menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 31-10-2006, 11:11
katarzyna's Avatar
katarzyna katarzyna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Post Dojrzałe kobiety za kierownicą - komentarze


Komentarz do artykułu: Dojrzałe kobiety za kierownicą
--------------------
Jestem po sześćdzisiątce i prowadzę samochód codziennie. Nie są to duże odległości- jeżdżę do pracy. Mieszkam w Warszawie co też ma znaczenie. Obserwuję kierowców. Nie powiem, że kobiety jeżdżą lepiej lub gorzej od mężczyzn (po mieście). Uważam, że nie należy w czasie jazdy rozmawiać przez komórkę, chyba że mamy zestaw głośnomówiący. Do niedawna przeszkadzała mnie rozmowa z kimś w samochodzie, od roku nie przeszkadza. Natomiast bardzo mnie przeszkadza chamstwo na drodze. Zmiana pasa bez kierunkowskazu, włączany już w czasie wykonywania manewru lub wcale. Jazda u mnie w bagażniku i nie dlatego żeby mnie pośpieszyć tylko taka maniera niektórych kierowców. Aż kusi aby nagle zachamować tylko szkoda własnego samochodu. Brak zrozumienia gdy ktoś wolniej rusza spod świateł (musi mieć powód), natychmiast wszyscy trąbią. Apeluję do kierowców - nie rób drugiemu co tobie niemiłe i proszę o właściwe używanie kierunkowskazów. Dziękuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 11-03-2009, 15:13
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Post

Zgadzam się z Katarzyną. Jestem pod 60-tkę. Jeżdżę bardzo uważnie a wielokrotnie dzięki swojej przytomności umysłu zdołałam uniknąć kolizji z mlodszymi Panami. Pozdrowienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 19:05
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie Dojrzałe kobiety za kierownicą

Moje obserwacje dotyczące kierowców (obojga płci) są podobne jak opisane w artykule.
Prawko zrobiłem ponad 40 lat temu, również prawie codziennie prowadzę samochód.
Nie włączanie kierunkowskazów jest trochę denerwujące to fakt, szczególnie gdy się nam spieszy. Ale ja to przyjmuję z humorem.
Kiedyś jednak zatrąbiłem na kobietę, które zaczęła się malować gdy staliśmy na światłach. Światła się zmieniają a ta pani nadal się maluje, zamiast ruszać.
Jednak to była młoda kobieta, na starszą bym nie trąbił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 19:23
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Jeżdżę od 25- lat i nieważny wiek kierowcy ani pleć ale kultura jazdy .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 19:28
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Katarzyno, czytajac Ciebie - smieje sie od ucha do ucha. Jezdze samochodem od 50 lat. Mam doswiadczenie "prowadzenia" samochodu w Polsce i poza granicami. Moge Ci powiedziec, ze w Polsce nie jest az tak zle. Zapraszam Cie na "przejazdke" do Hiszpanii. Uwielbiam ten kraj....ale bym powystrzeliwala z premedytacja wszystkich kierowcow odmiennej plci. Nie tylko nie respektuja kodeksu drogowego ale jezdza bez prawa jazdy, bez ubezpieczenia, czesto pod wplywem narkotykow...a alkohol , juz nawet nie wspominam. Autovia, ktora musze "brac" pare razy dziennie, slynna N-340 - jest najbardziej mortelna autovia w poludniowej Europie. Jak jezdzilam w Polsce samochodem, nawet jak kierowcy nie wlaczaja migacza - to male piwko przy Hiszpanach.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 20:14
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 003
Domyślnie

Ja uczyłam się jeździć już po sześćdziesiątce. Wiem, że jeżdżę nie najlepiej, bo i staż krótki i neurony już nie te. Ale pokażcie mi drugą babkę, która się odważy!
O migaczach staram się pamiętać, czasem zapomnę o włączonym hamulcu....
Wcześniej miałam kierowcę...osobistego.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 20:31
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Ja uczyłam się jeździć już po sześćdziesiątce. Wiem, że jeżdżę nie najlepiej, bo i staż krótki i neurony już nie te. Ale pokażcie mi drugą babkę, która się odważy!
O migaczach staram się pamiętać, czasem zapomnę o włączonym hamulcu....
Wcześniej miałam kierowcę...osobistego.

