PDA

View Full Version : Definicja chama


Strony : [1] 2

kufa86
16-11-2007, 11:41
Po dwudniowej jeździe po zaśnieżonej Małopolsce wymyśliłem coś takiego:

Chcę pofilozować trochę nad definicją chamstwa.
Co to właściwie jest?
Na pewno zespół zachowań w stosunku do otoczenia. I co dalej?
Kto to jest właściwie cham?
Cham musi być egocentrykiem, zapatrzonym w siebie; pewnym tego, ze jest pępkiem świata, który to świat jest wyłącznie dla niego stworzony.

Brak takiemu wrażliwości na innych.
Czyli nie ma chama – wrażliwego altruisty.
To jeszcze chyba nie wszystko.
Do pełnego chama brakuje jeszcze zadufania i pychy. Cham ma całe otoczenie głęboko w tyle.
I jeszcze – cham nie ma skrupułów, wahania.
Jest bezczelny i pewien siebie, wynika to pewnie z pewnych kleszczowych uszkodzeń okołopododowych i/lub z braku kindersztuby.
Reasumując prymitywizm, brak uczuć wyższych i wyobraźni.
Nie stwierdzono zależności między poziomem chamstwa a płcią, poziomem wykształcenia lub np. pozycją polityczną.
Dodam do tego jeszcze leniwą bezmyślność, brak wyobraźni i wygodnictwo.
Jak widać definicja chama mi się trochę rozjechała.

Taki leniwy cham wyjeżdża w ciężkie warunki na łysych oponach, a jak nie może wyjechać pod górę, to zamiast zjechać na pobocze, blokuje ruch w obie strony.
Cham potrafi tak zaparkować, że zablokuje dwa inne miejsca.

Lila
16-11-2007, 12:33
...tu powiem z goryczą.Cham widząc damę z włączonym kierunkowskazem / znaczy samochód damy ma włączony kierunkowskaz,dama ma włączony tylko uśmiech ...jak i Chanel..numer 5 / skręca jej przed nosem,zajmując jedyne miejsce parkingowe...

Choć niekiedy bywa i tak ,że dama kupiła sobie dwa menelskie serca pod marketem i w takowej sytuacji ,delikwent musiał wycofać swego merola , aby spokojnie móc zostawić swoje cacuszko na parkingu..
I tu mamy do czynienia z definicją chamstwa rozumianą dwojako.Bo dla damy ,chamem jest ten z merola.A dla niego chamem jest menel dający mu do zrozumienia co się stanie z lśniącym nowością lakierem,jeżeli nie zabierze d...y z parkingu..oraz sama dama przyglądająca się z nieukrywaną radością całemu zajściu....:D

Pani Slowikowa
16-11-2007, 12:58
byl nastepny watek o samym sobie ??

Alsko
16-11-2007, 15:49
co Wy godocie? Łon, tyn autor, gzeczny jak janiołek nie som, prawdo. Ale cham? Nie widziałach. Moze Wam się pomerdało cosik? :)

arczia
16-11-2007, 17:35
każdy cham - jada sam... takie studenckie mi się włączyło...:)

emka46
16-11-2007, 20:13
Ja pamiętam:Każdy cham pali sam.

Bianka
16-11-2007, 20:41
a po co pracować nad definicją chama?

Anielka
16-11-2007, 20:45
Tez sie nad tym zastanawiam,po co

Basia.
16-11-2007, 20:48
Cham to cham i chamem zostanie.

arczia
16-11-2007, 21:06
"na chamstwo trzeba odpowiadać spokojem i godnościom osobistom" :))

BUNIA
16-11-2007, 21:06
"Miales chamie "zloty rog": ... tak jakos wpadlo do zasniezonej lepetyny ....

arczia
16-11-2007, 21:32
hi hi ... a my tu na Pólnocnym biegunie mamy jesień... i ani płateczka...

destiny
16-11-2007, 21:40
Chamstwo to ogół cech właściwych chamowi oraz zachowanie charakterystyczne dla chama.
Chamski zatem, to ordynarny, wulgarny, nieokrzesany, grubiański, także prostacki, niekulturalny.
Cham (również chamidło albo chamisko) - to prostak, ordynus, prymityw i grubianin.
Można być chamem od Armaniego, politycznym, czy też chamem internetowym...na ten przykład :D
Można dodać jeszcze chama od urodzenia...
Jest takie powiedzenie: Mamusia zawsze powtarzała - wystrzegaj się chama !
No i na koniec.
Ludzie to kupią, byle na chama i byle głupio !

bogda
16-11-2007, 21:42
Desti...te Twoje dywagacje....to chyba najwłaściwsze określenie tego tematu... :D

Wodniczka
16-11-2007, 22:06
Basiu i popieram Twoje stwierdzenie...dodam tylko , że KOCHAM można sobie podzielić na KO- i -CHAM tak mi powtarzano w szkole średniej..Dziewczyny już się trochę kochały w chłopakach. Przestroga jest wam znana dodawała wychowawczyni internatu .Spokojnie szło się spać .
http://www.vpx.pl/up/20071116/sr16657881e945c3b5ccf17103ecca2b675585f72602.gif] (http://www.vpx.pl/grafika,16657.html)

BUNIA
16-11-2007, 22:43
Arczia
URL=http://www.vpx.pl/fotka,16699.html]http://www.vpx.pl/up/20071116/ml16699197e211074370064b2aff27ac8fd441d101124.jpg[/URL]
oto dowod zimowa sceneria ogrodu zdjecia zrobilam dzisiaj rano
URL=http://www.vpx.pl/fotka,16705.html]http://www.vpx.pl/up/20071116/ml16705b30aaacaa1c07542cee83f65004cfba6106592.jpg[/

inka-ni
16-11-2007, 23:08
A oto widok z mojego okna w boku.Kraków
9863

senior A.P.
15-01-2008, 21:12
On jest Chamski !
Kto ?
Ten co w GW pisze .
To on sie tak nazywa ?
To nie wiedziales,przeciez oni maja nazwiska na -ski.
Warszawski tez ? Nie kazdy.
A ci z Lodzi , Krakowa,Poznania ?
Cos ty ! Przeciez to logiczne,ze bedzie Krakowski,Poznanski i........... , i co ? Jak to co, Chamski.

smerfeta
15-01-2008, 21:39
Przysłowie mówi:"Kto wyjdzie z chama na pana,nie ma gorszego gałgana."lub:"z chama zrobić pana"

hannabarbara
15-01-2008, 21:52
Chamstwo to pojęcie względne, co bardzo obrazowo i dokładnie przedstawiła Lila. Nie ten jest chamem, kto nie potrafi się zachować, lecz ten kto nam na odcisk nastąpił. I jest to już wniosek, który wyciągnęłam na podstawie innego postu.

siekierka
15-01-2008, 22:53
Cham - średni syn Noego.

Pieśń o nim mówi nam:
...i przyszedł Cham i zaczął drwić, że Noe jest urżnięty
za to go, to go przeklął Pan i Cham do dziś przeklęty...

Zagłoba mawiał: Cham - chamem!
:D;)

hannabarbara
15-01-2008, 23:00
...i przyszedł Cham i zaczął drwić, że Noe jest urżnięty
za to go, to go przeklął Pan i Cham do dziś przeklęty...

:D;)
A u nas, powtórka z rozrywki!

Basia.
16-01-2008, 01:12
Można się spierać co do tego, czy ludzie z takim charakterem już przychodzą na świat, czy też kształtuje się on dopiero później. Spróbujmy jednak pominąć cechy indywidualne i skoncentrować się na tym, co stanowi o istocie chamstwa. Jak przedstawia się więc modelowy typ chama? Odpowiedź brzmi: jako przeciwieństwo wszystkich cnót społecznych.

Można spotkać go wszędzie: na ulicy, na stadionie, w szkole, w studiach telewizyjnych, piwiarniach, salach konferencyjnych i na scenie teatru. Wszędzie, gdzie się znajdzie, cham jest wulgaryzacją wolności. Każdemu swemu odczuciu po prostu musi natychmiast głośno dać wyraz. Zanim jeszcze zda sobie sprawę, co właściwie czuje, obwieszcza światu swą odrazę, zdumienie albo zadowolenie. Taka wulgarność jest skrajną formą niestosowności. Cham lekceważy zasady etykiety nie wskutek niewiedzy, bezmyślności czy dla wyrażenia protestu, ale dlatego, że jest niewolnikiem własnych, zmiennych nastrojów. Gdyby dostrzegł, jak niepokoi, zniesmacza, obraża innych, przepraszać musiałby nieustannie.

Wulgarne są bynajmniej nie tylko funkcje cielesne – wszystkie te ziewania i wrzaski, mlaskanie i siorbanie, bekanie i pierdzenie, publiczne stękanie, prezentowanie nieapetycznej golizny lub eksponowanie spraw intymnych. Wulgarne jest nie tylko upodobanie do plastikowych obrusów, białych skarpetek, tatuaży i chlania do upadłego. Tu przykład dają wprawdzie niższe klasy społeczne. Chamski jest motłoch, który z religii zna tylko zabobon, z kultury tylko arenę, z mowy tylko wyzwiska, ze społeczeństwa tylko masy, a z państwa – tylko darmowe zupy. Jednak moralna i estetyczna znieczulica nie zna granic środowiskowych. Równie impertynenccy są ci półinteligenci, którzy natychmiast podchwytują wszystko, co wulgarne i niesmaczne. Kierują swoje przesłanie do najgłupszych, celowo apelują do uprzedzeń i resentymentów, bo pomaga im to zyskać większe poparcie w sondażach, pieniądze, rozgłos lub głosy wyborców.

siekierka
16-01-2008, 07:42
Myślę, Kufa , że sam sobie postawiłeś trudne zadanie podnosząc taki temat. Z postów które już zostały zgłoszone, zebrał się materiał, na podstawie którego mógłbyś zacząć pisać pracę doktorską. Oczywiście nie są to zapewne jeszcze wszystkie aspekty chamstwa, musiałbyś także prześledzić wystąpienia poselskie i stenogramy z konferencji prasowe naszych demokratycznie wybranych przedstawicieli w sejmie, no i oczywiście przestudiować mowy co sławniejszych adwokatów (Kalisz,Giertych a przede wszystkim Ćwiąkalski), ale to są już szczegóły.;)

Malgorzata 50
16-01-2008, 08:40
Cham to dla mnie pewny siebie i "swego" ćwierćinteligent prący do przodu jak taran,byle tylko "jego na wierzchu" i byle "wyjsć na swoje" Bez dowcipu ,finezji i wdzieku.Kompletnie pozbawiony empatii.A reszta to konswekwencja .

babciela
16-01-2008, 20:02
Zaraz..zaraz.. pomylilyście kulturę zachawania(nie tylko oczywiscie) z chamstwem.Inteligent,nie tylko ćwierc-czy pól-inteligent może byc chamem.Znacie pojecie inteligentnego chama?-ja znam ,to czlowiek w naszym pojeciu inteligentny,a więc potrafiacy sprawnie poslugiwac sie nabyta wiedza ,poruszajacy sie pewnie w gaszczu nowych wiadomości,ale niekoniecznie z kultura(przeciwieństwo chamstwa)

Alsko
17-01-2008, 14:24
ćwierćinteligent? Czy ćwierćinteligentem jest ktoś pochodzący z rodziny inteligenckiej, mający na swym koncie dwa fakultety?
Chyba nie.
Znam takiego. Jest to cham do potęgi entej!
Inteligencja nie ma tu nic do rzeczy.

Anna_Maria_57
17-01-2008, 14:35
Cham to dla mnie pewny siebie i "swego" ćwierćinteligent prący do przodu jak taran,byle tylko "jego na wierzchu" i byle "wyjsć na swoje" Bez dowcipu ,finezji i wdzieku.Kompletnie pozbawiony empatii.A reszta to konswekwencja .

Dobra definicja Małogosiu!! ;) ;)

Ale z uzupełnieniem tego, co pisze Babciela - znam "inteligentnych chamów", we współczesnych firmach to częste zjawisko.

kufa86
21-01-2008, 19:37
a po co pracować nad definicją chama?
Wszędzie przewija się to określenie, a nie wiadomo co toto jest.
W wikipedii brak hasła, za to jej redaktorzy obkładają się chamami, bez zdefiniowania.
W "Słowniku języka polskiego" określenie jest krótkie i mgliste.
Jak widać z dotychczasowych dywagacji, definicja może być wyłącznie opisowa.
A poza tym myślę, że każdy ma w sobie pewien procent chamstwa.

senior A.P.
22-01-2008, 12:11
Jezeli juz o chamach (wszelkich) to prosze jeszcze pamietac,ze mozna nie byc chamem ale postepowac po chamsku. Zdarza sie,ze cham wyglada na inteligenta.

Lila
22-01-2008, 12:32
Jezeli juz o chamach (wszelkich) to prosze jeszcze pamietac,ze mozna nie byc chamem ale postepowac po chamsku. Zdarza sie,ze cham wyglada na inteligenta.

