PDA

View Full Version : Bridż

Strony : [1] 2

kufa86
12-11-2007, 09:26
Pod koniec średniej szkoły zebrało się maniackie kółko bridżystów.
Było to ostre hobby, pochłaniające mnóstwo czasu.
Rekord jaki padł to 38 godzin gry ciurkiem, bez jedzenia i bez spania, tylko papierosy i woda, pod koniec już ludzi głupawka łapała.
Graliśmy wtedy w piwnicy na skrzynkach po owocach.
Miesiąc przygotowań do matury został przegrany, były kłopoty.
Wszyscy licytowali tym samym systemem.
Od zawsze graliśmy o pieniądze – stawka po gazecie.
Niezależnie od wysokości stawki bridż nie jest hazardem, chociaż można blefować.
To strategiczna gra intelektualna.
Gra na pieniądze powstrzymuje nadmiernych optymistów od przlicytowywania kontraktów i uniemożliwiania gry innym – trzeba za to płacić.
Nie piliśmy przy bridżu, psuło to grę, od tego były inne okazje, albo brak okazji.
Po maturze graliśmy coraz rzadziej, drogi się porozchodziły.
Potem przyszła mania pracoholizmu (groszoróbstwa) i teraz zebranie czwórki w jednym miejscu i czasie graniczy z cudem.
Na udział w organizowanych turniejach jestem za cienki.
Kurnik mnie nie pociąga.
Kupiłem kompgrę Bridż, niby dobra. Po pewnym czasie uznałem, że to onanizm.
Tak jak impreza na Księżycu – atmosfery nie ma . I tych odzywek.
Jak mówił święty Igór – kładź figór na figór.
Każdy as bierze raz.
Impas duszą gry.
Kładź króla na damę

Takie mi chodzi po głowie pytanie,
Może by zagrać choć jedno rozdanie
Tutaj?

Alsko
12-11-2007, 09:33
"W Pińczowie dnieje" - odzywka do namyślającego się za długo.
Nie gram, kibicuję. Jestem cicha i bezwonna, więc nikt mnie nie wygania...

Kufo, Ewita jest brydżystką.

kufa86
12-11-2007, 09:37
Może się odezwie.

Stanley
12-11-2007, 11:32
Kufa a sesję w akademiku wtedy najlepiej grało się w brigde. To miało dopiero atmosferę. Fakt zebrać czterech to prawie fantazja, chociaż mnie się czasami udaje dokonać tego wyczynu ale to już nie jest gra całonocna.
Pozdrawiam

Karol
07-12-2007, 20:53
Po 5 drinku z regóły zapominali jaki kolor został wylicytowany. Ale co tam, było wesoło.

Stanley
07-12-2007, 20:56
Karol to młodzian z ciebie kto w tamtych czasach w akademiku słyszał o drinku? Gołda albo najlepsze winko bo tanie. Ale grało się to fakt całe noce

Karol
07-12-2007, 21:07
Winko...? to chyba u koleżanek z uniwerku.

Stanley
07-12-2007, 21:10
Karol tez ale obok były akademiki Akademi Medycznej tez fajnie. Ej gdzie te czasy

Karol
07-12-2007, 21:12
Gdzie studiowałeś?

wuere'le
07-12-2007, 21:12
Kufa, grałem dwie doby na dworze, pod parasolem na wczasach w pieciu z dziadkiem. Było to niesamowite. Był przy tym alkohol, ale w bardzo umiarkowanych ilościach. Nie było pogody.

Wracając do Twego pomysłu rozegrania choć jednego rozdania tutaj, to jestem za, choć kiepskim jestem zwodnikiem, bo wiele lat już nie grałem.
Może po prostu rozdaj karty na prywatne info i jak w szachy grajmy koresponedencyjnie, a co, nic nas nie gmi. Chyba, że masz lepszy sposób.
Pozdrawiam.

Karol
07-12-2007, 21:13
Coś takiego jest chyba na Onecie ale nie wiem gdzie...

kubki
07-12-2007, 21:15
A propos "kładź figur na figur|",jedna z początkujących osób ,po udanym impasie (bierz damę pod króla) - jako czwarta dołożyła waleta mówiąc "kładź....".Myślałam,że jej nogi z ......
A pamiętacie grę w ochabówkę?

smerfeta
08-12-2007, 16:03
Szkoda,że Was tu nie ma.Chętnie byśmy partyjkę choć zagrali.Ostatnio na wczasach dla emerytów w Ustroniu pograłam sobie i niezłą lekcję dawał nam zapalony brydżysta,dużo się od niego nauczyłam.Ale mi się nudzi...

kufa86
09-12-2007, 16:37
Wracając do Twego pomysłu rozegrania choć jednego rozdania tutaj, to jestem za,
Może po prostu rozdaj karty na prywatne info i jak w szachy grajmy korespondencyjnie, a co, nic nas nie goni. Chyba, że masz lepszy sposób.
Pozdrawiam.
Nareszcie coś konkretnie. Nie chcę rozdawać kart, bo znałbym rozkład - co to za przyjemność.
Z pewnością zrobi to ktoś niegrający, wraz z przydzieleniem stron świata (NSWE).
Potrzebne tylko są cztery zgłoszenia
1
2
3
4
Dobrze by było, jakby wszyscy licytowali jednym systemem, jak się gracze zbiorą, napiszę skrócony system tzw trefł wieloznaczny - prosty, znany i skuteczny.

kubki
09-12-2007, 21:21
Nareszcie coś konkretnie. Nie chcę rozdawać kart, bo znałbym rozkład - co to za przyjemność.
Z pewnością zrobi to ktoś niegrający, wraz z przydzieleniem stron świata (NSWE).
Potrzebne tylko są cztery zgłoszenia
1Kubki
2
3
4
Dobrze by było, jakby wszyscy licytowali jednym systemem, jak się gracze zbiorą, napiszę skrócony system tzw trefł wieloznaczny - prosty, znany i skuteczny.
Pozdrawiam,hmmm-jeszcze tak nie grałam

hannabarbara
09-12-2007, 22:50
Pomysł rozgrywki między klubowiczami bardzo mi się spodobał.Trochę grałam w Kurniku, ale brak taktu niektórych graczy doszczętnie mnie zniechęcił. Nie mówąc o tym,że miałam problemy z organizowaniem sobie stolika. Moim zdaniem w Klubie zagrać się nie da. Ale można sobie zorganizować czwórkę i spróbować tam, lub w onecie (gdzie nigdy nie byłam) .Najpierw się pobawić, by zautomatyzować pewne odruchy. Można się parami dogadać w sprawie ujednolicenia licytacji. Mnie marzył się wspólny język. Mam wydrukowany, ale moja para z realu zdecydowanie odmawia jakiejkolwiek nauki.Wybaczam, bo ma za to genialny instynkt. Co zaś do płyty to mam: Bridge baron 15. Lubię tego barona. Bardzo uprzejmy. Wcale nie gra tak, jak ktoś przede mną opisywał. Gdy śledzę powtórzenie rozgrywki "na stoliku"
kontrolnym, to widzę, może nie finezję, ale przynajmniej poprawność. Fajną rzeczą na tej płycie jest jeszcze fakt, że można sobie wgrać dowolny system licytacyjny. Ba! Gdybym jeszcze umiała to zrobić! A tak muszę grać tzw: Standard American, gdzie obowiązuje karo/trefl wywoławczy. Nic wielkiego. Przy słabym bez atu, jeśli masz 4 kara, to zgłaszasz: jedno karo, a jak nie masz to jeden trefl. Ot i filozofia. Denna konwencja zpraszająca do wysokiej gry. Tylko 4 bez atu, od razu winduje niesamowicie w górę. Ale te wady można przeżyć w prównaniu z innymi programami, z którymi miałam do czynienia.
Kończę, bo rozgadałam się niesamowicie i nikomu takich elaboratów nie zechce się czytać.10621

kufa86
09-12-2007, 23:10
Pomysł rozgrywki między klubowiczami bardzo mi się spodobał.Trochę grałam w Kurniku, ale brak taktu niektórych graczy doszczętnie mnie zniechęcił........................................ .............................. Mnie marzył się wspólny język. Mam
Kurnika nie lubię, oni ordynarnie oszukują.
Jak ja się za to wziąłem i zgłoszą się gracze, to to na pewno wypali - najświeższy mój pomysł, więc będę go z uporem realizował.
Wspólny język jest OK.
Jak go masz to wstaw tu pierwsze odzywki (żeby ludzi nie wystraszyć).

