gospodarcza UWr napisał:
Odsłuchałem całe nagranie 2h i 11 min. I ze zgrozą konstatuje, że nic mnie tam nie dziwi i nie zaskakuje. Ze zgrozą bo jest to kompletnie pod prąd powszechnym mediom.
Rozmowa odbyła się w czerwcu 2013.

1. Nic tam nie ma o kasie pod stołem dla rządu z banku centralnego. O przekazanych rzekomych 10 mld zł. To kompletna fantazja i insynuacje, Sienkiewicz tylko rzuca, że może im się budżet nie spiąć. Na 25 mld zł deficytu dadzą radę, ale jakby było 35 mld zł to by była tragedia. W 2013 roku deficyt wyniósł 42,2 mld zł. Budżet się spiął. Tragedii nie było.
NBP nie dodrukował ani grosza dla rządu. Jedyną dozwoloną formą przekazywania pieniędzy z NBP do budżetu państwa to przekazanie ZYSKU NBP (jeśli go wypracuje). W 2013 r. NBP przekazał do budżetu państwa 4,8 mld zł wypracowanego zysku. Tylko, że to było już wiadomo od kwietnia, trzy miesiące przed nagraną rozmową. To może w kolejnym roku NBP wypracował "kreatywną księgowością" 10 mld i je przekazał do budżetu państwa? Otóż w tym roku NBP nie przekazał żadnego zysku (bo go nie wypracował, głównie przez różnice kursowe na rezerwach) i do budżetu państwa przekazał okrągłe zero złotych.
Więc o co chodził gdy mówiono o finansowaniu budżetu państwa i wspomożeniu rządowi?
Po prostu Belka chciał wprowadzić OMT (Outright Monetary Transactions), które kilka miesięcy wcześniej (wrzesień 2012) wprowadził Mario Draghi w EBC, czyli monetyzację (skup) SPW (skarbowych papierów wartościowych) na rynku wtórnym. >Sam na tej taśmie mówi, że pod określonymi warunkami, że tylko w ekstremalnych sytuacjach, że to ma być jak broń atomowa, że ma być ale lepiej jej nigdy nie użyć. Omawiam to na zajęciach ze studentami i mówią czasem, że to taki "chuck norris effect" z bazooką. Taki straszak. Lepiej go mieć, ale nigdy nie użyć. Tu Belka mówi o bombie atomowej.
Dokładne zasady tej operacji są na załączonym zdjęciu. To opis założeń do nowelizacji ustawy o NBP.
I ekonomiści jednym głosem mówią, że ten zapis jest potrzebny, konieczny i niezbędny bo rozszerza narzędzi polityki pieniężnej w sytuacjach bardzo ekstremalnych.

Zaznaczmy, że monetyzacja na rynku wtórnym to kompletnie co innego niż drukowanie pieniędzy i przekazywanie ich pod stołem rządowi. Tu chodzi o skup przez NBP SPW nie bezpośrednio od MF tylko od banków w trudnej sytuacji, gdzie efektem ubocznym będzie spadek rentowności (oprocentowania) SPW. I przez to pośrednia pomoc MF bo będzie mógł taniej się zapożyczać (emitować/sprzedawać obligacje).
Nic zdrożnego. Tylko przyjęcie standardów EBC w zakresie polityki pieniężnej. (31 minuta nagrania - wręcz daje Sienkiewiczowi akademicki wykład o co w tym chodzi - bo Sienkiewicz nie kuma) (....) CDN

Całość wypowiedzi można przeczytać http://www.wykop.pl/ramka/2046496/wyjasnienie-ekonomisty-o-czym-mowili-belka-i-sienkiewicz-w-nagranej-rozmowie/

maja59
23-06-2014, 17:40
Wacku, cała rozmowa nie jest ważna w obliczu insynuacji dotyczącej 10 miliardów przekazanych pod stołem, a że o niczym takim nie rozmawiano to tylko gorzej dla dyskutantów. Najważniejszy jest za to język używany przez polityków troszkę bardziej knajacki niż spieprzaj dziadu.
PS
Ciekawe co jeszcze mają w rękawie "dziennikarze" Wprost.

waclaw46
24-06-2014, 13:30
Koalo w artykuł który przytoczyłem http://www.wykop.pl/ramka/2046496/wy...anej-rozmowie/ kończy się takim stwierdzeniem : (…)Wiem, że moje postrzeganie taśm jest całkowicie odmienne niż to co w mediach. Zamach stanu, targowica, kolejny rozbiór. Ale w większości nie patrzy się na to z perspektywy otoczenia ekonomicznego i standardów międzynarodowej polityki gospodarczej. Wyrywa się zdania, czasem nawet słowa z kontekstu. I pompuje się sprawę. Belka ma pojęcie co robi. A na taśmie wszystko jest niemal podręcznikowe. Kwestia języka, wódeczki, przekleństw, to już tylko polityka. Tak się też ją robi. Zwłaszcza przy alkoholu. Nie wygląda przyjemnie. Jasne. Ale nie ma tam łamania prawa. Ani nawet chęci łamania prawa." (…)

Na pewno język razi bo w naszym obrazie elit mamy zakonotowany inny obraz ludzi sprawujących władzę .Doszukiwanie się :Zamach stanu, targowica, kolejny rozbiór , jest bzdurą .Widać też że politycy PO to nie jeden monolit poglądów na politykę zewnętrzną czy wewnętrzną. Widzimy politykę od kuchni strony z kupowaniem głosów i podejrzeniami o kreatywną ekonomią w rozliczaniu kampanii wyborczych . Dlatego jestem bardziej utwierdzony w swoich przekonaniach że należy znieść immunitety grup zawodowych i skończyć z show wyborczym które nam serwują co cztery lata politycy za nasze pieniądze. A czy mamy czy nie mamy coś z murzyńskości jest otwartym pytaniem na które każdy powinien sobie odpowiedzieć.

waclaw46
26-06-2014, 22:18
http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1155245,Leszek-Balcerowicz-Marek-Belka-powinien-ustapic
Brakowało nam stanowiska Leszka Balcerowicza w sprawie podsłuchów.Warto poświęcić czas na to co ma do powiedzenia.

waclaw46
27-06-2014, 18:13
Afera taśmowa podsumowanie.
http://www.youtube.com/watch?v=bOFrHy2P42A&feature=youtu.beROTFL :LOL:

waclaw46
30-06-2014, 18:03
Sprytni chłopcy z bocznicy. Z jednej strony Pendolino i nowe błyszczące dworce. Z drugiej - wyłudzenia, korupcja, nepotyzm .
Jak kręcić duże lody, to tylko w państwowej firmie. A mało która nadaje się do tego tak dobrze, jak PKP. Bo w tej grupie nic nie jest przejrzyste. http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/sprytni-chlopcy-z-bocznicy,1941476,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Według Alstomu, producent nie ma możliwości dostarczenia pojazdów wraz z wymaganym w kontrakcie systemem sterowania ERTMS poziom 2. Jego kalibracja jest w Polsce niemożliwa, ponieważ na polskiej infrastrukturze nie ma jeszcze funkcjonalnego systemu, z którym można go powiązać. Koncern zapewnia, że wszystkie pozostałe warunki kontraktu zostały spełnione, co udowodniły wykonane już w listopadzie próby na Centralnej Magistrali Kolejowej.
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/alstom-wycofuje-wniosek-o-homologacje-pendolino,2016998,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Czy z nami jedzie kierowca.??????? Dwa artykuły które mogą zbulwersować normalnie patrzącego na życie człowieka bo w Wolsce nie może być normalne . Twój Ruch wystąpił do Rządu by wyjaśnić sprawę a ci co winni nieprawidłowości w tej firmie państwowej i braku nadzoru powinni rozstać się z pracą w firmach państwowych.

waclaw46
04-07-2014, 14:43
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,16268391,Gesslerowie_nie_placa__pracownic y_szukaja_pomocy.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta
Istnieje i nie istnieje w państwie kolesi Inspekcja pracy ,celebryci są pod ochroną , sądy prowadzą rozprawy aż się przedawnią , pytają świadków co było 10 lat temu lub kilka lat później i mają to świadkowie opisywać , cyrk Dolittle w pomrocznej .

waclaw46
06-07-2014, 09:05
http://allegro.pl/materialy-wyborcze-po-pis-sld-psl-800-szt-i4386161100.html Można kupić też na raty.:LOL:
Jak będzie ktoś startował w wyborach ma jak znalazł co zrobić ROTFL

waclaw46
11-07-2014, 22:31
Zjem wszystko ,ważna etykietka ROTFL
http://supermarket.blox.pl/2014/05/Jak-zrobic-szynke-z-wody-Animex-potrafi.html

waclaw46
16-07-2014, 11:18
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,opage,2,title,Polska-zaplaci-za-emerytury-ocalalym-z-Holokaustu-Zydom,wid,16669309,wiadomosc.html#opinie
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16133535,Sad__Trawny_nie_musi_placic_Glow ackim.html#BoxWiadTxt
Emerytury byłym obywatelom polskim zamieszkujących w Izraelu ,reprywatyzacja na ziemiach wcielonych do polski po wojnie a zamieszkiwanych przez ludność niemiecką ,zwroty mienia związkom wyznaniowym.Może posłowie zakończą ten cyrk i uchwalą prawo kończąc z roszczeniami . Nie można dalej demontować systemu emerytalnego i nowymi kwotami obciążać tych co płacą składki na fundusz emerytalny.

waclaw46
18-07-2014, 20:07
Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o zawieszeniu działalności gdańskiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej "Wspólnota" i zgłoszeniu wniosku o jej upadłość. Odpowiedni wniosek już został złożony w sądzie. Klienci SKOK mogą liczyć na wypłatę depozytów ze środków Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.
http://www.finanse.egospodarka.pl/113074,KNF-wniosek-o-bankructwo-SKOK-u,1,63,1.html

Nie najlepsza wiadomość dla klientów Skoku z gdańska ale tak zawsze może się zdarzyć w biznesie.Jedna rada nie trzymamy dużych oszczędności w jednym banku pomimo oferty dużych odsetek.Zachłanny traci najwięcej:LOL:

waclaw46
20-07-2014, 10:54
Wszyscy dalej dyskutują na temat zestrzelenia samolotu i znajdują winnych bez odczytania czarnych skrzynek i powołania ekspertów światowych do oceny tego zdarzenia bezstronnie. Temat eksploatowany przez media bo sensacja i można upchać reklamy. Politycy Polscy też mogą się wykazać bo masy ich zwolenników każdą bzdurę w tym temacie chłoną .

Ale ziemia się obraca dalej uczestniczymy w darmowej wycieczce po orbicie wokół słońca. Wydarzenie o którym piszę to skończenie się powojennego ładu finansowego . Teraz będzie konkurent i dobrze bo jak jest jeden to dyktuje warunki ekonomiczne i polityczne teraz wszedł nowy gracz i nowa rzeczywistość. Na pewno na początku będą ataki na tą inicjatywę bo kto lubi konkurencję . Myślę że nie jest to powód do rozpoczęcia III wojny światowej o dominację ekonomiczną na naszej planecie .:)

(.....).Władcy BRICS podpisali porozumienie, na mocy którego powstanie konkurencja dla Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. W ten sposób niemal w 70. rocznicę konferencji w Bretton Woods definitywnie kończy się powojenny ład finansowy. (…..)
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dzis-skonczyl-sie-powojenny-lad-finansowy-7216702.html

pluto37
29-08-2014, 16:18
buuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
Nastroje w partii są fatalne i nikt tego nie kryje. W klubie słychać zaś, że szykują się kolejne odejścia posłów" - pisze gazeta i cytuje posłankę Zofię Popiołek, która w serwisie NaTemat powiedziała: - Mam obawy, że skończymy jak partia Andrzeja Leppera. Kilka godzin później na stronie internetowej "Rzeczpospolitej" pojawiła się informacja, że "przejście do SLD ogłosi w sobotę poseł Twojego Ruchu Witold Klepacz".

Jak trwoga to do boga. Znaczy się do Millera i tak się kończy TFUJ!!!ruch!
Teraz tylko patrzec jak madama Grodzka z mister Biedroniem zgłoszą akces partyjny do .....Kaczyńskiego:LOL: :LOL:

Jarosław II
29-08-2014, 16:29
Ty się nie śmiej, bo jak tak pójdą? Odpowiednikiem męskim feministki jest kur domowy. A on wszystko jest zdolny zagospodarować na potrzeby kampanii. :LOL:
Obawiam się tylko, że gdyby doszło do komisji śledczej na Macierewicza to tfuj ruch nie będzie miał nawet przedstawiciela.:LOL:

pluto37
29-08-2014, 16:57
Ty się nie śmiej, bo jak tak pójdą? Odpowiednikiem męskim feministki jest kur domowy. A on wszystko jest zdolny zagospodarować na potrzeby kampanii. :LOL:
Obawiam się tylko, że gdyby doszło do komisji śledczej na Macierewicza to tfuj ruch nie będzie miał nawet przedstawiciela.:LOL:

Sie nie obawiaj! W razie co to Palikot sam Antka załatwi.
A przecie te wszystkie Tfuj-e herbu spadolini i u Milllera w każdej anyantkowej akcji łapy podniosa na komende Leszka M.

maryla68
05-09-2014, 13:03
Gdyby nie zaczęli walczyć z krzyżem to by mieli spore poparcie, a tak... Spada.

pluto37
05-09-2014, 14:49
Gdyby nie zaczęli walczyć z krzyżem to by mieli spore poparcie, a tak... Spada.

Ja powiedziałbym, że gdyby nie tyle z krzyżem co z klerem w rozsądny sposób, a nie tak głupio, to pewnie tez to inaczej by wyglądało. A przy tym jak się ma wodza, który jest niezrównoważony politycznie i sam nie wie, czy on ma maszerowac w lewo, w prawo czy do tyłu i z kim, to skutkiem musi być faktycznie SPAD:) :)

waclaw46
05-09-2014, 19:52
Maryla68 napisała-Gdyby nie zaczęli walczyć z krzyżem to by mieli spore poparcie, a tak... Spada.
Marylko68 napisałem i przekazałem twoją dogłębną analizę przyczyn niskiego poparcia jego partii do : Klub Poselski Twój Ruch , Think Tank osrodka dialogu i analiz Twojego Ruchu Palikota.

Ja jestem zwolennikiem jego partii i mogę w jego imieniu ci podziękować za twoją krótką ale treściwą analizę.
Twój Ruch jest i pozostaje w opozycji do koalicji PO i PSL. Oceniamy, że nie będzie ona w stanie wyłonić rządów realnej zmiany. Bez względu na to kto będzie premierem. Jednak jesteśmy gotowi konstruktywnie współpracować z rządem w sprawach, które mają dla nas zasadnicze znaczenie:
1. Emerytura obywatelska
2. Firma na próbę
3. Likwidacja immunitetów i zasada kadencyjności w samorządzie
4. Związki partnerskie i in vitro
5. Likwidacja funduszu kościelnego.

Jak sama widzisz nie ma nic o krzyżu więc powinna być zadowolona. Parta to też różne poglądy jej członków a osobiście jestem za uzupełnieniem znaków religijnych na ścianie Sejmu III RP o pozostałe kościoły i związki wyznaniowe wpisane do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych .
Niech każdy wyznawca w Polsce ma na ścianie swój znak i niech wie że państwo jest pluralistyczne pod względem religijnym. :)

pozdrawiam z Krakowa :)

waclaw46
06-09-2014, 09:56
(...)Cztery dni przed sobotnim szczytem w Brukseli Donald Tusk doszedł do porozumienia z Davidem Cameronem w sprawie ograniczenia praw socjalnych emigrantów żyjących w Wielkiej Brytanii (...) news z Rzeczpospolitej

Co można zrobić by zdobyć stanowisko w Unii Europejskiej ręce opadają przy takich naszych politykach. Dla Anglików to sukces ,ciekawym czy Czesi Węgrzy tak samo postąpią w ramach solidarności z Polską???