Zdarza się.Ale cham na forum to zjawisko dosyć częste.Wystarczy się rozejrzeć..

Cham forumowy ''nie wyraża się '' ,że tak powiem ,z obawy bana.
Cham forumowy zazwyczaj ma kompleksy,czy to z powodu swojej fizyczności ,czy z powodu klęsk jakie na niego spadały w życiu.Więć co robi nasz cham ?
Ano cham się odgrywa na Bogu ducha winnych forumowiczach.Bo oni są winni tego ,że chama zostawiła żona uciekając z listonoszem,lub jeszcze gorzej - skoczyła z mostu do Wisły..

I od tego czasu cham jest wyczulony na słowa : listonosz,most,woda ,Wisła.Jakiekolwiek użycie tych słów powoduje atak agresji chama,bo wszak wszyscy winni wiedzieć,że chama spotkało nieszczęście.

Cechą charakterystyczną chama forumowego jest częste cytowanie interlokutora,któremu zamierza dowalić i są to cytaty wyrwane z kontekstu,a także uwiąd całkowity poczucia humoru.
Cham chociaż jest chamem ,jest poważny jak flaga narodowa opuszczona do połowy na znak żałoby.Bo cham jest cały czas w żałobie,po swojej młodości,radości życia i życzliwości dla otaczającego go świata..:rolleyes:

Bianka
22-01-2008, 12:51
Lila, wydaje mi się, że przedstawiłaś opis frustrata, zakompleksionego gościa, a nie chama.
Cham jest taki, jakim opisała go Małgorzata - pewny siebie, beztrosko idący jak taran do przodu, nie mający żadnych wątpliwości natury moralnej.
Kufo, co do Twojej tezy, że każdy ma w sobie jakiś procent chamstwa, to jest dyskusyjna.

Lila
22-01-2008, 12:55
Tak jest Bianko,ale mam zakładać nowy wątek ? :) Na jeden wpis ?

Bianka
22-01-2008, 13:02
To tylko moje wrodzone dążenie do ścisłości :)

Nimrod
22-01-2008, 14:08
Tak sobie myślę ze z tej definicji przedstawionej przez Lilę nie wyłączał bym jednak forumowiczek, jak równouprawnienie to całkowite nie tylko forumowicze są chamami.Forumowiczki Droga Lilu odgryzają się na forumowiczach nawet z większą ochotą natomiast nie wiem z kim mogli odejść mężowie listonosze odpadają.

senior A.P.
22-01-2008, 14:15
"Scisle mowiac" to przyszlo nam zyc wsrod chamow nawet na forum.
Ale aby nie popadac w depresje radze sie usmiechnac jak ta Pani na zdjeciu powyzej.
Usmiechnij sie jutro bedzie lepiej.
Swiat jest piekny tylko ludzie sa zli !
Zdarzylo Wam sie kiedys spotkac czlowieka ,ktory ma dobrze i swietnie sobie daje rade w zyciu aby narzekal ?
Mnie jest dobrze ale chcialbym aby tez innym bylo dobrze .
Juz slysze : "To zamknij sie !"
Oj ci ludzie - czego oni jeszcze od zycia chca ,nawet skrzyzowania czlowieka ze zwierzeciem.

kufa86
23-01-2008, 19:03
Interesuje mnie jeszcze jeden aspekt.
Co jest pierwotne a co wtórne?
Czy chamstwo jest efektem chamskiej natury,
czy odwrotnie?
Wg mnie człowiek delikatny w pewnych sytuacjach może postępować chamsko (coby to nie znaczyło), tak jak tzw przebojowy.

Lila
23-01-2008, 19:10
Tak sobie myślę ze z tej definicji przedstawionej przez Lilę nie wyłączał bym jednak forumowiczek, jak równouprawnienie to całkowite nie tylko forumowicze są chamami.Forumowiczki Droga Lilu odgryzają się na forumowiczach nawet z większą ochotą natomiast nie wiem z kim mogli odejść mężowie listonosze odpadają.

Acha.Ja sugerowałabym niewiastę służebną,o ile na nią stać delikwenta..

Jak to dobrze,że ja jestem w życiu codziennym aniołem.Aniołem !! powiadam Ci.I mam na to świadków,bo gdziekolwiek pójdę ,to mam zaraz zaniepokojone telefony..:D

Choć przyznaję iż niekiedy zazdroszczę mojemu starszemu panu ,że tak świetnie trafił..:D

Ale Kufa też ma rację.Ja jestem skłonna posunąć się daleko,o ile ktoś mnie zaatakuje - nie merytorycznie.Tylko "słów '' nie używam..;)

Malgorzata 50
23-01-2008, 19:12
Jak nagle weżmie się na odwage taki delikatny człowiek i tak sie napnie i powie sobie "dosyć,ja im pokażę" to dopiero wali na prawo i lewo z siłą mlota pneumatycznego.Tyle ,ze dla mnie fakt ,ze ktos reaguje emocjonalnie i wyrzuca z siebie nawet zlosliwe i ciete odpowiedzi nie JEST chamstwem.Chamstwem jest wyszukiwanie slabych stron innych i walenie tam ,gdzie wiadomo ,ze zaboli,wymyslanie urojonych cech innych i walka z nimi oraz ten taran plus to wszystko o czym pisala LIla.
Są bardzo kulturalni i pełni najwyzszych przymiotow ludzie ,ktorzy od czasu do czasu puszczaja z wdziękiem kwiecista "wiąchę" i to nie jest chamstwo!!!!
Cham pada intelektualnie w zw z czym używa ciosow prosto w nos.

Nimrod
23-01-2008, 19:17
Małgosiu jak to nazwałaś "kwiecista wiącha" w wykonaniu znanego mi konesera to jest poezja i wyzsza sztuka jazdy na wrotkach on nigdy nie powtarza jak mówi Lila "słów", to trzeba posłuchać i nie odwarzył bym się to nazwać chamstwem

Malgorzata 50
23-01-2008, 19:19
No wlasnie !!!!! Ostatnio tepię chamstwo w komunikacji miejskiej...ha!!!! Z dobrym skutkiem!!!! Zwracam sie bowiem do zuli per Panowie czy moglibyscie uprzejmie...i oni w 80% ..moga.Czasem przyznam wzbogacaja moja wiedze w dziedzinie "kwiecistosci"

ammi1952
23-01-2008, 19:20
Do SenioraA.P powiem ci szczerze im człowiek bardziej dostatnio żyje tym bardziej narzeka i ta kocia natura naszych rodaków wpływa na mnie drażniaco.Może to jest jedynie moje odczucie, może ja mam takich dziwnych znajomych ale dobrze że wśród młodych jest z tym trochę lepiej, młodzi podchodza do tego bardziej pozytywnie i mniej na wszystko narzekają

Malgorzata 50
23-01-2008, 19:29
Ammmi jakbym byla Tobą ... to samo mysle sobie.

kufa86
23-01-2008, 20:21
Szanowne Userki, nic nie dodajecie do tworzenia definicji "prawdziwego chama".

Lila
23-01-2008, 21:42
O swej zgryzocie pise w pamientnik,
chociem pisała i wprzódy wiencej,
kiedym myślała ze lepsy mientki
kłop, co go mozes utsymać w rence.

Znacy sie taki no...spolegliwy.
Alem nie kciała, za pantoflaza.
Bo ociec cheba beł zbyt poćciwy
ze sie do mamci – cipciu, wyrazał.

Terozki wiem to, twardy jest okej,
bom ja takiego kiedysić kciała
na ujezdzalni. Un taki dzokej
wzrostu niskiego, jazda spaniała.

Ale tez zucił. Kurduplowaty !
Pedzioł – ty to się piepsyć nie umies.
CHAM ..Dodatkowo z jazdy bogaty.
Gupek . Nie wiedzioł, ze mom w rozumie

wygrany miljon – nie kozden moze.
A wienc zakupił penk cerwonych róz.
To jo mu wtedy : albo ci włoze,
albo te kwiotki, sam se w d.... włóz.

Malgorzata 50
23-01-2008, 22:08
Przepraszamy cię kufo za brak precyzji i nie wnoszenie niczego nowego -tylko po co otwierasz wątek jesli masz już gotową definicję????

martunia
23-01-2008, 22:14
Mówili, czy to w zimie, czy to w lecie poznasz chama po berecie,ale nigdy tego nie sprawdzałam.

destiny
23-01-2008, 22:45
(Wymyślone)
Spotkałam kiedyś Chama.
On myślał... żem Dama.
;) :D

Kto napisze ciąg dalszy ? :)

senior A.P.
24-01-2008, 08:33
Czym sie rozni cham od pana ?
Zapytala kiedys dama.
Na to cham bez oglady
przysunal jej kilka razy .

Dama placze i skowyczy
czy ten cham sie jeszcze liczy ?

Na to Pan z rozwaga pana
wzial te dame na kolana
i do ucha szepnal cicho
niech go porwie wszelkie licho !

Kazik
05-02-2008, 06:08
(Wymyślone)
Spotkałam kiedyś Chama.
On myślał... żem Dama.
;) :D

Kto napisze ciąg dalszy ? :)
W Interii napisałem kiedyś post [moderator nie puścił-ale za parę godzin poszło]: "jak lepiej mówić-panie pohamuj się, czy chamie opanuj się"- to było po jakimś artykule o Lepperze.

gratka
05-02-2008, 21:53
"Mówiła mi mama by się nie bać chama
bo cham, to jest cham i boi się sam."

ten tekst śpiewany był w stanie wojennym, albo nawet nieco wcześniej.
Czyje słowa, czyja melodia?
nie wiem...........

senior A.P.
25-03-2008, 13:36
" Chamem byc i dobrze zyc,
palac miec nie moze ciec.
Pij bracie pij,
na starosc torba i kij ! ".

Spiewano na Podkarpaciu za Gomulki.

przyjaciel
25-03-2008, 19:38
Piosenki biesiadne tez tu sa ?

Lila
25-03-2008, 19:41
Piosenki biesiadne tez tu sa ?

Tylko jak jest biesiada i jesteśmy pijani w trupa...;)

senior A.P.
26-03-2008, 12:52
Przesadzasz Lila !
Wprawdzie jakis tu bar istnieje i ma stalych bywalcow ,ktorych nad ranem z "lokalu " wypedzic nie mozna ale nie leza tylko siedza przed kompem i chwilowo zasypiaja,bywaja tez tacy co sie z drzemki "pijackiej" zrywaja i pytaja kogo bija, wtedy lubudu po polsku i w klawiature.
Takich to tu "pijakow" moj przyjacielu maja. Wy mlodzi wolicie inna rozrywke ale dobrze,ze tu zagladasz na coca cole.
Pozdrawiam !

kufa86
10-05-2008, 21:53
Coca cola działa negatywnie (podobnie jak wino marki wino) na mózg i system nerwowy, stąd amerykańcy tacy tępi jak pluton ZOMO.
ad rem
Tak się zastanawiam (czasem mi się zdarza, zwłaszcza jak popiję), czy może być lukrowane chamstwo w białych rękawiczkach?

grazyna
10-05-2008, 23:01
W białych rękawiczkach? To chyba być nielojalnym wobec drugiego człowieka, wykorzystując podstępnie np. jego niewiedze, ciągnąc z tego jakies korzysci?

Pani Slowikowa
10-05-2008, 23:06
Kiedys bylismy na proszonej kolacji u pewnych wielkich panstwa.. Mieli nawet autentyczny zamek .. bardzo piekny.. Mieli tez autentyczne pretensje do tego aby byc powazani przez otaczajaca zamek tluszcze..... Niestety mieli dosc limitowane srodki ...platnicze.. Tak ze nie mogli sobie pozwolic w zaden sposob na zadna sluzbe z prawdziwego zdarzenia.. Jednak nie mogli sobie przeciez brukac swoich raczat zadna robota...wiec przyjeli na "sluzbe do siebie" niedorozwinieta mloda chlopke z pobliskiej wsi.. Dziewczyna byla nie dorozwinieta tylko umyslowo bo w innych sprawach byla w porzadku.. az zanadto.. Rodzila nowe dziecko co roku.. Wielkiepanstwo cieszyli sie nawet z tego bo w koncu przybywalo im rak do pracy.. darmowej.
W kazdym razie to dziewcze nie wyroznialo sie tez specjalna uroda a przedewszystkim szczupla sylwetka.. Byla bez obrazy dla biednego stworzenia ... bardzo gruba i nieladna kobieta..
W czasie kolacji do ktorej uslugiwalo to cudne dziewcze... kazano jej ubrac na zbyt czerwone przepracowane i popekane rece... BIALE REKAWICZKI... jakie nosza prawdziwi kamerdynerzy...
I kto tu byl chamem???Jak myslicie??

bogda
10-05-2008, 23:10
Nooo...to przecież oczywiste, że to wielkie państwo...

grazyna
10-05-2008, 23:20
To raczej nie było chamstwo tylko myślę, że Ci "państwo" byli więcej ograniczeni umysłowo i moralnie niż dziewczyna im posługujaca . Za wszelka cenę (czyli tej istoty też!), chcieli przebranżowić swoje pochodzenie ( z robotniczego od razu w książęce!!!) , przeszłość a słoma z bucików sterczała i uwierała w receptory odpowiedzialne za funkcjonowanie rozumu.