hannabarbara
10-12-2007, 00:01
Prosisz o rzecz trudną do realizacji. Podam Ci stronę, to sobie sam zobaczysz! www.complex.com.pl/-tomekc/brydz/index.htm

hannabarbara
10-12-2007, 00:25
Sprawdziłam! Strona z której ja ściągałam już wygasła. Przepraszam! Po wystukaniu na Google hasła: system licytacyjny - wspólny język, znalazłam inne opracowanie. Autorstwa Krzysztofa Jassema. Możesz spojrzeć. Trudny jak diabli, z transferami itd. Za czasów mojej młodości, wspólny język to była nieco rozbudowany trefl wieloznaczny z systemem sygnalizujących zrzutek. A teraz to nieomal wyczyn.

kufa86
12-12-2007, 00:31
Stronka nie działa, wsp. język jest dla zawodowców - spróbuję napisać podstawy od początku, czyli ABC- tylko jak na razie brak chętnych do ewentualnej gry.

chickita
12-12-2007, 00:34
Ja nie umiem to jak mam grac? To ponoc trudna gra a ja nie lubie takich co nie kumam. I co mam robic?

kufa86
12-12-2007, 01:31
Trzy lata treningu i będą z ciebie ludzie,
a na razie kibicować - jak będzie komu.

wuere'le
12-12-2007, 19:44
Kufa, aczkolwiek słabym jestem graczem, to deklaruję uczestnictwo w grze, choćby korepondencyjnie.

hannabarbara
12-12-2007, 20:08
Ja też. Najwyżej sknocę. Proszę o pozbawionego nerwów partnera/partnerkę.

hannabarbara
12-12-2007, 20:55
A ponieważ nie lubie tracić czasu zaczynam pisać pierwszą odzywkę w treflu wieloznacznym.
0-11p. pas
1trefl - a) odzywka naturalna 12-15p 5 kart w kolorze treflowym
b)tzw. słabe ba. 12-15p. Układ zrównoważony. Brak starszej 5-tki
c) mocny tref - powyżej 16p. Za mało na odzywkę z "dwóch"
Układ dowolny.
1karo,kier - 12+punktów, 5 kart w zgłoszonym kolorze.
1pik - jak wyżej, 5-tka w pikach.
Zaczełam! Kto pisze dalej?

chickita
13-12-2007, 00:05
Kibicuje to grac a sie nie ociągać. Pojedyńczy kibic jezdem to docenic proszę. No grac!

hannabarbara
13-12-2007, 00:27
Droga Chickitko! Grać to można, ale trzeba mieć stół i dwie talie kart. Rozdać, wylicytować i rozegrać. A w Klubie, to szanowny Kufa musi wymyślić, jak to zrobić, by rozegrać uczciwe rozdanie, uczciwą rozgrywkę. Wszak w dobie telefonów komórkowych to prawie utopia.Ale skoro napisał, że wymyśli, to też czekam. Bodaj, że do rana. Bo on nocny Marek. Wchodzi do Klubu, gdy reszta już śpi.

smerfeta
13-12-2007, 17:17
Grywałam dawniej w brydża z rodzicami w takiego zwykłego(bez treflówki) ale w kompie chyba nie potrafię.

kufa86
13-12-2007, 18:55
szanowny Kufa musi wymyślić, jak to zrobić, by rozegrać uczciwe rozdanie, uczciwą rozgrywkę. Wszak w dobie telefonów komórkowych to prawie utopia..
byle nie szacowny,
jest prawie wymyślone.
Należy założyć uczciwość graczy, we własnym interesie, nie gramy dla zysku, więc przetelefonowanie sobie składów kart pozbawiłoby grę elementu ryzyka i dla mnie gra straciłaby sens - ot zwykła młocka.
Rozumiem, że mamy pierwszą czwórkę
1 wuerele
2 HB
3 kubki
4 morda
to czas zaczynać

Jak będą następne zgłoszenia, można uruchomić następną czwórkę.

hannabarbara
13-12-2007, 19:12
I co ta czwórka niby ma zrobić! Mogę zalicytować 6 pików. Z ręki, w ciemno i co z tego. Kto mnie "obłoży" wszak nie ma kart. Pisałam, po ludzku. Można wejść do Kurnika. Zagrać w opcji "dla początkujących" Zająć własny pokój. Pogadać. Uporządkować stolik (akurat z tym sobie nie radzę). A tak to co! Nie mówiąc o tym, ze przed "występem" dogadać się parami na temat systemu licytacyjnego.

kufa86
13-12-2007, 19:47
A ponieważ nie lubię tracić czasu zaczynam pisać pierwszą odzywkę w treflu wieloznacznym.
0-11p. pas
1trefl - a) odzywka naturalna 12-15p 5 kart w kolorze treflowym
b)tzw. słabe ba. 12-15p. Układ zrównoważony. Brak starszej 5-tki
c) mocny tref - powyżej 16p. Za mało na odzywkę z "dwóch"
Układ dowolny.
1karo,kier - 12+punktów, 5 kart w zgłoszonym kolorze.
1pik - jak wyżej, 5-tka w pikach.
Zaczełam! Kto pisze dalej?

chcę doprecyzować pkt b - jak napisano bez starszej piątki (p, c), bez singla, czy renonsu.

i zaprotestować przeciwko pkt c) - mocny trefl nie powyżej 16 pkt (PC, miltonów) od tego jest 1 ba,
tylko 19 do 21 pC - skład dowolny.

1ba (bez atu), 16 - 18 pC skład bezatutowy tzn bez stwrszej piątki, singla czy renonsu.

Pierwsze odzywki na poziomie dwóch.

2 tr, bardzo silne wejście, nie wolno partnerowi po nim pasować oznacza powyżej 21 pC (niestety rzadko sie zdarza).

2p, 2c (2pik, kier) słabe zaporowe wejścia 8 - 11 punktów, longer od sześciu kart, 6+

2k (karo) Wilkosz, też zaporowe 8 - 11 pC dwie piątki w tym jedna starsza (mogą być obie starsze)

2 ba zaporowe 8 - 11pC obie młodsze piątki

3 trefl, karo - zaporowe 8 - 11 pC kolor 6+

odpowiedzi po 2 bez atu N

3 trefl - 5+ trefli i 5+ w kolorze starszym
3 karo - 5+ kar i 5+ kierów
3 kier - 5+ kierów i 5+ pików
3 pik - 5+ kar i 5+ pików
Rzadko się zdarza taka licytacja – fajna jest – warto wydrukować.

kufa86
13-12-2007, 20:08
I co ta czwórka niby ma zrobić!
Nie mówiąc o tym, ze przed "występem" dogadać się parami na temat systemu licytacyjnego.
1 Czekać, aż dostaną rozkład kart na PW.
2 Sama podałaś system, ja coś dopisałem - na początek dla zabawy wystarczy.

hannabarbara
13-12-2007, 21:42
Wow! Widzę, że nawet transfer wprowadzasz! Nie znam odzywki z 2 (zaporowo) Wilkosza, mogę się nauczyć. Ale skoro wprowadzasz, to podaj odpowiedzi. Tak samo na tranfer.Wpiszę na jeden post, by każdy gracz mógł sobie wydrukować.Myślę, że jeszcze trzeba uzgodnić konwencję do wysokiej gry. 4 trefle skrócone, 4 ba.(gdy trel, był kolorem licytowanym.? Też skrócone?

hannabarbara
13-12-2007, 21:43
PS Kto to jest morda? Pary też trzeba wylosować. Ty rozdajesz, sędziujesz i przyjmujesz odzywki oraz zagrania?

chickita
13-12-2007, 22:00
Gdzie ten Kufa? Jako kibic protestuje. GDZIE?

Ewita
13-12-2007, 22:03
Nie przyjmujesz prywatnych wiadomości! Skrzynka ci się zapchała, czy co???:D

chickita
13-12-2007, 22:06
Ewa, ta moja chyba wlazła ostatnia bo nie miałam zwrotki(hihihi). Gdzie on sie podziewa no? I wlasnie tak to jest z facetami. Jak ich potrzebujesz to ich nie ma!!!!

hannabarbara
13-12-2007, 22:09
Karty dostałam! Jestem S. Kto jest N? Kto wistuje jako pierwszy? Czy sędzia sprawdził obecność graczy?

hannabarbara
13-12-2007, 22:11
Cierpliwości dziewczyny! Kufa teraz ciężko pracuje! Jak dziadek wyłoży stolik, będziecie mogły kibicować!

kufa86
13-12-2007, 22:18
Halo bez nerw, pospiech jest wskazany wyłącznie przy łapaniu pcheł.
1. do każdego gracza przyjdzie kilka rozdań.
2. wybiorę od którego zaczynamy.
3. net mi wolno chodzi
4. PS morda to ja
5. HB od kogo dostałaś rozdania?
6. wysyłam odpowiedzi na Wilkosza
odpowiedzi (otwierającego) po 2 bez atu ( N)

I spokojnie - nic się nie działo i było dobrze, a teraz popęd.

hannabarbara
13-12-2007, 22:18
Dostałam 2 rozdania. Pierwsze od Stanleya, drugie od Ali. Co o tym myśleć?

chickita
13-12-2007, 22:20
No to kto w końcu gra? Kibic sie pyta!