Jarosław II
06-09-2014, 10:07
Bardzo wielu Polaków wyjeżdżało i wyjeżdża do Anglii nie po to by pracować, tylko po to by urodzić dziecko i mieć bardzo duży dodatek do bezrobocia. Polak zawsze kombinator, dopóki nas tam nie było nikomu do głowy takie przekręty nie przychodziły. Co innego jak tam byli kilka lal i wtedy się dziecko urodziło a nie dwa dni po przybyciu. Żadne państwo się na to nie zgodzi nasze też:rolleyes: Moja znajoma, radna niestety też wyjechała do Stanów i za tydzień urodziła już jankesa.

pluto37
06-09-2014, 10:43
Bardzo wielu Polaków wyjeżdżało i wyjeżdża do Anglii nie po to by pracować, tylko po to by urodzić dziecko i mieć bardzo duży dodatek do bezrobocia. ......

Jarek!
A nie przyszło Ci do głowy, że to jest sposób Angoli na wzrost białej pupulacji na Wyspach?

Ale co sie martwić o Angoli, kiedy Tfuj Ruch pada na zbity pisk I żadne angolskie zapomogi już go nie reanimują.
Chyba, ze pójdą ze zbiorową przebłagalną pielgrzymką pod przewodnictwem Rydzyka do Cz-wy, albo choć do Lichenia:LOL:

pssst.
A te lewizny zasiłkowe to dla nas w końcu czisty zysk jest. Wydają te lewe funty w Polsce.

Mar-Basia
06-09-2014, 11:34
Polak zawsze kombinator, dopóki nas tam nie było nikomu do głowy takie przekręty nie przychodziły. .

Niesamowite.;) ;) ;) Ci zo byli na saksach w Kanadzie napewno maja w tym duza wprawe.

pluto37
06-09-2014, 13:41
Niesamowite.;) ;) ;) Ci zo byli na saksach w Kanadzie napewno maja w tym duza wprawe.

A jeszcze większe profity miały takie robotnice co po wyjeździe z PRL-u do Europy własnym warsztatem na papu zarabiały jak patron miejsce znalazł.

waclaw46
06-09-2014, 17:13
Według posła Piotra Zgorzelskiego samorządowcy, którzy
Kolejny polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego domaga się kolejnego przywileju dla polityków tracących stanowiska.
kończą kadencję, a nie zostali wybrani na następną mają wielkie problemy z późniejszym znalezieniem pracy. Dlatego też domaga się, by podatnicy wypłacali im przez dwa lata specjalny zasiłek kilkukrotnie wyższy niż świadczenie wypłacane prawdziwym bezrobotnym.

Zasiłek powinien obowiązywać 4 lata a potem zasłużona emerytura .PO-PSl by tak chciało ,będą mieli większość to żaden problem.
Twój Ruch jest za kadencyjnością a prace można znaleźć w Niemczech .Od 2015 w Niemczech obowiązywać będzie jednolita stawka minimalna w wysokości 8,50 euro. Ustawa przewiduje również wyjątki np. dla bezrobotnych, praktykantów i pracowników sezonowych.
http://www.dw.de/jak-ubiega%C4%87-si%C4%99-o-prac%C4%99-w-niemczech-porady-rekrutera/a-17609716 .CV i profesjonalna aplikacja po niemiecku” dla Polaków poszukujących pracy, stażu lub praktyki zawodowej w Niemczech to pierwszy obszerny poradnik tego typu napisany przez profesjonalistę:LOL: .

Mar-Basia
06-09-2014, 18:49
A jeszcze większe profity miały takie robotnice co po wyjeździe z PRL-u do Europy własnym warsztatem na papu zarabiały jak patron miejsce znalazł.

Wow...wow...doswiadczenia zawodowca patrona.:rolleyes: Tylko tu ani konfesjonal, ani CBS dla “pracodawcow”.

http://ewaegejska.natemat.pl/37651,zalosna-akcja-cbs-gang-sutenerow-rozbity

pluto37
06-09-2014, 21:56
Wow...wow...doswiadczenia zawodowca patrona.:rolleyes: Tylko tu ani konfesjonal, ani CBS dla “pracodawcow”.
]

Już delikatnie dałem ci do zrozumienia, żebyś omijała moje posty i mnie z daleka.
Nie czytaj, nie odpowiadaj i nie komentuj.
Wyjdzie ci to tylko na zdrowie.
A cenzor bedzie miał mniej roboty, a ty unikniesz nieprzyjemności.
I polecam jakies ziółka....

Mar-Basia
06-09-2014, 22:55
Czyzby nowe zmiany w PO tak podniecajaco dzialaly na pewnych "patronow-pracodawcow" z ex-PRLu:cool:

Na sen proponuje spacer po Wale......Miedzeszynskiem w stolicy Polski.

waclaw46
07-09-2014, 12:32
Sejm skierował do dalszych prac projekt ustawy „firma na próbę”. To już drugie sejmowe podejście Twojego Ruchu do uchwalenia tej ustawy. Upór się opłacił – w przeprowadzonym głosowaniu 241 posłów zadecydowało, że pracami nad ustawą zajmie się sejmowa Komisja Gospodarki. Za odrzuceniem projektu w I czytaniu było 142 posłów, w tym wszyscy posłowie PiS. Tyle news

Uważam że to była dobra inicjatywa posła Gibały i że Posłowie dalej będą nad tym projektem debatować .Można ponad podziałami uchwalić coś sensownego .Tego typu rozwiązania są w Wielkiej Brytanii też można znaleźć ich opracowania podsumowujące stosowanie po pewnym czasie tej ustawy. Zobaczymy co się z tego „urodzi” w wyniku debaty posłów w III RP.

https://www.youtube.com/watch?v=cvr8yZnD3x8 to debata młodzieżówek TR i KNP Warto posłuchać co myślą młodzi ludzie . :)

waclaw46
10-09-2014, 13:01
Konferencja prasowa - Stanowisko w sprawie negocjacji umowy UE-USA o wolnym handlu (TTIP)
Anna Grodzka, Agnieszka Grzybek, Adam Ostolski (Partia Zieloni), Marcin Wojtalik (Instytut Globalnej Odpowiedzialności)
http://videosejm.pl/index/movie/hash/6bdbae4825e6020feddedb08d0239838

Można zapytać europosła czy przedstawiciela MSZ powinien na ten temat wiedzieć i przedstawić swoje stanowisko .Myślę że nie powtórka jak było z negocjacjami ACTA ?

waclaw46
12-09-2014, 20:39
Hewlett-Packard przyznał się do wręczenia w Polsce 600 tys. USD łapówek.
Przed sądem federalnym w San Francisco zakończyło się postępowanie przeciwko firmie Hewlett-Packard która w końcu oficjalnie przyznała się do korupcyjnych praktyk w Polsce.W ramach prowadzonego od 2011 roku przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie śledztwa w sprawie nieuczciwych przetargów na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych dla MSWiA i Komendy Głównej Policji

Brytyjczycy rozpoczęli śledztwo w sprawie praktyk korupcyjnych Alstomu - producenta pociągów Pendolino w Polsce, Indiach i Tunezji.Jak informuje Forsal.pl., Brytyjczycy informacje o możliwych nieprawidłowościach otrzymali od szwajcarskich prokuratorów. Alstom zapewnił o woli współpracy dla wyjaśnienia sprawy.

Afery, niczym w bananowej republice

Mar-Basia
12-09-2014, 20:51
Hewlett-Packard przyznał się do wręczenia w Polsce 600 tys. USD łapówek.
Przed sądem federalnym w San Francisco zakończyło się postępowanie przeciwko firmie Hewlett-Packard która w końcu oficjalnie przyznała się do korupcyjnych praktyk w Polsce.W ramach prowadzonego od 2011 roku przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie śledztwa w sprawie nieuczciwych przetargów na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych dla MSWiA i Komendy Głównej Policji

Brytyjczycy rozpoczęli śledztwo w sprawie praktyk korupcyjnych Alstomu - producenta pociągów Pendolino w Polsce, Indiach i Tunezji.Jak informuje Forsal.pl., Brytyjczycy informacje o możliwych nieprawidłowościach otrzymali od szwajcarskich prokuratorów. Alstom zapewnił o woli współpracy dla wyjaśnienia sprawy.

Afery, niczym w bananowej republice

Waclawie, dopisz do listy F-16, ktorych zakup okazal sie gospodarczym bledem i technologiczna pulapka. Komu chcelismy zrobic przyjemnosc a komu chcielismy pokazac "znak honorowy"? Ile na tym zarobili "posrednicy" ?????:rolleyes:

waclaw46
13-09-2014, 10:34
http://biznes.onet.pl/boze-chron-mnie-od-polakow-z-reszta-poradze-sobie-,18563,5655730,1,news-detal Ponoć na emigracji najgorzej trafić na Polaka. Nie dość, że nie pomoże, to poważnie zaszkodzi. A już Polak na stanowisku kierowniczym może zniszczyć życie. Z emigracji docierają o nas niepokojące wieści. I to od rodaków.

Nieraz zastanawiam się jak to naprawdę jest z tą zawiścią naszych rodaków ? W kraju się z tym spotkałem ale uważam że to wynika z charakteru człowieka i nie generalizuję. Basiu tyś długo przebywasz na zachodzie to masz lepszy pogląd na tę sprawę niż ja.

Teraz wiadomość dla tych co ich bliscy studiują i znają język niemiecki ,warto skorzystać z tej oferty bo potem w lepszej sytuacji znajdą się ci ludzie na rynku pracy. Oferta stypendialna w Niemczech skierowana do Polaków jest obszerna i w kilku przypadkach daje możliwości równoległego korzystania z innych stypendiów. DAAD ma swoje przedstawicielstwo w Warszawie na ul. Czeskiej 24/2 (Saska Kępa). Strony gdzie można zobaczyć i skorzystać z pomocy w studiowaniu w Niemczech
http://www.gfps.pl/pl/ , http://www.rotary.org.pl/

Mar-Basia
13-09-2014, 11:13
http://biznes.onet.pl/boze-chron-mnie-od-polakow-z-reszta-poradze-sobie-,18563,5655730,1,news-detal Ponoć na emigracji najgorzej trafić na Polaka. Nie dość, że nie pomoże, to poważnie zaszkodzi. A już Polak na stanowisku kierowniczym może zniszczyć życie. Z emigracji docierają o nas niepokojące wieści. I to od rodaków.

Nieraz zastanawiam się jak to naprawdę jest z tą zawiścią naszych rodaków ? W kraju się z tym spotkałem ale uważam że to wynika z charakteru człowieka i nie generalizuję. Basiu tyś długo przebywasz na zachodzie to masz lepszy pogląd na tę sprawę niż ja.Waclawie, z Polakami na emigracji roznie bywa - zreszta jak wszedzie. Z osobistych doswiadczen moge powiedziec, ze ludzie z ktorymi pracowalam lub pracowali dla nas byli traktowani wedlug oceny zawodowej a nie statusu majatkowego.
Wiem rowniez, ze nie tylko Polscy emigranci ale rowniez "lokalni" we wspolnej grupie zawodowej lubia sobie podstawiac noge. Bedac kobieta, pracujaca w Helvetii w zawodzie czesto zarezerwowanym dla Szwajcarow i mezczyzn, musze przyznac, ze czesto musialam rozdawac szturchance aby mnie nie utopili.
To bylo doskonale doswiadczenie zyciowe, ktorego nie zaluje.

Z Polakami z emigracji nie wiele mam kontaktow...powody sa rozne. Czesto nie chce niektorych narazac na "czkawke".
Zreszta nie nalezy szukac daleko...masz doskonaly przyklad z naszego polskiego Forum Seniorow. Ha ha, od "milosci" do nienawisci krotki dystans. Jezeli niektorzy "wyczuja", ze ktos lepiej radzil sobie w zyciu przerobia Cie na; Zyda, zlodzieja, fabulatora, uciekiniera.....lista zarzutow dluga.:rolleyes:

Waclawie, nie uogolniajac - jestesmy "dziwnym" narodem.:( Dlaczego? Dlugo mozna by dyskutowac na ten temat.:)

waclaw46
13-09-2014, 21:51
SA Wardęga wypuścił na ulice Warszawy "mutant giant spider doga", czyli psa w przebraniu pająka. Do dziś film dokumentujący najnowszy żart kontrowersyjnego youtubera obejrzało ponad 80 mln internautów. Widać na nim wielkiego, ''zmutowanego pająka'', który grasuje po stolicy i zbiera "krwawe żniwo". Nie chcielibyśmy być na miejscu wkręconych.
W BBC Wardęga tłumaczy dlaczego chce rozśmieszać. - Bo Polacy są za smutni.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16636651,Film_Wardegi_wciaz_budzi_emocje_ _Do_polskiego_vlogera.html?utm_source=facebook.com &utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

Nieraz nam się udaje kto nie widział zmutowanego pająka może sobie zobaczyć :LOL:

pluto37
24-09-2014, 10:28
:) :) :) :)
Ależ się miota duch Palikota
Poza parlamentem znalazł się Twój Ruch. Na partię Janusza Palikota chce głosować 1 proc. wyborców. TR odnotował w najnowszym sondażu spadek o 1 punkt proc. Politolog komentuje, że "to koniec tego projektu politycznego". - Obserwujemy już nawet erozję struktur i odpływ działaczy w wielu regionach - dodaje.

I jeszcze niedawny filar tego Ruchu -czyjego ktoś wie?- posłanka Grodzka serdecznie olała ów RUCH ruchem swobodnym i przefarbowała się na zielono.
Bidny Palikot! jedyna droga jak mu została to podpiąć się pod prężne i znaczace na politycznej mapie środowisko dowodzone przez innego kretacza czyli Piskorskiego i jego stronnictwo.

Jarosław II
24-09-2014, 11:21
:) :) :) :)
Ależ się miota duch Palikota


I jeszcze niedawny filar tego Ruchu -czyjego ktoś wie?- posłanka Grodzka serdecznie olała ów RUCH ruchem swobodnym i przefarbowała się na zielono.
Bidny Palikot! jedyna droga jak mu została to podpiąć się pod prężne i znaczace na politycznej mapie środowisko dowodzone przez innego kretacza czyli Piskorskiego i jego stronnictwo.
Sadzisz, że dwóch krętaczy to podobnie jak dwa minusy tworzą plus?:LOL: :LOL: ROTFL Jacy krętacze taka partia. Ciekawe czy ten jeden chociaż kwiaty zaniesie na cmentarz temu co mu po śmierci sprzedał dzieła sztuki.

pluto37
24-09-2014, 18:34
[QUOTE]Sadzisz, że dwóch krętaczy to podobnie jak dwa minusy tworzą plus?:LOL: :LOL: ROTFL
Nie Jarku!
Te dwa plusy są godne jedynie rolki papieru. Zgodnie z pieśnią
krakowskiego Wernyhora co zawodził w te słowa:
Miałeś CHAMIE złoty róg....itd.
ostał ci się jeno plus..................... czyli KRZYŻ CI na drogę:)
Jacy krętacze taka partia. Ciekawe czy ten jeden chociaż kwiaty zaniesie na cmentarz temu co mu po śmierci sprzedał dzieła sztuki.
I tej maszynie
co mu w kasynie
dała grosiwa bez liku:) :)

waclaw46
24-09-2014, 22:58
Nasi seniorzy zastanawiają się kto ile zarobił ja czekam spokojnie na finał rozmów SD-PO i jak dojdzie do porozumienia liczę na zlecenia jednocześnie zmienię akcenty w moich komentarzach bo przecież pieniądz rządzi światem a nie odwrotnie.To odpowiedz na dywagacje seniorów o plusach i minusach

A teraz patrząc na mój prysznic w łazience mniej mam informacji co robi były Premier RP w Brukseli i jakie sukcesy mamy w Unii i kto zyskał i jakie stanowisko z hierarchów naszego KK w Watykanie . :LOL: Lud lubi sensacje że obywatel RP wreszcie został zauważony bo wpływa na morale i komentarze na forach internetowych. Jak zwykle jedni są za a inni przeciwnie.:LOL:

Teraz trzeba zejść z nieba na ziemię i popatrzeć w TV nie koniecznie polskojęzyczną co się tak naprawdę dzieje na świecie. http://www.youtube.com/user/Media2000Corp Max Kolonko - Telling it Like It Is i możemy się pośmiać ROTFL . Wszystko to różne informacje które wymagają myślenia a z tym nasi rodacy mają trudności. A tak na horyzoncie mamy wojnę a nikt się nie zastanawia czy były to sprawy uzgadniane z Syrią na bombardowanie ich terytorium . Ponoć Syria jest państwem niezależnym i członkiem ONZ. Myślę że nasi kapelani pobłogosławią bombę atomową jak byśmy zrzucali na niewiernych ???? Karabiny i samoloty bojowe się już błogosławi :LOL:

A to Stanisław Grzesiuk -Niech żyje wojna (oryginalne wykonanie) https://www.youtube.com/watch?v=tSR2tEsgu6s dla przemyśleń ROTFL dla tych co na nią czekają.

waclaw46
25-09-2014, 13:06
To, czego nie robi Główny Urząd Statystyczny zrobi European Union Statistics on Income and Living Conditions w skrócie UE-SILC. Ostatnio wpadł w moje ręce ich raport „Dochody i warunki życia w Polsce 2012” Niestety nie ma jeszcze raportu dla 2013 roku. Co zawiera raport? A no to, co już wszyscy doskonale wiemy i znamy z własnego życia, czyli prawdziwy obraz złej sytuacji bytowej społeczeństwa przekłamywany przez rządową propagandę sukcesu i dobrobytu.

