PDA

View Full Version : wiek twojego serca


fionna
21-11-2007, 16:09
tak troche z przymrozeniem oka - na stronie pokochajswojeserce.pl jest kalkulator, za pomoca ktorego mozna "obliczyc" wiek naszego serca. czyli de facto sprawdzic, czy wlasciwie o nie dbamy.

u mnie niestety nie jest z tym dobrze :( od kilku lat mam zle wyniki badan cholesterolu, nadcisnienie i mimo, ze naprawde sie staram niewiele moge z tym zrobic :(

arczia
21-11-2007, 16:33
fajna ta stronka " z sercem" ja mam wynik 44 :))

Stanley
21-11-2007, 16:41
Fionna musiałaś mi to zrfobić zyłem sobie spokojnie papieroski paliłem wódeczkę tudziez piwko leżąc na kanapie popijałem a terza co polazłem wiedziony ciekawością a tą stronęi wynik tego jest taki serducho o 50 % starsze niż metryka na czerwono piszę koniec z paleniem kawunia o połowe słabsza itp. I co mam teraz robić już schodzić czy na starość zmieniać chodowane przez lata przyzwyczajenia

iwo1111
21-11-2007, 16:46
fajna ta stronka " z sercem" ja mam wynik 44 :))
Też mi wyszło 44:) Czy to aby nie jakaś "podpucha":D

arczia
21-11-2007, 16:52
Fionna musiałaś mi to zrfobić zyłem sobie spokojnie papieroski paliłem wódeczkę tudziez piwko leżąc na kanapie popijałem a terza co polazłem wiedziony ciekawością a tą stronęi wynik tego jest taki serducho o 50 % starsze niż metryka na czerwono piszę koniec z paleniem kawunia o połowe słabsza itp. I co mam teraz robić już schodzić czy na starość zmieniać chodowane przez lata przyzwyczajenia

jeśli choć jedna osoba sie przejmie wynikiem jest już BARDZO dobrze:) ruszać sie trzeba! - ciężarki zakupić i sprężyny do rozciągania! a papieroski - fuj!!! kawa - to jeszcze najmniejszy problem - nie jest jeszcze tak szkodliwa, żeby lurę pić:))
Ubolewam, że jest zima i szybko ciemno - TV, necik kusi i ciepły domeczek i spacerować się nie chce za Chiny...

arczia
21-11-2007, 16:54
Też mi wyszło 44:) Czy to aby nie jakaś "podpucha":D

Iwo, jak masz niskie ciśnienie, dobry cholesterol, wagę w normie - to podstawa dobrego wyniku:)

Alsko
21-11-2007, 17:01
O, nie! Nie podoba mi się wynik! I co zrobiłam? Zapaliłam papieroska... Stanley, jakie schodzić, no co Ty!!! Może zmienić przyzwyczajenia? Jakoś na raty. Albo co...
Iiiiii tam! Wytoczę proces Fionnie!
Fionno, Twoje działanie zrobiło mi wbrew! Ciśnienie mi skoczyło! Czyli działasz przeciwko mnie :-)))

Basia.
21-11-2007, 17:17
chociaż waga super, dieta też. Moje serduszko ma 75 lat.:) Niech sobie ma, prawdopodobnie jest jeszcze starsze bo nie mogłam napisać że chore. Stronka nie przyjmowała tego faktu do wiadomości tylko pyskowała, że koleguje się ze zdrowymi serduchami.

arczia
21-11-2007, 17:24
O, nie! Nie podoba mi się wynik! I co zrobiłam? Zapaliłam papieroska... Stanley, jakie schodzić, no co Ty!!! Może zmienić przyzwyczajenia? Jakoś na raty. Albo co...
Iiiiii tam! Wytoczę proces Fionnie!
Fionno, Twoje działanie zrobiło mi wbrew! Ciśnienie mi skoczyło! Czyli działasz przeciwko mnie :-)))


he he... a Zioberek - pa pa ...

arczia
21-11-2007, 17:26
chociaż waga super, dieta też. Moje serduszko ma 75 lat.:) Niech sobie ma, prawdopodobnie jest jeszcze starsze bo nie mogłam napisać że chore. Stronka nie przyjmowała tego faktu do wiadomości tylko pyskowała, że koleguje się ze zdrowymi serduchami.

sie nie martw - ja też oszukiwałam - mam wadę serca od dziecka :))

Stanley
21-11-2007, 17:33
Alsko no jak nie schodzić z nerw wypaliłem juz z 3 papierochy. Za nic nie zmienie przyzwyczajeń po tym wyniku tym bardziej bo mało już mi zostało a wszystko przez Fionnę.A więc trudno Fionna wszystko na Ciebie palę piję i jak jakiś kanapowiec zalegam i czekam az się wynik poprawi wtedy się ruszę. Oby do wiosny

Alsko
21-11-2007, 17:38
A ja jednak proponuję zmianę przyzwyczajeń - w ramach zażywania ruchu podajmy ją, Fionnę, do sądu. Polatamy sobie :-))

Basia.
21-11-2007, 17:39
sie nie martw - ja też oszukiwałam - mam wadę serca od dziecka :))
nie martwię się ani ciut, ciut.:) Mam również wrodzoną wadę serca.

hannabarbara
21-11-2007, 17:51
Oj ludziska, to podpucha antynikotynowa. Pobawcie się ze zdrowym trybem życia z fajkami i mniej zdrowym trybem zycia, bez fajek. Wszystko jasne!

emka46
21-11-2007, 18:36
Mimo,że nie palę mam jesienią i zimą 76 lat.
Wiosną i latem jestem trochę młodsza. Sercem,bo duchem zawsze młoda.

hannabarbara
21-11-2007, 18:40
.
Wiosną i latem jestem trochę młodsza. Sercem,bo duchem zawsze młoda.
Trafiłaś w dziesiatkę! zimę po prostu, TRZEBA PRZETRWAĆ.

arczia
21-11-2007, 19:13
no nie tak całkiem podpucha - papierochy, to tylko fragment testu...

an_inna
21-11-2007, 21:13
Eee, nie chcą się ze mną bawić na tej stronie:mad: Nie to nie!