Pani Slowikowa
11-05-2008, 00:45
To raczej nie było chamstwo tylko myślę, że Ci "państwo" byli więcej ograniczeni umysłowo i moralnie niż dziewczyna im posługujaca . Za wszelka cenę (czyli tej istoty też!), chcieli przebranżowić swoje pochodzenie ( z robotniczego od razu w książęce!!!) , przeszłość a słoma z bucików sterczała i uwierała w receptory odpowiedzialne za funkcjonowanie rozumu.

oni nic nie chcieli przebranzowac.. Oni to pochodzenie mieli faktycznie panskie.. Ale to co chcialam powiedziec to to ze i "pan" moze byc "cham":rolleyes:
Bialymi rekawiczkami nie mozna wszystkim zamydlic oczu..

grazyna
11-05-2008, 00:51
Pańskie pochodzenie? Akurat. Prawdziwy jak to nazywasz panicz, nawet w łachmanach zachowuje godnośc swoja i drugiego człowieka tym bardziej! Dobranoc , spadam spac!
Chłopo-robotnica Grazyna

Pani Slowikowa
11-05-2008, 00:55
od stu lat... Moze masz racje.. ale to musialo byc bardzo dawno.. A ja sie upieram ze pan tez moze byc cham..:D

Basia.
11-05-2008, 01:06
od stu lat... Moze masz racje.. ale to musialo byc bardzo dawno.. A ja sie upieram ze pan tez moze byc cham..:D
nie tylko pan może być cham .... :D

Pani Slowikowa
11-05-2008, 01:32
nie tylko pan może być cham .... :D

no faktycznie.. nie tylko pan... pani tez..:D

grazyna
11-05-2008, 13:19
Wie du mir, so ich dir
Moze tak odpowiadac? Tylko czy warto?

Basia.
11-05-2008, 13:35
Byłam kiedyś na przyjęciu, jedna z pań która przybyla w męskim towarzystwie zadała bardzo głośno pytanie drugiej pani, która przyszła sama : czy doszła już pani do siebie po odejściu męża do młodszej kobiety? Zapanowała się cisza, wszystkie oczy skierowały się na tę biedną "porzuconą" która coś tam cicho odpowiedziała i kiedy goście zjęli się czymś innym ulotniła się "po angielsku".:confused:

POLA
11-05-2008, 14:11
to, co zrobiła gospodyni tego przyjęcia, bo sprawczyni towarzyskiej konsternacji chyba jest nienaprawialna zważywszy wiek dorosły:D

Basia.
11-05-2008, 14:46
to, co zrobiła gospodyni tego przyjęcia, bo sprawczyni towarzyskiej konsternacji chyba jest nienaprawialna zważywszy wiek dorosły:D
"taktownie" nie komentowała zdarzenia.:confused:

grazyna
11-05-2008, 15:33
Gospodyni jak przystało dostała poglądowego globusa i jest usprawiedliwiona. :P

Malgorzata 50
11-05-2008, 16:10
Grazynko wyrazaj się jasniej.Byla w niebywale trudnej sytuacji z 2 powodów .po pierwsze jako kolezanka tej Pani po drugie jako gospodyni..ja się tylko dziwie dlaczego ta babka się ulotnila i dlaczego wszyscy byli zażenowani....zazenowana powinna być tylko i wylacznie obdarziona niezwyklym wręcz taktem paniusia .

grazyna
11-05-2008, 16:14
Pal cześc paniusi, i całej tej sprawie, ja juz nic nie powiem, Małgorzato, jak było na spotkaniu w "naszej klasie", miałas takie rozległe plany,to wrescie mów!

Malgorzata 50
11-05-2008, 16:16
Grazynko bylo bardzo fajnie okazało się ze mamy ze soba o czym pogadac ,pośmiac się i powspominac .Upiliśmy się oczywiście .Zakonczylo się ok 2-3 i mamy zamiar impreze za jakiś czas powtórzyć.

grazyna
11-05-2008, 16:17
To gratulacje :), ciesze sie ze miło spędziłas czas .

Pani Slowikowa
11-05-2008, 16:51
Grazynko wyrazaj się jasniej.Byla w niebywale trudnej sytuacji z 2 powodów .po pierwsze jako kolezanka tej Pani po drugie jako gospodyni..ja się tylko dziwie dlaczego ta babka się ulotnila i dlaczego wszyscy byli zażenowani....zazenowana powinna być tylko i wylacznie obdarziona niezwyklym wręcz taktem paniusia .Nie Malgosiu.. wszyscy byli pewnie zazenowani taka gafa ale nie chamska jej autorka.. Bo ona pewnie nawet nie zauwazyla ..:rolleyes:
Kolezanka ulotnila sie bo nie chciala byc w takim towarzystwie..no i pewnie uciekla zeby sie wyplakac swobodnie..
Gospodyni miala trudna sytuacje.. faktycznie.. Nie wiem co zrobilabym w jej sytuacji.. :confused:
Chyba jednak powiedzialabym cos "pani chamce" ...

POLA
11-05-2008, 17:42
(...)
Gospodyni miala trudna sytuacje.. faktycznie.. Nie wiem co zrobilabym w jej sytuacji.. :confused: (...)
Sama się nad tym zastanawiam i nie jestem pewna, czy zachowałabym powściągliwe milczenie wobec wyjątkowo złośliwej uwagi.

Basia.
11-05-2008, 17:56
Świerzbiło mnie wszystko żeby zareagować ale tę "porzuconą" kobietę i chamkę widziałam po raz pierwszy w życiu podobnie jak gospodynię tego "przyjęcia".

POLA
11-05-2008, 18:21
Świerzbiło mnie wszystko żeby zareagować ale tę "porzuconą" kobietę i chamkę widziałam po raz pierwszy w życiu podobnie jak gospodynię tego "przyjęcia".
A mnie pewnie by poniosło, bo jeśli widzę, że kogoś perfidnie i z rozmysłem krzywdzą dla samej przyjemności dokuczenia, potrafię przekroczyć granice, a wtedy łatwo o kolejny nietakt.

Pani Slowikowa
11-05-2008, 21:42
A mnie pewnie by poniosło, bo jeśli widzę, że kogoś perfidnie i z rozmysłem krzywdzą dla samej przyjemności dokuczenia, potrafię przekroczyć granice, a wtedy łatwo o kolejny nietakt.


Moze to nie musiala byc koniecznie taka perfidia.. moze po prostu czysta glupota i brak zrozumienia..:confused:

grazyna
12-05-2008, 21:21
Przykład chamstwa? Prosze bardzo, palić przy astmatykach, i na uwagi i prosby by nie palono, słuchac wyzwisk. Tkwie w dymie nawet przy zaostrzeniach astmy, a żeby było mi milej, słuchałam tak nie dawno zamartwien męża , na temat kogos kto pali, a palic nie powinien, bo jest chory - to juz jest draństwo.

hannabarbara
12-05-2008, 22:04
Gosiak! Znów się rozpędzasz! Gdybym ja siadła do kompa i wypisywała wszystkie grzechy mego Bliźniaka i on na laptopie wypisywał moje przywary, to wnioski byłyby podobne.A prawda leży pośrodku. My się po prostu przyjaźnimy, mimo wielu różnic w poglądach i upodobaniach. Nie mówiąc o tym, że kto się lubi, ten się czubi!

Malgorzata 50
12-05-2008, 22:06
Masz rację Haniu jak zwykle - wpadam i gadam glupoty ..kasuję posta

polder
13-05-2008, 10:11
Może nie powinienem wtrącać się do damskich "dysertacji", jednak mnie korci. Bo każdy ma prawo bronić się przed chamską napaścią. Ja odpowiedziałbym: "Czekałam na panią, żeby poprosić o radę osobę ze sporym doświadczeniem w tej
materii".

hannabarbara
13-05-2008, 10:20
Może to wścibskie pytanie, ale zapytam Spikerowicza, czy poradził sobie z prywatną wiadomością?

swojski
21-05-2008, 10:54
Poznac chama po zachowaniu.
Cham chama nie hamuje.

Pani Slowikowa
21-05-2008, 14:52
tys jak wczorajsze ziemniaki pure!!!:D I to zimne w dodatku:rolleyes:

Agata P.
22-05-2008, 13:07
Kartofelki podsmazane podane z chamska przystawka smakuja wymiotnie.

Lila
22-05-2008, 14:11
Powiedzcie mi czy to chamstwo czy troska matczyna prawdziwa..

Wspomniałam tylko raz ,że jestem znowu chora,co mi się zdarza notorycznie od dwóch lat..
I osoba rozpisuje się o tym na innym forum ?
Najpierw się wkurzyłam i jej brzydko napisałam.Ale może to z troski chrześcijańskiej babochłon to czyni???:):)

ps.Kufa będzie znał odpowiedź ,jak nic.:)

Basia.
22-05-2008, 14:13
Powiedzcie mi czy to chamstwo czy troska matczyna prawdziwa..

Wspomniałam tylko raz ,że jestem znowu chora,co mi się zdarza notorycznie od dwóch lat..
I osoba rozpisuje się o tym na innym forum ?
Najpierw się wkurzyłam i jej brzydko napisałam.Ale może to z troski chrześcijańskiej babochłon to czyni???:):)

ps.Kufa będzie znał odpowiedź ,jak nic.:)
pewnikiem z troski to czyni, życz jej kochaniutkiej zdrówka.

kufa86
22-05-2008, 14:44
ps.Kufa będzie znał odpowiedź ,jak nic.:)
Dopóki nie ma dokładniejszej definicji chamstwa, trudno powiedzieć.
1. mogą to być zaburzenia behawioru na tle sfery psycho - seksualnej
2. może być pospolita zazdrość o popularność
3. może być faryzejska dbałość o cudze życie, spowodowana zaburzeniami we własnym życiu emocjonalno - rodzinnym.
Na razie zaliczyłbym do: Chamus vulgaris.

Malgorzata 50
22-05-2008, 17:51
Cham wieloglowy spowodował ,ze nie mam już ochoty na otwarte i szczere zabieranie głosu na forum ..po co ma to być obiektem plotek drwin i obracać się przeciwko mnie ..nie jestem specjalnie wrazliwa na forumowe afery ale nie lubie bezinteresownego chamstwa. Oczywiście nie mam zamiaru nigdzie iść ,ale to już nie to....

Malgorzata 50
22-05-2008, 17:53
Powiedzcie mi czy to chamstwo czy troska matczyna prawdziwa..

Wspomniałam tylko raz ,że jestem znowu chora,co mi się zdarza notorycznie od dwóch lat..
I osoba rozpisuje się o tym na innym forum ?
Najpierw się wkurzyłam i jej brzydko napisałam.Ale może to z troski chrześcijańskiej babochłon to czyni???:):)

ps.Kufa będzie znał odpowiedź ,jak nic.:)
Lila kuruj się ,a pierwsze przykazanie pani dr M brzmi NIE ZAGLĄDAJ tam ,ja to zrobilam wczoraj niestety puscilam pawia i wiecej tego eksperymentu nie powtórzę.Zdrowiej kochana w spokoju .Powieśc sobie jakąś poczytaj relaksująca albo z nami pogadaj o bzdetach ...

bogda
22-05-2008, 17:58
Wspomniałam tylko raz ,że jestem znowu chora,co mi się zdarza notorycznie od dwóch lat..
I osoba rozpisuje się o tym na innym forum ?
Najpierw się wkurzyłam i jej brzydko napisałam.Ale może to z troski chrześcijańskiej babochłon to czyni???:):)

ps.Kufa będzie znał odpowiedź ,jak nic.:)[/QUOTE]

Lila...on czy ona chyba uwielbia Twoją osobę, fascynuje się każdym słowem, wypowiedzią, charakterem i wszystkim co Ciebie dotyczy :D no i martwi się o Twoje zdrowie ....

bogda
22-05-2008, 18:00
Małgoś...też tam zajrzałam....i już nigdy więcej :rolleyes:

Malgorzata 50
22-05-2008, 18:03
Bogusiu prawda???? Bez sensu.Niech sobie plecie ..w końcu internet to slup ogloszeniowy bez końca wszystko zniesie.....

bogda
22-05-2008, 18:18
Małgoś...niestety prawda, tylko ja jakoś nie mogę zrozumieć tej osoby (osób)...chyba jestem tuman jakiś albo niedzisiejsza :confused:

Pani Slowikowa
22-05-2008, 18:27
to my mamy teraz cierpiec wszyscy z powodu jakiegos mizantropa??? Do diabla z nim.. :D

Nie wlazcie na to chore forum i samo zdechnie...

Ciekawe jednak dlaczego Bogda 50 przypiela sobie na swoim profilu adress tego forum jak broszke jakas..
To broszka z g.. zrobiona..
Lila przestan sie tam udzielac !! Slyszysz???
Zdrowiej i wracaj do nas tu a nie do tych psycholow..
Oni sa pasozytami bo bez tego forum nie maja racjii bytu.. wiec nie karmmy ich.. kurcze... Czy wy tego nie widzicie???

