PDA

View Full Version : Czy warto kupić czujnik czadu?

Izabela54
10-02-2015, 11:00
Sama już nie wiem, tyle się słyszy o tych wszystkich zaczadzeniach, że chyba zdecyduję się na czujnik czadu. Wy macie takie u siebie? Jaki będzie najlepszy? I na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jadwiga62
10-02-2015, 16:37
Oczywiście że warto. Co roku przed okresem grzewczym apelują w mediach strażacy i inne służby, aby wydać te 200 zł i wyposażyć się w czujnik czadu. Tam gdzie się pali, gdzie jest piecyk, gaz itd tam powinien być czujnik czadu - bo może dojść do niecałkowitego spalenia się węgla (efektem jest właśnie czad).
Jest on bezwonny, dlatego taki czujnik to właściwie jedyna linia ochorny. A jaki konkretnie? Dużo jest tego. My zainwestowaliśmy w czujnik satel dg-1 CO. Czyli taki jaki został opisany w tym artykule https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/117,czujka-czadu-skuteczna-obrona-przed-cichym-zabojca/

eledand
10-02-2015, 16:51
Czujnik czadu jest dobry,jak nie masz zaklejonej Kratki nawiewającej nad Kominem.
Starzy Ludzie zaklejają te Kratki papierem,Tapetą bo ciągnie zimno i sadze lecą.:mad: :mad:

A potem wielkie aj waj.

Kup kup i z dala od wrażliwych Łaps...

jacek956
10-02-2015, 23:06
Sama już nie wiem, tyle się słyszy o tych wszystkich zaczadzeniach, że chyba zdecyduję się na czujnik czadu. Wy macie takie u siebie? Jaki będzie najlepszy? I na co zwracać uwagę przy zakupie?

Warto i wręcz należy. Dobrze jest kupić taki czujnik, który bedzie alarmował w przypadku zaistnienia dwutlenku sygnałem dźwiękowym, świetlnym i jeszcze dodatkowo bedzie wskazywał na wyświetlaczu poziom tlenu w mieszkaniu. U siebie mam zainstalowane dwa czujniki. Jeden w kotłowni z piecem CO i drugi w korytarzu w częsci mieszkalnej. Być może zabrzmi to zabawnie, ale włączył mi się raz w związku z tym że gotowaliśmy zaprawy z owocami na wszystkich palnikach kuchenki gazowej przy rozkręconych na maksa zaworach. Ja ma czujniki simensa. Bardzo jestem z nich zadowolony. Zasilanie jest na akumulatorki i z sieci.
Wyświetlacz pokazuje poziom stanu akumulatorów, które przejmują zasilanie czujnika w przypadku braku prądu w sieci.
Najtańsze czujniki można kupić już za 20 zł. Są i droższe, lecz czy lepsze trudno powiedzieć.