Zazwyczaj sytuację przeciętnego Polaka ocenia się po wskaźnikach wzrostu PKB i średniej płacy. Raport UE-SILC bada kondycje finansową polskich gospodarstw domowych i według mnie jest to lepszy miernik odzwierciedlający stan bliższy prawdzie niż wymienione wyżej wskaźniki. Zgodnie z danymi zawartymi w raporcie przeciętne roczne dochody do dyspozycji netto na jedną osobę w gospodarstwie domowym wynoszą 15 875 zł, co daje miesięcznie kwotę 1323 netto zł średnia krajowa w 2012 roku wynosiła 3521,67 zł brutto (2520 zł netto). Widać zdecydowaną różnice pomiędzy miesięcznym dochodem do dyspozycji a średnią krajową. Dochód do dyspozycji dla 50 % społeczeństwa nie przekracza rocznie kwoty o wysokości 22 000 zł (1833 zł miesięcznie) a dominującym przedziałem dochodowym, w którym mieści się 3 miliony osób jest kwota pomiędzy 14 tys. zł a 16 tys. zł rocznie (1166 -1333 zł miesięcznie) kolejnymi przedziałami pod względem liczności są 16 -18 tys. zł ( 1333-1500 zł miesięcznie -3 miliony osób), 18-20 tys. zł (1500- 1667 zł miesięcznie -2,9 mln osób), 20-22 tys. zł (1667-1833 zł miesięcznie - 2,8 mln osób), 12-14 tys. zł (1000-1166 zł miesięcznie – 2,8 mln osób).

Raport UE-SILC zawiera również dane na temat zagrożenia ubóstwem gospodarstw domowych. Wskaźnik ten wygląda następująco: dla bezdzietnych gospodarstw domowych wynosi 14,1 % (ogółu bezdzietnych gospodarstw), jednoosobowych 24,4%, z dziećmi na utrzymaniu 19,3%, samotny rodzic wychowujący dziecko 26,7%, dwóch dorosłych z jednym dzieckiem 11,8%, dwóch dorosłych z dwojgiem dzieci 16,2%, dwóch dorosłych z trojgiem dzieci 36,5%. Wskaźnik zagrożenia ubóstwem lub wykluczeniem społecznym wynosi dla kraju 26,7 % (10,3 mln osób), wśród dzieci wieku 0-17 lat 29,3% (2 mln). Wskaźnik zagrożenia ubóstwem dla osób bezrobotnych opiewa na poziomie 42,6 % (910 tys. osób)
Dawid Kański

Warto sięgnąć po dane European Union Statistics on Income and Living Conditions i samemu przybliżyć sobie dane naszej zielonej wyspy .

pluto37
25-09-2014, 21:04
Rany Boskie!!!!!!
Jeszcze .....jeden!!!
Jak tak dalej pójdzie to ruch zrobi Palikot i sam wystąpi:LOL: :LOL: :LOL:
- Dotychczasowy poseł Twojego Ruchu Henryk Kmiecik zrezygnował z zasiadania w klubie tej formacji; pismo w tej sprawie złożył do marszałka Sejmu - wynika z informacji sejmowej kancelarii. Ubolewam, że zrobił to po cichu i nie informował klubu - komentuje Michał Kabaciński z TR.
Chłopaki robią RUCH i buch w krzaki byle dalej od tej paki. :LOL: :LOL:

Jarosław II
26-09-2014, 12:09
A dzisiaj znowu Dębski odchodzi. Puk, puk jest tam jeszcze ktoś? Oj Pluto wykończyłeś tego Palikota.:LOL:

waclaw46
26-09-2014, 14:43
Rany Boskie!!!!!!:LOL: Na stygmaty świętego!!!!! :LOL: Jeszcze .....jeden!!! :LOL: a potem ……kilku !!!! :LOL: waże wszystko by było w piątek bo zaistnieć można w papce medialnej przez dwa dni. Wszyscy się martwią nawet seniorzy :*
W obecnej rzeczywistości ci co dysponują naszą kasą ,bośmy ich wybrali , by oni mogli w naszym imieniu to robić i mają wpływ na obsadę stanowisk bo koledzy rządzą tak naprawdę mają nieograniczone możliwości zakupu towaru . Swiat polityki niczym się nie różni od świata biznesu a decyzje ludzkie są indywidualne i ludzie kierują się swoimi racjami w większości mają podtekst ekonomiczny. W świecie polityki jeszcze decydują emocje jak zawiść i pamiętliwość obrazy majestatu. :) Zobaczymy po nazwiskach na listach wyborczych w nadchodzących wyborach jakimi decyzjami kierowali się nasi posłowie a wścibska prasa na pewno o tym napisze , jest jeszcze wolna.

Media podają informacje o zmianie orientacji partyjnej niektórych posłów .Dla mnie patrzącego z boku na sprawę zaistniałej sytuacji w partii TR ze ludzie nie mogą z sobą wytrzymać cztery lata by razem zrealizować jakiś cel świadczy że się Palikot pomyli co do doboru swoich współpracowników i że wielu kierowało się koniunkturalizmem. Palikot też powinien wyciągnąć wnioski z tej sytuacji że przekrzykiwanie się kto jest faktycznym przywódcą formacji lewicowej w XXI wieku potrzeba określić co to jest lewica XXI wieczna tak samo to można zapytać o prawice XXI wieczną. Wyrazistość można osiągnąć różnymi metodami a nad emocjami należy panować i nad wypowiadanym słowem się zastanawiać.

Do faktycznych wyborów jest rok czasu i jak się Palikotowi nie znudzi może odbudować partię z sensownym planem który by wreszcie w Polsce stworzył warunki życia takie jak w Anglii Niemczech i Szwecji by młodzi ludzie nie musieli szukać lepszych rozwiązań na emigracji.

Hypatia
26-09-2014, 15:11
A dzisiaj znowu Dębski odchodzi. Puk, puk jest tam jeszcze ktoś? Oj Pluto wykończyłeś tego Palikota.:LOL:
Tylko nie mówcie o tym Poli,bo się dziewczyna załamie.
A jak ją ostrzegałam trzy lata temu ,że Januszek to wydmuszka,to nie chciała mi wierzyć !

waclaw46
26-09-2014, 16:13
http://twojruch.eu/oswiadczenie-janusza-palikota-ws-odejscia-poslow/
Janusz Palikot w/s odejścia niektórych posłów z TR warto posłuchać co on na ten temat mówi .
Specjaliści od magla zawsze coś ciekawego :LOL: napiszą.:LOL: a wybór mają zawsze seniorzy czytając SC

pluto37
27-09-2014, 10:41
12 sztuk za jednym zamachem!
buuuuuuuuuuuuuuuuu!
Jeszcze troche i będzie: Ile was????
RAZ!!!

A było 40 rozbójników
I kilka durnych scenek.
A teraz konkurs
Kto zgasi światło?
Palikot czy Rozenek?

:) :) :) :)

waclaw46
27-09-2014, 11:45
Pluto napisał -12 sztuk za jednym zamachem!Będą wybory za rok do parlamentu to zobaczysz ROTFL a teraz posłuchaj jeszcze raz wystąpienia na konferencji prasowej http://twojruch.eu/oswiadczenie-janu...ejscia-poslow/ :D

(...)Wraz z liderem Twojego Ruchu na konferencji pojawiło się 15 posłanek i posłów, aby pokazać, że pogłoski o śmierci klubu TR są mocno przesadzone. - To są najlepsi ludzie, jakich Ruch Palikota, a ostatnio Twój Ruch, wprowadził do polskiej polityki. To są ludzie, którzy wybrali ideę państwa nowoczesnego, przyjaznego i świeckiego, którzy zdecydowali się trwać przy tej idei i programie, niezależnie od zewnętrznych okoliczności i trudności – powiedział przewodniczący Twojego Ruchu.

Janusz Palikot podkreślił, że jego klub złożył ponad 100 projektów ustaw, zainicjował też debatę o kwestiach, o których nikt w Sejmie nie miał odwagi wcześniej mówić. Lider Twojego Ruchu powiedział, że odejście posłów daje możliwość nowego otwarcia, przedstawienia nowego planu działania TR. - Jestem przekonany, że nasze działanie przez następne 14 miesięcy doprowadzi do sytuacji, w której państwo będziecie przekonani, że ta restrukturyzacja, która ma teraz miejsce i która dla niektórych jest odczytywana jako coś złego, będzie odebrana jako dobre, mądre i długofalowe działania – podsumował Janusz Palikot.

Lider Twojego Ruchu odpowiadając na pytania stwierdził, że dziwi go fakt niechęci do współpracy byłych już członków klubu z Markiem Siwcem i Robertem Kwiatkowskim. Jak sam podkreślił, obaj panowie zostali wybrani do Zarządu Krajowego przez działaczy Twojego Ruchu. Jednocześnie przewodniczący TR nie obawia się o przyszłość klubu. – To bardzo skonsolidowana grupa, bardzo spójna w przekazie. [...] Gdybym przestał wierzyć w ideę nowoczesnego państwa, w przemianę państwa, to nie byłbym już w polityce.
- Nam nie jest lekko. Gdybyśmy chcieli uprawiać politykę przypodobywania się to czy stawialibyśmy sprawę świeckiego państwa? Czy w sprawach gospodarki narażalibyśmy się dużym koncernom, proponując ogromne zmiany w dziedzinie małych i średnich przedsiębiorstw? Nasze wszystkie wybory są ideowe, twarde, trudne, ale jesteśmy przekonani, że one zmieniają Polskę na lepszą. [...] Dla niektórych ważniejsze jest bycie posłem, wynik w sondażach niż idee i program - podsumował Janusz Palikot. (...)

pluto37
27-09-2014, 12:35
Klajstrowanie rzeczywistości przez Palikota i Rozenka to żałosne jęki kłapacza po zażyciu Kwacha, który serdecznie olał całe towarzycho ciut wcześniej do spółki z Kaliszem. Tylko rozkojarzony i rozdygotany Siwiec pokazał, że kiepełę ma ciut zbyt małą, żeby się zorientować w co wdepnął.
I nawet smutna w zieleń krzaków w parze z księdzem Kotlińskim bez łezki żalu poszła Grodzka:)

I jak w starej piosence gdy
"...rykneła salwa.
Opadły gacie
i ukazała się .....".cała prawda w pełnej krasie. Albo
jak to wyżej pisała Hypatia wydmuszka czyli skorupa.

waclaw46
28-09-2014, 13:36
(…)W mediach mówi się o „wielkim buncie” mieszkańców przeciwko straży miejskiej i „fali likwidacji” przetaczającej się przez Polskę. A jak wygląda sytuacja faktyczna? Aby ją zdiagnozować, Zespół Parlamentarny Polska 2.0 postanowił zorganizować debatę z udziałem przedstawicieli Straży Miejskiej, władz samorządowych, reprezentantów młodzieżówek partii politycznych oraz wszystkich osób zainteresowanych tym tematem. Warto wspomnieć, że była to już dziesiąta debata organizowana przez zespół w ramach cyklu debat i konferencji „Polska 2.0 – Twój Sejm”, który rozpoczął się w lipcu tego roku. Dyskusję prowadziła Daria Trapszo-Drabczyńska, manager projektu „Polska 2.0 – Twój Sejm”. Gospodarzem spotkania był przewodniczący zespołu poseł Wincenty Elsner.(…)

Przedstawiam debatę która się odbyła w sejmie RP,temat mnie zainteresował i dlatego go przedstawiam na forum SC , że często spotykamy się na ulicy z prośbą o poparcie takiej czy innej inicjatywy społecznej , tak naprawdę podpisując lub nie podpisując nie wiemy tak naprawdę o co chodzi. Ci co ich interesują sprawy społeczne i nużą dyskusje pełne epitetów a nie treści merytorycznych zapraszam do wysłuchania pierwszej części debaty .

"Straż Miejska do likwidacji?" (1) , (2)
https://www.youtube.com/watch?v=4g8nDzJi_oM&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=H_wXYHWqhYI

waclaw46
29-09-2014, 14:38
https://www.youtube.com/watch?v=CiNuFrZw5ig&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=BzcxrPuGnwk&feature=youtu.be
Dalsza część debaty o strażach miejskich ja osobiście nie jestem przekonany o likwidacji czy utrzymania tej służby po wysłuchaniu całej debaty. Na pewno jestem za pozostawieniem decyzji Radzie Gminy i Prezydentowi o istnieniu na danym terenie Straży miejskiej a czy jedna tedo typu debata nie pozwala na jednoznaczne zajęcie stanowiska za lub przeciw.

(....)Poruszono parę istotnych zagadnień:
- przyjrzeliśmy się ustawie z 29 sierpnia 1997 roku o strażach gminnych (stanowi ona podstawę prawną funkcjonowania straży) i zastanowiliśmy się nad ewentualnymi zmianami, jakie należałoby w niej przeprowadzić;
- dyskutowaliśmy, co zrobić z obecnym zakresem kompetencji straży miejskiej: poszerzyć, zmniejszyć czy nie zmieniać? Czy straż powinna zmierzać w kierunku przekształcenia w popularną na Zachodzie Policję Municypalną?;
- czy Straż Miejska powinna pełnić funkcję policji drogowej? Czy strażnicy przekraczają swoje uprawnienia dotyczące wypisywania mandatów i obsługi fotoradarów? Czy służą one tylko zasilaniu budżetów samorządowych?;
- czy to dobrze, że mieszkańcy podejmują próby przeprowadzania referendów nad odwołaniem straży miejskiej? Czy faktycznie ta formacja powinna być likwidowana?;
Kompromis był trudny do osiągnięcia, ale w paru kwestiach udało nam się zgodzić:
1) Strażnicy powinni jak najczęściej używać środków oddziaływania wychowawczego – mandaty powinny być ostatecznością;
2) Ograniczenie uprawnień straży jako „policji drogowej” wyjdzie na dobre i obywatelom, i samym strażnikom;
3) „Zachowanie uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami” (art. 27 ust. 5 Ustawy o strażach gminnych) zawsze popłaca :) (....)

pluto37
30-09-2014, 20:36
Sie narobiło:( :( :( :(
Rozłamowcy z Twojego Ruchu chcą założyć własną partię. Nie mają jeszcze ani lidera, a ni nazwy, ale wiedzą, że ugrupowanie będzie oparte na liberalnych wartościach światopoglądowych i gospodarczych.

