PDA

View Full Version : Co z tą Polską ???..część II


Strony : [1] 2

Lila
25-11-2007, 18:28
Moi milusińscy,złoci i kochani....

Jezdem...:D ..i otwieram drugą część wątku,gdzie można pisać o polskich politykach - różnych opcji ,płci i wyznań ...:D .
Wszak to wszystko z troski o Ojczyznę ,mocium panie ,nieprawdaż ?
A że przy okazji podniesie się nieco ciśnionko,to tylko dla zdrowotności,jak i koniaczek do kawki...a może kawka do konia..?Sama nie wiem,bom skołowana ociupinkę i zakręcona jak słoik / że zacytuję elitarną piosenkarkę - Dodę /..:D

Dzidka
25-11-2007, 18:36
Lilu, dobrze że jesteś. Pamiętam Twój ostatni post w I części i powiem Ci, że bardzo mnie ubawił. Masz całkowitą rację z tymi osobnikami /już nie pamietam jak ich nazwałaś/, ale tylko dzięki PIS-wi poszli na zieloną trawkę. Ja już nie mogłam na nich patrzeć i dotąd nie wierzę, ze zniknęli.Pozdrawiam.

Lila
25-11-2007, 19:54
:D ..... wiązanie słów w naczynia połączone ,zwane powszechnie zdaniami,nie idzie mi dzisiaj...
__________________________
Tusk Vision Network 24 (TVN 24) pokazała w swoim materiale jak ludzie pilnie słuchają przemówienia Słońca Bałtyku Ukochanego Premiera Donalda Tuska. W przebitce z Warszawy było widać, jak pilnie i w skupieniu podróżni zgromadzeni na Dworcu Centralnym w Warszawie słuchają słów Pana Premiera. W ich oczach i postawie widać było szacunek dla mądrości płynącej z ekranu.

Dla niewtajemniczonych wyjawię fakt, że na warszawskim Dworcu Centralnym telewizory mają wyłączony głos.
_____________

Naprawdę mają wyłączony???...:D :D :D

Anna_Maria_57
25-11-2007, 20:14
:D ..... wiązanie słów w naczynia połączone ,zwane powszechnie zdaniami,nie idzie mi dzisiaj...
__________________________
Tusk Vision Network 24 (TVN 24) pokazała w swoim materiale jak ludzie pilnie słuchają przemówienia Słońca Bałtyku Ukochanego Premiera Donalda Tuska. W przebitce z Warszawy było widać, jak pilnie i w skupieniu podróżni zgromadzeni na Dworcu Centralnym w Warszawie słuchają słów Pana Premiera. W ich oczach i postawie widać było szacunek dla mądrości płynącej z ekranu.

Dla niewtajemniczonych wyjawię fakt, że na warszawskim Dworcu Centralnym telewizory mają wyłączony głos.
_____________

Naprawdę mają wyłączony???...:D

Nie przechodziłam z 1/2 roku górą, tam gdzie one są - ale przed tym miały włączony...
Ale to jest władztwo PKP, wszystko się może zdarzyć! ;)

babciela
25-11-2007, 22:30
Lilu ,ale zyjemy teraz w panstwie pelnym milosci!!

babciela
25-11-2007, 22:31
No i dobrze ,ze mieli wylaczony,przynajmniej wyobraznia zywo pracowala

Malgorzata 50
25-11-2007, 22:34
Czy wy baby dacie spokoj zlotoustemu.Fajny jest chlop i zone ma miłą.Oraz usmiech radosny.A ja mam dośc ponurych patriotow z szaleństwem w oczach.A pozatym nadzieja we mnie wstapila ,ze może nie musze już interesowa.c się polityka Bo tak naprawdę to czniam....

kufa86
25-11-2007, 22:41
Czy wy baby dacie spokoj zlotoustemu.Fajny jest chlop i zone ma miłą.Oraz usmiech radosny.A ja mam dośc ponurych patriotow z szaleństwem w oczach.A pozatym nadzieja we mnie wstapila ,ze może nie musze już interesowa.c się polityka Bo tak naprawdę to czniam....
Kocham nadzieję, kocham żonę tuska, tylko co znaczy czniam?

Malgorzata 50
25-11-2007, 22:46
No comments

Lila
25-11-2007, 23:01
Platforma już rządzi, ale nikomu z platformerskich bonzów nie chciało się jechac jutro do „dalekiego Paryża”. Nasz ulubieniec Bogdan Borusewicz (ten sam, który uwalił Romaszewskiego w senacie) nie będzie reprezentował Wrocławia w staraniach o Expo 2012.

.Nasz ukochany premier Donald Tusk powiedział pismakom, że "sprawy wagi państwowej" nie pozwalają mu jechać do Paryża. Prawdopodobnie musi zrobic zakupy w sklepiku na rogu i pooglądac ligę mistrzów.

Dośc powiedziec, że nikt z najwyższych władz państwowych, nie będzie reprezentował Polski w czasie podejmowania decyzji. Wszystko to może sprawić, że szanse piastowskiego miasta zmaleją do zera. Tusk jadąc do Paryża (a nie do Sopotu), miał doskonałą okazję wypromowania swego rządu w Polsce i za granicą, a także wymuszenia pozytywnych decyzji od europejskiej biurokracji na fali walki z kaczyzmem. Wiadomo, pupilkowi Brukseli trudno byłoby odmówic. Pokazałby też nasz Donald, jakim to cwanym i twardym jest POlitykiem. Lepszym od złych kaczorów, to na pewno.

Ja się pytam ,gdzie tefał -en,gdzie gazeta wyborowa,gdzie inne mendia ???
Czemu nie grzmią ? :)

Tego nie da się normalnie komentowac, nóż się w kieszeni otwiera.

babciela
25-11-2007, 23:13
lilu gazeta wyborowa zawsze byla Tuskowa-ba powiedzialabym bardziej na lewo niz sam nasz zlotousty.Ja zreszta tez to czniam

Lila
25-11-2007, 23:18
A ja nie czniam,cokolwiek to znaczy...:)

Nie cierpię fałszu .Nawet dzisiejszy ustawiony taniec z gwiazdami,gdzie od dawna była typowana sympatyczna skądinąd Ania.Pic na wodę z sms-ami.Musiała wygrać gwiazda TVN i koniec,choć do Justyny nawet się nie umywała...

kufa86
25-11-2007, 23:23
Wolę nieumytą Anię, jak nieumywaną Justunę.
Wszystko to STD.

Lila
25-11-2007, 23:28
Ja też ,ale nie w tańcu ,niestety..
Ania jest zwalista a Justyna jak piórko..
Ja typowałam Damięckiego,który dla mnie jest ideałem mężczyzny.I jeździ konno..:)

Lila
25-11-2007, 23:31
Lilka ide z biala flaga widzisz? nie strzelaj i w odpowiedzi nie cytuj reduty,pytam powaznie,naprawde nie semesy decyduja? jest ustawione?

Bez białej flagi.Ja nie gryzę ...:)

Tak wyczytałam.Sms-y ponoć są źrodłem pieniędzy i są słodką tajemnicą operatorów sieci.Pieniądze zostają w stacji.Zarówno Rusin jak i Guzik były słabsze.Teraz można powiedzieć ,że Anię lubili młodzi,ale Kingę krytykowano wszędzie ,a mimo to wygrała..

Teraz przecież w finale powinni wystąpić - Steczkowska i Damięcki..

Anna_Maria_57
25-11-2007, 23:50
Platforma już rządzi, ale nikomu z platformerskich bonzów nie chciało się jechac jutro do „dalekiego Paryża”. Nasz ulubieniec Bogdan Borusewicz (ten sam, który uwalił Romaszewskiego w senacie) nie będzie reprezentował Wrocławia w staraniach o Expo 2012.

.Nasz ukochany premier Donald Tusk powiedział pismakom, że "sprawy wagi państwowej" nie pozwalają mu jechać do Paryża. Prawdopodobnie musi zrobic zakupy w sklepiku na rogu i pooglądac ligę mistrzów.

Dośc powiedziec, że nikt z najwyższych władz państwowych, nie będzie reprezentował Polski w czasie podejmowania decyzji. Wszystko to może sprawić, że szanse piastowskiego miasta zmaleją do zera. Tusk jadąc do Paryża (a nie do Sopotu), miał doskonałą okazję wypromowania swego rządu w Polsce i za granicą, a także wymuszenia pozytywnych decyzji od europejskiej biurokracji na fali walki z kaczyzmem. Wiadomo, pupilkowi Brukseli trudno byłoby odmówic. Pokazałby też nasz Donald, jakim to cwanym i twardym jest POlitykiem. Lepszym od złych kaczorów, to na pewno.

Ja się pytam ,gdzie tefał -en,gdzie gazeta wyborowa,gdzie inne mendia ???
Czemu nie grzmią ? :)

Tego nie da się normalnie komentowac, nóż się w kieszeni otwiera.

Lilu,
Gazeta Wyborcza pisze:

"Borusewicz nie pojedzie na głosowanie ws. Expo
jg, PAP
2007-11-25, ostatnia aktualizacja 2007-11-25 16:38
Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz nie pojedzie jutro do Paryża na głosowanie rozstrzygające o tym, który kraj w 2012 roku zorganizują światową wystawę Expo. To kolejny wysokiej rangi polski polityk, który odwołuje swój przyjazd na głosowanie. O prawo do organizacji wystawy konkurują z Wrocławiem marokański Tanger i miasto Josu w Korei Południowej.

Wcześniej z wyjazdu do Paryża zrezygnował prezydent Lech Kaczyński, premier Donald Tusk, oraz wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna. W zeszły czwartek wycofał się minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Najwyższym rangą polskim urzędnikiem, który będzie reprezentował nas w Paryżu jest minister kultury Bogdan Zdrojewski. Będzie tam też prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Tanger w poniedziałek, w czasie ostatnich prezentacji i głosowania w Paryżu, reprezentować będzie sam król Maroko Mohammed VI, a Josu prezydent Korei Południowej Roh Moo-hyun i premier rządu Han Duck-soo.

Wczoraj dziennik "Polska" napisał, że nasze szanse na Expo są niewielkie. - Z Polski płynie jasny sygnał, że nam na Expo nie zależy - mówili gazecie znawcy polityki międzynarodowej, z którymi rozmawiała gazeta. Wyjaśniali, że delegaci reprezentujący swoje kraje w Paryżu to dyplomaci. W ich rozumieniu, w ważnej sprawie państwo wysyła prezydenta, premiera albo ministra spraw zagranicznych. Inni się nie liczą. Tymczasem Tusk zadzwonił tylko do szefów rządów trzech europejskich państw."
Reszta tutaj (http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,4704378.html)

Czytam Gazetę Wyborczą od pierwszego numeru, bo to przecież nasza gazeta, gazeta Solidarności. Jestem tu krótko, nie mogę prosić "zrób to dla mnie" - ale byłoby mi bardzo miło, gdybyś jednak to zrobiła ;) - nie przekręcaj nazwy G.W. Naśmiewanie się z biednego, zmęczonego premiera, niewyspanego od paru dni, co widać od razu po jego twarzy - no cóż, trudno, on się pewnie z tym liczył.
No i ja na niego nie głosowałam, nie jest "mój". A Gazeta jest moja.
Sorry, że niektóre rzeczy traktuję zbyt poważnie ;)

Lila
26-11-2007, 00:06
Aniu,miło że tak stoisz murem za swoją gazetą.Ale to Twoja gazeta przekręcała nazwiska prezydenta i premiera,bez żenady..W formie żartu oczywiście.Jak będę miała czas,znajdę cytaty..
A jej redaktor i współtwórca szkalowal nasz kraj w niemieckiej gazecie.Gdzieś to miałam zapisane ,to pewnie znajdę...
I nie jest to już gazeta solidarności ,niestety.Już Wałęsa nie pozwolił się jej podpierać autorytetem związku..

ps.Kiedyś w tej nieposzlakowanej gazecie przeczytałam taki kalambur - PIS-uar...No sorry,wybacz ...
Acha,ja przestałam czytać wyborczą od czasu Jedwabnego,gdy nie wiedziałam czy mam się śmiać czy plakać nad tendencyjnymi artykułami.I nie ma znaczenia czy jesteś tu długo czy krótko.Tu się nie nabywa praw przez zasiedzenie,tym bardziej ,że po mojej eskapadzie dzisiejszej po wątkach,nie wiadomo jak długo tu zagrzeję miejsce...

Anna_Maria_57
26-11-2007, 00:12
Aniu,miło że tak stoisz murem za swoją gazetą.Ale to Twoja gazeta przekręcała nazwiska prezydenta i premiera,bez żenady..W formie żartu oczywiście.Jak będę miała czas,znajdę cytaty..
/.../
I nie ma znaczenia czy jesteś tu długo czy krótko.Tu się nie nabywa praw przez zasiedzenie,tym bardziej ,że po mojej eskapadzie dzisiejszej po wątkach,nie wiadomo jak długo tu zagrzeję miejsce...

Tamtego premiera? No cóż.... ;)

Jak to nie zagrzejesz miejsca, co Ty mówisz? Zauważyłam, że tu chyba nie ma obyczaju "wyrzucania" kogokolwiek, czy się mylę??

Lila
26-11-2007, 00:17
Tamtego premiera? No cóż.... ;)

Jak to nie zagrzejesz miejsca, co Ty mówisz? Zauważyłam, że tu chyba nie ma obyczaju "wyrzucania" kogokolwiek, czy się mylę??

Tamtego premiera można było obśmiać i wyszydzić a tego nie ? dlaczego ?:D

Kto mówi o wyrzucaniu ? Mnie w całym moim długim życiu nikt -znikąd nie wyrzucił.Ale jest coś takiego jak zmęczenie materiału...jego zużycie ...

Basia.
26-11-2007, 00:23
Tamtego premiera można było obśmiać i wyszydzić a tego nie ? dlaczego ?:D

Kto mówi o wyrzucaniu ? Mnie w całym moim długim życiu nikt -znikąd nie wyrzucił.Ale jest coś takiego jak zmęczenie materiału...jego zużycie ...
bo mam szlaban, Lila jakie zmęczenie materialu ....... jego zużycie?!!!!!!!!!!!!!

Anna_Maria_57
26-11-2007, 00:31
Tamtego premiera można było obśmiać i wyszydzić a tego nie ? dlaczego ?:D

Kto mówi o wyrzucaniu ? Mnie w całym moim długim życiu nikt -znikąd nie wyrzucił.Ale jest coś takiego jak zmęczenie materiału...jego zużycie ...

Liluś,
jak dla Ciebie nie ma powodu, to nie będę Ci ich wszystkich wyłuszczać, szczególnie o tak późnej porze, kiedy mi się oczy kleją... ;)

A jeśli to Ty sama się czujesz "zmęczona" to jestem spokojna - nie porzucisz nas! Rozumiem Cię, że czasem można mieć już lekki przesyt, zarówno komputera jak i forum - ale wystarczy przez jakieś pół dnia zająć się czym innym, żeby zatęsknić i wrócić ;)

Ja idę już spać, Tobie też radzę - a jutro znowu będziesz pisać dowcipne i złośliwe posty o naszych politykach!

Dobranoc! :)

Malgorzata 50
26-11-2007, 05:49
[quoteTu się nie nabywa praw przez zasiedzenie,tym bardziej ,że po mojej eskapadzie dzisiejszej po wątkach,nie wiadomo jak długo tu zagrzeję miejsce...[/quote]
Jak to nie zagrzejesz miejsca? TY- no chyba zaraz sie roplacze o świcie!!!!! Co cię tak zeźlilo.Lila a kto zostanie królem???? Bez wzgledu na różnicę w pogladach na polityke wiesz ,że nie dopuszczę ...po moim trupie...A tak nawiasem mowiac ,jesli ja cos nie tak powiedziałam -to blagam nigdy ,przenigdy nie bierz tego do siebie....Anan Maria ma rację od czasu do czasu dobrze sobie zrobic maly odpoczynek of komputera i forum.....Ale niech ci po glowie zadne gupie mysli nie chodzą .BO co zrobuimy biedne TWA

Lila
26-11-2007, 16:23
:D :D

Jak macie tylko sprawę karną ,to polecam mecenasa Aleksandra Pocieja...
Ten niesłychanej poczciwości człowiek,swoją jakże ludzką postawą ,zadaje kłam powszechnemu przekonaniu o pazerności naszej palestry...

Otóż ten anioł w todze z wyłogami zielonymi jak nadzieja skazanego na śmierć ,że kat zdechnie na cholerę...otóż ten anioł ...no nie...:D ja piórkuję..ten anioł ,nie tylko nie bierze honorarium,ale jeszcze wykłada pieniądze na kaucję za każdego biedaka ,który swój los złożył w jego ręce..

Dzisiaj rano usłyszałam w radio iż święta ,aczkolwiek wielokrotnie uwiedziona dziewica - Sawicka Beata - dzięki pomocy rodziny,wpłaciła 300.000 pln kaucji..
Natomiast walterownia zamieściła wywiad z równie świętym mecenasem,w kórym ten ocierając łzy rękawem,oraz tłumiąc suchy szloch - wyjawił iż to on..mecenas ,wyłożył swoją krwawicę za dziewicę.../ uuuups,rozwijam się..zaczynam mówić słowem wiązanym ..hiiiiiii /..

No bo jakże inaczej ?
Jak zniosłaby areszt tak sponiewierana przez agenta Tomka ,niewinna przedstawicielka narodu ?
Ach,kochani ! Jest pierwszy cud w naszej Rzeczpospolitej.Z miłości ...panie dzieju...z miłości,pieniądz straci swoją siłę nabywczą.
Ciekawi mnie jedno; czy Gazeta reprezerwatywna związkowa jakoś to skomentuje ? Tę bujdę na resorach ?
A nie prościej byłoby napisać prawdę ?
Że partia nie zostawia w potrzebie swych członków,członki i członkinie ? Niezależnie jakie przestępstwo popełnią ?
A nie zmuszać skądinąd szanownego mecenasa,aby publicznie się ośmieszał ? Bo chyba nie było w Polsce prawnika dzisiaj,żeby nie pękał ze śmiechu...:D

No cóż.Społeczeństwo widać jawi się niektórym jako stado baranów.

Malgorzata 50
26-11-2007, 16:50
Przecie dziewica nie jest już członkinią...czyżby więzy po grób!!!! Muszę otworzyc Telewizornie by usłyszeć o tym cudzie objawionym,bo nawet ja zagorzala milośniczka PO jakoś w taka bezbrzeżną milosc do ludzkosci mecenasa nie wierzę tym bardziej ,że chyba nie trafilo na dziewice zhanbiona i porzucona w lachmanach w ubożuchnej izdebce kątem u ludzi......

Alsko
26-11-2007, 17:03
nie wiem, jak tam było z tą dziewicą. Wiem natomiast, że pan Pociej miewa zagrania różne dziwne.
Poza tym bardzo dba o swój image.
Na własne uszy umyte słyszałam, jak w ramach "dopoki nie osądzony - niewinny" groził, że wpłaci kaucję za jakiegoś faceta. Na śmierc zapomniałam, o kogo chodziło, ale nie o anioła na pewno.

Basia.
26-11-2007, 17:04
on ma dobre serce i pomoże w potrzebie.

http://wiadomosci.onet.pl/1647773,11,item.html

Malgorzata 50
26-11-2007, 17:09
Ale wlasciwie jak przeczytalam ten tekst Basiu to nie wydaje mi się to niczym strasznym -wplacil depozyt -odzyska go jesli sad uzna ,ze nie jest potrzebny Więc tak naprawdę o co chodzi .Mec Pociej jest jednym z tuzów i myśle ,że dla niego nie jest to suma rujnująca.A Sawicka co może zrobic .Nie ucieknie ,nie zamataczy.Odbedzie się sprawa i wyjdzie jak to bylo.

Basia.
26-11-2007, 18:13
Ale wlasciwie jak przeczytalam ten tekst Basiu to nie wydaje mi się to niczym strasznym -wplacil depozyt -odzyska go jesli sad uzna ,ze nie jest potrzebny Więc tak naprawdę o co chodzi .Mec Pociej jest jednym z tuzów i myśle ,że dla niego nie jest to suma rujnująca.A Sawicka co może zrobic .Nie ucieknie ,nie zamataczy.Odbedzie się sprawa i wyjdzie jak to bylo.
tylko dlaczego jest taki szlachetny wybiórczo?

Lila
26-11-2007, 19:21
Niekonieczne odzyska...:)

Beata ,porządna dziewczyna,jest winna CBA 50.000..Chyba to na zabezpieczenie też pójdzie ..No i koszty sprawy..
Małgoś,jakbyś w szale słusznie komuś głowę ukręciła,to mecenas za Ciebie nie zapłaci.Możesz być pewna...

No a tera...Julia Pitera..Hej,ta to ma fantazję...
Ona się zemści za cnotę Beaty niewątpliwie.Otóż ta czcigodna jejmość wpadła na szatański sposób badania wszystkich agentów CBA- wariografem..Jestem zachwycona senatorskim rozumem pani minister..
Już sobie wyobrażam ; kolejka przystojnych agentów,Julia z wariografem i marsem na obliczu,i te pytania...
..czy to ty uwiodłeś dziewicę poświęconą ....polityce ??
..a jeżeli nie ,to dlaczego ? Rzeczona nie podobała się ?
...a jeżeli tak,to ile razy i na jakim podłożu ...i dlaczego tak często ?
...czy boginii sejmu była aby zadowolona ?
...taaaaak ? To dlaczego musiałeś płacić za seks ,Tomciu ?
...hmmmm,wiesz Tomek...ta prywatyzacja...to ona się jeszcze odbędzie..:) ..Co ty na to ?

I w ten deseń.Kabaret moi mili,czysty kabaret..
Ale nasz wielki naród ma to poczucie humoru,że nawet w czasie okupacji wyśmiewał się z malarza nieutalentowanego..

Siekiera ,motyka...hiii

Basia.
26-11-2007, 19:41
ale dla mnie to jest plugawy zawód, oczywiście jak wszędzie można wśród przedstawicieli tego zawodu spotkać bardzo przyzwoitych ludzi. Możecie na mnie napadać i tak zdania nie zmienię.

Lila
26-11-2007, 21:06
Hmmm..mam córkę prawnika.Ale radcę .Specjalność - inwestycje i obrót kapitałowy...:)
To może być chyba ?

Stanley
26-11-2007, 22:30
Lila mam dobrą dla Ciebie wiadomość właśnie Kuchciński i Gosiewski ogłosili w tv ze Tusk i PO realizują ich program a więc dobrze prawda. Niepotrzebnie się martwiłaś.
Pozdrawiam

Lila
26-11-2007, 22:56
Lila mam dobrą dla Ciebie wiadomość właśnie Kuchciński i Gosiewski ogłosili w tv ze Tusk i PO realizują ich program a więc dobrze prawda. Niepotrzebnie się martwiłaś.
Pozdrawiam

...bo myślałam,że dla głupiej ambicji spaprzą to,co dobre...

Ciekawi mnie natomiast,dlaczego Donald Tusk tak nerwowo reaguje na projekt wydania przez IPN książki o Lechu Wałęsie..
Jak ćwierkają wszystkie wróble,nie chodzi wcale o "Bolka '' i noc długich noży,gdy niszczono rząd Olszewskiego,ale o sprawy obyczajowe...:D

Nowa historia Polski zawiera jeszcze wiele nieujawnionych tajemnic..

