menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 13:06
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Lustracja


Co sądzicie o Macieju Damięckim, czy waszym zdaniem lustracja jest potrzebna? Ja uważam, że aktor postąpił haniebnie i dalej szedłby w "zaparte" gdyby nie pokazano dokumentu z jego podpisem.
  #2  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 13:16
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

A mnie to nie obchodzi,dosyć już mam tych wszystkich lustracji,zaglądania w czyjeś zycie,chcialabym zeby po prostu bylo normalnie,bo może sie okazać,że mój najlepszy przyjaciel był kimś kto donosił i nie wiem jak wówczas bym się czuła,ale wolalabym nie wiedzieć.Do niczego nie jest mi to potrzebne.
  #3  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 13:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Ja jednak wolę wiedzieć, nie dlatego żeby się mścić ale żeby wiedzieć. W stanie wojennym miałam w domu rewizję, szukano "trefnych materiałów Solidarności" na szczęście nie znaleziono bo dzień wcześniej zmieniły lokal. Pamiętam przerażenie mojego syna, który nie wiedział czy matkę zabiorą do aresztu czy nie. Niedawno dowiedziałam się, że doniosła na mnie serdeczna koleżanka.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 30-03-2007 o 13:45.
  #4  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 15:49
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Od przybytku głowa nie boli

Cytat:
Napisał Basia
Co sądzicie o Macieju Damięckim, czy waszym zdaniem lustracja jest potrzebna? Ja uważam, że aktor postąpił haniebnie i dalej szedłby w "zaparte" gdyby nie pokazano dokumentu z jego podpisem.

Na Ciebie doniosła koleżanka, na innych np. ktoś z rodziny. Zastanawiają mnie zawsze motywy takiego postępowania, a one są różne i często nie takie, jakie donosiciele podają.
Damięcki sprawdził się jako aktor, jako człowiek - wypadł nie najlepiej. Pogrążył się jeszcze bardziej próbą zaprzeczenia, no nieładnie, taki duży chłopczyk, a tak łże.
Na wszelki wypadek nie należy go do niczego wybierać, bo jak znowu coś przeskrobie, pójdzie na współpracę, tym razem z kim innym. Trzeba strzec jego honoru, bo sam o niego zadbać nie ptrafi
Po 17:00 w TVN24 ma się p. Damięcki tłumaczyć z tego co zrobił lub nie zrobił.
  #5  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 16:11
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Masz rację Polu.
  #6  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 16:28
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Masz rację Polu.
Wiem, że mam
  #7  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 18:20
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Zły, wściekły Idzie nadal w zaparte.

Oglądam tego kapusia na TVN24, idzie w zaparte.
  #8  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 21:15
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 111
Domyślnie

A ja mam już tego dosyć... chciałabym pożyć spokojnie i normalnie, a u nas co rusz to jakaś lustracja, a najważniejsze problemy dotyczące społeczeństwa, służby zdrowia,itp. na szarym końcu, albo w ogóle się o tym nie mówi i nic nie robi.
Wszystko po to żebyśmy zapomnieli o tym co nas trapi, a cieszyli się z tego że komuś dowalili. I co my z tego mamy?
  #9  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 21:17
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Po 18:00

Cytat:
Napisał Basia
Oglądam tego kapusia na TVN24, idzie w zaparte.
na tym kanale "przesłuchiwany" był ok. pół godz. Nieciekawie wypadł p. D., dość pokrętnie się tłumaczył.
  #10  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 23:43
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Kochana Bogusiu ..to z tego mamy , że jak ktoś będzie miał ochotę znów wdepnąć w jakieś g...o , to trochę się może nad tym zastanowi, zanim drugiemu wyrządzi krzywdę oczywiście...niech wiedzą, że nie są bezkarni...bo historia ich kiedyś rozliczy
  #11  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 12:23
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Cytat:
Napisał Ala-ma-50
Kochana Bogusiu ..to z tego mamy , że jak ktoś będzie miał ochotę znów wdepnąć w jakieś g...o , to trochę się może nad tym zastanowi, zanim drugiemu wyrządzi krzywdę oczywiście...niech wiedzą, że nie są bezkarni...bo historia ich kiedyś rozliczy
Tak Alu, masz rację. Niech lustracja będzie przestrogą dla cwaniaczków, którzy kosztem przyzwoitych ludzi chcą się ustawić.
  #12  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 13:34
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Dla Bogdy

Cytat:
Napisał bogda
A ja mam już tego dosyć... chciałabym pożyć spokojnie i normalnie, a u nas co rusz to jakaś lustracja, a najważniejsze problemy dotyczące społeczeństwa, służby zdrowia,itp. na szarym końcu, albo w ogóle się o tym nie mówi i nic nie robi.
Wszystko po to żebyśmy zapomnieli o tym co nas trapi, a cieszyli się z tego że komuś dowalili. I co my z tego mamy?

