PDA

View Full Version : Proszę o interpretację i radę


lucyna
16-04-2015, 19:08
Proszę powiedzieć jakie zagrożenia i ewentualnie leczenie po wynikach MR głowy .
Badanie MR głowy wykonany niskopolowym w płaszczyznach strzałkowych,czołowych i poprzecznych w sekwencjach T1 i T2 zależnych oraz TIRM z dożylnym wzmocnieniem kontrastowym.

1. W badaniu istoty białej obu półkul mózgu na wys. trzonów komór bocznych słabo widoczne o nieco wyższej intensywności sygnału w obr.T2 zal. i w sekw. TIMR ogniska średnicy do 3mm niewidoczne w obr. T1 zal. niewykazujące cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego .
Powyższe zmiany mogą odp. Drobnym zmianom demielinizacyjnym,wymagające kontroli .
Cechy zespołu „pustego siodła „ lub struktura torbielowata średnicy 7mm w obrębie siodła tureckiego -wskazana kontrola .

2. W okolicy tuż powyżej skrzyżowania wzrokowego w sekw. Po dożylnym podaniu kontrastu uwidocznił się niewielki obszar do 5mm kulisty o nieco wzmocnionej intensywności sygnału w stosunku do sekwencji bez kontrastowej -zmiana pozorna?-konieczna kontrola w bad. MR o wysokim polu .
W obrębie prawej półkuli móżdżku widoczna szczelinowata przestrzeń płynowa dł. 5 mm i gr. 2mm – zmana naczyniopochodna?

Poza tym struktur heterogennych oraz obszarów patologicznego wzmocnienia kontrastowego w zakresie mózgowia nie stwierdza się .

Intensywność sygnału istoty białej i szarej mózgowia prawidłowo zróżnicowana .

Okład komorowy nad i podnamiotowy oraz przy-mózgowe przestrzenie płynowe symetryczne ,nieposzerzone ,nieprzemieszczone .

Niewielkie zmiany zapalno-obrzękowe w zakresie zatok przynosowych .
Zawartość oczodołów prawidłowa .

lucyna
19-04-2015, 14:39
:confused: ktoś podpowie? poradzi?

Vika
19-04-2015, 15:13
Lucynko,tylko dobry neurochirurg może odczytać,zinterpretować i doradzić co dalej.
Ja miałam zaledwie angio TK głowy i opis był niewinny,wszystko w porzadku.
Dopiero lekarz neurochirurg obejrzał i niestety stwierdził co innego. Może powinnam jeszcze skorzystać z porady innego lekarza,ale zabrakło mi determinacji.Powodzenia
i zdrowia życzę.

lucyna
20-04-2015, 13:50
Dzięki, ale jak trafić na fachowca i to z terminem sensownym bo prywatnie to szaleństw:(

lucyna
23-05-2015, 17:25
Taki troszkę mało humorzasty dzień u doktora:(
Wczoraj byłam u krążeniowca z kłopotami dotyczącymi ćwiartki twarzy , która rano jest spuchnięta,oko sine a na czole nad lewą brwią gruba krecha(jak palec) idąca od brwi do góry czoła.
Witam doktorze , przysyła mnie neurolog b stwierdziła że nie jest to porażenie nerwu .
- a ,wam się wydaje że jak coś z krążeniem to ja,a to nie tak-
-a jak doktorze z tym jest?=
-a jak ciśnienie skoczy to może być serce i wtedy kardiolog a nie ja-
- dobrze,ale kardiolog powiedział że to u pana wyjaśnimy-
-aa,no każdy by chciał się pozbyć kłopotu,a ja nie wiem dlaczego to tak u Pani idzie-

Pytam więc grzecznie co dalej a doktor mówi , do neurologa niech Pani wróci i niech określi czego mam szukać.

???!!!
Poszłam sobie i nawet grzecznie powiedziałam do :( widzenia

Siri
23-05-2015, 21:15
???!!!
Poszłam sobie i nawet grzecznie powiedziałam do :( widzenia
Witaj.
Tak to jest ....doktor to nie jasnowidz....
Musi mieć kpl.badań i dopiero coś tam jest w stanie stwierdzić.
Najlepiej by było położyć się do szpitala i przejść kompleksowe badania ,a i wtedy nie ma pewności ....
Jeśli lekarz trafi na odpowiedni lek to jest loteria niestety...

To jest taki ,,TOTO-LOTEK"....:(

Życzę zdrowia do leczenia zdrowia.:*

lucyna
24-05-2015, 10:44
Dziękuję:)
od doktora oczekiwałam poszukiwania a nie odesłania . Neurolog ma napisać to co powiedziałam?
Kto dla kogo jest ?
Prywatnie działa szybciej i trafniej , a szkoda bo ja płacę ubezpieczenie i niemało zarabiają od ubezpieczonych .
Etyka?