PDA

View Full Version : Masaż - sposób na ból kręgosłupa - komentarze


Basiula
27-11-2007, 18:44
Komentarz do artykułu: Masaż - sposób na ból kręgosłupa (http://www.senior.pl/75,0,Masaz-sposob-na-bol-kregoslupa,2884.html)
--------------------
Zgadza sie. Sama mam problemy z kregami.Bol kregoslupa towarzyszy mi od lat. Moge smialo napisac, ze przywyklam.Nie zazywam lekow na codzien.Na to przyjdzie jeszcze czas.Wiele razy korzystalam z masazy, naprawde pomagaja.Wprawdzie nie na zawsze niemniej jednak ktos, kto sie z tym bolem boryka moze sprobowac.
Ja zawsze po 10 seansach 3x w tygodniu czulam sie wspaniale ..byly zawsze lacznie z opatuleniem borowina.Korzystalam z sanatorium a tam jest wszystko na miejscu.
Jednak prosze mi wierzyc bez gimnastyki , bez codziennych cwiczen przynajmniej 15 minut nie bedzie poprawy.Cwicze codzienni, zyczynam w lozku przed wstyniem i moje kosci nie" rdzewieja."
Pozdrawiam

BUNIA
27-11-2007, 19:01
Hmm wszystko sie zgadza tylko diabel tkwi z reguly w szczegolach czyli masaz owszem i oszczedny tryb zycia czyli zero dzwigania . i co dalej ?? jak trzeba odsniezyc kawal swojej posesji i otrzasnac ciezki snieg z licznych dzrew i iglakow bo w przeciwnym razie polamia sie ,,,,,
Bylam w sanatorium , bralam zabiegi w tym borowine i masaze .. i do pewnego momentu byl spokoj ..
.

Anielka
27-11-2007, 19:59
Buniu musisz koniecznie znależć sobie przyjaciela-pomagiera,bo kregoslup nie da rady.Dobre tez sa masaz epodwodne,kupilam sobie mate do wanny/bąbelkowo-ozonowa/i od tego czasu prawie wogole nie uzywam lekow przeciwbólowych,no i staram sie nie dżwigać.Pozdrawiam zdrowka zycze.

wuere'le
27-11-2007, 20:07
Mam ten sam problem z kręgosłupem od kilkunastu lat. Stwierdzone , a..... krótko mówić ruina.
Przeszedłem już brak czucia w nogach itp. Ostatnio skończyłem serię masaży kregosłupa i choć robiony, jak mi się wydaje bardzo solidnie, niewiele mi pomógł, jak bolał tak boli.

BUNIA
27-11-2007, 20:09
Anielko Kochana

Slyszalam o tej macie wiele dobrego ... moze kiedys ??? kto wie . Pozdrawiam Cie serdecznie

Judyta
28-12-2008, 09:43
mi masaż bardzo pomaga jest odprężający masaż stóp i pleców jest po prostu boski musicie pujść na masaż stóp:rolleyes:

Malwina
28-12-2008, 10:12
Dziewczyny, pewnych rzeczy nie przeskoczymy, jelsi jestesmy same (sprzątanie sniegu na posesji, ładowanie węgla do pieca itp)ale masaż od zarania działał pzreciwbólowo i warto sobie fundować takie min 10, zawsze ulży mniej , więcej, ale ulży...a jeśli jest komu masowac stopy to juz wogóle bajka...za leki chemiczne pzreciwbólowe trzeba płacić, za masaz też, leki dowalają nam ubocznie masaże nie...wybierajcie same....

zosinek
27-03-2009, 11:10
Rzeczywiscie masaże pomagają jak również odpowiedno dobrana gomnastyka.Dwa razy wtygodniu korzystam z cwiczeń grupowych rozciagajacych pod okiem instruktorki i wszystkie jestesmy zadowolone.Co ciekawe osby starsze korzystają regularnie ,zas młodzi przychodzą i odchodzą Od kiedy cwiczę leków przeciwbólowych prawie nie biorę.
Przy ćwiczeniach zwracamy uwagę na prawidlowy oddech a i w wolnych chwilach w domu staram sie go stosować.Radzę spróbować...

