PDA

View Full Version : Kara śmierci...


Lila
07-12-2007, 09:56
10 -ty październik,to europejski dzień protestu przeciwko karze śmierci..
Umówmy się.Ja jestem przeciw.Na razie.
Ale czy to nie jest hipokryzja starej Europy,że sprzeciwia się odbieraniu życia,jednocześnie już prawie przyzwalając na eutanazję ? W Belgi za 300 eu można kupić zestaw do eutanazji,którą można wykonać samemu na sobie ,lub na ulubionym członku rodziny.

Wiem,że temat trudny i ponury....
Ale niekoniecznie taki się ostanie,znając Was jak łyse konie..Jeżeli już był taki temat,to proszę moderatora o przeniesienie mnie tam...:)

siekierka
07-12-2007, 10:14
Czy to miał być przeciw karze śmierci także dla jeszcze nienarodzonych? I mieli protestować przeciw zabijaniu powołanych do życia przez beztroskich, niewyżytych, spragnionych rozpusty?:confused:

kufa86
07-12-2007, 11:18
Jestem za wykonywaniem KSa,
nie będę motywował - takie mam przekonania.

Basia.
07-12-2007, 11:43
był czas kiedy się wachałam, teraz jestem za karą śmierci i przekonań nie zmienię.

kubki
07-12-2007, 12:11
Witam, ja "od zawsze "wypowiadałam się za utrzymaniem ks.
Nie stać nas na utrzymywanie "bandy " zwyrodnialców,podczas,gdy jest tyle nie dożywionych dzieci,biednych emerytów,bezdomnych....(nie sądziłam,że tak można wymieniać i wymieniać tę naszą biedę).Pozdrawiam

Bianka
07-12-2007, 12:28
Jestem za karą śmierci w szczególnych przypadkach.
Jestem również za eutanazją - w szczególnych przypadkach.

FeliksG
07-12-2007, 13:58
Jako ateista, przypominam, że obowiązuje nas biblijna zasada: oko za oko, ząb za ząb.
Nie ma o czym dyskutować. Kto zabił, musi być zabity.
PS. a jak coś jest nienarodzone, to jak można to zabić?
Pewnie usłyszę, że w/g prawa naturalnego to życie zaczyna się, jak tylko plemnik trafi w jajo. No to odpowiadam, że w/g tegoż prawa, ksiądz powinien, jak każdy mężczyzna,.....no , wiecie co - co nie?

siekierka
07-12-2007, 14:12
kubki's Avatar
kubki kubki is offline
Początkujący

Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 28
Domyślnie
Witam, ja "od zawsze "wypowiadałam się za utrzymaniem ks.
Nie stać nas na utrzymywanie "bandy " zwyrodnialców,podczas,gdy jest tyle nie dożywionych dzieci,biednych emerytów,bezdomnych....(nie sądziłam,że tak można wymieniać i wymieniać tę naszą biedę).Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
W dzisiejszym przeglądzie wiadomości na stronie o2.pl , jest lista najbogatszych posłów, którzy są zwolennikami tego "dnia" przeciw KS.:mad:

Pani Slowikowa
07-12-2007, 14:15
Czyli katem powinien byc jakis juz skazany na smierc morderca jezeli za mord ma byc zamordowany... Tak??
Mord jest mordem.. a zabicie kogos z zimna krwia jest najgorszym przestepstwem...
Sedzia ktory skazuje na smierc jakiekokolwiek czlowieka jest najprawdziwszym autentycznym morderca..

Eutanazja jest pomoca w samobojstwie..
aborcja ??? Tego ie jestem pewna...

Bianka
07-12-2007, 14:22
Czyli katem powinien byc jakis juz skazany na smierc morderca jezeli za mord ma byc zamordowany... Tak??
Mord jest mordem.. a zabicie kogos z zimna krwia jest najgorszym przestepstwem...
Sedzia ktory skazuje na smierc jakiekokolwiek czlowieka jest najprawdziwszym autentycznym morderca..

Eutanazja jest pomoca w samobojstwie..
aborcja ??? Tego ie jestem pewna...
Przepraszam, że się wtrącę.
Zechciej może wytłumaczyć, w jaki sposób należy sprawiedliwie ukarać np. wielokrotnego mordercę, mordującego swoje ofiary ze szczególnym okrucieństwem?
I czy chciałabyś kiedyś w przyszłości, gdybyś nie daj Boże, zapadła na ciężką, nieuleczalną chorobę, męczyć się z bólem, którego nie uśmierza już nawet morfina, wiedząc, że będzie się on nasilał coraz bardziej, aż staniesz się już tylko strzępkiem istoty ludzkiej?

Pani Slowikowa
07-12-2007, 14:32
Przepraszam, że się wtrącę.
Zechciej może wytłumaczyć, w jaki sposób należy sprawiedliwie ukarać np. wielokrotnego mordercę, mordującego swoje ofiary ze szczególnym okrucieństwem?
I czy chciałabyś kiedyś w przyszłości, gdybyś nie daj Boże, zapadła na ciężką, nieuleczalną chorobę, męczyć się z bólem, którego nie uśmierza już nawet morfina, wiedząc, że będzie się on nasilał coraz bardziej, aż staniesz się już tylko strzępkiem istoty ludzkiej?

Ja nie wiem jak go ukarac..ale czy nastepne morderstwo tez ma byc w ten sam sposob ukarane?? Czy mamy zgladzic kata?

Nie jestem przeciw eutanazji na wlasne zyczenie..

Bianka
07-12-2007, 14:37
Ja nie wiem jak go ukarac..ale czy nastepne morderstwo tez ma byc w ten sam sposob ukarane?? Czy mamy zgladzic kata?

Nie jestem przeciw eutanazji na wlasne zyczenie..
Mylisz pojęcie morderstwa z karą. Wiesz, wydaje mi się, że najlepiej byłoby wszystkich morderców trzymać na jakiejś oddalonej wyspie, w ciężkich warunkach klimatycznych, aby tam pozostawieni sami sobie, starali się przeżyć. W przeszłości już tak bywało. Ale teraz nie mamy juz na Ziemi takich wysp.
Więc co robić?

Pani Slowikowa
07-12-2007, 14:47
Mylisz pojęcie morderstwa z karą. Wiesz, wydaje mi się, że najlepiej byłoby wszystkich morderców trzymać na jakiejś oddalonej wyspie, w ciężkich warunkach klimatycznych, aby tam pozostawieni sami sobie, starali się przeżyć. W przeszłości już tak bywało. Ale teraz nie mamy juz na Ziemi takich wysp.
Więc co robić?

Z ta wyspa to nie jest zly pomysl...
Pewnie ze taniej jest kogos zgladzic zamiast martwic sie gdzie go wyslac aby poczul sie dostatecznie ukarany..Kiedys wysylali do Ameryki i Australii.. Jak chcialam jakiemus Amerykanowi dokuczyc to mu to przypominalam.
A moim zdaniem zabicie czlowieka z zimna krwia i wyrachowaniem to czy to jest za kare czy nie...to to jest najprawdziwsze morderstwo..
Kiedys za kare palili niewinnych ludzi na stosach... albo z kare rozrywali konmi... Teraz 'za kare" wieszaja albo wstrzykuja trucizne... ( nieraz zupelnie niewinnym ludziom)

Malgorzata 50
07-12-2007, 14:49
Absolutnie i calkowicie jestem PRZECIWNA karze śmierci i uwazam ,że jest to odwet wg zasady oko za oko sa inne metody izolowanie dewiantow .Wiem ,ze jesli kogos taka najstrszliwsza zbrodnia dotknela trudno mu byc przeciw .Ale traktujac sprawę bez emocji - kara smierci jest popelnionym w majestacie prawa morderstwem.I zawsze istnieje niebezpieczeństo żę popelni się je z niezupelnie czystych pobudek.Dlaczego np.skazuje się na karę zmierci ludzi za poglady polityczne i to za kazdym razem za inne....w zaleznosci od tego co jest aktualnie "zgodne z prawem"

iwo1111
07-12-2007, 14:50
Jestem zdecydowanie przeciw karze śmierci.
Zwolennikom kary śmierci polecam lekturę powieści Stephena Kinga "Zielona Mila", bo jest to wg mnie wielki manifest przeciwko karze śmierci. Szczególnie do wyobraźni czytelnika, przemawia moment egzekucji głównego bohatera oskarżonego o bestialskie zamordowanie dwóch małych dziewczynek. Widzowie znajdujący się na sali egzekucji, pałają olbrzymią nienawiścią do tego człowieka. Żądają śmierci, kary ich zdaniem jedynie słusznej za popełniony czyn. Czytelnik, zajmujący pozycję jedynie obserwatora zna prawdę i ogarnia go poczucie bezsilności, że nie może nic zrobić. Kara śmierci to chęć odwetu. Już Seneka powiedział kiedyś "Nikt rozsądny nie karze dlatego, że popełniono przestępstwo, lecz po to by go nie popełniano".
Nie można dążyć do rozwiązywania problemów za pomocą tak prymitywnych środków jak kara śmierci.

Bianka
07-12-2007, 14:56
"Zielona milę" oglądałam. Poza tym mówiłam o przypadkach szczególnych.
Ponawiam pytanie: w jaki sposób karać zwyrodniałych bandytów? Tak, aby kara była karą, a nie dożywotnim leniwym pobytem w więzieniu z kortami tenisowymi, basenem itd. na koszt podatników.
Do Iwo Nie ma mozliwości zapobiec przestępczości tak, aby wyeliminowac ją całkiem. Gdyby to było możliwe, to już by jej nie było.

Malgorzata 50
07-12-2007, 15:05
Bianko te korty i baseny to z amerykanskich filmów -Mysle ,że w Polsce nie jest aż tak cudnie....Może ich wysyłać do tureckich wiezień ?????