Pani Slowikowa
22-05-2008, 18:30
Małgoś...niestety prawda, tylko ja jakoś nie mogę zrozumieć tej osoby (osób)...chyba jestem tuman jakiś albo niedzisiejsza :confused:


Normalny czlowiek nie zrozumie wariata:D
A ja nawet nie probuje..ma lepsze rzeczy do roboty

bogda
22-05-2008, 18:32
Dzięki Słowiczku...bo już myślałam, że ze mną coś nie tego :D

Lila
22-05-2008, 18:59
Kochane ,powiem jak na spowiedzi..:)
Ono zarejestrowało mnie ,nie wiedząc że to ja.Inaczej nigdy by mnie tam nie wpuściło a chwali się ,że nie banuje..
Poza tym jak stwierdzałam ,że chamka jest,to wpisywało mi się słowo urocza:):)
Ono już chyba odbierało takie komplementy.Więc musiałam kombinować i chamicę mi przyjęło to Forum..

No a poza tym ono mi napisało że jestem ..uwaga !!!!!!!!!! BESZCZELNA..
A takie czułe na otografię.No i się zabawiłam ,choć więcej nie mam zamiaru raczej,bo tam jakieś amerykańskie kloszardy piszą,te z puszczy białowieskiej niby.
No i ono.Ale ono pisze tylko o mnie,przypisując mi nawet Lukrecję,a nie doceniając ......mojej kochanej..:)

I tu uwaga ...jeżeli ono ma takie przekonanie,to jak jest z IP ?
To taka dygresja,nie na moją głowę.
Swoją drogą coraz bardziej jestem przekonana ,że nakryję wariata,zanim wariat nakryje mnie.Tym bardziej ,że chwalą się tam posiadaniem naszych zdjęć.
Chyba to jest zazdrość ,ale temu Portalowi i jego administracji.Bo jednak odnieśli sukces,więc aktywnych userów trzeba wyeliminować,po kolei .

W innym wypadku,Tworki normalnie..

Pani Slowikowa
22-05-2008, 19:11
Kochane ,powiem jak na spowiedzi..:)
Ono zarejestrowało mnie ,nie wiedząc że to ja.Inaczej nigdy by mnie tam nie wpuściło a chwali się ,że nie banuje..
Poza tym jak stwierdzałam ,że chamka jest,to wpisywało mi się słowo urocza:):)
Ono już chyba odbierało takie komplementy.Więc musiałam kombinować i chamicę mi przyjęło to Forum..

No a poza tym ono mi napisało że jestem ..uwaga !!!!!!!!!! BESZCZELNA..
A takie czułe na otografię.No i się zabawiłam ,choć więcej nie mam zamiaru raczej,bo tam jakieś amerykańskie kloszardy piszą,te z puszczy białowieskiej niby.
No i ono.Ale ono pisze tylko o mnie,przypisując mi nawet Lukrecję,a nie doceniając Desti mojej kochanej..:)

I tu uwaga ...jeżeli ono ma takie przekonanie,to jak jest z IP ?
To taka dygresja,nie na moją głowę.
Swoją drogą coraz bardziej jestem przekonana ,że nakryję wariata,zanim wariat nakryje mnie.Tym bardziej ,że chwalą się tam posiadaniem naszych zdjęć.
Chyba to jest zazdrość ,ale temu Portalowi i jego administracji.Bo jednak odnieśli sukces,więc aktywnych userów trzeba wyeliminować,po kolei .

W innym wypadku,Tworki normalnie..

To "Ono" sie odczepi od ciebie jezeli nie bedziesz mu dawala pozywki.. A ty dajesz mu pozywke jak na razie.. niestety

grazyna
22-05-2008, 19:16
Ale o czym gadacie? Ja nic nie rozumiem, jakie forum? Jakie ono?

Anielka
22-05-2008, 19:20
Czego nie rozumiesz Grażynko?Akurat Ty nie rozumiesz?Aż dziwne.Pozdrwaiam.

grazyna
22-05-2008, 19:23
Powiedzcie mi czy to chamstwo czy troska matczyna prawdziwa..

Wspomniałam tylko raz ,że jestem znowu chora,co mi się zdarza notorycznie od dwóch lat..
I osoba rozpisuje się o tym na innym forum ?
Najpierw się wkurzyłam i jej brzydko napisałam.Ale może to z troski chrześcijańskiej babochłon to czyni???:):)

ps.Kufa będzie znał odpowiedź ,jak nic.:)

--------------
No np. jaka osoba o czym tu mowa? Jakas taka nie kumata jestem , jak na (prawie) 52 latke przystało

Lila
22-05-2008, 19:43
Daję pożywkę Asiu...wiem...ale jest to mi potrzebne,do czegoś..:):)
Poza tym,skąd wiedziałabym ,że osoba która tutaj wyśmiewała się z błędów,wali takie kapeluchy..:)
Śmiszna jest w sumie.Z tą fascynacją..:)

Lila
22-05-2008, 19:49
Grażynko,to o takiej jednej,co nie znasz ...a my znamy..

Pani Slowikowa
22-05-2008, 20:30
chodzi o jedna babe ktora bedac wywalona z forum Seniorow za "zle zachowanie" pisze po internecie bzdury i oszczerstwa o Lili.
Ma z tego widocznie wielka radoche.. i lazi za nia krok w krok..:D
Ta baba ( albo chlop) miala nick Malagenia.. Potem starala sie wchodzic na to forum pod innymi nickami typu "kaska" etc..
Mam nadzieje ze ci troche rozjasnilam sytuacje..:)

grazyna
22-05-2008, 20:33
:) dzięki , sory za wścibstwo!

kufa86
22-05-2008, 21:33
..


W innym wypadku,Tworki normalnie..
Chyba tak.
Lila jest dla mnie dalej samodzielnym forumowym liderem.
Nie tek dawno orlim lotem polatywała po tematach, tu i tam rzucając posty skrzące się brylantami intelektu i dowcipu, teraz zaczęła się nieudolnie babarać w gównie.

Jeżeli ja miałbym jakiegoś wirtualnego wroga, pobudziłoby mnie to do radosnej twórczości, prawdopodobnie napisałbym trzynastozgłoskowcem ze "średnicówkami", "Pana Malagena", (jestem fajter, trenowałem boks, jeździłem na wyścigach samochodowych, okładanie worka treningowego to nie to..)

Lila jest na skraju nerwicy, reaguje nieadekwatnie do bodźców.

Zamiast się bawić, się przejmuje.

Grożą Tworki i i zwycięstwo.....wiadomo.
Wg mnie Lila włożyła do jednego worka kilka osób, niekoniecznie wrogich.
PS, w razie czego Lila podeślę ci gdzie trzeba sałatę ekologiczną.

bogda
22-05-2008, 23:06
Kufa...a co Ci się porobiło???

Lila
22-05-2008, 23:09
Kufciu miły...

Ja i nerwica ?:D

Zabawa w tygryska ,to tak..

Jutro mam ciężki dzień,i muszę przyznać ,że zabawa była przednia,zważywszy że musiałam siedzieć w domu na fotelu ,pod ciepłym kocykiem...

Innym razem dam linka ...hiiii..do czegoś bardzo zabawnego,choć w zamiarze takie być nie miało..Całe forum nasze może sobie poczyta..może...bo jeszcze mam litość..
Co do tych osób,to wiem..ale gdzie drwa rąbią to wióry lecą,trudno..:)
Zresztą nie mam czasu na selekcję.
Już finito..jakby co..Muszę teraz pisać tutaj,aby osoba miała życiowy drogowskaz,a także aby nie zamartwiała się moim zdrowiem..
Bo a nuż umrę ? Toż biedactwo się powiesi.Nie zniesie pustki.:D

ps.W razie czego zapisuję jej swoje posty na wyłączną własność,prosząc aby nie rozpaczała,bo jeszcze się spotkamy..:)

Lila
22-05-2008, 23:10
Kufa...... ..nie wygłupiaj się...To ja też idę..qrna.

ps.Po tematach nie chcę już latać ,bo po łbie dostałam..nawet ***** mnie dzisiaj bawiło.Dzisiaj li tylko...
No ale skoro tak..Kufa idzie..to spadam.Sporo osób odetchnie z ulgą..wejdę jak będzie mli mli..

ps.Kufa,szykuj sałatę ...

Malgorzata 50
22-05-2008, 23:48
Innym razem dam linka ...hiiii..do czegoś bardzo zabawnego,choć w zamiarze takie być nie miało..Całe forum nasze może sobie poczyta..może...bo jeszcze mam litość..
.:)[/quote] Daj tego linka ...dla orientacji....:rolleyes:

Agata P.
23-05-2008, 16:58
Co oznacza "forum nasze" ?

Basia.
23-05-2008, 17:24
Nasze, wszystkich użytkowników tego forum: obecnych i przyszłych.:) :)

Agata P.
24-05-2008, 05:43
Inaczej myslacy i piszacy tesz naleza do "naszych" ?

Agata P.
24-05-2008, 05:45
Z uprzedzeniem dla szukajacych bledow:
blad "tesz - winno byc tez".

Nika
24-05-2008, 07:08
Niepotrzebnie szukasz dziury w całym..

Malgorzata 50
24-05-2008, 23:41
Bo przypadkiem możesz ją znaleźć i będzie ci głupio

Basia.
24-05-2008, 23:45
Inaczej myslacy i piszacy tesz naleza do "naszych" ?
nie musimy śpiewać w chórku jednym głosem bo jesteśmy na szczęście różni.

tadeusz50
28-05-2008, 09:10
Po czym poznać chama - po sposobie jego wywyższania się ponad naród "my jesteśmy z lepszych wyższych sfer" i to mówi podobno wielki polityk.

Lila
28-05-2008, 09:16
Po czym poznać chama - po sposobie jego wywyższania się ponad naród "my jesteśmy z lepszych wyższych sfer" i to mówi podobno wielki polityk.

Który jest z tych sfer ,bo nie słyszałam..

ps.Nie brakuje Wam Kufy ,założyciela tego wątku i atamana koszowego ?

tadeusz50
28-05-2008, 09:32
A jaśnie państwo kaczuszki

Lila
28-05-2008, 09:39
Czemu jaśnie państwo..?

Oni tylko nie chowali się na podwórku,jak wiele innych dzieci z dzielnic willowych.

Ja osobiście doświadczyłam dwóch rodzajów wychowania: na podwórku starej kamienicy i w ogródku własnego domu.
Nie da się ukryć,że to drugie ma przewagę nad pierwszym..

tadeusz50
28-05-2008, 09:43
Lilu ja też wychowałem się w ogródku własnego (dziadków) domu i jeszcze gdzieś tam w dalekiej przeszłości istnieje herb, ale o nie znaczy, że jestem lepszy od innych.

Malgorzata 50
28-05-2008, 09:48
A ja wychowalam się na podwórku i bardzo sobie to chwalę ...znam takich co permanentnie zwiewali z ogródkow ,zeby pobawic się z "podworkowymi dzieciakami" ale co to ma wspolnego z tematem chama??????

siekierka
28-05-2008, 19:02
Po czym poznać chama - po sposobie jego wywyższania się ponad naród "my jesteśmy z lepszych wyższych sfer" i to mówi podobno wielki polityk.


Rozumiem ,że jest to notka o pewnym panu , który o tych, których nie lubi, mówi "dyplomatołki"

Pani Slowikowa
28-05-2008, 19:08
dzielnicy moze byc lepsze niz ogrodek w mizernym domku... odgrodzonym od swiata i innych dzieci..
Ja sie wychowywalam w wielu.. srodowiskach.. ale tez nie wiem co ma to tego chamstwo.. ????:rolleyes:

gratka
28-05-2008, 19:45
Nie szukajmy proszę chamstwa na siłę, tam gdzie go nie ma. Nie bądźmy "starzy gniewni", a potrafimy rozróżnić nietakt, szpilę ,prowokację, ostrą dyskusję, pyskówkę, cios poniżej pasa, od chamstwa.

tadeusz50
28-05-2008, 20:24
Odezwanie się "spieprzaj dziadu" " my jesteśmy z lepszych wyższych sfer" czym jest nietaktem i czymś innym. No sory tak nie może mówic człowiek z wyższym wykształceniem, polityk, który chce aby na niego głosować. On naród ma za bydło.

Lila
28-05-2008, 20:27
Nie szukajmy proszę chamstwa na siłę, tam gdzie go nie ma. Nie bądźmy "starzy gniewni", a potrafimy rozróżnić nietakt, szpilę ,prowokację, ostrą dyskusję, pyskówkę, cios poniżej pasa, od chamstwa.

