PDA

View Full Version : Polityka społeczna w expose premiera - Donald Tusk o seniorach - komentarze


Basia.
23-11-2007, 22:03
Komentarz do artykułu: Polityka społeczna w expose premiera - Donald Tusk o seniorach (http://www.senior.pl/147,0,Polityka-spoleczna-w-expose-premiera-Donald-Tusk-o-seniorach,3189.html)
--------------------
Ciekawa jestem jak będzie wygladała ta aktywizacja?

krychna
23-11-2007, 23:14
Wszystko OK, ale nie słyszałam ani słowa o rencistach i emerytach,czyli o tych , ktorzy nie mają szans na poprawienie swojej sytuacji materialnej- a może się mylę,może coś przeoczyłam?

Basia.
23-11-2007, 23:45
w internecie rowniez nie znalazłam.

krychna
24-11-2007, 00:05
rownież nie było nikogo,kto zatroszczyłby się o seniorów.
W sejmie jest teraz sporo nowych,młodych posłów,którzy nie pamiętaja o "starszych" i ich potrzebach

Malgorzata 50
24-11-2007, 00:36
Ja słyszałam -dosc ogolnikowo ,ale bylo .Tyle ,ze sorry czego oczekujecuie -że premier oswiadczy ze od jutra da kazdemu emerytowi mercedesa z zalacznikiem w postaci woreczka 200 zlotóweczek.moze by tak chociaz te 100 dni co? Zreszta stoi jak byk napisane w streszczeniu co mowil na ten temat

Basia.
24-11-2007, 00:40
Ja słyszałam -dosc ogolnikowo ,ale bylo .Tyle ,ze sorry czego oczekujecuie -że premier oswiadczy ze od jutra da kazdemu emerytowi mercedesa z zalacznikiem w postaci woreczka 200 zlotóweczek.moze by tak chociaz te 100 dni co? Zreszta stoi jak byk napisane w streszczeniu co mowil na ten temat
manny z nieba, zaciekawilo mnie poprostu czy coś mówil kokretnego. Nie byłam pewna czy nie przegapilam.

Malgorzata 50
24-11-2007, 00:42
A czy w expose ktokolwiek powiedzial cokolwiek konkretnego -pozyjemy ,zobaczymy

Dzidka
24-11-2007, 09:22
Myślałam, że tylko ja nie słyszałam. Było co prawda powiedziane o seniorach, ale w kontekście pracy dla 50+. Dla tych na emeryturze...nic.

Malgorzata 50
24-11-2007, 09:49
A czego oczekiwalas Dzidka ,ze uslyszysz "kochani emeryci od jutra bedzie Floryda" dziewczyny .......litości.System emerytalny jest powszechnie znany ,musimy sie chyba nauczyc (ja pierwsza lece na korepetycje) ,ze niestety "nie ma darmowych obiadow" i emerytura jaka jest kazdy widzi.Trza się wzorem krajow bardziej od nas rozwinietych zabezpieczac jakos funduszami, filarami i ponczochą .Piszę z pozycji tej co pierwsza zamieszka w kartonie pod mostem albowiem oszczedzanie i perspektywiczne myslenie nie jest moja mocna strona bynajmniej.A nie wydaje mi sie ,zeby szykowaly się jakies rewolucyjne zmiany w tym względzie.Przypominam cichutenko -ze nie Tusek jest tworca systemu emerytalnego ZUS-u itd .Oraz ,ze choc to przykre,emeryci nie sa priorytetem w żadnym systemie ...a praca dla 50+ i rozwiązania polegajace na ucywilizowaniu rynku pracy pozwola na godniejsze zycie mnostwa ludzi.Skutkujace w dobrym bycie później rowniez .W zadnym kraju nie ma tylu mlodych emerytow co u nas -osmiele się zauwazyć.I powiem ,ze nie bardzo rozumiem te walke o to ,zeby NIE pracowac do 60-tki .Byle tylko było GDZIE

Lila
24-11-2007, 11:17
Małgosiu,ja też nie rozumiem ..I wszystko idzie przecież do Irlandii,więc chyba jasne iż wiek emerytalny będzie jednakowy dla kobiet i mężczyzn ,czyli 65 lat..

Są tacy na przykład jak mój prywatny mąż,którzy będą pracować do tchu ostatniego,bo emerytura to dla nich śmierć.Są takie zboczeńce jeszcze..
Ja złożyłam papiery do ZUS,ale będę pracowac.Chociaż na pół gwizdka.
A co do emerytur to chyba pisałam o planach partii rządzącej .Zwiększenie na razie najniższych emerytur kobietom o 15 % przy zmniejszeniu -mężczyznom.Takie są plany.Jak to technicznie będzie rozwiązane - nie wiem..

Malgorzata 50
24-11-2007, 11:55
No to bedziemy sobie tyrać wesolo podspiewujac irlandzkie piosneczki...