KrzysztofK.
17-06-2009, 14:01
Zapraszam do zapoznania się ze stroną internetową www.bodyhelp.pl na której znajdą Państwo grupę produktów do masażu całego ciała (od masażerów oczu i skroni, aż po łóżka masujące). Przygotowana dla wymagających odbiorców w odpowiedzi na ich indywidualne potrzeby. Urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy użytkownik mógł sam precyzyjnie dopasować preferowany rodzaj masażu.

janusz1956
08-01-2010, 11:45
popieram nie ma jak łoże masujące :-)))) super - tylko nie każdego stać - czasami zostaje proza życia i leki przeciw bólowe .... tak jak mi :-)) ale zawsze może być bardziej źle

natalia55
25-04-2010, 07:54
Zgadza sie. Sama miałem problemy z kregami. Ból kręgosłupa [ od lędźwi w dół] towarzyszył mi od lat. Moge smialo napisac, ze przywyklam.Nie zazywałam lekow na codzien.Na to przyjdzie jeszcze czas.Wiele razy korzystalam z masazy raz, dwa w tygodniu, naprawde pomagały, ale nie na dłuższą metę gdyż byly one dosyć kosztowne jak dla mnie wiec musiałam zrezygnować. Ale moj znajomy udzielił mi pewnej "prostej" porady i nie uwierzycie co się stało....... po półrocznej terapii masażów w wykonaniu mego męża 3-4 razy w tygodniu plus do tego 15 minut ćwiczeń i koniecznie bo to jest bardzo ważne dobre naturalne witaminy i minerały - juz 1,5 roku nie mam prawie zadnych dolegliwości w kręgosłupie,:)

Astra
07-10-2010, 14:12
Od kwietnia, nikt nie kontynuował wątku. Czyżby wszyscy wyzdrowieli? ;)
Ja też, jak większość, mam bardzo duże zmiany w całym kręgosłupie.
Oczywiście najgorsze jest siedzenie. Ruch i gimnastyka pomagają. Trzeba jednak być bardzo zdyscyplinowanym, aby codziennie ćwiczyć. Czasami mi się to udaje i 15 minut poświęcam dla moich kości.
Teraz chodzę z kijkami. Po 2 dniach takich spacerków, mam potworne bóle i leżę w łóżku.
Wyczytałam w necie o dobrym wpływie masującego materaca ENABIO.
Co Wy na to? Stosowaliście takie masaże ? Jakie odczucia?
http://www.vitberg.pl/About/176_112_opis-aparatu.aspx

Malwina
07-10-2010, 15:17
Masaż jest doskonały na dolegliwosci kręgosłupowe..najlepsze jednak sa ręce masażysty....masaż słuzy stymulacji mięśni okołokrętęgosłupowych, co spzryja lepszemu dotlenieniu, ukrwieniu , oczyszczaniu z toksyn.....działa poprzez przekrwienie, przeciwbólowo, przeciwzapalnie, relaksacyjnie.Wszelkiego rodzaju sprzęty do masażu sa dobre, bo spełniają podobne funkcje....kwestia ich ceny....wysokiej zresztą.....

Przypominam ponizej o pzreciwskazaniach do masażu, bo takowe istnieją

Aktywny proces nowotworowy
Wszczepienie sztucznego rozrusznika serca .
Skazy krwotoczne,
krwotoki lub zagrożenie ich wystąpienia
Tętniaki
Ostre procesy zapalne, gorączki,
choroby zakaźne,
procesy gruźlicze
Ciąża
Czas menstruacji.
Świeże zakrzepy po ranach i przerwaniach ciągłości skóry Przerwanie ciągłości skóry (rany)
Miejscowe owrzodzenia
otwarte, grzybica i choroby zapalne skóry,
stany ropne
Jamistość rdzenia
Zapalenie szpiku kostnego z przetokami
Zakażone owrzodzenie podudzi
Zapalenie żył
Daleko posunięta miażdżyca
Epilepsja
Kamica nerkowa
Kamica wątrobowa

