PDA

View Full Version : Hemoroidy - komentarze

lidia33
09-12-2007, 17:22
Komentarz do artykułu: Hemoroidy (http://www.senior.pl/158,0,Hemoroidy,2557.html)
--------------------
ja cierpie na te dolegliwosc od lat 8

arczia
09-12-2007, 17:51
dolegliwości zaostrza - gorąca kąpiel, alkohol,ostre przyprawy

mogę polecić ANALEN - preparat pielęgnacyjny do mycia i krem do smarowania (bez recepty)

ludka
18-12-2007, 17:08
mam dopiero 25 lat a cierpię jak starsza pani ....męczę sie z tym świństwem od 17 roku życia i dzisiaj chyba jest stan tylko na operacje...muszę tylko przezwyciężyć wstyd i zając sie ta sprawą...nie chciałabym żeby to sie skończyło rakiem...POMOCY!!!!!!!!!!

Rysiek :-)
15-01-2008, 13:24
Nie życzę tego nikomu, ale odsyłam wszystkich zainteresowanych tym tematem do moich wypowiedzi o moim przypadku.Proszę poszukać w Seniorze/Styl życia/ wątek-Kasia Spbczyk choruje na nowotwór. Nie piszę tego ,aby straszyć,lecz abyście byli spokojni ,że nie macie raka jelita grubego trzeba wykona ć badanie-KOLONOSKOPIĘ.Tylko takie badanie daje pełną odpowiedz na wątpliwości i strach któryczłowieka ogarnia.Ioby nie było za póżno.Ja w porę to badanie wykonałem i dzisiaj z podniesioną głową mogę mówić ,że pokonałem raka.NIE WOLNO CHOWAĆ GŁOWY W PIASEK-trzeba to sprawdzić!!!Jest bezpłatny program przesiewowego badania jelita grubego.Wystarczy zgłosić się do najbliższego centrum onkologii/ja zgłosiłem się do Centrum Onkologii w Warszwie.Jestem już pięć lat po operacji usunięcia guza.Wyniki mam doskonałe i oby tak dalej. Przez pięć lat byłem badany kontrolnie co pół roku, A od grudnia już dopiero za rok. JESTEM SZCZĘŚLIWY!!! Ryszard Kowalski.Pozdrawiam wszystkich życząc zdrowia i oby KOLONOKOPIA niczego złego Wam nie wykazała,ale sprawdzić trzeba!!!!!!!!!!!!

niunix
03-02-2008, 00:18
Mam problem! Moja mama już od kilku dobrych lat cierpi na hemoroidy. Lekarz powiedział,że to już 3 stopień a nawet 4! Jakieś 5 lat temu miała robioną kolanoskopię i wszystko wyszło ok. Mimo to cierpi nadal. Wiem, że boi się iść do lekarza bo boi się usłyszeć najgorszego. Szczerze ja tez się tego boję i właśnie chciałabym się dowiedzieć od kogoś kto się orientuje, jak duże jest ryzyko , ze z tej jej dolegliwosci może przerodzić się to np. w raka jelita grubego albo coś w tym typie :( . Proszę o jakąś konkretną odpowiedź .

aniula1988
29-03-2008, 20:54
mam 19 lat od 2 lat mam problem wstydze sie bardzo ale juz mam tego dosyc tego ze sprawia mi to bol.boje sie zaczelam o tym czytac ze tez moze byc to rak jelita boje sie nieznam sie na grupach tego ale wiem ze bardzo mnie to boli mam juz praktycznie caly czas bole i od roku pojawila mi sie krew krepujacy temat wstydze sie o tym mowic a tym bardziej isc do lekarza i o tym mu mowic.mam 19lat studiuje dziennie pracuje caly czas zyje w biegu mam wzrostu 168cm i waze 59 kg za duzo waze mam za malo ruchu? mam dopiero 19 lat czy w tym wieku to normalne co ja mam robic jak mam sobie radzic???pomozcie mi prosze

xxl73
19-05-2008, 14:20
- mam problem - podejrzewam ze mam hemoroidy - do jakiego lekarza mam sie zgłosić
- jeśli ktos mógł by mi pomóc prosze napisac na adres xxl73@wp.pl
pozdrwiam

max_x
06-01-2009, 11:27
Witam wszystkich!