Malgorzata 50
27-11-2007, 05:39
ale dla mnie to jest plugawy zawód, oczywiście jak wszędzie można wśród przedstawicieli tego zawodu spotkać bardzo przyzwoitych ludzi. Możecie na mnie napadać i tak zdania nie zmienię. Nie będę napadać ,ale punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia a właściwie od strony ławy oskarżonych po której sie aktualnie siedzi.Pogląd twoj Basiu jest zdecydowanie zbyt skarjny i jak wyobrazasz sobie sprawiedliwy system prawny BEZ mozliwosci obrony.To dziala w dwie strony ,prawda .Dlaczego Beata ,jakkolwiek by nie byla upadla nie ma miec prawa do obrony.Przy politycznym machlojowaniu waszej ukochanej partii przy systemie prwanym fakt ,ze jej adwokat wpłacil za nią kaucje,a do tego jest to podane do wiadomosci publicznej -nie wydaje mi się niczym nagannym.Uwazacie ,ze trzymanie jej w areszcie byloby aktem sprawiedliwosci dziejowej?Procesu jeszcze nie bylo./Uwazacie ze fakt, iż Dochnal siedzi bez procesu tyle czasu to swietnie .Ja nie.Cokolwiek by nie zrobił-ci panstwo owszem maja na koncie machloje finansowe ale nikogo nie zamordowali.Powiem wiecej gdybym była prawnikiem -chciałabym byc własnie adwokatem Dziewczyny nie bede się kłócić o swicie ale się z Wami całkowicie i na całej linii nie zgadzam.PiS to rzeczywiscie twarda opozycja mam nadzieję ,że nie bedę musiala w pewnym momencie przyznac wam racji na razie wszystko sie we mnie burzy,Bo uwazam ,że te ataki są calkowicie nieuzasadniona.No ,może z Paryżem ...tak.

siekierka
27-11-2007, 08:52
Dwa lata temu, kilka dni po wyborach, dziennikarze żądali od Premiera informacji gdzie są te mieszkania , które PiS obiecał, zupełnie nie biorąc pod uwagę, że obiecał je wszak w programie czteroletnim.
Nie płaczcie, zwolenniczki POpolizmu, że obecnego pierwszego ministra ktoś potraktuje równie głupio - jak Kuba Bogu...:D

siekierka
27-11-2007, 08:54
A soją drogą, nie rozumiem, dlaczego Wrocławianie (Zdrojewski, Schetyna) nie pojechali do Paryżewa?

Lila
27-11-2007, 09:09
Hmmm..Małgoś.Dochnala PiS nie wsadził.
Mnie chodzi o różnicę w zeznaniach,spowodowaną brakiem komunikacji.Święta mówi ,że rodzina zrobiła ściepkę,a jej obrońca w Warszawie mówi ,że to on...

A może jest wszystko prostsze i adwokat jest rodziną Beaty ?

ps.Siekierka,taki jest los premierów.
Kaczyński ponoć wstyd przynosił,a sama widziłam okładkę jakiejś wersji Playboya,gdy Donald z błyskiem w oku,maca łoże w swojej nowej rezydencji..

Basia.
27-11-2007, 12:14
Hmmm..mam córkę prawnika.Ale radcę .Specjalność - inwestycje i obrót kapitałowy...:)
To może być chyba ?
cholender zapomnialam o radcach prawnych, miałam na myśli obrońców. Przepraszam.

Lila
27-11-2007, 12:25
Basieńko..:) spokojnie.Zawsze jej powtarzam,że prawnik to jak prostytutka.Też się sprzedaje...:)

A wracając do spraw krajowych,właśnie poszedł do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.Kubek w kubek jak w Irlandii..

Jestem za a nawet przeciw..Tym bardziej ,że będę pracować,ale emeryturkę też będę brać,bo mi się należy jak psu miska...:)

Basia.
27-11-2007, 12:27
Nie będę napadać ,ale punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia a właściwie od strony ławy oskarżonych po której sie aktualnie siedzi.Pogląd twoj Basiu jest zdecydowanie zbyt skarjny i jak wyobrazasz sobie sprawiedliwy system prawny BEZ mozliwosci obrony.To dziala w dwie strony ,prawda .Dlaczego Beata ,jakkolwiek by nie byla upadla nie ma miec prawa do obrony.Przy politycznym machlojowaniu waszej ukochanej partii przy systemie prwanym fakt ,ze jej adwokat wpłacil za nią kaucje,a do tego jest to podane do wiadomosci publicznej -nie wydaje mi się niczym nagannym.Uwazacie ,ze trzymanie jej w areszcie byloby aktem sprawiedliwosci dziejowej?Procesu jeszcze nie bylo./Uwazacie ze fakt, iż Dochnal siedzi bez procesu tyle czasu to swietnie .Ja nie.Cokolwiek by nie zrobił-ci panstwo owszem maja na koncie machloje finansowe ale nikogo nie zamordowali.Powiem wiecej gdybym była prawnikiem -chciałabym byc własnie adwokatem Dziewczyny nie bede się kłócić o swicie ale się z Wami całkowicie i na całej linii nie zgadzam.PiS to rzeczywiscie twarda opozycja mam nadzieję ,że nie bedę musiala w pewnym momencie przyznac wam racji na razie wszystko sie we mnie burzy,Bo uwazam ,że te ataki są calkowicie nieuzasadniona.No ,może z Paryżem ...tak.
gdybyśmy obrobiły kiosk wsadziliby nas natychmiast do aresztu i żaden adwokat nie wyłożyłby za nas ani grosza gdyby była taka potrzeba. Pamiętam adwokata, który bronił oprycha strzelającego do mnie w Radziejowicach. Ten papuga mówił do sądu, że P-64 z którego bandzior oddał do mnie 6 strzalów to nie broń to szmelc, zabawka i wnosił o uniewinnienie bandziora. Dla kasy i sławy taki papuga będzie mówił co mu do łba przyjdzie. Posłanka Sawicka może odpowiadać z wolnej stopy ale robienie z niej ofiary to naprawdę przesada, wielka przesada. Są nagrania chyba się do nich nie ustawiała? Gdyby była niewinna popędziłaby darczyńcę gdzie pieprz rośnie. Po rozprawie sądowej powiedziałam głośno na sali co sądzę o zawodzie adwokata-obrońcy, że jest to zawód plugawy i cieszę się, że mój syn zmienil zdanie i poszedł na politechnikę a nie na prawo. Papuga spuścil łeb i opuścił salę.

Lila
27-11-2007, 12:33
Basiu..ale Małgoś jako jednostka wierząca w ludzką bezinteresowność,jest gotowa napaść na ten kiosk,ukraść cały zapas papierosów oraz prezerwatyw i.....czekać w więzieniu na wyrok..Ale żaden obrońca nie wyłoży nawet złotówki,więc między bajki należy włożyć dar serca mecenasa..
I tak PO razem z główną macherką ,długo powstrzymywała się od działania.To jest już ascetyzm -prawie..:)

Basia.
27-11-2007, 12:49
Basiu..ale Małgoś jako jednostka wierząca w ludzką bezinteresowność,jest gotowa napaść na ten kiosk,ukraść cały zapas papierosów oraz prezerwatyw i.....czekać w więzieniu na wyrok..Ale żaden obrońca nie wyłoży nawet złotówki,więc między bajki należy włożyć dar serca mecenasa..
I tak PO razem z główną macherką ,długo powstrzymywała się od działania.To jest już ascetyzm -prawie..:)
podpisuję się pod Twoim postem, no i co z naszym KWA raz jest raz go nie ma?:)

Anna_Maria_57
27-11-2007, 14:18
Nie będę napadać ,ale punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia a właściwie od strony ławy oskarżonych po której sie aktualnie siedzi.Pogląd twoj Basiu jest zdecydowanie zbyt skarjny i jak wyobrazasz sobie sprawiedliwy system prawny BEZ mozliwosci obrony.To dziala w dwie strony ,prawda .Dlaczego Beata ,jakkolwiek by nie byla upadla nie ma miec prawa do obrony./.../ Uwazacie ze fakt, iż Dochnal siedzi bez procesu tyle czasu to swietnie .Ja nie.Cokolwiek by nie zrobił- ci panstwo owszem maja na koncie machloje finansowe ale nikogo nie zamordowali.

Masz całkowitą rację Małgosiu.

Jednym z fundamentów państwa prawa, jest równe dla wszystkich prawo do obrony przed sądem.
Prawo do obrony, bardzo mocno podkreślane w systemach prawnych każdego praworządnego państwa, jest następstwem między innymi pomyłek sądowych, błędów dochodzeniowych, itp. W czasach, kiedy jeszcze funkcjonowała kara śmierci, wcale nie takie rzadkie były przypadki uśmiercenia całkowicie niewinnych ludzi!!
Bardzo lubiłam kilka dobrych seriali amerykańskich (poważnych, nie ten z tą chudą...) pokazujących życie palestry - to prawo do obrony, na które w przypadku konkretnego bandyty wielu się burzy, było częstym tematem....

Druga sprawa - przetrzymywanie w więzieniu bez procesu. To jest wogóle kuriosum, o którym nawet pisać nie warto - jest poniżej wszelkich standardów państwa prawa.

Alsko
27-11-2007, 14:41
nie mogę patrzeć na Beatę Sawicką i mam nadzieję, że będzie sprawiedliwie osądzona.
Ale gwoli porządku prostuję Twój post - i prasa, i tv komunikowała, że
50 000 wpłynęło, gdzie miało wpłynąć. Znaczy - zwróciła.

Lila
27-11-2007, 15:44
Ala ,nie słyszałam aby zwróciła.Pewnie coś przeoczyłam.

Aniu,nikt nie kwestionuje prawa do obrony nawet zabójcy.Ale czym innym jest zapłacenie poręczenia przez wynajętego obrońcę..Przepraszam,może to jakiś cud ?

Zgadzam się,że u nas nadużywane jest aresztowanie tymczasowe,ale przypadek Stokłosy pokazuje,że można skutecznie uchylać się przed wymiarem sprawiedliwości.Oczywiście ,nikt nie ma wątpliwości,że pan Stokłosa dał się złapac,bo już przegięciem byłoby zgłoszenie się samemu na policję..
Cóż,skoro obrońca zostaje ministrem sprawiedliwości,a znając gorące serca naszych obrońców,to trzeba to wykorzystać,nic nagannego..:)
Jeden da kaskę a drugi sprawiedliwy wyrok..:)

Malgorzata 50
27-11-2007, 15:57
Dziewczyny sorry ,ale o co wam wlasciwie chodzi ,zeby babę wsadzić gwoli sprawiedliwosci dziejowej i trzymać w areszcie do procesu ,ktory bedzi nie wiadomo kiedy?
Zeby byli sami oskarzyciele ? KAZDY ma prawo do obrony ,nawet oprych po to, by nie oprychy też je mialy ,a rolą adwokata jest wynajdywanie jak najwiekszej ilości argumentow na korzysc -tak jak rolą prokuratora jest oskarzanie .I wybacz Basiu ,ale adwokat nie jest sprawiedliwym szeryfem tylko OBROŃCĄ oskarzonego o popełnienie przestępstwa -niezaleznie od tego czy wierzy w to,że on je popełnil czy nie .SZeryfem jest sedzia ,ławnicy w systemie anglosaskim ława przysiegłych (co też nie jest idealnym rozwiązaniem)
Przetrzymywanie czlowieka w areszcie bez procesu jest SKANDALEM -niezaleznie od tego KTO go tam wsadził i kto przetrzymywal.
A z polityka PO nie ma to nic wspolnego .
Powtarzam nie widzę NIC zlego w tym ,ze mec Pociej wpłacil kaucję ,tak jak zdaję sobie sprawe ,ze moj napad na kiosk by takiej reakcji nie wywołal.Inny kaliber sprawy inne okolicznosć i inne sily wokól.
PIS nie byl oddzialem zbrojnym sprawiedliwosci w jej czystej postaci ,a PO nie jest "cudem nad Wisła" Ale przynajmniej atmosfera się oczyściła i to mnie cieszy.

Anna_Maria_57
27-11-2007, 16:06
Ala ,nie słyszałam aby zwróciła.Pewnie coś przeoczyłam.

Aniu,nikt nie kwestionuje prawa do obrony nawet zabójcy.Ale czym innym jest zapłacenie poręczenia przez wynajętego obrońcę..Przepraszam,może to jakiś cud ?

Zgadzam się,że u nas nadużywane jest aresztowanie tymczasowe,ale przypadek Stokłosy pokazuje,że można skutecznie uchylać się przed wymiarem sprawiedliwości.Oczywiście ,nikt nie ma wątpliwości,że pan Stokłosa dał się złapac, bo już przegięciem byłoby zgłoszenie się samemu na policję..
Cóż,skoro obrońca zostaje ministrem sprawiedliwości,a znając gorące serca naszych obrońców,to trzeba to wykorzystać,nic nagannego..:)
Jeden da kaskę a drugi sprawiedliwy wyrok..:)

Ja parę postów odebrałam jako żal, że jej wogóle przysługuje prawo do obrony... jeśli źle zrozumiałam to dobrze, cieszę się ;-)

Co do wpłaty kaucji, nie słyszałam kto wpłacił, może poprostu mecenas w jej imieniu a nie za nią? Nie wiem, nie dyskutuję.
Co do przetrzymywania, to oczywiście mam na myśli "lobbystę" Dochnala.
Nawiasem mówiąc, powtarzanie przez media tego określenia "lobbysta Dochnal" skutecznie oczerniło w odbiorze społecznym wszelkie lobbowanie za czymkolwiek, żeby o najbardziej czystą i słuszną sprawę chodziło, to to słowo ją uwali :-(

Media to w większości zaraza - za wyjątkiem Gazety W. rzecz jasna! ;) ;)

Alsko
27-11-2007, 16:09
Na świecie nie jest niczym dziwnym wpłacenie przec obrońcę kaucji - zwrotnej kaucji. Mecenas Pociej od dość dawna buduje swój wizerunek "na obraz i podobieństwo". Jego sprawa.
Nie widzę nic dziwnego w tym, że postąpił tak jak postąpił. I cudu też nie widzę. W końcu jest jej obrońcą - nie prokuratorem.

Anna_Maria_57
27-11-2007, 16:12
Na świecie nie jest niczym dziwnym wpłacenie przec obrońcę kaucji - zwrotnej kaucji. Mecenas Pociej od dość dawna buduje swój wizerunek "na obraz i podobieństwo". Jego sprawa.
Nie widzę nic dziwnego w tym, że postąpił tak jak postąpił. I cudu też nie widzę. W końcu jest jej obrońcą - nie prokuratorem.

Dzięki za tą informację, nie wiedziałam o tym - a zawsze dobrze wiedzieć, że ktoś robi coś normalnego i nie podejrzanego ;)

Alsko
27-11-2007, 16:29
słyszałam Pocieja na własne uszy. Powiedział, że postąpił tak, bo rodzina nigdy nie uzbierałaby takiej sumy. A on może poczekać spokojnie na zwrot kaucji. Nie wiem, czy forsa jest jego prywatna, czy należy do kancelarii.
I właściwie mało mnie to obchodzi...

Anna_Maria_57
27-11-2007, 16:32
słyszałam Pocieja na własne uszy. Powiedział, że postąpił tak, bo rodzina nigdy nie uzbierałaby takiej sumy. A on może poczekać spokojnie na zwrot kaucji. Nie wiem, czy forsa jest jego prywatna, czy należy do kancelarii.
I właściwie mało mnie to obchodzi...

Masz rację, mnie też. Przecież kaucja ma tylko zabezpieczyć fakt stawienia się delikwenta przed sądem i jest zwrotna...

Malgorzata 50
27-11-2007, 16:50
No więc własnie i o co to larum Lila ,o co?????

Basia.
27-11-2007, 16:58
mój oprych siedzial 9 miesięcy do rozprawy, linia obrony była dla mnie nie do przyjęcia bo mało brakowało że by to oprych robił na sali sądowej za ofiarę, oczywiście przywolałam "wymiar sprawiedliwości" do porządku. Podtrzymuję swoją wypowiedź na temat obrońców : jest to plugawy zawód, dla szmalu i sławy gotowi są zrobić wszystko /większość /. Pamiętam mec. Wasilewskego /znana postać/, który najpierw występował w imieniu rodziny zamordowanego a później w tej samej sprawie był obrońcą zabójcy. Nikt nie chce wsadzać "nieszczęsnej i niewinnej" poslanki Sawickiej do pudła, ma prawo do obrony. Amen. Robienie z niej ofiary /nie wiem czyjej/ jest dla mnie nie na miejscu, brzydka baba uległa urokowi porcelanowych wstawek w ubytki agenta zaimponowały jej te ubytki, powiało wielkim światem, jej sprawa i jej gust. Przerażające jest to, ze takie coś reprezentuje w Sejmie wyborców /dotyczy to wszystkich partii politycznych/. Mecenas postąpił zgodnie z normą, będzie miał więcej klientów kiedy okaże się, że to CBA było winne a nie skorumpowana posłanka.

Malgorzata 50
27-11-2007, 17:03
Kochan Basienko ,ale nikt nie robi z niej ofiary na litosc!!!! Zostaniemy przy swoim bo dla mnie adwokat to NIE jest plugawy zawód ,zawod jak kazdy inny jesli wykonywany zgodnie z prawidłami sztuki i bez machlojek ,to zawód dajacy stysfakcje przypusczam-coz w każdym zawodzie są ludzie piękni i mali i to nie jest cecha adwokatow .A,że dobrze płatny ...to chyba dobrze no nie.A wydaje mi się ,ze adwokat klasy Pocieja o klientów nie musi zabiegac ,raczej wrecz przeciwnie .Poslów wybieramy sobie sami -mozna nie wybierac ,zeby nie mieć kaca ,ze takie coś nas reprezentuje .Znalazlabym wiecej egzemplarzy malych ludzikow ,którym nagle otwarte mozliwosci uderzyly do głowy w ten sam sposob.Nie jest swieta dziewica moją ulubienica ,lapowe wziela niewątpliwie -uczucie moze odbic nieźle ale jesli moge usprawiedliwic narobienie glupot to nie moge lapownictwa .Jak to bylo poza łapówowzieciem -okaze się .Ale po co bab ma załamac się w ciupie .Lepiej zeby przytomnie opowiedziala jak bylo

Lila
27-11-2007, 17:38
Na świecie nie jest niczym dziwnym wpłacenie przec obrońcę kaucji - zwrotnej kaucji. Mecenas Pociej od dość dawna buduje swój wizerunek "na obraz i podobieństwo". Jego sprawa.
Nie widzę nic dziwnego w tym, że postąpił tak jak postąpił. I cudu też nie widzę. W końcu jest jej obrońcą - nie prokuratorem.


Ale ja widzę.Nie jest niczym dziwnym wpłacenie w imieniu,ale wybacz...nie z własnej kieszeni..Jest to wypadek iście kuriozalny,że obrońca wpłaca dużą kaucję na nieoprocentowane konto.
A poza tym ,gdzie to Aniu mogłaś wyczytać ,że ja komukolwiek odmawiam prawa do obrony.Przeczytałam jeszcze raz i nijak nie mogę się dopatrzyć takich intencji.Ja nie Robespierre.

Co do Wyborczej,mam inne zdanie .Zgoła inne.Żałuję,bo była moją ulubioną gazetą...Niestety,jedynie słuszną linię już przerabiałam w Trybunie..wszystko jedno Ludu czy Robotniczej..

Anna_Maria_57
27-11-2007, 18:05
/.../ A poza tym ,gdzie to Aniu mogłaś wyczytać ,że ja komukolwiek odmawiam prawa do obrony.Przeczytałam jeszcze raz i nijak nie mogę się dopatrzyć takich intencji.Ja nie Robespierre.

Co do Wyborczej,mam inne zdanie .Zgoła inne.Żałuję,bo była moją ulubioną gazetą...Niestety,jedynie słuszną linię już przerabiałam w Trybunie..wszystko jedno Ludu czy Robotniczej..

To dobrze! Że nie jesteś Robespierre ... ;)

Wiem, wiem, specjalnie o GW napisałam, żeby Cię troszkę sprowokować! ;)

Lila
28-11-2007, 10:15
Czasami sobie myślę, że Prawo i Sprawiedliwość jest dalej u władzy. Włączam radio a tam Olejnik, Bryndal, dziennikarze prowadzący ciągle o PiSe. Włączam telewizor a tam Polsat, TVN (tradycyjnie) atakuje PiS. Czy niedawno mieliśmy jakieś wybory? Coś mi umknęło?

Zaczynam przypominać sobie czasy,gdy inaczej niż radio ,tv i gazety ,mówiło się w podziemiu jedynie...
I niech mi nikt nie mówi,że nie mam racji !
Ci co pisali do mnie na priv ,wiedzą coś o tym.Odebrałam gratulacje z powodu odwagi ...:)
Jakiej odwagi ?
Przecież jestem na przyjaznym mi forum,w moim kraju -bardzo niemodnie kochanym w czasie globalizacji ,jest pełna demokracja..
Czemu tak wiele osób boi się napisać ,co tak naprawdę myśli ?
Przecież nie biją za to ..hej..:):)

Basia.
28-11-2007, 10:38
również otrzymywałam gratulacje z powodu odwagi. Piszcie moi mili co Wam w duszy gra, przecież mamy prawo do wygłaszania swoich poglądów.:) :) Masz rację Lidko PiS był atakowany od razu po wyborach przez media i opozycję w sposób straszny, teraz zresztą też. Na szczęście ludzie mają oczy i uszy więc potrafią wyciągać wnioski.

hannabarbara
28-11-2007, 12:34
również otrzymywałam gratulacje z powodu odwagi. Piszcie moi mili co Wam w duszy gra, przecież mamy prawo do wygłaszania swoich poglądów.:) :) Masz rację Lidko PiS był atakowany od razu po wyborach przez media i opozycję w sposób straszny, teraz zresztą też. Na szczęście ludzie mają oczy i uszy więc potrafią wyciągać wnioski.
Jak to dziwnie jest z ludzkim postrzeganiem rzeczywistości. Ludzie widzą to samo, a jak odmienne wyciągają wnioski.Czy trzeba odwagi, by swoje poglądy artykułować. Jedyne, czego mogłabym się obawiać, to ze Basia i Lila całkiem mnie znielubią, ale przecież wiem, ze one nie z tych co nie uznają ludzi o odmiennych poglądach.10222

Terka
28-11-2007, 12:42
Witam:)
Jestem to nowa. Czytam Wasze posty z przyjemnością. Nie pisałam do Was na priva, ale nie dziwię się osobom, które w ten sposób Wam gratulowały.
Mój przypadek jest taki: Głosowałam na pis. Brzmi to prawie jak: "Nazywam się Terka i jestem nałogowym alkoholikiem.", które to zdanie możnaby wygłosić w grupie terapeutycznej. Do tej pory,po tych ostatnich wyborach czułam się kompletnie wyalienowana z szeroko pojętego otoczenia. Do dziś mam mediowstręt; nie oglądam żadnych wiadomości, na jakimkolwiek programie TV i nie słucham radia. Dodam, że do wyborów, jedyne co oglądałam, to właśnie newsy (żeby być na bieżąco z światem :)) Jedyne źródło wiadomości to teraz Internet. A tu, (np w onet) czytam newsa na temat ustępującego rządu, a pod artykułem, po prostu stek wyzwisk, chamstwo nie do opisania. Ja wiem, że to głównie młodzież, zeby nie powiedzieć - dzieci, ale przecież ktoś to pokolenie wychowuje lub wychował. Zwolennicy PiS starają się jak moga nie pozostac w tyle, ale wyraźnie widać, że w opluwaniu dopiero się uczą. Więc trudno się dziwić, że ludzie niechętnie wypowiadają się, żeby kolejny raz nie być obrzuconymi epitatami typu "moher" " pisuar'". Niedawno, mimochodem podczas zwykłej rozmowy z osobą, która przyszła do mnie, do pracy, coś załatwić, wyszło, że mam nieco inne pogłądy, niż większość. I wtedy osoba ta zadała mi półgłosem pytanie: Głosowałaś na PiS? Ja- w przypływie lwiej odwagi (niech się dzieje co chce :))-potwierdziłam. A ona na to z ulga - ja też. I od razu banan na buzi i ulga, że osoba, którą cenię i lubię podziela moje poglądy. Więc reasumując powiem, że nigdy dotychczas nie doświadczałam czegoś podobnego (myślę tu o strachu przed przyznaniem się do swoich poglądów). Przecież były wybory w latach 90. Wybieralismy UD potem Solidarność, ale nigdy nie odczuwało się takiej wrogości jak teraz.
I to by było na tyle .... :cool:

Lila
28-11-2007, 12:46
Haneczko...:):)

Jakby tak było,musiałabym zakładać sprawę rozwodową...hii,ale byłoby..jak moja babcia..:)

Co innego,jak byłaby na ten przykład jakaś okupacja,a Ty jako kolaborantka byłabyś ..
Ale tak ?
Wszak my w Polsce jesteśmy.A Donald ma te dołeczki w policzkach,jak najbardziej.I szkoda mi tych jego dołeczków,bo różne grupy ludzi,wzięły na serio jego obietnice..
Kto w nie nie wierzył -jak i ja - nie głosował i paradoksalnie będzie bardziej przyjazny rządowi ,niż ci co będą zawiedzeni..