Przyznaję rację i nie tylko..
Zamieszczam orędzie założyciela wątku,który jako ataman koszowy,nie może wybaczyć ...aż się osełedec jeży,jak go brakuje.:D . Ponieważ postanowił nie napisać nic,aby zamanifestować sprzeciw w kwestii ograniczania wolności słowa,więc ja zostałam upoważniona do odczytania listu..Będzie niestety brzydko mówił,ale nie swoimi słowami ...

http://www.vpx.pl/up/20080528/26531052eb30cd4207339c843b085e450a1a7a57084.jpg (http://www.vpx.pl/)

Otóż to nasz Kufa w odpowiedniej scenografii,a niżej oryginalny list,do sułtana....pisany niedługo przed wiktorią wiedeńską ,gdy sułtan był mocarzem..:D..Jeżeli pójdzie do kosza,jak i ataman koszowy,to proszę zaznaczyć iż to jest tekst wybitnie historyczny i pisał go Iwan Sirko z kompanią..

Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z Ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie *****. Nie będziesz Ty, sukin Ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z Tobą ziemią i wodą, ***** Twoja mać. Kucharzu Ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i chuju zagięty. Świński Ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, ***** Twoja mać.

O tak Ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz Ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie w dupę pocałować nas!
Podpisali: Ataman Koszowy Iwan Sirko ze wszystkimi zaporożcami»

Ciekawe czy Jurko Bohun też miał taki soczysty języczek ?:)

Malgorzata 50
28-05-2008, 20:28
Nie szukajmy proszę chamstwa na siłę, tam gdzie go nie ma. Nie bądźmy "starzy gniewni", a potrafimy rozróżnić nietakt, szpilę ,prowokację, ostrą dyskusję, pyskówkę, cios poniżej pasa, od chamstwa.
Babko Gratko ja chyba cię zacznę wielbić albo znielubię ,co chcę palnąć zlotą myśl to ty mnie ubiegasz,więc jako znany czlonek fraucymerów rozmaitych powiem ,no właśnie

Pani Slowikowa
28-05-2008, 20:31
Odezwanie się "spieprzaj dziadu" " my jesteśmy z lepszych wyższych sfer" czym jest nietaktem i czymś innym. No sory tak nie może mówic człowiek z wyższym wykształceniem, polityk, który chce aby na niego głosować. On naród ma za bydło.


no bydlo jak bydlo.... ale owce???:D
A nawet Jesus stracil kiedys cierpilwosc:D :D

Malgorzata 50
28-05-2008, 20:34
To forum ma taką wlasciwośc ,ze wypluwa co barwniejszych dyskutantów ,preferuje ąę bułkę przez bibułkę ,święty spokoj i pozdrawiam ....i nadinterpretuje slowo "chamstwo" bo nie jest chamstwem ani dosadny język ,ani krwiste porównanie ,ani cięta odpowiedź.Chamstwem jest wykorzystywanie informacji o czlowieku przeciwko niemu ,robienie zlosliwych i celowo osmieszających czy ponizajacych wycieczek osobistych itd.Natomiast na tym naszym forum wiele osób przy każdym bardziej widocznym czy ognistym objawie życia zaczyna się wachlować i płonie z oburzenia ..cóż, widać taka spaecyfika....KUFO strajk okupacyjny nie ma sensu!!!!!

Lila
28-05-2008, 20:39
To forum ma taką wlasciwośc ,ze wypluwa co barwniejszych dyskutantów ,preferuje ąę bułkę przez bibułkę ,święty spokoj i pozdrawiam ....i nadinterpretuje slowo "chamstwo" bo nie jest chamstwem ani dosadny język ,ani krwiste porównanie ,ani cięta odpowiedź.Chamstwem jest wykorzystywanie informacji o czlowieku przeciwko niemu ,robienie zlosliwych i celowo osmieszających czy ponizajacych wycieczek osobistych itd.Natomiast na tym naszym forum wiele osób przy każdym bardziej widocznym czy ognistym objawie życia zaczyna się wachlować i płonie z oburzenia ..cóż, widać taka spaecyfika....KUFO strajk okupacyjny nie ma sensu!!!!!


Kufa....przyłączam się do apelu...

Ja zamieszczę każde orędzie ,jakie mi zleci Ataman,ale jednak brakuje nam go fizycznie,prawda ?:D

Malgorzata 50
28-05-2008, 20:44
Pewnie ......ze wzgledu na wzgląd powiązany z tematem,a nie dla wszystkich oczywisty-bo kufa to kufa a chamstwo to chamstwo i nie mają ze soba NIC wspólnego.

gratka
28-05-2008, 20:44
Znowu się zaczyna: nie mówi nic, a jednak mówi, mówi nie swoimi słowami , pisze nie swoimi palcami!
Kufa do jasnej kufy!
Nie bądź jak panienka jeszcze nie ......, co chciałaby, a boi się .Zmoczyłeś tyłek, to już Ci wysechł: odbyłeś kwarantannę - to i dobrze, ale obyś się nie klonował, bo nie zdzierżę!!!!
Wracaj jako kufa86 ( i przyjmij do gołej łepetyny, że nie każdego bawią wulgaryzmy).

Pani Slowikowa
28-05-2008, 20:49
Wracaj kufelku bo ci pryszcze wyskocza i co wtedy??

bogda
28-05-2008, 21:18
Słowiczku...wtedy wystąpi pod nickiem np. zielony - i zwróci się z apelem i krzykiem o pomoc..."szanowne seniorostwo, pryszcze mi wykwitły na buzi i na d...e i nie wiem co jest lepsze, czy moczenie w zimnej wodzie czy okłady z młodych lub dojrzałych piersi, czy maść z końskiego nawozu...tylko w was moja nadzieja..."

gratka
28-05-2008, 21:22
Cosik się Wam kumy potentegowało. Pryszcze wyskoczyły Brunhildzie!:)

kufa86
28-05-2008, 21:51
Pewnie ......ze wzgledu na wzgląd powiązany z tematem,a nie dla wszystkich oczywisty-bo kufa to kufa a chamstwo to chamstwo i nie mają ze soba NIC wspólnego.
Mają, mają, wcale mnie to nie obraża..
Różni ludzie mają różny próg pobudzenia na chamstwo (jeszcze nie zdefiniowane), dla jakiejś hłabiny już ziarnko grochu przeszkadza usnąć.
obyś się nie klonował, bo nie zdzierżę!!!!
Wracaj jako kufa86 ( i przyjmij do gołej łepetyny, że nie każdego bawią wulgaryzmy).
Nie mam zwyczaju się klonować, po prostu nie cierpię cenzury pod żadną postacią i nie piszę tam gdzie znikają moje posty.
Jestem już duży chłopczyk i w pełni odpowiadam za to co mówię i robię.
Udzieliłem kiedyś wywiadu do Expresu W. i CKMu, to co pismaki zrobili z wypowiedziami wkufiło mnie maksymalnie.
Powyższe wulgaryzmy wzięte są z Wikipedii, czytajcie szybko, bo już nadgorliwy ichniejszy admin chce usunąć tamtą stronę.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pismo_Kozak%C3%B3w_zaporoskich_do_su%C5%82tana_Meh meda_IV
Wracaj kufelku bo ci pryszcze wyskocza i co wtedy??
wtedy wystąpi się z apelem i krzykiem o pomoc..."szanowne seniorostwo, pryszcze mi wykwitły na buzi i na dupiee i wiem co jest najlepsze - okłady z młodych lub dojrzałych piersi

ps.Nie brakuje Wam Kufy ,założyciela tego wątku i atamana koszowego ?
Nie kryguję się i nie certolę jak nieużywana panienka.
Miło słyszeć taki chór (wypadałoby, żeby odpowiedział chór wujów), spróbuję podyskutować z Admiralicją nt:
1. mam móc otwierać tematy w koszu (np. niezwykle skomplikowany i oniryczno - liryczny temat „Śmieci” w ujęciu filozoficznym, ekologicznym i pospolitym (vulgaris).
2. nietykania cudzej własności (tutaj moich postów).
Ale to wszystko później.
Teraz jest maj, sianokosy, czas miłości.
Zapach suszonego siana (estru kumaryny) demoluje mi psychikę.
Czas zrobić przerwę w necie i zająć się:

http://www.entomo.pl/forum/viewtopic.php?t=5024
doZo (mam nadzieję), lub pochwa.

kufa86
14-07-2008, 16:00
W równoległym temacie omawiane jest chamstwo starszych ludzi.
A definicji dalej brak.

kufa86
24-07-2008, 01:48
Nareszcie poznam oficjalną definicję chamstwa.
Palikot nazwał tak prezydenta.
Sprawa w sądzie,
żeby wydać wyrok Wysoka Polska Sprawiedliwość (nie mylić z sądami) powinna chamstwo zdefiniować i sprawdzić, czy prezydent wyczerpuje definicję.

Malgorzata 50
24-07-2008, 02:32
Wysoka Polska Sprawiedliwość własnie się nad tym biedzi -a my robaczki przycupnięte w kąciku czekamy na definicje z zapartym tchem .Czekając nieśmiało sobie pgwizduję pod nosem- hurra poseł Palikot!!!!

senior A.P.
24-07-2008, 11:22
Sadysci wsrod kobiet ?
Bywaja ale zbyt szybko sie spalaja.

POLA
24-07-2008, 17:28
W GW na forum pod artykułem "Palikot a wolność słowa", znalazłam wpis forumowicza ("edi54"). A oto skrót wypowiedzi:

(...)Etymologicznie "cham" wywodzi się od biblijnego syna Noego.Pojęciu temu przypisuje się znaczenie gbura, prostaka. Czyż Lech Kaczynski nie dawał dowodu, że jest właśnie takim prostakiem i gburem ( "spieprzaj dziadu", "małpa w czerwonym"). (...)Andrzej Bankowski definiuje "chama" :pogard."człowiek niegrzeczny, bez oglady" (Andrzej Bańkowski: Etymologiczny słownik języka polskiego, t. 1 ,str.123 , PWN ,Warszawa 2000).Podobnie te kwestie ujmuje "Inny słownik języka polskiego PWN :"chamem nazywasię osobę niekulturalną i nieliczącą się z uczuciami i potrzebami innych ludzi" (Inny słownik...[pod red.Mirosława Banko],t.1,str.158 , PWN 2000)(...) Można tu przywołać cały szereg definicji i we wszystkich występują takie desygnaty chama, jak: człowiek ordynarny, grubiański, nieokrzesany, niekulturalny. (vide:Praktyczny słownik współczesnej polszczyzny (pod red.Haliny Zgółkowej), t. 6, str.266, Wyd. KURPISZ, Poznań 1995.)

No, to problem rozwiązany?

Gabi K.
24-07-2008, 19:18
Onegdaj, imć pan Zagłoba powiadał, że chama należy bić po pysku, nie zsiadając z konia.Kłopot w dzisiejszych czasach polega na tym, że to cham siedzi na koniu...

kufa86
30-07-2008, 06:54
Andrzej Bankowski definiuje "chama" :pogard."człowiek niegrzeczny, bez oglady" (Andrzej Bańkowski: Etymologiczny słownik języka polskiego, t. 1 ,str.123 , PWN ,Warszawa 2000).Podobnie te kwestie ujmuje "Inny słownik języka polskiego PWN :"chamem nazywa się osobę niekulturalną i nieliczącą się z uczuciami i potrzebami innych ludzi" (Inny słownik...[pod red.Mirosława Banko],t.1,str.158 , PWN 2000)(...) Można tu przywołać cały szereg definicji i we wszystkich występują takie desygnaty chama, jak: człowiek ordynarny, grubiański, nieokrzesany, niekulturalny. (vide:Praktyczny słownik współczesnej polszczyzny (pod red.Haliny Zgółkowej), t. 6, str.266, Wyd. KURPISZ, Poznań 1995.) [/I]

No, to problem rozwiązany?
Nie rozwiązany.
grubiański-delikatny
nieokrzesany-wykształcony
niekulturalny-kulturalny
niegrzeczny-grzeczny
Uważam, że może być wykształcony, kulturalny i na ogół grzeczny CHAM.

Sądzę, że każdy ma w sobie pewien procent chamstwa i to czy ono się ujawnia zależy od wielu okoliczności.
Próbowałem nawet zrobić psychotest na zawartość chamstwa w organiźmie....ale mi się znudziło.

Sprawa definicji otwarta.

Mar-Basia
30-07-2008, 08:41
Nie rozwiązany.
grubiański-delikatny
nieokrzesany-wykształcony
niekulturalny-kulturalny
niegrzeczny-grzeczny
Uważam, że może być wykształcony, kulturalny i na ogół grzeczny CHAM.

Sądzę, że każdy ma w sobie pewien procent chamstwa i to czy ono się ujawnia zależy od wielu okoliczności.
Próbowałem nawet zrobić psychotest na zawartość chamstwa w organiźmie....ale mi się znudziło.

Sprawa definicji otwarta.

No,no.......znalazlam cos takiego:

(quote)

Ko.......cham!
....Ko....Ko....Cham!!! Gdacze kura,
a on.......cieszy sie! jak durak.

