PDA

View Full Version : Wolontariat wśród seniorów


kimi145
16-03-2015, 18:05
Drodzy Seniorzy,

Jestem studentką socjologii. Piszę w tym momencie pracę dyplomową na temat wolontariatu i seniorów, którzy angażują się w niego i chcą pomagać innym.
Niestety jest mi bardzo ciężko dotrzeć do takich osób, w celu zadania kilku pytań dotyczących ich zaangażowania.
Moi Kochani czy znacie może kogoś, kto jest seniorem i angażuje się w jakąkolwiek formę wolontariatu?

Będę bardzo wdzięczna za namiary do takich osób.

Już teraz ogromnie dziękuję za pomoc i czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam ciepło.

Klaudia

waclaw46
17-03-2015, 14:30
Klaudio masz ciekawy temat pracy dyplomowej bo szukasz odpowiedzi czy wolontariat ma sens i jak to wszystko wygląda od kuchni strony a nie w sprawozdawczości .Kraków tu mieszkam i tu działa Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie informacje o nim znajdziesz w sieci a adres wykorzystaj do kontaktu z ludźmi .
Spróbuj skontaktować się z prowadzącymi uniwersytety III wieku tam uczęszczają aktywni seniorzy którzy zajmują się wolontariatem .Na UJ III wieku co wiem , niektórzy seniorzy pomagają dzieciom w nauce .Projekt realizowany z Domem Dziecka i Dzielnicową Opieką Społeczną w miejscu zamieszkania seniora

Korzystając z okazji zapraszam seniorów na spotkanie 28 marca organizowane w ramach kampanii społecznej „Aktywni do setki”, ale proszę wcześniej się zarejestrować bo ilość osób jest ograniczona wynajętą salą . http://wolontariat.org.pl/wp-content/uploads/Aktywni_do_setki_zaproszenie_v2.pdf
Do zobaczenia :)