Alsko
13-12-2007, 22:27
Zrobił ze mnie automat do gry. Rozdałam, narobiłam sie. Na darmo. Ma zablokowamą skrzynkę, więc jemu nie moge wysłać.

I jeszcze Stanley`a zatrudnił. Co Ty, jesteś poganiaczem niewolników, Kufo jedna!

Ja chce spać!!!!

hannabarbara
13-12-2007, 22:29
Wiecie co! Następną grę ja zorganizuję. Bo teraz są przepały. Napisz AlU, kto jest N.

kufa86
13-12-2007, 22:34
Zrobił ze mnie automat do gry. Rozdałam, narobiłam sie. Na darmo. Ma zablokowamą skrzynkę, więc jemu nie moge wysłać.

I jeszcze Stanley`a zatrudnił. Co Ty, jesteś poganiaczem niewolników, Kufo jedna!

Ja chce spać!!!!
Nie tylko Stanleya.
W bridża gra sie wieloma rozdaniami.
Nie chcę skasować całej skrzynki, a nie mam czasu (bo mnie niepotrzebnie pogania HB) na idywdkas.
Dobranoc Alsko - mocnych snów.

Ewita
13-12-2007, 22:35
zatrudnia... Ale jak skrzynki opróżniać nie chce, to nie! Jego strata. Też idę spać! Bawcie się dobrze!:D

hannabarbara
13-12-2007, 22:37
Może mu internet odcieli. Też się zdarza.

kufa86
13-12-2007, 22:40
Wiecie co! Następną grę ja zorganizuję. Bo teraz są przepały. Napisz AlU, kto jest N.
Hehe
Dawno trzeba było to wymyślić a nie korzystać z mojego patentu.
I tak nie wiadomo, czy wuerele i kubki są na linii - bez nich - kicha.
PS. co to są prze pały (czyżby chodziło o psy)?
Zaraz napiszę cały rozkład stolika.
Zaczynamy od rozdania Stanleya - nie pomylić rozdań, bo będą jaja.

Alsko
13-12-2007, 22:44
to co mam zrobić z Twoim rozdaniem? Idę spać, wyloguję się i cały post mi się skasuje. Zrobię Ci kuku!!!!!!

kufa86
13-12-2007, 22:44
.....................N..kubki

W..kufa...................................E..wuere le

.....................S hannabarbara (rozdający)

czas start, do najdłuższego rozdania w historii netu.
(czy komentarze kibiców są dozwolone?)

hannabarbara
13-12-2007, 22:45
Kochany Kufo! Ani wuerela, ani Kubki nie ma na forum! Nie trudno sprawdzic! Szkoda, ze nie pomyslałeś o zawołaniu! Nie śmiałabym bez Twej wiedzy wykorzystywać patentu. Niegłupi! Ale w kwestiach organizacyjnych toś nie za mocny. Moge być Twoją sekretarką. OK?

kufa86
13-12-2007, 22:46
Alsko, sorki - już robie porządek w skrzynce.

hannabarbara
13-12-2007, 22:46
Rozdanie Stanleya! 4 piki

hannabarbara
13-12-2007, 22:55
Zalicytowałam! "W" czekam co Ty na to?

hannabarbara
13-12-2007, 23:02
Jak zaczęliśmy, to graj Kufo za swego partnera. Ja zagram za Kubki.Będzie wstyd jak się nie uda!

kufa86
13-12-2007, 23:03
Kochany Kufo! Ani wuerela, ani Kubki nie ma na forum! Nie trudno sprawdzić! Szkoda, ze nie pomyślałeś o zawołaniu! Nie śmiałabym bez Twej wiedzy wykorzystywać patentu. Niegłupi! Ale w kwestiach organizacyjnych toś nie za mocny. Mogę być Twoją sekretarką. OK?
Organizacja doskonała, tylko strona wchodzi 200 do 300 sekund.
Jaką gażę proponujesz?
Jak wezwać nieobecnych do stolika - działanie przez ABW wykluczone.
I tak będą to bardzo długie rozgrywki.

Właściwie możesz zacząć licytację i będziemy czekać.
Każdy następny licytant powinien zacytować licytację dotychczasową.
PS - trudno sprawdzić obecnych - mogą być ukryci.
PS! - sądzę, że jest nikła możliwość, żeby wszyscy byli równocześnie, można spróbować to ustalić.

Wg mnie sytuacja jest OK
mamy stolik i rozdanie nr 1.

hannabarbara
13-12-2007, 23:07
Nie trudno sprawdzić. Na głównej stronie jest lista obecnych na forum. A ja już 100lat temu zalicytowałam i czekam co na to powie W.

hannabarbara
13-12-2007, 23:08
Gaża sekretarki: 3 słoneczne gify dziennie!

kufa86
13-12-2007, 23:09
Jak zaczęliśmy, to graj Kufo za swego partnera. Ja zagram za Kubki.Będzie wstyd jak się nie uda!
Przypominam, że w bridża gra się w 4 osoby a nie w dwie.
Nie będę grał za nikogo, byłoby to nieuprzejmie w stosunku do tych osób, które się do gry zgłosiły - będę czekał.
Czy dobrze zrozumiałem, że zalicytowałaś "cztery piki"?

kufa86
13-12-2007, 23:13
Licytacja:
....S 4 piki...W kontra.... N ? kubki czekamy!!!

hannabarbara
13-12-2007, 23:16
Tak! Zalicytowałam 4 piki. Odezwij się i odłożymy grę do jutra.Nie potrzebnie się spieszę, ale taką mam naturę, że nie lubię jak rozgrywka się wlecze. Ale tak jest właśnie w necie. Odezwą się nasi partnerzy, gdy wejdą na forum. Ciekawam co powiesz po 4 pikach.

hannabarbara
13-12-2007, 23:17
OK Kontra ! Zapamiętam. Teraz zapraszam na bubbles. Też fajne granie.

kufa86
13-12-2007, 23:30
Sekretarka? Gify?
Zgoda.
Wypłatę będziesz sobie pobierać sama - coś jak kartą z bankomatu.
Sekretarka ma m. in. pilnować, żeby bezbłędnie schodziły karty z ewentualnego dziadka.
A jak żeś taka narwana (pewnie karta przyszła), to coś wymyśliłem - teraz będzie młyn.

kufa86
13-12-2007, 23:32
OK Kontra ! Zapamiętam. Teraz zapraszam na bubbles. Też fajne granie.
Dla mnie po bridżu daleeeeko nic nie ma,
a jeszcze dalej - też nic.

kubki
14-12-2007, 13:40
Sorry, już jestem.Han - życzę powodzenia,ciut pomogę,ale nie wiem jakie mam karty.Ty podałaś mi inaczej niż Alsko.A nie można by na skypie (videokonferencja?). Pozdrawiam i re nie dam.

Alsko
14-12-2007, 13:46
Będzie bałagan. Kubki, wg postu 53 to rozdanie Stanleya.
Zresztą niech się Kufa martwi. Ja jestem tylko automat :)

kubki
14-12-2007, 13:47
Przepraszam, to Stanley mi podał, że jestem poz N i mój zestaw, natomiast Alsko : poz E i też karty,nic to pierwsze śliwki - robaczywki. :D

kubki
14-12-2007, 13:56
Alu = Alsko? Już dawno tak się nie uchachałam jak przy tym "brydżu", a zwykle gracz się wkurza . ;)

Alsko
14-12-2007, 14:00
Nie gram, ale lubiłam kibicować. A jak tu uprawiać kibicostwo? Jeden ruch na tydzień :D Jeśli Kufa nie wydrapie czegoś z mózgownicy - to zapomnicie, w co gracie, hihihihi!
A z wkurzaniem poczekaj, może jeszcze będziesz chciała kogoś zabić :)

hannabarbara
14-12-2007, 14:16
Zosiu! Pierwsze rozdanie rozgrywamy w/g zestawu kart przysłanego przez Stanleya. Teraz powinnaś dać odpowiedż, na moje 4 piki, z kontą Kufy. A i tak Kufa jak zwykle zjawi się koło północy. Bo on odwrotnie niż większość ludzi z dnia robi noc, a z nocy dzień. Po Tobie jeszcze musi odezwać się E. Potem ja, potem dopiero Kufa. Proponowałam mu nawet , że mogę być mu osobistą sekretarką, by trochę porządku wprowadzić w ten totalny chaos, ale widocznie za wysokiej gaży zarządałam.
PS Bubbles są super! Taki komputerowy bilard. Przy okazji jeszcze raz dzięki dla Ani, która mnie, niepoprawną hazardzistkę na te strony wprowadziła. Tu też trzeba myśleć, ale również wykazać się pewnym zasobem zręczności.