Mam 29 lat i od paru dni dokucza mi dolegliwosc, ktora jest chyba hemoroid- nie mam krwawienia, ale okolica odbytu jest spuchnieta i bolesna. Wstawanie z lozka, chodzenie i siedzen ie sprawia przykry bol, na tyle mocny, ze bylem zmuszony pojsc na zwolnienie z pracy! Zupelnie nie wiem, jak do tego doszlo- fakt, mam siedzaca prace, ale duzo plywam i czesto chodze na silownie pobiegac czy powioslowac.

Usilowalem zarejestrowac sie do lekarza, ale przychodnia tutaj (mieszkam za granica) byla oblezona po swietach i nowym roku wiec jako mniej powaznie choremu zaoferowano mi porade telefoniczna.Stosuje masc Anusol z balsamem Peru i cynkiem oraz czopki germoloids, dodatkowo przyjmuje ibuprom aby zmniejszyc ryzyko zapalenia.

od dwoch dni nie ma jednak widocznej poprawy, wiec zastanawiam sie, czy jest cos jeszcze co moglbym zrobic. Nie mam problemu z pojsciem do lekarza, ale pielegniarka rozmawiajaca ze mna przez telefon powiedziala, ze nie ma sensu przychodzic chyba ze objawy sie nasila i nie ustapia do kolejnego poniedzialku.

Czy jest jeszcze cos co moglbym zrobic zeby usmierzyc niemilosierny bol i zmniejszyc obrzek naczynia krwionosnego?

dziekuje za pomoc!

max

max_x
06-01-2009, 11:34
Dzien Dobry,

dziekuje za podpowiedz- w zrodlach angielskich polecaja nasiadowki z cieplej wody- raczej nie mialy kojacego wplywu na moja dolegliwosc.Niektore strony sugeruja oklady z lodu- w moim przypadku chodzi o tzw trobosed hemorroids czyli takie, gdzie naczynie zostalo zablokowane skrzepem krwi (a tak mi sie przynajmniej wydaje po konsultacji z internetem :-) ).

od trzech dni mam bardzo silne bole uniemozliwiajace chodzenie, wstawanie z lozka, schylanie sie itp. przyjmuje czopki, masc oraz ibuprom, ale nie ma to niestety wiekszego efektu. czy moge zrobic cos jeszcze? (oprocz wizyty u lekarza, rzecz jasna, moje usilowania opisalem w poscie)

dziekuje pozdrawiam!

max

tadeusz50
06-01-2009, 13:28
max_x
Zacznę tak jestem przeciwnikiem udzielania porad przez internet lub podobne łącza. Nie jestem lekarzem. Opisany jednak przez ciebie przypadek przypomina mi mój i może w podobnym byłem wieku. /czyli dawno temu/. Domyślam się, ze tworzy ci się ropień /czyrak, wrzód/ tuż koło odbytu. sprawa cholernie bolesna nie można niczym ruszyć nawet rękami. Niestety musi on odpowiednio uruść /nabrzmieć- nie znajduję w tej chwili odpowiedniego słowa/. Robiłem nasiadówki z kory dębu /kupione w aptece/. Po dojrzeniu pękł sam, ulga natychmiastowa. Jeśli to jest to współczuję. Lekarz może też naciąć to miejsce -szybszy efekt.
ps. nasiadówki bardzo ciepłe

Malwina
06-01-2009, 14:28
no własnie , zcy nie mylisz czyraka z hemoroidem, bo to dwie rózne sprawy i specyfiki różne....

