PDA

View Full Version : NTM co robić?


Bogusia55
05-11-2014, 22:21
Zaczęło się bardzo niewinnie, każde kichnięcie czy kaszlnięcie powodowało popuszczanie. Nie przejmowałam się, w końcu nie zdarzało się to jakoś często. Ale od kilku tygodni problem się nasilił, nie mogę się swobodnie zaśmiać, co gorsze wystarczy że szybciej wstanę czy przyśpieszę kroku i już:/ Macie jakieś rady dla mnie? do jakiego lekarza się udać, w jakie podkłady zaopatrzyć? i co z podrażnieniami które już u siebie zauważyłam...

weronika1
07-11-2014, 05:40
Zaczęło się bardzo niewinnie, każde kichnięcie czy kaszlnięcie powodowało popuszczanie. Nie przejmowałam się, w końcu nie zdarzało się to jakoś często. Ale od kilku tygodni problem się nasilił, nie mogę się swobodnie zaśmiać, co gorsze wystarczy że szybciej wstanę czy przyśpieszę kroku i już:/ Macie jakieś rady dla mnie? do jakiego lekarza się udać, w jakie podkłady zaopatrzyć? i co z podrażnieniami które już u siebie zauważyłam...

Przede wszystkim powinnaś zgłosić się do lekarza rodzinnego. On da Ci skierowanie do specjalisty a specjalista poprowadzi Cię dalej. Jeżeli będą Ci przysługiwały pampersy, to też Ci przepisze, ale musisz go zapytać. Gdybyś mimo wszystko miała problemy to pisz, pomożemy Ci znależć wyjście.
Podaję linki do stron, z których dowiesz się wszystkiego o Twoim problemie i wybierzesz leczenie.
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-moczowy/nietrzymanie-moczu-pomoze-operacja_38781.html
http://kobieta.onet.pl/forum/10-waznych-pytan-o-nietrzymanie-moczu,733580,czytaj-popularne.html
http://agklinik.com/oferta/ginekologia-estetyczna/laserowe-leczenie-nietrzymania-moczu/
Zyczę szybkiego powrotu do zdrowia.:)

todtka
09-11-2014, 22:27
Tak, tak - pierwsza rzecz to udać się do lekarza rodzinnego, da skierowanie do specjalisty i zapewne zleci też badania moczu, morfologię. Po ustaleniu przyczyny NTM wiadomo jakie leczenie podjąć. A podkładów szukaj jak najbardziej chłonnych, ale najlepiej żeby nie miały takiego foliowego spodu, żeby skóra miała jak oddychać. W przeciwnym razie szybko nabawisz się odparzeń, a i zapach będzie bardziej nieprzyjemny.

dankaa
10-11-2014, 20:42
Ważne jest aby wszystko dobrać odpowiednio dla ciała. Każda wkładka, pampers dla dorosłych a nawet codzienny ubiór pomoże tobie znieść wszystkie dolegliwości z tym związane. Tak jak zostało wspomniane wcześniej, musisz uważać na wszelkie odparzenia i tym podobne, wiadomo istnieją kremy to leczące, jednak po co stwarzać sobie jeszcze więcej problemów.

ninjaho
11-11-2014, 11:24
Ważne jest, żeby zmniejszyć natężenie zapachu moczy warto wypijać większe ilości wody, a jak już dojdzie do odleżyn zaopatrz się w dobry krem albo maść na odparzenia typu sudocrem. Pielęgnuje, działa antybakteryjnie i nawilża taką podrażnioną skórę.

Bogusia55
01-12-2014, 08:54
pampersy na razie w grę nie wchodzą, nie wyobrażam sobie tego :/ do lekarza pójdę na pewno, może da mi jakieś leki. Nie jestem jeszcze na tyle stara żeby się tak łatwo z tym pogodzić. Sudocrem mam, pomaga, bo te odparzenia bolą. dziękuję za linki wszystko przeczytałam.

babciela
01-12-2014, 10:31
Bogusiu- idz do ginekologa- oni zakladaja tzw tasiemki- zdaja egzamin. Pozdrawiam. E

xys
03-01-2015, 19:49
to typowa stres incontinence typowa u 2 milionów Polek

znam to zagadnienie

jest prosty zabieg podstrzyknięcia własnej tkanki tłuszcowej pod zwieracz sphincter uretraeZaczęło się bardzo niewinnie, każde kichnięcie czy kaszlnięcie powodowało popuszczanie. Nie przejmowałam się, w końcu nie zdarzało się to jakoś często. Ale od kilku tygodni problem się nasilił, nie mogę się swobodnie zaśmiać, co gorsze wystarczy że szybciej wstanę czy przyśpieszę kroku i już:/ Macie jakieś rady dla mnie? do jakiego lekarza się udać, w jakie podkłady zaopatrzyć? i co z podrażnieniami które już u siebie zauważyłam...

Arti
03-01-2015, 21:22
pampersy na razie w grę nie wchodzą, nie wyobrażam sobie tego :/ do lekarza pójdę na pewno, może da mi jakieś leki. Nie jestem jeszcze na tyle stara żeby się tak łatwo z tym pogodzić. Sudocrem mam, pomaga, bo te odparzenia bolą. dziękuję za linki wszystko przeczytałam.

Leków na tę przypadłość nie ma :)

ginekologiczny zabieg tę przypadłość likwiduje :)
a więc wizyta u ginekologa konieczna.

eledand
03-01-2015, 21:41
Ja tą przypadłość ma od 20 LAT.
pO plastyce przedniej moje "Lulu" Funkcjonowało przez 15 miesiecy i opadły te tzw węzły na nowo na dół.zod 1996 do 1997 po operacji, 1 plastyki.I na CEP...
Moczenie,na okrągło.
Brrrrr...
Przeszłam Gehennę idąc do Urzędów a tutaj "LULACZ"""
Na drodze,LULACZ...
Patrzą te wiedżmy Stare i myślą że człek młody Pijany...wrrrr
Przeszłam Horror...

Teraz po dogłębnej dianostyce szpitalnej.Wiem że muszę iść na UROLOGIĘ.
Ginekologicznie nie sprawiają moje narządy,problemów do usunięcia.JAK NA RAZIE>>>>


Pozdrawiam Was......

nekonoasobu
05-05-2015, 10:39
Ważne żeby mieć dobrego lekarza, który faktycznie chce pomóc a nie tylko kasę wyciągać







profil (http://www.metroblog.com/profiles/shinsetsu/)