Stalin
09-10-2010, 22:31
Mogę opisać swoje doświadczenia. Okazało się, że mam nawykowe zwichnięcie kręgosłupa, zanim postawiono sensowną diagnozę i ktoś się tym zajął minęło coś ze cztery lata. Było tak, ze po przejściu 100 metrów musiałem usiąść na ławce. Nie będę ukrywał, że skuteczną terapię zawdzięczam znajomościom w służbie zdrowia. Ktoś wreszcie wpadł na pomysł, że skoro pływam i jeżdżę na nartach to mam problemy z kręgosłupem. owszem, miałem. Teraz wiem, że terapie są jak pociągi, ekspresowe i zwykłe. Permanentny ból strasznie człowieka dołuje. Na dzień dzisiejszy jestem w stanie uporać się samodzielnie ze zwichnięciem w ciągu 3 dni, bez pomocy fizjoterapeuty ale nie polecam kontaktów ze mną w tym czasie. Mogę powiedzieć jedno - ból fizykalny strasznie zmienia człowieka, jestem przeciw.

ostatek
10-10-2010, 10:22
/.../ nie polecam kontaktów ze mną w tym czasie. Mogę powiedzieć jedno - ból fizykalny strasznie zmienia człowieka, jestem przeciw.
Masz 100% racji w racji. Ból nie uszlachetnia! Wkurza i zezłośliwia - klnę jak umiem i jak słyszałam. Sama siebie chętnie bym omijała. Szerokim łukiem. :mad::mad: Najlepiej w piwnicy by mnie zamknąć. Do czasu wynalezienia skutecznego leku.

jry
10-10-2010, 18:56
Polecam masaż w domu, zajęcia antydepresyjne z kijami w parku, ćwiczenia z instruktorem w domu (pilates na ból pleców) - sięgnijcie po stronę www.otozdrowie.com - promocje ...

Astra
10-10-2010, 19:34
Przyznaję, że ja też jestem niemiła dla otoczenia, gdy dokucza mi ból.:mad:
Od dwóch dni jestem w posiadaniu materaca Enabio. Masaż jest bardzo przyjemny i we własnym łóżku, przy miłej muzyce. :D Trwa godzinę. Polecam. Z przeciwwskazaniami zapoznałam się.
Oczywiście nie rezygnuję z kijków i gimnastyki.
Dopiero po czasie, będzie można powiedzieć o pozytywnym działaniu.:D

wuere'le
10-10-2010, 19:52
Z kręgosłupem walczę już kilka, a może nawet kilkanaście lat.
Z cała odpowiedzialnością mogę potwierdzić, że masaż dobrze robi, najlepiej jednak służy poprawie pływanie.

wawik
10-10-2010, 21:15
Z kręgosłupem walczę już kilka, a może nawet kilkanaście lat.
Z cała odpowiedzialnością mogę potwierdzić, że masaż dobrze robi, najlepiej jednak służy poprawie pływanie.

Znam opinie rehbilitanta, który mówi, że kijki i pływanie to jak środki przeciw-bólowe dla naszego organizmu. :)

babciela
11-10-2010, 09:29
Istotnie plywanie jest najlepszym spodobem na golegliwosci kregosłupa.ja stosuję w czasie ostrego bolu- kiedy WSZYSTKIE metody sa p/wskazane plastry Voltarenowe i dopiero potem masaż przykregosłupowy. Ostatku- jezeli wszystkie sposoby zawiodły-spróbuj krioterapii- o ile nie ma przeciwskazan- jezst to zupełnie dobra metoda.