Janczar
11-01-2009, 17:48
no własnie , czy nie mylisz czyraka z hemoroidem, bo to dwie rózne sprawy i specyfiki różne....
Najpierw idź do lekarza aby to zdiagnozował.
Bo jak piszą Malwina i Tadeusz, nie musi to być hemoroid a może być cysta (torbiel) kości ogonowej,
poczytaj w internecie.

http://www.choroby.biz/komentarze/kaszak-99
i tu
http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&q=torbiel+pilonidalna&btnG=Szukaj&lr=lang_pl

W przypadku żylaków odbytu (hemoroidów) dobry skutek dają czopki i maść propolisowa.

http://www.zhenlu.pl/index.php?m=page&a=page&id=10308
http://www.nokaut.pl/oferta/czopki-propolisowe-przeciw-hemoroidom-x-10-szt.html

Ale najpierw zasuwaj do lekarza. ;)

robin
14-01-2009, 16:12
Lekarz przede wszystkim ale jeżeli to możliwe zapytaj go o możliwość leczenia naturalnymi środkami.
Poczytaj tutaj: Leczymy hemoroidy ziołami (http://www.doz.pl/tagi/t157-hemoroidy)
Nie zawsze hemoroidy da się wyleczyć samą "naturą" ale spróbować warto. Zależy to jednak od "stopnia zaawansowania" choroby a to może określić tylko lekarz.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)

cba555DELL321
14-01-2009, 20:17
Ja zaleczyłam smarowaniem naturalnym miodem. Już kilka lat mam spokój

robin
15-01-2009, 09:15
Hemoroidy miodem?
Jeżeli się udało to gratuluję. To rzeczywiście 100% naturalny sposób leczenia:)
Jaki to był miód? Jakieś szczegóły?

cba555DELL321
15-01-2009, 09:28
Każdy, byle prawdziwy

cha_ga
24-01-2009, 19:37
Najwazniejsza jest zmiana diety na taka o duzej zawatrości błonnika i dbanie o regularne wypróżnienia. Z własnego doswiadczenia polecam tez maść prosterisan.

Anilah
24-01-2009, 21:01
- mam problem - podejrzewam ze mam hemoroidy - do jakiego lekarza mam sie zgłosić
- jeśli ktos mógł by mi pomóc prosze napisac na adres xxl73@wp.pl
pozdrwiam
Najlepiej do chirurga tzw. chirurgia miękka.Po co się męczyć najlepiej poddać się operacji , nie czekać aż będzie za późno.A wstyd???? co tzn.???? naprawdę jest tyle innych rzeczy za które warto się wstydzić.A im prędzej tym lepiej.Jeżeli już są żylaki odbytu bo tak fachowo się je określa to na pewno same nie znikną.A będą bolały coraz więcej.

emerytka
25-01-2009, 22:15
Witam! Z tą dolegliwością walczyłam od lat i nic nie pomagało, aż trafiłam do pielęgniarki która stosowała refleksologię i bardzo mi pomogła a ponadto pokazała jak sama mogę sobie pomóc i już nie wiem co to ból i cierpienie.

Malwina
26-01-2009, 09:46
no włąśnie, trochę wiedzy , chęci, przekonania i cierpliwości i nie trzeba od razu ciąć , rżnąć, krajać....

Liwia
31-01-2009, 18:23
Sprawdzony przepis na hemoroidy, skuteczny!!
http://mpjeszlachetnezdrowie.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?486090

Janczar
31-01-2009, 19:56
Ciekawy przepis, może dość radykalny, :) ale najważniejsze aby był skuteczny.
Przy okazji pewnie wszelkie robaki (glisty, lamblie, owsiki, itp.) wytruje. :)
Ponieważ zbieram różne ludowe i domowe przepisy lecznicze, zapisałem przepis w moim "Szamańskim zeszyciku".

basia73
31-01-2009, 19:58
Bardzo ciekawe, dodałam do ulubionych bo jest dużo różnych przepisów ale nie odważę się na tą kurację.

