menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-04-2007, 19:02
czort's Avatar
czort czort jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 139
Post Premier o emeryturach - komentarze


Komentarz do artykułu: Premier o emeryturach
--------------------
Ja nie mam zaufania do tego Rządu. Po co w tym grzebali jak te ustawy
były dobre. I to mają być prawnicy i Polska Prawa i Sprawiedliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 04-04-2007, 15:53
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Witaj, czort! Podzielam twój brak zaufania do rządu i dodam, że nie jesteśmy w tym osamotnieni. Ostatnie sondaże wykazują stały spadek poparcia, i dla rządu i dla PiS-u, który tym rządem kieruje. Moim zdaniem będą wybory, przedterminowe, które PiS może wygrać tylko pod warunkiem pozyskania ,dodatkowych głosów. Najwięcej, tych głosów, można urwać lewicy. Trzeba tylko, jej elektorat, trochę poróżnić, trochę przestraszyć, no i trochę przekupić. Jak się to robi? Trzeba pokazać, najlepiej w telewizji, jakich to pdejrzanych przywódców ma lewica a więc, napada się na Czarzastego i jego dzieci, ujawnia się /z przecieku/ taśmy z prywatej rozmowy, stawia się wniosek o aresztowanie jednej z najaktywniejszych posłanek lewicy itd. Elektorat ma "sam" dojść do wniosku,że na takich polityków nie warto głosować. Powszechnie wiadomo, że elektorat lewicy składa się, w dużej części z emerytów a więc trzeba im obiecać podwyżkę, którą, oczywiście, można będzie zrealizować, jak się wygra wybory.
Podobne działania podejmowane są wobec Samoobrony. Cała afera obyczajowa, systematyczne przecieki - informacje o tym jak to źle się dzieje w rolnictwie, ktorym kieruje A.L
Działania te nie omijają nawet P.O Każdy występ polityków tej partii wykorzystywany jest w celach rozłamowych. Można się spodziewać, że znowu wypłynie jakaś sprawa z wermahtem czy agenturą obcego wywiadu, czyjejś żony.
W obecnej koalicji rządowej trudno jest realizować, ambitne plany budowy nowej RP zwłaszcza gdy trzeba współpracować z ludźmi nawiedzonymi np. w sprawach ewolucji, życia poczętego itp,itd.
Będą więc wybory bo te i inne działania są faktycznymi przygotowaniami do nich.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-04-2007, 16:50
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Popieram Was Panowie ten układ rzadzacy oprucz jatrzenia napuszczania wszystkich na wszystkich i czczych obietnic nic nie robi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-04-2007, 18:26
czort's Avatar
czort czort jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 139
Domyślnie

Panie Feliksie ! Czuję że pójdziemy na wódkę ! Dla mnie drama
tem jest brak politycznej alternatywy. P.O. nie jest monolitem.
W zasadzie bez programu. Gnębi mnie to, że za dużo tam jest
ludzi z byłej zdyskredytowanej Unii Wolności. Nowych wyborów
ja taż sobie życzę. Ale co dalej ! Ukłony ! Czort
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 04-04-2007, 21:00
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Nie

Mnie to wszystko już tak mierzi, że gdybym miał o połowę lat mniej, to wypirniczyłbym z tego kraju w jasną cholerę.
Cała ta nasza, tzw władza, to tylko wielka lipa, to ludzie, którzy załatwiają swoje własne, partykularne interesy, społeczeństwo mając w ... głębokim poważaniu. Tam sami podejrzani, oskarzeni i Bóg jeden wie kto jeszcze.
Popatrzcie tylko na edukację, przecież tam w ogóle nie myśli się o dzieciach, tylko o polityce.
A zresztą, mam to wszystko gdzieś, jak władza dla nas, tak my dla władzy.
Świateczne pozdrowienia!
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-04-2007, 22:17
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Mnie by bardziej interesowało co zostało zrobione, a nie co będzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-04-2007, 00:02
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Przedterminowych

wyborów nie będzie, niestety, nie ma szans, a nawet gdyby były - nastąpi powtórka z rozrywki: wejdzie PO, PiS, lewica, PSL, Lepper pewno i co? Trochę się to i owo przetasuje, ale nie na tyle, aby dokonać gruntownej przeróbki RP (o nr nie chodzi).
Co zostało zrobione? Jak to, nie widać? Bałagan! Co zostanie zrobione? Strach pomyśleć, na pewno jakieś pomniki, jedne się postawi, inne zburzy, ot i cała filozofia. Będziemy się tak czołgać jeszcze długo,więc nosy do góry i wesołych świąt
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 05-04-2007, 00:17
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Okropnych czasow doczekalismy i co gorsza nie ma nawet swiatelka w tunelu .nic nie cieszy ,zadnych perspektyw na lepsze jutro.Co dzien afera goni afere az boje sie sluchac wiadomosci.Wszedzie prokuratorzy .Mialo byc sprawiedliwie,bezpiecznie a jest szukanie sensacji ,przepychanki i podkladanie swin .Acha wszak ten rok to R O K S W I N I .No i wszystko sie zgadza .
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 05-04-2007, 00:30
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Buniu,

nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Żeby było sprawiedliwie, trzeba te świnki połapać i zagonić, gdzie trzeba albo przerobić na coś normalnego. Ten proces musi potrwać, nie ma rady
Nie trać ducha, Ty może nie doczekasz, ale jest nadzieja, że uda się to Twoim prawnukom
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-04-2007, 13:14
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Cytat:
Napisał POLA
nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Żeby było sprawiedliwie, trzeba te świnki połapać i zagonić, gdzie trzeba albo przerobić na coś normalnego. Ten proces musi potrwać, nie ma rady
Nie trać ducha, Ty może nie doczekasz, ale jest nadzieja, że uda się to Twoim prawnukom
Masz rację Polu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-04-2007, 01:08
wikul wikul jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 8
Domyślnie A kiedy było lepiej ? Napisz to porównamy.

