PDA

View Full Version : Nawadnianie ogrodu?


waldikluska
27-06-2014, 10:39
Witam was serdecznie

Na imię mam Waldemar i Pochodzę z okolicy Kielc. Jako że w zeszłym roku przeszedłem na emeryturę, mam więcej czasu. Kupiliśmy z żoną małą działeczkę z domkiem. Taki ala letniskowy. Jest on ogrodzony, powierzchnia nie powala ale jest trochę miejsca. Żonie marzy się zrobienie oczka wodnego. W sumie jest to fajny pomysł, bo wystarczy posadzić z 6 jabłonek, by dawały kiedyś cień, oczko wodne by było przyjemniej. Cała reszta po prostu zielona od trawki. Wizja bardzo przyjemna, jednak nie mam siły się za to wszystko zabierać. Syn wyjechał do Niemiec gdzie mieszka, więc fizycznej pomocy nie uzyskam. Zacząłem się zastanawiać, czy są firmy które chociaż pomogą mi z oczkiem wodnym i ewentualnymi nawadnianiem trawnika? Takie urządzenia które po włączeniu same natryskują. Zapewne będzie trzeba pociągnąć pod ziemią rury z wodą.

Arti
27-06-2014, 11:01
Firmy które zakładają ogrody pewnie i oczka wodne potrafią zrobić oraz nawadnianie automatyczne.

dziadzio
27-06-2014, 11:25
Są firmy które kompleksowo założą ci nawadnianie na działce. Ale jak miałbym polecić jakąś firmę w okolicy Kielc? Nic nie znam, trzeba pogooglać albo może ktoś jest z tych okolic i ci coś poradzi ;) Powodzenia!

gondzio
27-06-2014, 12:16
Jeśli chodzi o nawadnianie ogrodu to ja osobiście polecił bym Garden Factory, oni pochodzą z Kielc o ile mnie pamięć nie myli. Z tego co wiem to robią ogrodzenia z kamienia oraz właśnie tanie nawadnianie ogrodu, tanie co nie znaczy że nie profesjonalne ;) Ogólnie kompleksowo obsługują ogrody, polecam rzucić okiem na ich stronę tu (http://www.gardenfactory.pl/oferta/automatyczne-nawadnianie). Może ci się spodoba, bo portfolio mają imponujące. Nie wiem jednak czy mają wolne terminy, lato będzie ciepłe więc pewnie i pracowite :)

dziadzio
27-06-2014, 12:20
Waldemarze, a czy do swojego ogrodu będziesz chciał coś więcej jak nawadnianie ogrodu? Bo może warto było by jeszcze poszukać kogoś od zieleni. Sadzenie trawy wcale nie jest takie proste jakie by się wydawało. Pozdrawiam.

ewa1953
27-06-2014, 18:42
Moje uwagi /z doświadczenia/ weż pod uwage ,że wbrew pozorom trawnik to bardzo ale to bardzo wymagająca część ogrodu !!!/duże nakłady pracy,koszty a i tak efekt nie zawsze spełnia oczekiwania.
Firmy specjalistyczne hmmmm mam mieszane odczucia. Przecież to ma być WASZ kawałek świata.
Oczko wodne tez nie jest bez obslugowe.Moje ma 8m3 pojemnosci
http://www.klub.senior.pl/galeria/images/19635/large/1_czerwiec_008.jpg

owszem cieszy oko ale jak popatrzec z bliska -glony....
Poza tym jest to dośc duza inwestycja /koszty,koszty....a wykonawstwo własne/
Błędem jast planowanie nasadzenia jabłonek w pobliżu oczka =opadające liście,koniecznośc oprysków itp..
Jezeli pozwolisz to radziłabym skonstruować jakieś małe "ciurkadełko" kojący szmer wody a miej pracy i kosztów.U mnie jest coś takiego /jeszcze nie było wykończone-dekoracja i obsadzenie brzegu/
http://www.klub.senior.pl/galeria/images/19635/large/1_maj_035.jpg
zbiornik wody to jest kasta budowlana.