Lila
28-11-2007, 12:51
Terka...witaj,jest mi bardzo miło...:)
Aczkolwiek ja jestem całym sercem za PiS-em,to moich klubowych przeciwników zwyczajnie uwielbiam.
I nie ma to dla mnie znaczenia,kto ma rację..Bo to samo wyjdzie,w praniu niejako...A raczej w...wirowaniu już..:)

Zostań z nami i pisz koniecznie...Jest demokracja,kurczę ...czy nie ,hę ?

Co do moheru,to na naszym spotkaniu w Warszawie ,przedefilowałam w pożyczonym bereciku moherowym przez całą restaurację.Aby było widać moje przekonania..:)

Basia.
28-11-2007, 13:05
Jak to dziwnie jest z ludzkim postrzeganiem rzeczywistości. Ludzie widzą to samo, a jak odmienne wyciągają wnioski.Czy trzeba odwagi, by swoje poglądy artykułować. Jedyne, czego mogłabym się obawiać, to ze Basia i Lila całkiem mnie znielubią, ale przecież wiem, ze one nie z tych co nie uznają ludzi o odmiennych poglądach.10222
ależ lubimy i to jeszcze jak:) a z tym róznym wyciąganiem wniosków to prawda. Nieraz z rozbawieniem słuchałam różnych interpretacji historyków odnośnie konkretnego zdarzenia. :)

Terka
28-11-2007, 13:07
LILA napisała: Zostań z nami i pisz koniecznie...Jest demokracja,kurczę ...czy nie ,hę ?

Dzięki - z przyjemnością zostanę. Z tą demokracją - no cóż. Nie jest to najszczęśliwszy ustrój - nie jestem zbyt odkrywcza - wiem. (Znasz to powiedzenie o q-pie i muchach).
Oczywiście obiecuję że napiszę, gdy będę mieć coś do powiedzenia - ale to niestety rzadko się zdarza :))
:D

siekierka
28-11-2007, 13:07
Na zebraniu w redakcji naczelny mówi: do tej pory przez dwa lata walczyliśmy z rządem ! No a teraz pora to zmienić, bierzemy sie za opozycję!:D

Basia.
28-11-2007, 13:14
z podniesioną głową oznajmiam wszystkim znajomym i nieznajomym, że głosowalam na PiS i jestem z tego dumna. Masz rację, dla wielu osób głosujący na PiS to ciemniaki, mohery itd. itp. Mam to w nosie i przekonań nie zmienię, co nie znaczy że życzę nowemu rządowi źle.

Lila
28-11-2007, 13:34
Jednakowoż...miła Basiu,nie życząc źle nowemu rządowi , należy im zalecać mieć oczy naokoło głowy,wzorem Światowida..
Gest w stronę Rosji...hmmmm...W świetle tego co już wiadomo,będziemy z nią rozmawiać 1 na 1..Rany gorzkie ! W życiu .Tylko z pozycji Unii z zapleczem USA..

Szkoda,że Donald nie wie jak polują wilki. Otóż oddzielają one słabszą sztukę od stada i zagryzają.A w dzisiejszych czasach można to zrobić bez użycia jednego strzału ..
Chyba że...ten kraj ma coś takiego w sobie ,poza wrodzonym okrucieństwem,które i tak nie dorównuje ukraińskiemu...otóż ma dziwną właściwość do dzielenia własnego społeczeństwa na bardzo biednych i szaleńczo bogatych,co zawsze skutkuje kłopotami..

Po jaką cholerę była im ta rewolucja,skoro wszystko wraca do stanu sprzed ? Tylko nowocześnie? I jak małpa bawiąca się brzytwą,tak i Rosja zaczyna się bawić,mając broń atomową.
Żeby ta ichnia broń miała zasięg tylko na samą Rosję,to Bóg i Cerkiew z nimi.Błogosławieństwo i fruuuuu....
Ale nie ...My akurat musimy być sąsiadami...

Kończę już lepiej...o le !!:)

Pani Slowikowa
28-11-2007, 14:17
Jednakowoż...miła Basiu,nie życząc źle nowemu rządowi , należy im zalecać mieć oczy naokoło głowy,wzorem Światowida..
Gest w stronę Rosji...hmmmm...W świetle tego co już wiadomo,będziemy z nią rozmawiać 1 na 1..Rany gorzkie ! W życiu .Tylko z pozycji Unii z zapleczem USA..

Szkoda,że Donald nie wie jak polują wilki. Otóż oddzielają one słabszą sztukę od stada i zagryzają.A w dzisiejszych czasach można to zrobić bez użycia jednego strzału ..
Chyba że...ten kraj ma coś takiego w sobie ,poza wrodzonym okrucieństwem,które i tak nie dorównuje ukraińskiemu...otóż ma dziwną właściwość do dzielenia własnego społeczeństwa na bardzo biednych i szaleńczo bogatych,co zawsze skutkuje kłopotami..

Po jaką cholerę była im ta rewolucja,skoro wszystko wraca do stanu sprzed ? Tylko nowocześnie? I jak małpa bawiąca się brzytwą,tak i Rosja zaczyna się bawić,mając broń atomową.
Żeby ta ichnia broń miała zasięg tylko na samą Rosję,to Bóg i Cerkiew z nimi.Błogosławieństwo i fruuuuu....
Ale nie ...My akurat musimy być sąsiadami...

Kończę już lepiej...o le !!:)


Mowisz tak jakbys siedziala w moje duszy... Rosja ze swoja polityka byla dla Polakow jak dziki zwierz za papierowa sciana.. To jest wlasnie najmniej demokratyczny kraj na swiecie!! Boje sie ich.:mad:

Anna_Maria_57
28-11-2007, 16:00
Mowisz tak jakbys siedziala w moje duszy... Rosja ze swoja polityka byla dla Polakow jak dziki zwierz za papierowa sciana.. To jest wlasnie najmniej demokratyczny kraj na swiecie!! Boje sie ich.:mad:

Chiny też pewnie nie lepsze, ale w Rosji rządzi ktoś, kto z demokracją nie ma nic wspólnego - nie wiem, czy tu na miejscu u nas znajdzie się choć parę osób, które się nie obawiają Rosji pod jego rządami.

Niepokojące jest również to, że społeczeństwo tak wielkiego kraju wyraźnie ciąży ku "silnej władzy" i popiera Putina - jest prawie pewne, że chętnie w wyborach poprze tych, których on wskaże.
No, cóż, jeśli są tam jeszcze tacy, którzy miło wspominają "batiuszkę Stalina"...

Basia.
28-11-2007, 16:20
Chiny też pewnie nie lepsze, ale w Rosji rządzi ktoś, kto z demokracją nie ma nic wspólnego - nie wiem, czy tu na miejscu u nas znajdzie się choć parę osób, które się nie obawiają Rosji pod jego rządami.

Niepokojące jest również to, że społeczeństwo tak wielkiego kraju wyraźnie ciąży ku "silnej władzy" i popiera Putina - jest prawie pewne, że chętnie w wyborach poprze tych, których on wskaże.
No, cóż, jeśli są tam jeszcze tacy, którzy miło wspominają "batiuszkę Stalina"...
oglądałam film dokumentalny o "miłośnikach" Stalina, niektórzy mają w domach ołtarzyki z ogromnym portretem wodza i to nie są ludzie w sędziwym wieku.

Malgorzata 50
28-11-2007, 16:34
Basiu i co z tego ...to jest specyficzna mentalność ukształtowana przez wieki i co zw zw .z tym dla nas wynika ...Mamy udawac ,ze Rosja nie istnieje????

Basia.
28-11-2007, 16:56
Basiu i co z tego ...to jest specyficzna mentalność ukształtowana przez wieki i co zw zw .z tym dla nas wynika ...Mamy udawac ,ze Rosja nie istnieje????
Istnieje, jeszcze jak istnieje a dla nas co z tego wynika: Rosjanie lubią zamordyzm.:D

Pani Slowikowa
28-11-2007, 17:03
w Rosji sa demokratyczne wybory... Sa pewnie takie demokratyczne jak za czasow tych ich Socjalizmu ..pozal sie Boze.. Tam jest "zamordyzm" i pieknie sie rozwija!!Czyli w pelnym sensie prawie niewolnictwo.. No bo wlasciwie na czym polega roznica pomiedzy wlascicielami niewolnikow ktorzy dbali o nich ale i trzymali na smyczy.. a tym co bylo w czasie komunizmu? Moze ktos mi podac chociaz jeden przyklad??

Lila
29-11-2007, 00:37
Premier Tusk ogłosił odstąpienie Polski od blokowania przystąpienia Rosji do OECD. Minister Sikorski usuwa ludzi, którzy pracę w MSZ podjęli za czasów rrządu Jarosława Kaczyńskiego a przywraca na ich miejsce ludzi po moskiewskiej MGIMO.
Niektórzy mówią, że nie można "dyskryminować" ludzi ze względu na szkołę jaką ukończyli i każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Znaczy się każdego po MGIMO należy przebadać na okoliczność współpracy z KGB lub GRU, bo nie sądzę żeby ludzie ci mieli na czołach wypisane jaskrawym flamastrem czy są czy też nie współpracownikami moskiewskiego wywiadu.
Tymczasem w kraju w ciągu ostatnich 3 tygodni nastąpił drastyczny spadek notowań na giełdzie - dotknęło to głównie firm średnich - zainteresowanych odsyłam do prześledzenia notowań wskaźnika SWIG80.
Taki to cud i druga Irlandia.

Ps.Mieliśmy wątpliwości w sprawie wpłacenia kaucji przez mec .Pocieja za świętą Beatę..
Zostały one wyjaśnione przez samego ministra sprawiedliwości.Otóż ten były adwokat powiedział,że to pierwszy wypadek w jego karierze,aby obrońca wpłacał pieniądze za oskarżonego..:)
Sprawą interesuje się Rada Adwokacka..Zupełnie niepotrzebnie moim zdaniem,bo każde dziecko w tym kraju wie,kto zapłacił za Betty.

Lila
03-12-2007, 09:14
Ważne!!!!

Bladym świtem,usprawiedliwona jedynie stanem nieprzytomnosci,włączyłam tefałen 24 i...przecieram oczy..
Jest zdjęcie Jarosława K.pewnikiem przypadkiem ,z jakiejś wrażej gazety,i czerwonym wężem biegnie napis jak byk....:D auto ( owej Żulii )spłonęło w nocy!

Któż jest tym podpalaczem ? Kto jest wrogiem jakże charyzmatycznej posłanki PO,która w ogniu kampanii nie zawahała się ujawnić ,że padła ofiarą molestowania przez wstrętnego Jarosława..
Jakie to szczęście ,że rzeczony Jarosław jest kawalerem i Bóg wie co w nim siedzi,bo pewnie byłaby -nomen omen -bliźniacza afera ,jak z Cimoszewiczem i Jarucką..:D

Nie jestem mężczyzną,ale wydaje mi się ,że - gdybym nim była - to raz posłuchawszy ,co pieprzy Żulia ,uciekłabym gdzie pieprz rośnie,po drodze zrzuciwszy spodnie,aby mi się nie plątały ..:D

ps.o godz.9 ,walterownia podała iż przyczyną podpału ,mógł być samozapłon..
O nie !!! Ja się nie zgadzam !!!
To PiS spalił limuzynę,ani chybi...
W razie czego ja i Basia ,mamy alibi,bo wczoraj wieczorem pisałyśmy w klubie..:D

Terka
03-12-2007, 10:52
No nieźle, nieźle :)) Żulia - hę........
Jak było tak było. Diabli wiedzą na czym liberał oszczędza. Być może na przeglądzie technicznym, albo kombinuje z paliwem (jakaś wyprzedaż na Stadionie 10-lecia??) nie wiem - bo nie jestem. Ale wyrok już zapadł: był to J. K. i jego wraże bojówki.

Lila
03-12-2007, 11:16
Dla mnie zabawne i symptomatyczne jest jedno...:)

Płonie samochód pogromczyni korupcji w nowym rządzie .I NIKT nie podejrzewa nawet,że to mogą być zagrożeni działaniem przeciwkorupcyjnym,ale Jarosław K. i koniec..
A dlaczego nie Beata ,święta i sponiewierana przez CBA,które ma dowody na nią całkiem mocne ?
Czyż nie mogła się zakraść z koktailem Mołotowa i rzucić nim w samochód osoby,która została wybrana aby zwalczać ją i fontmenkę ?

Hih..taka to i walka z korupcją będzie.

Ps.Nasz niemiecki brat ma w głębokim poważaniu korzeń premiera Rzeczpospolitej.Otóż protestuje,przeciwko otwarciu granic !
NIE CHCE nas u siebie i już..
Szkoda,tak dobrze żarło i zdechło.Angela głaskała Donalda z włosem i pod włos ,uśmiechając się pięknie.Wyszło na to,że raczej pod włos...:)

Lila
03-12-2007, 12:20
Lilka,Kasandro z Jury,skomentuj cos weselszego,swieta ida,rzuc jakas wizje radosna.

Przecież to jest wesolutkie jak wszyscy diabli...:D
Jarosław już będący na bakier z prawem ,jako jeden z tych co ukradli księżyc,został na stare lata Ojcem Chrzestnym...hiiii

Teraz jak Radosławowi zdechnie karp przed wigilią,to zdjęcie owego padłego karpia obiegnie wszystkie media ,jako zapowiedź vendetty..:D :D

PiS jest winien wszystkiemu !!!
Jak Grześ będzie miał kłopoty seksualne - PiS winien..
Bronisław dostanie kataru kiszek -PiS,jasne jak słońce..
No i ptasia grypa w Polsce - przecież to kaczory ją sprowadziły.Dzikie podobno,ale kto tam wie...

Ogólnie jest radośnie ..przecież.100 dni...jak mantra się powtarza...100 dni..:rolleyes:

Basia.
03-12-2007, 12:27
Radek stwierdził, że to jemu należą się przeprosiny a nie Prezydentowi. Kto jest winien: PiS, a co!!!!!!!!!
http://wiadomosci.onet.pl/1651511,11,item.html

Lila
03-12-2007, 13:56
Kurna,faktycznie...nie pomyślałam...

Radzio musi ze spodni wyskoczyć na Placu Defilad i wystawić dolne oblicze do ucałowania..hih.
Jakie to szczęście ,że Prezydent nie jest wysoki ,nie będzie się musiał schylać do szanownej pierwszej krzyżowej swego ministra...

Czytać hadko...i komentować tyż..
Najlepiej skopiuję innego internautę.

''Nie ma śmieszniejszego połączenia, niż cygaro w ręku chama. Cała WARSZAWA
...ta prawdziwa...śmieje się z Sikorskiego. To co zrobił, to nawet nie wiocha. Człowieku..nie rób klepiska. Obyczaje rodem chyba z NY-ku lub Londynu. Tam widocznie też się tak robi.

~w-wiak 5-pokolenie , 03.12.2007 11:52 ''

_________

Z ust mi to wyjął,że tak trywialnie to ujmę....:)

kufa86
03-12-2007, 14:08
ptasia grypa - przecież to kaczory ją sprowadziły.Dzikie podobno,ale kto tam wie...

O kufa, ja myślałem, ze to żydzi, cykliści i ma(sochiści? soni?)
Już smażę temat:
Ptasia grupa - mity i fakty.

siekierka
03-12-2007, 16:16
"CZNIAM", czyli "chromolę" albo "lekceważę", mówiąc wulgarnie "mam to w d....", to taki słowny przerywnik. Pan majster kazałby Jasiowi podkreślić wężykiem i nazwałby "niedomówieniem".;)

Malgorzata 50
03-12-2007, 16:19
Ale rozwinąleś ty drogi siekierko .Czy zaglądsz tu żeby "wężykiem" poczytaj sobie rozdział o trollingu pliiiizzzz

Lila
03-12-2007, 21:48
Siekierka,a nie byłbyś tak dobry i tajemnicę gdzie masz Polskę zabrał ze sobą do grobu? Miło byłoby...:)

Danmal,języka polityków nie należy starać się rozumieć,bo jak weźmiesz dosłownie co opowiadają,to możesz srodze się zawieść..

No chociażby moja ulubienica ..( my ze spalonych wsiiiiiiii) ..Żulia Pitera.:)
Otóż ta niezwykle mądra kobieta,po prostu zwierzę polityczne,długo ostanio myślała..
Umówmy się ; cieszymy się,bo został nam oszczędzony jej widok w mediach.Ale wniosków do jakich doszła ta genialna jednostka ,chyba trzeba będzie się wstydzić przed Jasną Unią.
Bo sami powiedzcie...
Mają być sprawdzane wyciągi z kart kredytowych członków poprzedniego rządu..:) Możnaby się zgęgać ze śmiechu,gdyby to nie była prawda..
Nooooo, na taki casus nawet PiS razem z ABW ,BOR-em i ĆBS razem wziętych,nie wpadł..hiiiiiii

Bo wicie...rozumicie...Żulia jest jak Kononowicz ...“A w urzędzie u mie miejskim będzie ład i porządek. Ni będzie biurokractwa, ni będzie łachmactwa, tylko na prawie ludzie będą.”

I pomysleć ,że niewiasta dopiero się rozkręca medialnie..
Oj będzie się z czego śmiać ,będzie...:)

Malgorzata 50
03-12-2007, 22:01
Jak sie nie zgadzam w pryncypiach to cóś mi się widzi ,że w tem szczególe pośmiejemy sie kolektywnie.....Bo Julia przezroczysta ...hmmm jakś on nawiedzona ,zaraziła się czy jak....A może ona jest TW Maciarewicza, a dla niepoznaki go zwalcza zajadle????

Lila
04-12-2007, 10:57
I należy mieć nadzieję ,że to nie Jarosław...:D

Wiecie co ? Pitera Julia zaczyna rosnąć w moich oczach,bo być może ktoś boi się jej niezłomności ?
A może Żulia będzie katem na łapówkarzy ?
I co ?
Trza będzie odszczekać,bo kobietki odważne to ja uwielbiam.
Byle się wycofała ze sprawdzania debetów na kartach kredytowych ,bo jest obecnie pośmiewiskiem bankowców..

Samochodu też szkoda.Miałam kiedyś forda ,przywiezionego z USA.Sprytna była bestia,usportowiona wielce.Miała tylko jedną wadę,mianowicie ; zaraz po zamknięciu drzwi ,pasy wędrowały po specjalnej szynie i wciskały mnie w fotel ,dusząc i poniewierając.Podobno dla mojego bezpieczeństwa.I nijak nie dało się wyłączyć tej funkcji..

Gadanie o demokracji w USA jest mocno przesadzone.Ten samochód świadczył o narzucaniu prawa -jednostce,która to prawo bojkotowała...

Lila
04-12-2007, 11:37
Nie było Danmal takiej opcji.Jeździłam sponiewierana ,przywiązana do fotela niczym do krzesła elektrycznego,przez 4 lata,po czym ford poszedł sobie uszczęśliwiać innych..:)

siekierka
04-12-2007, 12:25
No nieee...... danmal, jak rasowy prokurator wybrał jedną z podanych przeze mnie wersji rozumienia "czniam", przymierzył do tytułu wątku i wyszło bez sensu. Ćwiąkalski własnie wyznaczył prokuratora kajowego - Pogorzelskiego.
I jak to było? :Pan tu Panie Pogorzelski (czyli prokuratorze danmal) dyrdymały opowiadasz, a ja gorę!!;)

siekierka
04-12-2007, 12:42
Czy te POrąbane dziewczyny muszą się tak głupio POkazywać?
Najpierw bufetowa, zaraz po wyborach zeźliła kibiców piłkarskich, a Pij-teraz, zarabia sobie na "borowiki", to tak fajnie jeździć po mieście w kilka samochodów

ammi1952
04-12-2007, 12:55
ops, siekierko udalo mi się dziś na onecie wyczytać iż wzorem twego wielce umiłowanego a mnie wstrętem napawajacego Jarentego pewnego posiadającego na najwyżzym stanowisku brata swego którego jest blizniaczym sobowtórem a żądajacegp pernamentnej ochrony borowików wszyscy sobowtórzy również takowej zarządali . O matko trybunalska powaliło mnie to pisowstwo na glebe ;)

Lila
04-12-2007, 13:02
Czy te POrąbane dziewczyny muszą się tak głupio POkazywać?
Najpierw bufetowa, zaraz po wyborach zeźliła kibiców piłkarskich, a Pij-teraz, zarabia sobie na "borowiki", to tak fajnie jeździć po mieście w kilka samochodów

Może z Ciebie i niezły facet,ale słowem machasz na odlew jak siekierą..:D drwa do kominka..

Bufetowa jaka jest -każdy widzi..
Ale z Żuliettą jest sprawa inna.Ktoś wyraźnie chciał jej pokazać,gdzie jest jej miejsce.Jeżeli jest kobietą odważną,to fakt spalenia jej samochodu powinien ją mocno rozeźlić.

Jeszcze raz powiem ; jest układ korupcyjny i Żulietta chyba już wie o tym.No,jeżeli nie będzie się upierać ,że to Jarosław - niczym Neron - jest podpalaczem.
Bo parę osób znalazłoby się w Polsce ,które Jarosława z chęcią spaliłyby na wolnym ogniu.

siekierka
04-12-2007, 13:15
Wyobraź sobie ammi1952, że 2 lata wstecz, nie głosowałem na PiS bowiem uważałem, że jakkolwiek najbardziej , to jednak jest zbyt mało patriotyczny jak na moje wymagania. Sam fakt wcześniejszego opowiadania się za przystąpieniem do UE ręka w rękę z:cool: , odstręczał mnie wówczas od PiS. Bardziej mi odpowiadały poglądy rolników z południowego wschodu Polski niż uległych eurofilów. Jestem znacznie bardziej skrajny w swoich oczekiwaniach patriotycznych niż którakolwiek z istniejących partii. A wobec przegranej moich poglądów, moim europosłem jest Janusz Wojciechowski reprezentujący PSL-Piast.

Lila
04-12-2007, 13:30
Ja też 2 lata temu nie głosowałam na PiS..

Ale teraz to POpierdółka mnie wbija w glebę. Onaż postanowiła pokazać, że wcale, a wcale nie prowadzi polityki zagranicznej na kolanach i jeśli trzeba potrafi grać twardo. Oczywiście przypadkiem wobec tych z którymi rywalizują ci, przed którymi klęczy i chce, byśmy wszyscy klęczeli razem z nią.

Wszystkie rozsądne kraje protestują wobec ''cudu nad urną '' w Rosji..Hih ,skąd my to znamy ,co nie ?
Tylko głos Polski jest w tym wszystkim cieniutki ,niczym dyszkant chórzysty Stuligrosza,którego dopadła mutacja..

No właśnie.Mutacja.Ale ja sobie nie życzę ,aby mój rząd był postkomunistycznym mutantem,choć na niego nie głosowałam.

Terka
04-12-2007, 14:48
Właśnie czytam sobie, że premier Belgii (nomen omen) Guy jakiśtam jest oczarowany naszym Donkiem - jedna minuta wystarczyła a już poczuł że Tusk to prawdziwy Europejczyk.
Na i mamy obrazek : Tusk w Europie = Fircyk w zalotach.
Starzy ludzie mówią - historia lubi się powtarzać. Znowu Polska w charakterze kundelka Pikusia, który łasi się do każdego - może Państwo rzucą coś smacznego.

siekierka
04-12-2007, 15:48
Przypomniało mi się, jak to Gierek wracał z Moskwy i na Okęciu w Warszawie mówi do :cool:Wojtek zobacz,co ten mój kożuch taki krótki? Przecież na Wnukowie sięgał mi do kostek.
A Wojtek odpowiada: Nie pamiętasz? przecież tam chodziłeś na kolanach!:D

Basia.
04-12-2007, 15:53
http://wiadomosci.onet.pl/1652456,11,item.html

siekierka
04-12-2007, 17:00
Teraz są same anioły, nikt nie współpracował, nikt nie donosił, nikt nie brał pieniędzy,w ogóle nikt chyba nie pracowałwtych służbach, pewnie wcale takich służb nie było?!:D ;)

Pani Slowikowa
04-12-2007, 17:05
Ze wszystkimi z ktorymi rozmawiam tu czy we Wloszech ..ciesza sie ze nareszcie zmienil sie w Polsce rzad..i dziwia sie ze ja sie nie ciesze.. W koncu teraz" nareszcie jest ktos madry" :rolleyes: \
Nieraz mysle ze swiat jest widziany w zupelnie innych kolorach przez kazdego czlowieka.. Kolory maja wspolna nazwe .. ale tak naprawde sa inne dla kazdej pary oczu..

siekierka
04-12-2007, 17:10
Z czego ci włosi sie cieszą? Gazeta Wybiórcza karmiła ich przez dwa lata jadem polonofobicznym no i uwierzyli.

