PDA

View Full Version : Chory na Alzhimera w domu.


dunia1
02-04-2015, 12:42
Mam w domu mamę z początkami tej choroby. Oczekuję od Was rad, pomocy i opinii na temat opieki nad chorym na tę chorobę.
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie komentarze.

ReginaU
26-11-2015, 09:43
I dajecie radę? my zastanawiamy się czy nie zapisać babci do domu opieki jak tutaj (http://www.pielegniarski-dom-opieki.pl/)? Chyba lepiej się nią zajmą fachowcy prawda?

wankabor
26-11-2015, 12:38
I dajecie radę? my zastanawiamy się czy nie zapisać babci do domu opieki jak tutaj (http://www.pielegniarski-dom-opieki.pl/)? Chyba lepiej się nią zajmą fachowcy prawda?

Mój mąż (81 l) jest już w końcowej fazie choroby Alzheimera. Cały czas przebywa w domu. Mimo, że jest mi b. ciężko, nie oddam go do żadnego domu opieki.

MariannaK
08-12-2015, 08:17
My mamy o tyle szczęście, że jest nas dużo w domu i opieka rozkłada się równomiernie na całą rodzinę. Pomagamy rodzicom ile możemy, ale wiadomo czasem jest trudno. Taka to już niestety przypadłość, że trzeba prawie krok w krok za ojcem chodzić. Zmierzy ciśnienie ciśnieniomierzem Easy Med od Geratherm i odłoży gdzieś, to samo przy mierzeniu temperatury czy przy innych zwykłych czynnościach. Oczywiście o jakimkolwiek domu opieki nie myślimy.

MartynaL
14-10-2016, 08:56
Długo nie mogłam się pogodzić z tym, że moja mama jest chora na alzheimera. Choroba dość szybko postępowała i proste wykonywanie czynności wzbudzały w mamie agresję. Często myślałam, że niektóre rzeczy robi mi zwyczajnie na złość. Ten film otworzył mi oczy. Teraz na chorobę alzheimera patrzę zupełnie inaczej. Polecam go wszystkim: https://www.youtube.com/watch?v=Jgmd3MCwDYM

Dagmar3
18-10-2016, 13:37
Ciekawy film. Myślę, że otworzy oczy wielu opiekunom chorych na alzheimera. A wiesz może coś wicej na temat projekcji filmu w Józefinie?

MartynaL
19-10-2016, 13:26
Musisz się zarejestrować telefonicznie 519 331 265. Pokaz odbędzie się jutro, więc jest mało czasu, ale może miejsca jeszcze będą. ;) Ja się juz zapisałam. :)

Dagmar3
20-10-2016, 08:35
Dzięki za informacje. Zadzwoniłam już do Józefiny i zapisałam się na pokaz. Wspomnieli mi także coś o warsztatach, które są realizowane w ramach projektu "Zrozumieć Alzheimera", zastanawiam się, czy się nie zapisać.

kento
23-07-2018, 09:31
Co robić z osobą starszą, która sama wychodzi z domu i nie wie, jak wrócić? Kilka razy szukaliśmy już dziadka z pomocą większości rodziny. Nie mamy możliwości siedzenia z nim cały czas. Znajomi doradzają lokalizator... ale przecież to może zostać zdjęte. Co radzicie?

miki6
24-07-2018, 18:53
Nasz dziadek od pół roku nosi zegarek z lokalizatorem. Nie wie, do czego to służy. To wygląda jak normalny zegarek na rękę, a mamy w tym poza lokalizacją jeszcze pulsometr. jak dla mnie to pod taką osobę niezbędne, tym bardziej jesli zostaje sama w domu.

kento
25-07-2018, 09:36
A jaki to jest dokładnie lokalizator? On go nie zdejmuje? Nie macie z tym problemów?
Boję się, jaka u nas będzie reakcja. Nasz dziadek przy wszelkich próbach pomocy robi się agresywny.
I nie daje sobie powiedzieć, że on może robić coś nie tak.

miki6
26-07-2018, 21:46
Ten - https://sklep.bezpiecznarodzina.pl/pl/p/Locon-Zegarek-GPS-dla-osob-starszych-BS.01/54
Tam masz dokładnie opisane wszystkie funkcje, a w razie wątpliwości pozostaje support.
Ogólnie to bardzo funkcjalny i przydatny gadżet. Sami to szybko zauważycie.

kento
27-07-2018, 09:34
Czy w przypadku tego lokalizatora pojawia się alert w momencie, kiedy on zostanie zdjęty z ręki?

miki6
30-07-2018, 20:44
Są np. powiadomienia o zmianie miejsca, czyli dostajesz info o tym, że senior wyszedł z domu.
I to jest bardzo potrzebne. A do noszenia trzeba po prostu tego seniora przekonać.

kento
01-08-2018, 09:24
Czyli coś na zasadzie bezpiecznych stref, tak?
A jak wygląda temat lokalizacji i jej precyzji? Czy jeśli pójdzie gdzieś do parku to może być problem ze wskazaniem miejsca pobytu?