Tera to już będzie pomieszanie z poplataniem who is jaki who
i kto kogo jakim Ruchem wykolegował kazirodczo.

waclaw46
30-09-2014, 21:30
(..)O Wadimie Tyszkiewiczu, prezydencie Nowej Soli, zrobiło się głośno w ogólnopolskich mediach w kwietniu tego roku. Rzucił się wtedy w pogoń za pijanym kierowcą, który na jego oczach śmiertelnie potrącił rowerzystę. Okazało się, że miał w wydychanym powietrzu 2,6 promila alkoholu. Całe wydarzenie Tyszkiewicz w emocjonalny sposób opisał na swoim profilu na Facebooku (..)

"Czy dzieci górników mają inne żołądki?" Słynny prezydent Nowej Soli stracił cierpliwość na Facebooku napisał Siła argumentów, czy argument siły? Górnicy znowu górą. Gratuluję.(...)

(..) Jednak... kiedy upadały Nowosolskie fabryki, kiedy bezrobocie sięgało blisko 40%, kiedy matki nie miały za co nakarmić swoich dzieci, kiedy w tym mieście w garażach i piwnicach produkowano krasnale, żeby zarobić na chleb... "pies z kulawą nogą" nie zainteresował się losem tysięcy ludzi tracących pracę w jednym z najbardziej uprzemysłowionych miast w Polsce, w Nowej Soli. Wolny rynek zrobił swoje. Dzisiaj czytam, że górnicy wywalczyli zaległe wypłaty, będą nadal dostawać deputaty, dopłaty do komunikacji, 13-ste i 14-ste pensje itd. Mimo ogromnych strat, nadal utrzymają swoje przywileje, dzięki dotacji z budżetu państwa. Czyli my, biedacy, dopłacimy 100 mln zł (słownie: STO milionów!!!) do upadającej firmy. Śląsk jest jednym z najbogatszych regionów w kraju. Skoro tam jest tak dobrze, to dlaczego tam jest tak źle? Dlaczego przez dziesięciolecia my, Polacy, dokładamy do niedochodowego górnictwa, dlaczego kolejne rządy ustępują przed argumentami siły? Tchórzostwo?

Kupowanie sobie spokoju przed wyborami? Doceniam pracę górnika dołowego. Trudny i niebezpieczny zawód. Ale jest wolny rynek. Nikt nikogo nie zmusza do robienia czegoś, co się nie opłaca. Jeśli coś jest za drogie, to nic dziwnego, że szuka się czegoś tańszego. Czy ktoś zgodzi się, w imię solidaryzmu z górnikami, płacić drożej za swoje ogrzewanie? Jeśli sprzedawca gazet w kiosku jest za drogi, to bankrutuje. Dlaczego my mamy się mierzyć z wolnym rynkiem, a górnicy nie? Czy dzieci górników mają inne żołądki, niż dzieci pracowników upadłych fabryk Odry czy Dozametu? Może ja czegoś nie rozumiem? Będę wdzięczny za oświecenie. Dlaczego żyjemy w takim dziwnym kraju, w którym zawsze są równi i równiejsi? (...)

Bardzo emocjonalnie napisał Wadim Tyszkiewicz ale czy on nie ma racji? Siedem lat rządów koalicji PO-PSL afery gonią afery i 7 lat zmarnowane na oglądaniu słupków poparcia a jak problemy to stanowisko czeka w Unii bo się wiedziało kogo popierać.
Przyszła pani premier wydaje ciepłą rączką 100 miliionów złotych bo się pożyczy a wybory za rok i z każdym strajkującym grupom zawodowym pewnie da pieniądze , powtórka z Grecji.

Elektorat durny to da się na wszystko nabrać a media odtrąbią sukces.A na forach nasi ludzie też rządowi pomogą- wszystko pod kontrolą. Mamy tematy zastępcze związki partnerskie , komuchy znowu atakują ,Czy Polsce grozi wojna z Rosją,Kiedy na Litwie Łotwie i Estonii wylądują Rosjanie,Czy na Ukrainie 7 lutego zacznie się wojna,kiedy na Marsie wylądują Rosjanie ,W jakim kierunku pójdzie Europa.ROTFL
Do wyboru do koloru można wyżyć się i użyć inwektywy na innego seniora jak się wstało lewą nogą.:LOL:

waclaw46
30-09-2014, 22:00
Pluto napisał-Tera to już będzie pomieszanie z poplataniem who is jaki who
i kto kogo jakim Ruchem wykolegował kazirodczo. Ale jak cię temat interesuje , załóż wątek na SC Moje doświadczenia kazirodcze u sąsiada , rodzinie , polityce.
Zainteresowani tematem będą mieli pole do popisu opisując swoje doświadczenia życiowe czy przypadki z życia społeczności w której się wychowali i w niej dalej żyją .
Ci co chodzili do szkoły przypomną sobie tragedie grecką
Król Edyp -Sofoklesa temat omawiany na języku polskim ,bo był lekturą , też grany w teatrze w tamtych czasach .Nie ma tematów tabu i przypadki były w starożytnej Grecji ,odgrzany jak wczorajsze kotlety.Słowo znane i nic nowego dla tych co chodzili do szkoły średniej.

Lila
30-09-2014, 22:09
Wacławie, przecież jeden wątek do smrodzenia to za mało dla niektórych.
Wytrzyj buty i uśmiechnij się.:)

Aha, wątek o Rosjanach na Marsie założyłam ja, bo mnie rozśmieszyła polityczna biegunka obywatelskich politykiersów.:D

waclaw46
30-09-2014, 22:46
Lilu Marsa traktuję też :) ale prawdopodobnie będą to Chińczycy , są poważnie zaawansowani w pracach nad wysłaniem ekspedycji. Zgadzam się z tym coś napisała odpowiadając wibiemu. Tak naprawdę , to w polityce zagranicznej w sprawie Ukrainy widzę tylko koniunkturalizm wymachiwanie szabelką a sprawy gospodarcze to jakoś to będzie. Transport międzynarodowy to w większości firmy jednoosobowe które samochody mają w lizingu i wszelkiego rodzaju spadki zleceń kończyć się mogą bankructwem i straceniem samochodu.
Raty lizingowe płaci się co miesiąc a znalezienie nowego zlecenia to też wymaga zachodu i czasu , politycy na wszystko mają czas.

Straszą nas wojną chcą zwiększyć środki by mogli sobie kręcić lody przy zakupach sprzętu. Tworzona jest psychoza zagrożenia i dobrze napisałaś zielonymi ludzikami z Marsa.
SLD w sprawie górnictwa też wymyśliło dwu letnią kroplówkę a nie rozwiązanie problemu.To przecież Miller wyłączył z systemu emerytalnego górników zostawiając tą zdechłą żabę pod dywanem następcom.
Tyszkiewicz mądry Ślązak i wygarnął prawdę wszystkim Tuskom Buzkom, Millerom itd.

Jarosław II
30-09-2014, 23:30
Pluto, Hartman usunięty z tfujruch, teraz już na jednokołowym bicyklu będą jeździć po sejmie.:LOL: :LOL: ROTFL

pluto37
30-09-2014, 23:50
Pluto, Hartman usunięty z tfujruch, teraz już na jednokołowym bicyklu będą jeździć po sejmie.:LOL: :LOL: ROTFL

Ksiądz zniknął, kazirodek też, łamignat po wyroku te się zbuntowął..
Bidny Palikot ... nawet Plus mu sie nie ostał.. Nie mówiąc juz o rozedrganych emocjonalnie wielbicielach. Tym chyba tylko modły sie ostały. O rozum.

Jarosław II
01-10-2014, 07:57
Zapomniałem, że Hartman nie był posłem to jeszcze żyją.:LOL:

waclaw46
01-10-2014, 14:21
Poczekam na wystąpienia Przewodniczących Klubów Poselskich w naszym kochanym Sejmie i myślę że zauważyli liderzy partyjni świetlaną przyszłość jaka nas czeka do 2050 pod rządami Pani Premier Kopacz .Polecam projekt Polityki energetycznej Polski do 2050 r to przeczytacie co nas czeka bo przecież poprawi się w służbie zdrowia bo zapewnia nas Pani Premier ,to czeka nas wszystkich długie i dostatnie życie.:)

Była wywołana do tablicy w expose nasze Ministerstwo Edukacji Narodowej przeczytacie na stronie NIK materiały z kontroli informacja dla tych co mają dzieci , z roku na rok coraz jest lepiej.

(…)Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewniło w ostatnich latach środki na realizację rządowego programu „Wyprawka szkolna” w wysokości umożliwiającej zaspokojenie szacowanych potrzeb. Choć wsparcia udzielono niemal wszystkim rodzinom, które złożyły wnioski o pomoc, to niestety blisko połowa pieniędzy zaplanowanych na dofinansowanie zakupu podręczników i materiałów dydaktycznych pozostała niewykorzystana. Tym samym pomoc nie dotarła do wszystkich uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, bo w programie początkowo zbytnio zawężano krąg uprawnionych, a gminy i szkoły nieskutecznie informowały o możliwości uzyskania wsparcia oraz nadmiernie biurokratyzowały proces ubiegania się o pomoc. (…)

Też nasi seniorzy zapomnieli o sukcesie obecne rządzącej koalicji PO-PSL , a tylko tematem naszych analityków seniorów są sprawy personalne i gdzie kto się upił gdzie poszedł i co powiedział.

(…)Według europejskiej metodologii ESA2010 oraz po doliczeniu czarnej strefy w ub.r. polski PKB wzrósł o 1,7 proc. wobec 1,6 proc. wyliczonych według poprzedniej metody - podał w poniedziałek GUS. Największy wkład do PKB z nielegalnej działalności miał narkobiznes.(..)
(…)Jak podał GUS, wartość działalności nielegalnej w latach 2000, 2010, 2013 oszacowano odpowiednio na 3,605 mld zł, 9,434 mld zł i 13,021 mld zł, co stanowiło 0,48 proc., 0,66 proc. i 0,79 proc. wartości PKB w tych latach. (…)

Sami widzicie rosnąca dynamikę PKB :) tej branży i na pewno rosnące zatrudnienie ludzi młodych :) .Program zatrudnienia 55 + nie był badany przez GUS ,to nic nie wiemy o zatrudnionych w tej branży seniorach. :rolleyes: Na pewno jako seniorzy odczujemy w przyszłym roku poprawę sytuacji materialnej bo nasze możliwości się zwiększą . Dostajemy podwyżkę naszych emerytur i niektórzy seniorzy nie będą mieli kłopotu z regulowaniem rachunków i PKB znowu nam wzrośnie TNDB. :LOL:

(…)"Przez niską inflację podwyżka emerytur i rent w przyszłym roku byłaby bardzo mała. Najniższa emerytura wzrosłaby zaledwie o 9 zł. Nie mogliśmy się na to zgodzić" - tak potrzebę stworzenia projektu uzasadnił minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, cytowany we wtorkowym komunikacie resortu. "Największe wsparcie otrzymają osoby z najniższymi emeryturami. Ich świadczenia wzrosną o 4,26 proc. Zamiast podwyżki o 9 zł, dostaną 36 zł" - dodał minister. Według niego na nowych zasadach waloryzacji zyska blisko 92 proc. emerytów i rencistów z ZUS oraz wszyscy z KRUS oraz otrzymujący zasiłki przedemerytalne i renty socjalne. Nikt na zmianie sposobu waloryzacji nie straci.(…)

waclaw46
01-10-2014, 15:25
Bezpłatne podręczniki dla klas 2-4 szkoły podstawowej i pierwszej gimnazjalnej.
Bezpłatny dostęp do porad prawnych na poziomie lokalnym
Pakiet kolejowy i onkologiczny od 2015
Nowa ordynacja podatkowa
Pełna sieć autostrad i dróg ekspresowych do 2020 oraz cała obwodnica Warszawy
Sfinansowanie przez państwo specjalizacji wszystkich absolwentów medycznych 2012 -2015
Przyspieszenie wprowadzenia regulacji likwidujących śmieciowe jedzenie w szkołach
Tańsze bilety do najważniejszych muzeów i teatrów
Rewolucja na kolei
Zero akceptacji dla zaboru terytorium i zmiany granic
Rozpoczęcie starań o wcielenie w życie idei uni energetycznej
Specjalna ustawa kryzysowa dla firm objętych rosyjskim embargiem
Program staży dla studentów w administracji publicznej
Urlopy rodzicielskie dla wszystkich, bez względu na to gdzie pracują i na jakiej umowie
Więcej pieniędzy na budowę żłobków i przedszkoli
Nowe zasady przyznawaniu świadczeń rodzinnych ,złotówka za złotówkę.
Sfinansowanie przez państwo studiów zagranicznych polskich studentów
Budowa centrum weterana misji zagranicznych
Zapowiedz podjęcia starań o obecności USA w Polsce
Zwiększenie wydatków zbrojnych do 2 % PKB od 2016 roku.
Wsparcie dla proeuropejskiego kierunku rozwoju Ukrainy
Rozpoczęcie dyskusji o wejściu Polski do strefy Euro
Apel do Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska o przełamaniu osobistej niechęci.

To z expose Kopacz a czy te cele są możliwe sami się zastanówcie czy nie populistyczne.Kancelaria Sejmu wyliczyła że w Polsce obowiązuje 114 podatków i opłat publicznych ale bez koncesji i wszelkiego rodzaju zezwoleń. Posłuchajmy wystąpień klubów parlamentarnych

pluto37
01-10-2014, 17:07
Palikot:

Pani premier, jak Boga kocham,
chciałem powiedzieć, że żałuję, że pani nie rządzi od 2007 r. Więcej, gdybym w 2010 r. wiedział, że doczekam takiego premiera i expose, to bym nie wyszedł z PO

całość wygląda na zapowiedź powrotu Palikota do....PO:LOL: :LOL:
Z BOGIEM na ustach może mu się udać!:LOL: :LOL: :LOL:

Jarosław II
01-10-2014, 17:59
całość wygląda na zapowiedź powrotu Palikota do....PO:LOL: :LOL:
Z BOGIEM na ustach może mu się udać!:LOL: :LOL: :LOL:
Prędzej z ku....sem w zębach niż z Bogiem. http://fotozrzut.pl/zdjecia/71cd09132f.jpg (http://fotozrzut.pl/)

waclaw46
02-10-2014, 12:40
Lila napisała-Wacławie, przecież jeden wątek do smrodzenia to za mało dla niektórych.
Wytrzyj buty i uśmiechnij się Też tak traktuję posty Pluty i Jarosława na temat expose Pani Premier Kopacz .Przecież Palikot zagłosował za tymi 100 dniami spokoju o które prosiła by mogła spokojnie rozpocząć pracę. Nasi zwolennicy PO_PSL są nie zadowoleni po winien Palikot na Premier nie zostawić suchej nitki za jej expose populistycznym i sprawami które od siedmiu lat leżą albo są przygotowane na wybory ,by ciemne masy uwierzyły w zieloną wyspę .Najważniejsza to że powiedział na mównicy "jak .... kocham " /wstawić można dowolne słowa nawet te nie cenzuralne /, będzie temat do dyskusji intelektualnych.

Lilu formuła tego posiedzenia sejmu była specjalnie ustawiona po to żeby nie było żadnej dyskusji na temat expose które poprzez to że większość w głosach ma PO_PSL i tak zostało by przegłosowane . Po wystąpieniach klubów głos miała Pani Premier nie dopuszczając do debaty.Sikorski to załatwił wymanewrował opozycję .Wystąpienie można było potraktować tylko propagandowo.Palik ot tak zrobił dając poparcie rządowi który prosi o 100 dni że wszystko zrobi ma argumenty na wystąpienia w Sejmie bo nie zamierza zrezygnować z mandatu.

Najważniejsza rzecz jaka się stała to Prezes Kaczyński podał rękę posłowi Tuskowi a nie nogę w toalecie znamy takie wypadki z historii naszych elit.Uważam że też postąpił słusznie i propagandowo.
Są trzy rzeczy ważne podatki system emerytalny i zaprzestanie zadłużania , bo wszystko runie jak domek z kart.