Basia.
07-12-2007, 15:11
u nas wypuszcza się na przepustki w ramach "resocjalizacji" zabójców i wiele razy okazało się że ci "resacjolizowani" po kilku godzinach przebywania na przepustce mordowali. Kara śmierci tak: za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Głośna przed laty była w Polsce sprawa zabójstwa /nie pamiętam dokładnie/ chyba 4-osobowej rodziny. Zabici zostali małżonkowie i ich dzieci w tym 1,5 roczne. Zabójcą ich okazał się pracownik, który pomagał w gospodarstwie. Zabił bo obliczył sobie, że dostal za mało pieniędzy chodziło o 20 zł, zabijał w sposób potworny po kolei. Na końcu zabił 1,5 roczne dziecko, które przerażone schowalo się w kącie. Dostał karę 25 lat więzienia /nie było wtedy u nas kary dożywocia/ prawdopodonie wyszedł już albo niedlugo wyjdzie na wolność. Przeprowadzono z nim wywiad, nie czuł się skruszony i oświadczył że jeszcze raz zrobiłby to samo. Trochę żal mu było tylko tego 1,5 rocznego dziecka. Nie chcę być źle zrozumiana, szanuję twoje poglądy.

Anna_Maria_57
07-12-2007, 15:15
Zgadzam się całkowicie z Małgosią i Iwonką, ale pytanie Bianki jest bardzo zasadne...

Co robić ze zwyrodnialcami, mordującymi dla przyjemności? Albo z tymi o zerowej emocjonalności, nie "czującymi" cierpienia innego człowieka, mordującymi z zimną krwią dla paru groszy?

Prawdę powiedziawszy, krew mnie zalewa, kiedy słyszę, że mają sobie siedzieć w cieple na koszt podatników przez 30-40 lat!

Żałuję, że nie ma już zwyczaju wysyłania takich do kamieniołomów - to by mnie zadawalało.

iwo1111
07-12-2007, 15:15
Przestępcy zawsze byli i będą, tego nie unikniemy. Może powinni pracować aby zarobić na swoje utrzymanie. Kiedyś były takie zakłady OPS, w których przebywali uchylający się od płacenia alimentów. Byli zatrudniani w zakładach, a ich zarobki przeznaczane na spłatę zaległości. Nie wiem czy to jeszcze funkcjonuje.

Malgorzata 50
07-12-2007, 15:17
Do kamieniołomów......A serio wiecie tak mi się zdaje ,że kazdy przyklad z zycia wziety w jakiś sposob podważa czy uzasadnia tezę .A tu chodzi o coś glebszego o naszą postawe wobec samej idei karania drugiego człowieka smiercią co jest nieodwracalne .I chyba nie mamy do tego prawa.

Bianka
07-12-2007, 15:19
Do kamieniołomów......
Ale NIE MA takich...

iwo1111
07-12-2007, 15:22
Basiu ja też szanuję Twoje poglądy i doskonale rozumiem Twoje argumenty, ale mogę przytoczyć inne. W Polsce na 100.000 mieszkańców przypada 2,6 mordercy. W stanach Zjednoczonych, gdzie stosuję się karę śmierci stosunek ten wynosi 9,3 mordercy na 100.000 mieszkańców. Jak widać, stosowanie kary śmierci w żaden sposób nie przekłada się na spadek przestępczości.

Anna_Maria_57
07-12-2007, 15:34
Basiu ja też szanuję Twoje poglądy i doskonale rozumiem Twoje argumenty, ale mogę przytoczyć inne. W Polsce na 100.000 mieszkańców przypada 2,6 mordercy. W stanach Zjednoczonych, gdzie stosuję się karę śmierci stosunek ten wynosi 9,3 mordercy na 100.000 mieszkańców. Jak widać, stosowanie kary śmierci w żaden sposób nie przekłada się na spadek przestępczości.

Więcej, są teorie mówiące, że przestępczość jest WIĘKSZA w krajach, gdzie jest kara śmierci...

Bianka
07-12-2007, 15:43
Więcej, są teorie mówiące, że przestępczość jest WIĘKSZA w krajach, gdzie jest kara śmierci...
A co mówią statystyki?

Anna_Maria_57
07-12-2007, 15:54
A co mówią statystyki?

Statystyki podała Iwonka.

Nie pamiętam teraz konkretnych przykładów, wypowiedzi psychologów, socjologów itp., ale wtedy, kiedy ich słuchałam / czytałam, przekonały mnie...

Kiedy słyszę o wyjątkowo jaskrawym przypadku, myślę, że sama bym z przyjemnością wykonała ten wyrok (ale tylko przez rozstrzelanie!) ale jednocześnie teraz już wiem, że to emocje - a prawo nie może się na emocjach opierać.

No i to, co było dla mnie argumentem najważniejszym - podano ilość pomyłek sądowych, właśnie w USA; też nie przytoczę, nie pamiętam - ale była to liczba szokująca. Liczba ludzi, których zamordowano w "majestacie prawa" chociaż byli niewinni - co potem udowodniono.

Dokąd nie ma metody bez wątpliwości potwierdzającej, że to właśnie ten jest mordercą - ryzyko jest zbyt duże.
Pamiętam, że wiele z tych ofiar "aparatu sprawiedliwości" to byli ludzie tacy jak my - zupełnie zwyczajni, jedni absolutnie uczciwi drudzy mniej - ale nie mordercy...
A to oznacza, że każdy z nas może paść ofiarą takiej pomyłki!

kubki
07-12-2007, 16:25
Anno Mario -a kto wyrżnął w pień Indian i zajął ich tereny? Najbardziej demokratyczny (podobno) i bogaty kraj - o ironio !!!

Lila
07-12-2007, 17:14
Ha...

No i widzę sporo zwolenników PiS-u.Bo to PiS był i jest za karą śmierci.To Jarosław Kaczyński zablokował ,zgodnie ze swoimi przekonaniami ,10-ty października jako dzień sprzeciwu wobec KS-u..

A czy to nie ironia losu iż ja ,kaczystka całą gębą,jestem przeciwko karze śmierci.?Pracowałam kiedyś z dziewczyną,której brat został poddany tej karze.Ona przepłaciła klawiszów i dowiedziała się jak wyglądały jego ostatnie chwile,bo ciała nigdy nie wydawano..

To było tak dawno,ale to jest ...porażenie.Wiem,że był zabójcą.Ale to wleczenie pod szubienicę,bo na ogół nogi i pęcherz odmawiają posłuszeństwa..
I wszyscy chcą jak najszybciej to mieć za sobą...

Nie,nie żal mi bandyty.Ale tyle już było pomyłek,mój Boże....

Basia.
07-12-2007, 17:18
Często zabijanej z okrucieństwem, premedytacją, powoli? Jak byście potraktowali "kolekcjonerów ludzkiej skóry", pożeraczy ulubionych kąsków? Mam gdzieś co taki morderca będzie robil przed swoją "ostatnią chwilą".

Pani Slowikowa
07-12-2007, 17:20
a mnie jest zal kazdego stworzenia przed smiercia.. Ten strach!!

Lila
07-12-2007, 17:21
Tak...no z pożeraczem inna sprawa..
Jakby tak oko za oko,to i jego trzebaby wrąbać...:)..bleeee..

Choć mnie się wydaje,że taki dewiant to powinien być zamknięty w psychiatryku,choć to mała pociecha dla jego ofiary.

siekierka
07-12-2007, 17:23
Mimo wszystko, gdy widzi się piszczącą na ulicy biedę, to świadomość, że koszty utrzymania więźnia są trzykrotnie wyższe od najniższej emerytury, mam duuże wątpliwości, czy to jest właśnie moralne i sprawiedliwe.

Basia.
07-12-2007, 17:27
o Korei, pokazywali dzieci /sieroty/ skazane na śmierć głodową przez państwo. Widzialam handlarzy sprzedających na bazarach ludzkie mięso /podobno smakuje jak wieprzowina/, taki handlarz złapany na gorącym uczynku jest rozstrzeliwany. W Korei zabija się ludzi dla pozyskania mięsa na sprzedaż. POTWORNE.

emka46
07-12-2007, 18:15
Do kamieniołomów......A serio wiecie tak mi się zdaje ,że kazdy przyklad z zycia wziety w jakiś sposob podważa czy uzasadnia tezę .A tu chodzi o coś glebszego o naszą postawe wobec samej idei karania drugiego człowieka smiercią co jest nieodwracalne .I chyba nie mamy do tego prawa.
Jestem za KS.
A jakie prawo ma morderca do zabijania?Smierć ofiary też jest nieodwracalna.
Do kamieniołomów czy galer już nie wrócimy,a szkoda.
Mam na myśli tylko udowodnione morderstwa i z premedytacją.

Lila
07-12-2007, 18:24
Noooo,to PiS ma szansę...

A co zrobił Donald ? Zepsuł ich pracę,jednym podpisem..
Czyli nie wszystko było takie złe ,co chciał PiS.Mamy już jedną rzecz pozytywną..:)

Choć ja jestem akurat przeciw.Ale nigdy nie byłam w sytuacji rodziny ofiary.Pewnie inaczej śpiewałabym...

Anna_Maria_57
07-12-2007, 18:31
Noooo,to PiS ma szansę...

A co zrobił Donald ? Zepsuł ich pracę,jednym podpisem..
Czyli nie wszystko było takie złe ,co chciał PiS.Mamy już jedną rzecz pozytywną..:)

Choć ja jestem akurat przeciw.Ale nigdy nie byłam w sytuacji rodziny ofiary.Pewnie inaczej śpiewałabym...

Też myślę, że inaczej bym "śpiewała" gdyby to (a kysz, a kysz, a kysz!!) dotyczyło kogoś mojego...
No, ale to jest tylko dowód na to, że wtedy bym tę karę potraktowała jako zemstę, a nie karę... a prawo zakłada, że ma to być kara i to w dodatku:
1) odstraszająca dla innych,
2) resocjalizująca dla przestępcy.

Sądzę, że w przypadku zwyrodnialców nikt nie wierzy w resocjalizację, ale jednak nie chcemy też zemsty...

To bardzo trudny temat, boję się tu wszelkich "zdecydowanych i jednoznacznych" stwierdzeń i osądów - w naszym wieku wie się już, że nic nie jest do końca jednoznaczne...

