PDA

View Full Version : Jakie zioła skuteczne na wzdęcia


adka
29-01-2015, 13:03
Witam. Czy ktoś tutaj zna się dobrze na ziołach ? Jakie są obecnie skuteczne w terapii przeciw wzdęciom ?

Izabela54
30-01-2015, 07:13
kminek,
bazylia,
oregano,
bergamotka,
lawenda,
majeranek,
mięta pieprzowa
tymianek
Wszystko to możesz dodawać do dań. Przykładowo kminek działa rozkurczowo. Tutaj jest pełen artykuł: http://wzdecia.net/o-wzdeciach/domowe-sposoby-na-wzdecia.html o domowych sposobach walki ze wzdęciami tak wiec możesz sobie poczytać.
Mi jeszcze pomaga zaparzenie sobie rumianku.

Basko
30-01-2015, 07:24
IPP 20 - to świetne tabletki na żołądek i przy wzdęciach, ale na receptę.

Vika
30-01-2015, 10:18
Mi jeszcze pomaga zaparzenie sobie rumianku. Mi też:)
Do tej listy ziół dodałabym jeszcze koper włoski.

Natomiast do potraw,jak najbardziej wszystkie wymienione zwłaszcza jednak kminek i majeranek do potraw ciężkostrawnych jak kapusta,fasola ,groch i inne strączkowe.
Kminek w dodatku przydaje smaku gotowanej kapustce kiszonej czy surowej.

Co do leku IPP /pantoprazol/ od lat kuruję się lekami z tej grupy i małe zastrzeżenie,bowiem występują
skutki uboczne:

Ból w nadbrzuszu, biegunka, zaparcia, wzdęcia, bóle i zawroty głowy, reakcje alergiczne. Występowanie po zastosowaniu preparatu IPP takich działań niepożądanych, jak np. zaburzenia widzenia, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn. /wynotowano z ulotki/
Oczywiście nie wszystko to występuje i nie na każdego lek tak działa.

Do Adki jeszcze;pytasz-''Jakie są obecnie skuteczne w terapii przeciw wzdęciom ?''
Takie jak od wieków,działanie ziół wciąż takie samo chyba że człowiek znowu coś pokręcił,zmodyfikował.

Wracamy do nich choć działanie powolniejsze,ale mniej szkodliwe .Jednak.....należałoby odwiedzić lekarza by ustalić przyczynę dolegliwości.
Zdrowia życzę:)