(Anna Wojdecka)

POLA
30-07-2008, 16:13
Nie rozwiązany.
Uważam, że może być wykształcony, kulturalny i na ogół grzeczny CHAM.
Może, ale z wyjątkiem "kulturalny, grzeczny", jedno wyklucza drugie.
A swoje "uważanie" to na czym opierasz? Bo Kufa tak chce?
Sądzę, że każdy ma w sobie pewien procent chamstwa i to czy ono się ujawnia zależy od wielu okoliczności.
Nie wykluczam, problem tylko w tym, ile tego % jest.
Próbowałem nawet zrobić psychotest na zawartość chamstwa w organiźmie....ale mi się znudziło.
A może strach Cię obleciał? Przed wynikiem?:D
Sprawa definicji otwarta.
Patrz tytuł

Pani Slowikowa
30-07-2008, 18:52
A pamietacie stara piosenke;" moja mama z miasta Yo - ko -chama??

maja59
30-07-2008, 19:01
Wysoka Polska Sprawiedliwość własnie się nad tym biedzi -a my robaczki przycupnięte w kąciku czekamy na definicje z zapartym tchem .Czekając nieśmiało sobie pgwizduję pod nosem- hurra poseł Palikot!!!!
Hurra poseł Palikot, całkiem głośno

gratka
31-07-2008, 15:53
Z definicą chama jest tak jak z prawdą - każdy ma swoją.

kufa86
03-08-2008, 03:15
Cytat:
Próbowałem nawet zrobić psychotest na zawartość chamstwa w organiźmie....ale mi się znudziło.

A może strach Cię obleciał? Przed wynikiem?:D

Patrz tytuł
Wrodzona delikatność uczuć, subtelność i dobre wychowanie nie pozwala mi spierać się z tak inteligentną kobietą.
Patrzę na tytuł i jest:
„Definicja chama”

senior A.P.
08-08-2008, 12:06
Chamstwo tez upada,brakuje chetnych na wystepowanie w tej roli - nie wiem,moze za malo placa lub chamstwo stalo sie nudne ?
Kiedy w Polsce ruszylo prywatne szkolnictwo,takze wyzsze ludzie stali sie mniej chamscy.
Nareszcie stawia sie na to co owocuje - kultura !

Pani Slowikowa
08-08-2008, 14:04
Chamstwo mozna ukryc przez jakis czas.. Znalam jedna kobiete... bardzo mila i z pretensjami do bycia dama.. Na jednym z przyjec wszyscy mielismy porzadnie w czubie ( lacznie ze mna) ... Dama ta zaczela operowac jezykiem najgorszej przekupki ( bez obrazy dla biednych przekupek) z bazaru pod hala... Smiala sie bardzo zmienionym glosem mocno zachrypnietym... i siadajac z rozkraczonymi nogami ..pokazywala niezle kino wszem wobec..
Jak zachowywal sie jej maz... oszczedze wam..
I to wszystko spowodowane bylo nadmiarem alkoholu.. Czyli chamstwo ma sie we krwi??? Ja sie pytam?? Czy jak to naprawde jest??Przeciez kobita byla dobrze wychowana przed wypiciem trunku..:rolleyes: :confused:

Mar-Basia
08-08-2008, 16:21
Czy jak to naprawde jest??Przeciez kobita byla dobrze wychowana przed wypiciem trunku..:rolleyes: :confused:

Asiu, jest takie stare powiedzenie, ze "jak chcesz czegos sie dowiedziec o czlowieku daj mu popic" - wlasnie wyszlo szydlo z worka. Nie miej mi za zle, czasami "wulgarne" slowo np. merde, wypowiedziane z czarem i usmiechem - nie razi. Zalezy z jakich ust wychodzi. Zapewniam Cie, ze bylabys zaskoczona jezykiem prawdziwych wielkich dam. Poczytaj pamietnik lokaja Krolowej Elzbiety - zdradza vocabulaire dosc pikantny. :)

Malwina
08-08-2008, 16:33
Tak Słowiku i Marbellko- chamstwo sie ma - wczesniej czy pózniej w "sprzyjającej" sytuacji dla chama ono albo wyziera, albo ordynarnie wychowadzi.I żeby nie wiem ile fakultetów, ciuchów Armaniego , pobytów w spa, kursów komunikacji interpersonalnej i wojazy zagranicznych nieodwołalnie kiedyś sie zamelduje.

Pani Slowikowa
08-08-2008, 17:21
Asiu, jest takie stare powiedzenie, ze "jak chcesz czegos sie dowiedziec o czlowieku daj mu popic" - wlasnie wyszlo szydlo z worka. Nie miej mi za zle, czasami "wulgarne" slowo np. merde, wypowiedziane z czarem i usmiechem - nie razi. Zalezy z jakich ust wychodzi. Zapewniam Cie, ze bylabys zaskoczona jezykiem prawdziwych wielkich dam. Poczytaj pamietnik lokaja Krolowej Elzbiety - zdradza vocabulaire dosc pikantny. :)

Masz racje Marbelko... niektore prawdziwe wielkie damy ...sa falszywymi damami.. Wielkie g... przykryte jedwabmym kapeluszem... Piekne z wierzchu a cuchnace w srodku.. :D

Lila
08-08-2008, 18:09
Masz racje Marbelko... niektore prawdziwe wielkie damy ...sa falszywymi damami.. Wielkie g... przykryte jedwabmym kapeluszem... Piekne z wierzchu a cuchnace w srodku.. :D

Tu polemizowałabym...Ordonka klęła jak szewc,ale ona była hrabini Tyszkiewicz z mezaliansu..
Prawdziwa hrabianka Tyszkiewicz pali i k...ą rzuci,a jednak nikt nie może powiedzieć ,że nie jest damą.Bo jak nie ona ,to kto ? Doda ?

Pani Slowikowa
08-08-2008, 18:59
juz gdzies tu pisalam co mysle na ten temat..

Chamem moze byc nawet krol... a nieraz jest nim czesciej niz biedny chlop malorolny... bo jest na dodatek arogackim chamem.. No ale to moja opinia tylko...

Nie mowie ze czlowiek od czasu do czasu nie moze sobie zaklac... ale to popisywanie sie przez arystokracje ..bylo takie modne.. prawie szykowne.. "o!! popatrzcie jaki jestem prawdziwy i ludowy" :D :D

bogda
08-08-2008, 20:40
Wg mnie, to ani pochodzenie, ani wykształcenie nie ma wpływu na chamstwo, najważniejsza jest inteligencja, umiejętność właściwego zachowania się w każdym towarzystwie, dopasowanie się do ludzi i znalezienie wspólnego języka w każdej sytuacji, nie wywyższanie wśród ludzi prostych i poszanowanie każdego człowieka, bez względu na status jego pochodzenia czy wykształcenia. Uszanowanie jego poglądów bez narzucania swoich, samo używanie słów wulgarnych nie świadczy o chamstwie, świadczy o braku kultury. Np. opowiedzenie jakiegoś kawału bez użycia tzw. słów wulgarnych zabija kawał, tylko trzeba wiedzieć gdzie go opowiedzieć i komu....

Malgorzata 50
08-08-2008, 20:43
Ale w niektórych ustach slowa powszechnie uważane za wulgarne wcale nie są oznaką chamstwa ,trzeba mieć klasę i być kimś ,żeby umieć kląć z wdziękiem

bogda
08-08-2008, 20:44
Otóż to Małgosiu, otóż to....:)

Malwina
08-08-2008, 20:52
Oczywiście.Mam koleżankę dziewczynę na poziomie z tzn "dobrym pochodzeniem', wykształconą i nie wyobrażam sobie jej bez paru k...w w odpowiednim miejscu , czasie, towarzystwie.Mówi to z wdziękiem jej przypisanym.Pewnie tez macie w swoim otoczeniu takie przykłady.Kiedyś nie do pomyślenia była "cholera" dziś jest "k...a"i inne...

Kazik
08-08-2008, 21:02
Jak o przekleństwach mowa to powiem. Norwegowie mają słabe-np. nasze "do diabła" powiem jak przyszywam guzik i trafię w palec-normalka. Dla Norwega to "ciężkie" przekleństwo--fonetycznie helwe te keller, ale znają lepsze-też cienkie-już nie pamiętam.:)

Mar-Basia
08-08-2008, 23:29
Ale w niektórych ustach slowa powszechnie uważane za wulgarne wcale nie są oznaką chamstwa ,trzeba mieć klasę i być kimś ,żeby umieć kląć z wdziękiem

Przeciez o to mi chodzilo w moim poscie na dole. Z pamietnika lokaja krolowej Elzbiety, wynika, ze od czasu do czasu rzuci mieskiem!

Pani Slowikowa
08-08-2008, 23:44
ale jakie to miesko??? Angielskie..??? To jakis baran musi byc:rolleyes:
Te ich "bloody" ?? To nic w porownaniu z naszymi k...

Mar-Basia
09-08-2008, 08:56
ale jakie to miesko??? Angielskie..??? To jakis baran musi byc:rolleyes:
Te ich "bloody" ?? To nic w porownaniu z naszymi k...
Hihi, wlasnie baranowe s....... i "bloody"! We Francji "merde" jest bardzo popularne. Uwazam, ze sa nieszkodliwe dla otoczenia.

Pani Slowikowa
09-08-2008, 14:01
Hihi, wlasnie baranowe s....... i "bloody"! We Francji "merde" jest bardzo popularne. Uwazam, ze sa nieszkodliwe dla otoczenia.


Szkodliwe nie...!!:rolleyes: Ale nie pachna francuskimi perfumami... hhi hi:D :D

kufa86
09-08-2008, 16:46
Według mnie używanie wulgaryzmów wcale nie świadczy o wysokiej zawartości chamstwa w naturze.
(Dlaczego niby pewne zestawy liter maja być nieprzyzwoite? Czy obraźliwe jest np Tyyy.kurdybanku pospolity?).
Wam wielu młodych kumpli, którzy mówią językiem młodzieżowym, który rozumiem i nawet mi się podoba.
To tylko behawior,
chamstwo dotyczy sfery głębszej.

Mar-Basia
09-08-2008, 19:39
Według mnie używanie wulgaryzmów wcale nie świadczy o wysokiej zawartości chamstwa w naturze.
(Dlaczego niby pewne zestawy liter maja być nieprzyzwoite? Czy obraźliwe jest np Tyyy.kurdybanku pospolity?).
Wam wielu młodych kumpli, którzy mówią językiem młodzieżowym, który rozumiem i nawet mi się podoba.
To tylko behawior,
chamstwo dotyczy sfery głębszej.
Zgodze sie z Toba, jezyk mlodziezowy dzisiejszych czasow dla wielu seniorow niezrozumialy. Czasy sie zmieniaja, nie mysl, ze jestem zachwycona tym slownictwem.

kufa86
09-08-2008, 20:00
Czerwony Kapturek po hiphopowemu

Zapina ziomala Kaptur przez osiedle na miejscowke do starszej Jareckiej. Pokitrane ma po kieszeniach troche bakania i jakis szamunek. Wyczail ja wilk wypas i scieme jej z klatki odstawia:
- Elo sztuka. Gdzie sie idziesz ustawic?
- Wybilam sie z chawiry i hetam sie z tym towarem do starej ojca.
Wilk skumal akcje w moment i miedzy blokami skret na miejscowke do starej Jareckiej wylukal, a po drodze zdazyl jeszcze bucha sciagnac z writerami. Wpierdolil Jarecka, kabone jej z szuflad powyjmowal, co by na ziolo starczylo. Jebnal sie na wyro i scieme odstawia. Moment i laska w czerwonej bluzie tez ustawia sie na miejscowce. Patrzy na babke i nie czai wszystkiego:
- Babka, melanz jakis byl, ze uszy i oczy troche przyduze masz, czy to moze ja za duzo smazylam?
A wilk zajawke juz taka zlapal, ze opierdolil w moment Kaptura i faze na wyrze dalej odstawia. Nagle psy wbily sie do chawiry Jareckiej i w moment skatowaly wilka za odstawianie nielegalu. Klime z podworka zdazyl jeszcze pozdrowic, 'HWDP' krzyknal i zszedl ze swiata z rozpierdolonym bebnem. Psy Kaptura i Babke wywlekly z bebechow i razem z wilka towaru po kresce sciagneli.

