PDA

View Full Version : W jakim kierunku pójdzie Europa


Jarosław II
27-09-2014, 22:56
W jakim kierunku pójdzie Europa czy będzie Unia i czy będzie NATO. Poszczególne kraje zaczynają zmieniać pomału ustrój, im bliżej Rosji tym bardziej podobny.
Największą niespodziankę zrobiły Unii Europejskiej Węgry. Z wzorowego ucznia, rzecznika demokratyzacji i integracji europejskiej, przeobraziły się w dziecko specjalnej troski. Antydemokratyczne i autorytarne działania polityczne podejmowane są przez wyniosłego szefa rządu Viktora Orbana. Jego partia FIDESZ może posiadając 2/3 większości w parlamencie zmienić konstytucję. Jego ścisła współpraca z antysemicką i skrajnie prawicową partią Jobbik jest już od dawna solą w oku Brukseli. W dodatku premier Węgier stawia za wzór Putina, twierdząc, że "dba on o prawo i porządek w Rosji".

Jarosław II
27-09-2014, 22:58
Węgierski rząd zaapelował do Parlamentu Europejskiego o uchylenie immunitetu jednego z europosłów - podaje Newsweek.com. Bela Kovacs, członek skrajnie prawicowej węgierskiej partii Jobbik, jest od kilku miesięcy podejrzewany o związki z rosyjskim wywiadem. Ostatnio pojawiły się w tej sprawie nowe informacje.

Jarosław II
30-09-2014, 17:52
Ambasadorowie państw UE ocenili dziś realizację porozumienia o zawieszeniu broni na wschodniej Ukrainie i uznali, że unijne sankcje wobec Rosji nie zostaną jak na razie złagodzone - poinformowały źródła dyplomatyczne w Brukseli.

Jarosław II
01-10-2014, 20:23
Austriacka armia pogrąża się w coraz poważniejszym kryzysie finansowym. Jej budżet skurczył się do tego stopnia, że myśliwce Eurofighter będą latać i bronić austriackiego nieba tylko w dni powszednie oraz w normalnych godzinach pracy, od 8 do 16.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/mysliwce-obronia-austrie-tylko-w-dni-powszednie-od-godziny-8-do-16,442448.html

Jarosław II
18-10-2014, 21:40
- Węgry przyjęły zupełnie inny kierunek w relacjach z Unią Europejską niż Polska - mówił w programie "Tu Europa" prof. Bogdan Góralczyk z Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Podkreślał, że polityka premiera Viktora Orbana nastawiona jest m.in. na współpracę gospodarczą z Rosją.
Węgry, podobnie jak Polska, przystąpiły do Unii Europejskiej w 2010 r. Jednak ich stosunki z Brukselą nie są najlepsze, a premier Viktor Orban otwarcie deklaruje, że bardziej po drodze mu z Rosją niż z Zachodem.

Komisja Europejska kilkakrotnie wszczynała przeciwko Węgrom postępowania o naruszenie traktatów stowarzyszeniowych. Chodziło m.in. o ustawę medialną, kontrowersyjne zmiany w konstytucji, czy ustawę o Narodowym Banku Węgierskim. Wszystkie te sprawy udało się jednak rozwiązać.
http://www.tvn24.pl/orban-mowi-chce-rozwijac-stosunki-gospodarcze-z-rosjanami-reszta-mnie-nie-interesuje,479350,s.html