A dodatkowo, jak już pisałam, boję się pomyłek - policjanci, prokuratorzy i sędziowie to tylko ludzie - a ludzie są omylni.

Lila
07-12-2007, 18:36
Aniu,szczególnie ,że jak już pisałam,wampir śląski nigdy nie został złapany.
Na szubienicy zginęło dwóch niewinnych ludzi..
Zresztą na kanwie tych wydarzeń,był nakręcony ''Tryptyk śląski ''- Kryminalnych.oczywiście to pełna fantazja.Wampir na pewno już umarł.

Anna_Maria_57
07-12-2007, 18:57
Aniu,szczególnie ,że jak już pisałam,wampir śląski nigdy nie został złapany.
Na szubienicy zginęło dwóch niewinnych ludzi..
Zresztą na kanwie tych wydarzeń,był nakręcony ''Tryptyk śląski ''- Kryminalnych.oczywiście to pełna fantazja.Wampir na pewno już umarł.

Przeleciałam po Twoich ostatnich postach, ale musiałaś to pisać wcześniej - a tego filmu nie oglądałam.
Nie wiem nic, czy tych dwóch ludzi wzięto właśnie za wampira??

Basia.
07-12-2007, 19:02
ja nie chcę zemsty, ja chcę sprawiedliwej kary. W resocjalizację zabójców nie wierzę.

Lila
07-12-2007, 19:08
Aniu,gdy została zamordowana bratanica E.Gierka ,został wydany nakaz w KC,aby milicja znalazła wampira..
Znaleziono.Marchiwckiego Zdzisława i jego brata Jana.Obaj straceni nawet nie we więzieniu ,ale w garażu milicyjnym.

Aniu,poszukaj w sieci ,znajdziesz oryginalny pamiętnik Marchwickiego.Pisał go w nadziei na ocalenie życia.Tak mu mówiono.
Obecnie już wiadomo,że to nie on, bo DNA się nie zgadza.Tylko cicho ...sza..to było 30 lat temu.I tak już przedawnienie i nie można wznowić postępowania..

Anna_Maria_57
07-12-2007, 19:12
ja nie chcę zemsty, ja chcę sprawiedliwej kary. W resocjalizację zabójców nie wierzę.

Są zabójcy i zabójcy. Niektórych można resocjalizować, bo są normalni, a popełnili zbrodnię w afekcie, lub z innych przyczyn, ale nie na skutek dewiacji...
Oczywiście są tacy, w przypadku których samo słowo resocjalizacja brzmi śmiesznie.

Ale problem polega na tym, że:
1) nie można stosować kary śmierci "wybiórczo", bo jak określić kryteria, kto ma jej podlegać, a kto nie?
2) nigdy nie ma pewności, że kara jest sprawiedliwa - bo nigdy nie ma absolutnej pewności, że to napewno jest ta osoba, która popełniła tę zbrodnię. Jedyny wiarygodny świadek już nie żyje...

A dlaczego piszesz, że Ty nie chcesz zemsty? Tzn. dlaczego pomyślałaś, że pisałam o Tobie? :)

Basia.
07-12-2007, 19:14
mam na myśli zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i premedytacją. Aniu nie pomyślałam broń Boże, że piszesz o mnie.

Lila
07-12-2007, 19:16
Następny zabójca -Karol Kot z Krakowa.Uczeń technikum..

Po egzekucji wyjęto mózg.Jest on do tej pory w słoiku z formaliną ,w Zakł.Med.Sądowej / chyba /..
Okazało się ,że miał olbrzymiego guza.Tak czytałam...już dawno.

Basia.
07-12-2007, 19:20
Następny zabójca -Karol Kot z Krakowa.Uczeń technikum..

Po egzekucji wyjęto mózg.Jest on do tej pory w słoiku z formaliną ,w Zakł.Med.Sądowej / chyba /..
Okazało się ,że miał olbrzymiego guza.Tak czytałam...już dawno.
mam nawet książkę o Karolu Kocie, dobrze że go nie ma wśród żywych.

Anna_Maria_57
07-12-2007, 19:21
mam na myśli zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i premedytacją. Aniu nie pomyślałam broń Boże, że piszesz o mnie.

sorry, ale zupełnie niestosownie do tematu muszę powiedzieć: hi, hi, hi... wzajemnie nie myślałyśmy broń Boże, że piszemy o sobie ;) ;) ;)

a co do meritum, no cóż - w naszym wieku nie zmienia się raczej poglądów, więc każda z nas, a także pozostali dyskutanci, zostaniemy przy swoim zdaniu...

Lila
07-12-2007, 19:26
A na liście K.Kota była nawet jego siostra..

Podobno jego matka nigdy się z tego nie podniosła..Cóż ,ale matki tych jego ofiar ? Tej małej dziewczynki ?

Basia.
07-12-2007, 19:29
A na liście K.Kota była nawet jego siostra..

Podobno jego matka nigdy się z tego nie podniosła..Cóż ,ale matki tych jego ofiar ? Tej małej dziewczynki ?
żadna matka by się z tego nie podniosła. To jest potworna tragedia.

kufa86
07-12-2007, 19:37
Zemsta jest sprawiedliwa.
Kodeks Hamurabiego też.

Benigna
07-12-2007, 19:59
Często zabijanej z okrucieństwem, premedytacją, powoli? Jak byście potraktowali "kolekcjonerów ludzkiej skóry", pożeraczy ulubionych kąsków? Mam gdzieś co taki morderca będzie robil przed swoją "ostatnią chwilą".
Też mam gdzieś. I tez nie wierzę w resocjalizację niektórych
przestępców. Jestem za ks ale każdy przypadek musi być
rozpatrywany indywidualnie. Nie tak, że za śmierć - śmierć.
Jest różnica między zabójstwem w afekcie, kiedy czlowiek
jest chwilowo niepoczytalny i zabójstwem w pełni świadomym,
często planowanym. Zabicie w obronie własnej, kiedy napastnik ma broń albo jest ewidentnie silniejszy powinno być
zawsze uniewinniane. Pobicie ze skutkiem śmiertelnym powinno być zawsze traktowane jak zabójstwo. Nie może być
tak, że paru pijanych wyrostków katuje z niewyobrażalnym
okrucieństwem na śmierć i dostaje wyrok za pobicie.
Oczywiscie osoby psychicznie chore to osobny rozdział.

chickita
08-12-2007, 00:43
Jestem za kara śmierci. Chetnie zmienie zawód. Moge ja wykonywać. Nie byloby klopotu z przepelnionymi wiezieniami(normalne półkolonie dlugoterminowe). Za dobrze sie maja i chetnie wracają. Do piachu!

siekierka
08-12-2007, 10:20
chickita, masz przy swoim M-2 wystarczające "zaplecze" dla przyszłego kata.;)

Malgorzata 50
08-12-2007, 11:05
Ale tu chodzi o zasadę ..moim zdaniem założenie ,ze mamy prawo karać jako społeczeństwo swego wyrzutka eliminowniem go spośród nas przez unicestwienie jest w swoim założeniu niezgodna z jakąkolwiek etyką .Z tego prostego powodu ,że daje państwu do ręki narzędzie ,które może zostać użyte niezgodnie z jego przeznaczeniem ,państwo to machina ,ale zarządzana przez ludzi ,którzy nie są aniołami ,sa omylni .To wyposażanie państwa w niebezpieczną broń .Prawo, jak pokzuje historia bywa naginane do partykularnych interesów -i nie mozna takiej furtki zostawiać.I to nie chodzi o indywidualne przypadki.Kara śmierci jako zsadz NIE ma racji bytu.To jest powód dla którego jestem zdecydowanie i stuprocentowo PRZECIWKO karze smierci istniejącej w przepisach obowiazującego prawa jako dopuszczalny,acz ostateczny i obwarowany nawet najsurowszymi zastrzeżeniami środek karny.

Lila
08-12-2007, 11:41
No i popatrz Małgoś. I ja przeciwko,choć racje za ,rozumiem świetnie.

Malgorzata 50
08-12-2007, 11:44
Ja też rozumiem racje za ..tym niemniej, wyłuszczyłam powyzej dlaczego mimo to ,jestem przeciw

Alsko
08-12-2007, 11:58
z powodów, które z grubsza podała Małgorzata, więc nie będę powtarzała.
Dodam tylko, że burzy się we mnie wszystko, kiedy słyszę argument, że to m.in. dla rodzin ofiar jest ważne. Wykonać karę śmierci, niech wiedzą, że sprawiedliwość istnieje.

Dożywocie bez prawa skrócenia kary + np., w zależności od rodzaju przestępstwa, zaostrzony rygor. To jest sprawiedliwe. I na to moje podatki mogą pójść. I tak są rezesr....... przez państwo.

kubki
08-12-2007, 16:14
A kto czy co to jest państwo? Kosmici? Jak"babcię kocham" - to nie "trolling",ale to są nasi mężowie,synowie,córki ,znajomi itp.
A i tak jestem ....za.Pozdrawiam

Alsko
08-12-2007, 16:20
pisząc o przeputowywaniu pieniędzy podatników przez państwo miałam na myśli aparat państwowy, administrację i inne. Trwonią tę forsę.

Więc nie udawaj, że nie wiesz, co to państwo w tym kontekście.
Też pozdrawiam :) i zostaję przy swoim zdaniu.

Ewita
08-12-2007, 16:58
Unikałam, bo decyzje o sprawach ostatecznych zawsze budziły mój wewnętrzny sprzeciw.
Ogólnie biorąc, cóż to jest kara śmierci??? Jeden moment, strach, niewczesny żal i... już. Po wszystkim. Większą karą za przewiny jest życie w odosobnieniu, ze świadomością, że nigdy już nie ujrzy się tego świata, który tam, za kratami trwa, żyje, biegnie - i olewa takich, którzy sprzeniewierzyli się najważniejszemu prawu bytowania...
Jestem przeciwna zasadzie "oko za oko". To od wieków nie prowadziło do niczego dobrego! Ale również zdecydowanie jestem przeciwko obchodzeniu się ze zbrodniarzami, jak z jajkiem. Niech odpracują! A jak? To jest sprawa do dyskusji!