Cytat:
Napisał BUNIA
Okropnych czasow doczekalismy i co gorsza nie ma nawet swiatelka w tunelu .nic nie cieszy ,zadnych perspektyw na lepsze jutro.Co dzien afera goni afere az boje sie sluchac wiadomosci.Wszedzie prokuratorzy .Mialo byc sprawiedliwie,bezpiecznie a jest szukanie sensacji ,przepychanki i podkladanie swin .Acha wszak ten rok to R O K S W I N I .No i wszystko sie zgadza .


A kiedy było lepiej ? Napisz to porównamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 16-04-2007, 09:43
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Mimo wszystko to "my naród "jesteśmy suwerenem. Jakich wybieramy, takich mamy.Latwo ponarzekać, trudniej znaleźć sensowne rozwiązania.Ja na przykład wolałabym nie czekać, aby lepiej było moim prawnukom. A ja, moje dzieci, moje wnuczęta.to mamy się godzić na IV Rzeczpospolitą. Piszcie jak najwięcej. Mam nadzieję, że opinia publiczna jeszcze się w naszym kraju liczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 16-04-2007, 10:44
elkarak's Avatar
elkarak elkarak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 26
Domyślnie

Niestety nikt opinii publicznej nie słucha, przecież trzeba trzymać się stołków ,a społeczeństwo i tak przeżyje.A jeśli trochę staruchów odejdzie to lepiej nie trzeba im płacić emeryturyk, oszczędności . Sama spotkałam się z takim powiedzeniem jak odchodziłam na przymusową emeryturę ( wcześniejszą - powiedziano Pani już dziękujemy i nie było abym jeszcze dożyła 100 lat)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 16-04-2007, 13:12
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Dziś mam włączone Radio Z i słucham w nim wypowiedzi ludzi młodych. Cytuję jedną z nich:"...to jest paranoja co się w tym kraju wyprawia, czas pomyśleć o wybyciu stąd na zawsze...." Jak wszyscy wyjadą to kto pozostanie? My i moherowe berety........ hi, hi, hi. Smieję się chociaż wcale mi nie do śmiechu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 16-04-2007, 14:46
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Ja się z tymi młodymi zgadzam , i w pełni ich rozumiem ,tylko żal mi że wyjeżdzają .Pozdrawiam wszystkich Grazyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 16-04-2007, 14:58
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Należy współczuć przyszłym emerytom, bo nie wiem kto będzie na ich świadczenia pracował w Polsce. My jeszcze jakoś się "prześlizgamy" może, ale następni.......
A tu nowe pomysły rządzących
http://emerytury.onet.pl/1519513,wiadomosci.html
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 16-04-2007, 18:33
krysiunia krysiunia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 8
Domyślnie żegnajcie wcześniejsze emerytury

Po rządowych propozycjach emerytalnych panie do 60-ki panowie do 65-ki dla wszystkich bez wyjątku. Przepraszam jest wyjątek dla tych co jeżdżą do W-wy z mutrami.
A więc zamykam oczy i wyobrażam sobie pana 65-letniego wiszącego w cyrku pod kopułą na trapezie wykonującego rózne wygibasy. Idę do teatru a tam 60-cio letnia primabalerina udaje Julię. Boję się iść do knajpy gdzie jest striptiz, bo.....
Wg naszych obecnych władz nauczyciel nie różni się niczym od pracownika biurowego.
Chyba nasza władza chodziła do miernych szkół, gdzie zamiast nauczycieli uczyli biuraliści
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 16-04-2007, 23:23
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Nie

I cóż tu dodać?
Możecie sobie wyobrazić 60-letnią panią w przedszkolu, albo 60-letniego w-fistę w szkole ponadgimnazjalnej.
Mało który nauczyciel ma taki charakter, że i w wieku 60 lat będzie sobie dobrze radził. W większości nauczyciele są tak wyeksploatowani, że w tym wieku nie będą mogli efektywnie, z pozytkiem dla uczniów pracować.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 17-04-2007, 00:04
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
I cóż tu dodać?
Możecie sobie wyobrazić 60-letnią panią w przedszkolu, albo 60-letniego w-fistę w szkole ponadgimnazjalnej.
Mało który nauczyciel ma taki charakter, że i w wieku 60 lat będzie sobie dobrze radził. W większości nauczyciele są tak wyeksploatowani, że w tym wieku nie będą mogli efektywnie, z pozytkiem dla uczniów pracować.
Są chlubne wyjątki. Najmilszą Panią Przedszkolanką w młodszakach u mojego syna była p. Marysia Myszka - starsza pani, która bawiła się z dzieciakami i sama się przy tym świetnie bawiła. ( Było to już dawno temu) Najważniejsze, żeby był wybór!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 17-04-2007, 00:41
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Najwspanialsza profesorka z technikum kolejowego w Warszawie jednocześnie wychowawczyni mojej klasy to Pani Idzikowska miała wtedy ponad 60 lat i wszyscy ja szanowali ona nie podnosiła głosu ,ona nie musiała podnosić na nas głosu, jak któreś z nas przeskrobało to wystarczyło że popatrzyła i cicho spytała coś ty dziecko zrobiła lub zrobił -jak mogłeś przeciez to wstyd -i te chłopaki po 180 i więcej - dziewoje sporo od niej wyższe przy tej małej kobietce o przezwisku "mateńka" zapadali się pod ziemie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.