PDA

View Full Version : Jak skłonić malucha do spania.


wuere'le
21-04-2015, 18:17
Znacie sposoby, aby nakłonić prawie trzylatkę do poobiedniej drzemki?
Może też macie tajemne sposoby na nakłonienie malucha do robienia kupki do nocniczka zamiast do pieluchy, siusiu już dawno robi do ubikacji.

bogda
21-04-2015, 21:09
Znacie sposoby, aby nakłonić prawie trzylatkę do poobiedniej drzemki?
Może już nie potrzebuje drzemki.
Ale można powiedzieć żeby odpoczęła, położyła się i czytać jej bajki, albo coś opowiadać.
Dzieciom jest wygodnie w pieluchę, moje wnuki zaczęły do sedesu, ale dopiero w wieku około 3 lat, nocnika nie tolerowały w ogóle, służył do zabawy jako hełm.:D
Sama chyba musi do tego dorosnąć.

eledand
21-04-2015, 21:14
Bogda,ale uśmiałaś mnie do rozpuku.

hajka
29-04-2016, 22:20
Ja zazwyczaj bujam go w takim foteliku http://www.smykoland.pl/fotelik-samochodowy-kiddy-evolution-pro-2-zebra.html ;)
Zazwyczaj tak mi go przywożą do pilnowania. Niestety nie zawsze przywożą wózek. Zastanawiam się czy sama jakiegoś nie kupić :)

paruzel
19-07-2016, 13:28
Z przekonywaniem dzieci do spania zawsze jest problem. Często trzeba je bujać tak długo, aż ręce zaczynają opadać, a i tak marny z tego efekt.

smokome
07-12-2017, 15:18
Pomocna może być nowa pościel, lub piżamka. Wiem, że brzmi to dziwnie jednak np. dobre jakościowo produkty z https://www.gluck.pl/ mogą pomóc w zasypianiu. Jeżeli dziecku jest niewygodnie, to nawet najlepsze techniki mogą nie pomóc ;)

babciairenka
06-02-2018, 15:57
Wydaje mi się, że trzeba je po prostu zmęczyć, spędzić z nim czas. Niektóre dzieci mają taki wbudowany zegar, który jeśli jest ,,przestrzegany" nie zmienia ustalonych godzin na różne obowiązki.

Strzycka
26-07-2018, 14:51
Dokładnie:) Jak dziecko za dnia się wyszaleje, zwykle zasypia bez problemu:) Sprawdzone. Źle natomiast sypiają dzieci, które całe dnie spędzają przed monitorem komputera lub TV

paulinab
02-06-2022, 16:26
Jak zachęcić dziecko do popołudniowej drzemki? U nas doskonale sprawdza się leżaczek bujaczek marki Kinderkraft :)

krystyna1952
29-08-2023, 09:50
Najlepiej, żeby dziecko wystarczająco się wyszalało przez dzień, wtedy szybko uśnie :)