Alsko
14-12-2007, 14:20
Haniu, uważaj z tymi kulkami!!! To wciąga jak czarna dziura!

hannabarbara
14-12-2007, 14:22
Za póżno! Ale mam satysfakcję. Pobiłam swoje szczęście rodzinne, wygrywając 126 800 + bonus 126 800.

kufa86
14-12-2007, 14:26
Buhaha...
Będzie to najdłuższe rozdanie w historii bridża – godne wpisu do księgi Ginesa.

Kubki się odnalazła.
Kubki, masz teraz równolegle dwa rozdania.

Tutaj grane jest rozdanie Stanleya!!!
W następnym temacie rozdanie Alsko – tam HB ma zacząć licytację i się zawieruszyła, a tak poganiała wczoraj.

NIE POMYL ROZDAŃ, bo jaja będą jak berety(odpowiednie).

Przypominam to co się TUTAJ wydarzyło.
stolik:
..................N..kubki

Licytacja:
....S 4 piki...W kontra.... N ? kubki czekamy!!!
Czekamy na jakąś perełkę licytacyjną, czekamy z niecierpliwością.
Na wuerele też.

kufa86
14-12-2007, 14:30
Proponowałam mu nawet , że mogę być mu osobistą sekretarką, by trochę porządku wprowadzić w ten totalny chaos, ale widocznie za wysokiej gaży zarządałam.

Na gażę sie zgodziłem.
Na zarządzanie - stanowcze nie.

kubki
14-12-2007, 14:38
Przy okazji,jakiś gościu w kółko powtarza "tfu,ale grał,tfu,ale grał".Ktoś się pyta :co się stało?. Odpowiedział :mój partner w ciemno zalicytował 4 piki.Powiedziałem: jak ugrasz ,to cię w d...pocałuję. No i co? Tfu, ale grał ;)
Ja PAS

kufa86
14-12-2007, 14:42
mój partner w ciemno zalicytował 4 piki.Powiedziałem: jak ugrasz ,to cię w d...pocałuję.
Tylko żeby nie było tak:
Tfu, tfu... - znowu siedziałaś na piasku.

Co powie wuerele?

kubki
14-12-2007, 14:45
Czy wiecie jak wesołego brydża byśmy mieli w "realu" - chociaż kto wie co by było ,gdyby.........;)

hannabarbara
14-12-2007, 14:51
Chciałam napisać zażądałam. Od żądzy. Ale mi się tak jakoś chlapnęło. Widocznie mam jakieś ciągotki do rządzenia. Już je likwiduję. W zaraniu! Gaża płatna z góry! Wtedy bedzie robota.

kufa86
14-12-2007, 14:57
Do pracy się podwija rękawy,
a do roboty ściąga spodnie.
Z góry nie płacę, zwłaszcza za żądze.

hannabarbara
14-12-2007, 14:58
Kufo! Nigdzie się nie zawieruszyłam. Sabatowałam w realu. Spotkanie całego województwa Warmińsko-Mazurskiego.Wszyscy obecni. Liczba uczestników 2.Teraz też dogotowuję obiad, bo jak każda baba mam milion obowiązków. Ale zaglądam! Jak E się odezwie, to może zdążę.

kufa86
14-12-2007, 15:02
HB, zlituj się i rozpocznij licytację w równoległym rozdaniu - Alsko - inny temat bridżowy.
Kibice czekają.

hannabarbara
14-12-2007, 15:02
Mogę ponegocjować. Pół płacy z góry, pół z dołu. Więcej nie ustąpię!

hannabarbara
14-12-2007, 15:05
A kto powiedział, że dwa rozgrywamy równolegle? Ja tego nie słyszałam. No to PAS. Ale dlaczego znowu ja mam rozpoczynać licytację? Powinnien E.

kubki
14-12-2007, 15:07
No to ja ( E) - pas

kufa86
14-12-2007, 15:08
Mogę ponegocjować. Pół płacy z góry, pół z dołu. Więcej nie ustąpię!
Jak otworzysz licytacje w rozdaniu Alsko, to pogadamy.
Zaliczkę w postaci połówki gifa możesz dostać od razu (3 dzielone na pól to dwa razy półtora).

kubki
14-12-2007, 15:08
Ten co rozdawał ,to się chyba z g....bił ?

kufa86
14-12-2007, 15:10
No to ja ( E) - pas
kubki, nie rób tu magla.
E jest wuerele.
Czekać mus.

Alsko
14-12-2007, 15:15
bo się zepsują!!!!!!!! I bedziesz rozdawała sama

kufa86
14-12-2007, 15:15
A kto powiedział, że dwa rozgrywamy równolegle? Ja tego nie słyszałam......................................
.................................................. .................................... No to PAS............................................... .........................
.................................................. ................................... Ale dlaczego znowu ja mam rozpoczynać licytację? Powinnien E.
Żeby było większe tempo (jak we młynie), ja tak powiedziałem.

Pas wpisz w tamten temat i resztę odzywek też.

Strony świata są przydzielone losowo. W rozgrywkach turniejowych i szkoleniowych, zwyczajowo zawsze S jest rozdającym.

kufa86
14-12-2007, 15:17
bo się zepsują!!!!!!!! I bedziesz rozdawała sama
No jeszcze czego!
Od razu by sobie szlema ułożyła.

kubki
14-12-2007, 15:18
W PW jest napisane,że jestem (E) w drugim rozdaniu :mag:

kufa86
14-12-2007, 15:21
W PW jest napisane,że jestem (E) w drugim rozdaniu :mag:
Do drugiego rozdania jest drugi temat - zaglądnij tam.
Jak wszędzie tam tez ma rozpocząć S, potem W, potem N i wtedy ty E.

kubki
14-12-2007, 15:28
Kufo - już naprawdę nie wiem o co chodzi.W 1- szym rozdaniu jestem N,zakończyłam licytację pasem,po wejściu mojej partnerki 4 pik.
W drugim rozdaniu jestem E i mam inne karty.W wymianie postów między Tobą , a HB wynikła chęć rozpoczęcia drugiego rozdania .Po Twojej uwadze,że rozpoczyna S - nie ma sprawy - czekam... :mad:

hannabarbara
14-12-2007, 15:28
Szefie! Jak polecasz, to więcej konkretu. Powołaj sie przynajmniej o który post chodzi, gdzie wpisywac swoje odzywki. Powtarzam! W drugim rozdaniu powiedziałam - pas. Wuerele nie ma w Klubie. Ale jak się znam co nieco na grze, to po mnie licytujesz Ty. Może nim E się zjawi zdążę dokończyć obiad.
A negocjacje z takim szefem, to nie negocjacje, tylko kapitalistyczny wyzysk!

kubki
14-12-2007, 15:30
O!! Co prawda , to prawda !

kufa86
14-12-2007, 15:31
.
A negocjacje z takim szefem, to nie negocjacje, tylko kapitalistyczny wyzysk!
Tak ma być, ktoś musi żądzić.
Jak nie potraficie znaleźć drugiego tematu - to służę.
http://www.klub.senior.pl/hobby/t-bridzowe-rozdanie-alsko-1640.html

Stanley
14-12-2007, 18:28
Kubki jak bedziesz narzekała na automat ze g.... karty ci dał to następnym razem dostaniesz podrasowane z partnerem na dużą wtopę

kufa86
14-12-2007, 18:42
Hehe
Gdzie ten wuerele?

kubki
14-12-2007, 19:01
Wtopę?? Co to znaczy?

kufa86
14-12-2007, 19:11
Coś żeby skrócić oczekiwanie.
Ja tak lubię jeździć samochodem, ale ten tutaj to przeaparat.
http://fishki.net/comment.php?id=29057

