PDA

View Full Version : Jarmuż


kalina3
29-03-2015, 19:27
Korzystacie w swojej kuchni jarmużu? Przyznam, że dopóki nie pojawił się w biedronce to jakoś o nim nie myślałam, a teraz co chwilę znajduję przepisy z wykorzystaniem go.

maryla68
30-03-2015, 13:07
Też zauważyłam, że jest na to moda :)

kalina3
28-04-2015, 08:14
A sama próbowałaś coś z niego robić? Ja jestem na etapie eksperymentów ;).

Iwona1957
23-03-2016, 12:55
Ja używam jarmużu do robienia soków.
Polecam połączenie:
- marchew
- jabłko
- jarmuż
- sok z cytryny
Niektórzy dodają również jarmuż do sałatek :)

patllinka
22-04-2016, 11:22
Korzystam i to bardzo często :) Jest zdrowy a do tego taki smaczny. Chętnie podsunę ci danie do eksperymentów, jeżeli lubisz ryby na pewno ci zasmakuje. Jest to pstrąg pieczony w folii z duszonym jarmużem z czosnkiem i skórką z cytryny. Bardzo fajne lekkie danie.

Składniki do przygotowania ryby:

1 Pstrąg (wypatroszony) – ja zamawiam z Internetu na http://dobreryby.pl/ , kocham świeże ryby :)
2 plastry cytryny
Świeże zioła (ja używam bazylii i oregano)
1 łyżeczka masła
Pieprz, sól
oliwa

Składniki do przygotowania jarmużu:

200 g jarmużu
starta skórka 1 cytryny
1 cebula
1 ząbek czosnku
2 łyżki masła

Najpierw pstrąg:
Pstrąga oczywiście na początku myjemy, skrobiemy i oczyszczamy. Środek rybki solimy, pieprzymy, rozkładamy na nim cząstki masła oraz ziół. Kroimy plastry cytryny na poł i również wkładamy do środka. Rozkładamy folię aluminiową, smarujemy oliwą, kładziemy na nią pstrąga i zawijamy folię w kopertę.
Pieczemy przez ok 25min. w piekarniku nagrzanym do 180st.

Teraz jarmuż:
Rozpuszczamy masło i dod. cebulę oraz czosnek. Czekamy aż się zaszklą, dod. jarmuż i podsmażamy. Co pewien czas podlewamy wodą i dusimy aż jarmuż stanie się miękki. Na koniec solimy, pieprzymy dodajemy startą skórkę z cytryny.

kalina3
26-04-2016, 09:31
Ooo, takiej rybki z jarmużem jeszcze nigdy nie próbowałam. Dzięki za ten przepis!