menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-06-2006, 19:41
Eliza Eliza jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Łódź
Posty: 9
Domyślnie jak seniorzy czują się w sieci


podobno to tylko dla młodzieży, w jesieni życia gubimy się w tym gąszczu informatycznej pajęczyny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 23-06-2006, 22:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Senior w sieci

:lol: Nie zgadzam się, że tylko dla młodzieży. Niestety większość seniorów do komputera podchodzi jak do jeża, a szkoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-06-2006, 21:19
sevencats sevencats jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Posty: 1
Domyślnie

Witam!
Nie wiem, czy tylko dla mlodziezy. Mam 56 i jestem webmasterem. Trudno mnie do mlodziezy zaliczyc [chyba ]. Nie jestem informatykiem z zawodu. Nauczylem sie sam kilka lat temu. Podobno robie dobre strony.
Mam zamiar douczyc sie C++ [troche umiem] i zajac sie tez flashem, grafika 3D itp.
Przepraszam, ze pisze bez polskich znakow ale klaw. mam ustawiona na inny standard i za duzo trace na przelaczanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 17-07-2006, 13:36
lilith lilith jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: dolnośląskie
Posty: 4
Domyślnie

Wbrew pozorom komputery nie sa takie groźne. Jestem babcią, a komputer towarzyszy mi każdego dnia. Wszystkiego uczę się sama korzystając z pism komputerowych, np. "Komputer Świat". To naprawdę miła rozrywka. Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 17-07-2006, 17:12
renald's Avatar
renald renald jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Słupsk
Posty: 18
Domyślnie Emeryt to też komputerowiec

Mam 62 lata, jestem emerytem i komuter dla mnie to nie jest żadna czarna magia. Komputerami zajmowałem się amatorsko od 1983 roku.
Teraz nie potrafię obejść się bez tego sprzętu. Wszystkie formalności, pisma , rachunki wykonuję tylko przez komputer i jeszcze jedno stale się uczę, aby być na bieżąco.
Naprawdę seniorki i seniorzy nie bójcie się komputerów, wnuki wcale nie są mądrzejsze tylko urodziły się w erze komuterów w przeciwieństwie do nas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 17-07-2006, 18:59
lilith lilith jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: dolnośląskie
Posty: 4
Domyślnie

Miło, że nie jestem osamotniona w takim podejsciu do komputerów.Oprócz walorów uzytkowych ma on naprawdę wiele ciekawego do zaoferowania. Mozna rozmawiać /komunikatory/, grać /gry on-line/, być na bieżąco z wiadomosciami ze swiata... Muzyka, film, ksiązki są w zasięgu...klawiatury.Czyż to nie jest piękne?Nawet skromna emerytura nie jest tu bolaczką, bo ze wszystkiego może korzystać każdy.Pozdrawiam i idę... grać w kanastę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 18-07-2006, 16:03
Mirosław Mirosław jest offline
Czasem zajrzy
Moderator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 120
Domyślnie

Cytat:
Napisał lilith
Nawet skromna emerytura nie jest tu bolaczką, bo ze wszystkiego może korzystać każdy.

No właśnie - jak to jest ze jak rozmawiam z kolehami w moim wieku to krzycza ze komputer to takie drogie cos a z internetem to juz w ogole - moze by tak uswiadomic "staruszków" a nade wszystko ich dzieci, że ani drogie (a w ostatecznym rozrachunku tansze bo oszczedza sie na prowizjach bankowych a przyklad), a ni trudne ani straszne, a naprawde moze pomoc.[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 18-07-2006, 18:42
lilith lilith jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: dolnośląskie
Posty: 4
Domyślnie