Co to za konstrukcja?
http://pl.youtube.com/watch?v=9oxSo2uigf0

Trochę nowocześniejsze bączki
http://pl.youtube.com/watch?v=zrjx7T8GkNM

wuere'le
14-12-2007, 19:52
No już jestem, przy rozdaniu Alasko, trochę wyżej.

kufa86
14-12-2007, 19:58
To jest rozdanie Stanleya - gramy na dwa stoliki na raz.Tutaj jesteś E.
Dotychczasowa licytacja:
S 4 piki...W kontra...N pas teraz twoja kolej...

hannabarbara
14-12-2007, 20:02
Nigdy w życiu! Zostaw na razie rozdanie Ali w spokoju. Tam juz dosyć mieszania. Skończymy rozdanie Stanleya i pójdziemy grac na drugi wątek. Skakanie z wątku na watek, tylko myli. Że nie wspomnę o " bibza hehe.", co odczytałam jako b.a.

wuere'le
14-12-2007, 20:06
O w morde jeża, sory. pas!

hannabarbara
14-12-2007, 20:07
Proszę Kufo o wist. Po wiscie stolik.

kufa86
14-12-2007, 20:10
Przed wistem potrzebna jest jakaś odzywka (sugeruję rekontrę).

hannabarbara
14-12-2007, 20:11
Pas! Proszę nie sugerować!

hannabarbara
14-12-2007, 20:15
Tempo! Może się umawiacie! Zamorduję!

kufa86
14-12-2007, 20:19
Mam net radiowy i różnie chodzi.Nie chce być zamordowany przez STD.

W..kufa.wist 3 trefl..................................E..wuere le

Kubki ma pokazać dziadka.
Ja sobie wykreślam ze składu 3 tr.
Grane jest 4 pik z kontrą (nie mam szczęscia do kontr).

hannabarbara
14-12-2007, 20:23
To nie kontruj! Co to jest STD? Czy to obraźliwe?

kufa86
14-12-2007, 20:29
Tempo! Może się umawiacie! Zamorduję!
To jest właśnie spiskowa teoria dziejów - STD.
Może dowcip?
Blondynka licytuje:
- cztery trefle - kontra
- no ,to cztery karo - kontra
- cztery kiery - kontra
- i walet pikowy.

hannabarbara
14-12-2007, 20:34
Kubki! gDZIE CHODZISZ! cZEKAM CAŁA W NErWACH, WÓZ CZY PRZEWÓZ I NIE MOGĘ DOCZEKAĆ SIĘ, BY ZOBACZYĆ tWOJE KARTY. Nawet nie zauważyłam, ze mi się włączył Caps Lock.

kufa86
14-12-2007, 20:39
Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę.
Ale ubaw.
Kontra - będzie wynik.

hannabarbara
14-12-2007, 20:41
A skąd wiesz! Przecież nie znasz rozkładu. Juz wysłałam do Zosi WP.

kubki
14-12-2007, 20:43
Pik W , 7, 4
,kier W ,4 ,2
karo W , 10
trefl A ,K, 8 ,7 , 5

Nie wiem, czy nie lepsze 4 ba ?ale to po grze Powodzenia

hannabarbara
14-12-2007, 20:48
Kocham Cię Kubki! Na trójkę tref siadam asem.

kubki
14-12-2007, 20:50
Haniu, lepiej żebyś miała Kufę pod sobą przy tej kontrze, bo stolik jest trochę za słaby .Wistował pewnie z singla lub z drugiej.

kufa86
14-12-2007, 20:52
O kufa - kiepsko

.....................Pik W , 7, 4
.....................kier W ,4 ,2
.....................karo W , 10
.....................trefl K, 8 ,7 , 5

kubki
14-12-2007, 20:54
co dał Wuer ... ?

hannabarbara
14-12-2007, 20:56
Jeszcze niczego nie dał. Czekamy!

wuere'le
14-12-2007, 20:58
już jestem 2trefl

hannabarbara
14-12-2007, 20:59
Walet trefl z ręki.Wist ze stołu 4 pik.

wuere'le
14-12-2007, 21:02
Wybaczcie, ale za chwilę będę musiał przerwać do jutra, bo jutro od 8 mam zajęcia z nauczycielami z zakresu metodyki nauczania i wychowania lekko uposledzonych umysłowo w klasach ponadgimnazjalnych. Niby koszula bliska ciału, ale przygotowac się trzeba.
Więc jeszcze chwilę będę śledził wątek, ale już niedługo, przepraszam stokrotnie.

wuere'le
14-12-2007, 21:03
no to ja 8 pik

hannabarbara
14-12-2007, 21:04
As pik. Z ręki

Alsko
14-12-2007, 21:06
Iiiiiii, tam! Oczopląsu można dostać od tego kibicowania! I jeszcze się nie biją... Może jutro? Bywajcie!

kufa86
14-12-2007, 21:06
9 pik dodaję

hannabarbara
14-12-2007, 21:08
Z ręki 2 pik

kubki
14-12-2007, 21:08
Oj,Kufo - pewnie pików mało i "grube"?

wuere'le
14-12-2007, 21:10
czym chata bogata, 10 pik, przepraszam za przerzutkę.

wuere'le
14-12-2007, 21:12
swoją drogą to jeszcze czegoś takiego w internecie nie było, aby na forum grać w bridga. To jadnak mogą wymyślić tylko seniorzy i chwała , chwała, niech będzie chwała im.

kufa86
14-12-2007, 21:13
HB - As pik z ręki i 2 pik z ręki?

hannabarbara
14-12-2007, 21:14
Wzięłam lewę asem, naturalnie na ręce. I wyszłam z ręki dwójką pikową.

kufa86
14-12-2007, 21:15
Co dołożyłaś ze stołu?

kubki
14-12-2007, 21:19
Hej, hej , gracie ?

kufa86
14-12-2007, 21:22
Domyślam się, że ze stołu poszła 4ka

....................Pik W , 7,
.....................trefl K, 8 ,7 , 5

.....................S hannabarbara 2 lewy

dokładam 3 kier

kubki
14-12-2007, 21:23
najpierw Kufa dokłada,a potem stół

hannabarbara
14-12-2007, 21:23
Jeszcze raz piszę! Pierwsza lewa. Wisst 3 trefl. Ze stołu idzie as, E dokłada dwójkę trefl, ja z ręki walet.Druga lewa : ze stołu idzie 4 pik, E dokłada 8 pik. Siadam na ręce Asem pikowym i wychodzę w 2 pik. E się przerzuca dorzucając 10 pik ( przerzutka mi nie przeszkadza, więc nie protestuję. Czekam co Ty dołożysz, bo pików to już nie masz!

kufa86
14-12-2007, 21:28
Siódemka pików z góry - nieźle.

wuere'le
14-12-2007, 21:32
No ruchy, ruchy kochani, bo czas ucieka, a na mnie robota czeka.
(że o ogródku nie wspomnę)

kubki
14-12-2007, 21:32
A czy jest coś takiego jak koronka?

kufa86
14-12-2007, 21:33
No, dałem 3 kier (post 136) i już widzę swój smutny koniec.

wuere'le
14-12-2007, 21:34
owszem, ale za to są punkty w zapisie

kufa86
14-12-2007, 21:34
Korona - zależy od umowy.

wuere'le
14-12-2007, 21:38
postarajmy się dokończyć to rozdanie tytułem próby, ale proponuję, abyśmy następną grą odbyli przy pomocy komunikatoera tle, na priv, czy jak, nie wiem, nie tak biegły w tych sprawach. To co teraz robimy trwa zdecydowanie zbyt długo. Acha, ja nie mam gg, bo mi strasznie muli, mam tlen i skype., no ale jestem otwarty i mogę się dostosowac.

hannabarbara
14-12-2007, 21:39
Przepraszam! Ale małam telefon z Chicago. I tak uwinęłam się dosyć szybko. Lewę 2, 10,pik + 3 kier na stoliku biję waletem. I wychodzę w króla treflowego, ze stołu.

wuere'le
14-12-2007, 21:42
ok. jestem 6 trefl

hannabarbara
14-12-2007, 21:43
6 karo z ręki

kubki
14-12-2007, 21:45
Ja też mam komunikator tlena ,uciekłam z gg,dlatego mam numer .

kufa86
14-12-2007, 21:45
czwórka trefl

hannabarbara
14-12-2007, 21:46
Ze stołu wychodzę w 8 trefl

wuere'le
14-12-2007, 21:47
10 trefl zatem

hannabarbara
14-12-2007, 21:48
Król karo z ręki

kufa86
14-12-2007, 21:51
daję 9 trefl

hannabarbara
14-12-2007, 21:53
Wuerle, przejąłeś. Wist!