Lila
02-10-2014, 21:22
Wacławie, będziesz miał niezłą zabawę, jeśli Palikot wróci do Platformy.
Nic, tylko cytować dwóch dziadków.:D
Zresztą sam widzisz, jak nagle zamknęli paszczęki.

waclaw46
02-10-2014, 22:23
Lilu PO-PSL zaczyna brakować kadr to może Palikot będzie ich ratunkiem.ROTFL

( ...)Jane Austen, pisząc „Dumę i uprzedzenie", nie przypuszczała, że tytuł romansidła odzwierciedli stan ducha Polaków po wyborze Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.(...)
http://faktyimity.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=2352:joanna-senyszyn-jane-austen-piszac-dume-i-uprzedzenie-nie-przypuszczala-ze-tytul-romansidla-odzwierciedli-stan-ducha-polakow-po-wyborze-tuska-na-przewodniczacego-rady-europejskiej Wiem że nie przepadasz za poglądami Senyszyn ale przeczytaj co napisała a dzisiaj oglądałem Bieńkowską i muszę przyznać że panowie nasi jako wizytówki Polski nie dorastają kobietom na salonach Unii Europejskiej.Tak trzymajcie miłe Panie , liczy się kompetencja .

Wiesz że ja nie uznaję tworzonych przez media autorytetów potrafię jeszcze myśleć ,róbmy swoje nie dajmy się populistycznym bełkotom . We wszystkim kierujmy się interesem kraju w których mieszkamy i w którym płacimy podatki.

Lila
02-10-2014, 22:26
Wacławie, poglądy poglądami, ale ja bardzo lubię prof. Senyszyn.:) Do lubienia kogoś nie jest mi potrzebna zgodność poglądów.
Bieńkowska też mi się podobała.

waclaw46
03-10-2014, 12:05
Fakty i Mity w mediach -węgiel z Rosji

(...)Polska importowała w 2013 roku około 10,8 mln ton węgla, przy sprzedaży węgla krajowego 76 mln ton. W zeszłym roku wyeksportowaliśmy około 9,5 ton, głównie do Niemiec, a stan niesprzedanego węgla wyniósł 6,4 mln ton. Węgiel importujemy głównie z Rosji (60%), Czech (19%) i USA (5%). Roczne zużycie węgla w 2012 r. wyniosło 75 mln ton.

Protestujący na torach w Braniewie górnicy, domagają się ograniczeń w imporcie węgla z Rosji argumentując, że jest to źródło problemów polskiego górnictwa na Śląsku. Także przedstawiciele rządu i niektórzy politycy opozycji (jak Mariusz Błaszczak z PiS czy Leszek Miller z SLD) postulują wprowadzenie zakazu importu węgla z Rosji. O ewentualnym ograniczeniu importu mówił m.in. Tomasz Tomczykiewicz (PO), który stwierdził również, że przygotowano już odpowiednie ustawy.

Problemem jest nieefektywna Kompania Węglowa, a nie węgiel z Rosji
Ze względu na specyfikę handlu węglem, próby ograniczenia importu nie przyniosą oczekiwanych przez polityków i związkowców efektów. Mogą być za to niekorzystne dla gospodarki. Przede wszystkim, węgiel z Rosji stanowi tylko 8 proc. zużycia w skali kraju. Ponadto, jego odbiorcy znajdują się głównie w północnych regionach kraju, gdzie transport ze Śląska jest nieopłacalny.
Dlatego węgiel z Rosji ma ograniczony wpływ na obecną sytuację Kompanii Węglowej, co potwierdzają także niezależne badania firmy Roland Berger zlecone przez KW oraz wypowiedzi zarządu Kompanii z poprzednich lat. Głównym problemem państwowej Kompanii jest bowiem niska efektywność wydobycia oraz wysokie koszty, które powodują, że ceny węgla z KW są powyżej cen na rynkach światowych.

Warto też zwrócić uwagę, że transport węgla ma znaczący wpływ na ostateczne ceny. Koszty przewozu mogą bowiem zwiększyć cenę węgla nawet o 30 proc. na trasie 250 km (odległość Katowice-Warszawa) i 50 proc. na dystansie 500 km (Katowice-Gdańsk). Dlatego dla odbiorców na północy krajów o wiele bardziej opłacalny jest zakup węgla dostarczony do portów morskich bądź przejść granicznych z Rosją i Białorusią. Zasięg transportu węgla krajowego to statystycznie 160 km, podczas gdy importowanego to 184 km od granic i portów. Kopalnie na Śląsku eksportują za to duże ilości węgla (4,9 mln ton) do bliskich geograficznie Niemiec i Czech. (...)
http://www.for.org.pl/pl/a/3238,FOR-ostrzega-nr-60-Gornictwo-potrzebuje-reform-a-nie-blokady-rosyjskiego-wegla

O węglu można przeczytać na stronie FOR i nie jest to wyssane z palca , jak niektóre doniesienia medialne gdzie generowane jest tworzenie sztucznego zagrożenia gospodarki przez sąsiadów Polski. Niech się Rząd wreszcie zajmie gospodarką a nie oglądaniem słupków poparcia i straszenia wojną z Rosją.Głównym problemem kampanii węglowych jest niska efektywność i wysokie koszty wydobycia.
Górnictwo wymaga reform a nie kroplówki pieniędzy podatników

waclaw46
08-10-2014, 18:52
Bez względu na nasze zapatrywania polityczne powinniśmy popierać inicjatywy związane z działaniami Rządu na rzecz seniorów je publikować bo to warto o tym dyskutować , wiedzieć co się dzieje .
Wszelkie uwagi są pomocne w poprawie systemu bo sami go tworzycie kiedy dyskutujecie o nim.


Szanowni Państwo,
 
W imieniu Pani Minister Małgorzaty Fuszary, Pełnomocniczki Rządu do Spraw Równego Traktowania pragnę poinformować, że z dniem 1 października br. na stronie internetowej Pełnomocnika www.rownetraktowanie.gov.pl uruchomiony został odrębny dział „Poradnik dla opiekunów osób starszych”.
Jest to informator dla osób, które opiekują się swoimi bliskimi – znajdują się tam informacje o przysługujących prawach; lista instytucji, do których można zwracać się o pomoc; wykaz poradni/szpitali geriatrycznych, porady, artykuły itp. Poradnik będzie na bieżąco aktualizowany.
W związku z powyższym mam pytanie, czy byłaby możliwość zamieszczenia na Państwa stronie internetowej linka z krótką informacją o tym Poradniku?
Bardzo zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób mogło z niego skorzystać.

 
Poniżej link do strony:
http://www.rownetraktowanie.gov.pl/poradnik-dla-opiekunow-osob-starszych-0
 
W razie jakichkolwiek pytań, sugestii jestem do dyspozycji.
 
Pozdrawiam serdecznie,
 
 
AnIa SOLARSKAspecjalistka w Biurze Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania

 
KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW
Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawatel. +48 22 694 63 18, fax +48
22 694 72 34
e-mail: anna.solarska@kprm.gov.pl

maryla68
10-10-2014, 16:07
Ja też lubię Senyszyn. I żałuję, że Bieńkowskiej już nie ma u "nas".

Jarosław II
10-10-2014, 16:41
Komisja Wyborcza: Twój Ruch sfałszował listy poparcia. "To jest dla nas straszna wiadomość"
"To wskazuje ewidentnie na dokonanie podrobienia podpisów". Miejska Komisja Wyborcza w Szczecinie zakwestionowała listy poparcia Twojego Ruchu w wyborach samorządowych. Zapowiada, że skieruje sprawę do prokuratury. Z powodu nieprawidłowości listy komitety nie zostały zarejestrowane.
http://www.tvn24.pl/komisja-wyborcza-twoj-ruch-sfalszowal-listy-poparcia-to-jest-dla-nas-straszna-wiadomosc,476445,s.html
Takie niszowe partyjki jak Tfujruch czy Samoobrona zawsze coś mataczyły.:rolleyes:

waclaw46
10-10-2014, 17:37
Miejska Komisja Wyborcza w Szczecinie zakwestionowała listy poparcia Twojego Ruchu w wyborach samorządowych. Zapowiada, że skieruje sprawę do prokuraturyPisze Jarosław - uważam że nie powinna zapowiadać tylko skierować do prokuratury i nagłośnić temat by więcej ci co zbierają podpisy pod listami poparcia dla wszystkich kandydatów wiedzieli że za coś odpowiadają a nie Polska nierządem stoi Najbardziej stracą seniorzy ktorzy chcieli się załapać z RP na uczestnictwo w komisji bo w tym roku zarobić można 200.00 zł a w Szczecinie załapią się innych partii i klubów seniora.:)

Odszczekuję sprawę Bieńkowskiej naszej liderki na wyższe stanowisko w Unii .Jak zwykle nasze media przesadziły i nasz senior Buzek czy Zemke lubiący opowiadać bajki /starość nie radość a w Polsce tytuł profesorski czy doktorski o niczym nie świadczy przy naszym poziomie kształcenia/.:)
P i S w ocenach ma rację analitycy brukselscy w skali 1-10 otrzymała 5 mogła 1 a 5 to sukces i odtrąbiono 10 w mediach które nie kłamią.
Europoseł Foks znany z ciętego języka spytał by wymieniła jeden priorytetowy projekt który wdrożyła ????????:) Myślę że zwolennicy PO-PSL pomogą dziewczynie i europosłowi i wyślą jej informację Foxowi co wdrożyła z sukcesem. Będzie to wkład SC w dyskusje w Europarlamencie.ROTFL

pluto37
10-10-2014, 18:35
Komisja Wyborcza: Twój Ruch sfałszował listy poparcia. "To jest dla nas straszna wiadomość"
"To wskazuje ewidentnie na dokonanie podrobienia podpisów". ...............:

Jarku!
Przecie od początku wiadomo było, że jak siusiumajtki i matolstwo strukturalne weźmie się do poważnej roboty to trzeba potem sprzatać z podłogi i przeprowadzić dezynfekcję.
Ale dla Ciebie, dla mnie i jeszcze paru osób taki finisz żadną niespodzianka nie jest.
Tak było w ich genach i świętych pismach zapisane. :D :D :D

waclaw46
10-10-2014, 22:30
Dobrze się odezwali siusiumajtki siusiumajtki i matolstwo strukturalne weźmie się do poważnej roboty to trzeba potem sprzątać z podłogi i przeprowadzić dezynfekcję. bo wątek by pewnie nie był klikalny ,jeden z geniuszy wierzący w swoje genomy poprawiający swój genom małżonką .Bo by nie mógł się chwalić wnuczką grającą na skrzypkach kolędy w kościele . Drugi chwalący się osiągnięciami swoimi na zmywaku w Kanadzie.Jeden i drugi ukrywają swoje nazwiska bo wreszcie wiedzieliśmy jacy to polscy gieroje , by sprawdzić na klatce czy w księdze wieczystej.Dobrze ze stary system zadbał o emerytury dla tych nierobów.Dzisiaj byli by pewno na zasiłkach.ROTFL i nie mieli by możliwości pisania.

Myślę że ten przerywnik poprawił klikalność jest to wątek tych co mają inne zdanie do oferowanej nam rzeczywistości przez koalicję PO-PSl i naszych biznesmenów od pokryć powierzchniowych i ich klakierów.

Teraz to co napiszę wymaga myślenia i wyciągania przez czytającego własne wnioski.Z myśleniem jest kłopot czytając niektórych seniorów to co piszę , ale od czasu do czasu przeprowadza się próby by stwierdzić co się dzieje w społeczności lemingów.:LOL:

Temat jest prosty wszyscy dotujemy PSL a prawdopodobnie niektórzy seniory który się chwalili rolnictwem są na naszym utrzymaniu bo faktycznie nic nie produkują a żebrają o wsparcie. Htpatia pewnie pełną gębą emerytka nam może o tej mafijnej organizacji nam nie powie bo ma dzieci i one te czekaja o wsparcie . Wymyślono fundusz stabilizacji dochodów rolniczych.Wszyscy zapłacimy 0,2 od naszych zakupów rolniczych produktów i będziemy wspierać wszystkich rolników naszymi pieniędzmi. Mamy środki przyjmy na stanowiska dzieci rolników które będą dzielić pieniądze. CDN

Jarosław II
10-10-2014, 22:56
Jarku!
Przecie od początku wiadomo było, że jak siusiumajtki i matolstwo strukturalne weźmie się do poważnej roboty to trzeba potem sprzatać z podłogi i przeprowadzić dezynfekcję.
Ale dla Ciebie, dla mnie i jeszcze paru osób taki finisz żadną niespodzianka nie jest.
Tak było w ich genach i świętych pismach zapisane. :D :D :D
Cóż im pozostało jak tylko poklikać i karmić gołębie na poddaszu w jakiejś bandyckiej nowohuckiej dzielnicy za prlowską partyjną emeryturę.:LOL:

waclaw46
10-10-2014, 23:55
Widzę że naszych seniorów ponoszą emocje ale podtrzymuję ofertę zatrudnienia wnuczki naszego seniora , :"skrzypaczki " w salonie masażu w Hamburgu i płacenia za nią podatku .

Wracając do naszych nierobów rolników którzy wegetują dzieki lemingom PO bo PSL na tym zarabia krocie. Przecież fundusz pomoże rolnikom ale jak się temu przyjrzymy to będzie wynagradzanie swoich za pieniądze durnego podatnika. Przecież kto prowadził biznes nie teoretyczny na forum SC to wie jak będzie więcej musiał zapłacić za skóp to podniesie cenę odbiorcy, bo nikt nie jest idiotą , a wy musicie zapłacić albo zmienić państwo.Jak podnoszą skup to muszę podnieść cenę bo nie zrekompensuje mi Rydzyk i Radio Maryja , Maryja zawsze dziewica przed stosunkiem i po -myślę że nikogo nie obrażam bo to prawda i wielu z was to potwierdzi /bogobojni seniorzy widzą że wartości są szanowane/


Bank Gospodarstwa Krajowego państwowa instytucja dorzuci 400 milionów złotych by interes rodzinny się kręcił .Skąd pieniądze? z podatków bo nikt nie wierzy w mannę z nieba to lemingi w takie duperele wierzą a nie elity. Chłopu też dofinasowuje się ubezpieczenia a jak ich zaleje woda bo zawsze topi się śnieg a oni o tym nie wiedzą ten skansen dofinansowujemy z budżetu na 3200 milionów złotych. Media za pieniądze robią łzawą kampanię z dziecmi i krówką i pieniądze dla biednych rolników lecą. CDN

pluto37
11-10-2014, 11:59
I właśnie z tego powodu, że Palikot ma tak rozgarnietych wyznawców, to musi wylądować na śmietniku wyborczym.
Ślepym kurom ziarno może się trafić tylko raz.
Z dziobania plew nie wyżyją.
Jedyne co im zostało to gdakanie po próżnicy. I ruchy robaczkowe.

waclaw46
11-10-2014, 12:43
Wracając do expose Kopacz i funduszu stabilizacji dochodów rolniczych w formie nowego podatku który przyjdzie nam zapłacić jak będziemy kupować produkty rolne na bazarach i w supermarkecie. Projekt przewiduje że chłop który uzyska dochody niższe o więcej niż 30% od średniej z ostatnich 3 lat otrzyma wsparcie.Rząd powinien dążyć do likwidacji przywilejów a nie tworzenie nowych kosztem podatnika.
Z danych resortu rolnictwa wynika że fundusz tworzony będzie przez podmioty dokonujące skup produktów rolnych i zwierząt odprowadzając 0,2 % od obrotu na ten fundusz szacunkowo oceniony przez resort finans ów i rolnictwa na 100 mil. zł.