Babcia Iwa
31-01-2009, 23:42
Wyobrażam sobie reakcję mojej wątroby / po żółtaczce/ i żołądka / z refluksem i helikobakterem/.Wyleczy się jedną dolegliwość a dwie nowe powstaną. Brrr. Aż strach pomyśleć. Jeżeli znajdzie się ktoś odważny i wypróbuje kurację i przeżyje to będzie można spróbować.:D

Bocud
14-02-2009, 17:31
Próbowałam przepisu "z pieprzem" z połową paczki rozpuszczonej w połowie szklanki wody. Niestety! oprócz złego posmaku w momencie połykania żadnych efektów nie było. Przykre! Metoda nie skuteczna albo na mój organizm nie działa.

Diana87
16-02-2009, 21:46
hej mam pytanko bo strasznie mnie tyłek nieraz swędzi jak zjem słodycz ,albo czasami coś innego,bądź gdy próbuje tam w odbycie wziąć podrapać widać mi na papierze krople suchej lekkiej krwi i mam takie jakby białe gąsieniczki ruszające się .Czy to mogą być hemoroidy ?chce być matka wiec chce to wyleczyć pomóżcie ,,

Diana87
19-02-2009, 20:39
Czy ktos mi pomoze prosze odpiszcie na komentarz

eRZetka
26-03-2009, 22:38
Hemoroidy to żylakki odbytu. Białe ruszające sie gąsienniczki to chyba nie żylaki? Diana87, chcesz być matką, a nie udasz się do lekarza tylko chcesz leczyć sie na forum?! Odpowiedzialnie :-/

Scarlett
02-08-2009, 17:04
http://www.magnetoplag.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=41
i opinie
http://www.youtube.com/watch?v=9IxGxf6QsyU

Dorota_gravita
17-11-2009, 14:01
Mój mąż na hemoroidy postawił sobie pijawki w Łodzi w gabinecie hirudoterapii. Polecam gabinet www.pijawki.aloescentrum.pl

gosia4781
19-12-2009, 19:43
no włąśnie, trochę wiedzy , chęci, przekonania i cierpliwości i nie trzeba od razu ciąć , rżnąć, krajać....

Polecam tę maść:
http://zdrowie-uroda.i-bazar.pl/leki/1042893-masc-na-hemoroidy-musk-hemorrhoids/

Dobrze mi znana Osoba stosowała ją niecałe trzy tygodnie - i po żylakach. A było już bardzo źle. Kupiła u kogoś na Allegro, taniej niż polecają w sklepach internetowych. Warto spróbowac - tutaj podziałała. Ważne, aby smarować nie tylko na zewnątrz, ale i w srodku.

21guns
22-12-2009, 14:54
Mam do was pytanie. U mnie kilka dni temu również pojawiła się krew na papierze toaletowym. Myślałam, że to jednorazowy przypadek jednak powtórzyło się to kolejne dwa razy więc udałam się z tym problemem do lekarza rodzinnego, który po rozmowie i opisaniu przeze mnie objawów stwierdził, że to hemoroidy w pierwszym stadium. Dostałam skierowanie na badania na krew utajoną, które owczysiście wykonam. Ale lekrza przepisał mi także maść Posterisan i tabletki Detralex i mam w związku z tym pytanie. Czy ktoś was się leczył w ten sposób? I czy ktoś z was wie może po jakim czasie mogę spodziewać się zniknięcia objawów(krwawienia)?

Iwona29
10-02-2010, 17:28
z hemoroidami mecze sie od ok roku, dolegliwosci w postaci bolu itp. z czasem ustaly, pozostaly tylko guzki, ktore, niestety "samoistnie" nie chca powrocic na swoje miejsce! czy jest na nie jakis sposob?