Astra
11-10-2010, 12:15
Krioterapia miejscowo, faktycznie osłabia ból.
Korzystałam też z komory. Nie mogłam jednak znieść tak niskiej temperatury, bo ogólnie źle znoszę zimno. Lekarz wówczas przepisał miejscową krioterapię.
Pływanie jest bardzo dobre, ale nie zawsze każdy ma dostęp do basenu, no i nie umiem pływać. Wręcz czuję paniczny lęk przed wodą.
Kijki mam pod ręką, łatwiej mi z nich skorzystać.
Bardzo dobre są masaże wodne całego kręgosłupa,
w specjalnych basenach. Z tego zabiegu korzystałam na oddziale rehabilitacyjnym. Tam jednak trudno się dostać.
Miesięczny pobyt w szpitalu, gdzie było codziennie dużo zabiegów, postawił mnie na nogi i odrzuciłam laskę, o której chodziłam w wieku 50 lat :)

ostatek
11-10-2010, 12:37
/.../ Ostatku- jezeli wszystkie sposoby zawiodły-spróbuj krioterapii- o ile nie ma przeciwskazan- jezst to zupełnie dobra metoda.
Próbowałam kilka lat (bodajże - trzy) temu. Na czas pewien trochę pomogło, a sama terapia bardzo mi się podobała.
Na razie przerabiam powtórkę z "rozrywki bólowej", jeszcze bardziej wściekła i zeźlona niż przy poprzednich "okazjonalnych". Łapska też mam powykręcane jak gałązki wierzby mandżurskiej.
Przysięgam - następnym razem urodzę się w czasie kiedy już będą sklepy z częściami zamiennymi dla człowieka. Całodobowe.
Dziękuję i pozdrawiam. :):):)

babciela
11-10-2010, 13:13
Zaraz- chwileczkę, ja mam stopy paskudne- zaczynaja mi sie zmany zwyrodnieniowe- pomogły gardzo ultradzwięki, i CODZIENNE cwiczenia i pomoc mojej własnej osobistej psyche- wyłaczylam z mózgu ból- nie ma go i koniec-NIE MA. Chpdze nie kulejąc , a jak zaczynam kulec doprowadzam się do pionu- o nie ma tak dobrze, to jest niemozliwe aby stopa mną rzadziła...Stawy bola ; kiedy odkłada się w nich substancja jakaś tam- potem już mniej bola, dlatego tak wazna jest wczesna rehabilitacja i ruch. Ale na pocieszenie powiem Wam , dziewczyny, ze nasza genialna minister zdrowia -likwiduje czesc pradni specjalistycznych- a więc znacznie utrudni to Wam dostęp do wszelkiego typu zabiegów. Proszę Malwinkę o sposoby jakies domowe..

ostatek
11-10-2010, 16:11
Babcielu, tak tylko miauknęłam, bo przecież dawno się przyzwyczaiłam (polubić, q-rna, się nie da) do urozmaiceń. Boli - więc żyję. Mam gwarancję istnienia. ;) Nikt nie obiecywał, że starość będzie łatwa i przyjemna. Przecież i tak ją oszukuję, trochę... tzn. ile się da. Na jej proteściki nie zwracam uwagi.

Na taki czas wybieram trudne książki i skomplikowane robótki. :):):)

toy_
11-10-2010, 16:15
mi pomaga leżenie na podłodze przykrytej karimatą + ew.jakies łatwe ćwiczonka

Malwina
11-10-2010, 17:42
Dzieki Babcielku za jakby nie było zaufanie jakieś tam....coś nam wszystkim "wymodzę" w wolnej chwili na sprawy reumatyczne, artretyczne i wogóle dolegliwości bólowe naszych narządów ruchu... pisałam na róznych wątkach odpowiadając niektórym, ale to wszystko jest rozproszone, reszta w głowie częściowo, część w "tajemnej księdze" hihi.....jeśli skompletuję wrzucę do "gabinetu naturalnych metod wspomagania zdrowia" moze coś znajdziecie dla siebie....Ostatku jesteś rozbrajający z tą reinkarnacją i
"wymianashop"..."członekshop" ...jak zwał , tak zwał...hihi