Będzie kasa będzie można dzielić i powstaną nowe miejsca pracy, brawa dla Sawickiego dbającego o wyborców kasty świętych krów na którą zrzutkę zrobią podatnicy. Rząd wrócił do korzeni socjalizmu i realizuje postulat solidaryzmu społecznego bo to nośne hasła i zyskuje się poparcie elektoratu na wsi.Teraz zaczną się wycieczki w teren administracji rządowej i polityków PO-PSL by być bliżej ludu , pamiętamy Gierka to nam ten czas zaczyna powoli wracać w wydaniu PO-PSL. By się w Polsce żyło lepiej i dostatnioROTFL

waclaw46
12-10-2014, 13:10
Druga grupa świętych krów to górnictwo i dalsze pozorowanie pracy Rządu sprawdzoną metodą kroplówek środkami z budżetu.Serial związany z mieszkaniami zakładowymi górników i ich rodzin kopalni Kazimierz -Juliusz dalej trwa pomimo podpisanych świstków porozumienia. Przecież to kuriozalna sprawa by byli pracownicy i obecni wraz z rodzinami byli zakładnikami długów kopalni powstałych w wyniku niegospodarności.

Jesteśmy ogłupiani przez media graniem na naszych uczuciach solidarności społecznej by wspomagać niegospodarnych i tuszować nieudolność władzy.
Kopalnia jaki holding ma radę nadzorczą w której skład wchodzą przedstawiciele zakładu jak również na działalność jej ma wpływ organ założycielski sprawujący nadzór nad tym majątkiem wspólnym wszystkich obywateli RP.Rada nadzorcza zatrudnia prezesa ustala jego wynagrodzenie i zatwierdza bilanse roczne i przyznaje prezesowi nagrody. Pobiera też sama za swoją pracę wynagrodzenie.

Ewidentne jak się okazuje straty tej kopalni były tolerowane i nie wyciągano konsekwencji od winnych ????czy za niegospodarność się w III RP nie odpowiada bo jest się w układzie PO-PSL ???
Czy utrzymywanie sytuacji z mieszkaniami zakładowymi to normalność i nie można dokonać na tym majątku prywatyzacji sprzedając pracownikom i tym co tam mieszkają.???? Czy kopalnia w III RP ma zajmować się administrowaniem mieszkań i żyć z czynszy????

pluto37
13-10-2014, 21:00
Elsner -były poseł od Ruchu już nie jego.
O krętactwach wodza i nie tylko:) :) :)

Wstydził się Pan, kiedy ujawniono, że z pieniędzy partyjnych TR została wydana książka kucharska Janusza Palikota, na której zarobiła jego żona? I kiedy "Wprost" opisał wątpliwości co do sposobu wydawania publicznej dotacji partyjnej na program e-partia? I kiedy pojawiły się sygnały, że partia nie płaci swoim pracownikom?

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/3607511,wincenty-elsner-decyzja-o-odejsciu-z-twojego-ruchu-narastala-od-czasow-koalicji-europa-plus,2,id,t,sa.html

waclaw46
13-10-2014, 21:21
Elsner -były poseł od Ruchu już nie jego.
O krętactwach wodza i nie tylkoNiech wyda książkę :LOL: będą mieli co dziadki leśne czytać a gospodynie wiejskie będą mogły z sensacjami latać do proboszcza ROTFL

Jarosław II
13-10-2014, 22:08
Elsner -były poseł od Ruchu już nie jego.
O krętactwach wodza i nie tylko:) :) :)
Jaki wódz tacy krętacze, sprawdza się powiedzenie jakie drzewo, takie wiórka, jaka matka taka córka. Albo jakie drzewo taki dym, jaki ojciec taki syn.:LOL: :LOL: :LOL:

pluto37
14-10-2014, 10:02
Jaki wódz tacy krętacze, sprawdza się powiedzenie jakie drzewo, takie wiórka, jaka matka taka córka. Albo jakie drzewo taki dym, jaki ojciec taki syn.:LOL: :LOL: :LOL:

Jest taka starożytna piosenka o przepióreczce co latała skakała aż sie "spaskudziła" i to jest ten przypadek:)

waclaw46
14-10-2014, 14:10
TR proponuje też podniesienie kwoty wolnej od podatku. Według partii opodatkowaniu nie powinny podlegać dochody nieprzekraczające wysokości minimum egzystencji, które wystarcza jedynie na pokrycie wydatków związanych z zaspokojeniem najbardziej podstawowych potrzeb życiowych. Zgodnie z postulatem TR opodatkowaniu nie podlegałby dochód nieprzekraczający kwoty równej dwunastokrotności minimum egzystencji.

Propozycja a ostateczne decyzje Rządu to ograniczenia wynikające z konstrukcji budżetu i są zasadne do przedyskutowania w Sejmie przed ostatecznymi decyzjami na rok 2015.
Jak to obecnie wygląda : podatek dochodowy płacimy 19% od kwoty /257,58 x 12 = 3.091/ .Rocznie
Minimum egzystencji dla i osobowej rodziny emeryckiej w/g GUS wynosi 513,87 miesięcznie x 12 = 6 166 ,44
6 166,44 -3 091 = 3 075,44 x 0,19 = 584,33 podatek roczny
Minimum socjalne dla rodziny 1 osobowej emeryckiej w /g GUS wynosi 1 o69,76 X 12 = 12 825 ,12
12 825,12 - 3 091 = 9 734,12 x 0,19 = 1 849,48 podatek roczny

Sami widzicie seniorzy że to jest nie logiczne obciążanie podatkiem osób których dochody roczne nie przekraczają minimum socjalnego czy minimum egzystencji i z drugiej strony wspieramy tych ludzi pomocą społeczną . Urzędnik wie lepiej co potrzeba komu aby żyć godnie i chwalić nasz Rząd dbający o emeryta /rencistę.:LOL:
Przecież jeszcze od kwot minimum egzystencji czy minimum socjalnego płacimy VAT bo wydawane są te kwoty na bieżące życie a nie są to oszczędności do zainwestowania na giełdzie. :)
Ile ci ludzie z minimum socjalnego i minimum egzystencji płacą do budżetu w podatkach .Dla uproszczenia minimum egzystencji kwota 513,87 x 0,24 VAT = 123,33 podatek VAT dla państwa III RP
Minimum socjalne 1 069, 76 x 0,24 = 256,74 podatek VAT dla państwa III RP

Trzeba sobie zdawać sprawę że system podatkowy nie może golić równo tych co dochody mają najniższe by były pieniądze do wydania z Budżetu Państwa ,a w Sowa i Przyjaciele można te podatki zmienić na miłe rzeczy dla podniebienia rządzących.
Zasadne jest podniesienie kwoty wolnej od podatku co odczują ci co mają najniższe emerytury

waclaw46
15-10-2014, 18:14
W celu uhonorowania męstwa i heroizmu obrońców niepodległości i integralności Ukrainy, wojskowych tradycji i zwycięstw ukraińskiego narodu, a także dalszej budowy mocnego patriotycznego ducha w społeczeństwie, postanawiam ustanowić na Ukrainie święto – Dzień Obrońcy Ojczyzny, który obchodzony będzie corocznie 14 października.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16805313,Piechocinski__Ukraina_chce_otrzy mywac_polski_wegiel.html Piechociński: Ukraina chce otrzymywać polski węgiel za darmo. Trudno się dziwić, że rosną nastroje

Zaczyna PSL rozumieć że potakiwanie politykom słusznej partii do niczego nie doprowadza jak do wyalienowania elit od tego co wszyscy wiemy i inaczej odbieramy wtłaczaną nam papkę propagandową w mediach oferują .Jest wielu naszych seniorów sceptycznie podchodzą do tworzenia tożsamości narodowej na Ukrainie na historycznych nacjonalistycznych działalności UPA i OUN . Wiemy o tragedii Polaków na Wołyniu , ukrywane były te sprawy w PRL i III RP jak by o sprawach trudnych z naszymi sąsiadami nie dorośliśmy by o nich bez emocji rozmawiać.

Sądziłem ze polityka zagraniczna III RP będzie nakierowana na samodzielne podejmowanie decyzji związanych z interesem narodowym tych co mieszkają w granicach Odry Nysy Łużyckiej Bugu i Sanu i nie koloryzowaniu historii. Kibol ska piosenka "Polacy nic się nie stało..." zaczeła dominować wśród naszych elit.

waclaw46
16-10-2014, 15:16
!3 listopada uczestniczyłem w Małopolskim Kongresie Zdrowego Starzenia gdzie problematyka tej konferencji była poświęcona działaniom Sejmu , Rządu , Organizacji Pozarządowych ,na rzecz seniorów i współpracy międzypokoleniowej. Tym co interesują się polityką Przypomnę (…) http://www.okla-drewnowicz.pl/informacje/aktualnosci/210-komisja-polityki-senioralnej-w-sejmie ….W grudniu zeszłego roku rząd przyjął tzw. pakiet dla seniorów. Składają się na niego: założenia Długofalowej Polityki Senioralnej na lata 2014-2020, Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych 2014-2020 oraz założenia programu "Solidarność pokoleń - działania dla zwiększenia aktywności zawodowej osób w wieku 50+" - 2014-2020…(…)

Aby być zorientowany w tej temacie w ramach wolnych chwil ,przeczytać to co jest już opracowane i z biegiem czasu dokonywać zmian, modyfikować te programy. Zagrożeniem wszystkich tych programów jest mała aktywność seniorów by bez nas o nas nie zapadały decyzje. Uważam że brak edukacji obywatelskiej w mediach na które ma wpływ Rząd powoduje że jest duży brak wiedzy na temat działania samorządu obywatelskiego który ulega upartyjnieniu . Seniorów jest około 5 milionów a aktywność w UTW III wieku przejawia 150 tys a około 50 tys w wolontariacie organizacji pozarządowych.

W Krakowie (…)Nigdy nie jest za późno! 30 września swoją działalność zainguruje 25-osobowa Rada Krakowskich Seniorów, ktra będzie reprezentowała interesy nieco starszych mieszkańców Krakowa. Trwa nabór na członków rady.(..) Zainteresowanych taką inicjatywą w swoim mieście , proponuję wejść na stronę Krakowa i zobaczyć jak to u nas wygląda i co zrobić by mieć wpływ na wydatkowanie środków z budżetów obywatelskich.

waclaw46
17-10-2014, 19:07
Greenpeace Polska

PILNE: Pszczoły w Przyczynie Dolnej zginęły z powodu zatrucia fipronilem - tak wynika z badań. Jednak to nieprawda co piszą media: fipronil nie jest zakazany całkowicie, można go stosować w wielu wypadkach (np. w wypadku kapusty). My od dawna ostrzegamy i domagamy się całkowitego i szczelnego zakazu stosowania tej substancji. Przy "luźnych" przepisach taka tragedia była niestety kwestią czasu.

Cały czas pracujemy nad zebraniem środków nad odbudową tej populacji. Dołączajcie: http://adoptujpszczole.pl/
PS: powtarzamy też - liczba 5 milionów podawana przez media jest błędna. Zginęło ponad 2 miliony pszczół. Ale to wciąż ogromna liczba.

Dobry pomysł Greenpeace Polska ty też możesz wesprzeć tą akcję.

waclaw46
18-10-2014, 15:01
Przeglądając dzisiejsze komentarze zaciekawił mnie komentarz Grzegorza W. Kołodko na FB O UKRAINIE, BEZ POLSKI.
18 października 2014 o 11:14

(...)Napisałem ponad pół roku temu komentarz zamieszony na tej stronie, który "Rzeczpospolita" opublikowała jako artykuł pod wymownym tytułem "Na Rosję się nie wrzeszczy" (http://www.tiger.edu.pl/kolodko/artykuly/na-rosje-sie-nie-wrzeszczy.pdf). No bo się nie wrzeszczy, tylko rozmawia i twardo negocjuje, także wtedy gdy coś w postępowaniu tego wielkiego wschodniego sąsiada nam się nie podoba. Awanturnicze i krótkowzroczne zachowania polskich polityków i towarzyszący temu medialny zgiełk, naiwne pouczanie i nieodpowiedzialne pogróżki "ekspertów" od polityki wschodniej swoje zrobiły. Jak każdy roztropny człowiek łatwo mógł przewidzieć, z Rosją rozmawia, bo musi, i nowy ukraiński prezydent, i liczący się politycy Zachodu. Polska się do tego kręgu na może włączyć w rezultacie nadgorliwości naszych polityków i złych dyplomatów, nic więc dziwnego, że do wspólnego stołu, przy którym w Mediolanie zasiedli premier Włoch, prezydent Francji, kanclerz Niemiec oraz dotychczasowy Przewodniczący Rady Europy i Komisji Europejskiej wraz z prezydentami Rosji i Ukrainy nie zaproszono ani polskiego prezydenta czy premiera, ani - co warto zauważyć - nowo powołanego Przwodniczącego Rady Europy. Zasiedli zatem przy stole, politykują i negocjucą Renzi, Hollande, Merkel, van Rompuy, Barroso, Putin, Petroszenko, ale po co im tam Kopacz, Komorowski albo Tusk... To, niestety, jest też pierwszą wskazówką, jaka jest międzynarodowa pozycja nowego szefa Rady Europy
Fot. „Ukraine crisis: Putin-EU talks 'positive but hard'” (http://www.bbc.com/news/world-europe-29653393) (....)

Sami widzicie oglądając serwisy fotograficzne BBC News z spotkań mających na celu zażegnanie konfliktu na Ukrainie. Czy prężenie muskułów by media w Polsce miały o czym trąbić że słychać ten głos na całym świecie. Kto potrzebuje partnera w rozmowach który tylko straszy sankcjami i dąży do konfrontacji a rozmowy chce przeprowadzać z pozycji siły. Przekonali się nasi rusofobi i popierające ich media że nie tędy droga by zaistnieć w Europie i Swiecie bo stoją za drzwiami i ujadają , ale karawana idzie dalej .

waclaw46
23-10-2014, 14:02
Na koniec półrocza łączne zadłużenie krajów Unii Europejskiej sięgnęło rekordowych 11,93 bilionów euro, co stanowi 87% ich produktu krajowego brutto. W strefie euro dług publiczny zwiększył się do 92,7% PKB, czyli do 9,26 biliona euro.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/A-dlugi-UE-rosna-rosna-rosna-7220040.html

Danych Polski nie przedstawił Eurostat ale po ekwilibrystyce Rostowskiego -Tuska polegającej na zmianie długu publicznego na ukryty /zamiatanie pod dywan następcy niech się martwią/ , dług nasz wynosi 821,35 miliardów złotych.Kiedyś ta bańka pęknie i powstaną problemy u nas jak w Grecji. Mamy piosenkę lemingów na tą okoliczność "Polacy ,nic się nie stało .Polacy,...."
i też przysłowie na tę okoliczność "Polak przed szkodą i po szkodzie głupi ".

Nam w żadnym wypadku nie opłaca się wchodzić do strefy Euro kiedy nie przeprowadzi Unia Europejska reform byśmy nie musieli płacić za Greków Włochów Portugalczyków Irlandczyków ich długów.Też ważny jest kurs euro do złotówki dla rencisty emeryta jak najmniejszy a dla biznesu który zainwestował w Polsce jak najwyższy.

Brak odpowiedzialności i egoistyczne podchodzenie do spraw związanych z dobrem wspólnym i uchwalanie ustaw i budżetów na wyrost , spowodował w Islandii uchwalenie ustaw rozliczających polityków z decyzji błędnie podjętych. Przecież głosując za budżetem nie zrównoważonym zdają sobie sprawę posłowie za czym tak głosują podnosząc rękę.O Islandii cicho w mediach bo nie na rękę rządzącym.

pluto37
23-10-2014, 18:05
Palikot trzeźwieje:
Twój Ruch nie poprze także wniosku Prawa i Sprawiedliwości o odwołanie ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Zdaniem Janusza Palikota wiosek PiS o odwołanie Sawickiego chroni tak naprawdę tego ministra. Żadna koalicja rządowa nie zgodzi się na to, żeby to Kaczyński decydował kto jest marszałkiem, a kto ministrem rolnictwa - powiedział.
:LOL: :LOL: :LOL:
Wzorem Kurskiego i Ziobry w niskim skłonie liże stopy ewentualnych dobroczyńców z niedalekiej przyszłości.