na pociechę: kochana, wyłącz uszy, jeśli temat lustracji je rani, ale nie licz na to, że problemy ważkie, które wymieniasz, zostaną rozwiązane w ciągu roku lub dwóch lat. Kokon nieprawidłowości i głupoty tak to wszystko omotał, że żadna ekipa rządzących, nawet ta najuczciwsza pod słońcem, nie rozwiąże tych supłów w ciągu kadencji. Najlepiej byłoby wszystkie przepisy wyrzucić do kosza i napisać je na nowo, ale na tę operację nikt nie ma ochoty, a może kompetencji? Tu się przydaje lustracja, mimo wszystko, bo nie jest bez znaczenia, skąd kto przychodzi, z jakim bagażem grzechów, z jakimi powiązaniami, z jakimi uzależnieniami od pewnych koterii (człowiek o czystym sumieniu takich powiązań nie ma, przynajmniej na starcie). Temat męczący? Zapewne, ale jeśli będzie się włókł jak żółw i ciągle napotykał na opór materii w postaci przeciwników oczyszczenia i otwarcia archiwów, to proces ten potrwa wieki całe, jeszcze bardziej Cię znudzi, zmęczy, zniesmaczy i niewiele zmieni. Posłużę się takim oto przykładem: wolisz resekcję zęba na raty, długo, po kawałku, czy raz a skutecznie?
Nie zamierzam narzucać Ci swojego punktu widzenia, rozumiem, że temat Cię męczy, ale spróbuj zrozumieć punkt widzenia innych i pomyśl, czy przypadkiem nie mamy jednak trochę racji, domagając się prawdy? Nie chodzi o żadne" dokopanie"; i jeszcze jeden stomatologiczny przykład: żeby wstawić nowy ząbek, trzeba lukę po zepsutym oczyścić.
Pozdrawiam i życzę słonka
  #13  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 13:42
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Jeszcze dla Bogdy

Wiesz, gdzie niewiele się dzieje i dzień podobny jest do dnia? Podobno w Anglii, usłyszałam to od pewnej Polki, która tam przebywała dość długo i bardzo sobie narzekała, że wszystko takie normalne, wszystko załatwia się bez większych problemów, w życiu politycznym - stagnacja i wieje nudą. No popatrz, normalność ją zmęczyła
  #14  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 18:00
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Czego to już ludzie nie wymyślą.Normalność - nudna, dobrobyt - niepotrzebny, w polityce - stagnacja.Wieje, wieje...Ale już nie tak długo. Tam dużo polaków pojechało.Może co niektórzy do rządu wejdą(ha!).Zburzymy tą ich nudę, niech i oni mają trochę radości.Polak potrafi!!!
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #15  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 18:10
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Hmm

Cytat:
Napisał Wilhelmina
Czego to już ludzie nie wymyślą.Normalność - nudna, dobrobyt - niepotrzebny, w polityce - stagnacja.Wieje, wieje...Ale już nie tak długo. Tam dużo polaków pojechało.Może co niektórzy do rządu wejdą(ha!).Zburzymy tą ich nudę, niech i oni mają trochę radości.Polak potrafi!!!

zaskoczyłaś mnie swoim postem, zwłaszcza, że jestem po lekturze Twojego wpisu w innym wątku (chyba: prasa, senior, czytanie).
  #16  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 18:20
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 111
Domyślnie

Może tak... ale to chyba zależy od charakteru człowieka. Są ludzie przekupni i aby osiągną jakieś korzyści nie oprą się niczemu, ale są też i tacy co ich nic nie skusi, wolą mieć czyste ręce i sumienie.
  #17  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 18:28
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Dziewczyny.Kochane.No przecież to tutaj, to był taki żart przez łzy.Wybaczcie.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #18  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 18:30
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 111
Domyślnie

Odpowiadałam na post Ali i w międzyczasie wskoczyło mi kilka nowych od Poli i Wilhelminy...
Napewno macie rację. Sama się już kiedyś zastanawiałam jak to jest, że w rządzie ciągle obracają się te same osoby, jak z niego wypadną to też niezbyt daleko bo na jakąś prezesurę czy coś podobnego, a świeżej krwi jest jak na lekarstwo i ci nowi nie mają specjalnie szans przebicia. Ja odnoszę wrażenie, że większość z nich nie kieruje się interesem kraju tylko prowadzi jakieś dziwne rozgrywki.
I mimo wszystko wolałabym normalność, mnie to nie męczy.
  #19  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 23:08
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Trafiłaś

Cytat:
Napisał bogda
Odpowiadałam na post Ali i w międzyczasie wskoczyło mi kilka nowych od Poli i Wilhelminy...
Napewno macie rację. Sama się już kiedyś zastanawiałam jak to jest, że w rządzie ciągle obracają się te same osoby, jak z niego wypadną to też niezbyt daleko bo na jakąś prezesurę czy coś podobnego, a świeżej krwi jest jak na lekarstwo i ci nowi nie mają specjalnie szans przebicia. Ja odnoszę wrażenie, że większość z nich nie kieruje się interesem kraju tylko prowadzi jakieś dziwne rozgrywki.
I mimo wszystko wolałabym normalność, mnie to nie męczy.

w przysłowiową dziesiątkę, dlatego warto wiedzieć, skąd, kto i z jakim bagażem przychodzi, więc archiwa trzeba otworzyć, nie ma wyjścia. Na zalanie tego betonem jest już za późno, zbyt wiele dokumentów wypłynęło do prywatnych zbiorów w celu szantażowania niektórych prominentów obecnych i przyszłych.
Normalność też by mnie nie męczyła, ale boję się, że nie doczekam tego błogiego stanu angielskiej nudy.
Teraz słucham RM - lustracja, prof. Nowak i słuchacze. Należy do tego podchodzić z dystansem. Nawet dużym.
  #20  
Nieprzeczytane 10-04-2008, 14:02
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Teraz za rzadow PO "lustracja wypali" !
Juz slychac pierwsze strzaly,ludzie jeszcze przed dotknieciem kuli sie wieszaja. To nie bedzie tak jak bywalo ,ze kobieta sama w lazience musiala sobie strzelac w schorowana glowe.
Wylustruja wszystkich nawet tych w obcych kamienicach.
Niech sie raz wreszcie stanie i "po ptokach" !
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.