Lila
08-12-2007, 20:19
A ja po swojemu...:)

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski zniósł polskie weto w sprawie Europejskiego Dnia przeciw Karze Śmierci, które zniszczyło do końca wizerunek Polski Kaczyńskich w Europie.

Taka mała rzecz, a znowu globalne skutki. Świat odetchnął z uglą, że w Polsce też się dołączą eurokraci i rozmaici ludzie mądrzy (oraz nieodłączna "młodzież) do świętowania dnia przeciwko karze śmierci.
Widmo debaty o karze śmierci zostało oddalone, może raz na zawsze, co zresztą elegancko wpisuje się w politykę ochraniania oligarchów, którą realizował Ćwiąkalski z godną podziwu konsekwencją w czasach adwokatury..

Anna_Maria_57
08-12-2007, 23:35
Ale tu chodzi o zasadę ..moim zdaniem założenie ,ze mamy prawo karać jako społeczeństwo swego wyrzutka eliminowniem go spośród nas przez unicestwienie jest w swoim założeniu niezgodna z jakąkolwiek etyką . Z tego prostego powodu ,że daje państwu do ręki narzędzie,które może zostać użyte niezgodnie z jego przeznaczeniem, państwo to machina, ale zarządzana przez ludzi, którzy nie są aniołami, sa omylni.To wyposażanie państwa w niebezpieczną broń .Prawo, jak pokzuje historia bywa naginane do partykularnych interesów -i nie mozna takiej furtki zostawiać.I to nie chodzi o indywidualne przypadki. Kara śmierci jako zsadz NIE ma racji bytu.To jest powód dla którego jestem zdecydowanie i stuprocentowo PRZECIWKO karze smierci istniejącej w przepisach obowiazującego prawa jako dopuszczalny,acz ostateczny i obwarowany nawet najsurowszymi zastrzeżeniami środek karny.

Podpisuję się pod wywodem Małgosi oburącz!

Lila, zostaw w spokoju Ćwiąkalskiego ;) co on ma do tematu?

Oj, skleroza, jak się nazywał ten, co na każdym posiedzeniu senatu powtarzał "A Kartagina musi zostać zburzona"? ;) ;)

Lila
08-12-2007, 23:38
Nijak ,Aniu..Pamiętam jednego co wołał - Balcerowicz musi odejść..:)
I sam poszedł,Bogu dzięki..

Malgorzata 50
08-12-2007, 23:41
Ja nie bedę zbijac argumentow zwolennikow kary smierci .Każdy ma swoj punkt widzenia .Tyle ,ze wydaje mi się ,że na to naprawdę trzeba spojrzec szerzej i głebiej niż przez pryzmat konkretnych przypadków .Spoleczeństwo w pewnym sensie ponosi odpowiedzialnosc za postepowanie dewiantow .Przez swoje wybory -stylu zycia ,przyzwolenie na pewne zachowania poprzez brak reakcji.Wiec nie stosujmy zemsty tam ,gdzie nie do konca mamy czyste sumienie.

Anna_Maria_57
08-12-2007, 23:42
Nijak , Aniu..Pamiętam jednego co wołał - Balcerowicz musi odejść..:)
I sam poszedł,Bogu dzięki..

A wiesz, że ja już nie pamiętam, jak się ten nasz "polityk" nazywał? Może to i dobrze, bo po co zaśmiecać pamięć, która już i tak nie chce pracować...
Ale tego od Kartaginy powinnam pamiętać, to wstyd nie pamiętać...

an_inna
09-12-2007, 08:10
Aniu nie wstydź się :) tylko wpisz w Google "Kartagina musi zostać zburzona" i już widzisz, że to powtarzał:
Katon Starszy - ceterum censeo Cartaginem esse delendam - "poza tym uważam, że Kartagina powinna być zburzona"

senior A.P.
09-12-2007, 10:48
"Nie zabijaj !"
Dotyczy wszystkich obojetnie na swiatopoglad,rase,narodowosc,plec.
Jaka kara dla mordercow ? Adekwatna do czynu.
Warunki:
Zabojstwo z premedytacja;
Zabojstwo w afekcie ;
Zabostwo w obronie wlasnej;
Morderstwo wojenne ;
Dalej tez mozna wyliczac ale na poczatek starczy.
Kara smierci za smierc dla tych co:
Co sa zdrowi na umysle ;
Dokonuja zabojstwa dla zysku,rozboju,zemsty ;
Sa wielokrotnymi mordercami (recydywa).
W innych przypadkach dokladne dochodzenie i proces sadowy,leczenie psychiatryczne w zakladzie zamknietym,obozy pracy ciezkiej (na wlasne utrzymanie a nie na koszt podatnikow) nawet dozywotnio !
Innej sprawiedliwosci nie ma.

Basia.
09-12-2007, 10:51
"Nie zabijaj !"
Dotyczy wszystkich obojetnie na swiatopoglad,rase,narodowosc,plec.
Jaka kara dla mordercow ? Adekwatna do czynu.
Warunki:
Zabojstwo z premedytacja;
Zabojstwo w afekcie ;
Zabostwo w obronie wlasnej;
Morderstwo wojenne ;
Dalej tez mozna wyliczac ale na poczatek starczy.
Kara smierci za smierc dla tych co:
Co sa zdrowi na umysle ;
Dokonuja zabojstwa dla zysku,rozboju,zemsty ;
Sa wielokrotnymi mordercami (recydywa).
W innych przypadkach dokladne dochodzenie i proces sadowy,leczenie psychiatryczne w zakladzie zamknietym,obozy pracy ciezkiej (na wlasne utrzymanie a nie na koszt podatnikow) nawet dozywotnio !
Innej sprawiedliwosci nie ma.
nic dodać, nic ująć.

Malgorzata 50
09-12-2007, 10:53
AP seniorze to jest TWOJE zdanie, nie obwieszczenie Najwyższego Prawodawcy- moznaby każdy z tych argumentow po kolei zbic uzywajac innego punktu widzenia .Rozumiem bardzo dokładnie argumenty zwolenników kary smierci ale w imie pryncypiów ,które wyglosilam powyżej ,ja jestem zdecydowanie przeciw .I niestety to przeciw nie moze dopuszczać ,zadnych wyjątkow -ze za to tak ,a za to nie -bo to jest imperatyw albo tak bo...albo nie bo...nie jest to latwe ani proste ,ale zasady etyczne to nie jest łatwa sprawa...

Kazimierz
09-12-2007, 11:39
Tu pasuje powiedzenie "jestem za, a nawet przeciw".
Jestem za orzekaniem przez sąd kary śmierci w przypadkach szczególnie okrutnego morderstwa i zawieszeniem wykonania kary np. na 25 lat, co w wielu przypadkach będzie oznaczać dożywocie,czyli jak jest teraz,a po 25 latach sąd może rozpatrzyć ponownie sprawę i przedłużyć pobyt w odosobnieniu,albo zwolnić z więzienia. Uniknie się wtedy pomyłek sądowych. W ciągu 25 lat, jest szansa, że znajdzie ewentualnie prawdziwy morderca,albo sam się do niej skruszony przyzna. A wyrok kary śmierci, będzie tylko takim memento skazanego,dla innych i reliktem przeszłości. Miejmy nadzieję,że ludzie będą coraz lepsi i nie będą się wzajemnie zabijać, i nie będzie wojen.Amen.

senior A.P.
09-12-2007, 12:13
To za i przeciw ulega zmianie gdy zginie z rak zabojcy bliski ci czlowiek ,czlonek rodziny,przyjaciel !
Pani tu mocno sie udzielajaca w tym klubie jest przeciw karze smierci dajac swoja argumentacje,wiec zapytam : Gdy na wlasnym podworku przyjdzie zlodziej-bandyta i zabije Twego meza tez bedziesz dawala mu szanse unikniecia kary smierci ?
Moze powiesz,ze on tu przyszedl nieswiadomie,ze tylko pomylil drzwi,brame,jest niepoczytalny,byl glodny,chialo mu sie pic bawic ale nie mial za co ,chcial ukrasc samochod ,bo inni maja a on nie ma - mozna dalej wymieniac powody i co bedziesz go tolerowac w normalnym spoleczenstwie ?
Zamkniesz go (jak inny forumowicz podpowiada ,bo tak prawo przewiduje) na 25 lat i bedziesz go karmic i ogrzewac za moje i twoje podatki ?
To pytam :
DOKAD NARODZIE,POLSKO ZMIERZASZ ???
DO ROZWOJU BANDYTYZMU I ZLODZIEJSTWA W BIALY DZIEN ????????????????????????

Malgorzata 50
09-12-2007, 12:26
AP uważam ,ze odnoszenie się do przykladow typu a jak przyjdzie..i zabije ..to w kontekscie kary smierci jako zasady jest demagogiczne .Bo przenosi dyskusje z plaszczyzny zasad na plaszczyznę emocji.Bardziej przekonywaloby mnie to co pisze Kazimierz.Aczkolwiek dalej sądzę ,ze taki zapis nie powinien znaleźć się w kodeksie karnym.Nie może istniec zapis ze mozna legalnie zabic czlowieka .A na marginesie .Nie jestem Panią czesto udzielajaca się na forum ,tylko mam nicka który jednoczesnie jest moim imieniem.I bardzio cię prosze zebyś tak się do mnie zwrcał.

kubki
09-12-2007, 12:38
Małgorzato 50 -wiem,że Senior potrafi obronić się sam,ale ja na początku mojego "bycia" w sieci - też zwracałam się per Pan,Pani
To jest nasza "wiekowa" kurtuazja ,a nick jest nowo mową,nie bądź więc dla nas tak surowa.Pozdrawiam :)

Alsko
09-12-2007, 13:35
...tego skazanego na dożywocie zmusić, żeby zarobił na swoje utrzymanie? I nie pozwolić po iluś tam latach na przedterminowe zwolnienie?
Jak zmieniać kodeks, to zmieniać!
A poza tym nieuchronność kary ma straszyć! Nie wysokość.

bogda
09-12-2007, 13:44
Nie wydaje mi się, żeby kara śmierci była jedynym i skutecznym środkiem karania. Nigdy nie chciałabym być w sytuacji aby o tym decydować, tym bardzije że sąd czasem jest omylny i jak kogoś już zgładzą to nie da się tej omyłki poprawić, a długoletnie więzienie jest bardziej dotkliwą karą. Trzeba tylko rozpatrzyć propozycje Alsko....skazany powinien na siebie zarabiać. Zresztą bezczynność też zabija, o ile nie fizycznie to psychicznie....

