PDA

View Full Version : Gładź gipsowa


miloszczek
08-04-2015, 15:43
Witam
Przeprowadziliśmy się niedawno do nowego mieszkania. Zastanawiamy się nad odremontowaniem i odświeżeniem wnętrz. Żonie marzą się gładkie, białe ściany. Cóż trzeba położyć gładź. Co będzie lepsze? Gispar, Cekol czy Nida?

profesorek
09-04-2015, 12:58
Mam znajomego który pracuje na wykończeniówce i chwali sobie gładzie Nida oraz Megaron. Zależy od zasobności portfela. Jeżeli chodzi o gładzie Nida to są tanie, dobre i łatwe w obróbce. Tu masz specyfikację poszczególnych gładzi: http://www.siniat.pl/products/gipsy--gładzie-i-tynki-gipsowe-nida/. Zamiast papieru ściernego możesz zastosować siateczki ścierne - szlifujesz wtedy ruchami kolistymi. Co jest łatwiejsze.

jacek956
10-04-2015, 20:32
Witam
Przeprowadziliśmy się niedawno do nowego mieszkania. Zastanawiamy się nad odremontowaniem i odświeżeniem wnętrz. Żonie marzą się gładkie, białe ściany. Cóż trzeba położyć gładź. Co będzie lepsze? Gispar, Cekol czy Nida?Nida jest twardym i elastycznym materiałem, lecz trudnym w obróbce.
Dobrze jest więc wyrównać nidą a gładź uzyskać Cekolem który łatwo jest nanieść, wolno wiąże i jest łatwy w szlifowaniu.
Po uzyskaniu gładzi przed malowaniem emulsją, dobrze jest zagruntować ściany uni-gruntem Atlas, rozcieńczonym w stosunku 1 do 1.