Pani Slowikowa
04-12-2007, 17:15
Z czego ci włosi sie cieszą? Gazeta Wybiórcza karmiła ich przez dwa lata jadem polonofobicznym no i uwierzyli.

nie tylko ich..niestety

Lila
04-12-2007, 20:08
Wybiórcza...no i Polityka..

Już sobie wyobrażam co oni będą wypisywać o dzielnej Żulii,tropiącej niczym wyżeł niemiecki -kaczki,nomen omen też Kaczory i ich karty kredytowe..

No bo moja pani! A nuż oni korumpowali kolacjami luksusowymi ? I alkoholem upijali przeciwników politycznych,aby im pluskwę przyczepić do troczków od kalesonów ?
Hihii..
W czasach, gdy 99% kredytów udzielanych czerwonej mafii nie była spłacana, Polityka milczała. Gdy upadały banki, rozkradano majątek narodowy, gdy żołnierze WSI i czerwoni bonzowie parcelowali wszystko co można było ukraść w tym kraju -Polityka milczała. Tak rodził się kapitalizm dla wybranych według Gazety Wyborczej i Polityki.

Dzisiaj w wywiadzie z Piterą Julią, Polityka odkryła przerażającą korupcję, obiadki w najdroższych restauracjach! Gdy próbowano powołać komisję bankową, która miała zbadać jak miliardy dolarów wyparowały z polskich banków, Polityka wraz z GW twierdziła, że to „oszołomstwo”, „lepiej zapomnieć o tym co się działo w latach 90-tych”, nie wolno czepiać się światowych autorytetów,jak Leszek B..

Cała Polska odetchnęła z ulgą, gdy siepacze Ziobry zostali wdeptani w ziemię i wrócili prawowici namiestnicy.:D

A ja się pytam,gdzie jadają obiadki dziennikarze Polityki i bonzowie Agory..?
Czy mediokracja odpowie ? A skąd ! Przez 100 dni będzie tropić niegodziwości PiS-u,aby odwrócić uwagę co inteligentniejszych jednostek od prostego faktu.Mianowicie;
W międzyczasie brukselski namiestnik będzie latał LOT-em, Grzesiek będzie kręcił lody, Ewka sprywatyzuje służbę zdrowia przez upadłość, a ruski agent sprzeda polską strefę Putinowi. Wszystko przy błogosławieństwie Brukseli, która dobrze życzy "Irlandii" jak donoszą polskojęzyczne media.

No i prasa zachodnia wreszcie nie będzie mieć kłopotów z tym jakże głupio patriotycznym tandemem, niedużych polskich bliźniaków.

Lila
05-12-2007, 10:43
Jest to wyraźny ukłon w stronę ministra Ćwiąkalskiego,który obrazowo mówiąc ..rżnie głupa...

. "Platforma daje sygnał wpływowym: Nic wam się nie stanie, nawet jeśli popełnialiście przestępstwa" - mówi Aleksander Szczygło.

Więcej poczytam wieczorem na ten temat,który jest bulwersujący niemożebnie..

Natomiast nic nie napiszę o Żuli,bo internauci ogłosili środę jako Dzień bez Pitery...:)

W trosce o nasze zdrowie psychiczne i aby nabrać sił przed nieuniknioną kolejną ofensywą medialną Pitery Julii, postanowiliśmy ogłosić dzisiejszą środę "Dniem bez Pitery". Obojętne co się będzie dzisiaj działo, nawet jeśli Pitera Julia zdecydowałaby się na jeszcze bardziej drastyczne kroki niż do tej pory aby utrzymać się na czołówkach gazet i na ekranie TuskVisionNetwork24, uprasza się o niepisanie o niej złamanego słowa...hiiii

Ta decyzja wzbudzi wiele kontrowersji, a nawet u niektórych realne cierpienie, ale jeden dzień chyba można wytrzymać ,co nie ?

Jednocześnie trzeba zaapelować do premiera Tuska i Ministra Schetyny o przyznanie ochrony Piterze Julii . Ta kobieta musi się w końcu znależć pod jakąkolwiek kontrolą.

siekierka
05-12-2007, 10:45
Ależ danmal, ten ćwiąkajacy ptaszek jeszcze nie słyszałem, by ćwiąkał inaczej jak: nie wiem... nie wiem...
Za to pij-teraz dziś się jakoś niezręcznie oburzałaza porównanie jej z b.min.Ziobro (Ziobrą?Ziobrem?)
Tyle razy powtórzyła to nazwisko, że przypomniała mi piosenkę Rosiewicza:
Wystarczy cztery Ziobra
I Polska będzie dobra :D

Malgorzata 50
05-12-2007, 13:40
Eeeee a ja jednak uważam ,że czasem amputacja Ziobra robi Polsce nieźle i tak będę trzymala .Zarżnijcie mnie i rozwłóczcie moje truchlo...Zibro to nie jest moj faworyt ...zdecydowanie!!!!!

Terka
05-12-2007, 15:05
Małgorzato,
OK nie ma sprawy. Ale przed zarżnieciem zapytam: Co z tym Ziobro jest nie tak????

iwo1111
05-12-2007, 15:17
Terka jak jesteś zainteresowana Ziobrą (Ziobrem?) to podrzucam link
http://www.stylwolny.pl/f6/jarek-marek-i-ziobro-7603/
Ze swojej strony cieszę się niezmiernie, że nie muszę go już oglądać:D

Malgorzata 50
05-12-2007, 15:21
Terko dla mnie jest nie tak -bo po prostu jest fanatyczny ,a j fanatykow nie lubię i nie mam do nich zaufania za grosz.Po prostu ta ki sposob sprawowania władzy i walki ze złem prawdziwym i wyimaginowanym plus retoryka Ziobry ,Jaroslawa Kaczyńskiego i wszystkich czlonkow tego chóru kompletnie mi nie lezy i boję się tej zapieklosci jak diabli...Już to wyluszczałam dlugo i zawile ...parę tysięcy postów wstecz

Malgorzata 50
05-12-2007, 15:21
Terka jak jesteś zainteresowana Ziobrą (Ziobrem?) to podrzucam link
http://www.stylwolny.pl/f6/jarek-marek-i-ziobro-7603/
Ze swojej strony cieszę się niezmiernie, że nie muszę go już oglądać:D Ja też .O! jaką masz swi.ateczną dekorację!!!!

siekierka
05-12-2007, 16:20
Po Wigilii Bóg się rodzi! Może zostawcie zioberka czy też żeberka do bigosu na pierwszy lub drugi dzień Świąt, dołoży sie do tego troszkę innych mięs, grzybka, suszoną śliweczkę, kiełbaski dobrze uwędzonej tudzież białej i pod stakanczyk samogonu: obyśmy doczekali do Siego Roku, wszyscy razem prawica, lewica, ludowcy i komuniści. Bo jak powiadał Pawlak (ten od Kargula) zawsze lepszy wróg swój, na własnej piersi wychowany.;)

ammi1952
05-12-2007, 16:56
http://wiadomosci.onet.pl/1653207,11,item.html
ale fajni ci prawi i sprawiedliwi inaczej

Lila
05-12-2007, 21:11
Ja się dzisiaj nie zdobędę na swój komentarz..Może inszą razą ,co..:)

Ale cytuje jeden z komentarzy do tego artykułu,napisany tak jak lubię: bez inwektyw,choć od przeciwnika politycznego..

''Kilka faktów - od człowieka związanego z PO

żeby nie było wątpliwości: jestem wykształciuchem 40 letnim, mieszkającym w Warszawie, głosującym na PO.

1. Pan Stanisław Kogut jest jedynym mi znanym uczciwym i porządnym politykiem PiS.
2. We wsi Stróże w ciągu kilku lat stworzył sprawnie działający, super nowoczesny ośrodek rechabilitacyjny dla osób niepełenosprawnych
dla zainteresowanych www.fpon.com.pl
3. Stworzył fundację pomocy osobom niepełnosprawnym, dzięki której osoby z okolic Grybowa i Stóż przestały siedzieć zamknięte w domach, a zaczęły rechabilitację i aktywizację zawodową.
4. Pomógł wielu ludziom w znalezieniu pracy, spowodował znaczny spadek bezrobocia w swojej gminie.
5. Wystarczy w tych Stróżach choć raz być, żeby zobaczyć jak "zwykła wieś" może w naszym kraju rewelacyjnie wyglądać, oraz jak polityk może być szanowany przez wszystkich, również przeciwników politycnych.

W świetle tego że do ośrodka rehabilitacyjnego przyjeżdżają ludzie w tym niepełnosprawni z całej Polski wątek zatrzymywania się ekspresu w tej "wsi" wygląda nieco inaczej. Mimo że lubię i na ogół zgadzam się z dziennikarzami gazety, uważam że tym razem nieco przesadzili próbując zrobić sensację tam gdzie jej nie ma.''

No właśnie.To jest przykład co może zrobić mediokracja....

Pani Slowikowa
05-12-2007, 22:03
powyborczym zapomnielismy zupelnie o naszej biednej ojczyznie.. ktora czeka az sie ja nakarmi jakas miloscia..bo na tym "zarciu" we wszystkich tego slowa znaczeniu chyba umrze z glodu...

Zobaczcie co znalazlam .. ubogie slowa ale prawdziwe.



...Ludzie tęsknią dzisiaj do ojczyzny a zamiast

niej przyznaje im się tylko państwa.

Ojczyzna jest organiczna, wrośnięta w przeszłość,

zawsze nieduża, grzejąca serce, bliska

jak własne ciało...



Czesław Miłosz

Malgorzata 50
05-12-2007, 22:21
powyborczym zapomnielismy zupelnie o naszej biednej ojczyznie.. ktora czeka az sie ja nakarmi jakas miloscia..bo na tym "zarciu" we wszystkich tego slowa znaczeniu chyba umrze z glodu...

Zobaczcie co znalazlam .. ubogie slowa ale prawdziwe.



...Ludzie tęsknią dzisiaj do ojczyzny a zamiast

niej przyznaje im się tylko państwa.

Ojczyzna jest organiczna, wrośnięta w przeszłość,

zawsze nieduża, grzejąca serce, bliska

jak własne ciało...



Czesław Miłosz Ze tak powiem górnolotnie ojczyzne ma się w sobie a państwo ...narzucony organizm, który musi jakoś te emocje skanalizować .Nie jestem nadmierną milośniczką państwa,szczególnie wtrącającego sie zbyt do obywateli i mówiacego im co mają robic myslec i czuć .Ale co tam,wesoło mi dziś ....Po raz setny oznajmiam całemu swiatu,który niewatpliwie wstrzymal oddech ,że idę spać ..i nie idę ,ale już idę dobranoc wszystkim Wam( szlag by te ogonki trafił)

Anna_Maria_57
05-12-2007, 23:55
Ze tak powiem górnolotnie ojczyzne ma się w sobie a państwo ...narzucony organizm, który musi jakoś te emocje skanalizować. Nie jestem nadmierną milośniczką państwa,szczególnie wtrącającego sie zbyt do obywateli i mówiacego im co mają robic myslec i czuć .Ale co tam,wesoło mi dziś ....Po raz setny oznajmiam całemu swiatu, który niewatpliwie wstrzymal oddech ,że idę spać ..i nie idę ,ale już idę dobranoc wszystkim Wam (szlag by te ogonki trafił)


Sorry, że się nie zgodzę - państwo powstało nie jako coś narzuconego - odwrotnie, kiedyś tam, u zarania cywilizacji, ludzie uznali, że nie mogą sami zajmować się wszystkim i zaczęli się .... specjalizować...
W ramach coraz większej specjalizacji znalazły się też funkcje obrony wobec zewnętrznych napaści, rozwijania handlu z sąsiednimi, przyjaznymi plemionami, negocjacji małżeństw wodzów... no i już mamy Ministerstwo Obrony Narodowej, Handlu Zagranicznego i Spraw Zagranicznych.

Państwo jest dla nas, abyśmy sami nie musieli się wszystkim zajmować ;) zresztą i tak nie dalibyśmy rady. Ja sama nie będę ścigać złodzieja, Ty Małgoś pewnie też nie?

I torów kolejowych sama nie położę i drogi nie zbuduję...

Oczywiście, politycy próbują zawłaszczyć państwo dla siebie - tak było od początku.
Ale to się nigdy nie udało na długo.

Uaaau, ależ ziewam! już nic nie napiszę sensownego, dobranoc!

Lila
06-12-2007, 10:34
I ja nie napiszę specjalnie,aby nie spłoszyć zgody na linii prezydent -premier...
Bo jest ona ulotna ...latawce - dmuchawce ...wiatr.Ale ja mam nadzieję i nie chcę zapeszać.Bo idzie Wigilia i będziemy mieć wspaniały widok ,jak poseł Niesiołowski łamie się opłatkiem z posłem Ziobro..:D
Mnie to wystarczy za cud ,jeden z pierwszych...

Natomiast nie odpuszczę menda- dziennikarzom,którzy wprowadzają w błąd społeczeństwo.
Taki wspaniały program -Tera k...My.Poseł Niesiołowski odpytywany na okoliczność Macierewicza ,poirytowany pyta ; to kogo bronicie ? Macierewicza..

- ach nie...my nie...skąd !! i obaj dziennikarze omal nie klękną ,tacy malutcy się robią..

Fajny obiektywizm..hiiih.

Ale ogólnie jest wesoło.Marylin Monroe od naszego premiera,kręci reklamowkę lodów "Koral ''.Mądra ta firma jest..:D .Cała Polska będzie mówiła ,że Doda robi loda.W domyśle - komu ?

Terka
06-12-2007, 15:08
Przede wszystkim przepraszam, że nie odpisałam od razu. To niegrzeczne - zadać pytanie, a potem nie odpowiedzieć na odpowiedź. Wybaczcie, z czasem krucho.
IWONKO,
Dziękuję za link. Pierwszą stronę przeczytałam z zainteresowaniem, spojrzałam na drugą i nie dałam rady. Behemot bardzo się starał. Musi bardzo nienawidzieć. Jako, że przejrzałam inne tematy z tego forum - wyrobiłam sobie zdanie.
Małgorzato, Iwono -
Ziobro jest mi obojętny. Podobał mi się podczas komisji ws Rywina. Jako jedyny robił swoje - Rokita i Nałęcz - stroili piórka, "sprzedawali" się mediom. A Ziobro poważnie wkurzył Milera i tu ma u mnie plus.
Jeśli chodzi o zacietrzewienie i fanatyzm.
Zastanawiam się, czego się bardziej boję:
zacietrzewienia kogoś, kto okazuje emocje, bo coś go denerwuje i nie potrafi tego ukryć, czy też kogoś kto ma maske cynika. Moim zdaniem Panowie z SLD i PO w cynizmie są najlepsi. Taka strategia: jak nie masz argumentu przeciw to wyśmiej przeciwnika, zrób z niego głupka. Podrzuć młodym kilka dowcipów o kaczkach, ziobrach. Gawiedź, jak gawiedź zawsze lubiła takie rzeczy i przyjmowała z głośnym rechotem. A wyśmiany jest jeszcze bardziej zacietrzewiony i zamyka się sprawiajac wrazenie fanatyka. I tak w kółko.

Malgorzata 50
06-12-2007, 15:29
Terko jesli chodzi o to czego sie boisz, to w zyciu tak,bardzo boje się ludzi zimnych, niszczących jak walec o niebo wole jak ktos okazuje emocje .
Ale w polityce -wiesz wydaje mi si e jednak ,że to nie są proste emocje graj a wszyscy a niektórych ponosi ich zapal zbyt du zy w jedynie slusznym kierunku.I tego poczucia jedynej slusznosci boję się najbardziej

Malgorzata 50
06-12-2007, 16:33
Danmal wiesz co przez ciebie od kilku dni nie ogladam telewizji bo mi się nie chce dodatkowo denerwowac .Więc ci nie objasnię .Zaczekaj na Lilę.A jesli chodzi o cała sprawę BB to powiem tak -nie byl to moim zdaniem czyn zbrodniczy w wykonaniu ciemnego spisku sil tylko po prostu,normalne nasze ,swojskie partactwo.Szkoda tylko ,ze kosztowalo życie .A może Pani B wolala to, niż wstyd i więzienie? Skąd my mamy wiedzieć szaraczkowie jak te wszystkie powiązania naprawdę dzialają.A obrzydliwe jest wykorzystywanie tego przez polityków z prawa lewa i środka do tego by ugrac swoje na emocjach gawiedzi.

Lila
06-12-2007, 16:49
Mój komentarz będzie bez pazura,bo szkoda kobiety...

Na miejscu LiD-u,aby uszanować jej pamięć,nie domagałabym się dociekania,bo mogą wyjść sprawy różne ,szczególnie dotyczące mafii węglowej.Bo na węglu w ostatnich czasach,powstały miliarderskie fortuny,o czym większość naszego społeczeństwa nie ma bladego pojęcia..

Barbara Blida na domiar złego -miała raka,ponoć zaawansowanego.Być może kumulacja stresu ?

Natomiast pazurem zamiotę względem innej naszej ministrantki.Nie...nie Żulii tym razem ,choć nomen -omen ,policja twierdzi iż spalili jej wózek nie przestraszeni jej niezłomnością łapówkarze,ale zwyczajni chuligani,nie zdający sobie sprawy do kogo należy ów ford.
Mam na myśli inną moją ulubienicę - Ewkę - Condoleezę Rice polskiego rządu,genialnego lekarza i organizatora. A także bohaterkę z taśm prawdy Beaty S.

Otóż ta zdolna menedżerka ma za sobą bogate doświadczenie ,mianowicie ; kierowniczenie placówce ZOZ-u w dwunastotysięcznym Szydłowcu,gdzie wykazała się rzadkim geniuszem.
Ta pirania biznesu ,w ciągu 5-ciu lat kierowania tymże ZOZ-em ,zadłużyła go i tym samym gminę, na 3,5 miliona pln !!!
W jaki sposób udała jej się ta sztuka ?
A prościutko moja pani,prościutko..Każda z nas umiałby tak rządzić.Szanowna pani Kopacz nie płaciła gminie podatku od nieruchomości,który jej się należy jak psu -kość.
Poza tym miała zaległości w wypłacie wynagrodzeń na przeszło 2,5 miliona a który to dług musiał spłacić jej następca ,spluwając w stronę geniusza oraz biorąc kredyt..

Natomiast sobie wypłacała pieniążki od tak zwanych środkow pozyskanych,mimo że ustawa kominowa zniosła te świadczenia.
Gdy Prokuratura wszczęła przeciw niej postępowanie,nasza mądra Ewa wzięła i szybko spłaciła całą sumę.Prokuratura dała jej spokój ,tym bardziej iż jej pracownikiem był pan prokurator Marek Kopacz,mąż sprytnej Ewy...

Ufffffff...to nie koniec..Już mi się mylą te koligacje ,kurcze..:)

Otóż pan prokurator spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia.Został zawieszony w prawach prokuratora,a na wszystkie rozprawy dyscyplinarne nie stawiał się ,przedstawiając zwolnienia lekarskie..
Taka to chorowita jest prokuratura,a co ?
Więc co miała zrobić biedna jak i Beata,tylko inaczej ,Ewa ?
Załatwiła mu pracę,bo z jednej pensji wyżyć trudno.Pan Marek Kopacz zrezygnował ( sam) z zawodu i obecnie jest zastępcą dyrektora ZOZ-u w owym Szydłowcu.
Nawet dostał jakąś nagrodę za jakieś bliżej nikomu nieznane -osiągnięcia..

Hiiii..a teraz czekamy na prywatyzację.Jakoś się przemęczymy w przedsionku do prawdziwych pieniędzy - tak szepcze do ucha zapewne nasza minister ,mężowi swemu kochanemu..:)

A Prokuratura ? Po co to komu ?
Zaczynają się powroty. Kolejnym krokiem po ujawnionej wczoraj decyzji prokuratury powinna być już tylko jej likwidacja. Prokuratura nie będzie już w Polsce potrzebna, wystarczą dwie komisje śledcze ,rozliczające PiS.

PŁATNIK - wraca do gry,czyli niejaki Ryszard K.

Malgorzata 50
06-12-2007, 19:29
Ty chyba mnie z kimś mylisz Danmal -ja dziubdziam ...zartujesz sobie .Mam wrazenie ,że czepiasz sie naprawdę bez sensu.A co mają powiedzieć nadwrażliwcy na twoje obelgi i podsumowywanie wszystkich.Ja nie wymyslam tylko rozmawiam tu tak jak rozmawiam w realu.Ty prowadzisz jakąs dziwaczną gre nie wiadomo po co.Może dośc tych podgryzanek co????A nie zatanowilo cię ,ze ten atak frontalny też jakos dziala...Wiesz i chyba si e domyślam kto cię naslal .Gratuluję pomyslu i metody
Nie wiem czy to pieszczoty jesli tak to bardzo wyrafinowane .Lubisz badania źrodlowe to przeczytaj inwektywy jakie wyslales pod moim adresem i pomysl chwilę .pomysl -to nie boli

kufa86
07-12-2007, 20:01
Donald u Benedykta.
Rozmowy przebiegły w atmosferze wzajemnego zrozumienia
(obydwoje mieli dziadków w odpowiednim wojsku).

Lila
07-12-2007, 23:07
Dziadek Benedykta mógł być tylko w wojsku kajzerowskim.:)

Natomiast mam ciekawostkę o jednej z ''mordo ty nasza ''..Następna pirania biznesu u władzy...

Szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski zaprzecza, że pełniąc w przeszłości funkcję burmistrza Żarowa doprowadził do zadłużenia miasta.

“Rzeczpospolita” napisała w piątek, że zadłużenie 12-tysięcznego Żarowa wynosi 17 mln zł - czyli 65 proc. dochodów.

Z diagnozy firmy konsultingowej - zaakceptowanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego wynika, że główną przyczyną zapaści finansowej miasta są decyzje o inwestycjach, które zapadły za rządów Chlebowskiego - był on burmistrzem Żarowa w latach 1990 - 2001.

Ojoj,będą cuda ,będą..Tak jak dzisiaj Ewunia ,kochana minister ,ta od lodów.Lekarze żądali 9.000 zeta , a ona im 11.000 tak za bezdurno..hii.I jak Zagłoba dający Niderlandy królowi szwedzkiemu,może sobie zakrzyknąć :daję ,bo nie moje ..

Acha .Cenzura wraca..
Agora zablokowała trójmiejski blog www.uklad3miasto.blox.pl motywując to naruszeniem praw i dóbr innych osób. Uważam, że mamy tu do czynienia z cenzurą. Autorzy bloga opisują sprawy związane z korupcją w Trójmieście.
Był to blog nie odbiegający w formie i treści od innych blogów politycznych..
Ciekawe czasy.PiS-u nie ma i nie wolno mówić co się chce ?
Jeszcze trochę i mnie przymkną.:D

Lila
07-12-2007, 23:22
Danmal...hiiiiiii...zaraz mi raźniej !!!:)

Ewita
07-12-2007, 23:29
z jaką przyjemnością to wszystko czytam!!! I jeszcze ta danmalowska cherlawa pierś w twojej obronie??? Miód! Najlepszy gatunkowo miód! Może spadziowy???:D

Ewita
07-12-2007, 23:45
W tej dziedzinie jestem dyletantką absolutną i biję się w piersi (nie cherlawe zresztą)! Ale niezależnie od rodzaju i gatunku miodu - Lila! Buzi ci daję na odległość, choćbym miała się narazić na zarzut infantylności i oderwania od życia realnego:D

Basia.
08-12-2007, 00:02
obiecalam, że przez 100 dni będę wstrzymywała się od komentowania poczynań nowego rządu, przychodzi mi to z wielkim trudem. Skoro taki blog zablokowali to mogą też "zablokować" obywateli, którzy napisali do premiera Donalda co o nim myślą /nie zawsze pochlebnie/. Pożyjemy, zobaczymy.:)

emka46
08-12-2007, 09:51
- Acha .Cenzura wraca..
Agora zablokowała trójmiejski blog www.uklad3miasto.blox.pl (http://www.uklad3miasto.blox.pl) motywując to naruszeniem praw i dóbr innych osób. Uważam, że mamy tu do czynienia z cenzurą. Autorzy bloga opisują sprawy związane z korupcją w Trójmieście.
Był to blog nie odbiegający w formie i treści od innych blogów politycznych..
Ciekawe czasy.PiS-u nie ma i nie wolno mówić co się chce ?
Jeszcze trochę i mnie przymkną.:D
Na głównej stronie jest komunikat:
Blog zablokowany przez administratora.
Ale można poczytać wchodząć w Katalog i Syndykat blogów.

siekierka
08-12-2007, 10:02
A jak tam Radek nawpuszcza nam czerwone mróweczki?I potem piosneczka:
Wejdą ?
nie wejdą ?
Wejdą ?
nie wejdą ?
Wejdą ?
nie wejdą ?
Wejdą !!