Ala-ma-50
09-12-2007, 14:04
Jestem katoliczką..niedowierzającą...ale zawsze..i jak mi wiadomo, Nowy Testament zakłada bezinteresowną miłość do bliźniego i miłosierdzie, nawet w wydaniu "miłuj swojego wroga",
Być może..to humanitaryzm jest lekarstwem na ludzką podłość.
Niestety kara śmierci nie ma z nim nic wspólnego.
Jestem stanowczo przeciw.

Pozdrawiam

kufa86
12-12-2007, 03:08
Jestem stanowczo za karą śmierci.

Lila
12-12-2007, 10:57
Kufa,to i tak nic z tego.
Ja jestem za obniżeniem wieku,potrzebnego aby delikwenta wsadzić..Bo już za dużo przestępstw u nastolatków ,a ...końca ,panie,nie widać..

Malgorzata 50
12-12-2007, 11:04
Małgorzato 50 -wiem,że Senior potrafi obronić się sam,ale ja na początku mojego "bycia" w sieci - też zwracałam się per Pan,Pani
To jest nasza "wiekowa" kurtuazja ,a nick jest nowo mową,nie bądź więc dla nas tak surowa.Pozdrawiam :) Kubki nie jestem surowa tylko jesli stoi jak byk napisane jak ktos ma na imię zweracanie sie per "pani kóra cos tam" odbieram jako lekko lekceważące ,aczkolwiek nie mam na tym punkcie fioła bynajmiej.Ale jesli już ktoś taki bardzo jest wiekowy i kurtuazyjny to pani M jest bardziej osobowe -nie sądzisz? Czy, nie sądzi Pani?

Malgorzata 50
12-12-2007, 11:08
Jestem stanowczo za karą śmierci. Wiesz co, a dlaczego jesteś za karą smierci ??? Bo teraz przeciwnicy napiszą jestem przeciw i tak bedziemy ping-pongować przez nastepne 99 postów .

senior A.P.
12-12-2007, 13:15
Jezeli to sprawia przyjemnosc - niech bedzie :
Pani Malgorzato 50 !
Grzecznosc wymaga aby ludziom nie narzucac swego dyktatu,tym bardziej,ze to co dobre jednemu innemu moze sluzyc zle !
Pani Malgorzaty 50 przy kazdym temacie pelno (wolnosc wyboru na zycie) i nie to jest przeszkoda,ze ktos obral internet za strone zycia ale to ,ze "dyktaura internetowa" bardzo rzuca sie w oczy.

Sa ludzie madrzy i tych cenie ale sa tez madrzy,zarozumiali i pyszni,a to juz ciezkie wspolzycie z takim.
Nikt nie ma nie bedzie mial patentu,certyfikatu,licencji czy cos tam jeszcze ustalonego i umownego podpartego nawet przepisami na madrosc i nieomylnosc.
Kazdy z nas popelnia takie lub inne bledy. Zauwaza sie jednak (szczegolnie u ludzi "wybitnie" wyksztalconych),ze dla przykladu jak profesja dziennikarska (bardzo widoczna u redaktorow w tvn-nie i nie tylko) bardzo duza zarozumialosc i pyche.
Te Panie i ci Panowie uzurpuja sobie prawo na nieomylnosc,prawo ich wylacznej krytyki innych,krasmostwo i krytykanctwo,ktore bron Boze nie moze pasc w ich kierunku !
Dokad wiec Pani Malgorzato 50 zmierza swiat i miedzy innymi Pani ???
Ja znam taki narod ,ktoremu absolutnie nikt i nic nie moze zarzucic nawet jego wspobracia i ziomkowie. Oni nigdy "nie popelniaja bledow",przezywali i nadal przezywaja holacaust.
Wracajac do tematu dyskusji moze popatrzymy i na taki punkt widzenia.
Czy zlodziej ,bandyta,morderca,oszust wszelki inny lotr zasluguje na prawo laski i milosierdzia ???
Odpowiedzmy sobie bez obwijania w uczone piekne slowka,w dodatku obce polskiemu jezykowi.
Kara smierci jest stosowana we wielu krajach,wprowadzenie jej w Polsce stoi komus na przeszkodzie,moze podyskutujemy dlaczego ?
Chodzi nam o masowa "produkcje" w/w zloczyncow, a moze o unikniecie kary przez tych ktorzy nawet to prawo ustalaja,nadzoruja i sprawuja ?
Moze chodzi nam o wychowywanie nastepnych pokolen,ktorzy juz od "smarkateri" uczone sa (przez dom i szkole) lamania praw i wszelkich przepisow wspolzycia spolecznego ?
Co zrobiono z POLSKA SZKOLA ?
Co zrobiono z moralnoscia MLODYCH ?
Jakich mamy dzisiaj rodzicow,ktorzy nie dorosli do tej roli ?
Wreszcie dokad zmierzamy z bezkarnoscia wszelkich lotrow ???

Malgorzata 50
12-12-2007, 14:19
Panie seniorze AP nie uzurpuje i nie uzurpowalam sobie prawa do nieomylnosci i jedynie slusznej racji.Nie wydaje mi się zebym byla zarozumiała i pyszna ,tylko dla tego ,że nie podzielam Pańskiego zgorzknialego spojrzenia na zycie oraz w zgodnym z Panem chórze nie przyłączam się do narzekania .Zauważylam natomiast pewną prawidlowośc ,że ile razy odezwie się tu ktos z podobnymi do Pańskich pogladami -natychmiast zaczyna mi zarzucać zarozumialstwo ,gadulstwo i pychę.
Aluzje do jakiejkolwiek nacji w kontekście naszej rozmowy uważam za niestosowne.
Nie jestem redaktorem TVN - i nie bardzo rozumiem co owi redaktorzy maja wspólnego z temtem naszej rozmowy.
A jesli chodzi o meritum,wylozylam zdaje się dosc jasno swoj poglad na tę sprawę z wszystkimi zastrzeżeniami i podobnie jak Pan uważam że społeczeństwo odpowiada,w pewnym sensie, za "produkcję" dewiantow -przyzwalając na zachowania aspołeczne przez brak reakcji
Natomiast kompletnie nie podzielam Pańskiego pogladu iz "komuś o to chodzi" Podejrzewam ,proszę wybaczyć STD - a to jest mi kompletnie obce.
Sprawa polskiej szkoly,wychowania ,itd to jest interesujacy temat - obawiam się ,że i w tej kwestii róznimy się całkowicie -ale mozemy pogadać czemy nie .Pozdrawiam

Anna_Maria_57
12-12-2007, 15:39
J/.../ Wracajac do tematu dyskusji moze popatrzymy i na taki punkt widzenia.
Czy zlodziej ,bandyta,morderca,oszust wszelki inny lotr zasluguje na prawo laski i milosierdzia ???
Odpowiedzmy sobie bez obwijania w uczone piekne slowka,w dodatku obce polskiemu jezykowi.
Kara smierci jest stosowana we wielu krajach, wprowadzenie jej w Polsce stoi komus na przeszkodzie, moze podyskutujemy dlaczego ?
Chodzi nam o masowa "produkcje" w/w zloczyncow, a moze o unikniecie kary przez tych ktorzy nawet to prawo ustalaja, nadzoruja i sprawuja ?
Moze chodzi nam o wychowywanie nastepnych pokolen, ktorzy juz od "smarkateri" uczone sa (przez dom i szkole) lamania praw i wszelkich przepisow wspolzycia spolecznego ?
Co zrobiono z POLSKA SZKOLA ?
Co zrobiono z moralnoscia MLODYCH ?
Jakich mamy dzisiaj rodzicow,ktorzy nie dorosli do tej roli ?
Wreszcie dokad zmierzamy z bezkarnoscia wszelkich lotrow ???

Po 13 postach, ten 14 jest już wykładnią poglądów...

W tym wątku przedstawiono już wszelkie argumenty za i przeciw karze śmierci - nie ma po co do tego wracać, każdy kto chciał już się wypowiedział, nawet powtarzając swoje zdanie kilkakrotnie - ile można?

Natomiast mam pytanie - w ilu krajach poza USA jest kara śmierci?

Natomiast nowe tematy można rozwinąć.
Co zrobiono ze szkołą?
Zależy z którą, jak zawsze - moja siostrzenica chodziła do bardzo dobrej, a syn koleżanki chodzi do takiej sobie.
Ale ja spytam: dlaczego zrzucać całą odpowiedzialność na szkołę???
Czy rodzina nie ma obowiązku wychowywania dzieci??

Co zrobiono z moralnością młodych?
A co jej brakuje? Są różni, jak wszędzie! Bardzo porządni, mniej porządni i całkiem źli - tych ostatnich najmniej, jak wszędzie!!

Jakich mamy rodziców?
No cóż, takich, jak wszędzie w kapitalizmie - zaganianych, zapracowanych, bojących się utraty pracy, martwiących się, czy starczy do wypłaty...

Najłatwiej to "grzmieć" na wszystko i wszystkich...

kubki
12-12-2007, 17:46
Kochani ,a może by tak ?http://img87.imageshack.us/img87/6669/kowbojuq3.gif (http://imageshack.us)

Malgorzata 50
12-12-2007, 18:59
kubki bravissimo!!!!!:D

Stanley
12-12-2007, 19:45
Seniorze już chyba wszystko powiązałeś z karą śmierci. A świat wcale nie jest gorszy niż za naszej młodości ani lepszy ani gorszy tylko inny bo i czas się zmienił. My jako młodzież/ cholera dawno niestety to było/ wcale nie byliśmy lepsi niż dzisiejsza młodzież tylko zabawki były inne.I to wszystko niewarto uprawiać STD, a kara śmierci to indywidualny pogląd każdego człowieka ja wolę Hammurabiego ale katolicy chyba nie powinni tego chcieć.