I o to mi chodzi.Jeśli się skończyło.. dzieści czy ...dziesiąt lat, to nie znaczy, że trzeba już chylić sie pokornie nad szarą codziennością, w dalszym ciągu pomagać ze wszystkich sił dzieciom, niańczyć wnuki i zapomnieć o sobie, swoich potrzebach, marzeniach.Kocham swoje dzieci i wnuki, pomagam kiedy trzeba, ale cieszę się, gdy chwalą się przed swoimi rówiesnikami, ze mają, jak to okresliła moja wnuczka, "atomową babcię".
Syn zachęca mnie do pogłębiania wiedzy komputerowej i cieszy się z każdej mojej nowej umiejetności w tym zakresie.
Jestem emerytką z tzw. budżetówki i ile taka emerytura wynosi- każdy wie. Ale uwierzcie mi, teraz jestem bardziej na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi, filmami, ksiązkami, muzyką, niż wtedy, gdy pracowałam.
Nie chę mysleć wyłącznie o tym, co mi dolega i kiedy dopadnie mnie uwiąd starczy- to przygnębiajace i frustrujace.Nie muszę brać leków antydepresyjnych, bo potrafię dostrzec uroki bycia mieszkanką ,jedną z milionów, światowej "wioski".
Czy siedzę wyłacznie przy komputerze? Ależ nie! Robię to, na co nie miałam czasu w czasie pracy zawodowej.Ale komputer daje mi dodatkowe mozliwości- chociazby sprawdzenia, gdzie mozna wypocząć w czasie wakacji tanio i przyjemnie.Korzystam z tego ja sama , moje dzieci i znajomi.A, ze mam więcej czasu- do mnie należy takie szperanie.
Teksty te kieruję głównie do pań, bo to one częściej niż mężczyźni uważają, że komputer to "męska rzecz". Po pierwszej reinstalacji systemu i dołozeniu np. dodatkowej kości pamięci wszystko zaczyna wyglądać jak obsługa robota kuchennego, czy pilota od sprzętu RTV.
Serdeczności dla wszystkich, którzy to czytają i tych, którzy może jeszcze przeczytają i uwierza w siłę nieuchronnej nowoczesności w emeryckim gospodarstwie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 23-07-2006, 15:36
robus2000 robus2000 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Zabrze
Posty: 2
Domyślnie


witam

jako 50 letni dziadek cieszę się, że jestem (wg.mnie) jeszcze przydatny wielu osobom. Komputer istnieje dla mnie od 1986 (początek dał kupiony w kiosku Bajtek, kto pamięta to czasopismo?). Do dzisiaj miałem kilkanaście komputerów, poczynając od Atari 800 XL, kilka Commodore c-64, Amigi i kilka PC. Wśród moich znajomych i rodziny (wg nich) jestem autorytetem w dziedzinie informatyki i internetu. Osobiście przecierałem 'szlaki' konfiguracji sprzętu, zakładaniu sieci, korzystaniu z 'dobrodziejstw internetu' itd. Wszystkie sprawy domowej ingerencji w tv, tv sat, kina domowego, obsługi 'cyfrzaków' i kamer cyfrowych nie mogą się odbyć bez konsultacji ze mną. Wszyscy przychodzą do mnie i czy chcę czy nie, muszę pomagać, informować, doradzać. Cieszę sie z tego niezmiernie. Najśmieszniejszy jest fakt, że jestem w tej 'materii' - samoukiem. Tzn. cała moja wiedza pochodzi z różnych książek i czasopism, które nabywałem przez te 20 ostatnich lat. Myślę że więcej jest takich osób, które dalej mogą działać i pomagać innym z zadowoleniem i wielką satysfakcją.
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 24-07-2006, 01:42
hydros hydros jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 2
Domyślnie senior w sieci

A ja jestem staruszkiem po 70-ce, a pierwszy komputer własny kupiłem w 1985roku, ale już parę lat wcześniej kupowałem pisma komputerowe. Żałuję tylko, że wybrałem do nauki nie ten język, który teraz opanował Internet. Komputer w zasadzie nie ma dla mnie tajemnic i wnuczkowie moi często zwracają się do mnie o rozwiązanie problemów technicznych. Używam komputera i internetu do wszelkich zakupów, w sklepach internetowych, aukcjach Allegro i Ebay, wszelkie opłaty czynsz, telewizje, telefon, energia, załatwiam przez konto w banku internetowym. Koresponduję z rodziną w USA i Kanadzie, mają na bieżąco zdjęcia z uroczystości rodzinnych, teraz coraz częściej rozmawiam przez SKYPE. Obecnie moją pasją jest GPS i mapy satelitarne, ale na to wszystko brakuje funduszy. Dziwię się, że w Polsce tak mało starych ludzi, szczególnie kobiet, interesuje się komputerami i internetem!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 07-08-2006, 14:29
jaszsz jaszsz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 5
Domyślnie

Gratuluję pogody ducha i wykorzystania komputerów.
Ja postępuję podobnie tylko wchodzą w zakres pracy arkusze kalkulacyjne i bazy danych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 08-08-2006, 00:53
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie

Ja tam bardzo dobrze czuję się w sieci...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 09-08-2006, 23:44
jadziorab jadziorab jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Posty: 1
OK seniorzy w sieci