Jarosław II
23-10-2014, 19:51
Palikot trzeźwieje:

:LOL: :LOL: :LOL:
Wzorem Kurskiego i Ziobry w niskim skłonie liże stopy ewentualnych dobroczyńców z niedalekiej przyszłości.
Widocznie uważa, lepsze najgorsze zło od najlepszego dobra Kaczyńskiego.:rolleyes:

pluto37
23-10-2014, 21:04
Widocznie uważa, lepsze najgorsze zło od najlepszego dobra Kaczyńskiego.:rolleyes:
Tylko on biedny rozkojarzony jakiś jest. Bo w ciągu tych trzech lat to on bidaczysko wyszlajał się wszędzie z wyjatkiem PiSu, choc i to może się zdarzyć.
Kwaśniewski, Miller, Ikonowicz, Nowicka, Piskorski, Kwiatkowski, Siwiec, Kalisz, jakies męty co z kruchty ich wyrzucono, greenpeace'y, mordercy zwierząt i różne inne świry i dziwolągi to kto go weźmie?
Tera chiba tylko Korwin moze się nad nim zlitować.:LOL: :LOL:

Jarosław II
23-10-2014, 21:07
Będzie taki tułacz pospolity po sejmie i kto mu piwo postawi to zagłosuje jak ci menele co codziennie rano chodzą i zbierają po złotówce.

pluto37
24-10-2014, 12:22
Będzie taki tułacz pospolity po sejmie i kto mu piwo postawi to zagłosuje jak ci menele co codziennie rano chodzą i zbierają po złotówce.

Ale jest różnica, bo spragniony menel skasuje złotówkę i grzecznie podziekuje, a puszkę przeznaczy do recyklingu, a Palikot każdą rękę mu kiedyś przyjazną obrzygał z każdej strony.
To ja już wolę tych spragnionych i skacowanych niż tych meneli co sie z nimi Palikot przez ostatnie 3 lata zadawał.
W końcu czym sie różni taki Kwach od biedaka? Ten biedny jak sie sponiewiera to nie tłumaczy sie goleniem. I rzadko pieje sznapsbarytonem na zagranicznych wystepach.:)
No i ta rozkojarzona i rozedrgana emocjonalnie publisia Palikota, co to ni to ni sio ni kukuryku.:) :) :) :)
Summa summarum ...............mniej niż 0

waclaw46
24-10-2014, 13:28
(...)Chcę powiedzieć, że podczas żadnego spotkania z Władimirem Putinem propozycja dotycząca Ukrainy nie padła. Cała ta historia z wywiadem dla Politico pokazuje, że pamięć ludzka bywa omylna - mówił Donald Tusk w TOK FM. Według byłego premiera awantura wokół wywiadu nie powinna przerywać politycznej kariery Radosława Sikorskiego. - Saldo jego dokonań Sikorskiego, jest zdecydowanie dodatnie - mówił były premier.(...)

To nie pierwsza wpadka Sikorskiego gadającego od rzeczy rusofoba a potem tłumaczącego się "demencją starczą ". To że się ma sławną żonę :) czy walczyło się w Afganistanie :) i zna się kolegów działających w opozycji:) nie powinno być elementem decydującym o zajmowaniu stanowisk w Rządzie.

(...)Dyrektor TV Trwam przekonywał w Sejmie, że jeżeli katolikowi prawo stanowione w Polsce się nie podoba, to ma obowiązek go nie przestrzegać. Słowa te padły w obecności ludzi, którzy formalnie stanowią prawo w Polsce.(...)

Rydzyk twierdzi że prawo stanowione jego jako katolika nie obowiązuje to poco go słuchają wyrzucić gościa za drzwi.Niech się poskarży Bogu ROTFL .Kiedy Sejm nie stanowi prawa to po co Sejm i Senat ?? Kompletny bełkot ,ale co można się spodziewać po katolickim redemptoryście a czy parafianie są lepsi? jeżeli go tolerują.

Jarosław II
25-10-2014, 22:01
A co na to filozof?:rolleyes:

pluto37
25-10-2014, 22:51
A co na to filozof?:rolleyes:

Jak to co? Tradycyjnie rżnie głupa:) :)

Jarosław II
26-10-2014, 11:53
Jak to co? Tradycyjnie rżnie głupa:) :)
On nawet nie musi rżnąć.;)

pluto37
26-10-2014, 12:11
On nawet nie musi rżnąć.;)

Palikot rzekł do wyznawców; "Partia wam nic nie dała".
No! Ale jak miała dać skoro miała "wała jak Polska cała" że zacytuje starożytną młodzież.

I dlatego Miller zrobił olewkę cienkim strumieniem tego towarzystwa, żeby mu kasy nie przewietrzyło.

waclaw46
26-10-2014, 15:20
(...)Nagle wokół śmierci Ani zaczął robić się magiel. Przerażający, bo jego źródłem była czyjaś realna tragedia. Licytacja, kto ją lepiej znał, z kim się bardziej przyjaźniła. I najgorsze: licytowanie się, kto wiedział więcej o jej chorobie, a kto mniej. Tu pełną pulę zgarnął patologiczny konował z Trójmiasta. Kinga niestety zajęła dobre, drugie miejsce. Ania i jej śmierć stała się okazją do błyśnięcia dla zidiociałych quasi-dziennikarek i niezdolnych aktorów. Trzeba to jasno powiedzieć. To był zlot medialnych cmentarnych hien. Nie wiem, czy byłaby dumna z takiego towarzystwa. Jej prawdziwi przyjaciele żegnali ją godnie i w milczeniu - czytamy w wywiadzie.

Uczestniczyłem ostatnio w pogrzebie Ani Przybylskiej. Ksiądz w kościele mówił z zaangażowaniem sprzedawcy mebli. O jednej z najcudowniejszych istot, jakie znałem, wygłaszał frazesy rodem z Wikipedii - mówił Wojewódzki. (...)

Kuba Wojewódzki wywołał tym stwierdzeniem burze w mediach gdzie celebryci wypowiadają się że Kuba przesadza bo pogrzeb osób znanych to występ publiczny też trzeba dbać o swój wizerunek .Jest TV to ważny jest ubiór a uczestnicząc pokazujemy że jesteśmy empatyczni,cóż w tym zdrożnego.

Inna sprawa tym razem dziennikarze którzy ponieśli śmierć w wypadku w Katowicach. Wiemy bo został nagłośniony i nawet zareagował Prezydent RP mowa jest o odznaczeniach .Patrzę na zdjęcie z tej tragedii i zastanawiam się że nikt nie mówi o tych mieszkańcach co stracili cały majątek i o tych sąsiadach którzy też w momencie remontu kamienicy muszą gdzieś mieszkać i też mieć środki na remont.
Górnicy też zginęli i nikt o odznaczeniach nie mówił , przypomnę tylko że w zawaleniu się hali wystawowej i perypetiach ludzi z uzyskaniem odszkodowań czy rent .To ze są dziennikarzami a media to III władza a wybory za pasem to mamy następny show i też oburzonych że się o tym pisze.

(.......)"Czy jeśli ginie rodzina dziennikarzy razem z dzieckiem, czy to nie jest jakiś rodzaj prewencji środowiska, które chce zdyscyplinować po prostu swoich ludzi w Polsce" - pytała Ewa Stankiewicz na portalu radia Wnet.(....) Czysty kretynizm , tak jak bym czytał posty niektórych naszych seniorów , oni mogą pleść różne rzeczy bo zmiany w mózgu występują z wiekiem.:LOL: :LOL:

pluto37
30-10-2014, 12:20
Co za cholera?
Kolejny ruchers zrobił ruch
I poszedł do Millera

Wincenty Elsner - były parlamentarzysta Twojego Ruchu, a ostatnio poseł niezrzeszony - dołączy do klubu SLD - poinformował rzecznik Sojuszu Dariusz Joński. - Elsner w klubie SLD ma odpowiadać za tematykę związaną z małymi przedsiębiorstwami - dodał.

jakiś trefny ten Palikot musi być. Skoro komuna szczera woli Millera.
:LOL: :LOL: :LOL:

waclaw46
01-11-2014, 19:31
Dzisiaj dzień zmarłych w naszej Polskiej tradycji chodzimy na cmentarz by zapalić znicz i przypomnieć sobie o tych co odeszli lub odwiedzamy http://www.wirtualnycmentarz.pl/ wirtualny cmentarz z tym samym celu , jak na rzeczywistym cmentarzu by też zapalić wirtualny znicz.

W ciągu 20 lat dzięki poprawie diagnostyki i postępu w farmakologi długość naszego życia się wydłużyła a niedowiarki mogą sprawdzić w biuletynach GUS . Natomiast biologicznie w naszej długości życia nic się nie zmieniło .Zmiany natomiast wystąpiły w sposobie pochówku bo coraz szerzej stosowana jest kremacja.
Mamy lasy cmentarne , koszt pochówku urny pod drzewem uzależniony jest od lat drzewa i czy drzewo rodzinne bo wtedy drożej, koszt 400 do 2700 Euro . Mogą też zmienić nasze prochy w diament i 0,4 karata to koszt 3 900 Euro .Dla najbardziej wymagających to pogrzeb na orbicie 5000 USD za gram naszych prochów a poza układ słoneczny do 12 500 USD za gram.

waclaw46
05-11-2014, 21:07
Kabaret Klika krótkie komentarze polityczne
https://www.youtube.com/watch?v=AQ3PLVHMxiM Ukraina ma nas dość.
https://www.youtube.com/watch?v=9SIgCpDs8GA Kabaret Klika - Frajerzy głosują na PSL
https://www.youtube.com/watch?v=Ah-FQXnx__8 Kabaret Klika - Brednie Sikorskiego

Miłej zabawy :LOL: bo ktoś musi powiedzieć prawdę jak większość myśli , bo to wszystko to dopiero kabaret ROTFL

waclaw46
07-11-2014, 11:07
Czy wypowiedź Schetyny o Ukrainie jako kolonii Polski storpeduje jego wystąpienie i wywoła burzę w Sejmie? Zastanawiają się Polskie media . Nie ma czasu Lila na komentarze ale to dopiero jest śmiech historii bo władze Ukrainy Kijowskiej w ramach tworzenia pamięci narodowej i historycznych zrywów narodu ukraińskiego przeciw okupantom ,jak przyjedzie nasz Prezydent z sąsiedzką wizytą będzie składał wieniec pod pomnikiem Bandery i Jego oddziałów UPA.To jest wyraźny sukces naszej polityki wschodniej .

Gazeta Polska tym czasem zajęła się działalnością Ewy Kopacz po roku 1980 i jej pobytami w NRD i jako działaczki ZSL w Chinach i ZSRR .Dużo materiału dla uczestników magla jak z tego widać kariery polityków nie wszystkich są styropianowe.Nie wiem tylko dla czego na oficjalnych stronach nie podaje się zdarzeń a przemilcza niektóre fakty ,bo potem są tematami sensacji prasowych.Przecież PRL istniał i ludzie w nim żyli funkcjonowała administracja i nie pracowały w niej zielone duszki.

(...)Sejmowe komisje administracji, kultury oraz samorządu zajęły się w środę dwoma projektami ustaw autorstwa PO i PiS. Oba dotyczą tego samego: usunięcia komunistycznej symboliki z polskiej przestrzeni publicznej.Projekt PiS czekał w sejmowej zamrażarce od 2011 r. Wczoraj przedstawiał go Zbigniew Girzyński. Projekt senacki referował Stanisław Jurcewicz z PO.(..) Nowy marszałek Sejmu wziął się do ciężkiej pracy z posłami swojej koalicji i poprawić wizerunek swój w PiS ie
.
Przypominam Marszałkowi Sikorskiemu by zszedł z nieba na ziemię , że też ważne są sprawy jak podniesienie progów od których liczymy podatek dochodowy 19 % bo obecnie jest to kwota 3 091 rocznie Propozycja na 10 000 rocznie i by podatku tak dużego nie płacili ci co mają niskie emerytury i mało zarabiający. Firma na próbę pewnie słyszał o tym jak studiował w Wielkiej Brytanii ITD.Jest projekt budżetu i należy się nim zająć a nie bzdetami.

A dla wytrwałych kabaret Klika https://www.youtube.com/watch?v=C0_9XYKVw-Q i podniesienie nakładów na wojsko . Po co kupować złom z USA w ramach zakupów poprawiających strukturę zatrudnienia w przemyśle amerykańskim bo młodzi ludzie nie wyjeżdżają do USA tylko do Europy.

waclaw46
10-11-2014, 15:17
(,...)Joanna Hofman od dwóch lat nie pojawiała się w pracy będąc na zwolnieniu chorobowym, świadczeniu rehabilitacyjnym, urlopie macierzyńskim, urlopie wypoczynkowym oraz urlopie wychowawczym, z którego wróciła aby dzień później przedstawić zwolnienie lekarskie - informował Fakt.Zdaniem Adama Hofmana, kontrola zwolnień jego żony była przejawem szykanowania przez ZUS "tylko dlatego, że jest małżonką osoby publicznej".(...)

Nasze elity nie dorosły do swoich stanowisk jakie zajmują a ogólna arogancja jest na każdym kroku widoczna.Utrzymywanie immunitetów doprowadziło do wytworzenia kasty ludzi których prawo nie obowiązuje a ci którzy z tego korzystają walczą o utrzymanie w dalszym ciągu tego przywileju.

(...)Po wybuchu afery taśmowej Sławomir Nowak miał złożyć swój mandat poselski. Gdy po kilku miesiącach okazało się, że były minister tego nie robi, dziennikarze postanowili dopytać dlaczego. Okazało się, że Nowak ma ogromne długi i w związku z tym zamierza dotrwać w Sejmie do końca kadencji. Teraz, jak się okazuje, liczy jeszcze na to, że przysłuży się klubowi PO w parlamencie.(...)

Nie ma znaczenia przynależność partyjna bo jest to przywilej z którego wszyscy korzystają a od czasu do czasu media podają newsy o tych "świętych krowach " z różnych partii czy grup zawodowych którzy z tego korzystają.

maja59
10-11-2014, 15:38
(,...)Joanna Hofman od dwóch lat nie pojawiała się w pracy będąc na zwolnieniu chorobowym, świadczeniu rehabilitacyjnym, urlopie macierzyńskim, urlopie wypoczynkowym oraz urlopie wychowawczym, z którego wróciła aby dzień później przedstawić zwolnienie lekarskie - informował Fakt.Zdaniem Adama Hofmana, kontrola zwolnień jego żony była przejawem szykanowania przez ZUS "tylko dlatego, że jest małżonką osoby publicznej".(...)


Wacku, czy Jolanta Hofman to była ta pijana pani awanturująca się ze stewardessą na pokładzie samolotu do Madrytu????
Ciekawe czy też była na zwolnieniu lekarskim/macierzyńskim/wychowawczym niepotrzebne skreślić?

waclaw46
10-11-2014, 19:34
Maju59 sprawa medialna to dziennikarze będą mieli pole do popisu o tej sprawie w samolocie to się jeszcze nie jednego dowiemy ale to co się dzieje dobrze ujął http://tomaszlis.natemat.pl/123267,klasa-buraczana
(...)...Lider jednej partii z partyjnych pieniędzy kupuje sobie garnitury. Lider drugiej partii za jakiś milion rocznie funduje sobie z publicznych pieniędzy prywatną ochronę.

Proszę mi nie zawracać głowy opowiastkami o wysokich standardach jednej partii(którejkolwiek) i niższych innej (którejkolwiek). Ja tu widzę głównie jeden standard. Buractwo, prostactwo, cwaniactwo.

Taki prostacki, dość wulgarny, ludzki badziew. Tacy polityczni Kiepscy, z tym, że serialowi Kiepscy są zabawni, a polityczni Kiepscy są żałośni.

