menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-02-2007, 11:18
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Post ZUS tani i skuteczny? - komentarze


Komentarz do artykułu: ZUS tani i skuteczny?
--------------------
tani... skuteczny
chyba sobie żartują....

http://wiadomosci.onet.pl/1491047,11,item.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-02-2007, 20:35
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Smutny zus

Dzisiaj w Wydarzeniach poinformowano, że ZUS wyśle iluś tam pracowników na kurs, jak sobie radzić ze stresem. W komentarzu ludzie słusznie mówili, że zestresowni w ZUS-ie to są klienci, jeden gość dobrze powiedział, że jak ktoś się stresuje, to niech zmieni pracę. Kurs ma kosztować dużo pieniedzy. To w ogóle dziwna instytucja. W wielu miastach najładniejsze budynki to ma właśnie ZUS, który już niedługo nie będzie miał z czego płacić świadczeń. Przkład takiej budowli w Kołobrzegu, kto był i widział to potwierdzi.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-02-2007, 21:31
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Smutny

Cytat:
Napisał wuere'le
Dzisiaj w Wydarzeniach poinformowano, że ZUS wyśle iluś tam pracowników na kurs, jak sobie radzić ze stresem. W komentarzu ludzie słusznie mówili, że zestresowni w ZUS-ie to są klienci, jeden gość dobrze powiedział, że jak ktoś się stresuje, to niech zmieni pracę. Kurs ma kosztować dużo pieniedzy. To w ogóle dziwna instytucja. W wielu miastach najładniejsze budynki to ma właśnie ZUS, który już niedługo nie będzie miał z czego płacić świadczeń. Przkład takiej budowli w Kołobrzegu, kto był i widział to potwierdzi.
Takie kursy organizuje się po to, aby kolejna ekipa mogła sobie dorobić do skromnych pensji.
Mam receptę na stres:
Jeśli praca w życiu szkodzi, porzuć pracę, o co chodzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 23-02-2007, 09:28
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Wiadomo, że złodziej to zawód bardzo stresujący.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 23-02-2007, 09:40
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Post

Może spojrzec na to z innej strony.Ci szarzy pracownicy ZUS-u nie są odpowiedzialni za bzdurne przepisy uchwalane wyżej ,a wiadomo,że pracować gdzieś trzeba,dopóki nie stanie się klientem ZUS-u.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 23-02-2007, 11:08
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Emka -zgadzam sie z Tobą w ZUSie też pracują ludzie i ludziska - a najczęściej z wszelkich szkoleń ,integracji czy jak to jeszcze można nazwać zazwyczaj korzysta towarzystwo wzajemnej adoracji. Tak samo jest w każdej instytucji nie tylko w ZUS .Pozdrawiam Grażyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 12:55
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie A ja stwierdzam...

...na swoim przykładzie zresztą, że urzędnicy ZUS działają na szkodę klientów, a nie - jak to się wszem i wobec głosi - są nastawieni frontem do! Po długich i ciężkich przepychankach z tą cudowną instytucją, przyznano mi prawo do wcześniejszej emerytury. Jestem na rencie inwalidzkiej - I grupa, wypadkowa. Miałam nadzieję, że poprawię swoją sytuację finansową, a przede wszystkim - że uwolnię się od okresowych komisji... Wyliczono mi kwotę niższą od renty! Dlaczego tak? Bo do rozliczeń wzięto pod uwagę najgorsze finansowo, a nie najlepsze lata... Będę się kłócić, pewnie. Ale szlag mnie trafia, że urzędnicy w taki sposób podchodzą do sprawy, kiedy wiadomo, że każdy grosz się liczy...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 13:03
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

No to chyba mialam niebywale szczęście,że załatwienie formalności zwiazanych z przejściem na wcześnniejszą emeryturę poszło gładko i sprawnie.Urzędniczki były sympatyczne i pomocne.Żadnych zastrzeżeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 14:14
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie A nie jest tak,