Ewa54
21-11-2007, 23:02
Też jestem zdania, że to raczej zabawa niż poważny test i nie bierze on pod uwagę wielu wytycznych, aczkolwiek dobrze jest się zastanowić nad swoim wynikiem.
Ja otrzymałam odpowiedź że moje serce jest starsze odemnie o 6 lat. Myślę że to nie najgorzej, ale wszyscy ci co maja gorsze wyniki powinni wziąść się za siebie. wyrzućcie te papierosy! zmieńcie tryb życia i dietę! no i dużo ruchu jeszcze.

pozdrawiam i lepszych wyników życzę
Ewa

Malgorzata 50
21-11-2007, 23:29
Moje 72 powiedzialo mi ...no to się wzielam i odelam ....Nie gadam z tą stronką ...

szekla
22-11-2007, 10:25
No , a mnie powiedziało ze nie jest źle ,ale będzie gorzej...:D z wiekiem..
tyle to wiem sama :D

kufa86
22-11-2007, 11:33
Wynik zero - istnienia serca nie stwierdzono.

fionna
22-11-2007, 11:37
ja jestem niewinna i nikomu zle nie zycze! a skoki cisnienia to mam przez Was, bo na mnie sady tak dzialaja :P

i nawet papieros tu nie pomoze.

fionna
22-11-2007, 11:40
a tak na serio to martwi mnie ten moj cholesterol. nadwagi nie mam, fajkow nie pale, o diete staram sie dbac, czasem nawet pobiegam, a wyniki wciaz strasza! :(
nikt z Was nie ma podobnie??

Lila
22-11-2007, 11:46
Wynik zero - istnienia serca nie stwierdzono.

Tylko ja się nie poddaję testom,bo w nie nie wierzę..

kufa86
22-11-2007, 11:59
Tylko ja się nie poddaję testom,bo w nie nie wierzę..
Ty masz serce nadmiernie i bezkrytycznie poszerzone.

Ewita
22-11-2007, 12:28
Dziwna ta stronka! :confused:
Kiedy uczciwie podałam, że moje serducho operacyjnie wzmocniono szlachetnym metalem - stronka na to, że z takimi jak ja nie gada!
A jak okłamałam, podała wiek serca z sufitu - 62 lata:D Pochwaliła za zdrowe odżywianie, zganiła za papierosy i wytknęła za mało ruchu...
Tyle że - ku mojemu zdziwieniu - nie zapytała o ilości procentów, które mogłabym w siebie przecież przy okazji wlewać, no i zapomniała zapytać, czy kościotrup mój osobisty akceptuje większą ilość "aktywności fizycznej". :mad:

Basia.
22-11-2007, 13:45
a potem się zemściła.:D

Alsko
22-11-2007, 16:27
a tak na serio to martwi mnie ten moj cholesterol. nadwagi nie mam, fajkow nie pale, o diete staram sie dbac, czasem nawet pobiegam, a wyniki wciaz strasza! :(
nikt z Was nie ma podobnie??
nie stresuj się procesem, nikt mnie nie poparł, a ja leń patentowany, więc pewnikiem odpuszczę i nie będę Cię ciagała po sadach :D

A wyniki Twoich badań widział lekarz? Dobrze posłuchać, co ma do powiedzenia. Niektórzy tak mają - żyją przykładnie, a cholesterol im rośnie :confused:

Anielka
22-11-2007, 19:12
Ja tak mam,ale lekarz mi powiedzial,że to niedoczynność tarczycy powoduje,ze cholesterol nie chce mi spadac.pozdrawiam.

kufa86
22-11-2007, 19:35
ja jestem niewinna i nikomu zle nie zycze! a skoki cisnienia to mam przez Was, bo na mnie sady tak dzialaja :P


E tam, - sady są dobroczynne.
Musisz obciąć gałęzie, dużo roboty - serce odpocznie.
Na wiosnę przerzedzić zawiązki, kosić murawę.
Potem zbiór i sama rozkosz, błonnik, witaminy i kasa ze sprzedaży.
Jak masz sad aroniowy to dochodzi rutyna (rutinoscorbin dobroczynny dla serca), jak śliwkowy, to można pędzić śliwowicę.
Druga sprawa - nie ma niewinnych, jak mówił Wyszyński - znajdź mi człowieka a ja paragraf dopasuję.
W więzieniu:
Młody więzień trzyma się krat i krzyczy
- jestem niewinny.
Z sąsiedniej celi stary więzień
- niedługo, kwiatuszku
- jutro idziemy pod prysznic

Wodniczka
22-11-2007, 22:42
.. nawet martwej natury nie da się oszukać ...bo zaraz przepraszają.. jestem po operacji serca i d....zimna test nie wyszedł.. :( ale się nie martwię bo od ..96 r, twardo stąpam po ziemi
http://www.vpx.pl/up/20071122/21717b9d0cdbab65a298d077a7b9794f97cd5136787.jpg (http://www.vpx.pl/)

fionna
26-11-2007, 11:55
fakt, ze nie zawsze ten kalkulator dobrze dziala. ale i tak mysle, ze jest fajny :) a rady z konca to sobie nawet wydrukowalam!

lekarze to zazwyczaj potrafia tylko przepisac tabletki. ja sie staram dbac o siebie niefarmakologicznie - basenik, dieta niskotluszczowa, no i zadnych papieroskow