miki6
02-08-2018, 20:36
Zero problemów. Problemy mogą się pojawić dopiero kiedy by się znalazł poza zasiegiem, a w parkach - wszystko będzie normalnie.

kento
03-08-2018, 09:23
Zamówiliśmy ten lokalizator. Przy okazji wyszło, jak zapytałem po znajomych, że jeden kolega ma bardzo podobną sytuację i używają lokalizator. Za kilka tygodni będziemy mogli napisać coś więcej, ale przynajmniej z opisu wydaje się nam, że to może pomóc. Zobaczymy.

miki6
06-08-2018, 17:33
Tutaj nie ma opcji, żeby coś było nie tak. Chyba że senior by to zdejmował.
Po prostu musicie najpierw przekonać go co do tego, że lokalizator to po prostu zegarek.
I wtedy wszystko powinno być OK.

kento
08-08-2018, 09:22
Już go mamy i na razie nosi. Czy nie pojawią się późniejsze problemy - trudno powiedzieć. Testowaliśmy kilka różnych funkcji i wszystko normalnie działało. Tak więc ogólnie - nie ma się specjalnie czego czepiać. Wygląda na porządnie wykonany, ale więcej będziemy mogli powiedzieć dopiero za jakiś czas. Jak na razie jesteśmy zadowoleni.

miki6
09-08-2018, 17:01
Jeśli nie robi od początku problemów, to wszystko powinno być OK.
Ogólnie lokalizatory są naprawdę pomocnym rozwiązaniem i po prostu powinny się sprawdzić. Bez tego nie ma szans na jakiekolwiek zmiany na plus.

Baisa
13-08-2018, 14:34
Taki lokalizator to bardzo dobry zakup.Nie jest to droga rzecz, a jednak potrafi bardzo pomóc w podbramkowej sytuacji.

Jesli natomiast chodzi o problemy z nietrzymaniem moczu, polecam
porządne pieluchy dla osob dorosłych (o podwyższonej chłonności)
i profesjonalne środki do czyszczenia, jak over clean: https://over-clean.pl/ Maja o wiele lepszą skuteczność niż domowe sposoby (typu soda oczyszczona).

Justyna DOM
14-08-2018, 14:31
Dzień dobry,

Radzimy skonsultować starsza osobę z neurologiem. Na bazie konsultacji łatwiej dobrać właściwy wariant opieki.


Pozdrawiamy
Firma Justyna DOM
Prywatne Domy Opieki

kento
20-08-2018, 09:24
Sam lokalizator mamy już zamówiony tzn. już go mamy u siebie. Na razie trudno podać jakiekolwiek konkrety - na pewno jest funkcjonalny. Nie wszystko zdołaliśmy przetestować. Na pewno dokładnie działa pulsometr. Za jakiś czas podam trochę więcej konkretów.

andzia123
21-08-2018, 09:49
Choroba Alzheimera to dolegliwość dotycząca zwyrodnienia układu nerwowego powodująca ogólne otępienie. Cechą charakterystyczną osób z tą chorobą jest postępujące osłabienie funkcji poznawczych oraz ogólnej percepcji zmysłowej i czuciowej.
W tej przypadłości bardzo ważna jest rehabilitacja. Ruch jest bardzo ważnym elementem ludzkiego życia. Aktywność fizyczna pomaga utrzymać ciało w zdrowiu, a także zmagać się z chorobami - jest jednym z głównych czynników w walce z chorobą Alzheimera. Rehabilitacja w chorobie Alzheimera wymaga indywidualnego, specjalistycznego podejścia do pacjenta. Proces rehabilitacji powinno się rozpocząć od przeorganizowania przestrzeni życiowej chorego. W internecie znajdziemy wiele informacji na temat tej choroby lecz na stronie https://fizjoplaner.pl/rehabilitacja-w-chorobie-alzheimera.html znajdziemy przede wszystkim informacje jak postępować z osobą chorą. Oraz w jaki sposób ułatwić takim osobom życie.

miki6
22-08-2018, 16:54
Nie ma powodów do tego, żeby cokolwiek miało się wam nie sprawdzić. Wszystko będzie działać.
To solidne rozwiązania. A co do nietrzymania moczu... to chyba jednak nie ten temat.

farah557
17-05-2020, 12:03
Chyba mocno odkopuję wątek ale właśnie chciałem się podzielić informacją na temat lokalizatorów. Moja mama zachorowała i chciałem mieć ją na oku, a właściwie to wiedzieć gdzie przebywa, bo znajdywaliśmy ją już w różnych miejscach w mieście. I tak od znajomego do znajomego dostałem do przetestowania lokalizator NotiOne - https://notione.com/ Miałem go używać przez miesiąc i jak się spodoba o za niego zapłacić. Skończyło się tak, że kupiłem Mamie i dzieciom :) Bardzo precyzyjnie wskazuje lokalizację, a dodatkowo jest tak malutki, że można go przyczepić niemal wszędzie. Już kilka razy ratował nam tyłek :)

kalina3
07-04-2022, 14:49
Bardzo trudna jest opieka nad taką osobą. Dużo siły dla Was:)