PDA

View Full Version : 50 –latkowie na rynku pracy - komentarze


krzychu
19-11-2007, 19:22
Komentarz do artykułu: 50 –latkowie na rynku pracy (http://www.senior.pl/114,0,50-8211-latkowie-na-rynku-pracy,3144.html)
--------------------
Taka jest prawda jak w tym artykule.Jestem po 50 i mam problemy z pracą muszę pracować w ochronie na dziwnym zatrudnieniu po 250 godzin miesięcznie za które dostaje 100 złotych, bo żaden pracodawca mnie nie chce.Pracodawcy mają alergie na starsze osoby mówią że w tym wieku powinno się odpoczywać chyba że ktoś ma rentę to tak, bo ominą składkę zusowską a do tego dostają dofinansowanie z pferon.Renciści powinni dorabiać do renty bo są niskie, a także inwalidzi ale firmy które zatrudniają inwalidów powinny być kontrolowane
bo inwalidzi pracują ponad zdrowie tylko dlatego żeby przeżyć.Na przykład osoba bardzo mocno kulejąca która parę razy się przewróciła widziałem to pracuje jako sprzątaczka na markecie mająca 2 grupę inwalidzką pytałem się dlaczego tak ciężko pracuje musi opłacić czynsz jedzenie do dziecka a nigdzie nie chcą ja przyjąć do lekkiej pracy dla inwalidów taki nasz kraj tylko każdy udaje ze jest dobrze Ja też mimo że nie jestem inwalidom to bym też dużo napisał o łamaniu kodeksu pracy w ochronie ale tak nikt nie pomoże tylko najwyżej stracę ostatnią prace

krzychu
19-11-2007, 19:24
Poprawka nie zauważyłem że jest błąd 1000 złoty przepraszam

krzychu
19-11-2007, 19:24
Taka jest prawda jak w tym artykule.Jestem po 50 i mam problemy z pracą muszę pracować w ochronie na dziwnym zatrudnieniu po 250 godzin miesięcznie za które dostaje 1000 złotych, bo żaden pracodawca mnie nie chce.Pracodawcy mają alergie na starsze osoby mówią że w tym wieku powinno się odpoczywać chyba że ktoś ma rentę to tak, bo ominą składkę zusowską a do tego dostają dofinansowanie z pferon.Renciści powinni dorabiać do renty bo są niskie, a także inwalidzi ale firmy które zatrudniają inwalidów powinny być kontrolowane
bo inwalidzi pracują ponad zdrowie tylko dlatego żeby przeżyć.Na przykład osoba bardzo mocno kulejąca która parę razy się przewróciła widziałem to pracuje jako sprzątaczka na markecie mająca 2 grupę inwalidzką pytałem się dlaczego tak ciężko pracuje musi opłacić czynsz jedzenie do dziecka a nigdzie nie chcą ja przyjąć do lekkiej pracy dla inwalidów taki nasz kraj tylko każdy udaje ze jest dobrze Ja też mimo że nie jestem inwalidom to bym też dużo napisał o łamaniu kodeksu pracy w ochronie ale tak nikt nie pomoże tylko najwyżej stracę ostatnią prace

diana60
14-12-2007, 12:37
Może zamiast zastanawiać się nad barierami.. zaapelują władze do pracodawców, aby dawali szansę osobom po 50-tce. Mam przerwę jako nauczcieka NZ i od paru lat mam odmowy, bo mam przerwę.Wolą przyjąć zaraz po studiach i nie ważne czy był to wybór młodej osoby, bo nauczanie to pasja, a może aby zrobić dyplom!

es55ca
30-12-2007, 12:31
Pracodawcy niechętnie zatrudniają 50 latków. A właśnie teraz, gdy dzieci są już wychowane i są na swoim, można by spokojnie popracować, lub chociażby na pół etatu dorobić do jałmużny zwanej emeryturą, jaką otrzymujemy po przepracowaniu trzydziestu i więcej lat.

Ewita
30-12-2007, 22:02
Tyle, że u mnie jeszcze jest straszak pod tytułem "pierwsza grupa inwalidzka". Niby spełniam wszystkie warunki, ale... Ciekawe, kiedy to się zmieni i czy jeszcze doczekam???

Elżbietka55
04-04-2008, 14:02
Zgadzam się, nie chcą nas przekonałam się sama.Od stycznia odpowiadam na oferty pracy i jak do tej pory cisza.