wuere'le
14-12-2007, 21:55
Nie mam koncepcji, As karo

kufa86
14-12-2007, 21:55
....................Pik , 7,
.....................trefl,7 , 5

.....................S hannabarbara

hannabarbara
14-12-2007, 21:57
W brydżu nie ma przypominania. Kazdy musi pamietać.

kufa86
14-12-2007, 21:58
Eee - dziadek jest zawsze widoczny.

wuere'le
14-12-2007, 21:58
HB ale ja tego wistu nie wziąłem, bo Ty wyszłaś w króla trefl i ja tylko dołożyłem blotkę przecież.

hannabarbara
14-12-2007, 21:59
I tylko dziadek. E tempo!

hannabarbara
14-12-2007, 21:59
To w poprzedniej lewie. Teraz wziąłeś na 10 tref.

kufa86
14-12-2007, 22:00
Wziąłeś - król poszedł wcześniej,
specjalnie przepuściłem.

kufa86
14-12-2007, 22:00
Tempo - tempo HB, co dajesz?

wuere'le
14-12-2007, 22:01
Wybaczcie, ale już na prawdę muszę przerwać. Obowiązek wzywa. Jeśli pozwolicie to dokończymy jutro po południu.
Przepraszam.

hannabarbara
14-12-2007, 22:02
Ludzie kochani! Dajecie mi lewę w prezencie. Jak chcecie biorę! Chwilę daję na namysł.

hannabarbara
14-12-2007, 22:03
Mam brać tę lewę prezentową, czy nie?

kufa86
14-12-2007, 22:05
Zagranie, rzecz święta,
dają to brać.

hannabarbara
14-12-2007, 22:06
Jak tak to nie ma o czym mówić. Już mam swoje. Bo zostało mi na ręku 5 pików.

kubki
14-12-2007, 22:07
Trudno, jak Wuer.. nie może ,to do jutra.Musimy pamiętać, że wyszedł w asa karo,teraz TY ,Haniu ,co dajesz?

kufa86
14-12-2007, 22:09
W..kufa...................................E..wuere le - 1 lewa na 10 trefł

.....................S hannabarbara 4 lewy

To jak grasz po tym asie karo od wuerle?

chickita
14-12-2007, 22:10
Nie wiem kto z kim i na jakim a raczej, którym rozdaniu? Tak konkretnie, to kto komu dokopał??? Ponoć Kufa widzi swój marny koniec. Gdzie on jest? Ten koniec!

kubki
14-12-2007, 22:10
Haniu,wzięłaś 2 treflowe,masz 7 pików,brakuje Ci 1 lewy (z góry)

hannabarbara
14-12-2007, 22:11
Mogę choć nie muszę 3 obce oddać! Nie będę jednak ukrywać, że była szansa położenia mnie. Przy złym rozkładzie kierów. 4pik to , to 120, z kontrą 240 +50 nieudana kontra + 300 za partie. 590 jeśli jeszcze liczę bez kalkulatora.

kubki
14-12-2007, 22:13
Hej, "Cziqito" - aleś ciekawska ! Taka duża dziewczynka i nie wie
;)

kufa86
14-12-2007, 22:13
Ja tu widzę bez jednej.

hannabarbara
14-12-2007, 22:14
Kufo! Nie graj za niego.Głowę daję, że wyszedł by w kiery, bo taką miał zrzutkę. Więc albo gramy honorowo, albo nie. Brydż to gra pomyłek. Kto się da w pułapkę wpędzić, to jego strata. Gdyby nie ta zrzutka, to miałam inną taktykę.

kubki
14-12-2007, 22:16
Haniu - przecież kiery nie były jeszcze grane i co z asem karo?

kufa86
14-12-2007, 22:18
Mogę choć nie muszę 3 obce oddać! Nie będę jednak ukrywać, że była szansa położenia mnie. Przy złym rozkładzie kierów. 4pik to , to 120, z kontrą 240 +50 nieudana kontra + 300 za partie. 590 jeśli jeszcze liczę bez kalkulatora.
Przed partią bez jednej 100.
Najpierw to zrób, potem licz.

W..kufa...................................E..wuere le 1 lewa

.....................S hannabarbara 4 lewy

Wist od E z asa karo.

chickita
14-12-2007, 22:18
Hej, "Cziqito" - aleś ciekawska ! Taka duża dziewczynka i nie wie
;)
A jak ma wiedzieć jak w niewiedzy zyje bo nie umie grać? Kibicuje na oslep.:D Całą frajde mi odbierasz no.

hannabarbara
14-12-2007, 22:22
Grasz Kufo za niego. Wychodzisz w asa karo. OK. Rzuciłam karty. Wobec tego jestem bez jednej z kontrą. Niech będzie.

kufa86
14-12-2007, 22:31
Grasz Kufo za niego. Wychodzisz w asa karo. OK. Rzuciłam karty. Wobec tego jestem bez jednej z kontrą. Niech będzie.
Obrażona królewna.
Nie ja, tylko Wuerle zagrał za siebie asem karo - post nr 156,
potem zaczęłaś sugerować zmianę wistu (niby prezent) i robić zamieszanie.
I nie niech będzie, tylko po prostu przegrałaś.
I po co było to liczenie?

kubki
14-12-2007, 22:32
Jutro gramy z innego wątku ,ale przymierzmy się może do gg lub skypa.Co sądzicie?

kubki
14-12-2007, 22:34
Oj, Kufa - nie czepiaj się ,dziewczyna gra z nerwem , zastanów się lepiej nad moją propozycją

kufa86
14-12-2007, 22:50
Ja mogę grać tylko tutaj - podoba mi się tu.

Lila
14-12-2007, 22:52
Kufa i tym sposobem natrzaskałeś prawie 1000 postów.Pierwszy tysiąc..:) Tak to u nas idzie .:)

kubki
14-12-2007, 22:52
Ej, brydżyści - odezwijcie sie :mad:

hannabarbara
14-12-2007, 23:00
Po pierwsze! Ja się nie obrażam! Tylko się pierońsko wkurzyłam. Po drugie! Rzeczywiście ten post 156 umknął mojej uwadze, bo raptem zacząłeś powtarzać licytację.Potem gdy E zaczął gadkę, że nie wziął lewy, a ty jego poparłeś, to wyłożyłam karty. Brydż to nie bambuko. Gra się z zaangażowaniem i w żadnym wypadku, gdy już jest końcówka nie odchodzi się od gry.Mnie na zwycięstwie nie zależało, ale na mądej, poważnej grze. Tylko od położenia 10 kier zależało, czy ugram czy nie.Niestety nie udało się tego sprawdzić. Idę, zrobię sobie drugiego drinka, może mi złość przejdzie.

hannabarbara
15-12-2007, 01:12
Wszystkie posty! Rzeczywiście post 156, który był pisany równocześnie z moim postem, umknął mojej uwadze. Za to dwa następne pogrubione zupełnie wprowadziły mnie w błąd. A jeszcze następnych już nie czytałam, bo byłam całkowicie i niemożebnie wkurzona.Przepraszam. Sama sobie jestem winna. Nie powinnam była dać ponieść się złości. I kolejny raz wyciągam wniosek, że wirtualne kontakty bywają trudne i pełne niedomówień.
--------------------------------------------------------------------------------
Zaraz wkleję kopie tych postów, które zebrałam w jedną całość.

hannabarbara
15-12-2007, 01:14
Wuerle, przejąłeś. Wist! HB post 155
Nie mam koncepcji, As karo Wuerle post156

.....................S hannabarbara Przypomina Kufa post157
Są to karty, które są jeszcze na stole.