Opcja
14-01-2011, 13:38
myślę, że ważne jest też, aby prace które wykonujemy na co dzień były robione przy prawidłowej pozycji np podnoszenie czegoś tylko ze zgietymi kolanami a nie pochylaniem się, albo wstawanie, położyć się na bok i wysunąć nogi, tak wstawać, nie nadwyrężając pleców, itp

Panterka47
09-02-2011, 12:30
Istotnie plywanie jest najlepszym spodobem na golegliwosci kregosłupa.ja stosuję w czasie ostrego bolu- kiedy WSZYSTKIE metody sa p/wskazane plastry Voltarenowe i dopiero potem masaż przykregosłupowy. Ostatku- jezeli wszystkie sposoby zawiodły-spróbuj krioterapii- o ile nie ma przeciwskazan- jezst to zupełnie dobra metoda.
Polecam akupunkture ,miałam duże kłopoty z kręgosłupem i tylko akupunktura mi pomogła teraz śmigam jak nastolatka,
Jeżeli jest ktoś z okolic Wrocławia to jest bardzo dobry lekarz akupunkturzysta p. Maciej Brzeziński przyjmuje we Wrocławiu na ul.Przemyskiej.Telefon mogę podać ale tylko na priv.

AnnaM.
17-02-2011, 16:37
masaże to najlepszy sposób na bole kręgosłupa... i najprzyjemniejszy przy tym ;) Teraz aż wstyd się przyznać ale na początku nie chciałam z nich skorzystać, dobrze że córka mnie wyciągnęła na serię, kilkanaście lat mniej od razu ;) Byłyśmy w spa Cece, kompetentne dziewczyny, wygodny dojazd, ja jestem b. zadowolona.

Jolusia
14-03-2011, 19:21
Kręgosłup dokucza mi już prawie dwadzieścia lat...Ratuje się jak mogę.....chodzę na rehabilitację ...aerobik.....basen....ostatnio Nordic Walking - spacer z kijkami...... jak już bardzo boli przyklejam plastry przeciwbólowe.....ale leków staram się unikać......
Wybieram się na rezonans magnetyczny ...aby zdiagnozować stan mojego kręgosłupa....
Muszę być zdrowa i silna bo w domu mam chorego męża nad którym sprawuję opiekę....i cały dom na głowie....

Leon-Gdańsk
16-03-2011, 14:35
Podpowiedz wszystkim cierpiącym na bóle reumatyczne.

Wiem co to znaczy ból reumatyczny. Optymizmu ! - chorobę tę można pokonać, mnie się udaje. Od około 50 lat walczę z tą chorobą i zdobyłem duże doświadczenie w tym zakresie. Jestem sprawny fizycznie i nic mnie nie boli. Balansuję na granicy bólu i wiem co mam robić aby go zwycężać.

Osoby, które chcą wygrać walkę z reumatyzmem winny zdawać sobie sprawę z następujących faktów:
1/ Reumatyzm jest chorobą niezakazną przewlekłą, która będzie trwać do końca życia. Nie da się jej całkowicie wyleczyć a tylko zaleczyć.
2/ Zabiegi fizykoterapii pomagają tylko na jakiś czas, coraz krótszy w miarę starzenia się organizmu.
3/ Powodzenie naturalnej walki z reumatyzmem zależy od wewnętrznej dyscypliny danej osoby.
U w a g a. Jeżeli Wam pomaga stosowanie różnych zabiegów fizykoterapii, tzn. jest nadzieja sobie pomóc i wygrać walkę z chorobą. Natomiast gdy nie pomaga fizykoterapia, wtedy pozostaje tylko operacja. Wiadomo co to znaczy. Operacja jest walką ze skutkami choroby a nie z jej przyczyną.

Swoje doświadczenie przedstawiłem na wielu postach. Zachęcam do czytania i do dyskusji. Adres: www.senior.pl/zdrowie/dyskusje/choroby/medycyna praw natury, Leon-Gdańsk.