Kazik
09-08-2008, 20:25
Zaraz sprawdziłem kolejny raz Twój profil-wieku nie podałeś.

kufa86
09-08-2008, 20:53
Baw się dobrze przy tym temacie, tam jest prawie wszystko, nawet wiek
http://www.klub.senior.pl/roznosci-watki-archiwalne/t-ile-lat-ma-kufa-z-nudow-1714.html
oczywiście cenzura zamknęła temat

ana
09-08-2008, 23:45
witam jestem nowa poco wam ta analiza chamstwa

kufa86
09-08-2008, 23:48
witam jestem nowa poco wam ta analiza chamstwa
Mi.... konkretnie...
bo jest to ciężkie do zdefiniowania.

martunia
09-08-2008, 23:53
Czy to w zimie,czy to w lecie poznasz chama ,po berecie.

ana
09-08-2008, 23:58
wiem na pewno chamstwo zawsze wyjdzie nie można go ukryć

kufa86
09-08-2008, 23:58
Czy to w zimie,czy to w lecie poznasz chama ,po berecie.
mocherowym?.......

martunia
09-08-2008, 23:59
Tylko i wyłącznie.

kufa86
10-08-2008, 00:10
Martunia,
dość dawno mieliśmy przypadkowe starcie,
napisałem wtedy...paciorek, siusiu i spać
teraz jestem innego zdania.

martunia
10-08-2008, 00:13
A ja teraz bez paciorka,
Siusiu i spać.

kufa86
10-08-2008, 00:15
Kolorowych snów.
(nie posikaj się niechcąco).

martunia
10-08-2008, 22:58
Uf.
Znowu się udało.
(nie posikać)

kufa86
10-08-2008, 23:07
Heehe
co się udało?
Jak nie posikać się to przyjmij szczere gratulacje...tak trzymać!!
A może by tak ...najmilsza
wpaść na dzień do Tomaszowa....
nieeee... napisać na temat, po, prostu.

zosia446
11-08-2008, 07:35
nadawanie korespondencji z "ZBANOWANEGO"komputera.

ale tyle tu bylo dowodow chamstwa,przy ogolnej aprobacie ,ze mie to sie kolysze na falach zatoki
Prof,mniemanologii spiewal
"uczyla mnie Mama bym sie nie bal chama
cham to jest cham i boi sie sam."

senior A.P.
11-08-2008, 21:58
Zosia cos ty "manem" zostala ?

gratka
12-08-2008, 14:25
Trudna sprawa z tą definicją chama. Czasem nie wiadomo, czy przez delikwenta przemawia chamstwo, czy głupota. Przykład: wchodzi na wątek o ateizmie , gdzie toczy się dyskusja o życiu w zgodzie z wartościami i sumieniem i w poscie 522 pyta:
"Chwileczke !
Ateista i sumienie ?
A co to jest sumienie ateisty ???"
Jeżeli pytanie to nie jest przejawem chamstwa i głupoty to jak to można nazwać?

maja59
12-08-2008, 14:29
To jest przejaw chamstwa, głupoty i prostactwa. Ta przemożna pewność, że tylko wierzący (mam nadzieję w cokolwiek) mają sumienie, a reszta nie. Skąd to tylu złodziei, morderców, kłamców i oszustów w nieateistycznym społeczeństwie. Jakieś rozdwojenie jaźni, czy co?

Alsko
12-08-2008, 14:31
Gratko, to się nazywa "apesenioryzm", chyba...

senior A.P.
12-08-2008, 14:31
Mozna to nazwac calkowita odpornoscia na wszelka "akademicka propagande" !
Chamstwo i glupota dosiega ludzi takze z wyzszym wyksztalceniem w dodatku za kase .

senior A.P.
12-08-2008, 14:35
To sie nazwa ( w wyrazeniu przez prostakow): "Z miasta scie a du.. scie !"
Aby bylo jasniej ale naukowo bez "apesenioryzmu" napiszemy:
madrosci nie da sie zmierzyc dyplomami wszelkich uczelni !

senior A.P.
12-08-2008, 14:37
Wierzacy maja madrosc,ktora wcale nie koliduje z prostactwem,wierza w to co im przekazali ci co uwazaja sie za madrych a czasem nawet za swietych,bo "swiete ksiegi" czytali !

maja59
12-08-2008, 14:41
To sie nazwa ( w wyrazeniu przez prostakow): "Z miasta scie a du.. scie !"
Aby bylo jasniej ale naukowo bez "apesenioryzmu" napiszemy:
madrosci nie da sie zmierzyc dyplomami wszelkich uczelni !
Za to objawienie należy Ci się Nobel. Co ma mądrość i dyplom wyzszej uczelni do chamstawa i prostactwa. W każdej grupie społecznej mozna spotkać reprezentatywną grupę chamów i prostaków. Co zresztą ze smutkiem obserwujemy i na tym forum.

Kazik
12-08-2008, 14:43
Słusznie maju59-Mario, w/g Kościoła mamy 95% katolików, więc kradnie i zabija pozostałe 5%. A Irlandzcy katolicy-też robią bombki. Na dolarach napis "wierzymy w boga", a wojen mieli wiele. A Baskowie to nie katolicy? Szkoda gadać.

senior A.P.
12-08-2008, 14:44
Tak obserwujemy - masz racje !
Tylko widzisz za "wystepy" na forum nie daja Nobla,co najwyzej "jobla".

maja59
12-08-2008, 14:45
Tak obserwujemy - masz racje !
Tylko widzisz za "wystepy" na forum nie daja Nobla,co najwyzej "jobla".
Nie przypuszczałam, że serdecznie mnie rozbawisz, dzięki:)

Kazik
12-08-2008, 14:51
Tak obserwujemy - masz racje !
Tylko widzisz za "wystepy" na forum nie daja Nobla,co najwyzej "jobla".
Czasem nawet bana. Ale ja Cię popieram [czasami tylko-niestety], ale zaraz pewnie za to i tak oberwę. Nadstawiam ucho-do ciągnięcia.

senior A.P.
12-08-2008, 14:52
Wiec widzisz ,mnie zaden "jobel " nie rusza .
Z prostoty rozumu ciesze sie,ze inni wyksztalceni z wielu powodow maja bezsenne noce.

senior A.P.
12-08-2008, 14:54
"kaziu,usmiechnij sie ....." - byla taka pisosenka ,chyba "starszych panow".
Kaziu czy ty nie byles Tadeuszem ?

Kazik
12-08-2008, 15:07
"kaziu,usmiechnij sie ....." - byla taka pisosenka ,chyba "starszych panow".
Kaziu czy ty nie byles Tadeuszem ?
Nie rozumię Tadeuszem? Wyjaśnij. Posyłam foto: jak byś widział takie w W.P.?
http://img352.imageshack.us/img352/9193/olnierkiuc2.jpg (http://imageshack.us)
http://img352.imageshack.us/img352/9193/olnierkiuc2.d0b65d8187.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=352&i=olnierkiuc2.jpg)
Jedną mamy działową w czołgu-stopnia nie pamiętam.

senior A.P.
12-08-2008, 15:09
Takie mlode i ladne - wojska im sie chce ?
Przeciez to wola o ..... do nieba aby takie mialy zabijac .
One powinny kochac i rodzic !

gratka
12-08-2008, 15:20
Wracając do wątku o chamstwie. Podałam przykład, uzyskałam od Forumowiczów potwierdzenie, że post był głupi i chamski , na co otrzymałam odpowiedz jego autora:
Wiec widzisz ,mnie zaden "jobel " nie rusza .
Z prostoty rozumu ciesze sie,ze inni wyksztalceni z wielu powodow maja bezsenne noce.
i żeby nie było wątpliwości:
Mozna to nazwac calkowita odpornoscia na wszelka "akademicka propagande" !
Chamstwo i glupota dosiega ludzi takze z wyzszym wyksztalceniem w dodatku za kase
Pozazdrościć samopoczucia! Tylko trochę wstyd dla Wojska Polskiego, że słowa przepraszam nie nauczyło!:confused:

donka
12-08-2008, 15:33
Obiecałam sobie nie wchodzić na te górne fora,dziś jednak nie wytrzymuję i pytam się Ciebie Gratko -
dlaczego się wdajesz w dyskusję z osobami,które nie dorastają Ci nie tylko do pięt,ale do małego paluszka u nogi?
Nie chodzi tu nawet o wiedzę...tylko o kulturę.

Kazik
12-08-2008, 15:43
Nie odpisałeś co z tym Tadeuszem, którym miałem być. A żołnierka jakby była kapelanem [teoretycznie-bo Watykan nie pozwoli], to na "dzień dobry" była by majorem + szybkie awanse. A Ty w 1968 w Czechach miałeś 2 gwiazdki i 23 lata-to nie zaczynałeś jako szeregowy? Kapelanów wówczas nie było w W.P. Ten wątek ma inny tytuł, piszemy nie na temat-mam nadzieję że nas nie wrzucą w kosz.

gratka
12-08-2008, 15:47
Obiecałam sobie nie wchodzić na te górne fora,dziś jednak nie wytrzymuję i pytam się Ciebie Gratko -
dlaczego się wdajesz w dyskusję z osobami,które nie dorastają Ci nie tylko do pięt,ale do małego paluszka u nogi?
Nie chodzi tu nawet o wiedzę...tylko o kulturę.
Dzięki Doniu, przesadziłaś z paluszkiem, bo po kostkach jestem tym "sumieniem" pokąsana.:confused:
Sama nie wiem, po co mi to, powiem szczerze, ale
czasem mam nadzieję, że jak nawet do delikwenta nie dotrę, to innych czytających skłonię do myślenia i szacunku dla wszystkich ludzi,
albo , że gdy wykażę głupotę to ktoś się czegoś hmmmm nauczy?

Alsko
12-08-2008, 15:52
Obiecałam sobie nie wchodzić na te górne fora,dziś jednak nie wytrzymuję i pytam się Ciebie Gratko -
dlaczego się wdajesz w dyskusję z osobami,które nie dorastają Ci nie tylko do pięt,ale do małego paluszka u nogi?
Nie chodzi tu nawet o wiedzę...tylko o kulturę.
cytuję Donkę, która ma rację, i pytam: mamy Cię za koafiurę stąd wyciągnąć??!!

Donko, "górne" fora? Hm...

maja59
12-08-2008, 15:55
Do delikwenta nie dotrzesz, ale dla nas to pociecha, że można o sumieniu rozmawiać i szacunek dla innych przekazywać. Mój Dziadek mawiał "cham chamem na wieki wieków ament" i miał rację. Takiego się nie naprawi, ale mozna wskazać innym jak to ten cham wygląda i ostrzec przed zbędnym kontaktem.

senior A.P.
12-08-2008, 16:11
"Chamow ci u nas wielu ,lecz zaden nie godzien zasiasc przy Jankielu".
"Cymbalistow bylo wielu na seniorkowym weselu".
"Senior/ka przytakuje a na forum rzadza zboje !"

Zal mi was szczerze ,szanowna awangardo forum,co to o chamstwie "kulturalnie" dyskutujecie - dziadek mial racje "maja59"- do chamstwa tez trzeba dorosnac i seniorem/ka zostac.
Jak moze cham do paluszka czy nawet piety dorosnac innego chama,ktorego nawet "amen" nie rusza i dalej po chamsku ,choc uczenie pisze - skad my to znamy - chyba nie z talmudu ???
Ateista,agnostyk nie moze byc chamem ,co najwyzej po chmasku traktowac prostaka z dobrym samopoczuciem.


"Nie wywyzszajcie sie albowiem bedziecie ponizeni !" - to dotyczy wszystkich.

gratka
12-08-2008, 16:15
Donka, Ala, Maja - macie rację. Nic tu po nas. Buźka!

senior A.P.
12-08-2008, 16:25
Zapewne masz racje lepiej pozno niz wcale gdy sie dochodzi do wlasnych wnioskow.

maja59
12-08-2008, 18:37
Donka, Ala, Maja - macie rację. Nic tu po nas. Buźka!
Już nas nie ma, rozmowy na poziomie budki z piwem (nie obrażając budki) nie są naszą specjalnością. Spotkamy się w innym miejscu. Buźka

Mar-Basia
12-08-2008, 19:38
cytuję Donkę, która ma rację, i pytam: mamy Cię za koafiurę stąd wyciągnąć??!!

Donko, "górne" fora? Hm...

A ja myslalam, ze AA nie zapedzaja sie na to forum? Czyzbym miala o Was bledna opinie? moje panie ?

Alsko
12-08-2008, 20:01
Odwiedzam wiele wątków. Nie "zapędzam się", wątki są przecież dostępne.
Ale nie przenoszę wątku do wątku.
I nie uprawiam corridy.
Poza tym nazywam się inaczej. Nie AA.

donka
12-08-2008, 20:09
cytuję Donkę, która ma rację, i pytam: mamy Cię za koafiurę stąd wyciągnąć??!!

Donko, "górne" fora? Hm...

Miałam na myśli wątki i strony odwiedzane przez osoby,z którymi nie chciałabym się wdawać w polemiki. A ponieważ one są prawie wszędzie ,więc wolę nie wchodzić w tak zwane / przeze mnie/ "górne fora" w ogóle. Przepraszam,
że zabrzmiało to zbyt ogólnie.

ZbyszekK
12-08-2008, 22:49
Na wszelki wypadek, by w ferworze żarliwej dyskusji nie zapomnieć o co chodzi, przypominam projekt Kufy86

Definicja chama

Chcę pofilozofować trochę nad definicją chamstwa.
Co to właściwie jest?
Na pewno zespół zachowań w stosunku do otoczenia. I co dalej?
Kto to jest właściwie cham?

Cham musi być egocentrykiem, zapatrzonym w siebie; pewnym tego, ze jest pępkiem świata, który to świat jest wyłącznie dla niego stworzony.