Anna_Maria_57
12-12-2007, 19:50
Stanley,
oto głos rozsądku!

Masz 100% racji :)

wuere'le
12-12-2007, 20:11
Po 13 postach, ten 14 jest już wykładnią poglądów...

W tym wątku przedstawiono już wszelkie argumenty za i przeciw karze śmierci - nie ma po co do tego wracać, każdy kto chciał już się wypowiedział, nawet powtarzając swoje zdanie kilkakrotnie - ile można?

Natomiast mam pytanie - w ilu krajach poza USA jest kara śmierci?

Natomiast nowe tematy można rozwinąć.
Co zrobiono ze szkołą?
Zależy z którą, jak zawsze - moja siostrzenica chodziła do bardzo dobrej, a syn koleżanki chodzi do takiej sobie.
Ale ja spytam: dlaczego zrzucać całą odpowiedzialność na szkołę???
Czy rodzina nie ma obowiązku wychowywania dzieci??

Co zrobiono z moralnością młodych?
A co jej brakuje? Są różni, jak wszędzie! Bardzo porządni, mniej porządni i całkiem źli - tych ostatnich najmniej, jak wszędzie!!

Jakich mamy rodziców?
No cóż, takich, jak wszędzie w kapitalizmie - zaganianych, zapracowanych, bojących się utraty pracy, martwiących się, czy starczy do wypłaty...

Najłatwiej to "grzmieć" na wszystko i wszystkich...


Nie śledziłem całego wątku w sprawie kary smierci. Mam jednak swoje zdanie w tej kwestii. Uważam mianowicie, że za zabójstwo z premedytacją lub z lekcoważeniem wszelkich praw jednostki - czapa, kara śmierci i to w sposób pokazowy, aby inni za nim czyn morderczy popełnią pomyśleli.

W sprawie szkoły, o czym wyżej, trzeba rodzicom i służbom społecznym uświadamiać, że dzieci są w szkole 1/3 doby, a resztę spędzają w domu i pod opieką rodziców, jakkolwiek by ta opieka wyglądała. Z tego wynika jasne przesłanie, że za wychowanie dziecka odpowiadają rodzice, nie zaś szkoła.
Na ten temat zresztą mógłbym dużo i długo pisać, ale przeież nie o to tu chodzi.

I jeszcze jedno mi się tu nasunęło. Jestem jeszcze ławnikiem w sądzie, w wydziale karnym. Uważam, na podstawie doświadczenia, że wyroki w sprawach powinny być publikowane w lokalnej chociaż prasie. może wówczas ten i ów zastnowił by się, czy taki lub inny czyn popełnić. Często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że popełniają przestępstwo, a niewiedza nie zwalnia z odpowiedzialności.

babciela
12-12-2007, 20:27
ja juz wypowiadałam sie o ks-w dalszym ciagu uważam że kara śmierci dowodzi naszej bezsily wobec pewnych dewiacji.Dlatego dopoki nie znajdzie sie jakis logiczny sposób odciągnięcia mordercy od spoleczeństwa kara śmierci jest jedynymn sposobem na to.Ale jednocześnie uważam,że pełna izolacja na całe życie takiego osobnika jest najgorszą z mo zliwych kar.Wolność jest przypisana niejako każdemu człowiekowi genetycznie i odebranie mu jej jest KARĄ.Pozostaje nam jeszcze rozważyć lobotomie czołową-w platach czolowych -najprościej mówiąc mieszczą sie wszystkie emocje .

arczia
13-12-2007, 18:23
Ja myślę, że przestępca kary śmierci sie nie boi w chwili czynu. Z tego powodu nie ma ona znaczenia prewencyjnego - nie stanowi hamulca. Z drugiej strony - burzy się we mnie krew na myśl o utrzymywaniu drania-darmozjada na garnuszku podatnika, podczas, gdy dzieci w Domach Dziecka mają tyle potrzeb.Ciężka praca w kamieniołomach z łańcuchami, batem i miską byle-czego. To może niehumanitarne, ale...

Bianka
13-12-2007, 18:36
To może niehumanitarne, ale...
...ale troszczmy się raczej o ewentualne ofiary przemocy i morderstw, a nie o ich sprawców, różnej maści bandziorów.

babciela
13-12-2007, 19:44
Do Arczi-najcieższego kalibru przęstepcy powinni zapracować na swoje utrzymanie-i to cięzką pracą-podatnicy n ie mają obowiązku ich utrzymywać.Pamiętasz Krótki film o zabijaniu-Kieślowskiego czy Z zimną krwią Truman^a Capote^a ,mimo zdecydowanej obrony morderców-oglądałam z satysfakcją ich śmierć-czy to nie jakieś patologiczne spojrzenie na tzw caloksztalt.Nie wiem

babciela
13-12-2007, 19:51
Może my medyczki trochę inaczej patrzymy na cały problem-całe życie ratowałyśmy to co czlowiek otrzymal na "jednorazowe użycie"- a odwrotu od śmierci nie ma.Dlatego takie mamy moralne dylematy-z jednej strony -tak ks za najcięższe zbrodnie,z drugiej strony mamy świadomość ostatecznych rzeczy,i strasznej obrony w końcu różnych ludzi-dobrych,zlych przed tym ostatecznym.

Ala-ma-50
13-12-2007, 21:41
Może dodam jeszcze swoje 3 grosze...Prawo do życia jest zawarte w art. 3 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka....a kara śmierci ...to naruszenie prawa do życia.
To, że ktoś je złamał nie oznacza, że my mamy prawo robić to samo.
Dlatego ..poza innymi względami ..jestem przeciw karze śmierci.
A na koniec..powiem dowcip..który kiedyś przeczytałam ..chyba w "Polityce"..ale pewności nie mam:

Czterech rozbitków płynie łodzią. Dopływaja do wyspy.
- Czy to jest choć cywilizowany kraj ? - pyta jeden
- Chyba tak - odpowiada inny rozbitek - Bo nie widzę szubienicy

kufa86
14-12-2007, 01:39
W tym wątku przedstawiono już wszelkie argumenty za i przeciw karze śmierci - nie ma po co do tego wracać, każdy kto chciał już się wypowiedział, nawet powtarzając swoje zdanie kilkakrotnie - ile można?

.
Ile można? Zależy od kondycji.

W cytowanej wypowiedzi czuję apodyktyczną arogancję władzy.
Po takim stwierdzeniu na wielu innych forach mody faktycznie zamykają temat - jest to kneblowanie wolności dalszych wypowiedzi - typowa cenzura.
Tematy powinny zamierać samoistnie, z możliwością regeneracji - jak ktoś coś wymyśli.

Jako agnostyk uważam, że nie można do końca zgłębić prawdy - o ile takoważ istnieje.
W tym temacie można poruszyć jeszcze wiele aspektów, np czy brak KSa nie jest znęcaniem się nad skazanym.

Wolałbym KS jak zesłanie na Helenę, bez możliwości ucieczki.
Nawet na Piękną Helenę - bo wicie rozumicie - przy jednej dziurze....

babciela
14-12-2007, 11:03
całkowite odosobnienie nie jest znęcaniem sie nad sprawcą,jest KARA.Ale odosobnienie do końca zycia,bez prawa powrotu.Ja czytalam kiedyś artykuł na temat morderczych sklonności-jest to jakiś bląd genetyczny-już nie pamiętam jakiś dodatkowy chromosom-a więc powrotu do tzw normalnego spoleczeństwa nie ma,a medycyna jest bezradna wobec tego.Pozostaje lobotomia czolowa-brrrrr

Ala-ma-50
14-12-2007, 20:22
"...Ponieważ lobotomia nie zawsze okazuje się skuteczna, jest nieodwracalna i prawie zawsze powoduje niekorzystne zmiany w psychice oraz zachowaniu pacjenta, w wielu krajach — między innymi w Polsce — obecnie w ogóle się jej nie stosuje...."

to nie ja...to Wikipedia.

babciela
14-12-2007, 22:02
Mila moja po lobotomii mielibyśmy w Polsce same baranki(łagodne) i owieczki(tegoz samego).Pa

siekierka
15-12-2007, 09:47
W swoim czasie Korwin-Mikke prowadził szeroką agitacje za przywróceniem kary śmierci. Teraz babciela przejęła jego pałeczkę. Ale gdyby nawet przyjąć tezę przeciwników ks, że życie jest jedynym dobrem, którego odebrać nie wolno, to jestem zdania, że karę tą można zamienić wyłącznie na dożywotnie przymusowe ciężkie roboty,bez możliwości przedterminowego zwolnienia, urlopu, czy jakichkolwiek drobnych przywilejów. Na pewno to nie może być "splendid isolation" w ciepłej i wygodnej celi z telewizorkiem, darmowym wiktem i opierunkiem. I jeszcze raz na tydzień intymnymi odwiedzinami płci przeciwnej.

babciela
15-12-2007, 10:10
Siekierko `przeczytaj uważnie moje posty,wynika z nich ,że wcale nie mam sprecyzowanego zdania. Przeczytaj post bodajżę 91

babciela
15-12-2007, 10:16
Lobotomii,jako leczenia dewiacji (mordercy) nigdy się nie stosowało.Lot nad kukułczym gniazdem pokazuje jak można manipulowacmózgiem i jego emocjami,ale nigdy nie byla to metoda leczenia złoczyńców

Anna_Maria_57
15-12-2007, 10:28
"W tym wątku przedstawiono już wszelkie argumenty za i przeciw karze śmierci - nie ma po co do tego wracać, każdy kto chciał już się wypowiedział, nawet powtarzając swoje zdanie kilkakrotnie - ile mozna?"

Ile można? Zależy od kondycji.

W cytowanej wypowiedzi czuję apodyktyczną arogancję władzy.
Po takim stwierdzeniu na wielu innych forach mody faktycznie zamykają temat - jest to kneblowanie wolności dalszych wypowiedzi - typowa cenzura.
Tematy powinny zamierać samoistnie, z możliwością regeneracji - jak ktoś coś wymyśli.

