PDA

View Full Version : Co daje poczucie szczęścia? Zupełnie drobne rzeczy. Zobacz, jakie. - komentarze


Stan_1939
17-08-2014, 15:42
Komentarz do artykułu: Co daje poczucie szczęścia? Zupełnie drobne rzeczy. Zobacz, jakie. (http://www.zycie.senior.pl/147,0,Co-daje-poczucie-szczescia-Zupelnie-drobne-rzeczy-Zobacz-jakie,19697.html)
--------------------
A kogóż to ankietowali owi „uczeni”? Czy byli tam też seniorzy?

Nie wiem czy stanowię wyjątek, lecz podane w artykule dwadzieścia rzeczy które dają poczucie szczęścia, uważam za żart, mający wywołać dyskusję.
Szkoda że nikt pałeczki nie przejął, bo temat ciekawy i wart szerszych wypowiedzi.

83.6.253.xxx
17-08-2014, 18:50
Te 20 rzeczy wymienionych w artykule ...owszem, czemu nie ? Nie nazwała bym tych drobnych zdarzeń poczuciem szczęścia tylko CHWILOWEJ RADOŚCI ! Szczęście to kompletnie cos innego: udana rodzina, zdrowie, sesnsowna praca, kondycja fizyczna i psychiczna PODLANE to wszystko zasobami finansowymi!
ps: jest też rzeczą oczywista, że szczęście dla każdego co innego oznacza....

warszawianka Daria

MonikaMarkiewicz
23-09-2014, 13:36
Nie wymienili Państwo tego co najbardziej cieszy SENIORA. Osoby starsze cierpią na choroby i cieszą się z możliwości podzielenia się z kimś wiadomościami na temat choroby, rozmową i zrozumieniem ze strony drugiej osoby. Cieszą się również telefonami od wnuka czy członka rodziny. W naszej Spółdzielni Socjalnej SENIOR dzielimy się naszymi chwilami szczęścia http://seniorprzemysl.pl/o-nas/. Pieniądze, drinki czy pochwały szefa dla seniorów nie mają już znaczenia. I oczywiście te wymienione powyżej rzeczy są to chwilowe doznania.

babciaela
23-09-2014, 15:34
SUPER pomysł podoba mi się bardzo...
..w Sanoku też można by było zorganizować
taki"pobyt dzienny",domogło by to bardzo
opiekunom i potrzebującym,jak najbardziej
egzyztować należycie.
POZDRAWIAM,życząc sukcesów na co dzień.

Zibi.
18-10-2014, 19:17
Kiedy człowieka rano nic nie boli to już jest fajnie, do tego dobra pogoda, niezły dzień w pracy i mam powody do zadowolenia. :D

Astroida
18-10-2014, 21:12
Szczescie to pojecie wzgledne i dla kazdego moze oznaczac cos innego. Dla mnie szczesciem jest to, ze zyje, ze zyja moi rodzice i ze sa w miare zdrowi. Szczesciem jest takze to, ze mam wspanialego przyjaciela, na ktorym moge sie oprzec, kiedy jest mi zle i z ktorym moge dzielic swoje male i wieksze radosci.

Paula100
21-10-2014, 13:30
Jak sie zle czuje! To nie jest szczescie.

gratka
25-10-2014, 18:16
Gdy mnie kot o 6 rano liże po uchu szorstkim jak raszpla języczkiem
narasta poczucie następujących po sobie emocji:
złości ( o cholera, czemu on to robi tak rano!?),
bezradności ( jak głupkowi przetłumaczyć, że powinien jeszcze pospać),
szczęścia (on chce mi sprawić przyjemność, on mnie myje),
łączności mentalnej ze zwierzakiem...mógłby podrapać, a mruczy - kochany kotek !:LOL: :LOL: :LOL:

cwieta
26-10-2014, 02:52
poczucie szczęścia
to jesień ,piękna polska
to miłość nie do portfela ,
wygody życia
to sąd Boga napewno sprawiedliwy