Sotar
08-04-2010, 09:28
Jako wsparcie w trakcie leczenia albo jeśli ono nie działa (ale nie zamiast!) można sobie zafundować poduszeczkę z dziurką. Ma ona otwór po środku, tak że można siedzieć w miarę wygodnie bez uciskania bolesnego miejsca i wywoływania bólu. Można takie kupić w wielu miejscach, ale bardzo dobrze sprawdzają się takie z łuską gryki - łuska ma dodatkowe właściwości, które przynoszą ulge. Słyszałem już kilka opinii osób zadowolonych z takiej poduszeczki. Widziałem je chyba w ekokramiku...

Sotar
08-04-2010, 09:29
O, właśnie, tu: http://www.ekokramik.pl/Poduszka_z_dziurka_poporodowa_lub_na_bolesne_hemor oidy-5.html
/nie da się edytować wpisów :/ /

JoannaWa
16-07-2010, 20:43
Witam Serdecznie,
Znalazłam coś takiego:
http://www.biobidet.pl/jak_dziala_bidet.html
Czy ktoś z Państwa może mi podpowiedzieć czy nakładka na WC jest zalecana czy też nie w przypadku hemoroidów?
Ponoć na te dolegliwości jest wskazana zimna woda a nie ciepła.
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź i podpowiedź.
Z poważaniem,
Joanna

Malwina
16-07-2010, 21:37
spróbuj nasiadówki z rumianku, albo kory dębu, albo naprzemiennie....dobrze jest przykładac na noc rozgotowane siemię lniane zawinięte w gazę...rano i wieczorem łyżkę oleju wypić....dla rozmiękczenia kału i poślizgu...

mmmm
23-10-2010, 23:47
tez mam z tym problem...
w ostatnim czasie jest gorzej niz to zwykle bywalo...
mam 20 lat i troche sie martwie, ze w przyszlosci bedzie jeszcze gorzej...
babcia miala hemoroidy, tata tez, no a teraz ja ;/
osobiscie polecam czopki PROCTO GLYVENTOL.

cha_ga
24-10-2010, 10:24
Dla mnie dobrym , sprawdzonym sposobem jest maść posterisan. Po kilku dniach problem znika.

Malwina
24-10-2010, 10:49
ale wraca cha_ga....

dotsterka
24-10-2010, 18:57
Do najskuteczniejszych mieszanek ziołowych zwalczających
hemoroidy jak i żylaki jest Vari-Gone (http://www.hss.pl/dot/ns/articles.php?id=65).

nati26
26-10-2010, 12:21
mam dopiero 25 lat a cierpię jak starsza pani ....męczę sie z tym świństwem od 17 roku życia i dzisiaj chyba jest stan tylko na operacje...muszę tylko przezwyciężyć wstyd i zając sie ta sprawą...nie chciałabym żeby to sie skończyło rakiem...POMOCY!!!!!!!!!!

Ludka operacyjne leczenie hemoroidów to ostateczność! Niestety sama sobie nie pomożesz i niestety powinnaś uporać się ze wstydem i pójść do lekarza proktologa. Na pocieszenie powiem Ci, że badanie, które musi wykonać jest krótkie i prawie bezbolesne, poza tym dziennie wykonuje wiele takich badań, podobnie jak lekarz ginekolog przed którym musimy się rozebrać.

Być może Twój problem nie jest tak wielki i można się go szybko pozbyć, popularną metodą usuwania guzków krwawicznych (hemoroidów) jest tzw. "gumkowanie". Jeśli jesteś ciekawa, to informacje o niej możesz znaleźć np. pod tym adresem: http://www.zylaki.med.pl/rodzaje-schorzen-zyl/hemoroidy.html

Prawdopodobnie będziesz musiała zmienić nieco swój styl życia i więcej się ruszać oraz jeść więcej błonnika dzięki czemu unikniesz zaparć, sprzyjających rozwojowi hemoroidów.

