PDA

View Full Version : ZUS odebral rente

zayas
04-12-2014, 19:15
Moja mama przez 14 lat byla na rencie chorobowej Bo tym czasie zostala wezwana na komisje na ktorej orzecznik stwierdzil ze jest calkowicie zdolna do pracy Odwolywala sie, skladala wniosek o przyznanie renty ponownie i nic Orzecznucy twierdzili ze jest zdolna do pracy Mama jest po 2 operacjach na kregoslup ma problemy neurologiczne i ruchowe W ub. roku na komisji z PCPR zostala jej przyznana grupa inwalidzka Mama zlozyla do zus kolejny wniosek o przyznanie renty i nawet nikt nie spojrzal na ten dokument Z dnia na dzien sie zle czuje ma problemy z funkcjonowaniem na co dzien Do tego teraz przez sytuacje z zusem jej samopoczucie jest coraz gorsze (powiedzialbym ze wpada z dnia na dzien w depresje) jedynym zrodlem utrzymania jest renta taty z KRUS (800 zl na dwoje na caly miesiac w tym oplacenie rachunkow jedzenia i lekow tata tydzien temu przeszedl 2 operacje kregoslupa a czekaja go kolejne) Zadne z nich nie da rady pracowac fizycznie Gdzie moge sie kierowac co robic aby zus poruszyc?

Jadwiga62
02-03-2015, 13:26
To się nazywa nagłe uzdrowienie przez ZUS.

elf1993
22-03-2016, 21:45
Dla zusu zawsze jesteśmy młodzi i piękni:)
Mi przyznali rentę na 3 lata bo mam zespół aspergera, lecz sam nie wiem co potem.

paruzel
14-03-2017, 11:49
No niestety tak to działa już. I to dotyczy każdego, młodego, starego, każdego. Moja krewna nie dostała renty, pomimo niepełnosprawności, ale ZUS uznał, że skoro skończyła studia, to i będzie mogła pracować, choć poruszanie się po mieście sprawia jej sporo kłopotów. Jeszcze jest młoda, ale co będzie za kilka lat?

norika
26-07-2017, 15:33
Jeśli osoba jest choć częściowo zdolna do pracy, to ZUS może nie dać renty. Stwierdzi, że można pracować z zakładach pracy chronionej i tyle. A że w takich firmach nie ma miejsc, to już nie ich zmarwienie.

Barbara1956
26-07-2017, 15:54
Od tego czasu, gdy pewna rzeczniczka ZUS powiedziała, że człowiek bez ręki może pracować podając za przykład swojego kolegę pracującego w ZUS który "nie ma ręki ale ma głowę" to właściwie nic mnie już nie dziwi. Co można doradzić? Pozostaje tylko sąd. Mój kuzyn jakiś czas temu oddał sprawę do sądu i wygrał z ZUSem.

babciela
26-07-2017, 20:37
Ale w zakladch pracy chronionej pracują tylko ludzie z określonym stopniem niepełnosprawności- prosze nie mylić z grupą ZUS- u.Istotnie
ZUSbardzo restrykcyjnie okresla grupy- pierwszy moj pacjent jeżdzacy na wozku inwalidzkim- z bardzo cięzkimi chorobami- na życzenie pani dr, aby zdjął spodnie, jakos je zdjał-, ale nie dostał dodatku pielegnacyjnego, okreslono jego samodzielność jako pelną,drugi z ciezkimi schorzeniami,w ogóle nie dostał grupy.W sądzie stanę jako ich rzecznik...Wolno lekarzowi to zrobić.Pacjenci moi żartują, że ZUS wykonał więcej cudów , niż Pan Jezus- co jest chyba prawdą.

Barbara1956
26-07-2017, 23:12
"W sądzie stanę jako ich rzecznik...Wolno lekarzowi to zrobić.Pacjenci moi żartują, że ZUS wykonał więcej cudów , niż Pan Jezus- co jest chyba prawdą"

Ja też mam prawdziwego lekarza "pierwszego kontaktu". Wiele mu zawdzięczam.

Pozdrawiam i przesyłam wyrazy szacunku

cha_ga
27-07-2017, 20:09
A nie dalej jak dziś rano usłyszałam w radiu, ze pracownicy ZUS-u wlasnie domagają się 700,- zł podwyżki, cha,cha,cha....

norika
29-07-2017, 11:38
A nie dalej jak dziś rano usłyszałam w radiu, ze pracownicy ZUS-u wlasnie domagają się 700,- zł podwyżki, cha,cha,cha....

Szeregowi pracownicy ZUS nie maja nic wspólnego z lekasrzami orzecznikami, którzy maja przykazane, aby jak najmniej przyznawać rent.

Barbara1956
30-07-2017, 00:25
Szeregowi pracownicy ZUS nie maja nic wspólnego z lekasrzami orzecznikami, którzy maja przykazane, aby jak najmniej przyznawać rent.

Szeregowi pracownicy ZUS to nie elita. Wprawdzie mają lepiej od pracowników zatrudnianych w firemkach prywatnych bo nikt ich nie chce zatrudniać na czarno, szaro ani w innym kolorze ;) ;) ;) ale ostatnio mają dużo pracy.

Bardzo chciałabym pracować w budżetówce gdzie jest kadrówka wiedząca co to znaczy kodeks pracy. U tzw. prywaciarzy jest indywidualny kodeks - zasada numer jeden (pierwszy i ostatni paragraf) : pracownik po to żyje aby pomnażać zyski pracodawców.