Malgorzata 50
08-12-2007, 11:17
Siekierko a jakiego srodka przeciwmrówkowego nie daloby się zastosować??? A serio ,oczywiscie ,ze się z tym czarnowidztwem nie zgadzam...Chyba to sa jednakowoż przesadzone grubo obawy ,wynikajace z toku myslenia ,którego nie podzielam...ale wiem doskonale ,ze nie przekonamy się i kazdy zostanie przy swoim czekając co dalej sie wydarzy...ale uznałabym te obawy za mocno przesadzone

Lila
08-12-2007, 11:28
Nasz premier ..( oby Bóg pomógł mu w cudach,bo będzie źle )..chwyta każdą szansę,niczym żaglowka Omega wiatr w żagle..
Za wiatr robi Bartoszewski ,Wałęsa i Geremek,a ostanio premier pobierał nauki u prawdziwego mężczyzny,który go uczył jak się skończyć..:D Tak,tak - nie do wiary .Leszek Miller.Czegóż to chciał premier od niego i dlaczego taka tajemnica..??

Rozmowa odbyła się w cztery oczy i trwała około godziny. Choć spotkanie było oficjalne, bo odbywało się w gabinecie premiera, otoczone jest jednak tajemnicą. O spotkaniu nie mieli pojęcia współpracownicy Tuska.

Nie wie o nim na przykład nic minister Żulia Pitera. “Byłam wczoraj w kancelarii prawie cały dzień. Ale nic nie wiem o spotkaniu. Nie widziałam tam Millera” - mówi zdziwiona Pitera. I dodaje: “To dziwne, że jeżeli do spotkania doszło, to nikt z pracowników kancelarii o tym nie mówił. Hiiii

Co Wy na to ?
A ja mam swoją teorię.Otóż Leszek uczył Donka jak wygląda prawdziwa ,szorstka ,męska przyjaźń ,którą uprawiał z Aleksandrem Kwaśniewskim..A także ,jak premier może podejść prezydenta,bo w tym ma doświadczenie..

Ale postsolidarnościowa prawica i Leszek Miller ? Na Boga.To jakby Dalaj -lama spotkał się z Mao-tse -tungiem..Nie ta ideologia,nie to spojrzenie na rzeczywistość.Jest to co najmniej niepokojące..

A wracając do cenzury z ulicy Czerskiej..
Zamieszczę tu wypowiedź administracji Blox.pl

Panie i Panowie

Autorzy bloga opisują sprawy związane z korupcją w Trójmieście. Nie wykraczają jednak poza konwencję w której także i my redagujemy nasze blogi. Całkiem możliwe, że za moment także i my zostaniemy zablokowani. Niejako na marginesie zwracam uwagę, że tekst będący powodem tak ostrej reakcji Agory był powszechnie znany i komentowany w trójmiejskich mediach.

Co więcej zarzuty postawione w liście potwierdziła kontrola przeprowadzona przez prezydenta Sopotu (PO). Obawiam się , że tak ostra reakcja na zamieszony tekst, będący nota bene przedrukiem z wydawanego w Sopocie pisma, to efekt rozciągania parasola ochronnego na premierem Tuskiem i jego najbliższym otoczeniem. Innego wytłumaczenia dla tak idiotycznego posunięcia Agory po prostu nie ma.
Dodatkową i bardzo dla autorów bloga dotkliwą karą jest
utrata w jednej chwili kilkuletniego archiwum bloga.

Zachowanie Czerskiej powinno otworzyć dyskusję na temat cenzury, swobody dyskusji w cyberprzestrzeni.

Jeden za Wszystkich, Wszyscy za Jednego ...


Tego jeszcze nie grali...:rolleyes:

Lila
08-12-2007, 19:11
No tak Danmal...

A ja doszłam do powodów zablokowania blogera.Po prostu opisywał prywatny folwark służby zdrowia w Sopocie.To co nas czeka ,jeżeli Ewuni się uda..

A teraz opowiem bajkę.Bajka o miłości.



“Nadchodzi front, zbliża się/Pocisk miłości zabija mnie” - śpiewała grupa T. LOVE nieświadoma, że kiedyś Polska wkroczy w erę wojen miłości.

“A wojna to poważna sprawa. Musimy poważnie porozmawiać, chłopaki” - rzekł więc Jacek Żakowski, otwierając swą piątkową audycję w Radiu TOK FM. Na początek Tomasz Wołek elegancko zrecenzował wystąpienie posłanki PiS Beaty Kempy na temat komisji ds. śmierci Blidy: “Robiło się niedobrze, kiedy człowiek słuchał pani Kempy, to bita chamica prymitywna“.

Równie uprzejmy okazał się kolejny dyskutant, Wiesław Władyka z “Polityki”. - Nawet intonacja, pewna gra ciałem, wszystko było takie prostackie, prymitywne. Miałem wrażenie, że to jakaś pani z mięsnego przyleciała i mówi do narodu - opowiadał Władyka i zaraz przeprosił. Obsługę sklepów mięsnych za porównanie ich do posłanki PiS.

Wołek kolejny raz wykazuje jakie w nim drzemią pokłady miłości.. Zresztą cokolwiek powie, jakkolwiek się nie zasłuży nowej władzy, i tak już nigdy nikt mu nie da stanowiska redaktora naczelnego żadnej gazety. No ale on wciąż się ślini na samą myśl…

Kochani,zapamiętajce sobie,jakim językiem miłości zaczyna mówić Platforma.Zaczyna.Aż boję się myśleć o końcu..:)

kubki
08-12-2007, 19:21
Lila - radia TOK Fm słuchałam za czasów J.Sobali,Filipa Kubunakuki(nie wiem,czy dobrze pamiętam)p.Szozdy(?) -to było radio,teraz -nie da się słuchać .Jestem działaczką 80 r,pamiętam
nazwiska prawdziwych "solidarnościowców"-gdzie oni?Przykro..

Lila
08-12-2007, 20:06
Kubki,no gdzie oni,gdzie ? Ty powiedz ,bo ja nie wiem.

kubki
08-12-2007, 21:59
Kochani - żyliśmy w ciekawych czasach i tego nikt nam nie odbierze.

Basia.
09-12-2007, 00:26
a niech to, skorumpowana jest służba zdrowia, sądownictwo, policja, politycy okropne to wszystko.
http://wiadomosci.onet.pl/1655121,11,item.html

Anielka
09-12-2007, 01:08
No przecież od dawna wiadomo,ze tylko ryba w Polsce nie bierze.Pozdrawiam cieplutko

Lila
09-12-2007, 12:15
Dziobak.Dzisiaj tak go nazwano.Chyba to do niego przylgnie,zamiast herbu do którego ma prawo..
Szkoda,że ten poseł ,tak zasłużony dla Polski,dryfuje w stronę prymitywizmu.Słowa,nawet słuszne,wypowiedziane językiem niesiołowskim - wzbudzają niechęć i agresję.
Jest on chyba jednym z błędów PO..

Tym bardziej,że po raz pierwszy mamy wyjątkowo silną opozycję.
Jak prosto było być opozycją w dawnym systemie..hi.Wystarczyło gnić sobie spokojnie w więzieniu lub 2 metry pod ziemią,cały czas będąc w opozycji.Pole manewru było mocno zwężone..

Problemy opozycji zaczęły się po roku 89-tym,teraz osiągając swoje apogeum.Teraz na każde słowo opozycji czyhają menda -dziennikarze,którzy każde wypowiedziane słowo przeżują niczym krowa trawę,strawią i w postaci efektownego placka- przekażą nam - na tacy niejako.

I jak traktować histeryczne reakcje mediów ? Na serio ? To już było 2 lata i oznacza polityczne samobójstwo..Może opozycja stanąć w cieniu większego ugrupowania i udawać echo,w myśl zgody narodowej..?

Ale to nie da rady.Spotkanie Donalda z Leszkiem -spotkanie solidarnościowca z komunistą - było dla mnie jak spotkanie szkieletu po dekapitacji - z odnalezioną czaszką..
Na cmentarzu pod nazwą Polska..

kubki
09-12-2007, 12:24
Lilu - polecam Ci Puls Tygodnia ,w niedzielę o 11,koliduje to z jedynką,ale warto posłuchać,a jest i na kim oko zatrzymać :D

Lila
10-12-2007, 08:19
Otóż moi kochani ,mojego ego wzrosło do rozmiarów nadmuchanego balona.I to zupełnie bez intencji osoby dmuchającej we mnie,które to intencje szły w kierunku wykazania mojej nikczemności..

Ni mniej ni więcej ,dowiedziałam się iż popełniłam plagiat...hiii.Chodzi o tytuł wątku,który miał utrzymać się tylko kilka dni.Sam Tomasz Lis pękłby ze śmiechu,że znalazł się ktoś,kto starszą panią,bazgrającą sobie w necie ,śmie przyrównywać do niego,rasowego zwierzęcia mediowego.

Któż mógł to zrobić,poza miłośniczką - fetyszystką - męskich ,brudnych kaleson...no kto ..no ?
Kto mógłby ten temat potraktować z taką śmiertelną powagą - niczym nieboszczyka wyłowionego z Wisły,w której przebywał od 21 października,i położonego na stole sekcyjnym ?hii...tylko miłośniczka Rafała Wojaczka ,zapewne.

Oczywiście,jakby wątek jeszcze miał przetrwać ( w co wątpię ),to już mam pomysł na nowy tytuł -plagiat.Autor jest w grobie już dawno,a o spadkobiercach nie słychać..:D
A teraz ma być wesoło.I koniec..
Przez dwa lata było wesoło i ja się przyzwyczaiłam.Strzelałam do kaczek,śmiałam się z reklamówki prezydentowej i hymnu,który fałszował prezydent.W ostatniej chwili,gdy na moment spoważniałam ,zagłosowałam na PiS,ale teraz nadal chcę się śmiać.
Zwycięzcy wszak mają poczucie humoru,a z przegranych nie lubię się śmiać.Zresztą teraz jest wesoło,jak w lunaparku.
I jak nie widzieć dobrych stron życia,skoro ja rano wstaję i słyszę ,że nasza Żulia zaciska pętlę na szyi...o jesssu.Po przetarciu oczu,dociera do mnie iż to szeryf w spódnicy - Pitera Julia- ma zacisnąć ową pętlę na szyi Kamińskiego..

Ludzie..kto pracuje w redakcjach naszych gazet ..hiiii.Toż to wyraźna sugestia ,że dzielna Żulia jest zwolenniczką KS-u.Ba !!! Ona reflektuje na wakujące stanowisko kata..

I bardzo dobrze jest,bo już myślałam,że po pani Fotydze i pani Beger ,nie będzie godnej ich następczyni.
Nie ma obawy,są już kandydatki.Wyżej wymieniona Żulia oraz pani minister Hall,znana z lekkiego nadzwyczaj potraktowania samobójczej śmierci Ani z Gdańska.Teraz pani Hall,przyrzekła biskupom ,że religia będzie przedmiotem maturalnym..

Hiiiiiii,wyobraźcie sobie burzę na lewicy..

A teraz coś z mojego województwa..na dobry ranek..:D

Jak wściekły pies rzucił się na żonę i… pogryzł ją. Tak Radosław '' Szczęka” Baran (47 l.), prezydent Będzina i polityk PO w jednej osobie, rozwiązuje małżeńskie konflikty.

Okazało się,że to już trzeci raz w tym roku!!
Mamusia prezydenta zapewniła prasę,że nikt jej syna nie uczył w domu gryźć !!!
Zawsze był pies i to on ...i tylko on...miał to prawo..
Mnie to wygląda na sugestię wrednej teściowej,że prezydenta gryźć nauczyła synowa.
W każdym razie,żaden dziennikarzyna ,nie może napisać iż członek PO - POdniósł rękę na żonę..:D

No ,było tego.Mam nadzieję ,że Danmal przeczyta i wspomoże mnie dobrym słowem oraz miodem,bo może bliska jest chwila ,gdy w moje drzwi....
......zapuka komando..dżiiiiisus..

Bo zbliża się 13-grudzień.A na tę datę należy mieć baczenie...

Anna_Maria_57
10-12-2007, 11:41
Miód to Ty teraz na moje serce wylałaś ;) pisząc te słowa:

"Przez dwa lata było wesoło i ja się przyzwyczaiłam. Strzelałam do kaczek,śmiałam się z reklamówki prezydentowej i hymnu, który fałszował prezydent.W ostatniej chwili,gdy na moment spoważniałam, zagłosowałam na PiS,ale teraz nadal chcę się śmiać.
Zwycięzcy wszak mają poczucie humoru,a z przegranych nie lubię się śmiać."

Teraz już rozumiem Twoje podejście, a zrozumienie - zazwyczaj, nie koniecznie - oznacza większą akceptację ;)
Czyli, jeśli za 4 lata PO przegra, na przykład, to będziesz się naśmiewać z następnych zwycięzców, a im dasz spokój?
To mi się podoba.

Kopanie leżącego jest rzeczywiście bardzo nieeleganckie - ale ja mam na to ochotę dlatego, że ten "leżący" wcale nie chce grzecznie leżeć, wciąż głosi, że de facto wygrał a nie przegrał.

urszula-kol
10-12-2007, 12:41
Lila tym plagiatem to się nie przejmuj, aż nie chce się wierzyć - lis by się uśmiał...

Lila
10-12-2007, 15:53
Urszulko,nie tylko lis,ale i koń by się uśmiał..hihi..:)

Lila
10-12-2007, 19:46
Masz sporo racji.Jakby PO przegrała,złamanym słowem nie czepiłabym się..:D
Ale sprzeciw wobec aktualnej władzy mam po praszczurach,w genach jakby..Tym bardziej ,że politycy PO są naprawdę ludźmi-kabaretowymi samograjami..

Sundance Kid ,czyli moja ulubienica Żulia w dzisiejszym Newsweeku.
Umówmy się ; nie dokuczam jej tak bardzo,mimo iż widzę ją od rana na moim biurku.Kapelusz ,colt w ręce i groźna mina ,z lwią zmarszczką między brwiami.Osobiście jakbym wzięła jakąś łapówkę,to na widok tej marsowej miny ,może i zaczęłabym się bać..
Ale nie mogę,bo właśnie turlam się ze śmiechu..:D

Otóż jedynie słuszna telewizja -nasz tefałen kochany- na kolanach już prawie,wkopujący się pod trawę niczym jamnik w poszukiwaniu nornicy- zasadził dzisiaj takiego kapelucha,jak i kapeluch pani minister..

Mianowicie : podobno w tym ujęciu na okładce ,nasza Żulia jest niezwykle podobna do Sharon Stone..:rolleyes:

Ludzie ! Tego jeszcze nie grali !! Pitera robi za Szarą Stonkę !! Ojojku ! Jakże byłaby wdzięczna bohaterka Nagiego Instyktu ,za to porównanie.
I tak zresztą dobrze,że nie namówiono naszej dzielnej Żulietty, na odegranie owej sławnej sceny z zakładaniem nogi na nogę..hihiiiii.
No,walterownia już rozplynęłaby się nad podobieństwem obu pań w tych rejonach ich powabnych poniekąd,ciał..

Anna_Maria_57
10-12-2007, 22:27
Lilu,

dokąd to była "jedynie słuszna linia partii", przyjaciele ze Związku Radzieckiego, itp., to też naśmiewanie się (bo do tego sprowadzał się sprzeciw) z aktualnej "władzy" uważałam za swój obowiązek.

Ale po 1989 roku minęło mi.
Teraz jest to moja "władza", nawet jeśli sama głosowałam inaczej - i nie jest mi do śmiechu, kiedy coś jest nie tak.
Jak Lech ośmieszał się niektórymi wypowiedziami, to ośmieszał nie tylko siebie ale i mnie, nas.
Tak samo kaczuchy.

Ale Twoje podśmiewanie chętnie czytam, chyba, że się już za bardzo nad kimś znęcasz - wtedy po prostu dalej nie czytam ;)
;)

Lila
11-12-2007, 20:09
Aniu..o matko święta,ja się znęcam ?
To postaw mnie zawsze do pionu,bo robię to chyba bezwiednie..
A tak nie lubię się znęcać,że mam ochotę zadzwonić do szkła kontraktowego,aby powiedzieć ,co myślę.Bo wypowiedź p.Miecugowa cholernie mi się nie spodobała..

Cytuję:"Istnieje niebezpieczeństwo, że premier sam zastawił na siebie pułapkę, obiecując tak dużo. Składanie przyrzeczeń bez pokrycia przynosi bowiem pozytywny efekt, ale bardzo krótkotrwały. Kiedy wychodzi na jaw, że wypowiedziane obietnice są puste, zmieniają się one z narzędzia prowadzącego do zwycięstwa w miecz, który ścina głowy. Groźnie obracają się przeciw temu, który nimi szafował. Jeżeli więc premier myśli o dalszej karierze politycznej - a w końcu jest to człowiek jeszcze całkiem młody, więc powinien - to nie może mu schodzić z pola uwagi koniec kadencji i to, że musi mu wystarczyć sił na jeszcze cztery lata. A przynajmniej na trzy - do wyborów prezydenckich.''

Grzesiu - wredniaczku.A jak była kampania wyborcza,nie mogłeś tego powiedzieć ?
Teraz będziesz dowalał Donaldowi,gdy szykuje się strajk górników i trzeba mu siły ?

Ech,nie lubię szczurów,które uciekają z okrętu,skoro tylko zaczyna nabierać wody.

kufa86
11-12-2007, 20:23
.o matko święta,ja się znęcam ?
robię to chyba bezwiednie..
A tak nie lubię się znęcać,
A ja lubię czytać twoje dowcipne znęcanie.

siekierka
12-12-2007, 07:52
No to CO Z TĄ POLSKĄ?
Jutro: 13 grudnia - dla nas straszna rocznica wybuchu wojny Polsko -Jaruzelskiej, a jednocześnie jutro podpisanie paktu - świeto ZSRE.
Wczoraj odbyła się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej uroczysta sesja poświęcona pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego. Przypomniano ideały, o jakie walczyła Polska pod jego szablą.
Przypomniano także iż Polska nie Rządem stoi, lecz Prawem, Wiarą i Obyczajem.
Jak to się ma do dzisiejszych zachowań tych osób które uważają się za naszych przewodników?:confused:

siekierka
12-12-2007, 10:53
Z porannych wiadomości usłyszałem, że anielica od Merkelów ( a propos, czy takiego nie było kiedyś w pobliżu naszej ukochanej UDecji?), no więc ta anielica przyjęła TASKA grzecznie, acz mało skutecznie (przynajmniej dla niego). próśb wysłuchała, obietnic żadnych nie dała. A co z jego cudami? Obawiam się, że skończą podobnie jak 3 miliony mieszkań Jarka. Taka już u nas dola premierów, że niezależnie od barwy, ich kiełbasy wyborze nie wytrzymują nawet jednej kadencji.

Malgorzata 50
12-12-2007, 11:23
Ale przynajmniej wszystko odbywa się w cywilizowany sposób.Siekierko czy mozesz mi powiedzieć czego ty bys właściwie oczekiwał .Bo poza utyskiwaniami jeszcze niczego pozytywnego nie udalo mi się z Twoich postów wyczytać .Przypominam ci ,ze Marszałek odszedł byl w glorii z 70lat temu...i coś się jednak przez ten czas zmienilo...w mentalnosci,sposobie zycia itd...A jesli chodzi o szablę hmmm też przebrzmiala ,ideały jakby lekko patyną pokryte ...a Piłsudski rowniez nie jest postacia przez WSZYSTKICH kochana na klęczkach.Od spizowania postaci historycznych nic kompletnie nie wynika niestety...

senior A.P.
12-12-2007, 11:57
Wylaczcie media !
Ilu tu zwolennikow poprawnosci politycznej,czy naprawde seniorow i na emeryturze ???
Prosze zapamietac ,ze senior to dopiero po 65 roku zycia z "dokladka" i ma uksztaltowany poglad na swiat i ludzi.
Bez oratorstwa i po-pisow - PROSZE !
Pozdrawiam niezaleznych !

Malgorzata 50
12-12-2007, 13:00
czyli co jak ktoś ma mniej niż 65 i NIE jest na emeryturze oraz ma własne zdanie i lubi sobie popopisywac się oratorsko to niema prawa zabierać głosu!!! Nie rozśmieszaj mnie!!!!!

senior A.P.
12-12-2007, 13:46
Prosze dokladnie przeczytac moj post i nie byc pod wrazeniem wczesniejszej emerytury lub renty tak "modnej" w Polsce !
Co do rozsmieszania,to tez nie mam zamiaru rozsmieszac szczegolnie tych co zyja z glodowych emerytur i rent a takich jest wiekszosc. Malgorzata 50 napewno do takich nie nalezy po wyznaniu autentycznosci swego nicku.
Ja majac 50 lat pracowalem w trzech miejscach pracy oczywiscie o roznej porze doby i naprawde nie mialem czasu na komputer i internet mimo,ze zylem i zyje w kraju w ktorym komputeryzacja jest czynnoscia codzienna (USA).
Piszac o wieku emerytalnym (65 lat i wiecej ,znam ludzi ktorzy pracuja po 70-tce) chcialem uwypuklic to co ostatnio w Polsce poddano dyskusji - zrownanie wieku emerytalnego kobiet i mezczyzn.
Warto wiec zalozyc temat i podyskutowac o tym,miesci sie to nawet i w tym dziale tematycznym,bo przeciez dyskutujemy "Co z ta Polska ?" - no wlasnie co ?
Czy tak ma byc dalej,ze ludzie przechodza na emerytury i renty zdrowi i w wieku produkcyjnym ? (przyklad wojsko,policja,nauczyciele nie "czepiajac sie" gornikow)
Ze rencisci i to z grupami inwalidzkimi wyjezdzaja za granice i tam staja sie pelno sprawni, pracujac nawet w nadmiarze tygodniowym godzin a RP placi im renty !
Moze wreszcie zaczniemy pracowac w Polsce uczciwie i uczciwie przechodzic na zasluzona emeryture ale nie tak ,ze my udajemy,ze pracujemy a panstwo potem udaje,ze dalo emeryture lub jakis inny ochlap.
Prosze do boju Pani Malgorzto 50 !
Zapraszam tez i do dyskusji innych "wczesnych emeytow".
Emeryt 65+ A.P. (nie rencista)

Malgorzata 50
12-12-2007, 14:33
Chętnie AP podyskutuję z Tobą jak nie będziesz na mnie wrzeszczał ,ze jestem zarozumiala .Tak dla scislosci .Nie jestem ani na rencie ani na emeryturze pracuję i pracowałam zawsze w kilku miejscach.Po drugie 50 jest rokiem mojego urodzenia ,a nie wiekiem wiec policz sobie .
Już kiedyś boj w tej kwestii rozpoczęlam.Tyle tylko ,ze ludzie sa rozni ,mają rózne sytuacje i rózny stan zdrowie .Nie zapominaj ,ze w ostatnich latach w Polsce przeszlo na "wcześniejsze" emerytury wiele kobiet w sile wieku nie dla tego ,ze im się nie chcialo pracować czy lubią narzekać tylko po prostu dla tego że NIE BYLO dla nich pracy.Powstala idiotyczna tendencja ,że wartościowymi pracownikami sa tylko mlodzi prezni ...i nie wymagajacy.
Ja sobie nie wyobrażam zycia na emeryturze prawdę mowiąc jeszcze ...ale nie można wpychać wszystkich do jednego wora -nie wszyscy emeryci są emerytami z wyboru i nie wszyscy rencisci są zdrowi.Często jest tak ,że zdrowi rencisci cieszą się rentą ,a osoby na prawde schorowane o tę rentę nie mogą się dobić .Zycie jest bogatsze niż schematy.Zreszta możemy pogadać o tym na stosownym watku bo taki jest.
A tak nawiasem mowiąc skoro jesteś w US dlaczego piszesz -może nareszcie w Polsce zaczniemy pracować uczciwie- my w Polsce pracujemy uczciwie ,a to że emerytury są jakie są zalezy a) od naszych zarobkow w ciągu lat pracy a jak wiadomo w kraju naszym przeciętnie w ciągu ostatnich 30 lat nie płacono uczciwie b) od systemu emerytalnego -który jest daleki od doskonalosci.A większość z nas nie miala za bardzo szans na odlożenie na swoja "godną" emeryturę .Zresztą nie wszyscy emeryci w Polsce maja glodowe emerytury -nie przesadzajmy!!!!

