PDA

View Full Version : Potrzebuje pomocy z wyborem szlifierki do polerowania


stefan01
27-07-2014, 09:05
Witajcie,

chciałem trochę pomajsterkować, moze zrobic sobie jakis ladny stoleczek ale rece juz na tyle nie pozwalaja wiec chcialem sobie kupic cos elektrycznego by to wypolerować. Czy macie cos taniego do polecenia?

dziad_ek
18-09-2014, 22:23
Może już jest po zakupach ale i może nie...Wszystko zalezy jaki sprzęt chcesz kupić do tego polerowania a moze do szlifowania?
Do polerowania moim zdaniem byłoby dobrze kupić nasadkę katową do posiadanej juz zapewne wiertarki elektrycznej z regulacją obrotów. Pozwoli ona na założenie tarcz polerujących i przy niskich obrotach nawet polerowanie tworzyw sztucznych...jeśli ma to służyć tylko do szlifowania powierzchni drewna dobrym zakupem bedzie szlifierka kątowa najlepiej z regulacja obrotów (droższe) lub bez i tarczy na "rzepa".Jeśli już są kłopoty z sprawnością fizyczną to nie polecałbym szlifierek kątowych co prawda tanich ale wysokoobrotowych i poprzez to potencjalnie niebezpiecznych, w rękawicach łatwo o upuszczenie i szybkie zrobienie dziury zamiast wygładzenia. Dla majsterkowicza moim zdaniem nie ma sensu zakup narzędzi "z wyzszej półki"