Cytat:
Napisał Ewita
...na swoim przykładzie zresztą, że urzędnicy ZUS działają na szkodę klientów, a nie - jak to się wszem i wobec głosi - są nastawieni frontem do! Po długich i ciężkich przepychankach z tą cudowną instytucją, przyznano mi prawo do wcześniejszej emerytury. Jestem na rencie inwalidzkiej - I grupa, wypadkowa. Miałam nadzieję, że poprawię swoją sytuację finansową, a przede wszystkim - że uwolnię się od okresowych komisji... Wyliczono mi kwotę niższą od renty! Dlaczego tak? Bo do rozliczeń wzięto pod uwagę najgorsze finansowo, a nie najlepsze lata... Będę się kłócić, pewnie. Ale szlag mnie trafia, że urzędnicy w taki sposób podchodzą do sprawy, kiedy wiadomo, że każdy grosz się liczy...
że to kandydat na emeryta wybiera lata, na podstawie których oblicza się wysokość emerytury? Chyba z całości zatrudnienia wybiera się albo 10 lat "pod rząd", albo z 20 lat "skokowo" (wybiórczo"?)
Jeśli tak jest nadal, to masz podstawę do odwołania się od niekorzystnej dla Ciebie decyzji. Życzę powodzeni i wytrwałości w potyczkach z ZUS-em.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 14:18
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie No właśnie!

Mam zamiar się odwołać, ale w tym celu muszę pojechać do ZUS i zażądać dokładnych wyliczeń - bo nikt mi ich nie raczył przesłać! Dla mnie to cała wyprawa, więc jestem zła! Tak po prostu i zwyczajnie - zła!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 14:36
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Ewito,

obowiązkiem ZSU-u jest dostarczenie Ci zestawienia lat zatrudnienia, na podstawie których wyliczono to, co wyliczono. Chyba dostarczają te dane z pierwszą decyzją, a jeśli tego nie uczyniono, nie musisz osobiście, wykorzystaj drogę elektroniczną lub telefoniczną. Najlepiej pismo, poleconym, bo masz w razie czego "kwity" na wypadek, gdyby jakimś cudem Twoja prośba zginęła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 15:24
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Ewuniu,

ja to przerabiałam! Jezdżenie nic nie dało. Na moje osobiste i pisemne skargi odpowiadali o b o k pytania. Pomogło pismo, polecone, a jakże. I skierowane do sądu wojewódzkiego i sądu pracy za pośrednictwem ZUS (taki obyczaj). Co miałam, dołączyłam. Oni zresztą mają Twoje dokumenty z czasów, kiedy pracowałaś. Tylko nie podniosą tyłka i zaglądną, bo po co? Mają cichociemne wytyczne, żeby nas zwodzić.
Te drogę wskazał adwokat, sama na to nie wpadłam.
A nachodziłam się jak głupia, bo redakcję tygodnika zlikwidowano i papiery swoje znalazłam... w kotłowni tuż przed spaleniem.
Teraz czeka mnie druga przeprawa z nimi, bo znowu coś pomikicili. Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 16:49
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A ja moje drogie od 2 miesiecy się tam wybieram ,a że wietrzę komplikacje -bo coś mi się zawieruszylo -to codziennie mówie sobie JUTRO.Cholera !
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 20:47
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie No właśnie - cholera!

Muszę się wybrać jednak... Bo z własnej woli mi tego wyliczenia lat i zarobków nie przysłali... To znaczy przysłali jedynie te, które wzięli do wyliczeń, tyle że to jest świństwo, bo zaliczyli mi do wyliczeń podstawy dwa lata, kiedy już byłam na rencie i tylko dorabiałam, więc i dochód roczny wyszedł śmieszny...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 20:58
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie No, trzymam kciuki za Ciebie!