Anna_Maria_57
12-12-2007, 14:51
Małgosiu,

podpisuję się pod Twoim postem oburącz!!!

Anna_Maria_57
12-12-2007, 14:56
Aniu..o matko święta,ja się znęcam ?
To postaw mnie zawsze do pionu,bo robię to chyba bezwiednie..
A tak nie lubię się znęcać,że mam ochotę zadzwonić do szkła kontraktowego,aby powiedzieć ,co myślę.Bo wypowiedź p.Miecugowa cholernie mi się nie spodobała..

Cytuję:"Istnieje niebezpieczeństwo, że premier sam zastawił na siebie pułapkę, obiecując tak dużo. Składanie przyrzeczeń bez pokrycia przynosi bowiem pozytywny efekt, ale bardzo krótkotrwały. Kiedy wychodzi na jaw, że wypowiedziane obietnice są puste, zmieniają się one z narzędzia prowadzącego do zwycięstwa w miecz, który ścina głowy. Groźnie obracają się przeciw temu, który nimi szafował. Jeżeli więc premier myśli o dalszej karierze politycznej - a w końcu jest to człowiek jeszcze całkiem młody, więc powinien - to nie może mu schodzić z pola uwagi koniec kadencji i to, że musi mu wystarczyć sił na jeszcze cztery lata. A przynajmniej na trzy - do wyborów prezydenckich.''

Grzesiu - wredniaczku.A jak była kampania wyborcza,nie mogłeś tego powiedzieć ?
Teraz będziesz dowalał Donaldowi,gdy szykuje się strajk górników i trzeba mu siły ?

Ech,nie lubię szczurów,które uciekają z okrętu,skoro tylko zaczyna nabierać wody.

Masz rację, też nie lubię - tego akurat nie słyszałam, ale w czytaniu bardzo mi się nie podoba!
Może chodziło mu o to, żeby pokazać, jaki jest obiektywny, że nie tylko PiS jest krytykowany, ale PO również... wogóle bardzo mnie dziwi ta wypowiedź, przecież Miecugow naogół nie jest taki...

A co do stawiania do pionu - myślisz, że bym się odważyła???? ;) :D ;)

senior A.P.
12-12-2007, 15:09
Moze zaczne tak :
"Babciu ! Jak nie bedziesz na nas krzyczala to bedziemy Cie kochac !"
To powiedzial jeden z bystrzejszych wnukow oczywiscie nie moich.
Kobieto - nikt na Ciebie nie wrzeszczy,tym bardziej,ze trudno o to w internecie. Jezeli gdzies jakies wrzaski do Ciebie dolatuja to moze z powodu zbyt dlugiego spedzania czasu przy komputerze , a to juz bardzo niebezpieczne dla Twego zdrowia i radze ten czas ograniczyc do minimum.Jest duzo publikacji na ten temat (szkodliwosci komputera na ludzkie zdrowie).
Teraz do meritum postu :
"Nie jestem na rencie ani na emeryturze,pracuje i pracowalam w kilku miejscach" - to chwalebne ale tez i niezdrowe.
Roczniki powojenne w Polsce (50-ty tez) zostaly wychowane i wyedukowane w historycznym juz PRL-u i latwo je rozponac po wszystkim ,nawet po ubiorze i zachowaniach.
Aby juz "nie wrzeszczec" zostawiam to tym najblizej Ciebie,pozwole sobie do emerytur i rent dopisac,ze system emerytalny w Polsce jest do kitu i wymaga natychmiastowych zmian,bo albo pracujemy,przestajemy i sie "rentujemy i emerycimy" !
Moje wczesniejsze wywody wyrazaja to jak jestesmy traktowani i jak my traktujemy system,ba nawet ustroje jakie przyszlo nam przezywac (przedwojennym,wojennym i powojennym).
Szanowna Pani zapewne wie,ze istnieje jeszcze cos takiego jak "stary portfel" w Polsce i ja do takiego akurat siegam po wypracowanej emeryturze w mej Ojczyznie. Inni mlodsi zostali juz zaliczeni do nowszych "portmonetek" ,wykonywali to samo ale emeryture maja dwukrotnie wieksza. Wiec jakie to prawo i sprawiedliwosc w Polsce panuje (panowalo),ze te wysokie emerytury o jakich wspominasz maja zasluzeni i to komu. Ja sluzylem Polsce i Polakom inni moze innym i dlatego maja wyzsze ?
Co sadzisz na ten temat,odpowiedz ale juz z mniejszym biciem serca ,jak przystalo na matke Polke jeszcze pracujaca i dyskutujaca w Klubie Seniora.
Z powazaniem ,bez wrzasku,zawsze gotowy do dyskusji (dwie godziny na netcie) .
Senior autentyczny A.P.

Malgorzata 50
12-12-2007, 15:19
Moze zaczne tak :
"Babciu ! Jak nie bedziesz na nas krzyczala to bedziemy Cie kochac !"
To powiedzial jeden z bystrzejszych wnukow oczywiscie nie moich.
Kobieto - nikt na Ciebie nie wrzeszczy,tym bardziej,ze trudno o to w internecie. Jezeli gdzies jakies wrzaski do Ciebie dolatuja to moze z powodu zbyt dlugiego spedzania czasu przy komputerze , a to juz bardzo niebezpieczne dla Twego zdrowia i radze ten czas ograniczyc do minimum.Jest duzo publikacji na ten temat (szkodliwosci komputera na ludzkie zdrowie).
Teraz do meritum postu :
"Nie jestem na rencie ani na emeryturze,pracuje i pracowalam w kilku miejscach" - to chwalebne ale tez i niezdrowe.
Roczniki powojenne w Polsce (50-ty tez) zostaly wychowane i wyedukowane w historycznym juz PRL-u i latwo je rozponac po wszystkim ,nawet po ubiorze i zachowaniach.
Aby juz "nie wrzeszczec" zostawiam to tym najblizej Ciebie,pozwole sobie do emerytur i rent dopisac,ze system emerytalny w Polsce jest do kitu i wymaga natychmiastowych zmian,bo albo pracujemy,przestajemy i sie "rentujemy i emerycimy" !
Moje wczesniejsze wywody wyrazaja to jak jestesmy traktowani i jak my traktujemy system,ba nawet ustroje jakie przyszlo nam przezywac (przedwojennym,wojennym i powojennym).
Szanowna Pani zapewne wie,ze istnieje jeszcze cos takiego jak "stary portfel" w Polsce i ja do takiego akurat siegam po wypracowanej emeryturze w mej Ojczyznie. Inni mlodsi zostali juz zaliczeni do nowszych "portmonetek" ,wykonywali to samo ale emeryture maja dwukrotnie wieksza. Wiec jakie to prawo i sprawiedliwosc w Polsce panuje (panowalo),ze te wysokie emerytury o jakich wspominasz maja zasluzeni i to komu. Ja sluzylem Polsce i Polakom inni moze innym i dlatego maja wyzsze ?
Co sadzisz na ten temat,odpowiedz ale juz z mniejszym biciem serca ,jak przystalo na matke Polke jeszcze pracujaca i dyskutujaca w Klubie Seniora.
Z powazaniem ,bez wrzasku,zawsze gotowy do dyskusji (dwie godziny na netcie) .
Senior autentyczny A.P. To prawda ,że stary portfel to skandal -ale powiedz mi co my na to możemy???? Ponarzekać najwyżej -tylko co to da
Niekoniecznie wyższa emerytura zwiząna jest z "zasługami' jakimś "innym" (choc bywa i tak)- po prostu byli tacy co, zgodnie z twoimi zasadami, zarabiali sporo dwojąc się i trojac.I terz żyją sobie spokojnie,choć bez ekscesów.Więc zachęcam -nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.
A jeśli chodzi o stereotyp polki urodzonej w latach 50-tych to mysle ,ze lekko byś się zdziwił.

FeliksG
12-12-2007, 15:30
No to CO Z TĄ POLSKĄ?
.
Wczoraj odbyła się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej uroczysta sesja poświęcona pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego. Przypomniano ideały, o jakie walczyła Polska pod jego szablą.
:Czy to o tego Piłsudskiego chodzi którego cały naród kochał za... ideały wprowadzone przy pomocy armat, obalając rząd konstytucyjny, w pamiętnym maju, roku....Czy to ten sam, który przeciwników politycznych zamykał w...pierwszym obozie....? Ps. Polska stoi rządem, legalnym, cywilnym, europejskim, tolerancyjnym a nie wiarą i obyczajem.

FeliksG
12-12-2007, 15:55
No to CO Z TĄ POLSKĄ?
Jutro: 13 grudnia - dla nas straszna rocznica wybuchu wojny Polsko -Jaruzelskiej,d:
Tak, ten Jaruzelski to rzeczywiście pokrzyżował szyki tym stanem wojennym.Popatrzmy! Po wejsciu zaprzyjażnionych armii, na czele z NRD-owską, która najbardziej ponaglała do interwencji i uspokojenia niesfornych Polaków, byłaby okazja do zdobycia kombatanctwa za "walkę" z okupantem. Za kilka kamieni rzuconych na czołg, możnaby, dzisiaj, dostać wysokie odznaczenie i wysoką emeryturę. A to, że spustoszonoby kraj, że ucierpieliby wszyscy, ci co nie zdążyli prysnąć na zachód, to się nie liczy. Ale ja pewnie jestem w błedzie bo nie biorę pod uwagę, że gdyby nastąpiła interwencja zbrojna to dostali byśmy pomoc od, kochajacych nas, państw całej europy.Dywizje NATO stały w pogotowiu - podobno?
W całej rozciąglości, kłania się A. Bocheński.

kubki
12-12-2007, 15:57
Witam,wtrącę swoje "trzy grosze".Urodziłam się w czasie okupacji,mam ukończone studia,przepracowane 32 lata działalność związkowa przed stanem wojennym (NSZZ - S ) i mam nie całe 700 zł emerytury.Co prawda w stanie wojennym lata zerowe.Podobno można to odkręcić ,ale pies ich pies.....
Czerwoni mnie nie wykończyli to i teraz się nie dam .Póki co -
cieszę się każdym dniem .Pzdr

Lila
12-12-2007, 16:05
Na razie mogę tylko powiedzieć,że interwencja taka jak w Czechosłowacji,nie była przygotowywana z całą pewnością.Są na to dokumenty.
Stan wojenny był tragedią i hańbą Polski..

Niemniej ,źle się czuję ,widząc gen.Jaruzelskiego na ławie oskarżonych.Jak już napisałam,nie znoszę kopania przegranych.
Natomiast bardzo chętnie zobaczyłabym na tej ławie panią Wolińską.Może to antysemityzm ,akurat.Ale hańbiąca i bolesna śmierć gen.Fieldorfa-Nila oraz innych AK-owców ,nie może zostać wybaczona.Bo szanowna Helena nawet nie działała w dobrej wierze,jak Jaruzelski.

Anna_Maria_57
12-12-2007, 16:12
/.../ Niemniej ,źle się czuję ,widząc gen.Jaruzelskiego na ławie oskarżonych.Jak już napisałam,nie znoszę kopania przegranych.
/.../ Bo szanowna Helena nawet nie działała w dobrej wierze,jak Jaruzelski.

Liluś,

masz ode mnie buziaka!

Zupełnie pomijając czy był ten stan wojenny niezbędny czy nie, czy interwencja groziła czy nie - jak widzę staruszka, starającego się zachować godność po raz n-ty na ławie oskarżonych, to mnie krew zalewa! Jak można tyle razy, w kółko na okrągło szarpać człowieka...

kubki
12-12-2007, 16:15
Małgorzatko - nie zgodzę się z Tobą w sprawie " my w Polsce pracujemy uczciwie ".W sklepach -przeterminowane produkty, na
poczcie - warczące panie w okienku ,listy 'idące" tydzień odległ.
20 km,sprawy w UMiG czy w US,zwykły "śmiertelnik" prawie boi się odezwać,chociaż urzędnicy są jak d .. od s.....Nie ma odpowiedzialności za to co się robi.Nawet prywatne Z-dy "olewają" klientów.
Małgosiu - popatrz - ile rzeczy mogło by być załatwione ,gdyby nie brak dobrej woli. Pzdr :mad:

senior A.P.
12-12-2007, 16:15
Oj Boze ! Coz nam seniorom pozostalo,tylko wzdychac do Boga,co niektorzy jeszcze czerpia nadzieje z wiadomego radia,ze stanie sie kolejny cud nad Wisla.
A z Polska ? coz rozsprzedano,zdemoralizowano i oglupiono. Macie sposob na wyjscie z tego ?
Moze ktos z mlodszych by na to odpowiedzial ,wolalbym aby juz tym razem odpowiedz padla od bezparyjnych,przeciez jest ich wiecej,niz tych przy zlobie partyjnym !
Moze by tak rozwiazac te wszystkie partie a czlonkow ich zagonic do uczciwej roboty ?
Starczy juz tych "grudniow trzynastych" .

kubki
12-12-2007, 16:20
Lilu , przecież wiesz ,że w stanie wojennym zginęli ludzie i nie
rozumiem ,czemu "to" odpuszczasz p.J ? Pzdr

senior A.P.
12-12-2007, 16:25
Gdyby nie "Wojciech" przestrajanie Polski odbylo by sie szybciej a tak "kor-nikom" plany pokrzyzowano i targowica trwa do jutra . Jutro handlu sie dobije i juz mozna trumne dla Polski szykowac.
Dzieki generalowi,zachowalo sie kilkanascie tysiecy istnien ludzkich przy zyciu i Polske trzeba bylo w inny sposob przestroic. Pozdrowienia dla Generala,ktory sie ............nie klanial !
Jak jest tym dzisiaj do twarzy co chcieli go degradowac i puscic z torbami,zapominajac ,ze dzieki takim jak ON mogli zdobyc swe wyksztalcenie za darmo i dojsc do obecnych urzedow.
Historia to kiedys wyjasni !

kubki
12-12-2007, 16:25
Seniorze - to są pobożne nasze życzenia (pogonić, zagonić ) -
my już jesteśmy poza grą , a młodzi ? - nie mają czasu ,nawet młodziutkie pokolenie bywa wychowywane przez żłobki, nianie,
czasami babcie .Rodziny pomału "sypią się".Pzdr

Lila
12-12-2007, 16:28
Lilu , przecież wiesz ,że w stanie wojennym zginęli ludzie i nie
rozumiem ,czemu "to" odpuszczasz p.J ? Pzdr

Pewnie niekonsekwentna jestem,ale jest mi żal.Bo i jaką on ma starość ? Szarpanina.
Szarpanina w młodości,gdy rodzice ginęli z głodu na jego oczach- panicza Wojtka.Może to go złamało ?
I na starość też.Sądzę,że on wszystko rozumie.I robi bilans swojego życia.

Nasi przywódcy nie mają szczęścia do pogodnej starości.A może sama starość ma być okresem takim,że myśl o śmierci jawi się wybawieniem ?

Aniu -recałusek..:D

Anna_Maria_57
12-12-2007, 16:29
:) :) :)

siekierka
12-12-2007, 16:33
Feliksie! Wiem ,Lenin pisał "Co robić?" Ty Trzymasz się tego. Że tam kilkaset osób życie oddało, a ileśtam tysięcy w stanie wojennym zostało pozbawionych warunków egzystencji, to frajer.
Nieważne kto przejął później władzę, sprywatyzował Polskę, rozdając jej majątek "Towarzyszom" a teraz podlizuje się najeźdźcom z lewej i prawej.
A kto za to płaci?

senior A.P.
12-12-2007, 16:50
Panowie spokojnie !
O czym tu pisanina ? Ile to osob w stanie wojennym stracilo zycie. Kto stracil prace ,lenie,darmozjady ?
Pseudodzialacze - Zaraz napiszecie o internowanych - a kim oni byli ??? Dopiszecie tez o "wielkiej Solidarnosci" o bohaterze Walesie z Matka Boska w klapie i wielkim dlugopisie.
Boze ! ze po tylu latach macie jeszcze zludzenia co z Polska i WAMI zrobiono ?
Ile to dzisiaj Polakow tula sie za praca po swiecie ?
Gdzie sie podzial majatek narodowy ,co zrobiono z polskim przemyslem,rolnictwem zasobami naturalnymi ???
Kto Wam to rozsprzedal Wojciech Jaruzelski jeden z najbardziej kulturalnych politykow po IIWS ?
Nie powielajcie bredni propagandowych ,nie holdujcie prawdziwym zdrajcom,ktorzy nastali po generale.
Wreszcie zagladnijcie w majetnosc tych co dzierzyli wladze prze ostatnie 18 lat i poronajcie to do majatku generala.
POLSKE SPRZEDALI I NADAL SPRZEDAJA OSZUSCI I ZLODZIEJE PO 1989 ROKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!
CALY APARAT PANSTWOWY IM SLUZY PO DZIEN DZISIEJSZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alsko
12-12-2007, 17:02
Iluż to ludzi straciło życie do r. 1989? Phi!
A Związek Radziecki, nasz Brat Starszy, nie wziął niczego, jeno dokładał a dokładał. Aby Posla rosła w silę, a ludzie żyli dostatnio. No.
Tak, diabeł pokazał swoje prawdziwe oblicze dopiero po r. 1989. No! Dzięki za otwarcie nam oczu, ślepakom!

Malgorzata 50
12-12-2007, 17:11
Nie mogę tego czytać .Sorry, wynoszę sie z tej dyskysji bo się pokłócę jak dwa razy dwa

iwo1111
12-12-2007, 17:17
Panowie spokojnie !
O czym tu pisanina ? Ile to osob w stanie wojennym stracilo zycie. Kto stracil prace ,lenie,darmozjady ?
Pseudodzialacze - Zaraz napiszecie o internowanych - a kim oni byli ??!

Chyba zaczynasz trochę przeginać:mad:
Mój mąż stracił pracę z chwilą rozpoczęcia stanu wojennego. Zostaliśmy bez środków do życia i dość długo trwało zanim udało się stanąć na nogi.
Jak nie było pracy, to nie było też kartek. Gdybyś zapomniał, to mięso (i nie tylko) kupowało się na kartki. To co piszesz o internowanych, to już w ogóle nie mieści mi się w głowie.

kubki
12-12-2007, 17:31
Seniorze, to że my też jesteśmy seniorami nie znaczy, że jesteśmy "odmóżdżeni ",czy nie używający tej części ciała.
Możemy jedynie zastanowić się , dlaczego różnie oceniamy
przeżyty przez nas czas.Pracę też straciłam, ale nie dlatego, że byłam leniem .Nie byłam "po linii i na bazie".Musiałeś być
po drugiej stronie " barykady". :mad:

Lila
12-12-2007, 22:26
Jutro 13-tego mam zamiar spędzić sympatycznie na spotkaniu forumowym -częstochowskim.
Nie chcę wspominać tego dnia,gdy słychać było łoskot gąsiennic czołgów ,jadących DK-1 na Katowice.

Tyle się dzieje codziennie nowego,że w głowie mam galimatias .Czy czasem nie zacząć wspomagać dobrym słowem Donalda,chociaż na tym forum ...no i na innym,typowo politycznym..:) ?

Bo sami popatrzcie.Jak można się znęcać nad człowiekiem ,skoro Grzegorz Złotousto-Kontaktowy powiedział ,co powiedział,a teraz Olejniczak,prawie rówieśnik mu dowala..

Cytuję: "Wkrótce na nowo mogą wybuchnąć protesty w oświacie, służbie zdrowia, w górnictwie i na kolei. Jak się wobec nich zachowa lewica?
– Będziemy je wspierać. Oczywiste jest, że wobec tak dużego wzrostu gospodarczego, korzyści płynących z członkostwa w UE ludzie pracy nie mogą być nadal pomijani. Dlatego trzeba się o nich upomnieć – w tym o służbę zdrowia, nauczycieli, całą sferę budżetową. Mówiliśmy o tym w kampanii wyborczej. To była wielka, złożona ponad wszelkimi podziałami politycznymi obietnica. Teraz okazuje się, że rządzący o wszystkim kompletnie zapomnieli."

Hiii,czyli huzia na Józia.Nieładnie,oj nieładnie.A przecież to było do przewidzenia.Kto brał te obietnice na serio ? Ja - nie.Więc nie głosowałam,bo kiedyś była taka bajka -" Kozucha -kłamczucha ",i bardzo mi żal było biednej kozy,której kłamstwa się wydały..( co nie znaczy iż przyrównuję premiera do kozy...o co to ,to nie ! )
To na wypadek,jakby jakaś szalona pralka -Frania ,siem ujeła..i zagroziła paragrafem..hiii

Czyli wraca stare.Ja wierzę w nasze społeczeństwo.Że ono ,to społeczeństwo potrafi ! Strajkować ! I będzie bez litości dla biednego Donalda ,stawiając mnie w kłopotliwej sytuacji..
Nigdy także nie zawiedzie nieoceniona Żulia.

Czy ktoś pamięta jak wyglądało życie bez Żulii ? Ja nie pamiętam .Żulia na okładce,Żulia w telewizorni na wszystkich kanałach,Żulia w sądzie teraz będzie.Kurna,kiedy ta kobita ma tropić korupcję ,jak ona tylko tropi Mariusza ?
To obsesja jakaś jest.Donald stanowczo powinien posłać Żulię do wszystkich diabłów,strącić do piekieł lub zrobić ambasadorem w Paragwaju.Ale nie...On będzie lojalny .Błąd i to duży.Taki sam jak wiara w Angelę.Angela to już inny kanclerz,niż w czsach obalenia muru berlińskiego.A poczucia winy Niemcy już dawno się wyzbyli.

Tak więc Donaldowi musiała wystarczyć obietnica ( ustna,która wionęła z różanych ust Angeli ),że jamy gębowe niemieckie ,co do odszkodowań zostaną zamknięte.
Czy osiągnął więcej niż Jarosław czy Lech ? Niestety nie.

No cóż,ale grunt do tej wizyty w ubiegłym tygodniu przygotował wielki prof.Bartoszewski,nie dyplomatołek przecież..

Malgorzata 50
12-12-2007, 23:03
Może więcej nie osiągnął ,ale o ileż było przyjemniej!!!

Lila
12-12-2007, 23:09
Może więcej nie osiągnął ,ale o ileż było przyjemniej!!!

To ja wywnętrzam się na forum,wyciągając jelita szydełkiem przez pępęk,a ta ma do powiedzenia,że było przyjemniej..:D

Komu było przyjemniej ? Angeli ? Niewątpliwie,bo Donald do rzeczy jest.
A co Ciebie obchodzi,że Niemrze było przyjemniej ?Jej ma być nieprzyjemnie .Przyjemność to ma być po naszej stronie,a ja jej nie widzę.Oooo.

Malgorzata 50
12-12-2007, 23:14
Lila chyba trza się zaczać znow boksowac bo spokojnie się zrobilo jak w rodzinnym grobowcu.Co ty masz taką obsesję na temat Niemaszków co czychają na nasz ród lud i ziemie Zachodnie .Neofaszyscie idiocie dali odpor ,Angela od roszczeń się oficjalnie odcięła więc o co chodzi jeszcze.
Muzeum Wypedzonych w Berlinie zrobią jak będą chcieli zakazać im nie można .Nie przesadzajmy .