Możliwe, że więcej mężczyzn korzysta z komputera. Jednak też wiele kobiet, jestem przykładem. Jestem juz emerytką i dopiero od 5 m-cy mam komputer. Cieszę się, że mogę z niego korzystać. Odnajduję wiele ciekawych stron, ściągam muzykę, mam bezpośredni kontakt ze znajomymi, z synem mieszkającym w mieście oddalonym 250 km ode mnie, itd, itp. I to ja a nie mąż lepiej umiem się nim posługiwać. W pracy trochę się nauczyłam (sama) i teraz ciągle uczę się czegoś nowego. To miłe jak np. w programie do ściągania muzyki odezwie się ktoś z Wenezueli czy USA. Prawda, nie jestem poliglotą ale wymienione pozdrowienia też przynoszą drobną radość. W moim otoczeniu znam wiele kobiet w moim wieku też korzystających z sieci.
Pozdrawiam wszytkie panie w moim wieku korzystające z komutera !
Panów zresztą też !!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 18-08-2006, 12:14
ja2977's Avatar
ja2977 ja2977 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Miasto: Słupsk Polska
Posty: 24
Domyślnie zapraszam do bloga

zapraszam do czytania mojego bloga w poniedziałki i piątki na www.supersenior.blog.onet.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 28-08-2006, 13:27
sellena sellena jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 1
Domyślnie

Witam
Szukam osób, które opowiedza mi o swoich pierwszych krokach z internetem, (potrzebne mi do artykulu w tygodniku Twoje Imperium), w razie czego prosze o kontakt
beronaaa@wp.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 28-08-2006, 17:28
bozka123 bozka123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 1
Domyślnie

Witam zarowno komputer jak i internet sprwwia mi duzą przyjemnosc Dowiaduje sie wielu ciekawych rzeczy.

pozdrawiam Wszystkich internautow zapraszam do rozmowy
o internecie i na inne ciekawe tematy
GG 8684408
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 02-09-2006, 20:30
amira amira jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 2
Domyślnie

Trochę póżno wchodzę do tej dyskusji ale lepiej póżno niż wcale.Mam 55 lat, jestem emerytką choć wcale nie czuję się jak seniorka i nikt mnie tak nie traktuje. Komputer dostałam na zasadzie wymiany od syna. Miał w tym swój interes/syn a nie komputer/bo zawsze może się ze mną porozumieć na gg i nie musi płacić dużych rachunków za telefon. Traktuję więc komputer jako telefon, codzienną gazetę do czytania,instrument do poszerzania wiedzy na interesujące mnie zagadnienia. Myślałam ,że radzę sobie świetnie. Niestety- ostatnio ktoś poprosił mnie o przesłanie zdjęcia i ups nie wiem jak to się robi.Mam cyfrówkę, potrzebny mi jest tylko dokładny łopatologiczny instruktaż najlepiej w punktach. Może ktoś się zlituje byłabym wdzięczna. Amira
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 06-09-2006, 00:57
ZofiaM ZofiaM jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Posty: 1
Domyślnie

Nie jest aż tak żle z kobietami! Mam 65 lat i od lat świetnie sobie radzę z komputerem. Także posługuję się nim na codzień, bankowość elektroniczna i.t.p. jeśli dorosłym dzieciom i wnukom sypie się system, bacia jest potrzebna. Potrafię też wymienić w komputerze każdą część od płyty głównej i procesora po kości pamięci. Pozdrawiam, Zofia M.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 06-09-2006, 13:18
ryszarda ryszarda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 21
Domyślnie Senior w sieci

Witam serdecznie wszystkich bywalców SENIOR CAFE.
Cieszę się, że mogę przelicytować wiekiem
"staruszka po 70-ce".
Mam 76 lat, co nie przeszkadza mi w intesywnym
surfowaniu po Sieci.
Od kilku lat szukam kontaktu z osobami równie
poważnymi, celem wymiany mailowej, niestety
w necie głównie młodzież,a seniorzy... w przedziale
wieku 50-60 lat.
Pozdrawiam słonecznie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 12-09-2006, 21:34
ryszarda ryszarda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 21
Domyślnie

Cytat:
Napisał bozka123
Witam zarowno komputer jak i internet sprwwia mi duzą przyjemnosc Dowiaduje sie wielu ciekawych rzeczy.

pozdrawiam Wszystkich internautow zapraszam do rozmowy
o internecie i na inne ciekawe tematy
GG 8684408
Klikam w podany nr GG - niestety,ciagle niedostepny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Samotni w sieci destiny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 498 28-11-2014 15:11
Polscy Seniorzy, prosimy do sieci! - komentarze Biedronka Ogólny 19 24-08-2009 09:56
Ciekawe miejsca w SIECI araukaria eSenior 527 31-08-2007 22:52
Polacy w sieci - komentarze czort Ogólny 4 19-05-2007 00:20
Seniorzy szukają zarobku w sieci - komentarze Krystyna Ogólny 0 03-04-2007 09:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.