/.../


Kufo, czytaj dokładnie do licha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Czytaj w kontekście i nie manipuluj moją wypowiedzią!!!!!!

To była ODPOWIEDŹ "Seniorowi AP", który dopytywał o opinię - A JA JUŻ SIĘ PARĘ RAZY WYPOWIEDZIAŁAM!!!!!

MÓWIŁAM O SWOIM POWTARZANIU SIĘ!!!!!!!!!!

I JAKIEJ WŁADZY DO CHOLERY- CZY JA TU MAM JAKĄŚ WŁADZĘ??????!!!!!!

Dzięki wielkie za zepsucie sobotniego dnia!!!!!!

Nie zajrzę już tu dzisiaj, dzięki Tobie!!! A ciśnienie mi wzrosło niebezpiecznie ponad normę!!

siekierka
15-12-2007, 10:41
Babiu Elu! Przepraszam za skrót myślowy, nie oddający Twoich wahań. Ale swojej konkluzji nie zmieniam.

babciela
15-12-2007, 13:05
jasne.A ja naprawdę lubię Korwin-Mikke^go-i jego poglądy-są jasne,dają władzę podatnikom,są zdecydowanie prawicowe-tylko uważam,że jego poglądy powinny być wyglaszane lub trochę modyfikowane przez osobę nie tak ekspresyjna.

senior A.P.
04-01-2008, 08:50
Ekspresja "mikusia" ma swoje znaczenie ,wyglad tez ,polityka godna przetrwania i jeszcze jakis czas potrwa.
Nie ma dzialania bez posilkow.

kufa86
07-01-2008, 05:55
Nie ma dzialania bez posilkow.
Zgadza się, pisania też.
Coponiektóre posty jakby na czczo pisane były.

Pani Slowikowa
08-01-2008, 15:52
uciekl w Californi tygrys z Zoo...i zjadl czlowieka.. Oczywiscie bardzo szybko nastapila oficjalna "egzekucja" na tygrysie.. Bo tygrys byl be!! Brzydki, brzydki tygrys.. to jest bezprawiem, zeby naskakiwac z nienacka na ludzi i nadgryzac ich.. On musi poniesc odpowiedzialnosc za ta zbrodnie.. A kara smierci jest przeciez.. he he:D
Ja zastosowalabym w tym wypadku dozywocie w wiezieniu w Zoo..
:D

Karol X
08-01-2008, 16:26
Asiu ten tygrys,a raczej tygrysica syberyjska przeskoczyla przez 4.5m.wysokosci mur - oddzielajacy wybieg od miejsca,gdzie gromadza sie gapie.
Nie wiem,czy mowimy o tej samej tragedii,ktora rozegrala sie w piewszy dzien swiat Bozego Narodzenia w ogrodzie zoologicznym w San Francisco?
Ofiara padl mlody chlopiec(17),ktory przebywal w towarzystwie dwoch kolegow(braci) w zoologicznej kawiarence.
To na jednego z braci rzucila sie tygrysica,a ten chcial odciagnac jej uwage i "udalo mu sie", bo tygrysica porzucila tamtego chlopca,a rzucila sie na niego,wbijajac kly w gardlo chlopca.
Tamci bracia spiesznie sie wycofali z miejsca zdarzenia.
Policja byla bardzo szybko na miejscu i wtedy tygrysica rzucila sie na policyjne radiowozy.
Uzyto broni i zastrzelono zwierze.
Do tej pory nie wiadomo,dlaczego tygrysica pokonala az taka wysokosc muru?
Zalecano nawet mur do 6m wysokosci,ale jakos zrezygnowano z budowy takiego,co w konsekwencji okazalo sie tragiczne.

Pani Slowikowa
08-01-2008, 16:37
to ten sam wypadek.. :confused:
Mimo tego mysle ze odpowiedzialnosc ponosi czlowiek w tym wypadku.. A jezeli juz koniecznie musieli unieszkodliwic to zwierze to mogli to doskonale zrobic nie zabijajac .. ale strzelajac usypiajacymi nabojami.. tak jak to robia w przypadkach kiedy musza zbadac , zarejestrowac czy chociazby zlapac jakiegos biednego tygrysa do Zoo..
Okropnie zal dzieciaka..to jasne ale mnie tez zal tej tygrysicy:mad:

Karol X
08-01-2008, 16:49
Tez nie rozumiem!
Podobno widziano tych chlopcow nieco wczesniej ponad wybiegiem,drazniacych sie ze zwierzeciem.
Tygrysica po wydostaniu sie z wybiegu poszla ich tropem tak mysle....az ich dopadla.
Bo dlaczego rzucila sie akurat na nich?!

Magro
08-01-2008, 18:09
Zwierzęta maja doskonala pamięc i dlatego tak sie dzieje.Dotyczy to równierz psów które zagryzają ludzi.W 99% jest to odwet za doznane krzywdy.

BUNIA
08-01-2008, 20:24
Moze troche nie na temat ale skoro mowa o pamieci zwierzat opowiem zdarzenie ktore ewidentnie potwierdza doskonala pamiec w tym wypadku psa. - owczarka niemieckiego .

Rocky bo tak sie wabil nasz kochany pies byl swego czasu drazniony przez chlopaka z sasiedniego bloku o czym nie wiedzielismy - po 3 latach gdy nadarzyla sie okazja aby oddac krzywde - pies zaatakowal spokojnie idacego ze szkoly chlopaka ,
Zrobila sie potworna awantura - rodzice chlopala wezwali milicje , sprawdzali swiadectwa szczepien /byly/ i dopiero zeznania dzieci ktore widzialy jak pare lat wstecz Rocky byl szczuty patykiem i ciagniety za ogon a nawet rzucano wen kamieniami - uspokoily wrzeszczacych rodzicow i wtedy miicjant /takie to byly czasy/ wytlumaczyl im ze pies mial prawo pamietac i po prostu oddal swoje krzywde - poradzil aby lepiej wychowywali swoje dzieci uczulajac na cierpienia i krzywde zwierzat
URL=http://www.vpx.pl/]http://www.vpx.pl/up/20080108/595547ac53155115102e8d9036e4790a27f9c159425.jpg[/URL

przyjaciel
06-03-2008, 13:18
Kara smierci to ostatecznosc !
Wroce pamiecia do egzekucji Husajna pokazywanej publicznie.
Co sadzicie o pokazach egzekucji,jaki maja cel:odstraszanie innych,zemsta,rodzaj sprawiedliwosci,okazywanie sily wladzy lub inne ?

Lila
06-03-2008, 15:14
A w życiu.To było straszne i niestety wzbudziło uczucie litości dla zbrodniarza,który jako jedyny zachował się godnie..

senior A.P.
17-04-2008, 11:58
Jezeli sie okaze,ze ktos z naszego polskiego rzadu jest zdrajca to tez go powiesza jak Husajna ?

Lila
17-04-2008, 12:28
Jezeli sie okaze,ze ktos z naszego polskiego rzadu jest zdrajca to tez go powiesza jak Husajna ?

Nie ,ponieważ nie ma KS-u...

siekierka
17-04-2008, 12:50
Z tą karą śmierci tonie takie proste. Napewno powinna być dla morderców, zabijających z premedytacją. Bo taki się nie boi. Nawet, jak go złapią i dostanie dożywocie, to i tak ma jeszcze parę możliwości. Albo przyjdzie amnestia. albo za dobre sprawowanie skrócą mu wyrok albo poprostu ucieknie ...
Zatem po udowodnieniu zbrodni "czapa" powinna być bezwzględna.Wyrwać chwasta, nie utrzymywać na nasz koszt.
Z tymi politycznymi jest trochę inaczej. Nie można za odmienne poglądy zabijać, bo za 4 lata zmieni się władza, przejmie ją inna partia i co, następnych na KS?

Więc tych bym jednak nie pozwolił zabijać. Ale można skazywać na ciężkie roboty, niech zapracują na utrzymanie siebie i straży więziennej.

Pani Slowikowa
17-04-2008, 12:56
...
Zatem po udowodnieniu zbrodni "czapa" powinna być bezwzględna.Wyrwać chwasta, nie utrzymywać na nasz koszt.


Zaden czlowiek nie jest "chwastem" nawet morderca :confused:
Natomiast kazdy ten co zabija z premedytacja jest morderca kat tez..

siekierka
17-04-2008, 13:11
Z całym szacunkiem - nie mogę się dopatrzeć człowieczeństwa w osobnikach, którzy trzymali przez kilka lat Olewińskiego w lochu, przykutego do ściany i go katowali. A po wzięciu ogromnego okupu w końcu go zamordowali. To nie ludzie - to bestie nie zasługujące na miano ludzi, to chwasty zaśmiecające społeczeństwo. Dla takich nie miałbym litości ni współczucia. Znacznie bardziej mi żal wyskrobywanych z łona matek nienarodzonych dzieci, oraz skazywanych na eutanazję bezbronnych, niedołężnych starców.

Pani Slowikowa
17-04-2008, 13:27
Z całym szacunkiem - nie mogę się dopatrzeć człowieczeństwa w osobnikach, którzy trzymali przez kilka lat Olewińskiego w lochu, przykutego do ściany i go katowali. A po wzięciu ogromnego okupu w końcu go zamordowali. To nie ludzie - to bestie nie zasługujące na miano ludzi, to chwasty zaśmiecające społeczeństwo. Dla takich nie miałbym litości ni współczucia. Znacznie bardziej mi żal wyskrobywanych z łona matek nienarodzonych dzieci, oraz skazywanych na eutanazję bezbronnych, niedołężnych starców.