Brak takiemu wrażliwości na innych.
Czyli nie ma chama – wrażliwego altruisty.
To jeszcze chyba nie wszystko.
Do pełnego chama brakuje jeszcze zadufania i pychy. Cham ma całe otoczenie głęboko w tyle.
I jeszcze – cham nie ma skrupułów, wahania.
Jest bezczelny i pewien siebie...
Reasumując prymitywizm, brak uczuć wyższych i wyobraźni.
Nie stwierdzono zależności między poziomem chamstwa a płcią, poziomem wykształcenia lub np. pozycją polityczną.

Dodam do tego jeszcze leniwą bezmyślność, brak wyobraźni i wygodnictwo.
[...]

Skoro ,,Cham musi być egocentrykiem, zapatrzonym w siebie...'', to moje i nie tylko moje obarczanie chamstwem innych, byle nie mnie, jest łatwizną moralną i intelektualną; jest postawą ułatwiającą szerzenie się chamstwa na ulicy, w tramwaju i autobusie, rzadziej metrze; w forum dyskusyjnym, w prasie i to nie tylko brukowej, w licznych i ubogich programach telewizyjnych - wszędzie.

Kazik
12-08-2008, 23:07
Za rządów "czarnych pułkowników" w Grecji, pasażer pyta gościa obok: jest pan wojskowym?-nie, to ma pan może w rodzinie kogoś wojskowego?-nie. No to zejdź chamie z mojej nogi.

senior A.P.
13-08-2008, 14:33
Co bylo dalej ? Zszedl z tej nogi ?
Poczatkujacy forumowicz ZbyszekK slusznie zauwaza dlaczego rozszerza sie chamstwo.
Pozwole sobie zapytac: czy zdarza sie to w sferach rzadzacych w Polsce ?

Alisia
13-08-2008, 15:06
Wokol siebie ,tu na TYM forum,w tysiacach innych miejsc,zle,naganne zachowania widzimy codziennie,czyz nie?
Najgorsze jest to ,ze zachowania takowe staja sie norma,gdyz spolecznosc je akceptuje, jesli nie aplauzem ,to milczaca zgoda na dranstwo.

gratka
13-08-2008, 19:20
No, kufa masz powyżej obszerny materiał, możesz - zamiast definiować - spróbować określić zawartość chamstwa w chamstwie.:D :D

Bajadera07
13-08-2008, 19:28
"Chamow ci u nas wielu ,lecz zaden nie godzien zasiasc przy Jankielu".
"Cymbalistow bylo wielu na seniorkowym weselu".
"Senior/ka przytakuje a na forum rzadza zboje !"

Zal mi was szczerze ,szanowna awangardo forum,co to o chamstwie "kulturalnie" dyskutujecie - dziadek mial racje "maja59"- do chamstwa tez trzeba dorosnac i seniorem/ka zostac.
Jak moze cham do paluszka czy nawet piety dorosnac innego chama,ktorego nawet "amen" nie rusza i dalej po chamsku ,choc uczenie pisze - skad my to znamy - chyba nie z talmudu ???
Ateista,agnostyk nie moze byc chamem ,co najwyzej po chmasku traktowac prostaka z dobrym samopoczuciem.


"Nie wywyzszajcie sie albowiem bedziecie ponizeni !" - to dotyczy wszystkich.
Pisząc ten post?!... no cóż seniorze ...jak ci tam.... Lekarz cię nie uprzedzał, że niektórych leków alkoholem popijać nie wolno ? Zwoje się od tego prostują... Ale ty wiesz ,,lepiej"....

maja59
13-08-2008, 19:34
Pisząc ten post?!... no cóż seniorze ...jak ci tam.... Lekarz cię nie uprzedzał, że niektórych leków alkoholem popijać nie wolno ? Zwoje się od tego prostują... Ale ty wiesz ,,lepiej"....
Bogda, nie dawaj satysfakcji, że jest czytany, niech ujada samotnie. Po wpisie na temat gwałconych kobiet za wybielanie czyli usprawiedliwianie takich czynów dla mnie jest skończony i nawet splunąć nie warto.

Bajadera07
13-08-2008, 19:47
masz rację...NIE WARTO !

senior A.P.
13-08-2008, 21:06
Ho,ho ! Jakie plucie !!!
I to popatrz wyzej kto to czyni - "siostry milosierdzia",wprawdzie sie roznia wiekiem i plucie jeszcze z moca ale cala reszta to juz tylko kolorki.
Bog zaplac !

ZbyszekK
14-08-2008, 00:07
Z definicji Kufy
Do pełnego chama brakuje jeszcze zadufania i pychy.
Najskuteczniejszym sposobem zwalczania niektórych kategorii chamstwa, o właśnie tej wyżej wskazanej, jest kompletne ignorowanie takiego osobnika.
Nie ma go. Nie widać typa, nie słychać jego głosu... Cham? Nie znam takiego, nie słyszałem...
Ale tylko wtedy jest skuteczne, jeśli nikt nie wyrwie się z polemiką z Chamem. Wtedy On wygrywa, kłamie jak szef propagandy III Rzeszy, butnie głosi, że czarne jest białe, a białe to czarne. I czeka w swoim zasobnym domu na takich co to nie mogą wytrzymać...
Więc zachęcam do milczenia wobec Chama.
Spróbujemy?

Lila
14-08-2008, 00:19
Hmm...a gdzie widzisz owego Chama ?

senior A.P.
14-08-2008, 13:45
Chamow ci u nas pod dostatkiem - przesciguja sie jak na igrzyskach.
Smutne ale prawdziwe.

gratka
20-08-2008, 15:29
Najciemniej pod latarnią, niestety.

senior A.P.
20-08-2008, 15:57
Tak ale pod latarnia w ktorej wylaczono swiatlo !

gratka
20-08-2008, 16:13
Najciemniej pod przebudzoną latarnią!!!!

maja59
20-08-2008, 17:43
Najciemniej pod przebudzoną latarnią!!!!
Nic dodać, nic ująć:)

senior A.P.
20-08-2008, 18:43
Przedmioty martwe nigdy sie nie budza,podobnie jak zywy chodzacy trup.

Lila
10-10-2008, 12:14
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3874593

Do poczytania......O matko i córko !:D

Basia.
10-10-2008, 12:19
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3874593

Do poczytania......O matko i córko !:D no ta młodzież została przez kogoś wychowana ......... to daje do myślenia kiedy się czyta "przesłania pełne miłości" na różnych forach dla seniorów. Wczoraj podczas spaceru z psami spotkałam dziewczynę bardzo ładnie ubraną ...... miała cudne buty /Lidko podobnie jak ja byś się tymi butami zachwyciła/ oprócz nas szedł ścieżką senior płci męskiej, na widok tej ślicznej pięknie ubranej dziewczyny zaczął wykrzykiwać obraźliwe uwagi gdyby nie było świadków /mnie z olbrzymim psem/ to by tej dziewczynie chyba przyłożył tak się rozjuszył nie wiadomo czym. Ten senior z pewnością się kiedyś powielił i wychował potomstwo na wzór i podobieństwo swoje. Bywa, że rozumiem stosunek młodych ludzi do seniorów i często tym młodym ludziom się nie dziwię.

Agape
10-10-2008, 13:21
Przeczytałam rozmowy na temat chamstwa i pozwolę sobie przytoczyć zdanie, które kiedyś zasłyszałam, ale podsumowujące trwającą tu dyskusje:
"Z chamem nie ma co się kłócić, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."
Nic dodać, nic ująć.

senior A.P.
10-10-2008, 15:24
Jakiez to cham moze miec doswiadczenie ?
"Chamskie doswiadczenia" tak mocno teraz uwypuklane wynikaja z jakis celow.
Jednym z nich jest pogarda dla starszych ludzi.
Czyzby starzy zagrazali mlodym ?
Moze wiec jest odwrotnie i to mlodzi zagrazaja starym ???

Mar-Basia
10-10-2008, 16:37
Zdarza sie, ze od czasu do czasu odwiedzam Polske. Dawniej przyjezdzalam samochodem, ale od czasu kiedy mi "podstawili" cegly pod samochod - wybieram inny srodek lokomocji. Po Warszawie z reguly poruszam sie taksowka ale zdarzylo mi sie skorzystac z autobusow i tramwajow, zwlaszcza w Srodmiesciu. Nie zauwazylam aby mlodzi ludzie chamsko zachowywali sie w stosunku do starszych. Nawet w wielu przypadkach jakis sympatyczny mlodzieniec usilowal mi ustapic miejsca. Wybuchalam smiechem, ze lubie stac i ze pewnie obok sa starsi ode mnie. Wielokrotnie nawiazywalismy mile rozmowy , ktore konczyly sie milym slowem z obu stron. Spotkalam na drodze rowniez ludzi starszych, szczegolnie panie, ktore dzielnie usilowaly mi obtlukiwac kostki "laseczka", aby im ustapic miejsca, wpuscic do kolejki. A komentarze.?..lepiej nie powtorze. Odradzam takiej zwrocic uwage, ze sie zle zachowuje. Litanie sa solidne, prawie jak u furmana, ktory rozwozi wegiel.
Nie winmy mlodziezy, nie obciazajmy ich wszystkimi zbrodniami i nieszczesciami swiata - popatrzmy na nas - napewno bedzie lepiej. Patrzmy rowniez na wlasne podworko - np Forum Seniora? Wiem co mi odpowiecie - "sa ludzie i ludziska". No wlasnie, sa!!!!!!!

tadeusz50
10-10-2008, 17:12
cytat z postu 238
Nie winnmy mlodziezy, nie obciazajmy ich wszystkimi zbrodniami i nieszczesciami swiata - popatrzmy na nas - napewno bedzie lepiej. Patrzmy rowniez na wlasne podworko - np Forum Seniora? Wiem co mi odpowiecie - "sa ludzie i ludziska". No wlasnie, sa!!!!!!!

Dołożę jeszcze naszych rządzących oraz sejm senat. Pokazują takie przykłady naszej młodzieży i co się jej dziwić.

senior A.P.
10-10-2008, 20:13
Na seniorze tez spotykamy "mlodziez" ponizej 60-ciu.
Odpowiednio sie zachowuja.

Lila
10-10-2008, 20:16
Na seniorze tez spotykamy "mlodziez" ponizej 60-ciu.
Odpowiednio sie zachowuja.

Nooo..:D Ale ci powyżej 60-ciu bywają gorsi.

bogda
10-10-2008, 20:26
Nooo..:D Ale ci powyżej 60-ciu bywają gorsi.

Czy to znaczy, że po 60-tce się odmładzamy ...umysłowo :D

senior A.P.
10-10-2008, 20:26
Skad wiesz ?
Nie zawsze wiek daje sie rozpoznac po pismie i mowie.
A ile do tego udaje mlodych i "mlodziezowo" nie tylko mysli ale i ubiera sie !

Lila
11-10-2008, 09:53
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3631753

do poczytania o emerytach tym razem.:D

senior A.P.
11-10-2008, 10:31
Trzeba,trzeba poczytac,przeciez wsrod seniorow chamstwa nie ma,nie to co u sasiadow.

senior A.P.
22-12-2008, 17:24
Na swieta wszyscy sie odchamiamy !
Jezeli w swieta spotkacie chama to oplatkiem go !!!

Stefan
24-12-2008, 12:14
Na innym wątku niedawno postawiono pytanie/problem!: "Gdzie jesteście niemi Seniorzy?"
(Różności - Maja).
A tutaj, w tym wątku, macie częściową odpowiedź.
Wielu Seniorów jest zniesmaczonych tego rodzaju tematami, a także poziomem dyskusji.
Oraz szkodliwą "aktywnością" takich forumowiczów, jak np. Senior A.P.
Dołączam do Babki-Gratki (Donki, Ali, Maji, i in.): "Nic tu po nas".
W Nowym Roku życzę Wszystkim i sobie miłej, sympatycznej atmosfery na Club Senior Cafe. Stefan.

ostatek
24-12-2008, 13:31
Alsko, Stefanie... wigilia dzisiaj... czy nie widzicie wściekłej tęsknoty Seniora... do zapachu polskich świerków, sianka pod obrusem, kolędy: "lulajże Jezuniu"... tęsknotę można pokazać różnie: łzami i zadumą, ale również - wściekłością i złośliwością...
Proszę, pomóżmy Seniorowi pokonać tęsknotę, bądźmy z Nim myślą życzliwą... podzielmy się opłatkiem i sercem... zaprośmy do stołu, pójdźmy razem na pasterkę... :)
Wiem, że Senior odpowie wściekłym postem, ale... wiem również, że się nie mylę.
Seniorze A.P. jesteś z nami... :) w kraju dzieciństwa, gdzie nawet łzy miały słodki smak... nie jesteś sam na obcej ziemi.

Kazik
24-12-2008, 14:10
http://img300.imageshack.us/img300/699/seniorowipy0.png (http://imageshack.us)http://img399.imageshack.us/img399/6243/86083093mr3.png (http://imageshack.us)

Alsko
24-12-2008, 14:23
Seniorze AP, Wesołych Świąt!

http://iv.pl/images/1f4brsw009p6grm97xm2.jpg




Ostatku! :D :D