55plus
17-05-2011, 13:29
Proszę się zapoznać ze stroną www.woollife.pl oferują tam maty shiatsu cena w firmie 1.950 a jak przyjadą to 1.250 zł. i dużo gratisów.

Joasia52
04-10-2011, 08:06
Czytam te wszystkie opowiesci na forach i widze, że jest masa ludzi z podobnym problemem do mojego. Bez względu na wiek każdemu coś dolega. Ja osobiście narzekam na staw biodrowy. Czasami ból jest nie do wytrzymania. Mam problemy z chodzeniem... Byłam już u różnych lekarzy. Większość wypisuje mi skierowania do sanatoriów z nfz, ale tam trzeba czekać prawie 2 lata na to, żeby móc skorzystać z jakiś wczasów z zabiegami. Nie chce tyle czekać. Lekarz rodzinny wypisał mi z kolei skierowanie na rehabilitacje w pobliskiej przychodni, ale tam tez kolejka, że ho ho. Wyobraźcie sobie, że na zabiegi czeka się pół roku! Opadam z sił. Gdzieś na jakimś portalu wyczytałam coś o turnusach rehabilitacyjnych nad morzem i w górach. Zaczynam się poważnie nad tym zastanawiać, ponieważ zdrowie seniora jest najważniejsze i nie chcę tracic czasu na czekanie... Czy ktoś z Was korzystał prywatnie z takich wczasów leczniczych? Proszę o opinie i porady. Wszelka pomoc będzie dobra :) Czy to jest coś godnego polecenia http://****************/osrodek-rehabilitacyjny-PolanicaZdroj-202-2 ???

bernadeta65
04-10-2011, 08:42
Znam ten bol......wlasnie jestem na etapie konczenia zabiegow i masazu(powiedzialabym ,ze najlepszy z tego wszystkiego).Juz zanioslam nastepne skierowanie ba zabiegi i udalo mnie sie zalapac na listopad. Mnie bardzo dobrze robi TENS,...
Poza tym kupilam kijki i zasuwam jak tylko mi czas pozwala .Staram sie rowniez chociaz troche jezdzic rowerem ,ale bardzo czesto (napewno kilka razy dziennie chociaz po 15-20 min korzystam z rowerka stacjonarnego. Ten stoi w pokoju i kazda wolna chwile wykorzystuje na nim. ruchu mam sporo ...no i skad te dolegliwosci stawowe?Juz nie mam zdrowego stawu ,kazdy w jakis sposob daje sie we znaki.....no wlasnie ,ale zyc trzeba ...jakos .;) Pozdrawiam chorobki .

83.9.88.xxx
25-11-2011, 23:59
Za pomocą masaż można wyleczyć zarówno ciało jak i ducha, tak przynajmniej słyszałam. Nigdy nie doświadczyłam osobiście masażu, ale wiele o nim czytałam. Ostatnio na naturalno.pl znalazłam artykuł o masażu klasycznym i muszę przyznać, że wielkość pozytywnego oddziaływania na ludzki organizm zachęciła mnie do zapisania się na wizytę w studiu masażu. Już niedługo okaże się czy moje wyobrażenie o masażu było słuszne, nie mogę się doczekać!

178.43.122.xxx
30-07-2012, 16:25
masaż swoją drogą, ale ćwiczeniami też można zdziałać cuda! metoda mckenziego jest zbawienna dla osób, które do końca nie wiedzą jak sobie ulżyć w bólu - rehabilitanci poza zwykłą rehabilitacją uczą też jak sobie poradzić ćwiczeniami z nagłym bólem, bardzo przydatne, mogę polecić.

izka84
24-04-2014, 17:36
i przede wszystkim profilaktyka, a więc odpowiednie podnoszenie ciężarów, unikanie długie stanie, siedzenie z podpartym odcinkiem lędźwiowym itp.