W brydżu nie ma przypominania. Kazdy musi pamietać. post158 H

Eee - dziadek jest zawsze widoczny post 159 Kufa

HB ale ja tego wistu nie wziąłem, bo Ty wyszłaś w króla trefl i ja tylko dołożyłem blotkę przecież. Post160 Wuerle

I tylko dziadek. E tempo! Post 161 HB

To w poprzedniej lewie. Teraz wziąłeś na 10 tref. Post 162HB
Wziąłeś - król poszedł wcześniej,
specjalnie przepuściłem. Kufa 163

Tempo - tempo HB, co dajesz? kufa164

Wybaczcie, ale już na prawdę muszę przerwać. Obowiązek wzywa. Jeśli pozwolicie to dokończymy jutro po południu.
Przepraszam.
________________Wuerle_165
_

hannabarbara
15-12-2007, 01:18
Ludzie kochani! Dajecie mi lewę w prezencie. Jak chcecie biorę! Chwilę daję na namysł. HB post 166

Zagranie, rzecz święta,
dają to brać. Kufa post 167

kubki
27-12-2007, 14:49
Drodzy brydżyści - byłam w "kurniku", początki są trudne ( dla mnie).Nazwy kolorów, znikające lewy itp.Trafiają się i "grające sq.....le.Komfort gry w kurniku jest o wiele lepszy niż tu , na naszym forum.Jeżeli chętni się zarejestrują ,skrzykniemy się pod tym wątkiem, zajmiemy sobie stół i gramy , a czy "pełna kultura " -to już zależy od nas. Czekam na odzew.Pzdr

Alsko
28-12-2007, 09:38
Wdajesz się we flirty i o brydżu zapomniałeś! Nie możesz tego robić jednocześnie? Kibice się niecierpliwią.

Kiedy dalszy ciąg gry?, się pytam na razie grzecznie!

kubki
28-12-2007, 14:51
Dzięki ,Alsko za duchowe wsparcie. Kibice się niecierpliwią ,a co dopiero chętni do gry.Pogramy pewnie dopiero po Nowym Roku , ale wypadałoby "dać głos" , jak się narobiło brydżowego smaku.
Jak Kufa we flirtach jest taki jak w organizowaniu brydża - to jest nieszkodliwy ( oczywiście "flirtowo ") :D . Pzdr

kufa86
28-12-2007, 15:35
Wdajesz się we flirty i o brydżu zapomniałeś! Nie możesz tego robić jednocześnie? Kibice się niecierpliwią.

Kiedy dalszy ciąg gry?, się pytam na razie grzecznie!
Jakie flirty ja się zapytowywuję.
To mnie chcą uwieźć, - taką niewinną leliję.
O bridżu nie zapomniałem, jakbym śmiał.-++++++++++
jestem zawsze chętny,
silny, zwarty i gotowy.
Zrobiłem co mogłem . Licytacja stanęła na wuerele, w PW napisał, że nie ma czasu.
Prawdopodobnie gracze zgubili już rozdanie.
Jednocześnie...hmm...?
Ciekawa figura by to była, jeszcze przy kibicach.

hannabarbara
28-12-2007, 15:46
To zbieraj się do kupy! Szukaj nowej czwórki! Jak rozdanie Ali będzie anulowane, to Ci napiszę, co bym powiedziała na Twoje 1 trefl. Ciekawe, jak byś tę odpowiedź zrozumiał. A to na zachętę! http://www.vpx.pl/up/20071228/485873c66e60076630a5f5726a04ca590811e192008.jpg (http://www.vpx.pl/)

Alsko
28-12-2007, 15:51
jakoś nie widzę tego robra i po Nowym Roku :mad: Kufie się marzy jakiś figurowy flirt. Od kiedy to się flirt nazywa?!

kufa86
28-12-2007, 16:30
To zbieraj się do kupy! Szukaj nowej czwórki! Jak rozdanie Ali będzie anulowane, to Ci napiszę, co bym powiedziała na Twoje 1 trefl. Ciekawe, jak byś tę odpowiedź zrozumiał. A to na zachętę!
Jakiej kupy?
I na dodatek na salonach, a fe..

Odpowiedziałabyś 1 bez atu, chociaż prawdopodobnie masz starszą czwórkę.
Zrozumiałbym, że lubisz rozgrywać 3 ba.
Co do zachęty - zbyteczna.
Jestem chętny, silny, zwarty i gotowy.

Tylko skąd wziąć graczy?

kufa86
28-12-2007, 16:42
Od kiedy to się flirt nazywa?!
Jak go zwał, tak go zwał - wszystko do barczenia dąży.
Takie przy bridżowym stoliku byłoby frapujące.

Alsko
28-12-2007, 16:44
Phi!
A Wuerele błąka się po wątkach regionalnych...

wuere'le
28-12-2007, 16:50
Jestem, jestem, tylko przeraża mnie gra na forum, to można się pogubić. Może dało by się za pomocą komunikatora Tlen?
A może na jakim czacie lub ... no nie wiem, gdzie jeszcze. Mam wątpliwości, czy udałoby się w Kurniku, tam duży tłok, ale może nie mam racji. Tak czy inaczej jestem gotów i zwarty, choć pogubiłem ostatnio rozdane karty.

kufa86
28-12-2007, 16:54
Alsko, czy masz może kopię tego rozdania co zrobiłaś?
Bo ja , hmmm
też mam kłopot z odnalezieniem rozdania.

Alsko
28-12-2007, 16:55
Tak myślałam!!!! Muszę sprawdzić, hihihihi

wuere'le
28-12-2007, 16:55
No Kufa, kamień z serca!

hannabarbara
28-12-2007, 17:54
Ja jestem. Ale Kubki nie widziałam przez całe święta. Ciemno u niej. Wuere'le, postanowiłam sobie, że będę numerować na kartce posty. Przypominam przebieg dotychczasowej licytacji. Ja na stanowisku S, mówiłam pas. Kubki za mną, też pas. Kufa, 1trefl. Teraz na wuere'le,kolej.Może źle pamiętam! Poprawcie!

Alsko
28-12-2007, 17:58
była w tym wątku około 15.

hannabarbara
28-12-2007, 18:06
Napisałam do niej na gg.Teraz nie może, gra w kurniku.W kwestii formalnej, powinniśmy grać na wątku Brydżowe rozdanie Alsko.

kufa86
28-12-2007, 18:15
Haj Alsko,
czym mam grać jak nie podesłałaś rozdań?
Oczywiście na wątku Alsko.
Zadziobią kubki w kurniku.

Alsko
28-12-2007, 18:18
P o d e s ł a ł a m!!!! Wszystkim! Co jest?

hannabarbara
28-12-2007, 18:20
Mnie tam podesłała choć nie musiała. Pewnie Kufa ma zapchaną skrzynkę w dniu pocałunków!

Ewita
28-12-2007, 18:22
kiedyś grywałam często, albo jeszcze częściej, bo rodzinka brydżowa się trafiła...:D Teraz brakło paru osób... ale miłość do brydża została! Śledzę wątek z ciekawością wielką:D

Alsko
28-12-2007, 18:32
Ewitko, to są brydżyści, jak... Pogubili karty. Nie moga się skrzyknąć, E tam! Ciężki los kibica...

Ewita
28-12-2007, 18:38
...że nawet im już obmyśliłam kilka ciekawych rozkładów kart? Takich, co to albo duże gry wylicytować, albo bez wielu leżeć można:D Ale dałam sobie spokój, bo to jedno rozdanie w tym roku się nie skończy przecież! A mnie tato uczyli, że pierwsza odzywka w licytacji ma być szybko! "bo w Pińczowie dnieje" i "do usr..ej śmierci ma czekać" i jeszcze "każdy sąd by go uniewinnił":D A tu???

Alsko
28-12-2007, 18:41
Grają na tym drugim wątku. A w Pińczowie to już ile razy brzask był :)
A mówiłam Kufie, że Ewita gra. To się martwił, że nie zechcesz. Ale czy zapytał?

Ewita
28-12-2007, 18:45
...byłam tam. Doszli do odpowiedzi Hani-Basi na trefla i czekają... No to i ja poczekam, a co tam?! A pytać nie pytał... Woli mnie omijać chyba, chociaż ja na jego cnotę lelijną niełasa:D

Alsko
28-12-2007, 18:50
Jak i o tym rozdaniu, hihih! I znowu się pokłócą :)
Tak to jest, jak jedna odzywka co trzy dni się trafia...

Ewita
28-12-2007, 18:53
tak szeptem, jak kibic kibicowi. Jakim oni treflem operują? Punktowym czy kolorowym? Nie chce mi się wątku wertować...

kufa86
28-12-2007, 19:01
Jak i o tym rozdaniu, hihih! I znowu się pokłócą :)
Tak to jest, jak jedna odzywka co trzy dni się trafia...
Co za śmichy - chichy z poważnych bridżystów?
Dostarczających uciechy gawiedzi.
Treflem pięcioznacznym.
Dostałem bodziec, żeby go opisać w wątku "Kto gra...."