Doraźnie może pomóc ćwiczenie gimnastyczne "świeca" - gdy uniesiesz nogi wysoko do góry i pozostaniesz dłuższą chwilę w tej pozycji to ułatwisz odpływ zalegającej krwi z guzków krwawicznych.

tadeusz50
26-10-2010, 12:43
Witaj nati26
Tu doradzasz by nie wstydzić sie i udać do stosownego lekarza a sama w innym miejscu piszesz "wstydzę sie tego problemu" w wątku o stresie. Jest XXI wiek i co to za wstyd udać się do lekarza.
ps. ludka pisała o problemie trzy lata temu i pewnie tu już nie zagląda

92.30.181.xxx
22-07-2011, 11:33
mam 36 lat.urodzilam 5cioro dzieci.Pierwsze zylaki w odbycie pojawlily mi sie 2 lata temu:( odzywaiam sie zdrowo,owoce,warzywa,ciemny chleb choc wogole zadko jadam chleb,salatki,malo tluszczu,pozatym jestem aktywna,duzo plywam.jednak znow pojawily mi sie zylaki po 2 latach? i to wlansie wtedy gdy poprawilam moja diete! nie rozumiem tego,! mysle ze jest to spowodowane ciazami i praca fizyczna.czy sa jakies specyficzne owoce lub warzywa ktore moga pomoc?

92.23.143.xxx
23-07-2011, 08:02
mam 36 lat.urodzilam 5cioro dzieci.Pierwsze zylaki w odbycie pojawlily mi sie 2 lata temu:( odzywaiam sie zdrowo,owoce,warzywa,ciemny chleb choc wogole zadko jadam chleb,salatki,malo tluszczu,pozatym jestem aktywna,duzo plywam.jednak znow pojawily mi sie zylaki po 2 latach? i to wlansie wtedy gdy poprawilam moja diete! nie rozumiem tego,! mysle ze jest to spowodowane ciazami i praca fizyczna.czy sa jakies specyficzne owoce lub warzywa ktore moga pomoc?

85.180.197.xxx
24-09-2011, 11:23
niech ktos mi powie jak dlugo po operacji dochadzi sie do zdrowia--ja juz jestem 4 tygodnie po--jest poprawa ale nadal cieknie!!!!! gosc

katarzynah123
26-09-2011, 20:12
ja mam ten problem od kiedy urodziłam dziecko. Pomaga maść Avenoc ale problem często powraca

93.105.36.xxx
12-01-2012, 10:04
Powiem krotko wszystkim ktorzy nie chca isc do lekarza. Nalezy chwytac wystajacy probem i starac sie skrecac go w ciagle tym samym kierunku az do bolu. Po pewnym czasie okaze sie ze podstawa sie zweza a calosc odrywa sie i uchodzi wraz za stolcem. Naprawde to dziala bez lekarza.

83.6.61.xxx
21-07-2012, 18:19

jorguś
28-07-2012, 15:42
Artykuł jest dobry tylko ani słowa do jakiego specjalisty się zgłosić /o jakiej specjalnoności leczenia/.

jan789
30-08-2012, 14:04
Może nie mam jakiegoś dużego stopnia, jeśli chodzi o hemoroidy, ale pomaga mi krem procto hemolan, ulga jest prawie natychmiastowa, kilka smarowań i po hemoroidach.

MARYLCIA 54
30-08-2012, 17:49
Artykuł jest dobry tylko ani słowa do jakiego specjalisty się zgłosić /o jakiej specjalnoności leczenia/.

Proktolog :)

karo123
04-09-2012, 13:50
Cześć Iwona29! Ja też niedawno leczyłam się z hemoroidów i obok farmaceutyków, stosowała także odpowiednią dietę oraz różne ziołowe napary, okłady i herbatki. Informacje o nich znalazłam na stronie hemoroidy lecznie (http://hemoroidyleczenie.info/leczenie-zachowawcze/). Zawiera dużo interesujących treści, więc może i Ci się przyda i co najważniejsze - pomoże. pozdrawiam :))

90.217.190.xxx
11-11-2012, 19:37
moje najprawdopodobniej sa spowodowane niedobytem blonnika w mojej diecie tylko ze jestem na niego alergiczna i co teraz?