Chapeaux!!! Przyznam szczerze, ze nie wiele kobiet po 60-tce zacznie sie uczyc jezdzic samochodem. Brawo - jestem pelna podziwu. Kiedys jak mieszkalam w Szwajcarii jedna z moich kolezanek niedaleko 50-tki usilowala zrobic prawo jazdy w jednym z niemieckich kantonow .........nieszczescie, zaden instruktor nie chcial z nia jezdzic - z gory przesadzili, ze w tym wieku?......Przeniosla sie do kantonu francuskiego i za pierwszym podejsciu miala prawko.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 20:38
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Przestan! Watek jest o kierowcach. Nie badz patetyczny. Usmiechnij sie, nawet do lustra jak nie masz nikogo innego w zasiegu reki. Smiech to zdrowie!!!!
Wyciąganie tego, że jestem wdowcem jest .... Uśmiechać mam się do kogo i nie muszę do lusterka. Uśmiecham się od samego rana , nawet do psa. Ja nie muszę pisać opinii o tobie bo sama ja sobie wystawisz. Pomyśl trochę, policz do dziesięciu zanim coś napiszesz. Myślenie naprawdę nie boli.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 20:49
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Uwielbiam siedzieć za kółkiem mojego nie pierwszej młodości autka włączyć sobie płytkę Czesława Niemena i tak jechać przed siebie ,nigdzie się nie spieszyć.Balsam dla duszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 22:30
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Powiem Wam, ze coraz więcej kobiet w późniejszym wieku robi prawo jazdy- mamy w rodzinie ośrodek nauki jazdy - najstarsza miała 58 lat, cięzko jej szła nauka, ale szła, była bardzo ambitna pani i zdała za drugim razem tez wbrew przewidywaniom, bo były kłopoty natury koordynacyjnej...wniosek -z niczego nie nalezy rezygnować na zapas....przeć do przodu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 22:44
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Jeżdżę codziennie od 25 lat, a Wroclaw dla kierowcow jest fatalny, muszę powiedzieć, że mlodzi kierowcy notorycznie nie przestrzegają przepisów, ile razy stoję na światlach, patrzę a tu ciach,, obok na czerwonych światlach, stąd codziennie tyle doniesień w lokalnej prasie o wypadkach.Ja się staram mieć oczy wokół głowy i jakoś udaje mi się tyle lat bez kolizji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 22:49
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

wiesz, nas juz brawura nie bawi, a oni nie mają jeszcze wyobraźni potzrebnej do racjonalnego myslenia, poza tym wszechobecny szpan(czytaj głupota)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 22:56
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie

Muszę przyznać, że też dosyć późno zrobiłam prawo jazdy i jeszcze miałam potem kilkuletnią przerwę. Teraz po sześdziesiątce prowadzę samochód ,ale nie było łatwo. To prawda, że instruktorzy nie chcą uczyć starszych.Na szczęście znalazłam takiego co się podjął i myślę, że jeżdżę dobrze, no może prawie...ale już się nie boję.
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 14-03-2009, 00:11
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
wiesz, nas juz brawura nie bawi, a oni nie mają jeszcze wyobraźni potzrebnej do racjonalnego myslenia, poza tym wszechobecny szpan(czytaj głupota)


Dlatego niektóre firmy ubezpieczeniowe kierowcom po 50 roku życia dają rabat na ubezpieczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 14-03-2009, 00:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janczar
Dlatego niektóre firmy ubezpieczeniowe kierowcom po 50 roku życia dają rabat na ubezpieczenie.


Które ? Ja nic nie wiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 14-03-2009, 00:27
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Które ? Ja nic nie wiem.
To było ogłoszenie chyba w "Angorze", zapamiętałem że chodziło o osoby po 50 r. życia, ale która to firma oferowała tego nie pamiętam. W każdym bądź razie nie PZU bo tam się ubezpieczam i bym pamiętał.

Po edycji:
Znalazłem w necie, że np "Warta" daje 20% upustu:
http://www.motoryzacja.home.pl/prasa...a_17112004.htm
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 14-03-2009, 07:51
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

wiek ani płeć nie ma nic do rzeczy w poruszaniu sie po drogach. wszystko zależy od kultury osobistej uzytkowników i oczywiście stanu zdrowia. złą koordynacje psychofizyczną może mieć 20 latek i 60 latek. kiedyś odkryłam prawdę nie do podważenia, sposób jazdy jest uzależniony od cech charakteru. lękliwy nie wsiądzie za kierownicę,a jeżeli już to jeździ bardzo ostrożnie i na odwrót ktoś nieostrożny będzie też tak jeździł. nastawienie pogodne do życia ułatwia jazdę, szczery usmiech zza kółka zawsze jest pomocą , nawet na rondzie w Katowicach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 14-03-2009, 08:02
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Jak sie nie myle to rondo w Katowicach nie jest już tak straszne jak pare lat temu bo sie przejeżdż pod rondem może sie myle bo nie przejeżdżałam przez centrum Katowic od 2005r wtedy to był horror
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 14-03-2009, 08:10
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

mniej więcej w tym czasie często jeździłam do Katowic.
i do dzisiaj nie wiem jak ja to robiłam,że do Katowic wjeżdżałam jedną drogą a opuszczając stolicę województwa wyjeżdżałam zawsze inną, raz nawet w asyście policji , tak sie pogubiłam . najwidoczniej żal im się zrobiło "baby" za kierownicą"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 14-03-2009, 09:50
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Dla mnie siedzenie za kółkiem to panaceum.Sama przyjemność!Mam nieraz obawy jak wjeżdżam do obcego miasta,ale i te potrafię pokonać już po wjechaniu do niego.Za kierownicą zapominam o wszelkich zmartwieniach,chorobach i innych nieprzyjemnych sprawach.
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior za kierownicą - jak długo można jeździć bezpiecznie? - komentarze senior A.P. Ogólny 20 07-11-2021 16:16
Senioritka za kierownicą emka46 Różności - wątki archiwalne 35 17-04-2008 11:57
Seniorzy za kierownicą - zalecana ostrożność - komentarze Feminka Ogólny 53 04-09-2007 22:23
105- latka za kierownicą - komentarze Basia. Ogólny 1 16-05-2007 09:50
Menopauza a zdrowie kobiety - komentarze Basia. Ogólny 0 28-03-2007 16:23

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.