Alsko
28-12-2007, 19:04
Kufa!!! Ja Ciebie ostrzegam: musisz mieć ścianę za plecami! Nowy wątek? Znowu będzie wrzask, hihihihi

kubki
28-12-2007, 19:06
gdzie jesteście ?

kufa86
28-12-2007, 19:08
Wrzask już był o 3 wątki bridżowe.
To jest właśnie ten trzeci.

hannabarbara
28-12-2007, 19:53
Ewito! Gramy treflem wieloznacznym. Czyli tref jako słabe bez atu, trefl jako kolor i mocnym treflem. Mocniejszym od ba, a słabszym niz odzywka z dwóch. Czekając na odzywkę wuere'le,ugrałam w bubbles 384 680 punktów.Szkoda, ze nie napisał na jak długo odchodzi. Wszak powiedzieliśmy sobie, że nie gramy na czas.A ja chyba powinnam zrobić kolację.Jeszcze raz zerknę czy się odezwał i coś do zjedzenia przygotuję .

hannabarbara
28-12-2007, 19:57
Widzę, że mój brzuszek musi jeszcze poczekać.A ja już się nastawiłam na jedzenie. A moje posłuszne enzymy żołądkowe już są w pogotowiu.

wuere'le
28-12-2007, 20:02
Twojemu brzuszkowi nic nie grozi, mojemu też nie, bo właśnie zjadłem małe co niezco.
Odezwałem się w innym temacie. Za dużo tego bridgiego i to wprowadza w błąd. Tak czy inaczej zalicytowaqłem, bo dostałem ponownie karty od wspaniałej rozdawaczki.

hannabarbara
28-12-2007, 20:05
Oczywiscie wuere'le,tu gadamy, tam licytujemy.Twoja odzywkę widziałam. Nawet zapisałam. #34 pas. W międzyczasie jednak zjadłam kanapkę.Dobra była! Pójdę po drugą!

Ewita
28-12-2007, 20:10
Kufa trefla, ty dwa bez atu, reszta pasuje. Czekam na Kufę - ciekawe...:D

kufa86
28-12-2007, 20:15
Gra się przeniosła do prawidłowego wątku.
Teraz pójdzie jak burza - nieduża.
Do opisu HB trzeba dodać 1tr jako:
12 do 16 PC, na starszej piątce, w drugim obejściu licytuje się kolor piątki z przeskokiem.

hannabarbara
28-12-2007, 20:19
O Kufo! Takiej odzywki nie uzgadnialiśmy. Mozna dodać. Jak nic potrzebna Ci sekretarka. Ja za darmochę nie będę. Ale moze znajdziesz inną!

kufa86
28-12-2007, 20:25
Już uzgodniliśmy stawkę i tę połówkę (gifa oczywiście).
Sekretarki są ryzykowne.
Te molestowania itp.
Trefl jako silny kolor się często sprawdza, dawno nie grałem i o tym zapomniałem.
Czy znasz HB OSW?

Ewita
28-12-2007, 20:37
a wy uzgadniajcie. Ja wiedzę zdobędę, wy się dogadacie jako stali partnerzy:D Nie rozumiem sformułowania "na starszej piątce"???

hannabarbara
28-12-2007, 20:38
Używałam kiedyś, ale z kartką. Nie na pamięć. Nie wiem czy teraz znajdę, bo mi gdzies książki wcieło. Prawdopodobnie jak synek się uczył grać.

hannabarbara
28-12-2007, 20:39
Ewo! Starsza piątka to 5 pików lub kierów.

hannabarbara
28-12-2007, 20:41
Kufo! Miała być zaliczka! Nie zobaczyłam!

kufa86
28-12-2007, 20:47
Miałaś sama inkasować, jak z bankomatu - nie widziałem efektów,
a ciekaw jestem jak wygląda połówka (gifa oczywiście).
OSW,jest bardzo dobre przy wysokich grach układowych, też gdzieś to mam, oprócz pamięci, oczywiście.
Kto kufa hamuje teraz grę??

hannabarbara
28-12-2007, 20:51
Przewrotny facet jesteś! Kto hamuje? Post 36 kubki pas godz. 20.25. Post 37 hannabarbara pas godz. 20.26. Odpowiedź sobie sam!

Ewita
28-12-2007, 20:54
Ewo! Starsza piątka to 5 pików lub kierów.
To wiem przecież! Nie rozumiem sformułowania "12 do 16 punktów na starszej piątce". Czyli - mam 12 - 16 punktów i piątkę w starszym kolorze? O to mi chodziło, czy dobrze kojarzę odzywkę?

hannabarbara
28-12-2007, 20:56
Tak! Dobrze kojarzysz!

kufa86
28-12-2007, 21:02
Zapodałem 3 bez atu, teraz wuerele ma spasować - czekamy.
stolik przygotowany do wyłożenia.
Do Ewity, może być 5+
Do Alsko, kolejność ważności kolorów: pik, kier, karo, trefl.
(to przy ewentualnym rozdawaniu).

Alsko
28-12-2007, 21:06
Mam nadzieję, że dzisiaj rozgrywacie partię i nie trzeba rozdawać? Bo ja się za niedługo oddalam...

hannabarbara
28-12-2007, 21:12
Wuerle nie ma na forum. Więc możemy znowu długo czekać.

kubki
28-12-2007, 21:14
Ewito - proszę -wejdź na gg Pzdr

kufa86
28-12-2007, 21:16
Trzeba żyć nadzieją, wtedy się długo żyje.
Coś się ruszyło.
Licytacja praktycznie skończona.
Karty sobie zapisałem i na pewno nie zgubię.
Stolik przygotowany.

wuere'le
28-12-2007, 21:19
No przecież jestem odrobinę wyżej, albo juz teraz niżej. Tak czy inacazej jestem i licytuję.

hannabarbara
29-12-2007, 19:11
Ustalenia licytacyjne
1trefl - a) odzywka naturalna 12-15PC kart w kolorze treflowym
b)tzw. słabe ba. 12-15PC kład zrównoważony. Brak starszej 5-tki
c) mocny tref - powyżej 19-21PC za mało na odzywkę z"dwóch"
Układ dowolny.
d)17 - 21PC– oparte na starszej piatce.
W drugim obejściu licytuje się kolor piątki z przaskokiem
1karo,kier - 12+PC 5kart w zgłoszonym kolorze.
1pik - jak wyżej, 5-tka w pikach
1ba – 16 – 18 PC bez starszej piątki,singla lub renonsu.

Pierwsze odzywki na poziomie dwóch
2trefl - bardzo silne wejście, nie wolno partnerowi po nim pasować oznacza powyżej 21 pC (niestety rzadko sie zdarza).

2pik 2kier - słabe zaporowe wejścia 8 - 11 punktów, longer od sześciu kart, 6+

2karo - Wilkosz, też zaporowe 8 - 11 pC dwie piątki w tym jedna starsza (mogą być obie starsze)

2 ba - zaporowe 8 - 11pC obie młodsze piątki

3 trefl,3 karo - zaporowe 8 - 11 pC kolor 6+

odpowiedzi po 2 bez atu N

hannabarbara
29-12-2007, 19:15
Powyższe ustalenia są w większości autorstwa Kufy. Zebrałam i przygotowałam do druku, gdy się zorientowałam, że szef to Galicjanin i w życiu nie "wydębię" od niego gaży.

Ewita
29-12-2007, 19:25
pomieszanie z poplątaniem to jest...
Znam inaczej, ale nieważne w końcu. A co z czterotreflówką i skróconą czterotreflówką w takim układzie? Nie funkcjonuje?

hannabarbara
29-12-2007, 19:30
Chodzi Ci o konwencję treflową jako pytanie o asy. Myślę, ze funkcjonuje. Wszyscy chyba ja znają!O kurczę, lecę na brydża.

kufa86
30-12-2007, 16:02
Jako pytanie o asy lepiej stosować 4ba.
4 trefl zostawić do OSW (doskonała konwencja, wcale nie trudna, rzadko się trafia a jak już - to ładnie ustawia wysokie kolorowe gry - bardzo to lubiłem).
A tak w ogóle to dałem plamę w punkcie d.
Ma być tam 17 do 21 PC.
Przecież z 12 - 16 i starszą piątką licytuje się prosty pik, czy kier.
Prośba do HB, coby to edytowała i poprawiła.
Niech zniknie dowód mojego zaćmienia umysłowego.

hannabarbara
30-12-2007, 17:03
Poprawiłam! Ale dokąd nie nauczymy się OSW, to lepiej zostawić 4tref. Po co podwyższać poziom licytacji?

kufa86
30-12-2007, 17:09
Dziekuję.
Jak grac wysoko, to wysoko a nie szczypać się.
Zostają nawyki z 4 tr i są potem pomyłki.
Aleś się na wyspie naraziła!!!
Zemsta będzie krwawa.