Lila
12-12-2007, 23:38
Zabiję Cię za chwilę ..Tylko spać idę..

A co kurna,z rurą ?
I nie mam tu na myśli rury Angeli,tylko rurę Putina..

Rura na piśmie,to się uspokoję.Tylko nieco...ale zawsze.
I nie mam obsesji ,tylko pamięć historyczną.I boksuj się ,faktycznie.Dawno nikt Cię nie sprał..hiii

Malgorzata 50
13-12-2007, 01:02
Nie zabijaj,dokształcę sie w sprawie rury i poboksujemy się jutro....Doncio musi chyba najpierw przeprowadzić grę wstępną żeby dojść do meritum czyli rury nie!! A ty byś chciała tak od razu...a buzi????

Basia.
13-12-2007, 01:04
do tego naparzania. Lila, Małgośce się oberwie bo nas będzie 2 sztuki na jedną Małgośkę.:) Pa, idę spać.

Malgorzata 50
13-12-2007, 01:07
Ja też idę,ale przedtem sygnał nadam,żeby jutroposilki nadeszły bo przecież Wam 2 rady nie dam....kurna!!!!

siekierka
13-12-2007, 09:14
A już myślałem że przerwa świąteczna, zawieszenie broni, armistycyum, czy jak to tam się jeszcze nazywa, a Wy tu wojnę sobie wydajecie? Pułkowniku Wołodyjowski! Larum grają. I nawet dzbanów od Zagłoby nie ściągają.
To czym będą się lać? Piwem? Czy może kompotem z suszu?

Lila
13-12-2007, 09:22
Siekierka ,łamiąc się opłatkiem ,będziemy się kopać w nadobne kostki od odnóży dolnych,aby nie zapanował Wersal,co w prostej drodze prowadzi do rewolucji..

A wszechobecna Żulia ,udzieli nam swego poparcia,siedząc okrakiem na czubku choinki jako gwiazda z ogonem..:)

Miłego dnia i pozdrawiam cieplutko...( ach Anielko,gdzieś Ty ,no gdzie ? )

smerfeta
13-12-2007, 09:31
Dzisiaj rocznica stanu wojennego.Nie możemy zapomnieć!A o napaści wschodnich sąsiadów na nas wtedy to bajki.Stan wojenny był przygotowywany na grubo rok przed faktem(są na to dokumenty)To były dla mnie okropne dni i okropne czasy.Nie chcę aby coś takiego mogło się jeszcze powtórzyć!Oddaję dziś hołd wszystkim walczącym.Cześć ich pamięci!

siekierka
13-12-2007, 09:48
Lilu, masz rację! Żuliki śćongneli z kresow głownie do Łrocławia i Szczećina.Alie i w Łarszałje jest jakiś pomiot.I trzeba bendzie jegu wyplenit'.

A Smerfecie wdzięczny jestem za przypominanie, że był taki pułkownik Kukliński, który uniemożliwił bezkarne wkraczanie sowietom w nasze granice.
Brawo!
Wszystkiego Najlepszego!

Lila
13-12-2007, 09:52
Był.I zapłacił najwyższą cenę ,jaką może zapłacić człowiek.Oddał więcej niż swoje życie,bo życie swoich synów..

A wszystkim przypominam ,że Wałęsa uważał go za zdrajcę.
Nic ,cholera,nie chce być jednoznaczne....w tej naszej Ojczyźnie.

Ps.Poczytam wieczorkiem ,co piszecie na ten temat.:)

siekierka
13-12-2007, 10:08
Była taka bajka: z chłopa Król. My mamy własną: z chłopa prezydent. Ale to niestety gorsza wersja. Jego syn, POseł to już chłopomilioner. Nie daleko pada...

Malgorzata 50
13-12-2007, 13:10
Kukliński jest czlowiekiem godnym najwyższego szacunku.Niestety nasza historia jest pełna takich tragicznych postaci ,co poświęciwszy więcej niż życie dla ojczyzny otrzymali za to chichot historii.Coś z tym narodem jest nie tak,najwyraźniej.Tylko co?

senior A.P.
13-12-2007, 13:37
Witam wszystkich Seniorow obu plci !
Czekalem na godzine DWUNASTA czasu polskiego i sie doczekalem. W miedzyczasie polatalem sobie po stronach internetowych w mediach i na forach,poczytalem wiadomosci i glosy forumowiczow i nasunely mi sie refleksje ,takze i po Waszych tu postach.
Drodzy Panstwo !
Propaganda nie zna juz granic !
Wy natomiast jej ulegacie ,lub ulegac chcecie,a niektorzy ja uprawiacie na tym i innych forach.
Dzisiaj pamietny dzien rocznicy (blednie nazwanego - winno byc stanu wyjatkowego) dla Polakow bardzo waznej. Bowiem wtedy gen.Jaruzelski zapobiegl krwawej rewolucji i walk bratobojczych do jakich DZIEKI BOGU i GENERALOWI ,PRZY WSPARCIU WOJSKA POLSKIEGO - N I E D O S Z L O !!!
Dzisiaj natomiast POLSKA PODDALA SIE BEZ STRZALU POD OBCYCH PANOWANIE !
Dokonano podpisu dokumentow ,ktore oddaja NAS POLAKOW w niewole ! Odbylo sie to nawet w tle "zemsty za stan wojenny" (cos w rodzaju oko za oko) i nie przejecie wladzy wtedy przez obce nam sily,jak zbieznie dobrano nawet daty. KOR i jego mocodawcy musieli zmienic plany,trzeba bylo uzyc innych forteli i koni trojanskich aby dzsiaj dopiero dokonac autanazji Polski.
Jezeli ktos tego jeszcze nie rozumie prosze nawet nie podejmowac dyskusji. Ci zas co maja inne zdanie ,swym zdjeciem przylbicy ujawniaja sie na tym forum kim sa ,zreszta juz wczesniej przy innych tematach podali nam swoje wizytowki.
Dziekuje Seniorze GENERALE WOJCIECHU JARUZELSKI ! Za to ,ze nie dopusciles do przelewu krwi POLAKOW.

zolnierz zawodowy w st.spocz. senior A.P.

green
13-12-2007, 13:46
Nareszcie dotarło do mnie że nie muszę być taki "sierjozny" poważny lub też czytaj zadufany w sobie. Wiecie co moje kochane panie,(Lila i Małgorzata 50) dałyście mnie możliwość korzystania z życia...(i znowu banał)... zacząłem kumać że mogę się cieszyć z życia nawet wtedy kiedy mi dopala.Dzięki

siekierka
13-12-2007, 13:49
Sierżancie AP . Zapomniałeś podziękować płk. Ryszardowi Kuklińskiemu za to, że przeszkodził w użyciu Armii Polskiej w ataku na Danię, w zamianę tej Armii w sowieckie mięso armatnie, w nuklearnym ataku sowietów na Polskę i zamiane jej w pustynię, A jak tam pogoda na Florydzie? Cieplutko?

green
13-12-2007, 14:06
Senior A.P.- ale cię wyhuśtało. Myślę że gdzieś tam masz słuszność w tym co twierdzisz, ale nie do końca... Ja myślę (i tu stwierdzam że nie musisz się ze mną zgadzać... chociaż jestem "reklamiarzem i marketingowcem") że obecnie Świat globalizuje się i poza podstawowym celem ludzkości - prokreacji, jesteśmy w stanie chciejstwa polepszenia swego własnego bytu wykorzystując wszelkie dostępne nam argumenty...prawa, koalicje, sentymenty czy też historię na swój własny użytek. Co innego "tworzyć historię, ponosić odpowiedzialność za czyny i słowa, angażować się w tworzenie dobra"... widzieć dalej niż koniec własnej łyżki konsumpcji, myśleć o tych co po nas...dać szansę życia w szczęśliwości. Ale teraz mnie rozhuśtało... myślę i mam nadzieję że powinniśmy współżyć z innymi w zgodzie i w harmonii nie wyrzekając się swoich wartości szanując wartości innych (to wcale nie socjalizm)(ale trudno osiągalny cel). Pozdrawiam słonecznie... zmieńmy mentalność na "OKEY"

green
13-12-2007, 14:31
W tej chwili reprezentanci wielu państw jadą sobie tramwajem na obiad w Lizbonie...a Olszewski opowiada opowiada o pokrzywdzonych przez wojenki, natomiast Gosiewski mówi o sprawie honoru odchodzących z programu PIS. Mam na ten temat swoje ugruntowane teorie jednak nie ośmielę się wrzucać granatu w środowisko Klubu Seniora. PO - zdrawiam z rozsądkiem H.T.

Malgorzata 50
13-12-2007, 14:32
Seniorze AP to co piszesz to niestety stek bzdur-nie będe owijac w bawelnę jako osoba zarozumiala pyszna i pozbawiona podstawowego patriotyzmu.Cieplutko na Florydzie jest niewatpliwie i wesolym staruszkom w szortach i barwnych koszulkach w kwiatki mózgi lekko bulgoca .Proponuję zebyś ,nim CIA wpadnie na twoj trop zabral się pierwszą tratwą na Kubę , tam możesz spokojnie postawic generalowi pomnik!!!! I

Malgorzata 50
13-12-2007, 14:33
W tej chwili reprezentanci wielu państw jadą sobie tramwajem na obiad w Brukseli...a Olszewski opowiada opowiada o pokrzywdzonych przez wojenki, natomiast Gosiewski mówi o sprawie honoru odchodzących z programu PIS. Mam na ten temat swoje ugruntowane teorie jednak nie ośmielę się wrzucać granatu w środowisko Klubu Seniora. PO - zdrawiam z rozsądkiem H.T. A czemu nie wrzuć bom osamotniona z wiąchą granacikow -we dwójkę zawsze raźniej....OKEY

kubki
13-12-2007, 14:54
Małgosiu - sama sobie dzielnie radzisz ,ale wspieram Cię teraz
tym postem i myślami.Tak trzymaj!

smerfeta
13-12-2007, 14:55
Widać Senior AP nie zapoznał się z odkryciem i ujawnieniem nowych dokumentów w sprawie stanu wojennego skoro takie głupoty wypisuje.

Alsko
13-12-2007, 15:00
Co Wy tu robicie? Chcecie, żeby fala STD Was zalała?! To jest grozna fala!!!!!

senior A.P.
13-12-2007, 15:01
Ponownie Witam !
Poczekam na reszte "awangardy" ,bo druzyna a nawet pluton seniorek i seniorow poprawnosci politycznej mnie nie zadawala tym bardziej od strony kuchni gdzie przypala sie cebula a z lodowki pachnie kielbasa z czosnkiem.
Odpowiem tylko temu od "77",ze gdy bym byl sierzantem to by uslyszal napewno wiazanke wojskowa jak przystalo na sierzanta lub innego zupaka. Mnie jako wyzszemu stopniem nie wypada,bo za duzo Pieknych Pan, a te nie przywykly do jezyka wojskowego ,w tym i do jezyka "Dyzmy 77".
Co do gen. Kuklinskiego (nie, nie nie myle sie w stopniach zadlugo jadlem chleb wojskowy w LWP) to moge wyznac ,ze "spaceruje po jego sladach" a CIA prosze mnie nie straszyc ,bardziej bym uwazal na MOSAD, bo te szeregi obserwuje w USA i w Polsce.
Na zakonczenie aby nie podniecac tych,ktorzy mysla,ze juz zyja w raju ,dopisze,ze nie wszystko w Polsce stracone dla Polakow. Wprawdzie glupich sie nie sieje ale niektore choroby psychiczne sa uleczalne przy zastosowaniu odpowiedniej terapii.
Pozdrawiam myslacych inaczej,wcale to nie musza byc ludzie mojego charakteru i wieku.
Okolicznosci zmusily mnie aby tu byc poczatkujacym a potem moze i stalym dyzurujacym,przeciez sielanka nie moze trwac wiecznie.
Co do pogody mamy swietna na Florydzie,akurat zbieram mandarynki we wlasnym ogrodku i pije sok za POLSKIE ZDROWIE wspominajc rocznice grudnia,wpisujac dzisiejszy dzien tez do historii.
Prosze zagladnac do www.zaprasza.net
tam tez mozna wiele ciekawego sie dowiedziec chociazby z artykulow Pana Prof. I,C.Pogonowskiego,moze bardziej rozszerza sie horyzonty myslowe seniorow w Polsce.
Swiat jest dzisiaj naprawde maly.

kubki
13-12-2007, 15:10
Kochane Baby - wiem, gdzie jest pies pogrzebany z Seniorem AP
Zwróćcie uwagę na :picie ,sok, za POLSKIE ZDROWIE.Nie wiem,
czy nie mamy "przechlapane".http://img86.imageshack.us/img86/1411/puszczokacu9.gif (http://imageshack.us)

Ewita
13-12-2007, 15:10
Kukliński był ewidentnym zdrajcą. Wyższy oficer, mający dostęp do tajnych dokumentów i jeszcze bardziej tajnych planów operacyjnych? Innym zagadnieniem mogą być pobudki, jakimi się kierował - to sprawa do ewentualnej dyskusji!
I powiem wam jeszcze z okazji dzisiejszej rocznicy, że bardzo sobie cenię i szanuję Wojciecha Jaruzelskiego. Trochę bardziej mi się jednak podoba postawa tego człowieka, który wziął pełną odpowiedzialność za swoje decyzje i z godnością znosi wieloletnią nagonkę - niż niejakiego Wałęsy, późniejszego prezydenta zresztą! Nie ta klasa!
Mam swoje poglądy na to wszystko, co się teraz dzieje. Na ogół głosu nie zabieram, bo nie lubię kłótni politycznych. Ale przecież pamiętam, dobrze pamiętam, co się działo w moim kraju przed Grudniem!

Malgorzata 50
13-12-2007, 15:11
Seniorze AP,jak ty godzisz ukochanie dla Generala z Florydą .?????

Malgorzata 50
13-12-2007, 15:13
Kukliński był ewidentnym zdrajcą. Wyższy oficer, mający dostęp do tajnych dokumentów i jeszcze bardziej tajnych planów operacyjnych? Innym zadadnieniem mogą być pobudki, jakimi się kierował - to sprawa do ewentualnej dyskusji!
I powiem wam jeszcze z okazji dzisiejszej rocznicy, że bardzo sobie cenię i szanuję Wojciecha Jaruzelskiego. Trochę bardziej mi się jednak podoba postawa tego człowieka, który wziął pełną odpowiedzialność za swoje decyzje i z godnością znosi wieloletnią nagonkę - niż niejakiego Wałęsy, późniejszego prezydenta zresztą! Nie ta klasa!
NIE NIE NIE!!!!! Gen.Kuklinski NIE byl zdrajca .Nie szanuję ani nie cenię generała Jaruzelskiego -marionetka!!!!

senior A.P.
13-12-2007, 15:22
Jak Ci moge odpowiedziec jak juz gilotyna na tym "spokojnym" forum seniora dziala !
Nikogo nie obrazilem,nie naruszlem regulaminu a post zniknal.
ADMINIE !
O czym to swiadczy ?
Czyzby tylko ustalona poprawnosc polityczna "ONE WAY " ???
Jeszcze mi tu podpowiadaja,ze wszystko ma byc tu na "OK".
Prosze Panstwa w jakim Wy kraju zyjecie ???
Cale szczescie,ze to co pisze to rejestruje,bo moze jeszcze do sadu bedziecie wzywac.
A ja juz mialem nadzieje,ze do Polski zawitala prawdziwa demokracja.

Alsko
13-12-2007, 15:24
Posty znikają, gdy się kliknie podgląd zamiast zatwierdz! Sprawdzaj za każdym razem.

senior A.P.
13-12-2007, 15:28
Pani Malgorzato !
Jezeli ma Pani jakiegos sierzanta w rodzinie to prosze sie do niego bezposrednio wzracac. Ja nie jestem posrednikiem w zadnych spolkach handlowych,politycznych i innych.
Jestem seniorem Polski i USA.Co do Kuklinskiego (juz bez stopnia o nim pisze) to sie wstydze,ze razem z nim nosilem taki sam mundur oficera starszego i to w tym samym czasie, on zdradzil a ja nie WOJSKO POLSKIE !
Moze ten post przejdzie u dyzurujacego moderatora ale o to nie blagam.

senior A.P.
13-12-2007, 15:31
Dziekuje Alsko !
Ale komputerem posluguje sie nie od dzisiaj i wiem gdzie kliknac,czlonki (oczywiscie u rak) tez mam odpowiednie.
To fakt,ze seniorzy tlumacza niektore epizody z zycia jak dzieci ale uwazam,ze to nie jest komputerowe przedszkole dla staruszkow.
Jeszcze raz dziekuje za czujnosc !

senior A.P.
13-12-2007, 15:39
Marionetka piszesz i to taka od Lenino do Berlina. Przeciez to syn z dobrego domu,czy nie zauwazylas jego kultury osobistej ?
To ja Ci napisze :
Bardziej kulturanego oficera w Wojsku Polskim nie zauwazylem ,rowniez jako czlowieka dobrze wychowanego,ktory nigdy nie zawlaszczyl cudzego mienia,nawet nie pokusil sie handlu bronia jak inni "polscy" generalowie.
Moze sobie poczytasz ,posluchasz o takich ludziach jak gen.Jaruzelski ale z innych zrodel niz propagandowe Pani Magorzato 50 ?

Alsko
13-12-2007, 15:41
Nie jestem jeszcze zdziecinniała. Po prostu kilka razy mi się zdarzyło omylić i - ponieważ nie wierzę w spiski - pomyślałam, że nastąpiła pomyłka.

Mam inne zdanie od Pana, ale to nie jest powód do uszczypliwości.
Aha, jeszcze jedno", przedszkole jest za drogie na moją emerycką kieszeń.

Ewita
13-12-2007, 15:52
- to człowiek, który ma za sobą trudną i niebezpieczną drogę wojenną. To nie generał z nadania, ot, dla kaprysu władz kremlowskich! To osobowość. Dla mnie prawa i uczciwa. Ten umęczony i prześladowany przez gawiedź człowiek potrafił oddać władzę w stylu, którego pewnie nigdy nie osiągną jego następcy. Nie dorobił się żadnego majątku, nie zabiega o żadne zaszczyty. Z godnością i pełną odpowiedzialnością znosił kolejne wznowienia procesów - w przeciwieństwie do wielu dzisiejszych polityków - zawsze był obecny na rozprawach. Tak, jak powiedział "brał pełną odpowiedzialność za swoje decyzje". Co dziwne - najzacieklejsi jego wrogowie polityczni, kiedy mieli okazję go poznać - wyrażali się o nim z szacunkiem!

Alsko
13-12-2007, 15:58
jedno mnie zastanawia u gen. Jaruzelskiego. Był z nim kiedyś bardzo długi wywiad w tv (u niego w domu). W tym wywiadzie generał powiedział, że o wielu rzeczach nie wiedział i w wiele rzeczy - powtarzanych szeptem - nie wierzył. Ma o to do siebie pretensje. Przyznał się do ślepoty więc. Inteligentny, myślący człowiek. Zdolny, jeden z najmłodszych generałów w ludowym Wosjku Polskim.

I tego właśnie nie jestem w stanie pojąć.

senior A.P.
13-12-2007, 15:59
Na nasze emeryckie kieszenie !
Wcale Pania nie posadzam o zdziecinnienie,nas natomiast (szczegolnie mnie) tu tak potraktowano,bo post sie ukazal i natychmiast zniknal,inny komputer i drukarka zdazyla to wydrukowac ale..... niech tam ,wazne ,ze zwiad wojskowy rozpoznal kto jest kto.
Pani, czy ktos inny ma prawo miec inne zdanie,przeciez nie zyjemy w kolchozach,kibucach,sektach lub zrzeszeniach chociaz nam to staraja sie narzucac. Ludzi zas wszystkich traktuje powaznie ,tym bardziej seniorow ktorzy z perspektywy zycia i jego doswiadczen potrafia wyciagac wnioski.
Serdecznie Pozdrawiam ! Jezeli Pania urazilem PRZEPRASZAM.
To mnie urazono nazywajac "sierzantem" ale tego gilotyna nie wyciela o czyms i o kims to swiadczy.
Co to za gra do jednej bramki ?

Ewita
13-12-2007, 16:06
jedno mnie zastanawia u gen. Jaruzelskiego. Był z nim kiedyś bardzo długi wywiad w tv (u niego w domu). W tym wywiadzie generał powiedział, że o wielu rzeczach nie wiedział i w wiele rzeczy - powtarzanych szeptem - nie wierzył. Ma o to do siebie pretensje. Przyznał się do ślepoty więc. Inteligentny, myślący człowiek. Zdolny, jeden z najmłodszych generałów w ludowym Wosjku Polskim.

I tego właśnie nie jestem w stanie pojąć.
Zdolny, rzutki, uczciwy. Moim zdaniem zbyt uczciwy, żeby wiedzieć o wszystkim. I dlatego, że miał taką opinię - został wybrany na przywódcę tego, co nazwano "stanem wojennym". Było wiadomo wcześniej, że Solidarność na tym zjeździe, co to miał być, podejmie radykalne środki. I dla mnie oczywistością jest, że władze szukały wyjścia. Ale, na litość! Jakie byłyby straty w ludziach, gdyby na czele przewrotu stanął ktoś inny! W czasie stanu wojennego zginęło 100 osób. Tak usłyszałam dziś w telewizji publicznej. A ilu żołnierzy zginęło już w naszych misjach pokojowych, prowadzonych w ostatnich latach???

senior A.P.
13-12-2007, 16:11
Do Evity i Alsko !
Sprawiedliwosci stanie sie zadosc gdy ludzie zrozumieja kim faktycznie byl i jest gen. Wojciech Jaruzelski.
To co piszecie jest niepodwazalne i nawet zebrane falszywe dowody nie ujma godnosci tego czlowieka ,nie wspominajac wszelkiej propagandy sukcesu czy negacji.
Jedna jest tylko (ale wybaczalna wina) Generala : ZBYT MOCNO UFAL LUDZIOM ,uwazal,ze jak on jest dobrze wychowany,kulturalny i uczciwy to i inni zapewne sa.
Tak niestety w zyciu nie jest,klamstwo zawsze krolowalo nad prawda ! Czlowiek prawdy zawsze bedzie cierpial i doznawal upokorzen ze strony wszelkich szubrawcow , faktycznie sprawdaza sie stara ewangieliczna prawda: poznacie ich po czynach !
Dziekuje za dzisiejsza dyskusje - do jutra !

Alsko
13-12-2007, 16:12
nie jestem urażona.
Po prostu wlazłam w wątek. w który nie powinna włazić osoba dbająca o własne ciśnienie. Za duży nerwus ze mnie.
Ścierajcie się beze mnie :)

Malgorzata 50
13-12-2007, 16:48
Jak Ci moge odpowiedziec jak juz gilotyna na tym "spokojnym" forum seniora dziala !
Nikogo nie obrazilem,nie naruszlem regulaminu a post zniknal.
ADMINIE !
O czym to swiadczy ?
Czyzby tylko ustalona poprawnosc polityczna "ONE WAY " ???
Jeszcze mi tu podpowiadaja,ze wszystko ma byc tu na "OK".
Prosze Panstwa w jakim Wy kraju zyjecie ???
Cale szczescie,ze to co pisze to rejestruje,bo moze jeszcze do sadu bedziecie wzywac.
A ja juz mialem nadzieje,ze do Polski zawitala prawdziwa demokracja. Nie przenoś dobrze ci znanych sprawdzonych metod tam gdzie ich nie ma Klikaj we właściwy znaczek,Co to jest twoim zdaniem prawdziwa demokracja? Dobrze ,ze wywaialo cię na Florydę i nie musisz jęczeć w tych kajdanach razem z nami

Malgorzata 50
13-12-2007, 16:52
Zdolny, rzutki, uczciwy. Moim zdaniem zbyt uczciwy, żeby wiedzieć o wszystkim. I dlatego, że miał taką opinię - został wybrany na przywódcę tego, co nazwano "stanem wojennym". Było wiadomo wcześniej, że Solidarność na tym zjeździe, co to miał być, podejmie radykalne środki. I dla mnie oczywistością jest, że władze szukały wyjścia. Ale, na litość! Jakie byłyby straty w ludziach, gdyby na czele przewrotu stanął ktoś inny! W czasie stanu wojennego zginęło 100 osób. Tak usłyszałam dziś w telewizji publicznej. A ilu żołnierzy zginęło już w naszych misjach pokojowych, prowadzonych w ostatnich latach??? Ewita świeta naiwności .Wszystkim bylym funkcjonariuszom zawsze odejmowalo pamięć.Gomułka "nie wiedział" Gierek "nie wiedział" i Jaruzelski biedaczek też "nie wiedział'On kierował TYM państwem !!! Na Boga Ojca!!!! Sorry ale porównywanie kiedy i ilu zginelo zolnierzy to demagogia .Stanu wojennego NIE mialo prawa być!!!!!