Wez butelkę Nervosolu albo rewolwer!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 22:13
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Moje miłe powiem tak,wyliczenia dochodów do emerytury zależą przede wszystkim od nas samych,czasem jakaś Pani w ZUS nie do końca się do tego przyłoży.Wszystko zależy od nas bo co dostarczymy do ZUSu to z tego nam naliczają emeryturę,chodzi o zaświadczenia o zarobkach bo lata pracy naliczają na podstawie świadectw pracy.Naliczają z tego co pamiętam 10 kolejnych lat z ostatnich 20lat lub 20wybiurczych z całego okresu pracy.Ewitko podejrzewam że do renty nie musiałaś mieć tak dużego udokumentowania dochodów jak do emerytury.Muszę wam powiedzieć że zbierając dokumenty do emerytury swoje i męża i obliczając na tej podstawie prawdopodobną emeryturę pomyliłam się o całe 2zł.
Panie w Zusie jak mają odpowiednie dokumenty to naliczają naprawdę na naszą korzyść.Ponieważ pracowałam jeszcze jakiś czas będąc na emeryturze to co kwartał miałam na nowo przeliczaną moją emeryturkę.Małgorzatko zanim pójdziesz do ZUSu poszukaj to co Ci się zawieruszyło oni na pewno za Ciebie tego nie zrobią.Powodzenia i jeszcze raz powodzenia we współpracy z ZUSem.http://www.fothost.pl/out.php/i97287_bejsbolista.gif
Może on Wam pomoże.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 22:36
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 079
Domyślnie

Sanno...sami Ci przeliczali czy składałaś jakiś wniosek, bo ja też jestem na emeryturze i pracuję ale ani raz mi nie przeliczyli na nowo....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 22:42
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
Sanno...sami Ci przeliczali czy składałaś jakiś wniosek, bo ja też jestem na emeryturze i pracuję ale ani raz mi nie przeliczyli na nowo....

Mam to samo pytanie,jestem już od dwóch lat na emeryturze i dalej pracuję,ale myślałam że będę mogła sobie przeliczyć dopiero po ustaniu zatrudnienia.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 22:54
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
Sanno...sami Ci przeliczali czy składałaś jakiś wniosek, bo ja też jestem na emeryturze i pracuję ale ani raz mi nie przeliczyli na nowo....
Mój zakład pracy wysyłał co kwartał zaświadczenie o przepracowaniu okresu,jeżeli zakład tego nie robi należy brać zaświadczenia i wysyłać do zusu z krótkim przewodnim pismem i numerem dotychczasowej decyzji.W tym przypadku doliczają okres pracy. Powiem że ani razu nie byłam osobiście w Zusie.A emeryturkę pobieram już trzeci rok.
__________________

Ostatnio edytowane przez Sanna : 10-08-2007 o 23:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 22:55
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Ewito,

Cytat:
Napisał Ewita
Muszę się wybrać jednak... Bo z własnej woli mi tego wyliczenia lat i zarobków nie przysłali... To znaczy przysłali jedynie te, które wzięli do wyliczeń, tyle że to jest świństwo, bo zaliczyli mi do wyliczeń podstawy dwa lata, kiedy już byłam na rencie i tylko dorabiałam, więc i dochód roczny wyszedł śmieszny...

pracowałaś w szkole, płatnikiem był ktoś tam, ktoś prowadził kartoteki zarobków i właściwie ta instytucja powinna, na Twoją prośbę, udostępnić Ci zestawienie zarobków w poszczególnych latach. Tak mi przekazała znajoma.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Emerytalna dziura w ZUS - komentarze Basia. Ogólny 6 13-01-2008 11:28
Pomocy Zus!!! MARIUSZ Emerytura, renta, ZUS 14 10-09-2007 20:33
Odnowiony ZUS? - komentarze filipekx52 Ogólny 0 31-07-2007 03:03
ZUS kontra emeryci - komentarze Basia. Ogólny 14 01-06-2007 00:44
Urzędnicy ZUS zaniżają emerytury byłym rencistom - komentarze Basia. Ogólny 0 07-08-2006 15:59

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.