Ja wcale nie palam miloscia do takich potworow.. i gdyby to stalo sie komus kogo kocham..pewnie sama stalabym sie morderczynia.... ale nie w bialych rekawiczkach.. Kara smierci to morderstwo .. i jezeli ktos zaluzyl sobie aby byc zamordowanym .. to niech umiera... ale nie z reki prawa.. Prawo to nie Bog.. Jezeli on stworzyl tego czlowieka ktorego ty nazywasz chwastem.. to drugi czlowiek nie ma prawa odebrac mu zycia..
Jezeli chodzi o aborcje.. dla mnie tez to jest morderstwo.. ale nie takie straszne jak morderstwo doroslego czlowieka ktory zdaje sobie sprawe z umierania.. duzo bardziej niz nienarodzone dziecko.. Nie rozumiem tylko dlaczego taki rwetes sie podnosi o aborcje jak codziennie doroslych ludzi zabija sie w roznych dzialaniach wojennych etc..??

senior A.P.
17-04-2008, 13:51
Byc moze w nowym Kodeksie Karnym zostanie wprowadzona kara smierci miedzy innymi za zdrade narodowa i wtedy w Polsce pojawia sie szubienice.

Kundzia
17-04-2008, 14:15
to według mnie za mała kara dla wszystkich zwyrodnialców.Moze i jest to traumatyczne przeżycie,samo oczekiwanie na wyrok,ale co to daje?Powinno być długotrwałe więzienie i ciężka praca.Oni powinni zrobić sobie na to życia.Ktoś już tu wyraził podobna zdanie,i ja to popieram.My nie powinniśmy utrzymywać więżniów skazanych za ciężkie przestępstwa,sami powinni ciężką,mozolną pracę na to zarobić.Powinni wiedzieć,że za to trzeba zapłacić.A tak to mają darmowe wczasy,żyją w lepszych warunkach niż niejeden przeciętny człowiek.

Pani Slowikowa
17-04-2008, 14:42
to według mnie za mała kara dla wszystkich zwyrodnialców.Moze i jest to traumatyczne przeżycie,samo oczekiwanie na wyrok,ale co to daje?Powinno być długotrwałe więzienie i ciężka praca.Oni powinni zrobić sobie na to życia.Ktoś już tu wyraził podobna zdanie,i ja to popieram.My nie powinniśmy utrzymywać więżniów skazanych za ciężkie przestępstwa,sami powinni ciężką,mozolną pracę na to zarobić.Powinni wiedzieć,że za to trzeba zapłacić.A tak to mają darmowe wczasy,żyją w lepszych warunkach niż niejeden przeciętny człowiek.


Masz racje.. nawet takimi ludzmi nie mozna sobie plamic rak.. NIE ZASLUGUJA SOBIE NA TO..

wuere'le
17-04-2008, 16:54
Przepraszam, że nie zapoznałem się z wszystkimi wypowiedziami w tej kwastii, ale mimo to wyrażę swoje zdanie .
Uważam, że kara śmierci, bez litości należy się gwałcicielowi dziecka, mordercy z premedytacją i dziecka, i dorosłaego, z wyjątkiem innego mordercy. (Chodzi tu o to, że jak się jeden mafiozo morduje z drugim , to niech się mordują, będzie ich mniej dla dobra ludzkości). Tu biblijne "oko za oko" jest jak najbardziej na miejscu, szczególnie w sytuacji, gdy chodzi o nikomu nic nie winne dziecko.

Lila
18-04-2008, 11:29
Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych uznał że metoda uśmiercania, wykorzystywana w trzydziestu pięciu stanach Ameryki, jest właściwa i humanitarna. Chodzi o mieszankę trzech substancji chemicznych, które zapewniają bezbolesną śmierć.

I tu ciekawostka, sędziowie zajmowali się sprawą w związku z wątpliwościami czy ta, najczęściej stosowana w USA metoda wykonywania kary śmierci, może wywoływać u skazańców potworny ból i naruszać tym samym konstytucyjny zakaz “okrutnego karania”, co stanowiłoby podstawę do procesu sądowego.

Ciekawe jak to zostało sprawdzone ?
Czy były jakieś reklamcje w sprawie bólu ?

senior A.P.
18-04-2008, 14:25
Czas trwania smierci i konwulsje skazanego to dowody czy cierpi.
Osobiscie uwazam ,ze kara smierci jezeli ma juz byc stosowana ,winna byc publiczna a nieskrytobojcza.
Wczesniej musi byc dokladny i dlugi proces w oparciu o niezbite dowody.

Pani Slowikowa
18-04-2008, 14:43
Czas trwania smierci i konwulsje skazanego to dowody czy cierpi.
Osobiscie uwazam ,ze kara smierci jezeli ma juz byc stosowana ,winna byc publiczna a nieskrytobojcza.
Wczesniej musi byc dokladny i dlugi proces w oparciu o niezbite dowody.


Dlaczego nie stosuje sie Tzw. Usypiania... Przeciez tak sie robi bezbolesna eutanazje na zwierzetach.... ???

senior A.P.
18-04-2008, 14:49
Czy tylko na zwierzetach ???
A hospicja dla ludzi ?

tadeusz50
18-04-2008, 15:25
Senior czy ty wiesz czym jest hospicjum? Z twojej wypowiedzi wynika,że masz całkowicie błędne myślenie.

senior A.P.
18-04-2008, 16:12
Zapewniam Cie ze wiem ,jest w poblizu mego domu.
Moja ciotka zakonczyla (w prawdzie daleko od Florydy) tam zywot gdy jej dzieciom znudzila sie opieka nad nia i leczenie w szpitalach. Hospicjum zalatwilo sprawe w ciagu 2 tygodni i po klopocie ,dzieci dom po ciotce sprzedaly i podzielily sie forsa.
Masz pytania ?

tadeusz50
18-04-2008, 18:12
Seniorze łatwo jest oceniać z daleka postępowanie krewnych. Ja miałem to nieszczęście mieć bardzo bliski kontakt z śmiertelnie chorymi wymagającymi stałej opieki. Moimi dwoma babciami opiekowała sie moja mama (był czas, że oboma naraz), jeszcze w tym samym czasie pracowała. W opiece nad babciami pomagała sąsiadka. Ile to wymagało wyrzeczeń, trudu samozaparcia może wiedzieć tylko osoba która przeżyła podobne sytuacje. Moja żona też zmarła w domu po długiej i ciężkiej chorobie. Gdybym nie był w tym czasie na rencie, prawdopodobnie oddałbym swoją żonę do hospicjum. Z tego prostego powodu, że nie miałby kto być przy niej. Hospicja są po to by godnie odejść z tego świata, tam się nie leczy, nie po są stworzone. Można tam być długo ale można odejść już np. nazajutrz. Oczywiście są lepsze i gorsze tak jak domy starców. Wielokrotnie słyszałem podobne opinie jakie napisałeś, opinie osób które tego nie przeżyły.

senior A.P.
19-04-2008, 11:42
Zaczynam sie domyslac ,ze jestes Tadeusz50 zwolennikiem autanazji po takich przezyciach jakie opisales.
Chyba jestes jeszcze mlodym czlowiekiem ?

tadeusz50
19-04-2008, 11:49
Nie! Nie jestem zwolennikiem eutanazji. Co to jest być młodym? Pojęcie bardzo względne. Dla +90 siedemdziesiątlatek jest młody itd. Wcale nie muszę ukrywać wieku, liczba po imieniu to rocznik. Tak więc jeśli masz 60+ powiesz młody.

Malgorzata 50
19-04-2008, 11:53
A jak zwykle przekręcasz.....i dopasowujesz cudze wypowiedzi do z gory załozonje tezy....

senior A.P.
19-04-2008, 11:58
Do kogo ta mowa ? Do "warszawiaka" z pod Walbrzycha ?
Tadeusz50 !
Moje gratulacje ! Jeszcze nie jedna swieczke zdmuchniesz, majac 58 lat to wlasciwy wiek na zeniaczke,ja to wiem i sprawdzilem.
Wprawdzie Magorzata50 zaraz mnie "skarci",ze wszystko wiem ale nic na to nie poradze jak zycie mnie "doswiadcza" .

tadeusz50
19-04-2008, 12:37
Co do świeczek to nikt nie wie ile mu jeszcze zostało. W tym wypadku sprawdza się fraszka "nie znasz dnia ani godziny". Dotyczyła ona czego innego bo dziewcząt, ale porównanie uważam za trafne. Co do żeniaczki, to odpada, najwyżej wolny związek. Jak pisałem wyżej nie jestem zwolennikiem eutanazji, ale nie jestem też zwolennikiem podtrzymywania sztucznie przy pomocy aparatury w nieskończoność życia. Nie dotyczy podtrzymywania krążenia i oddychania przed pobraniem narządów do przeszczepu. Jestem zdecydowanym zwolennikiem przeszczepów. Noszę przy sobie deklarację zgody na pobranie narządów po wypadku. O ile oczywiście jeszcze będą sie nadawać.

senior A.P.
19-04-2008, 13:21
Brawo !
Walesie bys chyba uzyczyl serca ?

tadeusz50
19-04-2008, 13:38
Brawo !
Walesie bys chyba uzyczyl serca ?
Na to komu nie mamy wpływu, aby to nie był jakiś zbrodniarz.

senior A.P.
19-04-2008, 13:43
Jaki zbrodniarz ? Przeciez sam oswiadczyl,ze potrzebuje serca.

tadeusz50
19-04-2008, 13:55
Ale ja nie o Wałęsie.

senior A.P.
19-04-2008, 13:58
Skad operujacy doktor bedzie wiedzial,ze to zbrodniarz ?

tadeusz50
19-04-2008, 14:10
Prawdopodobnie nie będzie wiedział.

senior A.P.
19-04-2008, 14:23
Bo jak by wiedzial necilo by go byc katem.

Lila
19-04-2008, 16:23
Augustyn,jakiś Ty dociekliwy ,kurcze..
Już widzę ,jak Ty byłbyś tym chirurgiem.Pacjent leżałby rozcięty,Ty trzymałbyś w ręce serce i myślałbyś...dać,nie dać...dać ? Eeee nie dać !!!

senior A.P.
19-04-2008, 16:40
Oooooooo ! O sercu nawet nakrecono serial filmowy,jak dobrze pamietam nazywal sie ........"Jan serce" czy cos w tym rodzaju.
Pan Walesa mial serce dla wszystkich i widzisz co z tego wyszlo ,nawet potrzebny byl Texas.