Malgorzata 50
13-12-2007, 16:54
Do Evity i Alsko !
Sprawiedliwosci stanie sie zadosc gdy ludzie zrozumieja kim faktycznie byl i jest gen. Wojciech Jaruzelski.
To co piszecie jest niepodwazalne i nawet zebrane falszywe dowody nie ujma godnosci tego czlowieka ,nie wspominajac wszelkiej propagandy sukcesu czy negacji.
Jedna jest tylko (ale wybaczalna wina) Generala : ZBYT MOCNO UFAL LUDZIOM ,uwazal,ze jak on jest dobrze wychowany,kulturalny i uczciwy to i inni zapewne sa.
Tak niestety w zyciu nie jest,klamstwo zawsze krolowalo nad prawda ! Czlowiek prawdy zawsze bedzie cierpial i doznawal upokorzen ze strony wszelkich szubrawcow , faktycznie sprawdaza sie stara ewangieliczna prawda: poznacie ich po czynach !
Dziekuje za dzisiejsza dyskusje - do jutra ! Po prostu święty człowiek ...uch ta historia niesprawiedliwa i naród niewdzieczny,a było wymienić naród i bylby świety spokoj a generalowi ,zamiast po sądach go włóczyć,pomniki by stawiano!!!!!

siekierka
13-12-2007, 17:35
A życie rozpala
Każdego górala
....tak śpiewają Golce
A(merykański) P(olak) z Florydy daje nam lekcję historii, którą przeżyliśmy nie mając prawa ruszyć się na krok z Polski. Jakież to wiatry (a może polecenia służbowe) wywiały go na słoneczną Florydę.
Ciekawe, kto też mu płaci? coś pisał o zapachu czosnku, który mu z lodówki zalatuje...więc może Mosad? A może to Piąta Kolumna, jak w 1939 roku?
A przy okazji:oceny zdrajca - bohater. Komu co się należy?

Malgorzata 50
13-12-2007, 17:36
Wiatr historii jest zmienny i zostaje nam własne poczucie moralnosci

Anna_Maria_57
13-12-2007, 21:20
Jest to zupełnie nie uzasadnione racjonalnie, nie posiadam żadnych dowodów, ale mam o generale dobre zdanie i nic tego nie zmieni - nawet pomnożenie ofiar stanu wojennego z siedmiu do stu.
Nie wiem dlaczego, ale wierzę w jego dobre intencje, jak również w to, że groziła nam interwencja wojsk radzieckich, przebywających na terenie naszego kraju.

Doskonale pamiętam, jak wyglądało tamto lato i jesień - w całym kraju wrzenie, Lech Wałęsa jeżdżący stale "gasić pożary", niepewność, czym się to skończy.
Należałam do Solidarności, zakładałam związek w swoim oddziale firmy - ale jesienią 1981 miałam już trochę dosyć tego bajzlu.
Nie dziwię się, że druga strona też się obawiała co z tego wyniknie i przemyśliwała, jak zaprowadzić "porządek".

Nie należy nigdy zapominać, że każda "władza" to ludzie tacy jak my, ani mądrzejsi, ani więcej wiedzący o życiu, ani lepsi - a już napewno nie potrafiący przewidywać przyszłości.

14 grudnia rano otworzyłam telewizor i.... nie było teleranka! Oczywiście, że się przestraszyłam - wyszłam z psem na spacer, a tam pod domem skat! Wróciłam złapałam w torbę parę rzeczy, psa i ze Śródmieścia uciekłam do mamy na Mokotów.

I oczywiście, że byłam wściekła! Byłam wściekła przez jakieś dwa lata (napisałam nawet tekst piosenki na ten temat, taki mój protest-song), a potem... przeszło mi.

Potem był Okrągły Stół, pokojowa zmiana "władzy", generał jako prezydent nie przeszkadzał, nie wtrącał się, akceptował zmianę..
I tak się jakoś stało, że zaczęłam go szanować, a potem, po kolejnych zmianach, im bardziej na niego napadano, im częściej ciągano po sądach - tym bardziej rosło moje przekonanie, że zrobił to co zrobił w dobrej wierze.

A jak dziś w TV zobaczyłam tych szczeniaków, jak co roku zebranych pod domem generała, jak usłyszałam jednego, z mądrą miną wygłaszającego banały w stylu "Bo trzeba stale to przypominać, ponieważ wiedza o stanie wojennym jest znikoma" - no przełożyłabym "ważnego" trzydziestolatka przez kolano i wtłukła mu rozum odwrotną stroną! On mnie będzie uczył jak to było!
I do tego jeszcze przyznają sobie prawo do sądzenia człowieka, którego nie są w stanie zrozumieć, bo żyją w zupełnie innym świecie! Nie wspominając o jego wieku, trzy razy starszy jest od nich.
I to jest dla mnie już wręcz obrzydliwe - to napadanie na niego teraz, tyle lat później - to jest stary człowiek, należy z tego powodu dać mu spokój!

A co interwencji "przyjaciół" - dziś oglądałam program turystyczny, o miejscowości Borne-Sulinowo. Na cmentarzu leżą żołnierze radzieccy, w tym jeden, który zginął w 1946, kiedy wojsko polskie starło się z nimi w obronie miejscowych. Potem patrzyłam na wielkość terenu, zabudowy, umocnień, itp. A to tylko jedno miejsce z wielu...
Głoszenie, że nie mieli zamiaru interweniować jest poprostu nie logiczne - bez względu na to, co oni sami teraz mówią. Przecież wiadomo, że oni zawsze kłamią, a już szczególnie nie należy oczekiwać prawdy od byłego agenta KGB.
Zdecydowanie bardziej wierzę polskiemu szlachcicowi.

emka46
13-12-2007, 21:32
[quote=senior A.P.]Jak Ci moge odpowiedziec jak juz gilotyna na tym "spokojnym" forum seniora dziala !
Nikogo nie obrazilem,nie naruszlem regulaminu a post zniknal.
ADMINIE !
quote]

Nie przyjmujesz prywatnych wiadomości!

Oświadczam,że jako moderator na tym forum nie usunęłam żadnego Twojego postu.

Lila
13-12-2007, 21:47
...i mnie nie podobają się zebrania pod domem Jaruzelskiego.
I ja nie wierzę temu co mówił Susłow i Andropow..
Generałowi mogę uwierzyć iż był głeboko przekonany o słuszności swojej decyzji.
I na tym koniec.Bo przecież był notowany w aktach NKWD jako agent "Wolski ".Nie czytałam zaprzeczenia,a może mi umknęło ?

Moi zdaniem,ale jest to moje zdanie subiektywne - Jaruzelski był oficerem w służbie imperium sowieckiego od młodości aż do emerytury. Trzeba nazywać rzecz po imieniu...
Zbyt mało było okresów w historii Rosji, kiedy normalny, honorowy Polak mógł być z czystym sumieniem lojalny wobec systemu rosyjskiego czy sowieckiego. Jaruzelski to człowiek–maska, tyle że za maską nie ma twarzy tylko drugą maskę. Zamach 1981 r. był wykonany mistrzowsko i bez większego przelewu krwi. Jest bez wątpienia najlepszym zamachowcem XX wieku. Jest na liście wielkich zamachowców, a nie bohaterów.

I tak dla mnie zostanie.
Natomiast nazwanie pułk.Kuklińskiego zdrajcą,jest niedopuszczalne.
Nie narażał się dla pieniędzy,ale dla Ojczyzny.A jakie były niebezpieczeństwa,to proszę sobie przypomnieć,co zrobiło KGB z jednym z oficerów radzieckich,który jak Kukliński próbował ostrzec świat ; ..spalono go w piecu hutniczym,zaczynając od nóg.
Film z jego egzekucji był pokazywany oficerom wtajemniczonym w plany Układu Warszawskiego - dla ostrzeżenia.
I Kukliński widział go.

Malgorzata 50
13-12-2007, 23:02
Lila serce moje no i tym razem dokładnie tak myśle .Jaruzelski byl generałem wojska ,ktore w rzeczywistości NIE bylo polskim wojskiem.Bylo wojskiem całkowicie podporządkowanym Sowietom.A kto przepraszam nacvieral na Czechodłowację .Krasnoludki?
Nie wierzę za graosz ani władcom ZSRR ani Jazruzelskiemu ,byl politrukiem i tyle .A to ,że pochodził ze szlacheckiej rodziny ...coz to jaką wybral drogę swiadczy o daleko posuniętym ,mówiąc delikatnuie,koniunkturaliźmie mialam okazję być tłumaczką dziennikaeza Newsweeka -amerykanskiego ,ktory preprowadzał z generałem wywiad -tlumaczylam mu -to bylo żalosne ,nowo-mowa ,sztywniactwo ,zadnych konkretów!!!
Tym niemniej nie lubię spektakli jakie są urządzane przed domem starego czlowieka -bo to upodlające-chociaż być może zasłuzyl .Ale nie lubię kopania leżącego .Natomiast oburza mnie ciągnący się latami proces -powinien zostać osądzony i tyle .Bez zemsty ludu bo lud pomalu zaczyna zapominać ..i to jest naturalna kolej rzeczy
Nie bylam internoeana ani nic z tych rzeczy nie wyciągam spod łózka styropianu ani kajdan-ale pamiętam to uczucie wścieklości ,ze jednak się boję ...jakim prawem!!!!! Balam się biegnąc po godzinie policyjnej przez plac Wilsona bo musialam pojśc dwie uloce dalekj do znajomych po coś dla dzieci-balam się i bylam wsciekla ,że się boję .
A płk.Kuklinski był prawdziwym bohaterem i zapłacil za swoje bohaterstwo najwyższą cenę .Nazywanie go zdrajcą nie mieści się w mojej glowie kogo misanowicie zdradził -przecież nie nas ,nie Polskę -co najwyżej rosyjskich zwierzchników i dobrze

Lila
13-12-2007, 23:12
Baaa...a moja kryminalna przeszłość,to dzięki komu ?
Aresztowano mnie na granicy woj.katowickiego i częstochowskiego,bo wtedy było takowe.Otóż moja przepustka nie spodobała się i do wyjaśnienia byłam zatrzymana.6 godzin,ale zawsze...:)

Wściekłość moja była taka,że generałowi, o ile bym go dorwała,zmiażdżyłabym obcasem okulary i obcięła żyletką uszy.

Przepustka !!! W moim kraju,kurna..Całkiem jak między Rzeszą a Generalną Gubernią !!!

Stanley
13-12-2007, 23:36
A jednak myślę ze tytuł płk kuklińskiemu nie przysługuje zdaje się ze widziałem go w polskim mundurze i jako ponoć polskiego oficera no chyba Małgosiu ze mówisz o niejakim Kuklinowskim to zgoda. Przyznam ze jestem zasmucony Twoim postem w sprawie tego niejakiego kuklińskiego

kufa86
13-12-2007, 23:49
[quote=senior A.P.]Jak Ci moge odpowiedziec jak juz gilotyna na tym "spokojnym" forum seniora dziala !
Nikogo nie obrazilem,nie naruszlem regulaminu a post zniknal.
ADMINIE !
quote]

Nie przyjmujesz prywatnych wiadomości!

Oświadczam,że jako moderator na tym forum nie usunęłam żadnego Twojego postu.
Wierzę.
To w takim razie kto usunął?
Senior AP - jeden z niewielu inteligentnych tu ludzi przestał pisać, (ledwo zaczął).
Czy o to chodzi?

Lila
14-12-2007, 00:14
Kufa ...litości..
Wczoraj też zniknął mój niewinny post o głupotach.Pewnie coś nie tak kliknęłam.W końcu niewiasta piorąca gacie , wisi w dalszym ciągu,powiewając swym nadwątlonym przez czas - intelektem.

Ps.:) nie jestem złośliwa,ale ona tak mnie kocha,że daję jej gotowce ,aby miała co cytować.Bo się nabiegała bidula za mną,aż żylaków ponoć dostała.
A na to ,czy ktoś przestaje czy zaczyna pisać ,nie mamy wpływu.Chyba,że ja przepłynę wpław Atlantyk i padnę seniorowi do zgrabnych / niewątpliwie / nóg,aby go namówić...hmm.
Ale nie dam rady,bo różnimy się w poglądach na generała J.choć mam niezwykłą słabość do munduru,także emerytowanego.

kufa86
14-12-2007, 00:34
Kufa ...litości..

A na to ,czy ktoś przestaje czy zaczyna pisać ,nie mamy wpływu
Macie, macie.
Wystarczy mała nagonka i po chłopie.
Danmal był niezwykle twardy (wspomnij swój esej o jego powstaniu) i w końcu wymiękł.
Nie lubię pisać na cenzurowanych forach
i dlatego zastanawiam się nad dalszą swoją tutaj obecnością.

Lila
14-12-2007, 00:40
Danmal i ja bardzo się polubiliśmy..

Ale oczywiście każdy twój wybór będzie uszanowany.Choć pewnie przykro.

Ps.Wiesz Kufa ? Czego w życiu ja nie cierpię ? Tchórzy i mięczaków,szczególnie jeśli mają spodnie i ptaka,lub chociaż jego wspomnienie.
Zobacz co wyprawia Gienka.Lata po Kafeterii,kopiuje co pisałam i wkleja,jakby pisała pracę naukową.Powinnam się powiesić,ale mnie to dopinguje.I choć nie mam czasu płodzić,to muszę.
Bo nigdy,przenigdy mnie nikt nie nastraszył.
A nagonek przeżyłam sporo.I to nie takich gównianych,ale prawdziwych...
Pa,kufa..:)

Malgorzata 50
14-12-2007, 00:46
Szczególnie jeśli ci ,na których organizujemy rzekomą "nagonke" są jedną osobą ,a do tego lubiacą jajcarskie żarty.:)
Coś taki smialy pomysl chodzi mi po głowie .Fajna zabawa -prawda.Ale trzeba ci oddać talenta pisarskie .Kazda z wymyslonych postaci miala trochę inny styl ,chociaż byly również rzucajace się w oczy podobieństwa .I ten nagły wspólny exodus.....:D

Malgorzata 50
14-12-2007, 00:50
A jednak myślę ze tytuł płk kuklińskiemu nie przysługuje zdaje się ze widziałem go w polskim mundurze i jako ponoć polskiego oficera no chyba Małgosiu ze mówisz o niejakim Kuklinowskim to zgoda. Przyznam ze jestem zasmucony Twoim postem w sprawie tego niejakiego kuklińskiego
Stanley nie zrozumialam ani slowa ...naprawde ,możesz bardziej łopatologicznie???

Lila
14-12-2007, 00:52
Małgosiu..

Czyżbym ja była naiwna,jak nowonarodzone kocię ?
Nie do wiary..ale ten świat jest ...dziwny.I ludzie prostolinijni powinni sami się zagazować..hmm..

Malgorzata 50
14-12-2007, 00:54
Ja też jestem prostolinijna -ale jakieś tu zachodzą zbiegi okolicznosci przedziwne .Ale może to przypadek ....Strasznie mnie denerwują te teksty o rzekomych nagonkach ,traktowanie z góry itd...dlaczego my się mamy tłumaczyć facetom ,że jestesmy jakie jesteśmy.Co to znaczy .

Lila
14-12-2007, 00:55
Stanley nie zrozumialam ani slowa ...naprawde ,możesz bardziej łopatologicznie???

Postaram Ci się wytłumaczyć.Stanley pewnikiem miał na myśli pułkownika Kuklinowskiego ,zdrajcę - służącego w wojsku szwedzkim,który żywym ogniem palił Kmicicowy boczek,a dzięki Kiemliczom - sam skończył na belce,tylko nieco podgrillowany..:rolleyes:

Ale co ma do tego Kukliński ? Nie rozumiem !

Malgorzata 50
14-12-2007, 00:56
No właśnie, ja tego też nie rozumiem....

Lila
14-12-2007, 00:58
No to interes padł ?
A można było rozszerzyć usługi na pranie chemiczne,oraz pranie dywanów i tapicerki samochodowej.
Oraz pranie u klienta w domu.W topless ...od góry,albo od dołu,zależy jaka płeć prałaby..

kufa86
14-12-2007, 01:04
1.Danmal i ja bardzo się polubiliśmy..



2.Ps.Wiesz Kufa ? Czego w życiu ja nie cierpię ? Tchórzy i mięczaków,szczególnie jeśli mają spodnie i ptaka,lub chociaż jego wspomnienie.

3.Zobacz co wyprawia Gienka.Lata po Kafeterii,kopiuje co pisałam i wkleja,jakby pisała pracę naukową.Powinnam się powiesić,ale mnie to dopinguje.I choć nie mam czasu płodzić,to muszę.
Bo nigdy,przenigdy mnie nikt nie nastraszył.
A nagonek przeżyłam sporo.I to nie takich gównianych,ale prawdziwych...


1. napisz do niego maila z w/w, dochodzą.
2. jakich mięczaków? Walka ze stadem czepliwych wron o porcelanowej strukturze to żadna przyjemność, nie każdy ma naturę don Kichota, poza tym jest wiele dużo przyjemniejszych czynności, zwłaszcza jak ptak jest lotny.
3. sprzeczność damskiej natury:
z jednej strony narzekasz na Gienię wszędzie, szczerze i prawdziwie bolejesz.
Z drugiej niby ci to lata.
Ja bym się cieszył jakbym miał darmowego wydawcę moich dzieł (choćby w necie).
Kafeteria jest nudna, w jakich tematach Gienia pisze - chętnie poczytam i jako stały twój wielbiciel się odniosę - nareszcie swobodnie.
W kafeterii nie ma cenzury.

Malgorzata 50
14-12-2007, 01:05
Ba wachlrz usług moznaby poszerzać w nieskończonośc ,gdyby szef /-owa pralni miala wyobraźnię .A propos Lila pozostajesz niekwestionowaną gwiazdą ,Praczka byla uprzejma znów ci poświęcić jakieś strofy

Malgorzata 50
14-12-2007, 01:07
Owszem Gienka zostala z kafeterii w swoim czasie usunieta za to samo.kufa -nie udawaj.

kufa86
14-12-2007, 01:11
! Jezeli Pania urazilem PRZEPRASZAM.
To mnie urazono nazywajac "sierzantem" ale tego gilotyna nie wyciela o czyms i o kims to swiadczy.
Co to za gra do jednej bramki ?
Ja bym nie przepraszał (bo nie ma za co) tylko olał.
Tak jak zrobiłem z paroma osobami.

Alsko
14-12-2007, 08:42
O pułkowniku Kuklińskim tyle osób tu pisało, to i ja.

Kukliński złamał przysięgę, którą składał w ludowym Wojsku Polskim, w armii podległego kraju. Podległego naszemu wrogowi.
Był w tym wojsku, tłumaczył, dlaczego. Nie mnie oceniać jego pobudki.

Uważam, że nie jest zdrajcą. Złamał przysięgę. Nie dla prywaty. Nie dla siebie.
Nie powinno być ciszej nad tą trumną? Ja bym się nad nią zadumała i podziękowała mu.

A nawiasem mówiąc dziwię się gloryfikacji ludowego WP. Nie ma się czym chwalić!!!! Wystarczy poczytać na ten temat.

Ewita
14-12-2007, 09:42
Nie. Ale w czambuł potępiać WP - też nie widzę powodu. Jedyne wojsko, jakie mieliśmy po II wojnie. Jedyne, jakie mogliśmy mieć. I do takiego jedynego możliwego wstąpił pan K. Taką przysięgę złamał, jaką składał dobrowolnie! Podobno "jak się najmiesz za psa, to masz obowiązek szczekać". Nikt go nie zmuszał do bycia wysokim oficerem w tym byle jakim wojsku!
Ani chybi współczesny Konrad Wallenrod...
Powtarzam - ja nie o pobudkach tego człowieka, a o faktach.

Basia.
14-12-2007, 10:03
Kukliński był ewidentnym zdrajcą. Wyższy oficer, mający dostęp do tajnych dokumentów i jeszcze bardziej tajnych planów operacyjnych? Innym zagadnieniem mogą być pobudki, jakimi się kierował - to sprawa do ewentualnej dyskusji!
I powiem wam jeszcze z okazji dzisiejszej rocznicy, że bardzo sobie cenię i szanuję Wojciecha Jaruzelskiego. Trochę bardziej mi się jednak podoba postawa tego człowieka, który wziął pełną odpowiedzialność za swoje decyzje i z godnością znosi wieloletnią nagonkę - niż niejakiego Wałęsy, późniejszego prezydenta zresztą! Nie ta klasa!
Mam swoje poglądy na to wszystko, co się teraz dzieje. Na ogół głosu nie zabieram, bo nie lubię kłótni politycznych. Ale przecież pamiętam, dobrze pamiętam, co się działo w moim kraju przed Grudniem!
mam identyczne zdanie, wolno mi je mieć. Nie krytykuję poglądów innych /szanuję je/ i jestem odporna na krytykę. Amen.

Anna_Maria_57
14-12-2007, 10:07
zgadzam się z Tobą - nikt u nas na siłę do wojska nie wciągał, tylko dwuletnia służba była obowiązkowa.

A to powiedzenie "jak się najmiesz za psa, to masz obowiązek szczekać" świetne!

Stanley
14-12-2007, 10:10
A jak się wydaje szanownik miłośnikom tego kuklinowskiego co on przekazał Amerykanom informację o ZSRR czy o Polsce? I czy Wasi synowie czy ojcowie słuzący w tym czasie w wojsku to nie przymierzając tez ruskie pachołki? I czy te bombki które spadły by w Polsce na cele przekazane przez tego bohatera spadłyby na głowy Polaków czy jak się tu mówi Kacapów? Ale ja to rozumiem kazdy ma takiego bohatera jakiego chce mieć. Chociaż bardzo się dziwię nawet ze względów estetycznych powinno się milczeć o tym jakimś kuklińskim

Anna_Maria_57
14-12-2007, 10:17
Dziś rano w TVN24 była rozmowa z Ryszardem Bugajem, powiedział między innymi ciekawe zdanie "wprowadzenie stanu wojennego ocaliło legendę Solidarności".

Wcześniej mówił o tym, że latem i jesienią 1981 w Solidarności był zamęt, że obawiał się wręcz, że "to wszystko pójdzie w rozsypkę" i z wielkiej ideii nic nie zostanie.

Zgadzam się z tym, też wtedy byłam oburzona tym, co się dzieje i choć nie wypisałam się ze związku, to odsunęłam się od aktywnego uczestnictwa we wszystkim co się działo.

Natomiast stan wojenny zadziałał tak, jak w takiej przewrotnej teorii "Jeśli chcesz, aby jakaś idea zdobyła zwolenników, dostarcz jej męczennika".
Pamiętam, że nie tylko ja byłam zniesmaczona tym co się działo, a potem... kto w stanie wojennym powiedziałby jedno złe słowo na Solidarność?

Legenda została ocalona i mogła zwyciężyć 8 lat później.

Oczywiście generał nie miał tego zamiaru - ale nieświadomie przyczynił się do tego zwycięstwa.;)

Bianka
14-12-2007, 10:18
A jak się wydaje szanownik miłośnikom tego kuklinowskiego co on przekazał Amerykanom informację o ZSRR czy o Polsce? I czy Wasi synowie czy ojcowie słuzący w tym czasie w wojsku to nie przymierzając tez ruskie pachołki? I czy te bombki które spadły by w Polsce na cele przekazane przez tego bohatera spadłyby na głowy Polaków czy jak się tu mówi Kacapów? Ale ja to rozumiem kazdy ma takiego bohatera jakiego chce mieć. Chociaż bardzo się dziwię nawet ze względów estetycznych powinno się milczeć o tym jakimś kuklińskim
Jestem tego samego zdania. To "bohaterstwo" mogło mieć tragiczne reperkusje. Dla nas, Polaków, tragiczne.