Donald Tusk nazwał dekadę temu polskich polityków "klasą próżniaczą". Jest gorzej. To klasa buraczana. Jasne, są i ludzie pracowici oraz honorowi, ale buraków jest zbyt wielu, ich ekscesy są zbyt liczne, by nie uznać, że burak w naszej polityce nie jest żadnym ekscesem, wyjątkiem czy anomalią. Jest niestety normą.

waclaw46
11-11-2014, 17:38
Dzisiaj święto Niepodległości i jak zwykle przepychanki (...) Śpiewała w trumnie, zamieniała się w Anję Rubik, nuciła kołysankę strapionemu prezydentowi RP, czas na kolejny arcypolski temat - tęczę. Ale nie taką zwykłą tęczę - płonącą Tęczę z Placu Zbawiciela, najnowszy symbol rodzimego świętowania niepodległości. http://www.youtube.com/watch?v=V9XOtdXY9kQ
https://www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY

A to na poprawę nastroju w tak uroczystym dniu http://niepoprawni.pl/blog/purysta/ukryta-bezzasadna-podwyzka-cen-energii (...) Ukryta w ten sposób podwyżka, jak łatwo wyliczyć, wynosi blisko 1,1%.

Powie ktoś "cóż to za podwyżka?".
Ale - jeśli dobrze słyszałem i czytałem w mediach - żadnej podwyżki cen gazu chyba nie było!

Jakie jest uzasadnienie tej podwyżki, jeśli nic w pomiarach zużycia gazu się nie zmieniło (nadal dotychczasowe liczniki będą mierzyć objętość zużytego gazu w metrach sześciennych), a tylko w programie fakturowania zmieniono jednostki stosując stały przelicznik jednej jednostki na drugą?

Będę wdzięczny - zapewne nie tylko ja - za wyjaśnienie tej zagadki. (...) ROTFL :LOL:

waclaw46
12-11-2014, 14:47
Kolejne spadki cen żywności. Rosną straty wskutek rosyjskiego embarga. Będą bankructwa . Unia i politycy zafundowali nam tanią żywność i przy okazji dowiedzieliśmy się ile kosztuje tak naprawdę kilogram jabłek . A to co mówią media nie pokrywa się z rozporządzeniem MR bo o ograniczeniach tej pomocy się milczy.

(...)Nie ma więc możliwości, byśmy w przyszłości nie pracowali przez połowę swojego życia, gdyż groziłoby to katastrofą systemu emerytalnego - mówi IAR doktor Robert Gwiazdowski z Centrum imienia Adama Smitha....Ekspert dodaje, że premier Szwecji ogłosił niedawno, że jego zdaniem wiek emerytalny powinien wynosić 75 lat... - Nie ma żadnego uzasadnienia, by w Polsce mogło być inaczej - uważa doktor Gwiazdowski...(...)
Nie bilansowanie się systemu emerytalnego jest faktem ,umowy śmieciowe i nie płacenie przez tych pracowników opłat na ZUS nie zasila systemu repartycyjnego.Jeszcze dużo ciekawych rzeczy przed nami a na wszystkie fanaberie elit władzy potrzebne są środki a one mogą być zwiększone przez nowe ukryte podatki .A czy lemingi się informuje???? i tak zagłosują na tego którego wykreują media.

(...)Pepsi, IKEA, Fedex i ponad 330 innych firm. Czy koncerny rolowały Europę na podatkach? (..)http://www.biztok.pl/biznes/pepsi-ikea-fedex-i-ponad-330-innych-firm-czy-koncerny-rolowaly-europe-na-podatkach_a18625 Warto przeczytać i zastanowić się po co wybieracie swoich przedstawicieli do parlamentu UNI którzy nie potrafią uchwalić prawa które by tego typu proceder ukrócić.Posłowie tylko myślą o emeryturze po jednej kadencji zasiadania w parlamencie europejskim / skandal / lub jak Tusk robić wszystko by pełnić tak wysokie stanowisko bo " forsy ma wreszcie w bród". My wszyscy na tą rozdętą administrację i wszelkich nierobów opłacamy z naszych podatków. Naród wybrany widać to po świętowaniu swojej niepodległości :LOL: ROTFL

waclaw46
13-11-2014, 19:34
(...)Ponad 8,5 miliona złotych kosztowały poselskie wyjazdy zagraniczne w ciągu 3 lat kadencji Sejmu. Najwięcej - ponad 3 miliony 200 tysięcy Sejm wydał na delegacje posłów PO, wyjazdy posłów PiS kosztowały łącznie 2 mln 600 tysięcy. Tylko na wyjazdy posła SLD Tadeusza Iwińskiego Sejm zapłacił 403 tysiące złotych.(...)
Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wiadomosci/news-obiezyswiat-tadeusz-iwinski-na-jego-podroze-wydalismy-403-ty,nId,1551327#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Temat zaistniał bo posłowie chcieli sobie umilić pobyt z własnymi małżonkami bo zawsze taniej ale zapomnieli że balowanie zacząć trzeba w hotelu a nie w samolocie a pić to co serwuje obsługa samolotu i za to płacić .Winny jest PiS a inni posłowie to osoby święte. Jedno nasuwa się po tym medialnym show że nawet Sejm nie panuje nad tym wydawaniem publicznych pieniędzy . Marszałek jest niewinny a ci co podpisują te delegacje i je rozliczają też nie wiedzą po co to robią bo wszyscy ciężko pracują by wydać publiczne pieniądze.

Teraz będą debatować lata jak uszczelnić system i spłodzą kilkanaście ustaw.Należy ograniczyć kadencje do dwóch znieść immunitet by wszyscy byli równi wobec prawa i tak samo go egzekwować od posła jak od menela.Zmniejszyć ilość posłów wprowadzając restrukturalizację zatrudnienia bo ci ludzie nie mają co robić i wymyślają różne bzdury bo gry komputerowe im się znudziły.

Radze się zając też ciekawym tematem jak podpisywanie list w parlamencie Europejskim przez Polskich Europosłów.Temat był w Niemieckiej TV to nasze służby wiedzą bo można było naszych polskich zaradnych widzieć w TV. To z naszych wpłat do budżetu Unii otrzymują europosłowie w euro wynagrodzenia.A czy was nie dziwi że większość czasu europosłowie spędzają w Polskiej TV niż w Parlamencie Europejskim.Je4żeli ich jest za dużo to należy ich zmniejszyć i patrzeć im na ręce bo nas przy okazji kompromitują.Ale mamy czasy w Kościele afery finansowe posłowie nie lepsi ale sprawne mamy służby bo mamy najwięcej więźniów z krajów europejskich gdzie czeka się na odsiadkę .Polak potrafi.:)
https://www.youtube.com/watch?v=e1DzRuTnNSA&list=UU5WvpvrUhv2NS3Jr9J0qnBA#t=88

waclaw46
14-11-2014, 13:40
Dzisiaj dalszy ciąg pastwienia się mediów nad członkami jednej partii winnej , bo sprawa stała się publiczna a posłowie nie są lepsi od pozostałej części społeczeństwa .:) (...)Jacek Żakowski -
Sprawa Hofmana i spółki .Szkoda chłopów. Przynajmniej Kamińskiego i Hofmana. Nie żeby wyrażali poglądy bliskie moim; i nie żeby się zapowiadali na jakichś Geremków; ale przynajmniej mają IQ, którego nie trzeba się wstydzić w sklepie. Ale się zmarnowali.(...)

Propozycja redaktora będzie by badać IQ złodziei i malwersantów ,a ci co mają wysokie IQ pewnie puszczać wolno bo brakuje w narodzie ludzi mądrych . Wyjechali z zielonej wyspy do Niemiec Irlandii Francji i Wielkiej Brytanii.:)
Wątły z Super-stacji zapytał nieśmiało o innych posłów : jak Nowak,Sikorski,Arłukowicz . No i mamy drugą osobę po Prezydencie w Polsce w tej aferze . Nowakowi darujmy , zajęty jest sprawą zegarków a jak podaje prasa ma kłopoty finansowe to nie ma czasu a każdy grosz jest dla niego na wagę złota . Myślę że będzie stosowne wyjaśnienie.

Ja proponuję specjalistom od zamiatania spraw pod dywan proste wyjaśnienie i odwołać się do seniorów " któż nie oszukiwał w PRL na delegacjach ?? tylko ten co nie jeździł na delegacje. I Polacy zaśpiewajmy razem https://www.youtube.com/watch?v=l3uknUTCKBE .:D

A to ciekawostka ''Sejm przyjął ustawę, która wprowadza opłatę za korzystanie ze służbowego auta. Będzie stała bez względu na pojemność silnika i wyniesie 200 złotych miesięcznie.''
I takim oto sposobem poseł może wypożyczyć sobie limuzynę służbową za 6,66 PLN za dzień" .Wszystko zgodnie z prawem i ty jak zostaniesz posłem możesz z tego skorzystać.ROTFL

pluto37
25-11-2014, 15:40
Warszawska prokuratura prowadzi śledztwo ws. naruszenia ustawy o partiach politycznych, niedopełnienia obowiązków oraz wyrządzenia "wielkiej szkody majątkowej" na kwotę 1,9 mln zł w finansach Twojego Ruchu. Chodzi o zawarcie umowy na utworzenie systemu ewidencji członków partii.

Skandaliczny brak jakiejkolwiek przejrzystości finansowej pozwala podejrzewać, że majątek partii Twój Ruch, pochodzący głównie z subwencji budżetowej jest wydawany niezgodnie z prawem - napisał Niedźwiecki w swoim zawiadomienie cytowanym przez media.

Według niego, jeden z polityków TR stworzył darmowy system ewidencji członków partii, trzeba go było tylko uzupełnić, ale zarząd partii zlecił zadanie przygotowania programu członkowi rodziny jednej z ważnych osób w ugrupowaniu.

Mieli startować do miejskiej rady z listy Twojego Ruchu. Pozbierali podpisy, przygotowali dokumenty i... dzień wcześniej wypisali się z partii. - Z zarządu województwa odeszło pięć z dziewięciu osób, w tym przewodniczący i sekretarz. W ciągu jednego dnia, a właściwie nocy. Nie mogliśmy już nic zrobić - tłumaczą się obecni członkowie TR. I przyznają bez ogródek: To pierwsze nasze wybory samorządowe i porażka. A porażki się zdarzają.

jakiś polityk niedawno do Millera:
Baj! Baj! Lenin !!!! wołał.
Kto to mógł być?????:D :D :D

kama01
14-12-2014, 10:34
Szkoda mi Twojego Ruchu.
Weszli z hukiem, sporo ludzi na nich głosowało, sporo też mieli sympatyków.
Każdy z nich liczył, że uda im się coś osiągnąć, coś zmienić.
Nic się nie udało.
Młodzi dali się nabrać na K.M., głosowali na niego - czyli też oczekują na nowe.
Czy jakakolwiek nowa partia ma szansę na sukces? Wątpię w to.

Aby w Polsce coś zmienić, media musiałyby się zmienić.
Gdyby zaczęły promować ludzi mądrych, to więcej tych mądrych trafiałoby do sejmu.
A oni promują tych, co głośniej krzyczą, którzy są bardziej chamscy i kontrowersyjni. A czasem sami prowokują zdarzenia.
Pamiętam jeszcze walkę o krzyż. Były kamery, a protestujących nie było. Za to co pół godziny było wejście, dziennikarz relacjonował to NIC.
Pomyślałam, czy on zwołuje tam ludzi? Pewno przyjdą w końcu, bo wiele osób chce się pokazać przed kamerą.
W końcu, przyszli.
Pełne zadowolenie, znowu był cyrk.
Bo to zwiększa oglądalność, a co za tym idzie

wankabor
14-12-2014, 13:48
Aby w Polsce coś zmienić, media musiałyby się zmienić.
Gdyby zaczęły promować ludzi mądrych, to więcej tych mądrych trafiałoby do sejmu.
A oni promują tych, co głośniej krzyczą, którzy są bardziej chamscy i kontrowersyjni.

Kamo, większość mediów jest w obcych rękach. Oni są zainteresowani w skłóceniu narodu i przedstawieniu nas w świecie jako barbarzyńców . Obserwuję np. sprawę więźniów w Kiejkutach.
W "kotle" musi wrzeć, muszą być sensacje. Komu więc zależy na rozdmuchaniu tej sprawy. Z pewnością nie ludziom, którym leży na sercu dobro Polaków.
Mądrzy ludzie są w Polsce, ale nie wielu dopuszczonych jest do władzy.
Widzimy jakich mamy parlamentarzystów, mnóstwo pijaków, oszustów, łajdaków, narkomanów o moralności szkoda mówić. I co mnie tak bardzo razi, że ci najbardziej nieprzyzwoici, składając ślubowanie dodają słowa "tak mi dopomóż Bóg." Pytam w czym ma Bóg pomóc? w hultajstwie.

Jarosław II
14-12-2014, 14:32
Mądrzy ludzie są w Polsce, ale nie wielu dopuszczonych jest do władzy.
Widzimy jakich mamy parlamentarzystów, mnóstwo pijaków, oszustów, łajdaków, narkomanów o moralności szkoda mówić. I co mnie tak bardzo razi, że ci najbardziej nieprzyzwoici, składając ślubowanie dodają słowa "tak mi dopomóż Bóg." Pytam w czym ma Bóg pomóc? w hultajstwie.
Jacy jesteśmy sami takich wybieramy pośród nas.:rolleyes: Może kiedyś jako niewolnicy będziemy wybierać kosmitów albo Summerów.:rolleyes: Na dodatek szachrujemy przy wyborach oddając puste kartki udajemy, że spełniamy obywatelski obowiązek. W ten sposób dajemy argument o oszustwie bankrutom politycznym.

kama01
14-12-2014, 20:30
Mało ludzi interesuje polityka. Większość głosuje na znane sobie nazwiska, oczywiście, z partii, która bardziej przypadła im do gustu.
A znane nazwiska to ci ludzie, którzy są pokazywani w TV.
Do tej pory sądziłam, że to tylko sprawa kasy, oglądalności, ale może macie rację, że to może być celowa działalność obcych nam mediów, którym odpowiada słaba Polska.
Te ich relacje bardziej przypominają rzymskie igrzyska dla plebsu, niż są rzetelną robotą dziennikarską.

pluto37
20-12-2014, 14:59
Spowiedź Palikota:
1. Największym błędem moim i partii była decyzja o budowaniu szerokiego obozu politycznego z postkomunistyczną lewicą. Zarówno Europa Plus, jak i rozmowy z SLD ws. samorządu spowodowały, że utraciliśmy część (i to istotną) naszej wiarygodności! Niestety! Dziś wiem, że porozumienie z Kwaśniewskim, Kaliszem czy Millerem nie ma sensu. Ja i Twój Ruch jesteśmy partią zmiany, a nie władzy!

:D :D :D :D

Zdaje się, ze z Jarkiem przewidywaliśmy taki koniec rozszalałego pomysłodawcy powyższych ekstrawagancji:LOL:

pluto37
15-04-2015, 16:10
To może trza zatrzasnąć wieko nad tą trumną pod budującą nazwą i przenieść całość razem z katafalkiem do archiwum z dziwactwami i podobnymi ciekawostkami przyrodniczymi.:LOL:

Jarosław II
15-04-2015, 20:25
To może trza zatrzasnąć wieko nad tą trumną pod budującą nazwą i przenieść całość razem z katafalkiem do archiwum z dziwactwami i podobnymi ciekawostkami przyrodniczymi.:LOL:
Po co do archiwum, na Wawel, tam dobre towarzystwo.:rolleyes:

pluto37
15-04-2015, 21:01
Po co do archiwum, na Wawel, tam dobre towarzystwo.:rolleyes:

Na Wawel to się nie zgadzam.
Starczy paskudzenia zabytku klasy 0.
Ale taka Skałka to czemu albo na Rynek
z nadrukiem tablicznym:
Taki katafalk się umieszcza
dla jajców
u stóp wieszcza.